Új privát üzeneted érkezett!

Haho mindenki!

Köszönöm szépen a jókívánságokat.

Mivel én vidéken lakom, de pesten fogok szülni 2 védõnõm van az egyik körzetileg aki majd a babát fogja látogatni ha megszületik, a másik a pesti dokimnál a havi redszeres vizsgálattal egybekötve szintén ellát jótanácsokkal, receptekkel, beutalókkal stb.
Mindkettõ szimpi és mivel felváltva megyek hozzájuk, ezért az idõközben felvetõdõ kérdéseket mindig megbeszéljük és vannak dolgok amit mindkettõtõl megkérdezek, mert jó az ha az ember hallja milyen eltérések vannak a véleményekben.

Felkészitõt is szerveznek itt helyben a védõnök igy el tudtam menni a szülés-vajúdásra, mert itt most kezdõdött és szintén volt videovetítés + egy meghívott vendég fõorvos tartott elõadást hogyan zajlik igy tõle lehetett kérdezeni is. Minden alkalommal kapunk valami kis ajándékot is.
Elsõ alkalommal kaptunk Tena betéteket minden mértebõl egy darabot. A szülés után ajánlatos a vérzéshez ilyet venni, mert a sima betét ilyenkor kevés.
A következõn pedig egy gyerekgyógyász mondta el azokat a tanácsokat mit kell tenni a szokásos csecsemõbetegségek esetében+ videovetités is volt.

Köszi lányok a beszámolót a Jánosos felkészitõrõl, de annak fényében amit irtatok, nem sajnálom, hogy kihagytam, mert szerencsére az itteni elõadás pozitivabb élményeket hagyott bennem és elég részletes is volt.
Teljesen le vagyok döbbenve ezen a kihúzom a méhet és összeöltöm dolgon, mert ezt még senkitõl soha nem hallottam.
A dokimmal is átbeszéltük a szülés utáni programot de ezt õ sem emlitette a többi stimmel csak õ azt mondta, hogy a szülés után 10 perc múlva visszakapom a babát és szoptathatok még ott a szülõágyon.
Csak a varrás-tisztitás idejére veszik el, nehogy egy hirtelen fájdalmra megrezzenve elejtsem szegényt.

FONTOS KÉRDÉS:
Jövõ kedden mi lesz a téma?
Mikor lehet megtekinteni a szülõszobát?

Mindenkinek üdv:
Virág
flower
 
 


Sziasztok!

Tényleg nem vitték el egy órára tölem a lányom. Csak addig nem volt velem amig az orvos rendbetett és a szülésznõ lemosdatott. De Apa addig is foghatta. Nem értem ezt az 1 órát? Ezt a Judit mondta?

L.
L.
 


Sziaszitok.
Igen a Judit mondta. Ki is számolta. De az már ott is gyanus volt, hogy egymás után adta össze az idõket mindha a baba ellétását csak az összevarrás után kezdenék el. Szóval nem értem. De nem volt türelmem kivárni az ezer kérdést a végén.
Nem tudom mit gondoljak. Mert minek nézetnek egy angol filmet ha itt teljesen más a helyzet. Nehogy elrémüljünk?

Van itt olyan aki mostanában szült a Jánosban?

Zsunya
zsunya (zsunya)
 

 
 

Szijja Mindenki!
Ezt még tényleg meg kellene kérdezni, hogy minek veszik el a gyereket egy órára, mikor gondolom Apuci is nagyon örülne, ha végre õ is kezébe foghatná. Ráadásul talán a mi figyelmünk is egy kicsit elterelõdne a fájdalmas varrásról azzal, hogy rájuk figyelünk. Ráadásul miért inkubátorba teszik???? A legtöbb helyen csak akkor kerül inkubátorba a gyerkõc, ha koraszülött vagy besárgul.
Másik kérdés, hogy miért nem lehet a gyereket és a mamát egyszerre ellátni. Két külön orvos vizsgál.

Jó ha a védõnõvel meg lehet beszélni a kérdéseket, problémákat. Az én védõnõm a toxoplazmosisról pl. szinte semmit nem tud. Arra is rácsodálkozott, hogy nem csak macskától lehet elkapni, hanem szinte minden nyers húsban van parazita. Ne kóstolgassatok pl. fasírtot! (csak sülten Kép) Arra sem figyelmeztetett, hogy a törvényben elõírt kötelezõ szûrõvizsgálat ez és a rubeola szûrés, mégsem csinálják rutinszerûen, mert az ugye extra 1500 Ft vizsgálatonként az osztály költségvetésébõl. Csak tudnám mire fizetjük a vizsgálati díjakat.

Üdv
épp háborgó
Edina
Névtelen
 


Zsunya nem fizet vizsgálati dijat....
Nagyon kezdek aggódni csajok.. Nem szoktam ilyet. De nem tetszik ez nekem.

Csók
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Kép))))
Azt hiszem te csinálod jól Zsunya!
Pláne, hogy még mûködik is neked.

Õszinte híved
Edina
Névtelen
 


Haho!!!

Légyszi irja meg nekem valaki mi lesz jövõ kedden a felkészitõ témája, mert vizsgára készülök, így csak akkor megyel el, ha tényleg érdemes, mert az idõ most nagyon "drága" :-).

Köszike.
Sziasztok: Virág
flower
 
 


Kaptam ma egy ismeretlen feladóju levelet, a születéspénztárról. Innen küldte valaki vagy spam? Egy weboldalt reklámozott ahol mindenfléle szülésjogi dolgok voltak. Otthon vs. kórházban. Ilyesmik.

Pusz
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Zsunya!

Én is megkaptam, de azonnal töröltem.

L.
L.
 


Virág!
A holnapi téma a baba lesz, illetve szülõszoba nézés.
Zsunya!
Mi is kaptunk ilyet, spam, töröld nyugodtan. Feladó nélkül érkezik.
Üdv
Edina
Névtelen
 


Sziasztok,
Tegnap sajnos nem tudtunk elmenni a tanfolyásra. Írjátok le kérlek, hogy mi volt a téma és mit tanultatok.
Köszi
Edina
Névtelen
 


Hm
Hát én lehet hogy nem megyek többet. Olyan ijesztgetõs az egész. Mintha valami buta tévés show lenne. (...és látja itt ezt a forró szögesdrótot, ezen kell majd átmászni mezitláb... önök jelentkeztek és csak egy maradhat...) Brrrr
Retró szülõszoba - vissza a hatvanas évekbe. Nesze itt egy labda amin ülhetsz, ha meg akarnál halni.

Szóval Edina nem vesztettél semmit. Nekem semmi újat nem mondtak. És kezdem nagyon unni ezt az ijesztgetõs dolgot. Mosolyogva elmondják hogy ki meddig mit hogy szenvedett.

ehh
bocs.
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Huhhh Zsunya :-))

Tegnap én sem tudtam ott lenni, de a beszámolód alapján talán nem is baj, hogy majd csak akkor szembesülök a szülõszobával, ha már eljött az idõ :-)

Holnap megyek az elsõ CTG-re, kíváncsi vagyok mit fog a baba produkálni.

Üdv.
Liz
Névtelen
 


Sziasztok,
Igazán "izgalmas" lehetett a sok horror. Azért mégis hogy néz ki a szülõszoba? Vannak fotelek, bordásfal, kötél, stb. az elõtérben a vajúdáshoz?
Rákérdeztetek a fájdalomcsillapítási módszerekre meg hogy esetleg apuka is foghatja a babát amíg anyukát összevarrják?
Mi lesz a következõ téma?
Üdv
Edina
Névtelen
 


Drága Edina, mint irtam semmi. Lásd SEMMI nincs a szülõszobában csak az ágyak (fenntebb retro jelzõvel, 4 darab) valamint egy hifi cucc amin hallgathatsz amit akarsz. De kétlem hogy ez valóban bármit is számitana. Ja meg van a naaaaagy piros gumilabda. Arra rá lehet ülni (ha éppen nem foglalt)
Kb nesze-bazmeg-anyáink-is-igy-szültek-aztán-mégis megvagyunk-te-sem-kapsz-jobbat.

Elnézést a vulgaritásért. De nagyon a bögyömbe vannak. Már onnan kezdve hogy minek nézetnek meg egy videót arról hogy ha Angliában szülnénk akkor mi lenne. Mert az itteni helyzet és az ottani között egyetlen azonos vonás volt: a szülés ténye. Más semmi.

Grrrrrrr

Zsunya, aki csak abban bizik, hogy lesz annyira rosszul hogy ne érdekelje hogy mi van körülötte. Különben még fel találna borogatni ezt-azt....
zsunya (zsunya)
 


Zsunya!
Nyugi. Megkérdeztem egy pár ismerõsömet és állítólag mindenki van olyan rosszul, hogy semmi másra nem tud koncentrálni. Mivel én a MÁV-ban kezdtem (csak az orvos nem volt ok), láttam ott a szülõszobát. Nem írom le, mennyivel jobb benyomást tett.
Az a szép, mikor többen szülnek egyszerre és hallod más anyukák üvöltözését, mert csak függöny van gondolom az ágyak között, meg a csúnya szitkozódást, ami állítólag szintén a szülés velejárója. Még nem volt ilyenben részem, de mások szerint épp serkentõ hatással van a vajúdó anyukára.
Csak azt tudnám, mi van ha én épp Prodigy-re szeretnék szülni, a másik ágyon fekvõ meg Bachot szereti? Kép
Ha többen ülnek egymás után a bizonyos piros labdán, nincs fertõzés veszély? Mit csinálnak ha összevesznek a labdán az anyukák?? Hol lehet sétálgatni vajúdás közben? Semmi közösségi helyiség nincs? A folyosón csak nem sétál a mama egyszál semmiben vagy köntösben épp csurgó magzatvízzel? Kép(
Elképzeltem és megborzongtam. Kép
Mikorra vagy kiírva? Április?
Virág! Szívesen megismerkednék veled, hátha egy nap szülünk. Legalább tudjam ki káromkodik majd a mellettem levõ ágyon Kép)
Sziasztok.
Edina
Névtelen
 


Kedves Zsunya!

Ne haragudj nem akarlak megbántani, de senki nem mondta Neked, hogy kötelezõ a Jánosba szülni.
A szülõszobáról meg annyit, hogy ha ott leszel már minden fog érdekelni csak az nem, hogy bárkivel összevesszél a labdán vagy bármin. Én a szememet nem birtam kinyitni vajudás alatt nemhogy azzal törödjek, hogy felkeljek és egyensulyozzak egy labdán vagy azt nézzem milyen szinü a csempe a falon. Sokkal fontosabb, hogy az az orvos és szülésznõ akik körülöttem vannak azok rám és csakis rám koncentráljanak. Én ezt megkaptam a Jánostól ezért megyek vissza megint.
Csak egy példa arra, hogy milyen amikor 1 ágyasok a szülõszobák: A Hugom a Margitba szült. Berakták a szülõszobára és rácsukták az ajtót, senki nem nézett rá és nem kérdezte meg tõle szeretne -e valamit. Ha mi nem vagyunk ott a szeméylzettõl akár az ágyról is leeshetett vona kinjába.Mikor megszületett a kisfia és mi már nem voltunk ott hiába nyomta a csengõt, hogy kisérje ki valaki pisilni rá sem hederitettek 1 órával a szülés után egyedül botorkált a folyoson és ment a Wc-re mert senki nem ért rá kikisérni.
Hát tudod mit akkor inkább csak függönnyel legyek elválasztva a másiktól, de ha kérek valamit ugorjanak hárman legalább.
Egyébként nem születik olyan sok baba a Jánosba, hogy Te bárkivel is összevéssz a labdán.
Remélem nem bántottalak meg.

L.
L.
 


Kedves L. Dehogy bántottál meg! Tudom én is az eszemmel hogy igy van ahogy irod. Nem hiszem hogy bárhol máshol jobb lenne a helyzet, csak mint irod is, más. A szülésznõk nekem is szimpatikusak. Csak valahogy ez az elõkészitõ tanfolyam jön nekem ki hülyén. Eddig nem féltem, pedig anyám amióta az eszem tudom azt mesélte, hogy élete legborzalmasabb napja volt (ott a Jánosban) amikor születtem. Ok. egyedi spéci balszerencsés eset volt. Dehát. Kedden viszont az volt az érzésem, hogy jobb lenne, ha nem mutogatnának nekem többet ilyet, mert ha ott leszek, akkor már úgysem fog elrémiszteni, most viszont nyomaszt.

Elnézést a kifakadásért. Nem ellenet irányult. Akit esetleg bánt attól külön bocsánat.
Pusz
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Zsunya!
Mégse bírom ki, hogy ne legyek tudálékos.
(Még nem vagyok érintett, itt totyorászik egy egyéves körülöttem, és a következõt jovõre szeretnénk csak, de mivel a dokim átigazolt a Jánosba -Kaszás dr-valószínû én is ott fogok szülni.)
Csak olyan rossz olvasni, hogy ennyire megijesztenek benneteket a hülye videókkal, meg a ronda szülõszobákkal.
Kedves Zsunya, hidd el belülrõl az egész teljesen más lesz, ne hagyd magad ijesztgetni!! Egyébként teljesen egyetértek L-lel: jó ha jók a körülmények, de sokkal fontosabb a személyzet! És a János profi a problémás újszülöttek ellátásában, ez pedig szerintem igen fontos szempont!!
Én ráültem arra a bizonyos labdára, de annyira nyomott a gyerek belülrol , hogy fel is keltem róla rögtön (azaz felhúzott a férjem). Bordásfal , víz eszembe se jutott, örültem, hogy állni bírok az ágy mellett, aztán már azt se. Arra jutottam, hogy ezek az eszközök nagyon jók lehetnek egy problémamentes , sima vajúdás korai szakaszában, de ebben az esetben meg nem nélkülözhetetlenek, mert nélkülük is jól megy majd minden. Viszont a gondoskodás és odafigyelés nélkül akkor is baj lehet, ha egyébként nem lenne!!! Biztos mindenki más, meg minden szülés más, de szerintem tényleg nem múlhat az élmény ezeken a tárgyi dolgokon. Azokat meg kell nézni, hogy legyen helyismerete az embernek és kész. Vigyél egy párnát a hátad mögé, meg valami puhát a szülõágyra, mert ha kemény az állítólag tényleg kényelmetlen, szóval amin lehet segíts, de csak emiatt nem érdemes elmenni máshová.
A szomszéd szerintem sem fog zavarni, remélem nem azért mert olyan "rosszul" leszel, hanem egyszerûen azért, mert a vajúdás annyi energiát és figyelmet követel befelé, hogy az ember egy idõ után tényleg kizárja a külvilágot. Nem csak a fájdalom miatt, hanem mert ez egy ilyen folyamat, ennek csak egy eszköze a fájdalom, de nem a lényege. Azt viszont, hogy hogyan bánnak veled , még akkor is fogod érzékelni, amikor másról már rég nem veszel tudomást és szerintem ez határozza meg , hogy hogyan éled meg az egészet.
Sajnos én a mûtõben végeztem, tehát alapvetõen borzasztó kudarcnak érzem a gyerekem születését, a mai napig nem tettem túl magam rajta, de ha levágom a végét és csak addig nézem, amíg el nem vittek mûteni, akkor nagyon szép dolognak tartom a szülést (pedig nem volt könnyû, csomó beavatkozás, nagyon intenzív vajúdás, elhúzódó szülés stb), mert jól bántak velem, partnernek tekintett adoki, akkor is amikor már beszélni sem tudtam, akkor is elmagyarázott mindent , amikor már csak félig fogtam.
Viszont szerintem szülésznõt érdemes választani, fõleg, ha lehet, hogy többen szülnek egyszerre. (Errõl azt hiszem volt szó korábban.)
Bocs a hosszért, meg az okoskodásért, de tényleg szeretnélek megnyugtatni, hogy nem olyan borzasztó (ja a BM-ben vetített szülésvideón én rosszul lettem :-))) Egyszerûen nem bírtam, ahogy az a nõ ott szenved. A sajátomat sokkal jobban viseltem:-))
moncaberta
 


Csak azt kívánom mindenkinek, hogy a koraszülött és pathológiás újszülött osztályra ne kerüljön senkinek a gyereke...... mert az valami döbbenet, ami ott folyik. Akit érdekel, annak szívesen elmesélem.
Tea
 


Moncaberta köszi a biztatást. Igy vissza olvasva magamat igazán hülyén érzem magam. nem vagyok az a bepánikolós fajta. Most sem ez történt, csak olyan nagyon nagyon kiszolgáltatottnak éreztem ott magam. A szülésznõk nagyon szinpatikusak, dokim nincs. Szóval köszönöm jól vagyok.
Igazán azért is aggasztott az egész mert mint mondtam anyám mindig csak mint nagyon rossz dologról beszélt. De neki az is volt. Más meg mostanáig nem volt a környezetemben aki szült és emlékszik is valamire. Kép Szóval köszi.

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok!

Zsunya, téged nem is láttalak a keddi elõadáson, pedig én is ott voltam és figyeltem nincs e valaki közületek ott, de néha olyan vaksi vagyok...

Az én véleményema szülõszobáról:
Nagyon kiváncsi voltam a szülõszobára, mert tudtam magamról, hogy az ilyen dolgok megemésztéséhez idõ kell.
Nagyon letört az összhatás amit tapasztaltam, pedig számítottam rá, hogy nem lesz otthonos és kellemes a környezet, na de hogy ennyire (na midegy!) és az is rossz volt, hogy hallottam ahogy a körülöttem lévõ többi kismama és papa is hangosan szörnyülködik, jobb esetben gúnyos megjegyzéseket tesznek. Aznap este magamban emésztgettem a láttottakat és hallottakat és félelem fogott el. Azt gondoltam, ha nekem ezt valaki azelött mutatja, hogy teherbe estem..., hát bizony jobb hogy nem tudtam mire vállalkozom.
Másnap viszont beszéltem a legjobb barátnõmmel aki 2 éve szült és megkértem tövirõl-hegyire beszéljük át a szülõszoba dolgot.
Megnyugtatott, hogy e miatt ne aggódjak.
Neki is hasonló véleménye volt, mint amit Moncaberta is irt.
Amikor már vajúdik az ember befelé figyel nem érdekli a környezet, a csempe, más vajudó anyuka stb. csak az, hogy olyan emberek és hozzátartozók legyenek mellette akik lelkileg segitik õt a fájdalmak elviselésében és figyelnek rá.
Amikor pedig a baba megszületik és melléd teszik, már nem érdekel téged, hogy ki mit csinál(visit) melletted minden megszünik és csak rá figyelsz.
(Persze ez csak problémamentes szülésre vonatkozik.)

Kedves Edina!
Örülök neki, mert tényleg nagy esély van rá, hogy ha nem is egy napon szülünk, de kórházi tartozkodásunk fedi majd egymást.
A mobilom: 20/45-44-132
Jövõ kedden én biztos,hogy megint megyek az elõadásra, mert "Légzéstechnika-Relaxáció" lesz és az hasznos lehet.
Ha gondolod találkozhatunk ott is vagy máskor.
Esetleg hivj fel vagy irj sms-t és megdumáljuk.

Virág
flower
 
 


Na ezt a légzéstechnikarealxot még meglesem. nadeaztán szó se többet szülõszobáról tõlem. Kép
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok !

Túl vagyok az elsõ CTG-n. Babóca ugyan nem nagyon mocorgott, de az eredmény a doki szerint tökéletes.
Legközelebb csütörtökön reggel megyek újra. Valaki jön még akkor ?

Üdv.
Liz
(36. hét)
Névtelen
 


Tea,
engem érdekel, természetesen magánban, megköszönném, ha írnál errõl.
M

moncaberta@freemail.hu
moncaberta
 


SZiasztok!

Ugyanez a véleményem a hülye videórol és a szülõszobbáról! Lehet, hogy mi sem megyünk el már minden alkalomra.

Kedden mi lesz a téma??

Újat eddig nekem sem mondtak ezen a méhkihúzásos varráson kívül (azóta is rosszul vagyok, ha csak eszembe jut).

Remélem jó lesz a szülésznõm, és bízom az orvosban meg a páromban is - de azért jó lett volna, ha nem ilyen rémesek a körülmények.

Jók Legyetek!

Mummy
Mummy
 


Szia Mummy!

Legutóbb nem a Judit tartotta az elõadást, hanem egy másik csaj és õ azt mondta, hogy holnap Légzéstechnika-Relaxáció lesz a téma.
Remélem hasznos lesz elmenni.

Szia:
Virág (26.hét)
flower
 
 


Sziasztok!
Én még csak a tervezgetõs idõszakban vagyok (babát illetõen), de valószínûleg én is a Jánosban fogok szülni majd.
Lenne pár kérdésem:
Ha papás szülést szeretnénk, muszály erre a tanfolyásra elmenni???
Elõre köszi a válaszokat:
Jovika

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Szia Jovika!

Nem muszáj elmenni. Mikor a lányom született nem jártunk erre a tanfolyamra. Most eszünkbe sem jutott elmenni.

L.
L.
 


Szia L. és kösziKép Ez megnyugtató, lévén én eü.-s,ex kórházi dolgozó, nekem minek, a párom meg ha nagyon kiváncsi, elviszem. De kétlem, hogy más nõ szülését akarná megnézni, videórólKép
Üdv:
Jovika

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Szia Virág!

Nem jutottam el sajnos kedden. Mit mondtak a légzésrõl?
Gondolom, hogy fontos, de én már így a 36. hét felé nem kezdek tudok eljutni egy tanfolyamra sem. Ki tartotta az elõadást?

További jó Baba-várást!

Mummy
Mummy
 


Sziasztok !

Nálam most úgy tûnik, hogy babaóca is nagyon érzi hogy jó idõ van, mert a doki bácsi szerint április 10-e helyett valószínû hogy már húsvétkor "kettõben" leszünk.

Mummy ! Neked a doki mit jósol ?

Liz
Névtelen
 


Sziasztok,
Hát én is nagyon sajnálom, hogy nem tudtam elmenni kedden. A légzéstechnika érdekelt volna a legjobban. Szeretnék terhestornára menni, ott is állítólag begyakoroltatják az emberrel a légzést és nagyon sokat segít. Jártok tornázni?
Mi lesz a holnapi téma?
Líz!
Nagyon szuper, hogy hamarosan megérkezik a gyerkõc! Ügyesek legyetek és írj utána az élményekrõl!
Virág!
Az én mobilom: 20 359 0707
Azért majd próbállak hívni.
Neked is nyomja már a gyomrod és a tüdõd? Belõlem néha spontán visszatér a hami nézelõdni. Tisztára mint az elsõ három hónapban.
Te dolgozol (még)?
üdv
Edina
Névtelen
 


Sziasztok!

Nagyon jó volt a légzéstechnikás elõadás, nekem eddig ez tetszett a legjobban.
Sajnos túl hosszú lenne leirni, de amikor a szülõszobára kerülsz az alapokat el fogják mondani és vannak tipusok amikret gyakorlás nélkül azonnal tudtok alkalmazni.
A holnapira nem megyek. téma: császármetszés
A jövõ kedden viszont a szoptatásrõl fognak beszélni és azt
semmiképpen nem szeretném kihagyni.

Edina!
Igen már nekem is nyom fõleg este felé, ha már az egész napi kajcsi is a pocimban van akkor nagyobb és nagy teltségérzettel párosul a teher,a hátam is sokszor megfájdul ha nem tartom egyenesen (párnát most már mindig teszek mögé)és a levegõ is be szokott szorulni.
Nincs mese el kell fogadni, hogy a harmadik harmadba léptünk és igya várandósság legkényelmesebb idõszaka lassan végetér.
Én járok kismamatornára és nagyon jót tesz nekem.
Fizikálisan is lelkileg is jótékony hatását veszem észre.
Én csak ajánlani tudom neked, ha teheted a kisbabád és a saját érdekedben is kezd el még most sem késõ.
Te mennyit hiztál eddig? Csak azért kérdezem, mert a terhességben egy idõsek vagyunk.

Liz, mi újság veled?
Timi lehet,hogy már meg is szült, múlt kedden találkoztam vele és elõzõ héten már voltak bennt a szülõszobán mert a jóslófájások miatt azthitték ez már az akkor volt 38 hetes.
Izgi!!! Azt mondta nagyon kedves volt vele mindenki, szülésznõ, ügyeletes doki stb...
Jó kilátások:-)))

FONTOS:
Megtetszett nekem a boltban egy ROAN típusú 3 funkciós mindent tudó babakocsi, nem ismeritek véletelenül?
Jó lenne ha valaki rendelkezne tapasztalattal.
Kacsingat rám. Vajon megvegyem?

Pá, pá:
Virág
flower
 
 


Sziasztok !

Edina, köszi a jókívánságokat :-) Természetesen beszámolok majd az eseményrõl amint megtörténik :-)

Virág, köszia z infókat Timirõl. Majd írok neki SMS-t és megérdeklõdöm hogy mi van vele. Nálam jóslófájásoknak még nincs nyoma, viszont a doki a kiskönyvembe C3100-at írt be...ami annak a jele hogy a "folyamat" elkezdõdött. Legközelebb csütörtökön megyek CTG-re. Reggelente azt veszem észre hogy a baba teljesen a pocakom alsó részében van, így némileg kisebbnek is tûnik a pocim, de pár óra múlva "visszaáll" eredeti állapotába, és akkor már rendesen nyomja a gyomromat és a tüdõmet is, így szuszogok rendesen :-) Tegnap valahogy megfáztam, így most fújom az orrom rendesen, de remélem hogy 1-2 nap alatt elmúlik.

Babakelengyét épp ma vásároltunk, most már minden megvan a babakocsi kivételével...de az még ráér. Egyébként én is ROAN-t néztem ki, 2 funkciósat, nagy felfújható kerekekkel. Ennek mindössze annyi hátránya van, hogy tömegközlekedni nehézkes lenne vele, de én azt amúgy sem fogok, a lényeg az hogy bírja a "nem aszfaltozott" utat.
Virág ! A 3 funkciósat mennyiért láttad és hol ?
Valahol a XI. és XV. kerületekben vannak babakocsi diszkontok, pontosan nem tudom hogy hol. Ezekrõl tudtok valamit ?

A babákra vigyázzatok :-)

Üdv.
Liz
Névtelen
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy nem hallottam a légzést, de majdcsak lesz valahogy. Jó hir, hogy kedvesek voltak bent Timivel - biztos, hogy ez rengeteget számit, bár én ilyen szempontból a páromban bizom.

LIZ!
Ma voltam az elsõ CTG-n, minden ok. Viszont kitágultam 1cm-re, úgyhogy az én dokim szerint sem várjuk meg az ápr. 13-at. Nálam C2111. Ha jól emlékszem az elõadásra, akkor az elsõ szám a hosszúság (ahogy aztán rövidül a méhnyak) a többi meg a három rész tágulása (??) már nem tudom pontosan.
Drukkolok Neked is! Lehet, hogy együtt szenvedünk és örülünk majd!!
(én azért szeretném megvárni legalább az ápr. elejét).

Állitólag az utolsó 3 hét a rossz, -ez nálam is igy van, de elhatároztam, hogy a szülés "könnyû" lesz és jól fogom birni. Fõ a pozitiv hozzáállás, vagyis tudatalatt felvértezem magam a legrosszabbra. Jelentkezem, ha kibújt a kis pöcsös!

Pusz

Mummy
mummy
 
 


Liz, Mummy vigyázzatok magatokra, az utolsó hetek tényleg húzosak egy kicsit , de gondoljatok arra , hogy most kell pihenni mert utánna már nem nagyon tudsz Kép Ez tapasztalat Kép

Én holnap megyek a dokimhoz, majd vérvételre itt az afp ideje. Lassan megint megkukucskáljuk kispockot aki elkezdett fészkelödni odabent Kép

Vigyázzatok magatokra

L.
L.
 


Sziasztok!
Én sem voltam a légzéstechnikán. Dehát. Viszont azt sem tudom, hogy pontosan hol is van itt az elsõ kerületben terhestorna. Valami dereng hogy vagy a Krisztinában vagy a Gellérthegy utcai általánosban kedden. Tud ebben valaki segiteni?

Az én pocaklakómról is kiderült hogy fiu. Nagyon nyugis eddig. (32.hét) Szerencsére nekem még mindig nincs semmi kellemetlenségem. Se hátfájás, se vizesedés se semmi.

Vigyázzatok magatokra. Akik meg szülni mennek azoknak nagyon drukkolok, hogy könnyû legyen.
puszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Liz, Mummy!

Jó nektek, hogy ti már pár hét és szültök, nagyon szorítok nektek, hogy könnyû és problémamentes legyen minden.
A babakocsit a Megatoysban néztem ki, csak még informálódok és gondolkodom, hogy ez a tipus az ami a számomra a legmegfelelöbb. Ami nagyon fontos, hogy jó széles kerekekkel rendelkezzen. Igaz 3 fajta kerékkel is lehet kapni és igy nehéz kiválasztani melyik legyen.
Gondolom Liz neked is olyan kell ami kavicsos, füves terepen és nagy hóban is jól tolható.


Ciao:
Virág
flower
 
 


Sziaszok. Én ma vettem egy babakocsit. Használtan ugyan de nagyon jó megkimélt állapotban. Ráadásul pont olyat amilyet szerettem volna. És csak 15000 volt. Úgyhogy boldog vagyok. Kép
A hazaút Csepelról az I.kerbe viszont tanulságos volt. A Boráros téren az ignor jelzésû férfiszemek tömege. Valamit az hogy a villamoson huszonéves nõci végigmér majd tovább ücsörög. Vicces volt. Kénytelen voltam ismét vigyorogni.

Zsunya, a tömegoszlató.
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok,
Fúú, ti már ennyi mindent vásároltatok. Mi csak 26 hetesek vagyunk, de még semmink sincs. Én eddig egy babakocsi kis- és nagykert láttam a Hungária krt-n a népligettel szemben. Tudjátok mikor lesz pontosan a bababörze?
Virág!
Én már sokat híztam. Eddig 10kg-ot. Ez állítólag nagyon sok, de nem bírok leszokni az édességrõl. Próbáltam, de elég kemény elvonási tünetek jelentkeztek rajtam.
A kismamatornán is van légzéstechnika gyakorlás?
Puszi mindenkinek
Edina
Névtelen
 


Szia Edina.
Azt mondják a kismamatornán az egyik alap dolog amit tanitanak a légzés technik. Én igazán csak emiatt mennék.
A babaholmik miatt ne ess kétségbe, nekem ez a babakocsi ami a mai szerzeményem az elsõ darabja a babakelengyének. Állitólag délután megyönk a párommal kádat meg ilyesmi háztartási mûanyag cuccot venni. Ja meg van még 3 kis ing is. hehe. Barátoktól ide esett alapon. Meg a dédi horgolt egy nyári meg egy téli takarót is. Szóval semmirõl nem vagy lemaradva a 26. héten! Kép

Olcsón kiságyat nem tudtok valahol? Amit láttam az vagy nagyon instabil/igénytelen vagy nagggyon drága.

Pusz
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok !

Mummy !
Igen, a számok pontosan azt jelentik amit leírtál. De ha így haladsz, akkor lehet hogy megelõzöl :-) Kíváncsi vagyok nálam csütörtökön milyen C értéket "állapít meg" a doki.
Én a kórházi csomagomat épp ma raktam táskába, a baba szobája is fogadásra kész...baba ágynemû felhúzva, ruhák kimosva (igaz a pelenkázóasztal még hiányzik, de elõbb-utóbb az is meglesz).
Te eldöntötted már hogy igéynbe veszed-e az 1 v. 2 ágyas szobát ?

L!
De jó, hogy már mocorog a pocok :-) Én is a 15. héten éreztem elõször.
Megfogadom tanácsod, próbálok pihenni, de egyre inkább érzem hogy most már közeleg az idõ, és emiatt mindig eszembe jut hogy még ezt meg azt kell megcsinálni és így az eddig megszokott napi 2-3 óra napközbeni alvás újabban elmarad...

Zsunya !
Mi kiságyat (12.990 Ft) és kókusz matracot (8990 Ft)a Brendonban vettünk. A kiságynak Karolina II. a neve 60x120-as, natúr színû a két végén zárt, nagyon stabil, és tûrhetõen néz ki.
Szerencsére egész keveset tömegközlekedem, de eddig SENKI nem adta át a helyét nekem. Még szerencse hogy egészen jól viselem a pocakomat... Azt bírom amikor a 20-40 közötti nõk ránéznek a pocakomra, aztán elfordítják a fejüket és elkezdenek kibámulni az ablakon...majd 2 megálló múlva leszállnak...

Edina !
Babaruhabörze a BNV A pavilonjában lesz május 5-én vasárnap 8-15 óra között, valamint Bababolygó kiállítás lesz május 4-5-én az SAP csarnokban.
A kilók miatt ne izgulj, ha jól érzed magad, a vérnyomásoddal nincs gond és a cukrod is rendben van, akkor szerintem nincs miért aggódnod. Ha felmentek azok a fránya kilók, valahogy majd le is jönnek. (Megsúgom, én így a vége felé több mint 20 kg-nál tartok...és remekül érzem magam...igaz a mérlegre való ráállást újabban hanyagolom, mert csak megijednék :-))

Virág !
Babakocsinál nekem is az egyik fõ szempont a kerék, olyan kell, ami "tûzön vízen át" megbízható. Viszont nekem a 2 funkciós kocsi elég lenne, mert mózeskosárra nem nagyon van szükségem, és mivel elsõ sorban nyáron fogom használni, nekem úgy tûnt hogy a 2 funkcióst jobban átjárja a levegõ, és így a baba nem annyira izzad majd bele.

Hétvégén elkaptam valami nátha+torokfájás keveréket, így most állandóan fújom az orrom és hangom is alig van, de szorgalmasan iszom a hársafateát sok mézzel és citrommal...remélem napokon belül jobban leszek.

Üdv.
Liz
Névtelen
 


Szijjasztok,
Líz, köszi a bíztatást. Én is jól érzem magam. Ameddig a fiú kollégáim nem jegyzik meg, hogy ronda dagadt vagyok (elég szókimondó emberek Kép), addig nem is aggódom.
Zsunya,
Nyugtató, hogy nem vagyok egyedül és te sem izgattad magad a szükséges babaholmik beszerzésével. Amíg dolgozom, nincs is nagyon idõ az utánjárásra.
Ha jól tudom, az ágy és matrac jó áron beszerezhetõ a XIV ker. Nagy Lajos kir útja 164.-ben és van a XVI. kerületben, a Szentkorona utca 197-ben egy babaruha készítõ (Leopold család).
Hozzánk a Máv kórház van a legközelebb, tegnap megkérdeztem a kismamatornát, de elég drága ott.
Tudtok valahol a XIII. kerületben vagy környékén helyet, ahol kismamatornát tartanak?
üdv mindenkinek
Edina
Névtelen
 


sziasztok!

Voltunk ma a kórházba UH-on. A picivel minden rendben már 37 mm a fejecskéje Kép. A lány is velünk volt õ is megnézte a tesóját. Csak az szomoritotta el, hogy még nem lehetett látni a nemét. De majd 3 hét múlva már az is biztos látszik majd Kép

Sziasztok

L.
L.
 


Sziasztok, én még újonc vagyok itt, de én is a János Kórházban fogok szülni, és engem is eléggé elborzasztanak a kilátások. Egyedül az orvosomban reménykedek (Dr. Kaszás), csak miatta keveredtem ide. Nem tudjátok, csinálnak a Jánosban epidurált, csak úgy, minden komolyabb indok nélkül?

Dóra (26. hét)
Dóra
 


Szia Dóra!
Azt mondták a szüléselõkészitõn, hogy nem csinálnak minden indok nélkül. Illetve a dokitól függ. Ha meg birod dumálni akkor technikai akadálya nincs.

Mummyról valakinek van infója?

pusz
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok,
Mi a véleményetek az Epidurális és Spinális érzéstelenítésrõl? Épp most olvasgattam véleményeket róla és elég eltérõek. Azt sem tudom pontosan, hogy mi a különbség a kettõ között. Az Epidurált a gerincbe, a Spinált mellé adják.
Virág!
Képtelenség elérni téged mobilodon Kép. Azt szerettem volna kérdezni, hogy te hova jársz kismamatornára és mennyire vagy megelégedve.
Líz!
Hogy érzitek magatokat? Még mindig áll a Húsvéti ajándékbaba?
Pusza
Edina
Névtelen
 


Én maximálisan epidurál párti vagyok (bár még nem próbáltam), a barátnõmnek egy hónapja csinálták a MÁV Kórházban, és egyáltalán nem fájt tõle a feje, nem kellett 24 órán át egy katéterrel feküdnie, és nem lett semmi baja sem neki, sem a babának. Viszont nem szenvedett órákon keresztül, csak a minimálisat.

Dóra
Dóra
 


Sziasztok !

Edina ! Egyelõre babóca még semmi jelét nem adta hogy hamarabb akar kibújni, igazából nem is bánnám ha csak húsvét után születne meg. Habár most nagyon irigylem a barátnõmet, akinél ma megindítják a szülést, és még ma találkozik a pocaklakójával... Na nem baj, max. már csak 2 hét és én is megláthatom hogy ki lakott 9 hónapig a pocakomban.
Csütörtökön megyek újból CTG-re, akkor talán kiderül hogy igyekszik-e kifelé a baba, vagy még jól érzi bent magát.
Majd beszámolok :-)

Az érzéstelenítéssel kapcsolatban még nem "döntöttem", azt hiszem ezt majd a helyzet adja, ott a szülõágyon.

Pussz,
Liz
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: