Új privát üzeneted érkezett!

Ja!

És valaki női dokiról kérdezett! Én Cseh Erikáról hallottam nagyon jókat több embertől is, és egyszer amikor ott várakoztam, hallottam amikor egy kismamával beszélt telefonon, nagyon kedves volt. Egy másik kismamája meg a vérvételen várakozott, hozzá is odament pár szólt szólni. Azt hiszem Zuglóben van magánrendelése, de ez nem biztos. Hátha valaki többet tud róla, mert az a baj, hogy ha betelefonálsz a kórházba, nem lehet úgy kérni időpontot, hogy hozzá, csak ha tudod melyik napon rendel, akkor arra a napra kérsz időpontot. De ha van egy rendesebb recepciós a pultnál, akkor hátha segít, vagy nővérek az osztályon. Valahogy biztos meg lehet taláni őt, vagy telefonszámát elkérni.

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia Tabati! Emlékszel még rám!!! Akkor igaz még csak a lagzira készültél ugy emlékszem, de lehet, hogy már a fogantatásra is! De már olyan régen volt, hogy bevallom nem emlkészem! Közel 2 év után nekem is sikerült zebrásat tesztelni! Boldogságom határtalan! De ezt te is tudod! Te jársz a korházba szülés felkészitőre?? Van szülésznőd?? Vagy ajánlottak neked már valakit?? Szeretnél egyáltalán??? Na jó sok kérdést zuditottam rád hirtelen! :roll: :roll: :wink: :oops:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Tabati

Asszem Cseh Erika nincs már a khban Tarcsán, ha jól hallottam
Vérképet megnézem neked holnapra.

Üdv,
Magdi

KépKép
hugic
 
 

 
 

Hugic nekem is azt mondta az egyik ismerősőm hogy Cseh doktornő már nincs a kórházba ő nála akart szülni.

Kép
viccmano
 
 


Tényleg nincs? :shock: Hát nemrég még ott láttam...ez sajnálatos hír, mert tényleg csak jót hallottam róla.

Hugic!

Köszi az infót, ha sikerül megnézned! :)

Nócika!

Emlékszem rád, csak azt nem tudtam, hogy te Monori vagy és szintén Kistarcsán tervezel szülni...vagy lehet, hogy keverlek valakivel? :oops: :roll:

Hát ha akkor már a lagzira készültem, akkor túl voltam egy méhenkívülin, úgyhogy valószínűleg a fogantatásra is. :wink: :lol:

Nem is olyan sok kérdés! :lol: Még nincs szülésznőm, de ajánlottak már valakit (többet is, nemsokára felhívok valakit ezügyben). Fogadott dokim nem lesz, én is csak szülésznőt szeretnék fogadni.
Szülésfelkészítőre nem járok, mert nem jó az időpont, dolgozom, beleesik a munkaidőmbe. De ha szabin leszek, vagy az utolsó hónapban amikor már izzhon leszek, eljárok majd. Amit meg nem tudok, úgyis megkérdezem itt a fórumon, meg remélhetőleg a szülésznőm is tud majd segíteni.

Te hogy viseled a várandósságot? Remélem nálad is minden oké, nálam szerencsére eddig még semmi probléma nem volt, és ez így is marad. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia Tabati! Pewdig a lakcímet Priviben beszéltük át!!! Lehet igy már segitettem!! :lol:
Örülök, hogy nem volt sok a kérdés!
Ha megismerkedsz egy jó szülésznővel szívesen venném, ha nekem is megmondanád ki az, ha nem titok számodra! Én is keresem az igazit!
Amugy én sajna itthon vagyok szinte az elejétől kezdve! Most is kifele kacsingat a babom a doki szerint meg az uhu szerint! Sokat szinte egész nap pihennem kell! De egyébként teljesen jól viselem!
És te a korházba jársz terhesgondozásra?? Nekem a telefonba azt mondták oda nem lehet járni! Na ezt nem értem! Van olyan akihez állandoan jársz vagy aki épp rendel??

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

:D Na, így már tényleg emlékszem!! :D Csak sok idő eltelt már azóta.

Mit jelent az, hogy kifelé kacsingat a babád? :shock: Nyitva a méhszáj, vagy mifene? :? Ez nem jó hír, de akkor gondolom betartod a pihenést, fekvést.

Igen a kórházba járok. Ezen mindenki csodálkozik, én sem értem igazán hogy van, meg mi is az, hogy terhesgondozás, de elmesélem, hogy nekem hogy voolt.
Amikor volt a méhenkívülim, akkor ismertem meg azt a dokit akihez most járok. Bár több dokival is volt dolgom és mindegyik szimpi volt, mégis őt választottam, hozzá mentem vissza kontrollra és akkor azt mondta, hogy minden rendben, majd találkozunk ha újra pozitívat tesztelek. És amikor ez bekövetkezett, éltem az invitálással :lol: felhívtam a kórházat és mondtam a doki nevét, hogy hozzá kérnék időpontot. Nekem is azt mondták, mint neked, de aztán megenyhült a recepciós annyira, hogy mondta, hogy milyen napon szokott általában rendelni, akkorra ad, de ne vegyem tutira, hogy ő is lesz ott akkor, mert ez változhat, szabadságolások stb.
De szerencsémre ő volt ott és onnantól már minden vizsgálat után kérhettem hozzá magam a következő vizsgálatra. Egyébként ő küldött vérvételre is stb. Csak egyszer volt, hogy szabin volt és helyettesítették amiről nem tudtam, de ha már ott voltam megvizsgált a másik doki is.
A védőnőm sem érti, ezt hogy lehet, de én nem kívánok egy csomó pénz kifizetni a magánrendelésén, ami ráadásul messze is van, szóval oda tuti nem járnék. De még egyszer sem mondta, hogy menjek oda. Az itteni doki meg nagyon nem szimpi, meg a vérvétel is elég gázos, sokat kell várni stb., úgyhogy ez nekem ideális. Ja, és pecséteket is kapok rendesen, úgyhogy minden oké. Felkérni meg nem akarom a szülésre, csak szerettem volna, ha a várandósságomat ugyanaz a doki kíséri végig.
Lehet, hogy szerencsém volt vagy ilyesmi, nem tudom, de főleg az elején, amikor még annyira bizonytalan voltam mindenben, fontos volt nekem, hogy ugyanaz a doki legyen.Most már nem érdekelne, ha váltanom kéne, mindegy ki van. A következő várandósságomnál meg már ezekkel a genetikai vizsgálatokkal is tisztában leszek.

Hát ennyi a történet. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!
Hát igen elég rég nem beszéltünk és az igazat megvalva nem is tudom az okát! Valamiért nem írtam már a 2009-es topikba, de esküszöm, ha agyon ütnek se tudnám megmondani miért!
Hát neked akkor tényleg nagy szerencséd volt! És ott milyen az uhu??? Apa bemehet veled??? Nekem volt egy álandó dokim nem itt MOnoron, hanem pestre jártam aki a 12. heti uhun közölte, hogy keressek magamnak másik dokit ott ahol szülni akarok! Na gondolhatod! Sok álmátlan éjszaka következett! Felhivtam a korházat ahol is elutasitoak voltak! Végül itt Monoron van egy doki akihez nagynehezen rábeszéltem magam! Szerinted ne probáljam meg még egyszer a korházat??? Meg azért az csak jobb a korház mint a rendelő! Szerintem! Ott valahogy én is jobb kezekben érezném talán magam!
A helyzet az hogy még nem nyilt ki a méhszályam, de azt mondták közel állok hozzá! Meg az elején sokat görcsöltem és véreztem! A pihit betartom és mindent csak ugy csinálok ahogy nekem és addig amig nekem jó!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Cseh Erika azon a héten ment el, amikor én szültem, a szobatársamnak ő volt a dokija, de már ő sem nála szült. Asszem a SOTE-ra ment, de ha jól tudom, közben veszélyeztetett terhes is.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Tabati,

Vérvételeim az alábbiak szerint voltak:

Első:

12 hetesen volt - ez az anyai vérszérumból végzett vizsgálat, a down szindróma szűréssel kapcsolatban. Itt volt a tarkóredő vastagság mérése is. + 3d uh ajándékba. A vizsgálat 28.000,- forint volt egy magánklinikán. - én inkább ezt választottam a khi helyett. A kórházban elvégzik térítésmentesen a genetikai uh-ot. De azt hiszem ebben az esetben vérvétel talán nincs. Mindenesetre a dokival kell egyeztetni.

Második:

16 hetesen terhességi alaplaborok + afp + Hbsag - majd még egy genetikai uh. a kórházban + kérésemre toxoplasma IgM és IgG

Harmadik:
26 hetesen teljes vérkép, vizelet + terheléses cukor

Negyedik és egyben utolsó:
36 hetesen - teljes vérkép és vizelet + ellenanyag szűrés

Remélem, tudtam segíteni.

KépKép
hugic
 
 


Köszi Hugic! :) Ez jó hír, mert akkor most én is megcsináltatom a teljes vérkép vizeletet a cukorterheléses mellé és nem fognak csodálkozón rámnézni, hogy mit akarok. :lol:

Amúgy neked a várandósságod legelején nem is volt teljes vérkép vizelettel? :shock: Engem rögtön az első (8 hetes) vizsgálatnál oda küldött.

Az a 12. heti amit írsz, azt ismerem, kombinált Down szűrés, amit amúgy a kórházban is elvégeznek, de ott is fizetős, mi beszéltünk róla a dokival, mert most a Sejtbank sok kórházzal kötött szerződést, és azokban a kórházakban ingyenesen elvégzik ezt a szűrést. De Tarcsán lassan őrőlnek a malomkerekek... :roll: őket is megkereste már a sejtbank, de még nem kötöttek szerződést. Mivel én fiatal vagyok, a doki nem tartotta fontosnak, hogy megcsináltassam és bevallom én sem, mondjuk ha ingyé lett volna, akkor miért ne.

Gabilány!

Cseh Erikát sajnálom hogy elment, olyan szimpi volt így ismeretlenül is...és a veszélyeztetett terhessége meg... :roll: a sors fintora, hogy pont egy nőgyógyász küzködik ilyennel...

Már a múltkor is akartam kérdezni tőled csak elfelejtettem. Lehet, hogy butaság, de a magzatvíz akkor is tud szivárogni, ha zárva van a méhszáj? :shock: Mintha valami ilyet írtál volna, de lehet, hogy félreértettem valamit. Vagy akkor neked már eltávozott a nyákdugó, amikor ez történt? Viszont ha így van akkor már nem is teljesen zárt a méhszáj...nem? :oops: :roll: Én csak néha aggódom....tulajdonképpen nem is aggódás csak ilyen fura gondolatok forognak a fejemben, mert sok a folyásom, olyan vízszerű néha és akkor tudok ilyen bugyutaságokon gondolkodni. De a doki mindig megnyugtat, hogy zárva van a méhszájam.

Nócika!

Én azért szűntem meg a 2009-es topicban, mert a "régi" jó ismerősök sorra jelentették be, hogy már nem is aktuális a babaprojekt. Ósió (ha még emlékszel rá) inkább a karrierjével foglalkozott, Encsike párja meg egy vetélés után mondta be az unalmast, hogy akkor most inkább ne folytassák mégsem picit várjanak még a babával, sokan teherbe estek és máshova írtak inkább. Így lassan elmaradoztak, nem irogattak, meg nyár is volt, így szép lassan kihalt a topic.

A kórházi vizsgálatokban nem nagyon tudok tanácsot adni, mert látod én is olyan esetlenül vagyok ott, hogy lehetek is meg nem is...semmi fogadott doki...szóval ezt neked kell eldönteni, bár ha találtál egy jó dokit Monoron, akkor minek váltanál? Nekem az itteni dokikkal volt problémám, ha ez nem lett volna, akkor én sem a kórházba járnék. Amúgy a 12. heti uh ra jött be a férjem, de az még hüvelyi volt, így a nővérke (vagy asszisztens mittomén :lol: ) amikor megkérdeztem, hogy bejöhet e, mondta, hogy ez még hüvelyi lesz. Erre én, hogy nem baj, ő meg furán nézett rám, mintha ufó lennék. Nem nagyon értettem, hiszen a férjem látott már úgy, amúgy sem engem bámult, hanem a monitort nézte. Szóval szerintem beengednék máskor is.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Igen emlékszem rájuk! Sajnálom, hogy mindenkinek másképp alakult!
A korházat meg nem értem, mert a honlapján fel van tüntetve, hogy rendelnek ott is! Vagy ez nem is nekünk egyszerü népeknek szól??? Sajnálom, hogy te a nőgyogyikkal nem jöttél ki! És az arab vagy néger nem tom milyen annál sem probálkoztál be?? Vagy ahoz már direkt nem mentél, mert a többivel gyikod volt?? Az aszisztens nő beg lehet butus volt, mert azt hitte apácskád rád kivi és nem a bébire?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Na mind egy maradok monoron aztán csak szülni megyek oda! Meg a szülésfelkészitőre!
Amugy én a bajcsyban megcsináltattam én is azt a kombi tesztet hálistennek negativ 1:50000, de azért kivi leszek mit írnak az AFP-re mert álitolag az tök para! Állitolag mindenkit csak beparáztatnak na erre kivi leszek! :shock:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Hát azért szerintem lehet menni a kórházba, mert én is ott vagyok, csak nekem is megjegyezte már egy helyettes doki (amikor nem volt az "én" orvosom), hogy miért nem oda járok ahol lakom, mert ott is van terhesgondozás. Viszont vannak kisebb települések, ahol tényleg nincs, így ők csak a kórházba tudnak bejárni. Csak épp a dokit nem választhatják meg.De hát látod, lehet azért ügyeskedni... :wink:

Na, a Bajcsyban én is voltam, pont azért, hogy megcsináltassam a kombináltat, de elzavartak, hogy nem ott fogok szülni, így nem végzik el. :shock: Tulajdonképpen akkor én voltam muja (szokásomtól eltérően), mert elárultam nekik, hogy nem ott fogok szülni, őszinte akartam lenni és épp egy olyan nővért fogtam ki, aki ilyen mufurc volt. Mindegy, én ezt egy jelnek vettem, hogy nem kell ez nekem. Amúgy meg az afp-m jó lett, és te se izgulj előre, főleg, hogy a kombinált jó lett. Erről a beparáztatásról meg az a véleményem, hogy sok mindenre jó a babanet, de épp azt vettem észre, hogy itt gerjesztik ezeket az afp-s "indulatokat" (most nem pont erre a topicra gondolok, nehogy valaki félreértse) egyes dokik meg éppúgy nem foglalkoznak vele, mint ahogy nem is kéne annyira. A védőnőnél találkoztam egy lánnyal, akinek rossz lett az afpje, és a doki mégegyszer megcsináltatta, akkor már jó lett. nem is foglalkozott vele a lány többet.

Itt nálunk csak 2 nőgyógyász van. Az egyik, akit szerettem már csak egy délután rendel én meg akkor dolgozom. A másik meg a görög :lol: , ő van itt minden délelőtt (ami nekem jó) ő meg sem emberileg, sem szakmailag nem vált be. Úgyhogy ennyi a lehetőség. A védőnő szerint most jött ide egy másik doki is, de állandóan változik minden, úgyhogy a következő babunál megint utána kell nézni, hogy ki van itt meg ki milyen stb.

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja! És van itt magánrendelése is egy kórházi dokinak, azon is gondolkodtam, de végül arra jutottam, hogy nem kell nekem magánrendelésre járnom, meg volt már dolgom azzal a dokival is és semmi különös. Pont tegnap tudtam meg, hogy egy ismerősöm barátnője hozzá járt a kórházba. Amikor felkérte szülni, mondta neki a doki, hogy oké, de akkor ezentúl a magánrendelőjébe kell járni (amivel nincs is semmi baj) ami alkalmanként 7000 ft. A szülés 80 ezer és ha szülésznőt is akar választani, akkor csak azt akit ő javasol, mert ő azzal a bizonyos szülésznővel szeret együtt dolgozni, az ő tarifája meg pluszban még 30 ezer. :shock: Hát ha ezt így nekem elővezette volna, tuti hogy csak bámulok rá és még percekig meg sem tudtam volna szólalni. :lol: Hirtelen ez most így soknak tűnik. :lol:

Bár barátnőm is megbénta, hogy megkérdezte a doki tarifáját, mert rögtön mondott egy 100ast a szülésre, ha meg nem kérdez rá, ő magától max 70 et ha fizetett volna. De így kénytelen volt 100 at, ha nála akar még a továbbiakban is maradni. Persze azóta már külföldön van és ott is terveznek maradni, úgyhogy nyugodtan adhatott volna neki kevesebbet. Az más kérdés, hogy leégett volna a bőr a képemről, ha már megbeszéltünk egy összeget, nade nem mindenkinek van ennyi pénze.... :roll:

Így ezt mondtam a férjemnek, akinek ebből az jött le, hogy jó, akkor ezek szerint a szülésznőknek kb. ennyit kell adni. Szóval szerintem te is ennyiben gondolkozz kb. , mintha a múltkor kérdezted volna...vagy nem... :oops: :lol: (annyi helyre írok már, hogy meghasonulok :lol: )

Kép
Kép
tabati
 
 


Tyüha! Info most volt böven! Igen! Igazad van tényleg görög, mert a kerianyám nála volt 1x, mert jött neki egy nem kivánt terhesség! Van már 3 gyereke meg olyan gyogyod szed emivel nem bizti, hogy egészséges lett volna a baba és ugy döntöttek, hogy ha a szíve meg is szakad nem tartják meg! És ez a görög emg nem akarta neki megirni a papirt! Már emléklszem!
100000 Ft 1 szülésért meg alkalmanként 7000?? ez bolond?? Meg nehogy má Ő mondja meg ki legyen az én szülésznőm! Na ne! Ez elég gáz! Én inkább hagytam volna a fenébe! Na nekem ezért nem kéne fogadott doki!
Na most ettől parázok, hogy mit csináljak! Mert ugye én ugy voltam vele, hogy a bajcsyban szülök és ezért én azt írattam a papirra és igy megcsinálták a tesztet! No most nem tudom mi tévő legyek szerinted behajtják rajtam az árát?? Vagy mi?? Tiszta hülyén érzem magam e miatt! Mondjuk lehet felhivom a korházat és ingognitoban utána járok, hogy ilyenkor mi a teendő! Tiszta ciki! Én nem akarok ebből bajt!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Dehogy hajtják be!!! :!: :!: Ne félj nem fogják! Szerncséd volt, ne is foglalkozz vele többet. Én is úgy voltam akkor, hogy két percig ideges voltam a bánásmód miatt, meg átfutott az agyamban, hogy ez milyen hülyeség, hisz még az utolsó pillanatban is megválaszthatom, hogy hol akarok szülni. ha épp akkor váltok valami miatt dokit, vagy költözöm, vagy épp a kórház előtt sétálok és ki akar bújni a bébi, akkor ott fogok szülni. Szóval nem érdemes ezzel többet foglalkozni.

Hú, lehet, hogy félreértetted. :oops: Az itteni magándoki 80 ezret kér a szülésért plusz 30 a szülésznő.

A másik a 100 ezres a barátnőm volt, ő a sote II-n szült.

De mindegyik sok szerintem is. :roll:

Na, nekem meg 2 héttel fiatalabbnak mondta a terhességemet a görög, mert szerintem a fogantatástól számított mindent. Ezért mondták többen is, hogy ha 2 héttel később megyek minden vizsgálatra e miatt, akkor az egész várandósságomat végig fogom idegeskedni, mert állandóan rosszak lesznek a leletek.
Amikor meg a rákszűrés eredményéért mentem vissza (akkor már a kórházba jártam)akkor meg jött a szövegével, hogy nekem ide kéne járnom terhesgondozásra nem pedig a kórházba, meg ha valami baj van, akkor is ők írnak ki táppénzre, de amúgy meg neki mindegy, van elég kismamája....stb....stb.... (az meg más kérdés, hogy órákat kellett várnom erre, meg a leletre. Nem tudom miért nem tudták kiadni soron kívül. egy sima rákszűréses lelet, semmi probléma nem volt) Ja! És megkérdeztem, természetesen a házidokim bármikor kiír ha úgy érzem. Ennyit erről...

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati! Hát végül is igazad van! Miért foglalkozom vele, hiszen lehet épp az ország másik felében vagyok! Meg be sincs írva a kiskönyvembe, ha netán mentővel kéne menjek! És ha másik korház az ügyeletes akkor ugyse oda visz ahova én akarom!
Tényleg! Tudod már, hogy kisfiú vagy hogy kislány?? Mit szeretnétek jobban?? Nevek vannak már talomban??

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


A nemét nem szeretnénk tudni, izgi így, majd kiderül ha kibújt. :wink: De két nevünk már van: Noé, Mirjam

Kép
Kép
tabati
 
 


De furi! De végül is olyan izgis is! Én oolyan kiváncsi természetű vagyok, hogy én nem birnám ugy hogy ha nem tudhatnám meg mi lesz! Szal én már alig várom, hogy menjünk a következő uhura!
Szép neveket választottatok! És egyébként, ha lehetne választani mit szeretnétek?? Tudom egészséges legyen, de akkor is szerintem van az embernek egy csepp kis kivánsága! Én ha lehetne fiucskát szeretnék! Bár apa szerint lány lesz! Mondom szerintem is! Mert a mi családunkban nem igen van lány! Sem náluk! A sogoréknak is csak 5x-re sikerült a csajszi! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Szóval Ők igazi nagycsaládosok! De mondjuk ha csajszink lesz az se baj! Csak lenne már!
És ti apás szülést terveztek???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Tabati: a nyákdugómtól már a szivárgás előtt egy héttel elkezdtem szép lassan megválni. Gondolom, amikor azt mondják, hogy teljesen zárt az ember lánya, az sem jelenti azt, hogy hermetikusan. Nekem tutira zárt volt a belső és a külső méhszáj is, mert még a méhszájlazító tabi vagy zselé :? sem változtatott rajta. A víz meg úgy szivárgott, hogy felül repedt meg a burok és összvissz kb. 1 deci jött ki éjjel, aztán a repesztésig szinte semmi.

A házidokid csak akkor írhat ki táppénzre, ha viszel igazolást a nődokitól. Nekem normális volt a dokim, megkérdezte, mikortól akarom, és megírta a papírt...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok,
Ha normális a házi doki inkább érdemes hozzá járni és a többi vizsgálatot a kh-ban csináltatni, a szakrendelő nálunk is nagyon gáz, nem beszélve a felületes buta orvosokról. Igazolásnak a kiíráshoz annyi kell csak, hogy a kh-i leletedre ráírják, hogy kímélő életmód javasolt (vagy valami hasonló szöveg).

Tuti, hogy nem bírtam volna kivárni a szülésig a baba nemét, de jó tudni, hogy még van aki meglepit szeretne. Én valahogy jobban tudtam így készülni és kellett is a két különböző nemű gyerkőccel.
xadri
 
 


Hát nem is tudom...Annyi jó unisex cuccos van, és így majd tesó is tudja használni majd -még ha különböző neműek lesznek is -az összes ruhát, babakocsi is jó mindkét nemnek, stb...stb... Persze nem mondom, hogy nem csábulok el, egy-egy szép kis fiús vagy lányos rucin, de azt majd akkor ha már megszületett. :wink:

Nekem nagyon rendes a házidokim, mióta nem gyerekdokihoz járok, azóta hozzá. :lol: Apu is anyu is, tesóm is, szóval az egész család. És nagyon örült a babának, mondta is, hogy bármi van szóljak, kiír, mert a babu az első. Akkor épp vírusos hasmenésem volt, és mondta, hogy be se kell menjek, ha rosszul avgyok csak telefonáljak és kiír. Amúgy meg a kórházi doki is tuti írna pár sort, ha tényleg ez kell. Kismamatornán is kértek igazolást, hogy járhatok, és azt is szó nélkül megírta.

Nócika!

Ha nagyon meg kéne választanunk, akkor mindketten lányt szeretnénk elsőre. :)

Kép
Kép
tabati
 
 


Hugic!
Te vitél be a kórházba ruhát a kicsinek vagy adtak ?
Mert tavaly még adtak.

Kép
viccmano
 
 


Viccmano!

A khi tartózkodás idejére adtak ruhát természetesen. Haza pedig sajátban hoztuk.

A khi szerko: hosszú ujjú rékli, pamut rugi.

Amit mindenképpen vigyél: saját pelus + popsitörlőkendő. Néhány pelust adnak az elején, de aztán inkább "elvárják", h a sajátodba pelenkázd. Popsikrémet, hintőport, gézlapot adnak.

Remélem, tudtam segíteni.
Egyébként jól vagytok? Nincs már sok hátra :)

Üdv,
Hugic

KépKép
hugic
 
 


Hugic !
Köszi az infot .
Tavaly is így volt csak azt hitem van valami változás.
Hát már tényleg nincs sok hátra már nagyon nyügi vagyok .
Jó neked már túl vagy rajta.
Üdv Viccmano

Kép
viccmano
 
 


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy Dr Szabó Lászlóról van-e valakinek tapasztalata? Azt hallottam, hogy Gödöllőn van a magánrendelése, és hogy nincs elszállva az árakkal... Erről tudtok valamit?

KépKép
KépKép
KépKép
angyalkrisz
 
 


Angyalka, írtam pü-t a Szabó dr-ról, én nála szültem :wink:

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok.
Nekem is megírná valaki Szabó dokinak az elérhetőségét,és a tarifáját.Köszi az infót előre is.
kiscsillag76
 
 


Kiscsillag, neked is ment a pü!

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok Lányok!
Azt szeretném kérdezni hogy ti halotatok valamit az egyszeri szülés utáni pénzről? A sogorom azt mondta hogy azt is meg akarják
szüntetni

Kép
viccmano
 
 


Viccmano

Mire gondolsz? Én nem hallottam ilyesmiről....

KépKép
hugic
 
 


Hugic
Az egyszeri anyasági támogatásról ami azt hiszem most 64000.-forint.

Kép
viccmano
 
 


jajajaj.... igen van!
én már meg is kaptam!

teendő: megszületik a baba, miután hazamentetek a párod elmehet a magyar államkincstárhoz és ott kell igényelni.

de előtte:
TBbe Rencsi TAJ kártyáját meg kell csináltatni (lehet egy napon a kettőt, először nekem a párom a TBbe ment - Teve u. - utána a MÁK-hoz)

Mi kell hozzá:

- Anyasági támogatás igénybejelentés - nyomtatvány, letölthető: www.allamkincstar.gov.hu - itt van a nyomtatványhoz egy kitöltési útmutató

+ az alábbi iratok (illetve az igénybejelentéshez csatolandó dokumentumok):

A Te személyid + lakcímkártyád + TAJ kártyád másolata

A gyermek (aki után az anyasági támogatást igénylik)
- születési anyakönyvi kivonatának másolata - ezt a khban kapod meg a hazamenetel napján a fszi recepción
- TAJ kártyájának másolata.
Az igénybejelentéshez csatolandó még:
- terhesgondozást végző orvos által kiadott igazolás a terhesgondozáson való részvétel számáról. Igénylő hozzájárulása esetén a terhesgondozási könyv alapján készült kivonat is elfogadható. (Ha a terhesség időtartama alatt a külföldi tartózkodás időtartama egybefüggőn az 5 hónapot meghaladta, az igazolás mellőzhető, a külföldön tartózkodás tényét azonban igazolni szükséges) - ezt az osztályos recepción kapod meg a hazamenetel napján a zárójelentéssel együtt, de nálunk pl elfogadták a kiskönyvet, abban van 4 pecsét, egy ilyen oldalt lemásolt a MÁKban a hölgy, mert ez a kiállított igazolás máshol is kell és lehet h nem adják vissza.... - nekünk így volt

Az anyasági támogatásra vonatkozó igényt a szülést követő 180 napon belül lehet benyújtani!

Nekem az egyik héten szerdán bement a párom intézni, majd 1 kerek hét múlva megjött a bankszámlámra a pénz! Igazán gyorsak voltak. És az összeg valóban ennyi.

Egyébként minden fontos tudnivaló le van írva a nyomtatványon (hogyan kell kitölteni, milyen iratokat kell csatolni)

Ja!Nagyon fontos! Meghatalmazást írj a személynek aki megy helyetted intézkedni! Mindenhová! TB + MÁK egyaránt.

Remélem, tudtam segíteni. Rencsi mindjárt megszületik, sztem addig nem veszik, nem vehetik el. Egy ilyen dolognak azért van átfutási ideje!

KépKép
hugic
 
 


Hugic!

Köszi szépen.
Pont ma töltötem le a nyomtatványokat.
A tajkártyához igaz nem találtam igénylőlapot.

Kép
viccmano
 
 


Nektek nem a kórház intézte a TAJ kártyát? Nekünk semmit nem kellett csinálni, aztán egyszer csak megérkezett...

Én azt javaslom, hogy először a MÁK-os dolgokat intézzétek, mert onnan hamarabb visszajönnek az eredeti papírok (személyes intézésnél azonnal visszaadják), de a TGYÁS-os dolgot postán intézte a cég, és kb. 1 hónap után küldte vissza a születési akvi kivonatot a TB :evil:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Mi mindent személyesen intéztünk, így nem volt semmivel csúszás

Viccmano: a Tajhoz a TBben is van nyomtatvány, a bizt. őr osztogatja :) vagyis megmutatja hol van. egyébkén letölthető az OEP (TB) honlapjáról, asszem www.oep.hu - mert hogy az nem a mákhoz tartozik :wink:

A tajt nem volt kedvem kivárni, egyébként tényleg elindítja a kh az igénylést, csak én hamarabb szerettem volna a pénzt látni :) így mi azt is elintéztük, vagyis a papi :)

Jó éjt mindenkinek

KépKép
hugic
 
 


Értem. :) Bár mi 2 hét alatt megkaptuk Vácról, úgyhogy nem panaszkodom. A MÁK-os dolgokat nálunk is a párom intézte, és Vácon még csak meghatalmazás se kellett hozzá :) Itthon kitöltöttünk mindent, én aláírtam, sőt adtam mindenből plusz kitöltetlen csak aláírt példányt neki, hogy ha valamit elrontottunk, akkor ne kelljen újra mennie, és simán elintézte.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Hugic !
Köszönöm szépen a segitséget.
Azért kérdeztem én is a tajkártyát mert tavaj m ikor Barbi született
majdnem egy hónapőot vártunk a tajkátyára mire ki küldték.

Kép
viccmano
 
 


hugic :)


Sok gyors kérdésem lenne hozzád. Az anyasági támogatást azt mindenkinek saját magának kell elintéznie vagy a cég is küldd róla nyomtatványt ahol dolgozom???
A TB kártyát ha jól olvastam a párod ment el megcsináltatni,akkor helyben megkapta a pici kártyáját vagy kiküldték postán???
A pici eredeti-nem másolt-születési anyakönyvi kivonatát hol kapod meg???
Köszönöm előrre is a válaszod.
Puszi nektek-Moncsi
nika8405
 
 


Nika
Sok gyors válaszom van neked :)

Anyasági támogatás: én úgy tudom, h ezt csak személyesen Te ill. meghatalmazottad intézheti. Én picike cégnél dolgozom és ezért magamnak intéztem mindent. A nyomtatványt az államkincstár honlapjáról egyszerűen le lehet tölteni. Sztem ezen az úton jobban jársz - úgy értem gyorsabban lesz pénzed (én a magam által elintézett dolgokban hiszek).

TB kártya - OEP nél azonnal odaadják, ha személyesen mentek be igényelni (és már lehet is továbbállni vele igényelni a családi pótlékot és az anyaságit a MÁKhoz:))

Eredeti szül akvi kiv: kórház földszinti recepcióján kell jelentkezned érte, mikor mentek haza a kisbabával (érkezéskor elkérik majd tőled a szig-odat és a lakcímkártyádat és az is benne lesz a borítékban a szül. akvi kiv-al).

Igazán nincs mit. Kérdezz bátran továbbra is :)

Üdv,
Magdi

KépKép
hugic
 
 


Hugic !
A lakcim kártyáját a picinek mennyi idő után küldték?

Kép
viccmano
 
 


Viccmano
Azt hiszem h miután hazajöttünk rá nem teljesen egy hétre jött meg postán. Nagyon gyorsan... meg is lepődtem, mikor a postás a kisfiam nevére címzett borítékkal állított be :)

KépKép
hugic
 
 


Hugic!
Nagyon fel gyorsultak tavalyhoz képest az ügyintézések.

Kép
viccmano
 
 


Nika:
bocsi, hogy beledumálok, de csak annyit akartam hozzátenni, hogy úgy a legegyszerűbb, ha a családi pótlékkal együtt igényled az anyaságit. Az igénylőlapot elég egyszer kitölteni (azon beikszelni, hogy csal. pótlék és anyasági is), és a családi pótlékos pótlap mellé kitöltöd az anyaságis pótlapot is. Így egy füst alatt be lehet nyújtani a kettőt.
Egyébként az kicsit vicces volt, hogy mire megkaptuk a MÁK-tól az értesítést arról, hogy babakötvényt nyitottak a gyerkőcnek, és a levelükben mellékelték a családi pótlék és az anyasági igényléséhez szükséges formanyomtatványt, addigra már rég elintéztem magam (vagyis a párom), és megkaptam a pénzt :twisted:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


sziasztok!

elég sok okosságot tudtam meg Tőletek a kórházról, viszont lenne pár kérdésem, kérlek aki tud válaszoljon nekem.

Kórházi roham csomag. :)
Van egy nagyobb csomagom, ami ugye simán a kórházi tartózkodáshoz kellő cuccokat tartalmazza.
van egy kisebb de annál fontosabb, a szülőszobás csomag. első kérdés- lehet-e bevinni (mert hallottam olyan kórházról ahol semmit nem lehet bevinni)?
ebbe a csomagba pakoljak-e kisfiamnak az első pillanatokra ruhát, gondolok itt body-rugi-sapka-kis kesztyű-takaró-pelus-esetleg pólya? vagy amikor elviszik megtisztítani adnak ilyeneket?

vagy ha teljesen más felfogásban pakoltatok kórház csomagot, mit rakja bele?

amúgy a szülés levezetése és az utána következő időszakról elmondottak nagyon szimpatikusak.

előre is köszönöm.

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Bogyó:
Szerintem csinálj külön szülőszobás csomit, simán be lehet vinni. :D (sőt, törölköző és tusfürdő mindenképp legyen nálad, a beöntés után jól jöhet, vagy ha kádban akarsz vajúdni). Ja, és apának több zokni és tiszta papucs, akkor nem kell felvennie azt a cipővédő vackot, amit adnak.
Babának szülőszobára szerintem nem kell semmi, adnak mindent, másrészt nem ezzel leszel elfoglalva akkor :D :wink:
Egyébként nem viszik messzire, minden szobában van újszülött ellátó és a neonatológus "házhoz jön" :lol:, szóval végig látod, hogy mit csinálnak vele. Én pölö kérdezősködtem is, amíg vizsgálták, csutakolták :)

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


van külön csomag, amiket említettél bent is van. Apa vállalja azt a cipőkotont :) szép lesz. :)

Tudom, h minden bajom nagyobb lesz annál milyen ruha lesz a gyerekemen, nem is azért kérdeztem, h nekem nem felel meg a kórházi ruha, csak sok, most született baba képet látok, és be-be ugranak dolgok, h kesztyű, pólya, izé bizé :)
szerintem lesz akkor az én szülőszobás csomagom, lesz egy kicsi a kicsinek, hátha :) jobb ha kettő van mint egy sem, és a sima. Ez a tuti :)

nagyon szépen köszönöm a segítséged!

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Húha lányok, és nem ciki egy gurulós bőrönddel megjelenni a kórházban? :oops: Mert én inkább pakolok abba, mint egy sporttáskába mégha nem is én cipelem akkor is. (mondjuk nekem ez még odébb van, de azért figyelek. :wink: )

Hugic!

Mégegyszer köszi a vérvételes infót, tegnap meg is volt a terheléses és egyáltalán nem gáz. Folyamatosan nyomtam bele a citromot, így jó volt. Ja! És kérdezte, hogy mást levegyen e, én mondtam neki, hogy teljes vérképet. Olyan vicces, mintha én írtam volna magamnak beutalót. Ennyi erővel bármit kérhettem volna. :lol: Viszont képzeljétek, hogy főorvosi bemutató volt, így én a 7 40es időpontommal fél 10kor jutottam be a dokihoz. :shock: Sokan idegeskedtek, de nekem amúgy is várakoznom kellett a terheléses miatt, úgyhogy mindegy volt, hogy orvosi vizsgálat előtt, vagy után várok. De volt aki kénytelen volt új időpontot kérni, mert el kellett mennie. Elég feszült volt a hangulat. :roll: Rengetegen voltunk és csak egy doki rendelt...

Kép
Kép
tabati
 
 


Bogyó!
Szívesen. Egyébként meg igazad van, azt vidd, amiről te úgy gondolod, hogy fontos :D

Tabati!
Abszolút nem gáz. Ha neked az a kényelmesebb, pakolj abba. Ilyenkor csak az számít, hogy neked jó legyen :D Amikor én szültem, akkor is jött bőröndös kismama.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok,

A szülőszobába sztem fölösleges a picinek bármit is bevinni, a csecsemős néni a jó, megszokott módon becsomagolja a babát épp csak a pofikája látszik ki. Később lesz még idő arra, hogy csili-vili rugiba, pólyába csomagoljátok.
A kh-ba mindegy mivel megy az ember csak nagy legyen...
xadri
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: