Új privát üzeneted érkezett!

Andi,
hú... én is most olvasom. Gondolom már mentetek valahova, úgyhogy már tárgytalan bármit is írnom... Mi lett végül?

Mondta a doki, hogy mitől alakulhat ki ilyen?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Wertzuz: Mi van veletek? Most olvastam, mi történt. :shock: Remélem, minél hamarabb jó hírekkel jelentkezel!

Én még mindig egyben. :( Holnap eldöntik a sorsomat. :(

Kép

Kép
nikuc
 
 


Sziasztok!

Nikuc, már azt hittem amikor láttam, hogy írtál, hogy, hogy, hogy.... baba van már!! Nem hiszem ezt a kiscsajt! És már bent vagy a kórházban? Vagy csak be kell járnod CTGre?

Bocsi, hogy nem írtam tegnap a fejleményekről, csak annyira kimerültem, hogy muszáj voltam lefeküdni, utána meg jött az esti rituálé.
Szóval elmentünk a Madarászba, ahol a felvételen senki nem volt. Egy másik család is várt ott, nekik köldöksérve volt a kisfiúnak. Na mármost, ki lettünk oktatva, hogy ma, vagyis tegnap, vagyis hétfőn nem ők az ügyeletesek, nem oda kell menni. Kérdem én, a telefonban miért mondták, hogy természetesen oda menjünk, csak fél 5ig érjünk oda. Mindegy.
Behívtak végül, egy orvoshoz. És nem cicózott. Még fel sem fogtam, de már fogták le a párommal a Gergőt, és már vágta is fel a tályogot. Kitisztította, és leragasztotta. Még fájdalomcsillapítót se adott semmit sehova. Én zokogtam, nem bírom az ilyet, nem vagyok elég erős. Rengeteg trutyi jött ki, Gergő nagyon sírt szegénykém. Párom szerint ez így volt a legjobb. Biztos igaza van, mert miután Gergő aludt egy nagyot, már vigyorgott. Ma megint menni kell, hogy megismételjék az egészet, és még napokig biztos.
Engem nagyon megviselnek az ilyen esetek, látszik mennyire paramami vagyok. Kell, hogy ott legyen a párom támasznak. És ma nem lesz velem, mert nincs itthon. 160 km-re van, és nemsokára megyünk. Remélem elég erős leszek, hogy egyedül is túl legyünk ezen a Gergővel. Majd belé kapaszkodom. Olyan rossz látni, hogy fájdalmat okoznak neki.

Andi

KépKép
wertzuz
 
 

 
 

Andi,
hát ez tényleg fura, hogy nem adtak érzéstelenítőt! :shock:
Jézusom, napokig kell menni? Jaj te szegény... :( És főleg jaj szegény Gergő :(

Nikuc,
na te meg a másik szegényke... gondolok rád holnap!!!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Andi, drukkolok, hogy jobb orvost fogjatok ki, nekem Lénivel nagyon rendesek voltak ott, remélem Veletek is így lesz...

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Nikuc, mi a döntés???

Tegnap voltunk megint. Vegyes a dolog a Gergővel, mert most szerencsére, nagyon gyorsan gyógyul, már alig volt a sebben genny. Viszont mondta a doki (most sokkal kedvesebb és aranyosabb volt, lehet előző nap fáradt volt már, Ő is emberből van), hogy az ilyen sipolyokat (tályog járat) fel kell tárni, meg kell nézni hol van a vége, és ki kell vágni, hogy nehogy fertőződjön. Viszont ilyen kicsi babát nem szívesen altatna-műtene (hála az égnek, ebben reménykedtem!), így viszont fel kell készülnünk, hogy ezt későbbiekben pár év múlva mindenképpen műteni kell, és reménykedjünk, hogy addig nem gyullad be sűrűn. Persze hozzá tette, ha sűrűn gyullad (évente 3-4 már sűrűnek számít) akkor nem lehet vele várni, akkor nincs mese, műteni kell. Sajnos fertőzés is lehet belőle, csúnya szövődményekkel, tehát nagyon figyelni kell rá.

Hogy mitől lehet? Születési rendellenesség által marad a szövetben egy apró kicsi járat, ami egy idő után betelik baktériummal, bármivel. Mivel a Gergőnek pont a popinyílásnál van a zárt vége, félő, hogy a másik vége magában a végbélfalánál van, és ezért gyulladt be, mert belülről betömődött. Mivel a nyitott vége pont "bent" van, és a zárt vége meg nem látható, hiszen hamar beforr a vágásnál, így megint tömődhet. Habár én reménykedem, hogy nem ez a helyzet, hisz akkor nem tudjuk húzni, pár havonta be fog gyulladni.

Szóval most kicsit vegyesen érzem magam, de megnyugtató, hogy nagyon gyorsan gyógyul a Manókám, és ez jó, ennek örülök. A többit meg elraktározom magamban, és figyelem a kis popiját.

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Andi, szegény, én nem is tudok mit írni! Szegény kis Gergő! Nagyon ügyesen csináltad a dolgokat, és igen, muszáj ezzel megbírkózni, ha a párod veletek van, akkor úgy, ha meg nem tud, akkor magadban :? Majd meglátjátok, hogyan alakul a dolog....

nikuc, nálatok mi újság? lehet, hogy már csak a babahírt olvassuk? :) A legjobbakat!!!!

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Andi: Ezt még olvasni is rossz volt! Elhiszem, hogy ki voltál borulva.
(Nekem anno a malackámnak volt tályogja, még azt is mindig végigbőgtem, nemhogy ha a gyerekemet "bántanák".) Remélem, hogy nem fog neki újra begyulladni, és ki tudjátok húzni addig, amíg nagyobb lesz.
A kismamás nőgyógyászat pont a gyerekosztály mellett van a kórházban, és hallottam nagyon sírni egy kisfiút, én is sírtam vele.

Peti épp csirkepörit eszik tésztával, és ízlik neki. :lol: Nagyi csirkéjéből van, nem tápos, viszont mi nem csináljuk zsírosra sem, még azt a kicsit is leszedjük róla, ami közben a tetejére jön. :lol:

Nálam minden rendben volt a vizsgálaton. Azóta is görcsölget a pocim, a főorvos legszívesebben bent fogott volna, mert szerinte már úgy ki vagyok nyílva, hogy holnapra könnyen meglehet magától is Panna. De ha nem, akkor reggel 6-kor jelenésem van, és burkot repesztenek. Aztán majd meglátjuk, hogyan tovább.

Kép

Kép
nikuc
 
 


Andi

Ezt olvasni is rossz, de tudom miről beszélsz. Mi tavaly júniusban voltunk az 1számu gyermekklinikán. Márkot műtötték a fülével. És hidd el jobb ha akkor van túl rajta mikor ilyen kicsi ( Márk még 8 hónapos sem volt) Én sem hittem el, de így legalább nincs róla emléke. Én nem neveznélek paramaminak, én sem viselem ha látom azt az embert szenvedni akit szeretek. Ilyenkor azt kívánom, bárcsak inkább nekem fájna ! És azt is tudom milyen mikor le kell őket fogni, mikor mi februárban nyaraltunk és pont kinnt kapta el a rotavírust nagyon rosszul volt, mire kórházba került. Összevissza vagdosták és nekem kellett lefogni. Utána 1 hónapig nem érhettem hozzá....nem mehettem a közelébe. Szóval megértelek és sajnálom, remélem hamar enyhül a kicsi Gergő fájdalma.


Nikuc

41. hét...nemsemmi ! Nem kapkod a kicsilány :)

Kép

NIKI
nini.n
 
 


Nikuc, drukk, drukk, drukk! :lol:

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Nikuc, ügyesek legyetek!!!! :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Nikuc, gondolunk Rátok :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Panna, csak ügyesen! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szisztok!

Andi - Tényleg borzasztó amin most át kell menetek... Remélem hamar túl lesztek rajta!
Mi egyébként mindig a Heim Pálba mentünk ha gond volt Alexanderrel (le esett az ágyról... :oops: , begyuladt a kukaca)

Látom Panna már biztos megérkezett mostmár csak az a kérdés mekkora és hogy könnyen ment e és remélhetőleg mindketten jól vannak!

Most csinálok sütit szülinapomra nincs kedvem tortát csinálni, meg nem is szeretem a krémes cuccokat :roll:

A barackos alagutnak a receptjét kérte valaki, de jól elkevertem valahol... :oops: Ha megtalálom megírom!

Ja és a héten voltunk csípőszürésen így legalább nem kell tovább szenvedni a terpeszpelussal, de helyette kaptunk mindkét lábra kifelé fordítos ortopéd cípőt 6 hétre... :? De ezen is túl leszünk!

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Nikuc már nagyon várom, hogy írj!!! :wink:

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


liliommanó, a barackos alagút engem is érdekelne :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok,

Gergő ma 10 hónapos. Már gyúrok a szülinapjára. Viszont olyan tortát szeretnék neki csinálni, amiben nincs tojás, tej, meg amit még nem ehet, viszont finom. Ha tudtok ilyen beírjátok ide a receptet?

Nagyon köszi előre is!!!!

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Képzeljétek ma voltunk uszodában a Gergővel! Jaj, annyira élvezte!
Volt ott egy úszásoktató, éppen gyerekekkel foglakozott és nagyon tetszett neki a Gergő. Mondta, hogy a Gergő gyönyörűen tartja magát, és szépen "úszik", vagyis hogy szépek az ösztönös az úszómozdulatai és látszik, hogy nagyon élvezi a vizet.
Amikor kiderült, hogy csak 10 hónapos, és nem 1,5 éves ahogy gondolta, teljesen megdöbbent és mondta, hogy mindenképp járjunk vele úszni, kifizetődő lesz később.
Meg, hogy milyen ügyes szülők vagyunk, hogy így első alkalommal se vagyunk "túlféltőek", hanem simán játszunk vele és felfektetjük a víz tetejére, úsztatjuk. :D
Olyan jól esett.

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Sziasztok,
megjöttünk a nyaralásból.

Még mindig nincs Nikucról hír???

Susy, Márti? Ti is eltűntetek...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Andi,
gratula az ügyes úszáshoz! :)
Rendbejött ezek szerint a popója?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika, igen szépen meggyógyult neki. Már csak egy apró kis gumó, és egy kis sötét folt jelzi, hogy volt ott valami.

Mindenki eltűnt, nem is értem. Az Anyatanyán is a kihalás fenyegeti a topikokat, és innen is mindenki lelépett!

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Andi-ez borzasztó lehetett ez a tályog. Az egyik ismerősünknek (kisfiú) a nyakán lett ilyen egyik napról a másikra. Jó hogy már túl vagytok rajta. Így nem is mentetek Horvátországba vagy az majd később lesz?
Én nagyon parázós anyuka vagyok, kérdeztem is itt a lányokat hogyki mit ajánl nyaralásra úgy egy hónapja. Végül a repülős út mellett döntöttem, jövő szombaton megyünk Korfura.
A pakolást már most elkezdtem hogy ne maradjon ki semmi.

Kép

Kép
tüni75
 
 


Andi,
biztos sokan nyaralnak... meg jó időben inkább kint vannak a legevőn, játszótéren... télen majd úgyis lehetünk bent eleget... :roll:

Már nagyon izgulok, Pálmi 3 hét múlva kezdi a bölcsit.
Most megint nekiállunk rászokni a korábbi kelésre, mert nem akarom, hogy akkor kelljen még ezzel is megszenvednünk, mikor épp szokik be... ma 10-kor kelt a kisasszony :roll: Most az a terv, hogy ma nem alszunk napközben, akkor este 8-kor talán le tudom fektetni és akkor holnap 8-kor kel (már volt ilyen, ha nappal nem alszik éjjel pótolja) és akkor utána próbáljuk tartani a 8 órai kelést... drukkoljatok :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Most fejeztem be a babanaplót. Visszamenőlegesen megcsináltam vagy 8 hónapot. :oops: Nem tudok aludni! :lol:
Aztán meg nappal szívom a fogam, hogy hulla fáradt vagyok! :wink:

Tüni, először is köszi a híreket!
Majd csak most megyünk augusztus végén Horvátországba. Kocsival, izgulok is miatta!
Nektek jó utat, jó nyaralást, biztos tutti lesz!

Veronika, nem csodálkozom, hogy izgulsz! én is izgulnék a helyedben!
Mikor fekszik le este a csajszi, hogy 10ig alszik? Nekik nem kell még ilyenkor nappal is aludni? Nem lehet, hogy csak azért szenvedtek, mert nem fárad el rendesen?

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Sziasztok!

Veronika: majd a bölcsiben elfárad Pálmi. Mi is el kezdtünk Adéllal csanába járni, ma ment 7. nap, csak kimaradt egy hét. Még mindig van egy kis sírás, de én már nem sírok. Első nap közölte vele, hogy pá-pá, második nap nagyon bőgtünk mindketten. De most már csak addig sír, míg engem lát. A férjem ezért tömegközlekedik, mert nem tudnám amúgy vinni Adélt. Igazából azt láttam, hogy kell neki a gyerektársaság, én nem vagyok neki elég, meg úgye itt van Ákos is. Félnapra jár és heti 3x, azt hiszem Panndi is így viszi Zsófit. És már érzem, hogy jót tesz neki. Egyyedül eszik, fújja az orrát, bilizik.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi, én ugyan ezt érzem, és gondolom! Hú, csomóan kiakadtak, hogy én minél hamarabb bölcsibe adnám a Gergőt. Pedig szerintem csak jót tesz vele! Lát más gyerekeket, kialakul a védekezés (nem oviban szembesül az első támadással, mikor kikapják a kezéből a játékot), szocializálódik, elfárad, kimozogja magát, és még sorolhatnám. Az immunrendszerét meg a sok társaságban elkapható betegség erősíti.

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Sziasztok!

Hát nem jött össze a tervem :) Eddig mindig az volt, hogy ha nappal nem aludt, akkor éjjel egyben aludt 12 óra hosszát. Hát most nem!

Lefeküdt este 8-kor és este 10-kor felkelt nagy vidáman! :shock: :lol:
Éjfélkor sikerült visszaaltatni (kész csoda) és így ma is 10-kor keltünk... :roll: Na ennyit a tervemről :)

Most akkor próbálkozom mással, holnap egyszerűen csak felkeltem 8-kor akármennyit is alszik addig. Végülis a bölcsis néni is ezt mondta, hogy így kellene a felkeltéssel átállítani és akkor előbb-utóbb este is hamarabb elalszik.

Andi,
normális esetben 9-10 körül kel, délután 3-tól 5/6-ig alszik és este 11-12 körül alszik el. Szóval nappal 2-3 órát, éjjel 9-10 órát alszik. Ami teljesen oké, csak az időpontja nem...

Érdekes, hogy nem tudtál aludni éjjel, mert én sem!!! Hajnal 5-ig fent voltam, nem tudom mi a fene volt velem!

Gabi,
igen, szerintem is kell neki a társaság, a sírás is tuti... de anyu is azt mondja mikor vele van, hogy csak addig sír, amíg elmegyek, utána már jól van egész nap :)
Gratula az evéshez, orrfújáshoz, bilizéshez!!!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk!

Veronika, én simán felkelteném reggel hamarabb Pálmit, előbb-utóbb minden a rendes helyére csúszik neki így :)

Gabi, melyikbe jár Adél?

Zsófinak a beszokás könnyen ment, már járt egy hónapja, amikor reggelente volt egy kis sírás, de aztán visszaállt a rend. Most itthon volt egy hónapig, gondoltam legyen egy kis nyári szünete, múlt hét hétfőn vittem újra, meglátta az ovit, és felsóhajtott: "Na végre játszhatok!" :lol:
Amúgy Zsófi majdnem két és fél éves volt, amikor elkezdett járni, akkor éreztük úgy, hogy jót tenne neki. Jót is tett :)

Andi, örülök, hogy Gergő jól van már!

Mi megvagyunk, csak mostanában nem nagyon van kedvem leülni ide... Azt hittem, túl vagyok már a harmadik babánk elvesztésén, de tévedtem, jobban megvisel, mint gondoltam :?
Vendég
 


Kicsit a lányokról is írok akkor :)

Zsófi mindjárt 3 éves lesz, nagyon nagylány lett, és mindenre nagyon figyel, hihetetlen. Néha teljesen meglepődünk, hogy milyen gondolatai és kérdései vannak, nagyon durva :) Egyik nap mondta, hogy Kína nagyon messze van, de ő szeretne oda elmenni :D
Tegnap azt mondta, haragszik Réka babára (ő így hívta a beteg babánkat), mert nem volt jó a szíve, és nem született meg hozzánk... :cry: Egyedül vetkőzik, nagyjából egyedül öltözik, egyedül használja a WC-t, szóval nagylány...

Fruzsi 15 hónapos, jön-megy, pakol :D Mindent megért, egyedül eszik kanállal és villával, tud motorozni, mindenféle mászókára felmászik, csúszdán lecsúszik, pár szót használ (anya, gyere, keze, inni, nem), már rács nélküli kiságyban alszik, és egyre többször pisil és kakil a WC-be. Gondolom Zsófitól látta, mert néha felkéretőzik a WC-re, pisil, kakil, leszáll :lol: Már ő sem kicsi... :)

Hoztam képet is :)

Kép Fruzsi

Kép Zsófi


Kép Olvasnak :)
Vendég
 


Panndi: gyönyörűek a lányok! Adél a Csoda Fenyvesbe jár. A szomszédunk anyukája üzemelteti. Jelenleg hárman vannak. Nekem tetszik, igazi családias hangulat egy óvónővel.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Panndi - Milyen nagyok már a lányok és mennyire hasonlítanak elöször amígnem görgetem lejjebb azt hittem, hogy Zsófi van a fölső képen :roll: és milyen ügyesek...

A közöségbe járáson mi is nagyon elgondolkodtunk megint. Úgye a miatt nem vették föl Alexandert, mert itthon vagyok Ákossal és a páromnak még mindig nincs munkája... :roll: :? Mondjuk mostmár csak a rendőrségtől várjuk a papírt és akkor már mehet dolgozni.(bíztonsági őr lessz) És mível kevés a jövedelmünk tavaj kérelmeztük, hogy Alexander kapjon gyermekvédelmi kedvezményt és így fell kellene, hogy vegyék a körzetis bölcsibe. Mondjuk mi másik bőlcsibe be tudnánk íratni protekcióval, mímel ott dolgoznak a párom szülei... (Én nem szeretném ha csak a protekció miatt kerülhetne be és venné el a helyet valakitől akinek nagyobb szüksége lenne rá, de ha Gábor munkát kap lehet szükség lessz rá... Mondjuk így többet dolgozik, mint ha rendes munkája lenne, mert heti akár 7 napot is mennek apukájával reggeltől estig. Alig látjuk mostanában... :cry: )

[Egyébként magyarorszégon ügyet intézni kissé macerás kezdve a az anyakönyvi kivonttól mint kiderült nemrég a halál útán is papírok útán kell rohangálni és nekünk a vagyonőri igazolvány kíváltása Május végétől húzodik... :?]

Nikucról senki nem tud semmit? Remélem jól vannak és nencs semmi gond ami visszatartaná!

Mi egyébként jól vagyunk, mondjuk az itthoni dolgok miatt fogy a tejem... :? A párom már az albérleten gondolkozik ahogy lessz munkája útna meg 1 év múlva venni saját lakást vidéken... (már ha megvann az 1 év munkaviszonya)
Aztán vettünk testvérfelépőt a minimaóban (18.499.- ha jól emlékszem) Elöször amikor voltunk sétálni apával eggyütt inkáb apa kezében utazott szokásához híven, de ma ahogy csak 3-asban voltunk szinte végig rajta ült és szépen kapaszkodott ha szóltam, hogy rossz az út vagy átmentünk egy úton! :lol: Egyébként ő is egyedül eszik, de ha kezd jóllakni fogja és kiönti vvagy elkezdi dobálni a kutyának :? nem tudjuk, hogy lehetne leszoktatni... A wcre azóta jár mióta vetünk lépcsös ülükét nki, de még nem sikerült semmit belerakni, de kéri a wcpapírt és ő húzza le (legalább lelkes! :) )

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Gabi-akkor lehet hogy januártól találkozunk a Csodafenyvesben. Ha sikerül visszamennem dolgozni akkor én is oda szeretném vinni Kristófot mert ez van nekünk a legközelebb a Toldi lakóparkhoz. Bár kívülről kicsit elhanyagoltnak tűnik a hely de remélem bent minden ok.

Panndi- gyönyörűek a lányok. Fruzsi meg különösen ügyes az én 20 hónapos Kristófom fejében ilyen meg se fordul hogy bilizzen vagy WC-zzen :)
Majd hamarosan kopogtat a negyedik baba és ő akkor biztosan enyhíti Réka elvesztését.

Veronika-próbáld meg előbb letenni aludni szerintem is, de egyszerre nem fogod tudni azt elérni hogy 11 helyett 8-kor aludjon. Fokozatosan hozd előrébb a lefekvést, és a délutáni alvást se hagyd kitolódni hatig, max. ötig és akkor hamarabb elfárad.

Kép

Kép
tüni75
 
 


Veronika, szerintem is a keltéssel tudod szépen fokozatosan előbbre hozni Pálmi napirendjét. :lol:

Panndi, adj időt magadnak. :wink:
Zsófi és Fruzsi szuper ügyesek :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Hohó, mennyi minden történt! :)

Andi, gratula az úszáshoz, megértem, hogy nagyon büszke voltál! :)

Tüni, nagyon jó lesz Korfun, mi ott voltunk tavaly, ha felmerül valami kérdésed csak írj :)

panndi, nagyon helyesek a lányaid, bármennyi kép jöhet róluk! :) Sajnálom a szomorúságod! Remélem, Zsófi és Fruzsi megvígasztalnak (Róza már csak a vonalzódat látva is a nevükön emlegeti őket).

Veronika, sok erőt kívánok neked a beszoktatáshoz!

Gabi, szegény! szerintem én is így leszek, hogy nemcsak a gyerek fog sírni... Remélem, napról napra jobb lesz!

Mi megjöttünk a nagymamától, innentől nem utazunk, csak készülünk Júlia érkezésére :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


szalamandra: Róza :) Hát igen, nemsokára érkezik Júlia :shock: Nemsemmi, hogy elszaladt az idő...

Róza mit szól hozzá, emlegeti, készül rá?
Vendég
 


Na, csak felélénkültünk kicsit! :wink:

Panndi, a lányok nagyon szépségek, igazi tiszta szemű, gyönyörű mosolyú tündérek, és csak azzal foglalkozz, hogy bennük minél több örömöd legyen.
Muszáj elengedned "Rékababát". Erről írok neked egy hosszabb gondolatsort, remélem tudok vele segíteni. Nem akarom a lányokat itt ezzel zavarni, inkább külön küldöm a levelet.

Veronika, mindenképpen előbb kellene leraknod a leányzót! Nem tesz jót a szívének, hidd el! Az éjfél előtti alvásnak sokkal nagyobb szerepe van az egészségben, mint az sokan hinnék, mert az elalvás utáni első négy-öt órában kerül sor a mélyalvási szakaszra. A nappali rezgések, energiahullámok amik a testben a sejteket stimulálják, ébren tartják, a naplementével csitulnak, ezért alakult ki a mondás is, a nappal együtt fekszik, a nappal együtt kel. :wink:

Gabi, nem drága nagyon egy ilyen családi napközi?

Kinga jó, hogy Alexandernek van lelkesedése. Kíváncsi vagyok Gergőt hogyan tudom majd bilire szoktatni. :D

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Na végre van élet, csak pont most nincs időm...
csak annyit, hogy a korábbi lefekvés nem megy, akár este 10-től a sötétben, csöndben ébren fekszik éjfélig... :?

Ma viszont felkeltettem, hát szegényke... :roll: :D Alig akart magához térni. Délután el is aludt 13 órakor :D Remélem az este is jobb lesz, holnap is könyörtelenül felkeltem 8:30-kor, aztán csak megszokja... meg én is... :oops: :roll: :lol:

Majd jövök holnap visszaolvasni!
Még annyi, hogy Panndi, a lányok mint valami tündérkék, annyira szépek!!!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Andi - Hát mi a bilizést már Alexander 1 éves kora elött elkezdtük és egy jó darabig ment is rendesen aztán egyszer rosszúl ült rá a bilire és onnantól (kb 1 éves múlt) nem tudtuk ráültetni a rossz emék miatt így hanyagoltuk egy darabig. Aztán karácsony körül kezdtük újra és megint nagy lelkesedéssel rohant és ült rá aztán megint abba maradt, de útaán már nem hagytuk magunk annyira és rendszeresen próbáltuk ráültetni amiből hatalmas hisztik lettek hogy ő nem ül rá... Aztán szereztünk kölycsön szűkítőt, de az se jött be igy vettünk lépcsős szükítőt wcre

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


tegnap nem tudtam befejezni...

fojtatom a gondolat menetet: így már ő jönn hogy mennyünk a wcre, igaz nem mindig sikerül produkálni, de lelkes!
És nyagyon ügyesen uszhat gergő tzerveztek még ilyen strandolásokat vagy az úszást? (Igaz az úszás drága mulatság, de nincs messze!)
Egyébként te jól vagy már Andi a műtét és egyéb dolgok útán?
Ja és ha jövőre bölcsibe akarod íratni Gergőt hívd fel a védőnőt mert idén kell beíratni a csemetét szeptember tizen valahanyadikáig a 2011/2012-es évre valahol bent központnál és nem az intézményben! Most olvastam a védőnőnél.

Veronika - Szerintem is szépen fokozatosan kellenne előbb kelteni Pálmit, hogy nem egyszerre sokkold a koránkeléssel és a bölcsivel!
Nálunk szerencsére nincs ilyen gond, mert Alexander 8 körül kell reggel igaz kisé késön megy aludni (10-11 között), de így is magátol kell és délután ebéd útánmegy aludni (1 és 2 között) alszik 2-3 órát. Na és Ákos is átalussza az éjjszakát már nagyon rég óta (igaz még csak most lessz 9 hetes :roll: )

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga,
gratula Ákosnak, hogy végigalussza az éjszakát!

Én meg már most utánanézek az ovinak, mert a bölcsiről jól lemaradtunk, és még ezt az egy évet valahogy kifizetjük családi napköziben, de az ovit már szeretném, ha rendesbe járna...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Egy kis életjel! Sajnos most nem ment olyan simán semmi, mint ahogy elterveztük. :(

Panna 2010.júli 29-én 9.10-kor született meg 3120 g-al, és 53 cm-vel. Császármetszés lett, mert egy ideig nem volt túl jó a szívhangja, így biztos, ami biztos, már mentem is a műtőbe. :( Viszont nagyon ügyesen szopizott első perctől kezdve. A 4. napon, hazametel előtt feltűnt a gyermekorvosnak, hogy nagyon lassú a pulzusa, ha alszik, így lekerültünk a koraszülött osztályra. Szerencsére kiderült, hogy csak egy újszülöttkori fertőzés, így 1 hétig maradtunk még, antibacis kezelésre. Közben azért csináltak ekg-t, koponya meg hasi UH-t, szemészetet, és szerencsére minden rendben. A neurológiai vizsgálata is jó lett.
Egyébként Panna nagyon jó baba, Petire hasonlít külsőre, este alszik (de csakis mellettem, a mi gyerekeink már csak ilyenek), keveset sír, szinte csak akkor, ha éhes, meg ha le merjük tenni. Viszont 2 naposan már kereste az arcomat a hangom után, és mosolygott. Azt hittem, rosszul látok, de azóta is rendszeresen ismétli. Már apát is levette a lábról vele.

Kép

Kép
nikuc
 
 


Nikuc, gratulálok Panna babához, jó egészséget Nektek!

És minden jó, ha a vége jó :)

Peti hogy fogadta?
Épp azt néztem, hogy nálunk is ennyi a korkülönbség, mint nálatok, talán két nappal több :lol:
Vendég
 


Niki,
már izgultam, hogy nem jelentkezel! Sejtettem, hogy esetleg tovább kellett bent maradnotok. De az a lényeg, hogy egyszerűen ki tudták kezelni, csak egy pár napba tellett! Petinek lehetett rossz, hogy tovább vagy tőle távol.

És milyen másodjára a császár után? Jobb, rosszabb, ugyanolyan?

Pihenj amennyit csak tudsz!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Mi meg meglátogattuk Róza babát! Nagyon édi és ügyesen pisilt a bilibe!

Telefonnal csináltam pár fotót, nem lettek sajna valami jók, de íme a két fürtöske :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika: Nagyon édesek a kis fürtöskék! :lol:
Nem tudom, hogy a 2. császár miatt, vagy csak így fogtam ki, de ez sokkal rosszabb. Nem is vállalunk 3. gyereket, az tuti (max, ha becsúszik) Lehet, hogy az erőltetéstől, de begyulladt a sebem, a varratszedés után pár nappal elkezdett folyni belőle valami savós vér, és ki lett tisztítva. Mit mondjak... kapaszkodtam rendesen, beszédültem, elkapott a hányinger... Most antibiotikumot szedek, és már javul, de a csípőcsontomon, meg a tövében elkezdett szúrni, annyira, hogy sokszor menni sem tudok. Sokszor még a bugyit is alig bírom elviselni, nemhogy valami ruhát. Most már javul, hogy itthon vagyok, és többet tudok pihenni. Addig egyébként úgy tűnt, hogy gyorsabb a felépülésem, mint az 1. után. Kb. az 5. nap volt a fordulópont, mikor Pannát levitték, és elkezdtem hozzá mászkálni.

Panndi: Én összeteszem a két kezem! Peti általában mosolyog rá (pedig nem érdeklik a gyerekek), símogatja a kezét, lábát, "beszél" neki, és hozzám is többet bújik mostanában. (mert egyáltalán nem volt "szeretgethető" gyerek. )

Kép

Kép
nikuc
 
 


Niki,
igen, én is úgy éreztem, hogy a pihenés tesz jót a sebemnek, pedig ott nagyon mondogatta a doki is meg a nővérek is, hogy mászkáljak, úgy gyorsabban gyógyul! Aztán hallottam durva példát az ellenkezőjére is, felkelt a lány és szétszakadt a sebe, rohanni kellett vissza vele a műtőbe...

Apukám is mondta, hogy a visszérműtétjénél volt ilyen, nekik is azt mondogatták, hogy mászkáljanak, aztán egy szobatársának hasonlóan rosszul sült ez el,mint a fent említett esetben...

Aki meg mellettem feküdt lány, ő úgy ugrabugrált a császár után, hogy csak néztem :shock: Ilyen is van... Biztos ez is alkat kérdése.

Hát akkor pihengess sokat, van segítséged?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Nikuc, sok szeretettel gratulálunk Nektek :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Nikuc
Szívből gratulálok a kislányotokhoz, jó egészséget mindannyiotoknak! :)
Nekem lényegesen jobb volt a második császár, szó szerint kipattantam az ágyból, nem fájt közel sem annyira. :)

Panndi
Tényleg nagyon ügyesek a lánykáid, főleg Fruzsi 15 hónaposan. :)

Lányok Márti az anyatanyán sem jelentkezik, 5 gyerekkel nem is csodálom.

Nálunk minden rendben nagyjából, Kristóf megy 2 hét múlva családi napközibe, bízom benne, hogy picit több időm lesz mindenre. Nóri még mindig nagyon sokáig szopik, sajnos pótolnom is kell neki, ami eléggé megviselt,de már bele törődtem. Majd 3 hónapig küzdöttünk a szopival, fel nem adtam ,csak elfogadtam, hogy időnként kell pótlás, már ha elfogadja, mert nem nagyon tudja, hogy mit kezdjen a cumisüveggel. Cumija nincs, vagyis van, csak nem kell neki, helyette az ujját szopja, ami eléggé idegesít. Valakinél van/volt ujjszopás?

És akkor egy egy kép a gyerkőcökről.

Kép

Kép

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy,
de jó, hogy jöttél! :)

Ujjszopás... én mit nem adnék érte!!! Nem kéne mindig ezzel a hülye cumival kínlódnunk, hogy éjszaka visszateszegessem a szájába, bevenné szépen az ujjacskáját és kész!

Amúgy én szoptam az ujjam elég sokáig, úgyhogy én nem gondolom, hogy gond lenne :) Eleinte csak azért örültem, hogy Pálmi cumizik az ujjszopás helyett, hogy nem kell azon aggódni, ha piszkos a keze, meg hogy mindent a szájába vesz, mert már benne volt a cumi. Most viszont már bánom... :(

Kristóf és Nóri is nagyon helyesek, akkor együtt kezdjük a családi napközit, mi is akkortájt kezdünk, aug 29-én!

Szuper, hogy jobb lett a második császár, akkor ezt tartom majd a gondolataimban! :D

Nem kell aggódni a pótlás miatt, lényeg, hogy kap anyatejet is! (Pálmi ugye első perctől tápszeres, soha nem kapott anyatejet, mégis makkegészséges!!! Közel 2 év alatt 2-szer volt össz-vissz megfázva!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
14 hetes terhes vagyok, és jó lenne, ha lassan valahogy el tudnám dönteni, hogy mik is a szóba jöhető kórházak, orvosok. Úgy érzem, a kórház majdnem fontosabb, a legtöbbtől már távolról kiráz a hideg. A MÁV-ról eddig olyanokat sikerült összeolvasnom, ami alapján akár tetszhetne is. Látom, itt vagytok egy jó páran, akik ott szültek, ez a legaktívabb topic, csakhogy keresem, keresem az infókat, de valahol elvesztek a régmúltban ... Nem tudnátok összefoglalni, kinek milyen tapasztalatai voltak a szülés kapcsán - gondolom ez más, új kismamámakat is érdekelhet? Mik szokások a kórházban, mi van, mi nincs megengedve, mit lehet kérni, mihez hogyan állnak hozzá, stb?
Nagyon megköszönném segítségeteket!
lilly-pilly
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: