Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Agica, úgy látom ugyan olyan tapasztalatokkal tértünk haza, én is tavaly május 22-én szültem ott a fiamat.
Panndi, gratulálok és jó egészséget kívánok.
Nekem is mind a két szülés indítás volt. Az első reggel 7-től du. 1-ig , a másik egy fél órával tovább tartott.
Panndi, az osztályon még mindig a vizsgálón adják a beöntést? Ezen teljesen kiakadtam és a másodiknál már nem is engedtem, csak a szülőszobán, ott mégiscsak emberibb. Arra a vizsgálóra amúgyis alig bír az ember felmászni (én legalábbis), nemhogy még abba a pózba beöntést is adjanak.
Ja, a másodikat túlhordás miatt indították. Én tiszta ideg voltam, hogy nem történik semmi.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Szia Kissani, gratulálok a babákhoz :):)
Komolyan a vizsgálón adták a beöntést??? Ezt nem is értem...hiszen a szülőszobán ott van az az előkészítőnek nevezett helyiség, ahol zuhanyozni is lehet. Ott van egy ágy, nekem ott adták. De szerintem az egész szülésben a beöntés a legrosszabb, komolyan!! :)

Amúgy van olyan, aki Egyed profnál szült, vagy fog szülni? Kiváncsi lennék, ki hogy vélekedik róla :) Én nagyon szeretem!
agica123
 
 


Hát pedig én annyira beleéltem már magam, hogy ezen a héten bébim lesz :D , apáról nem is beszélve. Alig tudtam lebeszélni róla, hogy holnaptól szabin maradjon itthon. Mert ő úgy gondolta, hogy ha holnap van a napja, akkor holnap meg is fog születni :), ha meg nem, hát itthon dekkol ugrásra készen.... A szabi viszont értékes, azt ne pazaroljuk a túlhordás időszakára.
Ágica, köszönjük a beszámolót!
kertikiri
 
 

 
 

Kertikiri, ne aggódj, attól még lehet a héten babátok :):)
A kismama jógáról van egy receptem, ami 90 %-ban be szokott válni:
jó fűszeres, mondjuk indiai kaja
fincsi bor
na és persze egy jó szex :):)(hogy Apának se legyen olyan idegörlő a várakozás, hihi :):)
Próbáld ki, hátha kedvet kap a kinti világhoz a Pocaklakótok :):)
agica123
 
 


sziasztok

köszönjük még1x az részletes beszámolókat!! Jó is a sok info, meg persze el is borzaszt néhány része :shock:
ez a beöntés-dolog kicsit felkavart, azt hitem, hogy ez azért rendezettebb körülmények között zajlik. Én eddig azt hallottam barátnőktől, hogy ez semmi extra az egész folyamathoz képest...akkor most már nem tudom mit gondoljak...
hát valahol kicsit megnyugtat, hogy nekem még 5 hetem van...Hozzátok képest...!! én is be leszek parázva tutira már 3 hét múlva, ahogy Ti most...
A napi CTG tényleg jó nagy nyűg lesz, én Diósdról fogok bejárni a Nyugatihoz Szabó dokihoz... :(
Bár nekem az az érzésem, hogy drága fiacskám nem fog sokáig váratni magára...aztán ki tudja.

Remélem azért senki nem jár pórul amiatt, hogy nagy "dömping" várható a héten!!! Kitartás és minden jót Lányok!! és majd várjuk a beszámolókat mindenről, na és arról is, hogy akkor melyik szoba a jobb választás, mert ebben spec még mindig nem tudom, hogy mi a jó döntés.... :?
Vendég
 


Én most jobbhíján kétnaponta átsúrolom a lakást, mosok-vasalok :-), meg egyáltalán próbálok mindent úgy intézni, hogy ha menni kell, akkor ne egy romhalmazt hagyjak itthon :-)
CTG-re most úgy járok, hogy kocsival elmegyek a metróig, és onnan tömegközlekedem. De már vezetni sem szeretek, sokkal figyelmetlenebb vagyok úgy érzem. Meg ha a ctg-n azt mondják egyszercsak, hogy mostmár ne menjek haza (de jó lenne), akkor ugye nálam a kocsikulcs, apa munkahelyen, cucc otthon, kocsi a kettő között..... szóval nem tudom, elég szervezetlen lenne a helyzet :D Ki kellene találnom valami sűrgősségi tervet erre az esetre. Ti hogy csinálj(t)átok?
kertikiri
 
 


Ágica !

Köszi a jógás "receptet", majd mi is bevetjük a végén (is) :D
Apa is biztos jobban viseli majd a várakozást :D :D
Vendég
 


Kertikiri:

miért nem dobod most már be a kocsiba a cuccod???
ha vmi kiamarad, azt meg ugyis utánad tudja vinni a párod!

ez a tisztaságmánia tényleg a finis előtti stádium !! :D (erről sok helyen olvastam...)
Vendég
 


Én pl. mindenhová gyalog mentem a végén! Így persze több időre volt szükségem, bármit akartam csinálni, de a sok séta is segíthet, hogy hamarabb induljon a szülés!
A cuccom már 2 héttel az időpont előtt a kocsiban volt.
Ami a szüléshez kell, azt megkapod a kórházban, apának bőven lesz ideje odaérni a cuccokkal :)
Ha mégsem, akkor bazi mázlista vagy és pikkpakk kibújt a bébid :):)
agica123
 
 


Babett, ajánlom a gátmasszázst is ;) Ezt is szeretik az Apukák, plussz megúszhatod a gátmetszést is :) tiszta haszon..hihi :lol:
Klassz nevet választottatok :) Nekem Bulcsú lapul a pocakban :)
agica123
 
 


Agica,

köszi a javaslatot, már egy ideje agonizálok ezen a kérdésen, talán ma kipróbálom. Orbáncfűolaj is jó hozzá, igaz? legalábbis úgy hallottam.
Na, jó hogy van még egy fiús anyuka, legtöbben lányokat várnak, ha jól tudom!
Igazából ez az egy név tetszett a páromnak, így nem volt miből választani, remélem nem lesz belőle minden utcasarkon.... :?
Vendég
 


Utoljára mikor ctg után felmentem az újszülött osztályra "szimatolni", pont babakiosztás volt. Megkérdeztem a lánytól (nővérke), hogy mit tud a szobákról, melyiket kell választani, melyikben nem jó a wc..ilyesmik. Olyan naívan és ártatlanul válaszolt, hogy ő semmi ilyesmiről nem tud, hogy lennének olyan szobák, ahol ez-az nem működik :shock:
kertikiri
 
 


Babett, megmondom őszintén, már nem tudom, melyik olaj a jó, de a XI. kerületben a Szabolcska Mihály utcában van egy biobolt és mellette egy gyógynövény bolt, ahol lehet kapni speciális gátmasszázs olajat. Így kérd, és tudni fogják. ebben minden olyan olaj benne van, ami kell hozzá, merthogy ha Te kevered ki, akkor is többféle kell hozzá. Persze szerintem bármelyik ilyen bioboltban vagy gyógynövényes boltban lehet ezt kapni!
Ja, és a málnalevél tea erősíti a méhizmokat, én ezt is ittam Rékusnál, és 3 tolásból kint volt!
agica123
 
 


Igen, a vizsgálón adták a beöntést, de nekem jó volt ott, aztán kaptam egy WC-t, tök egyedül voltam az egész folyosón, aztán lezuhanyoztam, és azt hittem, túl vagyok a nehezén :)
Vendég
 


Utoljára mikor ctg után felmentem az újszülött osztályra "szimatolni", pont babakiosztás volt. Megkérdeztem a lánytól (nővérke), hogy mit tud a szobákról, melyiket kell választani, melyikben nem jó a wc..ilyesmik. Olyan naívan és ártatlanul válaszolt, hogy ő semmi ilyesmiről nem tud, hogy lennének olyan szobák, ahol ez-az nem működik :shock:
kertikiri
 
 


kertikiri írta:Utoljára mikor ctg után felmentem az újszülött osztályra "szimatolni", pont babakiosztás volt. Megkérdeztem a lánytól (nővérke), hogy mit tud a szobákról, melyiket kell választani, melyikben nem jó a wc..ilyesmik. Olyan naívan és ártatlanul válaszolt, hogy ő semmi ilyesmiről nem tud, hogy lennének olyan szobák, ahol ez-az nem működik :shock:


hááát, köztudottan a szabolcs nem a leggazdagabb kórház...tavaly volt, hogy a folyosó végén lévő WC-ben nem volt villany, sajnos :(
WC papír és szappan egyik klotyeszban sincs, azt vigyél mindenképpen.
A baba-mama szobáknak van saját WC-jük, de papír ott sincs (ezt onnan tudom, hogy néha "beszöktem" oda, ha nagyon fájt a gátseb és nem akartam sokat gyalogolni :)
Amúgy a mostani helyzetben, az átszervezések után szerintem mázli kell ahhoz, hogy választani tudjál. Mivel a MÁV-ban még nincs kész a hely, ezért a MÁV-osok is ott vannak most a Szabolcsban, így értelemszerűen többen szülnek ott, gondolom így kevesebb az esély a választási lehetőségre...
én Rékussal egy sima 2 ágyasban voltam (nem babás), és semmi baj nem volt vele.
agica123
 
 


nekem a Mávban is a vizsgálón adták a beöntést :shock: , tényleg elég kényelmetlen. Wc papír ott sem volt...
emendora
 
 


kertikiri írta:Én most jobbhíján kétnaponta átsúrolom a lakást, mosok-vasalok :-), meg egyáltalán próbálok mindent úgy intézni, hogy ha menni kell, akkor ne egy romhalmazt hagyjak itthon :-)
CTG-re most úgy járok, hogy kocsival elmegyek a metróig, és onnan tömegközlekedem. De már vezetni sem szeretek, sokkal figyelmetlenebb vagyok úgy érzem. Meg ha a ctg-n azt mondják egyszercsak, hogy mostmár ne menjek haza (de jó lenne), akkor ugye nálam a kocsikulcs, apa munkahelyen, cucc otthon, kocsi a kettő között..... szóval nem tudom, elég szervezetlen lenne a helyzet :D Ki kellene találnom valami sűrgősségi tervet erre az esetre. Ti hogy csinálj(t)átok?


Nálam valami baj lehet... Én már augusztusban átestem a tisztasági-rohamon... :shock:

Nálunk a cucc már rég össze van készítve, ami még last minute megy bele, arról van egy lista az íróasztal felett, hogy esetleg apa is tudjon boldogulni, ha én nem leszek beszámítható....

Vezetni már nem merek, úgyhogy az autó itt áll a ház előtt, ha az akció úgy indul, hogy apa nincs itthon, akkor telefonálok neki, ő taxival haza, és aztán együtt be a kórházba... Szerencsére a Nyugati téri rendelőig csak metróznom kell, bár így meg az jár a fejemben, milyen ciki lesz, ha ott megy el a magzatvíz...
waterlilly
 
 


Lilly,
Én is megcsináltam mindent már augusztusban, de most újra csinálom :-)
Nekem doki ma azt mondta, hogy még mindig semmi előrehaladás, és mivel nagynak tűnik a bébi, max 1 hetet kellene csak ráhúzni, és ha addig se semmi, akkor indítják, de az indításnál is sokszor csak fájás van, de tágulás nincs, ezért mostmár az edán túl a császárt is raktározzam el a kisagyamba, mint alternatívát :oops: Szóval mostmár nagyon bízom a szerdai frontban, meg teliholdban, meg bármiben...... és bízom benne, hogy találkozunk a Szabolcsban :D

Botond és Bulcsú nagyon jó nevek! Emendora, Te hogy is állsz?
kertikiri
 
 


Kertikiri,
nagyon szorítok Nektek, hogy minden simán menjen!!!!
Szerintem indításkor kapsz majd egy jó adag oxitocynt is, és nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy arra nem indulnak be a fájások....
Mikor nekem beadták, egyből nem ellenkeztem az EDA ellen...:)
amúgy mennyi a tényleges hátralévő időd?
És mit jelent az, hogy "nagynak tűnik a bébi"???? Ez azért nem annyira tuti infó...és a nagy is elég relatív...
A barátnőm 4 kilós babát szült 1,5 éve, 2 óra alatt EDA nélkül :) A 4 kiló sem éppen kicsi...szóval ne aggódj!!! :)
agica123
 
 


Ágica,
Nem hiszem, hogy óriásbébi lesz, két hete tippelt a doki 3,5 kg-ot, de nem uh alapján, csak a manuális vizsgálat alapján. Szóval ha az átlag heti 20 dekát hízza így a végén, akkor elérheti a 4 kg-ot - és azért nagyon sokan szülnek 4 kiló feletti gyereket is, tudom. De az ikertestvéremnél annó elakadt a baba, és a végén vákum lett belőle, és akarva-akaratlanul nagyon ott motoszkál ez a dolog a fejemben,és kicsit parázok, nehogy úgy járjak mint a tesóm, pláne hogy a doki mondogatja, hogy "nem fog csak úgy kicsusszanni", meg gondolkodjak az edán, meg ilyenek. De egyébként az egész terhességünk nagyon hasonlít a tesómmal, és a vákumos manővert leszámítva nála minden úgy zajlott, ahogy a nagykönyvben le van írva, ő is túlhordta egy héttel az igaz, de utána teljesen szabályos fájások, elviselhető rövid vajúdás, csak aztán az elakadás....De szerencsére a babájának semmi baja nem lett, gyönyörű és egészséges, csak hát tesóm rettentően megszenvedte.
Egyébként holnap lenne a napom, onnan még 1 hetet várunk, szóval még addig nyugodtan megindulhat magától is Nadin :-) Noszogatom is ahogy tudom. Meg azért nem vagyok én filigrán, hogy attól féljek nem fog kiférni :-) Úgyhogy bízom benne, hogy minden oké lesz, és nemcsak velem, hanem mindenkivel, akik itt irogatunk egymásnak, és tartjuk egymásban a lelket :P
kertikiri
 
 


Még annyit akartam mondani, hogy mikor a dokit az edáról kérdezgettem, azt mondta, hogy nem kötelező vele folyamatosan feküdni, csak nagyrészt, de azért lehet mászkálni kicsit, meg labdázni.... Szóval ha lehet labdázni, akkor csak van vajúdó helyiség, azokba a szülő - ólakba (bocsánat) labda tutira nem férne be, szóval ezt biztosan máshol fogjuk csinálni :-) legalábbis bízom benne, hogy oda már csak a kitolási szakaszra kerül az ember, vajúdni nem ott kell. Nagyon varázslatos lehet ez a vajúdó szoba, mert még senki nem látta, de azért remélem létezik.....
kertikiri
 
 


Kertikiri,

én még csak a 35. hétben vagyok, van egy kis időm, nagyon nem fog hatni a szerdai front, bár sokat keményedik a pocakom és már nagyon nehezen bírom, a nagytesóval is boldogulnom kell napközben. Elképzelni sem tudom, hogy még 5 hétig egyben legyünk... Császáros voltam, semmi fájdalomcsillapítást, gyorsítást, oxitocint nem kaphatok majd, ezért nem is szólok hozzá a vajúdásos témákhoz :( , ha bármi gond van, tolnak majd a műtőbe :cry: .

Szorítok Nektek!!!!!!! Mindenkinek könnyű szülést kívánok és alakuljon minden úgy, ahogy elképzeltétek!!!!!
emendora
 
 


Emendora,
csak hogy biztassalak. Én császár után egyetlen évvel szültem minden gyorsitás, lassitás, fájdalomcsillapitás nélkül, és igy volt szuper. Életem egyik legnagyobb élménye. Hidd el, sokkal gyakrabban nyúlnak ezekhez a dolgokhoz, mint valóban indokolt lenne, és mindegyiknek megvan a maga kockázata.
zs
zsuzsoo
 
 


Zsuzsa, köszi a bíztatást, igyekszem pozitívan hozzáállni, szerencsére a dokim is a természetes szülés híve. Nem semmi, hogy császár után egy évvel szültél természetesen!!!!!!! Neked lesz fogadott szülésznőd?
emendora
 
 


Sziasztok!
Csak beköszönök, mert sok a dolgom! Csütörtökre vagyunk kiírva a császárra! Jajaj, az már holnap után van! Már csak 2 kell aludni!
Félek, izgulok, és várom egyszerre...
Szorítsatok nekünk!
Kertikiri, Waterlilly! Veletek mi újság? Hogy álltok?

Kép
ermoni
 
 


Sziasztok!
Kertikiri, én már láttam a vajúdót, sőt a labdát is személyesen :D tulajdonképp az az egyik "lyuk" csak kicsit nagyobb..

Panndi, gratulálok a babádhoz!!!! Kérünk képeket is :wink:

Ermoni, nem tegnap dőlt el, hogy mikor lesz a császár? tudzs már valamit?

Zsuzsoo, Ágica köszönjük a biztatásokat és a beszámolókat!

Tisztasági roham = fészekrakási roham..:) nálam is tombol.. :wink: mam még vár egy kis ablakpucolás, és persze a többi helyen a "leporolás", közben mosom a babarucikat is...bár a kórházi csomag még nincs összeállitva..de arra is sor kerül a héten!

Már én sem nagyon mászkálok el messzire, a csomagom összerakom itthon, rajta egy last minute listával, ha szükséges, apa még be tudja rakni a dolgokat...
Vizsonylag tőlem is messze esik a Szabolcs utca, egy kicsit aggódok is emiatt.. abban viszont reménykedek, ha mennem kell, akkor este kell menni, és nem a napközbeni, délutáni dugókban át a városon... :?

Holnap bemegyek egyébként, megnézem a szülőszobát, illetve azt már láttam, de hátha megtudok többet a "sorstársak" kérdéseiből (a multkor egyedül voltam..) illetve utána van vmi előadás, igazából arra vagyok kíváncsi.. Ha valaki tud jönni, esetleg összefuthatunk.. :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Húú, ermoni, látom, hogy már írtál is!! Drukkolok neked!! és várjuk majd a hireket!!!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


ermoni írta:Sziasztok!
Csak beköszönök, mert sok a dolgom! Csütörtökre vagyunk kiírva a császárra! Jajaj, az már holnap után van! Már csak 2 kell aludni!
Félek, izgulok, és várom egyszerre...
Szorítsatok nekünk!
Kertikiri, Waterlilly! Veletek mi újság? Hogy álltok?


Szia Ermoni!

Mi állunk... Babóca remekül elbulizgat benn esténként, apával "amorf ördögöcskének" hívjuk, de még egy nyamvadt jóslófájásom se volt... Ma megyek CTG-re ismét, ilyenkor a nőgyógyász is megtapogat. 1 ujjnyira már két hete nyitva voltam, azóta nem tudom, történt-e változás.

Hű, szorítok neked csütörtökön! Minden a lehető legnagyobb rendben lesz! Pikk-pakk túl leszel rajta, és már csak arra fogsz emlékezni, hogy olvadozva nézed a babádat. A nővérem legalábbis ezt mondta, hozzátéve, hogy ő csak így szülne legközelebb!

Kertikiri, nekem kicsi ugyan a babám (vagyis az volt még két hete, most látványosan nagyobb lett a pocim...), de az orvos is, a szülésznő is azt mondta, egy szülésből bármi lehet, inkább ne készüljek rá nagyon semmire... Nekem már mindegy, csak jöjjön ki valahogy, már a türelmem végét járom! Benn találkozunk, remélem! :)

Vazz, most elkapott egy görcs... Ez most az?! :shock: Aú!
waterlilly
 
 


Köszi csajok, rám is fér a drukk, mert közben iszonyú náthás lettem. Taknyom-nyálam egyben (bocs!), dokim asszonta ez csak nekem kellemetlen! De nekem nagyon! Vacakul alszom, rossz a közérzetem meg minden! Márcsak ez hiányzott!
Egyébként holnap dél körül derül ki, h hányra menjünk! 3 műtét van előjegyezve (meg hát a nem előjegyzettek!).
Gondoltam ezt még elmesélem...
Lilly, na mi van?

Kép
ermoni
 
 


Szia waterlilly,

drukkolhatunk? Mizujs, megindult?
õszike
 
 


ermoni írta:Köszi csajok, rám is fér a drukk, mert közben iszonyú náthás lettem. Taknyom-nyálam egyben (bocs!), dokim asszonta ez csak nekem kellemetlen! De nekem nagyon! Vacakul alszom, rossz a közérzetem meg minden! Márcsak ez hiányzott!
Egyébként holnap dél körül derül ki, h hányra menjünk! 3 műtét van előjegyezve (meg hát a nem előjegyzettek!).
Gondoltam ezt még elmesélem...
Lilly, na mi van?


Jól vagyok, elmúlt...

Neked meg jobbulást, ez a nátha a "legjobbkor" jött... :(
waterlilly
 
 


sziasztok Lányok!

úgy látom itt nagyon felpörögtek az események !!!!! :shock: :shock:
mindenkinek szurkolok, és várom a beszámolókat!

Emendora:
úgy tűnik, mi vagyunk hasonló időre kiírva (én okt 29-re egyenlőre), aztán majd a gyerkőcök eldöntik, hogy mit is akarnak. :D

ez a takarítás jól ki van találva, az ember már az utolsó 2 hónapban ezen görcsöl, hogy rend legyen és tisztaság mindenütt.
Ja és közben minden rokon!ismerős azt mondja, hogy ne dolgozzak, csak pihenjek.....Persze, és egyen meg a kosz????
ablakpucolás még nekem is hátravan, szürnyű.... :(

üdv, és drukkolok a finisben lévőknek!!!!!
Vendég
 


ermoni:
A nátha detto engem is elkapott, a 9 hó alatt persze először...de nekem legalább van még időm kiheverni.
Állítólag (vmelyik szülész szerint)kezelheted magad neocitránnal, stb, főleg, hogy most lesz a szülés. Nem fog ártani. A teázás meg a homeop. szerek semmit nem értek nekem, én már 1 hete ezekkel próbálkozom.
Kérdezed meg, hátha gyorsan kikúrálhatnád magad vmi normális szerrel. Azért így nem lenne kellemes a bentlét...

jobbulást
Vendég
 


Nekem indított szülésem volt, de sem az oxycotinra, sem a burokrepesztésre nem jöttek a fájások, sem a tágulás, csak nagyon lassan. Nálam is már császárról volt szó, de szerencsére várt még a dokim, így Zsófi kibújt magától is :)
Képet nem sikerül csatolnom, de próbálkozom :([/img]
Vendég
 


Ermoni,
basszus emiatt nem irigyellek. Nekem a császáromban ez volt a legkellemetlenebb. Tök náthás voltam, és a műtét után napokig nem tudtam sem orrot fújni, a tüsszentésről, köhögésről meg inkább ne is beszéljünk. A babának mondjuk semmi baja nem lesz tőle.

Emendora,
akárhol is szüljek, azt hiszem fogok szülésznőt választani. A múltkor nagyon jó volt, hogy volt. Nem is annyira magánál a szülésnél, mert akkor az ügyeletesek is nagyon kedvesek voltak, és nagyon gyors szülés volt, de ha a szülés esetleg elhúzódik, illetve utána szuper volt, hogy többször bejött megnézni, ha bármi volt, segített...
zs
zsuzsoo
 
 


Sziasztok,

ez a nátha dolog tényleg nem jó. Nálam is kijött 2 hete, gyógyszerekhez én sem igazán akartam nyúlni. A múlt hétvégén aztán már annyira kicsinálta a nátha + a gyomorsav a torkom, hogy muszáj volt a körzetinek szólni, ő a Bioparox sprayt írta fel. Amit a nőgyógyászom tanácsára nem váltottam ki, helyette inkább az ő tanácsára a köv. teát ittam: kakukkfű, citromfű, cickafarkfű, kamilla keveréke. + pemetefűcukorka szopogatása. Ezt gyógyszertárban mind megkapjuk, és az íze sem vészes, pár nap alatt tényleg elmúlt. Én is amiatt aggódtam, hogy megszülök, aztán majd rögtön jól megfertőzöm szegény babát.
Próbáljátok ki, nekem tényleg bevált.

Gyógyulást a náthából!
õszike
 
 


őszike írta:Sziasztok,

ez a nátha dolog tényleg nem jó. Nálam is kijött 2 hete, gyógyszerekhez én sem igazán akartam nyúlni. A múlt hétvégén aztán már annyira kicsinálta a nátha + a gyomorsav a torkom, hogy muszáj volt a körzetinek szólni, ő a Bioparox sprayt írta fel. Amit a nőgyógyászom tanácsára nem váltottam ki, helyette inkább az ő tanácsára a köv. teát ittam: kakukkfű, citromfű, cickafarkfű, kamilla keveréke. + pemetefűcukorka szopogatása. Ezt gyógyszertárban mind megkapjuk, és az íze sem vészes, pár nap alatt tényleg elmúlt. Én is amiatt aggódtam, hogy megszülök, aztán majd rögtön jól megfertőzöm szegény babát.
Próbáljátok ki, nekem tényleg bevált.

Gyógyulást a náthából!


Szia Őszike,
Nem semmi a nőgyógyászod, ki ő, hol találtad??? Én nagy híve vagyok az alternatív gyógymódoknak, ez a teakeverék is telitalálat!
Plusz 2000 mg C vitamin/nap. De komolyan! (Én napi 1500-t szedek, ha semmi bajom nincs).
waterlilly
 
 


Sziasztok!
Vicsok, én tervezem, hogy megyek holnap, mert ctg-re úgyis kell mennem, és akkor már megnézném újból a szülőszobát, mert már más kérdéseim is vannak, mint utoljára. (A császárosdit is meg akarom kérdezni, mert múltkor azzal egyáltalán nem foglalkoztam :cry:, meg még egyebeket is, remélem eszembe fog minden jutni. ) Úgyhogy bízom benne találkozunk!
Ermoni, drukkolok, biztosan minden rendben lesz! A náthából meg reméljük kilábalsz. A bébit biztosan nem fertőzöd meg, attól ne félj. Csak ne idegeskedj, hogy legyen hamar sok tejcid!
Őszike, sztem jól tetted, hogy a bioparoxot hagytad, az tulképp antibiotikum. Nálunk apa volt náthás, de eddig szerencsére megúsztam. Elképzleltem mi lenne, ha a görcsök mellett még a levegővétellel meg a köhögéssel is küszködnöm kellene, hát senkinek nem kívánom.
Lilly, remélem én is, hogy találkozunk. Én a héten mindenképpen szeretnék menni :D Ma talán éreztem valami jóslófájás-félét, ha az az volt.... de mindenesetre bizakodó vagyok.
kertikiri
 
 


Ketikiri, jó lenne :) narancssárgában leszek..
Ermoni, ez a nátha..bár valamelyik reggel én is úgy ébredtem, hogy be volt dugulva az orrom, meg kapart a torkom, ittam egy jó kis mézes kamillát, és ennyi volt..remélem...
Lilly, azért értesíts...

Októberi topikba szoktam főleg írni, egy "babánk" ma délelőtt született, és egy másik most van útban...
Én még azért egy 2 hetet szeretnék..remélem, Kisbanduc is így gondolja... :roll:

Takaritás -ma végeztem az utolsó ablakkal is, de por annyira száll, hogy iszonyatos :evil: sajna én sem birom elviselni a koszt..
Holnapra hidegfront jön, vigyázzatok magatokra!!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Szia waterlilly,

én dr. Petróczi Istvánhoz járok évek óta, ő eredetileg a MÁV-ban van, az összevonás miatt azonban maradok nála, csak a Szabolcsban szülök.
õszike
 
 


Vicsok, lehet, hogy nem megyek, most úgy érzem nem tudnék még egyszer az életben bkv-ra ülni, a férjem meg csak csütörtökön tud szabit kivenni, hogy bevigyen, így lesz ami lesz, kihagyok egy ctg-t. A csütörtöki fontosabb, mert akkor lesz a dokim is és megvizsgál. De most úgy érzem magam, hogy nem csodálkoznék, ha reggel cuccostul menni kéne :-) Bár nem vagyok benne biztos, hogy ezek fájások vagy jóslófájások, vagy beékelődés, vagy rugdosás, vagy a jóégtudjami :D De ha megyek mégis, akkor figyelem a narancssárgát :-) Azért majd írd le mit láttál-hallottál, ha mégse...
Őszike, a Petróczi az a fiatalabb? Mert mintha lenne egy idősebb is, aki az nlc -n is szakért (azt hiszem), de én eddig csak a fiatalabbat láttam a Máv-ban.....
Októberi topik hol van, az nlc-n vagy itt? Az nlc-set olvasom, meg a szeptemberit is, hasznosak nagyon...
kertikiri
 
 


Szia kertikiri,

igen, a fiatalabb Petróczi Istvánhoz járok, az idősebb még évekkel ezelőtt a 2. Kerületi "SZTK"-ban rendelt, rajta keresztül jutottam el a fiához.

Drukkolok Neked kertikiri, ha már beindult, akkor mindent bele :-)))
Holnap délre én is megyek ctg-re, de a MÁV-ba. A múlt heti vizsgálat szerint még nagyon nem akart a kicsike megszületni, kíváncsi vagyok van-e már kedve hozzá...
õszike
 
 


Kertikiri!
kicsit megkésve, de azért reagálok...:)
Teljes mértékben megértelek, de próbálj meg most nem erre koncentrálni. Tudom, könnyű mondani....de akkor inkább azon rágódj, hogy jöjjön már ki Őnagysága :) hátha ez eltereli a gondolataidat egy picit a vákumról meg a többiről! :)
Ma jógán 2 lány is a finisben volt, össznépi drukkolást tartottunk, gondoltam Rád - és persze a többiekre is itt a fórumon :):)
KITARTÁS! A front éjjel érkezik, hátha segít Nektek is!

Jóéjt mindenkinek, vigyázzatok magatokra!!! :)
Ja, egy friss infó a Szabolcsból. A dokim ma azt mondta, nekik azt mondták, október vége a költözés időpontja. Ezt azért ne vegyétek készpénznek...amióta Bulcsút várom, hallottam már mindenféle időpontot, de gondoltam, azért megosztom Veletek is ezt az infót.
Ja, és sok a szülés, nagy babadömping van most :)
agica123
 
 


Azt még elfelejtettem, és már tegnap is kérdezni akartam:
ha valakinek van tapasztalata az "egyik kicsi, másik pici" helyzetről, szívesen venném :)
Rékus és Bulcsú közt 19-20 hónap lesz, így örülnék néhány tapasztalatnak :):)
agica123
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam jönni egy kicsit és rengeteg hsz-t termeltetek :D Jó volt visszaolvasgatni :)

Én is drukkolok a finish-ben lévőknek :wink:

Ágica: Nálunk pont két év lesz a lányok között, úgyhogy én is várok hasonló témában tapasztalatokat. Lenne is rögtön egy kérdésem, hátha ti már kitaláltátok, hogyan oldjátok meg: egy szobában fognak aludni vagy külön? És ha egy szobában, akkor rögtön első naptól? Nekem egyelőre ez a legnagyobb gondom, hogy hova tegyük a kicsit. Igazából ő már külön szobába nem tud menni, vagyis vagy velünk lenne néhány hétig, hónapig, vagy rögtön a "nagy" lánnyal. Ja, és még egy kérdés: a kistesó nálatok hoz majd ajándékot a nagytesónak? Őszintén szólva én nem látom ennek értelmét, de nagyon sokan mondják, hogy így csinálták...
lamme
 
 


Szia Lamme!
Dejóóó, hogy Rád találtam :)
Szóval, nálunk hasonló a szitu, vagy velünk vagy egyből a "naggyal". Én az együtt mellett vagyok. Hamarabb összeszoknak így majd szerintem, és kevésbé lesznek érzékenyek arra, ha a másik esetleg sír, vagy ilyesmi. Ezt olvastam is egyébként, de szerintem is így a jó. Mi is együtt voltunk húgommal, szerintem ez csak erősíti a köteléket. Kamaszkorban úgyis követelni fogják a külön szobát :):)
Nálunk mondjuk bonyi a helyzet mert éppen házkeresőben vagyunk és párom szüleinek 7végi házában lakunk, ahol valszeg mind a 4en egy szobában leszünk, de nem baj :)
Az ajándék dolgon még nem is gondolkoztam, de most, hogy így mondod: szerintem most még nem igazán fogják fel ezt, ahhoz túl kicsik. Legalábbis én Rékuson azt látom, hogy nem izgatja még a kérdés. Persze, ha kérdezzük hol a baba anya pocakjában, akkor felhúzza a pólómat és megsimogatja ahasam, meg puszit is ad, de nem hiszem, hogy ez annyira tudatos lenne... :? Hiszen mondjuk neki, hogy adj puszit a babának és ezért teszi...persze egy pszichológus biztos mondana erre valami okosat, de én azt gondolom, hogy inkább majd arra kell jobban figyelni, mikor hazahozzuk a kicsit, és őhozzá hogyan viszonyulunk. Szerintem a lényeg, hogy a nagy ne érezze elhanyagolva magát.
Én pl. mindenbe, amibe lehet, szeretném majd bevonni: hozzon pelust, segítsen fürdetni ilyesmi. Szóval, hogy érezze, fontos maradt, csak most már ketten vannak :)
Szerinted?
agica123
 
 


Sziasztok!
Tesó kérdésben nálunk úgy alakult, hogy hozott a Rolcsi ajándékot a nagynak, aki akkor volt 2és fél éves, és a mai napig tudja, hogy az honnan van. Sőt, most is ugyanolyat akar, de erről nyilván lebeszélem.
Egy szobában alszanak, és a két kicsi fog együtt maradni, persze nem a kezdetektől, hanem majd, ha végigalussza az éjszakát a legkisebb is.
A nagylány nekem is sokat segített, egy időben Ő készítette ki a kicsi ruháját. Ez mondjuk hullámzó nála, azért sok időt tölt a kistesó püfölésével is.
Nekem a nagyot elvitték Anyukámék, amikor a kórházban voltam, és csak annyira figyeltünk oda, hogy Ők érjenek hamarabb haza vidékről és ne mi a kistesóval, mert nem akartuk, hogy csak úgy ott találja.
Még a végén azt hiszi, hogy helyette lett, amíg oda volt.
Nálunk a lányom 4és fél éves lesz, a fiú majdnem kettő, amikor a harmadik majd megszületik és nagyon számítok a lányomra. Remélem ezt nem teherként éli majd meg.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Ja, elfelejtettem: ha bezárják a kórházat végleg, akkor arról én is tudok majd, mivel megkapom a felmondásom. :cry:
Addig a gyed nem megszakítható, csak, ha már nincs intézmény.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Ágica: Tényleg jó, hogy egymásra találtunk, főleg, hogy még a szülésről, a kórházi bentlét körülményeiről is hasonló a véleményünk :D :wink:
Mi is afelé hajlunk, hogy rögtön egy szobába kerüljenek, végülis ha már sokkoljuk a nagyot a kistesóval, akkor sokkoljuk a közös alvással is egyúttal, mert később talán nehezebb lenne bevinni hozzá. Én is sokaktól hallottam, hogy éjszaka nem is zavarják egymást annyira, mint amennyire a szülők ettől félnek, úgyhogy én ebben reménykedem.
Mi is próbálunk vele beszélni a kistesóról, de szerintem se érti még meg nagyon. Ő is van, hogy felhúzza a pólómat és bökdösi a hasam, hogy "baba, baba", ritkán, de meg is puszilja, ha kérdezzük, hogy hol a kistesó, akko rmutatja a hasamat, de kizárt, hogy felfogja, hogy ez mit is jelent valójában.... Ez biztos, hogy csak akkor fog benne megérni, ha már itthon van a hugi és látja, hogy itt is marad nálunk....
Én is szeretném bevonni ilyen kisebb feladatokba, de szerintem ebben is figyelni kell a középútra, mert a családban volt egy testvérpár, ahol a nagy úgy érezte, hogy ő csak arra jó, hogy a kicsi ellátásában segítsen.... Szóval valahogy játékosan kell megoldani, meg esetleg az ő egojának építésével, azt minden gyerek szereti :D
Mikorra várod a fiúcskát?

Kissani: Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat :wink: Erre tényleg jó odafigyelni, hogy a nagyobb legyen otthon előbb. Nálunk is anyóséknál lesz a nagy a párommal együtt, amíg én a kórházban a kicsivel, szóval nekünk sem árt majd figyelni a hazatérés sorrendjére. Megfordult a fejünkben ez a változat is, hogy akkor visszük a kicsit a nagyhoz, ha már átalussza az éjszakát, de ez a nagynál pl. majdnem három hónapba telt (éjjel egyszeri szopizással, majd rögtön visszaaludt). És akkor még szerencsések is voltunk, mert ismerek olyan kétévest, aki még egy éjszakát sem aludt át. :o A másik meg az, hogy addigra már a nagyban esetleg olyan ellenállás alakulhat ki, hogy kategórikusan elzárkózik a közös szobában alvástól, nem? Vagy túllihegem a kérdést? :D :oops:
Az ajándékozással valahogy még nem sikerült senkinek sem meggyőznie, ugye nem haragszol? :D :oops:

Egyre több fórumon olvasom, hogy október végéig megtörténik a költözés a MÁV-ba :wink: :D
lamme
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: