Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Máltais játszókból valóban több van Óbudán. Legkönnyebben az Árpád-hídnál lévő közelíthető meg. Az ott egy lakótelep, van körülötte parkoló , úgyhogy meg lehet állni.
A jég májusban, júniusban benne van a pakliban, inkább az idén a fura, hogy lassan olyan, mintha a mindennapos esők övezetébe kerültünk volna. Mindenesetre idén a gyümölcs termést megnézhetjük, úgyhogy a gyümi árakat is.....
Egyébként a jégesős képek fantasztikusak! A szülinaposhoz meg már nem is tudok újat hozzátenni :)
Claire
claire
 
 


Nekem a millenárissal sincs bajom, csak tájékoztatásotokra mondom, hogy a Máltais játszókon van egy ház, mosdóval, játszószobával, játékokkal, fedett teraszfélével. C
claire
 
 


Zizi,
szuperek a szülinapi fotók, Fló tündéri kislány és a torták is nagyon izgalmasak, nem egy megszokott design. :)

Nekünk a Millenáris is jó, de az óbudai játszóterek közelebb vannak hozzánk... de bármi megoldható. Az időpont is jó.

Zita,
kaptatok a jégből rendesen. Nem semmi. Nekünk is jutott múlt héten, majnem minden virágomnak leverte a szirmait. :(

Ezt muszáj megosztanom veletek:

Kép

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
krisztacsillag
 
 

 
 

----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 20:14-kor.
szonce82
 
 


Hát igen, nálunk is sok virág tönkrement, meg a kis veteményes, és a hatalmas cseresznyefánkon nem lesz egy szem cseresznye sem :(

Kriszta, nagyon profi fotó! Nálunk is nagy sláger most a buborékozás :D

Én a Millenárisra szavazok, de Óbudára is el tudok menni! :)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok!

Ma sűrű napunk volt. Reggel elintéztük Boginak a személyi kérelmet, aztán délre mentünk szurira, délután pedig végre megcsinálták az ablakainkat. Szegény kicsikém annyira sírt! Két szurit is kapott, de a dokinéni vígasztalta, hogy most sok-sok ideig nem kap újabbat. Még nem ment fel a láza, remélem, nem is fog. Megkapta a homeós bogyókat, szóval nagyon bízom benne, hogy komolyabb rosszullét nélkül átvészeljük a mai és a holnapi napot. Most szuszókál Bogi. Egyébként már 58,5 cm és 5,5 kg. Nagyot nőtt. :)

Zita, Julcsi ülése nagyon szupi. Ugyan kétszer is beszéltünk, de mindkét alkalommal elfelejtettem boldog névnapot kívánni Julcsinak! :)
Nem semmi, ahogy a kertetek kinézett! Nálunk nem volt jég, de a szél és a víz is elég kellemetlenséget okozott. Elmúlhatna már ez a gusztustalan idő!

Kriszta, olyan jó volt látni Titeket pénteken! Annyira helyes nagylány Bogi! :)

Szilvi, de jó, hogy ilyen szuperül sikerült a szülinapi buli. Rakj fel képeket! :)

Zizi, nagyon boldog szülinapot Flónak! A Sugar Shop nekem is kedvencem. A tavalyi szülinapi tortámat onnan rendelték nekem, gyönyörű volt! :) Nagyon szépséges lányzó Fló és milyen csini a ruhácskájában! :)
Az anyósod pedig igazán gondolkozhatna! Nem értem, egy nagymama hogy csinálhat ilyet! Nagyon drukkolok,hogy ne legyetek betegek.

Claire, átlagnál nagyobb ikrek? Nem semmi! És éljen Esztó varratkiszedése! :)

Millye, hogy van a nagyfiú? Ugye nem lázasodik?

Sajnálom, hogy elmaradt a múlt heti talit. Annyira készültünk! És mondanom sem kell,hogy délután csolálatos napsütés volt egész estig. Nekünk mindkét játszótér nagyon messze van, nem tudunk menni, csak ha valakihez beférünk. :(

A héten elkezdjük a hozzátápit. Nagyon izgulok, mit fog szólni Bogi az almához és a tejpéphez. Drukkoljatok! :)

Kati

Kép
katjja
 
 


Szonce! melyik Máltaistól laksz 5 percre? Lehet, hogy már találkoztunk? Én ugyan nem Óbudán lakom , mióta férjnél vagyok, de a II.ker szélén, így gyakran Óbuda felé megyünk piacra, játszóra, stb. És végül, de nem utolsó sorban a szüleim változatlanul ott laknak. A gyerekek, mostmár csak a kicsik, a Kazsásdűlőben úsznak, így szoktunk lenni azon a játszón, Anyámék a Kiscelli u ban, így az árpád-hídnál lévőn is. néha a Kerér utcain is, de az ritka.
Kati!
Köszi, tényleg szépen gyógyul Eszter szája, remélem mihamarabb megszabadul attól a pici hegtől is, ami még látszik!
Igen, az ikrek nagyok, nekem Eszter-Ádám páros is nagy volt, náluk nagyobbra nem vágyok, de hát ez van. És ha még kímélő életet élnék? Akkor bálna méretűre híznának??? így csak én fogom a bálnát előadni. Különben nem bánom, ha nem csenevészek, mert akkor hátha megússzuk az ikres bonyodalmakat!
Claire
claire
 
 


Jaj, ez a buborékos kép egyszerűen szuper! Ezt kb eladhatnád vmi babamagazinnak, vagy babfürdető reklámnak! C
claire
 
 


krisztacsillag nagyon jó lett a kép Bogiról! :D

szonce82 képek nem készültek a hosszú "kiránduláson" ? :D

zita978 sajnos a mi virágainkat és fáinkat is megtépázta a szél meg az eső. Állítólag hétvégére jön a meleg :roll:

katjja gyógypuszi a szurik helyére! Sajnálom, hogy sírt Bogi! Szép nagyot nőtt a kisasszony :D A fiam jól van és egyenlőre nincs híre a láznak. Remélem nem is lesz. Most panaszom sem lehet mert pár napja szépen eszik és haladunk a cicizések számának csökkentésével is. Egyébként egy tündérbogyó mert a rossz idő ellenére nagyon szépen eljátszik bent.

claire örülök, hogy szépen gyógyul Eszter szája! Az ikreket természetes úton hoztad a világra? Lehet, hogy már írtad. Örülök, hogy jó súlyban vannak a babák!

Tegnap kimerészkedtünk egy kicsit megkóstolta a virágot:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!
Millye! Én sem tudom, hogy írtam-e, de igen, normál úton születtek. Most is szeretném, ha sikerülne, bár lelekileg fel vagyok készülve rá, hogy esetleg császár. Azért bíztatom őket, hogy a nagy elődöknek :lol: ment, próbálják meg ők is!
Szopi: egyik barátnőm, akinek elpég kicsi a korkülönbség a2. és 3. fia között, ő tandem szoptatta őket, de én ezt nem vállaltam, amikor terhes lettem másodszor, elválasztottam szép lassan az elsőt.
Claire
claire
 
 


claire apás szülés volt? És a mostanit hogy szeretnéd? Mármint a férjeddel vagy egyedül? NAgyon drukkolok, hogy természetes úton szülessenek! Fantasztikus érzés lehet 2 babát hordani és világra hozni :D Biztos nehéz én nem erre a részre gondolok hanem maga a tudat, hogy két csöppség fejlődik benned és születik meg. Ez nagyon megható. Tehetnél fel képeket a csemetéidről. Szívesen segítek neked az átméretezésben!

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!

Claire, ha ilyen szépen nőnek az ikrek, akkor ez a szülésed is biztos rendben lesz. Mi minden esetre nagyon drukkolunk, hogy komplikáció nélkül menjen majd a szülés! :)

Millye, Boginak tegnap még hőemelkedése sem volt, de nyűgösködött és sírdogált. Ma reggelre viszont belázasodott. Hogy minden jó legyen, a lázmérő valamiért nem akarta megmérni Bogi hőmérsékletét, én csak annyit éreztem, hogy forró szegény. Adtam neki egy fél kúpot, de azonnal kikakilta. Én végigrohantam a környező patikákat, a harmadikban kaptam fülhőmérőt egy vagyonért, de ez legalább működik. 11-kor kapta a második fél kúpot, ez már bentmaradt és a következő etetésre már le is ment a láza. Kicsit még nyűgös, de már röhögcsélt is. :) Azért a reggel kemény volt...

Készült két helyes kép. Az első hétvégén, a második tegnap pityergés közben.

Kép
Kép

Kati

Kép
katjja
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszi a dicséretet, a torták tényleg a SugarShop-ból voltak. Gyönyörűen néztek ki, de az ízüktől nem voltam annyira elájulva. Mondjuk a narancsos csoki isteni volt, de többi eléggé felejtős.

Millye, a te tortáid bizti nem csak szépek, hanem isteniek is! :-)

Claire, én is nagyon kíváncsi vagyok a gyerkőceidre!

Szonce, hogy vagy? Mennyire nehéz egy kisgyerek mellett az új terhesség? (Csak hogy felkészülhessek. ;-))

Zita, a jég tényleg gáz, de a teraszotok és a kert nagyon klasszul néz ki.

Kattja, nagyon édes a sírós Bogi-baba. Drukkolok, hogy gyorsan elmúljon a láza!

Kriszta, tündéri Bogi!

Mulan, Lili jobban van már?

Mi ma voltunk egyéves státuszon és megkapta Fló a meningo-oltást. Azt mondta a doki, hogy hiába szopizik még sokat Fló, ha nem múlik el a tejfehérje allergiája és nem ehet tejterméket, akkor tápszert fog kapni, mert a tejem már nem elég tápláló. Olyan fura érzés... Mondjuk tényleg csak 30 dkg-t hízott az elmúlt két hónapban, pedig tök jól eszik és sokat szopizik.

Tali:
Úgy számoltam, hogy többen szavaztatok a Millenárisra, szóval legyen az! Persze ha vlk-nek az semmiképp sem jó, akkor beszéljünk még róla!
Úgy tűnik a 16-a mindenkinek megfelel. Hurrá!!!! :D Döntsük el, hogy délelőtt vagy délután legyen a találka! Én egy voksot leadok a délutánra.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Millye, képzeld mi is haladunk a cici megvonással. Eddig nem is számoltam hányszor szopizott Julcsi naponta, de most napi 5-nél tartunk, ezt akarom majd fokozatosan tovább csökkenteni. Így most már Julcsi is többet eszik. Viszont eléggé feszülnek a melleim. Nem tudod, mivel lehet apasztani a tejet?
Jók a fotók. Finom volt a virág? :wink: Ma már mi is kimentünk egy kicsit délelőtt.

Kati, nagyon aranyos képek :)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Zizi, én is délutánra szavazok :)
Szerintem Flóra nagyon jó húsban van, várhat még az a tápszer. Julcsi sem hízott mostanában sokat, de hát most már lemozogja a kaját. No meg első hónapokban jól belehúzott, bőven van tartaléka :D
Amúgy meg ha tényleg tápszer kell, azt fogd fel úgy, mintha tehéntejet kapna már :wink: Lényegében ugyanaz, csak a tápszer kicsit speckóbb dolog...

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Hello,
lattom talit szerveztek, szeretnenk mi is menni csak nekem a 16 nem jo es ahogy lattom az szerda, nekem a szerda es pentek foglaltak sulim van ... igy kimaradunk akkor! Sajnalom...

de ha lehet meg valtoztani egy nap csuszas valamerre akkor mennenk... ha nem akkor jo bulizast!

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Zita

Én úgy tudom, hogy az Urtica Urens 15CH-ös hígításban apaszt (5 CH-ban növeli a tejet)
jaspis
 
 


katjja ma reggelre mi sem úsztuk meg a lázat :? ezen kívül egyenlőre nincs vele semmi gond mármint nem nyűgös csak korán kelt apa ébresztője miatt és csak most aludt vissza. NAgyon édesek a képek! :D

zizi27 Ezek szerint ez a cukrászda ahol a tortát vetétek csak a külalakra figyel? Én azóta csináltam több tortát is isteni finomak lettek. Igaz nem olyan szépek mint Flóráé :D egy kis ízelítő:

Kép

Kép

Kép

zita978 Jól írta JAspis az Urtica Urens és az Ricinus Communis CH15-ös és CH30-as potenciában tejapasztóak. :D Örülök, hogy nálatok is alakul a cicizések száma! Virágra fintorgott :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 20:16-kor.
szonce82
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 20:16-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok!

Cirkuszka, szerintem eltolhatjuk a talit. Mit szólnátok mondjuk 17-e csütörtökhöz?

Szonce, örülök, hogy jól bírod! :-)
Hát a 4 gyerek tényleg elég soknak hangzik. Mi egyelőre hármat szeretnénk, de a második után lehet, hogy még újragondoljuk a kérdést. :-)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok,
Van kb. 1,5 hetes lemaradásom.

Köszi Mindenkinek képdicsit.

Kattja,
Annyira jók a képek Bogiról.
Gyógysimik Boginak szuri utánra.
Nagyon szépek Bogi méretei.
Ablakost akkor találtatok, szuper.
Már elkezditek a hozzátápit ? Hogy hogy ilyen korán ?
Jaj olvasom a hőmelkedést, mennyi volt ?
Kúpnál ha beteszed, picit szorítsd össze a popóját, pár perc is elég hogy a hatóanyag felszívódjon.
Fülhőmérő, öööööö nem szeresse.

Millye,
Andris esését sajnálom, remélem már nyoma sincs a sérülésnek.
Oh olvasom újabb buksibeütések.
Éljen hogy minden oké volt oltásnál.
Képek nagyon jók. A kis virágevő.
Torták nyami nyami.

Zita,
Engem még mindig nagyon érdekelne hogy a gyerekszoba dekoráció mennyibe került.
Tök jók a képek, utólag is boldog névnapot Julcsinak.
Jeges képek nem semmi.

Kriszta,
Fogyásra akupunktúra pl ?
Bogi képek tüneményesek.

Mulan,
Remélem meggyógyultatok már.
Milyen orrsprayt használtok ? ezt ? http://www.pirulapatika.hu/240040385/adatlap
Húúúú beindultak a fogak.

Szilvi,
Örülök hogy jól sikerült a szülinap.
Nem maradtál le semmiről, csak a szülés után nagyon úgy tervezem hogy mielőbb hazajövök, majd kikönyörgöm a dokimtól magam.

Zizi,
Flónak utólag is boldog születésnapot.
Anyósnak gratula, remélem minden oké lesz és tudtok menni Sopronba.
Képek szuperek, sugar shop ? Megkérdezhetem mennyibe került a torta ?

Claire,
Azért picike idő jut magadra is pihenni ?

Szonce,
Mit szólnak szüleitek a jó hírhez ?
Köszi kérdésed, lassan de biztosan haladok, sajna a 8-ból még csak 3 vizsgám van meg, jövő hétre tervezek 4-et.
Történet édes.
Képek nagyon jók.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


szonce82 óóó úgy látom van egy nagyon ügyes kis segítséged aki segít a házimunkában! Egy szavad sem lehet :D :lol:

zizi27 nekm még a 17.-e jó de a 15.-e tuti nem jó.

kubuspace azt hiszem lottóznom kellene.. épp te jártál az eszemben, hogy mi lehet veled és írsz... na ez aztán az intuíció :D Veletek minden rendben van? Vizsgák? Marci? Pocaklakólányka? :wink:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Millye,
tessék venni lottószelvényt :lol:
köszi kérdésed, jól vagyunk, túlképpen ki sem mozdulok a lakásból (úgyhogy ne utáljatok de én imádom ezt az időt, mert Marci is sokat alszik, illetve nekem sincs lelkifurdim hogy bent tespedünk.) Tanulok amikor csak lehet, de érzem hogy kezdek fáradni, amikor Marci du alszik jó lenne nekem is lepihenni, de akkor abban a 3-4 órában tutira tanulni szoktam.
Ha mondjuk a jövő heti 4 vizsgám sikerülne, akkor még 25-én lesz egy nagyon kemény vizsgám és vége ! jó lenne ha nem kellene egyetlen tárgyat sem ősszel újra felvenni.
Marci hihetetlen, nap mint nap rácsodálkozom hogy miket csinál, persze nagy stréber és hihetetlenül apás. Jóalvókája továbbra is megvan, remélem így is marad.
Liza is jól van, sokat rugdos, mocorog, szegénykém biztos reklamál a sok cola, energiaital és csoki miatt :shock:
Szóval jól vagyunk, várom már a vizsgaidőszak végét, mert ha minden a terv szerint halad és Liza nem akar hamarabb kibújni akkor még rengeteg dolgom van (1 hét balcsi pihi, 4-5 nap Tátra, nagytakarítás, gyerekszoba átrendezése) szóval drukkolok hogy aug 1-6 között szülessen a kiscsaj :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!
Értettem a jogos reklamációt, és mindjárt küldöm kicsinyítésre a képeket!!! És köszönöm az érdeklődést!
A torták nagyon klasszak! A kockásnak a receptjét megkaphatjuk? Sakkozó fiaim értékelnék :)

Nagyon édes a sztori a kissrácról, mi is két fiú után szerettünk volna egy kislányt, én 4 gyerek párti voltam, a párom azt mmondta, h 3 után meglátjuk....Na, ekkor lettek az ikrek :lol: Ezt üzenem a barátnődnek! :lol: :lol:

Pihenés?! Pl mikor titeket olvaslak! Pörgök pörgök, de néha muszáj elpihenni, mert nagyon nyomnak!

Apás szülés? Igen, mind az volt, és remélem nem törik meg a hagyomány.

Vizsgaidőszak: én ugyan most a másik oldalon ülök, de az sem nagyobbb élvezet, én is vizsgaidőszak végét várom!!!

Holnap munka után még itt lesz nálunk egy rakás ovis bulizni, küldjetek egy kis jóidőt!!!
bocs, mennem kell mesélni! Claire
claire
 
 


kubuspace örülök, hogy minden rendben van veletek! :D Drukkolok, hgy jól sikerüljenek a vizsgák!!! Már csak 2 hónap??? Atya gatya.... hogy repül az idő.... Anyuddal a helyzet? Jobb? :roll:

claire várom a képeket és megcsinálom neked :wink: FAntasztikus, hogy apás szülés volt és lesz! :D Küldök jó időt! Rakás ovis? Szülinap vagy zsúr lesz ma nálatok? :shock: Elküldöm a receptet priviben :wink:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!

Ma elutazunk pár napra Sopronba pihenni. Addig is nyilatkozzon mindenki, hogy jó-e neki 17-e! :-)

Mulan, előre is boldog szülinapot Lilinek!

Kubu, a torták elég drágák voltak, 20-as körül volt a kettő. (Ugye te kérdezted?)

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok,

Claire,
remélem tegnapi buli jól sikerült.

Millye,
bizony két hónap és mennyi dolgom van még, főleg hogy 3 hét még maga a vizsgaidőszak, tehát utána kell nekiállni pörögni.
Anyuval helyzet változatlan, szar, semmilyen. Evvan sajna. :(

Zizi,
jó pihit Nektek.
nekem jó időpont csak 25 után létezik.
köszi torta infót.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


zizi: Jó utat nektek!! Remélem jó időtök lesz! Flórának biztos tetszeni fog az utazás!

Sajnos mi továbbra is betegek vagyunk..ezért is nem jelentkeztünk.. középfül gyulladás..Lilinek és nekem is..nyőgünk,pihenünk,de szép lassan gyógyulgatunk is szerencsére.
ma már kimerészkedtünk kicsit a napsütésbe is.

claire:hogy sikerült a buli?

kubu:nagyon drukkolok a vizsgákhoz!! még mindig csak ámulok hogy hogy bírod! akkor drukkolok az aug.elejéhez is h Liza akkor bújjon elő :)

képzeljétek, most hallottam,egy ismerőstől aki szintén a jánosban fog szülni h vmi átszervezések vannak és nem lehet tudni h a szülésznők közül ki megy és ki marad???!!!... én eléggé ledöbbentem..ti hallottatok erről?

Kép

Kép
mulan
 
 


Sziasztok!
Millye! Köszi a receptet, és a jó idő küldést. jól sikerült a buli, bár még délelőtt sem bíztunk benne, hogy a kertben tudjuk tartani,, de pont mire megjöttek a gyerekek jó idő lett, így mindenkio nekiállt focizni, rohangálni, játszani! Kint lehetett etetni is őket, a vége felé meg, amikor kicsit kezdtek megbuggyanni, a sógornőm levezényelt nekik egy sorversenyt, szóval minden OK volt. Nem állítom, hogy nem voltam fáradt estére, de tulképpen jól bírtam!
Kubu! Én is azt számolgatom, hogy mikor tudok az itthoni dolgokkal foglalkozni, és a vizsgaidőszak végét várom. Pénteken megírattam vagy 130 vizsga dolgozatot, hétfőtől meg államvizsgáztatunk naphosszat...
Az enyéim remélem csak aug közepén bújnak ki, de addig még annyi minden van, plussz nyaralás, meg egyébként sem garantálom, hiogy a végén még alkalmas leszek lakás átrendezésre, kamra renoválásra, stb.
Mindenkinek köszönöm a drukkot a bulihoz, ügyesen drukkoltatok, mert jól sikerült! (A sajátjainkkal együtt 21 gyerek volt...)

Kárdás: A János kórházba tényleg mindent vinni kell a gyerkőcnek, pelus, popsikrém, ruhák, stb?

Üdv: Claire
claire
 
 


zizi27 nekem jó a 17.-e. :D Érezzétek jól magatokat! Mennyi időre mentek/mentetek?

kubuspace sajnálom anyuddal a helyzetet. Mennek a drukkok a vizsgákhoz! :wink:

mulan Mielőbbi jobbulást Lilinek! :roll: Én nem hallottam semmit erről a szülésznők dologról :?

claire nagyon szívesen a receptet! Örülök, hogy megérkezett a jó idő és hogy jól érezték magukat a gyerekek! :D Ruhát adnak és pelenkázzák is viszont ha egész nap veled vannak a gyerekek akkor jobb ha viszel pelust popsikrémet ha nem akarsz berohangálni hozzájuk. Én vittem ruhát is de ők reggel felöltöztetik és ha nem bukja pisili kakilja le a ruhát akkor nem kell átöltöztetni na meg jobb ha nem adod rá a saját ruhát illetve a kórháziban viszed vissza nekik mert kidobják a szennyesbe és keresheted utána. Én vittem cumisüveget, pelust, krémet, plédet, (Amúgy kapnak kis takarót) eldobható pelenkázó alátétet. Ruha csak a hazahozatalnál kellett.

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


haho,
Jo a 17 nekunk is! Millenaris akkor?

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


-----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.30 20:23-kor.
szonce82
 
 


Jó reggelt,

Mulan,
Jobbulást Lilinek és Neked is.
Köszi a drukkokat nagyon.
Nem hallottam semmit az átszervezésről.

Claire,
Jó kis bulit sikerült szervezni akkor, örülök hogy az idő is kedvezett.
Menetrendet már írtam én is, alig várom hogy 3 héttel öregebb legyek és nekiállhassak a lakásnak, remélem Marci is partner lesz benne.

Millye,
Köszi drukkokat.

Na kezdem a tanulást :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Szonce82 átküldtem a recepteket! :wink: Akkor megint szalma vagy? Meddig marad kint ?

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.30 20:23-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok!

Sajnos nekünk nem jó a 17-e, pedig szívesen mentünk volna.
Érezzétek jól magatokat és csináljatok sok-sok képet.

Puszi mindenkinek,
Reni

Kép

Kép
b.reni
 
 


Sziasztok,

a 17.i talival kapcsolatban, Lennenek Merinek kinott ruhai 80-92ig kb ha vkit erdekell szivesen elviszem megnezitek es ha szeretne vki megegyezhetunk. 300Ft-600Ftig vannak .
Szoljatok ha kell es akkor bepakolom

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Sziasztok!

Nálatok hogy bírják a törpik a meleget? Bogi elég rosszul alszik napközben és nyűgös. Persze ma végre megint végigaludta az éjszakát, ez is valami. :)

17-e nekünk délután lenne jó, de magunk nem tudunk menni. Az Andor utcánál lakunk. Jön erre valaki? Ha nem, akkor sajnos kihagyjuk. :(

Zizi, nekem a narancsos csoki a kedvencem a Sugarshopból, de az igaz, hogy ezek a szép torták csak csokisból finomak. Tesómnak túrósat rendeltünk még 2 éve, az nagyon édes volt a marcipánnal, pedig külön-külön nem lett volna rossz.
Remélem, jól sikerül a kiruccanás!

Millye, remélem, már teljesen rendben van Andris. A Sugar Shop tortái nagyon finomak, csak a marcipánnal nem mindegyik tökéletes. Figyelnek a külalakra és az ízre is, alatta van a Horváth cuki, az egy díjnyertes cukrászda. A lányuk csinálta a Sugart, mint az ország első design cukrászdáját. Érdemes megnézni, mert nagyon szép maga az üzlet is.
Persze a házi süti az házi süti, egy cukrászda olyat nem tud. Tesóm pl. teljesen el volt szontyolodva, hogy bolti sütit kapott és nem én csináltam a spéci gyümölcsös túrótortámat. A méteresemet pedig mindig mindenki kitörő örömmel fogadja.
A kockás torta receptjét nekem is küldd át, légyszi! :)

Szonce, nagyon jók a képek! :) Komoly háztartási segítség Ádi!

Kubu, csak azért kezdtem el már most a hozzátápit, mert az olasz túrán szeretnék legalább 1 etetést, amikor nem kell azon stresszelnem, hol tudok majd szoptatni. Ráadásul a védőnő szerint kicsit túlzottan lelassult Bogi hízása, ezért tejpépet javasolt, hogy próbáljam meg.
Láza volt Boginak, még épp 39 fok alatt kicsivel. Hát, hiába tudtam, hogy ez most csak az oltás miatt van és könnyen elmulasztható, azért ijesztő volt, hogy ilyen forró szegényke. :( A kúpos dolog még rémlett a saját élményekből, másodszorra már jól ment. :) A fülhőmérőt egyébként jól viselte a kisasszony, szerencsére.
Nagyon drukkolok a vizsgákhoz és Lizához. Éljen Marci jóalvókája! :) Hogy szalad az idő! Mindjárt 2 gyerekes anyuka leszel! :) De izgi!

Claire, de jó, hogy jól sikerült a buli! Ikrekkel a pocakban le a kalappal, hogy ilyeneket bevállalsz.!:)

Mulan, jobbulást Nektek, remélem már sokkal jobban vagytok.

Jaj, Bogi felsírt, szaladok értek!

Kati

Kép
katjja
 
 


Morgen,

Szonce,
Ugye nem vagy már apamentes ?

Kattja,
Nálunk hál istennek meleggel nincs gond, mert szinte nonstop megy a klíma, és Marci is igazi kis jegesmacikölök, úgyhogy ő is inkább ezt szereti mint a meleget.
Hozzátápit értem, ügyesek legyetek.
Bizony bizony mindjárt két bébi életét menedzselhetem, és még mennyi dolgom van, persze vizsgaidőszak végéig semmivel sem tudok foglalkozni, remélem utána azért kiccsaj nem siet annyira és be tudok mindent fejezni.

Na kezdem a tanulást :shock:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.30 20:25-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok!

Kicsit olvasgattam a topicot, és látom, h nerm csak a János kórház a téma, de remélem ennek ellenére jó helyen járok!

Én kimondottan a Jánosban szeretnék szülni, sőt, terhesgondozásra is oda járnék, de nem ismerek senkit. Van esetleg vki, akit tudtok ajánlani? Az is érdekelne, h a terhesgondozás ott helyben, mennyire jó? Sokat kell-e várni, meg mennyire rendesek/kedvesek stb... A húgom ajánlotta Dr. Kovács Tamást, őt ismeritek?

Az én nőgyógyászom a Jahnban van, de a János kh közelében lakunk, így gondoltam ezúttal itt szülnék, és nem utaztatom a családom.

Köszi!
Regina

KépKép
1macsek
 
 


Morgen,

Szonce,
éljen a kis ufó és hogy apa is itthon van.

Regina,
üdv itt.
Kórházi terhesgondozásról nem tudok semmit mondani. Ha olyan dokit keresel aki ott végzi a terhesgondozást, hát passz.
Kovács Tamás tündér, nagyon szerettem, sokszor vizsgált meg ügyeleti időben illetve kisfiam születése után is ő volt az ügyeletes karácsonykor. Csudajókedvesaranyos ember és jó szakember is !
Szívesen ajánlanám az én dokimat Dr. Molnár Lászlót akiről csak ódákat tudnék zengeni :-)
Ha kérdésed van írj nyugodtan.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.30 20:27-kor.
szonce82
 
 


Katjja nálunk jól bírja a fiam a meleget. Igaz a földszinten jó hűvös van (az emeleten tombol a meleg) Pancsizunk kint és homokozunk. Szerencsére a nagy melegben alszik (12-3) Teljesen rendben van. Az oltás miatti láz amilyen gyorsan jött olyan gyorsan el is múlt. :D spéci gyümölcsös túrótorta??? Elküldöd nekem a receptet? Küldöm a receptjét a tortának! :D Nálatok láz meddig tartott? Hozzátápival hogy állsz? Mikor mentek olaszba?

kubuspace a héten is van vizsgád? Hogy vagy?

1macsek üdv. köztünk. Én nem oda jártam terhesgondozásra. Molnár doki nagyon rendes ahogy Kubu is írta. Én Pálmai Bálintnál szültem. Ő is nagyon kedves, figyelmes.

szonce82 örülök, hogy hazaért apa! akkor többet nem kell mennie?

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!

Kattja,
mi is nagyon örültünk nektek, jó volt látni a pici Bogit, csak azt sajnálom, hogy pont felváltva altattunk, így nem tudtunk sokat beszélgetni. Az epermisuért pedig külön köszönet, igazán figyelmes vagy!
Mondta Gábor, hogy kész Bogi személyije, mikor utaztok?
Gratula a szép méretekhez! Mit szólt Bogi a hozzátápihoz? Mit adtál először?
Mi meglepően jól bírjuk a meleget, Bogit egész nagyokat alszik és nagyon mosolygós babóka. A túrótorta receptjére én is pályáznék.

Zizi,
nekünk jó a 17. is.

Szonce,
édes a sztori, amit megosztottál velünk. Ádám tünemény a kis srác és milyen kis szorgos.

Mulan,
jobban vagytok már?
Én sem hallottam az átszervezésről.

Regina,
üdv köztünk. Kovács dokit nem ismerem, de a Jánosban szinte mindegyik doki nagyon aranyos. Én is privátban jártam Dr. Lintnerhez, szóval a terhesgondozásról én sem tudok semmit sem, de a szülészet nagyon rendben van, én biztosan ott hozom világra a második gyermekemet is.

Képzeljétek, Bogi megtette élete első, önálló lépéseit. Édes volt, mert pont a házassági évfordulónkra időzítette.

Hallottatok már a babajelelésről? Indul Ürömön tanfolyam és gondolkodom rajta, hogy kipróbáljuk.

Lassan vennem kellene Boginak egy igazán jó szandált. Annyit olvastam már erről, de annyira ellentétesek az infók. Szerintetek hol érdemes és milyen márkát venni? Igaz még Bogi nem fog utcán járni egy darabig, de már olyan meleg van, hogy nem húzhatok rá edzőcipőt.

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
krisztacsillag
 
 


Sziasztok!

Kubu, én nem bírom a klímát, így nem is volt kérdés, hogy a tetőtéri lakásba nem szereltetünk be, inkább árnyékolunk és szellőztetünk. Egész nyáron a légkondiban ültem az utóbbi 10 évben, most idén végre élvezhetem a hőséget. Bogi a mai napot már egész jól bírta, valószínűleg idő kellett neki, hogy megszokja.
Mindenre lesz elég időd, ami nagyon fontos. A többiben meg majd Apa segít. :)

Szonce, de jó! Furcsa, hogy egy éve én is még csak egy kis kezes-lábas foltocskát láttam az ultrahangon, most meg itt van ez a kis vigyori. Olyan izgi! :)

1macsek, üdv köztünk. A dokidat nem ismerem, az enyém Szuromi András, biztos, hogy nála fogom a következő babámat is megszülni (a világ legjobb orvosa :)), de én is magánrendelésre jártam hozzá. A kórházi személyzet egyébként nagyon rendben van, a legtöbb doki aranyos és hozzáértő, a szülésznők profik, a nővérkék túlterheltek, de aranyosak, egyedül a csecsemősöket kell nyaggatni, de ha kérdezel, akkor ők is segítenek mindenben.

Millye, hát igen, a kert ilyenkor hiányzik, de sétálni mi is újra sokat járunk! Tegnap délelőtt és délután is lementünk, Bogi meg nagyokat durmolt a babakocsiban, amíg mozogtunk... :)
Átküldöm a torta receptjét, egyébként tényleg nagyon egyszerű és isteni, főleg nyáron, mert jó citromosra szoktam csinálni. :) Még nem kaptam meg a Te receptedet. Nagyon várom!
A láz szerencsére csak délig tartott, pár órával megúsztuk.
A hozzátápit múlt hét végén kezdtük almával, ma pedig kipróbáltuk a tejpépet. Hát, az almával már egész jól állunk, tegnap a rostos részéből egész szépen evett (Milka tojás kiskanalával adom neki, abból kb. 10 kanállal evett), de a tejpépre ma olyan fintorokat kaptam, mintha valami nagyon gusztustalan dolgot adtam volna neki. Nagyon röhögtem a grimaszokon. :) Azon nagyon meglepődtem, hogy az alma rostok emésztés nélkül átmennek rajta, de a barátnőm megnyugtatott, hogy náluk ugyanez volt. A grimaszokkal is. :)

Kriszta, hát, tényleg jó lett volna kicsit többet beszélgetni, de én most senkivel nem tudtam hosszan dumcsizni. Persze idővel javulni fog a helyzet. Itt kicsit sokan is voltak és nagyon meleg volt a kert, de biztos lesz még alkalmunk bepótolni. :)
Bizony, kedden jött meg Bogi személyije, 1 hét alatt elkészült és meg is érkezett. Szuper az önkormányzat itt a XI. kerületben. :) A fényképen sokat röhögtünk. Olyan kis meglepett képet vágott! 25-én megyünk, az autó már elkészült, hétfőn vizsgázik, szóval nagy az izgalom!
De jó, hogy Ti is jól bírjátok a meleget! A receptet Neked is küldöm. Anyumnak csináltam már piskóta nélkül, mert ő sem eszik lisztes dolgokat, de azzal még kell kísérleteznem, mert kicsit szétfolyt. Egyébként ilyen tortát csináltam Karácsonykor a céges bulira Gábor kedvéért, amire végül nem jött el. :)
Éljen Bogi első lépései és gratulálok az évfordulóhoz.
A babajelezésről már hallottam és nekünk is tetszett az ötlet. Szerintem majd mi is keresünk valamilyen tanfolyamot. Majd mesélj, hogy megy!
A cipőcskékről én is olvastam mindenfélét, de a csípőszűrésen megkérdeztem a dokit, hogy neki mi a véleménye a puha és a keménytalpú cipőcskékről. Ő annyit mondott, hogy a talp mindegy, de a sarkánál nagyon fontos, hogy legyen megfelelő támasz. A cipőmárkákat még érthető okokból nem néztük, de engem is érdekel, kinek mi vált be. :)

Ma egyébként a déli hőséget Bogi is átaludta. Anyunál hagytam, mert én mentem jógázni. Játszott egy ideig, aztán elfáradt, Anyu elaltatta és több, mint 3 és fél órát aludt. Nem semmi! Cserébe olyan kis mosolygós volt egész estig! És akkorát forgolódott! Most fordult először át a hátáról a hasára. Nagyon belendült, vagy fél órán keresztül gyakorolt, persze azért segítséggel! :)

Szép hétvégét mindenkinek!

Kati

Kép
katjja
 
 


krisztacsillag gratulálok az első önálló lépéshez!!! Ügyi nagyon a lánykád! Én hallottam a babajelelésről. Van egy ismerősöm (babanetről) akivel már személyesen is találkoztunk és a fókuszban is szerepelt a lányával neki a lánya jelel és nagyon sok szót el tud mutogatni. Szerintem érdemes elkezdeni. Mondjuk már pár hónapos kortól lehet. :wink: mindenképpen bőr legyen és puhatalpú (legalábbis az ortopéd doki nekem ezt mondta)

katjja köszi nagyon a receptet! Én is átküldtem neked a receptet. Először kicsit bonyolultnak hangzik de nem az! Ha kérdésed van nyugodtan írj és segítek! Örülök, hogy megúsztátok a lázat pár órával!!! :D A fiam is grimaszolt először mindenre. Nem mondom, hogy most jobb az étvágya, de most a fogai miatt.... gratulálok a forgáshoz!!!

Nálunk a 13. fogacska kezdett kibújni méghozzá az alsó őrlőfoga. MA valamiért nem tudtam elaltatni de délután elmentünk sétálni és a babakocsiban elaludt (1 órát) ilyen még nem volt hogy szenvednem kellett volna a déli alvás miatt.... :roll:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok.

Fú de nagy a hőség...kicsit most meg ez jött hirtelen, semmi ideje az embernek regenerálódni az árvízből.
Komolyan olyan bolond ez az időjárás.

Boti lábát megcsípte egy szúnyog - nem egy, de csaj ezzel van gáz - annyira ödémás lett, hogy el kellett vinni megmutatni és mondta a gyerekorvos, hogy nem hat annyira az irtás a szúnyogpajtásokra, de a mérget viszont belénk nyomja és a gyerekek nagyon érzékenyek rá. Kalcium ampullákat kaptunk, meg fenistil cseppeket, tényleg gázul nézett ki. Már jobb sokkal.
Szóval fújjátok a kölköket, ha kimentek délutántól már. Most vettem egy Bio fújót, nem jöttek rá a szúnyogok és kullancs ellen is véd, bár az ellen most oltották Botit, na de jobb a biztonság :-).

A babacipővel kapcsolatban valóban az a lényeg, hogy természetes anyagból legyen (bőr pl.) szellőzön, és a járás szempontjából igazán még nem a talpnak van jelentősége, hanem hátul a saroknál legyen magas és kemény, hogy alig lehessen benyomni.
A legjobb viszont mezítláb, ohne cipő amíg csak lehet. Vagy pedig ezek a liliputi cipők. Persze ez utcára nem ideális, de egy még alig lépegető gyereknek pont jó. Minden egyensúlyát meg a lépés magabiztosságát így tudja megtanulni a legjobban, ha nincs rajta cipő. Barátnőm férje ortopéd orvos és tőle kérem az infókat mindig.
Ő mondta, amíg nem muszáj nem kell cipő!!!
Remélem segítettem a kis litániámmal.

Elvileg a 17-e nekünk is jó délután, de 3 és négy között még tuti nem érünk oda, Boti akkor alszik. Ráadásul velünk jön Viki és Ádám is, szóval az időponttól sok függ, hogy tényleg tudunk-e menni.


Puszi, Szilvi

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.30 20:29-kor.
szonce82
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: