Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm Janula,aranyos vagy.Már holnap megyek a nőgyógyászomhoz,mivel már a pecsételő vérzés is elmúlt.Minden más tünetem meg megvan.Másodiknak sikerülni kell.Tudom,hogy mindenkinek van hibája,de ha egyszer kérdezek valamit,akkor is búgjon valami választ..
évike1224
 
 


Sziasztok lányok !!!
Már meg is küldték a laboromat

Leírom:
Glükoz: 5,4
60 perc: 7,5
120 perc: 6,1
Inzulin: 9,5
60 perc: 91,9
120 perc: 96,4
Homa -Ir : 2,3
D vitamin : 73,9 picit alacsony 75 a jo
Tsh: 1,12
Prolaktin: 148,3

Szeintetek ???

Ez lett a vége.
Holnap hívom is a dr nőt.
evi89
Vecsés
 
 


lexi és edina, előre is köszönöm a segítséget! :-) Ahogy olvasom a  soraitokat van akinek nem túl bizalomgerjesztő a prof. Ebben a helyzetben, mikor az ember a legapróbb részletre, tanácsra  is kíváncsi, és olyan kiszolgáltatottnak érzi magát, valóban dühítő lehet, ha nem tájékoztatják kellő részletességgel. Én még csak egyszer beszéltem vele 1-2 röpke percre, úgyhogy nem tudok róla véleményt alkotni. Megkérdezhetem, hogy ti miért a SOTÉt választottátok? Mindegyik intézetről lehet jót is rosszat is olvasni, aztán evidens, h az elején az ember lánya:-) sötétben tapogatózik azt illetően ,hogy melyik intézméyt válassza. Mindenkinek az a legjobb nyilván ahol és aki által sikerélményei vannak. Nem tudom befolyásolja e a sikerességet hogy ki melyiket választja. Egyedül itt és a Dévaiban nem volt több hónapos várólista engem ez motivált, mert mint említettem mindegyik intézetről lehet olvasni hideget -meleget. (bár az utóbbiról több a negatív vélemény.)  Nagyon izgulok, és nagyon várom már, hogy elkezdődjön a program, viszont félek is  mert  elég nehezen viselek mindenféle orvosi beavatkozást, sajnos képes vagyok olykor egy tű látványától is rosszul lenni..:-(  
úgyhogy tisztában vagyok vele , hogy "föl kell kötni a gatyát". Aki esetleg átesett már egy vagy több beavakozáson megválaszolná melyik a legkellemetlenebb része? Minden esetben szükség van a beültetést megelőző szurikra, akkor is ha velem minden ok , a peteérésemet illetően? (bocsi ha szőke nősnek tűnnek a kérdéseim, de tényleg nagyon az elején járok még lexi! ha nem vagyok indiszkrét megkérdezhetem, hogy neked miért indokolt a lombik, és te hol tartasz a projektben? 
Szép estét mindenkinek!
ancsy811207
Budapest
 
 

 
 

Ancsy,

én is azért választottam a SOTE-t, mert itt nem kellett várakozni és van TB támogatás.
Vígasztaljon, hogy én is elájultam egy vérvétel után és oda sem bírtam nézni, ahogy belém szúrnak egy tűt. Na, ez már a múlt!!! :D Olyan rutinnal szúrom magam, mintha mindig ezt csináltam volna, egyáltalán nem kellemetlen és nem visel meg. Azóta a vv is jól megy! :)
Két lombikon vagyok túl, de nekem a legkellemetlenebb nem az orvosi (testi-fizikai) rész, hanem a várakozás, a reménykedés és a csalódás... Igazából a többit elég könnyen bírtam, leszámítva az izgalmat, hogy hogy fog sikerülni a szuri, milyen lesz a leszívás, hogy fogok reagálni...stb. De nem alakult rosszul.
Szerintem minden esetben kell a szuri, mert normál esetben egy petesejt nő, itt pedig próbálnak minél nagyobb esélyt adni a megtermékenyülésre.

Amikor szúrni kellett magam, megkérdeztem magamtól: "Szeretnél kisbabát? Akkor szúrj!" És csináltam! :)
janula
 
 


Szia Évi

Hát a leleteid alapján az inzulinod elég magas,.Az én értékeim 0 perces9.7
60 perces 44 .  120 perces 36.Erre az értékre kaptam Metet 500 mg napi 2x felet kell szednem és az én homa indexem 2 lett. A glukoz az szerintem teljesen okés. Diéta mozgás és a bogyó ezzel állítólag rendbe lehet hozni . Én is most megyek majd vv hogy mennyit javult az eredményem.


A Tsh eredményed pedig csajszi tökéletes szinte egy babáért kiált

Nem vagyok orvos ez nem biztos diagnózis de nagyon erős a gyanú az Ir-re. De légyszi írd meg ha mást mond a drnő.
Prolaktinról nem tudok nyilatkozni, de drukkolok hogy kezdjetek 31-én.


Ancsy szurit sajnos mindenképpen kell majd neked adni mert a te szervezetedből kell nyerni a megfelelő petesejtet és ezt máshogy nem tudják megoldani. Akár milyen protokoll is lesz a rövid csak kb 10 nap az nem annyira megterhelő a hosszú sajnos 3 hét .Szóval az kicsit durvább .

De a cél lebegjen a szemed elött és a cél egy édes kis manó érte mindenre képesek vagyunk ugye? .....
edina71
Budapest
 
 


Sziasztok lányok,

Évike,
nagyon sajnálom, te voltál az utolsó reménység ebben a "szériában". teljesen megértem a felháborodásod okát, egy ilyen hír után minimum annyi hogy választ kap az ember a kérdéseire..meg amúgy is, hisz azért járunk oda.Én a helyedben elmennék azért saját  dokihoz, hogy megnézzen. Nekem gyanús hogy nem volt vérzés, bár nem tudok sokat a vetélésről, csak hallásból, de ilyet még nem hallottam.
Szerintem Murber csoda jó fej, és nekem mindig válaszolt mindenre. Ha úgy érzed, akkor válts.Tarts ki, jön a tavasz, a napsütés, és mind újult erővel indultok neki a lányokkal májusban.Sikerülnie kell, és fog is!!!!!

Magdipeti,
Ez szuuuupiii!!!!! Jobb oldalon ott a petécske végre! Nagyon szorítok szerdán!!! Rávetted a férjed a lábmasszázsra?

Cicmorgó,
szuper hírek, örülök hogy szépen hatnak a szurik!Előre láthatólag mikor lesz leszívás? Jövő hét?

Ancsy,
Üdv itt köztünk! sajnos én majd sokat nem tudok neked segyíteni, mert én lombik előtt teherbe estem. Én vagyok a csodababós. (nekünk is a párom miatt kellett volna lombik, szinte egyáltalán nem voltak kiskatonák...de a csodabogyók, vitaminok hatására, sokat javult, persze még mindig lombik lett volna..de csoda történt). nagyon szorítok nektek!!!!
Szerintem a következő nálad, a HSK lesz. Ha még nem volt, akkor azt biztos meg kell csináltatnod, mert anélkül nem ültetnek be.

Edina,
Igen még hivatalosan 8 nap és betöltöm a 12. hetet. Van kép de csak a 8. hétről, azon még nem nagyon látszik, de ha megyünk árilis 7.-én, akkor természetesen elküldön a képet csodamanóról. Olyan jó hogy így szorítotok értem, nagyon jólesik ám!!!!

Évi,

néztem az eredményed.Nem vagyok endokrinológus,de  ha jól látom cukor szépen kezdett visszakúszni a 120. percre. Nekem mondjuk 4,4-ról indult 60p. 6,8, majd 120. perc 4,7-re vissza is ment.Hívtad egyből a Koppány doktornőt?? Ja este van már, bocs.Viszon a Homa index  jó, mert csak 4,4 felett van igazolt IR, ha jól tudom.
Írj egyből, ha beszéltél a dokinővel!!!

Ma kiderült hogy van 5 lyukas fogam. Atya Ég!!! Júliusban voltam teljes éves kontrollon és akkor mindent megcsináltak. Erre most megint 5 kezdődő pici lyuk??? Mindig kakil vmit. a kutya. Na akkor nincs más csak előre és rendbetetetem a fogaim.

Jóét nektek!

paurora81
 
 


Szia Paurora

Még jó hogy drukkolunk neked bár te Csodababás vagy de már akkor is közénk tartozol és szeretnénk ha velünk is maradnál egészen a végéig,

Fogorvos? Hát nem tartozik a kedvenceim közé de a babáért mindent kibírunk igaz?

Vigyázz nagyon magadra és a kis pocaklakóra és várom majd a képet nagyon.
edina71
Budapest
 
 


ancsy, esetemben nem én választottam a Sotét, hanem ö engem. :) Az orvosom, aki Sotês, endometriózissal mütött tavaly és ö mondta, hogy szerinte nagyon eredményes a klinika meddöségi központja, így kerültem ide. Nem elhanyagolható, h kétszer feküdtem már bent és meg voltam elégedve a hozzáállással, szakmai felkészültséggel, valamint, hogy oep finanszìrozott, jó a közlekedése és az osztályon mindenki kedves, segitökész.
a szuriktól nem kell félni, túlmisztifikálni..észre sem veszed és már kész is van. Biztosan kell neked is stimu, hogy ne csak egy petesejt legyen.

paurora, elvileg hétfön lesz a leszívás :)

evi, a prolaktin alapbol vagy terhelésre lett ennyi?
cicmorgo
 
 


cicmorgo

Alapbol ennyi , azt nem terhelték.

Most lányok eny cseppet ideges vagyok.
Őszíntén , nem erre számítottam hogy az inzulin ilyen magas lett.....
evi89
Vecsés
 
 


Évike,

nagyon sajnálom! Szegénykém, egyszerűbb lett volna, ha már pénteken tudott volna biztosat mondani, de túlleszel rajta! Megértem a felháborodásodat, nekem sem volt a kedvencem a prof, sőt, veelm elég gázul viselkedett az elején, nem is tudom mi lett volna, ha Murber nem segít. Nekem újra bizonyított Murber a múltkor, azzal, ahogy reagált  a bejelentésemre, miszerint máshol fogok próbálkozni. Nagyon jó fej.
Idáig használtál progeszteronos gélt, ugye? Akkor ne hidd, hogy ennyi volt a vérzés, szerintem pár nap múlva be fog az indulni, legyen nálad betét!

Ma voltam Forgácsnál, nagyon jó fej! Köv. ciklusban megpróbálunk elindulni, ha engedik a hormonértékeim. A mostani FSH-m 8,4 lett, ami nálam egészen egyedülállóan jónak számít, nem akartam elhinni! Viszont nem volt peteérésem, de közben meg lehet, hogy most van mert fáj a jobb oldalam rohadtul du. óta. Na, meglátjuk.

Kérdeztem a DHEA-t. Azt mondta, biztos nem árt, ha nagyon akarom, szedjem. Meg is mondta, hol lehet kapni. De hozzátette, hogy nincs törzskönyvezve mert eredetileg nem erre találták ki, na én erre mondta, hogy köszi akkor nem szedem, olyat nem szeretnék, ami nincs törzskönyvezve. De ez mindenkinek  a saját döntése, úgyhogy Edina, ha szeded, biztos nem árt.
nekem egy  I n o f o l i c  nevű szert ajánlott, por, amit feloldva kell iszogatni, napi 2x1-et. Azt mondja, javítja a sejtek minőségét, én ezt fogom holnap beszerezni, telóztam pár patikába,  a Corvin sétányon lehet kapni, nem olcsó, 13700 Ft egy havi adag, de a L' Oreal után szabadon: mert megérdemlem.

Azt is mondta a doki,, nyugodtan hízhatok 2 kilót már ezért szeretem ohh magától mondta, nem kérdeztem ilyeneket.

Ja, és olcsóbb lesz a kezelés, mint a klinikán, ott 500 ezer volt, ő meg 350-ből kihozza 
( az újak kedvéért, mi már nem vagyunk támogatottak).
mmzs75
 
 


Mmzs,

saját orvosom nekem is ajánlotta az Inofolic-ot. Szedem is, ha pár ezret spórolni akarsz, akkor rendeld meg az Internetpatikából! Igaz, kb egy hét, mire megkapod, de utána már tudsz úgy tervezni, hogy még időben rendeled, amíg nem fogyott el!

Köszi, hogy megírtad a DHEA-t!

Forgács doktorral én is beszéltem anno, nekem is nagyon szimpatikus volt, csak azért nem oda mentem, mert a támogatottra 1,5 évet kellett volna várni.

Nagyon-nagyon drukkolok majd neked a következő ciklusban! Most már azt is nagyon megérdemled, hogy sikerrel járj! :)

Évi,

ne izgulj, az endokrinológus helyrehozza, bármi is legyen a gond!

janula
 
 


Sziasztok!

Évike: nagyon sajnálom...annyire reméltem a mai tali után, hogy minden rendben van! Próbálj te is sok-sok erőt gyűjteni, aztán a májusi csapat majd 2 csíkos rekordot fog dönteni!!

Ancsy: üdv a csapatban:) Én sajnos nem tudok a lombikhoz hozzászólni, (mi még inszemnél tartunk) de az átjárhatósági vizsgálat biztos kell neked is.. A választás a nőgyógyászom javaslatára történt, és nekem elérhetőségben is kedvező volt.

Évi: nekem kicsit magasabbak voltak az inzulin értékeim, a HOMA 2,9 és ennek alapján 3*500 mg Merckformint kaptam. Kíváncsi vagyok mit mond majd holnap erre a doktornő, majd írj!

Paurora: még nem vettem rá..csiklandós...

Na elhagylak benneteket, mert mennem kell a tüszőrepesztő szurimért az ügyeletre!

Szép estét és jó éjszakát!
magdipeti
 
 


Ancsy, nálam kb. ugyanaz a helyzet, mint Cicmorgónál: tavaly májusban műtöttek a SOTE1-en 4-es stádiumú endometriózis miatt, és az orvosom a SOTE 1 meddőségi centrumba irányított Murber doktorhoz. Mivel elégedett voltam a műtétem során mind az orvosokkal, meg úgy általában mindennel, így nem is volt kérdés oda fogok menni. Sajnos súlyos fokú endometriózis esetén általában lombikot szoktak javasolni, így nálam is ez történt.
Én most ott tartok a folyamatban, hogy ha minden igaz, akkor a héten végre elkezdhetjük a szurizást a lomibkhoz. Sajnos eddig kétszer el kellett már halasztani a kezdést, mert mire kezdhettem volna, ciszta volt a petefészkemen kétszer is és akkor nem lehet elkezdeni az injekciózást. De legutóbb kaptam rá gyógyszert, ami remélhetőleg segített, hogy eltűnjön a ciszta, a héten kell visszamennem ha megjött, és ha eltűnt és minden ok, akkor végre kezdhetek.

Paurora
átérzem a helyzetedet ezzel a fog témával. Sajnos én nagyon rossz fogakat örököltem, kb. csinálhatok bármit, romlanak... szóval nem tudom mi fog történni a fogaimmal, ha végre babó lesz, de ez a legkevesebb, csak legyen már végre :). Amúgy terhesség alatt szabad fogorvoshoz menni? Vagy csak a terhesség elején nem lehet?
lexi01
Budapest
 
 


Magdipeti,

megy ám a drukk szerdára!

mmzs75
 
 


Évike, én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Nagyon sajnálom, hogy így alakult :( Szurkoltam nagyon, hogy az egyik baba legalább jól befészkelje magát. A prof reakciója is nagyon fura. Èn hozzá járok, de nekem még nem volt vele rossz tapasztalatom, eddig tényleg minden kérdésemre normálisan válaszolt. Igaz, ilyen kényes helyzetben se voltam még. Kiváncsi vagyok a dokid mit mond majd holnap.

Lexi, ne keseredj el. Az első lombik is sikerülhet. A kislányunk az első körben jönni akart és jött is :D pedig mi eredetileg a férjem leletei miatt rögtön lombikoztunk, aztán meg még kiderült, hogy én se vagyok egy petesejtgyár. Unokatesóméknál 2 gyerkőc van, mindketten első lombikban fogantak. Úh nem lehetetlen. Most valahogy nagyon rossz kört fogtunk ki sajnos.

Ancsy, üdv itt :) Mi a dokim ajánlására kerestük meg a prof-t a SOTE-n 2,5 éve. Akkor jó döntés volt nagyon. Mi is fent vagyunk az egyik tablón egy most 15 hós vigyori energiagombóc újszülöttkori képével:).

Èvi, az inzulinod magasnak tünik. Űgy tudom a vércukornál is az jó, ha a 120 perces a 0 perces értékhez közelít (de nem kevesebb annál). Endokrin doki renbe teszi. Babához jó, hogy megnézetted!

Edina, azon gondolkodtam, lehet a prof nekem azért mondotr júni5
echo95
 
 


Rossz gombot nyomtam :roll:

Szóval, azért mondott júnit, mert rövid protokol lesz, kb jún 10 körül, ha minden jól megy. Azért biztos, ami biztos rákérdezek.

Magdipeti, csak ügyesen szerdán :)

Cicmorgó, kitartás a szurikhoz! Remélem meg is lesz az eredménye és minden jól megy majd :)

Mmzs, köszi a DHEA-s infót! Remélem ott végre Ti is sikerrel jártok!

Jó pihenést mindenkinek!
echo95
 
 


Nagyon Köszi lányok hogy írtatok. Én csak attól tartok hogy a Dr. Nő azt mondja hogy ne kezjünk szerinte. Vagy ha ad bogyót azzal kezdhetnék e. Jaj jaj..... meglátjuk.
evi89
Vecsés
 
 


Evi, 

nekem eddig minden meddőségi szakember azt mondta, hogy az inzulinrezisztencia ÖNMAGÁBAN nem okoz sikertelenséget. Egyébként Murber kifejezetten haragszik azokra a dokikra, akik egyből metformint adnak, szerinte először diétázni és sportolni kell és ha az nem hoz eredményt, akkor jöhet a metformin. A metformin ugyanis nincs erre a problémára törzskönyvezve. Ha neked amúgy rendben vannak a hormoneredményeid és szép volt a nyálkahártyád, tuti, hogy nem emiatt nem sikerült a lombik. A Forgacs azt mondja, hogy legnagyobb részben az embriók minősége számít. Olyan fiatal vagy, hála Istennek, nemsokára biztos sikerül!

Jajj, Lányok, úgy fel vagyok pörögve, most már igazán van kedvem az egészhez újra!
mmzs75
 
 


mmzs75 én is annyira be vagyok most zsongva amúgy. Alig várom, hogy megjöjjön és mehessek már :)!
Amúgy képzeljétek, most járok ilyen vibrációs edzésre, és azt mondták, hogy ez azért is jó, mert vannak olyan gyakorlatok, amik segítik az alhasi női szervek vérellátottságát és ez ugye kedvező lehet babásodás szempontjából.
Úgyhogy ha el is kezdjük a lombikot, a szurizás alatt még szeretnék járni, amíg lehet, gondolom akkor a szurizás alatt még lehet, az nem gond ugye? Csak a leszívás után onnantól már nyilván nem mennék. Hátha ez is segíthet valamit, ki tudja :).

lexi01
Budapest
 
 


lexi, szerintem a sport nagyon jó, főleg akkor, ha élvezed :) én nagyon lusta vagyok, szégyelle is magam emiatt  de megfogadtam, ha most nem sikerül az első, akkor eljárok futni. És ezt most komolyan is fogom venni. Hinni abszolút abban hiszek, hogy a sport fantasztikus dolog! 
lexi, megkérdezhetem te hány éves vagy?

mmzs75, ez az inzulinrezisztancia dolog...érdekes amit írsz, és amit Murber mond erről. Manapság egyre többet foglalkoztat a gondolat, hogy 2010-ben nekem az orvosom úgy írta fel a metformint, hogy nem volt terheléses vizsgálatom! ugyan volt PCO-s petefészkem, nem menstruáltam, és a met valóban rendberakta a mensim, de akkor is, nem kellett volna elküldenie vérvételre? Lehet, hogy szedem már lassan 4 éve és nem is kellen..? De basszus, ez már megint olyan szitu, hogy anno azt sem tudtam, mi az a PCO, kijöttem a dokitól egy cukorbetegeknek való recepttel a kezemben és nem sok kellett, hogy ki se váltsam..nem értettem az egészet. Nyilván azóta olvasgattam a témában, de orvos nem vagyok, sem hozzá értő. 
Nekem egyébként annyi nem tetszik a Klinikán, hogy semmi pluszt nem mondanok, csak nyomják a protokollt. Semmi olyat, hogy pl milyen vitaminokat szedhetnénk. Itt van pl ez az Aspirin protect. Itt, a fórumon olvastam először arról, hogy segíthet, talán a beágyazódásnál...most akkor kezdjem el szedni magamtól? jó lenne, ha az orvosok erre is kicsit jobban odafigyelnének. Gondolom az erre a válasz, hogy nincs rá idejük. Pedig jó lenne, ha lenne...
cicmorgo
 
 


Cicmorgo, sajnos én sem vagyok nagy sportember, így hullámokban szokott rámtörni, hogy kéne mozogni valamit, és most próbálok nagyon lelkes lenni, és állandósítani a dolgot. A futás amúgy tökjó, kb. az egyik legegyszerűbb és legolcsóbb sport, de sajnos nekem nem megy, egyszerűen nem bírom... :(
Amúgy 29 leszek majdnem pont egy hónap múlva (április 24-én).

Ez az Aspirin protect engem is érdekelne amúgy, hogy most mi legyen, elkezdjem-e majd szedni a beültetés után, mert ha ártani biztosan nem árthatok vele, akkor szedném, csakhát jó lenne tényleg valami megbízható infó.

lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok csajok,

Cicmorgó,
nagyon szorítok!!!!....hétfő?? Az pikk-pakk itt vam már!!!

Edina,
köszi, maradok veletek, mert már a szívemhez nőttetek!Már úgy várom a májusi baba bumm-ot!! Akkor majd csinálhatnánk egy kismama találkozót! Május tuti a gólyák hónapja lesz.

Mmzs,
fáj még a jobb oldalad? Tuti volt peteérésed.Te szoktál amúgy ovutesztelni, vagy hőmérőzni?Ez szuper hír hogy olcsóbb mint a SOTE-n. Már nagyon várom hogy kezdhessétek a szupi videós lombikot, és kiderüljön a "turpisság".Szívből szorítok nektek, hogy  ott megkapjátok a válaszokat.

Lexi,
Na akkor kezet rázhatunk fogügyben. Nekem is hamar romlanak. Igen szabad menni fogorvoshoz terhesség alatt. A  fájdalom csillpítú szuri nincs hatással a manóra, viszont ha nem rakatod rendbe a fogaidat a terhesség elején, lehet egy kis szuvasodásból nagy lyuk , nagy gyulladás..és sajnos nagy baj is lehet. A bedurrant fog nagy bajt okozhat viszont a babónál. Ezért ajánlják, hogy a terhesség 1. trimeszterében teljesen legyenek megcsináltatva a fogak.
Lexi mi az a vibrációs torna?

Magdipeti,
Holnap jön a virtuális kex!!Juhuuu!!. Nagyon szorítok csajszi...és utána semmi főzőcskézés, te konyhatündér. Pihi, pihi, pihi! Most mész szabira utána?
Tényleg te hozzászoktál már a Merckforminhoz? Lett hatása? Lesz kontroll vv.?
Ja és köszi a táska receptet!!!

Évi,
ne keseredj el. Ez lehet egy jó jel is, hogy kiderült baj van az inzulinnal. Lehet ezen múlt volna (bár kétlem), de szerintem minden rendben lesz. Koppány doktornő nem fog feleslegesen felírni gyógyszert, nekem se írt fel, pedig az alap inzulinom magas volt nekem . Ha kell akkor azt okkal írja majd fel.Lehet attól még kezdhetsz most is. Ha meg 1 hónapot kell várni, az is okkal történik. Mindig minden okkal történik ebben az életben, én ebben hiszek.Bizz a sorsban!Inkább legyen rendben minden, és várj max. még 1 hónapot, mintsem hogy ezen múljon a sikeres lombik! Szorítok nagyon. Írj ha beszéltél Koppány doktornővel!


Szép napot lányok!;)
paurora81
 
 


Sziasztok!

Cicmorgó, Magdipeti, Évike, sajnálom, hogy tegnap nem találkoztunk a klinikán :-( Én beviharzottam, gyorsan megcsapoltak, és már el is tűntem a kis családommal, mint LángVince. Képzeljétek, a párom kérdezte KisMackót, hogy hol az ő fényképe a tablón, és megmutatta a saját fotóját :-) Pedig elég sok baba van a tablókon :-) Április 8-án 1/2 10-kor eldől, kezdhetünk e...remélem, jó hormonértékeket produkáltam :-(  

Évike, nagyon sajnálom, hogy visszament 0-ra a hcg  nagyon szorítottam  Anno én is alig véreztem, mikor elment a babánk  Az egyik barátnőm inszem után tesztelt nagyon halvány pozit, aztán csináltak vv-t és mondták, hogy minden szuper, 7 a hcg (nekem már akkor kicist kevésnek tűnt). Barnázgatott, ezért elment újra vv-re, és akkor már 0 volt. És amíg az Utrot használta, nem is vérzett, csak miután abbahagyta. Sajnálom, hogy csalódtál a professzorban :-( Nekem mindig válaszolt (a hcg szinteket dr M. sem árulta el), mindig kedves volt. Majd írj, hogy mit mondott az orvosod!! Tényleg, nem lett fagyasztva embriód?  

Igenis sokaknak sikerül az 1. lombik, senkinek ne szegje kedvét ez a mondat! Itt a fórumon is vannak páran, akiknek az első sikerült, igaz ;-) Sőt, van akinek már a 0.  

Zsó, annyit gondolok Rád!! És nagyon örülök, hogy ilyen aktív vagy újra!! Várunk majd a részletekkel, hírekkel ;-)  

Edina, KisMackó jól bírja a tejmentes életet, szerintem nekem jobban hiányzik  

Lexi, az Aspirin Protectről azt írta egy Kaális orvos, hogy a kísérletek/tapasztalatok alapján javítja a petesejt minőségét, és mennyiségét, ha használni szeretnéd, szerintem ne a leszívás után kezd el, hanem a szurizással együtt. De ez csak az én véleményem. 

Ancsy, üdv itt! A felhasznlónevedben a 1207 a születési időpontod? (csak mert az én KisMackóm is 12.07-én született) Mi a SOTE-t azért választottuk, mert van TB támogatás, közelebb van, mint a Budai Meddőségi. Nekünk a Potenciaklinikán ezt a két intézményt javasolták.  A szurizást nem úszod meg, de ne félj tőle, hozzá lehet szokni ;-) Azért kérnek a párodnak újra andrológiai vizsgálatot, mert nekik látni kell, milyen "anyaggal" számoljanak. A páromnak anno azt mondták, kell herebiopszia, de itt a klnikán meg tudták csinálni anélkül a lombikot ;-) 

Magdipeti, holnap csuriba lesz a kezem Érted/Értetek! Hajrá!! Lógsz még egy zöldséges halas táska recepttel  Echo, mikor született a kis 15 hónaposod? Egyidősek a manóink  

Paurora, sajnálom a fogászatot :-( Én várandósság alatt nem mentem fogászatra, féltettem a kicsikémet. Nem szerettem volna, hogy a kezelések miatt legyen vmi baja. De ez az én hülyeségem, az én hülye elméleteim miatt van  Kitartás a fúrás-faragáshoz. Miért írtad, hogy pénteken mérleg találkozó volt? 

Gabci, jobban van picit a lelked? 

Évi, mit mondott Koppány doktornő? Amúgy az egyik barátnőmnek azt mondták, hogy IR-es a leletei alapján, ha akarna babát sem lehetne nekik (nem is tervezték, a kimaradozó vérzése miatt vizsgáltatta magát). Akartak neki gyógyszert írni, de ő nem ment el a receptért. 1,5 hónap múlva aggódva mutatta a pozitív tesztjét  Szóval ne tessék elkeseredni!! Gyönyörű sok petécskéd lett a múltkor, és a fagyis programmal sikerlni fog  Nem hinném, hogy befolyásolná a kezdésed, ha gyógyszert ír föl. FET-nél nincs peteérés, csak megágyaznak a babócáknak, szépen megvastagítják a méhnyálkahártyát  

Almanna, eltűntél, ugye nincs baj??

Nekem tegnap este meg is küldték a rákszűrés eredményem  vmi baktériumot találtak, de amúgy minden oké. P2 minősítést kaptam és egy receptet a bacikra. Így mire megyek a klinikéra és kezdünk, tiszta lesz a terep.
maci80
 
 


Sziasztok Lányok!!

Akkor itt is közszemlére teszem a receptet, nem csak a priviben 

A töltött táska extra jó lett, ime a recept:

500 dkg liszt ( durum, tönköly, rozs, zab vegyesen)
1 dl tej
1 élesztő ( nem a szárított fajta:))
só, cukor
és víz, annyi amennyit felvesz...
Ha meg kell, akkor 4-6 cipóra szét kell vágni, kinyújtni és meg kell tölteni tetszés szerint zöldség, halkonzerv, sülthúsi maradvány és 2-3 féle sajt ( nálam volt krémsajt és reszelhető a tetejére)

Csak a felére tegyétek a feltétet hogy rá lehessen hajtani a másik oldalt..kicsit vissza kell hajtani az összeillesztett 2 oldalt és meg kell nyomkodni. a tetejét szukáljátok meg, hogy kijöjjön a gőz és kenjétek meg egy kis olivaolajjal..

Előmelegített sütőben kb 15 perc, 180 fokon..de látjátok, ha szép a teteje..Olyan sülten mint egy friss kenyér, jó héja van:):)

Jó étvágyat!!!

Aztán kérem a visszajelzéseket:)
magdipeti
 
 


Szia Maci!

Szerintem Évikével mi láttunk benneteket, csak nem tudtuk, hogy KisMackóval jösz és egy pasit gyerekkel meg már csak nem szólítunk le!

Bár Paurorát kérdezed, de azért írta a Mérlegtalálkozót, mert péntek este taliztunk Janula+Paurora és én..és kiderült, hogy mind a hárman októberben ünnepjük a szülinapunkat
Április 8.-ától mannek a drukkok!! Addig is, hogy jó legyen a hormonszint!!

Múltkor írtad, hogy találtál egy normális nődokit..A környékünkben van? Szszm és Haraszti? Mert az enyém az Pest másik végén van, és még nem tudom mi legyen, a pozitív teszt után

Szép napot Mindenkinek és köszönöm a holnapi drukkolást!!
magdipeti
 
 


Magdipeti, köszi a receptet, jól hangzik, biztosan ki fogom próbálni ;-) élesztőből egy egész kockát kell beletenni (5g)? Ez mennyire laktató? Tudod, nagy a családom :P Merrefelé ültetek tegnap? Amúgy nyugodtan le lehet szólítani a páromat, tud rólatok :-) Mindig beszámolok neki a történtekről :-)
Én is októberi mérleg vagyok ;-)!
A nőgyógyász sajnos nem a környéken van, Zuglóban van a magánrendelője a Thököly úton, tőlünk 30km (az előző dokim a Népfürdő utcában magánrendelt, ahhoz képest közelebb van picit ;-) )
maci80
 
 


Sziasztok lányok

Évi ha már beszéltél a drnővel jelentkezz mit mondott a leleteidre.

Maci  csak nem a Krama kft nél van a dokid? Én is oda járok és ott rendel Krasznai doki. Ő is a Sotén van de magánba járok hozzá ő küldött 1 év után az Aróra.

Lexi hívtad már a klinikát ? Vagy még nem jelentkezett a mikulás nálad ? Drukkolok a kezdéshez neked.

Cicmorgó hétfőn lesz a leszívás ? Az szuper akkor jövő héten már pocaklakókkal pihengetsz otthon.

Évike voltál a nődokidnál mit mondott?

Gabci már biztosan kicsit megnyugodtál és lassan a májusi kezdésre fogsz koncentrálni.
Magdipeti hajrá inszem holnap ügyesek legyetek és csak pozitívan.

Mzsó ez az Fsh érték nagyon szuper elárulhatnád a receptet hogy sikerült ilyen jóra. Nálam már ennyi sose lesz szerintem de reménykedem. Drukkolok nagyon hogy most már végre sikerüljön nálatok is a baba .

Echo nekem már megjött a Dhea tabletta nem szedek drasztikus mennyiséget belőle csak napi 1 szemet és 25 mg rendeltem. Szerintem baj nem lehet belőle és majd nézetek egy fsh vv ha tudok május elején . Remélem rosszabb nem lesz csak jobb az értékem.

Május tényleg a mi hónapunk lesz lányok és sok sok két csíkos teszttel fogunk majd jönni.

edina71
Budapest
 
 


Edina, még nem jött meg, de nagyon remélem, hogy holnap meg fog, és akkor csütörtökön talán mehetnék is a klinikára.
Viszont azt nem tudom, hogy ha megyek, akkor kell vérvételre is mennem így a 2. vagy 3. napon, plusz a doki meg UH-z? Mert a doki csak ultrahangot mondott, vv-t nem, és az nem tudom kell-e vv?

Maci, úgy döntöttem, hogy szedni fogom az Aspirin P-t, elolvastam egy csomó fórumot, és meggyőztem magam róla, meg köszi a megerősítést részedről is :). Úgyhogy ha végre elkezdhetem a szurizást, akkor azzal együtt napi egyet szedek belőle a leszívásig, meg majd a beültetés után. Csak ott tartnék már... :D

Magdipeti, köszi a szupi receptet, és nagyon szurkolok holnap :)!

Paurora, ez a vibroedzés olyan, hogy van egy gép, ami rezeg, és azon csinálod a gyakorlatokat, 25 perces egy óra, de baromi jól megmozgatja mindenemet, és hátha tényleg segíti az alhasi szervek véráramlását :).

lexi01
Budapest
 
 


Szia Lexi én úgy emlékszem hogy kell a rövid protokollnál a 2-3. napi vv és utána az uih de ha hívod majd a klinikát akkor kérdezz rá. Ezt csak azért írom mert engem Murber a 3. ciklus 2-3. napjára hívott vissza és adott vv beutalót is. Szóval inkább hívd fel őket . Drukkolok hogy tudjál kezdeni és a héten végre elkezd  a szurikat.
edina71
Budapest
 
 


lexi, akkor most ha csinál ultrahangot, már egyáltalán nem számít, hogy lesz-e ciszta vagy nem? vagy ilyenkor tuti nincs ciszta? szerintem is kell menned vérvételre, de akkor miért nem adott beutalót? tényleg kérdezz rá!

Az Aspirin Protectről még annyit, hogy megint csak különböző fórumokról van az infó, hogy a leszívás és beültetés között nem kell szedni vagy ezt egy orvos mondta? Holnap lehet, hogy rákérdezek dr M.nél erre.
cicmorgo
 
 


Üdv. Lányok! 
Köszönöm mindenkinek az infókat, sokat segítettetek. Nagyon várom már én is a kezdést, ha minden jól megy , számtásaim szerint én is csatlakozhatm a májusi startolókhoz..:-) Jó olvasni a soraitokat, tényleg jó fej kis csapat van itt. 

Maci80! Igen,  a 811207 a születési dátumom..:-) milyen érdekes, hogy a babócád is 12.07-i ...:-) 
Biztos tündéri lehet, ja, és amúgy a nyilas az egyik legjobb csillagjegy, annak ellenére, hogy elég domináns jellem tudható mögötte. Majd megtudod, ha kamaszodik..

Arra tudna valaki válaszni, hogy majdan a lombik programhoz szükséges aids, hepa-teszt.. és mik kellenek még? Ezek meglétének mennyi az átfutási ideje? Érdemes lenni megcsináltatnom addig magánúton, (csakhogy haladjak) vagy a ott helyben csinálják, esetleg a doki utal be valahová?  
Csakmert ápr.15-ig ráérek, addig áll a dolog, mert csak akkorra van időpontja a páromnak andrológiára. 

Lexi! Nagyon szurkolok neked, hogy  felszívódjon az a fránya ciszta, és mielőbb sor kerüljön a sikeres beültetésre. 

Cicmorgo és janula, echo, köszönöm a biztatást..:-)
ancsy811207
Budapest
 
 


Lexi,

ha nem mondta Murber a vérvételt, akkor nem kell. Csak azoknak kell, akiknek nem jó az fsh- ja, Edinának+ nekem. Úgyhogy uh lesz csak.

Ancsy,

azt hiszem, most már pár nap alatt megvan a szerológia, és érdemes a klinikán csináltatni, kérj beutalót, ott megszúrnak titeket és mincs vele több dolgod, automatikusan megy a lelet az osztálynak.

Edina, 
neked milyen protokollod lesz? Csak mert ha megint hosszú akkor a Gona is lenyomja az fsh- t.
mmzs75
 
 


Sziasztok :D

Kaptam Merckformin 3 x felet kell bevennem. De mondta hogy fokozatosan mert hasmars lessz ....
, meg D vitamint kaptam.
Mondta hogy a kezdésnek nincsen akadálya :D
A többi értékem szuper :D
Megnyugodtam ...........
Annyira aranyos volt , amikor elköszöntem modta hogy sok sikert kíván és szurkol :D
Gondolom ugyis csinál a doki ultrahangot 31.én úgyhogy remélem ott is minden okés lesz :D

Köszönöm mégegyszer lányok a segítséget !!!!!!!!!!!!!!!! :D
evi89
Vecsés
 
 


Cicmorgó,

kérlek kérdezz rá dr M.-nél az Aspirin Protectre, mert én azt hallottam, hogy vérhigító, ami azt jelentheti, hogy jobban vérzel tőle és a leszívás ugye szúrással jár. Nem tudom, hogy nem veszélyes-e ez? Bár ha máshol meg ajánlják...csak nem hallottam még dokit nyilatkozni róla és szerintem azért jó lenne biztosat tudni, mielőtt kollektíven belevágunk. Én még soká találkozom a proffal...

Magdipeti,

az én orvosom a Sote II.-n van és magánban a Deák térnél rendel. Ha keresel egy normálisat, őt nagyon tudom ajánlani. Ha gondolod priviben megírom az elérhetőségét!

Lányok,

azért csak alakulnak már itt jó hírek és mindenki halad a májusi (vagy kicsit korábbi) kezdés felé! :) Remélem hatalmas baby bumm lesz!!!
janula
 
 


Szia Maci, tényleg majdnem egyidőseg a gyerkőceink :) A mi kis manónk nov. 27-én született, így Ő is Nyilas.

Edina, megyek ápr 8-án dokihoz. Előtte meg vv-re hromonokat nézetni, vcukrot, inzulint, TSHt. A DHEA az egyik, amire feltétlen rákérdezek, meg az AP is, ill. bmi, ami a nehezen stimulálhatóságon segíthet, ps minőségen javíthat.

Èn a meddőségben "népszerű" témákkal, mint IR, TSH szint, stb, azt gondolom, hogy lehet, hogy önmagukban nem okoznak meddőséget, de, ha gond van ezekkel az bizeos nem használ se a teherbeesésnek, se a későbbiekben. Úh szerintem fontos ezekre is figyelni, mert sokszor egyáltalán nem is nézik ezeket, aztán meg mehet a tippelgetés, hogy mi a sikertelenség oka. Engem pl a doki, akihez amúgy járok, küldött el mindenféle, egyébként alap vizsgálatra, így terheléses vc es inzulinra is azért, ha gond van, tudjon megfelelő szakorvoshoz továbbküldeni és legyen idő kezelni, mielőtt az ARO-ra megyünk. Gondolom, nem véletlen volt ilyen alapos.
echo95
 
 


Jajj lányok teljesen be vagyok már zsongva, hogy mikor jön meg, annyira mennék már a dokihoz... ma reggel már volt egy icipici barna folt, de semmi egyéb, van egy olyan érzésem, hogy ma ebből még nem lesz semmi, de remélem nem fogjuk napokig ezt játszani, jó lenne ha még a héten mehetnék a dokihoz.

Cicmorgo, az továbbra is áll, hogy csak akkor kezdhetjük el, ha nincs ciszta... ezért is néz majd meg UH-n, szóval nagyon reménykedem, hogy nem lesz ott semmi.

Ancsy mi a Klinikán a dokitól kaptunk beutalót a szerológiai vv-re mikor megvolt minden egyéb vizsgálat, kb. nem egészen két hét alatt volt meg az eredménye, pont mire kezdhettem volna, szóval szerintem is a klinikán a legegyszerűbb megcsináltatni.

mmzs köszi az infót, akkor úgy tűnik nem véletlenül nem mondta a doki a vv-t.

Magdipeti, gondolok ma Rád nagyon!
lexi01
Budapest
 
 


Szisztok Lányok!!!

Köszönöm már jobbam vagyok,tegnap is voltam dolgozni. Kicsit ne a sikertelen lombikon jár az agyam. hazaért a párom is tegnap olyan jo hogy itt van!!!!
Ma meg holnap együtt leszünk de sajnos holhap este megint megy vissz!!! És kedden jön haza.

Várom a májust én is a többi lánnyal akik így jártak mint én!!!!

Évike!! Voltál a nődokinál??

Magdipeti gondolunlk rád!!!
MMzs nagyon szoritok neked hogy végre sikerüljön,annyi mindenen átmentetek ti is !!!
Lexi nyugi megjön hamarosan.
Cicmorgo jó is hogy megkérdezed az aspirint mert akkor tudjuk majd mi is hogy mikor kell szedni!!

Mindenkinek sok puszi!!!!
gabci75
Érd
 
 


Sziasztok, megjöttem a Klinikáról!

Még mindig szépen nőnek a tüszőim, van bőven, azt mondta Murber, meg, hogy ezért is bánik velem ilyen óvatosan. (gondolom, nehogy túl sok legyen) szóval maradtunk a napi 2 fostimonban.
Ja, és leszívás nem hétfőn, hanem vagy kedden vagy szerdán. Remélem pénteken eldől, jó lenne már tudni!

Kaptam egy tájékoztatót valami kísérletről, amiben megfelelek a részvételre..ez két db progeszteronkészítmény, ami már évek óta forgalomban van, csak most tesztelik. Valaki részt vett ebben, lányok? Nem is tudom, mit gondoljak erről..

megkérdeztem az Aspirin protectet, és azt mondta doktorunk, hogy sok intézményben automatikusan adják, de tudomása szerint semmilyen hivatalos kuattás nem bizonyítja, hogy mindenkinél jó lenne. Azoknál a nőknél szokta javasolni, akiknél trombózishajlam, vérrögösödés áll fenn. Hát, ezt a választ kaptam, szóval én úgy döntöttem, hogy nem kezdem el most még ezt is bekapkodni. 

lexi, ha volt egy kis barna cucc, akkor már holnap lehet az első napod! :)

magdipeti, mesélj, mi volt ma???


cicmorgo
 
 


Cicmorgo örülök, hogy jól haladsz, és nőnek szépen a tüszők. Hú már jövő héten itt is a leszívás? Hogy elszaladt megint az idő. Szurkolok, hogy minden rendben legyen.

Gabci, örülök, hogy jobban vagy már azért, ilyenkor szerintem tényleg még a munka is jó, hiszen eltereli az ember gondolatait.
De jó kis májusi csapat lesz itt :)!

Nem tudom, én úgy vagyok ezzel az Aspirinnel, hogy ha ártani nem árthat igazából, viszont lehet, hogy segít, akkor lehet hogy én megpróbálkozom vele, annyi jót olvasni róla.

Hát én tennem rá a fejemet, hogy holnap tényleg meg is jön, mert volt olyan, hogy több napig is barnázgattam, de baromi jó lenne, ha most nem így lenne.

Tényleg, akkor mi van, ha mondjuk péntek délután jön meg? Akkor hétfő az elvileg már 4. nap, nem? Vagy akkor is hétfő reggel nyomás egyből a klinikára?
lexi01
Budapest
 
 


lexi, általában nekem is úgy jön meg, hogy 2 nap barnázgatás, és az ugye nem ez számít első napnak. Még ha holnap délután jön is meg, akkor is az az első napod és akkor pénteken mehetsz is! :)

Amikor endóm volt, azt csinálta  a szervezetem, hogy 2 napig barnázgattam, majd megjött 2 napig rendesen majd 2 napig semmi, majd megint vissza és megint barnás cucc. Hú, de szerettem azt! (gonhdolhatjátok..)

cicmorgo
 
 


cicmorgo

Én részt vettem a kutatásban , a gélt kaptam amit este kelett felnyomni pipetta segítségével.
Miaután megjött sajnos nagyon kellemetlen volt mert nem minden szívódott fel és úgymond betúrosodott odabent .... 
Nem tudom hogy a másik fajta ilyen ( gyógyszer ) milyen.
Annyi kelemetlenség volt még vele hogy amikor mentünk az eredményhirdetésre akkor ki kelett tölteni egy kérdőívet ezzel kapcsolatban . ( abban a helyzetben elég rosz volt ott még ixelgetni buta kérdésekre )
De hogy ne csak negatívakat írjak :D
Van pár leányzó akikről tudok hogy sikerült nekik , akár a kúpot akár a gélt kapták :D
Őszíntén megmondom amikor nem sikerült erre fogtam hogy minek vállaltam be , biztos ezért nem siekrült .....de amikor már lehiggadtam és belegondoltam hogy mának sikerült , akkor már nem bántam meg.
Ez egy lehetőség , szerintem élhetsz vele nyugodtan.
Hajrá !!!!!

evi89
Vecsés
 
 


evi89, köszi a választ! és mi van, ha azt mondom, köszönöm szépen nem kérem? akkor felírják azt, amit egyébként a többiek kapnak, akik nem vesznek ebben részt? Azt mondta dr. M, hogy az egyik 18eFt a másik 55 eFt lenne. Szóval így akarnak ösztönözni, azt vettem észre...
Komolyan mondom, már megint egy olyan dolog, amit el kell nekem, full laikusnak döntenem!!! Miért nem írják fel csak úgy az egyiket, úgysem tudom, mi az? De nem??
cicmorgo
 
 


Cicmorgo tényleg emlékszem, hogy itt is voltak többen, akik részt vettek ebben a "kísérletben", biztosan írnak majd még, bár Évi egész sok infót írt róla :).

Amúgy nálam is kb ugyanez volt, amit írtál a barnázásról. Azt tudom, hogy a barnázás még nem számít első napnak, csak ha rendesen piros, de mi van, ha ez péntek du. következik be...? Akkor hétfőn ugye mehetek a dokihoz, nem lesz már későn?
lexi01
Budapest
 
 


Nem tudom, lexi :( de szerintem biztosan nem késő. Gondolom betelefonálsz, ha megjön és majd megmondják a tutit. De holnap meg fog jönni, hallod ? :) 
csak pozitívan!

ma amikor beléptem doktorunkhoz, azzal fogadott megint mosolyogva, hogy jó lett a  véreredmény, mondtam neki, hogy erre számítottam, optimista vagyok. Azt mondta nagyon helyes :) az élet egyéb területein van sok szar problémám és nem vagyok valami optimista, de most eldöntöttem, hogy nem hagyom, hogy leírjam magam már az elején! Szóval: hajrá lexi! :)
cicmorgo
 
 


cicmorgo

Hát igen . Nekem is mondta a doki hogy nem kell ez ügyeben a pénztárcámba nyúlni ha ezt választuk. De ha nem kérem akkor megint repülnek a 10 . 000 Ft ok.
Mi is hezitáltunk hogy mi legyen .

evi89
Vecsés
 
 


Sziasztok.Cicmorgo,én is a gélt  használtam esténként,pont ugyan úgy,ahogy Évi leírta..Ma voltam a saját nőgyógyászomnál,megnézett ultrahangon,elküldött Hcg vv-re,meg a prolaktin szintemre is kíváncsi.Én már komolyan nem tudom mi van velem,vérezni sem vérzek.Érdekes ez az egész nálam...Amúgy meg jól vagyok,nem szomorkodom,mert ha mégis kizárható lesz a dolog,akkor mindjárt itt van a Május,és csak is pozitív tesztek lesznek..Addigra meg rendbe rakjuk a hormon háztartásunkat.Tudjátok csak pozitívan...Mindenkinek kitartást,és ne idegeskedjetek...
évike1224
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is otthon vagyok már! Köszönöm a drukkolást!! Minden oké volt,  dr M is kedves volt és én is megkérdeztem az Aspirint..a válasz ugyanaz, mint Cicmorgonál ( gondolhatot valamit a doki, amikor 2 is megkérdeztük ma) De én a Kaali intézetes cikk alapján úgy döntötem, hogy ( ma már vettem be reggel) és ezután 2 naponta egyet beveszek..az is több, mintha nem lenne 

Cicmorgo Bocsi..nem gondoltam, hogy ma jössz...talizhattunk volna..mi is ott voltunk fél 2ig.. Szurkolunk, hogy minden ok legyen veled

Maci: igen kell bele az egész élesztő ( én is csak a sarkát lopom le, mert szeretem) különben nem kel meg jól a rozsliszt miatt.. és szerintem egy ilyen adag ( 4 táska) 4 főnak ha leves után van teljesen oké! (az uram is szeret enni, de csak egyet bírt belőle megenni)

Lexi: holnapra pirosbetűs ünnepet kívánok neked!!

Megyek pihenni..felügyelet alatt vagyok tartva

Puszi mindenkinek!!
magdipeti
 
 


magdipeti, hol ültetek?
cicmorgo
 
 


Magdipeti
Pihengess!!!!
Csuriban kezem;)
evi89
Vecsés
 
 


Szia Cicmorgo! Itt Peti, azért én írok mert kímélni kell az asszonyt,elég vacakul van szerinte nem tüszőrepesztőt kapott hanem tüszőrobbbantót! Egyébként mi az embriológia ajtaja előtt ültünk. Én szakállas,magas barna hajú(Magdi szerint jóképű)vagyok,a nejem pedig vöröses hajú ,szemüveges és szerintem tök cuki nő.Te merre ültél? üdv : Peti ,Magdi
magdipeti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: