Új privát üzeneted érkezett!

Rózsaág,

Én is extra tenát vittem és bevált.

a kórházba kell a házassági anyakönyvi kivonat. A védőnő majd elveszi és Ő továbbítja a hívatalba.

Szentpyr,

ha pirosság mellett pötyök is vannak a popsin akkor a kamillás lemosás illetve a Nizorál krém hatásos.
lehermitte
 
 


Szenpyr!
Most beszéltem Zsuzsival, azt mondta, hogy egész nap "bolondok háza" volt. Amíg beszéltünk kb. 2 perc, 2x szóltak neki, hogy menjen + csengett a szülőszoba csengője is. Hallottam egy baba sírását és olyan jó volt...
Úgy tűnik másra is hatnak a frontok. Ezek szerint én is erre a tumultusra számíthatok! :(

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kép Kép
rozsaag
 
 


Sziasztok!

Iker babákkal vagyok állapotos, már a 33. héten járunk.

AEK-ben fogok szülni, de sajnos a kórházat még nem ismerem.
Csak a doki vihet be körbenézni a szülőszobán vagy van más lehetőség is?

Ha van ismerősötök, akik szintén iker babákat várnak, vagy esetleg nevelnek, akkor kérlek írjatok. Minden tapasztalat érdekel.

Köszi!
buzsuka74
 
 

 
 

Sziazstok!

Pár napig nem jövök, és alig tudtam visszaolvasni. :)

Csak szőrmentén reagálok:
mosás: Mi mindig együtt mossuk a ruhákat, mosópor + öblítő normál, de keveset teszek bele, és első hordás előtt fertőtlenítésként vasaltam. Azóta nem jutok odáig, még apa ingei is tornyosulnak. Egyik gyerek bőrére sem volt rossz hatással, pedig Benéé érzékeny.

orrszívó: nagyon brutálisan néz ki, és a hangja is, de nekik nem fáj.

indítás: Bonca, én mit nem adtam volna az indításért is! Nézd a dolog másik oldalát. Szülhetsz!

ez a baba-papa félóra nagyon jó!!!

Rozsaag mindjárt itt a te időd! Igaza van Szentpyrnek, pillanatok alatt egymásra hangolódtok Zsuzsival!

mtunde
 
 


Sziasztok!

Én mosáshoz Dreftet használok, öblítéshez pedig fehér Silant.
Az orrszívásról még annyit, hogy nem jön ki neki hiába szívom. Szerintetek, ha cseppentek az orrába az feloldja és akkor jobban kijön? :roll:

Pandácska
Szeretnélek arról kérdezni, hogy a te Dorkád mennyit eszik. Az én Kristófom 120 grammnál kevesebbel nem elégszik meg, és azt hiszem az picit sok. Néha még többet eszik ettől is. Dorka és közte nincs sok különbség, ezért kérdezem.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Iroko,
Én nemrégtől lakom Maglódon. Csak tavaly Junius közepétől, előtte Pesten laktam. Vecsésen lakik nekem is rokon is és barát is. Lehet már el is mentünk egymás mellett. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Elnézést az OFF-ért, hátha valkit érdekel:

Sheila Kitzinger (1929), a szüléssel foglalkozó, világhírű kultúrantropológus, aki 1992-ben a magyar szülő nők, születő gyerekek és a bábák szülés körüli helyzetének humanizálására első lépésként megrendezett, Nemzetközi konferencia a születésről című konferencia egyik díszvendége volt, most ismét Magyarországra látogat.

Két előadást tart, egy könyve jelenik meg, amelynek bemutatóján részt vesz, dedikál. Az előadások szinkrontolmácsolással zajlanak. Az április 7-i konferencia akkreditálása folyamatban van szülésznők, bábák, védőnők számára. A belépőjegyek a helyszínen válthatók meg.

2008. április 5. 18 00:
Sheila Kitzinger: A szülés árnyékában. Katarzis vagy krízis? Könyvbemutató és dedikálás Libri Mammut Könyváruház, 1024 Budapest, Margit krt. 87-89.

2008. április 6. 16 30-tól 18 00:
Sheila Kitzinger: A szülés helyzete különböző kultúrákban Előadás és beszélgetés
Országos Széchényi Könyvtár, Budavári Palota „F" épület Belépődíj: 1500 Ft

2008. április 7. 9 00-tól 16 30:
A háborítatlan szülésről – kultúrák közötti megközelítés A szülés árnyékában. Katarzis vagy krízis? Konferencia
Országos Széchényi Könyvtár, Budavári Palota „F" épület Belépődíj: 2500 Ft, illetve annak, aki pontszámot gyűjt, plusz 3000 Ft
További részletek a www.szules.hu oldalon.
judittka
 
 


Susy,
Dóri 100-120 között eszik, ennél többet nem szokott. Kristóf azért fiú(erősnek kell lennie :lol: ) meg szerintem ez a babáknál is egyéni, hiszen mi sem eszünk egyforma adagokat. A babák tudják mennyit kell enniük, anyatejből nem lehet sokat adni nekik, nekem ezt mondták. 6 hetesen szokott lenni ugrás az étvágyban, egy másik topicban sok babánál volt. Nálunk mondjuk ez kimaradt. Mennyit híztatok az első hónapban?
Vendég
 


Susy, szerintem is minden baba más mennyiségeket eszik, és ez így van jól. Zsófi az elején havi egy kilókat hízott, bár nem tudom, mennyit evett, mert nem volt mérlegünk :)
Vendég
 


Pandácska
Kristóf 3670 grammal született, és 3331 grammal jöttünk haza. Eleinte nagyon keveset hízott, 12-15 dekákat hetente, most már 20 dekát gyarapszik. Tegnapelőtt mértük meztelenül, most 4335 gramm, ami azt jelenti, hogy születési súlyától még 1 kilót sem hízott. Viszont szerintünk elég erős a csontozata, mert a súlyához képest elég pici volt. Most legutóbb 140 grammot szopott, a védőnő azt mondja nem szabad ennyit ennie. :roll:
Tudom, hogy minden baba más, és mi sem eszünk egyformán, csak picit soknak találtam, de igazad lehet, abban, hogy ő fiú. :)

Panndi
Lehet, hogy nekem sem kellene ennyit méregetnem, Bár Kristóf vesztett súlyához képet hízott 1 kilót bő 6 hét alatt.

Teszek fel egy friss képet róla.
Kép

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy, szerintem ne aggódj! A baba annyit szopik, amennyi kell neki! Ha túl sokat enne, akkor ki is jönne belőle, legalábbis szerintem. Arról nem is beszélve, hogy akkor sokkal többet hízna. Egyébként ez sem rossz, szerintem ha nem lett volna az elején az a kis fennakadás a szopizásnál, akkor megvan a kiló egy hónap alatt, ami pedig pont jó, nem is kell több. És ne a születési súlyához képest nézd, a babák is veszítenek vizet is az elején, abból is jelentős tartalékkal születnek, meg a magzatszurok, amit az elején kikakil - gondold el, még csak pár csepp előtejet eszik, és mégis pisil-kakil! Az nem mind a gyerek husikájából megy! Szóval a hazaengedős súlyhoz viszonyíts inkább.
Egyébként nagyon helyes fiú, olyan édesen nézeget, szerintem teljesen elégedettnek tűnik! :D
danann
 
 


Susy,

Igaza van a lányokank ne aggódj, annyit esznek a babák amennyire szükségük van. Csenge 9 napos és 70-110 gramm közt eszik. A dokinő szerint sokat eszik de hát mit csináljak vegyem el tőle?
A fiammal annak idején az volt a gondjuk hogy evett csak épp nem hízott a "nagy könyv" szerint. De mi is vékony testalkatuak vagyunk. Mindig rá akartak beszélni hogy adjak neki tápszert de Én kitartottam és csak szoptattam és mikor elkezdett darabosat enni akkor beigazolodott hogy Ő ilyen típus és nem hizott akkor sem többet. Most 23 hónaposan 10,45 kiló.

Lányok újra scanneltem a tájékoztatót remélemmost már mindenki meg tudja nyitni az első oldalt is.
lehermitte
 
 


Lányok, Márti hova tűnt? Csak nekem tűnik úgy, hogy régen jelentkezett? Remélem minden oké velük! :shock:
Vendég
 


Rózsaág!
egyáltalán nem biztos :) ! általában én is érzékeny vagyok a frontokra, azt gondolom...de Ábel nem indult, fújhatott szél eshetett hó, hátha nálatok is így lesz :) !

Laura hogy van? készül valahogy? emlegeti a kishúgát?

Pannival ma voltunk beiratkozni az oviban:)))! kisasztal lesz a jele! (volt még szemüveg, pipa és ostor :shock: ) a kisasztalnak nagyon örültünk :wink: !

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok!

Susy - Kristóf nagyon édes! Egyáltalán nem úgy néz ki, mint aki többet enne a kelleténél. Bár nem értek hozzá. :) Laikus szemmel nézve kiegyensúlyozott, érdeklődő babának tűnik.

Szentpyr - A kisasztal tényleg jó. Az én jelem annak idején szemüveg volt. Nem igazán szerettem, de nem okozott lelki sérülést sem. Ez volt, a szüleim nem csináltak belőle gondot. Aztán mikor az öcsém ovis lett, megörökölte az én zsákomat stb. Az ő jele roller lett. Ennek jobban örültek anyuék, mert a szemüvegből gyorsan, könnyen varázsoltak rollert. :D

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


ez aranyos történet :) ! én viszont szemüveges vagyok (ma már saját döntés), de azért valószínűleg maradt még egy kis fóbiám ezzel kapcsolatban :wink: !

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr,
Ostor? :lol: Várja már az ovit? Nekem csiga volt a jelem :D

Susy,
Látszik Kristófon, hogy jó dolga van, szóval nyugi :wink: Nagyon édes :D
Vendég
 


Szentpyr!

Nem tudom, lehet igazad lesz. Még talán nem is bánnám ha indítanák a 40. héten. Szívesebben szülnék frissen, kipihenten délelőtt, mint egy átvajúdott éjszaka után reggel. (na most biztos sokan elítélnek ezért)

Laura nagyon drága, puszilgatja a hasamat és már türelmetlenül várja, hogy nyíljon az orgona. Azt mondtuk neki, akkor születik meg a kistesója, így könnyebb mihez kötnie. Most állandóan nézi az orgonabokrot az udvarunkban, hogy jönnek-e a virágok. A levelek már kibújtak. :)

Az ostoron én is meglepődtem. Nem is értem, hogyan jutott az ovónők eszébe ilyen jelet kitalálni. Mit szólt Panna az ovihoz? Amikor Laura kezdte az ovit akkor mondtam neki, hogy olyan mint a babaklub, csak sokkal több játék van benne. Annyira tetszett neki, hogy már az első nap ott akart aludni. :)

Milyen érzés amikor a magzatvíz elfolyik? Ha nem szivárog akkor milyen mennyiségre lehet számítani? Ugye jól emlékszem, hogy Pankánál neked elfolyt a vized?

Kép Kép
rozsaag
 
 


Rózsaág, nekem ömlött, de szakaszosan. Olyan fura volt, feküdtem az ágyban, és egyszer csak tudtam, hogy most az jön, pedig akkor még csak egy ici-pici nedvességet éreztem, de szerintem csak valahogy belül, nem tudom, fura volt. Olyan gyorsan talán soha nem pattantam föl az ágyról és rohantam ki a szobából, hogy ne a padlószőnyegre menjen :lol:

Szentpyr, szóval nektek is jó a hajszárító! Samu már leszokott róla, sőt, a múltkor amikor a hajam szárítottam, akkor sírt, de szerintem mert nem látta az arcom a hajamtól :D
danann
 
 


Sziasztok!

Lehermitte, köszönöm a tájékoztatót, bár az első oldalt nem tudtam megnyitni, de sok hasznos infót kaptam így is :)

Rózsaág, szerintem nem ítél el senki, én biztos nem, mert titkon abban reménykedem én is, hogy egy kicsit rásegítenek babóm útjára. Ijesztegetnek, hogy első gyereknél 16-20 óra is lehet a vajúdás :shock:

Kellemes hétvégét mindenkinek!

KépKép
b_judyt
 
 


Judyt, amikor szültem, egy olyan csajszi került a kórteremben mellém, akinek első babája volt, és első fájástól felsírásig három órás volt a szülése :lol: Hát az én indított szülésem sokkal lassabb volt, pedig mindenki azt mondta, hogy az indított ugyan jobban fáj, de gyorsabb.
Vendég
 


Judyt, amikor szültem, egy olyan csajszi került a kórteremben mellém, akinek első babája volt, és első fájástól felsírásig három órás volt a szülése :lol: Hát az én indított szülésem sokkal lassabb volt, pedig mindenki azt mondta, hogy az indított ugyan jobban fáj, de gyorsabb.
Vendég
 


Susy!

Benedekem tök keveset evett, sokat aggódtam is emiatt, alig hyzta meg, amit kell neki, Villő bezzeg egy zabagép. Már 160-at eszik :oops: amikor többet nyom magába, akkor egyszerűen visszahányja a felesleget, szóval tuti nem eszik sokat Kristóf! Nehogy már megszabjuk neki, mennyit egyenek. Ezek a védőnők néha nagyon kiakasztóak tudnak lenni :(

mtunde
 
 


Szentpyr:
Az elso gyermekem kipihent allapotomban indult, egy hetfo reggelen ebredeskor, magzatvizfolyassal, tehat a korhazban is munkaido volt, en is kialudtam magam....megis....este negyed 11ig szenvedtem, nehez volt, fajldalmas, kimerito hosszu, hetekig izomlazam volt utana, es rendesen faradt voltam tole
A masodik, este indult a korhazban majdnem ejfelre ertunk be, tehat egy forro nyari nap-nem alvas-kisgyerekes let utan, DE! 3 es fel ora utan megvolt es en fitt voltam, es jol voltam, ennyit errol.
En meg egyszeruen szeretnem, ha a "baba" valaszthatna, hogy mikor szuletik, nem valaki kivulrol dontene el.

:D :) :) , Kepzeld mi is az orgonaviragzast varjuk!!!!Nagyon es egyre jobban, tavaly, mikor meg csak beszeltunk, almodoztunk a harmadik gyerekrol Benedek mindig azt mondta, hogy akkor fog az o testvere szuletni, amikor az orgona viragzik. Nagyon jol eltalta korulbelul tenyleg akkor szuletik. En is nezem minden nap, es minden nap remelem, talan ma szuletik, nem szeretnem tulhordani ezuttal.

Kép
Kép
Kép
bonca
 
 


Susy!

Egyet értek Mtunde-vel! A védőnők sokszor túlaggódják a dolgot.
Nekünk is mondták anno a kórházban amikor Laura nagyon sírt mert éhes volt, hogy nem ehet többet, pici a gyomra. Na én ezt nem hagytam!
Meséltem az előbb a páromnak a történetet. Reakció: Ő már látott olyat amikor az Afriaki törzseknél az anyuka lefeji a tejet fejőgéppel, ráteszi a digitális mérlegre, kiméri az adagot a babának és csak annyit ad neki amennyit az orvosi könyvek és a védőnő mondott!!! (természetesen ezzel nem téged akart minősíteni) Annyira igaza van, ott tényleg senki nem mér semmit és mégis minden működik, csak úgy mint az állatvilágban. Azt hiszem mi anyukák hajlamosak vagyunk mindent túlaggódni!
Ne törődj senkivel, Kristóf tudja mennyi tej kell neki!!! Gyönyőrű baba!

B_judit!

Köszönöm a megértő szavakat...
Nem biztos, hogy első babánál 16-20h a vajúdás. Alkat függő kinél, meddig tart. A 16-20h-ból szerintem az utolsó 2h nagyon kemény, addig nem vészes. Ne aggódj ezen, ha mentálisan felkészülsz rá akkor öröm lesz az egész szülésed.
Amennyiben mégsem bírod, akkor ott az EDA lehetősége ami segít a fájdalmakon és meggyorsítja a tágulási szakaszt is! Kitartást, remélem még jössz, most látom, hogy a célegyenesben vagy! :)

Dannan!
Köszönöm az infót a magzatvízről!

Kép Kép
rozsaag
 
 


bocsanat az elozo uzim rozsaagnak, nem szentpyrnek :oops:

Kép
Kép
Kép
bonca
 
 


Bonca!
Látom Szentpyrnek címezted, de azt gondolom ez nekem szólt. :D

Kép Kép
rozsaag
 
 


Bonca!

Egyszerre vettük észre! :)
Látom teljesen egyidős terhesek vagyokt B_judittal. Lehet együtt fogtok szülni?

Kép Kép
rozsaag
 
 


Ja, rozsaag, azt meg elfelejtettem mondani, hogy mar a magzatviznel is nagyon jo szolgalatot tett a Tena betet - nem kellett kifizetni a taxi akaritasat, mivel nem aztattam el :D bar paraztam, es egy turcsit is tettem magam ala, de nem lett semmi, szerencsere...
danann
 
 


Lehermitte! Köszönöm szépen a tájékoztatót, bár nekem is a z első oldallal voltak gondjaim, de a többi átjött és el is olvastam!
Jó hétvégét mindenkinek!!! :lol:
Mégegyszer köszönöm szépen :) :
andy :lol:
andy79
 
 


Kedves Mindenki!

Közeledik a hónap 2. szerdája,tehát 9-én este 6-kor a 2.emeleti tanteremben ismét SZÜLŐK ISKOLÁJA!

- a szülés anatomiája és élettana,gátvédelem,gátmetszés,császármetszés...
ea: Dr.Vermes Gábor,szülészeti részlegvez.főo.

- amit az EDA-ról tudni kell
ea: Dr.Ayoub George,anaesth.főo.

- információk elsőkézből az őssejtlevételről
ea: a Sejtbank képviselői

- szülőszobalátogatás szülésznőinkkel

A rendezvény ingyenes,várunk minden érdeklődőt!
vojõr
 
 


Tenat csak gyogyszertarban lehet kapni? vagy DMben is? vagy csak spec. gyogyszertarakban? Akik mostanaban szultek, a babanak mit kell bevinni? (ruhaktol a koldokapolas stb. szerekig?)

Kép
Kép
Kép
bonca
 
 


Danann!

Köszönöm szépen! A biztonság kedvéért mindig van nálam betét, bár ha elfolyik a magzatvíz (nem otthon) akkor már késő, elázott mindenem. Remélem itthon történik meg és nem máshol.

Szentpyr! Manka!
Éppen szerdára beszéltük meg a következő találkozót a szülésznővel. Szerintem összekötöm a kellemeset a hasznossal és bemegyek az szülők iskolájára is! Az EDA-val kapcsolatban nagyon érdekel, hogy mit mondanak + ha szegény Zsuzsi nem ér rá akkor is meg tudom nézni a szülőszobát. :)

Jön még valaki rajtam kívül?

Kép Kép
rozsaag
 
 


Én kaptam a Tenát valakitől, akinek megmaradt, de láttam DMben. Igaz, nem figyeltem, hogy az extra-hiper-szuper maxi méret van-e. Gyógyszertárnak is van esélye...
danann
 
 


Sziasztok!

Rózsaág,
tena:én gyógyszertárban vettem!
Magzatvíz: teljesen hasonló az élményem, mint Danann-nak. csak egy adalék még. én azt hallottam, hogy nem szabad vízszintesből hirtelen felugrani! (persze én is így tettem, bár akkor még nem tudtam, hogy...) Állítólag a gravitáció miatt, ahogy a nagyobb vízmennyiség távozik a köldökzsinór is előre esik és könnyebben okoz problémákat, rátekeredés stb. Namost, Panninak a nyakán volt a köldökzsinór és bizony nem sokon múlott a császár, viszont, hogy a fenti körülmény okozta e vagy sem, azt sosem tudjuk meg :wink: ! mindenesetre sztem van benne logika...bár nem tudom kinek van annyi lélekjelenléte, hogy ebben a helyzetben ne moccamjon :shock: , lehet hogy azért érdemes megpróbálni :) .

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok!

Hát én sem vagyok egy hétalvó, de Mi csináltok ti hajnal 3/4 6-kor ébren??? :? :D

Lehermitte - Én is köszönöm a beszámolódat! SAjnos a többiekhez hasdnolóan az elős oldalt én sem tudom megnyitni. A másik kettővel semmi gond.

Szeretlek benneteket olvasgatni, mert annyi mindent tanul az ember! Nekem még olyan távolinak tűnnek a problémáitok, hogy el sem tudom képzelni, hogy velem is ezek történnek majd. De így tutira mindenre fel leszek készülve. :D Köszönöm előre is! :D

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Betty,
milyen tüneteid vannak? nevek, így az "elején"? :)

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


sziasztok

Nem tudom mi a gond az első oldallal. Ugyanúgy scanneltem mint a többit. Majd megpróbálom még lekicsinyiteni a fájl méretét és priviben átküldeni.

A kórházba a gyerkőcnek csak pelus és popsitörlő kell. Ruhát és a köldök ápoláshoz szükséges dolgokat a korház adja.
lehermitte
 
 


Sziasztok!

Lehermitte, az első oldal nem jelenik meg nekem sem továbbra sem, de bettynához hasonlóan én is úgy gondolom, hogy már így is sokat segítettél, köszönjük.

Arról van esetleg valamelyikőtöknek információja, hogy a mávkórházban van-e egyágyas külön szoba? És, hogy van-e légkondi a folyosón, szobákban? Júliusi szülés miatt kicsit tartok a kórház csupa-üveg falaitól...

Jaj, azt még hadd kérdezzem meg: így a 25. héten már tegnap óta sokat (kb napi 6-8-10) keményedik a pocakom, hamar elmúlik, de volt, hogy kb egy órán belül többször is volt. Szerintetek ez belefér a normál menetbe?

A legjobbakat mindekinek!
tünde
szalamandra
 
 


Szentpyr - Köszi, az érdeklődést. Háát, gyomorbántalmak leginkább, de az hetente változó. Volt már gyomorégés, de nem savas, volt olyan, mintha egy téglát nyeltem volna le, hányinger evés után negyed órával meg ilyenek. Hányni még nem hánytam, és remélme most már nem is fogok. A cicieim a legelején nagyon feszületek, érzékenyek voltak, de most már az sem igazán. A fáradékonyság még megvan. Meg egy kicsit talán türelmetlenebb vagyok. Kb ennyi. Olvasva a többieket, nem olyan vészes a helyzet. :D Ja, meg néha fájogat a hasam alja, olykor meg bele-beleszúr valami a petefészekim környékén. Állítólag ezek normálisak. Ugye azok???
Nevek??? Még semmi. Még beleélni is alig merem magam, hogy gyermekünk lesz. Inkább azt tudom, hogy mit nem adnék. :D

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Szalamandra, sajnos légkondi nincs, még télen is elég meleg volt, ha sütött épp a nap :( A sötétítőfüggöny gondolom sokat nem ér. :(

Volt 2 ágyas alapítványi szoba, de mivel a bővülés miatt kevés a hely, azt is átalakították 3 ágyassá. Nem tudom, hogy ez változik-e.

T

mtunde
 
 


Sziasztok!

Úgy zajlik itt az élet, hogy mire írni tudnék én is már csüngenek a lányok rajtam. Csal olvasni van időm. :?

Magzatvíz: Első lányomnál folyt el. Még a pattanást is hallottam, hogy megreped a burok. Akkor ez elég rémísztő volt. :shock:
Ahogy lefeküdtem az ágyba este 10-kor, hallom: "patt". Eléggé folyt. És nem volt annyi eszem, hogy egyTenát betegyek! :oops: Törölközővel a lábam között mentem a mentőhöz. :? Pedig jól betankoltam extrából...

Ovisjelek: Elég "érdekes" jeleket soroltál fel... Nálunk nincsenek ilyenek. Vannak fiús és vannak lányos jelek. Eszter harang. :)

Képzeljétek! Zsófi a szülinapjára bárányhimlőt kapott! :lol: :?

Kép
Kép
Kép
majorné bakos edina
 
 


Szentpyr!

Köszi a magzatvíz elfolyásról a tanácsot. Én azt tudtam, hogy ilyenkor a kizúduló víz magával viheti a köldökzsinórt és az bekerülhet a hüvelybe. Így könnyen okozhat oxigénhiányt stb.
A Tenát, nem én hanem Bonca kérdezte. Nem baj, ő meg neked írta a nekem szánt üzenetet ... :)

Bonca!
Tenát gyógyszertárban előbb kapsz mint más helyeken, mert hivatalosan vizeletcsepegésre hozták forgalomba.

Sz.Bettyna!
Igen, ezek normálisak. Tágul a méhed, a méhszalagok húzódnak, emiatt vannak a belenyilalások és az alhasi érzékenység is.

Kép Kép
rozsaag
 
 


Edina!

Szegény Zsófi! Lehetett volna humánusabb is vele a természet!

Köszi az infót a magzatvízről. Úgy veszem észre, mindenkinek az ágyban folyt el. Most egy kicsit nyugodtabb vagyok!

Lányok!
A magzatvíz elfolyása után jelentkeztek rögtön a görcsök, vagy csak később? (jó fej, vagyok előbb is eszembe juthatott volna megkérdezni)

Kép Kép
rozsaag
 
 


Pandácska!

Elküldenéd nekem a Szamos Julcsi számát?! Nekem véletlenül sikerült nála szülnöm, így nem sokat tudok sajnos róla. Előre is köszi!

Ági

Kép
iroko
 
 


mtunde,

köszönöm az információkat! aggaszt kicsit ez a kánikula dolog, bár az is lehet, hogy teljesen normális időjárás lesz, és lesz esélyük a látogatóknak is életben maradni a látogatófolyosón :) majd a szülésznőt megkérdezem, mi ilyenkor a gyakorlat, mert a jelenlegi orvosom is csak nemrég került ide, az összevonásokkal.

szerintetek Szülők iskolájára mikor érdemes menni: akár már ilyentájban is (25. hét) vagy inkább csak később, a szülés előtt nemsokkal? ez egy egy alkalmas tájékoztató, vagy több alkalomból áll?

ez a magzatvíz elfolyással köldökzsinór be a hüvelybe és oxigénhiány elég rosszul hangzik :( azon kívül hogy egy darabig fekve marad az ember lánya (ha nem máshol történt), illetve hogy mihamarabb kórház, lehet még ilyenkor valami mást is tenni?

Edina, remélem a többi ajándék elfeledteti Zsófival ezt a sajátos ajándékot :) jobbulást neki!!!
szalamandra
 
 


Szalamandra!
Én egyszer voltam kánikulában látogatni azon a folyosón. A folyosó elviselhetőbb, mert ott legalább mozog a levegő, nyithatók az ablakok. Inkább a szoba a rossz, mert elvileg a babák miatt nem lehetne huzatot csinálni, de hát ezt 40 fokban a babákkal sezmebn sem lehet megcsinálni. Szóval ott esetleg jobban megreked a meleg.

mtunde
 
 


Rozsaag!

Nekem este 10-kor folyt el és csak hajnal felé jelentkeztek a fájások és azok is csak gyengén. (Szerintem egyénfüggő, hogy kinek mikor kezd el fájni. Anyámnak annó rögtön voltak fájásai is.)
Reggel kaptam egy kis oxitocint és 2 óra 50 perc múlva megszületett a "kicsi" lányom: 4250g és 61 cm. :)
Ezek szerint én is a mázlisták közé tartozok! A második lányka 2 óra 30 perc alatt volt meg.

Zsófin alig van pötty és ez kicsit aggaszt. Mivel mindenhol azt olvasom, hallom, hogy a tesón durvábban jön elő!
Esetleg bárányhimlős tapasztalat? Valaki?

Kép
Kép
Kép
majorné bakos edina
 
 


Iroko,
Persze küldöm priviben.

Rozsaag,
Nővéremnek a második szülése kezdődött m.víz elfolyással, és neki rögtön kezdődtek a görcsök. Pont nála aludtam, és jött éjszaka, hogy lehet bepisilt :-) Mondom inkább szülni mész, szóval készülődj :lol:
Vendég
 


Köszönöm szépen Lányok!

Szalamandra!
Nem akartalak megijeszteni! A lényeg, hogy nem szabad hirtelen felugrani ha folyik a víz. Nagyon ritkán fordul ilyen elő, nehogy elkezdj ezen izgulni.

Ha jól tudom minden hónap 2. szerdáján van szülők iskolája. Mintha a lányok korábban azt írták volna, hogy 4 alkalom van amikor más-más témákkal kapcsolatban van tájékoztató, de erről biztosan bővebben írnak majd. Szerintem érdemes elkezdened most, ha mindegyiken szeretnél résztvenni. Ki tudja az utolsó időszak milyen lesz, lehet, hogy már nem is nagyon tudsz bemenni és végig ülni az előadást.

Kép Kép
rozsaag
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?