Új privát üzeneted érkezett!

Andus ne félj minden rendbe lesz.
Nagyon drukolok neked.
Írj a fejleményekről.

Kép
viccmano
 
 


Beo, szerintem a zsömlés terhelés nem ér semmit, itt Kistarcsána az összes doki csak a cukrosat fogadja el.
Biztosan rendben lesz minden.

Viccmano, köszi a drukkot.
Voltam dokinál, valami készülődik, a belső méhszáj is kezd nyilni, bár csak 1 ujjnyi. viszont úgy de úgy megvizsgált.....
Most már egy órája keményedek, meglátjuk, hogy ez csak a szokásos esti jósló, vagy pedig beindul tényleg valami.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Reméljük ez már az igazi.
Mikor kell menned leg közelebb ha nem lesz hatása a vizsgálatnak?

Kép
viccmano
 
 

 
 

Vasárnap délelőtt kell mennem ismét, ha addig semmi, ilyenkor már 2 naponta nézik a babót, hogy rendben van-e.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Szia Andus !
Hogy vagy?
Bent is lesz a doktor úr a kórházba vasárnap?

Kép
viccmano
 
 


Szia!
Köszi, megvagyok. Sehol egy fájás...semmise... Csak az a fránya vizesedés.
Este 11-ig fájdogálta,. aztán elmúlt. Éjjel másfél óránként pisijárat volt, és 3-tól alig aludtam pár perceket, mert az orrom is belülről beödémásodhatott, egyszerűen nem kaptam levegőt, fulladtam.
Igen, bent lesz, azt mondta reggel menjek.
Beszéltem ma a szülésznőmmel is, mondta,hogy beszélt a doktorúrral, és nagyon éretlen még a méhszáj. Annyira tündér volt, megnyugtatott, hogy pihezzek, élvezzem még, hogy együtt vagyunk a babóval, és ha eljön az ideje higygem el, hogy jönni fog. Ha éretlen a méhszáj és indítgatnak, akkor egy nagyon nehéz és hosszú szülésem lesz, bízzak a természet rendjében, az tudja, mikor mit kell tenni.
Ettől olyan nyugodt lettem egyenlőre :) Bár gondolom este-éjszaka majd megint jön a szokásos para :?

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Andus: ne parázz :D. Lehet, hogy a szülés hosszú lesz (én majdnem egy napra költöztem be a vajúdóba :)), de a vajúdás egyáltalán nem biztos. Nekem is éretlen volt a méhszáj, mikor egy hónappal előbb elkezdett szivárogni a víz, totál zárt is voltam, és a méhszájlazító-érlelő tabi se használt, sőt burokrepesztésig az oxitocin se ért semmit (pedig már két órát folyt belém), mégis a vajúdás része összvissz kb. 3-4 óra volt az első komolyabb fájástól a végéig.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Hát igen este gondolom már fáradt is vagy de kitartás .
Ikyenkor már szeretne az ember túl lenni rajta de az is el jön.
Addig is ki tartás és nagyon nagy drukk neked.

Kép
viccmano
 
 


Lányok, köszönöm a bíztatást, nagyon aranyosak vagytok!

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Andus hogy telt az éjszakád hogy vagy?

Kép
viccmano
 
 


Szia!
Köszi szépen, most jól aludtam. Sehol egy fájás.
Most jöttünk CTG-ről. Vizsgálat nem volt, megbeszéltünk,hogy kedden be kell feküdnöm, és indítás.
Sajnos nem jött be a reményem, hogy magától indul a szülés, a lányomnál ugyanez volt, indítás. :(

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Andi: ne keseredj el, hol van még kedd. Én bízom benne, hogy megindul magától is :) Szép majdnem-szülinapi ajándéka lesz Szávának.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Andus kitartás mindjárt itt a kedd de addig még bármi lehet tudom ilyenkor már türelmetlen az ember már semmi se jó.
Jobb lenne már kezedbe tartani a kismanot.
Szurkolok neked.

Kép
viccmano
 
 


Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok. :)

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


sziasztok!

andus nagyon drukkolok, h minden rendben menjen :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Sziasztok.
Andus hogy vagy éjszakád hogy telt?
Nagyon nagy drukk neked.

Kép
viccmano
 
 


Sziasztok!

Anita vagyok és nagyon sajnálom, hogy csak most találtam rá erre a fórumra... de örülök, hogy végre olyan mamákkal beszélhetek, akik ugyanott és ugyanannál szülnek/tek, mint én fogok.

35. hetet kezdtem első babánkkal (Kismukk as. András) és a Surányi dokinál fogok szülni, eredetileg április 10-re vagyok kiírva.

Egyenlőre úgy néz ki a dolog, hogy faros a drágám, így félő, hogy már nem lesz helye megfordulni...

Az a helyzet, hogy elkélne egy-két tanács, mert telis-tele vagyok kérdésekkel.

Akkor ömlesztem és várom a válaszokat: :)
- Szült -e közületek valaki más faros babát?
- Milyen a kórház hozzáállása a természeres szüléshez, vajúdáshoz, gondolok itt a guggolva szülésre, meg állva szülésre?
- Aki szült már a Surányinál, azt ágyra fektette a kitolási szakasz végén, vagy hagyta az eredeti pozícióban?
- Szeretnék szülésznőt is felkérni, de olyat, aki hagyja a dolgokat a természetes mederben folyni, nem erőlteti a nyomást, meg nem csitítgat, hogy halkabban...meg ilyenek, kit ajánlanátok?

Első körben ennyi... :)

Előre is köszönöm!

Üdv, Anta
kismukk
 
 


Sziasztok!

Anita vagyok és nagyon sajnálom, hogy csak most találtam rá erre a fórumra... de örülök, hogy végre olyan mamákkal beszélhetek, akik ugyanott és ugyanannál szülnek/tek, mint én fogok.

35. hetet kezdtem első babánkkal (Kismukk as. András) és a Surányi dokinál fogok szülni, eredetileg április 10-re vagyok kiírva.

Egyenlőre úgy néz ki a dolog, hogy faros a drágám, így félő, hogy már nem lesz helye megfordulni...

Az a helyzet, hogy elkélne egy-két tanács, mert telis-tele vagyok kérdésekkel.

Akkor ömlesztem és várom a válaszokat: :)
- Szült -e közületek valaki más faros babát?
- Milyen a kórház hozzáállása a természeres szüléshez, vajúdáshoz, gondolok itt a guggolva szülésre, meg állva szülésre?
- Aki szült már a Surányinál, azt ágyra fektette a kitolási szakasz végén, vagy hagyta az eredeti pozícióban?
- Szeretnék szülésznőt is felkérni, de olyat, aki hagyja a dolgokat a természetes mederben folyni, nem erőlteti a nyomást, meg nem csitítgat, hogy halkabban...meg ilyenek, kit ajánlanátok?

Első körben ennyi... :)

Előre is köszönöm!

Üdv, Anta
kismukk
 
 


Asszem valami hiba folytán kétszer ment el az üzenet...

Bocsi, :?

Üdv, Anta
kismukk
 
 


Szia Kismukk!
Hát, én sajna szinte végigfeküdtem a vajúdást, mert egy csomó bizbasz lógott ki belőlem :lol:, úgyhogy én nem tudom, szerintem simán kérdezz rá Surányinál.

Andus: nagy a csend.... csak nem? :D :D (mondjuk ha igen, úgysem tudsz válaszolni :P :lol: )

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Szia Kismukk.
Én tavaly márciusba szültem nála 13.ára voltam ki írva és 2.án bementem mert nagyon nem voltam jól fájt a derekam ,hasam midenem és akkor még farfekvéses volt a mano és mire megszületet 19.én meg fordult nekem azt mondta a szülésznő hogy volt már olyan hogy az utolsó percbe fordult meg a baba.A vajudásrol meg annyit tudok mondani hogy amig birtam addig sétáltam mikor úgy éreztem akkor lefeküdtem de van káds is aszülőszobán meg szülő szék is.
De lehet hogy találkozunk a kórházba mert én 7.ére vagyok ki írva. üdv Viccmano

Kép
viccmano
 
 


Gabilány: Köszi a választ, remélem nem kell a folyamatos CTG és akkor mocoroghat szabadabban az emberlánya... :)

Viccmanó: Köszi a választ Neked is. Én is abban reménykedem, hogy magától megfordul majd.
Eredetileg április 10 lenne a kiírt dátumom, de szerintem kicsit előbb ki akar majd jönni, úgyhogy tényleg sanszos, hogy talizunk... :)


Van választott szülésznőtök, vagy van akit tudnátok ajánlani?

Köszi!

Üdv, Anta
kismukk
 
 


Nekem nincs fogadot szülésznő de a Barbusnál Szabolcsi Erzsike volt én rajta gondolkozom nagyon meg vagyok vele elégedve.

Kép
viccmano
 
 


Sziasztok!

Tanácsokat szeretnék kérni,mert még csak a 12 hétben járok,de lehet hogy kórházat szeretnék váltani.Privibe ha küldenétek orvosokat és szülésznőket,ha lehet árakkal együtt.Én szeretnék mindkettőt,de pénzfüggő hogy belefér-e.Köszönöm!Edát is szeretnék,az van bármikor?A régi kórházba állítólag csak 1 altatós van,emiatt lutri hogy ott van-e,ha nincs vagy nem ér rá ,akkor nincs.

Köszi

sutimano76
 
 


Andus hír!

Örömmel értesítünk, h 00.41-kor megszülettem. Sulyom 4110 gramm és 57 cm vagyok. Dernovics Zétény


Nagyon nagy gratula az új családtaghoz! Ügyes voltál Andus!

Egyébként tegnap feküdt be a khba, mert úgy érezte folyik a magzatvize, de állítólag nem az volt. A terv az lett volna, h este 10kor kap méhszájérlelőt, de odáig már nem jutottak el, szerencsére! :) azt mondja, sokkal jobb volt, mint az előző, nem olyan hosszú. Persze a babó nagy lett, de a lényeg, hogy jól vannak, egyágyas szobában :)

(azért nem tudtam megírni korábban, mert mi pénteken értünk haza és próbálom elkapni a ritmust itthon, mint látszik több-kevesebb sikerrel)

KépKép
hugic
 
 


Lányok!

Mindenkinek köszönöm a gratulációkat.

Pénteken késő du. jöttünk haza. A szülésem teljesen olyan volt, mint amilyet végig képzeltem magamnak és szerettem volna!

Ezért nagy - nagy köszönet Surányi doktor Úrnak is!!!!! A legjobb kezekben voltam!!!!!


Születéstörténettel jövök hamarosan, amint kicsit erőre kapok és jobban érzem a ritmust. Remélem, mielőbb sikerül. Addig egy kis ízelítő a manócskámról.



Kép alszunk

Kép kicsi vagyok én...

Kép ... majd megnövök én

KépKép
hugic
 
 


Viccmanó!
Szabolcsi Erzsike volt a szülésznőm - nem fogadott! - csak éppen dolgozóban lévő. Természetesen megháláltam a segítségét. Kedves, érti a dolgát is, nem volt ott végig, de én nem is igényeltem! Jobb volt apával kettesben diszkréten. Vhogy mindig akkor jött, mikor jól jött, h ott volt. Ez telepátia, vagy nem tudom mi?
A lényeg! Kedves volt, segítőkész. Mutatta a labdát, felajánlott a kádat is - de én azt nem akartam. Mondta mit csináljak, hogy lélegezzek stb. Segített pisilni a végén, tusolni, hozta a cuccaimat, áttolt a kórterembe! Szóval mindent! Pár nap múlva találkoztunk és még beszélgettünk is a folyosón!
Én ilyenformán tudom őt ajánlani.

Üdv,
Hugic

KépKép
hugic
 
 


Kismukk!

Megfordulás miatt ne félj! Surányi doktor Úr mondta, h akár még az uccsó percben is megfordulhat! Április meg hol van mééééég :)

- faros babát nem szültem
- a szülőszobán csak a kispapa volt és én, nagyon diszkrét volt! Az ágy szuper hiper, minden hová forog mozog és nagyon kényelmes, széles, a labda jópofa, de egy idő után meguntam (épp mielőtt a tolófájásaim megindultak :)), a kádat nem akartam, ott vizesen bohóckodásnak éreztem volna, de természetesen lehet használni nyugodtan. felállhatsz, guggolhatsz, fekhetsz! Akármit! Amikor a szülésznő szól, h sétálj, akkor viszont tedd azt, mert nem véletlenül mondja. Szal szabad a gazda, a szülőszoba a tiétek! (hacsak nincs komplikáció, infúzió stb.... természetesen, de miért is lenne? :))

- én már az ágyon voltam a kitolásnál, nekem ott volt jó, így nem tudom, h lehet e guggolva pl. de sztem ezt a dokivl beszld meg. egyébként engem balra fordított, de nekem jó is volt ez a pozíció.

- nekem szabolcsi erzsike volt a szülésznőm - nem fogadott - nagyon meg voltam vele elégedve és nem csitítgatott! segítőkész volt, de nem volt ott végig, amit nem bántam, mert a párommal lehettem, ettől nagyon diszkrét volt az egész vajúdás!!!!

Surányi doktor Úr is és Erzsike is végig nagyon kedvesek voltak és segítőkészek és pozitívak és bátorítottak, h jó lesz. Szal csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róluk! Gátamat pedig szinte már nem is érzem :lol:

Na most futok tusolni, vacsizni....

Jó éjt mindenkinek

KépKép
hugic
 
 


Hugic !
Gratulálok a kisfiadhoz nagyon szép.
19.én voltál a doktor úr magán rendelőjébe?
Mert én úgy emlékszem látalak ott a menyemel voltam ott.

üdv viccmano

Kép
viccmano
 
 


Andus !
Nagyon nagy gratula a kismanodhoz.
Majd ha lesz időd és energiád ha haza jötetek írj.
üdv viccmano

Kép
viccmano
 
 


andus:
gratulálok a kisfiadhoz! :lol:

hugic:
nagyon édes a kistigrised ! :lol:

Kép

Kép
redwings
 
 


Andus: GRATULÁLOK!

Hugic: gyönyörűséges a kisfiad :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Viccmanó: Most, hogy Hugic is megerősítette a véleményed, asszem felkeresem Szabolcsi Erzsikét és egyeztetek vele egy kirándulást az osztályon... :)

Adrinak ezúton is gratulálok én is!

Hugic:
Gyönyörű a kicsikéd, gratulálok.
És nagyon köszönöm a sok infót és bíztatást. Azt hiszem felkeresem Szabolcsi Erzsikét és ha el tud vállalni, akkor felkérem a szüléshez.
Amúgy én is a férjemmel szeretném elsősorban átélni az egészet, de mostanában dúlán is gondolkodunk...
Lehet, hogy egy kicsit sok lesz... :)
Na mind1, nem mehet elég biztosra az ember az első szülésnél.
Azt még megkérdezném, hogy melyik szülőszobában voltál és utána egyágyasban, vagy nagy kórteremben voltál?

Köszönöm mégyegyszer mindenkinek az infókat!

Az új kérdésem:
A kicsiknél az összes rutinvizsgálatot végigcsinálják: nyálkaleszippantás, szemcsepp, gyomorszonda stb. ? És ezt az előtt teszik, hogy odaadják a kicsit?

Köszönöm,

Üdv, Anta
kismukk
 
 


Kismukk: amikor megszületik, rögtön odateszik rád egy kicsit, aztán kicsit lemossák, megvizsgálják, de azt is látod, mert minden szülőszobában van hozzá megfelelő apparátus (én folyamatosan kérdezgettem, hogy minden rendben van-e), és utána bebugyolálva visszakapod, és elméletileg, ha minden oké vele és nem szülnek sokan, akkor kaptok hármasban 2 órát, amit együtt tölthettek a szülőszobában.
Szemcseppre és gyomorszondára nem emlékszem, de ez nem mérvadó, abban az állapotban kiesik egy-két dolog...
Egyébként mindhárom szülőszoba kb. ugyanolyan felszereltségű, kivéve, hogy az 1-esben van szülőkerék is.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Hugic, gratulálok a kis Marcihoz, gyönyörű szép baba, jó egészséget és sok boldogságot kívánok nektek!
xadri
 
 


Szervusztok!

Párommal augusztusban fogunk szülni ebben a kórházban, amiről sok jót hallottunk, olvastunk. Most vagyunk orvos választás előtt. Ebben kérem a segítségeteket!

Párom inkább szülne női orvossal. Róluk elég keveset lehetett olvasni a fórumokon. Ezért kérem, hogy akinek van tapasztalata (a rossz is tapasztalat :) ) az írja meg akár ide a fórumra, akár privátba. Érdekelne, hogy milyenek emberileg, szakmailag és anyagilag. :roll:

Akiket tudom, hogy ott vannak:
Dr. Kovács Réka
Dr. Szabó Andrea
Dr. Lőrincz Ildikó Mária

Köszönöm előre is a tájékoztatásokat!

Teljen a napod szíved vágya szerint!
Robi
gorkmc
 
 


:( tegnap voltam bent vizsgálaton, és elkezdtem rövidülni :( a doki szerint kicsivel lassítanom kellene a tempón :( Persze az anyám és a párom rögtön ágyba dugott :) Azért áprilisig sok idő van még, jó lenne ha egy picit bent maradna :((

ja de a cukorterhelés szerencsére rendben van, 6,6 lett. ennyi a jó hír :(

Nem vagyok egy nagy fekvős-punnyadós, ez nekem nagyon nehezen fog menni :(
Meg persze meg pár dolgot meg kellene vennem :(

Nektek szebbet jobbat, és szép hétvégét!

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Sziasztok lányok, gyors bejelentkezés.
Nagyon szépen köszönöm nektek a drukkot :)

Tegnap délután hazajöttünk, egyenlőre hulla vagyok és erőtlen....

Majd jövök és írok, ha időm és erőm engedi, és majd mutatok képeket.

A szülészről annyit, hogy gyors volt, az utolsó másfél óra az nagyon kemény volt, de az már a célegyenes volt.

Ignáthné Évike volt a szülésznőm, és Surányi doktor a szülészorvosom, csak szuperlativuszokban tudok mindkettőjükről beszélni. Szuper élmény maradt, rengeteget segítettek, bíztazttak, dícsértek.
Évike egy földreszállt angyal, nagyon örülök, hogy ő volt a szülésznőm.

Majd jövök és mesélek, addig is a pocakosoknak jó növesztgetést, a babásoknak jó babázást!

Hugic, köszi, hogy hoztad a híreket. Nagyon tündéri Marci!

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Kismukk, pár szóban a kérdéseidre....
Szerintem még megfordulhat a törpe, van erre pár trükk is, pl a négykézláb pocaklógatás, próbáld meg...
Szerintem a kórház hozzáállása nagyon jó a természetes szüléshez. Én azt csináltam amit akartam, megmutatták a lehetőségeket, bár nekem félüg ülő pozicióban az ágyon volt a legjobb..... Így a kitolás is ott és úgy történt, ezért nem tudom, hogy ha nem ott vagyok, akkor oda fektetnek-e.....
Sem a doki, sem a szülésznő nem kényszerített rá semmire, azt csináltam, amit akartam, végig mosolyogtak, bíztattak, dícsértek, rengeteg energiát kaptam tőlük. És még üvölteni is szabad, ne mszólnak rád :lol: A szomszéd szobában sikított végig egy nő.. megkérdeztem, gogy üvölteni szabd? Azt mondták, cska nyugodtan, ha ahhoz van kedvem :lol:

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Andus, gratulálok a Babához, jó egészséget és nagyon sok örömöt kívánok nektek!! Nagyon szép neve van.


Bogyó, a rövidülés miatt nem biztos, hogy aggódni kell, nekem is elkezdett rövidülni a 30. hét körül, de még csak feküdnöm sem kellett (az emelést és a túlzott terhelést kellett csak kerülnöm) és a baba a 39. hét utolsó napján született, úgyhogy fel a fejjel!
xadri
 
 


gorkmc!
Én csak annyit tudok segíteni, hogy a szobatársamnak Szabó Andrea volt asszem az orvosa, és teljesen meg volt vele elégedve :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


2009.03.23. / 19:15
NST-re voltunk hivatalosak, ami igen jól sikerült, viszont mikor kértem a dokit, h mondjon nekem vmi szépet (pl. felpuhult méhszáj stb.), csak annyit mondott: "szépen havazik odakint Smile". Vizsgálat közben fura dolgokat éreztem a méhszájamnál, amit addig sosem egyetlen vizsgálat alatt sem. Nem fájt, csak fura volt és onnantól szinte folyamatosan éreztem tompán ezt az enyhe "görcsöt". Majd leültünk és megbeszéltük, h másnap reggel befekszem a khba és kapok méhszájérlelő tabit. A hazafelé úton kissé elkeskenyedtem, mert a dokim szerinti "betonkemény" méhszájamnál nem várható h pár órán belül megindul a szülés, de 48 órán belül biztosan. Bizonyára emlékeztek, h nagy parám volt a "luftra befekvés a khba".

2009.03.24.

03:00-05:45
Megérkeztek az első fájásaim. Enyhe mensis görcsökre ébredtem otthon, de úgy voltam vele, h na nagy dolog, ilyen már volt, majd elmúlik. Kb. 30 perc múlva újra éreztem, kicsit erősebben. Majd 20 perc múlva újra. Innentől 20 / 15 percenként folyamatosan. Párom kérdezgette, h menjünk-e? De hát minek ilyen korán, akkor inkább a saját ágyamban görcsölgetek.

05:45-08:00
Hirtelen 8 percesekre váltottak a fájások. Már biztos voltam benne, hogy ma kisbabánk születik! Smile Letusoltam, felébresztettem a párom, h menjen ő is gyorsan, aztán kértem, h borotváljon meg, mert idegentől nem venném jó néven Rolling Eyes Majd kiszedtem a szemöldököm (ezt a tesómtól tanultam, ő indult annak idején 1 éjszakára körkefével, hajszárítóval és éjszakai krémmel a khba Smile). 08:00-kor elindultunk a kh-ba, teljes harci felszereltséggel (kis bőrönd és nagy bőrönd, kis táska és iratok/leletek + őssejt táska). Nagyon szépen havazott! Imádtam! Smile Viszont minden lassú autó kihajtott elénk, így elég lassan haladtunk.

08:30-13:35
Megérkeztünk a kh-ba, a recepción sorszámot húztam, ahogy illik. Leültem a reci mellé, mert jött egy fájás, recis hölgy nagyon kedvesen félretolta a soron következő mókust és kérdezte, hogy vagyok, segíthet-e? Mondtam, 8 perceseim vannak, fel kéne venni Smile Minden iratomat elkérte, és mondta h akkor siessek a lifthez (talán megijedt, h megszülök ott neki?) Smile liftes bá is jó fej volt, mert nem várta meg, h megteljen a lift, amint meglátott, becsukta az ajtókat és meg sem álltunk az 5. emeletig. Ahol is szembe jött az orvosom, látva az arcomra kiülő "grimaszt" így fogadott: "Jó reggelt Magdikám, csak nem fájásai vannak?". Mondtam doktor úr ördöge van, 8 percesek. Bevitt minket a szülőszobára, azonnal intézett nekünk ruhát, szülőszobát, felvették az adatokat, megvizsgált, azt mondta bő 1 ujjnyira vagyok nyitva. Bementünk a szülőszobába, szerzett nekem szülésznőt is, egy nagyon kedves hölgy személyében. Szülőszobában az ágy isteni volt! Akár a Kispapával is elfértünk volna egymás mellett, össze - vissza dönthető, forgatható. Volt még kád és labda, az utóbbin bohóckodtam néhányszor. Doki néha bejött megvizsgálni. Majd kaptam beöntést. Az nem is volt annyira vészes Wink Majd magunkra hagytak a Kispapával, h vajúdjunk ahogy nekünk tetszik. Ez nagyon tetszett, h ennyire diszkrét volt! Kispapám nagyon édes, kedves volt. Először barmira izgult, talán félt is kicsit, h most mi fog történni. De aztán belejött! Először csak beszélgettünk, és én nyugtattam, h minden oké lesz. Elkezdte adagolni a Caulophyllumot is, vizet hozott, ha azt kértem. Néztük a hóesést az ablakból, ölelkeztünk, sétáltunk a szobában. Fogalmam sem volt, h mennyi szerepe volt a "gyorsításban" a homeos bogyónak, de a doki és a szülésznő előzetes tájékoztatása szerint 17:00-18:00 körülre mondták, h meglesz a baba. A fájásaim szépen erősödtek és sűrűsödtek. Sajnos a burokrepesztés pontos ideje nem maradt meg bennem, de arra emlékszem h 11:00-11:20 körülre volt tehető. Eddig a pontig, tulképp egy mensis görcsös napnak éreztem az eltelt időt. Innentől azonnal 2-3 percesek lettek a fájások, sokat sétáltam és rugóztam a labdán - mondjuk rugózzon az aki kitalálta, nekem nagyon nem jött be Shocked Mikor úgy döntöttem, h na akkor most elég volt ebből a labdából, mert már baromi erősek a fájások, fel akarok feküdni az ágyra, betakarózni és magamban szenvedni. Felültem.... és abban a pillanatban óriási székelési ingert éreztem! Szóltam - na jó: kiabáltam - a Kispapának, h azonnal szóljon a dokinak, mert erre vártunk, de nagyon! Very Happy Ő szegény megijedt (nem tudta pontosan mire értem, azt hiszem Smile), kirohant a dokiért. Erre bejött egy takarítónő Rolling Eyes Shocked bíztatott, h az tök jó h már itt tartok! Nagyon örültem a kommentjének, mintha én nem tudnám (egyébként kedves volt...). Jött persze a doki és a szülésznő is. Doki, mondta, h ez nagyon szuper, erre vártunk. Forduljak bal oldalra (gondoltam magamban, fordulj Te ha bírsz Very Happy ) és a kövi fájásnál nagy levegő, szem - száj becsuk, fej lehajt és mintha egy medencét úsznék át egy levegővétellel, olyan nagyot nyomjak végbélre. Tettem amit mondott. Közben Kispapám végig a fejemnél, próbált segíteni, de hát ebben senki nem tud, ugye. De nagyon jól esett a hideg keze a homlokomra tapasztva, az olyan volt, mint a sivatagban az oázis! Smile Nagyon hálás vagyok neki érte! Na ebből a nyomásból még vagy 2-őt - 3-at produkáltam, mire kiderült, óriási haja van a Mi kisbabánknak! Picike gátmetszést nem úsztam meg, de bánja fene, inkább, mint repedjek Wink Majd hátamra fordítottak (na az volt az egészben a legnehezebb mutatvány, a derekam útálta Smile). Egy fájás, feje kint, majd vártuk a következőt, h nyomhassak, amire azt mondta a doki, h vége is, kint lesz a baba. Na az a a fájás nem jött. Csak néztem a dokira, és mondtam, h " de nem jöööön". Ő mondta, h de jön az ne aggódjak, picit legyek türelemmel, megdícsért h milyen ügyesek vagyunk és továbbra is bíztatott. Majd egyszer csak jött.... jött a fájás és vele együtt 13:35-kor a mi Édes Drága Kicsi Marcikánk is megérkezett! Mintha kipottyant volna egy kis zsákocskából, egyenest a lábaim közé! Először fura volt, nem néztem oda, mert nem értettem mi történik. Megszűnt minden fájdalom! A világ elkezdett körbe forogni. A hangokat furán hallottam, egyszer csak arra lettem figyelmes, h a párom könnyes szemekkel szól hozzám, h ott a Kisbabánk, nem nézed meg? Akkor fogtam fel, h mi történt és odanéztem, és megláttam a Mi kis Picúrunkat! Tényleg olyan picúrka volt! Felfoghatatlan. Majd megszültem a méhlepényt, levették az őssejtet. Babát a mellkasomra fektették. Kispapám is és Én is teljesen eufórikus állapotba kerültünk és együtt sírtunk! Majd elvitték Marcit, fürcsizni (na nem messzire, csak hogy még a mami is lássa), méricskélni és felöltöztetni. A dokim közben elkezdett összevarrni. A babát megkaptam a karomba, az ágyamba. Kispapám pedig elkezdte értesíteni a családtagjainkat a jó hírről. Kaptunk kb 2,5 órát a szülőszobán 3-asban. Nagyon meghitt volt és csodálatos.
Drága Kispapám! Ezúton is köszönöm neked, h a korábbi tiltakozásaid és félelmeid ellenére velem tartottál ebben a csodálatos utazásban! Nagyon hálás vagyok neked minden korty vízért, amit felém nyújtottál és a segítő karjaidért! Marci is hálás, megsúgta nekem! Smile

Hát így történt lányok!
Elnézést a novelláért!
Jó éjt mindenkinek!

KépKép
hugic
 
 


Mindenkinek köszönöm a gratulációt és a kisfiamat illető dícsérő szavakat :)

KépKép
hugic
 
 


Sziasztok Lányok!
Lenne egy kérdésem azokhoz akik mostanába szültek , hogy az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot vitétek magatokal vagy kérték a másolatott?

Kép
viccmano
 
 


Viccmano
300 napnál nem régebbi eredeti anyakövi kivonat kell
ők intéznek el mindent a kórházban (tőlem a recin érkezéskor elvették a szig-et, lakcím kértyát és házasságit - eredetit.
hazafelé a recin majd felveheted a baba szül akvi kivonatát

üdv,
magdi

KépKép
hugic
 
 


viccmano

ja igen. voltam 19-én a dokinál :) láthattál :)

KépKép
hugic
 
 


Köszönöm a segitséget Hugic.

Kép
viccmano
 
 


viccmano
igazán nincs mit. bátran kérdezz ha van még olyan amiben nem vagy biztos. szívesen segítek.
annak idején nekem is tök jó volt, h a lányok itt segítettek , h mit érdemes a khba vinni pl. megfogadtam, de milyen jó, h megfogadtam :)

KépKép
hugic
 
 


Hugic: nagyon szép történet. Irigyellek kicsit, hogy a szülés után együtt lehettetek annyi ideig a szülőszobában (nekünk nem engedték, mert Kristóf korán jött, és bár semmi baja nem volt, a protokoll miatt rögtön vitték megfigyelésre...). Totál előttem van Surányi arca, ahogy az általad idézett mondatokat mondhatta :lol: :lol:

viccmano: ha esleg régebbi is az akvi kivonat, ha szüléshez kell kikérni újra, akkor az ingyenes :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Minden új babunak és anyukának gratulálok! Visszaolvastam, de neveket nem nagyon tudtam megjegyezni... :oops:

Én is a Flórban fogok szülni. Folyamatosan informálódom, és már sok kérdésemre meg is kaptam a választ, mert már korábban kérdezték.

nekem a legfontosabb kérdésem az lenne, hogy hányszor néznek a kórházban teljes vérképet, meg vizeletet? Ugyanis én a kórházba járok terhesgondozásra (vagy bárminek is nevezzük) viszont mindig valamit elfelejtek megkérdezni a dokitól. Eddig a várandósságom elején volt egy ilyen komplett vérvétel meg vizeletvizsgálat. Védőnőm szerint háromszor kellene a 9 hónap alatt és már igencsak aktuális a második. Doki elküdött terheléses vérvételre, jövő héten megyek, de ezt a teljes labort elfelejtettem megkérdezni. Ő meg lehet, hogy elfelejtette mondani. :roll: Tudja valaki, hogy mi a protokoll? Ilyenkor esetleg vesznek több vért is, meg pisilni is kell? Mert ha igen, akkor megmondom nyugodt szívvel, hogy a dokim ezt is mondta és vegyék le a terhelésessel együtt. :oops: Csak nem akarom kihúzni a gyufát, ha ezt mégis később szokták. csak védőnőm sürget, hogyha ott nem csinálják meg, akkor itt megcsináltatjuk, de ahhoz be kéne mennem az itteni nőgyógyászhoz beutalót kérnem, én meg már többször összevesztem vele, nemhiába járok Tarcsára... :roll:

Valaki tud nekem ebben segíteni? Előre is köszönöm! :)

Nagyon jó, hogy írtok a kórházi körülményekről, és örülök, mert nagyon megnyugtat. Olvastam, hogy szülés után rögtön rámrakják a babát. És a köldökzsinórt is csak akkor vágja el apuci amikor már nem lüktet? Mert azt hallottam, hogy ma már az több helyen természetes.

Szűléstörténet is fantasztikus volt, jó volt olvasni! :D

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: