Új privát üzeneted érkezett!

Csajok! Köszönjük a gratulációkat, teljesen igazatok van, nagyon szép kisfiam van!!!

Potykamanó! A rucit édesanyám kötötte, abban hoztuk haza vasárnap pocakmarcit! Azon a képen épp 3 napos a drágám.

Kisherczeg! Nagyon szép babátok lesz! Már most látszik! Nektek sincs már sok hátra!

Swen!
A Hetényiben a gyermekágyas osztályon többnyire 5 ágyas szobák vannak. Van 1, illetve 2 ágyas is, ezért nyilván külön kell fizetni. Nem biztos forrásból úgy hallottam, hogy az 1 ágyas 7000.-/nap. De ismétlen nem biztos az infó!
Zuhanyzó: van egy 3 részes leppukant, de mellette egy vagy két ajtóval van egy két zuhanykabinos, kulturált zuhany is. A wc elég hmmmm...., de ez inkább az anyukák szégyene, akik a wc papírt és a használt betétet ott dobják/ejtik el, ahol van egy talpalatnyi hely. Basszus, az ilyen milyen helyre viszi haza a babáját?
Fürdetés este 7-kor kezdődik a babáknak, a cecsemős nővér/nővérek végzik. Egy csap alatt mosdatja le a babát. Szegénykémet nagyon sajnáltam először, mikor a hátát, popsit mosták, és folyt a kis arcába, orrába, szemébe a víz. De igazából mire 20-30 gyereket megmosdatnak..., meg is értem, hogy nincs idejük hosszan pepecselni velük. A szobákban is van külön kis fürdőkád, de ott inkább csak "nagydolog" után mossák meg a babák popsiját a mamák. Este fürdetésnél van ugye ruhacsere és súlymérés.
Különösebb vizsgálat nem volt bent. BCG oltásra vitték el a picit. Kérdeztem menjek-e, de azt mondták pihenjek nyugodtan. 10 percig sem tartott az egész. Hallásvizsgálat volt még, de azt ott a szobában végezték egy kürttel. Az én szívem is megállt, nemhogy a gyereké! Reggel van orvosi vízit, kettő is. Jön egy nődoki, akit a te állapotod érdekel, illetve egy gyerekorvos is. Ehez sem viszik el a kicsit. Van bent pelenkázó asztal, oda kell vinned a kicsit, leöltöztetni és ott vizsgálják előtted. Hazamenetelkor vesznek vért a sarkából, ezt pedig akkor, amikor öltöztetik fel a hazamenős ruciba. Hirtelen ennyi vizsgálatra emlékszem.
A kicsiket tényleg nem viszik el. Van egy megőrző helyiség a látogató szobával szemben, oda bármikor betolhatod a csöppséget, például ha zuhanyozni mész, vagy este, ha nagyon sír és nem tudod megnyugtatni, és persze a többi mamát és gyermeket sem akarod felébreszteni, vagy csak pihenni akarsz egy kicsit...
És végül: JÓ REGGELT! Hát ezért írtam én le a szülésünk történetét? Apuka bent volt, szülés után nem győztem vigasztalni a drágám.

Betti!
A karmolások 1-2 nap alatt eltüntek a kis pofijáról. A szilikon bimbóvédő bevállt, nagyon hamar helyrejött a mellem. Már túlzás mennyi tejem van! A védőnő a 39 héten nekem is mondta, hogy menjek be terhesgondozásra a kakis tégelyért. Én akkor azt hittem a szülés miatt kell. Na mindegy, tégelyért bementem, tégely nem volt a terhesgondozóban. Nekem is mondta ekkor, hogy menjek tüdőszűrésre!!! Hát hülye vagyok??? Nekem senki sem tudja megmagyarázni, illetve megnyugtatni, hogy a babának attól tutira nem lesz semmi baja! Úgyhogy naná, hogy nem mentem el. Kilenc hónapig vigyáztam, óvtam a kicsikémet, heteket voltunk kórházban, aztán majd biztos itt a végén teszem ki esetlegesen valami veszélynek a babát! Aztán mikor kijött megnézni a kicsit, aki ugye bemutatkozott, és üvöltött, mint a sakál, szóval elkezdett ömleni a tejem. Akkor is mondta, hogy menjek el a háziorvoshoz, kérjek beutalókat, csináltassak AIDS szűrést saját költségre, és jól adjam le a tejet, stb. Hm..., ezzel még várunk egy kicsit.
Én is az AVENT bimbókrémet használom, és nagyon bejött.
Éjszakáink változóak. A mai mozgalmas lesz. Gyermekem negyed 2kor evett, egy órát nyugtalankodott, azóta meg alszik. Úgyhogy éjszaka virrasztunk!

Na jó sokat írtam nektek! Üdv mindenkinek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Olga!
De jó, hogy leírtad részletesen, hogy miket tapasztaltál a kórházban.
Végül is, ha nem sárgul be a gyermek, és minden oké, akkor tényleg 3 napot kell bent lenni?
Azt hallottam, hogy az etnikumhoz tartozó anyukák csinálják a mocskot a wcben fürdőben, hát elég gázos lehet. De azért ki lehet bírni? :?

És a jó hír:

KISFIUNK LESZ!

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Itt az UH kép róla:
Kép

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 

 
 

Vica! :mrgreen: :lol:
Te egyébként mit éreztél? Kisfiút vagy kislányt?
szilbee
 
 


Vica: Akkor hajrá Attila! Majd a következő lesz Luca :lol: . Nagyon klasszak a képek, a fejét, a mellkasát meg a jobb kezét látom?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Vica!
Gratulálok a kisfiadhoz! Attilád is biztos a lányos apukák réme lesz, mint az én kisfiam!

Igen, 3 napot kell bentlenni, ha minden okés. Ugye Balázskám csütörtök reggel született, így vasárnap reggel engedtek haza minket. Igazából azt is nézik, hogy a baba mit produkál a pelusba, illetve a súlygyarapodást/csökkenést.
Végül is ki lehet bent bírni, bár a mosdó nem lesz a kedvenc helyeid egyike. Jótanácsként írnám, bár biztos gondoltatok már rá, hogy a DM-ben lehet venni papír wc ülőkét. Vagy Domestos törlőkendőt, az ülőke letörléséhez. Szóval abból érdemes egy jó adagot beszerezni.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Olga! Köszi a válaszokat!!! Bár ahogy írtad a vizesblokk még mindig nem tökéletes...ez volt anno nekem is a legrosszabb élményem. :( Na de azt a kis időt tényleg ki lehet bírni! Látod milyen gyagya vagyok a pároddal kapcsolatban?! Pedig nem is egyszer olvastam el a szüléseteket. :oops: :) Hogy alakult az éjszakátok?

Elin! 4D-s képeket egyelőre nem tudok feltenni, mert ezt az egyet elbénáztuk, hogy a vizsgálat elején én csak a videokazit adtam oda a hölgynek, s a végén mondtuk hogy szeretnénk dvd-t is meg cd-t is. Erre mondta, hogy azt az elején kellett volna mondani, mert akkor egyből veszi a dolgokat dvd-re is, meg a mozgó képeket cd-re is. Így egyelőre csak videokazink van, de azt átíratjuk dvd-re, s utána tudok képeket feltenni. Egyébként abban teljesen igazad van, hogy a pénzéért mindenki a legjobbat várja el jogosan. De azt nem értem, hogy a váró ajtajára az van kiírva, hogyha nem sikerül a 4D, mert a baba nem úgy fekszik, akkor a sima uh 5000 Ft. Az ismerősöd nem rekalmált emiatt?

Vica! Hatalmas gratula a kis Attilához!!!! :D Apuka most nagyon boldog ugye? :D A képek nagyon klasszak!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Ma dolgozom utóljára. Azért hetente igyekszem majd benézni, és írni nektek, meg jó lene tudni, hogy kivel mi van.
Otthon nincs net, azért vagyok így kétségbeesve. Talán jövőre összerakunk egy betárcsázósat, de nem biztos. Félek a függőségtől, voltam már. :oops:

Köszönöm a gratulákat, nagyon jól esik. :)

Szilbee!
Kislányt éreztem az elejétől fogva, hát jól megviccelt a kis kukis. wink:
De teljesen mindegy volt, nem szerettem volna jobban kislányt csak ezt éreztem. Még jó, hogy megmutatta magát, nem a szülésnél derült ki. :shock: :)

Swen!

Igen, Apa is nagyon örül, bár neki is tök mindegy volt, csak minden rendben legyen. Vannak ismerősökakik mind fiút jósoltak, én meg mondtam, hogy lányt érzek. Erre most mind telepofával mondja, hogy nekik lett igazuk. Én meg gonosz vagyok és azt mondom, hogy nekik igazuk lett, nekem meg kisfiam. Ki járt jobban? :lol:
Ti nem szeretnétek tudni? Jöttök majd szülészet látogatásra valamikor?

Sok puszi: Vica és Ati-baba Kép Kép

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok!

Vica! Tényleg olyan érdekes ez a "baba neme" kérdés. Mi elsőre is jobban szerettünk volna kislányt, de amint kiderült, hogy Botond a pocaklakó, onnan kezdve egyből fiús szülőkké váltunk és kész!

:D

Most második babaként főleg a fiú mellé ismét jobban szerettünk volna egy kislányt, de mindig azt mondtuk, ha még egy Botondunk lesz, az is egy főnyeremény. Aztán a 4D-n kiderült, hogy egy kicsi lány van a pocakomban, így aztán meg különösen nagy a boldogság! :D Mi Botondnál voltunk szülőszoba látogatáson, most ezt kihagyjuk, csak szülni megyünk együtt! :D Remélem azért gyakran be tudsz nézni hozzánk, nagyon hiányoznál ha nem jönnél!!!

Ja és nekem is vannak olyan családtagjaim, meg ismerőseim, akik nagy boldogan mondják, hogy ugye én megmondtam, hogy kislány lesz....de hát ez a jóslás ugye ötven százalékos eséylekkel bír. :D

Olga, Betti, Szilbee, Potykamanó, Kisherczeg?????

(Bocsi ha kihagytam valakit.)

Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Mi még mindig nem tudjuk, hogy fiú vagy lány 100%-osan. Lassan pedig megszületik, akkor biztosan kiderül :-)
Látták már fiúnak, és kislánynak is. A 3D-n is rejtőzködött a drága, még az arcát sem mutatta meg igazán...mnt láttátok a képet.

Már nagyon érzem, hogy jön az utolsó hónap, jó hogy Advent van, és mindenki készülődik, várakozik, főleg a gyerekek. Ilyenkor olyan különleges minden...örülök, hogy egybeesik a mi várakozásunkkal.

Lassan készülődünk a baba fogadására, vásárolgatunk, bár nem nagyon akaródzik, nem vagyok egy vásárlós típus.
Ami nem is jön most rosszul, annyi mindent lehetne, nem enyhe túlzás a kiépült bababiznisz :-) Jó, ha az ember észnél van.

Voltam szerdán a kórházban relaxálni, a Mona Lisa csoportban. Nagyon jó volt, egészen közel volt a baba, szinte bebújtam mellé, tisztán láttam az arcát. Majd láttam ahogy a hasamon feküdt és rám nézett. Volt egy vizualizációs gyakorlat kapura, a méhszájat, és a hüvelyt képzeltük el, és ehhez kapcsoltunk nyíló kapukat. Nekem rengeteg bimbóból kinyíló virág jött, szuperjó érzés volt. Közben a baba ezerrel tornázott a bordáimon, ilyenkor különösen élénk tud lenni, bizonyára érzi, hogy Rá figyelek csak. Még dolgozom, rohangálok, ezer ötletem van, így nap közben ritkán fordul nálunk ez elő, nekiszentelem az estéket, és mikor lefekszünk külön szertartásunk van apukájával a has- simsim, csókolgatás, beszélgetés, tervezgetés témában.

Múlt vasárnap feldíszítettem egy kis kulcstartó dobozkát, szalvétatechnikával...hátha vki kedvet kap hozzá Karácsonyra.
A doboz 600 Ft volt, nem egy nagy befektetés, és egy kicsit nagyobb gyerek akár tudna benne segítkezni is.

További szép hétvégét mindenkinek!
Andi

Kép Kép Kép

Kép
Kép
Andi
kisherczeg
 
 


Sziasztok!!!!

Hát látom nem nagyon hiányoztam senkinek!!!!

Olga annak örülök hogy jól vagytok!!!!

Megszeretném kérdezni valamelyikőtök nem volt hétfőn, a szülőszobán látógatóban? Mármint ugyhogy szülés előtt hogy megismerkedjen a kórházzal?
Mert akkor, voltak ott, és azt tudom, hogy a helyi védőnő szervezte ezt!!!!
Kisherczeg én meg azt mondom hogy ne is nagyon sok mindent vegyetek mert van egy babanoa( én nagyon babonás vagyok)!!!

Pusziloma pocaklakókat!!!!

Betty

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok!

Vica!
Hiányozni fogsz! Azért remélem valamilyen úton-módon sikerül majd néha net közelébe kerülnöd. Addig is minden jót nektek!

Swen!
Mi is kislányra hajtottunk! Mindkettönk családjában kislányok vannak (nekem is húgaim vannak, akik még kicsik ((15 évesek!))). Amikor mondta a doki, hogy kisfiúnk lesz, nálam 1 percig tartott a "csalódás", a páromnál 1 napig. De mostmár nem cserélném el Balázskámat!

Andi!
Nagyon szép lett a kulcstartó doboz! Én üvegfestést kezdtem el (ablakmatricákat gyártottam), míg Balázs bent volt. Mostmár nincs rá időm, pedig néhányat már csak ki kellene színezni...

Jaj lányok, a kicsi fiam jól odaszokott mellénk a nagyágyra! Egyszerűen etetés után nem tudom áttenni a kiságyába, mert felébred és sír. Tudom, ez így nem jó, de hát mit tegyek?

Üdv mindenkinek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok Lányok!

Én egy jó és türelmes orvost keresnék, akinek van magánrendelése is Szolnokon és szakmailag is megbízható. Kit ajánlotok?

Kriszta
kiss krisztina
 
 


Szia Kriszta!

Én 3 hete szültem a Zoboki Zsolt doktor úrnál. Jó szívvel tudom neked ajánlani. Ő egy fiatal orvos, de 10 éve van a szakmában. Ha van időd, akkor ajánlanám, hogy olvasd el az elöző három oldalunkat, rengeteget ömlengek erről az orvosról, valamint valahol leírtam az elérhetőségét is. Most nem tudom leírni, mert a fiam az ölemben alszik, a kiskönyvem meg nincs kéznél.

Sok sikert kívánok az orvosválasztáshoz.
Egyébként hány hetes kismama vagy?

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Kisherczeg! Írnál bővebben erről a kórházi relaxációs csoportról? Bevallom én még nem hallottam róla :oops: Hogy vagy egyébként? Neked már nagyon közel a nagy találkozás!!! Azért nem semmi, hogy még most is dolgozol! De tudod ne vidd túlzásba, vigyázz nagyon magatokra!

A kulcstartó pedig csodaszép lett!!! Én nagyon béna vagyok az ilyenekhez.

Berni! Te kis figyelmetlen! Ha elolvastad volna a dec. 2-ai hozzászólásomat, akkor láthattad volna, hogy hiányoltalak! :) Gyere és mesélj a szülőszobai élményeidről!!! Szerintem sokunkkat érdekelné részletesebben is!

Olga! Akkor majd nektek is a kistesó lesz kislány...vagy nem, de az is akkora öröm. :D Az ágyatokba szoktatásról az én személyes véleményem az az, hogy annyira picike még a babád, annyira igényli a közelséged, hogyha még veletek alszik akár hónapokig is, azzal nem ronthatod el, inkább biztonságot adsz neki, hogy ott vagy mellette! Emlékszem, hogy Botondnak is volt olyan időszaka, amikor alig tudtam letenni a kiságyba, mert azonnal fölébredt. Aztán ez elmúlt. Ja és nekünk a mai napig vannak olyan éjszakáink, amikor áthozom magunk közé, ettől függetlenül, ha nincs baja, simán elalszik és alszik a saját ágyában. Esetleg próbáld akkor áttenni a saját ágyába, ha már jó mélyen alszik. De ha téged, titeket nem zavar, hogy ott van, ne aggódj, ezzel nem rontod el!Nem beszélve arról, hogy talán neked is kényelmesebb és pihentetőbb az éjszaka, ha a szopikra nem kell felkelned.

Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!!!

Swenson, egyedül Te kerestél, ami különösen jól eset :oops: ...

Hát a szülőszobásélményeim nagyon jók, már 8 szülést láttam. Volt benne nagyon gyors de volt benne nagyon nehéz szülés is :-(

Viszont a nőgyógyászaton utálok lenni :-(

Jah meg van a jogosítványom :D , meg túl vagyok egy anatómia kis vizsgán és négy részből áll ebből 3db ötös lett egy meg 4-es és ez a legrosszabb esetben is számolásaim szerint 4-es.

húha de most megyek mert ordít Bettike

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok

Örülök, hogy rátok találtam. Én is szolnokon fogok szülni januárban. Az orvosom: Altorjai Balázs. Kecskemétiek vagyunk, de mivel a kecskeméti kórházról nem sok jót hallottam, úgy döntöttünk Szolnokon fogok szülni.
Jövő hét pénteken megyünk kórházlátogatásra, kíváncsi vagyok már nagyon.
Szeretnénk szülésznőt is fogadni, ismertek olyat aki a gátvédelmet támogatja???
Tegnap voltunk Uh-on, ahol megkérdeztem a dokitól mit gondol az EDA-ról. Hát nem volt elragadtatva tőle, és nagyon nem ajánlja.
Nektek mi a véleményetek róla? Ha én mégis úgy döntök, hogy kérem, akkor van rá lehetőség? Napi 24 órában van doki, aki megcsinálja?
Előre is köszönöm a válaszokat.
smaragd25
 
 


Berni!

A hosszú szülés miért volt hosszú? Volt valami komlikáció vagy csak elnyúlt a tágulás?
Hány szülésznő van ott a kórházban? Mikor szülészet látogatás van, akkor lehet szerinted már ott választani, hogy kinél szeretnék szülni?
Bocsi, ha hülye kérdések, de tapasztalatlan vagyok. :oops:

Smaragd!
Először én is majdnem Altorjaihoz mentem, de aztán mégsem. Nincs dokim.
Hány hataes kismami vagy? Nagyon várom a tapasztalatodat a pénteki napról! Leírnád majd részletesen?
Szerintem anesztes mindig kell, hogy legyen egy kórházban, de azért kérdezd meg pénteken, ha mentek.

Kissé nyűgös vagyok, tegnap este lángos vacsora volt Mamámnál és ez megfeküdte a gyomrom, és pocsék éjszakám volt. Megfázás is kerülget, szóval gyenge vagyok mint a harmat. De egész héten a házat sikáltam, ma pihenőt tartok, semmit se csináltam, csak ettem, meg Kismama újágot olvastam. Jó volt, mert tényleg nem volt erőm másra. Néha majd kicsattanok az erőtől, néha meg mint a csiga. Attila is nagyon aktív, olykor kissé izgulok is, ha nem mozog pár órát, de aztán mindig bepótolja. Mint például ma éjjel. Confused
Kedden a 30. hetet töltöm. Nagyon-nagyon telik az idő...
Néha be is tojok, hogy "Jézusmária, mindjárt itt ez a gyerek, és még semmi sincs kész". De aztán nyugtatom magam, hogy van még időm, és meglesz minden mire kell. :wink:

Na mennem kell, igyekszem jönni minél előbb!

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok!

Vica, így van ez nagyon telik az idő :-) Én is most voltam 30 hetes...és már 36, fogalmam sincs hogy rohanhatott így el. Nekem is az a tapasztalatom az utóbbi hetekben, az evés eldönti az ember napját, éjszakáját. Tényleg érdemes könnyűt és keveset enni egyszerre, viszont ha éhes vagy akkor meglehetősen gyorsan. Nekem olyan hirtelen leesett a vércukorszintem reggelente, hogy egy-egy vérvétel már nem volt olyan kellemes, főleg sorbanállással spékelve. Véradó voltam, eddig meg sem kottyantak a csapolások, hát most érzem, és jobb ha van a táska alján egy müzliszelet, vagy egy pár szem szőlőcukor... A családi hétvégi evéseknél nagyon kellett figyelnem. Többnyire a féladag féladagjára voltam hitelesítve :-)

Swen, a Szent Imre kórházban van a relaxáció, régebben volt Szolnokon is csoport, hallottam róla egy kedves pszichiáter ismerősömtől, ha lenne pár fő érdeklődő biztos szívesen tartana.
Ina May Gaskin Útmutató szüléshez c. könyvében rengeteg vizualizációs példa van, különben is fantasztikus könyv szerintem.
A relaxációs csoport, semmi különleges, vagy mégis :-) aki szeretne jár, amikor ráér, hetente van. Körbeülünk, és van néhány feladat, el kell képzelni hol van benned feszültség, és ezzel dolgozni, pl megnézni milyen a színe, alakja. Van mikor sétálunk egyet vhol a természetben, de a babával való találkozás mindig bele van csempészve. Vagy mikor megszületik és a hasadra teszik, vagy még bent a méhben, vagy mikor ép kibújik. Megnézzük a szemét, ránk néz-e, van haja vagy nincs... Sok érdekeset ki lehet találni a témára. Dr. Czeizel Beatrixnak lehet kapni kazettáját, Találkozás a gyermekkel címmel, gyönyörű relaxáció az is. Szép zene, és szerintem nagyon nyugtató a hangja, jól ki tud kapcsolni.

Mi jól vagyunk, izgatottan várjuk a baba születését. Már megmutatta a héten (végre) hogy kislány. Örülök, hogy jönnek az ünnepek, így könnyebb várni, bár a napok tényleg repülnek. A karácsonyi készülődést azt hiszem idén kihagyom, sikerült az ajándékvásárlást neten elintézni, hála a bookline.hu, fokuszonline.hu és alexandra.hu oldalaknak. Ezen kívül már csak kisboltokba vagyok hajlandó bemenni.
Így is van még mit összekészíteni, átpakolni, mosni...szerencsére rengeteg energiám van....valahonnan. :-)

Ismeritek a Babazene sorozatot? Esténként be szoktuk tenni, és határozottan élvezi a baba, nekem mondjuk nem annyira jön be, de hát nem lehet mindig önzőzni :-) abban bízom születése után is megismeri, és megnyugtatja, ha lenne egy kis nyüszi :-)

Andi

Kép
Kép
Andi
kisherczeg
 
 


sziasztok!!!

smaragd !!!

pénteken, jösz a kórházba? Pont akkor leszek szülőszobán!!!! ( feltéve ha nem hagyom ott a sulit addig valami miatt :-( )
Ha jól tudom minden szülésznő védi a gátat( ez a mondat kicsit hülyén hangzik az igaz :oops: ), az hogy történik-e gátmetszés, az az orvostól függ. EEgyre több olyan orvost láttok aki csak akkor csinál gátmetszést ha nagyon muszály :-) Ha akarsz, velem pénteken találkozni akkor, én szívesen találkoznák veled. De amugy egyedül jösz kórház látogatásra, vagy milyen formában?

Juhász Olgával is találkoztam már, és azt kell hogy mondjam hogy nagyon szép kismama volt. Na meg a kisfia is igazán édes volt!!!!

Hát megmondom az öszintét EDA-ról nem sokat tudok hogy itt szolnokon használják e vagyhogy van-e lehetőség :-(


Vica

Nem hosszú szülés volt nehéz, valami miatt nehezen akart kibújni a baba, aztán nem akart a méhlepény levállni :-(
Hány szülésznő van? Hát erre csak annyit mondok hogy sok. Szülésznőt szerintem akármikor választhatsz, egyik ismerősöm, pl. tegnapra volt kiírva, és tegnap előtt kért meg egy szülésznőt, hogy vállalja el a szülést. amugy egyáltalán nem kérdeztél hülyeségeket, szülés előtt én is így voltam ez természetes.

Hát én kívánom hogy legyen mindenkinek, olyan a szülése hogy élete tényleg legboldogabb eseménye legyen, s ne elgyen semmi komplikáció!!!!! :-)

Puszika a babaáknak, ha érdekel még valami akkor írjatok nyugodtan, megpróbálok válaszolni :-)

Nézzétek meg s ha tetszik szavazzatok Bettikére!!!

http://www.babavaros.hu/szepsegverseny. ... zletek=459

Kép
kbernadett
 
 


Vica
32 hetes kismama vagyok, január 24-re vagyok kiírva, vagyis eredetileg 29-re, de a doki módosította. Én teljesen meg vagyok elégedve az Altorjaival, olvastam, hogy neked nem volt szimpatikus a telefonban. Hát igen, telefonban más. De alapos, és türelmes. Mindent elmagyaráz. Engem pont most fogott diétára, vizesedés miatt. Elég nehéz lesz tartani, semmi ch-t nem ehetek:(
De már nem sok idő van hátra, csakhát itt van mindjárt karácsony....
Bernadett
A dokival beszéltük meg a találkát, péntek 18 óra. Ő fog körbevezetni. Szívesen találkozom Veled.
Egyébként hallottál már valamit a dokimról? Tudsz ajánlani szülésznőt? Meg tudnád esetleg kérdezni az EDA-t?
Olvastam, hogy a 34-36.héttől lehet csinálni otthon gátmasszást, milyen eredményei vannak? Segít?
Illetve, hogy vannak különböző homeopátiás bogyók, amik segítik a tágulást. Erről tudsz valamit?

Anita + Petra 32+5
smaragd25
 
 


Szia Smaragd!

A gázmasszázs olaja az orbáncfű, búzacsíra, muskotályos zsálya, rózsa. Ezzel lesz a gát rugalmas, tágulékony.
Tea málnalevél.
A masszázs technikája ilyenkor a következo: helyezkedjünk kényelmes pózba, melegítsük meg az olajat a kezünkben és kenjük be a gáttájat, amíg kelloen síkos nem lesz. Ne használjunk túl sok olajat, illetve a felesleget a masszázs végén töröljük le, nehogy baktériumok táptalajává váljon. Ha már kívülrol egy kicsit ellazítgattuk a gátizmokat, nyúljunk be mindkét kezünk egy-egy ujjával a hüvelybe és finoman húzzuk kifelé és szét, ill. a végbélnyílás felé a szöveteket, hasonlóan ahhoz, ahogy majd a baba is feszíteni fogja a fejével. Kezdetben égo érzést tapasztalunk. Tartsuk meg a húzást addig, amíg ez az érzés alábbhagy (kb. fél percig). Utána masszírozgassuk a hüvelybemenetet U alakban oda-vissza. A masszázst a partner is végezheti!

http://www.nandu.hu/magyar/Hasznos/Home ... %C1ZS-OLAJ

Homeobogyót nem érdemes szerintem szedni, csak ha vkinek testi lelki panasza van. A többi meg alkalomtól, helyzettől függően.

A bába válaszol c. könyveben ezek benne vannak.

1. Vajúdás kezdetén
ARNICA C - 3o (1 adag)
a vérzékenység csökkentésére
a szülés alatt keletkezõ szöveti sérülések, haematomák gyorsabb gyógyulása, az ezekbõl eredõ fájdalmak csökkentése érdekében
enyhe antiszeptikus és varix-ellenes hatását kihasználandó
HYPERICUM C - 3o (5 napon át folytatva naponta 1-3 adag)
idegsérülés, vágott seb (episiotómia, sectio metszései) gyógyulását segíti
fájdalomcsillapító hatás ( postop. fájdalomra is)

2. Vajúdás alatt (3-4 adag):
CAULOPHYLLUM C - 3o ("homeopátiás Oxitocin")
Oxitocin-resistens fájásgyengeség, túlhordás esetén
a vajúdás alatti kevés (tágulásos) vérzést csökkentheti
segíti a méhszáj tágulását
PULSATILLA C - 3o
irreguláris - rendszertelen - fájástevékenység, ferde-, farfekvés esetén
indokolatlanul fájdalmas méhösszehúzódások, álmosság a vajúdás alatt
sírás-nevetés, vigasztalhatóság (apás szülést negálja), anaemia, hideg, viszeres láb
CIMICIFUGA C - 3o
hypertoniás fájásgyengeség, rigid méhszáj esetén (a vajúdás alatti vérzést fokozhatja)
hisztérikusan sóhajtozó, zajra érzékeny vajúdó örjíő; fájdalmak, motoros izgatottság
GELSEMIUM C - 3o
hypotóniás fájásgyengeség, rigid méhszáj, stagnáló szülés esetén
általános izomgyengeség (különleges: szemhéj-ptózis)
előzetes szorongás a szülés miatt, finom kéz-tremor, igény a magányra

Kitolási szak elején:
ARNICA C -3o (l adag)
az uterinalis vérzés csökkentésére (profilaktikusan még a magzati bevérzéseket is kedvezõen befolyásolja)

3. A magzat megszületése után:
SABINA C - 3o (a lepény leválásáig 3-4 adag)
SECALE C - 3o ("homeopátiás Ergometrin")
utero-tonizáló hatás
max. 4 adag: lo - 3o percenként, egyre ritkábban
placenta-retentio esetén adható:
CIMICIFUGA (korán záródó méhszáj)
CAULOPHYLLUM (renyhe méhösszehúzódás)
atonia kiegészítő kezelésére:
SECALE
CAULOPHYLLUM

4. 2 órával a szülés után:
STAPHYSAGRIA C-2oo (1 adag)
húgycső trauma (vongálás, katheterezés) helyreállítására
fájdalomcsillapító, feszültségoldó
bél- és hólyag-atónia megelőző hatású
ARNICA C-3o (1-2 adag)
vérzés-csökkentésre

5. A szülés napjától (szükség szerint):
BELLIS PERENNIS C - 3o (3 adag) 3-5 napig
("a kismedence Arnicaja")
különösen nehéz szülések (elhúzódó kitolási szak, vacuum extractio,
farokcsont törés) után
PYROGENIUM D - 12 5 - 7 napig
ECHINACEA D - 4 10 napig
fertőzés profilaxisra, vagy az antibiot. th. kiegészítésére (3x5 gl.)
CHINA RUBRA D - 12
CHININUM ARSENICUM 10-14 napig
fokozott folyadék-, ill. vérvesztés, aszténia esetén (3x5 gl)

LEHETŐSÉGEK A CSÁSZÁRMETSZÉS SZÖVőDMÉNYEINEK CSÖKKENTÉSÉRE

műtét előtt:
szorongás oldására:
GELSEMIUM C -3o (napokkal a műtét előtt és előző este 1-1 adag)
általános gyengeség-érzés, remegés, hasmenés, hyperventillatio
IGNATIA C - 15 (esténként 1 adag)
ingerlékenység, zárkózottság, sóhajtozás, "gombóc-érzés"
ACONITUM C - 3o (műtét előestéjén és reggelén)
halálfélelem, rögeszmék
vérzékenység csökkentésére:
ARNICA C - 9 (naponta 1 adag, műtét előtt és után egy hétig)
C - 3o (mûtét elõtt egyszer, utána 2x)
PHOSPHORUS C - 9 (műtét előestéjén és reggelén 1-1 adag)
trombózis-, embólia-, alvadási zavar profilaxis:
LACHESIS C - 7 (esténként lo napig) varicositas, toxaemia (hypertonia)
CROTALUS C - 3o (3 - 4 adag)

Műtét után:
seb-fájdalom csillapításra:
STAPHYSAGRIA C -7
BELLIS PERENNIS C - 7 (napi 2 adag egy hétig)
lumbal-anaesthesiát követő fejfájás csillapítása:
ARNICA-HYPERICUM-HELLEBORUS C -3o (3-4 adag)
paralitikus ileus megellőzésére: OPIUM C - 3o (2-3 adag)
kezelésére: C - 7 (10-30-60 percenként egy adag)
keloid megelőzésére: GRAPHITES C - 7 (napi 2 adag hat hétig)


A homeopátiás gyógyszer adagolásának általános szabályai:
magas potencia (D - 3o-2oo, C - 3o-2oo): max. 3-4 adag a jelzett időközönként
alacsony potencia (D - 4-12, C - 5-1o), vagy komplex készítmény:
vajúdás közben: 15 - 30 percenként
máskor: 3 - 4 alkalommal naponta

Kép
Kép
Andi
kisherczeg
 
 


Sziasztok!

Smaragd!
Én lassan 4 hete, hogy szültem a Hetényiben, nem volt fogadott szülésznőm, de így is nagyon meg voltam elégedve az ép ügyeletben lévővel. A vezetéknevére nem emlékszem, de a keresztneve Teréz. Nekem kitartóan masszírozta a gátamat, aztán a végén sajna mégis vágni kellett. Szerintem a gátvédelem már alapvetően hozzátartozik a szüléshez.
Az én fogadott orvosom sem támogatja a fájdalomcsíllapítás egyik formáját sem. :( Ha mégis kéred, már a legelején szólj. Engem azzal szereltek le, hogy már túl késő, de 100 %-ig el is hiszem nekik, hogy már későn kértem.

Swen!
Köszi a jótanácsot! Én is azzal nyugtatom magam, hogy ezzel csak nem kényeztetjük el a babát, csak hát ugye a közelség...

Andi!
Gratulálok a kislányotokhoz! A kis szégyellős! Ép ideje volt már... Gondolom azért csak kíváncsiak voltatok már a nemére! A Babazene cd-nek még csak a borítóját láttam, és még idáig senkitől sem hallottam róla semmit.


Betty!
Nekem is hiányoztál ám!!! Mi az a hülyeség, hogy lehet, hogy ott hagyod a sulit? Kicsit elfáradtál? Ne add fel!!!
(Ja, és nagyon jólesik, hogy szép kismamának láttál! Az uramat majd rábeszélem, hogy tegyünk fel friss képet a majdnem egy hónapos nagyfiamról.)

Na üdv mindenkinek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Olga sok jót írt a Zoboki doktorról, aminek nagyon örültem és köszi az infót! A másik orvos akit az előző topicban szintén nagyon dicsértetek a Dinya Tibor. Tényleg ő is ilyen jó?
Még egy "buta" kérdés, ha jók és sok páciensük van, azért el lehet őket érni? váratlan dolgokkal fel lehet őket keresni? A Dinyáról azt hallottam, hogy két hétre lehet időpontot kapni és ha közben van valami el lehet őt érni?

Köszi!

Kriszta
kiss krisztina
 
 


Sziasztok!!
Kriszti!!

Hát Dinya Tibor tényleg nagyon jó prvos én is nála szültem, az biztos hogy sok paciense van, de csak egyszer kell rá sokat várni mármint időpont szerint mert utánna ha mész a havi orvosi vizsgálatokra akkor már előllr le lesz tudva, remélem érted hogy hogy gondolom :oops:

Persze hogy el lehet érni, hát azt hogy váratlan dolgokkal fel lehet e kerseni az orvostól függ, kérdezd meg az első találkozás alkalmával, aztán ha nem tetszik akkor ott is lehet hagyni s lehet másik orvost keresni.

Na de most megyek mert ma nálunk disznó vágás volt és most is éppen megyek enni.:-)
egésznap erre vártam :-)

puszika

Betty

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok!

Betty!
Nálunk (anyósoméknál) szombaton volt disznóvágás! Vittük pocakmarcit is, elvégre minden segítség elkél! :lol:

Kriszta!
Én is ismerem Dinya doktor urat, bár nem voltam a betege, csak még a kórházban feküdtem néha azért találkoztunk. A szobában volt magánbetege, ő is áradozott róla.
Zoboki doktor úrnál telefonon még azért lehet időpontot kérni, ha előtte való nap is hívod fel a feleségét. De a hétfői rendelésére, ami nem bejelentkezős, nem szabad menni mert "százezren" vannak. Hivatalosan "csak" 21.00-ig rendel, de mesélték, hogy volt, hogy éjfélkor még bent volt, annyi betege ment hozzá. Ha esetleg őt választod, mondani fogja, hogy bármikor lehet hívni, ha nem veszi fel, akkor a szülőszobán van, de ha küldesz neki sms-t, hogy sürgős, akkor visszahív amint tud!
(Megjegyezném, nekem a terhesség előtt egy főorvos volt a nőgyógyászom, és bármikor lehetett menni hozzá bejelentkezés nélkül, sose volt senki előttem...)

Na üdv mindenkinek, lassan ébresztem a fiúkat, fürdetés következik!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Betty és Olga!

Nagyon köszönöm az infókat, sokat segítettetek, mert két hete még egyáltalán nem tudtam, hogy kihez menjek, most meg két jó orvos közül is választhatok!

Mégegyszer köszönöm!

Kriszta

Ui: gondolom finom volt a disznótoros :D
kiss krisztina
 
 


Sziasztok!

Csak egy percem van:

Január 15-re kaptam időpontot a CSNT-ben, szülészet bejárásra, lesz ott valaki esteleg közűletek? Jó lenne találkozni. :)

Puszi: Vica és Attila

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok, Eszter vagyok a 2006. tavaszi topicból!

Figyelmetekbe ajánlok egy hiánypótló, vadonatúj kiadványt, melyet bátyám, dr. Krivácsy Péter (intenzív terápiás orvos, gyermekorvos) írt.
Mindenkinek ajánlom a könyvet, melynek címe: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Idegen szavak nélkül, röviden és egyszerűen, sok képpel illusztrálva segít eligazodni sürgősségi állapotok esetén.

Mikor hívjunk orvost, és mikor mentőt?
Mik az első teendőnk súlyos helyzetekben?
Enyhe vagy súlyos? Hogyan ítéljük meg gyermekünk állapotát baj esetén?
Ilyen egyszerűnek tűnő, de a gyakorlatban nagyon is komoly kérdésekre választ kaphatsz.

Kiknek ajánljuk? Szülőknek, nagyszülőknek, babysittereknek, óvónőknek és mindenkinek, aki gyerekekkel foglalkozik.
Néhány fejezetcím a könyvből: Áramütés, Bőrkiütések, Bölcsőhalál, Csonttörés, Félrenyelés, Gyógyszermérgezés, Kiszáradás, Láz, Rovarcsípések, Szemsérülés, Újraélesztés, Vérzések...stb.

Kapható a nagyobb könyvesboltokban (2850,-Ft), de az alábbi honlapon rendelve olcsóbb.
http://www.leghajo.hu/
Vendég
 


Sziasztok!

Húúú de rég jelentkezett már be mindenki! Tessék írni csajok!!!!

Berni! Hogy sikerültek a további vizsgáid! Hatalmas gratula a jogsidhoz! Szoktál vezetni? Vagy még nem érkezett meg az okmány? Mi újság a szülőszobán? Miért utálod a nőgyógyászatot? Kicsi lányod jól van?

Vica! Ne aggódj, mire kell biztos rendben lesz minden! Gyere ahogy tudsz!

Kisherczeg! Hát ti hogy vagytok? Egyben vagy még? Ugye megírod nekünk ha már otthon vagytok a babával? Na és a szülésedre is nagyon kíváncsiak vagyunk. Persze ezzel nem akarlak siettetni! :) Köszi a leírást a relaxációról nagyon érdekes volt.

Smaragd! Üdv a körünkben! Mi volt a kórházban? Tudtál egyeztetni a dokiddal? Akkor már ti is jól előre jártok!

Kriszta! Szia neked is itt! Remélem te is tag maradsz! Végül is melyik dokit választottad? Írj magatokról!

Olga! Hát ti hogy vagytok? Mit csinál a gyönyörű kisfiad? Éjszakáitok?

Tegnap voltam uh-on, a dokim is megerősítette, hogy a pocaklakóm kislány, úghogy ma már nem bírtam tovább és vettem egy bodyt, meg egy rugit Enikének, igazi kislányos, rózsaszínt, amiben majd hazahozzuk a kórházból!Ez annyira feldobott!Ja és rákérdeztem, hogy akkor most mi lesz januártól a szülésekkel, de a dokim megnyugtatott, hogy mindenki csinálja továbbra a dolgát úgy mint eddig, úgyhogy nem kell ezen aggódni.

Ha addig már nem jönnék nagyon boldog, békés karácsonyt kívánok mindenkinek!

Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Helló Swen!

Egyetértek, a csajok nagyon ellustultak mostanában!

Köszi, mi megvagyunk. A kicsi néhány napja új szokást vett fel. Megetetem, majd egy órát, másfelet nézeget, nyügösködik, majd esetleg elalszik. Most éjszaka felkeltünk enni 11-kor, éjfélkor sikerült elaltatni, majd háromnegyed 3-kor ébredt, megetettem, negyed hatkor!!! tettem le, persze 6-kor fent volt, mert éhes volt. Úgyhogy kissé fáradtak vagyunk apukával. És az a bosszantó, hogy minden etetésnél így van. Olyan is van, hogyha nagy nehezen elalszik, akkor meg alszik három órát, tehát akár öt-öt és fél óra is eltellik néha két etetés között. És az a legnagyobb baj, hogy ilyenkor bármire lenne időm, de mivel nem lehet tudni meddig fog aludni, semmibe nem merek belefogni!
Három napja kiütések (apró piros az arc mindkét oldalán) vannak az arcán. Mivel a védőnő már megint elfelejtett kijönni, neten apuka utánnanézett, valószínű tejkiütések.

Na megyek is lassan, mert most is apúka fogja, mert csak háromnegyed órát aludt a gyermekem, apúka meg megy el, az elmaradt karácsonyi ajándékokat megvenni.


Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!!!!

Kép
kbernadett
 
 


sziasztok!!!!

Nagyon meg csappant az írás karácsony óta!!!Mindenki az ünneppel a pihenéssel van elfoglalva?

Na de én akkor is

Sikerekben, szeretettben, örömökben, egészségben gazdag nagyon boldog újévet kívánok!!!!!!

Jah és persze aki még előtte áll, könnyű és viszonylag gyors szülést!!!!!! :-D

Sok puszi!!!

B.Ú.É.K 2007

Kép
kbernadett
 
 


Mint lyukas zsákból a lencse úgy hulljon Rátok a szerencse!
Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!
Andi Kép

Kép
Kép
Andi
kisherczeg
 
 


Sziasztok!

Először is én is szeretnék mindenkinek sikerekben, egészségben és boldogságban gazdag új esztendőt kívánni!!!

Olga! Remélem azóta jobban alakultak az éjszakáitok a kicsivel. Én azt tapasztaltam, hogy nem igazán lehetett megfigyelni egy folyamatos előrehaladást az átaludt éjszakák terén, mert voltak ilyenek is meg olyanok is. Úgyhogy kitartást és sok erőt kívánok nektek!!! Mik voltak a kiütések a pofiján? Remélem tényleg csak a tej...

Betti! Meddig tart még a gyakorlatod? Te hallottál valamit odabenn az új Eü. törvénymódosítással kapcsolatban?????

Kisherczeg! Ezek szerint még egyben. Nagyon szurkolok nektek!!!!! Ugye tudósítasz majd bennünket? Tényleg így az ünnepek alatt hogy tudtál nst-re menni? Dokid mit jósol? Te hogy érzed magad?

Többiek! Írjatok!!!!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Swen!
A kiütések nem múlnak, sőt egyre több van rajta, a homlokán és a fejecskéjén, az álla alatt is megjelentek. Volt kint a védőnő!!! Rá sem nézett a gyerekre, de szerinte is tejkiütés. Reméljük.

Az éjszakák még mindig úgy telnek, ahogy eddig. 3 óránként még mindig felébred a drágám, enni kér. Már picivel túl vagyunk az 5 kilón! Istenem, hogy nő ez a gyermek!

Páromat rávettem, tesz fel képeket!

Na üdv mindenkinek! És írjatok!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kép Babuci

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga!

Ez a Balázs továbbra is gyönyörű, s látszik hogy gyarapodik rendesen! :D De szerencsére te is nagyon bolodgnak tűnsz és jól nézel ki! De te képeket ígértél, nemcsak egyet!!! :wink: Ha aggódsz a pöttyök miatt esetleg nem mutatod meg dokinak? Egyébként lehet a melegtől is, mosóportól, öblítőtől, fürdetőtől, de ezt biztos tudod. Akkor mi a fenét csinál nálatok a védőnő??? :shock: :shock: :shock:

Kisherczeg! Mi van veletek??????

Swen

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Helló Swen!

Apa újra megmutatta, hogy hogy kell átméretezni a képeket (merthogy nekem ez volt a bajom). Ugyhogy ha a kicsi még egy kicsit kibírja viszonylag halkan ordítva, akkor tényleg töltök még fel.
Egyébként tényleg borzasztó gyorsan nő és gyarapszik, pedig én minden percben látom őt, és mégis észreveszem. Hát igen, kicsivel már 5 kiló felett vagyunk... (3620 g-al született). Hál' Isten tejem van, neki pedig étvágya. :D
A pöttyök többek szerint is az, mármint tejkiütés. A gyerekorvost egyenlőre nem akarom kihívni ezért, ugyanis még pocakosan voltam nála (a védőnő mondta, hogy menjek el, kaptam egy csomó receptet), és a lényeg, hogy volt ott egy szintén 6-7 hetes kisbabával az apuka és a nagyi. Aggódtak, mert anyúkának ment a hasa... És mikor kimentek a rendelőből elég érdekes megjegyzéseket tett rájuk az orvosnő, és mondta nekem is, hogy nem szabad ilyennek lenni, túlaggódni mindent. Egyébként ma már nem voltak olyan erős pirosak a pöttyök, bőrszíne van, de még kicsit dúdorosak.

A védőnő csak jön meg megy. A múltkor a gyerköc köldökét akartam megmutatni, de azt mondta, jól van az úgy, miután szóban elmondtam, hogy mi a gondom. Na mindegy. 16-án töltjük be a 2 hónapot, ugyhogy utánna mindenféle képpen kihívjuk az orvost az oltást beadatni.

Többiek! Irjatok! Pocakosok, nem igaz, hogy nem történik felétek semmi!!!

Na üdv mindenkinek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!
Eddig semmi jele, hogy a baba kiköltözéshez csomagolna odabent. :-)
Még szombatig is van idő (6-ra vagyok kiírva) de persze semmit nem jelent...a gyerekeknek 5% születik kiírásra. :-)
Az alvás túl éber éjjel, de ezen kívül teljesen jól érzem magam. Mondjuk lehetne könnyebb kicsit, és kevésbé pingvines a mozgás, de hát ennyi baj legyen.
Nyomom a homeobogyókat, málnalevelet és gátmasszázst, ezen kívül javasolt a szülésznő egy gyönyörű könyvet A csodálatos újszülött, annyira szép kifejező képek vannak benne. Aki szereti a lelki dolgokat, esetleg olvasta Mérei Gyermeklélektanát annak ajánlom.

Olga!
Csodaszépek vagytok! :-)

Andi

Kép
Kép
Andi
kisherczeg
 
 


Szia Andi!

Gondolom egyhamar nem fogod olvasni a levelem, mert pocaklakód lassan már megérkezik kis családotokba. Mindenesetre kívánok neked (és párodnak, ha bent lesz) erőt és kitartást. Ha lesz egy kis erőd és időd nagyon szívesen olvasnám a szülésed történetét, illetve az első napok eseményeiről. De persze csak ha meg akarod osztani velünk.

Mégegyszer kívánok sok sikert, gyors szülést! Legyen rengeteg örömötök gyönyörű gyermeketekben!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga!

Remélem nem értettél félre, mert eszembe sem jutott itt kéretlen jótanácsokat adni, s dokihoz zavarni! Csak azért kérdeztem, hogy esetleg nem mutatod-e meg neki, mert úgy vettem ki a soraidból hogy nagyon aggódsz miattuk. Eszembe sem jutott kioktatni vagy okoskodni.

De amit a gyerekdokiról írtál az elég elgondolkodtató szerintem. Egyrészt hogyan tárgyalhat ki egy pácienst a háta mögött egy másik pácienssel? Másrészt meg szerintem abszolút normális, hogy egy anya aggódik a gyerekéért, főleg ha első baba, s inkább megkérdez minden kis apró dolgot, minthogy hibázzon vagy nagyobb baj legyen belőle. A dokinak meg az a dolga, hogy válaszoljon az ilyen neki semmiségeknek meg túlaggódósnak tűnő kérdésekre is normálsi hangnemben. Szerintem.

Az új kép is gyönyörű Balázsról!!

Kisherczeg! Én is csatlakozom Olgához a jókívánságokkal, s hogy kíváncsian várom a bejelentkezésed!!!

Többiek????????

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!
Bekukkantok, és mit látok, majdnem felpezsdült az élet!

Ugyan Kisherceg merre jár? Otthon-e, vagy máshol, másvalakivel??? Drukkolok neki.

Olga! A gyerekdokimmal én sem voltam/vagyok megelégedve, de mostanában eljutottam odáig, hogy nagyívben lesz..om, amit mond. Egyenlőre hál'Istennek még csak receptírásra meg méricskélésre vettük igénybe a kötelező szurik kivételével, mert beteg még nem volt Lilcsi. Ilyen tejkiütései neki is voltak, meg a hajas fejbőre vastagon koszmós is volt. Az arcára a Sudocremet kellett leheletvékonyan kenni, az klasszul leszárította.
Amúgy mi már 2 hetesen elmentünk tanácsadásra, meg a szuriért is mi mentünk, nem vártunk az orvosra. A piciket úgyis előre hívják, legalábbis a mi körzetünkben.
A védőnő nekem is dettó ugyanilyen, most meg már leginkább telefonon mondom el neki, milyen recept kell, ő meg bedobja a postaládába. Megvan a véleményem róla. Igaz, hogy mindig ugyanazt a sablonszöveget darálja, jobb is, ha nem találkozunk. Lehet, még mindig csak tápszert kapna a lányom, ha rajta meg a dr-nénin múlna. Kép Ébredés után

Jók legyetek, jó babázást!
elin
 
 


Helló Elin!

De jó ránézni a kicsikéd képére! Gyönyörű! Tizenpárév múlva bemutathatnád a fiamnak! :lol:

Swen!

Abszolút nem vettem kioktatásnak amit írtál! Milyen kis érzékeny vagy!!!
Egyébként szombatra teljesen kiömlött a homloka, teljes szélességében, pedig az arca már olyan szép volt. Ugyhogy csak bementünk az ügyeletre. Hál' Isten ismerős gyerekorvos volt (a párom gyerekkori orvosa), így nem "kaptunk" ki a doktor nénitől, hogy ilyen apósággal zavarjuk. Mostmár teljesen biztos, hogy tejkiütés. Írt fel kenőcsőt, amit a gyógyszertár kever ki, de ezt hétvégén nem lehet kiváltani... :?

Csajok! Hozzátok meddig járt a védőnő? Vagy ez változó? Mi már két hete nem láttuk, bár igazából nincs is kérdésem. Elin írta, hogy a védőnő bedobja a receptet a postaládába. Hát elmondanám, hogy én már kétszer szóltam neki, hogy orrcseppet szeretnénk még, mert ennek már alig van az alján. A válasza az volt, hogy főzzek kamillateát és tegyek bele késhegynyi sót, azzal csöpögtessek. Én elhiszem, hogy ez jó, és kipróbált módszer, de basszus és nem akarok mindennap ezzel kinlódni. Én tudom mennyit bír a pénztárcám, akkor ő miért aggódik amiatt? Nem értem miért nem kaphatok még egy receptet? Na mindegy.

Üdv mindenkinek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Olga!
Hogy ez a Balázs milyen gyönyörű babuci!
AZért a gyerekorvos se kedves, hogy a beteg távozása után megjegyzéseket tesz...ezt nem tanítják az orvosin? :?
Tök jó, hogy van sok tejcsid, remélem lesz is addig amíg mindketten akarjátok. :wink:

Elin!
Nagyon töndér-baba Lilcsi lányod! Máskor is tegyél fel képet! :D
A mi gyerekorvosunk és a védőnőnk is (eddig úgy néz ki) nagyon aranyos. Remélem így marad szülés után is.

Kisherczeg!

Várjuk a híreket és a képeket ha már vannak!

Csajok!
Már nicns 6 hét hátra. Kezdek betojni egy kissé. :shock: :D
Da amúgy nagyon várom.
Jövő hétfőn szülészetlátogatás, azt is várom. :D

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok!

Olga! Jajj dehogy vagyok olyan érzékeny, csak reméltem hogy te sem értettél félre, s azért kezdtem itt magyarázkodni. Hiába, kissé suta ez az írásbeli kommunikáció. :oops: :) De örülök, hogy akkor nincs semmi baj és tényleg csak tejpöttyök. :)

Már nem is emlékszem, hogy meddig járt hozzánk a védőnő, talán egy hónapos koráig hetente, utána meg már én vittem havonta egyszer tanácsadásra -súlymérés, magasság-, de ebben nem vagyok biztos. Receptet nekünk sose hozott, azért mindig a dokihoz kellett menni. Ha nektek orrcsepp kell írass fel a dokinál nyugodtan, ne törődj a védőnővel.

Elin! Nagyon édes a kislányod! Mindig ilyen mosolygósan ébred?

Vica! De jó hogy bejelentkeztél!!! Húúú tényleg már csak hat heted van hivatalosan, de ne feledd lehet, hogy ez már csak öt vagy négy! :) Remélem ezzel nem ijesztettelek meg még jobban! Ne félj, Attilának valahogy csak ki kell onnan jönni, a pocakodban csak nem maradhat! :D

Erről jut eszembe! A kórházban adnak ruhát a babáknak, vagy vinni kell? A házassági anyakönyvi kivonat, illetve annak másolata milyen régi lehet?

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!
Sziasztok!

Ez a Kisherczeg nagyon gyanús nekem! 6.-ára volt kiírva, ma pedig 10.-e van...

Swen!
A kórházban adnak rucit, de te is vihetsz be. Mindent adnak, ami a baba ellátásához kell. A házassági anyakönyvi kivonatot nem tudom, mi "vadházasságban" élünk. :oops:

Vica! Úgy irigyellek és persze a többieket is a pocakért! Nekem annyira hiányzik. (Főleg mikor a gyerkőc csak fél órát alszik két etetés között. :lol: ) Ja, persze éjszaka...
De azért már nem vinném vissza!

Remélem túl sokszor nem kell találkoznunk a doktornővel. Ezt a néhány alkalmat meg csak kibírjuk. Tanácsadásra még nem vittem. Ennek két oka van: oda-vissza két óra az út (mi a vasútállomásnál lakunk, és a Főiskola mellett lévő körzetbe tartozunk). És még ott is várnunk kell... A másik ok, hogy nem szeretném ha elkapna valamit. A tv-ben is és szombaton az ügyeleten is mondták, hogy az időjárás miatt járványok vannak. Húh, már megint eltértem a tárgytól.

Hát üdv mindenkinek!

Anna! Betty! Merre vagytok???


Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga!

Akkor fájdítom egy kicsit a szived:
Kép

Swen!

A házassági anyakönyvi kivonat 300 napnál nem lehet régebbi. Én is most szándékozom kikérni, a polg.hivatalban ingyen adnak hivatalos másolatot.
Nem ijeszetsz meg a 4 héttel. Ha kész lesz a kiságy (kb 2 hét) akkor felőlem jöhet akármikor.:wink:

Kisherczeggel mi lehet?????

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Szia Vica!!
Nagyon csini vagy!! Nem híztál semmi feleslegeset, úgy látom! Ügyes vagy.
Na, majd ha már te is tudsz feltenni képet a babiról, akkor lesz a jó! De nem tudom, hogy is lesz az, ha otthon nincsen neted? Szüléstől ne féljél, ne aggódjál előre. Tudod, csak hagyd történni a dolgokat :wink: .
Jó, hogy jelentkeztél, már szinte nem is reméltem.

Olga, én is az állomás környékén lakok!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: