Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm :lol: :lol:

szóval korától 2 nappal kisebb,Olivér ilyenkor 2 héttel nagyobb volt,ugy néz ki ő tényleg törékeny kislány lesz :wink: :wink: genetikai eredmény ma 4 kor lesz,azért még izgulok igy is :oops: :oops:
alig birtam aludni annyira be voltam indulva hogy kislányom lesz atyaisten :lol: :lol: :lol:

Witch
mi van Jamival??meggyógyult már?

na pár kép a kiscsajról,de elég kicsiben engedi felrakni :oops: :oops: Kép

Kép

Kép

bibar
 
 


Bibar!

Nagyon édes a kis csaj! :) Gondolom, hogy be vagy indulva! :D
Biztos rendben van a genetikai is!!

Kép
nika28
 
 


Bibar,
én is szeretnék gratulálni a kislányodhoz,aki már most nagyon szép:-)

Kép
baby.81
 
 

 
 

Bibarci, gratulálok a kiscsajhoz!!!!!! Tökéletes a párosítás! :wink:

Gabi, sajnálom Boti leesését. Gondolom, hamarosan megszokja az új ágyat.

Kipróbáltuk az új autósülést:
Kép

Betekeredve a rácsvédőbe
Kép

KépKép
süni76
 
 


Sziasztok!

Gabicsibe,
Boti nagyon aranyos a hóemberes képen :) Először nem tudtam eldönteni, hogy Boti már ilyen magas, vagy kisebb hóembert -építettek.
Sajnálom nagyon, hogy leesett az ágyról. Gondolom azóta nem nagyon akar újra ott aludni,ugye?

Bibar,
Hatalmas Gratula a kislányhoz! :D
Biztos, hogy minden okés lesz a genetikán is, majd írd meg az eredményt, de biztos, hogy minen ok.
Nagyon szép a 4d-n a kislány, és milyen jól mutatja magát :)

Baby,
Ti hogy vagytok? Tehetnél fel Bendegúzról képet :)

Süni,
Nagyon- nagyot nőt Zéti! Csuda helyes kispasi!
Milyen nyugodtan ül az autósülésben :)

Lányok,
Képzeljétek áprilistól megszűnik a munkahelyem, erről tud valaki, hogy akkor mi van? Mármint gondolom a GYED-et és a GYES-t ugyanúgy fogom kapni, ugye? Vagy újra kell igényelni?
Illetve ha mondjuk visszamegyek dolgozni akkor a két évre járó szabadságomat mikor és kik fogják kiadni? az új munkáltatóm?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!

Bibar Gratulálok a kislányhoz. Nagyon helyes.

Tubikriszta amit Gabicsibének beirtam linket, azon keresgélj. Ott tudsz kérdezni is.

Jerika

Képzeld magad elé, amit szeretnél, és meglátod, meg fog történni.
Kép
jezsoerika
 
 


Gabi!

nagyon édes Boti! Szegénykém, nagyon biztos megijedt, hogy lepottyant!
Ati is kilométereket megy éjjel az ágyban. :)


Kriszta!

Itthon tornázom, beszereztem jó pár Béres Alexandra dvd-t és arra nyomom. Anno eljártam, de olyan hülye időpontban vannak, hogy most oda nem tudok menni. Nagyon lelkiismeretes vagyok nem lazsálom el. A végeredmény lebeg a szemem előtt. :)
Nagyon szorítok Neked is, hogy sikerüljön! Egy vendégem is csinálta és Neki sikeres volt.

Süni!

Nagyon helyes pofa Zéti! :) Hihetetlen, hogy milyen nagy már! :shock:

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!

Bibar drága, gratulálok a kislányhoz, és IRIGY vagyok!!! Ha valaki garantálná, hogy az lesz, már holnap teherbeesnék :D Najó, nem, de biztosan motiváltabb lennék :D :D :D
Vikkata, megnyugtattál :) Őszintén szólva, szívem szerint én is babáznék, ha Gábor jobb alvó lenne, már belevágtam volna.... de így... most megint 3x kel éjjel pár napja, ilyenkor aztán egész nap olyan nyűgös vagyok, hogy fogalmam sincs, mi lenne, ha lenne még egy picur, akiről gondoskodni kell.

Nika, azért nagyon aranyos Atti a szánkón, akkor is, ha nem tetszett neki :) Ügyes vagy a tornával, én képtelen vagyok magam rávenni, ha itthon kell csinálni... semmi önuralmam nincs.

Vic, jót nevettem az ágyjeleneten én is :) Mi is másik szobában randizunk... javaslom a módszert :D Mindig nézem az iwiwen a képeiteket, nagyon szép Réka, igazi NŐ!

Mot, elképesztően gyönyörű ez a kép!

Erika, vicces lehetett a WC-papiros móka, Gábor is csinálja :D Hajrá kistesó, sok csoda megesett már itt, miért ne jönne be nálatok is? Micsoda meglepetés lenne a párodnak?!!! :) :)

Juci, sajnálom a betegséget :( Pihizz sokat, ha meg tudod oldani! Nem emlékszem, te természetes úton szültél? Mert akkor azért nem ritka a C2000...

Witch, juj, annyira sajnálom ezt a nyavalyás cisztát :( Tényleg csak most volt a műtét... Jobbulást kívánok Jaminak is, majd írj, hogy mi van vele!

Kriszta, sajnos csak 1-2 napos szünet volt, most megint áll a bál éjjelenként... mindegy, ez van. Bilitéren semmi esemény nincs, odébb van még ez, azt hiszem. A fogyókúra-versenyhez kitartást és sok sikert csinálok, szuper hogy sikerült bekerülni!!! Sajnos melókérdésben nem tudok segíteni :( Azt valószínűtlennek tartom, hogy az új munkahely kiadná a szabidat :(

Gabi, szegény Boti! Hogy megijedhetett :( Gábor is vándorol... nálunk azért is esélytelen az ágyváltás, mert Gábor sehol sem alszik el, csak a kiságyában. Ráadásul ha éjjel már nem bírok ugrálni hozzá, és be akarom tenni a nagyba, akkor is ordít, hogy "ágy, ágy" és kérezkedik vissza a sajátjába. Mondjuk örülnöm kéne, hogy nem akar velem aludni, de ilyenkor azért annyira nem vagyok boldog :)
Nagyon édes a fiad ezen a hóemberes képen, mennyire jól áll neki ez a téli szerelés!!! Sapkát végül hol vettetek?

Süni, Úristen, mekkorát nőtt Zéti! Nagyon szép kisfiú.

Nálunk megint áll a bál éjjelente... mondjuk még mindig nem jöttek ki azok a nyavalyás alsó szemfogak, én már nem tudom, mikorra tervezik. Nem vagyok valami jó passzban úgy általában sem, elegem van a télből, hogy 20 percet öltözünk, hogy kimenjünk fél órára, de gondolom, ezzel Ti is így vagytok. Az sem segít, hogy anyósom ma beszólt, szerinte az én hibám, hogy Gábor ennyit kel éjjelente, szerinte hagyni kéne 3 éjszakát ordítani, majd rájönne, hogy hiába csinálja. Hát gondolhatjátok, mit mondtam. Az a fura, hogy különben egy annyira okos, normális és kedves nő, nagyon jól kijövünk, nem tudom, mi ütött belé. Mondjuk én is érzékenyebb vagyok most az átlagnál, de majdnem elbőgtem magam.
A férjem meg elutazik 1 hétre munkaügyben, attól sem vagyok feldobva. Ilyen kis piti problémáim vannak :D Jó nekem, mi? :D Na kész, eldugultam, majd jövök, ha kitavaszodik.

Kép
elan
 
 


Helló!

Bibar gratulálok a kislányodhoz!!!!

Elan kitartás neked, nemsokára jobb lesz!!! mi is nagyon rosszul aludtunk éjszaka kb. 2-3 hónapja van, hogy ha nem jön a foga akkor alszik 8 órát egyben. én úgy csinálom, hogy reggel legkésőbb 7-kor felkeltem, majd 12-kor alszik 2-ig akkor is felkeltem és csak így bírom 10-11-kor ágyba rakni. sajnálom, hogy 80 %-ban én keltem, de őt szabályozni kell, mert ha már 4 órakor kell délután éjfél 1 mire lefekszik. néha hihetetlen hogy reggel felkelek és végig gondolom, hogy egyszer sem ébredt fel. az a durva hogy sok kismama ezt érzi 2-3 hónapos babáknál is. Unokatesóméknál a baba este 9-től alszik reggel 6-ig egyszer iszik tápszert majd, reggel 6-kor megint és alszik 10-ig. 3 hónapos. és a csaj lusta éjszaka egyszer felkelni, próbálja leszoktatni az éjszakai evészetről, szerintem ez durva.

a múltkor mondta, hogy front volt, mert rosszul aludt a kislány. mint kiderült 2-szer felsirt és egy korty ital és aludt tovább. Istenem hiszen ez egy ilyen pici babánál tök normális!!!!

Bibar te hogy csinálod a munkahelyeden a gyest?? neked mit javasoltak ilyenkor mit kell tenni amikor jön a baba?

Magdi nagyon aranyosak a fotók az iwiwen!!!
málna79
 
 


Sziasztok :) Elveszett bárányka jelentkezik. :)

Juci pihenj ahogy tudsz, bár gondolom a csajok mellett ez nem könnyű. :)

Bibar drága mekkora mákos vagy, gratula a kiscsajhoz. :) Mi májusra tervezünk visszamenni. Olivér hatalmas lett. :) Lukiékkal mi van?
Egyik nap fogtam egy kisbabát a kezemben....akkor hirtelen olyan nagynak láttam Nikit. :)

Benszi! Merre vagy! :)

Vic hát én is megmosolyogtam az összebújós estét. :) Mi is együtt alszunk Nikivel, és kizárólag a lakás többi pontján élünk papás-mamást. :)

Witch hogy vagytok??

Elan együtt érzek veled mármint anyós ügyben. Ne szóljon bele senki mit tartasz jónak. Én sem hagynám végig sírni, utálom ezt a majd megtanulja szöveget! Persze hiszti fronton én is kemény voltam vele, de ha azt látom rajta h fél, kétségbeesett és szüksége van rám, nem hagyom magára.
Próbálj pozitivan neki állni az öltözésnek is amikor kimentek, és akkor nem süllyedsz bele szürke hétköznapokba. Én is ezt tettem. :)

Mot szegény Krisztike :( de a kép gyönyörűűűűűű. :)

Kriszta a GYES/GYED-et kapod tovább, szabi....hááátttt.

Bocsi akinek nem írtam, de lassan megyünk reggelizni. :)

Niki ép a mindent nyávogósan/hisztisen mondunk korszakban van. Hűűűűűű na ez sem semmi. Bár most már kevesebbszer csinálja, mert olyankor úgy teszek mintha nem hallanám, és rá is szólok, hogy nem értem.
Persze megesz reggelire mikor olyankoat mond, hogy "annaaa annira sajnálom, naon szejetlek. :)
It tminden rendben, hálaég amióta elkezdtük az ovit nem volt beteg. Most ugyan egy kicsit taknyos, de csak ennyi.

Kép Kép Kép Kép Kép

chesti
 
 


aki tudja nézze végig, nagyooon jóóóó :)

http://en.tackfilm.se/?id=1264780014271RA99

chesti
 
 


Kétéves:)
Kép [/img]
ballagyo
 
 


Chesti
én is mázlistának érzem magam :lol: :lol: jaj de nagy lányod van atyaég :shock: :shock: drukkolok májusra,majd irjál mi van!!

Málna
én erre az 5 hónapra gyest kapok aztán ujra gyedet,nem nagyon mélyedtem bele a dologba :oops: :oops:

Elan
én sem tudtam hagyni soha orditani :oops: :oops: aztán egyszer csak kb másfél éves korában elkezdte tök magától átaludni az éjszakát,megért rá.szóval megoldotta magától :wink: hú az öltözéstől én is kivagyok rendesen :shock: :shock:

Jezsóerika,Tubikriszta
köszi :wink: :wink: genetika rendben azt mondták makk egészséges leány :lol: :lol: :lol:

Sünikém
köszi :wink: :wink: hú az a második kép,az valami nagyon jó,annyira gyönyörűűűséges :lol: :lol: :lol:

Baby,Nika
nektek is köszönöm :lol: :lol:

Baby
mi van veletek??

hú mennem kell szólit az uraság :wink:

bibar
 
 


Bibar, most csak Neked, NAGY GRATULA, az eredményhez is és a kukacmentességhez is. :lol:
torolve_20130114141731
 
 


Helló!

Bibar! JUCI!

én már utána jártam... én ahogy a manóm betölti a 2 évet nem kérem a gyest, hanem táppénzre megyek, majd a szülés után megyek gyedre. közben a férj elmehet gyesre. ez mindenkinek jár. nekem a munkahelyen magától mondta tb-s, hétfőn intézem a papírokat. most találkoztam egy ismerősömmel és ők ugyanezt csinálták az egyik dolgozóval. Annyi különbséggel, hogy a csaj szabit vesz ki egy pár napot és utána megy el táppénzre! 5 hónapig is több pénzt kapnál!!!!! a táppénz lényegesen több mint a gyes, és ha párod megigényelheti akkor az is megmarad. Ezt az egyik kismama újságban olvastam!!!

jönnek a manóm fogai az utolsó négy! Világháború!!!!

Ballagyo! boldog szülinapot!!! jól sikerült? mit kapott a gyermek? nekünk is jön és bajban vagyok!!!

Képzeljétek még egy szót sem beszél!!!! ami érdekli arra figyel, ami nem arra nem is reagál. a memóriája tökéletes, imád logikai játékokkal játszani. szereti a közösséget, járunk bölcsibe hetente 3 szor. most elkezdtem adni neki az omega 3 tablettát, hátha sikerülne és javítani a figyelmén! próbálta valaki?
málna79
 
 


Bibar!

Gratulálok a kislányhoz :) Igen, néhány megállóra a Bajcsytól lakunk :)

Kriszta!

Sajnos a cisztám az endó miatt van... Gralulálok Uche alvásához :) Szurkolok a fogyáshoz, én 107 kg-al mentem szülni, és most 78-80 kg körül vagyok :) Még simán van rajtam 15 kg, de ha így haladok hamar lemegy :)

Gabi!

Boti édes a hóember mellett :) Ma Jamival is kimentünk a hóba, szánkón húzgáltuk, és az én szentem elaludt. Hátradőlt a szánkón (baby szánkó, van egy gyerek támasza) és elalud :)

Süni!

Zéti hatalmas baba lett :) Olyan kis édes :)

Elan!

Kitartás, hamar vissza jön a férjed...

Chesti!

Niki komoly nagylány :) Azok a szemek...

Ballagyó!

Boldog szülinapot Somának :), édes nagy fiú már :)

Rólunk:

Jami csütörtökön már annyira hörgött, hogy felhívtam a pullmonológust, ő babyhalert és egy fújókás gyógyszert javasolt. Aki még nem ismeri a babyhalert az örüljön, mert iszonyat, két emberes mire a maszkot a gyerekre teszem... A dokinéni szerint örökletes, mivel öcsém eleve hörghurut gyulladással született... De majd meglátjuk, addig sóbarlang, fújókázás, és majd még feliratjuk a só inhalátort, mert így nagyon drága... Amúgy nem látszik Jamin semmi, vidám és sokat beszélget :) Köszönjük az érdeklődéseket, majd beszámolok folyamatosan :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Elnézést a zavarásért, de hátha ha valakit érint, vagy érdeklődne a munkám iránt.
Szakvizsgázott gyermekpszichológus vagyok. Segítséget tudok nyújtani az alábbi gyermekekkel kapcsolatos nehézségek megoldásában (Budapesten):
- nevelési nehézségek
- szobatisztasági gondok
- alvási nehézségek
- evési problémák
- testvérféltékenység
- beilleszkedései nehézségek óvodába, bölcsődébe
- lelki problémák gyermekeknél, de akár a szülőknél is.
Lehetőség van baba-mama konzultációra, valamint a kismamák szorongásainak (várandósággal, gyermekszüléssel, ápolással, szoptatással stb. kapcsolatos) feloldására is.
Elérhetőségem: gyerekpszicho@yahoo.com
gyerekpszicho
 
 


Bibar
Örülök,hogy rendben van a genetika is :D

Süni
Végre raktál képet a tündér mackóról :D

Ballagyo
Boldog szülinapot Somának!érhetünk képeket még a szülinaposról?Hogyan telnek a napjaitok,jól vagytok?irhatnál egy pár sort magatokról!

Chesti
Húúú mekkora már Niki :shock: Drukk májusra :D de hátha addig össze jön spontán is :D

Elan
Szarni anyósra!Ha jön a foga nincs mit tenni!Biztos te is érzékenyebb vagy a kialvatlanságtól,nálam is elő szokott fordulni.Ha megnyugtat én is sokkot szoktam kapni egy-egy öltözésnél.Én attól akadok ki,mikor már rajtam a vastag pulcsi,kardigán,csizma Boti meg berohan a szobába és elbújik.Gondolhatod mit mondanék legszivesebben,csak nem tehetem mert minden új szót elismétel vagy 50-szer és bőszen használja is:D
De jó neked,hogy Gabi a saját ágyába szeret aludni,nálunk fordítva van inkább a miénkbe :D
Ezt a sapit még az összel vettük a H&M-be,a piros overálhoz pont jó,de a barna kabátjához és a zöld nadrágjához nem nagyon ment.Most kaptunk egy tök jót külföldről.

Witch
Szegény Jamika,remélem gyorsan meggyógyul!Azért én drukkolok hátha kinöviMilyen ügyi vagy fogyi ügyben!

Málna
Ne izgulj,majd csak elkezd beszélni is!Hogy bírod a pocakosodást,minden rendben van?Webáruház,hogy megy?Képet kapunk a "kis"fiadról és a pocakodról?

Baby
Te is megajándékozhatnál minket fotókkal(bár én szoktam nézegetni az Iwiwen a nagylegényt :D )És írhatnál is egy pár sort!

Kriszta
Ez gáz!Én a te helyedben felkeresnék egy szakembert,nehogy rosszul járj!Talán itt tudnak segíteni,érdemes lenne felkeresni ha van egy kis időd

http://jogpont.hu/ugyfelfogadas.php?reg ... gnyit=1023

Kata
Nálatok mizújs??Emlékszel jó múltkorában megbeszéltük kinyomozok egy bizonyos dolgot!Sok utánajárásomba került,de nem az övé!

Rólunk:Anyósomék vettek az Ikeában leesés gátlót így megoldódott a dolog.Elaludni továbbra is a nagyágyon szokott,de az éjszaka nagyrészét ott tölti.Most 2 napja kitalálta,hogy 5.15-kor(egy percel sem elöbb vagy később!!) felkel és reggelig velünk alszik.
Nem látok a pipától,mert úgy néz ki megint ugrott a 18. hós oltás(jövőhéten a 20.hónapot kezdjük!).Boti egyik pillanatról a másikra lázas lett,fürdés közben még semi baja nem volt mire végeztünk a szokásos esti piperével 38,7 lett a láza :evil: Remélem csak a szemfoga indult be,mert nagyon rágta az ujját azon a helyen és egésznap dőlt a nyála.Utoljára kisbaba korába nyáladzott ennyire.
gabicsibe
 
 


Sziasztok!
Bibarci, szuper, hogy minden rendben van a genetikán is! További kellemes pocaknövesztést! :D

Chesti, továbbra is gyönyörű a LencsiHölgy!

Gabi, nagyon édes Boti a hóember mellett! Reméljük, a láz a foga miatt van!

Witch, jobbulást Jaminának!

Ballagyó, Somának boldog születésnapot!

Fogyókúrázóknak kitartást!

Nálunk most jött el annak az ideje, hogy egyszerűen lehetetlenség Zétit bepelenkázni és felöltöztetni a pelenkázón. A kanapén még csak-csak. Forog, pörög, kúszik :D A mászás még nem megy, de szerintem napok kérdése és rájön arra is.

KépKép
süni76
 
 


Sziasztok Lányok!

Már napok óta akartam irni, hogy az Auchan-ban most nagy babaholmi, pelenka, ápolószer, sterilizáló, kiságy stb.stb akció van. Egy egész ujság erről szól.

Ha másütt nem, honlapjukon biztos meg tudjátok nézni.

üdv

kispatak
Vendég
 


Sziasztok!

Végre újra itt.
Utólag bár, de Boldog Név- és Születésnapot mindenkinek, akinek volt, és előre annak akinek mostanában lesz, ki tudja mikor jutok el az írásig legközelebb.

Mamm
Gratulálok a kisfiúhoz! Zsófi gyönyörű! :D

Bibar
Gratulálok a kislányhoz! Csini kismami vagy! :D
Mot
Szép kis csaj Krisztina!!! Közös kép fantasztikus!!!! :D

Elan
Milónak is hígabb volt a széklete a tejtől anno, kb 15hónaposan kapott először, kicsit vártunk, kb két-három hónapot, újra próbáltuk, akkor is híg volt, majd újabb két hónap, aztán akkor a laktózmentessel próbáltuk. Azzal nem volt baj, sokáig azt használtuk, kb két és fél évesen próbáltuk meg újra a sima tejet és már nem volt probléma, naponta kétszer iszik, reggel kakaót, este tejet.

Tubikriszta
Én örülnék, ha ha többet aludnának a lurkók. Miló sosem volt nagy alvó, most már csak este alszik, napközben csak akkor ha sokat autózunk és az elringatja. Zalán most kezd áttérni a két alvásról az egy alvásra. De ez még elég képlékeny, mert ha kint vagyunk 11 körül, a babakocsiban tuti elalszik, meg a szánkóban is, akkor meg kell neki még egy délutáni is. De ezek nem hosszú alvások, örülök, ha van egy óra. Milónál is akkor lett jó, amikor kialakult a napi egy du-i alvás, akkor aludt kb másfél, nagyon ritkán két órát. Hajrá fogyókúra!!!

Witch
Hú mekkora torta, jól nézett ki! Az almaevős nagyon cuki!! :D Gyógyulgat Jamina?

Jucicuki
Nagyon jó a pocaklakós fotó. Kis mosolygós!

Vic
Másik szoba, nappali, fürdőszoba, konyhapult? Még változatos is! :wink:

Süni
Zéti nagyon szép kis kisfiú!

Gabi
Milónak is ki kellett párnázni a szivacsa mellett anno, mert mindig lemászott róla. Szegénykém, alszik azóta rajta?

Chesti
Miló nálunk is „nyávogva” beszél, tök idegesítő, én is rászólok, hogy csak akkor teljesítem a kérését, ha okosan mondja.

Láttam volt pár téma mostanában.
Benti cipő: Én is azt hallottam, hogy az az egészséges, ha a kisgyerekek sokat vannak mezítláb, de nem sima, hanem egyenetlen talajon. pl kavics. Bentre javasolt a cipő. Nekünk nincs, nekem olyan fura, hogy egész nap szandálban játszik, bár gondolom az oviban is abban vannak. Szoktunk játszani, törpét, óriást, belső és külső élen járást, porszívó vezetéken való járkálást, aztán, majd ha a Zalán nem eszik meg mindent, amit talál, lehet lábbal felszedni gyöngyöket, ezek jó kis lábtornák.

Evés: Nálunk Zalán még naponta legalább hétszer szopizik, ebben van két éjszakai is, de most már a pólóm rángatásával jelzi, ha kell neki, és fejrázással int nemet, ha elég volt. Most nagy változás volt eddig háromszor evett mást is, délelőtt gyümi, ebéd főzi, vacsi főzi, vagy tejberizs, tejbedara rizstejből gyümivel. Tejet még nem szeretnék neki adni. Aztán Zalán pár hete nem hajlandó a főzeléket megenni, helyette a kenyeret annál inkább. Jelenleg amúgy csak négy foga van, de nagyon ügyes. Most reggel eszik cicizés után kenyeret sajtkrémmel vagy húspástétommal, amit én csinálok, hogy egyen kis húst is, ha már főzeléket nem eszik. Tízóraira megint cici, aztán gyümi magában vagy túróval, vagy natúr joghúrttal, ebéd, na ez gáz, itt megy a próbálkozás főtt darabolt zöldségekkel, ebből eszik pár falatot. Du megint gyümi, vacsi meg, amit eddig is, vagy megint kenyér. Remélem hamarosan visszatérünk a normál főtt kajára. Most jönnek a fogai, lehet ezért nem akar nagyon kanalazni.
Miló reggel a kakaón kívül alig eszik mást, egy két falat szendvics. Szerintem a kakaó elég rendesen eltelíti. Meg amúgy sem egy nagy evő.

Fogkrém: Mi is a nenedentet használjuk.

Sírni hagyás: Mi sem hagytuk sírni a lurkókat, szerintem ez nem jó. Nekünk is javasolta a védőnő, hogy ha elalszik mellen ébresszem fel, úgy tegyem le az ágyba, és ne vegyem fel, ha sír. Meg kell tanulnia elaludni. De szerintem ez nem tanulás, hanem idomítás. Sok olyan baba van, aki szeret testközelben lenni, és szerintem amennyire csak lehet ezt az igényt is ki kell elégíteni, nemcsak az éhséget, stb. Azzal, hogy a baba jelez felénk sírással egy igényt, pl hogy vegyük fel, közelünkben akar lenni és mi nem veszünk róla tudomást szerintem egészen mást tanul meg a baba. Persze így előfordulhat, hogy sokáig nem hajlandó egyedül elaludni, és többször felébred. Ez benne van a pakliban. Miló is úgy alszik el, hogy ott vagyunk mellette, de már vagy egyáltalán nem ébred fel éjjel, vagy egyszer iszik egy kis vizet és alszik is tovább, de akkor már nem kell mellé feküdni. Kíváncsi leszek Zazánál, hogy lesz majd, ha már nem cicizik.
Víz: Mi eddig a Szentkirályit vettük leginkább, de most a téma kapcsán áttértünk az Óbudaira. Abban 11 mg/l nátrium van. Ezt a cikket találtam a neten:http://www.babaszoba.hu/articles/Korai_meg_az_asvanyviz?aid=20081120184716
a lényege:

A Német Gyermekgyógyász Társaság az ásványvíz alkalmazására szigorú rendszabályokat hozott. Ennek értelmében az ásványvíz literenkénti mennyiségében nem haladhatja meg a 20 mg nátrium-, a 10 mg nitrát-, az 1,5 mg fluorid-, a 200 mg szulfát- és a 200 mangántartalmat.
Ezek a mennyiségek megfelelnek a normál ivóvíz ásványianyag-tartalmának. Ha mégis ennek szennyezettségétől tartunk, akkor a palackozott víz vásárlásánál az említett szempon-tokra alapos figyelmet kell fordítani.



Rólunk még pár szó.
Zaza már egy hónapja megy, most már egyáltalán nem mászik, kivéve, ha tolja a kisautókat. Egy hét alatt teljesen elhagyta a mászást. Mondjuk mászott így is öt hónapot, így nem gond, hogy korán elindult. Kis gézengúz, mászik fel a kanapéra, ágyra, így egy perc nyugtom sincs, mindig figyelnem kell éppen merre jár. Le tud mászni, de általában felmegy és bohóckodik rajta és nem figyel oda éppen hol van. Milóval egyre jobban kijönnek, játszanak is, de azért még vannak harcok. Viszont Miló szívesen eteti, aminek Zaza is nagyon örül(főleg annak, amit még nem is kellene kapni), még a száját is megengedi törölni, nekem kész harc. Miló elkezdte védelmezi, megfogja, ha kinyitom az ajtót, nehogy kimenjen és leessen a lépcsőn, stb. Ha kint kiveszem a Zalánt a babakocsiból, akkor folyamatosan mondja a magáét, hogy anya vigyázz, anya kiment az út közepére(lakóparkban lakunk, nincs járda) anya hozd vissza, meg ő is megy és fogja. Ez jó dolog!
Zaza még nem beszél, csak halandzsázik, nemet nagyol jól int a fejével. Mutogat ezerrel. Mondjuk Miló is így volt, aztán másfél évesen mondatokban beszélt, verset mondott stb. Kíváncsi vagyok, Zaza mikor szólal meg végre, hogy anya!!!!!
Imádunk szánkózni, két műanyag szánkónk van, egyik még apáé volt, most az a Milóé, Zazának meg vettünk egy olyat, amibe be lehet csatolni. Nagyon élvezi, Miló meg azt, ha húzhatja a Zalánt.

Na eldugulok, csak még rakok fel pár képet:

Kép Kép Kép Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
agnese
 
 


Sziasztok!

Tubikriszta,
elvileg ki kell, hogy fizesse a munkáltató a szabadságodat (szabadságmegváltás). Többi ellátás megy tovább, ha lejár a gyes, és nem lesz munkád, akkor igényelheted az álláskeresésit.

Elan,
nagyon együttérzek alvásügyben veled!!!!!!!
Nem hiszem, hogy Te rontottad el, mert Kornél nálunk sem alszik. Szerintem 1-2 éjszakát aludtam végig (értsd 6 órát egyben) kb. félidős terhes korom óta. Viszont Máté, bár neki is voltak ébredős időszakai a fogzás miatt, de alapvetően jó alvó. És mindkettőt mi neveljük.

Tél-undor: dettó! Gondold el, két gyerekkel mire kijutunk! :wink:

Rólunk:

Máté: elviselhetetlen, hisztis, akaratos, fő szava a NEM, semmi nem jó. Ha jó lábbal ébred, akkor kb. fél óráig elviselhető, de elég, ha nem olyan kanalat adok a joghurtjához, amilyet ő kitalált, és már vége a jó hangulatnak. Egész nap ez megy. Szóval a dackorszak sűrűjében járunk. Időnként kiakadok, de már egyre ritkábban.
Egyébként hatalmas a szókincse, bárkivel eldiskurál, gyakorlatilag bármiről. Általában 4-5 évesnek gondolják.
Versel, énekel, mesét mond Kornélnak.
Meséthallgatni is nagyon szeret. Olyan igazi ölben ülős-összebújós mesélések. imádom!!!! Sajnos Kornél nem, és igyekszik megakadályozni. Őt még nem köti le. Csak a cicákat keresi minden könyben, és mutogatja.
Imádom, ahogy egyre nagyfiúsabb, sok mindent rá lehet bízni, meg lehet vele beszélni (ha éppen eltalálom a hangulatát :wink: ).

Kornél: 10,5 hós kora óta jár, elkezdett szótöredékeket mondogatni, és igyekszik kifejezni magát nonverbális eszközeivel is: mutogat, nyöszörög, sikongat, ha valamit szeretne.
Evés nálunk 7-8 hós kora óta egyre inkább a miénkből - úgy főztem, hogy neki is hasonló vagy ugyanaz mehessen. Fő kedvencük a leves - sok zöldséggel, hússal főzöm, így ezzel nagyjából jól is laknak. A másodikféle már csak nasi, vagy uszonnára azt kapnak. Sajnos a gyümölcsevés nem tartozik a kedvencek közé. Alma, banán, és ennyi. Kompótot szoktam készíteni fagyasztott gyümikből v. befőttből, és úgy megeszegeti.

Sajnos tejfehérjeallergiás. 2 éves koráig szigorú diétát kell tartanunk. Nemcsak a tejtermékek tiltólistásak, hanem egyéb olyan élelmiszert sem ehet, amiben tejszármazék van.
Kicsit át kell alakítani a konyhánkat, de azt hiszem, tartható a dolog. Így a szeptemberi bölcsikezdés alapból kilőve. 2 évesen is csak akkor megy majd, ha a tejterhelésen kiderül, hogy kinőtte. Ha nem, inkább tartom itthon, és tudom, hogy biztos nem kap tejes cuccot.

Egész jól alakulnak a hétköznapok, igaz magamra általában egy perc sem jut. Hajnalban kelek, hogy mire ők felébrednek már tűzhelyen legyen a kaja. Ha szerencsém van, és Máté alszik 7-fél 8-ig, akkor ilyenkor tudok egy kicsit olvasni vagy netezni. Kornél ébred, szopik, eszik. Főzést befejezem, kicsit összerámolunk, és 10-11 között kimegyünk. Délre haza, mert már éhen akarnak halni. 2 körül alvás van - elvileg. Kornél egész jókat alszik mostanában a babakocsiban odakint. Mátét is rá lehet venni 1 órás pihire. Ilyenkor mosogatok, és egyéb házimunkák (felmosás - mert azt a jelenlétükben inkább nem, mióta a nappali szőnyegén landolt a vödör víz; beáztatott ruhák kisúrolása, teregetés, stb...). 3-4 körül ébrednek. Uzsi. 7 körül van fürdés, addig szabadprogram. Ha sok dolog jön össze, akkor csak tengenek-lengenek, amúgy játszunk. Mióta világos van még 4 körül, és rendben lezajlik az uzsi, akkor kimegyünk még fél órára. Mosógép minden nap megy. Ha nem esek össze este, akkor vasalok, miután 8-9 között valamikor elalszanak. Csak a jelenlétemben hajlandók, sokszor hamarabb elalszok, mint a gyerekek. Mivel Kornél éjszaka sokat ébred, van, amikor nem tudok visszaaludni, ilyenkor olvasok, vasalok, varrok, vagy megcsinálok olyan dolgokat, amiket amúgy úgysem tudnék. Nagyjából így néz ki a napirendünk.
A két fiú egész jól elvan együtt. Már elkezdődtek az összezördülések, nem adom, az enyém harcok, de eddig még kezelhető. Sokszor jókat nevetek rajtuk. Hatalmasakat tudnak hancúrozni, kergetőzni. Ilyenkor nem bánom, hogy kis korkülönbséggel születtek.

Erről jut eszembe. Vettünk egy testvérbabakocsit, mert Máté odaáig jutott az ellenkezésben, hogy sem sétálni, sem a testvérfellépőre nem volt hajlandó felmászni. Minden sétánk hisztibe fulladt, mert ő is be akart ülni vagy azt, hogy vegyem fel, mert ő fáradt. Megvettük a kocsit, és azóta nyugi van. Ha rájön, akkor beül, és szent a béke. Vicces, amikor a kicsi Kornél tipeg a babakocsi mellett, a nagy Máté pedig trónol a kocsiban.

Minden jót mindenkinek!!!! :wink:
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
share
 
 


agnese, share!

nagyon jó volt olvasni titeket :wink: :wink: :wink:
ballagyo
 
 


Sziasztok!

Minden baba nagyon aranyos!
Tubikriszta, Gabicsibe, Málna
köszi kérdéseteket mi jól vagyunk, szoktam olvasgatni a fórumot, de írogatni nem nagyon van időm...Bendegúz nagyon aktív baba, már nov. vége óta megy, akkor kezdte azóta csak ügyesedett és ma már csak úgy szalad, minden érdekli, ügyes kispasi:-)
Foga 5 van eddig, nehezn indult be, az első kettő okt.ben bújt ki, az utolsó három most jött ki szinte egyszerre egy-két nap leforgása alatt, egy nap volt tőle nyűgösebb.
Éjszakai alvással nekem is voltak problémáim, jan.eleje óta,(ugye Süni?.)) elhatároztam, hogy kész vége, nem kap több cicit éjjel (mert ugye szopizitt 2-3szor is), hanem megébred, akkor hagyom egy kicsit, külön szobában vagyunk, így jobb, hogy nem lát minket, szóval hagytam, egy picit sírt, de aztán láss csodát visszaaludt magától, persze cumi segítséggel, de nekem nem kellett átmenni és ez tök jóóóóó, szóval van hogy most már nem is ébred meg, hanem fürdés 7kor, szopi, aztán be az ágyba és alvás, és van hogy reggel fél hétig meg sem szólal, vagy esetleg megébred, de visszaalszik...Remélem ez már így is marad, mert nagyon fárasztó volt már, hogy korábban felkellett ébredni hozzá3-4szer is mikorhogy...tehát nekem bejött, hoy hagytam egy kicsit magára, persze, amikor már nagyon sír, akkor át megyek megnézni!
Napközben is elvan, egy ideig játszik egyedül, az egész nappali bababiztos:)van helye járkálgatni, de a konyhát imádja, főleg amikor főzök:)napi kétszer sétálunk, de és du. egyet, szeret kinnt lenni nagyon, főleg, most hogy kapott ciőt és ő sétálhat benne egyedül, nappal még kétszer alszik de.egy órát, du.meg kettőt vagy másfelet, szóval jó baba mondhatjuk:)vagyis már nagyfiú!!
Na, most aztán írtam:-)
Szép napot mindenkinek!
Képet majd teszek fel!

Kép
baby.81
 
 


Sziasztok!

Jesszus reggel óta nem írt senki, ennyire nem írtam rosszat:-)
Csak azért jöttem megint,mert teszek fel néhány képet a nagyfiamról:)
Szép álmokat mindenkinek! Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
baby.81
 
 


Elan a lányok sürgősségi császárral születtek.

Málna, az a baj, hogy én már szeptembertől gyesen vagyok, mindenképpen rosszul járok. Ill. a pici után nem is fogok igényelni semmit, az egyszeri anyaságin kívül, mert az ikres gyesem több, mintha a gyedet kérném :? :roll:

Bibar, gratula a kisasszonyhoz!

Süni, mekkora a fiad már, te jó ég és nagyon helyes kispasi!

Baby, Bendegúz is hatalmas és csoda helyes!

Agnese, Share, de jó, hogy jöttetek, írjatok többször, bár gondolom nem egyszerű egy kicsivel és a picivel én már most félek, hogy mi lesz velünk itthon négyesben...

Lányok megint nem mennek bölibe, most éppen gégegyulladásuk van, szegénykéim eléggé össze vannak szakadva.

Witch, jobbulást Jaminak, nyugi hozzá fog szokni a halerhez, Dodó már profin csinálja, nektek remélem nem lesz rá olyan sokáig szükség.

Bocs, akinek nem írtam, de csak futtában volt időm olvasni, majd igyekszem jönni, addig is egy kép a nőcikről.

Kép

jucicuki
 
 


Juci,
bízz és higgy abban, hogy a lányok majd jól elszórakoztatják egymást, és nem téged fognak nyaggatni. :wink: :wink:
Meg fogod oldani, Te vagány csaj vagy!

Bibar,
neked akartam még gratulálni a csajszihoz!!!!!

aajjjaj, most mennem kell, Kornél a konyhában garázdálkodik....

Kép
Kép
share
 
 


Lassan én is felveszem újra a fonalat :wink:

Juci!
Sajnálom a lányokat :cry: Gyógyuljanak mihamarabb!

Bibar!

Szégyellem magam, már korábban is akartam írni: HATALMAS GRATULA A PICIHEZ :D :D :D

Végül megmutatom melyik szülinapi ajándék jött be leginkább Somának, vasaló+vasalódeszka :roll:

Kép [/img]
ballagyo
 
 


Ballagyo,
nálunk is nyerő a vasaló! Ugyanezzel a típussal nyomulnak a fiúk. Bár, már kibelezték. :roll: :lol:

Kép
Kép
share
 
 


Sziasztok!

Nagyon édesek a babák!

Share, Agnese, Baby, Ballagyó, Málna!

Jó, hogy jöttetek!

Ne haragudjatok, hogy most nem írok külön mindenkinek, de kb. fél órája írtam egy egész litániát és egy az egyben elszállt!!!!! :evil:

Ha holnap lesz időm, akkor jövök.......

Kép
nika28
 
 


Helló!

Voltam tegnap ultrahangon, ahol már nem volt ott a hematóma, helyette egy amnion szalag. Ez a burokból vált le, és ott van a babánál keresztben. az esetek többségében nem okoz problémát, de bele tud akadni a baba, ezért végtagsérüléseket tud okozni. erre kicsi az esély. nem lehet csinálni vele semmit, csak kéthetente uh.

most vagyok 14 hetes, és megtudta volna mondani, hogy fiú vagy lány. mi nem szeretnénk tudni. de szerintetek egy kislányt is meg lehet ilyenkor állapítani, vagy csak a fiúkat a kukac miatt?

Ballagyo szuper ajándék!!!
málna79
 
 


Agnese,Share,Baby
Örülök,hogy jelentkeztetek és leírtátok mi van veletek!Jó nagyot nőttek a srácok!Azért a soraitokat olvasva elgondolkodom,hogy itt van e az ideje egy kistesónak :?
Share sajnálom az allergiát,nem irigyellek!Jó hogy könnyen tudtatok életmódot váltani!

Juci
Jobbulást a csajoknak,szegények nem rég gyógyultak meg :(

Ballagyó
Csak nagykorára is tartsa meg ezt a jó szokását :lol: Nálunk a főzés és a söprés a favorit,csak sajnos apja szerint ezek csajos dolgok :oops: Botinak is bejönne az tuti :D

Málna
Szegénykém,megint van min izgulnod :( remélem nem lesz semmi baj,jó hogy mehetsz 2 hetente uh-ra!

Voltunk háziorvosnál az állandó nátha miatt,először fül-orr-gégészetre kellett mennünk és abban maradtunk ha ott nem találnak semmit akkor megyünk vér és vizelet vizsgálatra.
tegnap voltunk is a fülészeten ahol megállapítottál,hogy fülkürthurutja van és ezért van az ,hogy mire kigyógyul az egyikból már benne van a másikba.Ez azért alakul ki,mert nem szellőzik rendesen a füle és állandóan felülfertőződik.Most kaptunk egy orrcseppet és Fenistil cseppet,kontrol 2 hét múlva.Elképzelhető,hogy műtétre lesz szükség,ahol egy tubust helyeznek be a fülbe.Anyai ágon örököltük,unokatesóm fia is ebben a betegségben szenved. :( van vele probléma rendesen :(
gabicsibe
 
 


Sziasztok Kismamik!

yner ma elárasztotta a reklámjával a babanetet, mindenhová leírja fenti üzenetét.

Sehová se kattintsatok, ez egy reklám, aminek nem itt a helye!

üdv

kispatak
Vendég
 


Sziasztok!

Nika,
Le a kalappal, mikor tudsz tornázni otthon? Én most próbálkozom amikor Uche alszik, viszont így akkor kell főznöm amikor ő fent van és azt nem annyira díjazza. Sajna, ha ő fent van, akkor vele kell foglalkozni, eljátszik egyedül, de csak akkor, ha látja, hogy mondjuk pár lépés és ott vagyok :shock:

Elan,

hogy vagytok? Gabival minden rendben, foga? azért ne csináld, hogy olyan sokára jönnél legközelebb, mert hiányolnánk :)
Milyen a férjed nélkül, Gabi ilyenkor gondolom hiányolja.

Chesti,
Nagyon nagy lány már Niki, és gyönyörű! hogy viseli az ovit?
és milyen egy kicsit elengedni a lányod kezét? Engem mindig érdekelt, hogy azért x évet velük vagyunk, nem nehéz, hogy hogy hirtelen nincs mindig veled?

Ballagyo,
Utólag is Boldog Születésnapot kívánok Somának!

Bibar,
Gratula a kislányhoz! :) biztos furcsa lesz Olivér után! :)

Málna,
Sajnálom, hogy ott van az a valami, szorítok, biztos, hogy minden rendben lesz! Nem mondtak valamit, hogy feküdni kell vagy pihenni vagy ilyenek? A másik pinduriról is tehetnél fel képet!

Witch,
Sajnálom a cisztát, valamit már tényleg ki kéne erre találni....
nagyon ügyes vagy a fogyással! Nekem kb 40 kg-ot kéne fogyni....de azt hiszem most a jó útra tértem.
Jamina hogy van?

Gabi,
Köszi a linket, jövő hét kedden megyek be a HR-essel beszélni, de azt amit mond még szakértőtől is szeretném hallani, nehogy bepalizanak, mert sajnos képesek rá..
Sajnálom Boti fülmizériáját, ez mi pontosan amúgy? és ha műteni kell, akkor az a valami, amit betesznek a fülébe mennyi ideig kell, hogy ott maradjon? Halláskárosodáshoz ez nem vezet, ugye?

Süni,
Ismerős a pelenkázós sztori :) Mászással hogy álltok? Zéti nagyon erős kis legény, szerintem hamar fog mindent csinálni!

Agnese,
Örülök, hogy jelentkeztél. Hihetetlen, hogy mennyit nőttek a fiúk! A képek nagyon jók! azért jöhetnél sűrűbben is!
Szerencséd van, nekem Uche mostanában sosem alszik el a babakocsiban, csak úgy csinál, utána ha behozom, akkor meg megélénkül és bent sem alszik :)
Zalánnak is boldog születésnapot így utólag! Aranyos a tortás képeken. Neki vágtátok a haját vagy mindig ilyen rövid volt?
Miló nagyon jó testvér, ha anyáskodik a tesoja felett! Aranyosak lehetnek! :)

Share,
Nektek is Boldog Születésnapot utólag!
Köszönöm a választ a munkámra.
Máté reméljük, hogy a hisztis korszakát majd kinövi. Csak Kornél ne tanulja el tőle!
Az allergiánál mire kell figyelni, mármint semmi tejes dolgot és ami abból készült nem ehet. Azért röhej, hogy azért nem tudod mondjuk beadni bölcsibe, mert ott erre egyáltalán nem figyelnek....
A képek nagyon jók, látom Kornél picit meg volt ijedve a tűzijátéktól :)
Nagyon hasonlítanak is egymásra!

Baby,
Azért Te is néha ahogy most is hírt adhatsz magatokról! Bendegúz nagyon nagy fiú már! Nektek is Boldog Születésnapot utólag!
Majd elindulnak a fogak és akkor nem lesz megállás! Nagyon ügyes ő is, hogy már bejárja nálatok is gondolom az egész lakást!
Aranyos a tortával, utána még tovább kente magát?
A képeken nekem olyan nyugis gyerkőcnek látszik :lol:

Juci,
Csajok már jobban vannak? Gondolom azért most jobb, ha bölcsibe járnak, mert azért tudsz valamennyit pihenni otthon, ha egyedül vagy, nem?

Rólunk:
ma van egy hete, hogy Uche hajából a tetejéből kb két centit levágtunk! Most már nincsenek neki égig kiáltó antennái, hanem rágöndörödik a fejére a haja!
Uchenak kijött a 7. foga is, észre sem vettem, hogy mikor, mármint tünetei nem voltak..
Minden lében két kanál! Mászni már nem is mászik csak megy, mint zsidóba a fájdalom...
Eszméletlen étvágya van, napi kétszer eszik főételt, és bármikor lát valamit enni mindig kunyizik...azt mondja, hogy mam,mam,mammmam :lol:
Baba, vau-vau már simán mondja!többet még nem :)
én hétfő óta nyomom a fogyókúrát! hát nem mondom, hogy könnyű, de eddig minden nap adtak édességet is. Napi 3 liter folyadékot kell meginni, délelőttre 1 liter algás szegfűszeges valami, na attól kivagyok, a gyógytea meg a lúgosító víz az ok.
Éhesnek nem vagyok nagyon éhes, de azért néha jó lenne egy jót enni, főként, hogy a fiúknak meg főzőm a finom kajákat! :lol:

végezetül egy-két kép a kisfiamról :)
Hintázni jó :)
Kép

Nagyon vagány vagyok!
Kép

Anya mesélj nekem :)
Kép

mindenhova felmászok!
Kép

Alvás előtt még megnézem mi van ott bent :)
Kép

nálunk most ez a minden, mármint a porszívó!
Kép

nem látszik annyira, de ez az új haja :)
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Gabicsibe, nagyon sajnálom!!! De legalább kiderült.

Tubikriszta!

nagyon aranyos a kisfiad!!! nekünk 17 fogunk van , de egyszer sem volt olyan, hogy nem vettük észre, mindegyikbe belebetegedett.

hiába fekszem az sem megoldás. pihenek sokat, és várok, hiába mondják, hogy többnyire nincs baj, de azért hazudnék, ha nem jut eszembe, hogy mi van ha belekeveredik, vagy eltorzul a lába, keze. nagyon várom,hogy már a 40. hét legyen, szeretnék már túl lenni ezen az egészen.

szívesen rakok fel képet, de tök ciki elfelejtettem, hogy kell. kérek segítséget...
málna79
 
 


Sziasztok!
A BMC-sből jöttem, annak idején nekem is segítettetek, a kicsimnek nem lett jó a PKU-ja, aztán az ismétlés jó lett szerencsére.
Mindig olvasgatlak Titeket is, de írni ide nem szoktam.
Most viszont olvasom Gabicsibe gondját a babája fülével.Ezért pofátlankodom ide.
Nálunk a nagyobbiknak, (aki most 12 éves, és lány) volt állandóan ilyen gondja, de csak akkor, amikor közösségbe került.Elég sok antibiotikumot kapott, és amikor több orvos is javasolta (orr-fül-gégészek is) a tubust, akkor nagy nehezen rászántam magam.
Nem tudom, Te mit tudsz róla, de nekünk teljesen bevált.Igaz a 20 percet, amíg műtötték,(orrmanduláit is kiszedték) nem kívánom senkinek, de a fülfájások megszűntek. (Arra kellett vigyázni, hogy víz ne menjen bele, ezért kapott saját méretre készített füldugót).Egyszer belement a víz, estére begyulladt, de amúgy teljesen megoldódott a gondunk.Az egyik "csövecske" már fél év múlva kijött, a másik később, de utána sem volt többet fül-gondunk.
Remélem, nem haragszotok, hogy beledumáltam a dolgaitokba.A babáitok nagyon szépek!!!!!!!

Ja!
És a kicsit sem viselte meg túlzottan a "műtét".1 nap alatt helyrejött. Üdv.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Málna!

Sajnálom ezt az amnion dolgot......biztos nem lesz semmi baj! nagyon szorítok!

Gabi!

Sajnálom Botit, de legalább megvan az oka az állandó betegségeknek. :(
remélem nem kerül sor a műtétre!!

Kriszta!

Nagyon édes Uche! Tök jó lett a frizkója!
Ügyes a járással. Ati is megtesz már 2-3 métert, de csak hívásra, nagától még nem. A mászást részesíti előnyben, mert az gyorsabb. :)
Tornázni akkor szoktam amikor Ati alszik. Délelőtt főzök, addig szabad foglalkozás van, és délután amikor felkel akkor szoktunk játszani.:)
Nagyon jól elvan egyedül. Az sem zavarja, ha nem lát, de ha esetleg hiányzom Neki, akkor kikullog a konyhába, megnéz és megy is vissza a szobájába.:)

Kép
nika28
 
 


Gabi!

Jamika kinőheti a hörgő gyulladást, sőt, öcsi is kinőtte 9-10 éves korára. Fogyizni nem fogyizok, csak szedem a pajzsmirigy gyógyszerem, és a merkformint (mióta nem szoptatok) ezek segítenek :)
Milyen az a leesés gátló? Szegény Boti, ez a fül dolog... Reméljük hamar meggyógyul... Bízzunk abban, hogy műtét nélkül megússza, de ha műtét lesz, akkor az megoldja teljesen a problémát?

Agnese!

Édesek a fiúk, annyira aranyosak :) A tortánk 16 szeletes volt :) Ahogy nézem a pici fiad is megkóstolta a tortát :)

Share!

Édesek a fiúk, sztem nagyon hasonlítanak egymásra :)

Baby!

örülök hogy írtál, Bendegúz nagyn aranyos :)

Juci!

Igazad volt, Jami kezd hozzá szokni a babyhalerhez, már tartja a kis fejét ha közöeledek vele, viszont még nem megy 15 s-ig. de örülök egyenlőre hogy tartja a kis fejét.
Pocaklakó hogy van?

Ballagyo!

Soma nagyon aranyos a vasalóval :)

Málna!

én szorítok hogy minden rendben legyen...

Kriszta!

A ciszta megoldódott, február 26.án kiveszi a doki az egyetlen működő petefészkemmel együtt... El vagyok keseredve... Jami pedig hörög változatlanul, de 11.én megyünk a dokihoz vele...
Rajtam is van még 15 kg simán... Kitartás a fogyihoz, megéri :)
Uche nagyon édes a képeken, nagyot nőtt...

NIka!

Jó ha Ati is ilyen jól el van egyedül. Mondjuk Jami általában lát engem vagy anyut, de jól el játszadozik :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Gabi, most csak miattad jöttem, olvastam, hogy mi van Botival. Nagyon sajnálom, és drukkkolok, hogy ne kelljen a műtét. Nálunk itt a házban van egy kisfiú, neki is ültettek be, mindkét fülébe, de nem tudom, hogy egyszerre-e vagy külön- külön. Mind a kettő kiesett, az egyik nagyon gyorsan, a másik lassabban, de valahogy éven belül, és azóta nincs fülgondjuk, pedig a kissrácnak addig komoly fülproblémái voltak. Szóval én csak egy jó tapasztalatot hoztam, hátha kicsit segít. :roll: Nagyon drukkolok! Majd írok a héten bővebben, de minden időnket a házböngészés veszi el. :oops:
torolve_20130114141731
 
 


Kriszta
Édes Uche :D ,látszik a különbség,de csak egy kicsit :oops: szerintem rossz volt a szög :D Kitartás,kitartás fogyi ügyben.Azért jó,hogy te legalább megtudod enni a kajákat.Barátnőm is innen rendelte a fogyikaját és le is fogyott tőle.De csak azért,mert annyira finnyás volt,hogy nem ette meg és lusta volt mást venni helyette :D

Brigi,Kata
Köszi a jó híreket,rám fért :D Sajnos uncsitesóméknál elég nagy probléma volt,a fiánál legalább 7 tubust raktak vissza és egy elég komoly műtétje is volt,mert roncsolódott a sok gyulladástól a belső hallócsontok is sérültek.ma már 20 éves és mindíg járnia kell kontrolra :( De szerencsére nálunk nem ilyen rossz a helyzet! :D

Witch
Örülök,hogy Jamika ilyen jól viseli a halert,megnyugtató,hogy kinövi ezt a betegséget!Szegénykém,már megint egy műtét :( légy résen és kérjél utána hormonpótlót ha elfelejtenék!Anyukámnak is nagyon fiatalon volt egy komoly nőgyógyászati műtétje és nem kapott utána semmit.Mára olyan súlyos csontritkulása lett,hogy 3 havonta bitang erős injekciót kap rá olyan mellékhatásokkal,hogy csak na.És nem ő az egyetlen az ismeretségi körömben!

Nika
irigy-birigy a fiad miatt!Boti ha nem lát rögtön a nyomomban és nem hagy békén.Egy pár napja nézi a Bob a mestert és ül a fenekén,van hogy egymás után megnézi ugyan azt 5X.

Ma vendégségben voltunk,családi házban.Rájöttem az én fiamnak a nagy tér kell,ahol jöhet-mehet,motorozhat,futkoshat kedvére.Egésznap rám se bagózott,annyira elvolt.Barinéjának külön szobája van és annyira tetszett neki,hogy többször bement és leült olvasni,nézelődött ki az ablakon.Anyósoméknál is tök jól el van a kertesházban.Most megint fáj a szivem,hogy semmi esélyünk rá:(
Képzeljétek az utcánkban van egy ovi és mellette valaki épített egy kb.180-190 centi magas hóembert,nagyon jól meg volt csinálva.Tegnap reggelre valaki lerombolta a fejét :( Boti mikor meglátta majdnem sírva fakadt szegénykém és nem értette miért nem tudjuk megcsinálni újra.Annyira sajnáltam,de láttam ma valaki megjavította remélem kitart reggelig :D
gabicsibe
 
 


Elan
Hová lettél :?: :?:
gabicsibe
 
 


Share
Jó volt olvasni rólatok. A srácok nagyon hasonlítanak egymásra. Miló nálunk is hasonló tud lenni, de szerencsére azért nem egész nap. De neki se mindegy melyik bögre, melyik törülköző, egyedül vagy kell segíteni, stb, de az bizti, hogy nem az és nem úgy, ahogy mi gondoljuk. :lol: Nálunk Miló a nagyobbik babakocsinak a tetején utazott, nagyon élvezte, mióta megint a kicsit használjuk jön velünk motoron. Eleintea kicsire is fel akart ülni, de aztán elfogadta, hogy az nem bírja el. Gyalogolni ő sem szeret igazán.

Jucicuki
Előre ne izgulj, majd közben kialakul. :wink: A hajadat tépni meg amúgy is ráérsz még :wink: Jobbulást a lányoknak.

Ballagyo
Fiad tartsa meg ezt a jó szokását későbbre is és legyen csak ilyen házias. :wink:

Málna
Nekem a második terhességnél vettek észre ilyen szalagot, nálunk semmi problémát nem okozott.

Tubikriszta
Zazának 4 hós kora óta kb havonta vágjuk géppel a haját. Elég vékony és kevés haja van a családban mindenkinek, hátha erősödik egy kicsit. Milónak is vágtuk egy éves koráig, attól-e vagy sem, de már most több haja van, mint nekem. Könnyebb is volt kezelni, hamar megszáradt. A képek nagyon jók.

Gabicsibe
Remélem nem lesz szükség, a műtétre. Jobbulást nektek! Bob a mester nálunk is nagy kedvenc!!! :D

Witch
Sajnálom a műtétet. :(

Kép

Kép
agnese
 
 


Elan
Elfelejtettem írni, hogy teljesen véletlenül találtam egy olyan ásványvizet, amiben 6,9mg a nátrium/l. összes ásványianyag 610mg.: Nestle Aquarel. Ezt már többször is vettük kicsiben a kupakja miatt a Milónak, de persze sose néztem az összetételt, csak az összes mennyiséget. Nem is drága másfél literesben.

Kép

Kép
agnese
 
 


Sziasztok,

Chesti, megnéztem a videót, óriási :) Niki gyönyörű, és annyira nagylány már!

Ballagyó, Soma hatalmasat nőtt! Mazsola a főkedvenc? Gábornak egyelőre nem jött be... Te visszamentél dolgozni, vagy tervezed a közeljövőben? Biztosan hiányzik a könyvtár, visszavárnak? Klassz a vasalódeszka, én azt tervezem, hogy játékkonyhát veszünk majd Gábornak.

Witch, nagyon sajnálom a műtétet :( Mi lesz utána, kapsz hormonpótlást, vagy hogy megy ez? Azért még lehet babád később?

Gabicsibe, köszi a hiányolást... nem gondoltam komolyan az eltűnést, csak szusszannom kellett egyet, hogy ne negatív gondolatokkal jöjjek. Nagyon sajnálom Botit meg persze titeket is :( Nem fáj a füle különben, vagy ez más, mint a középfülgyulladás? Az ággyal mi a helyzet, megszokta Boti?

Agnese, szuper, hogy végre időt szakítottál egy kis beszámolóra. Milyen nagyok már a srácok, és annyira szépek és nagyon-nagyon hasonlítanak! Köszi a vízes tippet, képzeld, tegnap voltunk vásárolni, és végigböngészve az ásványvízek címkéit én is a Nestlé Aquarel mellett döntöttem :) Még olcsóbb is, mint a Szentkirályi, amit én iszom, úgyhogy én is áttérek rá, legalább nem kell kétfélét venni. A párom kólán él sajnos, kíváncsi leszek, meddig tudom távoltartani tőle a gyereket :(

Share, sajnálom a hisztit :( Tényleg, Mátét nem adod oviba? Nem lehet, hogy az javítana ezen a dolgon? A te srácaid is nagyon hasonlítanak ám :) Viszont ahogy leírtad a napodat, hát nem tudom, hogy bírod, én már meghaltam volna...

Baby, jó, hogy jöttél, helyes a fiad! Meg ügyes is, hogy már így jár! Milyen tortát kapott, ízlett neki? :)

Juci, olyan érdekes, a lánykáid eleinte nem hasonlítottak ennyire, de most nagyon! Ne haragudj, hogy elfelejtettem a császárt... arra emlékeztem, mennyi gond volt eleinte, mindennap olvastam a blogot, hogy képben legyek, de azt már elfelejtettem, hogyan születtek.

Málna, nagyon sajnálom ezt az amnion-szalagot, főleg, mert tudom, hogy én is végigparáznám a terhességet; együttérzek! Azért a gyakori UH biztosan megmutatja, ha valami nem klappol, és akkor talán lehet valamit csinálni, nem? Ha a baba már nagyobb... Szerintem az UH-n a petefészkek meglétét is nézik, szóval nem csak a kukac a támpont. Bár kétségtelen, hogy az látványosabb :)

Kriszta, hogyhogy levágtátok mégis Uche haját? A párod beadta a derekát? :) Aranyos lett, majd hozz még képet róla!

Rólunk: minden okés, áttörtek végre az alsó szemfogak, szóval most jobbak az éjszakák. Még olyan is megesik olykor-olykor, hogy átalussza a srác, bár azért vigyázni szokott ezzel, nehogy elkapasson :) A probléma inkább az, hogy most, hogy éjjel alszik, hajnali 5-kor ébred, és részéről ennyi az éjszaka. Követeli a kakaóját, meg hogy vegyem ki a hálózsákból és az ágyból, induljon már a játék. Ilyenkor aztán rém hosszú a délelőtt is, meg a délután is, mert fél12kor teszem le csak, hogy azért aludjon rendesen, és hát fél2-2-kor már fent van. Persze nálunk is megy a nyűgösködés, főleg, mert szegénynek elege van már ebből a hóból. Nem akar benne járni egyáltalán, vitetné magát, ha a keze havas lesz, az tragédia, ha meg az arca, akkor vége a világnak :)
Nálunk semennyire nem halad ez a bilizős dolog. Ráülteti a vízilovát, belepakolja a játékait, stb., de amikor kérdezem, hogy akar-e ráülni, "NEM!" a válasz. Ha csak úgy ráültetem, akkor pattan fel és elszalad. Még nem érett meg erre a dologra. Lehet, hogy nálunk a WC-szűkítő lesz a megoldás, hiszen tőlünk is azt látja, hogy a WC-re ülünk, nem a bilire. És utánozni nagyon szeret :)
Ami a rajzfilmeket illeti, nálunk Kisvakond volt a sztár, az összes DVD megvan. Tegnap lett elege, ezért áttértünk a Kockásfülű nyúlra. De már megvan a Bob mester és az Elmo világa, ezekkel is próbálkozunk. Különben a Mirr-Murr is nagyon bejön neki, meg látott vizipókot is, de ez utóbbi még nem köti le. Mondjuk mi nem nézünk sokat mesét, 6-fél7-ig kb. és kész.

Kép
elan
 
 


Gabi, Elan!

Utána fogigátlót kapok, és így fogok mensizni. Aztán ha úgydöntök hogy visszamegyek a manókért, akkor hormonpótlást kapok, és mesterségesen kiépítik a mnyh-at. viszont egy évet várnom kell. Utána meglátjuk mi lesz, én bízom a csodákban hátha beindul a másik oldal...

Gabi!

Szegény Boti, azért nem értem, miért kell bántani azt a szegény hóembert...

Elan!

Édes lehet Gabi a bilivel, na meg a hóval :) A fogakhoz kitartást, szerencsére Jaminál nincs ilyen gond, most az egész bal oldal be van durranva, de hősiesen tűri :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch,
nem reménytelen a helyzet. Olvastam már olyanról, hogy a másik petefészek működésbe lépett.
Jobbulást Jaminának.

Elan,
ááá, néha én is kibukok, és olyankor próbálok segítséget kérni. Anyóst nyaggatom, hogy jöjjön át egy kicsit, vagy, ha a férjem itthon van szabadnapon, és rá tudom venni, akkor lelépek 1-2 órára.
Azzal biztatom magam, hogy hamarosan mennek oviba, és akkor majd hiányozni fognak. Örüljek már, hogy mellettem lehetnek.

Hát, nálatok is jó hosszúak a napok. Ha nem aludnának hajnalban, én már összeomlottam volna. Akkor van csend, amire szükségem van időnként, hogy működni tudjak.

Mátét csak szeptembertől veszik fel oviba. Nálunk az a rendszer van, hogy csak az mehet a folyó tanévben, aki dec. 31-ig betölti a 3. évet.
Kornélnál nagy szívás lesz, mert január 3-ai, és ő is csak szeptemberben mehetne. Azért 9 hónapot kihúzni jövedelem nélkül.... Vagy megpróbálom elintézni azt a 3 napot, és kezd januárban, vagy megy bölcsibe januártól szeptemberig - ha felveszik.

Tubikriszta,
a bölcsit kérdezted. Még a körzetes bölcsinekt nem kérdeztem, de azt tudom, hogy van, ahol felvállalják a táplálékallergiás gyerekeket. Csak nekem az a nagy dilemmám, hogy vajon ott állnak mindig a gyerekem mellett, hogy ne igyon bele a másik kakaójába? A tiltott gyümölcs, ugye! Egy 2-3 éves még nem érzi, hogy neki az nem jó, csak, ha mondják neki. Egy nagyobb gyerek már tudja, és duzzogva, de betartja a diétát. A másik, hogy mit kap Kornél, ha mondjuk kakaós csiga van a többieknek uzsira - margarinos kenyeret? tutira ellenőrzik, hogy ne kapjon olyan felvágottat, amiben van tej? Hogyan lehet neki megmagyarázni, hogy miért kap mást?
Nem vállalom. Marad itthon 3 éves koráig, ha meg tudjuk oldani, akkorra nagy az esélye, hogy kinovi. Ha nem növi ki, akkor majd meglátjuk az ovit. Addigra kicsit okosodik, könnyebb lesz valamilyen szinten elmagyarázni neki. Ha pedig tudom, mit kapnak reggelire-uzsira, akkor, ha partner az ovi, viszünk be neki is ugyanolyat csak tejmentesben (ANTSZ-re hivatkozva nem szoktak ilyesmit engedélyezni).
És igen, jól látod. Semmit nem ehet, amiben tej vagy tejtermék van. Úgy látom, hogy csak eleinte nehéz, utána, ha már rátalálsz azokra a termékekre, amiket ehet nem kell keresgéléssel tölteni az időt.
Pl.A helyi pékségben megkérdeztem: a kenyéren és a vizes zsömlén kívül mindenbe tesznek tejet v. tejport. Ezt gyorsan kilőttük.
Most Máté szülinapi tortája a téma, mert M ragaszkodik az autós tortaformához, amilyen tavaly volt. Nem akarom kitenni K-t annak, hogy ő nem kaphat belőle, mi pedig tömjük magunkba. Már nem lehet becsapni azzal, hogy mást adok neki, ő ABBÓL akar. Telefonon már egyeztettem a cukrászdával, elvileg megoldható, hogy piskótából, lekvárral elkészítik. Kb. piskótatekercs lesz a belseje. Bukunk egy nagyot, mert 5e Ft körül van a torta (alapból ugye krémes- ilyen-olyan töltelékes - tavaly túrós-gyümis volt),és ezért gyakorlatilag kapok egy nagy adag piskótát,de mindegy.

Uche olvasásra felhívó képe csúcs!!!

Gabi,
igen, kell nekik a hely. Nálunk is szűkösen vagyunk, és, ha olyan helyre látogatunk, ahol nagyobb a tér, másképp is viselkednek. Na meg persze az újdonság varázsa. :wink:
Kistesó dolgot nem lehet előre tudni. Lehet bejön nálatok az eszik-alszik kistesó. Több ismerősömnél ez van. Nem mondom, hogy nem irígykedek. :lol:

Agnese,
és, amikor hó van, akkor mivel megy Miló? Mennyit vagytok kint?

Máté nem motorozik. Vagyis mióta felhoztam a lakásba Kornélnak a kis nyuszi-motort azzal teper, de elég vicces, mert nem az ő mérete már.
Hát, kicsit megnyugtat, hogy nem én rontottam el Mátét, hanem tényleg ilyenek ebben a korban. :roll:

Mostanában téma a bilizés. Nekem az a meggyőződésem, hogy minden gyerek eljut egyszer ide. Megvártam, hogy ő maga érdeklődjön, persze, azért lehetőséget kell adni. A wc-re állanódan koslatnak utánam, de anyós vett egy bilit is Máténak, amior 1 éves lett. 2 éves koráig nem érdekelte egyáltalán. Utána ő maga kezdte el, hozta a bilit, ráült, le kellett venni a pelenkát. És jött a nyár, a nagy áttörés. Ha megoldható, én ilyenkorra időzítem majd Kornélt is. Kisgatyát könnyű letolni, nem fázik meg, ha becsurog. Mondjuk, fűtött lakásban könnyen letolható melegítőnaciban télen is ugyanígy működik a dolog. Máténál a "nagydolog" nagy dolog. :) Továbbra is ragaszkodik a pelójához. Vicces, amikor jön oda, szól, hogy anya, kakálni kell, kérek pelenkát. :wink: Tehát elvileg tudja, de még nem akarja wc-be. Ja, mert a bili kb. 1-2 hónapig ment, utána fellépővel ment a wc-hez, és intézte magának: odament, leolta, pisilt, felhúzta, wc-t lehúzta, mosta a kezét. Eleinte megkönnyeztem az én pici fiamat, hogy milyen ügyes. Igazából ez volt az első önálló dolog, amit intézett - az evésen kívül. Irtó büszke voltam! :oops: :lol:

Witch, szerintem, nagyon ügyesek vagytok Jaminával, hogy rá tudsz annyira hangolódni, hogy érted a jelzéseit. Nekem ez nem ment sosem. Talán túl felszínes vagyok, nem tudom.

Mot család!!
Mi van veletek?

Húú, ez a baj, látjátok. Nem tudok keveset írni. Mindig úgy érzem, hogy kimaradt valaki, és rosszul fog neki esni, stb.... Ha így lenne, ne haragudjatok!

Jók legyetek!

Kép
Kép
share
 
 


Sziasztok újra!
Segítséget szeretnék kérni, meg tapasztalatokat:
Rota-oltással kapcsolatban nem tudok dönteni.Védőnő nem javasolja (mellékhatások miatt), doktornő igen.
Ha visszaolvasnék, biztos találnék itt hozzászólásokat, de légyszi segítsetek:aki oltatott, voltak mellékhatások?Családtagokat nem fertőzte meg a baba utána (ilyenről is hallottam).?Aki nem oltatott:miért nem?
Köszi a segítséget!!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi,
mi nem adattuk be a fiúknak, mert nem minden típusú rota ellen véd. Legalábbis úgy emlékszem, emiatt nem.

Én személy szerint nagyon be vagyok ijedve a hányós-fosós (bocsi, de így hívja még a védőnőnk is) vírusoktól, de eddig megúsztuk. Kopp-kopp-kopp!

Kép
Kép
share
 
 


Brigi,
Mi sem adatuk be, nekünk sem a dokinő sem a védőnő nem javasolta. Igaz nekünk azt mondták, ami nem injekció, hanem úgy kell beadni. Uche akkor tájt elég sokat bukott is és azt mondták, ha kibukja akkor teljesen felesleges.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Elan
Ne keseredj el bili ügyben!Boti legalább 1 hete nem ült rajta,mindig nem leges választ kaptam. Ma kérte,de ahogy leült úgy pattan fel és szaladt el.Ahogy Share írta majd jön a nyár és könnyebb lesz rászokni.
Hóban séta nálunk sincs csak nyavajgás,Anyucika fölvesz és ezt addig mondja míg fel nem veszem :( Szerencsére ő szereti túrni a havat,de ha a lemenetel rajta múlna nyárig ki sem dugná az orrát a lakásból :D Boti most nem vevő az új mesékre :( Csak az építészmérnök megy és abból is csak 1 rész,de az naponta 50X legalább.Nekem már a könyökömön jön ki,de ő ugyan olyan érdeklődéssel nézi mintha először látná. :?
Szerencsére nem fáj a füle,de most a gyógyszerek hatásásra néha-néha sűrű váladék jön a nózijából és pont abból amelyik fülével gond van.Ágyat megszokta szerencsére,szerintem élvezi is,mert nem csapódik éjszakánkén a rácsnak és kényelmesen elfér.

Share
Ez az ovis felvétel elég gáz!csak nem szúrnak ki veled a 3 nap miatt!Ha igen én biztos mennék az önkormányzathoz,hogy gondolják ezt!
Uncsitesóm kislánya sem volt hajlandó hosszú ideig a bilibe vagy a wc-be kakilni.Aztán egyszer véletlenül oda sikeredett és azt mondta:Anya én azt hittem ez fáj.Hátha nálatok is ilyesmi áll a háttérben.De előbb-utóbb csak sikerülni fog neki is :D
Azért ez a kaja dolog nem semmi,igazat adok,hogy nem viszed így oviba!Tuti nem tudnának 100 %-osan oda figyelni bármennyire is lelkiismeretesek az ovonők.

Brigi
Mi is azért nem adattuk be,mert nem minden fajtára jó.Kopp-kopp még mi is megúsztuk eddig.Viszont ha jártok babaúszásra akkor talán érdemes beadatni.
gabicsibe
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: