Új privát üzeneted érkezett!

----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 16:45-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok!
Bocs az eltűnésért, államvizsgáztattam a héten, szerveztem a nyaralást, a kicsik oltást kaptak, ja, meg volt úszó bemutatójuk, meg a második fiamnak évzáró műsora, a nagy kitüntetést vett át, ma a nagy vizsgázott karatén új övre, aztán itt volt a barátja és sütögettünk a gyerekekkel....már nekem is követhetetlen.
úgy megnézénlek titeket, de sajnos 17-én pótvizsgáztatok, meg megyek dokihoz is. Jó kis sűrű hét lesz ez is, hétfőn vizsgáztatok, kedden évzáró a nagyoknak, szerdán elutazik táborba az egyik, csütörötkön a másik, csak hogy ne legyen uncsi.
Köszönöm a gratulációt a bulihoz. Lesz a héten még 1-2 kisebb szabású buli a két nagynak....
Csak szegény pocaklakóknak alig van vmi előkészítve. apropó. Nyári gyerekes anyukák! Kb mennyi cucc kell, és milyen kezdetnek egy nyári csemetének? Nekem a két nagy téli, az ikrek tavasziak...
(2 Őszit már nem vállalok :lol: )
Gratulálok az első lépésekhez. Ez olyan megható. Cipő tényleg csak kemény terepen, betonon kell, füvön, kavicson tuti a mezítláb, és saroktámaszos a nyerő cipőcske!
Üdv: Claire
claire
 
 


Bekukk tanulás közben

Krisztacsillag,
mi csakis Salust használunk, alap hogy supinált legyen a cipő,
rengeteget olvastam utána, barátnő, férj stb. stb. orthopéd háttér segítségével

Szempontok:
bőr
magasan záródó - 2 vagy 3 csatos/tépőzáras
sarkánál merev kérgű, ami hosszan előrevezetett, vagyis még oldalt is legyen tartása
supinált sarkú

Ezek a "fő cipőre" vonatkoznak, amiben a legtöbbet jár.

A supinált sarok nem csak csámpásoknak és befelé dőlő bokájú bébiknek jó, (majdnem minden kezdő láb ilyen, ez anatómiai) hanem az egészséges bébilábnak is jó, mert megelőzhető vele a lúdtalp, és a bokasüllyedés.
Márkák (nekem-tetszési) sorrendben kb.:
Dr. Leo, Salus, Supy, Supi+, Szamos kid ezek supináltak
Falcon tessorino (első lépés cipő)

Egyébként majdnem minden cipő talpát lehet "supináltatni", egy jó cipész meg tudja csinálni. Ugyan nem olyan tartós, de pl. ha kapsz ajiba egy nem supináltat, ami amúgy jó, azt érdemes.

Harántemelő: kifejezetten káros, mert ellustítja a harántboltozatot kialakító izmokat. Nem tévesztendő össze a belső iven kiképzett puha párnácskával, az nem vészes, de a legjobb, ha belül teljesen lapos.

Egyenetlen felületen legjobb a mezítláb - vagy pl a lillyputi fazonú puhatalpú bőrcipő, de az marhára nem rentábilis a későbbi cipőszaggató korban már. Szobában süppedős szőnyegen és habtapin mehet a mezítláb, keményen (parketta, kő...) kifejezetten káros.

Persze semmi baja nem lesz bébinek, ha pl. a beizzadt benti cipő száradása idejére zoknizik egy kicsit, vagy ha csini-bini alkalmakra egy-két órára putatalpú szivecskés lakkcipőt húz rá az anyja....de fiuknál ez kevésbé fenyegető veszély :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 

 
 

Szonce,
nyugi, a járáskezdéstől számított 6 hónapon belül úgyis el kell vinni orthopéd dokkerhoz a gyerekeket.
Remélem minden rendben lesz

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok, így ismeretlenül is :D Azt hiszem először kipróbálom a terhesrendelésüket, aztán lehet, h a magánrendelést, ha ez nem válna be.
Örülök a jó tapasztalatoknak, mindenki oda-vissza van a Szt Imréért, ami tényleg nagyon jó, de én akkor is itt szülök!

A magánrendelések is Budán vannak?

KépKép
1macsek
 
 


Jó reggelt,

Mielőtt kezdeném a tanulást gyorsan visszaolvastam:

Millye,
Pénteken kettő volt, szombaton egy lett volna, de kidőltem, annyira görcsöltem, úgyhogy az kimaradt.
Most a héten szerdán és pénteken lesz 1-1 vizsga. Már jó lenne ha vége lenne.
13. fog ? Hát mi megakadtunk 12-nél :lol:

Krisztacsillag,
Gratula Bogi első lépéseihez, illetve boldog házassági évfordulót Nektek.
Jelezés passz.

Kattja,
A próféta beszéljen belőled, hogy valóban legyen időm mindenre :!:
Örülök hogy a hozzátápi első lépései jól sikerültek, hajrá így tovább.
De jó nektek, mindjárt indultok, irigy-irigy.
Szupi hogy a forgás már így megy.

Szilvi,
Jobbulást Botinak.

Szonce,
Apának sok sikert az új helyhez.
Azért lakásban is figyeljetek, hogy legyen Ádám lábán cipő hiszen a járólap, parketta szintén kemény.
Huh jó bátor Ádám hogy ilyen gyakorlatokat hajt végre.

Claire,
Hogy tudod követni a dolgokat ?
Tréninget nem tartasz ? 8)

1macsek,
Változó hogy kinek hol van a magánrendelője, ismerek olyan Jánosos dokit akinek pl a Szent István parknál, de pl én dokim a Lajos utcában rendel….
A Szt Imrés fórumon mindenki a Szt Imréért a Jánosos fórumon majd mindenki a Jánosért van oda-vissza.
Drukkolok hogy sikerüljön megtalálnod a legjobb helyet.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!

Végre megkerültem én is. :-)
Múlt héten Sopronban voltunk, nagyon-nagyon jó volt. Átmentünk Bécsbe és Kismartonba is, Flóra szuperül bírta az utazást és a városnézést is.

Akkor 17-én hánytól legyen a tali?
Mi kb. f5-re tudunk csak odaérni, mert BKV-val megyünk.

Kubu, tök egyetértek veled cipő témában (bár nálunk még nem aktuális). Csak azt nem tudom, hogy mi is az a szuplinálás. Kisegítenél? :-)

Kriszta, gtaluálunk Boginak az első lépésekhez!
Flóra még mindig nem húzza fel magát állásba, úgyhogy megint bejelentkeztünk Dévény-tornára.
Én azt hittem, hogy a baba-jelelést már egész pici korban el kell kezdeni, de lehet, hogy tévedek.
Nálunk a suliban volt róla szó és nagyon jó módszernek találta az előadó, szemben az Okosbaba kártyákkal.

Katjja, nagy gratula pici Boginak is a forgolódáshoz! :-)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


zizi,
sziasztok, örülök, hogy jól sikerült a kirándulásotok. Ez volt a nyaralás vagy mentek majd még?
Nekem is nagyon szuper a fél 5 körül, mert addigra odaérünk simán szerintem.
Remélem velem is minden rendben lesz és tudunk menni.
http://www.szupercipo.hu/
ezt az oldalt olvasd el és akkor szerintem megtudsz mindent ezekről a szupinált cipőkről. Szerintem talán még árban is ez a legkedvezőbb.
Nekünk mondjuk nem volt ilyen cipőnk, de arra mindig odafigyeltem, hogy magas legyen a sarokrész, hogy jól tartson.

Szonce,
neked elviekben jó akkor a csütörtök délutáni babázás a Millenárison?
Csak azért kérdezem, hogy legyen akkor a fuvar, majd meg kell beszélnünk.

Kubu,
nem kellene kissé lazítani, mert ez nem túl jó, hogy ennyire begörcsölsz. Nehogy túl korán jöjjön Liza, ennyit nem ér semmi szerintem.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok,

Zizi,
Örülök hogy jól sikerült a kiruccanás.
Cipő:
http://www.salus.hu/belindex.php?item=t ... gyerekcipo
Mikor mentek Dévényre ?

Szilvi,
Való igaz hogy begörcsöltem, szerintem hozzájárult hogy bepánikoltam, meg a meleg is (amit utálok), de azóta jól vagyok, sőt rám nem jellemző módon várom is a holnapi vizsgámat :lol:

na megyek tanulok egy picit, mielőtt hiberterminátor Marcus felébred :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 16:48-kor.
szonce82
 
 


sziasztok,
gyorsan bekukkantok és futok is tovább.
mióta Lili járni kezdett nincs megállás.. :)

zizi:Nagyon köszönjük a köszöntést!!! hozok majd képeket is a szülinapozásról :)

elvileg a 17-e nekünk is jó millenárisolni.remélem semmi nem jön közbe!

Kép

Kép
mulan
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy még nem szóltam a 17-i taliról, bizonytalan volt, de most eldőlt, hogy nem tudunk menni. Sajnáljuk.

Egyébként mi jól vagyunk, a hőségben nagyokat pancsiztunk, Julcsi igazi kis vízipók. Hétvégén már balcsiztunk is, azt még a kerti medencénél is jobban élvezte :)

Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Szonce,
oké, persze én is úgy gondoltam, hogy majd ott veszlek fel titeket, nyilván a gyerekülés meg minden.
Egyeztessünk még majd csütörtökön, sajnálom, hogy prompt kell döntenem, de nem könnyű mostanában az ikrekkel, mert olyan hirtelen leszek annyira fáradt, hogy lépni nem tudok és ez leginkább már a délutáni órákban jön rám. Azért igyekszem majd menni, még jelentkezek.

Zita,
Olyan aranyos Julcsi. Nagyon élvezi a vizet az látszik rajta, annyira tiszta Boti, komolyan én ahogy megláttam egyből Boti jön a szemem elé, csak persze kislány. Majd keresek olyan képet amiről majd megérted miről szövegelek. :-)
Irigyellek a balatoni nyaralóért, ahova bármikor mehettek, azért a Balcsi mégis más.
Mi a szüleimnél voltunk most két hétvégét, ott van nagy medence (felfújható), de nagyon szupi, Boti ki nem jön...:-)
Mi megyünk nyaralni júli. 17én Zamárdiba. Ti merre vagytok?

Kubu,
egy kalappal akkor. Persze én csak aggódásból mondtam, hogy lazíts, nehogy korábban jöjjön a bébi mint kéne. Ha jól vagy akkor okés.

Rólunk csak annyit, hogy minden rendben, voltunk már a nagy genetikai UH-n és nagykönyvbe illő minden, ennek nagyon örültem és meg is könnyebbültem. Azért izgalmas, hogy az ikreseknek csak ennyi van a genetikai rendellenességek kiszűréséhez, persze az amnión kívül, de azt semmiképp nem akartam volna.
Ami újdonság, hogy megdőlni látszik az egypetéjű teória, mivel egyelőre tutira egy kisfiút és nem tutira egy kislányt látott a szonográfus. Szóval izgis a dolog. Olyan érdekes volt, tökre örültem, hogy lesz még1 kisfiam...pedig a két lányra pályáztam... :-). A 24. héten megyek megint UH-ra majd akkor már tuti látszani fog azt mondták, tök jó, mert még mindig lehet izgulni.
Ami érdekes, hogy diagonál harántban nyomják a bébik...remélem elfordulnak most már, nem is a szülés miatt (bár amiatt is jó lenne), hanem mert baromi kényelmetlenek már most és még hol a vége. :roll:
Röviden ennyi van velünk.
Boti pedig elviselhetetlenül hisztis és nyafogós és megörülök tőle, mert nagyon kevés a türelmem. Szuper ez a dac korszak, vége lehetne már. :-(

Akkor most hányan vagyunk csütörtökre és kik???
Zizi, Kriszta, Szonce és én elvileg megyünk.
Reni és Vera (Cirkuszka)???

Pusz mindenkinek, Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Jó reggelt,

Ne utáljatok, yessssssssss esik az eső és végre normál hőmérséklet van, imádom ha nem kell dögmelegben létezni.

Mulan,
Szerintem elmaradtunk egy szülinapi köszöntéssel. Bocsánat érte Lilinek utólag is nagyon boldog születésnapot.
Képeket azért ugye kapunk :lol:

Zita,
Húúúúú de jó képek.

Szilvi,
Tudom tudom hogy aggódásból írtad, én is úgy gondoltam. Lizával meg megbeszéltük hogy ne jöjjön hamarabb mert addig sok programunk van :lol:
Nagyon örülök hogy jól vagytok, de izgi, kiváncsi vagyok a nemek megoszlására nagyon.

Na készülődés, lassan megyünk Marcussal vizsgázni :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!

Millye, hát, elsőre tényleg nem tűnik egyszerűnek a sütid, de nagyon jól hangzik a recept, köszönöm. Lehet, hogy még egy-két hónapig nem állok neki, talán addigra már el tudja majd foglalni magát Bogi. :) A banánt ma reggel kóstoltuk, az nagyon bejött. 18 kanállal evett belőle és nem grimaszolt, sőt, egész gyorsan cuppogta befelé. Aranyos, a kanálról is szopizza a kaját. :)
Gratula a 13. fogacskához! :)

Szilvi, szegény Boti, remélem már teljesen elmúlt a csúnya csípés.
Nagyon örülök, hogy minden rendben és hajrá törpik ott bent! Duplán izgi, milyen neműek lesznek. :) Remélem, a dackorszak hamar végetér nálatok.

Szonce, éljen Apa új munkahelye! Hogy mentek az első napok? Nagyon drukkolok, hogy beváljon neki. :) Ádámhoz pedig kitartást. Már előre félek, nálunk milyen huncutságokat fog csinálni Bogi. Már most tud olyan merész mutatványokat, hogy égnek áll a hajam. Pl. imád hátradőlni, ha a kezemben van, vagy az ölemben, és van, hogy egész hirtelen csinálja. Nagyon oda kell rá figyelni, nehogy bevágja a bukóját.
A babajeles könyv engem is érdekelne. Elküldenéd nekem is?

Claire, nem semmi, hogy pörögtök. Persze ennyi gyerkőccel muszáj is, de ikerterhesen? Csak csodállak.

1macsek, Te is XI. kerületi vagy? Mi is itt lakunk. A Szt Imréről annyit, hogy nagyon alternatív, de nekem több barátnőm szült itt, kettő akkor, amikor én is, és annyit mondtak róla, hogy babagyár. A Jánosról semmiképp nem mondanék ilyet. Én egyszer voltam a terhességem alatt a Szt Imrében, 5 hetesen, vetélés gyanúval. Az ügyeleten 20 percig senki nem szólt hozzám, aztán megnéztek, felvittek a nőgyógyászatra, ahol további fél óráig ültünk magunkban a párommal, mire jött egy tök bunkó doki, aki kb. mindenért hülyének nézett. Hozzáteszem, nem volt egyetlen beteg sem rajtam kívül, hajnalban erős alhasi fájdalomra ébredtem, 5 hetes első terhességnél... Ebből persze nem következik, hogy rossz kórház, de én többé nem teszem be oda a lábamat.
Az én dokim a MOM Parkban rendel.

Kubu, vigyázz magatokra! Nagy-nagy drukk a vizsgához! :)

Zizi, szuper, hogy ilyen jól sikerült a kirándulás.

Mulan, nagyon boldog szülinapot Lilinek! Képeket kérünk! :)

Zita, nagyon édes Julcsi a képeken. Amikor nézegettem a fotókat, Bogi épp az ölemben csücsült és persze nagyon érdeklődött a monikoron zajló dolgok iránt. Meg is beszéltük, hogy ha még idén nem is, de jövőre már ő is így fog pancsolni a Balcsiban. :)

Hétvégén kipróbáltuk AZ AUTÓt, a párom Alfa GTV6-át, végre elkészült. Nagyon szép lett, de Bogi csak előre fér be, így én nyomorgok hátul. Ez egy coupé, nincs túl nagy hely hátul, ráadásul nagy teljesítményű motorral, de egy 30 éves kaszniban, ami nincs úgy szigetelve, mint a mostani autók, szóval dől hátra a hőség. Vasárnap, az amúgy is 37 fokban kicsit felforrt az agyvizem. Megmondtam Gergőnek, hogy mi Bogival csak akkor megyünk, ha kész lesz a légkondi is az autóban. Most úgy néz ki, hogy a 900 kilcsit mégsem vállaljuk egyhuzamban, Ljubjana környékén megszállunk odafelé és visszafelé is. Még keresnem kell valami szálláshelyet is.
Egyébként Bogi felfedezte magának az IKEÁt, nagyon tetszettek neki a játékok, mindent nagyon megnézett és meg is fogdosott Apa kezében. Nagyon édi volt. :) És először próbáltam ki a baba-mama szobát, nagyon rendben volt, csak kár, hogy kétszer is benyitottak,így Bogi nem tudott olyan nyugodtan enni.
Mi nem megyünk holnap, mivel nem vállaljuk a BKV-t. Ráadásul kicsit meg is fáztam, fájdogál a torkom és folyik az orrom.
Bogi meg fogyott múlt héten, szóval most tejet serkentek ezerrel és figyelem, pénteken kell beszámolnunk a dokinéninek. Drukkoljatok, hogy ne kelljen tápszer.

Kati

Kép
katjja
 
 


Sziasztok!

Hát holnapra is mondanak kis esőt, de csaknem leszünk annyira pechesek...

Reniék nem tudnak jönni, de Veráék remélem igen, legalábbis ez az utolsó infóm róluk. Ja és jön még Mulan és Lili is! :-)
Én azt nem tudom, hogy Millye és Andris jönnek-e.

Szilvi, elküldöm a számom, hogy tudjunk egyeztetni, ha kell. Te Vikivel tudsz kommunikálni telefonon, én Krisztával és Mulannal. Vera száma megvan neked?


Azt már rég akartam írni, hogy anyósom (miután eljött hányós-fosós vírussal Fló szülinapjára), tök megsértődött ránk, mert megkértük, hogy ha legközelebb nem lesz jól, ne jöjjön el. Teljesen kedvesen kértük, de nem beszélt velünk ezek után két hétig és apósommal üzengetett, hogy kérjünk elnézést. Bár nem kértünk bocsánatot, sajnos mostanra megbocsájtott. ;-)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Zizi,
köszi a számodat, elmentettem.
Mi lesz holnap, mi legyen a terv, esőben mit lehet ott csinálni?
Van valami hely ott, mert nem ismerem annyira, sőt semennyire ott a dolgokat?
Mert ahogy elnézem nagy napsütéssel nem kecsegtet a dolog.

Többiek? Vélemény???


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!

Én a koponyeg.hu-n 0 mm esőt látok mára!!! Juhé, el sem hiszem! Szóval szerintem találkozzunk a Millenárison a játszótéren! Ha esetleg esni kezdene, be tudunk menni valamelyik épületbe. Tartósabb eső esetén meg átmehetünk a játszóházba a Mammutba (mondjuk elég húzósak az áraik).
Mi 4-f5 felé érünk oda. Ez lesz az első hosszabb BKV-s utunk, szóval drukkoljatok! :-)

Cirkuszka, Millye, ugye jöttök?

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


sziasztok,

süt a nap :)
reméljük így is marad ma !!
éljen!:)


kubu:köszönjük a köszöntést!!

akkor 4körül érkezünk mi is a millenárisba :)
de izgi,de izgi!

Kép

Kép
mulan
 
 


zizi: drukkolok a bkvzáshoz,biztos remekül fog menni a hosszabb út is! :)
miben hozod Flórát?


hozzánk majd csatlakozik apa is valószínűleg úgy f6 körül,amikor jön hazafelé,a millenáris útba esik neki :)

Kép

Kép
mulan
 
 


Sziasztok.

Elég szép időnek tűnik, remélem így is marad.
A Millenárison hol van a játszótér pontosan melyik oldalán?

Mi nem tudom mikor fogunk odaérni, majd sietünk, mert megyek Szonce-ékért is meg a közlekedés és Boti is mikor kel fel, szerintem keltenem kell majd.
Igyekszünk, azért várjatok meg...:-)

Remélem kitartok délutánig, mert 4 órát aludtam éjjel olyan légszomjam volt, szóval nem vagyok a top-on igazándiból.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Milyen volt a tali, lányok? Fotókat rakjatok!

Köszönjük a képdicsiket. Mi holnaptól megint Balcsizunk egy darabig, nem tudom milyen lesz, mert nem jósolnak jó időt :? Ja igen, Szilvi, mi kicsit arrébb vagyunk Zamárditól, Keszthely mellett. Hűű, most látom, hogy már félidős vagy! :)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Zita,
háááát tényleg nem lesz ideális az időjárás. Nem tudom mit fogtok csinálni lent, ha nagyon nem jó, gondolom feljöttök nem?
A babatali nagyon jó volt, Boti élvezte nagyon, a Millenáris nagyon igényes, meg voltam vele elégedve. Minden baba cuki volt és tetszett nekik a dolog. Persze mi anyukák keveset tudtunk beszélgetni, mivel sajna ez nem erről szól, minden gyerek másfele megy.
Én persze hoztam a formát, mert a fényképezőt itthon hagytam, rohantam már, hogy időben odaérjünk...de a lányok csináltak képet, szerintem majd raknak fel.
Igen már félidős, sőt, szerintem az ikrek miatt nincs már nekem másik 20 hét. :-)
Puszi nektek és jó pihenést azért a Balcsin.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


---
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 16:54-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok!!

Ezerkétszázharmincötezer éve nem jártam erre :-) :-) :-)

Szeretném elujságolni nektek, hogy hazaköltöztünk, úgyhogy ha ismét babára kerül a sor, maradunk a Jánosnál ;-)

Jó volt Sopronban lakni, csak a lakás dolog sem oldódott meg az 5 hónap alatt, és a bölcsibe sem vették fel Milánt :-(
Így úgy döntöttünk, itthon könnyebben vigyáznak Milánra, ha visszamennék dolizni... Mert adtam be önéletrajzot, majd eldől aug. 1-én, hogy felvettek-e...

Szupi volt egyébként a város. Faluról odaköltözni kész izgalom volt egyébként. Nem volt ám unatkozás mondhatom! Bár Milán sem nagyon hagy időt unatkozni, mert pörög ezerrel.
Most hogy hazaköltöztünk, anyukámékat is jól tornáztatja... simán megmutatja a szőnyegen, ki hova üljön, mikor állhat fel, stb. :D :D :D
Mivel anyósomék a 2 hónap alatt csak kétszer jöttek át hozzánk az albérletbe, ami a szomszéd utcában van, így nem sokat vesztettünk azzal, hogy ismét itt lakunk...

Jó olvasni, hogy mindenkivel minden rendben van...
Minden baba gyönyörű, és olyan jó hogy egyre több pocakos van ismét :-)) És még egy ikerszülés is!! Lassan három porontyod lesz... Nem semmi Szilvi:-)

Szonce és te hogy viseled a pocit és Ádit együtt? Mert én tuti nem bírnám... Nincs perc, hogy ne kelljen futnom Milán után...
Azt látom, hogy Kubu nagyon jól bírja :-)) Ügyes vagy nagyon!

Voltunk a sógornőm esküvőjén, dobok fel egy képet róla, műteremben csinálták hármunkról a fotót... Illetve képet majd később... nagyon lassú a gép, és a kép is nagy. Majd kicsinyítem!

Majd még jövök... Most megnézem, alszik-e még Ónagysága!

Puszilok mindenkit!

Kati

Kép
tatyi1983
 
 


Kati,
nagyon örülök, hogy hazaköltöztetek, szerintem ez így a legjobb.
Tudod én már akkor is mondtam neked, hogy nem biztos, hogy jól lesz neked ott!!!

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 16:55-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok!
Katjja: én XII. kerületi vagyok, és sokat gondolkoztam a szt. Imrén, meg a Jánososn, és örültem, h sok pozitív vélemény van a szt. Jánosról is. Én egyébként alternatív szölőszobán vajúdtam (labda, bordásfal, hangulatos képek stb), az ágyon, infúzióval... Irtó alternatív volt... A hangulatos képet a végére legszívesebben felgyújtottam volna

Még egyszer köszi a válaszokat, végül Márkus Lászlóhoz kerültem, a XI. kerületben rendel, így nincs túl messze sem, szerencsére. A járóbeteg terhesgondozáson másfél órát vártam, így oda valszeg többé nem megyek, csak ha muszáj.

Nagyon cukik a feltöltött képek!!!!
:D

KépKép
1macsek
 
 


Szonce!
Visszavennének természetesen a régi munkahelyemre, de most itt a faluban is kiírtak pályázatot 3 óvónői állásra, így ide is beadtam. Ha felvennének, 5 percnyire laknék a munkahelyemtől, és nem 30 km-re :-)))
Úgy látszik minden hasonló korú poronty mostanság válik kis ördöggé :-)) Milán is hasonló.

Kéépzeljétek! Ha meglát egy szúnyogot, (márpedig abból van bőven sajna :x ), reflex szerűen csapja tapsra a kezét, le akarja csapni :D :D

Szép estét mindenkinek!

Kati

Kép
tatyi1983
 
 


Tatyi, szorítok neked! Szuper lenne, ha megkapnád az állást! Sokat számít, hogy mennyire közel van a munkahely.
szonce82
 
 


Sziasztok!

Szerintem is jól sikerült a találka! Én sem tudtam túl sokat fényképezni, érthető okok miatt ;-), de majd teszek fel képeket.

Tatyi, üdv újra itt!


Én már tényleg a falra mászom ettől az állandó esőtől. :evil:

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Ez az idő egy vicc de komolyan, ma olyan voltam, mint egy kibiztosított bomba...de komolyan, úgy éreztem bármelyik pillanatban robbanok és nem tudtam mit tenni ellene, olyan feszült voltam, hogy az nem is igaz.
Nem értem ezeket a hormonokat, de együtt összefogva az időjárással engem kikészítenek nagyon, néha el vagyok keseredve, hogy bírom ezt még sokáig...ja és még éjjel sem alszom, mivel légszomjam van...ááááááááá!!!!
A lényeg, hogy a babókák vígan lubickolnak azt érzem...szarnak anyura...:-).


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!
Még megvagyok, és mindjárt felteszem az 1000 éve ígérgetett képeket, amiket Millye volt olyan nagyon rendes, hogy átméretezett. Ezúton is köszi :-))) Én tegnap voltam reggel ilyen robbanós, pedig a fiaim befejezték a tanévet, és tábosban vannak, és éppen az ikrekkel indultunk múzeumba, mert apjával úgy döntöttünk, hogy olyan ritkán vannak csak ők velünk, hogy csinálunk vmi programot. Anyám várt utána ebéddel, szóval okom nem volt a robbanásra, de halál türelmetlen voltam. És persze ilyenkor semmi nem úgy működik, ahogy kéne, sem az internet, sem a turmixgép.... és főként én!
Köszönöm a dicséretet a pörgéshez, szerintem születési hiba nálam :lol: :lol: Kis gyerekként suli mellett ezer szakkör, zongorázás, szolfézs, sport, úttörő.... ahol két fedőt összeütnek...
Aztán maradt a suli mellett az edzés, de az elég komolyan. Amikor elmentem egyetem után dolgozni, akkor 1 éven bgelül annyira unatkoztam :lol: , (sport még megvolt keményen!), hogy gyorsan jelentkeztem doktorálni, haha. Szóval mondom, gyártási hibás vagyok :lol: Tréninget még nem terveztem :lol: , de azt hiszem ha a munkáltatóknak lenne esze, szívesebben vennének fel több gyerekes anyukákat, mondjuk amikor már ovis a kicsi, mert szerintem az ilyen anyák sokkal praktikusabban osztják be az idejüket, jobban szerveznek, és van felelősség tudatuk!!

Még annyit rólunk, hogy én is voltam dokinál, úgy tűnik monden OK, még mindig nagyok. A gép 3400 g-os gyerekhez kallibrál, most az enyémek ehhez képest tartanak kb 10 nappal előrébb.... sajna az egyik még mindig farosan fekszik, szerencsére a "B", így a doki szerint még születhtnek rendesen.

Millye! Mindkét alkalommal, amikor megtudtam, hogy ikreket várunk, kicsit drukkoltam a két lánynak. De az az igazság, hogy úgy látom, nekik nagyon jó, hogy külön neműek, így az ikerségből sokkal több hasznuk van, mint kellemetlenségük. Kevesebb összehasonlítás, stb, de közben ott vannak egymásnak. meg hát tényleg az ember szeretne ezt-azt, de azért ha őszintén magába néz, a legfontosabb, hogy egészségesek legyenek, és ez nem csak szlogen.
Sajnálom, hogy kimaradtunk a taliból. holnap még naphosszat vizsgáztatok, de utána már nem szeretnék. És akkor hozzá kell kezdeni végra megcsinálni a dolgokat a lakásban, összerakni a kicsik cuccait, stb.
Nyári gyerekkel bíró kismamák. Mennyi és milyen cucc kelle egy nyári bébinek?

Köszi, és üdv mindenkinek: Claire
claire
 
 


Ja, a képek: Kép Eszter lányom
Kép Ikrek
Kép Ádám Kép Kép Kép Kép
claire
 
 


Lemaradt néhány kép aláírás: Ádám után Ábel, aztán Mi, és végül Dávid. Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Én végzos pszichológushallgató vagyok a Pázmányon, a babanetes Flór Ferenc Kórház topikba írok rendszeresen, és most készítem a szakdolgozatomat, amihez olyan kismamákat keresek, akik 2-7 hónapja szülték elso gyermeküket.
Egy kérdoív kitöltésére szeretnélek kérni Benneteket, hozzávetolegesen 15-25 percet vesz igénybe.
Nagyon nagy segítség lenne számomra, és az érdeklodokkel szívesen megosztanám az összesített eredményeket, amennyiben ezt jelzi nekem.

A kérdoív az alábbi linkre kattintva letöltheto:
http://www.mediafire.com/?mgwq3omordj
És erre az e-mail címre lehet visszaküldeni: szantai.reka@gmail.com

Hálás köszönet!

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Morgen,

Kattja,
Szupi hogy jól megy a hozzátápi, a banán tényleg nagy favorit.
Hajrá autó, remélem sikerül klímásítani.
900 km tényleg sok, főleg déli országok irányába ahol azért vannak elég car és lassan haladós részek is. Mi 1000 km-t mentünk de alvással, visszafelé már nem aludtunk sehol de agyhalál volt.
Jobbulást Nektek.

Zizi,
Lényeg hogy anyóssal is szent a béka.
BKV hogy sikerült ?

Zita,
Jó Balcsizást.

Talis képek nagyon jók.

Tatyi,
Welcome back, drukkolok a felvételedhez. Apropó Marcit most szept 1-el felvették az áhított bölcsibe :lol:
Köszi dicséretet, sajnos nincs más választásom, bírnom kell, nincs semmi segítségünk, a férjemmel csak egymásra és a bébisintérekre számíthatunk, úgyhogy a muszáj nagy úr.
Várjuk a képet.

1macsek,
Hajrá János kórház.

Szilvi,
Vigyázz Magatokra.

Claire,
Nem semmi vagy, hihetetlen ez a pörgés.
Hajrá mai vizsgáztatás, hajrá lakáspakolás (én tegnap kimostam, szárítóztam 5 köbméter pinky cuccot úgyhogy egy évig gondom nem lesz rá hálistennek)
Tüneményes a családod.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!
Kubuspace! köszi a dicséretet. a vizsgázókat legyőztem :lol: vagy ők engem :lol: ??? A végén már nehéz volt annyit ülnöm. Egy nagyon rendes kolléganő a maradékot átvállalta, szerintem egyébként ez nem csak nekem jobb, hanem aki már 2x bukott nálam, annak talán jobb is, ha máshoz kerül, így legalább nem arról szól a történet, hogy én pikkelek rá! Szóval, ha igaz, majd még bemegyek a záró értekezletre, de amúgy áthelyezhetem a hagsúlyt itthonra! Ma pl az a luxus tervem van, hogy a párommal ebédelek, meg veszünk egy kismama fürdőrucit, hátha lesz még nyár :lol: :lol: . Persze azért 1-2 mosás lefut, meg ilyesmi, nehogy kijöjjek a gyakorlatból!

Különben én meg mindig a magad fahtát csodálom, mert zaért nekünk sok segítségünk van a családban, s persze azzt is koordinálni kell, de elképesztően nagy segítség a gyakorlatban, meg már maga a tudat is, hogy ha gáz van, tudsz kihez fordulni!

Most néztem, hogy kb egyszerre fogunk szülni, én most a 32. hetemet taposom, de szerintem azért 40.ig nem húzzuk, én kb. aug közepe tájára számolok. mi még szeretnénk nyaralni előtte egyet és Ti?

Szép napot, és kevesebb esőt mindenkinek: Claire
claire
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 17:01-kor.
szonce82
 
 


De! Ami OK, az tiszta anyja, a rossz tulajdonságokat meg az apjától örökölte, max a nagyszülőktől :lol: :lol: :lol: !!
Amúgy klassz, h minden OK! Claire
claire
 
 


Sziasztok? mi újság? kihalunk?
voltam a barátnőmnél a Jánosban babanézőben.
Ő két ágyas szobában van egyedül. Ki tudja, milyen a többi szoba? 6 ágyasok?? Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Szonce, gyönyörű a baba! Szuper hír, hogy minden rendben vele! Hogy jött be a férjednak az új hely?

Claire, nagyon helyesek a gyerekeid! :-)

Szép hétvégét mindenkinek!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Köszi Zizi, alapjában én is így érzem, kivéve, amikor az idegeimre másznak :) (Persze ez nagyon ritka :lol: :lol: ) claire
claire
 
 


sziasztok tényleg nagy a pangás itt...

claire,
én a 0-ás szobát ismerem, mivel ott voltam a fiammal. Háromágyas, különösebb probléma nincs a szobával, viszont nem ajánlom, mert nincs benne wc/zuhany, csak egy csap, ezenkívül a legmesszebb van a wc-től. Emlékezz rá, ha ezt ajánlgatnák!!! :-)

szonce,
a gyerek valóban nagyon hasonlít rád :lol: ...

Kubu,
hogy tud menni Marci bölcsibe, ha te otthon leszel???
Itt nálunk ez kizáró ok, mivel túljelentkezés van...vagy ez mindenhol máshogy van???


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Kösz a szobainfót.
Bölcsi: mindenütt máshogy van, van ahol még oviba sem veszik be ha anyu otthon van, max 5 évesen, mert akkor muszáj. De van, ahol bölcsibe is mehet.
Enyémek nem bölcsiztek, de oviba úgy mentek, kivéve az ikrek, hogy én itthon voltam, de nem volt gond.
Claire
claire
 
 


Sziasztok,

Hú de nagy csend van errefelé.
Lassan egy hete nem írtam, azt hittem, hogy több oldalt kell visszaolvasnom, de alig pár hozzászólás, mi van a fórummal ? :shock:

Claire,
Na sikerült fürdőrucit beszerezni ? Tényleg nálatok mindennap van mosás ? 8)
Hát igen, én is csodálom magamat, hogy bírom így…. Segítség nélkül, nagyon rossz, de a muszáj nagy úr, nincs más választásom…. Aztán egyszer csak találunk valami megbízható, állandó segítséget is. Soha nem lehet tudni.
Aug 7-re vagyok kiírva, nagyon remélem, hogy aug 1-6 között jön bébi valahogy, két hét múlva mi is tervezünk egy nagy Tátra-túrát, Marci fórumos családokkal, jaj már annyira várom, de előtte még rengeteg a dolgom, ahogy írtam is korábban (nagytakarítás, kórházi csomag stb.) mert nehogy az legyen hogy a Tátrai magaslati levegő beindítja a szülést :shock:

Szobák: van alapítványi, van kétágyas, van 5ágyas is asszem. Marcival alapítványiban voltam, most másra gyúrok, mert nem szeretnék egyedül lenni :lol: remélem sikerül kétágyasba kerülnöm.

Szonce,
Decsudaszépképedvan !

Szilvi,
Nem azt írtam, hogy Marcus bölcsizni fog, csak azt hogy felvették. Hiszen 5 hósan (a legkorábbi időpont nálunk, amikor lehet) beírattam, hogy 15 hónappal később tutkóra legyen helyünk, persze akkor nem gondoltuk, hogy nekünk összejöhet még egy második bébi is.
Szóval felvették, beszéltünk bölcsivel, halaszt egy évet és a hugicájával együtt kezd majd jövő szeptemberben (így legalább a kiccsajnak is van egy kis forja hogy bátyóka már odajár).

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


kubu,
aha így már értem, teljesen úgy hangzott, hogy ez azt jelenti, hogy megy is bölcsibe. Végül is nem is lenne gond, ha így működne, hogy anyuka otthon is lehet akár és felveszik...ha nem is teljes időben, de legalább fél napra, de nem. Legalábbis itt mifelénk, mikor a kerületi központi bölcsiirányítóval beszéltem, hogy mi kell, kijelentette, hogy ja, ha anyuka otthon van, akkor semmi bölcsi. Köszi. Na csak ezért hitetlenkedtem ennyire, hogy így felvették...jó munkát és aztán jó túrát nektek.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi,
hát igen túl egy 15 hónapos várólistán ahova alapból a 136. helyre kerültünk, tisztasor hogy felvették :lol:

köszi most éppen baba,felnőtt ruhákat, étkészleteket pakolok az árvízkárosultaknak, remélem tudok picit segíteni nekik.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!
Mosás?? A párom szerint ez a hobbim :lol: :lol: . Egyébként nem mosok mindennap, szerencsére a gyerkőknek elég sok ruhájuk van. viszont amikor mosok, akkor több mosógépnyit, úgyhogy kb ua. (5-6 adag /hét néha 8 :oops: ), attól is függ, mi volt a program, meg épp van-e ágyhúzás, táborból jöttek-e haza, stb.

Kubu! Bp-n belül hol laktok? Tudok egy jó nénit!

Fürdőruci: igen, vettem egyet, el tudnék képzelni jobbat is, de a célnak megfelel.
(ja, és a nagy része fekete, tehát slankít :lol: :lol: :lol: )

Szoba: én sem hajtanék az egy ágyasra, de azért arra nem vágyom, hogy másik 5 család tömegeljen ott. Ahol én ezelőtt szültem, ott jó volt, mert a szobába nem jöhetett be látogató, amúgy meg jól elvoltunk. 3 ágyas szobák, de ált inkább 2-en voltunk benne.

Claire
claire
 
 


claire

Én a két ágyas alapítványiban voltam, előnye, hogy van hozzá wc és fürdőszoba, hátránya, hogy a folyósó végén van, szinte legmesszebb a csecsemőosztálytól. Nekem császárral első reggel iszonyú távolságnak tűnt, amíg elcsoszogtam a gyerekért.

Másik hátránya, hogy nem volt az ágyakban nővérhívó, csak egy telefon az asztalon, ahonnan ki lehetett telefonálni. Délután 6-kor volt a császárom, reggel 6-kor állítottak talpra, addig megfordulni se nagyon tudtam az ágyban, nem hogy elmenni a telefonig, ha gond van. Hála Istennek, nem volt, de azóta sokat gondolkodtam ezen, főleg, hogy anyósomat egy csípő protézis műtét után 3 napig tartották az őrzőben, engem meg császár után rögtön beraktak az alapítványi szobába. Végül is, én kértem...

Továbbá gond az volt, hogy tavaly áprilisban el volt törve az ablakban az üveg, ezért a nővérek megtiltották, hogy hozzányúljunk. Így regggel mikor jött a párom kinyitotta az ablakot, amikor este jött, bezárta. Akkor épp 30 fok volt, így elég macerás volt. Persze lehet, hogy ezt azóta már megcsinálták.

Az ágyak elég alacsonyak voltak, felállni nem volt egyszerű róluk, de ahogy láttam a többi kórteremben meg bazi magasak, arra meg felmászni nem tudtam volna. :)

Nekem nagyon jó volt, hogy ketten voltunk a szobában, mert tudtunk egymásnak segíteni. Én guggolni tudtam, a normál szüléses szobatársam meg hajolni, így remekül kiegészítettük egymást. :D
jaspis
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: