Új privát üzeneted érkezett!

Névtelen 2003 Március 20 csütörtök - 13h 39:
"Honnan tudod, hogy ki a megcélzott réteg, amikor ilyeneket vágsz mások fejéhez?"
Ha valaki közli, hogy 300 ezer forint egy vagyon, és õ ezt bizony inkább másra költené, vagy egy másik, aki azonkívül, hogy utálja azt, akinek két autója van, bejelenti, hogy nincs pénze a Telki kórház szolgáltatásait megfizetni, akkor ebbõl egyértelmûen kitûnik, hogy nem õk a "megcélzott réteg", azaz nem õk fognak Telkiben szülni. Ehhez nem kell semmi extra tudás, és ebben nincs semmi rossz.

Mi igényeltük a nagyobb kényelmet, ki tudtuk fizetni Telkit, de már például arra nincs pénzünk, hogy egy svájci magánklinikán szüljünk. Ha most itt valaki nyitna egy ilyen topicot, biztos, hogy élvezettel olvasnám. De nem írnék bele olyanokat, hogy én ha lenne sem fizetnék három és félmilliót egy szülésért, meg azért, hogy lila teheneket nézegessek a kórház kertjében. Pedig biztos, hogy sokan pont ezért fizetnének. Tehát, a svájci magánklinika esetében én pont annyira nem vagyok tagja a "megcélzott réteg"-nek, mint az itt folyamatosan megsértõdõ anyukák.

Kisebbrendûségi komplexusok, irigység és ismerethiány halmozódik sokatok hozzászólásaiban. Sok lúd disznót gyõz alapon, valamint azért, mert én is belementem alantas és fölösleges vitákba, bebizonyítottátok magatoknak, hogy Telki azoknak a bunkó újgazdagoknak való, akik (idézek proletártól):
"- akinek van jó sok pénze, hogy álszent indokokra hivatkozva elszórja
- aki szereti, ha a seggét nyalják, állandóan mosolyogva ajnározzák
- akinek nagyon fontos, hogy élete legszebb élménye hajdejó legyen"

Pedig, ha lassan is, és inkább csak jelszavak szintjén a közkorházak is a szolgáltatás, a kényelem javításának irányába próbálnak haladni, és volna is erre igény olvasva "Álmaink kórháza" topicot.

Hamarosan mindenkinek elküldi a TB az elszámolást, így mindenki leírva fogja látni, hogy õrá mennyit költött az állam, azaz mennyibe kerül egy "ingyenes" kezelés, szülés.

Bennem mocorog a kisördög, hogy miközben dehonesztáló megjegyzéseket vágtok azok fejéhez, akik Telkiben saját kontóra merészeltek szülni, és errõl nem szégyellnek be is számolni, közben ti a TB befizetéseiteknél jóval magasabb arányban vettetek igénybe "ingyenes" és "támogatott" egészségügyi szolgáltatásokat.
Ebben persze nincs semmi rossz, hisz egy jóléti társadalom megteremtésében a szociális háló fontos elem, de érdemes belegondolni, hogy aki Telkit kifizeti, az nem veszi igénybe a befizetései után neki "járó" közkórházi ellátást, tehát kvázi megfinanszírozza a rosszabb anyagi helyzetben lévõk "ingyenes" ellátását.

Na, lehet hõbörögni, lehet elájulni, kiszedegetni a hozzászólásomból a sértõnek vélt részeket, lebunkózni és újgazdagozni, arrogánsnak minõsíteni, csak egy dolgot ne tegyetek, ne gondolkozzatok!

kedves_nevtelen_apuka@alfred.hu
Névtelen
 


Én nem akarom elemezgetni KNA írását, azt meghagyom fenti névteleneknek. Visszatérnék ahhoz, - bár nem tudom ki volt a vitapartner, akivel pár hozzászólással ezelõtt errõl vitáztam - hogy ki melyik osztályhoz tartozik. Jóllehet, azt mondtam, nem túl kedves dolog itt ilyen besorolást csinálni, de azért most séta közben eszembe jutott egy utolsó kérdés: a sznobok közé kit lehet besorolni?
Névtelen
 


Hoppá! Egy újabb szó! SZNOB! Felelõtlen, újgazdag, és mostmár sznob is!
Névtelen
 

 
 

Ki mondta, hogy rád értem? Nincs egy kis üldözési mániád? A kérdés ahhoz a témához tartozik, amit jópár hozzászólással ezelõtt boncolgattunk: hogy a társadalmi osztályozás mi alapján történik.
Névtelen
 


"A leggazdagabb háztartások kiadási szerkezetében két területen mutatható még ki az átlagot messze meghaladó költekezés (ám ezt a kutatók nem tudták számszerűsíteni): a saját és a családtagjaik egészségét szolgáló kiadásokban, illetve a gyermekek taníttatásában."

[url=http://hvg.hu/hvg_friss_cikk.asp?oID=B9AA7DBB-4ACD-411D-A0AD-5147B1B474BF" TARGET="_top]http://hvg.hu/hvg_friss_cikk.asp?oID=B9AA7DBB-4ACD-411D-A0AD-5147B1B474BF[/url]
Névtelen
 


Nem lehetne végre magáról a kórházról beszélgetni? Kíváncsi lennék, ha valami váratlan adódik és császárra kerülne a sor, az mennyi plusz költséget jelent?
QWER
Névtelen
 


06/26-372-300 Ez a recepción csörög, föl kell hívni, megkérdezni!
Névtelen
 


Ugyan már, a Telkiben
"jellemzõen nem ifjonc anyukák, nem rossz egészségi állapotban lévõ nélkülözõ asszonyok, és nem megélhetési szülõgépek járnak, hanem általában huszonöt-harminc fölötti, jó anyagi- és nyugodtkörülmények között élõ egészséges nõk.
Feltételezem, hogy ez is közrejátszik abban, hogy talán kevesebb a problémás szülés. És talán a türelmes hangulat, a nyugalom, a gyorsító meg a könyöklés hiánya, a korábbi gondos és figyelmes terhesgondozás is hozzájárul ahhoz, hogy Telkiben nincs szükség csecsemõintenzívre."
Ezt írta valaki korábban. Szóval nyilván komplikáció miatti császár sem szokott lenni a jólszituált anyukák körében.
Névtelen
 


QWER!

Tavaly márciusban, mikor ott jártam úgy tájékoztattak, hogy 50.000Ft "felárat" jelent a császár.

egyébként én is örülnék, ha a topic visszatérne az eredeti témához...Kép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Névtelen! 2003 Március 20 csütörtök - 21h 49:

Ha elkerülte a figyelmedet ez a topic a Telki kórházról szól, és mint olyan, azért jött létre a topic, hogy kérdezzünk/kérdezhessünk az adott témából egymástól. Ez a kérdés témába vág. Bármíly meglepõ számodra, tudom a telefonszámot és minden egyéb elérhetõséget.
Ha ennél értelmesebbet nem tudsz válaszolni, inkább maradj csöndben.

Sheila Kép
Köszönöm a válaszod!!!
Jó érzés, hogy vki itt még normálisan meg tud szólalni.

névtelenül Kép QWER Kép

sajnos még egy problémamentes terhesség alatt is felmerülhetnek elõre nem várt események, egy egészséges nõnél is
Névtelen
 


Müller Mónika (sheila):
Én már nem igen merek semmit írni Telkiről. Említettem a születésnapi képeslapot, mint kedves gesztust, de azért is megkaptam a magamét.
A császárt nem tudtam, hogy mennyi, mert szóba se jött, mint lehetőség.


Névtelen 2003 Március 20 csütörtök - 22h 21:
A jólszituált anyukák sokkal egészségesebbek, mint az irigy anyukák, ezért kevesebb a komplikáció, az ő körükben. Ha meg mégis előfordul valami kis póórbléma, akkor mi gazdagok elővesszük a bankszámlakivonatunkat, meglobogtatjuk és minden el van intézve. Mint az köztudott.

kedves_nevtelen_apuka@alfred.hu
Névtelen
 


KNA!
Te aztán tudsz csúsztatni! Nem vagy te újságíró?
Én elolvastam, mit írt névtelen márc 20. 22h 21
Aztán elolvastam azt is, amit neki válaszoltál. Elég durva. Szándékosan félreértetted az õ idézetét és írását, aztán odavágtál valami ál-öngúnnyal teli szöveget. Elõbújt az üldözési mániád, az önsajnálatod, amiért "olyan sok irigyed van". Pedig nincs is, téged aligha irigyelnek túl sokan. Én például nem cserélnék veled. Inkább stílusom legyen, mint pénzem.
Névtelen
 


Névtelen március 21. 09.50

Külföldi vagy, rosszul olvasol magyarul? Mert egyébként nem értelmezhetted volna pozitív megnyilvánulásnak ezt a mondatot Névtelen március 20. 22.21 írásából:
"Szóval nyilván komplikáció miatti császár sem szokott lenni a jólszituált anyukák körében."

Ez ugye nem gúnyos, írigy megjegyzés, hanem lelkes-kedves.....
Névtelen
 


Névtelen március 21. 9.50.

Te írigykedni, rossz indulatú megjegyzéseket tenni jársz ide. Ha véleményed csak a gazdagokról van, nem a Telki kórházról, akkor ne ezen a fórumon éld ki magad.
Névtelen
 


Nem durván gúnyos, de persze nem is nagyon kedves. Ez egyszerûen csak válasz arra, amit idézett. Igaz, nem tudományos megfogalmazásban, csak úgy köznyelven, valóban némi gúnnyal, de hát az már csak megszokottá vált ezen a topikon, nem? Különben miért kéne lelkes-kedves választ adnia arra a hülyeségre, amit idézett? Az valóban logikátlan és némileg sértõ elgondolás. Olvasd csak el! Szerinted milyen érzéssel olvassa azt az írást egy olyan anyuka, aki - anyagi helyzetétõl függetlenül - terhessége során vagy legvégén problémákba ütközött, jóllehet, mindent megtett a magzat és a saját egészségéért?

Csak zárójelben jegyzem meg: ismét csúsztattál. "Mert egyébként nem értelmezhetted volna pozitív megnyilvánulásnak ezt a mondatot Névtelen március 20. 22.21 írásából"... Nem értelmeztem pozitív megnyilvánulásnak az írását. Az övérõl nem nagyon beszéltem, a tiédrõl viszont igen. Azon esetleg nem akarnál elgondolkodni?
Névtelen
 


Névtelen 11.45. Süt a rosszindulat minden megnyilvánulásodból. Te vagy az, aki leginkább irigyli KNA-t az anyagi körülményeiért.
Névtelen
 


Szerencsére megint ellentmondásba keveredett magával KNA.
Az úri réteg egészségi állapotáról való kioktatás Telki-párti oldalról jött, amikor a csecsemõintenzív téma került szóba. Akkor nem kérte ki magának, de amikor öngólt rúgott vele, ti. a császárt kérdezte valaki, és erre én kiollóztam egy korábbi-amúgy teljesen értelmetlen- magyarázatot, akkor mindjárt hõbörög. Ez az irigykedés nálatok a jolly joker?
Hidd el, nem mindenki irigy, aki nem bírja a kioktatást.
Tényleg, te tudod, milyen az anyagi helyzetünk?
Névtelen
 


Aha, ellentmondásba keveredtem. Persze. Tudod mi van akkor, ha a tervezettel ellentétben mégis császárra kerül sor? Akkor császárral születik a baba.
Kicsit valószerütlen lenne egy ilyen párbeszéd:
-Kedves hölgyem, sajnos császároznunk kell!
-Jézusmárjaszentjózsef! Mennyibe kerül?
-Ötvenezer forint.
-Akkor mégis inkább nyomok még egy kicsit!

kedves_nevtelen_apuka@alfred.hu
Névtelen
 


Névtelen 12.25, köszi, megírtad helyettem a lényeget.
Névtelen 11.45

Névtelen 11.53, azt se tudod, ki az a "te", és mivel itt többnyire névtelenek vagyunk, azt sem, hogy eddig miket írtam a témában. Épp azért vagyok névtelen - csak itt - hogy olcsó személyeskedés ne lehessen "érv" ellenem. Már akkor az óvatos névtelenség mellett döntöttem, mikor a topikot olvasva elõször hozzászóltam. Épp emiatt.
Egyébként nem irigylem KNA-t. Még ha valódi apuka, akkor se. De kicsit nekem gyanús is valami, nevezetesen az, amit már más is felvetett: hogy nem egy marketinges kollega-e az illetõ "KNA" álnéven... Miért ne lehetne? Én még eddig rajta kívül nem láttam itt olyan férfit, aki képes egyrészt nõkkel szülésrõl napokon át vitatkozni, ilyen részletekig menõen, másrészt akinek nem ciki a Babaneten ennyire sok idõt eltölteni. Van itt még rajta kívül egy-két férfi, de azok férfiasan szûkszavúak. Amellett nekem az is fura, hogy a felesége szülését így kitárgyalja. Egyszerûen ez nem vall valódi (elfoglalt) apukára. Az én férjemnek ilyesmire se ideje, se kedve, se kitartása nem lenne. Szóval kicsit olyan érzésem van, hogy az illetõ valami reklámot akar csináni Telkinek. De ez mindegy, a sokkal bosszantóbb, hogy állandóan be akarjátok dumálni a nem Telkit választóknak, hogy irigyek. Irigy a fene. Az ember jól érezheti magát a bõrében akkor is, ha nincs egy rakás pénze.
Névtelen
 


Névtelenek, leglaább egy számot írjatok a névtelen helyett, akkor legalább tudja a többi, kinek címezze a hsz-t, ne kelljen hozzászólás idejét irkálni.
13.51-es hsz, abszolúzt egyetértek veled.

13.
13
 


Névtelen 2003 Március 21 péntek - 13h 51:
Jó megfigyelõ vagy, valóban jobban ráérek mint az átlag. És valóban sokat írok, de én a valóságban is bõbeszédû vagyok.

Ciki-e a babanetren írni? Egy egész picit már a kérdéssel minõsíted a babanetes fórumot. Én évek óta sok idõ töltök a neten, és több fórumot is "használok", így van némi tapasztalatom.
Nem ciki a babanet, kicsit olyan mint egy idõutazás, a topicok hangulata, a fórumozók problémái, a virtuális és a való világ között itt még meglévõ feszültségek, az igazán kezdõ felhasználók, mind-mind a három-négy évvel ezelõtti magyar internet hangulatát idézi.
Ráadásul a szinte egynemû közösség, néha olyan mint egy lánykollégium, egy lánykollégium minden jó és rossz oldalával.

Viszont már évek óta nem tapasztaltam a neten olyan megnyilatkozásokat mint itt. Például autós fórumokon elképzelhetetlen, hogy ilyen stílusban beszólogassanak mondjuk egy huszonmilliós Range Rover tulajdonosának, csak azért, mert mondjuk a többség nem engedhet meg magának néhányszázezernél drágább lehasznált autót.

Attól tartok, hogy ez jó edzés nekem, a késõbbi homokozó szélén ücsörgésekhez. Eddig azt hittem, hogy a társasági kutyasétáltatás analógiájára mûködik majd a babasétáltatás is, de félek tõle, hogy a babanet csak ízelítõ a játszótéri intrikákból.

Itt a babaneten van vagy harminc kórháznak saját topicja. Borzalamas esetekrõl írnak néhányan, akiket a többség együttes erõvel lehurrog, mondván, hogy csak egyedi esetrõl van szó, és nem szabad általánosítani, de azért abban egyetértenek, hogy sajnos normális, hogy málik a vakolat, hogy reggel hatkor csörgeti a hõmérõt a nõvér, hogy lopnak a takarítók, hogy órákat kell várni a laborra, hogy ezt-azt nem vesznek észre az ultrhangon, hogy az ügyeletes orvos elfelejt szólni a választott dokinak, szülésznõ nem a megbeszéltek szerint jár el, hogy a koszt rossz, hogy akkor is megteáztatják a babát, ha az anya tiltakozik, hogy ha elfogy nem használnak popsikenõcsöt, hogy unott undorral foglalkoznak az anyával csakúgy mint a babával stb stb, tehát ez mind normális, és persze az eltervezett szülés sem lett olyan élmény, mint gondolták, de hát, a lényeg, hogy élménynek azért így is élmény, és a következõt is itt szülik, mert máshol se jobb.
Ehhez képest itt egy topic, amelybe ír egy olyan apuka(! - apuka, már ez önmagában milyen perverzió!) aki mindennel meg volt elégedve, és nem azért, mert maximálisan megalkuvó, hanem mert minden úgy történt, ahogy ezt a megelõzõ hónapokban leendõ szülõként eltervezték.
Egy olyan topic, ahol nincsenek rémtörténetek, ahol olyan körülményekrõl számol be valaki, ami csak az "Álmaink kórháza" topicban, vagy valahol a Nyugat és a Mesék határmezsgyéjén létezik, persze nem teljesen, mert ugye a hazatántorgó disszidensek és a hálivúdifilmek is tóditanak egy kicsit.
Ezért ez az apuka nem létezhet, mert nem és kész!
Mert ugye, vagy nem férfi, vagy nem apuka, vagy mind a kettõ nem, és õ igazából a Telki Magánklinika marketingese, és itt keresi a kórház potenciális vevõkörét...

Pedig csak arról volt szó, hogy leírom, hogy milyen volt Telkiben szülNÜNK, és esetleg válaszolok érdeklõdõknek.
Láthatóan nincs túl nagy igény rá. Néhány levelet váltottam olyanokkal is, akik ide nem írnak, remélem, ki tudtam elégíteni kiváncsiságukat, és ha Telki mellett döntöttek legalább olyan jól érezték/érzik magukat mint mi annakidején.

A többiek, akik itt hápognak meg hõbörögnek remek szórakozást nyújtanak, írok négy sort, és jön rá hat névtelen válasz - ki tudja hányan írják?

Lehet ugrani!
kedves_nevtelen_apuka@alfred.hu
Névtelen
 


Hûûû, de megint nem vagyunk témánál...Kép

QWER!Kép

KöszönömKép igyekszem normális hangnemet megütni, mert nem szeretem az oktalan gyûlölködést, pláne arctalan, idegen emberekkel szemben...

bár, ezt a topicot olvasva idõnként nekem is nyílik a bicska a zsebemben...Kép

Kedves Névtelen Apuka!

el is hiszemKép
egyébként a képeslap szerintem is egy kedves gesztus, jó érzés amikor a kicsi nevére szóló jókívánságot kapunkKép

pitiáner dolog ezen gúnyolódni!Kép

Névtelenek Sokasága!

visszaolvastam...
ebben a topicban sokáig csak két bejegyzés volt olvasható.
utána jött KNA, aki leírta a szülésük körülményeit Telkiben...Kép
soraiból én is csak az elégedettséget, lelkesedést olvastam ki.
örültem, hogy végre jelentkezett valaki konkrét élményekkelKép
NEM a felesége szülését írta le, csak a körülményeket amiket tapasztaltak...Kép

ez miért baj?

én örültem neki, és kb. ilyen elképzelésem volt Telkirõl,
ahogy KNA leírta...Kép
így megerõsített abban /amit már egyébként is eldöntöttem/,
hogy legközelebb én is ott szülökKép

indokaimat fentebb leírtam, én is kaptam gúnyos megjegyzéseket, de teszek rá...
úgy gondolom az, hogy hol szeretnék szülni és miért, az a magánügyem /mint mindenkinek /.Kép
megvásárolok egy szolgáltatást, ha úgy tetszik.

miért baj az, hogy KNA Babanetezik, és jó kommunikációs készséggel van megáldva?
nem reklámot csinál Telkinek, hanem szívesen ajánlja azoknak, akik fontolgatják az ott szüléstKép
az ember, ha pozitív dolgot tapasztal valahol, jó szívvel meri ajánlani másoknak is, nem?Kép

az említett elsõ hozzászólásába kötöttek bele a Névtelenek, így elszabadult a pokol a topicban...sajnosKép

azért remélem, lehet majd normálisan is eszmét cserélni itt, lehetõleg az EREDETI témára /Telki kórház/ szorítkozva.Kép

üdv, és kellemes hétvégét Mindenkinek!Kép
ui: "megkülönböztetõ jelzés" a sok Névtelennek, jó ötletKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Csinálnék megkülönböztetésül nicket, de már nincs értelme, mert ezután már nem akarok hozzászólni.
KNA, elgondolkozhatnál, hogy ha ennyien neked ugrunk, akkor mégiscsak lehetett valami bántó az írásaidban (nem a legelsõben).
Éreztem egyébként, hogy más fórumokon is szoktál vitázni, mert ismerem a többi fórum stílusát, és épp azt szeretem, hogy a Babanet nem olyan. A legtöbb fórumon - fõleg politikai témákban - van két oldal, a hozzászólókkal szemben szinte elvárás hogy eldöntsék, melyikhez tartoznak, és utána elbeszélnek egymás mellett, vitáznak a vitáért, stb. És még véletlen se gondolkoznak el azon, amit olvasnak. Sõt, sokszor nem is olvasnak, csak írnak. És sokszor csak a nyelvüket köszörülik egymáson. Nos, ez itt nem jellemzõ. Csak Te csinálod. Egyszerûen eszed ágában sincs elgondolkodni azon, amit írnak neked.
Lehet, hogy nem is olyan rossz ez, amit te "kicsit olyan mint egy idõutazás, a topicok hangulata, a fórumozók problémái, a virtuális és a való világ között itt még meglévõ feszültségek, az igazán kezdõ felhasználók, mind-mind a három-négy évvel ezelõtti magyar internet hangulatát idézi." Nos, jól érzed, ez nem a te világod. Mi itt jellemzõen nem szoktunk hosszan ellenségeskedni, gyõzködni egymást fölöslegesen. Beszélgetni szoktunk. És nem szólogatott be neked a többség, csak volt valami az írásodban, amitõl néhány embernek fölment a pumpa. De vedd már észre, hogy ehhez te is kellettél!!!
Azon kívül - ismét csúsztattál, mert - az írásomban föl sem merült, hogy ciki lenne a Babaneten írogatni. Én is itt írogatok. Nekünk, anyukáknak nem ciki. Neked sem CIKI, csak szokatlan, és emiatt - errõl szólt a szöveg - kicsit gyanakszik az olvasó.
Na, én nem akarom már ezt tovább ragozni, nincs értelme.
Névtelen
 


Sziaztok!

Erdeklodve neztem bele ebbe a topic-ba, aztan kicsit elborzadtam. Kép HA lehet, es megengeditek, en visszaternek az eredeti temahoz, es kerdeznek. Kép

Engem tenyleg a Telki Korhaz felszereltsege es arai erdekelnek. Azt mar tudom (itt olvastam), hogy barmikor lehet vizsgalatokra jarni, hogy szamlat kap az ember mindenrol, hogy egyagyasak a szobak stb.
De leginkabb az erdekelne, hogy milyen vizsgalatokat vegeznek, a vizsgalatokert mennyit kell fizetni (melyikert mennyit), mennyi a szules (ha sima, ha csaszar), mennyi a korhazi benttartozkodas ara, es hat milyen a Telki felszereltsege. Mennyire vannak felkeszulve a komplikaciokra, van-e epidural, es mi tortenik, ha a baba koraszulott, vagy ne adj isten valami problemaval szuletik?

Az elso gyermekem nemreg szuletett meg, az orvosom, a felszereltseg es biztonsag miatt valasztottam azt a bizonyos BP-i Korhazat, de erdekelne, hogy megy ez a Telki Korhazban.

Koszi szepen,
Gombóc (en vallalom a nevem Kép )
Gombóc
 


Vigyázz, Gombóc, ne feszegesd a komplikációkat és a koraszülöttséget, mert mivel ezekre nincsenek igazán felkészülve, mindjárt meg is kapod a beosztásodat, hogy csak kötekszel! Így kezdõdött a topic "elfajulása" is. Valaki felhozta ezeket az aggályokat és az ott szülõk személyes sértésnek vették. Arról nem is szólva, ha elég jólszituált vagy, akkor ilyen veled nem fordulhat elõ.
Névtelen
 


GombócKép

Szia!Kép

Gratulálok a kisbabádhoz!Kép

Azért ne ijedj meg, nem lesz ez mindig így...Kép
legalábbis merem remélni...

örülök, ha valaki õszinte érdeklõdéssel jön, mint Te,
mert a topicnak ez a rendeltetése emlékeim szerintKép

én válaszolnék Neked, bár azt hiszem Kedves Névtelen Apuka kompetensebb nálam, mert Õk több idõt töltöttek Telkiben,
én csak egy vizsgálat erejéig tértem be, de meg voltam elégedve NAGYONKép

szóval, ha gondolod én válaszolok akár itt, vagy az e-mail címeden...nehogy Te is célpont légy, mert érdeklõdni mertél
Kép
sajnos, mint láthattad, ettõl is kell tartani...Kép

szóval, melyiket választod?

üdv,

Sheila

Ui: a császármûtét árát csak azért tudtam, mert körültekintõen tájékoztattak mindenrõl, bár azért reménykedtem, hogy ha már 2x sikerült a szülés komplikációmentesen, akkor talán harmadszor is...Kép
így is lettKép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Koszi Nevtelen a figyelmeztetest! Kép

Tenyleg azert kerdeztem, mert erdekelnek ezek a dolgok.

Mondhatjuk ugy, hogy anyagilag elvileg most is megengedhettem volna a Telkit magamnak, de a fenti okok miatt az elso szulesemhez inkabb azt a masik korhazat valasztottam. Illetve az ertekrendem szerint azt a penzt inkabb a gyerekemre koltottem.
"Sokproblemas" terhesseg utan eleg nagy volt a koraszules veszelye, aztan a szulesemnel akartam es kaptam is EDA-t (es oxytocint is kaptam a gyorsitas miatt), a gyerkoc a kitolas kellos kozepen elakadt (mint kiderult, nem forditotta el a fejet, es homlokkal elore jott), az orvosom szerint kis hijan vakumra lett szukseg, de vegul megsem kellett (tobbek kozott azert, mert az EDA miatt es a gyorsitas miatt nem voltam annyira faradt, es maradt erom). Kép
Szoval, en mar ovatos duhaj vagyok, ezert erdekelne, hogy milyen komplikaciokra vannak a Telkiben felkeszulve.

Egyebkent a baratnomnek a cege juttataskent fizeti minden esetben a Telkit, es Ot is erdekelne, hogy ha esedekes lesz, oda menjen-e szulni vagy sem. Igy most az O szamara (is) kivancsiskodom. Kép Elmondasa szerint a kolleganoje még ilyen anyagi feltetelek mellett is inkabb masik korhazat valasztott.

Szoval en eloiteletektol mentesen erdeklodom, es szeretnem, ha valaki felhomalyositana. Kép

Koszi,
Gombóc
Gombóc
 


Névtelen 22h33!
Elég idétlen vagy, már bocsi. Nagyon szeretnéd, ugye, ha akárhogy erõlködnek is, mégse sikerülne visszatérniük az eredeti témához? Tényleg: miért jó az neked? Szereted azt a durva veszekedést, ami itt megy? Ha gondolod, javaslok neked néhány másik fórumot (Index, Netlap, stb) ilyen célra. Már többször írtam - mindkét oldalnak - hogy a Babaneten ezt a szájtépés-szórakozásból stílust nem szokták sokáig elviselni. Többek között ezért szeretem a Babanet fórumát. Aki meg virtuális kocsmát keres, az ne egy jó fórumot próbáljon lealacsonyítani, hanem keressen egy már meglévõt. Van bõven.
Névtelen
 


10.30:
Ha nem vetted volna magadra, és nem vetted volna észre,. az a 22.33-as hsz. gúnnyal vegyes humor volt.
Akinek nincs humorérzéke, az ne szóljon bele mindenbe.
13.
Névtelen
 


1. Észrevettem. Humornak rossz volt, a téma tovább-rágása tûnt inkább a célnak (hogy melyik oldalról, az eléggé mindegy). Nem vettem magamra, mert ilyen témában speciel sosem szóltam hozzá. Sem telki-ellenes, sem telki-párti nem vagyok, csak ezt a topikot találom ebben a formában nevetségesnek.
2. Ugye azt nem gondolod komolyan, hogy a humorérzék (vagy pláne az, amit te annak nevezel) elengedhetetlen tulajdonság, és hogy anélkül inkább kuss? Azért tudok a humorérzéknél néhány fontosabb tulajdonságot is. Ja, és a te poénod se nagyon ült (ennyit a humorodról...), a rögtön utánad hozzászóló sem értékelte.
Névtelen
 


Már ne is haragudj, hol látsz itt tõlem humoros hozzászólást?????????
Én ui. 13.-ként aláírom a hsz-aimat. Nem látom, hogy hol írtam volna bármi humorosat...
13.

(Vagy úgy gonmdolod, hogy minden névtelen hsz-t én írok? Ezexerint most párbeszédet folytatnék magammal?????)
Imádom az ilyen kva okos embereket.
13
 


Gombóc: van telkiéknek e-mail cimük, én tölük kértem közvetlenül anak idején infót. Ha gondolod, átküldhetem azt az árlistát, bár már kb. 1 éves.

zsaniPankoszt
zsani
 
 


Gratulálok Nektek. Ez aztán a értelmes beszélgetés. Mióta Gombóc kérdezett, azóta sikerült 7 hsz-t produkálnotok, amibõl egyetlen egy volt normális. Ha végre meri itt valaki is vállalni a nevét, jó lenne, ha megtisztelnétek/megtisztelnénk normális emberi módon válaszainkkal. És teljesen felesleges töltelék, szúrkálódó, piszkálódó hsz-kal tele tûzdelni a topicot. Nyissatok egy új topicot, amiben kiélhetitek e hajlamaitokat.

Talán vissza kellene térnünk a babanethez méltó hangnemhez. köszönöm Mindenkinek, aki szintén így gondolja Kép

ON
Ha végre sikerülne valakinek válaszolnia Gombóc kérdéseire az engem is nagyon érdekelne és valószínû, hogy másokat is!

Üdv: QWER
QWER
 


Annyit tudok, hogy EDA biztosan van, de nálunk nem volt semmi ilyesmi. Egyébként Gombóc az lenne a legcélszerűbb, ha kimennél Telkibe, és elmondanád, itt szeretnél szülni, és érdeklődsz. Szerintem ehhez még bejelentkezni sem kell, és mehetsz a napnak bármely szakában (az ismerőseim este 10-kor mentek ki ilyen célból). Ez még semmire sem kötelez, és semmibe se kerül. Ekkor végigvezetnek a kórházon (nőorvos vagy szülésznő), és MINDEN kérdésedre válaszolnak, minden megmutatnak (ha szül valaki akkor a szülőszobát biztos nemKép). Próbáld meg, mit veszíthetsz? Ha nem tudnak neked megfelelő ellátást adni, akkor egyszerűen nem választod. Hazudni meg nem fognak azért, hogy ott szülj.

KNA Felesége
Névtelen
 


Sziasztok!

Zsani,
legyszi, kuldd at, nagyon megkoszonnem! Kép

KNA Felesege,
koszi a biztatast, de jobb szeretem eloszor osszeszedni az infokat, es szemelyesen csak akkor menni el valahova, ha mar valamennyire "felkeszultem". Kép Illetve, ha egyaltalan ugy gondolom, hogy erdemes idot aldozni a kimenetelre. Kép

HA vannak meg infok, nyugodtan johetnek ide, a topicba. Szerintem ez a hely pont arra valo, hogy ezeket megosszak egymassal az emberek, nem? Kép

Koszi szepen,
Gombóc
Gombóc
 


Sziasztok!

Ha nekem ennyi pénzem volna, a szülés helyett õssejt-mintavételre és raktározásra költöttem volna. Szinte pont ugyanez az összeg!! Sajnálom is, hogy nem tehettem meg. Kép
méri
 
 


Arra koltod a penzed amire akarod, de az ossejt mintarol kiderult hogy marhasag, nem mukodik, ehhez kepest jo sokba kerul, a szules meg eleg meghatarozo esemeny es mar evmilliok ota gyakoroljuk Kép
idike
 


Sziasztok!

Már régen jártam ebben a topicban, de közben megszületett Lára a Telki kórházban. Nem volt egyszerü dolog, komplikációk miatt császár lett, de igy is csak pozitívat tudok mondani a kórházról. Az összes munkatárs hozzáállása, a nyugi, a törödés, mintha nem is a magyar egészségügy intézménye lenne. En szívesen elmesélem bárkinek telefonon is, mert igy leirni részletesen, hogy mindenkit érdekeljen, ugysem lehet.

Gabo

BalassaGaby@aol.com
Névtelen
 


Szia Gabo, gratulalok Larahoz!! Kép
Azert ha megis ugy dontesz, megirod itt a tortenetet, en nagyon szivesen olvasnam! Es szerintem sokan masok is!
Jo babazast! K
K
 


Gabo:
Pedig, szánj rá egy kis időt és fáradságot, hogy részletesen leírd a szülésetek történetét elejétől a végéig, mert mi pl. nagyon kíváncsiak vagyunk rá, és szerintem mások is!

kedves_nevtelen_apuka@alfred.hu
Névtelen
 


Sziasztok,

hát megpróbálok néhány dolgot leírni a kórházról, amennyire idöm jut. Legfeljebb folytatásos regény lesz belöle.
Nincsenek hosszu magángangzóim, csak ha külön elövarázsolom öket, ezért ha gyorsan irok, akkor inkább elhagyom. Remélem azért olvasható lesz.

Mi meglátogattunk több kórházat, mielött Telkiben kötöttünk ki, de már a bemutatkozásnál nagy különbség volt.
En az elözö babát császárral szültem, ezért minden kórházban arra próbáltak beállítani, hogy ujabb császárra készüljek fel.
Epidurális érzéstelenítést sem a MAV-ban, sem a Margitban nem szabad elözetes császár után adni, mert akkor nem érzem a régi heg elválását. Erröl annyit, hogy orvosom szerint ezt nem nekem kell érezni, mert azért van ott velem orvos és szakszemélyzet, hogy ilyesmire odafigyeljen.
A többi kórházról most tovább nem irok, inkább a Telki hangvételéröl.
Megkérdezték, hogy a masodik babat hogyan szeretném szülni, mondtam, hogy én normál szülést szeretnék, ha megy. Azt mondták, támogatnak benne, mert ez a gyerek világra jöttének természetes módja. Epidurálist kaphatok, olyat kaptam, amivel fel is tudtam állni, járkálni. Mikor megérkezett a doktornöm, még nem hatott az érzéstelenítés, csak éppen bekötötték. Azt mondta, megvárná, amig hat, majd szóljak, mert nincs értelme fájdalom alatt vizsgálni, ha lehet anélkül is. Az egesz szülés alatt ez volt a hangvétel. Az állt elötérben, hogy nekem mi a jó, mit szeretnék, milyen poziciót, soha semmit nem kényszeritettek rám, nem küldtek fel háton feküdni az asztalra, mert az orvosnak ez kényelmesebb.
Végül a tágulási szakasz után nem jött le a baba feje, hiába vártunk órákig. A doktornö jelezte, hogy császározni kell esetleg, de hagyta, hogy magam döntsem el, meddig birom igy a fájásokat. Aztán olyan erös fájdalmat éreztem, ami nem normál fájás volt, és szóltam, mert éreztem, hogy most már tényleg menni kell a mütöbe, nem lehet tovább húzni. A férjem természetesen jöhetett velem, beszélt hozzám, hogy mit lát és végigi ott volt mellettem. Igy ö kapta meg elöször a babát, hiszen én nem tudtam kézbe fogni.

Szülés után kértem a doktornöt, hogy maradjon bent a kanül, mert az elsö napokban szeretnék erösebb fájdalomcsillapitást, mert az elözö császár után nagyon erös fájdalmaim voltak a felállásnál. Természetesen ez is lehetséges volt, a mütét utáni második napon én szóltam, hogy már nincs szükségem az epidurális érzésttelenitésre.

A kétágyas szobában csak mi voltunk, a család. Egy ágyban aludtunk a babával és ehhez jött még hozza Blanca, vagyis négyen fészkeltünk a nagy ágyban. Bárki is jött be, mindig kopogott, és nagyon udvarias volt. Barmikor bárkitöl kérdeztünk, mindig volt rá idö. A csecsemös növérek szinte azt lesik, hogy mikor jöhetnek már segiteni. De ha becsuktam az ajtót és kitettem a "Kérlek ne zavarj" táblát, még a vizitet is elhalasztották, mert hátha alszunk.

Nem tudom, hogy mit irjak még. A felszereltség kitünö, ettöl igazán nem kell tartani. Nekem olyan hülyeségeket akartak bemesélni, (más kórházakban), hogy Telkiben nincs még elég vértartalék sem egy komolyabb mütétre. El kell menni a kórházba és meg kell nézni személyesen. Szivesen végigvezetnek és annyit lehet kérdezni, amennyit csak akar az ember.

Az uj császárom vágása egyébkénk gyönyörüen gyógyult, mert olyan varratot alkalmaznak, amit a plasztikai sebészek is. Mert még ilyenre is odafigyelnek.

Ha bárkinek van kérdése, csak rajta, de most mennem kell a Lára babához...

Gabi
Névtelen
 


Kedves Gabo,

gratulálok Lára babához! Biztos kedves-nyugodt kislány lett, ha már ilyen türelmes a mamája is (órákat várt a természetes szülésre).

Blancát hogy vittétek be? Amikor megindult a szülés jött veletek vagy csak késõbb? Van olyan kórterem ahol nem két egyszemélyes ágy van?

Surtya doktornõnél szültél? A doktornõ hihetetlenül nyugodt és türelmes, megbizhatóságot sugároz, mellette nem idegeskedik a kismama.

Hogy kerültetek a Telki kórházba, ajánlotta valaki?

Elsõre talán ennyi kérdés elég:-)

Szia:
KNA felesége
Névtelen
 


Gabo,
elöször is gratulálok a babádhoz.
Kérdéseim lennének, remélem, senki nem köt bele, hogy negatív felhangok, de engem ezek érdekelnének.
Elõször is az nem volt világos, hogy megkérdezték, hogy akarsz szülni. Ezek szerint ha valaki úgy megy oda, hogy márpedig én császárral akarok, akkor azt kap?
Írod, hogy erõsebb fájdalomcsillapítást kérték utána. Szoptattál? Nem mondták, hogy ilyenkor a baba érdekében nem ajánlott?
Köszi, ha Lára mellett szakítasz a válaszra idõt.
N.N.
 


Sziasztok!

Igen, Surtya doktornönél szültem.
A kórteremben egyszerüen összetoltuk a két ágyat és igy aludt az egész család együtt.
Blancát nem a szülésre vittük be, csak utána. Mégcsak 3 éves, de olyan meghatott volt, hogy végre kibújt a baby és nagyon szerettem volna, ha részt vehet benne, ahogy az új kis családtaggal összeszokunk. Nagyon jó volt, amilyen nyugit áraszt az egész kórház, én egy pillanatra sem éreztem magam kórházban, mert nincs az a zaj, szag és egyéb kellemetlenségek, egészen privát szférámnak éreztem a szobánkat, ami csak a miénk arra a pár napra, ahol startolunk az új kis jövevénnyel.

Kedves N.N
Egyáltalán nem érzem negatívnak, teljesen jogos kérdések.

Igen, a Telki kórházban vannak, akik direkt császárral akarnak szülni. Ehhez tudni kell, hogy nagyon sok amerikai paciensük van és izraeli, ahol ez mindennapos dolog. Sok amerikai nönek meg sem fordul az eszében, hogy normális úton is lehet gyereket szülni, mert strapásabbnak és veszélyesebbnek érzi, mint egy jól megtervezett császáros szülést. Az elöre tervezett császárok nyugati országokban éppen most vannak terítéken a sajtóban, mert nagyon sokan kérik. Mi nem igy szerettük volna, csak igy jött ki a lépés.

Fájdalomcsillapítás:
Szoptatom a Lárát és éppen ezért kértem, hogy maradjon bent az epidurális érzéstelenítés kanülje. Tudomásom szerint az igy bejuttatott jájdalomcsillapító rám van csak hatással és nem megy át a tejbe, mint a szájon át bevett tablettáj vagy szuri. Ezért kértem a doktornöt. Másrészt akinek volt már császára (nekem is), tudja, hogy milyen erös fájdalmak vannak a második napon és az elsö babámnál éppen ez a fájdalom gátolt a normális szoptatásban, mert nem tudtam töle ülni és hogyan tartani a babát. 15 cm-es vágást nem lehet egy paracetamollal vagy aszpirinnal elfelejteni.

Ha bármi más kérdésetek van, szívesen válaszolok, megértem bárki kétségét, de ezek után is mindenkinek azt ajánlom, hogy menjen oda és önmaga alkosson képet a kórházról és a személyzet hozzáállásáról.

Gabi

BalassaGaby@aol.com
Névtelen
 


Gabi!
köszönöm válaszod. Olvastam a másik topikban a gondodat, sok sikert és kitartást a szoptatáshoz, boldogságot, egészségetKép
N.N.
 


Szia Gabi!

Gratulálok Lára babához, sok boldogságot kívánok Nektek!Kép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


szia Gabi
én is nagyon sok szeretettel gratulálok a kis Lárához.
Nagyon szép és megható a szüléstörténeted, nagyon jó volt olvasni hogy ilyen csodálatos élmény is lehet a komplikált szülés, a szülõ családot tisztelet övezi, boldog, békés, nyugost napokat tölthetnek együtt ebből a szívmelengető alkalomból...

nagyon megható volt.

Mivel ez egy magánkórház, szerintem nem titok hogy mennyibe kerül mindez. Szeretném ha erről tudna valaki nekem infóval szolgálni, előre is köszönöm.

Moncsi
Moncsi
 


szia Moncsi!
Van honlapja a kórháznak nézd meg!
www.telkihospital.hu
Egyébként küldenek ingyenes árajánlatot ha kérsz!
telkihospital@telkihospital.hu
Angel
 


Angel
köszönöm, bár a honlap nem töltődik be illetve nem látható semmi.
Moncsi
Moncsi
 


Kedves kismamák/papák!

nagyon nagy segítséget jelentene, ha Dr. Varsányi Hajnalkáról írnátok vmit. Jelenleg "előkészítési" fázisban vagyunk a férjemmel, szeretnénk már kisbabát, de úgy néz ki, vmi nincs rendben a ciklusaimmal. Szeretnék már most ahhoz az orvoshoz járni, aki később a terhesség és a szülés alatt is végigkisérne, de semmi tapasztalatom és az általam ismert nőgyógyászokról nincs túl jó véleményem. A fent említett hölgyet ajánlották, állítólag a Telki főorvosa és van magánrendelése is.
Előre is köszönöm a segítséget! Viv
viv
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: