Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítséget.
Szonce82: a 20/alk. és ingyen szülés elég korrekt. Csak annyi a gondom ezzel, hogy eleinte hetente jártam most 2hetente orvoshoz, ha normál terhesség esetén 20e.kér akkor az teljesen jó ár lenne. De mindegy.
A lányom 29hétre született, terhestoxémia miatt. Ami 5nap alatt zajlott le. Jött a víz, vérnyomás, fehérje, vese, májfunkciók leállása és a császár miután nem tudták levinni a vérnyomásom. A szt.imrében kezdték infúziókkal, 15:55kor hívtak mentőt, hogy vigyenek a schöpf-méreibe, 16:25kor pedig már megvolt a lányom. Akkor mondta az orvos, hogy aki egyszer toxémiás az tuti máskor is, csak az nem mindegy, hogy mikor 20héten, 38héten...bármikor lehet. Eleinte nem mertünk vállalni, pedig kicsi korkülönbséget szerettünk volna, de nem védekeztünk. Most pont 4év telt el mire terhes lettem, de nem baj, mert így jobban felkészülhettem lelkileg is az előző élmények miatt. Bár amióta terhes vagyok frissen élnek bennem újra. Szóval eleinte két baba volt, jan. 7én voltam dokinál, elvileg 7-8hetesnek kellett volna lennem a mensi alapján. innentől hetente hívott vissza, majd csak egy baba maradt, mert a másik állítólag felszívódott. Illetve 2héttel kisebb mint a menszesz alapján. 13héten vettek fel terhesgondozásba, azóta kéthetente járok, a háziorvoshoz hetente, mert sajnos már most vérnyomáscsökkentőt kell szedjek, naponta 3szor és mérnem is kell. Az orvos mondta, hogy császár lesz tuti a vérnyomás miatt, meg hogy az előző is az volt.
A többi tünet egyenlőre nem jelentkezik, de remélem a 32.hétig nem is. Legalább csak addig bírjuk ki. Az még 12hét. A vérnyomásom pedig sajnos alattomosan kúszik felfelé. Folyamatosan emelgetik az orvosok az adagot. Továbbá probléma, hogy az első lányom születésekor visszament a súlyom, majd két hónap alatt megduplázodótt. 65kg voltam 3hós terhesen tavaly nyáron tetőzőtt 127kg-val, de 115ig még 2005ben felszedtem, innentől nagyon brutál diétába kezdtem, mármint normális diétába, és 100kg lement. Most olyan 106 vagyok, tehát 40kilóval több mint az elsőnél, ami szintén nem jó a terhességnek, meg a vérnyomásomnak. Illetve a héten voltam genetikai uh-on, ahol azt mondták, hogy a lepény nagyon hátul, fent tapadt, nem éri el a belső méhszájat és a hüvelyt sem, tehát kizárt a sima szülés, nem emelhetek, sokat kell feküdni, ill.vérzés esetén vetélés van, mert hogy leszakad a lepény...be akartak fektetni, de végülis nem tették. Aminek örülök, és itthon nagyon kímélnek, hogy semmi gond ne legyen. Továbbá a nyári meleg sem tesz jót, de tényleg remélem nem lesz gond, bár ahogy ez a terhesség indul... :(
Szegény anyukám azt mondta többet ne merjek gyereket vállalni, mert idegileg kikészül. :?
Úgy hogy nagyjából ennyi. Egyik orvos sem kecsegtet semmi jóval, de hiába találtam jó dokit, a margitba nem vállal csak 36.héttől, amit nagy valszínűséggel nem fogok kihúzni. Ezért vagyok kénytelen kórházat, s majd orvost keresni.
Gondolom kicsit jövőbelátónak hangzik amiket leírtam, de ezért próbálok megfelelő helyet találni a szüléshez, szeretnék szakmailag biztonságban lenni én is meg a baba is és közel egymáshoz, tehát ha nem egy épület, de egy udvar az sem baj, csak ne több kerülettel odébb. És ilyen már csak a János maradt.
A Jánosba simán mehetek terhesgondozásra? Akkor is ha elvileg ugye nem oda tartozom? Én a 22.kerületben lakom.
Nagyjából ennyi a történetem, és igyekszem előrelátó lenni mostmár. Nem úgy mint az első babánál, hogy minden szép és jó lesz, mert sajnos nem csak ilyen szülés létezik, sőt ma már inkább több a problémás szülés. :(
És ne haragudjatok, hogy csak úgy betolakodtam, meg hogy kisregényt írok.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


zita978 Sajnálom a balesetet. Akkor nem egyedi... ahogy jön a jó idő úgy lesznek ilyen apró sérülések. Mindentől nem tudjuk megóvni őket. :roll:

Nszoke hűűűűű ez nem hangzik valami jól, de bízom benne és nagyon drukkolok, hogy a pocaklakód kihúzza a 40. hétig és a vérnyomásoddal sem lesz nagyobb gond. Szerintem simán mehetsz terhesgondozásra. NAgyon aranyosak a lányok ott is. Mondd el mi a gondod és biztos, hogy tudnak segíteni :wink:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!

Millye köszönöm a tanácsot, hétfőn felhívom őket és megérdeklődöm amit csak lehet, vagy személyesen talán jobb lenne, ha bemennék. A terhesgondozás a kórház területén van, ugye?
No de hétfőtől nekiállok az utánajárásnak.

Szép napot mindenkinek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 

 
 

Nszoke A terhesgondozás a kórház területén van a
szülészet nőgyógyászatnál kell az oldalsó ajtón bemenni és a földszinten van szerintem ki is van írva!

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 13:38-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok Lányok.

Kicsit eltűntem, bocsánat érte, de nem voltam valami jól.
Amíg Botival semmi bajom nem volt, addig a két baba próbára tesz. Non-stop émelygés és ébren alvás és plusz a Botond. Nem könnyű.

Mindenkinek köszönöm az érdeklődést, minden rendben van eddig.
Másodszorra is megnézték és teljes volt a létszám, most már csak a 12. héten másfél hét múlva nézik meg a genetikai UH-on. Szóval még mindig lehet izgulni.
Szépen egyszerre fejlőnek, 2 mm a különbség közöttük.
Nagyon fura érzés, hogy két baba van bennem...:-)

millye: Boti ugyanezt adta elő, csak annyi különbséggel, hogy a sima betonon produkálta, szerintem befordulhatott a motor első kereke, de ugyanígy pofára esett.
Nagyon ronda volt aznap a feje, orr és homlok, ahogy nektek, de gyorsan meggyógyult. Apjával volt, aki nem annyira szokta meg a baleseteket és szegény elég rosszul lett amikor meglátta, hogy dől a vér az orrából, meg feldagadt az orra....sajnáltam szegényt...

Reni: Valóban nagyon eltűntél....:-) Köszi a gratulációt, igyekszem majd helytállni, rajtam nem fog múlni, hogy minden rendben legyen.
Találka jó lenne valahol a szabadban valamikor. Egyre jobban vagyok, most már azért múlik a rosszullét, szóval lehet szó mindenről. Majd emelgetitek nekem Botit, mert nekem nem lehet...:-)

Nszoke: Nagyon sajnálom, hogy ennyire borzalmas nálad a terhesség. Én nem tudom neked a Jánosról semmi olyat mondani, ami segíthetne, csak amikor szültem, akkor a szobában volt egy csaj, aki koraszült és neki fent volt a babája a PIC-en. Nem volt könnyű szegénynek, mert fel kellett mennie hozzá, ami egy szülés után valljuk be nem egyszerű mutatvány (neki rendes szülés volt).
Az ő véleménye az volt, hogy bunkók a PIC-en. Sajnáltam szegény szinte mindig sírva jött le, mert egrecíroztatták valamivel.
Járj utána mindennek, nehogy még ezzel is gond legyen.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 13:44-kor.
szonce82
 
 


Silverlion örülök, hogy jelentkeztél! A rosszulléteket tudod enyhíteni Sepia 9CH napi 2x5 bogyó -val. Sajnálom Boti balesetét. A fiamnál is ugyan ez volt. Még sebes a nózija meg a homloka, de már nem vészes. :?

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!!!

elnézést kérek, hogy idepofátlankodom egy összeszokott csapathoz, de segítségre/tanácsra lenne szükségem! Papíron I. kerületi vagyok és nőgyógyászt keresek!!! Amit jó néven vennék tőle, ha mint embert is figyelembe venne, nem csak egy két lábon járó bevételi forrásként tekintene rám! :oops: bocsi, de a korábbi dokim ilyen volt (második szülésemet azért tartották vissza 30 perccel, hogy beérjen a dokim és neki tudjak tejelni) :oops: szóval olyant keresnék, aki nem hív rögtön a magánrendelésére, főleg hogy még lehet, hogy lesz nálunk Négyeske is!!! (inkább adok neki önként egy nagyobb összeget szülés után, mint fogy fejjen valaki 9 hónapon át!) szóval ha tudtok nekem olyan lelkiismeretes dokit ajánlani, aki alapos, figyelmes és nem ANNYIRA anyagias azt NAGYON NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM!!! segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm! hálás lennék érte! válasz jöhet priviben is!!! :D köszi

Kép

Kép

Kép
veronikusz
 
 


Sziasztok!

Hogy milyen ronda idő van ma! Az ember inkább az ágyban maradna egész nap! Ha belegondolok, Boginak milyen jó dolga van! :)

Jaspis, köszi, megnyugtató, amit írtál. A sze-para most nem hangzik olyan vészesen, de majd akkor véleményezem, amikor beköszönt nálunk is. :) Gratula az alváshoz és a sétához, nagyon ügyes Marci. :)

Zizi, megfázás, arcüreggyulladás? Remélem, idén tavaszra megvoltak a betegségek és már nem kapsz el semmit! :) Flóra a popóján csúszkálva nagyon édi lehet! :)

Mulan, gratula Lili méreteihez és remélem, marad Nálatok a jó alvás. :)

Millye, köszönöm, a csípőm bal oldalt már egész jó, bár néhány gyakorlat nem megy jógán. Viszont, most meg a másik csípőmet erőltettem meg szombaton, így most a jobb oldalam fáj, de szerencsére ez csak egy kicsit, egyáltalán nem olyan vészes, mint a múltkor. Úgy látszik, mozognak a csontok...
Köszi a dícséretet. Ha lesz tali és el tudunk menni, akkor ígérem, megdajkálhatod Bogit! :)
Sajnálom a balesetet, remélem, hamar elmúlnak András sebei, meg persze a pöttyök is!

fofo, Bollobás dokit nem ismerem, de általánosságban azt lehet mondani, hogy nagyon jó a gárda a Jánosban. Én nem választottam szülésznőt, de szerintem mindegyikkel találkoztam, mivel előbb befektettek és naponta 3x jártam fel a szülőszobára CTG-re. Minegyik kedves, türelmes, hozzáértő, nem hiszem, hogy választok majd szülésznőt a következő szüléshez. Tényleg mindegy, kihez kerülsz.

Zita, gratula Julcsi lépéseihez! Gondolom most már bátrabb lett azóta! A babakocsis baleset nem hangzik jól! Ne rágd magad, sajnos, ezek a balesetek elkerülhetetlenek. Emlékszem, hányszor nyaltuk fel az aszfaltot a tesómmal! Persze én is félek, mi lesz, ha Bogi már tud helyet változtatni, de próbálom lelkileg felkészíteni magam, hogy sajnos lesznek nagy esések. :(

Kubu, olyan jó volt ez a készülődés, most kicsit irigyellek, de csak kicsit! :) Köszönöm, a következő oltásnál lehet, hogy beszerzem a Thujá-t, hátha még hőemelkedése sem lesz Boginak.
A képek annyira jók! Eszembe juttatja, amikor még csak így láttuk mi is Bogit! Gratula Lizához, szépen fejlődik odabent! :) És szép nevet választottatok neki.

Reni, köszönjük. Az a kép egy kicsit olyan, mint az Anne Geddes babafotók. Nagyon szeretem. :) De jó, hogy ilyen szép időszakotok van! Tényleg nagyon tökéletesnek és idillinek hangzik, amit írsz. A találka jó ötlet, ha tudunk mi is szívesen megyünk. :)

Tatyi, nagyon-nagyon nagy gratula a költözéshez! Jó olvasni a leveledet, remélem, most már minden rendben lesz és nagyon drukkolunk,hogy megkapjátok a lakást! :)

Nszoke, sajnálom, hogy ilyen nehéz volt az előző terhességed és nagyon drukkolok, hogy most ne így alakuljon. Csak azt tudom írni Neked is, mint fofo-nak. Nagyon jó a csapat a Jánosban, ha nem tudsz dokit választani, akkor is jó kezekben leszel. Az én dokim vegyesen hív a kórházba és magánrendelésre és nincs "tarifája" nála a szülésnek, de nagyon figyelmes, hozzáértő és türelmes. Én januárban szültem, a szülőszobák szépek, felújítottak, és a szülészeten a kórtermek is nagyrészt rendbe lettek hozva. Mondjuk én a szülés előtt egy 5 ágyas szobában voltam, azt még nem újították fel és a közös fürdő, wc is hagy maga után kívánnivalókat, szóval a szülés után átkértem magam egy fizetős szobába. Az is igaz, hogy én 1 hetet voltam bent. Normál körülmények között nem biztos, hogy kértem volna fizetős szobát.

Szilvi, nem lehet egyszerű, de olyan jó, hogy minden rendben! Nagyon szorítunk és várjuk a genetikai uh eredményeket! :) Szegény Boti! A pofija meggyógyult már?

Veronikusz, én nagyon tudom ajánlani Szuromi Andrást, nem pénzéhes, a terhesgondozás alatt kb. fele-fele arányban hívott a kórházba és magánrendelésre, nagyon odafigyel, lelkiismeretes és homeopata, nem töm gyógyszerekkel meg vitaminokkal és nem vág, csak ha tényleg nincs más megoldás. Engem más már valószínűleg rég császározott volna, de vele végigcsináltuk a szülést és még gátmetszésem sem volt! Normál nőgyógyászati rendelése viszont nincs a kórházban, csak a magánrendelőben.

Kép
katjja
 
 


Nálunk nincs nagy változás, Bogi alszik éjszaka, nappal pedig egyre többet mosolyog és dumál. Annyira édes! A keze állandóan a szájában van és cuppog. :) Mindenki olvadozik tőle, hogy milyen szép és milyen rendes baba. :) A haja kezd teljesen bevörösödni, a szeme pedig most elkezdett világosodni. Minden nap sétálunk, de a mai szerintem kimarad. Ocsmány ez a nyálkás idő. :( Remélem, hamarabb elmúlik, mint ahogy jósolják...

Íme néhány újabb kép:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
katjja
 
 


Katjja!
nagyon szépen köszönöm a segítséget! :D Ha terhes leszek akkor .... :wink: Esetleg más olyan doki aki RENDEL a Jánosban sztk alapon?????? annyira nem vagyok képben hogy mi hogy van itt nálatok! sajnos mi csak a gyerek fülészetet szoktuk látogatni :oops:
a kislányod meg egy kis TÜNDÉR!!! :D Gratulálok!!!! sok boldogságot!!!!

Kép

Kép

Kép
veronikusz
 
 


Tatyi

Gratulálok az albérlethez!

Zita

Sajnos nekem pont iskolába kell mennem Marci születésnapján :S Így vasárnapra tettük a családi ebédet, párom édesapja jön a barátnőjével, az én szüleim, és az egyik tesóm a párjával. A vicc az, hogy hely meg nagy asztal van, de összesen 6 db székünk van, amire az asztal mellé lehet ülni. Úgyhogy most erősen gondolkodom, hogy még kettőt kölcsönkérek valahonnan.

Nálunk flamand marhatokány lesz, leginkább mert az előre meg lehet főzni, és nem kell egész nap a konyhában lennem, amít itt vannak a vendégek. Sütök még egy tej és tojásmentes tortát Marcinak (ezt már kipróbáltam korábban), és ennyi. Ezt a hetet egy kicsit túlszerveztem, minden napra van valami programunk, remélem, azért bírni fogjuk.

Úgy tűnik, hogy csökken nálunk a sze-para (kopp-kopp-kopp), az utóbbi pár napban már el tudok menni egyedül wc-re. :) Igaz, hogy Marci ott játszik az ajtó előtt, dumál és kopogtat, de legalább már nem kell azzal foglalkoznom, hogy rámcsukja a wc tetejét, vagy levadássza a wc kefét. Sőt, van hogy átmegy a másik szobába, és ott játszik egyedül. Ráadásul mióta egyedül jár, nem kapaszkodik folyton a nadrágszáramba, lehet tőle haladni, úgyhogy most nagyon jól megvagyunk. :)
jaspis
 
 


----
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 14:25-kor.
szonce82
 
 


Veronikusz sajnos én sem tudok segíteni mert akinél én szültem doki annak csak magánrendelése van :?

Katjja ez az időjárás... kész vagyok tőle.. nem tudom, hogy a fiam, hogy fogja kibírni, hogy nem megyünk ki.. remélem délutánra eláll az eső... :? Sajnálom, hogy most a jobb oldali csípőd fáj! :? remélem hamar elmúlik! Örülök, hogy alszik Bogi éjszaka! Ez nagyon szuper hír! Van elég tejed? Nagyon szép szeme van a kislányodnak! :D csuda klasszak a fotók nagyon helyes Bogibaba te pedig csini vagy :D A dajkálás felajánlást köszönöm előre is, élni fogok vele. Tuti nagyon furcsa lesz a fiam után :D

Jaspis örülök, hogy nincs végre szeparációs szorongás nálatok! Ez szuper! Kíváncsi vagyok a szülinapra! :D majd kérünk fotót a szülinaposról!

Szonce82 micsoda nagylegény már Ádám! Döbbenet, hogy ezek a gyerekek nőnek mint a gomba! Nagyon csini lett a frizurája! :D

rólunk nálunk megint kajasztrájk van... csak a cici kell.. úgyhogy tuti megint egy újabb fogacska érkezik... :? A szókincse is egyre több szóból áll. :D Azt a szót, hogy pápá nem szabad mondani mert megy az ajtóhoz és püföli, hogy menjünk....

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!

Szonce, látom ti is voltatok az Eleven Parkban. Jó kis hely, ugye? :)
Nagyon köszi a gyógytornászt, de most már kértem időpontot a miénkhez. Jövő héten megyünk és fog kapni Fló pár kezelést. Mostanra már nagyon beparáztam, remélem, hamar elkezd már Flóra mászni.

Kattja, tényleg nagyon édes Bogi-baba. Te meg nagyon gyorsan lefogytál, szuperül nézel ki. :)

Veronikusz, az én orvosom (Lintner Ferenc) rendel a kórházban is, de előfordul, hogy nagyon sokat (2-3 órát is) kell várni rá. Gondolom az neked, három gyerkőc mellett nem nagyon fér bele az idődbe.

Millye, sajnálom a sztrájkot. Megkérdezhetem, hogy hányszor szopizik még András?

Én már teljesen meggyógyultam szerencsére. Nagyon gáz ez az idő, nem tudunk sehova menni.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 14:28-kor.
szonce82
 
 


Zizi27 van úgy hogy egynap még ötször is cicizik, de már volt három is.. mondjuk ez ritka mert neki kell az alváshoz délben és este és még reggel is ébredés után... napközben meg ha szenved a fogával akkor is kéri.. aranyom mert odajön megsimiz és közli, hogy ciccccccccci majd rám mosolyog :lol: Örülök, hogy meggyógyultál! Az idő... jaj ne is mondd..... :? a fiam menne ki... de esik az eső... :roll:

Szonce82 agyon ügyi vagy, hogy ilyen klasszul levágtad a haját! :wink:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Szonce

17-én, szombaton van Marci szülinapja, de az ünneplés 18-án lesz.
jaspis
 
 


Millye, milyen kis úriember fiad van! Julcsi nem finomkodik, felrántja a pólómat és rávetődik a cicire :lol: Tegnap voltunk Ringatón, találtunk egyet 5 percre tőlünk, ott volt egy kb kétéves (már beszélt) kisfiú, aki kb félidőtől egyfolytában anyukája cicijén lógott, váltogatta a két oldalt. Így néztem :shock: Szerencsére Julcsi ilyen helyeken békén hagy, ha leköti valami más a figyelmét, eszébe sem jut cicizni. Ha itthon vagyunk kettesben, akkor viszont folyton letámad. Úgyhogy hurrá eső, ma sem lesz könnyű napunk, és még meg is fáztam :?

És akartam írni már, hogy taliban mi is benne vagyunk!
zita978
 
 


Tegnap előszülinapi fotózás volt nálunk, mutatok pár kedvenc képet.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
jaspis
 
 


Köszi az infokat lányok!

veronikusz: én ugyanígy voltam vele, mint te, (orvost váltottam) és úgy voltam vele, hogy megpróbálom a terhesgondozáson, hátha tudnak olyan dokit ajánlani, aki nem csak a magánrendelésre hív, hanem rendel a kórházban is (na nem sok ilyen van).
A terhesgondozáson segítettek nekem nagyon sokat, megkérdezték, milyen orvost szertnék, stb. és ajánlottak 4-et én abból kiszűrtem 2-t, maradt még 2. Ebből az egyik a Bollobás dokim (aki csak a kórházban rendel, fiatal), akit a terhesgondozáson nagyon nagyon ajánlottak.
Beszéltünk is vele, nagyon szimpatikus volt. jövő héten megyünk hozzá vizsgálatra, uh-ra.
ha szeretnéd a többi doki nevét is, szólj.
fofo
 
 


Jaspis, Marci nagyon sokat változott! Milyen nagy fiú már! Jók a képek. És azok a krokodik könnyek az utolsón :o :)
zita978
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 14:31-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok,

Úúúúúúú régen voltam.

Reni,
Jó hogy jelentkeztél, de édes lehet Beni. Rengeteg mindent csinál már.
Taliban én is benne vagyok.

Millye,
Lekopogom de a rosszullétek talán elhagynak, a migrén nem feltétlenül, de még reménykedem.
Uh esést sajnálom, szegény Andris. Pöttyök ?
Sepia ? nem, de jegyeztem.

Tatyi,
Remek hír a költözés, örülök, hogy ennyi elég volt hogy megszűnjenek a gyomorgörcsök.
Drukk a másik lakásért is.

Zizi,
Örülök a gyors gyógyulásodnak.
Popsin mozgó Flo :lol:
Kiváncsi vagyok mit mond a doki jövő héten.

Szonce,
Liza a befutó, megkaptam az engedélyt apától.
Ugye ? akkora nálunk is a szerelem, már attól félek hogy beteges hogy ennyit puszilom, simizem és mondom neki hogy mennyire szeretem.
Örülök hogy Ádi nem ütötte meg magát.
Köszönjük a képeket, frizura jó lett nagyon.
Sajnálom játszóházi rossz élményt.

Nszoke,
Uh nem vagy könnyű helyzetben kórházválasztásilag.
Sajna én nem tudok orvosilag segíteni.
Ajaj olvasom a problémátokat, nagyon drukkolok hogy a lányok tudjanak Neked segíteni.
És azért meg pláne hogy minél tovább bent maradjon a pici.

Zita,
Ajaj vigyázzatok nagyon, Julcsinak utólag is gyógypuszik.
Neked pedig jobbulást.

Szilvi,
Yes yes yes yes. Örülök, hogy jól vagytok. Rosszulléteket sajnálom. Genetikai uh eredményeket várjuk nagyon.
Botinak is gyógysimik.

Veronikusz,
Üdv itt. Én nem tudok segíteni, de remélem hogy lesz aki igen.

Kattja,
Hétfőn írtad a ronda időt, már csüt van de még mindig hasonló a helyzet, utálom.
Csípődre tessék vigyázni.
Készülődés letudva, adag pinky cucc bekészítve, ágyat barinőtől vettem, még egy matrac az igényünk aztán be is fejeztük :lol: De tényleg jó volt pakolgatni a kis ruhákat.
Képek nagyon ott vannak !

Jaspis,
Hurrá csökkenő sze-para. Ugye milyen jó is hogy van legalább egy méteres mozgástered néha 8)
Hajrá szervezés.
Marciról tehetnél már képeket.
Szerk. látom vannak képek. Gyönyörű a kisfiad. Mik azok a nagy könnycseppek ?

Fofo,
Örülök hogy tudtak segíteni.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Rólunk:
jól vagyunk.
Marci jár ! végre, persze elkezdte már pár hete, de mostmár nincs megállás. Megkapta az első járós szandiját is. Szerencsénk volt mert 5 perc alatt letudtuk a vásárlást.
Ilyet vettünk, más színben
http://www.salusgyogypont.hu/images/sto ... o-07_n.jpg

Liza jól van, hatalmasakat rúg, főleg akkor amikor a hülye anyukája éppen fogorvosnál van kiterítve és valami borzalmas beavatkozást végeznek rajta. Nekem is sok eszem van hogy ilyenkor vágtam bele egy fogorvosi túrába. Mindenesetre a végén járok már, kb. 2 hónapja minden héten 1x megyek, de nagyon jó helyet találtam, lelkisek és figyelmesek és jóóóóóók !

Tanulni kellene, lassan vizsgaidőszak, jön a parázás is, de persze ez normális, mindenesetre úgy érzem hogy képtelen vagyok levizsgázni.

Marci jóalvókája még mindig megvan, napközben 4-5 órát simán alszik, éjszaka pedig 10-12 órát.
Most a 13. fogával picit szenvedünk de remélem már nem sokáig.

szép napot Mindenkinek

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


jaaa és ma megyünk Csana felderítésre, néha kénytelenek leszünk igénybevenni őket, hiszen jön a vizsgaidőszak is, sok vizsgám lesz hétköznap, apuka sajna nem tud mindig segíteni

http://www.csipetcsapat.hu/
http://www.jatszokucko.hu/?Bemutatkoz%F3

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Szonce, Kubu

Leesett a kanapéról, azért volt a nagy sírás. :( Ezeknél a képeknél csaltunk egy kicsit, messziről mutattam neki egy mobiltelefont, hogy nyugton maradjon egy kicsit, hogy le lehessen fotózni. :oops:
jaspis
 
 


Mivel lebetegedett a bébiszitterem, én is épp egy családi napközibe akartam beadni Marcit egy pár órára, ami itt van 2 utcányira tőlünk. Néztem tegnap a honlapjukat, erre megszűntek. :( Nem is értem, mindig arról van szó, hogy nincs hova tenni a gyerekeket.
jaspis
 
 


Zita978 igen igazi úriember :D nem semmi az a két éves fiúcska :shock: Jobbulást neked! Remélem semmi komoly. :roll:

Jaspis micsoda gyönyörű kék szemei vannak a kisfiadnak :D az a könnyezős kép is nagyon nagyon jó lett! A képeket fényképész csinálta?

Kubuspace sajnálom a fejfájást! Pöttyök szerencsére már múlóban vannak. Csak itt ott van pár :D Gratulálok A fiadnak a járáshoz! Rúg-kapáló Lizának küldök egy pocaksimit! :D Én a 30. terhességi héten jártam fogorvosnál és nem bántam meg mert szerencsére azóta is minden rendben van a fogaimmal. kopp kopp kopp

Legyen már vége ennek a ronda esős időnek

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


millye

A képeket ugyanaz a barátnőm csinálta, aki anno a pocakos képeimet. Csak hobbi fotós, de szerintem hivatásszerűen is csinálhatná akár.
jaspis
 
 


Jó reggelt Mindenkinek,

Jaspis,
Jaj szegényke a leeséssel.
Sajnálom megszűnt napközit, remélem sikerül találnod vész esetére egy másikat.

Egyébként az elsőbe amit belinkeltem el sem jutottunk, mert nincs hely, meg ne menjünk mert nem jelentkeztünk be érdeklődésre ! meg napközibe 1-2 órára is csak akkor hagyhatom ott ha lesz hely, hát persze előre tudom percre pontosan hogy mikor is lesz szükségem segítségre. Hülyék ezek. Ja és telefonon semmiről nem adnak felvilágosítást, még a gyerekről sem ha már felvették.

Úgyhogy most riadólánc van kialakulóban, főleg a vizsgaidőszak miatt, van egy fórum ahol fórumozok és sokuk bevállalja Marcit 1-1 vizsga erejéig :lol:

Millye,
Örömmel jelentem hogy tegnap óta jó idő van, 1-2 napig, jövő hét állítólag megint car lesz.

Mi megyünk el itthonról bandázni holnap pedig www.futanet.hu lesz, igaz én csak a 3,5 km-es gyaloglásra megyek Marcival (ő babakocsiban).

Szép hétvégét Mindenkinek

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Jaspis nagyon ügyi a barátnőd!!! :D

Kubuspace nagyon rendesek a fórumtársaid, hogy vigyáznak Marcira! Igen látom, hogy csodaszép idő lett... hipp hipp hurrá.. úgyhogy délután mi is kimegyünk a szabadba sétálni! Holnapra jó bandázást és jó sétálást nektek!

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 14:34-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok!

Azt találtuk ki, hogy nyáron kivennénk a Balatonnál egy 2-3 szobás házat egy hónapra. Már keresgélünk egy ideje, de nem találunk semmit. Ha esetleg hallotok valamiről, szóljatok légyszi! Nagyon köszi!

Most rohanok fürdetni, de igyekszem még benézni a hétvégén.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok! Új vagyok ezen a topicon. Az előző szüléseimet veztő dokim sajna már nem vállal szülést, meg a kórház ahlo szültem már más eü funkciót lát el. Engem a saját orvosom "hozott össze" Dr. Szathmáryval. 1x voltam nála, a magánjába hívott, ami nekem jóval messzebb van, mint a János, de amúgy szimpinek tűnt. Ha vkinek van tapasztlata róla, azt szívesen venném.
egyébként ikreket várok, már volt normál iker szülésem, és ha minden ok, most is azt szeretnék. Ha tudtok vmit a Jánosban az ikerszülésekről, annak is örülnék. a dokit kifaggattam, de az anyukák infója azért más!
Jól értem, hogy van a Jánosban PIC? Tuti? Az jó hír lenne, mert az előzőnél nekem azt mondták, ha idő előtt meg találnak indulni kifelé, akkor irány az 1-es női klinika, mert csak ott tuti a babák pic-es ellátása!
Minden infót előre is köszönök: Claire
claire
 
 


Jaspis! Hétvégén nem voltunk itthon, így Marcinak utólag kívánok nagyon boldog szülinapot! Sikerült a buli?

Zizi, ehhez mit szólnátok?
http://www.zimmerinfo.hu/gyenes/bolla/hu.htm
Ha kell róla több info, csak szólj!
Bár nem tudom, van-e még szabad helyük egy teljes hónapra :roll:
zita978
 
 


zizi27

Egy ismerősömnek van Almádiban egy háza, de sajnos nem túl bababarát (tetőtérbeépítés, lépcső, nincs fürdőkád, csak zuhany) ha esetleg így is érdekel, akkor megadom az elérhetőségét.

Zita

Köszönjük a jókívánságot, azt hiszem, most már nektek is jár. :)
Boldog szülinapot Julcsinak!

A szülinapi tortával szívtam egy csomót tegnap éjjel, ahogy háromfelé vágtam a lapot, szétesett a középső. :( Eléggé tartottam tőle, hogy széthullik az egész, de végül a krém egyben tartotta, és ma már nem nagyon látszott rajta, hogy elszúrtam. Nem volt egy cukrászati remekmű, de végül is finom lett, és mindenkinek ízlett.

Marci remek időzítéssel nem sokkal azután feküdt le, hogy minden nagyszülő megérkezett, így még tudtak kicsit Marcizni, és még az ebéd is nyugodtan telt. Nagy buli nem volt, de jól sikerült, majd szerválok képeket a páromtól.

claire
Dupla ikrek, ez nem semmi! Ha jól értem, az előző ikerterhességedet sikerült végig kihordani? Nagyon ügyes voltál. :)

PIC biztosan van, anno a szülésfelkészítő tanfolyamon a PIC-es főorvosnő tartott előadást az ujjáélesztésről. Közelebbit nem tudok, hála Istennek nem volt szükségünk rá.

Korábban linkelte ezt be valaki ide, szerintem neked is hasznos lehet: http://www.koraszulott.com/beszamolok/k ... az-uj.html
jaspis
 
 


Sziasztok!

BOLDOG SZÜLINAPOT MARCINAK, JULCSINAK!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.29 14:35-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni a segítségeteket mind privát üzenetben, emailben, és természetesen itt a fórumon, meg a jókívánságokat, drukkokat.
Sajnos csütörtökön beutalt a nőgyógy kórházba, ahol be is fektetett a sürgősségin az általános orvos, viszont szerencsére a nőgyógy haza engedett, bár beleírta a papírba, hogy családi okok miatt. Tehát kicsit levette a terhet a saját válláról, ha bármi történne, de megértem. Szóval 160-as volt a vérnyomásom, még este 11körül is amikor hazaengedett a doki (szt.imréből) mostanra, úgy néz ki, ismét tartja magát 120-130 körül, csak remélem még bírjuk legalább 10hétig, akkor leszek 30hetes. Kicsit vizesedek.
A baba amúgy jól van, vele minden rendben. Viszont ha tovább emelkedik vagy rendszeresen kiugrik a vérnyomásom tuti bent kell maradni mondta a nőgyógy. Tehát a héten megpróbálom elintézni a jános kh.ban a terhesgondozót, meg Szuromi dokit, meg meglátom még kit ajánlanak, mert félek nem sokan akarnak majd elvállalni :oops:
Csak Zsebi itthon van még a héten bárányhimlő miatt és nem nagyon tudom kinek lepasszolni.
Megyek és nem zavarok tovább.
Szebb, napsütésesebb napot mindenkinek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Zita, boldog szülinapot Julcsinak!
Nagyon jöszi a tippet! Jónak tűnik az a ház és az oldalon találtunk még további ígéretes házakat! Nagyon hálás vagyok a linkért! :)

Jaspis, biztos nagyon finom volt az a torta! Nagyon várom már a képeket, Marci olyan fotogén, hogy csuda. :) Köszi neked is a javaslatot.

Szonce, köszönöm szépen neked is! Ha addig nem találunk házat, akkor jól fog jönni a segítséged.

Claire, neked aztán lesz tapasztalatod az ikerszülésben! :) Jól látom a fotódon, hogy már van négy gyerkőcöd? Drukkolok, hogy ne legyen szükség a PIC-re! Szathmáry doktort sajnos nem ismerem.

Nszoke, hát úgy tűnik, hogy ez a terhességed sem lesz eseménymentes. De a lényeg, hogy a végén minden rendben legyen. Szorítok értetek!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok,

Végre nincs front, tegnap a migréntől, hányástól meg sem tudtam mozdulni. Borzasztó.

Millye,
Köszi köszi, séta jól sikerült, összességében gyalogoltam vagy 6 km-t, de olyan jól esett. És végre jó idő volt !

Szonce,
Leborulós szmájlit nem tudok beilleszteni, de köszi, lehet hogy élni fogok a felajánlásoddal :lol:

Zizi,
Ajánlanám a mi nyaralónkat Balatonföldváron, de az azért nagyobb mint 2-3 szoba. Ja és lépcső is van, mert emeletes. De nézelődök én is.

Claire,
Üdv itt, huh ikrek ! és most újra ikrek. Ez igen ! Több ikerpár is van a családotokban ?
A dokiról nem tudok infót adni. Tuti hogy van PIC a kórházban.

Nszoke,
Jaj istenem, nagyon szorítok Nektek, és ha gondolod és időd engedi jelentkezz be, várjuk a híreket Rólatok.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Nagyon Boldog Születésnapot Kívánunk Julcsinak és Marcinak !!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!

Érdeklődnék tőletek Zsolnai doki felől. Nekem őt ajánlották, és a János is elég közel lenne.

Még nagyon az elején járok, van pozitív tesztem, de még nem voltam dokinál.

Tudtok valamit Zsolnairól? Hogyan lehet hozzá eljutni?

Köszi a segítséget,
C
cicóka
 
 


Köszönjük a köszöntéseket. Jól telt a tegnapi nap, Apa is velünk volt, sokat játszottunk Julcsival. Csak a torta nem aratott sikert, inkább csak mutogatott az ablak felé, hogy ki akar menni a kertbe. Így tortaevés helyett homokozás volt. Aztán elmentünk az Eleven parkba. Családi ünneplés majd hétvégén lesz.

Néhány fotó az ünnepeltről

Kép Kép
Kép
Kép Kép Kép
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Zita, mekkora nagy lány már Julcsi! Hogy tetszett neki az Eleven Park?

Kubu, neked is nagyon köszi! :)

Cicóka, nekem nem Zsolnai doktor az orvosom, de mégis ismerem , mert sürgősségi császárral nála született a kislányom. Én a babám életét és egészségét köszönhetem gyors döntésének és szakértelmének, szóval azt hiszem, örök életemben hálás leszek neki.
Sajnos azt nem tudom, hogy hogyan lehet hozzá bejutni.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Zizi, nagyon élvezte, de ez nem meglepő, mert mindent imád, ami újdonság neki és ahol gyerekek vannak :D Ma délután bepótolta a tortaevést is, a maradék tortából falatozott, aztán jól széttrancsírozta :lol:
zita978
 
 


Nagyon boldog szülinapot az 1 éveseknek!
Sok puszit küldünk Julcsinak és Marcinak.

Beni, Reni

Kép

Kép
b.reni
 
 


Zizi: köszi a választ, ilyeneket hallottam én is róla ezért is érdekelne. De nyomozok tovább! Ez lesz az első babám, a mostani dokim is okés, csak kissé drága azt hiszem.
Egyébként mennyi most a tarifa? Ja és milyen a János kori?

Lányok! A gyerekek gyönyörűek, remélem néhány hónap múlva én is boldog anyuka lehetek :wink:
c
cicóka
 
 


utólag is Nagyon Boldog 1. Szülinapot kívánunk Julcsinak és Marcinak!!!

Zita:szuperek a képek!!

Kép

Kép
mulan
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: