Új privát üzeneted érkezett!

Brinza! Így egy nappal később is boldg 8hósságot Nektek! :)
Mi szerencsére jó alvókával rendelkezünk, és nem nagyon akart forgolódni a kiságyában. Mondjuk általában hasra raktam le, mert úgy szeretett aludni. Gondolom hamar elmúlik ez a nem tudok visszafordulni dolog, mert beindul a mozgásban Rebeka. :)
Köszi az etetős infókat! :wink:

Makkmarci! Rég voltam, mert pocsék passzban voltam. De már alakulok! :) Örülök, hogy alakul az éjszakátok, méghozzá ilyen szépen! És jól teszed, ha kihasználod az időt Te is pihire.

További kellemes húsvétolást mindenkinek! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Brinza! boldog 8 hót!!!
Bódog nyulat!!!
Mi baj Teki?

Kép
nyafi
 
 


Kellemes Húsvétot Mindeninek!!!

Kép
trimi2003
 
 

 
 

mi!!! Kép

Kép
nyafi
 
 


nyafi nagyon aranyos Abigél, milyen kis vidám baba. :lol:

tekiroll: beteg voltál?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Nyafi! Ezt a vigyort! :) Nagyon tündér Abigél! :)

Brinza! Nem beteg, hacsak a lelki bajokat nem soroljuk oda. :) Családi kálvária. :( Anyumék válnak, és nem túl szépen. Mostmár talán vége 3 év után, de hiába nőttem fel, megvisel, pláne a stílus. :twisted:

Hogy telt a húsvétotok lányok? Mi vendégeskedtünk szombat-vasárnap, tegnap meg relax ezerrel. Most viszont migrénem kezd előjönni. :( Jön a jó idő! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


hú dolli, nagyon sajnálom, nemcsoda ,hogy megvisel: belegondoltam, és engem is megviselne. :cry:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Szegény Dolli majd csak lesz valahogy. Az enyimek is elváltak, igaz már jó rég, még pici voltam, 8 hós. Ezért elképzelni is nehéz, milyen lesz majd az 1.!!! házassági évfordulónk, hisz olyan még nem volt a családban...
köszönjük szépen, igaz itt nem a legszebb, de sztem nagyon jókedvű kép!!!

Kép
nyafi
 
 


Köszi lányok! :)

Nyafi! Mikor lesztek 1évesek? Mi áprilisban, és mivel volt zűr az esküvő körül (kéttanús volt), ezért próbáljuk kerülni a feszültséget, és elutazunk Parádfürdőre 4 napra. Már alig várjuk! :)

Képzeljétek! Mászunk! :D

Kép
Kép
tekiroll
 
 


május 5. Parádfürdőre hova mentek? Tudsz küldeni honlapot, hogy hol fogtok nyaralni? Tényleg ezzel a nyaralás témával hogy álltok? Férjem ellene. Nem való az még ilyen picinek. Pedig aug-ban már 9 hós,

Kép
nyafi
 
 


május 5. Parádfürdőre hova mentek? Tudsz küldeni honlapot, hogy hol fogtok nyaralni? Tényleg ezzel a nyaralás témával hogy álltok? Férjem ellene. Nem való az még ilyen picinek. Pedig aug-ban már 9 hós,

Kép
nyafi
 
 


Nyafi! Parádfürdőn: http://www.erzsebetparkhotel.hu
Nyáron pedig Gyenesdiás Keszthely mellett: http://www.hotelkatalin.hu

Mi már októberben voltunk négy napot Sopronban, akkor két és fél hós volt. Szerintem simán lehet vinni őket mindenfelé. Mondjuk talán először praktikusabb belföldön maradni, és nem 3 hétre utazni. Nyilván nem olyan, mint kettesben, de nekem a soproni kirándulás is felüdülés volt. Nem kellett takarítani, bevásárolni, együtt voltunk végre hármasban.
Nyáron 7 éjre megyünk, apartmanházat veszünk ki, mert ott az éjjeli alvás nyugisabb lesz különszobában.
Persze minden gyerek más, miénk bébi nagyon bírja. :)
9. hóra pedig már 2 szopi biztos kimarad, bébikajcit meg bárhol tudsz neki adni. :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Enikőnek boldog hófordulót! :D

Kép
Kép
tekiroll
 
 


dolli: gratula a mászáshoz :lol: amúgy mi számít annak? mert rebeka mégf nem tud kutyázni, de néha teljesen máshol van ,mint ahova leteszem.valahogy elgurul :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Köszönjük szépen

Kép
trimi2003
 
 


Enikő kap tortát? :D

Kép
nyafi
 
 


:D

Kép
trimi2003
 
 


Sziasztok Csajok!

Rég nem jártam erre, de mostanában nincs kedvem a gépnél ülni. Hétfőn mi is elmúltunk egy hónaposak és ezzel együtt elkezdtünk hasfájósok lenni. Pici fiam a korábbi nyugodt evészetével ellentétben most habzsol és emiatt rengeteg levegőt nyel, aminek meg is van az eredménye... :(

Ma voltunk mérlegelésen. Egy hónap alatt 1230 grammot hízott a "picikém", így most 5030 gramm. :)

Remélem, mindenki jól van!

Trimi! Mi van a sétánkkal?? Jön a jó idő!!!

Kép
makkmarci
 
 


Dolli!

Gratula a mászáshoz és a hófordulóhoz is!! :)

Kép
makkmarci
 
 


dolli: nekünk van egy új problémánk: rebeka mostanában túl sokat büfög és bukik is sokszor. Géza ,hogy van ezzel? szerinted mondjam az orvosnak? lehet,hogy valami gyomorproblémája van? mert egy időben nem bukott már,amikor átálltunk a főzelékre, de most megint olyan mint egyész kiskorában,ammikor visszajött a tejci. szóval nekem fura. lehet,hogy a sok mozgástól,amit csinál?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Abigél 4 hónapija:61cm 6230gr. Összesen 370et hízott egy hó alatt, az nem kevés? És mégvalami. Megyek bababörzére, de nem tom nyárra mekkora ruhákat vegyek. Lányok nektek egy hó alatt mennyit nő? Most 68-asokat hord, kissé bő rá, de azért jók. 74-est vegyek neki, vagy már 80-ast. Meg egyáltalán mit érdemes nyárra venni.

Kép
nyafi
 
 


nyafi az én manóm simán nő egy méretet egy hónap alatt: nyárra szerintem rövidujjú body a legkényelmesebb, a nagy melegben úgy is csak pelus lesz rajta otthon. vegyél polókat is, gondolom a kisruha még kényelmes lehet. de gondolj az esősebb napokra, nyáron is szokott 18-fok lenni, főleg amikor mi megyünk nyaralni mondjuk a Balcsira: majd szólok előre :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Amúgy Rebeka most hord 74-est, és most akarok majd venni neki 80-ast, de ő már 8 hónapos.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratukat. :)

Brinza! Ez már az igazi négykézlábas mászás. Rebinél meg gondolom a kúszásfélével egybekötött elficánkolás. :) Nálunk is megvolt ez a korszak. Szerintem pikkpakk be fog mostmár indulni a lányzó. :)
Mostanában mi is többet bukunk, illetve inkább úgy mondanám, hogy bukósok lettünk, mert korábban nem volt ilyen gond. És tuti,hogy a sok ficánkolástól, pedig kajci után igyekszem nem rögtön lerakni, legalább fél órát ölbenülés/simizés/mondókázás megy (lovaglósak kizárva. :) )

Makkmarci! Remélem, hogy gyorsan elmúlik ez a hasfájós korszak. Ennyi idősen nálunk is volt, hogy mohóbb lett és többet evett. Ez valószínűleg a fejlődési ugrás, megnőtt az étvágya. De be fog állni nálad is a több tejci, és akkor nem lesz gond. Addig pedig próbáld esetleg többször mellre tenni. Illetve mi használtunk Infacolt is egy darabig. Kiatartás! :)

Nyafi! Tök jó súlyban van Abigél! :) Most már nem fog olyan sokat hízni, mint az elején, ez nem baj, a lényeg, hogy ne álljon meg a gyarapodás.
Ruhaméret: mi most váltottunk 80-ra, a 74-es már kicsit izompólós hatást kelt. 8) Én vennék 74 és 80-ast is, mert szerintem pont nyáron fogtok megint méretet váltani. És body, napozó, meg vékony rugi. Nálunk ez lesz. :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Dolli!

Eddig szerencsére nem olyan vészes a helyzet! Fájdogál a hasa, de még kezelhető módon. Most este nagyon nyugodtan is evett szerencsére. :)

Sajna nem tudok elmenni a babaruha börzére.:(
Marci már a 62-es rucikat hordja, de van olyan rugink is, amire az van írva, hogy 3-6 hónapos babákra jó, Marcira meg pont jó. :) Kicsit nagy baba! :)

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Makkmarci! Akkor kicsifiad is jó nagyra nőtt. :) Mondjuk némely ruhaméret szerintem totál el van írva. Nekünk is van olyan, amire 74/80 van írva, és már rég nem jó.
Holnap megyünk mérickélni, kíváncsi vagyok, mit mérnek hosszra! :)

Hétvégén voltunk anyumnál Kecskeméten, néztünk Munkácsy kiállítást, és "napoztunk". :) Képet majd holnap rakok, mert párom véletlen magával vitte dolgozóba.

Mindenkinek szép, napsütéses hetet. :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


dolli: gézánál már jeletkezett a szeparációs szorongás? van olyan ,hogy nem enged ki a szobából? vagy ,hogy sírva fakad hirtelenés fel kell venned?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kriszti! Néha van, hogy nem tetszik neki, ha eltűnök a látóteréből, de nem ez a jellemző. Viszont olyan is van, hogy csak arra van szüksége, hogy mellette üljek a földön. Rám sem bagózik, én csak figyelgetem vagy olvasok, és akkor jól elvan. De ezt én még mindig a fáradtság számlájára írom, olyankor jellemző. Nem tudom, hogy ez annak az előszele-e. Nálatok már van?

Voltunk mérickélni, 8750 grammos a picúr. :) Hossza én mérésem szerint 73 és fél. Kaptunk oltást is a Meningococcus ellen, volt pici sírás is.

Kép
Kép
tekiroll
 
 


dolli: nálunk már van ilyen, néha elég súlyosan: pl, volt hogy nem akarta,hogy az apja öltöztesse pizsamába,hanem kapaszkodott,hogy ne menjek ki, hanem én csináljam.

mi is voltunk: 9 kg 30dkg, és 74 cm, óriásbébi :lol:
mi az a Meningococcus? kötelező,vagy csak adható?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kriszti! Ti sem panaszkodhattok a gyarapodásra! :) Mondjuk rémlik, hogy magas vagy Te is! Ha azon a bizonyos előkészítőn jól sejtem, melyik kismami lehettél. :)
Kötelezőn felüli oltás, járványos agyhártyagyuszi ellen óv.

Többi anyuci? Mi van veletek? Legalább néha egy képet dobjatok, mert már meg sem fogom ismerni őket, ha szembejönnek az utcán! :lol: :wink:

Anikó! Másik fórumon láttam képet Alexandráról! Csuda helyes! Meg a többi gyerkőc is. :)

Kép

Kép

Kép
Kép
tekiroll
 
 


:D Kép a bal oldali az enyém

Kép
nyafi
 
 


nagyon szépek a babák!!
dolli: géza baba nagyon ügyes már :-) te este mikor eteted meg utoljára gézát, és meddig alszik azzal az etetéssel reggel?
mert nálunk az van,hogy a rebeka túl korán lefekszik 7-fél 8 körül és emiatt mimég megetettük 23:00-kor, így aludt reggel fél hét ,vagy 7-ig. de mivel éjjel már alig eszik, így arra gondoltam ezt az etetést most már elhagyom,de vajon akkor nem fog felkelni éjszaka? nálatok ez hogy van? mondjuk mostmár próbáljuk 8 körül letenni, és akkor adni a vacsorát :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Nyafi! Nagyon köszi! :) Szép baba Abigél! És csini is! :) És már pasizik! :wink:

Kriszti! Mi 8- fél 9 körül rakjuk le, előtte eszik, aztán általában 2 körül ébred, szopi, utána 6-kor kukorékol. :)
Szerintem próbáld meg elhagyni, annyit megér, ha már alig eszik... Lehet, hogy simán végigalussza. :) Milyen jó az alvókája Rebekának! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Megint jöttem képekkel, tegnap készültek!!! Kép Kép Kép Kép

Kép
nyafi
 
 


Makkmarci!
Talán ez fog segíteni :)

http://www.vitalitas.hu/konyvek/bab/babmasz7.htm

KépKép
viranka
 
 


Sziasztok!

A múlt hetünk elég szörnyű volt! Marci beteg lett, valami hörghurut féle. Ez még nem is lett volna annyira vészes, de elkezdte azt csinálni, hogy napközben szinte semmit nem aludt, ha meg elaludt fél óra múlva sírva kelt fel. Semmit nem tudtam miatt csinálni egész nap és eléggé kikészített, hogy nem tudtam mi baja van. Erre a mai napig nem jöttünk még rá, mert éjszaka mindig aludt, mint egy kisangyal... Egy-két napja már alszik napközben is, de még felsír közben, csak visszaalszik egy kis sirdogálás után.
Röviden most ennyi! Megyek, mert ma fárasztó napunk volt! Remélem, mostmár tudok jönni majd!

Nyafi! Hova jártok babaúszásra? És mennyibe kerül?

Kép
makkmarci
 
 


Szia Marci! Kolozsvári tanuszoda, 1500ft egy alkalom, szombatonként van. Próbáld meg a kicsit inhalálni. Ezt most még úgy lehet tenni, hogy fürdés elött mikor már le van vetkőzve, becsukjátok a fürdőajtót és valamelyikőtök jó meleg vizzel lezuhanyzik. Aztán ő fürdik. akkor ki tud jönni az, ami nem akar.

Kép
nyafi
 
 


Makkmarci!!

Enikővel is ugyanez van (volt) nappal ordit visít nem alszik csak 20-30 perceket, van amikor sehogy sem jó neki akár mit is csinálunk vele csak sír, már teljesen készek voltunk. De viszont ahogy mondod este meg alszik. Végül amikor már ő is meg mi se bírtuk tovább adtam neki egy fél Germicin C és elaludt, majd szinte egész nap csak aludt szopira kelt fel, igy azóta tegnap volt az első nevetős napunk :D .

Kép
trimi2003
 
 


Lehet hogy ezt a hülye időt érzik, nem tudom de remélem nagyon hamar túl leszünk ezen az időszakon.

Kép
trimi2003
 
 


sziasztok csajok!

hát igen az újszülöttek nagyon érzékenyek a frontokra,szóval könnyen lehet,hogy az a baj. Az én babám az első 3 hónapban szinte csak sírt,amikor nem aludt, szóval ez egyáltalán nem furcsa, ők még mindent a sírással fejeznek ki.Örüljetek,hogy éjszaka nyugi van, és tudtok pihenni,sokaknak ez nem adatik meg.
Én most nagyon boldog vagyok,mert Rebeka végre átaludta a teljes éjszakát: este 8-tól reggel 6:30-ig aludt, úgy hogy közben nem volt etetés sem. :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Brinza! Lehet bemutatta, hogy ilyet is tudok anya, aztán soha többé, legfeljebb 18 éves koromban :D (ne végy komolyan...amíg élünk remélünk)

Kép
nyafi
 
 


nanemá... :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Kriszti! Gratula az éjszakához! :) Remélem, hamarosan nálunk is eljön ez az idő!

Nyafi! De klassz, hogy hordod úszni! :) Jók a képek! Nagyon édi apával is. :)

Makkmarci, Trimi! Hát nem irigykedem a nappalokra. Már nem is emlékeztem rá, hogy nekünk is volt ilyen... Pedig volt, hogy egész nap ölben volt, mert aludni nem, csak a sírdogálás, ha nem ringattam. De ez is elmúlt! Túllesztek rajta! Az éjszakákat meg használjátok ki! :)

Voltam dokimnál, mert fájt a hasam pár napja, és sérvre gyanakodtam. Kiderült, hogy az nincs, viszont méhgyulladás valószínű. Nem találtam sok infót róla, doki azt mondta, hogy ez szoptatás alatt nem szokott előfordulni, de most antibiotikum kúra van, remélem elmúlik tőle. Ha nem, akkor házidoki és további vizsgálatok, de lehetséges összenövés is. :( De optimista vagyok! :)

Pár napra eltűnök, megyünk Parádfürdőre, majd jövök képekkel jövő héten! :)

Legyenek szép napjaitok! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok Lányok!
Úgy döntöttem nyaralunk. Már csak azt nem tom hol…Párommal, gyerekkel, anyóssal, apóssal és Nyafi kutyával. Ha tudtok kiadó vízparti nyaralót, ami nem lepusztult és elég 5ünknek, és egy napra max 7-10 e júliusban, vagy augusztusban mennénk szívesen. Segítsetek légyszi.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi!
jók a képek,aranyos nagyon Abigél :)
Kiskunmajsa? mondjuk ez nem vízparti,hanem strandos,vannak apartmano,lehet házat foglalni,a strandra lehet üdülésicsekkel is fizetni :) nekünk tavaly nagyon bejött,igaz Míra volt csak, Bálint még pocakban :) talán idén is eljutunk oda :) a másik kedvenc helyem Kunfehértó :) ott is vannak a nyaralófalban házak kiadók és nagyon igényes a strandjuk(ez vmi tó ott és igényes a környezet vagyis majd 3 éve még így volt)

Brinza!
de jó dolgod van :) enyém kölkök még mindig nem :( bár Míra már egyre többet a saját ágyában alszik :)

Teki!
kicsipasi második képen olyan csábosan néz :)
jó pihenést :) gyógyuljgass :)

szép estét :)

KépKép
viranka
 
 


Igen :lol: anyukámék is mondták,hogy ezzel a gyerekkel megvagyok áldva :lol: mondjuk most éjszaka az volt,hogy etse 8-kor letettük, reggel 5-kor evett és még aludt 7:30-ig. szerintem ez is szuper.mindenkinek jó napot, dolli neked meg gyógyulást!!!

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

A nappalaink továbbra sem nagyon változtak. Nem tudom Trimi, Te hogy bírod, én elég nehezen, mert ez már egyértelmű hiszti. Kezd nagyon rafinált lenni az én pici fiam.
Tegnap konkrétan 3 órát sétáltunk, mert a babakocsiban legalább aludt, persze csak akkor, ha mentünk, vagyis leülni nem ülhetek le, mert akkor felébred. Jó, mi?

Éjszaka amúgy egy tündér Marci, mert ma is fél 3kor kelt, utána 6kor és még visszaaludt 9ig. Szóval csak nappal megy a cirkusz.

Kép
makkmarci
 
 


Nyafi!

Ez a Kolozsvári Úszótanoda a 15.ker-ben van? Pontosan hol? És szombaton hánytól van?
Mennyi idős kortól lehet vinni a törpéket? Összesen 1500 Ft vagy a szülőknek még kell valami pluszt fizetni?
Bocsi a sok kérdésért, de nagyon szeretnénk vinni Marcit úszni!

Kép
makkmarci
 
 


Makkmarci!

Hál Istennek Enikő azóta hogy beadtam neki a kúpot többnyire megnyugodott csak néha tör rá a hiszti sőt néha még nyugodtabb is mint volt. Remélem Ti is hamar jobban lesztek tudom milyen rossz amikor sír órákig már ott tartottam én is szinte hogy vele együtt sírok. De remélem nem mondom roszkor úgy néz ki túl vagyunk azokon a nagyon hisztis napokon.

Kép
trimi2003
 
 


Szia Makkmarci! 4 hós oltás után érdemes vinni a gyereket, addig már lesz neki valami immunrendszere is talán. Egyébként, hogy ilyen hisztis mennyit eszik egy nap? Méred? Nekem van sok tejem, de tápit kap, mert a kis mocsok nem szívja ki a végét. Soká hisztis volt, míg rájöttem, hogy éhes. 1500 egy fő és egy baba. Kolozsvári útnál van.

Kép
nyafi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: