Új privát üzeneted érkezett!

Engem is érdekelne, hogy kell-e légzésfigyelő, mindenképp szeretném, ha a babám egész nap velem lehetne...

Vicsok, gondolod, hogy fizetni kell a baba-mama szobáért??? :shock:
emendora
 
 


judis írta:születési anyakönyvi kivonat: jött be egy védőnő, felvették az adatokat, jól kikérdeztek, és másnap leadták az önykormányzatnál a papírokat. kb 10!!! nap mire lehet telefonálni hogy kész van-e és mehetünk-e érte (Béke térre). ezután lehet intézni a többit.


Szia Judis!

Legelőször is: gratulálok!!! Lehetne kicsit bővebben az élményekről...? A szülőszobára már felkészültem lelkiekben, de mi a helyzet a gyermekágyas osztályon? Pl. milyen kórteremben feküdtél, mi a napirend, milyen volt a kaja, stb.? Persze csak ha időd engedi!

Azt az eget, XXI. század, és 10 nap egy születési anyakönyvi kivonat??? :shock: Tök jó, hogy minden juttatást csak azzal lehet igényelni... Októberben ne egyek, vagy mi? :roll:

Kishusi is benn van... Juj, beindult a dömping!!! Mindjárt én jövök! :shock:

Mindenki vigyázzon magára:

Lilly
waterlilly
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a babákhoz!!!

Nekem a szülésznő azt mondta, hogy pelust és törlőt vigyek csak a babának. Plédről és légzésfigyelőről szó sem volt. Én valószínű császáros leszek, nem fordult meg a babám, meg nagy is, a 35. héten 97 mm-es buksija volt, A szülésznő azt mondta, hogy 12 órára az őrzőbe kerülök majd, de utána mehetek a baba-mama szobába, persze ha lesz hely.

Én nem hallottam arról, hogy okt 1-én lenne költözéss, én még a decemberről tudok. Okt. 14-re vagyok kiírva, én még a Szabolcssra készülök...

Szerintem a baba-mama szobáért nem kell fizetni, ezek nem extra szolgáltatások.

Waterlilly, szoríłtok Neked!!! Persze a többi kismamának is.

Sziasztok, Csilla



csim
 
 

 
 

sziasztok

Először is csatlakozom a gratulálók sorához, bár nem ismerjük egymást.. Azért egy ilyen gyors szülésre csak gratulálni lehet!!! Én nem is álmodom ilyen gyors "megoldásról"...

Plédet szerintem is kell vinni. Nem hiszem, hogy a nővérek nagyon a baba megfelelő takargatásáról gondoskodnának, főleg, ha tényleg ilyen kevesen vannak...

És hogy kell megoldani a mellszívó sterilizálását a kórházban??? Vagy Ti nem viszitek be?

És a Szabolcsban a babamama szoba nincs alapból mindenkinek??? Én szeretném, ha nem vinnék el a kis bogyónkat, megpróbálom nem a saját igényeimet előtérbe helyezni (pl alvás, ugye...)

na üdv
Vendég
 


Sziasztok!
Először is: csupa jót, sok tejcsit kívánok nektek Judis!
Hát a pléd új, de semmiből nem tart ugye! Remélem lesz hely baba-mama szobában a császár után!
És most nagyon izé leszek! Remélem azt is, h hasonlóan gondolkodó csajjal leszek egy szobában. Én nem önzőségből gondolom azt, h én bizony éjszakára hagyom, h elvigyék majd a gyereket! Nekem mindenki ezt javasolta, meg azt h hülyeség ott tartani mindenáron éjjelre! (Judis, ugye Te is így csináltad? Hagytad, h elvigyék?) De ha más anyuka a szobából ott tartja éjjelre, akkor az én nyugalmamnak is vége! És én nem magam miatt akarok nyugit, hanem azért, h legyen tejem (ez ugye császár után nehezebben megy!), elegendő legyen, és a hasi műtét után, amikor kilöknek a kórházból legyen erőm ellátni Jankát! És rendben legyünk pszichésen is, mert szerintem ez nagyon fontos! Hisz én már úgy várom ezt a kiscsajt!
Lehet, h most néhányan nekem estek, de sebaj, vállalom!

Kép
ermoni
 
 


Ermoni, nem törvényszerű, hogyha a szobatársadnál ott van a baba, akkor lőttek a nyugalmadnak! Az első babánkkal három ágyas szobában voltunk a Mávban, babák az anyukájukkal aludtak és csend volt!!!! A tejtermelés is jobban beindul, hogyha éjszaka is szopizhat egy baba (én is császáros voltam), a hasad meg úgyis fájni fog, úgysem tudsz majd úgy aludni, mint régen. De szerintem ez legyen a legkevesebb problémánk...


Csajok, azt tudja valaki, hogy lesz-e fűtés októberben? Csak azért jutott eszembe, hogyha ennyire ezen is megy huza vona a két kórház között, lehet be sem fűtenek majd? Ugye túlparázom?
emendora
 
 


Hát tudtam, h ez lesz! Emendora, nekem nem ilyen történeteket mesélnek! Sőt! De ezek szerint van ilyen is! És, hát sejtettem, h fog fájni a hasam! És az is gyanús, h nagyokat hason még igen sokára fogok aludni! De nem is erről írtam... :roll:
Lesz-e fűtés októberben? Majd megkérdezem Neked, és beszámolok róla! :wink:

Kép
ermoni
 
 


Ermoni: Én tudod miért "örültem", hogy éjszakára elvitték a kislányomat? Szóval ott voltam az első nap, már kb. este 10 volt, amikor nagyon sírt. Már túl voltunk a cicizésen, tisztába is raktam, ölelgettem, puszilgattam, de nem akart csak pár pillanatokra megnyugodni. Járkáltam már a szobában kezemben a babával, és már tisztára kétségbe voltam esve, hogy te jó ég, nem tudok segíteni rajta, mi lesz velünk, stb., stb. És akkor jöttek kb. este 11-kor a csecsemősnővérek, hogy bevigyék a bébiket. És akkor én annyira megkönnyebbültem, hogy de jó, hozzáértő kezekben lesz, ők majd tudják, hogy mit lehet még tenni...... Tudom, most én is sok ellenvéleményt fogok kapni, de nem tehetek róla, így éreztem.
lamme
 
 


együttalvás/különalvás:
én igazából nem tudom mi a jó, és pláne azt sem, hogy kinek, mivel csak az eslő gyerkőcöt várom, így abszolút tudatlan vagyok.... az egyetlen, amit megtehettem, hogy olvastam egy-két szakirodalmat, ne nem a Kismama magazinra gondolok (lehet, hogy ezt sem kellene...?), és azokban mindig azt ecsetelték ezerrel, hogy minél többet van távol a baba, annál nehezebb lesz a szoptatás, és az összeszokás is. És ki tudja mit csinálnak a gyerekekkel, ha nem látjuk őket. Én pl nem örülnék, ha cumis üveget vagy cumit nyomnának a szájába, csak hogy csendben legyen. Legalábbis amíg lehet, addig próbálnám ezt elkerülni a gyorsabb szoptatás reményében...
De ahogy a kórházakat ismerjük, valószínűleg ezeket nem mi fogjuk eldönteni, majd az épp aktuális csecsemős megmondja a (szerinte) tutit. Gondolom...
Szobatársasakat meg úgysem lehet megválogatni, ennyire nem hiszem, hogy a kismamák igényeit tartanák szem előtt..és gondolom nincs is annyi lehetőség, főleg, ha pl. egy frontkor szülünk, és még a folyosón is vajúdók lesznek... :(

Fűtés meg biztos hőmérséklethez kötött, x fok alatt kötelezően fűteniük kell...de hát ezért visszük a plédet, biztos ami biztos!
üdv.
Vendég
 


lamme: látod, Neked legalább már van tapasztalatod! ezzel szemben egy "kezdő" - mint én - mit gondol jónak, az más nézőpont. Valószínűleg én is megnyugodtam volna a Te esetedben, ha végre elviszik! Biztos szülés után okosabb leszek én is, és a 2. gyereknél tized annyi felesleges dolgon nem kell majd már aggodalmaskodni. De hát ez még odébb van...
így a 35. héten már a terhességről is okosabb vagyok, mint 9 hónappal ezelőtt :)
Vendég
 


Sziasztok,

én is gratulálok a szüléshez.
A fűtés a Szabolcsban nem tudom mennyire fokhoz kötött. Én szeptember első hetében voltam bent, és akkor már ment a fűtés. 3 ágyas szobában voltam, az ablak éjjel-nappal nyitva volt, mert meleg volt, a levegő viszont így is kevés.
Az, hogy éjjelre kint maradjon-e a baba a te döntésed. Tudomásom szerint a szülés után megkérdezik milyen szobába szeretnél menni, nem kell előre foglalni. Ha babás-mamásba szeretnél, és mégis úgy döntesz éjszakára beadod a picit, akkor sincs semmi, nem dől össze a világ. Úgy tudom a babás-mamásba azonban nem mehet be látogató. Itt látogatót csak a váró teremben fogadhatsz, oda viszont a babát nem tologathatod ki. Nem is célszerű szerintem. Szerintem ezt ráérsz szülés után eldönteni, majd meglátod mikor szülsz. Szerintem másképp döntesz majd, ha pl. reggel, vagy este 10-kor szülsz. Azt mondják, hogy az a jó, ha éjjel is melletted van a baba, és szopizhat. Azonban a tejtermelés igazán csak a szülés utáni 3-4. napon indul be, téged pedig a szülés után 48 órával hazaengednek. Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy jól jársz, ha itt még éjjelre magad mellett hagyod a babát. Lehet, hogy te szoptatnád, baba szopizna, csak épp tejcsi nincs még, a melled meg jól begyullad, aztán kenegetheted, hogy elmúljon a fájdalom, mire igazán belövell. Szerintem ez is annak a függvénye lesz, hogy mennyire gyorsan indul be majd a tejcs.
õszike
 
 


Sziasztok!
Judisnak gratulálok, gyönyörű a pici! :-)

Légzésfigyelő: A csecsemősök szerint adnak ők is, ha van elég. Én azért viszem magammal, ha netán nincsen elég. És nem azért akarom a pici alá tenni, hogy a csecsemős nyugodt lehessen, hanem hogy én az legyek. Azt gondolom, hogy nekem is jobb ez, mintha egész éjjel azt figyelném, hogy lélegzik-e, akkor valóban nem aludnék egy percet sem, sem a kórházban, sem itthon. Dehát mindenki más, mindenki azt csinálja, ami neki megnyugtató.

Mellszívó: én viszek be magammal, hátha kell. Ez is körülmény és ember függő szerintem, hogy kinek mikor indul be a tejci, és ha beindult, akkor a babuci ki tudja-e már szopizni, vagy nehezen indul a szopi, és akkor már a kórházban begyullad a cici...szóval ott lesz a csomagtartóban, biztos ami biztos. Viszek egy nagy műanyag dobozt, meg fertőtlenítő folyadékot, és ha használni kell a mellszívót, akkor abban el tudom előtte-utána sterilizálni. De állítólag a kórháznak is van mellszívója, amit lehet használni, és el is sterilizálják, de ugye ez is attól függ, hogy épp mennyien akarják használni, és mennyit kell rá várni.

Babapléd: köszönjük a hasznos infót! Szerintetek kissapka is kell?!
kertikiri
 
 


Szerintem igaza van Őszikének. Azt kell majd nézni, hogy adott helyzetben mi a legjobb, felesleges előre eltervezni, mert az biztos, hogy nem fog bejönni. Nekem az éjszakai távollétek mellett is a második nap délutánján már lett számottevő tejem, harmadik nap reggelén pedig már a másikból (éppen nem szoptatásra használt) is csepegett, annyi tejem lett. Pedig a kislányom egyszer még cukrosvizet is kapott, mert egyik reggel (nem emlékszem, hogy melyiken) a nővérke megmondta, hogy éjjel kapott egy keveset. Szóval nem csak a körülményektől (baba-mama szoba, éjjel külön/együtt, kapott-e cukrosvizet, cumi, stb.) függ, hanem magától a babától és a mamától is, vagyis hogy mennyire ügyesen szopizik a baba, mennyire alszik el a cicin, anyukának milyen a genetikája, azaz mennyi tejet és mikor képes termelni, stb. Szóval értitek :D Már írtam, hogy ő 13 hós koráig szopott, ő maga választotta el magát. Négy hónaposan volt egy pár napos hullámvölgy, akkor kapott 3-4 nap egy alkalommal pár csepp almalevet, de mivel visszajött a tejem, így abbahagytuk és 5 hósan kezdtük a tényleges hozzátáplálást. Szóval csajok, fel a fejjel, nem lesz gond :wink: :D
lamme
 
 


Kertikiri: Szerintem nem muszáj becipelned a fertőtlenítő folyadékot és a nagy dobozt, mert nagyon szívesen elfertőtlenítik, max. ráírják a darabjaira, hogy melyik szobában és ágyban fekszel, hogy ne keveredjenek el. Legalábbis két éve így volt. De persze, ha nyugodtabb vagy a saját sterilizálástól, akor tedd azt, csak azért írom, hogy esetleg feleslegesen ne legyen hatalmas csomagod. :wink:
lamme
 
 


Sziasztok!

Ermoni neked is császár lesz, miért? Én még nem tudom, hogy hogyan lesz a szülés után, először 12 órára az őrzőbe kerülünk a császár után éss aztán lehet dönteni, hogy milyen szobát akarsz. Ha baba-mamásba mész, akkor várható, hogy a szobatársad ott tartja a babáját, akkor is ha Te nem. Őszintén szólva én baba-mamás szobát szeretnék majd és azt, hogy velem legyen a baba, viszont még mandulaműtéten kívvül nem volt nekem semmilyen műtétem így nem tudom, hogy a hasi sebbel majd hogy boldogulok. Eléggé félek tőle.

Szerintetek ha beviszek újszülötteknek kialakított kispoharat, akkor azzal adnak vízet a babának a csecsemősök, vagy felesleges. Azt olvastam, hogy a későbbi szoptatás kialakításához az nem olyan rossz, mint a cumisüveg. Vajon hogyan lehet majd bent sterilizálni?

Én viszek a babának be majd pelenkát, popsitörlőt, textilpelenkát, kiskesztyűt, kissapkát, kispoharat és akkor plédet. Lassan a 3. táska is tele lesz...:(

Sziasztok, Csilla



csim
 
 


Az egyágyas papás szobáról senki nem tud semmit? Állítólag van egy db egyágyas szoba, valami egészen sz*r állapotban, az első emeleten, de ott legalább napközben apa ott lehet(ne). Éjszaka azért nem, mert nincs ágy neki. De legalább napközben olyan jó lenne.... Nekem csak a szülésznő említette ezt a szülőszoba látogatáson, de végül nem néztük meg.
Egyáltalán fel nem foghatom, miért vannak kitiltva az apukák a szobából.
kertikiri
 
 


kertikiri írta:Az egyágyas papás szobáról senki nem tud semmit? Állítólag van egy db egyágyas szoba, valami egészen sz*r állapotban, az első emeleten, de ott legalább napközben apa ott lehet(ne). Éjszaka azért nem, mert nincs ágy neki. De legalább napközben olyan jó lenne.... Nekem csak a szülésznő említette ezt a szülőszoba látogatáson, de végül nem néztük meg.
Egyáltalán fel nem foghatom, miért vannak kitiltva az apukák a szobából.


Szia Kertikiri!

Én sem értem... Leszünk együtt? :wink:

Lilly
waterlilly
 
 


Nekem már 3 táskám van :D Egy kisebb hátizsák a vajúdásra, egy nagy bőröndszerű a bentlétre, és egy másik sporttáska, amibe az ilyen joker cuccokat tettem, hogy mellszívó, pólya, hazafelére ruha. Ez utóbbit csak akkor hozza be a férjem, ha kell.
Az esetleges osztályos etetésre - itatásra én úgy készülök, hogy megkérem majd őket, hogy ne adjanak semmit, hacsak nem a gyerekorvos gondolja úgy, hogy szükséges. (Persze én úgyszintén nem szeretném beküldeni a kisbabámat az osztályra éjszakára, hogy erre egyáltalán lehetőséget adjak, de nem tudhatom milyen állapotban leszek a szülés után, ill. mikor szülök, illetve ott vannak az ominózus vizitek reggelente, amire úgy tudom mindenképpen beviszik). Ha mindenképpen adni kell valamit, akkor azt ne utólag közöljék velem, és lehetőleg a gyerekorvos indokolja meg, hogy miért kell, és ha kell, akkor csak kanállal vagy pohárból, és lehetőleg én adjam azt is. Nincs túl sok kritérium :D
Nem hiszem egyébként, hogy egy egyszeri cukrosvíz adás rettentő tragédiát okozna, de azért csak akkor kapjon, ha indokolt, lenyugtatásra semmiképp, és cumit vagy cumisüveget végképp ne. Remélem, hogy szülés után két órát együtt lehetünk majd egyből, és szépen kiszopizza az előtejet, és az majd megvédi a sárgaságtól, meg attól, hogy leessen a vércukra, meg egyebek :)
kertikiri
 
 


Lilly,
Jó lenne :D
kertikiri
 
 


Ami a sterilizálást illeti, nem tudom, hogy s mint készültök a kórházba. Sterilizáló zacskókat, folyadékot lehet kapni. A fsz.-i tálalóban tutira találtok mikrót, amit bárki használhat. A többi emeleten nem tudom mi a helyzet mikró ügyben, de szerintem hasonló. Tehát a mikrós sterilizáláson érdemes gondolkozni, szerintem az a legegyszerűbb.
A papás szobáról sajnos nem igazán tudok sokat. Amikor bent voltam, nem is lett volna jó, ha egész nap ott lett volna a párom. Kora reggel és délelőtt vizitek vannak, úgysem lehetne veled folyamatosan. Ha vele szeretnél lenni napközben arra az időre betolod a babát a nővérekhez, és ki lehet menni a párunkhoz a váróba. A babás-mamás szobában, a szobatársnőnk esetleg kényelmetlenül érezheti, ha ő éppen szoptat, kint a cici, és közben egy idegen férfi is ott van. Lehet, hogy amikor túl vagy az etetésen, altatáson, tisztába tevésen és arra a rövid időre épp aludnál egy kicsit és nem látogatókra vágysz. Szerintem 48 órát kibírunk úgy, hogy nincs folyamatosan mellettünk a párunk, otthon meg már együtt lehetünk úgyis éjjel-nappal. A családdal, rokonokkal, barátokkal is meg lehet egyezni, hogy pl. inkább du. jöjjenek, de ekkor is nehezen kiszámítható még, hogy időben pontosan mikor is fogunk szoptatni éppen.
õszike
 
 


Én kissapkával és kiskesztyűvel is készülök, nehogy megkarcolja az arcát, ha túl élesek lennének a körmei (ezt mástól hallottam)
ruhát gondolom csak elhozatalra kell vinni, ugye? legalábbis a MÁV-ban a kórház ruháiban vannak a babák. Ez a Szabolcsban is így van?

hát ez a sterilizálás sem egyszerű...talán meg lehet kérni a nővéreket, az lenne a legkönnyebb megoldás, persze nekünk. Na meg ez attól is függ, hogy hányszor kell ezt eljátzsani egy nap. Lehet, hogy egyszer sem...mivel nem is lesz mit lefejni.
A biztos, hogy ez a szoptatáskérdés nagyon összetett, és egyénenként más-más. Babafüggő, mamafüggő, stb..
Én azért bízom abban, hogy majd a szülésznő, akit fogadunk szülés után is készséggel válaszol az ezernyi kérdésemre, ha már esetleg a csecsemősök nem lesznek túl kommunikatívak..

Én remélem, hogy nem járnak be látogatók a szobába, mert az nagyon kényelmetlen lenne pl. szoptatáskor - pelenkázáskor (főleg, hogy nem megy rutinból majd, és bénázok..), meg egyáltalán a tena bugyinkban mászkálva, ki tudja mikor milyen baleset történik, főleg az első napon. Engem zavarna. Én is ki tudok majd menni a páromhoz. A MÁV-ban egyébként épp ez tetszett (ne tudom az átalakítás óta hogy van), hogy a látogató nem mehet be a szobába, de gyakrolatilag a szoba előtt van a találkozó a rokonokkal, tehát nyomon követhető, ha a baba sírna éppen. ÉS az ablakon keresztül meg is mutatható a kíváncsiskodóknak. Higénikus is, mégis baráti megoldás. Na mindegy, valszeg erről lemaradok...
Vendég
 


Sziasztok!
Hát pironkodom, de nekem még mindig a tegnapi a véleményem! Nem sikerült kialudni! :lol:
És azért lesz császár, Csim, mert farfekvéses a lánykám! És ugyi első gyerek, és ugye elsőnél nem kockáztatnak a dokik! Rólam meg nem is beszélve! :wink:
És ezek után nem csodálkozom, h nem akartok a szobatársam lenni! :roll: :lol:
Hát ez van!

Kép
ermoni
 
 


Mi a helyzet Nálatok a gátmasszás kérdéssel? én eddig csak olyannal találkoztam, aki elkezdte, majd 1-2 alkalom után nem csinálta, mivel kellemetlen volt.
Hamarosan kellene elkezdenem, nem tudom beleinvesztáljak-e egy olajba, vagy csak ez is egy felesleges befektetésem lesz...???

(ja, nyilván ez a kérdés a császárosoknak nem érdekes...)

üdv
Vendég
 


Ermoni, ne viccelj :-) Ezt mindenki úgy csinálja majd, ahogy magának a legjobbnak gondolja, sem egyik sem másik verzió nem elítélendő.
Egyébként a szülésznő azt mondta a látogatáson, hogy sokan, akik első napra ki is követelték maguknak a babát éjszakára, a másodikon már beküldték. A mávban úgy tudom, hogy az első éjszakára volt csak lehetőség beadni, a többin már nem volt mese, anyuka kellett, hogy gondoskodjon róla, hiszen otthon sem lesz ez másképp. Itt viszont, ha nyitott a lehetőség, és a körülmények úgy alakulnak (pl. császár, késő esti szülés, félhulla állapot :-) lehet, hogy a most még nagyon eltökélt anyukák (pl. én is :-) úgy döntenek majd, hogy mindenkinek jobb, ha szakértő kezekbe kerül a baba éjszakára, még ha ezzel a cukros vizet is kockáztatjuk :-( Arra meg aztán tényleg nehéz lenne a nővéreknek figyelni, hogy beküldős anyukát ne tegyenek egy szobába benntartós anyukával :-), így is elég megoldani, hogy aki babás szobában szeretne lenni azt ne kelljen a 3 óránként szoptatósba tenni helyhiány miatt.
3 napot biztosan kibírunk bármilyen szobatárssal, és látogatók nélkül (csak azért ha apa ott lehetne, az nagyon jó lenne.... :D )
kertikiri
 
 


Babett, én sajna meg sem próbáltam gátmasszázsolni. Igazán azt sem tudom melyik a gátam ... na jó viccelek. De tényleg, nem merném magamnak csinálni. De ha a bejáráson a szülésznőt megkérdezed, biztosan elmagyarázza. Nekünk is elmondta annó, mert rákérdeztünk, de sokat nem jegyeztem meg belőle, mert tudtam, hogy ez nem az én műveletem lesz. Vagy esetleg a neten valami leírást, vagy netán videót :shock: talán lehet róla találni.
Én részemről a málnalevél teát és a homeós bogyókat veszem magamhoz, és bízom benne, hogy ha másképp nem is, de pszichésen hatni tudnak majd rám, hogy minden okésan menjen :lol:
kertikiri
 
 


Kertikiri, hogy őszinte legyek, nekem sem sok fogalmam van egyenlőre, hogy hogy is kellene nekiállni :? szóval egy video lehet, hogy jól jönne :D
A málnalevél teát persze én is bevetem hamarsoan, és már homeop. bogyót is vettem a szülésre, ami a tágulást segíti mad elvileg. Csak ezzel a masszással estleg a vágást lehetne csökkenteni, netalántán elkerülni...A remény hal meg persze utoljára... :wink:
Vendég
 


Babett,
http://www.nandu.hu/magyar/szules/szulkepek.htm
Én egyelőre nem tudtam megnyitni őket, nem is biztos, hogy meg akarom :D de hátha Neked sikerül, és hasznos :D
kertikiri
 
 


kertikiri írta:Ermoni, ne viccelj :-) Ezt mindenki úgy csinálja majd, ahogy magának a legjobbnak gondolja, sem egyik sem másik verzió nem elítélendő.
Egyébként a szülésznő azt mondta a látogatáson, hogy sokan, akik első napra ki is követelték maguknak a babát éjszakára, a másodikon már beküldték. A mávban úgy tudom, hogy az első éjszakára volt csak lehetőség beadni, a többin már nem volt mese, anyuka kellett, hogy gondoskodjon róla, hiszen otthon sem lesz ez másképp. Itt viszont, ha nyitott a lehetőség, és a körülmények úgy alakulnak (pl. császár, késő esti szülés, félhulla állapot :-) lehet, hogy a most még nagyon eltökélt anyukák (pl. én is :-) úgy döntenek majd, hogy mindenkinek jobb, ha szakértő kezekbe kerül a baba éjszakára, még ha ezzel a cukros vizet is kockáztatjuk :-( Arra meg aztán tényleg nehéz lenne a nővéreknek figyelni, hogy beküldős anyukát ne tegyenek egy szobába benntartós anyukával :-), így is elég megoldani, hogy aki babás szobában szeretne lenni azt ne kelljen a 3 óránként szoptatósba tenni helyhiány miatt.
3 napot biztosan kibírunk bármilyen szobatárssal, és látogatók nélkül (csak azért ha apa ott lehetne, az nagyon jó lenne.... :D )


Kedves Kertikiri,

Ebben a kérdésben is totál egyetértek! Most még kőkemény 24 órás rooming-int képzelek el, de aztán lehet, hogy magam fogom a manót éccakára leadni (igaz, készülök cumisüveggel, babavízzel, hogy mást ne adjanak neki, és amúgy is rossz alvó vagyok, ámde meggyőző kommunikátor, ha éjjel felébredem, kikönyörgök egy szoptatást). Ki tudja, milyen állapotban leszek...

De apa az kell. Van annyi intelligenciája, hogy ha a szobatársam valamilyen kényes művelethez készülődik, akkor kimegy. Amúgy is csak délután lesz benn, egyrészt mert délelőtt vizit van úgyis, másrészt mert délelőtt bevásárol, ebédet vesz nekem, gondoskodik a macskáinkról, mos, vasal, amit kell. Mert egy tündér.


Gátmasszázs. Én csinálom. Homeós bogyókkal is készülök, a málnalevél teát is iszom, de ezt is megpróbálom, hátha ér valamit. Interneten, ha rákerestek, vannak részletes leírások. Nem egy bűbáj, de a szülés se lesz az...

Üdv:

Lilly
waterlilly
 
 


Sziasztok!
Én is a Szabolcsban szültem kettőt, a másodikat tavaly májusban.
Sterilizálás: a csecsemősöknél, onnan hozhatod a mellszívód, oda viheted a lefejt tejcsit is, amit őszintén szólva nem sikerült kitapasztalni, hogy oda adnak-e a babának.
babaszoba? Nekem egyszer sem. 3 óránként kihozták a babákat és jó órát kinn is hagyták. Mire utánna fejtem, elsétáltam megkérdezni, hogy mennyit evett a babó, addigra szépen el is telt az idő, volt hogy épp csak egy órám maradt a következő találkáig. Addig mentem büfébe, sétálni, tusolni ( a gátsebemet legszívesebben egész nap áztattam volna, hogy ne feszüljön), látogatóval voltam, vagy, mivel én is ott dolgoztam egy másik osztályon oda jártam át csacsogni.
Éjszaka: este 10-kor hozták őket utoljára. 11 mire elvitték vagy később, utánna a szokásos fejés. Szinte mindig éjfél volt mire lefeküdtünk.
6-kor kezdték hozni újra a babákat, addigra már lázmérő miatt ébresztő volt. Gyors tusolás, és már kezdődött is a nap újra.
Nekem volt párszor, persze napközben, hogy szóltak hozzam ki szünet alatt is a lányom, mert annyira ordít. Nem pótoltak egyből Ők.
A tejem pedig olyan jól beindult -attól függetlenül, hogy külön "laktunk"- , hogy a fiam 16 hónapos és mindig kér esténként egy kicsit, de 6 hónapos koráig csak anyatej volt.
Minden jót Nektek, és ne aggódjatok.
Amit írtam már több, mint egy éves, akkor még más volt a hangulat arra felé.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Anikó: köszönjük a részletes saját tapasztalatos leírást a nagy dilemmánk közepén...Látom, Te már nem kicsit vagy gyakorlott ezekben a kérdésekben :D
hát nekem már ez a verzió is nagyon sűrűnek hangzott, ezek után már el sem tudom képzelni milyen a 24 órás "szolgálat". Abba egy séta vagy tusolás sem fér bele????? telsejen elbizonytalanodtam...
Most már végképp nem tudom, hogy mit is válasszak majd, na persze ha egyáltalán lehetőség lesz rá, hogy válasszak...
azt hiszem majd kikérem a fogadott szülésznő véleményét a kórházlátogatáson....

üdv
Vendég
 


Szia Babett!
Természetesen,akkor tolod be a babaszobából a picit amikor csak akarod, így jut időd magadra is. De senki ne érezze magát rossznak, ha nem megy a babájával egy szobába, mert úgyis épp elég időt együtt tölthetnek.
Velem együtt volt benn egy ikres anyuka is. Ő volt, hogy kérte hagyják kinn a piciket, mert akkor ébredtek fel, amikor vitték volna őket vissza. Ez sem volt probléma. Sőt, volt, hogy Ő etette meg üvegből a babákat, kiadták a tápszert, vagy a lefejt tejcsihez adtak üveget.
Tehát, babaszobán kívül is rugalmasak voltak.
Ha valaki fél egyből belevágni a rooming-os szobába, akkor érdeklődjön tudnak-e még ilyen lehetőségeket kínálni, mert ha igen, akkor nincs mitől tartani. Baba is lesz, meg egy kis pihenés is.
A másik előnye pedig az, hogy jobban meg tudják mutatni az újszülött ellátást. Bár, ha tényleg olyan kevesen vannak, akkor nem tudom mire van idejük.
Üdv,
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!
Szeretném megkérdezni tőletek, hogy a Kanizsai doktornő ott van-e még a Szabolcsban?
Nekem két fiam van, 3 és 7 évesek, mindkettőt a Szabolcsban szültem. Megmondom őszintén, hogy én különösebben nem terveztem előre semmit a baba-mama szobán kivül. Nem voltam ismerkedni, nem volt választott szülésznőm. Mindkét esetben kaptam beöntést és borotváltak is, az első alkalommal érzéstelenitést sem kaptam, mert már nem volt rá idő. A kórtermek eléggé lepusztultak voltak akkor, gondolom, ez most sincs másképp. Nekem sajnos egyik esetben sem volt tejem, be sem indult, az okát nem tudom, pedig mindent megtettem érte. A kisebbik fiam be is sárgult, kék fényt is kapott két napig.
Most pedig van két szép, okos és egészséges gyermekem, akik mindenért kárpótolnak. :D
Mindezt azért irtam, hogy nem az a lényeg, hogy mi lesz a kórházban, kár nem fogja őket érni akkor sem, ha esetleg megkapják azt a cukros vizet, akkor sem, ha nem lesznek veletek egész nap, akkor sem, ha nem olyan lesz a vajúdás, ahogy álmaitokban elképzeltétek, és még sorolhatnám.
Arra gondoljatok, hogy az a pár nap valahogyan csak eltelik (én még 5 napig voltam bent spontán szülés után), és akármi is történt a kórházban, csak a szépre fogtok emlékezni.
Mindenkinek jó babázást kivánok:
Anna
nagyanikó
 
 


Sziasztok!
Anikó, ksözönjük a tájékoztatást!
Mostmár tényleg én is elbizonytalanodtam az együtt vagy külön kérdésben, tényleg sok mindentől függ :shock: egyrészt, hogy mikor szülsz, éjjel vagy napközben..
Én minden esetre belevágok a babamama szobába, és max ha úgy látom, nem tudok pihenni, akkor beviszem. Lehet, hogy önző dolog, de úgy gondolom, itt még megvan rá az esélyed, hogy szakértő kezekben hagyd, és pihenj egy kicsit a "sokk" után, otthon már ezt nem tudod majd megtenni...ott tényleg 24 rooming lesz :wink:
És perzse reménykedek, hogy szépen tudunk szopizni, és lesz tejcsi is.. :roll:
A gátmasszázs tőlem is távol áll.. :oops: de a málnalevél teát iszom én is..
Szobatárs kérdésben reménykedek, hogy egy segítőkész, 2.gyermekeas anyuka lesz velem, aki átsegít a kezdeti bénázásaimon.. :? vagy pedig együtt bénázhatunk egy szintén elsőbabás anyukával.. :)

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Anna!
A Kanizsai doktornő már nem vállal szülést, én is nála szültem mindkettőt, és augusztusban kérdeztem rá a dologra.
Egyébként nekem az Atalai doktornő azt mondta, hogy minden dolgozó átmegy a Mávba, többek között a Kanizsai dr- nőt is ott meg lehet találni, de csak gyereknőgyógyászatot csinál.
Én is ezért nem maradtam az intézménynél. Ha új orvos, akkor tudok közelebb is menni szülni.
Vicsok, egyetértek Veled. Mártírkodásra nincs szükség. Meg kell kérdezni a lehetőségeket előre, és így talán könnyebb dönteni.
Anikó.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


nagyaniko:
köszönjük a bíztatást! gondolom, hogy 3-7 év múlva én is feleslegesnek fogok tartani egy csomó kérdést, amin most mi - főleg elsőszülők - problémázunk. Sosem voltunk még ilyen szituban, és nem beszélve arról, hogy alig pár hét választ minket el a nagy eseménytől. És persze mindent a lehető legjobban akarunk csinálni, ami a babának is jó!
Na és persze (gondolom) a nagy többség már nem is dolgozik, így el kell ütni az időt a egetverő nagy dilemmáink megtárgyalásával :D
Azért remélem mindenki jól dönt majd, ha épp oda kerül az adott körülmények közé...de persze utólag már úgyis az is mindegy lesz.. :?
Vendég
 


Sziasztok!
Csak gyorsan... hát én nagyon nem szeretném, ha más férje/párja észrevenné, h mondjuk alul-felül folyik belőlem minden (mer' ugye nem biztos, h előre szólni tudok, meg h erre figyelnem kéne, h bocs, de menj ki, mert....)! És én ezért nagyon jónak tartom, h a Szabolcsban nem engednek be senkit a szobába! Bár biztos nehezebb lesz a férjem nélkül lenni, aki rengeteget segíthetne, de h másokat feszélyezzen, miközben ő is kellemetlenül érezné magát! Á, nem! Kibírjuk, mert mi erősek vagyunk! (Remélem!)
Én is tapasztalt anyukával szeretnék együtt lenni! Ti olyan sokat tudtok arról, ami nekem (talán mondhatom: nekünk) még teljesen ismeretlen, új! Azért remélem sikerül beletanulnunk nekünk is, viszonylag gyorsan!
És még azt is gondolom, h mindenki úgy csinálja jól, ahogy ő akarja!
És tényleg jó lenne olyan anyukával együtt lenni, aki hasonlóan gondolkodik...
Hát nem tudom meddig tudok még jönni, mert egyrészt én még dolgozom (igaz itthonról), másrészt hétfőn eldől mikor lesz a császár... :roll: :?
Ha nem jönnék... kitartás lányok! Mindenkinek nagyon jól fog menni, és egészséges, boldog babákkal jövünk ki hamarosan a Szabolcsból!

Kép
ermoni
 
 


Anikó!
Köszönöm szépen a válaszod Kanizsai doktornővel kapcsolatban. Tulajdonképpen engem már nem a szüléssel, hanem a nőgyógyászattal kapcsolatban érdekelne, de majd megpróbálom felhivni a mobilján vagy a magánrendelőjében.
Anna
nagyanikó
 
 


Sziasztok

Kedd este megszületett a kislányom a Szabolcs utcában :)

Indított szülés volt, mert egy héttel túlhordtam.

6-kor már túl voltam a beöntésen, htkor mentem fel a szülőszobára, ott CTG-re tettek. 9-kor kaptam az oxycotint, és rá nem sokkal burkot repesztett a dokim. Hétfőn már egy ujjnyira nyitva voltam, de sajnos ez az állapot sokáig stagnált. A burokrepesztés fájt, mivel fájásom nem volt, még nagyon sokáig. Egy óra körül még csak bő egy ujjnyira voltam nyitva, szóval szinte semmit sem haladtunk Csak feküdni tudtam az infúzió és a CTG miatt, de amikor szóltam, rögtön leszedtek mindenről, és mehettem WC-re, zuhanyozni. Délután 3-kor tartottunk két ujjnyinál, akkor kérdezték meg harmadszor, hogy kérek-e EDA-t. Én még mindig gondolkodtam, bár nagyon erősek lettek a fájások, aztán a dokim mondta, hogy szerinte ne gondolkodjak annyit, mert ha császár lesz belőle, akkor úgysem kérdezik, hogy kérek-e, csak adják. Így hát kértem. Nem bántam meg, mert volt másfél jó órám 4 körül még mindig nem volt semmi előrehaladás, a dokim azt mondta, várjunk még azért, hátha... 5 előtt szóltam, hogy kiment a fájdalomcsillapító hatása, nagyon fáj, adtak újabb adagot, de nem hatott, sőt, egyre jobban fájt minden. 1/4 6-kor szóltam, hogy nagyon kell pisilnem és kakilnom, megvizsgált a szülésznő, és csak annyit mondott: "Mindjárt anyuka lesz!" Rögtön szólt a dokimnak, aki kb két percen belül ött termett, és elkezdődött a szülés. Az EDA hatását már kicsit sem éreztem, nagyon fájt, és nagyon fáradt voltam, de 17:55-kor kicsusszant Zsófi A végére eléggé elveszítettem a fejem, nem nagyon emlékszem rá, hogy mi történt, csak arra a pillanatra, hogy véresen és magzatmázosan a hasamon szuszogott a kislányom!

A dokim (Zilahi Gábor) és a szülésznő (Rozi) végig nagyon rendesek voltak, nem is vizsgált meg más, és ők is mindent megtettek, hogy nekünk jó legyen. A dokim a végén annyira higgadtan kezelte a helyzetet, nagyon jól kezelte azt, hogy én már magamon kívül vagyok. Örökre hálás leszek neki, hogy várt, és nem császározott meg.

A férjem is végig benn volt, nélküle nem sikerült volna!

A szülés után még 50 percig varrtak össze, volt gátmetszés is, meg sajnos belső varrat is kellett, meg hüvelyi külső is, ma megyünk varratszedésre.

Kétágyas szobába kerültünk, nekem mindenkivel jó tapasztalatom volt, mindenki kedves volt, a csecsemősök segítőkészek, de kérdezni kell, mert sok a dolguk.

Én rosszabbra számítottam kórházilag, de nagyon elégedett voltam mindennel, úgyhogy kitartás! :)
Vendég
 


Panndi: Gratulálok a kislányodhoz!!! :wink: :D Örülök nagyon, hogy a szülés végül jól alakult és a kórházi bentléted is a vártnál sokkal jobb lett!!!
lamme
 
 


Panndi! Gratulálunk! Mekkora Zsófi? És a megszületése után oda tették a pocakodra?
kertikiri
 
 


53 cm, 3250 gramm, és rögtön rámtették :) Aztán sajnos a varrások idejére nem volt rajtam, de ez érthető :)
Vendég
 


Panndi, nagyon jó babázást, és sok finom tejcit Zsófinak!

Ermoni, Lilly, Ti hogy álltok? Nekem kedd lenne a napom, de még semmi jel.... sztem túl fogom hordani....
kertikiri
 
 


Panndi!
Nagy gratula és annyira jó, h elmesélted pozitív élményed, mert nekem nagyon kell az ilyen "biztatás".
Kertikiri! Mi még "egyben"... Megvárjuk, h a jövőheti műtéti rendbe hogyan férünk bele :roll: :? . Szó se róla, én be vagyok t*jva a császártól rendesen, de majd csak lesz valahogy! (És velem még a férjem sem lehet ott... ugye a műtőben...:? )
És Te, hogy bírod ezt a várakozást? Én néha úgy érzem megbolondulok és hisztis vagyok! Rossz a kedvem, utálok mindent és mindenkit! Normális ez? :shock:
Többiek?
Vigyázzatok magatokra és a csöppségekre!

Kép
ermoni
 
 


Sziasztok!

Én is még egyben... Szerdán telihold lesz, meg egy jó kis hidegfront, remélem, akkor beindul az akció....

Csatlakoznék Ermonihoz: nekem is borzasztó rossz a kedvem, de már péntektől... :(

Panndinak hatalmas gratula a kislányához, és ezer köszönet, hogy ilyen részletességgel leírt mindent... Mostanában nem ő az első, akitől azt hallom, hogy a végére már gyakorlatilag nem tudott magáról... :shock: Ügyes voltál, Panndi!

Kertikiri, jó lenne együtt lenni benn...

Üdv mindenkinek:

Anett
waterlilly
 
 


Szia Panndi,

Gratulálok Nektek, úgy irigyellek, hogy már túl vagy rajta. Én is már számolom visszafele a napokat 1000-rel. Mi 10.01-re vagyunk kiírva, de nagyon bízom én is a szerdai teliholdban és hidegfrontban.

A kedvemmel szerencsére nekem nincs gond, de már nem merek nem igazán merek a lakástól messzire mászkálni.
õszike
 
 


Hú, ha ez a szerdai telihold igaz, akkor jó kis tömegre lehet számítani akkortájt :D
Én szerencsére nem vagyok ideges egyáltalán, inkább várom, hogy történjen végre valami. Remélem nem kell indítani a végén, hanem magától is tudni fogja mi a dolga :-) Csak az lesz rossz, ha naponta vagy kétnaponta kell majd bemászkálnom a Szabolcsba ctg-re, mert tőlünk nagyon messze van. Meg persze remélem, hogy észre fogom venni a jeleket. Bár én most úgy érzem, hogy az én gyerekemre még holmi telihold sem lesz hatással, annyira eltökélte, hogy nem jön és kész :-)
kertikiri
 
 


Sziasztok!
Még sosem fórumoztam, de a Szabolscban szültem 2006. májusában Rékust és most várom második babánkat, akit szintén ott fogok, így gondoltam, megosztom Veletek tapasztalataimat :)
Szóval, az általatok felvetett néhány gondolat:
baba-mama szoba: nekem azt mondta a prof. (Egyed Jenő), hogy nem leszek rosszabb anya attól, hogy az első pár napban nem alszom a babával. Szülés után kell a pihenés. Én egyetértettem, és így sima szobában voltam. Rékus így is 3 óránként velem volt este 11-ig, a tejem 2 nap után beindult, és bár nem tudom, éjjel a lefejt tejet adták-e neki, vagy teát esetleg, semmi gondunk nem volt 5 nap után otthon, szépen szopizott, és gyarapodott, és a lelki kötöttséggel sincs semmi baj. Pedig Rékus soha életében nem aludt velünk az ágyban és 7 hónapos koráig éjjel is szopizott, ha akart.
Mellszívó: én vittem be, és minden fejés után beadtam atejet, és a nővérek kifertőtlenítették a szívót. Volt egy tálva a csecsemőszobában az ajtó mellett, onnan vette el mindenki a magáét :) Ha kérdésem vagy bajom volt, nekem mindegyik nővér nagyon sokat segített, fejni is, szoptatni is és az utolsó bent töltött estén együtt fürdettünk :)
Fűtés: márciusban bent kellett töltenem 1 hetet, akkor még dög meleg volt a kórházban, tüzelt a radiátor :) de úgy emlékszem, hogy májusban a bébiknél még mindig ment a fűtés, nagyon meleg volt bent. De azért vigyetek takarót, hátha szükség lesz rá :)
Nem tudom, az átszervezések óta mi változott a csecsemőosztályon, de nekem semmit nem kellett vinnem. Pelust, mindent kapott a manócska, csak a hazamenős rucit kellett vinni :) még hálóinget is atak volna nekem, de azért azt vittem, bár szülésnél inkább a benti "piszkoltam" ;)

Húú, más most nem jut eszembe, de kérdezzetek nyugodtan :)
sziasztok
agica123
 
 


kertikiri írta:Hú, ha ez a szerdai telihold igaz, akkor jó kis tömegre lehet számítani akkortájt :D
Én szerencsére nem vagyok ideges egyáltalán, inkább várom, hogy történjen végre valami. Remélem nem kell indítani a végén, hanem magától is tudni fogja mi a dolga :-) Csak az lesz rossz, ha naponta vagy kétnaponta kell majd bemászkálnom a Szabolcsba ctg-re, mert tőlünk nagyon messze van. Meg persze remélem, hogy észre fogom venni a jeleket. Bár én most úgy érzem, hogy az én gyerekemre még holmi telihold sem lesz hatással, annyira eltökélte, hogy nem jön és kész :-)


Szia Kertikiri!

Nekem dettó ugyanez a nyűgöm: úgy érzem, a baba nagyon is jól érzi magát benn, semmi jele, hogy ki akarna jönni, és semmi kedvem naponta ctg-re mászkálni a jövő héttől, mert már most sem szívesen megyek el messzebbre hazulról, főleg nem tömegközlekedéssel... A szülésindításról meg hallani sem akarok, attól baromira félek...
:shock:
waterlilly
 
 


waterlilly írta:
kertikiri írta:Hú, ha ez a szerdai telihold igaz, akkor jó kis tömegre lehet számítani akkortájt :D
Én szerencsére nem vagyok ideges egyáltalán, inkább várom, hogy történjen végre valami. Remélem nem kell indítani a végén, hanem magától is tudni fogja mi a dolga :-) Csak az lesz rossz, ha naponta vagy kétnaponta kell majd bemászkálnom a Szabolcsba ctg-re, mert tőlünk nagyon messze van. Meg persze remélem, hogy észre fogom venni a jeleket. Bár én most úgy érzem, hogy az én gyerekemre még holmi telihold sem lesz hatással, annyira eltökélte, hogy nem jön és kész :-)


Szia Kertikiri!

Nekem dettó ugyanez a nyűgöm: úgy érzem, a baba nagyon is jól érzi magát benn, semmi jele, hogy ki akarna jönni, és semmi kedvem naponta ctg-re mászkálni a jövő héttől, mert már most sem szívesen megyek el messzebbre hazulról, főleg nem tömegközlekedéssel... A szülésindításról meg hallani sem akarok, attól baromira félek...
:shock:



Csajok nyugiiii :) (persze ezt könnyű mondani...:)
én is sürgettem Rékust, és 2 hét idegbaj lett belőle :) szépen kivárta a napját, plussz még egy napot, pedig már 2 hete 2 újjnyira nyitva voltam, és a beékelődést olyan szinten éreztem, hogy néha azt hittem, ha lépek még egyet, kikandikál a fejebúbja :) reggel 7-re sima vizsgálatra mentem abizonyos napon, és UH-n közölte a doktornő, hogy húzzak bele mert annyira lent van már rékus feje, hogy nem tudja megmérni...gondoltam, ha rajtam múlna...:)
aztán útban a doki felé éreztem egy nagyobb görcsöt, de semmi extrát, majd prof. közölte, szülünk :) fájások sehol, dehát gondoltam, ő tudja :) volt burokrepesztés (szerintem nem olyan vészes), oxitocyn és végre beindult a verkli :)
Ne féljetek a szülésindítástól, nem olyan gáz. Bízzatok a bébiben, magatokban és a dokiban :)
Én végül kértem EDA-t, ami tökre felgyorsította a dolgot, Rékus a reggeli UH-t is számolva 5 óra alatt kint volt :)
agica123
 
 


Panndi,

gratulálok a babához!!!! Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataid!

Ágica, köszönöm Neked is az infót!!!


Tudja esetleg valaki, hogy légzésfigyelőt kell-e vinni, hogyha szeretném, ha a babánk velem lehetne? Továbbra is úgy tervezem, hogy éjszaka is együtt legyünk, el sem tudom képzelni, hogy beadjam a csecsőmökhöz, én úgy voltam nyugodt az elsővel is, hogy ott szuszogott mellettem.
emendora
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: