Új privát üzeneted érkezett!

Még egyben!
Ki vagyok purcanva teljesen. Már vannak keményedéseim, meg délelőtt fájdogált a hátam és a pocakom, mintha meg akarna jönni, de nem volt kemény.
Szerintem nekem sincs nagy hasam, múltkor sem volt, de P. rendben volt méretileg, és Panna is szép nagy állítólag.

Kép

Kép
nikuc
 
 


Sziasztok!

(Már akik még vannak és nem nyaralnak, de legalább igazi nyaralós idő van... :lol: )

Nikuc - Kitartást már nincs sok hátra, sőt lehet már nem is vagy egyben :wink:

Egyébként nekem Alexanderrrel nem volt nagy hasam sőt amikor 39 hetesen voltam Dytkével szülőszoba látogatáson el se hitték hogy már a végét járom, de most jó nagy hasam lett, de ez se zavat nagyon én bírom a meleget és legalább sétálhattam, mert most nem bírja Ákos a meleget tiszta melegkiütés a keze, arca és melkasa :( Tényleg nem tudjátok mit lehetne lellene tenni?
Illetve most szétrepedt a hasam a köldököm körül és nem tudom mivel lehetne eltüntetni, vagy enyhiteni, mert nagyon csúnya :cry:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ritkán nézek be ide hozzátok!

Liliommanó: nagy gratula az azóta megszületett fiadhoz!

Amiért írok utazás:

mindenki maga dönti el megy vagy marad.

Én már 2x voltam Görögországban és tényleg nagyon sok kisgyereket vittek. Egyet tudok, pillanatok alatt le lehet égni árnyékban napernyő alatt. Hát akkor még anélkül! És egy pici gyereknek hol mondja meg valaki, hogy már csak ott ülhetsz az ernyő alatt?

Jó példa: Krétán az idegenvezető a legnagyobb melegben hosszu nadrág, hosszu ujju ing és zokni - miért: mert különben nem birná ki leégés nélkül. Mi nem tettük, meg is volt a hatás sajnos.

üdv kispatak
Vendég
 

 
 

Görögországra is ugyan az érvényes ami itthon, 11-15-ig nem viszed a gyereket napra, és ha viszed, bekened polot, sapkát adsz rá. Sőt mamár lehet kapni nekik való uszóöltözetet, amit pl ausztráliában is kötelező jelleggel minden gyerek hord.
Az én fiam az egyenlítőnél nyaralt és nem égett meg, viszont ismerek olyat aki idén nyáron a Balatonnál kozmált oda.
Ez nem hely, hanem odafigyelés kérdése. Szerintem !

Kinga

a kakaóvaj állítólag nagyon jó hatással van a terhességi csíkokra.

Nikuc, egyben még ? :) Vagy már Pannázol :)

Kép

NIKI
nini.n
 
 


Sziasztok csajok!

Nikuc, a legjobbakat! :) Róza ilyen idősen született :)

Niki, egyetértek, elővigyázatosság kell itthon is, a mediterrán éghajlaton meg pláne. Róza sem égett le, de mi nem vagyunk annyira strandolósok, inkább kirándultunk, városnéztünk, strandolni csak négy-öt után mentünk (mondjuk városnézni is :)).

Minden nyaralónak szép napokat kívánok! :) Csütörtökön mi is megyünk egy hosszú hétvégére, felpróbáltam a fürdőruhámat, még belefér a pocakom :). Néztem olyan fürdőrucit, aminek a felsője olyan, mint egy poló, de teljes kudarc, mert bár ezek elvileg jók lennének, gyakorlatilag a pocak közepéig érnek, ami minimum vicces :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok!

Most kikészültem az anyakönyvezéstől! :x Nem adják ki, mert hogy mégsem jó ha szülés elött csináltatuk meg a közjegyzőit :evil: most meg pénzünk szincs rá... :? A párom jól le is hordott, hogy most el BKV-zott a gyerekkel (Alexander) és semmi... :cry:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga,

teljesen megértem, hogy ki vagy akadva, borzasztó ez a bürokrácia, és hihetetlenül kiszolgáltatott az ember, sajnálom a sok utánajárást, de próbálj ne idegeskedni, tudod, nem tesz jót a szoptatásnak, meg a gyerekeidnek. Tudom, hogy könnyű mondani....

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Kinga,
szegénykém :( Utálom ezt a hülye bürokráciát én is...

Nagymamám meghalt péntek hajnalban ("örültünk" neki, mert már csak szenvedett szegény a kórházban hónapok óta).

Hétfőn ment be anyu, a halotti papírhoz kérték az anyakönyvi kivonatát. Anyukámnak fogalma sem volt, hogy hol született, a személyijében csak annyi volt Budapest, de nem volt mellette kerület.
Beszaladt a lakhely szerinti XIII. kerülethez, ott kiderült, hogy mikor nagyi született még csak 10 kerület volt :shock:
Az ügyintéző egyáltalán nem volt segítőkész, közölte, hogy írjunk levelet mind a 10 kerületnek :shock: Az anyakönyvi kivonatot viszont szerdára kérték tőlünk... Jó, mi?

Kifelé jövet az önkormányzattól anyu már majdnem sírt - épp meghalt az édesanyja és ilyenekkel kell szórakozni... - egy idős bácsi mondta neki, hogy a legtöbb a VI. kerületnél van, próbálja meg ott. Anyu átment és sikerült is. Bosszantó, hogy ezt miért nem az ügyintéző mondta???

Na mindegy, inkább foglalkozzunk vidámabb témákkal :) Nikuc???

Amúgy a nyaralás jó fárasztó volt :) Élőzene volt minden este az ablakunk alatt 23 óráig... utána még vagy egy óra volt, mire eloszlott a tömeg. Reggel 7-kor meg már az ajtónk előtt nyüzsögtek - ott volt a lift meg a lépcsőház...
Pálmi egész úton alig evett, alig ivott, nem is volt kaki végig az 5 nap alatt... Tegnap este mikor hazaértünk akkor evett egy jóízűt... :shock: Fura. Azóta minden más is rendeződött és 11 óra hosszát aludt, ami nála sok :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szisztok!

Veronika - Öszinte részvétem a nagymamád miatt még akkor is ha mostmár jobb neki. Azért mindig nehéz elengedni egy szeretet. És az ügyintézés :x ...

Egyébként már nem idegesítem rajta magam már kértem is időpontott és szerencsére Péntekre van így élből utána még az anyakönyviért is tudunk majd menni. :D

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Veronika: Részvétem a nagymamád miatt!

Szörnyű ez a bürokrácia tényleg. Még egy csecsemőt sem lehet anyakönyveztetni, szánalmas... :shock:
Nekünk 230 km-e kellett utazni, mert csak ott válthattuk ki a házassági anyakönyvinket, ahol házasodtunk, és a férjem bejelentett címe akkor még ott volt a szülőfalujában. Mivel 300 napnál nem régebbi kell, így aztán autókázhattunk a nagy pocakommal egy nap majdnem 500 km-t, és persze Petit is cipelni kellett, meg a Férjemnek szabit is kellett kivennie miatta. Ja, és régen 30 napnál nem régebbi kellett. Akkor havonta kellett volna mennünk érte, míg meg nem szülök?

Peti a "terhességem" ezen a napján már 1 napos volt. :) Panna jól érzi magát bent, bár most már rövidül a méhszájam, meg kicsit nyílik, de azért nem kapkodja el.

Olyan jó lehet nyaralni. :D:D Kicsit irígykedem. :D:D:D Bár nekünk most fontosabb dolgunk van, majd jövőre bepótoljuk. Bár, amíg ilyen picik a gyerekek, csak belföldre szeretnék menni az orvosi ellátás miatt. Majd ha már ovisok lesznek, merünk messzebb is. A repülőtől viszont félek. :oops:

Kép

Kép
nikuc
 
 


Veronika, részvétem!

Sajnálom, hogy nem sült el jobban a nyaralás, talán egy következő! Terveztek még valamit az idén?

Mi csak hosszú hétvégéket szerveztünk, barátainkat meg a családunkat látogatjuk meg, aztán meg várjuk a babát, aki még mindig kis névtelenke :) Talán most a balatonparton lesz idő átolvasgatni a névkönyvet :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Veronika- részvétem a nagymamád miatt:(

Hol voltatok végül nyaralni?

Kép

Kép
tüni75
 
 


Hajdúszoboszlón voltunk. Azért jó volt :)
Aug 1-től megyünk Siófokra még egy hétre.

Nikuc,
na, akkor már minden nap izgalom! :)

Szalamandra,
még nincs nevetek? Nahát! Én már azelőtt nézegettem, mikor Pálmi még csak tervben volt :lol: :lol: :lol: Most is nézegetem a tesónak, pedig ő is még csak tervben... :) Tetszik a Jázmin és a Gréta, de mindkettő felkapott mostanság :?

Susy,
ti hogy vagytok?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Ákosnak ekcémás az arca mégsem melegkiütés :? Most rohangálok gyogyszer útán, mert nincs itt egyikben sem...

Tényleg Szalmandra nálatok kislány vagy kisfiú jön?

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Mi megjöttünk a nyaralásból:)
Nagyon jó időt fogtunk ki, mondjuk én Horvátországban nem voltam úgy, hogy rossz idő lett volna. Mi megúsztuk a leégést legalábbis a gyerek:) és osztom nini véleményét, hogy odafigyelés kérdése ez a leégés dolog..50-es faktorú naptej, és árnyék nekünk bejött ki sem akart menni az árnyékból. Én is ott feküdtem viszont a lábfejem kilógott a napra, hiába kentem az leégett, de szerencsére ennyi. Utazást is jól bírta, tengrbe viszont nem akart bejönni, ezt sajnáltam:(de nem erőltettem majd legközelebb.Szerencsére volt medence csúszdával, úgyhogy apával csúsztak elég sokat..Holnap viszont újra munka, én meg már a 26. hetet taposom, döbbenet nagyon megy az idő. A kisfickó meg hál istennek nagyon aktiv, folyamatosab mocorog:)
Nevünk még nekünk sincs, nem egyezik a véleményünk a férjemmel, de csak menni fog ez is..Kristóf Bálintot szeretne viszont egyikünknek sem tetszik ez a név:(

Remélem a többi nyaralónak is jól sikerült a pihenés..:)

Zsu
kátaizsu
 
 


Mi is itthon :)

Utat jól viselték, nem égett le senki ;)
Mi csak 30-as naptejet használunk, és csak 11-15 óra között nem vagyunk napon, de így sem égtünk le. Zsófi ki sem lehetett rángatni a tengerből, Fruzsi óvatosabb volt, neki a homokos part jobban bejött :)

majd hozok fotókat is :) Utat nálunk is jól bírták, szóval minden jó volt :)
Vendég
 


Panndi,
és akkor ilyenkor hogy megy? Apa van egyik lánykával, te a másikkal? Mert én el sem bírom képzelni, hogy lehet két gyerekre felügyelni ilyen "veszélyes" helyen.

Örülök, hogy jól sikerültek a nyaralások :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika

jó ez a kép :)

Kép

NIKI
nini.n
 
 


Veronika, tényleg jó kép :)

Hát kb így, meg a szélén egyedül is el lehetett lenni két kicsivel :)

Na hoztam fotókat, bocsánat, sok lesz :oops:

Kép Fruzsi takarít

Kép Fruzsi felmászik a csúszdára egyedül...

Kép ...és lecsúszik egyedül :)

Kép Fejen is tud állni :)

Kép Fruzsi

Kép Fárasztó a nyaralás...

Kép ... na meg a fürdés is...

Kép Kidőlve :) Egy nagy ágybna aludtak végig :)

Kép Huncut

Kép Zsófi koktélozik :)

Kép Fruzsi

Kép Zsófi

Kép :)
Vendég
 


panndi, nem baj, ha sok, Róza például nagyon szereti nézegetni :) Nagyon helyesek a lányok, örülök, hogy jól sikerül a nyaralás!

kátaizsu, én támogatom a Bálint nevet :)

veronika, tényleg jó a kép! :)

Mi lányt várunk, és tényleg - majdnem - sikerült dönteni, Júlia lesz vagy Izabella :) Az eldöntésére még avn cirka két hónap :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Panndi,
nagyon szupik a képek! Nem baj, hogy sok, nagyon szeretem nézegetni! :) Látom Fruzsi is elindult végül! A legutolsó infóm még az volt, hogy nem jár :) Most meg már csúszdára is mászik! :)

Szalamandra,
na hát akkor nincs gond, ha nem sikerül dönteni még mindig lehet 2 utóneve :lol:

Én is teszek képet, tegnap a Margit szigeten sétálgattunk. Mondjuk én általában sportosan öltöztetem Pálmit, de annyira meleg volt, hogy ezt már tényleg nem lehetett másképp elviselni. Mindenesetre most is bebizonyosodott, hogy kúszás-mászásra a kisruha nem alkalmas :)
Legjobb móka mindenhol a vizezés!
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Pálmi is nagylány lett :) nagyon szép! A Te hajadat örökölte? :)

szalamandra, mindkét név nagyon szép :)

veronika: Fruzsi elindult pár hete, de úgy, mintha mindig is ezt csinálta volna. Szerintem titokban gyakorolt valahol, mert az első pillanattól kezdve tud megállni, megfordulni, minden ilyesmit. Zsófi hamarabb elindult, de ő akkor még nem tudott megállni, kanyarodni, ilyesmiket.
És igen, Fruzsi nagy játszóterezős, mindent csinál, amit Zsófitól lát. Felmászik a csúszdára, lecsúszik egyedül (a nagyon meredeken fogni kell a kezét), felmászik mindenféle mászókára, egyedül beül a babakocsiba, oda is bemászik, mindent megfigyel, amit Zsófi csinál, és muszáj neki is :)
Vendég
 


Örülök hogy jól sikerültek a nyaralások.

Panndi-nagyon gyönyörűek a lányok.
Hol jártatok Horvátországban hogy sikerült homokos partot találni. Mi eddig egyszer voltunk nem sziklás helyen a Pag szigeten de ott is inkább durva sóderhez hasonlított az ottani "homok".
tüni75
 
 


Rab sziget, Lopar város, nagyon jó hely volt :)
Vendég
 


Ez vagyok én kb. ilyen idősen, mint most Pálmi. Hasonlít? :lol: Kár, hogy mindegyiken hunyorgok a nap miatt.
Igen, szerintem az én hajam :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hát Pálmi tiszta Te vagy :) Tök jó :)
Vendég
 


igen, Veronika, nagyon helyesek a te képeid is! És tényleg nagyon hasonlítotok :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


ja, Pálmiét nem is dícsértem - nagyon bájos, Rózának is nagyon tetszett! Az előbb emlegette Fruzsit is, Pálmit is :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Jaj, nagyon cuki lehet Róza ahogy dumál! A javaslatodra megtanítottam Pálminak, hogy mit mond a kacsa, cica, kutya, de ha nem tudnám, hogy azt mondja, fel nem ismerném... :lol:

Rózát meg isten éltesse!!! Ha jól látom 1-2 napon belül lesz a jeles esemény, igaz? :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika, egész pontosan ma van a nagy nap! :) Már reggel felköszöntöttük, és felkészítettük, hogy este kap tortát és ajándékot. A tortát majd együtt sütjük napközben (mondjuk a sütő bekapcsolása nem tűnik bölcs gondolatnak, de nem akartam rendelni).

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Isten éltesse Rózát :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Rózának nagyon boldog szülinapot! :lol:
tüni75
 
 


Boldog születésnapot Rózának!
Vendég
 


Szalamandra,
hát igen, a sütő bekapcsolása... hogy bírjátok ezt a meleget? Itt az új házban nincs légkondi és a költözés kapcsán úgy kiköltekeztünk, hogy idén már nem lesz, csak jövőre. Most konkrétan 31 fok van, alig élek. Délelőtt beültünk Pálmival egy kád langyos vízbe, az segített... amúgy ki se dugjuk az orrunk egész nap.

Tegnap a délutáni alvása után voltunk strandon, de mivel későn alszik 17:30-ra értünk ki. Bár még akkor is 40 fok volt :shock: És mondjuk bőven elég volt másfél óra ugrálás a vízben, 7-kor eljöttünk, pedig 8-kor zárnak. Lehet, hogy ma is ki fogunk menni, mert másképp nem tudunk kimenni levegőre.

Terhesen gondolom ez még nehezebben elviselhető...

Nikuc???

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Köszönjük mindenkinek a köszöntéseket! :)

Hát, mi két napja gyakorlatilag nem megyünk ki napközben, elég nehezemre esik bármi is, már a hasam is zavar, pedig nem is óriási, remélem, hogy alábbhagy előbb-utóbb a meleg, és akkor könnyebb lesz. Szerencsére Róza jól feltalálja magát benn is, fél öt - öt körül meg kicuccolunk az udvarra, és ott játszanak a szomszédgyerekkel :)
Strand, az jó móka, sajnos nekünk nincs igazán közel :(

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Tapasztalt kismamák segítsenek!
Első kisbabámat várom és elég sok kérdés merült fel bennem.
Szeretnék egy megbízható orvost találni a XIV. vagy XIII. kerületben. Akár magánorvos is érdekelne. Ha tudok abban segíteni, hogy ki a legjobb és hol rendel esetleg mennyi a tarifa...azt megköszönném.
Várom a tapasztalt kismamák válaszát!
csrebeka
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenkinek júl siekrült a nyaralása.

A lányok nagyon édesek!
És Pálmi tényleg tisztára rád ütött Veronika.

A meleget náunk a két asztali ventilátor és egy menyeezeti lámpás (a nagyszóbában) enyhiti. Azt nem tudom hogy hány fok van de reggel a keleti oldalon csak kb 10 cm-t huzzuk fel a redönyöket és csak bukora hagyuk nyitva az ablakokat. Így egész jó. :) Sétálni szerdán voltunk utoljára Álossal, mondjuk a párom Alexandert leviszi este 7 óra körül egy kicsit sétálni, de mi nem megyünk a meleg miatt :cry: . Aztán Alexandernek is megvolt a szülinapja én csináltam barackos alagútat (nem kel sütni!!! :lol: ) kugjof formában torta gyanánt, de végül a papa és a párom kiszaladtak az Auchan-ba és vettek egy fekete erdő tortát ami egyébként isteni volt és sokkal olcsobb mint ha rendeltünk volna... Alexander nagyon élvezte a tüzijátékot (leg kisebb) és kapot egy csuklos buszt ami nagy álma volt egyébként (máramenyire egy 2 éves gyereknek vannak álmai... :roll: ) Meg tüzoltó autót, rendőr autót, tűzoltó helikoptert (szírénás az összes -Gondolhatjátok milyen élvezet egész nap ezt hallgatni...)

Ákos is jól van már 4250g és 55,5cm! Hihetetlen mekkorát nőt csak az arca ne lenne ekcémás a tejtől...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Kinga- Alexandernek is boldog szülinapot így utólag :D
Ha lesz egy kis időd elküldenéd nekem a barackos alagút receptjét érdekelne mert itt a sok sárgabarackunk és a gyümölcsleves már a fülülnkön jön ki. Köszi

Kép

Kép
tüni75
 
 


Rebeka,
sajnos nem tudok a XIII, XIV. kerületekben dokit, ha találsz a XIV.-ben, az engem is érdekelne!!!

Én ugye már lassan 2 éve szültem, az akkori magándokim rendelési díja 8000 Ft volt, a szülés 100.000 Ft. De persze dokija válogatja, meg azóta eltelt 2 év...

Szívesen mennék az akkori dokimhoz újra (november felé állunk neki a tesónak, úgyhogy majd nekem is kell doki), de elköltöztünk és innen már messze van.

Szóval, ha találsz jót, akkor légyszi írd meg!

Réka,
ez jó móka lehet az első terhességnél, de mikor már van egy gyereked őt hova teszed addig? :)

Kinga,
mi is lehúzva tartjuk a redőnyt, mindig azt, ahonnan süt a nap. De így is 31 fok van bent... sőt, most néztem meg már 33! :shock: Ez már a vég! Remélem tényleg jön az a kis lehűlés, amit ígérgetnek!

Az anyatejtől ekcémás az arca??? Vagy rendes tehéntejet adsz neki?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Boldog születésnapot kívánok Rózának és Alexandernek! :)

Veronika: Petinek is ekcémás volt az arca az anyatejtől.

Kinga: Neked kéne diétázni, hátha rájöttök, mire érzékeny. Nálunk sokat segített a diéta, bár teljesen nem szűntette meg. Mostanra kezdi kinőni, bár még mindig csak Pepti Plus tápszert ehet, és semmi tej, tojás, szója, csoki... stb...

Én még sajnos mindig egyben vagyok, bár ma reggel már azt hittem, hogy lesz valami, de egy óra múlva elmúltak a görcsök. Nálunk bírható az idő, van légkondink, ami egyben fertőtleníti is a levegőt (mpi), úgyhogy 25-26 fok van. Annál jobban nem akartam lehűteni.

Kép

Kép
nikuc
 
 


sziasztok lányok !

a kis szülinaposoknak nagyon boldog szülinapot !!!!!!!

Panndi

a lányok nagyon helyesek, és nagyon hasonlítanak egymásra

Pálmi pedig... mintha klónoztak volna Veronika :)

Nikuc

azt hittem már babahírre érkezem :)
A légkondival kapcsolatban pont most volt a tévében szó róla, hogy magyarországon nagyon rosszul használják az emberek a légkondit. A maximum különbség ami lehet a kinti és a benti levegő között az 5 fok. Izületi fájdalmakat okoz, kisebb léguti panaszokat, köhögés, orrfolyás ilyesmi...

Kép

NIKI
nini.n
 
 


Nini: Igen, ez így igaz! Mi be is tartjuk az 5 fokot. Nálunk mondjuk légkondi nélkül sem megy fel nagyon, 27 fok volt a max, ezt hűtöttük le 25-26-ra. Attól függően, kint mennyi volt. Viszont páramentesítést is lehet csinálni vele, attól hidegebbnek érzed a levegőt. :wink:

Kép

Kép
nikuc
 
 


Nikuc,
Panna nagyon jól érzi magát odabent! :) Mindig mikor látom, hogy írsz, már azt gondolom megszületett! :)

Nem lehet könnyű Petivel betartani a kajálást, de gondolom már valamennyire beleszoktál...

Nini,
ezt még nem hallottam, hogy 5 fokot lehet. Nálunk a legdurvább napon 33 fok volt... :shock:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Nikuc, most már folyton te jársz a fejemben, mikor bújik ki Panna! :D

Nálunk valamelyik nap a nagy melegben, mert ugye most 1-2 fokkal kevesebb van, 34, 4 fok volt a konyhában. Majdnem elájultam mosogatógépbe való pakoláskor. Nem főztem napokig, mert nem lehetett megmaradni a konyhában. Most, hogy lehűlt a levegő, már tegnapelőtt főztem végre, de ömlött rólam a víz. Nagyon utálom.

A nap képe:
Kép

Megyünk Horvátországba 1 hétre, a barátnőm meghívott, csak az uti ktg-et kell fizetnünk. Úgy várom már! Kicsit aggódom, mert sziklás part részre megyünk, és Gergőt már nem lehet leültetni, már mászik, és nehogy beverje a fejét majd. Szerintetek túlaggódom? Mire figyeljek? Mire készüljek? Bírja majd az utat? 600 km, és kocsival megyünk. Adjatok tanácsokat!!!

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
epike
 
 


Sziasztok!

Veronika - Hát csak nem adok egy 1 hónapos csecsmőnek tejet, ha még a 2 éves se kaphat, meg egyébként sem... Az anyatejtől van azt mondják túl jó a tejem... :roll:

Egyébként diétáztam de nem volt semmi hatása szerintem a tej és a meleg eggyüttes hatása, mert nagy melegben jött ki elöször, és ha hüvösebb van szinte teljesen elmúlik illetve azt mondta a dokinénink, hogy több mint valószínű, hogy kinövi hamar, csak hozzá kell szoknia a kinti világ megprobáltatásaihoz.

meleg - Hát én jól bírom egyébként a meleget lehet ezért se visel meg anyira... De azt nem tudom hogy hány fok lehet mert nekünk nincs hőmérőnk :oops: ... Már anyian kérdezték, hogy hány fok van nálunk, de én nem tudom sose :? és senik se akar venni, mert azt mondják attól nem lessz jobb vagy rosszabb idő (ami igaz is) De jó lenne tudni szerintem.

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Andi,
jó a kukoricás kép :D
Sajna az úttal kapcsolatosan nincs tapasztalatom...
Én eléggé nehézkes vagyok, nem bírom a gyűrődést - már ha Pálmi nyüglődik - úgyhogy az utazásokat a délutáni alvása alatt tesszük meg. Ha ennél hosszabb útra mennénk, akkor lehet, hogy este indulnánk, hogy az éjszakai alvása alatt legyen... de én tudom, hogy túlbonyolítom a dolgokat :)

A sziklás tengerpart + mászó gyerek kérdése is jó, de fogalmam sincs mit tennék :roll: Egy csomó mindenről lemaradunk így, hogy nem indulok el, mert hogy mit csinál ott Pálmi :)

Kinga,
igen, már Nikuc is írta, hogy az anyatejtől is lehet valaki ekcémás, ez számomra meglepő volt, de érthető végülis a tejben is az van, amit te megeszel. Reméljük ha nem lesz ez az eszetlen hőség, akkor tényleg jobb lesz a bőre és hamar kinövi!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kinga, nem lehet, hogy nem ekcéma, hanem meleg kiütés? Gergőnek is olyanja van, és az uncsihugimnak is. Szegényke, olyan volt, mint aki bárányhimlős. Még a doki is azt mondta!!! Aztán ha nem ment a melegre, a napra, hanem a hűvös lakásban maradt, elmúlt. Kiment, izzadt, kijöttek a pöttyei. Akkor mondta a másik doki, hogy nem bárányhimlő, hanem csak meleg kiütés, és fürdessük egy nap többször. Na, a Gergőn is kijöttek Balcsin kis apró pöttyök, kaptam az infót orvostól, ekcéma. Na, engem ez nem nyugtatott meg. Elkezdtem itthon már fürdetni, napi 3-szor ebben a melegben. Szépen el is halványultak. Következő infó a saját házi dokitól, ez bizony meleg kiütés. Ennyit a dokikról!!!

Veronika, én is ilyen parás vagyok, és mindig bebizonyosodik, hogy ha odafigyelek, akkor még jól is érezhetjük magunkat. Az utazást mi is éjjelre tesszük. Az esti fürcsi és kajcsi után indulunk. A sziklás dolgot meg a párom azt mondta megoldjuk valahogy.

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Sziasztok!

Nálunk nincsenek jó hírek, sőt kimondottan ki vagyok borulva, nem tudom mit csináljak.
Gergőnek péntek délután egy piros folt lett a popsi nyílásánál. Furcsa volt, az tűnt fel, hogy nem bír megmaradni a popóján. Ő képes akár egy órát is eljátszani egyedül. Csücsül, és játszik a szobájában a játékaival. Viszont most nagyon nyűgös volt, állandóan a "szoknyámon ült". Jött utánam, és nem ült a fenekére, hanem inkább oldalt ült, az egyik lábát hátracsavarva, tehermentesítve a jobb farpofáját. Igaz ez csak akkor tudatosodott mikor felfigyeltem a gumóra. Merthogy szombatra gumó lett a foltból. Majd vasárnapra egy jó nagy csomó. Most voltunk lent a dokinál, és most már látszik, hogy kezd megtelni gennyel. A diagnózis: gennyes végbélnyílás tályog. Sürgősen a sebészetre. A Madarászba. Kész, kihúzták a lábam alól a padlót. Annyi rosszat hallottam erről a kórházról, és most vigyem oda? Ráadásul a sebészetre??? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


wertzuz, mi lett veletek? Elmentetek a kórházba? Én nem hallottam olyan rosszakat a Madarász utcai kórházról, meg mégiscsak gyerekkórház, vélhetően legalább szakmailag rendben vannak. Írj majd, mi történt, jól van-e Gergő.

Kép
Kép
szalamandra
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: