Új privát üzeneted érkezett!

A képeket el is felejtettem!:)
íme az én husibogyóm, aki tegnap, 2 hónaposan 6030 grammot nyomott és 62 centi! :)

Kép Kép így játszunk mi

Kép Ennyire azért nem duci és kerekfejű, de ez a kép nagyon ari lett! :)

Kép
makkmarci
 
 


Heni! Védőnőkérdés: szerintem annyira gáz, hogy nem választható ugyanúgy, mint az orvos… Pedig szerintem fontos lenne, hiszen ha nem beteg a gyerkőc, akkor ő találkozik vele többet. Nekem mázlim van, hogy a költözés után végre olyan védőnénit fogtunk ki, akit nagyon szeretek, szerintem minden védőnőnek ilyennek kéne lenni. Jön, érdeklődik, elmond mindent, minden nyavalyánkra emlékszik (első pillanattól fogva), és nem utolsó sorban egy pszichológus veszett el benne. :)
Sómentes ízesítőt a dm-ben kaptam, de bioboltban, vagy szerintem már akár nagyobb hipermarketekben is megtalálod. Sót én nátriumszegényet fogok először adni, de a saját főztömbe csak egy éves kor után fogom keverni, bár az üveges bébikajákban, ami 8 hós kortól van már található. Szerintem a tengeri só is teljesen jó.

Makkmarci! De jók a fotók! Nagyon tündéri a nagyfiad! :) És ez a nézés! :)
Én is vártam a főzőcskézést, most is szívesen főzök, ha hagy a drágám, mert most a foga miatt kicsit nehezebb vele, főzés közben képes harapdálni a vádlimat. :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


sziasztok

rebeka nem eszi meg a sinlacot
dolli, a vegetában nincsenek E-k? színezék meg ilyen szarok?
én nem tudtam,hogy a sózást ilyen komolyen kell venni, nem is rakhatok a kajájába rendes sót? mert pl ő már evett a mi levesünkből, és az meg lett sózva....
-az ülve alvást már elég komolyan nyomja a gyerek,majd egyszer megpróbálom nektek lekapni fényképezőgéppel. a baj az,hogy néha felkel ,amikor eldöntöm.pedig úgy mégsem hagyhatom :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 

 
 

ti mivel kicsinyítitek a képeket? vagy mindenki ért a fotoshophoz?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kép Kép

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Teki holnap meg is nézem a dmben.
Makkmarci nem biztos, hogy jobb a főzis időszak. Emlékszem én is nagyon vártam, de sokkal egyszerűbb volt odadugni a cicit 8) már igy utólag könnyű okosnak lenni.
Brinza nagyon édes Rebeka:-)

Mai képek:
Kép Kép Kép

Heni
KépKép
heni81
 
 


hol vettél Péterre borostyán nyakláncot? mindíg rajta kell lennie?

Kép
nyafi
 
 


heni péter is nagyon aranyos :lol: mire jó a borostyán?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


makkmarci nagyon szép a babád! és milyen nagynak tűnik :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Ha már a képeknél tartunk itt van pár Enikőről is: Kép mélyen alszunk Kép mosoly Kép még egy

Kép
trimi2003
 
 


Sziasztok!

Kriszti! De nagylány már Rebeka! Látszik, hogy szeret fotózkodni! :)
Nem tudom, a normál vegetában van-e E, mi nem nagyon használjuk. Ebben viszont bár a csomagolása már nincs meg, de szerintem nem vettem volna meg, ha szinezékes cucc, szóval szárított zöldségekből áll (petrezselyem, zeller, répa, stb.) :)

Sóról: én is adtam már kóstolás szinten mi kajcinkból levest, sárgarépát, szerintem inkább a túlzott sózást kell csak kerülni, azért most már az egy évhez közelítünk, lassacskán a mi tányérunkból fog falatozni! :)
Ugyanígy egyébként pl a sajtban és sonkában is van só, és már kóstolta mindkettőt. Én inkább csak azért nem teszek a saját főztömbe, hogy szokja a kaják natúr ízét is. Egyébként a maradék főzijét én simán belapátolom, annyira hozzászoktam már, hogy nincs benne só. :oops:

Heni! Megcsináltam a salátafőzit! Ízlett neki! :) És köszi a pdf-et. :)
Petibaba milyen tündéri! Tiszta nagyfiús pofija van már! :)
Borostyánról én is kérek felvilágosítást! :) Nem tépi le magáról?

Trimi! Puszi a kéthós szépségnek! Vidám baba! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


dolli: akkor majd keresek én is olyan vegetát.

Enikő is szép baba! és milyen nagyok már , pedig most születtek :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


borostyán nyaklánc fogzás ellen...

Kép
nyafi
 
 


rebekának így sincs foga :lol: borostyán nélül :lol: olyat nem tudtok ,amitől kinő:már nagyon várjuk!!

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

A borostyánkő fosszilis (több tíizmillió éves) fenyőgyanta. A benne rejlő illóanyagok bőrrel érintkezve fejtik ki fájdalomcsillapító, nyugtató hatásukat. A borostyánkő a népi gyógyászat szerint támogatja a szervezet saját immunképességét, így számos bőrbetegségre (neurodermitis, ekcéma), allergiára, bronchitisre, de főképpen fogzási fájdalmak enyhítésére alkalmazzák. Állítólag egyéb lázzal járó betegségeknél is segít.
A bébi-borostyánláncot Ausztriában, Németországban és Svájcban már generációk óta viselik a kicsik.
Német nyelvterületen olyannyira elterjedt, hogy még gyógyszertárakban, drogériákban is kapható.

Megrendelhető a http://www.borostyanlanc.hu weboldalon.
Nekünk nagyon pozitiv hatása van:-) csak ajánlani tudom. Éjjel nappal rajta van.

Teki :-) örülök!

Heni
KépKép
heni81
 
 


fú..most ,hogy írtad ,hogy ekcémára is jó...asszem veszek egyet a rebekának.kipróbáljuk :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kép huncut

bkriszti
Kép
brinza
 
 


ülve alvás egyre kínosabb: ma egyszer aludt 5 percet,mert lefektettem és felkelt, utánna meg 10 percet,mert eldőlt és elaludta a kezét :cry: ja, és azt hiszem jön a fogacska: nagyon rossz napunk van.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Heni! Köszi a linket a borostyánról! Én is elgondolkodom rajta! :)

De édes Rebeka! Milyen szépen ül! :)
Kriszti! Ha fogica, akkor kitartás! Nekünk tegnap viszonylag jó napunk volt az előző egy héthez képest... Pedig ha jól látom, jön az ötödik fog is! :o

Kép
Kép
tekiroll
 
 


brinza! úgy aggódtál, hogy protkós lesz a gyerek... hát lehet nem...

Kép
nyafi
 
 


nekünk csak az első kettő, az a fura,hogy napközben nyügi és nem is alszik, de éjszaka szerencsére aludt :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Kriszti! Ti is ekcémások? Az annyira rossz! Múltkor (már jó rég szerencsére :lol: ) a nyakát kezdte ki a sok nyál, és állandóan vakarászta. De most lassan két hónapja tisztított vízben fürdünk, és úgy néz ki (kopp-kopp-kopp), hogy beválik a babának is, meg nekünk is. :)
De azért tetszik ez a borostyános dolog, én is agyalok rajta.

Heni! Mennyi idős korától hordja Peti a láncot?

Kriszti! Nálunk is a nappalok nyűgösek. Na jó, néha becsúszik egy pár órás éjszakai ringatás is! :)

Nyafi! Huh! Öthós babádnak gratula! :) Hihetetlen, milyen gyorsan nőnek! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!!!!

Kép
trimi2003
 
 


dolli: rebeka annyira ekcémás,hogy nem is ehet rendes tápszert,csak hipoallergént (remélem így írják) sok mindentől kijön neki, néha kajáktól is.
-azt hiszem egyszerre 3 foga jön most alul. énnem bírnám ki ,ha éjjel kéne ringatni, nagyon szerencsés vagyok, eddig :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Uhhh Kriszti! Eddig úgy volt, hogy nem jöttek, most meg 3 egyszerre? Nem irígylem a kis tücsköt!

Kép
nyafi
 
 


igen, 2 már látszik, a harmadikra tippelek,mert az ínye fel van dagadva :cry:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok mi is fogzunk ezerrel. Még hőemelkedése, sőt hasmenése is van, az első kettőnél dettó ugyanez volt kb 2 napig. És nagyon anyás! Állandóan csak bújna belém, meg cicizne, a kanalas kaja nem is kelett neki.
Két friss kép:Kép Kép

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok!

Kriszti! Hogy bírja Rebeka? Most mi is átváltottunk nappali nyűgire, de éjjelre kap camomillát meg dentinoxszal bekenem lefekvés előtt.

Heni! Szegény Peti! Minket eddig ezek a tünetek szerencsére elkerültek... Nagyon édi kispasi! És az a kalap! :)

Én prücsköm vasárnap ráadásul közelebbi ismeretségbe került a küszöbbel, és pont a kibújni készülő fogacskánál ütötte meg. két napig kék volt az ínye. :(

Hát hajrá minden fogicának! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


És még egy kis friss fotó a hétvégéről! :)

Kép
Kép
Kép Lovacskákat sasolunk :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Milyen gyönyörű fiúcskák !!!

Kép
trimi2003
 
 


Lányok segítsetek lécciiiiiiii!!!

Marci már nem hasfájós, alapvetően minden rendben van vele, de nem hajlandó napközben aludni! Álmos, ez tuti, mert sokszor bealszik evés/ivás közben, de amint betesszük a kiságyba rögtön sírni kezd, vagy alszik 10-30 percet, de onnantól megy a cirkusz.
Nem tudom mit kezdjek vele, mert olyankor hagyom sírni, most is több, mint fél órát. Kivettem, szomjas volt, de a teán újra elaludt. most sikerült leraknom a mi ágyunkra, most éppen alszik, de nem tudom meddig, és ezt azért nem akarom, a kiságyában kellene.
nem tudom miért csinálja ezt, mert éjszaka alszik, mint a kisangyal. Egyszer kel fel enni és alszik 10-12 órát legalább. De napközben nem tudom rávenni csak max. a fél órás alvásra, pedig nagyobb igénye lenne.
Teljesen tanácstalan vagyok, alig tudok miatta bármit csinálni, és ez így nem mehet sokáig.
Nem értem, mert sosem ringattuk, nincs extra sokat a kezünkben. Ha fent van, akkor is a pihenőszékében vagy a játszószőnyegen, szóval nem kézben...
Van tippetek, hogy mit csináljak?
Próbáltam már mindent, hogy bementem, simogattam, nyugtatgattam, de nem vettem ki. Az ágyban fekve itattam meg teával, utána megint hasra raktam, de semmi nem használ, csak ha kiveszem. Ha 3/4 órát hagyom ordítani, akkor addig órdít, míg ki nem veszem.
SEGÍTSETEK!!!! Nem akarom elrontani, de hiába hagyom sírni, nem alszik el, így nincs értelme hagynom.

Kép
makkmarci
 
 


makkmarci nyugodj meg, ilyen nálunk is volt, és csak a 3.hónap után kezdett jobb lenni. vedd meg a suttogó mindent megold c.könyvet abban vannak jó tanácsok, de mindenképpen megnyugtat, ha elolvasod. sajnos ezen át kell esni, némelyik baba ilyen. szerintem vígasztald meg,ha sír, de próbáld az ágyba szoktatni. én is sokat ringattam ,amikor ilyen pici volt, és mégis leszokott róla, ma már egyáltalán nem ringatjuk.nem is igényli. olyat viszont sose csinálj, hogy ha nagyon sír,nem vígasztalod meg,mert akkor elveszíti a bizalmát irántad. szóval nyugi, néha csak az anyára vágyik a baba.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


lehet,hogy túl sok inger éri, és túlpörög, nem? én amikor ásítozott letettem mindig aludni, nem vártam meg ,hogy hisztizzen. és bevált, de az elején sajnos sokat cirkuszolnak.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


dolli, nagyon aranyosak vagytok, és milyen jó dolga van a gézának a a kertben :lol:
mi megyünk pünkösdkor 3 napra kirándulni a Mátrába a picivel, már alig várom, élvezni fogja.
fogak jönnek, hajnalban 2-szer felsírt, de vissza is aludt szerencsére.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Makkmarci! Ilyen nálunk is volt. De én azt gondolom, hogy kéthónapos babát nem lehet elrontani. Valami biztos nem tetszik neki és azért sír. Ahogy Brinza írta, lehet, hogy csak anya hiányzik neki. Vigasztald meg és aztán próbáld újra letenni. Lehet, hogy pár napotok erről fog szólni, de ne keseredj el, ezen is túl lesztek. Szerintem jól csinálod egyébként azt is, hogy ha megnyugszik a jelenlétedtől is, akkor nem veszed ki. Ügyi vagy, na! :)
Én kb egy hónapja érzem azt, hogy visszatértem a rendes kerékvágásba. Már nem dőlök ki délben, tudok mellette általában főzni vagy takarítani, mikor mire van szükség. És még tornázni is, amikor alszik... igaz, hogy néha csak 40 percet alszik, de az pont a tornaidő. :)

Kriszti! Mátra nagyon klassz lesz! Merre szálltok meg?

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Köszönöm lányok a tanácsokat!
Az a baj, hogy lassan egy hónapja ez van!! És nem javul, csak egyre rosszabb, mert eleinte legalább fél órákat aludt, de mostmár néha annyit sem!
Mostmár én is mindig megvárom, hogy ásítozzon, sőt, általában el is alszik és úgy teszem be a kiságyba.
Most is, megetettem, aztán büfizés közben elaludt. Be is tettem a kiságyba, de 10 perc múlva iszonyatos sírásba kezdett. 10 perc sírás után visszaaludt most, de nem hiszem, hogy órákat aludna, pedig álmos!!!
Na, mindegy, majd lesz egy kicsit nagyobb!! :))) Optimista vagyok!!

Kép
makkmarci
 
 


Képzeljétek, 2,5 órát aludt!!!!
Viszont hőemelkedése van és egy kicsit náthás. Szerintetek hívjam a gyerekorvost vagy elég, ha Sterimarozom és szívom az orrát??

Kép
makkmarci
 
 


szerintem ne hívd a dokit, de nézd folyamatosan ,nem lesz e melegebb..ha igen ,akkor kúp.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


dolli, kisnánára megyünk, egy nénitől bérelünk házat :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


na miujs Makkmarci?

Kép
nyafi
 
 


Képzeljétek, tegnap délelőtt is aludt 2,5 órát. Az előbb tettem le aludni, remélem ma is alszik, mert tegnap nagyon hasznosan takarítással töltöttem el az időt, ma meg folytatni szeretném.
A taktikám a következő volt az elmúlt napokban: reggeli etetés után a következő etetésig nem hagytam, hogy elaludjon. Időszakosan nyűglődött kicsit, de akkor foglalkoztam kicsit vele. Ma ugyan etetés közben aludt be, de tegnap meg tegnap előtt büfiztetés közben, aztán letettem aludni.
Remélem, ma is beválik a taktika, mert azért evett rendesen, éhen halni nem fog!:)

Ja, és azt mondtam már, hogy úgy tűnik jön a foga?? Alul az első kettő... Tiszta fehér az ínye és úgy nyáladzik, hogy az csak na. Már lassan 2 hete látszik neki, a doki is azt mondta nem lehetetlen a dolog, hiszen valaki foggal születik. Gyanítom, hogy még azért várni kell a fogacskákra, csak elkezdődött a dolog!

Kép
makkmarci
 
 


Ez a vonalzó elég érdekes, hiszen Marci vasárnap született, így akkor lesz 11 hetes, a vonalzó szerint meg csak tegnap volt 10 hetes... Na mindegy!

Kép
makkmarci
 
 


ma este letettük rebekát aludni, erre egyszer csak hallom,hogy valamin dobol a gyerek, nagyon pakolás...stb..bemegyek és azt látom, hogy a kiságy melletti könyvszekrényről beemelte az ágyba a társasjátékot (fentebb van egy kép az ágyáról) és azzal ügyködik :lol: feltalálja magát alvás helyett,most törhetem a fejem, hova tegyük az ágyát :lol: amúgy napközben már nem akar aludni félóránál többet.
most eltünök pár napra,mindenkinek jó pihenést!

bkriszti
Kép
brinza
 
 


sziasztok
hogy sikerült a pünkösdi pihenés? nekünk nagyon szupi volt :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kép Kép

bkriszti
Kép
brinza
 
 


az egyik képen a húgival van ,a másikon pedig az apukájával :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok! Most nincs időm írni, csak csatolok néhány képet!
Telefonnal készültek, úgyhogy a minősége nem 100%-os.

Kép Kép Kép

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Brinza! Gondoltam rátok, hogy milyen klassz időt fogtatok ki! :) Jók a képek! Ismerkedés a természettel. :) És milyen hosszú baba Rebeka is! Hány centinél tartotok?

Én hullafáradt lettem a három naptól. :) Pénteken osztálytalim volt (persze csak szűk másfél órácskát voltam), szombaton vásárolgattunk, sétálgattunk, vasárnap nagytakarításféle plussz jöttek a párom keresztszülei vendégségbe, hétfőn pedig főzőcskéztem, anyósomék jöttek, elmentünk a Nagytétényi kastélyba, ahol reneszánsz napok voltak.
Szóval szupi volt, csak kifáradtam, tegnap beszálltam a délutáni alvásba.

Makkmarci! Édes Marci baba! És mennyivel több haja van, mint Gézunak! :) Fogacska nekünk is korán produkálta a tüneteket, de csak 5 és fél hósan jött ki.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Több haja??? Már alig van haja, pedig olyan kis hajas baba volt!!! Most tiszta kopasz hátul, meg a feje tetején is ritkás. Olyan Haumann Péteres a haja most. :)

Kép
makkmarci
 
 


Hahó! Mi voltunk Surányban, barinőnél, babauszin, meg én strandon!!!! Nagyon jó volt, kimentem a Dagályra, apja meg végre itthon lehetett. Már nagyon szeretett volna egy napot itthon.
Off. Ma voltun a Heimpálban, mert születése óta szörcsög a kiscsaj. Kaptunk orrcseppet és azt mondta a doki, hoogy meg van duzzadva a mandulája. Ha nem javul, majd kiderül...Ez mit jelent? Hogy akkor műtét? :cry:

Kép
nyafi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: