Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!

Lenne nekem is egy elég fontos kérdésem! Holnap megyek a 18. heti uhura a korházba! Nem tudom, hogy itt van e lehetöség arra, hogy, ha vinnék lemezt akkor felvennék e a babámat, hogy a nagyszülök is élvezhessék! Mert ha igen akkor van e esetleg valamiféle kikötés, hogy milyen különleges lemez kell?? Egyébként Várkonyi dokihoz megyek hozzá kaptam időpontot! Tud róla valaki valamit?? Mire számitsak?? Nekem mostanra nagyon kijutott a dokikból szóval nem szeretnék még egyben csalodni!
Remélem tudtok nekem segiteni! És elöre is köszi az infot!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


nócika
én nem voltam a khban uhun így az első kérdésedre sajna nem tudok érdemben válaszolni

és elkeseríteni nem akarlak, de a várkonyi dokiról túl sok jót eddig nem hallottam. (ill. volt aki elégedett volt vele, de sokan nagyon nem). nekem ez csak hallomás, saját tapasztalatom nincs vele. viszont én nem tűrném h "lenyuszikázzon" mint a szobatársammal is tette (akit egyébként egyáltalán nem is ismert), szal a stílusa miatt nekem kinyílt a bicska a zsebembe.... :twisted:

KépKép
hugic
 
 


Hugic! Azérrt köszi az infot! A dokiról meg majd meglátjuk! A helzet az, hogy eddig én is szinte csak rosszat hallottam ezért is vagyok beparázva! De majd meglátom! Meg remélem máskor nem hozzá kerülök!

Ugy látom felhivom a korházat és megkérdezem! De azért köszi a segitséget!!! :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 

 
 

Nócika, a 2-es vizsgálóban video kazettára tudtak felvenni, -elvileg- bár amilyen a hozzáállás nem biztos, hogy megteszik. Várkonyinál én egyszer voltam, tárgyilagos volt és amit kérdeztem arra válaszolt (bájcsevegést, mosolyt ne várjon tőle az ember).
xadri
 
 


Xadri! Köszi a tájékoztatást! Na majd ugy leszek vele, hogy amilyen a fogadj isten olyan lesz az adjisten! Na akkor majd viszek azért dvd-t is meg videókazit is!!! Meglátjuk mi lesz! Vagy vagy! De azért nagyon köszönöm a tájékoztatást!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


nócika írta:Sziasztok!!

Lenne nekem is egy elég fontos kérdésem! Holnap megyek a 18. heti uhura a korházba! Nem tudom, hogy itt van e lehetöség arra, hogy, ha vinnék lemezt akkor felvennék e a babámat, hogy a nagyszülök is élvezhessék! Mert ha igen akkor van e esetleg valamiféle kikötés, hogy milyen különleges lemez kell?? Egyébként Várkonyi dokihoz megyek hozzá kaptam időpontot! Tud róla valaki valamit?? Mire számitsak?? Nekem mostanra nagyon kijutott a dokikból szóval nem szeretnék még egyben csalodni!
Remélem tudtok nekem segiteni! És elöre is köszi az infot!!!


Szia nócika!

Mi csütörtökön megyünk UH-ra. Kérlek, hogy mesélj majd, sikerült-e valamilyen módon hazavinni a felvételt.
Köszönöm előre is!

Teljen a napod szíved vágya szerint!
Robi
gorkmc
 
 


Gorkmc! Rendben holnapra nem igérem, de szerdán legkésöbb igérem tartok egy élménybeszámolot! Ti hanyadik hétben vagytok??

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Köszönöm szépen! Biztos nagy élmény lesz látni!
Most léptünk a 19. hétbe.
(most láttam a vonalzódon, hogy a mi picink - elvileg - 1 nappal korábban fog érkezni, mint a Tiétek)
gorkmc
 
 


Nócika!

:evil: Ha előre kérdezel megírtam volna, hogy az én dokim melyik napon rendel és akkor kérhettél volna arra a napra időpontot. :roll: Most már mindegy... Szerintem az a lényeg, hogy rendesen megnézzen, ha nem bájcseveg (amit amúgy az én dokim se, de nem is bánom), meg nem veszi fel lemezre az sem baj, csak rendesen megnézzen mindent, hogy rendben van e babu. Szerintem ne aggódj, minden dokiról mondanak jót is meg rosszat is. Ha visszaolvasol a másik Kistarcsai topicban, szerintem van olyan is, akinek bejött a Várkonyi. Majd tényleg írj, hogy mi volt. De minden oké lesz! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia Hugic!
Azt szeretném meg kérdezni hogy te hogy teszed fel a képeket?

Kép
viccmano
 
 


viccmano
az ablakban amibe írunk, ill az ablak alatt van a "melléklet feltöltése". de figyelj, mert asszem csak 600*600as képet lehet felrakni, szal butítani kell :)

sok sikert

üdv
m.

KépKép
hugic
 
 


Hugic !
Köszönöm szépen .
Akkor az volt a baj mert a mi gépünk nagy felbontásba csinálja a képeket.

Kép
viccmano
 
 


Nócika!

Mi volt a dokinál? :?: :)

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk! Se dvd felvétel se fotót nem kaphattunk mert állitolag az igazgatóság megtiltotta! Na ezt nem értettem! De látnotok kellett volna apát! Ugy ráragadt a monitorra, hogy azt hittem le kell szedjem sőt inkább vakarnom a szemeit a monitorrol!
Csak rossz hireim vannak!
SE nem mutatta meg a kis lábaközét, de ezt még mondhatjuk jó hirnek is! De kevés a magzatvíz! Ettől kicsit kiakadtam! Aszonta a doki, hogy lehet pont most vált a szervezet és épp üritett az ujratöltéshez ezért 3 hét mulva kontroll! Öszinte leszek félek! És mi van, ha nem azért kevés?? Nem tudom van e erre valami orvosság valami csodabogyó! Vagy valami kuruzslás! Majd minjá utánanézek tehetek e valamit az ügy érdekében!!! Ja és, hogy ne legyen fenékig tejfel az élet az én kis manom 1 héttel fiatalabbnak látszik a kicsisége miatt! De ez nem gond ez nem is érdekel! Én is kicsinek meg az apja is kicsinek született! Szal ez nem is izgat!!!!
Méretei:
BPD:38mm
FL:22mm
AC:120mm
A placenta a hátsó falon tapad! Ez ugye jó?? Nem?? Na ezt nem tom!!! Ja és a vonalzomat is átírhatom agusztus 19-re mert ez a doki is azt mondta mint a védőnő csak azt nem tudom, hogy az a köcsög doki most nem tud számolni?? Mert ugye akivel volt a gubanc az 24.-ét mondta! Nem értem ezt! Na mindegy majd csinálok uj vonalzit! Azaz csak uj dátumot!

Nos ne harizzatok, de tegnap már leírtam csak szarakszot valamiért a net igy ma másoltam csak ide be! De minjá jön az utánpotlás!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Na hazaértem! 2 órát vártam a dokinál mire idekerültem! Nos a doki kérdi mi van mondom neki az aggodalmami odaadtam neki a pirkámat aszongya no para! Nem kevés meg lényegesen kevés a magzatví hanem kevesebb! Szal aszt kérdi?? Első baba?? Mondomja! Aszongya és közben kedvesen mosolygott aszongya akkor azért parázok! Nem kell félni nincs itt semmi baj! Megyek szépen 3 hét mulva kontrolra és akkor nem lesz semmi gond! Bár nem vettem volna rossz néven, ha csinál egy uhut, de nem tette, de mégis kicsit megnyugodtam!! Most itthon vagyok! Kéne csinálnom ezt azt! Reggel korán megint kibögtem a lelkemet! Tudjátok van egy 7 éves kisgörényem! És már ugynevezetten benne van a korba! Hányt meg fosott valamiért! Kivettem és nem mozdult csak ugy feküdt! Lépet kettöt és lefeküdt! Nagyon megrémültem! Szal csak potyogott a könnyem! Hivtam apát hogy mikor hazajön délután megyünk dokihoz, mert nem akarom még, hogy baja legyen! Szal szerintem csak kell valami vitamin vagy bogyo és attol rendbe jön! Eszik iszik azzal nincs gond és még a kis nozija is nedves ugy ahogy kell! Vettem most neki sok fincsiságot! Szal ma nem nagyon leszek, mert vele szeretnék lenni! Meg asszem ebből a sok zaklatotságból elegem van! Nyugalom kell! Most ki fogom kapcsolni az agyam! Na azért nem napokig nem jövök csak szerintem ma már nem jövök! Holnap majd ujult erővel itt leszek!

Nos ez meg a mai dolog!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Tabati! Tudod nem is bájcsevelyre megyek oda hanem hogy tudjam a kisbabámmal minden okése! De azért leírhatod privibe ki a dokid, mert ugye 3 hét mulva kontrolom van!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

:shock: :( Sajnálom, hogy ennyi izgalom ért! :? Ha nem mondták kifejezetten, hogy gáz van, akkor szerintem se izgulj. A kevés magzatvízről nincs infóm, csak a sokról. Ha sok akkor valszeg cukros lennél, de nálad nem ez van. Minden oké lesz, ne izgulj!

Görényedet sajnálom, remélem meggyógyul! Nekem is már várandósságom alatt volt egy hasonló, a teknősömmel, de sajnos ő elpusztult. :cry: És az én hibám volt, akkor voltam a nagyon feledékeny időszakomban és kinthagytam az etetőjében, tüdőgyulladást kapott... Gondolhatod milyen rosszul érintett... Úgyhogy csak kitartás, görényed meggyógyul, ő többet bír, mint egy teknős, fejlettebb.

Amúgy érdekes, mert nekem még adtak képet a 12. héten... :roll:

Majd írok akkor privit. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Tabati! Köszi neked is a nyugtatást! Egyébként ez a magzat víz dolog érdekes, mert nekem magasabb a cukrom mint kéne! Nem nagyon tehát nem kell inzulinozni magam csak diétáznom amit bevallok öszintén nem igen tudok tartani a kivánosság miatt! Azért nagyából odafigyelek amennyire csak lehet és birok!
A görkém nevében köszönjük! Igen mára már jobban van! Valószinű túl zabiszta magát! Attól félek olyan lesz mint a nagyikám, hogy nem tudja tartani a mértéket! És ez sajna ehez vezet! Szal most már majd én adagolom neki! Eddig nem kellett ezzel bajlodni, mert mindig nagyon figyelt! De látszik öregszik!
Nagyon sajnálom a tekidet! Én nem tudom, hogy te hogy vagy ezzel, de azt mondtam a páromnak, hogyha Ő elmegy nekem ide még egy állat nem kell, mert én nem birom ezeket a lelki megrázkodtatásokat!
A kép miatt nem izgulok, mert megyek 4D-re! Nem izgat! Legalább ott is megnézik a kis kincsikémet és ott majd kapok mindent!
A privit várom!!! :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika: ezt találtam neked magzatvíz ügyben:
Kérdés:
A 19. héten végzett genetikai ultrahangvizsgálat megállapította, hogy a magzatvíz mennyisége esetemben a normálisnál kevesebb.
Három hét múlva visszarendeltek kontrollvizsgálatra. Hallomásból tudom, hogy ez a probléma idővel rendeződik, de engem ezek az érvek nem igazán nyugtatnak meg, mert mi történik ha mégsem? Az lenne a kérdésem, hogy egyáltalán nem lehet befolyásolni, pl. táplálkozással, életmódváltással stb. ezt a folyamatot illetve mi történik akkor, ha nem rendeződik a probléma? Ha netalántán nem lehet tenni semmit és nem rendeződik a probléma, akkor mi a teendő a későbbiekben, mire kell vigyázni, lehet-e meg így is egészséges gyermekem? Milyen gyakorisággal fordul elő és mi az oka ennek a problémának? Emellett fölvetődik bennem a kérdés, hogy sok esetben eltérnek bizonyos paraméterek az átlagtól pl. vérnyomás, mégis az illető sokáig él gond nélkül.

Válasz:
A magzatvíz termelődése és felszívódása annyi mindentől függ, hogy lehetetlen elvárni a szervezettől a pontos szintentartást. Igenis ciklikusan változik és önmagában csak egy tényező... Az esetek többségében a teljes testi és szellemi nyugalom (hiszen ezek hiánya mindenképpen visszahat a méh és a lepény vér és tápanyag ellátására) rendezi az átmeneti zavart.
Amit viszont keresni kell: olyan anomáliákat ki kell zárni, ami a magzat oldaláról befolyásolják a magzatvíz-egyensúlyt és itt elsősorban vesefejlődési zavarokra gondolok. Ha jól fejlődő gyomor és húgyhólyag látható az ultrahang vizsgálat során, akkor nagy valószínűséggel magzati ok nemigen áll fenn.
Szerintem a tanácsaim megfogadása mellett nyugodtan várhatja a kontrollt.
Célszerű, ha nagy tapasztalatú ultrahangos vizsgálja meg, mivel a magzatvíz megítélése erősen szubjektív...


Ja, és azt megkérdezhetem, hogy mennyit iszol egy nap? Mert azt hallottam, az is befolyásolja. Ilyenkor a 3-4 l folyadék simán kell. :)

Placenta jó :D

Barátnőmnek annó azt mondták, hogy azért nem kap videót, csak képet (tavaly októberben azt még adtak), hogy ha később valami nem okés, és nem vették észre az uhun, akkor ne lehessen őket okolni ezért. Gyakorlatilag ne legyen rá "bizonyíték". Kedvesek, nem? Viszont a 4D tök jó, ott mindent megnéznek nagyon alaposan. Hová mész?

Görénykédnek jobbulást :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Szia Gabilány! Köszönöm ezt a kimeritő választ! Hát a folyadék bevitelem mennyisége nem nagy, de tegnap, hogy visszamnetem a dokkerhoz aszonta az nem befolyásolja! A 4D-re meg 2 helyet is ajánlottak! Apa este hazajön és együtt megbeszéljük! De szerintem ahol elöbb fogadnak!
És a görkém nevében köszönjük már jobban vagyunk!!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika: örülök, hogy jobban van görikéd :D
Nem akarok beleszólni, de ha Pesten akarjátok csináltatni és javasolhatok, akkor én a Bolgárkerék utcát javaslom, és ott is Timmermann dokit. Olyan részletes uhut csinál, hogy még. 3D-ben is megnéz mindent tök aprólékosan, és ami nekem nagyon szimpi volt, hogy ha a baba nem fordul úgy, hogy látni lehessen a pofiját, akkor segíteni próbál mindenféle "csellel", nem türelmetlen, engem pölö 2 alkalommal is elküldött félórás sétire és utána próbáltuk megnézni a baba arcát, mert az istennek nem akart úgy fordulni, sőt utoljára még azt is lehetett, hogy ha vittem DVD-t (amúgy ott adnak), akkor egy másik alkalommal ingyen bemehettem volna, mert a kapott időponton sehogyse akarta mutatni az arcocskáját a baba. Szóval, én háromszor is nála voltam 4 D-n és tök megnyugtató volt, mert a vizsgálat része ezerszer aprólékosabb volt, mint pölö a tarcsai genetikai uhu. És árban is ugyanott van, mint bármelyik 4D uhu (10 pénz volt asszem), ezért odaadják a teljes felvételt DVD-n és képet is.
Na, de nem reklámozni akarom, csak a tapasztalatot mondom el :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabilány! Köszönöm a hasznos infot! Most jelen pillben mindennek örülök! Hidd el! Én anno jártam már ott csak akkor azért mert nem akart jönni a babó! Akkor most már 3 hely van ahova szivesen mennék! De már sajna a számukat nem tudom, de ha te esetleg tudod akkor szívesen venném és persze, ha neked nem fáradság akkor elkérném töled! Meg hogy hány szám alatt is vannak?? Mert már több mint egy éve voltam ott utoljára! Már totál elfelejtettem!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika: küldtem pü-t :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Gabilány!KÖszönöm az infot! És ugy tünik ennél maradok! Már hivtam öket, de sajna foglalt volt ugyhogy minjá hívom öket újra! Köszönöm a segitségedet!! :D :D :D :D :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


sziasztok.

nekem is azt mondták 18 hetesen, h az átlagosnál kevesebb. A következő vizsgálaton már miden rendben volt. Ne aggódj.

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Bogyo! Köszi az infot! Probálok nem agyalni rajta, de ez nem olyan egyszerű! Biztos, hogy nálunk is minden okés, de azért bennem van a félsz! De szerintem ez természetes!

Gabilány! Meg van az időpontom kedden megyek este 8-ra! Nem Timmermanhoz, hanem Dr Belics Zoránhoz, mert az én 18.-hetemhez Ő "C" kategoriás és ővágja jobban állitolag a témát ebben az időszakban! Nekem 8 végül is csak jó legyen! :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika: szívesen segítettem. Remélem, hogy nektek is annyira bejön majd, mint nekünk, és nem adtam rossz tippet :wink: :D Majd mindenképp mesélj!

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabilány! Mindenképp mesélek! Még egyszer addig is köszönöm!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Bocsi egy kicsit eltűntem...

Hugic és Adri, nagyon köszönöm a válaszokat!

Sajnos még mindig nem tudom eldönteni, hogy megfordult-e a kis lurkó, mert mostanra úgy kitölti az egész pocakomat, hogy mindenhol ott van már... :D

Hugic!
Gyönyörű volt a szülésélmény beszámolód... végigbőgtem.
Remélem mindenkinek hasonlóan szép élményei lesznek...

Már csak 2 hét van hátra és ma derül ki, hogy megfordult -e és hogy előjegyez -e császárra a Surányi doki. Bár azt mondta, hogy ha minden rendben mindenképpen megvárjuk, hogy spontán beinduljon a szülés, vajúdunk egy kicsit, aztán tolófájások előtt/alatt műtő...
Bár még mindig inkább abban reménykedem, hogy bukfencezik egyet az én kicsikém... :roll:

Beszéltetek a rohamcsomagokról...
Én úgy pakoltam, hogy egy teljes tábori felszerelés a gyermekágyi időszakra:
Tena betét, eldobható bugyi, pohár, evőeszköz, konyharuha, hajszárító, apának váltó ruha, ha alapítványi szobába mentek, szoptatós melltartó, nedves wc papír, hálóing, pizsi... stb
és csomagoltam egy szülőszobait:
papucs, zokni,törülköző, tusfürdő, hálóing, vagy valami kényelmes, amiben vajúdni fogsz, köntös, hordozó kendő a vajúdáshoz, masszázsolaj, zene, műzli szeletek, kis kaja falatok, innivaló, borogatáshoz melegíthető zseléstasak és kicsi törölköző...

Az elején az előkészítőben kellenek az utolsó laborleletek!, aztán borotválás, beöntés, ha kérsz... nem muszáj, ha előtte mondjuk 3 órán át hasmenésed volt... bár azt mondta a szülésznőm, hogy kaptak egy új szettet egész vékony csővel, szóval nem hinném, hogy nagyon kellemetlen.

Én a szülőszobára a babámnak egyedül egy nagy puha bordó frottít törölközőt viszek és abba kérem, hogy bebugyolálják, mert a puha bordó, meleg közeg megnyugtató neki, hiszen onnan bújt ki... :)
Meg egy kis pamutsapit...

Amúgy bármit vihetsz magaddal a szülőszobára, a gyermekágyra meg annyit pakolsz amennyit akarsz, azt nem is kell egyből felvinni...

Érdemes bemenni valamelyik este a szülőszobára körülnézni a párotokkal.
Nagyon kedcesen körbeinvitálnak, persze, ha nincs őrültek háza...
Mi végigmentünk minden részleten, helyiségen, elmondták, hogy ki mikor mit csinál és hol a kicsivel... hogy van mikró, úgyhogy melegíteni is tudnak bármit nekünk, ha szeretnénk... :)
Nagyon kedvesek és megnyugtató, ha tudod mi fog történni körülötted...

MÁS:
A választott szülésznőm Ignáthné Évike.
Szült már vele valaki?
Mennyit illik adni a szülésznőnek?


Köszi előre is!

Üdv, Anta
kismukk
 
 


Sziasztok!!

Kismukk! Ha megkérdezhetem akkor ti mikor voltatok a szülöszobán látogatni?? Mostanában nagy pocakkal??? Vagy a szülésfelkészitő valamelyik fázisában?? Remélem megfordul a picikéd és nem kell csaszi! Sok sikert kivánok neked!!!

Tényleg a szülésznöt hogy szoktak választani?? Mert én is szeretnék szülésznöt! Igazhogy van még időm, de jobb szeretnék időben választani, hogy azért megismerjük egymást!!! Vagy, ha van aki tud ajánlani egy kedves aranyos szülésznőt szívesen venném! Meg esetleg egy telószámot is mellé! Nincs nagy igényem csupán annyi, hogy kedves legyen és azért legyen tapasztalata!
Ja és járt valaki ide a korházba szülésfelkészitőre????

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Kismukk, jól választottál, én vele szültem és nála jobbat nem is találhattam volna! :wink:

Nócika, Neked is tudom jó szívvel az Évikét ajánlani!

Üdv
Viki & Levente

Kép
vickybabe
 
 


Nócika, szülésfelkészítőn voltam párszor, nekem sok újat nem mondtak. De párszor érdemes elmenni, hogy megismerd az osztályt, és néhány embert, ha szerencséd van, akkor a szülőszobába is be tudsz menni.

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Nekem is választott szülésznőm lesz, első körben én is Évikét próbálom meg, aztán ha nem vállalja (nyári szabadság miegyéb), akkor kaptam még néhány nevet, tovább érdeklődöm. Úgy hallottam, hogy mindenki érti a dolgát, kedves aranyos, én is csak azért szeretnék választani, hogy előre megismerjem és legyen egy "fix" hozzáértő valaki mellettem,aki ismer, akiben megbízom, mert amúgy az ügyeletes dokinál szeretnék szülni.

Nócika!

Remélem Görid már teljesen jól van.

Képzeld nekem meg az egyetlen túlélő tekim is elpusztult a hétvégén. :cry: Úgyhogy eladjuk az akváriumot, nem lesz több tekink. Legalábbis vizi tuti nem másfajta is csak akkor ha babunk szeretne. Állatorvostól még szurit is kapott, de gyors lefolyású volt a betegsége sajna. A doki mondta, hogy nagyon kényes állatok, úgyhogy ne okoljuk magunkat. Őszintén szólva nem is tettük, hisz évek óta ugyanúgy gondozzuk és eddig semmi baja nem volt.

Kismukk!

Ha lesz egy kis időd és kedved, akkor írnál egy listát, hogy mit pakoltál be pontosan a csomagokba? Lassan én is beszerzem a cuccokat, aztán majd ráérek még összepakolni, csak hogy tudjam mit kell megvennem. Köszi!
Ja! Még egy kérdés! Ha mi mentővel megyünk (az a valószínűbb) akkor nincs sehol egy olyan hely ahova a kórházi bőröndöt le lehetne pakolni? Azt is be kell vigyük a szülőszobába, a másik pakkal együtt? Viszont akkor nem is kell külön pakolnom, felesleges nem?

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok.
Én egy hónapja szültem az Évikénél. Egy angyal, nagyon kedves, nagyon rendes, odafigyelő, lelkiismeretes volt, csak jót tudok róla mondani.
Szép élmény maradt a szülés. Én nagyon örülök, hogy őt választottam!

A régi topiclakóknak üzenem, akik még emlékeznek rám :) hogy tartozom még szüléssztorival, ha lesz időm megírni, hozom.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Andus: kíváncsi vagyok már a sztoridra nagyon :)

Tabati: mi ugyan kocsival mentünk, de lányos zavaromban mindent felcuccoltam a szülőszobára :D Vannak zárható szekrények az öltözőben, oda be lehet pakolni mindent... Azért érdemes külön pakolni, mert adott pillanatban nem biztos, hogy rögtön megtalálod a nagy pakkban, ami kell (még ha elkülöníted benne, akkor se :D)

Nócika: szülésfelkészítő tényleg azért jó, mert nem totál idegen helyre mész szülni, és legalább megtudod, mik a "szokások" ebben a kórházban. Ha meg véletlenül nem jutnál be a szülőszobára a kismamklubbal, akkor majd ha lesz szülésznőd, őt is simán meg lehet kérni, hogy vigyen körbe.

Kismukk: nedves wc papírhoz adnék egy tanácsot, ha nem bánod :) Nem sokat ér... Persze ha sima kórterembe mész, ahol nincs külön wc, akkor jól jön. Én is vittem, és azóta is itthon van a fürdőszobaszekrényben. Ha alapítványi szobába mész, akkor inkább legyen nálad egy félliteres pillepalack, amit minden wc előtt megtöltesz langyos vízzel, és azzal öblíted le magad, ha kész vagy, és utána sima puha wc papírral csak felitatod a vizet. Sokkal jobb érzés volt a gátsebemnek, mint a nedves wc papír, és gyorsabban is gyógyult tőle. Nyilván az lenne az igazi, ha minden wc után lezuhanyoztatná az ember, de az esélytelen :D
Azért persze legyen nálad, mert hátha neked bejön...

Beöntés: én féltem tőle, de meg se érzi az ember, és szerintem tök jó, hogy kaptam.

Bőröndpakolás: vicces volt, mert egy hónappal hamarabb jött a gyerkőc, úgyhogy éppen megszáradtak a hálóingeim, és a táska felét hajnalban, szivárgó magzatvízzel hajigáltam össze. Pedig mindent jól elterveztem ,hogy nyugisan bepakolok majd az utsó hónapban, aztán apa hurcibálta be nekem a kórházba, ami kimyaradt (evőeszköz, miegymás :lol:)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok! Én is kaptam egy szülésző nevét Hanák Ildikó. Ma kell felhívnom délután 3óra felé! De tök paranyicás vagyok, mert nem tom mit mondjak! Tényleg szerintetek a szülésznöknek mennyit illik illetve mennyit szoktak adni?? Ha persze nem mond árat!

Andus! Leírnád nekem akár priviben, hogy miit érdemes tudni a te szülésznödről? Hogy milyen meg minden?? Meg hogy mennyit kért a szülésért vagy te mennyit adtál neki?? Nagyon érdekelne!!! Elöre is köszönöm!

Jaj hadkérdezzek már még 1-et! Mivel apácska nem tud ugye ott lenni a szülésfelkészitőkön attol még lehet apás szülés??? Mert halottam olyan korházról ahol igy nem lehet!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


kismukk
örülök, h tetszett a szüléssztorim :)

nócika

én magam sem voltam szülésfelkészítőn (s mégis megengedték, h szüljek :lol: ) na viccet félretéve, mi sem voltunk és a párom bejöhetett és végig együtt voltunk

én is két külön bőröndöt javaslok, picit a szülőszobára, nagyobbat a khi tartózkodásra. mi mindkét bőröndöt felvittük (vagyis a kispapám) és a szekrénykébe beraktuk az öltözőben. de a pici bőröndbe fölösleges a hálóing, mert khi cuccot kap a kismama és a kispapa is. kispapa kotont is a cipőjére, ha nincs neki bekészítve papucs.

nekem baromi jó volt a nedves wc papír, azokban a közös undormény wckben még arra is használtam, h néha felcsaptam wctakinéninek.... legközelebb gumikesztyűt, meg domestost is viszek :twisted:

beöntésben nagyon egyetértek Gabilánnyal. tényleg nem volt vészes, abszolult nem! és jobb volt, mintha....

tabati!
sajnálom a tekit!!!!!!! :(

andus! hát zéti mér nagyfiú lesz mire meglesz a szüléssztorid :)azért mit csak várunk és várunk :wink: :lol:

jó éjt lányok

KépKép
hugic
 
 


Nócika!

Én is pont azt akartam írni, mint hugic! :lol: Sajnos nem tudok járni szülésfelkészítőre, mert dolgozom, úgy néz ki, hogy egyre tudok csak elmenni és akkor remélem férjem is ráér, akkor együtt megyünk.

Köszi a tanácsokat, akkor majd külön pakolok mindenképpen, csak nem tudtam, hogy vannak zárható szekrények. Eddig csak a nőgyógyászati kórtermekben voltam, ott nem lehetett zárni a szekrényeket. (amúgy nem is értem miből állna zárakat rászerelni :roll: )

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati! Majd szólj, hogy mikor mész! Mert lehet össze is futunk ott!! Május 19.-én indul a következő!!! Én megyek az tuti! Meg mondjuk engem érdekel is!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


tabati

a szülőszobáknál van egy külön öltöző és ott vannak zárható szekrények. oda lehet betenni kabit, cipőt, bőröndöket, értékeket stb a vajúdás-szülés idejére. aztán szülés végén szépen mehetsz (a párod) a cuccokért és áthurcibálja a kórterembe, ahol már nincs zárható szekrény. bőrönd az ágy alá, és a kabátnak van nyitott szekrény. persze ez a nem fizetős 6ágyasokra vonatkozik, a többit nem tudom.

üdv,
magdi

KépKép
hugic
 
 


Hugic!

Te nem is akartál 2 ágyasba menni? Vagy igen, csak épp nem volt hely?

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati!

ó dehogynem! abszolút nem volt hely! az utolsó éjszakára lett volna, de arra meg már nem akartam átcuccolni.
nem lett volna értelme....
sajnos... remélem, legközelebb több szerencsével járok, de mint látható azért a 6ágyast is túléltem :)

KépKép
hugic
 
 


Persze, én is voltam már 6 ágyasban, semmi bajom nem volt (bár a nőgyógyászaton, ott meg naponta cserélődtek a szobatársaim) De azért a wc, meg a zuhanyzó miatt szíveseben mennék 2 ágyasba. És a 6 ágyasban hogy zajlott az éjszaka? Gondolom mindenkinél ott volt a babája, nem sokat alhattatok...

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Sajnos faros maradt a kicsikém, aki majd 4kg-os már és be sem illeszkedett, úgyhogy császár lesz, de megvárjuk szépen, hogy elinduljon a szülés...

Nócika
Mi kb a 37.héten voltunk bent. Este felé, amikor a párod is ráér bementek és becsengettek a szülőszobára és megkérdezitek, hogy nincs -e teltház és van -e lehetőség körülnézni.

Mi nem jártunk oda szülésfelkészítőre és így is lehet apás szülés, illeteve sajnos csak vajúdás...

Szülésznő:
Ignáthné Évike egy tündér. Nagyon kedves képzett és szerintem egész életében ezt csinálta. Ráadásul abszolút az alternatív szülés híve, így jártas homeopátiában, illóolajokban, masszázsban... szerintem méh így is, hogy tudom hogy császár lesz a vége behívom a vajúdásra, mert jó ha van mellettünk valaki, aki tudja, hogy mi mikor következik.

Ha bementek a szülőszobára, lehet hogy pont aki körbevezet is szimpatikus lesz, vagy ajánl valakit.
Azt tudni kell, hogy a nőgyógyászat 3 osztálya között 3 havonta forgó rendszerben vannak beosztva a nővérek/szülésznők, így aki a következő negyedévben szül, annak nem biztos, hogy pont a szülőszobára lesz beosztva a választottja! Erre kérdezzetek rá mindenképpen!

Gabilány:
Amint lehet alapítványi szobában szeretnék lenni, de először a császáros megörzőben leszek, ha minden igaz. De megfogadtam a tanácsod és már be is tettem egy kis palackot a csomagomba! :) Köszi

Tabati:
Szülőszoba:
- papucs, zokni (nekem és a páromnak is)
- kényelmes hálóing, vagy kisruha, amiben vajúdni akarsz
- párodnak is kényelmes gatya, póló (nem kell a zöld köpenyben lenni, ha tiszta ruhát viszel)
- köntös
- törölköző, kicsi tusfürdő (beöntés utánra)
- hordozókendő, melegíthető zseléstasak, kicsi borogató törölköző, masszázsolaj a vajúdáshoz
- zene, illóolaj, amit szeretsz
- a kicsinek kis pamutsapi és karmolás elleni kiskesztyű
és én betettem egy puha bordó takarót, hogy abba bugyolálják, ugyanis a fehér nagyon világos és bánthatja a szemecskéjét, a bordó meg olyan, mint ahonnan épp kibújt... :)
- sejtbankos pakk
- izotóniás ital (koffeinmentes), mentes ásványvíz, műzliszelet, jóreggelt keksz, diákcsemege a vajúdás idejére energiának és vehettek valami szendvicset, magadnak és apárodnak is!!!

Gyermekágy:
- zokni, eldobhatós bugyi, pamutbugyi, szoptatós melltartó 2db
- Tena lady normal betét, melltrató betét
- hálóingek, vagy szoptatós pizsamák 3-4 db
- törölköző
- kispárna
- (köntös papucs az előző pakkból)
- kicsinek textil pelenka 3db, rendes pelus egy csomag, popsitörlő, kistakaró, karmolás ellei kiskesztyű, pamutsapi
- evőeszköz, pohár, konyharuha, kéztörlő
- pipere:
nem szagos tusfürdő, (mert a pici elutasíthatja a cicit, ha nagyon illatos), WC papír, sampon, hajszárító, hajgumi, nedves wc papír, papír wc ülőke, higikendő, fogkefe, fogkrém, aranyérkrém, bimbóvédő, gátseb olaj/krém
- kicsi patikai kézi mellszívó, mert a legkisebb cseppek is kellenek az elején
- könyv, zene, vagy fejhallgató a mobilodhoz, telefontöltő
- hazajövős ruha (olyan amit a terhesség végén használtam, mert nem gondolom, hogy beleférnék a régibe... :)
- és akicsinek is kell majd a hazavivős ruhapakk

:roll: asszem ennyi...

Andus:
Megírnád priviben, hogy menniyt illik adni a szülésznőnek?

köszi

Üdv, Anta
kismukk
 
 


Sziasztok!

Nekem megvan a szülésznöm!
Kismukk köszi a sok jó tanácsot! Hasznos nagyon! Mi vasárnap estére beszéltük meg a találkát mert pont beszéltük, hogy ez lenne jó nekünk és utána majd pont agusztusban lesz ujra szülöszobás! Nos, ha nem lesznek sokan akkor bemegyünk vasárnap! de elötte felhivom a szülésznöt ugy egyesztünk meg!

Tényleg! Az engem is érdekel, hogy ha nem mond fix árat akkor menniyt illik adni a szülésznönek! Ha valaki tudja légyszi írja meg priviben!!!! elöre is köszi

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Kismukk!

Sajnálom a császárt, de legalább tudod, hogy az lesz fel tudsz készülni.

Köszi a listát, akor elkezdem összeírni mit kell még vegyek. Hordozókendőt nem értem... :shock: Milyen hordozókendőt? Az mire kell? :shock:

Ezek szerint ha jól értettem Évikét hiába kérem fel, július elején valószínűleg nem szülőszobás lesz? :shock: Mindegy azért felhívom, hátha ajánl valaki mást. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Nócika, kismukk, írtam nektek privit!

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Tabati, nekem sem volt szülőszobás a zÉvike, mikor szültem, a nógyógyászaton volt. Este 7-kor lejárt a munkaideje, és akkor jött hozzám, végig utána velem volt.
Ha épp dolgozik, amikor szült, akkor azt hiszem megkér valaki, hogy helyettesítsék, és amegy veled szülni. Ha meg pont munkaidőn kívül szülsz, nincs semmi gond, bemegy ha hívod, hogy akció van.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Kismuk, nekem is kb. ilyen dolgokból állt a csomagom, és a fele nem kellett.
A szülőszobán is csak pár korty vizet kértem, és a homeopatás bogyókat eszegettem.
Ti szeditek?
Caulophyllumot feltétlenül szedjétek, és vigyétek be, vajúdáskor 20-*30 percenként kell bevenni.
Én meg vagyok róla győződve, hogy nálam ez rövidítette meg a vajúdást.

Kismukk, sajnálom, hogy nem fordult meg a babód.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


nem szagos tusfürdő, (mert a pici elutasíthatja a cicit, ha nagyon illatos)

Erről eszembe jutott egy tipp. én a mai napig csak sima meleg vízzel mosom a cicit (főleg a bimbót). Egyrészt az elején, amikor repedezik, akkor jobb így, másrészt meg nincs olyan tusfürdő, ami ne tartalmazna valami illat vagy egyéb anyagot (pölö a bőrsemleges, illatanyag meg minden mentes Neutrogena az egyetlen olyan tusfürdő, amitől kipattogok), és a kis manó a cicivel van a legközelebbi kontaktban.

Kép

Kép
gabilany79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: