Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

folsavat én is végig szedtem, és tényleg jobb a Béres-féle MagneB6, én is inkább azt vettem.

Hablaty!

Sz.tem a hormonok szórakoznak Veled, azért vagy rosszkedvű :(
jobbulást kívánok Neked, szedjél sok C-vitamint, meg homeós immunerősítőt :wink:

képzeljétek, Melissa megint beteg :( :(
lázas, köhög, taknyos...
4 napot ment mindössze oviba, és ismét itthon...lassan már többet van itthon, mint oviban...mióta Maya megvan, elég gond ez nekem, mert egyszerű Vele :roll: :roll: szinte semmit nem akar megenni, bármit készítek (oviban bezzeg mindent megeszik :evil: )

és rettegek, nehogy Maya elkapja a nyavalyákat, amit hazahoz... :(
alig várom, hogy kapjon végre oltásokat, különösen a rota ellenit, mert attól nagyon féltem...

igen, a csontok miatt nem jók a gatyók :roll:
ne aggódj, vissza fog menni, nekem az első után 3-4 hónap alatt visszament, Melissa után már kellett az a bizonyos 9 hónap (azt mondják, 9 hónap míg kifejlődik a baba, 9 hónap alatt alakulunk vissza)...gondolom esetemben ez most is így lesz :wink:

nem szoptatok, mert nekem alapból kevés a tejem ( kevés tejmirigyem van), így a 300ml nekem a napi maximum mennyiség :?
így Maya 2x anyatejet eszik, a többi tápi...

a többiekkel ennyi sem volt...

Bigike, kitartás!!!
3300 gramm nem kevés, Maya is ennyivel született...

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


sheila :lol:

Kép
mona76
 
 


Mona :lol:

képzeld sz***kodott a gépem, és még azt sem írta ki, hogy nem küldhetek több üzenetet, ahogy szokta :roll:

így azt hittem, el se ment az iromány :evil:

utána még a bocsánatkérést sem engedte elküldeni, de akkor már nem mertem kísérletezni :oops: :oops:

képzeljétek Maya már fél órája dumálgat a játszószőnyegen, a lelógó figuráknak...irtó édes :) :) :)

én meg béna vagyok :evil:
tegnap este összetörtem a Vigantolos üveget (már többször leejtettem, de most már feladta), szerencsére tudtam kunyerálni a patikában recept nélkül azzal, hogy holnap viszek receptet róla...úgyis vinnem kell Melissát orvoshoz, mert már az egyik szeme is váladékozik :roll:

akkor felíratom Mayának a rota elleni vakcinát, hogy megkaphassa a 2 hós oltással :wink:
az előbb meg kiöntöttem 20ml anyatejet a 70-ből, még jó, hogy a többit előtte átöntöttem cumisüvegbe :roll:

pedig minden cseppje kincset ér, és annyit küzdök érte :(

de a vacsorára szánt adag már megvan :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 

 
 

Peni!

Igen napi 1 elevit és 1 folsav!

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!

Sheila! :D :D :D :D :D :D :D :D
Tegnap engem is szivatott a gépem.... Biztosan front volt....

Bigike!
Én viszek hálóinget és szabadidőt is. Majd meglátom melyikben fogom jobban érezni magam.
Én egyik gyerekemnél sem használtam bimbóvédőkrémet. Azt mondják az okosok, hogy kenjük be anyatejjel sé hagyjuk szabadon, az a legjobb neki. Telkiben ez még meg is valósítható, mert nem kell attól tartani, hogy tök vadidegenek jönnek be a szobába.

Peni!
Nekem azt mondták, hogy a csecsemősökre bármikor rábízhatod a babát, ha fáradt vagy és pihenni szeretnél.

Sajnos, hogy ez a csak szoptassunk szemlélet nem jön be azoknál,a kiknek nincs elegendő tejük. Ilyen vagyok én is. Van valamennyi, de a babának 2-3 hónapos kora után már nem elég. Hiába tettem őket mellre akár óránként is, soha nem lett több. Szoptatás után már semmi nem jött a melleimből. Én is bűntudattal nyúltam a tápszerhez, pedig nem kellett volna. Sokkal jobb neki is és nekem is, ha ő evett eleget és nem sír állandóan az éhség miatt. Nem beszélve arról, hogy talán az éjszakát is előbb átaludták volna.

Nekünk Petra elég nehezen jött össze, ezért elmentünk a családtervező központba, ahol egyből ajánlották az Elevit szedését 3 hónappal a teherbeesés előttől. Folsavat nem szedtem külön.
Az Elevitet most is szedem naponta, mellé még Magne B6-ot keményedéseknek megfelelően 3*1-2 szemet.
Szerencsémre mindegyik gyereknél 12-13 kilót híztam. Most 13 kiló plusz van rajtam. Én ne fognám a hízást a terhes vitaminokra, szerintem alkati kérdés ki ,mennyit hízik és ki, mennyni idő alatt adja le. Na meg kor függő. 25 évesen minden lement a szoptatás alatt, 32 évesen már maradt rajtam 2-3 kiló, most meg, majd kiderül..... Itthoni tornára én is nehezen veszem rá magam, elmenni meg 3 gyerek mellett, na ez még odébb van. Pedig valamit kell csinálni, mert már narancsok teremnek a fenekem. :( :( :(

Hablaty! Gyógyulj meg minél hamarabb!!!!! Nem próbáltál valami homeós bogyót? Oscillococcinum? (lehet, hogy nem így írják!) Meg sok C vitamin.

Bigike!
Ezek szerint nem szülünk együtt, hacsak az én kislányom nem akar korábban jönni. De nekem 23-a a terminusom. UH szerint 8 nappal nagyobb.

Pandamaci! Max. veled szülhetk már csak egyidőben? Jó lenne nem egyedül lenni a kórházban.

Egyébként hétfőn voltam dokinál, már 3092 gr a csemete és 36+1 helyett 37+2 -nek mérték. Más minden rendben. Streptot vettek, eredmény majd jövő hétfőn lesz. CTG szívhang OK, méhösszehúzódás nincs.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Petramama: ez állati izgi!!!!!! Annyira jó, hogy hamarosan újra babázol. MOst néztem a vonalzóidat, 3 kisláyod lesz? :) A csajok biztos örülnek, hogy a pici is leányzó lesz. Milyen fura, hogy azt mondod a harmadik terhességed nehezen jött össze, az első kettő meg simán?? Most beszélgettem a kisfiam óvónénijével akinek van már 1 gyerkőce és 3 éve szeretnének kistesót és nem jön össze nekik!! Milyen fura, hogy elsőre simán ment másodikra meg nem........remélem nekünk hamar megfogan a második kisporonty, nagy boldogság lenne.
Jó amit írtál az Elevitről, én is úgy gondoltam hogy elekezdtem szedni a tervezett fogantatás előtt jó 3 hónappal. Eddig plusz folsavra nem gondoltam de itt annyian írták a lányok, hogy azt is fogok szedni, ártani nyilván nem fogok vele. Az én pocakom is keményedett a vége felé mondtam az én orvosomnak de azt mondta normális és nem ajánlott rá semmit..........ilyen magneB 6-okat én sosem szedtem..... :cry: . Marhára érdekelte az orvost mi van velem...........de majd most!!!

KépKép
peni
 
 


Peni, igen három lányunk lesz. Én nagyon lányos vagyok, úgyhogy örülök neki. Apa is nagyon várja a legkisebb kincsét. Egyáltalán nincs oda attól, hogy "csak" lányai vannak.

Petra, a középső. Ő nem akart összejönni. Végülis nem volt nagy probléma, csak nem volt petesejt érésem. Egy doboz Clostilbegyt segített. :) Dorka (ő a nagy) gyakorlatilag váratlanul jött, egy kicsit későbbre gondoltuk a családalapítást, de hát ő jönni akart. Kis kincsünk pedig szintén váratlanul jelentkezett, bár kacérgondtunk a gondolattal, hogy legyen még egy gyermekünk.

Ha az Elevit mellé folsavat is szedsz, szerintem nem ártasz vele.
A Magne B6 nekem sokat segít, amikor keményedek. Ez pedig egyre gyakrabban előfordul. Próbálok mindent csinálni még, de hát már nem megy és ezt estére mindig érzem is.

Sheila! Ugye Te kértél Eda-t? Feküdni kellett vele, vagy sétálhattál is? Most hallottam, hogy van már olyan, amivel nem kell feküdni, bár nem igazán értem, hogy akkor hogyan hat.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!
Petramama: ehiszem, hogya férjed nem bánja, hogy "csak" kislányai vannak. Nekem fiam van de úgy szeretném ha a második is fiú lenne............persze ha kislány az is szuper. Azt sem bánnám ha 5 fiam lenne csak egészséges legyen mindegyik!!! Bár szerintem ezzel minden normális ember így van! Mikorra vagy kiírva szülni?
Az EDA kérdés engem is érdekel, bár nekem császár volt elsőre és állítólag a második is sanszos......de azért minden érdekel:-)

KépKép
peni
 
 


Lányok, nekem nagyon nem jött be az EDA :(

annak köszönhetem, hogy iszonyúan elhúzódott a kitolási szakasz (1,5 óra :shock: )

a kitolási reflexet nem éreztem, de a brutális fájásokat igen...pedig elvileg azért kértem, hogy "fájdalommentes" legyen a szülés (én elhittem, hogy létezik ilyen :oops: :oops: )

a többiek megszülettek 3 óra alatt tokkal-vonóval ( 15 perces kitolással), ez a szülés 8 órásra sikeredett :roll:

szóval, többet nem kérnék EDA-t...szinte semmit nem ért, és kidobtunk plusz 50.000Ft-ot.

azért kértem, mert rettegtem a fájásoktól gondoltam 3x épp elég volt belőle...talán emlékeztek mg, hogy császárt akartam kérni emiatt :oops:

hát kiderült, nem adják ingyen a babát negyedszerre sem, de NAGYON megérte :wink:
:oops: :oops:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila!

Én a nagyobbikat EDA-val szültem és nekem éppen ellenkezőleg hatott, meggyorsította a tágulást. Addig semmilyen csodaszer sem segített. Iszonyú fájásaim voltak de nem tágultam. Az EDA után egyből elkezdtem tágulni.
Sőt, utána is teljesen jól voltam. Semmi fejfájás.
Ezek szerint az EDA is egyén függő?????

Most úgy megyek oda, hogy meglátom, de nem zárkózom el az EDA-tól. Szültem vele is és nélküle is, nekem vele jobb volt. Sokkal jobb.
Én is félek a fájásoktól. Petrával nagyon megkínlódtam. Akkor megfogadtam, hogy soha többet nem szülök fájdalomcsillapítás nélkül. De azért most is megpróbálom nélküle, de ha megint lassan tágulok, akkor biztosan kérni fogom. Aztán lehet, hogy megszívom???
Lehet, hogy anesztezes függő? Fogalmam sincs mit gondoljak.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Judit!

Nem akartalak összezavarni, ez nem hiányzik Neked így szülés előtt, ne haragudj.

szerintem is egyénfüggő a dolog...én pl. az oxytocintól tágulok jobban, most visszaemlékezve is akkortól indult be igazán a folyamat...az EDA után kötötték be, és akkor valóban jó volt az EDA arra, hogy nem éreztem a minden átmenet nélküli fájás erősődést :shock:

végülis nekem a kitolást lassította az EDA, (rosszul írtam fent)
a méhszájam már eltűnt, de Maya fejecskéje lassan csúszott lefelé...

na, az volt a szörnyű, hogy nem nyomhattam, pedig nagyon fájt :roll:

az volt az a bizonyos 1,5 óra...

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


szerintem se zárkózz el előle,mert ha Te gyorsabban tágulsz tőle, akkor szükséged lehet rá :wink:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Shela,

nem zavartál össze. Kiváncsi vagyok mások véleményére is. Annyi mindent lehet olvasni róla.

Ha kitolásnál is hatott az EDA, akkor későn adták be neked? Mert elvileg akkor már nem szabadna hatnia. Legalábbis nem olyan erősen. Petránál pont azért nem kaphattam már, mert későn szóltam.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok Kedves "Ittlakók"!

Bocsánat, hogy így ismeretlenül betörök!Meg szeretném kérdezni, hogy nincs-e véletlen köztetek, vagy ismerőseitek közt olyan egyén, aki örülne egy golden retriever mamától és egy labrador papától származó kiskutyának? Ugyanis kedvenc háziebünk váratlanul megvemhesült, és nagyon szívesen adnánk ajándékba a kölyköket olyanoknak, akik örülnének egy kedves, jól nevelhető, kifejezetten gyermek-és családbarát kutyának. A kölykök március első vagy második hetében érkeznek, tehát úgy április végén, május elején lehetne őket elvinni. Természetesen az első oltást is beadatjuk nekik, ennek az árát mi álljuk, így a lehendő gazdinak erre sem lesz gondja. Nagyon szeretném, ha ezek a kis tündérek szerető gazdira találhatnának!
Kérlek Titeket, hogy amennyiben tudtok valakit, akit érdekelne a dolog, küldjetek nekem egy privit, és elküldöm a telefonszámom, hogy egyeztetni tudjuk a továbbiakat!
Egy kép, várhatólag így fognak kinézni a kutyuk, ez Anutájuk 3 hósan:
Kép

Előre is köszönöm a segítséget, és mégegyszer bocsánat, hogy így betörtem!
Minden jót Nektek!

porsika
 
 


Judit!

Asszem, én meg korán szóltam :roll:

a kitolásnál hatott is meg nem is :lol: ...fura, de így van

azaz fájásokat éreztem (nagyon is) de a tolóingert nem :roll:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Én is akartam EDA-t kérni a Jánosban 4,5 éve. KÉrtem, kvázi könyörögtem érte, mire mondták, hogy NINCS. Drága, nincs a korháznak. A szülésfelkészítőn még arról volt szó, hogy lesz............

KépKép
peni
 
 


Hat évvel ezelőtt írtam utoljára ide, aztán el is vették az akkori fórumozók a kedvemet ettől a fórumtól.
Most is csak azért jelentkeztem, hogy bejelentsem, hogy két hete megszületett a kisfiam, szintén Telkiben.
Az első kérdés Telkivel kapcsolatban általában az ár szokott lenni. A terhesgondozás lényegében olcsóbb lett, a szülés nem, főleg, hogy a végén egy gyors császármetszés lett belőle.
A kórházi szolgáltatások ugyan azok, ugyan azon a szinvonalon, ami nekem új volt, hogy a babatartóban széria felszerelés lett a légzésfigyelő.
A doktornőnk Varsányi Hajnalka volt, nagyon kedves, figyelmes, és nagyon határozott. Ő is a békés, természetes, szelíd szülés híve, ami az egyik indok volt a Telki szülés mellett. A másik természetesen az az ellátás, ami mellett a kismama, meg a család is maximálisan a babának szentelheti a figyelmét.
Amennyiben valakinek van lehetősége, és nem sajnálja erre költeni, annak továbbra is nagyon javaslom Telkit.
Az elmúlt években is sokan kérdeztek tőlem mélben, mindig válaszoltam is, amire tudtam, ez ezentúl is így lesz.
kna@alfred.hu
kna
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, már vagy ezer éve nem írtam, :oops: de sajna mostanság elég sok volt a tennivalónk, úgyhogy csak olvasgattalak Benneteket, és
Anna is nagyon leköt minket, mivelhogy ezerrel száguldozik mindenhova a lakásban, múlt hét közepe óta, mert azóta tud mászni! :D a territóriumát (=szőnyeg) tegnap hagyta el először, azóta pedig mindent kipakol, amit talál út közben. Legjobban azok a dolgok tetszenek neki, amik a parkettához való csapkodás közben nagyokat koppannak :? :D

Már olyan rég írtam, hogy nem tudnék mindenre reagálni, úgyhogy inkább csak visszacsatlakozok a körforgásba. :)


Látom, most az edáról volt szó:
én sem akartam semmilyen fájdalomcsillapítást, lehetőség szerint, de mivel nekem az elejétől fogva percenként jöttek a fájások (este 6tól) és reggel (másnap 7kor) bekötötték az oxitocint a percenkénti fájásokat úgy már nem bírtam nagyon, agy 9kor kértem az edát, ami aztán jól is jött végül a császármetszésnél.

Abban reménykedem, hogy a következő alkalommal, ha sikerül a természetes szülés, akkor megint eda nélkül szeretném megpróbálni.

Peni, ti mikortól próbálkozhattok? Nyár vége?
Elméletileg, augusztustól már nekünk is lehetne újból próbálkozni, (mert akkor már 2 éven túl lenne a következő szülés), de ha nem is augusztus, mert akkor pont vizsgaidőszakra esne a szülés, olyan karácsony körül már beköltözhetne a pocakomba Anna kistesója! :D Nem szeretnénk túl nagy korkülönbséget.

Egyébként olyan furcsa erről írni, mert olyan, mintha Annával is csak most lettem volna várandós, és még csak most született, közben pedig kevesebb, mint 3 hónap múlva már egy éves lesz :shock:

Kna!


Ez a csapat már más, mint hat évvel ezelőtt, nincs kedved csatlakozni hozzánk?
Gratulálok a kisfiad születéséhez! :)

Sheila!


Jobbulást Melissának, kitartás, most már lassan itt a jó idő, és talán vége l lesz a nagy betegeskedéseknek! :)
Hogy vagytok?
Néztem Maya képeit, nagyon szép kislány!!! :D
Nemsokár jövünk sétálni felétek!!!
Remélem akkor tudunk találkozni!
Olyan jó, hogy napi 300at tudsz fejni Mayának! :D

Judit!

De izgi, már csak 23 nap van hátra!!!
gyerekek várják a kistesót, izgulnak? :D
Kitartás, és legyen minden úgy, ahogy szeretnétek!

Mona, Hablaty, Edina, !


Hogy vagytok?
Remélem mindenkit elkerülnek a betegségek!!

Pandamaci, Bigike!

Milyen jó lenne, ha együtt lennétek Telkiben! :D
legyetek ügyesek, hangoljátok össze a dolgokat! :lol:
persze ez csak vicc, minden jót nektek is, ügyesek legyetek! :)

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Macmam: hát elvileg augusztus elsején kapom az utolsó oltást. A doki azt mondta, hogy rá pár napra már simán mehet az "éleslövészet" :) .Úgy szeretnék tavasszal vagy nyár elején szülni, hogy jó időben legyen még nagyon pici a bébink.....talán azért szeretném így mert Somával így volt és olyan jó volt, alig kellett öltöztetni, nem vacakoltunk sokat ruhákkal és télre visszafogytam, rámjött ez-az a régi ruhák közül. De végülis mindegy mikor születik csak szülessen egészségesen és gyorsan:-)
Édes lehet Anna ahogy kalapál a parkettán.......ennyi idősen SOma állandóan a konyhába vert tábort és a lábosokat pakolta ki........ő fél óráig kifelé pakolt, én visszaszórtam őket 1 perc alatt és ő kezdte újra..............jól elvoltunk :) .

KNA: grautálok a babád születéséhez. Örülök, hogy jó tapasztalataid voltak:-) Írtad, hogy Varsányi doktornőnél szültél...egyébként is hozzá jársz vagy "csak" szülni mentél a doktornőhöz? Meg voltál vele elégedve? Én a Fenyőházinál voltam most szűrésen...jó fej volt szimpi bár bevallom nekem kicsit túl laza :wink: . VIssza kell mennem úgyis a korházba áprilisban egy újabb szűrésre, akkor talán elmegyek a Varsányi doktornőhöz "ismerkedni". Akkor már kettejük közül csak eldöntöm kinél szülök :) HOgy hívják a babádat?

REmélem MINDENKI jól van babástól férjestől:-). Kellemes hétvégét mindenkinek!
Üdv
Peni

KépKép
peni
 
 


peni:
Nem én szültem! :o)
(kna=kedves névtelen apuka)
Pozitív teszt után mentünk Telkibe, és Varsányi doktornő volt a legszimpatikusabb, illetve Őt látásból ismertem hat évvel ezelőttről is, így mivel az elmúlt években az orvosok lecserélődtek, benne láttam garantálva ugyanazt a kiemelkedő gondosságot amit annak idején a szintén Istvános kolléganőjénél megtapasztaltam.

Igen, én is meg voltam elégedve (bár innentől kezdve már nem igazán vagyok érintett - nekem ott a remek urológia), kisfiam anyája is úgy döntött, hogy továbbra is Varsányi doktornőhöz akar járni.

Kisfiam neve: Zombor!
kna
kna
 
 


Sziasztok!

KNA: értem. Úgy gondolom én is felkeresem Varsányi doktornőt....rengeteg a pozitív tapasztalatot írtok vele (is).

Képzeljétek a házidoki javasolta, hogy menjek el a gasztroenterológiára mert sokszor vannak ilyen "epés" rossulléteim........hétfőre bejelentkeztem Telkiben, ha valami komolyabb vizsgálat szüksége mondjuk gyomrotükrözés ott megcsinálják altatásban vagy ilyen kómás állapotban.......és ez nekem jó mert be vagyok tojva. Járt már valaki ilyen vizsgálaton? vagy egyáltalán gasztroenterológián?
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

KNA!

Üdv újra itt :)
Gratulálok a kisfiad születéséhez :)

Macmam!

Várni foglak :)
dicséretet köszi :)
Melissát sajnos most nagyon elkapta a gépszíj, esténként 39 körüli láza van :shock: , folyik az orra és köhög...napközben jobban van.
Így még a jövő hetet is itthon tölti...

Peni!

Jankica volt Telkiben gasztroenterológián akkor, mikor engem is meglátogatott
remélem még benéz ide, Ő biztos tud Neked tanácsot adni

szorítok hétfőn, minden rendben lesz, ne izgulj :wink:


Maya hétfőn kapja a 2 hós oltást+ rota elleni vakcina, előre sajnálom szegényt :(

Kismamáink???

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Én még Lilivel a pocakban... :D Hétfőn CTG, aztán csütörtök 8-ra kell menni a műtétre, ha addig bírja még bent a kiscsaj... Remélem, mert az itthoni ütemtervem (mosás, vasalás, takarítás) pontosan betartandó és nem szeretnék lemondani a hátralévő napokról!!! :D :D :D Persze ez csak vicc volt, jöhet, amikor érzi, mert már nagyon várjuk!!! :lol: Irtó kíváncsi vagyok már rá!!! :oops:

Pusszanat!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

Jankica tényleg volt a gasztroenterológián?? Hú de jó lenne ha benézne!:-) Én hétfőn megyek fél 10-re....tele a gatyám. BÁr úgy vagyok vele, hogy derüljön ki hogy mitől vagyok 2-3 hetente ilyen ócskán.....

Maya oltást kap?? SZegényke :cry: . Remélem hamar túllesztek rajta.....

Hú Bea, te már ennyire a finishben vagy??? De igzalmas! Majd írj, hogy mi volt a CTG-n.

Többiek, hogy vagytok?:-)

KépKép
peni
 
 


Sheila!

A rota ellenit azt szájon át adják be, vagy ismered már?
Annának is volt, valószínűleg kellemetlen lehet, mert sírt tőle, és a doktornő utána belefújkált a szájába (?), aztán meg gyorsan mellre kellett tennem, hogy megnyugodjon.
Ügyesek legyetek! :D
remélem hamar elmúlik ez a vacak idő, mert így nem tudunk sétálni :(

Bea!

Kitartást kívánok, és minden jót!! :D

Peni!
Neked is drukkolok, hogy ne legyen nagyon kellemetlen a vizsgálat! :wink:

Macmam

Kép
macmam
 
 


Nem is meséltem nektek.......jól beégtem a telefonban :lol: . Felhívtam a múlt héten a gyerekorvosunkat, hogy leviszem Somát a rendelésre, be akarom oltatni ROta vírus ellen............először csak hallgatott aztán ilyen a hangjában visszafojtott nevetéssel közölte, hogy ezt sajna buktam mert csak fél éves korig adják a szérumot a gyerekeknek :lol: :lol: . VÉgülis csak 4 évvel maradtunk le róla............

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Köszönjük az érdeklődést, jól vagyunk.

A mai szeles, esős időben elég lightosra sikerült a napunk, így most tök jól kipihentem magamat.

Hétfőn megyek újra CTG-re. Szülni meg még két hétig nem szeretnék. 23-ra vagyok kiírva, de a 15-ével kiegyeznék.

Képzeljétek Telkiben akkora szélvihar volt, hogy egy csomó mindent lerombolt. A teniszcsarnok (ami ott van a Kórház előtt jobbra) tetejét állítólag a buszmegállóig vitte a szél. Egy csomó ház megsérült, kémények dőltek le.

Ha előbbb nem, akkor hétfőn CTG után jelentkezem.

Addig is mindekinek további jó hétvégét!

Judit

ui.:KNA! Anno beleolvastam én is ide a topicba, de olyan gusztustalan volt, hogy egy idő után már nem érdekelt a sok irigy ember reakciója. A kisfiatokhoz én is gratulálok.

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!
Tegnap mindenki sikeresen átvészelte a vihart? nálunk vízszintesen esett az eső :O

EDA: én egyelőre nem szeretnék, de a tűtől irtózom, igazából emiatt idegenkedem tőle, meg elméletileg ha rosszul adják be migrénes leszek /én alapból nagyon az vagyok/ bár lehet ez csak a rémítés része.

Kna: Gratulálok a kisfiatokhoz! :D

Sheila: Melissa jobban van már?

macmam: tehát az alsó fiókoknak lőttek? :D :D Anna lakberendező lett :D

bigike: mi szerdán megyünk, már megint elkerülök mindenkit :) amanóba :)

a gasztroenterológia mi is pontosan? bár majd ráguglizom :) most Máté úgy néz ki hagy netezni egy kicsit /kopp-kopp/

hümm, szita az agyam, nem emlékszem, hogy írtam-e, az utolsó ctg-nél /volt vizsgálat is, ez meglepi volt nekem :) / szóval kinyílt a belső méhszáj is, lassan szülünk :D olyan furcsa, mert nem vagyok sem ideges, sem igzatott, olyan... olyan nyugodt vagyok. :)

Remélem Mindenki jól van!

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!

Pandamaci!

Tök jó, hogy nyugodt vagy, ezt így is kell :wink:
hihetetlen, hogy nemsokára Te következel, mintha tegnap lett volna, mikor én izgultam, hogy holnap szülök :wink:

köszönöm kérdésedet: Melissa már jobban van (kopp-kopp), tegnap este már nem volt olyan magas a láza, de még nincs jól...nagyon nehezen múlik ez a nyavalya, így a jövő héten is itthon marad még.

Macmam!

igen, tudom, hogy szájon át adják...én úgy tudtam, hogy nem rossz ízű :shock:
sajna én mellre tenni nem tudom utána, legfeljebb viszek egy kis anyatejet cumisüvegben :wink:

akkor megszűnt a jó világ Nálatok, hogy Anna pakol, ugye? :wink:

Peni!

Azt hittem, tudod :lol: :lol:
egyébként, ha megkapja, akkor is csak 2 éves korig ad védelmet...
de abban az időszakban igen, amikor nagyon veszélyes lenne, ha elkapná (csecsemőkor)...a következő babádat beoltathatod :wink:

drukkolok holnapra!

Judit!


Akkor nagyon durva vihar lehetett arrafelé :shock:

itt is volt, még jégeső is...
szerencsére még a vihar előtt hazaértem a bevásárlásból, különben autóstól vitt volna el a szél :roll:

jól tetted, hogy pihentél, kell az energia másra :wink: ...hamarosan


Bea!

Drukkolok, hogy be tudd fejezni a futó projekteket :wink:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!
Megint mennyit írtatok :o Mindjárt ébreszteni meg etetni kell, úgyhogy csak egy kérdés: ajánlott oltásokról írna valaki? Mit érdemes és mikor?
Az éjszakánk igen gáz volt, Luca gyakorlatilag 2 óránként kelt és evett - miután félórát szórakozott és nem akarta bekapni a mellem... :? Harmadjára már kissé kivoltam... Még mindig sokat alszik napközben. Shelia, Te hogy etetsz, úgy értem milyen időközönként, hányszor? Persze más is írhat nekem napirendet, ha van kedve, és még emlékszik :)
Szurkolok a pocakosoknak, és várjuk a híreket!!

Kép
hablaty
 
 


Sheila: nem tudtam :lol: :lol: . A következőt be fogok oltatni :lol: . ÚGyis olyan oltáslázban vagyok mostanában, hogy ennyi csúnya vírus kering.....én is megkaptam már a másodikat hpv ellen. Felkarba adják izomba, hát mit mondjak nem egy élmény....főleg utána. Szegény babáknak is milyen rossz lehet...

Köszi a holnapi drukkot, aranyos vagy:-) Majd írok, hogy mi volt....remlem semmi szadi. :roll: .

KépKép
peni
 
 


peni, mi is lekéstünk róla, Dani 5 hónapos korában jutott eszembe, hogy én ezt szeretném beadatni neki :oops:
hablaty, nekünk legalább 2 hónapig nem volt napirendünk, Dani kb 1,5-2 óránként evett, mert soha nem szopizott eleget, úgyanis mindig bealudt. Majdnem csak szoptatásból állt a napunk. :roll:

Kép
mona76
 
 


Bocsi, de rohanok!

Peni, én nem gasztroenterológián voltam, hanem endokrinológián.... :lol: . Sajnos, nem tudtam segíteni Neked, de remélem, hogy már túl vagy a megpróbáltatáson.... :P .

KLári

jankica
 
 


Sziasztok!

Szia Jankica, azért ne csak rohanj :lol: :lol: !
kérdeztem az immunerősítőt (amit ajánlottál )egy nagy tudású gyógyszerésztől, ő azt mondta, hogy vényköteles és egyébként nem igazán ajánlja, mert bacillusokat tartalmaz :shock:
én ezt nem értem, hiszen a védőoltások is azt tartalmaznak, pl. amit Maya ma kapni fog, abban élő, legyengített rotavírus van :shock:

(nekem nem szabadna elolvasni a betegtájékoztatókat, mert alapból is annyira parázós anya vagyok, most is itt rettegek, hogy szegény baba oltást fog kapni pár óra múlva :( :oops: )

viszont Melissának tényleg kéne valami, december óta alig volt oviban :roll:

Bocsi Peni, rosszul emlékeztem :oops: :oops: :oops:
nekem ezekhez az "...ológiákhoz" még nem volt szerencsém...

jelentkezz, ha megjöttél az orvostól!!


képzeljétek, én annyira aggódom :( :(
Melissának tegnap este is 38 feletti volt a láza, a Nurofen sz@rt sem ért, még kúpot is adnom kellett :roll:

és ez már ötödik este volt így...napközben nem volt láza...

ma, ha hazahozzuk Mayát az oltásról, a párom visszamegy Vele a doktornőhöz...most is fekszik, ez nem jellemző rá :(

Nálatok előfordult ilyen, hogy több napig lázas a gyerkőc??

mert én ilyenre nem nagyon emlékszem...

egyébként köhög még és náthás, de nem fáj semmi :roll:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Ja, majd elfelejtettem:

Maya ma először átaludta az éjszakát!!!!!

6-kor már úgy ébresztettem, hogy egyen, mert már biztos nagyon éhes :lol: :oops:
lehet, hogy még tovább aludt volna??

Hablaty!

Mi általában 4 óránként eszünk, kivéve mikor bealszik (mint pl. most, negyed 11-kor "kellett volna" ennie)én ilyenkor nem ébresztem...úgyis bepótolja, mert van mikor fél órával előbb megetetem, mielőtt itt lenne az "ideje"...

és most már éjszaka is kitolja legnagyobb örömünkre, így már nem vagyunk zombik...sőt ha Melissához nem keltem volna fel 2 óránként, mondhatnám, hogy túlpihent vagyok :lol:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Olvasó üzemmódban vagyok. De azt is csak ritkán, leköti a két gyermek nagyon az időm.
Sheila!
Igazából miattad kapcsolódom be. A fiam nagy kihagyás után (2 hónap) februárban újra kezdte az ovit. Vártuk, hogy az influenza lecsengjen. Visszavittük, 3 nap múlva 39 fokos láza lett. két nap múlva elmúlt, mintha semmi nem történt volna. Aztán újra beadtuk az oviba, egy napot járt, és újra borzasztóan lebetegedett. Pokoli magas láza lett, hűtőfürdő, priznic, nurophen, ami semmit nem ért, panadol szirup stb. Kiderült, hogy tüdőgyulladása lett. Akkor elhatároztam, hogy nem megy egy jó ideig oviba, mert semmi szükség arra, hogy Antóniának hazahozzon kellemesebbnél, kellemesebb vírusokat. Most 3.hete nem jár, és kutya baja.
Az evést is írtad, hogy válogat, bezzeg az oviban mindent megeszik. Mintha a saját fiamról beszéltél volna. De túljártam az eszén. Én hordatom a kajánkat, nem főzök, csak hétvégén, és nagyon bejött neki. Ha meg nem eszi meg, amit rendeltem neki, akkor nincs más ebédre, akkor éhezik vacsoráig. Nem szívbajoskodom.
De ahogy olvastam a soraidat, teljesen olyan érzésem támadt Melissával és a fiammal kapcsolatban is, hogy szerintem itthon akarnak maradni, nézni, hogy a picivel semmi titkosat nem csinálunk-e. :roll: Engem nem zavar egyáltalán Zoli, sőt nagyon rendesen viselkedik. Jól érzi magát itthon, és így a betegségeket sem hozza haza a picinek.

Minden pocakosnak szurkolok, hogy akkor jöjjön az a baba, amikor kell! :lol:

Egyébként visszatérve a szoptatásra. Én nem kimondottan vagyok egy tejcsárda, de én is azt vettem észre mint Sheila, hogy hiába szoptatom Antóniát, a tejmennyiségem nem növekszik a pici szükségleteivel együtt, hanem megállt a két hónaposnak elegendő tejmennyiségnél, és kész. Folyamatosan emelnem kell a tápszer mennyiségét. Annyi szerencsém van, hogy hiába kevés a tejem, Antónia még mindig szopik, csak utána kiegészítem. Nem tudom meddig húzzuk így, a fiam ilyen idős korában már nem szopott.

Mi egyébként jól vagyunk. Antónia már három és fél hónapos, gyönyörűen fejlődik, tündéri csaj. Nem egy cirkuszolos fajta. Egy szavam sem lehet rá. :D

Sziasztok! Judit

Judit
">
judit1974
 
 


Sheila!

Még azt elfelejtettem mondani, hogy egy feltételünk volt az "ovikerülésre", kötelezően részt kell vennie a karate oktatáson, amit szívesen is csinál.
Nagyon érdekes, hogy egyáltalán nem hiányolja az ovit, annyira jól el van itthon. Nem hiányoznak még a haverok sem.

Judit

Judit
">
judit1974
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a korházból........kész vagyok. Először csináltak egy ultrahangot utána gyomortükrözést :cry: . Mivel egyedül voltam nem tudtak elaltatni (mert ugye akkor nem vezethetnék). Lenyomták a csövet.......nekem még ilyet nem csináltak eddig. BOrzasztó kellemetlen! De legalább túl vagyok rajta! Most meg őrülten fáj a fejem.....gondolom a sok erölködésől ami közben van. A doktornő egy tündér, tényleg, hihetetlenül kedves, empatikus nő...dehát a vizsgálat ettől még sz@r. Viszont nincsen semmi nagy gáz, megállapították, hogy enyhe refluxom van attól vagyok rosszul és kaptam gyógyszert rá. Hát mit mondjak nem ez életem legjobb napja.........

Sheila: SOma elkapta az influenzát egy hónapja kb és egy hétig volt 39 fokos láza, napközben szinte láztalan volt esetleg egy kis hőemelkedés, éjszaka viszont 39-39,5 fok. 1 hétig.....aztán egycsapásra jól lett! Nem influenzás Melissa???

Kicsit pihenek elég megviselt vagyok :cry:

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Peni! Sajnálom, hogy ilyen kellemetlen élményben volt részed, pihenj, hátha jobban érzed majd magad... :cry:

Sheila! Maya éjszakája 8) :D :D :D Melissa remélem hamarosan jobban lesz és azt is, hogy Maya nem lázasodik be az oltástól...

Mi ma voltunk CTG-n, minden oké, a kiscsaj folyamatosan ugrált, a gépet meg olyan hangosra állították, hogy majd megsüketültem :? hiába kérleltem, hogy nyugodjon meg, sajna nem hatott... :wink: Ez volt az utolsó vizsgálat, mostmár csak csütörtökön kell mennem 8-ra és INDUL A MANDULA!!! :D

Puszi mindenkinek!!!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sheila!

Bocsi, hogy nem írtam meg, de a Ribomunyl tényleg vényköteles, nekem is a doki írta fel.... :oops: . Azért furcsa a gyógyszerész: hiszen egy csomó védőoltás működik úgy, hogy a legyengített kórokozó van benne..... Ez is egy csomó legyengített bacit tartalmaz és ezzel erősíti a szervezetet. Mondjuk én teljesen védőoltás párti vagyok :lol: .
Szerintem a dokitokat kérdezd meg, bár nekem elég érdekes a tapasztalatom vele, mert egy doki sem mondta. Szenvedtünk, Janka állandóan beteg volt (legalábbis tél vége felé már így éreztem), ott volt a pici baba Lilus, szóval át tudom érezni a mostani helyzetedet...... :? . Aztán a sógornőm említette, meg egy másik ismerősöm. Erre megkérdeztem Ricz Zsuzsát, mi a véleménye róla és azt mondta, hogy az tényleg nagyon jó kis szer..... :? . Ezt maguktól miért nem mondják??? A szedése egy kissé hosszadalmas, de nekünk nagyon bejött.

Na, az viszont szuper hír, hogy Maya végigalussza az éjszakát.... Bár én még most is bemegyek reggel, ha sokáig alszanak, hogy ellenőrizzem, "élnek-e még". Emlékszem, mikor Janka először végigaludta az éjszakát ébredés nélkül, pánikban rohantam az ágyához, hogy meglessem :roll: .


Szegény Peni!
Én nem lettem volna ilyen nagy hős, mint Te, hogy ledugják a torkom a csövet csak úgy ukk-mukk-fukk. Én biztosan egy másik időpontban, egy kísérővel felszerelkezve mentem volna vissza :oops: . Bár én egy gyáva nyúl vagyok. Hogy nyel olyankor az ember? És meddig tart a vizsgálat?
Pihenj sokat és örülök, hogy nincs komolyabb probléma!

jankica
 
 


Shelia köszi, Ti kezdetektől 4 óránként etettek? Mert Lucát még mindig ébreszteni kell... nem tudom, meddig aludna, ha nem kelteném? Eddig ő is kb 4 óránként evett, de aztán áttértünk a 3 óránkéntire, és úgy látom, mintha ez nem lenne olyan jó... mondjuk nekem sem... :lol: Ha szépen megkérlek, leírnád, kb mikor eszik Maya? És hogy kb mikor és mennyit van ébren és olyankor mit csináltok? Gratula az átaludt éjszakához, remélem, hamarosan mi is követünk Titeket... :)
Peni, hát elismerésem, én sem lettem volna ilyen hős, az tuti! Anyunak van refluxa meg nyelőcső-eze-aza, ő egy darabig évente, most meg kétévente jár tükrözésre, ráadásul sztk-ba... gondolhatjátok... :( A reflux népbetegség mostanság, nekem is az van, szerencsére jól karban lehet tartani, gyógyulást!
Bigike nagy drukk Neked!!!!

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Egyébként így útólag én is nagy hősnek érzem magam :) . Bár tegnap azt hittem beledöglök, konkrétan. Ma már kiváltottam a reflux gyógyszert és be is vettem, remélem jobb lesz. Én is csak azért engedtem ám olyan ukk-mukk-fukk ezt a tükrözést, mert attól tartottam, hogy ha eljövök, nem megyek vissza...... :oops: és az utóbbi időben tényleg sokat voltam rosszul. Mindenesetre a következő ilyen vizsgálatra, a férjemmel megyek és kérek altatást!! Ez tuti! Mégegyzser végig nem csinálom.
Nyelni sehogy nem lehet közben, borzasztó, nyomják amúgy is az emberbe nyelés nélkül is........nem tart sokáig, nekem mondjuk úgy mint maga a végtelen........de összesen 6 perc volt, néztem az órát.
Hablaty, neked is refluxod van? Én azt hittem tegnapig hogy ez gyerekbetegség........szedsz rá valamit? Nekem egy omeprazol nevű kapszulát írtak fel........ma szedtem be először. Majd meglátom...........remélem ti jól vagytok!

KépKép
peni
 
 


Szia!
Hát, ez olyan házi-diagnózis :oops: Mindig sok gond volt a gyomrommal, rengeteg a savam, Anyunak diagnosztizált refluxa, nyelőcső-fekékye van, régebben gyomorfekélye is volt... :( Én többynire étkezéssel és gyógyteával orvoslom, plusz ami savra hihetetlen szuper és nem is árt, az a mákolaj! Amúgy nekem annyira rosszul zár néha, hogy ha elfeledkezem róla és közvetlen kaja után előrehajolok, visszajön a számba... (bocsánat, remélem, nem lesztek rosszul, de máshogy nem tudtam leírni). Ha akarod, Anyut megkérdezem majd, mit szed. Ja, és nem gyerekbetegség, hanem népbetegség, a mai moder koré... van egy jó kis könyvem, bennem akkor tudatosult, hogy ez a bajom.

Kép
hablaty
 
 


Nekem meg soha meg nem fordult a fejemben hogy ilyen betegségem van......ma már bevettem a gyógyszert egyenlőre semmit nem érzek.........remélem hazsnálni fog. MÁKOLAJ??? Hol lehet ilyet venni? gyógynövényboltban?

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Még mindig egyben, de egyre nehezebben...

Lánykánk már 3420 gr az UH szerint. Nem tudom mekkora lesz, ha kivárja a terminus végét. Csak abban bízom, hogy a másik két lányomat is nagyobbnak mérte az UH. Egyébként minden rendben van vele. CTG lapos, mint az alföld. Doki szerint még nem szülünk. Vizsgálatot még mindig nem csinált. Nem akar piszkálni... Én ennek örülök.

Panda maci, akkor Te is lassan szülni fogsz? Nekem még semmi nem jelzi, hogy a közeljövőben bármi is történni akarna.

Hablaty, szerintem 1 hónaposan a 3-4 óránkénti etetés az jó. De ne ragaszkodj az órához. +/- 1 órától semmi baja nem lesz. Anno én próbáltam igény szerint etetni, de abból csak az lett, hogy egész nap szoptattam.

Sheila, hogy vészeltétek át az oltást? Én mindig nagyon sajnáltam a gyerkőcöket. Rossz volt látni, ahogy a tűt sokszor benyomják szinte csontig.
A nagyok nálunk is folyamatosan taknyosak. MÉg jó, hogy lázuk nem nagyon van. Úgy néz ki, hogy két hétig az egyiknek folyik az orra, aztán két hétig a másiknak. AZtán kezdődik minden előről. Most már fenyegetem őket, hogy meg KELL gyógyulniuk, mert így mi lesz a bébivel? De bízom benne, hogy már jön végleg a tavasz és túlleszünk az egész betegeskedésen.
Több napos láz nálunk ritka. Ha lázasak akkor estére azok, meg alvás után. Én nem adok nekik egyből lázcsillapítót, csak 38 fellett. Hagyom hadd küzdjön az immunrendszerük. MOndjuk este mindig beadom, mert egyébként éjszaka nagyon be tudnak lázasodni.
Rengeteg C vitaminnal szoktam tömni őket. Több részletben, hogy egyszerre ne terheljük a vesét. Ja meg rengeteg folyadékot.

Egyébként gratula az átaludt éjszakához!!!!

Peni! Ez szörnyű lehetett!!!!! Még jó, hogy nincs nagyobb probléma.

Bigike! Neked megy a drukk csütörtökre.

Jankica! Ezt a Rybomunylt jövőre én is kipróbálom a gyerekeknél. Remélem hatásos lesz. Egyszer mi szedtünk valami hasonló szert, már a nevére sem emlékszem, de az semmit sem ért.


Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Bigike!

Nagyon szorítok holnap nektek, olyan jó neked, lassan babázól!

:lol:
Mindent bele, hajrá :!:
Várunk a beszámolóval.

Kép

Edina
edied78
 
 


Bigike, nagyon drukkolok! Minden jót nektek! Ahogy otthon vagytok írj egy sort, hogy mi újság!!

Peni

KépKép
peni
 
 


Judit,

a Ribomunylt szerintem bármikor be lehet szedni és azt mondták, ha esetleg közben lenne beteg a gyerek, akkor is be kell adni. De hát lassan úgy is találkozol Ricz Zsuzsával :lol: , tőle meg tudod kérdezni pontosan. Amúgy lassan itt a tavasz, reméljük, hamar meggyógyulnak!!!! Babácska meg ha anyatejet kap, akkor úgy is védve lesz... :D .
Ti kaptok kedvezményt a szülés árából, mert telki lakosok vagytok? Régen úgy volt.
Mindig elgondolkodom, mikor a harmadik gyereküket várókról hallok, hogy lehet egy fikarsznyit is pihenni ilyenkor? Gondolom sehogy :lol: . Azért pihenést és kitartást kívánok.

Klári

jankica
 
 


Mi háznál vesszük a mákolajat, de lehet kapni gyógynövényesnél, egyszer már ott is vettem. Drágább, és szerintem nem olyan jó. Ha akarod, megadhatom, hol vettük. Hivatalosan már nem forgalmazzák, visszaadták a vállalkozást, de nagyon rendesek, én csak úgy felhívtam őket, és mondták, hogy mehetek érte. (Jászapátiban van amúgy, lehet, Nektek messze lesz...)

Kép
hablaty
 
 


Jankica!

Sajnos nem vagyunk Telki lakosok (Pátyiak vagyunk), így tudtommal már nem jár kedvezmény.

Az immunerősítőről majd beszélek Ricz doktornővel.

Pihenni? Az meg micsoda?????? Én nem nagyon ismerem. Örülök, ha este 10-ig ágyba kerülök és végig tudom aludni az éjszakát. Bár ez így a vége felé nem nagyon megy. Hajnalban kipattan a szemem, aztán 12 -kor meg már alig élek.

Judit

Bigike! Nagy-nagy drukk megy értetek. Várjuk a beszámolódat!

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: