Új privát üzeneted érkezett!

Sutimano: én holnap megyek ctg-re. Az amniot a magzatvíz-vizsgálat? Ha igen, nekem az ma lett volna, de a dokit behívták a műtőbe, holnap fogja megcsinálni. Nem tudom, hogy a szombat után milyen gyakran kell majd menni ctg-re (talán kétnaponta). Ha megtudom a következő időpontját, megírom. Ha szerencsénk van, hétfő lesz, tudunk talizni. :)

Én a védőnőtől kaptam egy csomagot (újságot, katalógusokat), abban volt a Felicitas várandós mamák tanácsadója című könyv, abban egy kupon ingyenes ajándékcsomagra. Volt benne cumi, pelenka, mellvédőkrém, tejgyűjtő doboz, fogkrémminta (pont elég a kórházi napokra), baba és mama testápoló, férfi dezodor, meg még pár minden, már nem is emlékszem. Egyébként, ha felmész a ruhafalva.hu oldalra alul van Felicitas logo, ott is be tudod szerezni (ha jól értelmeztem az oldalt, a múltkoriban csak átfutottam, mert nekem már nem aktuális).

KépKép
moncsie
 
 


Moncsie,köszi :wink:

Hétfőn reggel én is megyek NST-re 10-re.

Kép
v.andi
 
 


Lányok!Minden pénteken 9-kor kismamajóga van a Róna u. -Thököly sarkán . tel .06203107928.

nerif
nerif
Budapest XVIII. kerület
 
 

 
 

Szívesen.

Ezentúl naponta kell CTG-re mennem. A hétfői időpontot holnap tudom meg, utána megírom.

KépKép
moncsie
 
 


Moncsie,oké,majd figyelem......én hétfőn 11 kaptam,de utána elvileg amnio.....neked végül megcsinálták???MIlyen volt???????,

sutimano76
 
 


A doki nekem úgy emlegeti, hogy ASK. Egyébként nem tudta megcsinálni, mert még zárt a méhszáj, felpuhulóban van. Kérdeztem tőle, hogy akkor ez még mennyi időt jelent, azt mondta, még az is lehet, hogy 5 óra múlva jövök szülni, erre sincs szabály. :( Lehetne mindenre egy ütemterv. :)

A tegnapi, mai és holnapi időpontjaim 9.15-ök. De hétfőn már nagyüzem lesz, ki tudja mikorra férek be. Egyébként ma voltam fent a dokival a másodikon, akkor láttam, hogy el van már kerítve a CTG szobája, azt is építik. Holnap kiderítem, hétfőn hova kell menni.

KépKép
moncsie
 
 


Moncsie,én pénteken nagy hümmögések árán kaptam a 11 -es időpontot,és azt mondta a csaj hogy fel a lépcsőn,és ahol a tv meg a kávéautomata van,ott csinálják a ctg a régi orvosi szobában az uhszoba mellett.

sutimano76
 
 


Jesszus,megint átköltöztették a ctg-t.Na,akkor legalább tudom,hova kell menni hétfőn,köszi Süti.

Kép
v.andi
 
 


Ma voltam abban az orvosi szobában, még nyoma sem volt a gépeknek, ugyanúgy nézett ki, mint eddig.

KépKép
moncsie
 
 


hűha,remélem nem engem informáltak félre.....

sutimano76
 
 


mármint a második emeleten,ahonnan leköltözött a szülészet

sutimano76
 
 


Holnap én is 11 órára kaptam időpontot. Kérdeztem, hogy holnap hova menjek, de nem tudta megmondani. Vagy az I. emeleten (szülészeti osztály, régi vérvételi hely), vagy a II. emeleten, azt mondta, majd holnap kérdezzem meg. Szóval valahol leszünk. :)

KépKép
moncsie
 
 


Szupi,Moncsie,bár én lehet hogy az éjjel szülnék....tegnap óta potyodtatom a nyákdugeszt és tegnapeste egy órán keresztül voltak jóslóim rendszeresen!!!!

sutimano76
 
 


VÁRANDÓS TALÁLKOZÁSOK A FŐVÁROSI ÖNKORMÁNYZAT UZSOKI UTCAI KÓRHÁZÁBAN
„Szülésre felkészítő várandós találkozások”

ELŐADÁSOK HELYSZÍNE: Zuglói Várandós Központban szerdánként 17-18 óráig
FIGYELEM: A helyszín: (Új tömb )C épület Konferenciatermében

TANFOLYAMRÓL INFORMÁCIÓ: -előzetes bejelentkezés NEM szükséges
-ingyenes (pároknak is)

AZ ELŐADÁSOK IDŐPONTJAI:

Szeptember 16: Mit tehet az orvos? – kérdések a szülész-nőgyógyászhoz

Szeptember 30: A szülés eseményei – vendég a szülésznő

Október 14: A baba egészségéről – vendég a neonatológus

Október 28: Anyatejről és szoptatásról – vendég a csecsemős nővér

November 04: A várandósság, szülés, születés lelki oldala – vendég a pszichológus

November 25: Amikor már hazavitted a babát… - vendég a védőnő




A szülésfelkészítés után a szülőszoba látogatása a kórház átépítése miatt átmenetileg szünetel!
Megértésüket köszönjük.

Egyéb programok!

- A Kismamatorna az átépítés miatt ebben a félévben elmarad
- Folyamatosan indul Intim torna (jelentkezés Bajnoki Ildikó gyógytornásznál, 251 7333/1302)
- Autogén Tréning oktatása egyénileg: 10 alkalom után megtanulható relaxációs módszer, amelyet az elsajátítás után mindenki saját magán képes alkalmazni. Várandósság és szülés alatt egyaránt használható, mert hatékonyan oldja a feszültséget és a szorongást, megkönnyíti a stresszkezelést. A szülés során fontos izmok ellazulását is lehetővé teszi, így megkönnyíti a szülést. (Időpont egyeztetés Marosi Mónika pszichológusnál a 251 7333/1069-es melléken, vagy a marosimonika@hotmail.com e-mail címen).

MINDENKIT SZRETETTEL VÁRUNK!

Uzsoki Szülészet Kép
uzsokiszuleszet
 
 


nerif írta:Lányok!Minden pénteken 9-kor kismamajóga van a Róna u. -Thököly sarkán . tel .06203107928.
uzsokiszuleszet
 
 


Jóslófájásaim nekem is vannak már viszonylag régóta, de csak mint a mesében (hol vannak, hol nincsenek). :) Bár van olyan, amikor már kicsit fújtatok. Nagyon remélem, hogy fel fogom ismerni az igazi fájásokat. Fogalmam sincs, mit kell majd érezni, ettől egy kicsit parázok.

KépKép
moncsie
 
 


Moncsie és Süti bent maradtak a kórházban.Én csak Sütivel beszéltem személyesen,magzatvízbe Berni belerottyantott,így neki burkot repesztenek,Moncsienál nem tudom a pontos okot.

Kép
v.andi
 
 


És akkor Süti Bernije hivatalos érkezése:

2009.09.14
16.05 3.400 gramm, 58 cm

Kép
v.andi
 
 


Sütimanó!
Gratulálok Bernadett babához!!

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Süti!

Gratulálok a csöppséghez!
symont
 
 


devnik írta:Sziasztok!
Sutimano, egyáltalán nem sértődtem meg. Sőt nagyon hasznos volt a visszaolvasás!

Azért azon fennakadtam, hogy 20.000 Ft-ot kér el valaki az epidurálért. Szerintem ez nem korrekt, mivel OEP által finanszírozott dologról van szó.

Lenne hozzátok néhány kérdésem.

Amikor bevonultok a kórházba, akkor hol kell bejelentkezni? Az elsőn elkapok egy nővért? (Csókolom, szülni jöttem :D )
Igen, én pont így csináltam :)
Miután megvizsgáltak, és úgy döntöttek, hogy maradni kell, kapok egy ágyat? Vagy addig a becsomagolt cuccaimmal mi lesz? A férjem cipeli utánam?
Ha már közeli a szülés, bennfognak a szülőszobán, ahol van ágy, de érdemes járkálni, amíg csak tudsz, mert a gravitáció segít.
Én csináltam külön szülőszoba-pakkot, és kórházit. A szülőszobára is vittem törcsit, papucsot, egy rossz hálóinget, ami jól is jött, mert épp elfogyott a kincstári (nagyon sok baba született a hétvégén). Ja, meg wc-cuccot, amit korábban írtam. A kórházi táskám a kocsiban volt, a szülőszobást vittem be magammal. Ja, és a kórházba legalább 3 hálóinggel/pizsamával kell készülni (én nagyon hamar összevéreztem/izzadtam őket. Bocs a nyers stílusért, de inkább készüljetek fel rá.

Miért kell evőeszközt, poharat vinni, nem adnak? Az ebédet, vacsorát kés, villa nélkül hozzák? (Persze anyukám hoz majd be kaját, de azért ez így furi)
Hát, nem adnak. A kaját ilyen hülye tárolókban hozzák, amiből meg tudod enni, de jó, ha van tányérod. Már csak azért is, mert csak reggel hoznak kenyeret, azt kell félretenni vacsihoz is! Én erősen a rokonságra hagyatkoztam kaja ügyben. És vigyetek literszám ásványvizet, mert aki tejcsit akar gyártani, annak inni, inni, inni! Amúgy kívántam is a folyadékot nagyon.

Nem lesz választott szülésznőm. Ha meg leszek elégedve, akkor viszont ugye fizetni kell. De mennyit kell adni a szülésznőnek?
Nem muszáj adni, de én nagyon elégedett voltam, egy tízest adtunk.
És a csecsemősöknek is kell pénzt adni?
Mi nem adtunk, mert sokan vannak, és most akkor melyiknek adj, amikor mind nagyon kedves...Inkább esetleg egy nagy ajándékkosár közösen.
Bocsánat, hogy ilyen sokat kérdezek!

Jó babázást annak, aki túl van a szülésen, aki meg nem, annak kitartást!
Niki


Ha még van kérdés, szívesen válaszolok, csak inkább írjatok privit, mert nem mindig tudok visszaolvasni...

Kép
Kép
sanghai
 
 


Süti, most látom! Én is gratulálok! Sok boldogságot, nyugalmat és tejcsit a csöppséggel! :D

Kép
Kép
sanghai
 
 


Megy valaki a mai szülésfelkészítőre?
Én sajna ma nem tudok :cry: de, ha valaki jegyzetel, és elküldi, azt megköszönném. Két hét múlva tudok menni, és szívesen megosztom a jegyzetemet :)

Sütimanó! Gratula Bernihez!!!!

Kép
maricka
 
 


Szép napocskát!

Süti küldött sms-t,csak jól elfelejtettem,hogy Moncsinak is megszületett hétfőn a lánykája:
Natália 3850 gr, 58 cm. Egy szobában rosszalkodnak :lol:

Én jól lemaradtam a csajokról :( :wink:

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok!
Sanghaitól kaptam privátban a hálóinggel kapcsolatban infót. Én eddig úgy tudtam, hogy adnak, de most legalább már tudom, hogy még azt is vennem kell....

Elvileg adnak a szüléshez, de mint írtam is, amikor én szültem (vasárnap reggel), épp kifogyott, mert pénteken és szombaton nagyon sokan szültek (asszem, 30 baba volt bent). Úgyhogy inkább vigyél egy rosszat, biztos, ami biztos. Nem tudom, mi lett volna, ha mondjuk én nem készülök... Pucéran szülök?! Very Happy

A gyermekágyas időszakra semmiképp nem adnak hálóinget. Nekem egyébként jobban bejött a pizsama, aminek gombolós a pólója, de mindenkinek más a jó.


szóval fel kell készülni

Kép
maricka
 
 


Jó reggelt!
Mielőtt kihalna az "uzsoki",hoztam híreket.
Kis fáziskéséssel :lol:
Csütörtökön találkoztam Moncsival és Sütivel,mindketten jól vannak,és ha minden igaz,akkor ma haza is engedik őket.Remélem így lesz!

AHogy elnézem a vonalzókat,én egyedül szülök :roll: :)

Kép
v.andi
 
 


Jelentem ma hazaérkeztünk, Sütit is hazaengedték Berni babával. Véget értek a "kórházi éjszakai bulizások". :D

KépKép
moncsie
 
 


Sziasztok! Ahogy látom nagyon összeszokott a társaság, de azért közbe szólnék, főleg a kórházzal kapcsolatban. Fentebb olvastam, hogy még azt se tudjátok, hogy mit kell vinni... Mit??? Szó szerint mindent, a fél lakásotokat... A fogpiszkálótól kezdve a kabátig, mindent,,,semmit nem adnak... Ezt is szó szerint értsétek... Én itt szültem, soha többet, írtadlan állapotok és orvosi káosz, a csecsemős nővérekről nem is beszélve... Ha a kezembe adnának egy pálcát az összes csecsemőst (2öt kivéve) olyan messzire repítenék a kórházból, hogy sose érjen földet a lábuk. A módortalan bunkóságtól kezdve, a lekezelő stílusik minden meg van bennük. Ha kérdeztük mit tegyünk, hogy kell (pl. szoptatás, pelenka, köldök kezelés stb.), akkor annyit mondtak: tanuld meg... Mi 7en voltunk egy szobába, de mindenkinek ugyanez volt a baja az osztállya, akkor kérdem én,,,hol is a hiba????
Mi egymást tanítottuk meg a szobába,,aki épp már ment haza az adta tovább mit hogy kell,,,majd mikor mi jöttünk el, adtuk át a tudásunkat a frissen szült nőknek.
Nekem olyan rossz élményem van az Uzsoki szülészettel kapcsolatban, hogy elmesélni nem tudom. Anyukám bent volt velem, de Ő kb. 3 kilót fogyott a végére,,,az orvosi fejetlenség... Ahogy kiabáltak a szülő nővel,,és halálra rémültem, mert hallottam a szomszéd szobából,,már csak nem pofozták fel a szülésznők, hogy miért űvült szerencsétlen, amikor már isten tudja mióta vajúdott...
Ááhhhhh,,,,amíg ez az írdatlan állapot van a kórházba és azt mondom senki ne szüljön ott.
Nem is beszélve a költségekről...Ha nincs előre betervezett császár és nem akarod hogy fájjon a szülés és epidulárást szeretnél, előtte 1 hónappal le kell zsírozni az altató orvossal, majd mikor eljön az ideje akkor készíts elő kereken 20.000,-Ft-ot étre... Vagy kibírod és megvárod amíg tényleg betolnak a műtőbe és akkor ingyen van a spinális érzéstelenítés.
A nővérek és a csecsemősök nem egy pályán mozognak. Ha megkértem a csecsemőst, hogy segítsen nekem, hogy kell szoptatni, mutassa meg,,,akkor közölte majd jön,,nna 1 nap után elfogyott a türelmem várni,,,megkértem a nővéreket, azok közölték nem segítenek, mert a csecsemősök megharagszanak.. Ekkor eldurrant a fejem és belázadtam és megmondtam a magamét. Akkor már a főosztály orvos volt úgy hogy hívjuk, mert elegünk lett abból, hogy még nekem kellett hálásnak lennem, hogy uram bocsá... de szülhettem...
Úgy hogy egymást tanítottuk meg,,,engem is fejésre és szoptatásra is két kedves csajszi,,,amúgy mire rájöttem volna addigra mehettünk is volna haza...
A szülés előtti időszakot már fel se merem hozni, ctg stb. orvosi vizsgálatok,,,mert láttam még vagytok egy páran akik majd szülni fogtok...
Nekem nagy hassal (mert túlhordtam 2 héttel), is bekellett nap mint nap mennem a kórházba a vizsgálatokra, 35 fokba,,,mert épp a körzeti intézetbe vagy volt hely vagy nem. Nem érdekelte őket, hogy mozogni nem tudok, hogy bármikor szülhetek. Még azt is elmagyarázták milyen BKV-val tudok a kórházba menni a legkönnyebben....

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredtem,,de még mindig ha visszagondolok arra a 6 napra amit bent voltam, a gyomrom összeugrik...

Remélem, hogy Ti akik szülni fogtok, csak jó élményekkel tértek haza és nem menekültök el onnan :)))) mert én a végén már igen:)))

Üdv.
fragma
 
 


Sziasztok!

Gratulálok az újabb és újabb babáknak!
Majd meséljetek, hogy mi és hogyan történt.

v.andi, ha nem sietsz :lol: , akkor talán mi szülhetünk együtt.
Bár nekem max 4 hetem van hátra. Majd meglátjuk hogyan alakul.

A kórházról tudjuk, hogy milyen. De én speciel az orvosom miatt vagyok itt. Nekem az a legfontosabb, hogy minden rendben menjen a szülésnél és erre az orvosom a garancia, a többit túl lehet élni. Bár 3,5 éve (első gyereknél) is nagyon kiborultam bent. Most már legalább tudom, hogy mit várjuk el és mit nem. Én speciel úgy is pakoltam, hogy bármit túléljek bent és lehetőleg magam megoldjam a dolgokat. :shock: :lol:
Túlélő tábor. :twisted:

Amúgy első gyereknél eltelt egy pár hét mire ráébredtem, hogy az én gyerekemmel kapcsolatos dolgokat nekem kell feltérképezni, megtanulni. Kívülről nehéz ezen segíteni, mert minden gyermek kicsit más, és a nagy általánosságok nem segítenek. Nekem voltak szoptatási gondjaim, úgy 2,5 hónapos koráig nem ment. De se bent, se itthon (se védőnő, se gyerekorvos, se tanácsadó - mind tündér volt) nem tudott segíteni. Sőt a sok info összezavart, elbizonytalanított. Amikor pedig azt mondtam, hogy akkor majd én döntök elkezdett minden könyebb és jobb lenni. Végül megoldódtak a problémák.

Vera
Vendég
 


Sziasztok!

Én teljesen cáfolom azt amit a kórházról írt fragma....
császárral szültem 3 hete...mindenki nagyon kedves és segítőkész volt....mindenben segítettek, sőt nem nekünk kellett megkérni, hogy mutassák meg, hogy mit hogyan kell, hanem maguktól jöttek és kérdezték, hogy miben segíthetnek...megmutatták a pelenkázást, a szoptatást, mindent... a babának mindent adnak neki semmit nem kell bevinni...a szüléshez kaptunk hálóinget amúgy mindent vinni kell...
ha bármi kérdése van valakinek szívesen írok, válaszolok

Kép
gabcsi1
 
 


Sziasztok!

sajnálom, hogy Fragma- nak ilyen kellemetlen élménye volt a kórházzal kapcsolatosan...
Nekem a szüléssel és a kórházzal csak pozitív élményem van, de vannak dolgok, amiket el kell fogadni: ez nem szálloda, hanem kórház, ahová nem jókedvéből jön az ember. Igen, mindent hozni kell magunkkal, de azt hiszem sokan egyébként is szívesebben használják a saját holmijukat, mint a kincstárit (ráadásul a picinek csak popsitörlőt kell vinni, minden mást adnak, ellentétben más kórházakkal, ahol az anyukának kell a pelenkáról is gondoskodni!)
Sajnos túlhordás esetén naponta kell menni NST-re, ami egyrészt nem a kórház "hibája" másrészt a baba érdekeit szolgálja. Én is túlhordtam Lili babát, de mégis szó nélkül vonszoltam magam NST-re minden áldott nap, mert saját magamat nyugtattam meg, ha hallottam a pici szívverést! Más kórházakban (de talán orvos függő is) túlhordáskor azonnal befektetik a kismamát - az jobb lett volna...?
A csecsemősök közül, hát igen, volt, aki nem úgy bánt/beszélt velünk, ahogy kellett/ elvárható lett volna. De az élet minden területén vannak bunkó emberek! Volt, hogy nekünk is kétszer kellett kérni valamit, de ők is emberek: egyrészt elfelejthették, másrészt nekik is ezer dolguk van! Igaza volt Verának: a gyerekünkkel kapcsolatos dolgokat végül úgyis magunknak oldjuk meg, mert sokszor van, hogy hárman háromfélét mondanak (csecsemősök, védőnő és a gyerekorvos :? ) Ha valakinek kérdése van, mindig kérdezni kell, és ha nem elég a válasz, akkor újra kérdezni!
Nekem is volt pl olyan élményem, hogy még a kórházban picúrkám kihányta az egész vacsorát, én meg sírva rohantam a csecsemősökhöz, akik "leráztak", hogy "jajj, anyuka, tudja még hány ilyen lesz?" Persze pont nem érdekelt, hogy hány ilyen lesz még, és úgy éreztem itt a világ vége. Másnap, mikor lehiggadtam, és józan ésszel végiggondoltam, pontosan tudtam, hogy mitől bukott a baba (szoptatás után még lefejt tejet is belediktáltam -ő persze becuppogta, de hát meg lett az eredménye...). Szóval nekik nincs idejük/türelmük a mi lelkivilágunkat ápolgatni, nekik ez csak munka, és nem mindegyikük érzi szívügyének, hogy boldog legyen a kismama és a babája... (természetesen tisztelet a kivételnek)
Az persze igaz, hogy most fejetlenség és felfordulás van a kórházban, de hát minden átépítés/felújítás ezzel jár... A kevésbé szerencsések épp most szülnek ott, viszont a később szülők már egy szuper helyen adhatnak életet a kisbabájuknak! Biztos vagyok benne, hogy az új környezetben a dolgozók is lelkesebbek lesznek, és a hozzáállás is más lesz.
:lol:

Szóval, akik szülés előtt állnak: a legfontosabb a baba (és persze a mama)egészsége, az orvos és a szülésznők szakmailag nagyon felkészültek, az eszközök adottak, és ez az, ami számít! Pár napot pedig féllábon is ki lehet bírni ;-) Otthon lesznek még sokkal nehezebb napok is :oops: :shock: :lol:

Jó babázást, és babavárást mindenkinek! :-)
Edina

KépKép
r.edi
 
 


Sziasztok!

Én bőven szülés előtt állok, hiszen október 30-ra várom a csöppségemet. Voltam már néhányszor az Uzsokiban, szülésznővel egyeztettem és nagyon pozitívan csalódtam, mindenki kedves, aranyos, segítőkész volt. Hogy fejetlenség lenne, nem tapasztaltam, ha mégis, én betudnám a felújításnak és úgy gondolom, a betegek érdekében történik minden.
Én azt is elfogadom, hogy vinni kell dolgokat és nem tekintem a kórház hibájának. Egyrészt nem szálloda, másrészt köszönhetjük a magyar egészségügy helyzetének, ha hiányosságokat vélünk felfedezni. Egyébként pedig szívesebben használom a saját dolgaimat, amit mégis biztosítani tudnak, azt adják annak, aki esetleg nem tudja beszerezni magának.

És persze nem vagyunk egyformák. Két embernek ugyanaz a szolgáltatás nem egyformán felel meg. És azt sem kell elfelejteni, hogy a csecsemősök és szülésznők is emberek.

Szóval, én bizakodó vagyok. Bízom abban, hogy egészséges babát fogok szülni, amiben segítségemre lesznek a kórházban dolgozók.

Most inkább azzal küszködöm, hogy dagadt a lábfejem, ami eddig nem fordult elő és a kezem is olyan fura, mert nem tudom rendesen ökölbe szorítani. Lehet, hogy nem pihent eleget, mert ma festettük ki a csöppség szobáját. Megyek és pihentetem.

Mindenkinek további szép estét és jó pocak- vagy baba simogatást.
symont
 
 


Sziasztok!

Sajnálom a negatív tapasztalatot,de nem vagyunk egyformák.

Én is szülés előtt állok,hetente többször járok most már a kórházba,de soha semmi negatív tapasztalatom nem volt.Szülésznőkkel,nővérekkel,vv és nst alkalmával,soha.Más orvosát pedig nem ismerem,mert csak a a sajátomhoz járok.


Ha lenne 700.000,- Ft-om,akkor valószínű telkiben a magánkórházban szülnék,és járnék terhesgondozásra.
Egyrészt ennyi pénzem nincs,másrészt nekem is az orvosom a fontos,akinél maximálian biztonságban érzem magam.
Ahogy többen is írtátok,én is szívesebben használom az otthoni dolgaimat,és ez valóban egy kórház,nem pedig egy több csillagos szálloda.Normál állapotban pedig nincs többtől szó,mint max.5 napról.Azt fél lábbal is ki lehet bírni.

Biztos vagyok benne,hogy minden rendben lesz,és gond nélkül "túlélhető" az a pár nap odabent.

Symont,sajnálom a lábdagadást,a pihentetés a legjobb,amit tehetsz.

weronica,nem sietek,de azért már szülnék,holnap kezdem a 40. hetet.Szerinted????Azért te se szülj korán :lol:

További szép estét mindenkinek.

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok!

Én is azt gondolom, hogy az ember annyi mindent kibír!
(Annak idején, a gólyatáborunk Bódvarákón volt, egy legelőn sátoroztunk, és a faluban a nyomós kútnál fürödtünk :lol: )

Ha nehéz helyzetbe kerülök, mindig arra gondolok, hogy ennél rosszabbat is kibírtam már.

A legfontosabb, hogy ne legyenek komplikációk, és mindenki jól legyen!

Telkiben is születtek már beteg babák...

Amúgy ma voltam CTG-n, és azt láttam, hogy az osztályon nyugi volt, nem voltak sokan. Ha ez így van, akkor a csecsemősöknek is tbb idejük van, hogy foglalkozzanak velünk (gondolom én)

v.andi, lehet, hogy együtt szülünk, én október 3-ra vagyok kiírva.

Lányok, meg tudnátok-e mondani, hogy vajudás közben lehet-e inni, illetve engedik-e, hogy egyél egy kis szőlőcukrot? (Jó lenne, ha lehetne, mert azért a szüléshez kell egy kis energia!)

Aki már szült, annak gratulálok, aki még nem, azzal együttérzek!

Kép
devnik
 
 


devnik inni nem lehet mert ha esetleg műteni kell akkor nem lehet inni, max vizezheted a szád...
szőlőcukrot lehet enni..

Kép
gabcsi1
 
 


Hello!

Ma voltam én is NST-én. Én az Örsre járok.
Minden zárt és nagy a nyugi bent. Úgyhogy egy héten belül valszeg nem szülök. Nem sietek. .)
Anno nekem azt mondták, hogy ne egyek semmit, mert akkor kihányhatom. Egyébként eszembe sem jutott enni, pedig délután f5-kor szültem csak meg, és még utána a vacsi sem esett jól. Inni én sem ihattam.
Én október 20-ra vagyok kiírva. Senki akkoriban? (symont 30-án)
Symont - felrakott lábakkal ücsörögj és tuti valaki jönni fog azzal is neked, hogy egyél sótlanul. Elsőnél nekem is volt vizesedésem. Most elkerül szerencsére.

Vera
Vendég
 


Devnik én is ma voltam az uzsokiban nst-n.
Lehet "találkoztunk" :lol: :lol: :lol:


Weronica,Te még ne is szülj,hízzon csak az a baba.

Inni,enni nem lehet.Szőlőcukrot nem tudom,de van a szülőszobás táskában.Bár most látom,hogy Gabcsi írja,lehet.Nem tudom a cukor diétám miatt nekem lehet e.
Anno én konkréten emlékszem,hogy már kezdtek rendszereződni a fájásaim,amikor még jól bezabáltam és csak utána indultam be a kórházba.Nekem semmi bajom nem volt szerencsére.

Kép
v.andi
 
 


weronica írta:Hello!

Ma voltam én is NST-én. Én az Örsre járok.
Minden zárt és nagy a nyugi bent. Úgyhogy egy héten belül valszeg nem szülök. Nem sietek. .)
Anno nekem azt mondták, hogy ne egyek semmit, mert akkor kihányhatom. Egyébként eszembe sem jutott enni, pedig délután f5-kor szültem csak meg, és még utána a vacsi sem esett jól. Inni én sem ihattam.
Én október 20-ra vagyok kiírva. Senki akkoriban? (symont 30-án)
Symont - felrakott lábakkal ücsörögj és tuti valaki jönni fog azzal is neked, hogy egyél sótlanul. Elsőnél nekem is volt vizesedésem. Most elkerül szerencsére.

Vera


Mi október 23-ra vagyunk kiírva, lehet, hogy találkozunk.
Pénteken megyek az első NST-re, az Őrsre.

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Hello Emma család!

Na akor nekünk jó az esélyünk. .) Második gyermek?

Én legközelebb 29-én megyek NST-re 10-re.

Vera
Vendég
 


Helósztok:)

Na megszülettünk, majdhogynem a 42.hétig várt a kisasszony:D
De nembaj, megbocsájtom neki, mert csak 5 órát hagyott szenvedni:) Szóval gyors volt és egész könnyű:) És gyönyörű, és egészséges:D:D:D

Pusssssssssz Kép Kis cunis:D

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Kicsit visszaolvasgattam... egyet tudok mondani. Menjetek a MÁV-ba... Maximum 3an vagytok egy szobában, gyönyörű, saját fürdőszobátok van, amit egy nap 2szer fertőtlenítenek, finom a kaja amit adnak, mindenki nagyon kedves, én kértem EDÁT, szó nélkül beadták, egy fillért nem fizettem, csak pelust kellett vinni, és akkor jöttek látogatni amikor akartak. Szó szerint 5 csillagot mindenre...

Ha valaki teheti, és nem függ az orvostól annyira, tényleg szívből mondom, h menjen oda. Hálás lesz érte.

Pusza

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


weronica írta:Hello Emma család!

Na akor nekünk jó az esélyünk. .) Második gyermek?

Én legközelebb 29-én megyek NST-re 10-re.

Vera


Nem, első gyermek lesz :)

Emma megszületett 2009.10.24, 3450gramm, 54 cm
emma család
 
 


Sziasztok!

Nyuszi, már vártam, hogy jelentkezz és örülök, hogy minden rendben.
Gratulálok és minden jót kívánok!
Nem volt szép tőlük, hogy ennyit idegesítettek az utolsó hetekben.
Tudom, hogy mit éreztél előtte és mit most...
Írd meg légyszi a méreteit! Az még nagyon érdekelne, ha nem gond. Köszi.

Minden friss Anyukának gratulálok, pocakosoknak pedig probléma mentes terhességet és szülést kívánok.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Szomorúan olvasom a negatív véleményt a kórházról, de hát mindenhol vannak, akiknek negatív a tapasztalatuk. Persze őket is meg kell hallgatni. A szülés előtt én is erősen gondolkodtam, h átmegyek máshova. De végül a dokim miatt maradtam, és hálát adok Istennek, hogy ilyen közegben szülhettem! Nekem egy wellness program volt a kórházi tartózkodás, mindenki kedves volt egy darab takarítónénit kivéve, de hát ő csak a kivétel, aki a szabályt erősíti. Nekem is volt olyan, h egy csecsemős idegesen mondta, h nem tud segíteni, mert sokan vannak bent, de pár óra múlva jött, és kedves volt, és segítőkész. Félve jegyzem meg, talán azon is múlik, Te hogy állsz hozzájuk... Ja, és vigyetek jegyzetpapírt, tollat, mert amikor épp el tudod kapni a csecsemőst/gyerekorvost/nődokit, garantálom, hogy a fele kérdésed nem jut majd eszedbe, ami pedig egész nap foglalkoztatott!

Na, mindegy, lényeg, hogy aki itt szeretne szülni, az ne parázzon, hanem pozitívan álljon hozzá a dolgokhoz, akinek meg ez nem megnyugtató, az menjen máshova, mert az a fontos, hogy minél kiegyensúlyozottabban várjuk a picinket. Úgyis lesz még otthon utána ezer aggódnivaló, ami százszor jobban kiakaszt!!

Nyuszi, Moncsie, Süti, (mégegyszer) gratulálok!

sang

Kép
Kép
sanghai
 
 


sziasztok,hát idejutottam végre,kszönjük szépen a köszöntéseket...

szülés story: 1253703150.2399.doc

És néhány kép: Kép Kép Kép Kép Kép

Bocsi kicsit túlzás etem,dehát ..........egy anya márcsak ilyen :oops:

sutimano76
 
 


Kórház:én nem tudok rosszat mondani,az egyik takarítónővel volt csak némi baj,de szóltunk a főorvosnak és fertőtlenítettek....ja azt történt,hogy az ablakpárkányt madárszartalanították minden nap,és törölte le ronggyal a takarítónő,namár most utána ugyanazzal a ronggyal törölte le az étkező asztalunkat,a mosdónkat,és végül a pelenkázón hagyta a rongyot...mi is ott hagytuk a nagyvizitig és szóltunk,utána viszont jött egy csecsemős és fertőtlenített..... :twisted: :twisted:

Jó hát a kaja nem volt gundel étterem,dehát mit várunk??????Különben is a látogatók annyi mindent hoznak,hogy arra már rá se szorul az ember....én a szülésznőkről csak jót és a csecsemősökről is csak jót tudok mondani!!!!!!!!Bármikor(volt hogy hajnal 4-kor) kedvesek és segítőkészek voltak,nem nagyon fordultam meg eddig kórházakba,de nekem meglepő volt a kedvességük!!!!

sutimano76
 
 


Szia Sütimanó!

Nagyon édes Berni! Olvastam a szülésörténeted, és még szerencse, hogy a doki nem ment el.

Csajok, milyen a beöntés? (Azon kívül, hogy sz@r). Mekkora csövet dugnak a hátsóba, milyen mélyen, és mennyi vizet öntenek be? És mennyi idő után jön vissza a "termék"?

Bocsi a sok kérdés miatt!

Kép
devnik
 
 


Devnik,köszi szépen.

Nem vastag ne aggódj,nekem kb fél liter vizet adtak,de én alig értem ki a wc-re pedig 2 lépés volt,már a felénél bajba voltam....de sztem mégsem annyira gáz,viszont állítólag a tolófájásoknál felszabadultabban tudsz majd nyomni,mert tudod hogy kaki nem jöhet!!!

Nyuszi,tündéri baba Lilien,kérünk még képet!!!.MIlyenek az éjszakák????

sutimano76
 
 


gabcsi1 szia... Nem cáfolni kell azt amit írok a kórházról, hanem elfogadni, hogy ilyen volt. ÉN nem most szültem hanem júliusban, csak egy kedves fórumozó írt nekem és jöttem újra vissza hogy leírjam a tapasztalataimat,,,De ha visszaolvasod a május, június-ben írt véleményeket és tapasztalatokat a kórház eme részlegéről olvashatsz még érdekesebbeket is... Tehát aki most szül és jó a tapasztalata,,hálaaa legyen úgy,,,nekem és velem és az akkor velem szült nőkkel így bántak, az volt amit leírtam,,,,és még nagyon finom is voltam... Anyum aki végig bent volt épp ma beszéltük, hogy a neki is egy rémálom az ami bent volt a szülőszobán és soha nem kívánja vissza azt a napot, ahogy én sem.
Pl.: egy pár részlet hogy értsétek...reggel feltették a zselét,,majd ugye elindultak az akkor még pici fájások... Majd ahogy feküldtem az ágyon ki be szaladgáltak, hogy egy éppen szülő nő, aki majd nem ott előttem pottyantotta ki a babát még mondta is útközbe. A férje, kb. 5x jött ment előttem, mert egy függöny választott el tőle. Majd a következő azt volt amikor megjelent két klimaszerelő és ahogy az ágyon feküdtem ugye alul meztelenül letakarva egy lepedővel és ugye már folyamatosan egyre rosszabbak voltak a fájások, vagyis erősebbek, Ők egy létrán állva olykor engem nézve szerelték a klimát.

Úgy hogy tényleg azt tudom mondani, hogy akinek jó tapasztalata van, annak én nagyon örülök, és adják meg fent mindenkinek, hogy jó szülése és persze jó élményei legyenek.

Nekem nem voltak és azoknak se akik velem voltak egyidőben bent. Tőlünk nem kérdeztek,,mi koslattunk a csecsemősök után..

És még annyit szeretnék ehhez a részhez hozzáfűzni és lehet velem nem egyetérteni. De aki nem bírja a kismamákat és az ezzel járó mindennapos teendőt, mint tanácsadás, segítés stb. az ne menjen ilyen helyre dolgozni. És igenis nem fogom megérteni azt, hogy abban a felfordulásban ingerültek, nem érnek, elfoglaltak. Elnézést kérek, de ez a dolguk, ezért kapják a fizetésüket, akármennyi is,,,és igenis Ők értünk vannak, hiszen az én befizetett pénzemből igenis érezzem a törődést.
Erre csak annyit tudok példának mondani, hogy aki nem bírja az ügyfeleket és azok mindennapos problémáját, az ne menjen olyan helyre dolgozni.
Én irodában dolgozom vendégek között és sosem éreztethetem velük, hogy káosz van, fáradt vagyok, vagy elfelejtek valamit, vagy épp nem érek rá...
Ezért nem tudok a fentebb írt hozzászólással egyetérteni... Ez mindig felháborít...

De azt mondták, aki 2010-ben szül itt, az már ágyból intézheti az összes dolgát, internet stb.

A babának tényleg csak a popsitörlőt kellett vinni,,,de én pl. felkészültem a pelenkára is,,hogy majd viszek,,nem egy nagy kunszt,,hiszen kb. 30-50-et kellett volna vinni... ÉN a fél lakást behozattam :)))))


Ami nagyon fontos azoknak akik mostanság szülnek és első gyerek, hogy mindenféleképpen vigyenek magukkal mellszívót. Én 3.dik napra durrantam először és a 4.dik nap olyan elviselhetetlen fájdalom volt, hogy úgy hozták be nekem futva, majd mutatta meg az egyik szobatársnő hogy is kell használni és végül sikerült könnyíteni ezen a nem kellemes érzésen :D:D:D

Mindenkinek akik babázni fog, sok sikert kívánok,nagyon jó élményeket és persze sok ismeretséget és barátságokat. Nekem lett is :)))
Akiknek pedig láttam a babáit,,nagyon szépek és nagyon aranyosak :))) nagyon sok egészséges kívánok Nektek...

Üdv.
Fragi
fragma
 
 


Üdv mindenkinek!

Most találtam ezt a fórumot és tök jó, hogy itt összejönnek a kismamák és meg lehet beszélni mindenfélét. Én is az Uzsokiban fogok szülni, de csak jövőre (ha minden igaz, februárban, de ez még változhat), szóval addigra már talán felújul a szárny.
Más fórumokon is olvastam jó és rossz véleményeket is az Uzsokiról, de a jó vélemények azért többségben voltak, úgyhogy én reménykedem, hogy nekem is jó lesz. Van még rajtam kívül, aki még csak félidős?
A jövő hét szerdai terhes-továbbképzésre szeretnék eljutni, sajnos csak vasárnap értesültem róla, hogy egyáltlán van ilyen. Gondolom, ez arra is jó (egy részről) hogy a dolgozók megismerik a kismamákat, és lehet, később a szülés alatt kedvesebbek lesznek, mert már ugye ismerik az arcát. Persze nem attól kellene kedvesnek lenni, hogy ismerős-e a nő feje vagy nem, de az emberek nem egyformák, és a helyzetek sem, tehát, lehet, hogy azért alapból a nővér vagy akárki is kedves, de épp rossz napja van, lehet otthon is problémája, és ezt sokszor nehéz kizárni.

Dokikkal kapcsolatban: Érdemes valakit választani, vagy úgy is jó, ha nem választok? (Úgy kétségtelenül olcsóbb)

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: