Új privát üzeneted érkezett!

Rólunk egy pár szó, hogy ne haldokoljon annyira a topic. :)

Marcinak egy hét alatt 4 rágófoga jött ki, és most a felső szemfogai iparkodnak kifelé. Két nap volt, amíg nyűgösködött, ettől eltekintve remekül viseli.

Volt olyan nap a héten, hogy szinte teljesen egyedül kanalazta be az ebédjét, csak az utolsó pár falatnál segítettem, mert az már nem olyan egyszerű kikanalazni a mélytányérból.

Szombaton vidékre készültünk a szüleimhez, de sikerült jól elaludnunk, fél 10-kor ébredtünk fel. Marci előző nap megkaparintotta a bébiőr adó egységét, gondolom elállította a csatornát, így hiába volt bekapcsolva az ágyam mellett, nem hallottam, hogy felébredt volna. Valószínűleg szépen eljátszott a kiságyában, mert a sírás azért áthalatszik a szobájából (sőt, a hangosabb "beszélgetés" is), csak a plüss állatai voltak szétdobálva a kiságyban. Nagyon büzske voltam rá, hogy ilyen ügyenesen eljátszott, de nagyon sajnáltam is szegényt, ki tudja, mikor ébredhetett fel reggel...
jaspis
 
 


Köszi az infókat!
Egy sima szoba tele szokott lenni? hogy van a látogatás? Bent nyüzsizik bármikor bárki? és a babamutogatás? kitolhatod?
Azt hiszem ilyen általad ismertetett 2 ágyasban voltam most llátogatóban a barátnőmnél, azok az ágyak elég kegyetlenek, nem tudom miért nem tudják megtoldani a lábát. A barátnőm mellé pont az ágy magassága miatt nem tettek be egy lányt, akinek isiásza volt! Kedves, nem? claire
claire
 
 


Kukk,

én a B szobában voltam, ott teljesen normális vaságy volt nem az ikeás.

reggel majd jövök és visszaolvasok

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 

 
 

Jó reggelt,

De jó úgy kelni hogy tudom ma nem kell tanulnom, habár felsőfokra akarok menni novemberben, úgyhogy nem sok szünetem lesz :?

Claire,
Huh szép mennyiség, azt öröm lehet vasalni, elpakolni. Nálunk ezidáig kevesebbszer ment a mosógép de érzem hogy ez napról napra változik :roll:
XX kerület jelenleg.

Jaspis,
Végre hogy jelentkeztél !
Ahogy leírtad hogy mennyire jól kiegészítettétek egymást a kórházban a szobatársaddal :lol: ))
Hajrá fogzás, hihetetlen tempóban jönnek azok a fogacskák, kívánom hogy fájdalommentes legyen.
Önálló evés nagyon ügyi.
Bébiőr elállítása nálunk is heti rendszerességgel megtörténik.

Jaaa azt nem is írtam hogy pénteken letudtam a maradék két vizsgámat, háááát hazajöttem és eldőltem mint egy zsák annyira fáradt voltam.
Tegnap jó volt mert átnéztük az összes ruhánkat, dolgainkat és mindkettünk autója csomagtartó megtelt annyi ruhát, dolgot viszünk az árvízkárosultaknak.
Most tervezgetem hogy az elkövetkező 1,5 hétben hogy is csináljam meg a nagytakarítást, úgy hogy azért ne fáradjak ki teljesen :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Kubuspace!
A néni a III.kerületben lakik, az unokahugom szomszédja és bébiszittere volt, eredetileg azt hiszem vmi egészségügyes, de utána még végzett is ilyen bébiszitter képzőt, nagyon szereti ezt.

Ja, mosás-vasalás : vasalni nem szoktam :oops: , csak egy-egy olyat, amit nagyon muszáj. na meg egy ideig az újszülöttekét. Viszont gyönyörűen tudok teregetni. :lol: már megyek is, hogy ki ne jöjjek a gyakorlatból! Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Kubu, gratulálok a sikeres vizsgaidőszakhoz! Hihetetlen energia-bomba lehetsz, hogy ezt így végig tudtad csinálni. Hány félév van még hátra?

Jaspis, de jó, hogy ilyen önálló már Marci az esvéssel! Flóra még csak szétkenni tudja a kaját.

Claire, A Jánosban elvileg egész nap lehet látogatni. Az csak a mázlin múlik, hogy ott tömörülnek-e állandóan a látogatók a szobában. A baba mindig veled lehet, akár a folysóra is ktolhatod, ha látogatók jönnek.

Szonce, Szilvi, hogy vagytok? Voltatok mostanában dokinál?

Kriszta, Katjja, Zita, mi van veletek? Jól eltűntetek.

Mulan, van már valami külföld-ügyben?


Flórának kijött a harmadik foga, úgy vettük észre, hogy hallottuk, amint a fogát csikorgatta.:-)
Újra járunk Dévényes-tornára, mert még mindig nem próbálkozik állásba húzni magát. Annyira sírt ma, hogy majdnem megszakadt a szívem. Utána több mint 3 órát aludt.


Szép estét!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok!

Zizi, nem tűntünk el, csak most volt a milánói út. A párom az út előtti 2 hétben kizárólag az autóval volt elfoglalva, de így sem lett kész és persze nem is volt légkondink, gondolhatjátok, milyen kényelmesen utaztunk...

claire, gratula a kis családhoz, nagyon helyesek vagytok. Szobák: a szülés előtt egy 5 ágyasban voltam, az katasztrófa. 4 ágy egymás mellett, ha a szomszéd ágynál látogatók vannak, akkor elég zavaró. Nekem a szomszéd gyereke lökdöste az ágyamat, ami kikészített. Az 5. ágy egy pótágy, minden mozdulatnál nyikorog és kényelmetlen. Engem először oda fektettek, de átkértem magam. Utána egy ikerterhes lányt fektettek oda... Szülés előtti és már babás kismamákat vegyesen raknak, ami egy pocakosnak az utolsó napokban már tényleg túl sok. Nálunk szerencsére nem vették magukhoz a lányok a babákat, de megtehették volna. Így sem tudtam ott aludni, hát még, ha egy baba sír ott fél éjszakát. A közös fürdő katasztrófa, egy frissen szült nőnek szerintem tilos lenne ilyen helyen tisztálkodni.
Szülés után egy alapítványi kétágyasban voltam, a rövid folyosón, a babákhoz közel. A saját fürdő megváltás volt, az ágyak tényleg nagyon alacsonyak. Szerencsére nekem nem volt vele semmi gondom, de a szobatársam szenvedett vele. A kétágyas tényleg jó választás, az én szobatársam sokat segített nekem. :)
Van egy 5 vagy 6 ágyas nem fizetős, saját fürdővel, vannak 2 ágyas nem fizetősek, csak mosdóval és fizetős egyágyasok is. A fürdő miatt mindenképp érdemes megpályázni egy fizetőst, így sincs rá garancia, hogy beférsz.

Kubu, nagy-nagy gratula a vizsgákhoz! Irtó ügyes vagy! :) Aztán pihenj is egy kicsit!

Szonce, nagyon szép a pocaklakó, csak így tovább! :)

Rólunk. Nagyon kalandos lett az utazás. Gergő indulás előtt az autóval foglalkozott, így rám maradt a pakolás és minden vásárlás, biztosítás kötés. Eléggé zokon vettem. Csütörtökön késve indultunk az autó miatt, még el kellett intézni ezt-azt. Kicsit siettünk, de jól időben megérkeztünk Ljubljanába, pedig még Balatonon is megálltunk rokonokat látogatni. A szálloda egy májusban nyílt apartmanszálló, gyönyörű, igényes, tiszta, a szobában laptoppal és gyors internettel, közel a körgyűrűhöz. Kaptunk egy szép, nagy babaágyat, Bogi imádta az ágynemű kutyusait, nézegette őket, forgott az ágyban, imádta.
Másnap indulás időben, alig gurultunk pár métert, észrevettük, hogy elfolyt az összes olaj. Kiderült, hogy a szervízben rossz olajszűrőt tettek fel. Szép lett volna, ha az autópályán esik le... Én akkor omlottam össze, amikor elmondta a recepciós lányka, hogy a legnagyobb nemzeti ünnepük van, így minden zárva. Még a benzinkutak is nagyrészt zárva vannak náluk, de a tulaj is azon volt, hogy segítsen nekünk. Végül Zalaegerszegről hívtuk az egyik barátunkat, hogy hozzon nekünk szűrőt. 5kor tudtunk elindulni Milánóba, ami 500 km-es út. 10re ott voltunk, egy megállóval végigcsináltuk és Bogi igazi hős volt, mert csak az utolsó 10 percben kezdett el sírni, addig bírta.
Szombaton elmentünk Rho-ba, ez olyan, mint a BNV. Egy nagy csarnokban volt maga a rendezvény, ez nem tetszett Boginak a nagy moraj miatt, de kint szépen elnézelődött, elaludt. Nagyon meleg volt, de jól bírta. Rengeteg autó érkezett, még csak megtippelni sem tudtuk, mennyi lehetett. Igazi ritkaságokat láttunk, amikkel soha többé nem fogunk találkozni. Nagyon érdekes volt. A tömeg előtt megpróbáltuk elhagyni a területet, de persze nem sikerült, beragadtunk a várakozó autók közé. Etetés és pelenkázás után megpróbáltunk kimenni a két kocsisor között, egy idő után kiszálltam Bogival a kezemben és úgy mentünk a kocsi előtt. Egy ideig működött, aztán Gergő felhajtott a járdára és ott jött az utolsó métereken, de a kapuhoz esélyünk nem volt eljutni. A rendőröket kértem meg, hogy segítsenek, kiengedtek minket a bejáraton. Persze a körgyűrűn is beállt a sor, elindultunk a szembejövő sávban, mire megjelent egy Alfetta rendőrautó (ezek már nem járnak az utakon), a rendőr kérdezi, mi a frászt csinálunk? Bogi persze az ölemben hátul, mert nem tudtam betenni az ülésbe. Gergő magyarázza neki, hogy babával vagyunk és menekülnénk innen. Erre a rendőr nem bírságolgat, hanem megoldja a problémát, így Alfetta rendőri felvezetéssel mentünk ki a dugóból. :) Persze utána már nem mentünk be Milánóba, pedig ott lett volna igazán szép megnézni ezeket az autókat. Helyette a szálláshelyünkön - egy kicsi, szép városka Milánó közvetlen közelében - babakocsiztunk, Bogi nézelődhetett és aludt nagyokat. Nagyon szép kis hely, kellemes délután volt.
Vasárnap elmentünk egy kiállítást megnézni, 100 különleges Alfát állítottak ki, Bog végig nagyon érdeklődő volt, nézegetett mindent Apa kezéből. A babakocsit tök feleslegesen kivettük a kocsiból, bele se tettük Bogit. Amikor kijöttünk, a magyar csapatnál hagytuk a babakocsit, én elmentem etetni, Gergő meg persze autót mutogatni, egyikőnk sem figyelt rá. Félúton Ljubljana felé vettük észre, hogy nem raktuk el. Felhívtuk a kiállítási területet, de nem találták meg. Utánagondoltam, és mikor visszamentünk elköszönni az ismerősöktől, nem tűnt fel, hogy ott lett volna, szóval valószínűleg már akkor elvitte valaki...
Kalandokból ennyi, szerencsére több izgalom nem volt már az úton.
Tegnap este kikerestem az ebay-en a babakocsit (mivel ehhez van mózesünk és autósülésünk), hol a legolcsóbb, ma már meg is rendeltük és át is utaltuk a pénzt. Kb. másfél hét, mire ideér, mert persze Magyarországon még a házhozszállítás nélkül is drágább, de ezt a színt nem is árulják már. Addig szereztem egy bérelt babakocsit, hogy tudjunk sétálni Bogival.
Ma persze megkoronáztam az egészet egy jó kis hasmenéssel, a tejem gyakorlatilag elapadt, pedig Bogi fogyott. Remélem, holnapra jobban leszek és visszajön a tejcsi...

Megyek aludni, hátha az javít a helyzeten.
Majd teszek fel néhány képet.

Kati

Kép
katjja
 
 


Jó reggelt,

Zizi,
Jelentem még 2 félév :shock: + gyakorlat
Hajrá fogak.
Gyógysimik Flónak.

Kattja,
Uh légkondi nélkül ? Hősök vagytok.
Hát hallod nem semmi utatok volt, de mindenhol nagyon nagyon ügyesek voltatok.
Babakocsit sajnálom.
Képeket nagyon várjuk.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!

Csak egy kérdésem lenne azokhoz, akik mostanában szültek a Jánosban: lehet-e edát kérni a szüléshez, illetve mik ennek a feltételei?

Köszönöm a segítséget előre is!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Lekicsinyítettem a képeket, nézegessetek! :) Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
katjja
 
 


75rita, lehet edát kérni, de nem biztos, hogy tudnak adni. Nekem mázlim volt, meg tündéri dokim. Amikor szültem, a többieknek nem jutott már szett...

Kép
katjja
 
 


75rita,
szia, csak elviekben lehet beszélni valóban, de elvileg igen van lehetőség rá, amikor bemegy szülni valaki és veszik fel az adatait, akkor kérdezik is, hogy szeretne-e epidurálást...aztán a többi már szerencse ezek szerint.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 18:01-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok!
Kubu! Azt hiszem elfelejtettem gratulálni a vizsgákhoz, pedig le a kalappal!!!
Lányok! ez a szoba helyzet nem túl bíztató. nekem azzal semmi gondom, hogy több anyuka egyben, én a síró bébiktől is tudok aludni, ha nem az enyém sír :-))). Viszont a rokon áradat.... hát az elég gáz, szerintem minden résztvevőnek kellemetlen, és a gyerekeket összeköpi mindenki. Nekem nincs sterilitási mániám, tudom, itthon is rájuk fognak ugrani 1000-en, de az mégis a család baktérium flórája. mibe kerül, és min múlik egy ilyen alapítványi szoba? mikor kell azt kérni?
claire
claire
 
 


ja, a képek nagyon cukik! :) Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Megvagyok, olvasó üzemmódban. Harmadnapja ribizli befőzés a projekt itthon. Anyámmal csináljuk, szerencsére a gyerekek kerteznek, medencéznek, persze azért főzés, mosás , stb van rájuk.
Nem tudom ebben a topicban kérdezte-e vki, de a válasz, igen, minden gyerekem normál úton született, az ikrek is. Az első kicsit rázós volt, kétszer indították (közte 1 nap szünet), aztán beszorult, vákuum, ilyesmi. A többi simább eset volt. A második totál, azzal mire beértem már tök jól álltunk, egy óra múlva megvolt. Az ikrekkel úgy mentem be, h elindult a magzatvíz, fájások sehol, úgyhogy kicsit ráerősítettek, elég nagy adag oxitocinnal, de aztán simán megszülettek, 24 perc különbséggel.
Ha nem Ti kérdeztétek, akkor bocs. :)
Claire
claire
 
 


Köszönöm a válaszokat! Húú ez jó, fontolgatom, hogy ezúttal megpróbálnám edával..

Claire, te is az ötödik gyerekedet várod ezek szerint? :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


75rita,
Claire az 5-6. bébit várja...:-):-):-)

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Igen, most egy kicsit visszaolvastam, elképesztő... Meg sem mukkanok... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


:lol: :lol: És még szóljon vki a hatékonyságról :lol: :lol: Claire
Már mi is csak sorszámot fogunk osztani, hogy számon tudjuk tartani őket!
claire
 
 


Ahoj,
Nem tudok aludni, meleg van. Uram klímára allergiás két napja, így az most nem megy, mérges vagyok ezért.

75rita,
EDA: nem kértem, de kaptam, remélem most is így lesz :lol:
De beszélek is a dokimmal, hogy mindenképpen tartalékoljon nekem 8)

Kattja,
Képek nagyon ott vannak.

Szilvi,
„akkor kérdezik is, hogy szeretne-e epidurálást...”
Tényleg ? ez nekem nem is rémlik :shock: habár nekem nem is volt felvétel, most gondolkozom rajta, a dokim előző este kitöltött minden papíruszt.

Claire,
Köszi gratot.
Amikor én voltam bent azt láttam, hogy a nagyobb szobák esetén a látogatók azért a folyosón várakoztak és az anyuka is odajött ki a bébivel, persze lehet, hogy nem mindenki így csinálja.

Szobák: http://www.janoskorhaz.hu/szuleszeti-no ... i-osztaly/

Nekem úgy volt hogy amikor a szülőszobán voltam akkor jeleztem a szülésznőnek az igényemet.

Millye merre vagy ?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Kérdezek még egyet: aki kapott/kért, mesélne nekem az edáról? Hogy megy, milyen érzés, van-e hátránya...

Ha nem unalmas... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


75 rita,
idézet tőlem
kubuspace írta:Marcust majd két héttel hordtam túl, így dec 23-án indították a szülést, reggel 7-kor kaptam egy tablettát aztán elkezdtük a várakozást. Pontos időket nem tudok de az tuti hogy órákig nagyon jól elvoltunk a férjemmel. Beszélgettünk, nevetgéltünk, jól tűrtem a vizsgálatokat, majd aztán 11 óra magasságában jöttek a fájások. Akkor már két ujjnyira voltam nyitva, és kegyetlenül szenvedtem.
Ezután úgy ítélték meg a helyzetet, hogy jobb ha kapok EDA-t, azt beadták, mondjuk nem volt zökkenőmentes mert mivel reggel óta nem ittam semmit, csak harmadszori próbálkozásra sikerült bevezetni a kanült. Szóval hatott az EDA, közben kaptam az oxitocint, tehát teljes kánaán volt. Arra emlékszem hogy a baba már nagyon lent volt és nekem az EDA beadása után WC-znem kellett volna, legalábbis én ezt éreztem, és ott hisztiztem hogy fel szeretnék kelni mert WC-re kell mennem, amit persze nem engedtek meg az EDA miatt. Huh nagyon gáz voltam, aztán fél-háromnegyed óra múlva sikerült azt elérnem, hogy felkelhettem és ráülhettem a labdára, az már megváltás volt. Aztán 2 óra felé már a doki is bekapcsolódott és elkezdtünk nyomni, persze 0 sikerrel és váltig hajtogattam, hogy én nem tudom ezt megcsinálni. de 15.50-kor Marcus csak kibújt


na lényeg a lényeg hogy kegyetlenül erős fájdalmaim voltak, elég kötöttek egyébként is az izmaim tehát ha nem kapok EDA-t én attól tartok hogy meg sem tudtam volna csinálni. Az biztos hogy közrejátszott az is, hogy azért zárt méhszájjal mentem szülni tehát nem éppen voltak idálisak a körülmények.
Valószínűleg a fájásokat nem úgy éreztem mintha EDA nélkül történik a szülés, de azért az orvosom, szülésznőm rengeteget segített a vajúdáskor.
Tény utána napokig mint egy alvajáró léteztem, de én azt mondom hogy ha a helyzet úgy hozza kérni fogom az EDA-t most is.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!
nyugi, EDA nélkül is meg tudtad volna szülni, most meg pláne meg fgod tudni, ha úgy alakul, mert a tested is jobban tudja a dolgot.
Én akkor álltam le a sporttal, amikor terhes lettem, 2-3 hós terhesen még versenyeztem (nem az ikrekkel, ez a két nagy esetén volt9. A dokim (Sportkórházi volt), mondta is, hogy aki sportol, annak úgy tart a gátja, hogy ne reménykedjek gátmetszés nélküli szülésben, viszon utána könnyebben szoktak a sportolók regenerálódni. szóval a nagyot én is (szerintük)túlhordtam, tök zárt mindennel álltunk neki, első indításra meg sem született, csak jó kis görcseim lettek az oxitocintól, majd két napra rá újabb indítás, nehezen tágulltam, stb, és azért megszületett EDA nélkül. lehet, h jó lett volna, ezt csak azért írtam le, h ha nem úgy alakul, akkor is bízz magadban, hmenni fog anélkül is!!!
különben elhatároztam, h a másodikkal már úgy megyek be, ha kb a feje kilóg :lol: :lol: Valóban jól elvajúdgattam ittthon, még kádban is heverésztem, és mikor beértünk, egy óra múlva minden különösebb beavatkozás nélkül megvolt. (A burkát azért repeszteni kellett, mert már jött kifelé, és még mindig állt a burok! )
Valszeg a mostani neked is egyszerűbb lesz, drukkolok!

köszi, mindjárt megnézem a szobainfókat!
Claire
claire
 
 


többiek ?
mit olvasok az egyik fórumon egyik csaparttársunk által, nem lövöm le a "poént" de tessék jönni és nekünk is mesélni !

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!

Asszem Kubu rám gondolt, szóval előállok a titkommal: mi is újra babát várunk. Még nagyon az elején járok, a családból nem mondtuk el senkinek, de teljesen nem bírom magamban tartani. :-) (Csak el ne kiabáljam a dolgot!)

A másik nagy hírem pedig, hogy Flóra egyre többet húzza magát állásba. Ez a Dévény torna tényleg csoda-módszer!

Szép hétvégét mindenkinek!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Zizi,
hatalmas gratula, nagyon örülök és drukkolok, hogy minden oké legyen.
Tényleg nagyon csoda ez a torna, pont most meséltem az egyik barátomnak, hogy milyen eredményeket értek el pár alkalommal...neki is a családban van egy baba, aki meg sem moccan és 5 hós már.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Zizi

Gratulálok az új babához! :)

Most láttam fotókat egy ismerősöm frissen született ikreiről, tisztára meghatódtam, pedig épp az éjjel ecseteltem a páromnak, hogy én most a közeljövőben tuti nem vagyok hajlandó újra kezdeni.

75rita
Nekem a dokim ajánlotta fel az EDÁ-t, leginkább azért, mert egyáltalán nem tágultam, és elvileg az ellazítja a simaizmokat, és jó hatással van a méhszáj tágulására. Sajnos nálam ez nem jött be (szerintem mentális gát miatt), így végül császárral szültem, ahhoz így szintén az EDA-t használták.

Kora délután kaptam, csak másodjára sikerült beszúrni, de nem volt fájdalmas. Olyan érzés volt, mintha valami idegen test került volna a gerinccsigolyák közé. Kaptam előbb egy próba adagot, hogy hat-e, aztán egy rendeset is. Elég hamar hatott, és teljesen eltüntette a fájásokat, így kb. egy órát aludtam is, ami nagyon rám fért.

A császár fél hatkor volt, akkor már nem volt bent a dokinő, aki eredetileg beadta, valami más osztályról kerítettek orvost, ő volt benn a műtőben is az "altatós", rá kellett várni egy fél órát. A második adag lassabban hatott, és valahogy a bal oldalam később érzéstelenedett el, de végül hatott. A doki nagyon rendes volt, kb. ő volt az egyetlen, aki bent a műtőben foglalkozott a lelkemmel is, nyugtatott, néha megsímogatta az arcomat, ami akkor ott nagyon jól esett. A műtét befejezte előtt azonban elment, mondván itt már nincs rá szükség.
Egyébként a műtét alatt bár fájdalmat nem éreztem, minden mást igen, húzást-nyomást.

A kanült másnap reggel 6-kor vették ki, azt nem is éreztem.
jaspis
 
 


A Dévény tényleg jó, és én asszem akkor is el fogom vinni megmutatni őket, ha látszólag minden OK lesz, kb 3 hósan. Az 5hós nem mozdulót tuti vinném!!!

Zizi! grat! mennyi lesz a korkülönbség?

Segítség, nagyon rugdosnak!!!
Claire
claire
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 18:11-kor.
szonce82
 
 


Ja, látom a vonalzón Fló korát, két év körüli korkülönbség lesz, igaz? szerintem nem rossz, nekem a két nagy között pont 2 év van, nem mondom, hogy nem strapás az elején, de olyan jól összenőnek. (Túl jól is :lol: , az én fiaimnál ebből adódik a rivalizálás! )
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Zizi, nagy-nagy gratula! :) Hajrá sok-sok pocakos! :)) Fló pedig nagyon ügyi!

75rita, én nagyon féltem az EDÁtól. Nem volt szülési tervem, de abban teljesen biztos voltam, hogy tuti nem kérek. Nekem ne kutassanak a gerincem környékén. A szülést nálam is indították és elég hamar jöttek a méhösszehúzódások, ezek nem fájtak igazán, de nem is tágultam. Aztán, amikor az összehúzódások kezdtek sűrűsödni, a doki megrepesztette a burkot. Na, a fájások akkor indultak be, de annyira, hogy ha nincs ott a párom, a levegővétel sem ment volna. Akkor átértékeltem a helyzetet és mégis kértem EDÁt. A szülésznő azt mondta, hogy nem tudnak adni, de amikor a dokinak is szóltam, ő kiment a szülőszobáról és nem sokkal később (még csak megbecsülni sem tudom, mennyi idő telt el...) jött egy doktornő, hogy akkor beköti nekem. A fájások akkor már nagyon sűrűek voltak, de két fájás között szerencsére elsőre sikerült neki. Rémlik,hogy én is kaptam próbát, aztán a rendes adagot de addigra én már nagyon kész voltam. Nálam nagyon gyorsan hatott és teljesen elmúltak a fájások, viszont a tágulást is jól felgyorsította. A fájdalmak elmúltával jött szinte azonnal a kitolás, nekem is székelési ingerem volt, de összesen 4 tolófájás jött és már kint is volt Bogi. Szerintem azért is intézte el nekem a doki a fájdalomcsillapítást, mert így is teljesen az erőm végén voltam már a fájások miatt. Elég nagy eséllyel indultam a császárra, EDA nélkül valószínűleg nem úsztam volna meg.
Én egyébként végig feküdtem és rajtam volt a CTG, mert Bogi szíve állandóan lelassult, időnként teljesen eltűnt.
Hú, micsoda emlékek! :)

Kati

Kép
katjja
 
 


sziasztok,

zizi: jujdejó!jujjdejóóóó!!! :D nagyon nagy gratula! :)
Fló is szuper ügyes! nagyon örülök h ilyen szuperül alakul minden :)


van egy kis lemaradásom,deigyekszem pótolni,de Lili pörög ezerrel rohan,jön megy,rámol ezerrel.. :)
most itt a húgom,akit nagggggyon imááád és nagyon jól elvannak együtt szerencsére :)
Lili most épp alszik,mert nagyon kifáradt a sok nevetésbe szaladgálásba.. :)
szóval gyorsan gép elé pattantam..
olyan jók ezek a képek! és h egyre több a pocakos... :)
már én is szeretnék újra.. na majd meglátjuk mikor jön össze... :)

zizi,azthiszem te kérdezted mi újság a finnországdologgal, most még semmi sajnos..a bátyám kinn van,egyelőre tetszik neki a hely,ami bíztató,mert ugye ő vadászna vmi melót a férjemnek ott :)
ezért nem jutunk még mindig dűlőre baba projekt ügyben... :s szeretnénk már nagyon..de mi van ha mehetnénk és pont emiatt nem mehetünk majd..mi nem bírnánk a külön létet..tudom hogy túlzásnak hangzik de 1-1napot iskülön már korábban is nehezen viseltük és ez idővel csak erősödött ez az érzés,férjem totál kiakad ha felhozom h esetleg 1hónapot ott lenne nélkülönk.. szóval nemtudom...
ti hogy csináltnátok? belevágnátok a baba projektbe aztán lesz ami lesz? :) vagy várnátok még kicsit?
a várással meg az a bajom igazából hogy a korábbi munkahelyemre nem tudnék vissza menni,már vettek fel mást..és a végtelenségig nem szeretném húzni..szóval én arra hajlok h baba projekt ezerrel aztán lesz ami lesz.. de kicsit félek..

kubu:jól emlékszem kész vagy a vizsgákkal? :) nagyon nagy gratula a hős tetthez!!! :)

pocakosok,hogy bírjátok a meleget?

Kép

Kép
mulan
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszi a kedves szavakat! :-) Kicsit babonás vagyok az ügyben, de persze tudom, hogy nem ezen múlik a dolog.

Claire, igen kb. két év (22 hónap) lesz a két gyerek között. Pont ennyi korkülönbséget szerettünk volna, mégis besz..tam egy kicsit mikor belegondoltam, hogy pár hónap múlva két babával kell már zsonglőrködnöm.

Szonce, Lintner dr. az orvosom és már jövő hétfőn megyek hozzá. Asszem megint elkapkodom a dolgot, a múltkor Flórával még egyáltalán semmi nem látott, mikor először mentem. De talán most már a petezsák látható lesz. Március elején fog jönni a baba szerintem.


Mulan, szerintem vágjatok bele bátran a baba-projektbe! Az egyik barátnőm félidős terhes volt, amikor kiköltöztek Németországba és nem volt semmi gáz. Egyébként pont ezek a barátnőmék laktak egy évet Finnországban is és nagyon szerették. Van ott vlm magyar levelező-lista, aminek segítségével könnyen találtak magyar barátokat is.
Írok neked a FB-on.

Millye, Kriszta, Zita, merre jártok?

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


zizi: koszi a bíztatást :) tényleg félidősen költözni síma ügy volt? huh.. tök jó! :)
dejó h laktak finn o-ban is!na majd utána nézek ennek a lev.listának köszi a tippet :)
írtam én is fb-on :)

Kép

Kép
mulan
 
 


Zizi! Igen, anno mi is azt mondtuk, h 2-3 év legyen köztük, aztán 5 nap különbséggel 2 év lett. amint rágondoltunk jött :lol:
Különben én is babonás vagyok 12.hét előtt sose mondtuk senkinek, de most még később!
ja, csak biztatásul:most az ikreket először egyáltalán nem látták, se petezsák, se semmi, aztán pár hét múlva mondták, h 1 gyerek, aztán a 12. héten, h ikrek!!! :lol: :lol:
Mulan! az augusztusi topicban van egy csaj, akiknél már a babszoba is megvolt, amikor aférje kapott egy visszautasíthatatlan ajánlatot, és irány németo. Kiköltöztek, kipakoltak, megnézték a klinikát, és kb egy hét múlva szült, max 2. Ma mentek haza a kórházból a kislánnyal, minden OK.
Claire
claire
 
 


Claire,
Remélem tényleg, hogy most könnyebb és gyorsabb szülésem lesz, és rendben, bízni fogok saját magamban :lol:
A többiekkel is voltatok Dévénynél kontrollon ?

Zizi,
Igen Rád gondoltam, halkan de nagyon gratulálok Nektek, vigyi Magatokra.
Dévény valóban jó, örülök a javulásnak.

Kattja,
Fél 4-kor már nálunk is az volt, hogy ha nem jön Marcus irány a műtő, aztán összeszedtem magam, megbeszéltem dokival hogy annyira a végén vagyunk már és tessék 15.50-kor megszületett töki. Nagyon örültem, hogy megúsztam a császárt.
Azt utáltam én is, hogy szinte reggeltől feküdnöm kellett, CTG rajtam.

Mulan,
Simán belevágnék munkába, külföldbe, babaprojektbe.
Igen készen vagyok a vizsgákkal 8) most nagytakarítani kellene, de Marcitól ez azért nem megy, illetve vizesedik a lábam ami nagy szívás mert egésznap fásliban kell pihentetnem. Nálunk nincs meleg, nonstop megy a klíma lakásban, autóban 8)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok,
eltűntem, mert Bogit megszállta valami. Egy másodpercre sem áll meg és olyan hajmeresztő dolgokat talál ki, mint pl. hogy átmászna a kanapéról az iróasztalra... ááááá!!!!!

Zizi,
szívből gratulálok nektek!!!!!!!!!

Jövök majd olvasgatni, de most még valami náthás dolgot is összeszedtem, szóval nem vagyok formában!

Puszi

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
krisztacsillag
 
 


Kubu! Mikor Esztert hordtam Dévényre, akkor megnézte Ádámot is, de vele nem volt semmi, meg egyszer az akkor már 6 éves nagyot, vele később más mozgásterápiára jártunk.

Kriszta! az asztalra mászásról mindig az ikrek jutnak eszembe, nem tudom , a nagyok ezt kevésbé csinálták, de a két kicsi folyton fent ugrált az étkezőasztal tetéjén, és mire az egyike lekaptam , fent volt a másik :lol: Ja, és az etetőszékből is ki tudott mászni Ádám, aztán Eszter is eltanulta , felültek a tálcájára. Szóval volt egy pár húzásuk, így el tudom képzelni. Ráadásul mi tetőtérben lakunk, így amikor pakolós korszak volt, nem nagyon lehetett fölfelé menteni a cuccokat!

Claire
claire
 
 


Jó reggelt,

Kriszta,
hát igen lassan vége a nyugalomnak :lol:
jobbulást Neked.

Claire,
elképzelem az etetőszékes ektivitit :lol: :lol: :lol:

szép napot Mindenkinek.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 18:12-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok!

Voltam ma Lintner dokinál és szerencsére mindent rendben talált. Méhen belül látszott egy petezsák. Azt mondta, hogy kb. 5 hetesnek tűnik a terhesség, pont annyi, mint a számolás alapján.
Nagyon kedves volt, a szoptatással (még szopizik Flóra) és az emelgetéssel kapcsolatban is megnyugtatott.
A szülés módja majd csak a terhesség vége felé derül ki, de én elhatároztam, hogy nem fogok ezen görcsölni. Az lesz majd, ami a baba és az én szempontomból a legjobb.

Szonce, nagyon-nagyon jól hangzik az a strand!

Erről jut eszembe, a hétvégén felfújtuk a medencénket és Fló pancsolt kicsit a kertben és ronhangált a fűben. Délutánra fura piros karcolásokkal lett tele a lába és másnapra csak tovább romlott a helyzet. Ma elvittem orvoshoz és kiderült, hogy allergiás a fűre. Hát ilyen is van? :o
Most Fenistil cseppeket és kálciumot kell nyomnia, amíg el nem múlik a dolog. Nem tudom, mi lesz majd vele így a Balcsin.

Kriszta, jobbulást!

Claire, ez tényleg jó ötlet! Én is elhatároztam, hogy meg fogom nézetni a következő babát a Dévényes gyógytornásszal, még ha látszólag nincs is semmi baj.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Kubu!
Akkor még egy jó sztori az ikrekről: 1x, járni még nem tudta, szó szerint csak elfordultam az asztalfelé, mert telefonáltam, a lábam mögött egy fél méterre lenyitották a mosogatógép ajtaját, ami nem volt bepattintva, föltérdeltek az ajtóra ketten, és pakolásztak az edények között!! Mikor megfordultam nem mertem rájuk mordulni, mert féltem, h ahogy megijednek, moccannak egyet, és az ajtó reccs...íyg gyorsan lekaptam őket. Pedig jó képet lehetett volna csinálni, aztán eladni a cégnek, h milyen strapabíró a masinájuk :lol: :lol:

Zizi! ezek tök jó hírek!!! kklassz!Neked az első császáros volt??
egyébként ne aggódj a szopi miatt. Én is fokozatosan akkor választottam el Ábelt, amikor Dávid már a pocakomban volt. De egyik barátnőm, akinek a 2. és 3, fia korban nagyon közel esik, el sem választotta a nagyobbat, szülés után is tandem szoptatta őket! mondjuk én ezt nem vállaltam volna, de eü gondot nem okozott neki. És úgy érezte, baromi nagy törés lenne a hirtelen elválasztás a nagyobbnak!

Claire
claire
 
 


Zizi,
MI???? Allergiás a fűre? Ezt mi alapján mondták, csináltak allergia vizsgálatot? Elég bizarr. Szerintem picit felkaristolta a térdét a fű meg minden és belement valami a bibikbe, hisz mászik nem?
Nem akarom persze felülbírálni a dokit, de nekem már van ebben tapasztalatom sajnos...amikor nekünk a felülfertőződött herpest a Boti lábán ekcémának diagnosztizálta és ez 10 nap kórházat jelentett ez a tévedés, ezután már joggal vagyok szkeptikus.
Amikor Boti felsebzi a térdét, kb. minden hétvégén eltanyázik a murván a szüleimnél, akkor azonnal betadinnal lekenem neki, miután lemostam és vagy neogranormonnal, vagy sebhintővel nyomulok rá.
A kálcium és a fenistil csepp amúgy jó a szúnyogokra is, amik most ilyen meg dudorokat okoznak. Szóval azzal nem ártasz.

Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál.
Miért nyugtatott meg a szoptatással meg ez emeléssel kapcsolatban?
Azt mondta, hogy emeljél nyugodtan? Szoptatni lehet azt tudom, csak a tápanyagbevitelre azért figyelni kell, hogy picurnak is maradjon.
Mikor kell menned legközelebb vizsgálatra?

Szonce,
free strandolás minden délután? Az nem semmi, nagyon irigyellek titeket, nem is lehet elviselni ezt a hőséget máshogy.
Nem tudom én nagyon nehezen viselem ezt az időt, nagyon nyomnak a babák és légszomjam van, meg minden bajom van, szarul alszom...ez tuti a meleg miatt van.
Te hogy bírod? Derekad? Egyébként én lépni nem tudok annyira fáj a lábam köze, nem tudom mi van ott bent, mit nyomnak, de kegyetlen szar...

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Jó reggelt,

Szonce,
Huh az asztaltáncnál kaptam egy balkamrait.

Zizi,
Hurrá remek hírek.
Fűallergia gáz, ilyet nem is hallottam. És ezt így minden vizsgálat nélkül mondják ?

Claire,
Édesek lehettek, biztosan nagyon jó képet tudtál volna csinálni az ikrekről :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!

Jó lenne, ha tévedne a doki a fűallergiával kapcsolatban, de attól félek, igaza van. Fló lába a "füvezés" után még két-három óráig teljesen szép volt, de aztán úgy nézett ki mintha nem fűben, hanem kis éles pengék között szaladgált volna, vörös volt az egész és tele volt karcolásokkal. A doki meg anélkül is egyből megmondta, hogy a fű miatt van, hogy megkérdezte volna, hogy volt-e a csaj mostanában fűben (de persze sajnos volt).

Állítólag ezt a kontakt-allergia részét nagy valószínűséggel ki fogja nőni, de elég esélyes, hogy rendes légúti pollen-allergia lesz belőle. Fasza!

Szilvi, az emeléssel kapcsolatban azt mondta Lintner doki, hogy persze jobb lenne nem emelgetni egy 10 kilós gyereket terhesen, de tudja, hogy ez elkerülhetetlen és általában nem is szokott baj lenni. Persze ha bármi probléma adódna, akkor újra átbeszéljük ezt a témát.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Zizi,
akkor okosabbak lettünk a fűallergiával kapcsolatban. Mit fogsz akkor csinálni Flóval? Szerintem tanítsd meg gyorsan járni...:-). Beszéld meg vele ezt a dolgot.
Tényleg szeretnél egy kisfiú testvért vagy maradnál a kislányoknál?
Az emeléssel kapcsolatban próbáld meg, hogy tudod úgy emelni, hogy a hasadat a legkevésbé erőltesd, az elején ezt tapasztalgattam én is, muszáj volt néha Botit is felkapni. Már persze ez nem működik, de átalakítottam az életünket, hogy ne kelljen emelnem. Pelenkázás már nem az ágya tetején, hanem a mi ágyunkon vagy a nappaliban, fellépőkkel meg minden. Az ágyat szétfűrészeltük úgy, hogy "kinyitható ajtós" legyen és ott jár ki-be Boti. Ezek apróságok, de nagyon praktikusak és kényelmesek.
Mondjuk pont most volt egy olyan szívfacsaró esetem, kullancs emlékeztetőre vittem Botit anyukámmal és amikor beadták neki sírni kezdett és én meg csak álltam mint a ... és nem tudtam felkapni, anyu szorította magához és vigasztalta :-) hát nem volt jó érzés, majdnem könnyeztem. Aztán megölelgetett engem is amikor már lent volt a földön. Sajnos ez van. Ezzel jár. Már itt kezdődik, hogy testvér lesz és neki alább kell adni...:-(
Szóval azért csak óvatosan, főleg az első 12 hétben!!!


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 18:16-kor.
szonce82
 
 


sziasztok,

köszönjük a bíztatást projekt ügyben :)

szonce:strandolás szuper lehet :)
csípőd remélem abbahagyja a fájást!
Ádám édes lehet a közös tvzéseknél :)

zizi:fű allergia?..jaj szegény Fló..remélem már elmúltak azok a vörös karcolások..
de az jó h Lintner doki mindent rendben talált!

kriszta:jobbulást!!

kubu:baba szoba rendezgetéssel hogy álltok?

Kép

Kép
mulan
 
 


Köszi mindenkinek a cipős infókat!

Szilvi,
nehéz lehet két picivel a pocakodban… ezt az oltásos sztoridat még én is majdnem megkönnyeztem. Ha Bogi sírni kezd, mert elesett, megijedt stb. azonnal ölbe veszem, hogy megvigasztaljam és ha mondjuk úgy pottyan el, hogy Apa ér oda gyorsabban és ő babusgatja majd megszakad a szívem és alig bírom megállni, hogy ne vegyem át azonnal.
A kullancsoltást milyen idősen lehet beadatni?

Zizi,
nem semmi a fűallergia, és az hogy ennyire agresszív… én általában még melegben is nagyon vékony hosszú naciban viszem ki Bogit a kertbe mászkálni, mert nálunk beton is van és félek, hogy lehorzsolja a lábát. Kint azért még sokkal többet mászik, bent azonban bátor, és már egyre többet jár. Mi is fürdettük már kis medencében a kertben, de állandóan kimászik belőle… a teraszra.:)

Mi is tervezzük már a bébit, még egy hónapot adok magamnak a pluszkilók likvidálására - egyébként egész jól haladok - utána vitaminkúra és kezdődhet a projekt. Már nagyon várom, kedvet kaptam tőletek és persze nálunk is a kiskorkülönbség volt a terv.

Claire,
szerintem is nagyon jók a Dévényesek. Boginak is nagyon sokat segített és biztosan köze van ahhoz, hogy ilyen jól haladunk a mozgással. Én is el fogom vinni majd a tesót is.

Szonce,
wow,micsoda asztaltánc… na itt még nem tartunk, nekem a kanapé-íróasztal is sok már a jóból. Sajnos ezek nem közvetlenül egymás mellett vannak, hanem csak a sarkuk ér össze, ezért a nagy para…
Azért köszi, megnyugtattál, hogy nem csak Bogit szállta meg vmi. Általában szokott lenni egy fél óra,amikor körbemászkál a lakásban és csak olyat csinál,a mit nem lenne szabad… konnektorok piszkálása, tv simogatás, mosogatógépbe nyúlkálás stb… én meg már hülyén érzem magam, hogy folyamatosan „nem szabadozom” a gyereknek… persze próbálom elterelni a figyelmét játékkal, mondókával, de ha ő a fejébe veszi, hogy a szúnyoghálót fel akarja feszegetni, akkor 10 perc múlva újra megpróbálja.

Nálunk most a járástanulás és az első rágófog a projekt. Mielőtt kibújt volna az első sarka két hétig nem aludtunk… annyira sajnáltam szegényt. Még most is szenved vele, de talán már a fele áttört. Olyan kis bújos-nyűgizős most.
A járáshoz pedig mindent felhasznál. Tologatja a székeket maga előtt, a járókáját és még a triciklijét is:
Kép
Kép

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
krisztacsillag
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: