Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok

nálunk most új divat van: az ülve alvás :lol: rebeka mostanában nem nagyon akar nappal aludni, és a délutáni alvásnál általában addig játszik a kiságyban,amíg már annyira kimerül,hogy ülve elalszik. valakinél volt ilyen? most egyre nehezebb vele,mert már annyira jól mozog és fel is tud ülni,hogy nagyon nehéz őt nyugalomba helyezni.szóval mindenki örüljön,akinek fekve alszik még a babája :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Nyafi! Gratula a döntéshez, szerintem nem fogjátok megbánni. :) Pláne, ha lesznek anyósék, lesz segítség is…

Kriszti! Hogy alakulnak a továbbiakban az éjszakák? Mondjuk az egyszeri ébredéssel én is ki vagyok egyezve, bár ezzel együtt is max 10 óra az éjjeli alvásunk, de inkább 9.
Ülve alvás nálunk nincs, bár hozzáteszem, én asszem elrontottam a pindúrt, mert az esetek 70%-ában a vállamon alszik el, és úgy rakom ágyba. :oops: Este mondjuk elaludna magától, ill. el is alszik, ha arról van szó, de általában már a szopiba bealszik annyira fáradt, és úgy rakom le. :roll:
Felüléshez gratula! :)

Makkmarci! Ismerős, ez az „anya nem ülhetsz le, mert akkor felébredek” epizód. Tényleg nem egyszerű, de kitartás, és éjjel próbálj regenerálódni!

Trimi! Együttsírás nálam nagyon ment, néha kétségbeestem, hogy nem tudok vele mit kezdeni, pedig tényleg nem volt soha egy sírós baba, csak önmagához képest néha soknak tűnt, és ijedeztem, mint kezdő anyuka. De örülök, hogy már jobban vagytok! :)

Én úgy néz ki, hogy megint rácáfoltam az orvostudományra, hiába nem „szokás” szopi alatt méhgyulladást összeszedni, nekem valszeg sikerült, mert az antibiotikumok hatottak, és ennek köszönhetően nagyon élveztük a tavaszolást, sokat tudtunk császkálni! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


És gyorsan néhány kép:

Kép A hotel parkjában

Kép Séta Egerben

Kép No comment! :)

Kép Kékestetőn

Kép
Kép
tekiroll
 
 

 
 

dolli szépek vagytok!!nagyon :lol:
az éjszakai alvás jól megy: néha fél 6, néha fél 7, 7 körül ébred reggel, úgy hogy este 8 kor letesszük aludni.szóval elég jó, szerintem.
az ülést már nagyon komolyan csinálja: néha átfordúlás közben már ül is föl,nem akar egésznap lefeküdni :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


mármint játszás közben, azért aludni szokott napközben is 1-2 órát.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


ismer valaki olyan 8 hónapos babát,akinek még nincs foga? gondolkozzunk a protkón? :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!
Dolli, nagyon jók ezek a képek!

Kriszti, gratulálok Rebekának! Jól belejött az üldögélésbe :D
Az én lányomnak 9 hónaposan jött az első foga. Dokibácsink mindig annyit mondott, hogy addig sem romlik.

Ha már kúp, akkor inkább Viburcol, igaz nem ismerem, csak a kiskönyvből, de mégiscsak homeós készítményként jobban hangzik, mint Germicid C.
Tényleg, használt már valaki Viburcol kúpot? A leírás alapján érdemes beszerezni.
http://www.simonmed.hu/termekb.php?azon=1721

Makkmarci, gyere miharabb hozzánk látogatóba, Neked csak erőt adna Marcihoz, amit itt tapasztalnál. Akkor jönnél rá, hogy valójában Ő milyen jó gyerek. :D

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Teki nagyon szépek vagytok!!! Tényleg az utazást hogy oldottátok meg? Mit vittetek magatokkal?
Brinza! :D
Kissani én használtam, amikor valami fognövése volt. Éjjelre csak kicsit használt, de nappal mikor nyűgös volt, nyugtalan, isteni volt. Csak beadtam és 10 perc múlva elöntötte a mosoly. Kép Kép ezek most készültek.
És tegnap mikor mentem suliba, megfordult mind a két irányba egymás után! Csodagyerek! :D

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok,
Az Uszokiban keresek nőgyógyászt akinek az egyik szakterülete az endimetriozis.
Lennétek kedvesek megosztani velem a tapasztalataitokat -akár magánban is- ki melyik orvos szaktudásában bizott meg?
Kell-e beutaló egy általános nőgyógy. vizsgálathoz?
Az ottani nőgyógyászok végzik az ultrahangot, vagy külön csoport van erre? /Az. I. sz. Klinikán külön van/.
A válaszokat előre is köszönöm.
g.jakab@freemail.hu

Kép
pramprampram
 
 


Javítanék az Uzsokiban

Kép
pramprampram
 
 


Makkmarci!!

Voltál már dokinál vizsgálaton?

Kép
trimi2003
 
 


Sziasztok!

Nyafi, köszi a választ, azt hiszem lesz ilyenem itthon.
Abigél nagyon ügyes, biztos számít neki az úszás. Gratulálok, Ti is nagyon helyesek vagytok!

Pram, mi itt többen is a Halász dokihoz jártunk, szerintem mindenki szakrendelőbe. Oda nekem nem kellett beutaló. Én a többi dokit nem is ismerem.

Makkmarci, engem is érdekel, hogy voltál-e? És hogy tényleg mi van veletek?
Trimi Te voltál már?

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Még nem voltam sajnos nagyon nem értem rá, úgy szerettem volna menni hogy hétfőn vagy szerdán mert akkor délutános csk még nem jött össze, meg Eniköt is vinnem kell igy hát attól függ hogy mikor akar menni Őméltósága mert amikor eldöntöttem na most megyegyek(hétfőn) akkkor egész nap csak hisztizett és igy nem mertem elindulni.

Ma voltunk mérésen és már 5200 grammosak vagyunk, nem hiába éreztem hogy egyre nehezebb.

Kép
trimi2003
 
 


Sziasztok!

Nem könnyű idáig eljutnom...
Igen, voltam már kontrollon most hétfőn. Szerencsére minden rendben van. :) A Halász most is nagyon rendes volt.
Viszont kissani, friss infóm van, hogy a Herminán abba fogja hagyni a rendelést. :( Nem tudom miért, lehet, hogy a magán miatt. De az Uzsokiban maradni fog.
Egyébként jól vagytok??

Marci még most sem nagyon alszik napközben. :( Már nem tudom mit csináljak vele. Ma is elaludt 9 körül, de 10kor már ordított. Elaludt 3/4 11kor és most megint ordít... Pedig tök álmos. Próbálom etetni, nem éhes. Teljesen tanácstalan vagyok. Igaz, nagyon durván hasfájós lett, ami miatt egy kínlódás a szopizás, mert folyton nyom, erőlködik, emiatt mindig kiköpi a cicit, aztán próbálom cumival, ugyanezt csinálja. Tegnap kaptunk valami gyógytápszert, amiből a doki 2 dobozzal írt fel, 3000 Ft volt a kettő, de nem eszi azt sem. Igaz, fogyni nem fogyott, de nagyon idegölő a dolog, mert ugyanakkor állandóan cuppog, hogy éhes, de semmi nem kell neki...

Trimi! Enikő is jó húsban van akkor. Mi is megyünk majd a jövő héten, mi egy hónapja voltunk 5030 grammok, mostmár sztem legalább 6 kiló urasága. Iszonyatosan nehéz, sokszor beszakad a hátam a cipelésétől.

Igyekszem majd jönni, de amikor van egy kis lélegzetnyi időm, akkor a háztartás köt le!

Puszi mindenkinek!

Kép
makkmarci
 
 


szerintetek az valami rosszat jelent,ha rebeka szeme alatt lilás karikák vannak? egyébként nagyon fehér a bőre, néhol az erek is látszanak,de azért egy kicsit aggódom.egy gyereknek azért nem szokott ilyen lenni, nem?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Makkmarci!!

Adjál Marcinak Mecsek baby köménymag teát (már újszülötten is adható), mi is azt isszuk és nem fáj a pocink :D . Szeritem próbáld ki, Enikő amióta issza folyton pukizik, meg kakil( most is a háta közepéig az volt).

Ja nálunk úgy müködnek a napok hogy 2 napig nappal szinte csak fél órát alszik összesen, így hát van nyafi bőven majd 2 nap alvás egész nap még szopira is alig tudom kelteni, mert már kb három napja felfedezte hogy milyen finom kezecskéje van, és még álmában is elkezdi enni , ilyenkor cicire teszem gondolván hogy éhes de az neki nem kell csak a kezecske. Ezért sem tudtam aludni éjjel mert a tejcsi túl sok volt (én nem szoktam fejni) és feszült a mellem csak nem volt ki megegye mert kb 9-kor aludt el és csak fél háromkor kelt fel.

A hátam nkem is esküszöm néha jobban mint a terhességem alatt.

Kép
trimi2003
 
 


Marci, ha a mecsek nem jön be, akkor próbáld a kamillát, esetleg úgy ,hogy te is iszod!!!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

A mecsekkel próbálkozunk két napja, de míg korábban folyamatosan ivott szopik között is, az elmúlt két napban nem akart... Ma 40 ml-t sikerült belevernem, de eddig még nincs hatása. Amúgy már próbáltuk az infacolt és az espumisant is.

Mi annak a nyugtatós kúpnak a neve??

Trimi! Miért nem fejsz??
Marci is most fedezte fel a kézrágás örömeit... Én is mindig azt hiszem, hogy éhes, de enni sosem akar ilyenkor! Látszik, hogy egykorúak a gyerkőceink! :)

Nyafi! A kamilla is jó?? Ezt nem is tudtam!

Kép
makkmarci
 
 


Brinza!

Mi a helyzet Rebeka karikáival?

Kép
makkmarci
 
 


Nem szoktam fejni, mert Enikő mindig gondoskodik róla, hogy ne legyen baj, elég mohók vagyunk, nem szeretjük kivárni azokat a bizonyos 3 óránkénti szopit.

Kép
trimi2003
 
 


Sziasztok!
Bridza ülve alvás :D nagyon vicces lehet!
Tekiroll szuper jó lehetett Egerben, jók a képek, csak úgy sugárzol!
Nyafi nagyon édesek vagytok a babauszin, irigykedem ám miatta, itt felénk nincs rá lehetőség sajnos.
Makkmarci mi annó minden nap megittunk egy csésze mecsek teát+ a cseppek szopi előtt ( espumisan, infacol, sab simpex)
+ hósan kinőtte, addig is kitartás!!!!
Trimi vigyázz a nemfejéssel, én is ráfáztam ám! 7 hónap alatt csak 4x volt csatornaelzáródásom. Ha feszül azt fejni kell, vagy szopi.

Mi jól elvagyunk, szopizunk még napi 3x de emellett mindent eszik amit ehet, főleg bébiételt, de ma is főztem salátafőzit, azt is megette. Szereti a hasát!
Méretek: 8.8 kg, 71 cm
Derekam már alig birja :oops:
Forogni már forog, de még nem mászik, szépen ül is, de még nem stabilan és imád állni.
Kép Kép Kép Kép Kép

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, el voltunk havazva, aztán meg net nem volt két napig. Rájöttem, hogy kissé netfüggő vagyok! :)

Brinza! Akkor nagyon jól alakul az alvásotok! :) Most hétvégén mi is el voltunk kényeztetve: 9-kor alvás, utána 4 körül egy szopi, és tegnap fél 8, ma 7-kor kelés! Nálunk ez a csúcs! Jobban is érezném magam, ha férjem nem horkolta volna végig az éjjelt. :(
Nekem van olyan ismerősöm, akiknél 10 hósan jött az első fogacska. Azt hallottam egyébként, hogy a masszívabb babáknál lassabban jön, mert erősebb az íny is. De ez megint csak általánosítás. Nálunk is még mindig csak kettőnél tartunk, pedig iszonyatosan meg van duzzadva a felső ínye. De már nagyon régóta. Ahhoz képest, hogy az első kettő viszonylag hamar kibújt, most három hónapja semmi.
Remélem, nincs semmi gond Rebekával! Rájöttetek, hogy mik azok a karikák?

Anikó! Most nézem a vonalzódat, hogy Alexandra is már milyen nagylány! :) Olyan, mintha csak pár napja született volna. :)

Nyafi! Nagyon ügyes Abigél a forgással! :) A második uszis kép az már nagymedencében van?

Prampram! Én is Halász Domonkoshoz jártam az újpesti Sztk-ba! És járok most is, pedig már elköltöztünk, és nagyon messzi van. Ennyire bejött nekem. :) Nőgyógyászatra nem kell beutaló!
Nekem csinált a Halász is ultrahangot, de más is a kórházban.

Makkmarci! Hasfájás! :( Kitartás, a harmadik hónapban állítólag megszűnik egyik pillanatról a másikra!

Trimi! Huh! Én nem mertem a nem fejést, kétszer begyulladtam, úgyhogy ha nem kelt, akkor pumpáltam ezerrel. Hogy a végén már hogy utáltam! :) Viszont most van egy csomó fagyasztott tejci, perpillanat használom a kajája készítéséhez. :)

Heni! De jó, hogy jelentkeztél! :) Nagyon édes a kisfiad! És ügyeske is! Nem semmi méretekkel rendelkeztek Ti is! :)
Fogacskákkal hogy álltok?
Ahol ketten vagytok a képen, az a Ti konyhátok? Nagyon klasszul nézhet ki! :)

Na befejezem, mert megyünk sétálni, aztán vendégeskedünk!
További szép napot mindenkinek! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


sziasztok

karikák még megvannak, és a doki azt mondta,hogy ha jól eszik a gyerek ,akkor nincs semmi baja. azért szerintem ez hülyeség. amúgy jól eszik.
a hét elején leesett az ágyról, sírt ,de aztán nem volt semmi baja,megvígasztaltam és játszott tovább.rendesen eszik,nem volt szédülés,meg hányás,szóval kizártam,hogy valami baja lenne,de apukám meg azzal ijesztett meg,hogy biztos agyrászkodást kapott és azért karikás a szeme. hát nem tudom látszólag jól van, és nagyon jó kedvű,jól eszik, semmmi baja. csak a karikák. a neten nem találtam erről semmi, még várok egy kicsit,aztán megmondom az orvosnak,hogy nézze meg a gyereket.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Brinza, ha nem bízol a dokidban válts, de sztem túlparázod, ahogy minden rendes anyu... :D
Teki! mi csak nagymedencében vagyunk.
Heni! Édes ám Peti nagyon, miben van az uccsó képen a fürdőkádban?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Heni, én nem figyeltem és voltál erre mostanában vagy tényleg ilyen rég eltűntetek egy páran?
Nagyon szép nagyfiú lett Péter, amióta nem láttam.
Ilyen fürdős "ketrecünk" nekünk is van, én Elefániba vettem kb. 3000 ft-ért.

Kriszti, veled mindig akad "közös" élményem, de az első koponya rtg-en mi is 9 hónaposan voltunk a lányommal.
Kérdeztem a gyerekorvost később, hogy mégis mikor kell orvoshoz vinni a gyereket egy-egy fejsérülés után, de csak annyit mondott, ha eszméletlen volt. :? Ez már lehet, hogy a másik véglet, de ha nagyon aggódsz, akkor vidd el miharabb.

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


anikó köszi a biztatást :lol:
amúgy szerintetek mit kell ráadni egy 8 hónapos gyerekre,ha 20-24 fok van? harisnya, kisruha? hosszú újju body? vagy rövid? hát most tényleg nem tudom...nem akarom,hogy melege legyen.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Csajok köszönjük a dicséreteket!

Dolli igen ez az én konyhám :D
Nyafi Péterkém már nagy fiú és a nagykádban fürdik :D

Brindza én is gondban vagyok az öltöztetéssel. Én adok kintre mindig harisnyát. Fentre pedig több réteget. R.u. body, vékony pulcsi, kardigán. Vagy h.u. body és kardigán.

Kisanni sajnos már régen jártam erre :oops:

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok!

Sajna nem javul a helyzet túlságosan, de már kezdek hozzászokni, aztán csak elmúlik!

Heni! Hány hónapos korban múlt el nektek??

Dolli! Én is hallottam, hogy ezt a 3.hónapot mondják vízválasztónak, kíváncsian várom!!
A héten már 2 hónaposak leszünk! Már csak egy hónap?? Talán eltelik valahogy és reméljük nálunk is bejön a papírforma.
Anikónak hála vannak újabb kicsi képeink, igyekszem valamikor feltenni őket!

Kép
makkmarci
 
 


Makkmarci 3 hósan múlt a hasfájás, addig is adj neki sok mecsek babateát, te egyél sok tojásos levest ( kömény miatt) és tornáztasd Marcit ( nyomjad a lábát a hasára) Nagyon jó tesz még a meg a fájó pocinak. Emlékszem én még hajszáritóval is melegitettem :oops: de kapható meggymagzsák a dmben.

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok!

Brinza! Remélem, semmi komoly ez a karikás szem!
Ha húsz fok, akkor harisnya, hosszú ujjú kombi, plüss rugi, kardigán. 24-ben már a harisnyát meg szoktam gondolni. Szóval vagy csak plüss rugi, vagy harisnya és vékony rugi, felül ugyanúgy adom a kardigánt, max ha melegnek érzem, leveszem róla.
Puszi a 9 hós nagylánynak! :)
Én azzal vagyok gondban, hogy már 80-as méretben is úgy kellett vadászni a talpas rugikat… a zoknit meg leveszi magáról. Tipp a zokniragasztón kívül?

Nyafi! Csak nagymedence? Ott hány fokos a víz?

Makkmarci! Képeket várjuk! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Nyafi! A kérdésedre a válasz mindig lemarad... :oops:
Hát épp hogy csak a ruhásszekrényt nem vittük magunkkal. :) 4 napra vittem neki 15 textilpelust, fél csomi pelenkát, rugiból 6-ot, pizsiből 2-t, bodyból 8-at, úszópelust, hálózsákot, kisplédet, nagyplédet, 10 üveg bébiételt, babakekszet, plusz az apróságok (krémek, tisztálkodók, étkészlet).
Ja, és a babakocsi persze, ami a legnagyobb helyet foglalta a kocsiban.
Szerintem nyáron az egy hétre sem viszek több cuccot, ha szükséges, akkor kilöttyintem a dolgokat. Kis Janás üvegbe (2 és fél decis) vittem mosószert, mosogatószert, öblítőt).
Nem tudom, tudtam-e segíteni, de ezt a listát ne mutasd meg a férjednek, mert frászt kap, elég, ha az utazáskor szembesül a dolgokkal! :lol:

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Heni!

Köszi a tanácsokat! Ezt mind csináljuk is!! Plusz még extraként még mindig iszom a laktoherb teát is, mert arra is az van írva, hogy segít... Pedig a tejserkentés miatt nem kellene innom már, pláne amennyit Marci mostanában eszik...:(
De bizakodom!! Ma már reggel sikerült kakilnia, így már lassan két órája alszik!!! Ezt az elmúlt napokban csak délutánra értük el, mert addigra született meg az első kaksi. Úgyhogy van remény!!:)

Dolli!
Nem is olyan vészes ez a lista! Ha csak arra gondolok, hogy mit viszek magammal egy napra a gyereknek, ha anyukámékhoz vagy anyósomékhoz megyünk... Már ahhoz majdnem bőrönd kell!!:)
Mindjárt felteszem a képeket!

Kép
makkmarci
 
 


Illetve, most nem, mert Marci felébredt!

Kép
makkmarci
 
 


sziasztok!

képzeljétek voltunk szemészeten, és rebekának rejtett kancsalsága van,ami azt jelenti, hogy néha az egyik szeme elkalandozik jobbra.szóval le kell majd ragasztani neki,hogy erősödjön, és használja a gyengébbik szemét.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


valakinél volt ilyen? tud erről valaki valamit? én nagyon elkeseredtem,mert eddig azt hittem,hogy az én gyerekem tökéletes :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Makkmarci

lehet h. a laktoherb teát kellene abba hagynod,met az is okozhat hasfájást :( ha kell van még pár naturlandos szopisteám elküldöm (csak küldj egy püt a címeddel)próbáld ki azt is ki hátha csak a tea a ludas ...

Teki!
harisnya :) én azt adok Bálintra mert minden mást lerúg(még a cipőt is)csak a tutyi marad a lábán meg :)

KépKép
viranka
 
 


Sziasztok!
Teki! 32 fokos a víz!
Ruha! Mellény, rugi rövid ujjú, body hosszú ujjú, zokni, kocsicipő sapka... takaró nem kell, a mózesnél van lábzsák

Kép
nyafi
 
 


Makkmarci nálunk a tea is ludas volt. Én is naturlandosat ittam inkább.

Heni
KépKép
heni81
 
 


Brinza! Csak egy pár idézet a tökéletességről! :lol:

"A tökéletesség unalmas, állandó és nem utolsó sorban isteni tulajdonság. Ha ember módjára hibáink vannak, emberek vagyunk, ami szeretetre méltóságot kölcsönöz nekünk."

"Pedig a tökéletesség unalmas és egyforma, a 'tökéletlenség' pedig szép."

"Nem vagyok tökéletes, mert tökéletesség csak a matematikában van, többek közt ezért is unalmas a matematika."


Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Heni! Salifőzit hogy csinálod? Azt még nem ettünk, mert fogalmam sincs, hogy jó. Találtam pár receptet neten, de nem tudtam eldönteni, melyik fajtát csináljam.

Viranka! Harisnya most még okés, de ha melegebb lesz? Bár akkor ahogy írod, van tutyi, vagy adjak rá kiscipőt?

Brinza! Szemészetre kell beutaló? Én is elvinném Gézát, mert egyikünknek sem tökéletes :) a szeme. Illetve az enyém már az, mert megműtötték, de szemüveges voltam. Azt mondják, ha korán felismerik ezeket a dolgokat, akkor még egész jól korrigálható.

Nyafi! Jah, akkor ez kifejezetten babaúsztatós nagymedence. :)

Képzeljétek, tegnap felállt a drágaságom (szerencsére csak egyszer, és azóta elfelejtette, hogy csinálta :lol: ), ezzel együtt két fogica is megjelent, de nem a felső kettő, és nem tudom eldönteni, hogy ez a mellette lévő kettő vagy a szemfog. A kettő között akkora a hely, hogy 2 fognak sokallom, négynek keveslem a helyet. :) :roll:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


dolli: ari vagy, jók az idézetek! nem kellett beutaló az sztk-ba vittem gyerekszemészetre, kérdezd meg a védőnőt nálatok hova lehet vinni.
igazándiból csak az aggaszt,hogy le kell majd ragasztani a kisszemét, és tuti utálni fogja.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


mi is harisnyában járunk, meg plussz zokniban :lol: és 18-20 fokban én hosszú újjú bodyt adtam rá, meg kardigánt,de azt le is vettük,mert melege volt,ja meg farmerruhát :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Tekiroll,
saláta+krumpli+sárgarépa megfőzöm, majd turmixolom.
Ma tettem bele 1 gerezd fokhagymát is, meg petrezselymet, hogy jobb ize legyen.
Nálam az van, ha nagyon nem izlik a főztöm, keverek bele sinlacot és ugy tuti megeszi és nem kell kidobni. :wink:

Heni
KépKép
heni81
 
 


mi az a sinlac?

Kép
nyafi
 
 


Heni! Köszi a tippet, mostmár ki fogom próbálni. :) Géza elég jó evő, úgyhogy Sinlac nem fog kelleni. Eddig még nem volt olyan, amit ne evett volna meg. Egyszer baromi savanyúra sikerült a meggyfőzelék. Simán lenyomta! :)
Fokhagymát sem használtam még...
Én ízesítésre használok sómentes vegetát. Szerintem nagyon jó. :)

Brinza! Gondolom, hogy utálni fogja. Én is utálnám. Mikor kell majd leragasztani és mennyi időre?

Nyafi! Sinlac tápszer, rizs és szentjánosmag alapú pép. :)

Makkmarci! Puszi a kis kéthónaposnak! :) Már csak egy hónap, és vízválasztó! :wink:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Teki! Mikortól lehet neki sinlacot adni? Mert mióta fogzik, nem eszik semmit...
Hogy készül a meggyfőzi?
Miért 3 hó a vízválasztó?
Csak én vok ilyen hülye, hogy nem tudok semmit?

Kép
nyafi
 
 


Nyafi! Dehogy vagy hülye! :) Én is netről szedtem az infot, meg hallottam már róla másik fórumon. Itt van róla több info: http://www.pirulapatika.hu/230049947/betegtajekoztato/sinlac

Meggyfőzi: Egy nagyobb krumpli, 10 szem meggy, megfőzöm és turmixolom. A meggyet csak az utolsó 2 percre teszem bele. Ezt is netről szedtem egyébként. :) http://www.babaszoba.hu/services/recipe/list?BXID=0B68E7C1-1B1CEAA3-74346282-90FD8A0C Azért jó az oldal, mert dietetikus is ír véleményt a receptekről, és ajánlott korosztály is van. A meggyfőzit mi már dúsítjuk pici joghurtos habarással másfél hónapja, és legközelebb már szegfűszeg és fahéj is mehet bele.

3 hós vízválasztót azért írtam, mert a hasfájós babák általában addigra kinövik. Reméljük, Makkmarcinál is így lesz!

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Nyafi édes vagy:-) nem vagy hülye, csak lehet nem találkoztál vele :wink: én is más fórumokon, neten informálódok, mert pl. az én védőnőm egy kalap sz@rt nem ér!

Van még egy szuper babaszakácskönyvem pdf fájban, ha valakit esetleg érdekel küldje el nekem pü az emailcimét és szivesen átküldöm, mert ide nem tudom csatolni, mert nagy.

Teki sómentes izesitő? nem is zudtam, hogy van ilyen, de majd akkor körülnézek. Én a tengeri són gondolkodtam, nem tudom, hogy azt mikortól lehet :?

Jó dolog a Sinlac, csak kár, hogy fel kell iratni :(

Heni
KépKép
heni81
 
 


Dolli!

Köszi a köszöntést!! :)
Én is remélem, hogy már csak egy hónapot, vagy esetleg még annyit sem kell kibírni!
Olyan jó nektek, hogy már a főzelékes időszaknál tartotok! Már én is szívesebben kotyvasztanék Marcinak!
Milyen az a sómentes vegeta? Olyat lehet kapni sima boltban?

Persze, erre mi még ráérünk!:)

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért!

Ha valakit érdekelne egy új babakerítés, akkor jelezze, kérem privibe!
Mi sajna egyszer sem használtuk, mert anélkül vettem meg, hogy gondolkoztam volna! Pici lakás, nagy kerítés

új, extra nagy járóka, babakerítés. A járóka 7 elemből + 1 ajtóból áll. Egy elem 1 méter széles, és 70 cm magas. A Járókát az igényeknek megfelelően lehet felállítani. Mivel nincs alja, a helyiség adottságaitól függően lehet különböző nagyságú, ill. szögű ( 4,5,6,7,8 szögű) járókát kialakítani. Az összes elem felhasználásával átmérője 2,7 méter! Több gyereknek is ideális, elegendő tér van a játékra, a baba nem érzi magát úgy bezárva, mint a hagyományos négyszögletűben. Kertben, teraszon is felállítható. Helyiség egy részét le lehet vele keríteni, vagy gyerekekre veszélyes tárgyakat elkeríteni, pl. kandalló köré felállítani.

Kép Kép Kép Kép

Kép
kis pupu
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: