Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
a poros fűtől anyám is, én is viszketős kiütéseket kapnuk, ami akkor hagyja abba a viszketést, ha az ember véresre vakarja. Most márkevésbé van, mint gyerekkoromban. Akkor az ekcémám is m,indig kijött. Most is érzékeny a bőröm, de azért tényleg megedződik az ember. Én atlétizálni jártam, akkor még salakos volt a pálya, mellette a fűben gimnaztikáztunk, mezítláb futottunk, stb. karistolásra nem emlékszem, de lehet, h ez ilyesmi.
Aloe firstöd nincs, vagy aloés krémed? Az nekünk jó szokott lenni az effélékre.

Igen, szívfacsaró, amikor magadra, meg a kicsire vigyázni kell , és ezért "lepattintod" de ezzel jár. Különben még jó sokáig meg tudod karból emelni a gyerkőt.

Claire
claire
 
 


Sziasztok, köszi a hiányolást, két hetet Balcsiztunk, néha olvastam, de írásig nem jutottam. Nagyon jól éreztük magunkat, bár strandolni csak a vége fele lehetett, de addig is elvoltunk, bandáztunk, bicikliztünk, kirándultunk, ilyesmi. Csak Apa hiányzott, majd augusztusban lesz csak szabin, de akkor 3 hetet :)

Zizi gratulálok! És az összes többi pocakosnak is, ha nem tettem volna még. Tök jó, lassan újra többségben lesznek itt a pocakosok! Mi is mostanság terveztük összehozni kistesót, de úgy tűnik, még nem fog összejönni. Julcsi még szopizik, nekem meg még mindig nem jött meg. De nem aggódom, majd jön, ha itt lesz az ideje :) Amúgy szopi ügyben azért sokat haladtunk, két hónapja ugye még éjjel-nappal cicin lógott Julcsi, mostanra elértem, hogy már csak reggel és este szopizik. Szóval szerintem pár hónap múlva el tudjuk majd hagyni.

Mennem kell, majd jövök még talán ma...

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Zita! Ne aggódj, nekem minden gyerekem után kb 1 évig nem volt meg, igaz, szopiztak is, mint a fene. Tulképpen az után jött meg, h teljesen elhagyták az éjszakai szopit. Viszont utána hipp-hopp jött a kistesó :) Jönni fog, ha a szervezeted készen áll rá.

Claire
claire
 
 

 
 

Holnap elutazunk egy hétre Horvátországba, az idő alatt biztosan nem fogok jelentkezni. Visszük magunkkal a bébiszittert is. Van bennem egy kis félsz, mert bár így legalább biztosan tudunk majd egy kicsit kettesben is nyaralgatni, mégiscsak egy majdnem idegennel leszünk összezárva egy hétig.

De bízom benne, hogy nagyon jó lesz. :) Majd beszámolok, addig is mindenki vigyázzon magára, és az "alkatérszeire", akár kívül, akár belül vannak! :)
jaspis
 
 


Jó utat, szép időt, használjátok ki a pihenésre adott minden lehetőséget!!! Reméljük a szitter beválik ott is. Mi apósékkal voltunk, amikor az ikrek 2 évesek voltak, kicsit mi is aggódtunk, h hogy lesz együtt, de nagyon bejött.

:D Claire
claire
 
 


Morgen,

Zizi,
Drukk hogy Flónak ne legyen semmilyen allergiája a későbbiekben !!!
Emelgetéssel óvatosan az első 12 hétben, aztán nekem is dokim mondta hogy nem vagyok beteg :lol: ha Marcust emelni kell akkor hajrá :lol: :lol: )))

Szilvi,
Legutóbbi oltásnál 2 hete nekünk is ez volt, én már nem tudtam felemelni olyan gyorsan mint korábban, ezért kértem meg apukát is hogy jöjjön el velünk.

Szonce,
Édes lehet Ádi, hát én nem veszek észre semmit Marcin, nagyon kivi vagyok hogy fogja lereagálni a kishúgit.

Mulan,
Sehogy nem állok még, a héten nagytakarítok, lassított tempóban, szombatra mindennel készen leszek, kivéve gyerekszoba :shock: de már tudom h mit hova is tegyek, igaz Liza ágy még Balatonlellén, énszopiágy Zsámbékon de lényeg h már mindennek tudjuk a helyét és Marci is kap egy játszósarkot. Szóval úgy voltam vele hogy minden más legyen készen aztán addig kitalálom a gyerekszobát, és azt pikk-pakk meg tudom csinálni. Jövő szerdán már remélem minden a helyén lesz és akkor a kórházi csomagomat is elkészítem 8)

Kriszta,
Van már olyan vakcina amit 0-2 éves kor között lehet adni kullancsra.
Hajrá fogzás, adsz valamit Boginak a fájdalomra ?

Zita,
Éljen Balcsizás.

Jaspis,
Jó nyaralást.
Megkérdezhetem h milyen költségei vannak így a bébiszitternek ? Fizetitek az utat a kaját a szállást és mit még ?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Nem tudom mikor tudok bejelentkezni, vigyázzatok magatokra, tieitekre, vigyázzatok, jön a kánikula.
Claire
claire
 
 


Claire,
miért ? hova mész ?????

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Üdv! Csak eljöttünk nyaralni, nem tudtam lesz-e net. Meg nem is korlátlan. A Velencei tónál vagyunk, hogy azért ne legyek túl messze! Szeretném itt kihúzni anyaralás végéig, addigra betöltöm a 36-ot, megjön a dokim is szabiról, stb. Igyekszem pihenni, családommal vagyok , sokat vállalnak a gyerekpásztorolásból :)

Sziasztok: Claire

Csütörötkön fel kell mennem ctg-re, 11re! Mennyi ideig szokott tartani?
claire
 
 


Claire,
jó pihenést Nektek. Érezzétek jól magatokat.
30 perc +/-10 perc a ctg.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!

Átfutottam a régebbi hozzászólásokat,és sok érdekes információt kaptam a kórház szülészetéről. Ezek egy része szubjektív megközelítés(ami persze vitathatatlan, és én sem az életre szóló traumát keresem), más dolgok pedig akár a szerencsén is múlhattak. Egy valamin viszont nem tudom túltenni magam: sokan írtátok, hogy látogatási időtől függetlenül bent nyüzsöghettek a rokonok a többágyas szobában. Ez még mindig így van? Szült valaki ott mostanában? Tényleg ilyen érzéketlenek és modortalanok az emberek? Nekem eszembe nem jutna tömegesen felcsődülni kismamát látogatni, hogy a többieket zavarjam, és az egésznek az intimitását tönkretegyem!! Egy kedves barátomnak csontvelőrákja volt, és egy páran meglátogattuk. Kettesével mehettünk be a kórterembe egyszerre, és a gitáromat is kint hagytam, amikor láttam, mennyien fekszenek bent. Alig mertünk megmukkanni, hogy ne zavarjuk a többi beteget, akik azt a q..va vacsoracstát nézték... azóta is bánom, hogy nem játszottam el egy dalt a barátomnak, hogy még utoljára felvidítsam... ugyanis belehalt a betegségbe, soha többet nem találkoztunk! Bocsánat, tudom, hogy ez egy szülészetes topic, de a két helyzetre ugyanúgy jellemző lehet a kiszolgáltatottság érzése, a védtelenség, és a szülés után különösen az intimitásra, nyugalomra való igény, ahogy azt többen jeleztétek is! Ha még mindig igazak ezek a dolgok, amiket korábban írtatok, egyáltalán nem vagyok nyugodt! Ritka nagy rendet vágok ebben a civilizálatlan, embertelen, fokhagymaszagú univerzumban, vagy - sajnos ez a valószínűbb -összeszorítom a fogamat, és elkezdek spórolni a kétágyas szobára, hogy a feleségemet majd megkímélhessem ettől!! Ugyanis számomra ő a legfontosabb, és kitaposom a belét annak, aki bántani meri! Sőt, ami ennél is brutálisabb, éjfél körül kismamafórumra irkálok, amin ő egy kicsit ő kuncogott is, mielőtt elszunyókált. Most is olyan édesen alszik! Csodálatos, amin ti nők átmehettek! Bocsánat, ha menet közben kissé elragadtattam magam! Vajon a pici születése után is így lesz? Így remegünk majd előre mindenen, ami őket érinti?
Előre is köszi minden reagálást!

Dani(26) kispapajelölt
feketehegy84
 
 


Kedves Dani,
Nagyon sok minden múlik az adott szobatársak és családtagjaik hozzáállásán, hogy mennyi gógyi van arra vonatkozóan, hogy előbbiek megkérik családtagjaikat, hogy a folyosón várakozzanak, míg utóbbiak ezt alapból természetesnek is veszik és nem rohamozzák le a szobát.
1,5 éve szültem, egyágyas szobában voltam, de leginkább azért kértem azt, mert a szülés után erőm nem lett volna elvánszorogni a közös folyosói fürdőbe-wc-be. Az biztos hogy utólag visszagondolva, nagyon vágytam volna más anyukák társaságára, ezért is döntöttem úgy hogy kislányom érkezésekor biztosan nagyobb szobába szeretnék menni.
Amikor én voltam kórházban, nekem az volt a tapasztalatom hogy a többágyas szobákba is a kismamához 1-1 látogató ment csak be és a többiek a folyosón, a lépcsőház előtti részben várakoztak.
Persze vannak kórházak, ahol a szülészet el van zárva és látogatók be sem mehetnek.
Azt azért megsúgom, hogy van alapból kétágyas szoba amiért nem kell fizetni :lol: , de ott még mindig fennáll a szobatárs és rokonai „veszély”.

A nyugalom, a remegésmentes időszak akkor kezdődik, amikor a kis tünemény beköltözik a pocóba, nap mint nap van miért aggódni és természetesen ez csak tetéződik a világrajövetel után, mert jön egy nátha, valaki tüsszentett a bébi közelében, nem aludt jól, biztos hogy egyenletesen lélegzik, nem túl kicsi az a játék ?, nem fog elesni ? istenem megütötte az ujját, uh elesett és felrepedt a szája, ajaj fogzás van újra és újra és még csak 14 fognál tartunk, mikor lesz már mind a 20 kint ???, miért nem eszik rendesen, nem büfizett és még sorolhatnám is az elmúlt 18 hónapom néhány „emlékezetesebb pillanatát”…..
üdv

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Flóra egyre ügyesebben és gyakrabban húzza állásba magát és akár perceket is elálldogál. Annyira ügyesen ül vissza, még egyszer sem vágódott el. Iszony büszke vagyok a kis lassú, de ügyes lányomra! :-)

Engem viszont egyre gyakrabban kerülget az émelygés. Így gyerkőccel már sokkal kellemetlenebb a dolog.

Balatonon nyaraló lányok, milyen most a szúnyog-helyzet?
Ti terhesen fürödnétek a Balatonban? Nekem azt mondta a dokim, hogy lehet, de most minden fórumon azt olvasom, hogy a várandós lányok nem mernek fürdeni. Pedig én már úgy rákészültem...

Dani, lehet, hogy velem van a baj, de engem egyáltalán nem zavarat, mikor a szobatársaimat meglátogatták a rokonok. Olyan megható volt látni, mikor a nagyobb tesók először találkoztak a picivel, nagypapák, nagymamák látták meg először az unokáikat. Az én férjem is sokat bent volt, de mindig kiment, ha valaki szoptatni vagy bármi mást akart.
De jól mondja Kubu, van olyan kórház, pl. a SOTE, ahol egyáltalán nem mehetnek be látogatók, a babát is csak folyosóról, üveg mögül lehet megnézni.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok!
Köszi a kijózanító hozzászólásokat!
Szerintem túllihegtem a dolgot, nem is kicsit!
Értem, hogy a többi kismama jelenléte sokkal megnyugtatóbb mint amennyire a rokonok zavaróak, és sokkal jobban szeretném figyelembe venni, hogy érzi magát a párom, és hogy neki mennyire megfelelő a helyzet, mint hogy engem mennyire zavar, hogy nem tudom a széltől is óvni őket... az a helyzet, hogy nem igazán támogattak minket idáig, egyedül oldottam meg mindent, sokat kínlódtam, és most talán hajlamos lennék a másik szélsőségbe esni a saját családommal kapcsolatban. De jó látni, hogy ti már túl vagytok ezeken az élményeken, és örömmel tekintetek vissza, és örömmel szembesültök a jelen kihívásaival... amiből van bőven!
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek miben segíthet egy férfi ebben az időszakban? Az lenne a szándékom, hogy felelősségteljesen támogassam a feleségem, gyakorlatilag is tapasztalható módon. Szerintem ettől lesz ő is nyugodt, nem attól, ha olyan a hozzáállásom mint amikor tegnap írtam... de az a helyzet, hogy annyira újak még nekem ezek a dolgok!
feketehegy84
 
 


Zizi, én fürödtem terhesen a Balatonban, és idén is elég sok pocakos kismamát láttam a vízben :wink: Szerintem, ha jól esik, ne fogd vissza magad! Mikor mentek? Szúnyog helyzetről nem tudok jót mondani, sajnos. :twisted:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Zizi,
én tuti fürdök, egyébként kérdeztem a dokit, aki azt mondta, hogy a természetes víz oké, de a strand nem!
Szóval szerintem nincs ezzel gond.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!
Én tegnap megfürödtem itt a Velencei tóban, igaz , használtam azt a már emlegetett svéd (ELLEN) probiotikus tampont, de amúgy a dokim 2 nappal indulás előtt látott, azt mondta tök zárt a méhszáj, és nem tiltott semmitől!

Ma még a partig sem engedett el a családom, mert olyan rekkenő van!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy ti is fürödtök, így én sem fogok parázni.

Annyira szarul vagyok, mint Flóval soha. Hányok, émelygek és nincs bennem semmi erő. Gondolom a meleg sem segít, de jövő héten jönnek beszerelni a klímát. Úgy várom már, mint a Messiást. :wink:

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Zizi,
tarts ki, ebből is látszik mennyire más minden terhesség...a meleg szerintem csak ront a helyzeten.
Próbálj ki mindent amivel lehet enyhíteni a dolgot.
Tudom, hogy ilyenkor az ember magát tök nehezen viseli el és akkor még ott a gyerkőc is. Van aki segítsen kicsit, ha nagyon szar?


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Zizi,
mi a helyzet, most Flóval, hogy tud szopni még, szokott nem azt mondtad?
Mert ha nincs erőd akkor vigyázz ezzel...

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Köszi Szilvi! :-)
A szopit sikerült nagyon redukálnunk, tegnap pl. egyszer szopizott csak.
Segítség lenne, csak Anyuéknak még nem mondtuk el a nagy hírt, de ha már tudni fogják, bizti átjönnek majd segíteni.
Egyébként tuti a meleg tesz ennyire taccsra, mert ma reggel nálunk hűvösebb van és nem is vagyok olyan rosszul.

Te/ti hogy bírjátok?

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Zizi,
Grat, Fló szépen fejlődik.
Émelygést sajnálom, nem lehet könnyű. Gyömbér, keksz ?
Balaton: elméletileg fürődnék, max egy kezelt tampon és akkor tutkóra minden rendben.

Dani,
Akartam még írni, hogy pl előfordulhat, hogy az anyuka, aki napokig nem tud megmozdulni, neki mindenképpen jól esik, hogy a kis családja a szobában látogathatja meg…
A másik hogy azt mindenképpen a párod fogja tudni, érezni az adott szituációban hogy mi jó neki.

Hogyan támogasd a párodat ? véleményem hogy semmi sem változik, ugyanúgy mint idáig, mindenben ! Az hogy most másállapot van, ami ugye nem betegség…. szóval második terhességem végén csak azt tudom mondani, hogy nálunk semmi sem változott a férjem első perctől kezdve segített, támogatott mindenben, függetlenül attól hogy éppen gyerekvárás-mentes időszakban vagy éppen terhességben vagy újszülöttel voltunk….
Szépen éljétek meg ezt az időszakot is, örömben, boldogságban és nyugalomban.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Zizi! A meleg tényleg ronthat a helyzeten. Meg hát minden terhesség más, ráadásul a hormon szintek is mások, minél többedik terhesség, annál maqgasabbak, metg még szoptatsz is, minden okod adott. Kisérletezd ki, mi gátolja, nehogy túlzottan elszaporodjon.
Én az első két terhességemnél egyáltalán nem voltam hányós, az ikreknél kb 20. hétig minden este, most is legalább a 20. hétig, és nem csak este. :lol: A további kisérletezést nem vállalom!! :lol:
Claire
claire
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi a tippeket, már sokkal jobban vagyok, csak ritkán émelygek és még ritkábban támad le róka koma. Egyedül az Elevitet nem bírom bevenni, mert mindig kijön. Asszem átváltok Hipp Natalra.

És a legjobb hír: már két éjszaka óta nem szopizik Fló!!!! :D Már most sokkal kevesebbet ébred, ma éjjel konkrétan egyszer. Úgy örülök, remélem, megtartja jó szokását.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok!

Elnézést a reklámért, de egy jó kis nyári, kismamás, vizes programot szeretnék a figyelmetekbe ajánlani:

A víz gyermekei

első rész: 2 órás (szárazföldi) interaktív előadás a magzatvíz szerepéről, a vízi kismama tornáról, a víz vajúdáskönnyítő tulajdonságairól és a babaúszás előnyeiről

második rész: délutáni fürdőzés a Palatinus strandon, szülésmodellezéssel, Watsu (vízi shiatsu masszázs) kényeztetéssel, AquaNatal (vízi kismama torna) és babaúszás bemutatóval!

A program két része külön is látogatható!

HOLNAP! 2010 július 18.

További információ:
http://www.eletkor.hu/2010/07/a-viz-gyermekei-2/

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Kubu: Nem fizettünk pluszba a gyerekfelügyeletért, szállást és kaját álltuk, ill. ugye a mi autónkkal mentünk mind a négyen.

Ráadásul az Isztria keleti felén a két hálószobás két fürdőszobás apartman 50 € volt egy éjszakára, a túloldalon ugyanennyi lett volna egy egyszobás. Úgyhogy effektíve nem volt plusz költségünk a kaján kívül.

Elég jól sikerült a nyaralás, bár ahogy telt az idő, egyre kevésbé volt hajlandó Marci nélkülem bármit is csinálni. De a szitter kelt vele reggel, így volt hogy 9-ig is tudtam alundi. Rohangált vele az étteremben, ücsörgött vele a parton, amíg mi fürödtünk, úgyhogy nagyon nem bántam meg, hogy elvittük.

Marci az elején nagyon lelkesen becaplatott nyakig a vízbe, de később már nem volt ilyen bátor. Szerintem élvezte ezt a felfordult hetet, néha az elalvással volt gond, de mióta hazjöttünk (kopp-kopp-kopp) azzal sincs baj.

Megdöbbenve tapasztaltam, hogy itt melegebb van, mint Horvátországban volt. Remélem, ma tényleg megjön az enyhülés.

Pocakosoknak kitartást!
jaspis
 
 


Morgen,

Hol van mindenki ????? :shock:

Zizi,
Hajrá szopimentes alvás !

Jaspis,
Így tényleg megérte a szitter, örülök hogy jól sikerült a nyaralásotok.
Hát ja, jöhetne már valami enyhülés, de nagyon nem akar.
Esőt akarok, friss levegőt !

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!

Ma voltam dokinál és szerencsére minden rendben van. A kis szívét is hallottuk dobogni, irtó édes volt!

Jaspis, örülök, hogy ilyen jól sikerült a nyaralás!

Kubu, nem lehet könnyű ez a meleg nagy pocakkal. Állítólag csak szombaton jön enyhülés, addig meg csak melegszik. De az éjszakák még hűvösek, lehet aludni legalább.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
epike
 
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 18:26-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok,

Nagyon nincs itt élet :shock:

Zizi,
Örülök hogy jól vagytok.
Ha lehet tényleg nem mozdulok ki, a lakásban meg 22-23 fok van, csak az a baj hogy én alapból nem szeretem a meleget tehát ezért várom már nagyon az enyhülést.

Szonce,
Na akkor úgy tűnik kisfiú lesz :lol: De jó, nagyon örülök Nektek. Család tudja már ?
Tutira nem felejtek el szólni, ígérem.

Szolgálati közlemény: valamelyik nap ctg után az első emeleten jöttem keresztül és az összes ajtóra ki van valami szöveg függesztve, aminek a lényege hogy látogatás nincs a szobában :!:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Helló!

Kubu, azt a feliratot én is láttam. Meg is kérdeztem Lintner dokitól, hogy miért van kint, és azt mondta, hogy egyszerűen csak nem szedték le az influenzajárvány óta. Szóval nincs semmi különös oka, hogy kint van az ajtókon.

Én meg azt hallottam, hogy L. tanár úr megtiltotta, hogy a szülőszobáknál legyen a CTG a még nem vajúdóknak. Erről tudtok valamit?

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok.

Csak gyorsan felugrottam, mert nyaralásban vagyunk 2-ig.
Mindenkit puszilok, mindenkinek kitartást a hőséghez, mert ez embertelen már. Nekem főleg!!! Szenvedek mint a kutya...még a
Balcsi sem hűt le sajna, kellemes, de meleg. A saját medencénk a kertben az hüsibb, az jó.
Nem tudom, írtam-e már, de egy fiam és egy lányom lesz, szóval most már talán tuti, hogy 2petéjűek... :lol: ja igen, és hozom a formát megint, mert a becsült súlyuk 5 nappal fejlettebb a koruknál...mindegy, örülök, mert közel azonos súlyúak és a keringések is jók, mert csináltak flowmetriát is.

Szonce,
akkor focicsapatra hajaztok???!!! Tök jó, gratulálok, ez már rutin lesz! :-) vagy nem?

Kubu,
kitartás, ez már nagyon a finis, bár már én tartanék ott....:-)

zizi,
örülök nagyon, hogy minden rendben, csak így tovább. Jobban is vagy, szóval tuti a buli.


Puszi mindenkinek, majd igyekszem jönni.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Ahoj,

Zizi,
CTG passz, mondjuk én mindig lentre jártam, 1x-2x kellett hétvégén menni akkor mentem a szülőszobára. Biztos azért hogy a nem vajúdók ne vegyék el a helyet a vajúdóktól. Ez baj ?

Szilvi,
Jó pihenést Nektek. Gratula a vegyes pároshoz, remek hír !
Kitartok :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


sziasztok,

szilvi:gratula a pároshoz :)
jó nyaralást!

zizi: jó hir h már jobban érzed magad!

kubu: kitartás! :) mára-holnapra nagy hidegfrontokat mondtak,remélem semmi migrén nem jön elő!!
dejó már csak 2 hét :)


mi: holnap megyunk balcsira férjem szüleivel(ő nyaralójukba) ,nővérével és az ő két fiával. meglátjuk hogy fogjuk kibírni ott együtt... :)

Kép

Kép
mulan
 
 


Morgen :lol:

Mulan,
picit most fáj a fejem, de remélem hogy a nagy hőmérsékletváltozás (hol van már ????) nem fog galibát okozni.
Hát igen még két hét..... vagy kevesebb :lol: :lol:
Jó balcsizást Nektek !

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Zizi,
Örülök, hogy már jobban vagy.
Komolyan megtiltotta a fenti ctg-t a Tanár Úr? Sajnálnám, olyan kényelmes volt feljárni…
Lesz szülésznőd? Nekem ő mindig fent csinálta esténként a ctg-t.

Kubu,
két hét…nagyon gyorsan szalad az idő. Kitartás!!! Ez a több mint 10 fokos hőmérsékletesés veszélyes tud lenni.
Már amikor én voltam a műtét miatt a kórházban is ki volt ragasztva az ajtókra a közlemény, mégis ki-be járkáltak a kispapák.

Szilvi,
épp mostanában gondoltam rád, hogy nem is tudjuk, hogy milyen nemű gyerkőckék cseperednek a pocakodban. Gratula a vegyespároshoz!

Szonce,
Neked is gratula az újabb fiúhoz.

Bogi holnap lesz 1 éves, tegnap ünnepeltünk a nagyszülőkkel, holnap pedig hármasban. Az Állatkertben voltunk, tetszett Boginak nagyon, a birkákkal kedélyesen elcsevegett.
Ami még nagy esemény nálunk, hogy Bogi elindult, és most már vígan kószál a lakásban kapaszkodás nélkül. :)

Mi is készültünk a Balcsira, de lehet, hogy még várunk néhány napot a jő időre… jó lenne lejutni, mert Bogi nagyon élvezte korábban is.

Puszi Kép

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
krisztacsillag
 
 


Sziasztok! köszi a hiányolást, tegnap jöttünk meg a nyaralásból, úgy hogy szuper volt az időzítés. (A vége felé azért nem jelentkeztem, mert a drága nagyfiam elszúrta az internet csatlakozást... :evil:)
Mondjuk amikor jött a front azt sem tudtam hova tegyem magam, de aztán megúsztuk. Még min 1 hetet ki szeretnék húzni, akkor átlépek a 38.ba, és jöhetnek. Elég nehezek már, de most nyaraláskor többet pihiztem. MOst itt fekszem a csatatér közepén (félkész beépített szekrény, az ajtói még a nappaliban hevernek, a tartalma dobozokban a nappaliban, nyaralós cuccok, amit tegnap hazahoztunk, bébiknek előkészített cuccok, kitisztítandó kiságy matrac, vadi új szopis párna, stb... :lol: ) , igyekszem nem beindulni a rendrakásra, jó lenne vmi varázspálca!


Szilvi! jó az a vegyes páros, majd meglátod! különben is kell egy lány, aki kordában tartja a fickókat :lol: :lol:

Ha jól hallom Eszter lányom éppen playmobil csatázik a fiúkkal, :lol: , hát ilyen az ember sorsa, ha sok fiú tesója van! Szerencsére azért nagyon nőci, és babázni is van kivel, mert van kislány unokatesó a házban, meg Ádám, sőt néha Dávid is hajlandó
efféléket játszani vele :)

Én holnap megyek CTG-re, remélem minden OK lesz, legutóbb az volt. A vérképem nagyon vacak, főként a vas, valszeg azért is vagyok ilyen gyöngusz (bár ezt sokan nem így látják, de azért én érzem, hogy már a lépcső tetejéig gond felérni :) )

claire
claire
 
 


Zizi! A terhes vitamintól én is remekül tudtam hányni, elevit, béres gravida, jöhetett bármi, 15 percnél tovább nem volt esélye :lol: Így le is álltam vele, most kezdegetem újra! Pedig az első 2 terhesség alatt végig szedtem elevitet, sőt szoptatáshoz is, aztán kihagytam időt, h kiürüljön a vivőanyga, stb, és mégis...
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Annyira jó ez a lehűlés! Úgy érzem, visszatért az életkedvem, mosok, vasalok, rendet rakok, az állandó döglés helyett. Annyira fura, mert én világ életemben imádtam a meleget, most meg tök kivoltam tőle. Még légkondival sem viseltem jól.

Szerdán voltunk egy medencés buliban egy barátnőmnél Flóval, ahol volt egy kisfiú, akinek nagyon folyt az orra. Sajnos sikerült Flórának is benyalnia a vírust, úgyhogy tegnap lázas volt, mára meg csöpög a nózija. Így jártunk. :x

Szilvi, szuper, hogy egyszerre lesz lányotok és fiatok is! :-)

Szonce, nagy gratula a kisfiúhoz! Így talán lesz harmadik tesó is? (Én azért szeretnék most megint kislányt, hogy legyen motivációnk a harmadik babára is. )

Kriszta, nagyon boldog szülinapot Boginak!!!
Annyira ügyes, hogy már az első szülinapja előtt egyedül jár! Fló most kezdett a bútorokba kapaszkodva araszolgatni.
Voltunk az Aréna Plázában pár napja és láttam, hogy nyílt egy gluténmentes pékség. Van egy csomó süti meg pékáru és mindenféle száraztészták, kekszek, stb. A Tesco mellett van jobbra. Tudom, hogy nektek eléggé kiesik az Aréna, de hátha egyszer erre keveredtek.

Claire, szuper, hogy jól sikerült a nyaralás! Hihetlen, hogy ilyen sokáig bent maradnak az ikrek. Az előző iker babák meddig bírták bent?

Mulan, nagyon jó balcsizást! Majd számolj be, hogy sikerült a nagy családi együttlét!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Boginak boldog születésnapot!

Kubu, Claire, de izgi, kitartás, drukkolok nektek! Claire, te írtad már, hogy most milyen nemű csemeték vannak a pocakodban?

Mi ma jöttünk haza, megint Balcsiztunk egy hetet, klassz volt, majd teszek pár képet, de most fáradt vagyok hozzá...

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok!
az eddigi tudásunk szerint vegyes ikrek, persze akkor tuti, ha kibűjnak! Az előzők is vegyesek, és 39. héten születtek.

claire
claire
 
 


Claire,
huuuu, már Te is a véghajrában vagy. Tényleg nagyon ügyesek vagytok, hogy ilyen sokáig bent maradtak a gyerkőcök. Szóval nálatok is vegyespáros...nagyon izgalmas! Drukk nektek is, ilyen nagy hőingadozást elviselni nem könnyű...
Majd írd meg, mi volt a CTG-n!

Zizi,
köszönjük a köszöntést és az infót. Néha elkeveredünk az Aréna felé, majd megnézzük azt a boltot.
Jobbulást Flónak!

Zita,
köszönjük. Várjuk a fotókat!!!

Mulan,
jó Balcsizást nektek.

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
krisztacsillag
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 18:27-kor.
szonce82
 
 


Julcsi imádja a vizet. Főleg a nagyot. Kissé fárasztó volt, mert a karúszót nem lehetett ráimádkozni, de a kezét sem hagyta, hogy fogjam, szóval folyton a nyomában voltam a neki nyakig érő vízben. Többször merült is, ami nagyon tetszett neki. Szóval igazi balatoni lány lett :D Egy hét múlva megyünk megint, most majd végre apával :)

Kép Strandolásra készen Kép Komoly munka folyik éppen Kép Keszthelyen Kép Kép A fagyi is bejött

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok!
Hű, de tök jó, hogy ilyen vízimádó. Az olyan nehéz, amikor parázik meg hisztizik a gyerek a víztől. Mondjuk én gyerekként nagyon féltem, főleg a mélytől, attól még akkor is, amikor tulképpen már tudtam úszni. Így aztán a sajátjaimat már bébiként hordtam babaúszásra, aztán most szépen járnak úszni. A vízzel nem mindegyik volt egyformán jóban, és úszó sem lesz belőlük, de vízbiztonságuk az van, és az olyan megnyugtató. Most Velencén a nagyok nekiálltak ugrálni a 3 m-es vízbe, ilyen nagy suhanc gyerekek között. Erre persze a Kicsik sem maradhattak ki :lol: Persze anyám ott csüngött a lépcsőn, h kihúzza őket, ha baj van, szegény már izomlázat kapott, de ezek nem akarták abbahagyni!

KÖszi a gratulációkat, én mindegyiket viszonylag soká hordtam, remélem erre most sem cáfolunk rá. Mindenesetre ma a ctg-n azt mondták minden OK, jöjjek egy hét múlva!

Nevek: vannak ötletek, de nehéz ügy, sok gyerek a családban, azonos és bonyolult vezeték névvel. (anyósoméknak 3 fia van, és most a mi ikreink lesznek a 15., 16. unokák náluk!) Már lehet nevet sem adunk, csak sorszámot osztunk nekik :lol: :lol: !
claire
 
 


Sziasztok!
Zizi27! Olvastam, hogy Dr. Lintner az Orvosod! Nekem is, csak én másfél éve szültem és azóta csak egyszer voltam a magánba. Az lenne a kérdésem, hogy még mindig a Kriszta az asszisztense a Kórházba?? Ki kéne kérnem egy rákszűrés leletet! A Kriszta száma megvan! Örülnék ha még Ő lenne! :) Nagyon jó fej csajszi és segítőkész nagyon!!!
Köszi előre is a választ!!

Kép
kira76
 
 


Szia Kira!

Igen, még mindig a Kriszta az asszisztens. Én is nagyon bírom! :-)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, tegnap este megszületett a legjobb barátnőm kislánya a János Kórházban, Pálmai dokinál. Annyira édes kis bogár!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 18:27-kor.
szonce82
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: