Új privát üzeneted érkezett!

Szerintem érdekes volt a szerdai fekészítő, én élveztem, bár utólag örülök, hogy az apu nem volt ott, mert azért vannak olyan dolgok, amiről jobb, ha nem tud. :D
Viszont nem értem ezt a "baba belekakilt a magzatvízbe" dolgot. Már szerdán is meg akartam kérdezni, aztán valahogy kiment a fejemből. Hogy kakilhat bele, amikor még nem is eszik semmit? A belei nem működnek, a tápanyagot a köldökzsinóron keresztül kapja. A pisi egy dolog, az megy, de honnan lesz a kaki? Nem inkább arról van szó, hogy a magzatvíz azért zavarosodik, mert már "lejárt az ideje", és a babának meg kellene születni. Szóval, hogy más miatt lesz zavaros, nem a baba miatt?

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


Sziasztok!

Ole! Engem meg a védőnő és anyukám biztatnak azzal, hogy meglesz ez a baba korábban, nekem is nagyon lent van már a pocakom egy-két hete. Az UH-kon amúgy mindig az "átlagméreteket" hozza a kiscsaj, már egész pötty korától, de legalább örülök, hogy nem lesz 4 kilós, mert én elég nagy baba voltam anno, pedig én is első gyerek vagyok.

Ahsoka! Amikor a baba "belekakil", akkor ugyanúgy a meconium (magzatszurok) ürül, mint az első kakinál. Ez egyébként a róla leváló magzatmáz darabkákból áll össze, amit ugyanúgy bekapkod, mint ahogy a magzatvizet benyeli.

Nyuszi! Sajnálom a kislányod :cry: remélem találtok egy jó szakorvost, és hamar túl lesztek rajta.

Kép
maricka
 
 


Holnap megyünk a dokinénihez vissza, mivel vettek a szeméből váladékot, és elküldték tenyésztésre, meglesz az eredmény, hogy milyen szemét baci támadta meg a szemét. Remélem azért nem én vagyok a hibás...
Itt van néhány kép az én kis gombszeműmről:D Kép Bébi Kép gyönyörűűű

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 

 
 

Nyuszi,nagyon édi,a felsőn mosolyog???Most volt a tv-ben egy kisfikm,hogy mindenképp mossunk kezet pelenkázás után,mert a babykaki is nagyon fertőző,és a babyk leginkább szem és fül fertőzést kapnak el :( :( :( .Jó oké hogy kezet mosok,hisz minden wc-s után kezet mos az ember,és ez is annak számít.....de azért folyton fertőtlenített kézzel hozzányúlni a gyerekhez nem lehet...mi mondjuk vettünk sol kézfertőtlenítőt és azzal mosunk kezet.....remélem megússzuk ezeket a dolgokat!!!!

Liliennek jobbulást és gyere Nyuszi az eredménnyel,engem nagyon érdekel hogy mi a tök tudta így megfertőzni a szemét???? :shock:

sutimano76
 
 


Nyuszi,Moncsie a babók ma már 20 naposak!!!! :lol:

sutimano76
 
 


Mi már nagyon várjuk a pillanatot, elkezdődött a visszaszámlálás.
A táska teljesen bepakolva, az SMS-ben értesítendő személyek csoportba rendezve a telefonon :)
Hetente megyünk vizsgálatra az uzsokiba, eddig mindenki rendes volt.
Pénteken ott voltunk ultrahangon, mert a herminában rossz a gép, és egy nagyon kedves nő volt.
Láttuk Emma pofiját a képen, annyira szép volt, végre tudunk arcot rendelni az álmainkhoz :)

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


süti, mosolyog igen:)
ma meg már 3 hetesek a csajok:)
hánykor szültetek? mi 20:53-kor bújtunk ki:)

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


bocsi,most ennyi....Nyuszi 16.05-kor

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Nyuszi tunderszep kislanyod van.Olyan szep szemei vannak...

Maricka! Ha jol emlekszem te ma voltal ctgn eloszor.Milyen volt?Remelem minden rendben van veletek.Mikor mesz legkozelebb?

ole85
 
 


Sziasztok!

Olvasgatom, amit írtok, kicsit irigylem, azt aki már simogathatja a csöppségét, közben izgulok, hogy nálam majd minden rendben menjen.
Nem nagyon válaszolt senki a streptococcusos kérdésemre, gondolom - szerencsére - másnak nem volt ilyen problémája. Már szedek rá Maripent, csütörtökön ismételjük a cervixet, jó lenne, ha kitisztult volna.

Szorgalmasan járok kismama tornára, ami egyben szülésfelkészítő is. Pénteken papás felkészítő lesz, egész könnyen belement a nagy Fosi.

Hát, nálam kb. ennyi. Isteni a közérzetem, de megvallom, egy kis felhőtlen "etye-petye" már rám férne... Már bocs, hogy ezt megosztom veletek.

Mindenkinek további szép estét, babázást vagy gyerekvárást.

Kép
symont
 
 


Áááá, ez a fránya vonalzó már megint nem jött össze. Az első vagy a másodikat kell bemásolni?
Tiszta béna vagyok!

Kép
symont
 
 


Symont,nálunk (mármint a topikomba),akinek volt az asszem antibiot kapott rá,de ha jól emlékszem 2 csajszinak volt,és a vége-más miatt -mindkettőnek csaszi lett!!!Sajna csak ennyit tudok hozzászólni!!!

Vonalzó...hmmmmmm...hát rakd be a másikat és meglátjuk!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a Babákhoz! :D Gyönyörűek! :D Jó egészséget kívánok Nekik és az Anyukáknak!
Én ugyan csak most csatlakoztam, de már régóta olvasom a hozzászólásokat - köszönet a sok hasznos infóért!
Már nagyon várom, hogy Pinduri épen és egészségesen megérkezzen! Van még valaki, aki november közepére várja a babáját?

Kép
rozinante
 
 


symont írta:
Szorgalmasan járok kismama tornára, ami egyben szülésfelkészítő is. Pénteken papás felkészítő lesz, egész könnyen belement a nagy Fosi.


Hová jársz? Véletlenül nem az Irénék féle tornára?

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Emma család:

Edina féle tornára, felkészítőre járok. Edina jól megnyüstöl bennünket, vajúdunk állva, ülve, fekve, guggolva és labdán és persze sok hasznos tanácsot is kapunk tőle. Nem mellékesen egy tündér, jó hangulatú órai miatt mindig alig várom, hogy ott lehessek.
symont
 
 


symont írta:Emma család:

Edina féle tornára, felkészítőre járok. Edina jól megnyüstöl bennünket, vajúdunk állva, ülve, fekve, guggolva és labdán és persze sok hasznos tanácsot is kapunk tőle. Nem mellékesen egy tündér, jó hangulatú órai miatt mindig alig várom, hogy ott lehessek.


Akkor nem ugyanoda járunk :) Nekünk is pénteken van a következő óránk, és nem hallottam arról, hogy apás óra lenne, ezért kérdeztem rá.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


A múlt szerdai uzsokis előadáson hoztam egy szórólapot a kismamajógáról, de a lényeg (az ára) nincs felírva. Ezért nem akarom felhívni a szülésznőket, emma család, meg tudnád mondani, hogy mennyibe kerül, illetve hetente hányszor, mikor van és hol? Csak, hogy már okosabban keressem meg őket.

A babakakit most már értem. :wink:

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


ahsoka írta:A múlt szerdai uzsokis előadáson hoztam egy szórólapot a kismamajógáról, de a lényeg (az ára) nincs felírva. Ezért nem akarom felhívni a szülésznőket, emma család, meg tudnád mondani, hogy mennyibe kerül, illetve hetente hányszor, mikor van és hol? Csak, hogy már okosabban keressem meg őket.

A babakakit most már értem. :wink:


Elküldtem privátban.
Az időpontot elfelejtettem írni, heti egyszer van általában péntek délelött.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Sziasztok!
Ole! Én már másodszor voltam :wink: minden okés volt, most nem hagytam bealudni a csajszit, mert az elsőnél félórát ültem ott. De ő már csak ilyen, ha valaki figyeli, akkor nem hajlandó megmoccani, úgy kell mindig piszkálni :D egyébként meg izeg-mozog egész nap...
Szóval egy jótanács, amit én is csak másodszorra tudtam: vigyél enni, innivalót.
Mindig hétfőre időzítem, mert Hábi akkor uh-s, és így tudok vele is beszélni.
Most pl. a laboromat meg kell ismételni, mert valahogy A negatív lettem :shock: pedig egész életemben poz. voltam, szerintem összekeverték valakiével. Ezek után csak remélni merem, hogy a streptococcusom tényleg negatív!

Nyuszi! Nagyon szép baba Lilien!!! nagyon-nagyon szorítok, hogy meggyógyuljon.

Rozinante! Én nem szeretnék addig várni, de biztosan lesz majd valaki... (jó a nicked!)

Kép
maricka
 
 


Rozinante! Én nem szeretnék addig várni, de biztosan lesz majd valaki... (jó a nicked!)

Köszi Marcika! :) Régi és jól bevált...

Biztosan nem lesz üres a kórház akkor sem, mikor mi ott leszünk. :wink:
Szurkolok Nektek is! Probléma mentes szülést kívánok!
Gondolom addig még sokat fog alakulni a helyzet - mert azt nem is remélem, hogy a felújításnak vége lesz.
rozinante
 
 


Sziasztok!

Hat Maricka..... Nem semmi ez az A negativ,szerintem is csak valami tevedes csuszhatott be. Csak igazan akkor fenn marad a kerdes,nem-e tevednek maskor masban is.Nekem csutortokon kell betelefonalnom az eredmenyeimert,de a doki mondta hogy o mar valoszinuleg hetfon megtudja az eredmenyeket,gondolom ha baj lenne ertesiett volna mar.De jo neked...mar ketszer is voltal ctgn?

ole85
 
 


helllloo

mindenkinek köszönjük a bókokat, és a szurkolásokat, egyre szebb a kis szeme, ez a szemcsepp király. pénteken megtudom milyen baci okozta.

süti, moncsie, nektek mennyit eszik a pici? sokszor bukik?

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Nyuszi,megmondom őszintén én már nem mérem....a minap egyszer mértem akkor 80-at,de pár perc múlva még visszatettem és már nem mértem újat...de nem bízok a mérlegbe,mert első pár napban 15 perc szopi után 0 hízást mutatott :shock:

sutimano76
 
 


Igen, Ole! Olyan jó a ctg-n ücsörögni :D mondjuk hétfőn 3/4 órás csúszás volt!!!! Te mikor mész?

Süti! Nyuszi! Muszáj méregetni a babákat? én nem szereztem be mérleget, mert hol ezt olvastam, hol azt, nem akarom magam stresszelni... persze ha úgy látom, akkor lehet gyorsan kölcsönözni egyet.

Hétfőn voltam a Nagy Lajos turkálóban (HÁDA) és olyan király rucikat válogattam össze! Ajánlom mindenkinek (bár az 56/62-est lepusztítottam rendesen :D )

Kép
maricka
 
 


Sziasztok!

Hát, a ctg az nálunk sem megy könnyen. Csütörtökön elsőre semmi, aztán megettem egy akkora adag somlóit, mint még soha, amire egy apró kis moccanást produkált.

Maricka! Lehet, hogy találkozni fogunk, mert én okt. 30-ra vagyok időzítve. Ha nem tréfál meg a csöppség, akkor összefuthatunk :lol:

Már kétszer átpakoltam a kórházas pakkomat. A párom mosolyog, de mit tehetek? Valahogy kényszert érzek az "átnézésre".
symont
 
 


Üdv Symont!
Már azt hittem eltűntél :D
Jó, akkor nemcsak az én lányom szégyenlős. Én sajna nem ehetek ilyen finomságokat a cukrom miatt... de egy túró rudit leküldtem neki én is.
Én is pakolászok állandóan, ez a fészkelési láz :D

Kép
maricka
 
 


huhhúú ezt nézzétek:D a kis család:D Kép family

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Nyuszi,gyönyörű kis családod van!!!

sutimano76
 
 


Maricka,nem fontos a mérleg,sőt én is csak azért nem viszem vissza,mert ki van fizetve a bérleti díj,hetente mérek egy pucér súlyt,és kész!!!

sutimano76
 
 


Süti!
Köszi! Gondolom, ha gáz van (nem eszik eleget), úgyis észreveszem + a védőnő is többször jön az elején, gondolom...

Nyuszi! Szépek vagytok :D !!!!!

Kép
maricka
 
 


Maricka,ráadásul ha viszed védőnéni vagy dokinénihez,ott úgyis lemérik,de ha nem általában mérleg kint és le tudod te is mérni!!!

sutimano76
 
 


Nyuszi! Nagyon szépek vagytok!

A mérleget én sem tartom fontosnak. Egy hónapra bérelünk majd, magunk és főleg a nagyszülők megnyugtatása végett.

Holnap ismét ctg, csak reménykedni tudok...
symont
 
 


Én és a mérlegem story

Szülés előtt. Nem kell mérleg, minek?
Kórházban kezdett kiderülni, hogy 0-át eszik a gyerek.
Mire hazajöttem kértem, hogy legyen mérleg, mert még a csecsemősök is azt hitték eszik, közben meg nem.
Béreltünk egyet. Állandóan mértem, mert így tudtam, hogy mennyi pótlás kell neki. Mindig kellett neki, mert eléggé nehezen ment az evés. Ebbe gyorsan bele lehet esni, hogy mikor mennyit eszik. De csak annál, ahol gond a hízás. Nekünk 1 hónap alatt 10 dkg-ot sikerült.
Mire megtanulta a szopizást 3 hónapos volt.
Visszaadtuk a mérleget.
Vettünk egy sajátot. :) Mert akkor nem akartam lemondani a mérés élvezetéről, amikor végre szép számokat kezdtem látni rajta. :)
Szóval így esett a mi storynk. Ha valakinek jól eszik a gyereke, akkor tök fölösleges. Ha nem, akkor segíthet, de komoly függőséget okoz vigyázat. :)
Most nem tervezem méregetni, csak hetente. Úgy készülök lélekben, hogy simán megy majd a szoptatás ennyi szívás és egy csomó tapasztalattal mögöttem. :)

Emma család, ti hogy álltok?
Nálunk semmi jele, hogy nemsokára szülnék.
Vendég
 


CTG-én nekem az jön be, ha viszek szőlőt. Kis kosárban ott van mellettem, azóta ugrál rendesen. :)
De cukrosság esetén úgy tudom a szőlő tabu sajnos. :(
Vendég
 


weronica írta:Emma család, ti hogy álltok?
Nálunk semmi jele, hogy nemsokára szülnék.


Sajnos nálunk sincs semmi szülésre utaló jel, a ctg-n szépen szerepel a kishölgy, és aktívan feszegeti anyuka pocakját egész nap. De sem jósló fájások, sem más jel nincsen, pedig már nagyon szeretnénk a karunkban tartani.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Helló csajok! Kicsit eltüntem, Nati lefáraszt rendesen.

Nálunk védőnői "utasítás" szerint minden evés előtt-után mérni kell. Picikém ki nem állhatja, sőt utálja a mérlegelést (igazi csajszi már most :D ), végre bealszik a cicin, utána a mérlegen felriad. Ráadásul nálunk most 2 óránként etetés van, mert ritkán és keveset evett (a védőnő szerint nem gyarapodott eléggé). Olyan rossz felkelteni, mire végre elalszik. A mérleg után hihetetlenül nehéz visszanyugtatni, visszaaltatni. Most például 11-kor hagytuk abba a kajcsit, negyed 1-kor aludt el (cumival). Viszont ha most kiesik a cumija, jön az ordítás érte. Az a legrosszabb, hogy mindjárt keltenem kellene, de alig aludt valamit, tehát megint bealszik a cicin, keveset fog enni, így hamar éhes lesz és nem alszik eleget. Ördögi kör! :cry:

Amúgy imádom őt. Nem lehet leírni az érzést, amikor szopizás közben vagy utána jólakottan mosolyog egyet-kettőt.

Azt olvastam, hogy a kicsiket meg kell tanítani elaludni. Van erre valakinek javaslata? Néha annyira álmos, hogy csak sír.

KépKép
moncsie
 
 


Moncsie...már nagyon hiányoztál,bocs de nem telcsizhetek,mert a szept számlám qrva sok lett ,így nem hívhattalak,pedig akartalak ám!!!Hát igen a sok üzi,hívás meg mms a rokonoknak,ismerősöknek kicsit megdobta :( .
Azta micsoda mizéria!!!És így 2 óránként mennyit eszik????Mi a kevés hízás????? Mi kb 20 napja jöttünk haza a kórházból...Berni 3120-al jött haza és tegnap 3750 mértünk!!!Tehát 20 nap=630gr

ezt olvasd el.......és ezután szelektáld a védőnő tanácsát...doki mit mondott???
http://www.kismamablog.hu/szoptatas/a-c ... yarapodasa

sutimano76
 
 


Én is sokszor fel akartalak hívni, de mire elalszik a kicsi rohanok fürödni, fésülködni stb. Ma is 11-kor reggeliztem.

Változóan eszik, 90 és 60 között, attól függ, mennyire álmos. Mi 3750-nel jöttünk haza, tegnap a fürdetésnél meztelenül 4150 volt. A védőnő már az első látogatáskor (hazajövetel utáni hétfőn) azt mondta, hogy az ő súlyával 600-at kell ennie naponta. A doki másnap azt mondta, hogy ez nem matematika óra, ő még kicsi, hamar kifárad, meg kell tanulnia szopizni. Végülis hízik, de a védőnő szerint nem eléggé. Jövő héten jön a doki, akkor kifaggatom, mert így is elmegy az egész nap a szoptatással. Ráadásul nem annyit sétálhatunk, amennyit akarunk, sietni kell haza időre. :( Köszi a linket, a mostani etetés után elolvasom. :)

Puszi Berni pocijára. :D

KépKép
moncsie
 
 


Szerintem Berni se eszik többet 60-80-nál,de többet hízott,lehet nem elég tápláló a tejed....voltmár hogy fejtél????Menyire lett olyan mintha fölös lenne????Na de én nem értek hozzá,csak találgatok itt,azt lehet hüleségeket írok....megvárom a doki véleményét!!!!!

A cikkben mondjuk 400/hó van minimumnak és ők még nincsenek 1 hósak,tehát sztem asszerint nem olyan kevés az 400 hízás!!!

sutimano76
 
 


Amúgy elhiszem hogy semmire nincs így időd,mert mi 3 óránként eszünk,de nekem is néha alig van...tegnap is úgy fürödtem,hogy nővéremék átjöttek dajkálni!!!!Kitartás,és gyere a doki véleményével,mert marha kíváncsi vagyok!!!

sutimano76
 
 


Emma, nálunk is ugyanaz a helyzet. És mindenki szerint fent van a hasam. Mondjuk én nem bánom, hogy még nem érkezik. Még mindig van program hétvégére, élvezzük, amíg könnyű jönni-menni 1 gyerekkel.
Lányok ne hagyjátok magatokat hülyére stresszelni a kaja miatt. Ha a heti 12 dkg-t meghízza valaki, az már jó. Az a minimum. Nem tud minden gyerek 20-25 dkg-t hízni. Engem is addig csesztettek, hogy hányszor és mikor együnk, hogy totál kiakadtam a végére anno, és mi is keltegettünk, összeértek a kajálások, semmire nem volt idő. De ez úgy 2-3 hónapig tart csak és akkor vége.
Elaludni megtanítani ráértek később, mi 3 hónaposan kezdtük el, mert ez sem ment magától.
Vendég
 


Én elaltatni homlok-halánték és orrnyereg simivel szoktam rábírni a szemlecsukásra,és még csak most tanuljuk hogy lehetőleg mindezt ne ölbe,hanem a járókába/babkocsiba fekve tegyük...néha bejön!!!

sutimano76
 
 


Mi a mérleg szerint az második héten 430-at,a harmadik héten meg csak 200 -t híztunk!!
születés 3400;egy hét alatt a kórházba fogytunk(későn indult a tejci)3120-ra;majd miután hazajöttünk és eltelt egy hét 3550 volt és most ismét egy hét elteltével 3750.

sutimano76
 
 


weronica írta:CTG-én nekem az jön be, ha viszek szőlőt. Kis kosárban ott van mellettem, azóta ugrál rendesen. :)
De cukrosság esetén úgy tudom a szőlő tabu sajnos. :(


Igen, sajna tabu :cry: attól az egy-két szemtől, amit megehetek, nem fog felkelni sajna...

Kép
maricka
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltuntem,de mar itt vagyok.
Hat Maricka nem lehet konnyu neked,hogy nem ehetsz meg barmit,amire faj a fogad.Foleg mert csaladomban van egy ket cukorbeteg es ok mondjak,hogy a tiltott gyumolcs mindig a legedesebb. De persze a babaert mindent.
Vegre megyek en is ctgre!!! :lol: 14-en negyed tizenegyre kaptam idopontot.
Hat a ti tapasztalatotok utan en is viszek magammal valami ragcsalni valot,mert bizony az en kis babom is eleg szegyellos.Eleg csak az apukajanak szoljak hogy nezd csak...,es mar meg sem moccan.

ole85
 
 


Werinoca,Emma csalad nektek mar nagyon kezd izgalmassa valni a dolog. Mar nincs sok hatra es meglathatjatok a pici babatokat. :D

ole85
 
 


ole85 írta:Werinoca,Emma csalad nektek mar nagyon kezd izgalmassa valni a dolog. Mar nincs sok hatra es meglathatjatok a pici babatokat. :D


Nem érezzük annyira közelinek, hihetetlen lassan megy az idő :)
A kisasszony vígan rugdalózik bent, nyoma sincs a szándéknak, bár a hétvégi hidegfront lehet, hogy közbeszól.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Ami eddig jött hidegfront (vagy ez nem az igazi?) az meg se kottyant. Bár ma éjjel fájt a derekem, de inkább olyan elalvósan. Nekem anno a fájások abszolút arról szóltak, hogy a derekam le akart szakadni.
Vendég
 


Sziasztok!

Valoban igazatok van,minel jobban kozeledik az ido,annal lassabban halad.Na meg persze mi is(vagy legalabbis en) egyre nyugosebbek vagyunk. Hat lehet hogy a frontvaltas hatassal lesz ratok,tobb helyen olvastam errol. Addig is turelem es kitartast!

ole85
 
 


Sziasztok!

Holnap reggel én is megyek CTG-re. Ha minden igaz akkor az utolsóra:) Bár nem úgy néz ki, hogy Jázmin 19-én kibújik. Én még nagyon jól bírom. Emma családdal lehet, hogy találkozom majd:))) Addig is kitartást:)
jbeby
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: