Új privát üzeneted érkezett!

Másik fórum egyik bennfentese szerint évente kb 100.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Évente kb. 300 otthonszülés van, ebből a Nandu is visz kábé 30-at, tehát olyan 250-270 GÁ-é.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Köszi lányok az infot.

Akkor Jád válaszolnék.Számolok Ha évi 200 szülést veszek alapul és ezt beszorzom 50000ft-tal akkor ez 10 millió ft. És legyünk reálisak és tegyünk még hozzá egy kis tisztelet díjat amit a szülésért ő is megkap akár kéri akár nem. Én ezt is személyenként 50000ft-ra saccolom mert vanaki 100000ad és van aki semmit. Ez a másik 10millió ft. Szerintem ebből azért telik magánsulira ugye? Amúgy nem vettem kötöszködésnek :D :D Tényleg nem és még csak nem is sajnálom tőle csak szerintem te se sajnáld és ne gondold, hogy ez nem üzlet.

Lini

Kép
lini
 
 

 
 

Idefigyeljetek, nem érdemes ezeket a pénzügyeket forszírozni, ebből a szempontból a kórházi nőgyógyászok sokkal többet keresnek méghozzá úgy, hogy legtöbbjük előre kiköti, hogy mennyit kér. Különben is a dolgok szempontjából ez mindegy.

Végülis ha magánrendelőben rendelne csak mint szakképzett független bába, és lenne egy tarifája, akkor is keresne ennyit tizedennyi energiával.

Ha legális lenne az otthonszülés.

És ne vitassuk el, hogy ezt az egészet ő harcolta ki. Ami vagy jól sül el majd a jövőben vagy rosszul, de akkor is az ő nevéhez fog fűződni.

Most éppen nincsen időm, de két témában még szeretnék írni: az egyik az, hogy mi fog következni az otthonszülés legalizálása után, a másik pedig, hogy én most mit tennék GÁ. helyében, de erről később.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Lányok, lányok,
nagy itt akáosz.
A császármetszés ma Mo-on nem végezhető kérésre. Megteszik (Otthon is szülnek nők bár a segítők ezt nem tehetnék - ennyiben jó a párhuzam).
A császármetszést nagyon régóta a "bikinivonalban" végzik, kivéve, ha rendkívül sürgős a metszés.
A kórházi beavatkozások igenis generálhatják a császármetszést!!! Ezen kívül a császár sürgősségi beavatkozás, tehát nem vonatkozik rá a korlátozás :roll: Téríti a TB.
Nagyon komoly hasi műtét, sok sok kockázattal, nem csak az anyára, a babára is. A felépülés hosszabb,a szoptatás nehezebb, az esetek nagy százalékában sokkal kevesebb ideig tart, mint hüvelyi szülés esetén. Sorolhatnám.

A mai magyar kórházakkal nem az a baj, hogy nem elég otthonosak, hanem az, hogy nincs meg az a szemlélet, ami a háborítatlan szülést támogatná. De ez már oly sokszor elhangzott. Mennék én kórházba, ha tudnám, hogy az orvosban megbízhatok, hogy nem fog kiszolgáltatottságommal visszaélni és úgy kíséri a szülésemet, ahogy én szeretném. (szokásos mellékmondatok: tisztelet a kivételnek, ill. csak problémamentes esetben) Ez ma nem adott, mégpedig azért nem, mert igenis agymosás történik az orvosi egyetemeken. Azért kell háton fekve szülni, mert a személyzetnek így kényelmesebb. (most néztem végig a szülészeti tankönyvhöz tartozó dvd-t, szó szerint elhangzik, ezen kívűl a mi kórházunk oszt. vez főorvosa benyilatkozta egy újságírónak is, valamint elmondta, hogy "akkor már nem szoktak tiltakozni". Aki szült, tudja miért.) Ezt is lehetne sorolni. Kinek mit bír el a gyomra.

Az én bábám (a dokumentáló tanonc) percre pontos dokumentációt vezetett a szülésről, a babáról, megszületése után. A statisztikáit az első beszélgetés alkalmával rendelkezésünkre bocsátotta.

Ildikó
ilkamama
 
 


Ildikó

A mondandó első felével teljesen egyetértek.
Viszont amit folyton felemlegettek, hogy háton fekvés miegymás hát ez sem igaz már. Az orvosok sokkal rugalmasabbak ebben. Meglehet beszélni velük, hogy te hogy képzeled el a szülésedet irhatsz szüléstervet és meg is hallgatják A barátnőm is állva és gugolva szült az István kórházban. A másik fürdőkádban háboritatlanul. Szóval ez orvos függő. Hiddel csak meg kell találnod a neked megfelelőt.Az orvosoknak is érdekük hogy elégedett legyél tudjuk miért :D

Lini

Kép
lini
 
 


Lini, utálom ezt a pénzügyeken való lovagolást, és nem is nagyon látok bele, meg őszintén szólva nem is érdekel különösebben.
De! pl. már ott sántít a számításod, hogy egy család csak egyszer fizeti ki a tanfolyam díját. Ezért akárhányszor mehetnek tanfolyamra és akárhányszor szülhetnek Ágiékkal. És vannak jó sokan, akik nem egyszer szültek velük. Aztán pl. az Alma utcai lakást is meg kellett venni, rendbe kellett hozni...
katicabogár
 
 


Lini,
én is gondoltam, erre vonatkozik a kérdésed.
200/12 az 17 havonta, mondjuk negyede "ismétlő", legyen 15 "újonc" havonta, szerintem ez reális, ez 750e havonta. Még egyszer leírom, erről számlát ad a Napvilág Születésház Bt (nem alapítvány, szóval adózik), és ebből fizetnek tiszteletdíjat és benzinpénzt 8-10 munkatársnak (GÁ és többi bába, dúla, tanonc, stb), rezsit, gyógyszert, felszerelést (oxigénpalack, infúziós szett, varráshoz dolgok, mittomén mi van még abban a bazinehéz bábatáskában).
Lehet kérni halasztást, vagy részleges teljes mentességet, hogy ha valaki otthon akar szülni, pénzhiány ne akadályozza.
Ha ezt jó boltnak tartod, szíved joga.

És igen, tiszteletdíjat is kapnak, ezt már az alapítványnak fizetik, ki mennyit akar. Szerintem erre a topikra le is írták már (amior még otthonszülők írtak ide ( :) :wink: ), hogy kb mennyit, ált 50-60e Ftot, ki mennyit akar.

Ja, ügyvédre is kell pénz (meg ha legálisak lennének, akkor felelősségbiztosításra, mint minden eü intézménynek).

Az Alma utcai lakást az Alapítvány pénzéből, szóval magántámogatásokból vették és újították fel.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


pildi írta:
Még egy kérdés, tanfolyamot végzettekhez:

Írta valaki, hogy "a tanfolyamon tényleg minden kérdésre választ ad".
Ezesetben ha én vállalom azt az 50-60 ezer forintot, akkor feltehetem neki a kérdést, hogy hány baba sérült meg idehaza, otthonszülésként indult szülésben?
Avagy persze kapok választ, de nem valódit?
(utóbbi esetben mi alapján döntöm el az összes többi kérdésről, hogy valódi, megbízható választ kaptam-e?)
Most ez kekecnek tűnik, de ha én fontolgatnám a veleszülést, biztos, hogy ez az adat is érdekelne, enélkül szerintem nem lehet felelős döntést hozni!


Nem kell vállalnod az 50-60e Ftot, elég az ingyenes pénteki info estre elmenni. Ott is elhangzik a dolog, hogy az (akkor még :( ) két halott baba története a honlapon olvasható. Utána ezt még hétfőn és csütörtökön is elmondta GÁ, kérdezés nélkül.
(amikor odamentél a nőgyógyászodhoz, hogy nála szeretnél szülni, elmondta, hány baba halt meg nála szülés közben? És hogy a kórház ellen hány műhibaper van folyamatban?)

További kérdés lehetne még, hogy a kórházba szállításokból mennyi a súlyos anyai és babai komplikáció. Gondolom erre gondolsz, amikor elhallgatott eseteket említesz. Ez így nem hangzott el (de szerintem pénteken is meg lehet kérdezni), csak úgy általánosságban, hogy ha kórházba kell menni, ritkán van szó sürgősségről, ha igen, főleg anyai komplikációk miatt (vérzés), babákkal nagyon ritkán.
Ezeken túl, már nem tudom mivel kapcsolatban, elmesélte Ági egy kisfiú esetét, aki végül kórházban született meg oxigénhiányosan, és Dévényre kellett járni vele soká, meg elmesélt egy másik eset, amikor súlyos veleszületett StrepB fertőzéssel kellett kórházba vinni egy babát (anyuka volt szűrésen, negatív volt, burok egyben volt, amíg a fej ki nem bújt, tehát előjel nem volt).
Hogy ezek mekkora sokaságből kiragadott esetek, nem tudom.

Szavahihetőség: ezt szerintem rossz helyen kérdezed. Személyesen ismerjük, velünk voltak nehéz és fontos helyzetekben, letettük a saját és a gyerekeink életét a kezükbe - nyilván elhisszük, hogy nem hazudik. Most a neten, legtöbbször harmadkézből terjedő történetek miatt mindezt felejtsük el? Ezért várom kíváncsian annak a bizonyos "felhívás"nak az eredményét.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Eszterlánc,

tévedsz, GÁ-nak van statisztikája, nem csak azt mond, amit akar.
Az én szülésem után láttam a kitöltött papírt, ahol a szülés menete részletesen le volt írva. Olyan dolgot is megtudtam belőle, ami menet közben nekem fel se tűnt. :wink:

Minden szülést feljegyez, s én biztosra veszem, sose hamisít!!!
(Pl. nálam is eltitkolhatott volna egy-két apró problémát, amiről nekünk fogalmunk se volt, s csak az olvasottak után derült ki számunkra. Akkor szépen rákérdeztem, megbeszéltük. Őszintén. De akkor se lett volna semmi gond, ha nem tudunk róla, hiszen a világon semmi jelentősége nem volt a szülés kimenetelét illetően. Vajon kórházban is így működnek a dolgok?)

Pildi,

igen, felteheted a tanfolyamon a kérdést, s őszinte választ fogsz rá kapni! Nincs titok.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Kicist off:

Ilkamama írta a császárról:

A felépülés hosszabb,a szoptatás nehezebb, az esetek nagy százalékában sokkal kevesebb ideig tart, mint hüvelyi szülés esetén.


Na ezt sosem értettem. Lehet, h én voltam szerencsés, de semmi gond nem volt a szoptatással. Az egyik 1,5 a másik több mint 2 éves koráig szopott, 6-7 hónapos korukig nem kaptak semmi hozzátáplálást, tápszert sosem vettem. Szerintem ezt a tévhitet ne erősítsük!
Vendég
 


Csak azért nehezebb, mert sok helyen 24 órát feküdni kell és van, hogy addig oda se hozzák a babát. Úgy nehéz szoptatni. :) De van, ahol 6 óra után fel kell állni és járni kell. Meg az is változó, segítenek-e a szoptatásban a sajgó sebű anyukának. Nem tudom, mitől függ, sose volt császárom.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Jad,

Örülj neki! :)

Igaz, nálam 6 óra után fel kellett kelni. Jogos, lehet, h császár után a baba az előtejből kevésbé részesül, ha 24 órát feküdni kell, de mire megindult a tej, addigra már rég együtt voltunk a csecsemőosztályon.

Szerintem sokan a császárra fogják, ha nem megy a szoptatás, és az első nehézségeknél feladják, mert elhiszik, császár után nehéz szoptatni. Lehet, h nekem azért ment könnyen, mert akkoriban még fogalmam sem volt minderről? :D (annyira nem készültem császárra, h úgy ahogy van "átugrottam" az ezzel kapcsolatos infókat)

De most már tényleg elkanyarodtunk a témától, bocs...
Vendég
 


Csaszi és szoptatás: szerintem a kutya nem ott van elásva, hogy a császármetszés, mint olyan, mint fizikai esemény van hatással a szoptatásra. A dolog ennél sokkal összetetebb.

Egyik legfőbb része az, hogy a csaszik jelentős részére úgy kerül sor, hogy nem volt (teljes) vajúdás, gyakorta program csaszi van, amikor is semmi nem előzi meg. Egyszerűen hormonálisan nem tart ott az anyuka, mint hüvelyi szülés esetén. Ez hozza magával azt, hogy később indul be a tejtermelés. (most csak úgy lazán, ha én programcsaszit csinálok, akkor teljesen zárt méhszájról, nulla fájástevékenységről fél óra múlva teljesen túl vagyunk a szülésen. Ugyanez hüvelyi úton több órát, akár napot jelent. Ha ezt az időt hozzáadod a csaszihoz, már nincs is akkora különbség.)

Másik része lehet az, hogy hüvelyi szülés után rögtön megkaphatja és legtöbb helyen ma már meg is kapja a babát az anyuka, sor kerülhet az első mellretételre, majd ezután is hamar vele maradhat. Csaszi után a legtöbb esetben nincs mód az azonnali mellretételre (bár már hallottam ilyet), sőt gyakorta 12-24 órás intenzív osztályos megfigyelés követi a műtétet, szintén baba nélkül. Tehát itt megint "késedelmet szenved" a szoptatást segítő folyamat.

Aztán persze ott van az is, hogy csaszi után nehezebben mozog az anyuka, vagy pl első éjjelre beveszik ott is tőle a babát, ahol hüvelyinél ott maradhat. További tényezők a kései mellretételhez.

Harmadszor a kulcskérdés, hogy miért is lett csaszi a csaszi. Hiszen nagyon sok esetben azért, mert a baba állapota indokolta. Mert kicsi, veszélyeztetett stb. Ezek a babák sajnos nagyon ritkán tudnak születés utáni napokban mellre kerülni, márpedig szoptatás nélkül beindítani a tejtermelést.... majd pedig szintén ezeknél a babáknál a hosszú ideig való szoptatás a nehéz kezdet után szintén nehezített.
De anyai okból végzett csaszi után is lehet ilyen a helyzet, hiszen teszem azt toxémia, vagy valami egyéb súlyos kórkép után kétséges számomra, hogy mikor kerül anyuka olyan állapotba, hogy szoptatni tudjon, netán eleve olyan gyógyszert kell szednie, ami mellett ellenjavalt a szoptatás.


És csak ezek után, negyedik pontként jön az a kérdés, hogy lelkileg hogy éli meg egy anya a császárt, és ez a lelkiállapot hogyan hat a tejtermelésre. Pedig ez is nagyon fontos tényező! És ha az a császár muszáj-császár volt, akkor is (sőt, sokszor pláne) előjönnek ezek. Sokan kudarcként élik meg a császárt. (Ebben egyébként nagyon hibásnak tartom a jelenlegi média-felhajtást, a jajdeklassz szüléstörténeteket.)


Szóval a császár utáni szoptatás tekintetében is le kéne csupaszítani az adatokat, azokra az anyákra, ahol úgy történt a császár,hogy császár után közvetlen a hüvelyi szülésekkel azonos állapotú és körülmények között levő anyák és babák adatait vizsgáljuk.
(szerencsére nagyon sok olyan ismerősöm van, aki akár programcsaszi után -nulla fájástevékenység, vajúdás- is képes votl hosszú ideig szoptatni. Akár több babát is.)

Ildi
pildi
 
 


Az anyagias témába nem akarok mélyen belefolyni, mert úgy vélem e tekintetben nincs komoly különbség GÁ és a kórházi orvosok helyzete között.
Ezért csak egy viccnek szánt kommentet fűznék a dologhoz:
írták sokan otthonszüléspárti oldalról, hogy úgy érezték, mintha GÁék nemhogy rábeszélni akarják őket az otthonszülésre, hanem inkább lebeszélni róla. Ehhez ha hozzátesszük, hogy a tanfolyamért van GÁnak bevétel, a szülésért nem feltétlen, akkor az jön ki, hogy naná, hogy lebeszél, hiszen neki az a jó, ha sokan vannak tanfolyamon és a végén kevesen szülnek. :lol: :lol: (De ezt csak viccnek szánom, nem komolyan mondom!!)

Ildi
pildi
 
 


Ildi

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ( nekem tetszik)


Lini

Kép
lini
 
 


:D :D

Asszem régebben valamennyire mehetett egy kis rábeszélés (a történeteknek csak van valami alapja) - de a közelmúltban valamelyest emelkedett a kórházba menetelek aránya, és ezt annak tulajdonították, hogy olyanok is otthon amradtak, akik nem voltak teljesen bizttosak a dologban. Szóval ezért most a nagy lebeszélés, hogy ne rontsuk a statisztikát :D :D :D

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


"...a közelmúltban valamelyest emelkedett a kórházba menetelek aránya, és ezt annak tulajdonították, hogy olyanok is otthon amradtak, akik nem voltak teljesen bizttosak a dologban."

Én éppen ebben látom az otthonszülés veszélyességét. Már annyi szó volt róla, és annyi édes-nyálas rózsaszín történet jelent meg ezekről a médiákban, hogy bizonyos körökben "divat" lett otthon szülni.

És meg is lesz még ennek a veszélya a későbbiekben is. Meg fogjátok látni, hogy amint legális lesz, hirtelen egy csomó tettrekész nőgyógyász akad, aki vállalkozik erre, hiszen jó biznisz végülis (na persze nem 50 ezret fognak kérni, de sebaj a gyerek zavartalan születése minden pénzt megér), és ezzel egyidejűleg meg fog emelkedni a tragikusan végződő esetek száma is kórházi háttér ide vagy oda, hiszen nem lehet minden lakás mellé műtőt építeni.

Bár ne lenne igazam.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Hát én ezzel szkeptikus vagyok, illetve nem ismerek nőgyógyászt, az alternatívabb fajtájúakat amúgy Budapesten ismerem zömmel, de nem ismerek olyat, aki otthonszülésesre avanzsálna. Egyéb elképzelkésekről már hallottam bőven. És várom is a fejleményeket.
Amúgy arról mi a véleménye a csapatnak, hogy a születésház, mint olyan, le van védetve, csak a geréb ágnes használhatja, pedig mindenütt ez a neve a világban, csak egy név van elébiggyesztve, úgyanúgy, mint itthon a napvilág.
Lehetne ezt a szót is levédetni, hogy újszülött vagy bába, és akkor én használhatnám egyedül? :-)
nováky_rita
 
 


Rita, te "alternatívabb" helyen dolgozol? (jöhet priviben is, ha van közöm hozzá)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Rita,
azt hiszem, ha valami köznév/közismert szó, azt nem lehet levédetni. Ezek szerint a hivatal nem ismeri azt a szót, hogy születésház.
A külföldi születésházakat akkor nem így kell hivatalosan fordítani? Pl. benne van a szótárban? Ha igen, akkor hogy engedték levédetni?
Marad talán a bábaház, vagy az is le van védetve?

Mindig akartam kérdezni, ha lesz születésház, dolgoznál ilyenben ? (persze, már ha akkora nem az ükunokáiddal leszel elfoglalva :D )

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Jaj,
talán még nem vagyok annyira öreg.
Egyébként hallottam, hogy vannak team-ek, akik már foglalkoznak a születésház fogalmával.
A bábaház név is foglalt. Tehát ezt a fordítást is ki lehet lőni. Szerintem elképesztő történet ez!
Nem tudom, hogy dolgoznék-e, valószínű igen. Sőt! Azt is tudom, hogyha lesz ilyen, talán helyem is lesz valamelyikben.
De azért addig sok víz lefolyik a Dunán, nemcsak azért, mert a hivatalos eljárások sok időt és vesződséget jelentenek, hanem azért is, mert én kórházi szülésekre vagyok szocializálva és a személyes, saját szakmai utam is arrafelé mutat és visz, mégis rengeteg belső akadály is látok magam előtt. mindenképpen az első teendőm ezeket a személyes történeteket megoldani.
Hát röviden
nováky_rita
 
 


Köszi hogy leírtad!
Én se arra gondoltam, hogy öreg volnál, hanem arra a sok vízre a Dunán... :)
Születésközpont? Ez kevésbé kedves, de jobb, mint a kórház...

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


"Das Geburtshaus ist ein Ort, an dem Frauen und Paare nach ihren persönlichen Vorstellungen vor, während und nach der Geburt betreut werden." Ezt elsőre dobta ki a google kereső. A fordítónak ezért, mint levédett szóért fizetnie kéne a Geréb Ágneséknak?
Ugyanez a helyzet a "Hebammnehaus"-sal, azt meg a Nandu védette le.
Faramuci helyzet ez!
nováky_rita
 
 


Szerintem ne írjátok le ide az osszes lehetséges elnevezést, mert a végén még azt is levédetik! :D
Vendég
 


Éppen azt akartam írni, mint panni...

Én egyébként csak csöndben mulatok, ugyanis jó, lesznek születésházak (magyarul otthonos szülőotthonok), na de ha már vannak, akkor azért jó, ha van mellettük egy műtő is, meg nőgyógyászati sebész... ha már az van akkor kéne oda egy gyerekorvos is meg egy inkubátor minimum... aztán ki fog derülni, hogy hát ez is kórház, csak kezdetlegesebb, és mint ilyen gazdaságtalanabb, aztán ujra kezdődik ez az egész cirkusz ami miatt anno bezárták a szülőotthonokat.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


:D:D:D
Vendég
 


Angolul birth center, ami szülésközpontot jelent, de ez magyarul nem hangzik jól.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Panni,
szerencsés vagy, az olvasható statisztikák nem erősítik meg a te esetedet.

Jó lenne, ha nem kizárólag Bp-ben gondolkodnátok.
Itt nálunk még az epidurál is ritka, altatásban végzik a császárt. bár kb 20 szülész van a kórházban, egyel sem lehet az említett dolgokat megbeszélni. Az sem ritka, hogy a megbeszélt szüléstervet teljesen figyelmen kívül hagyják. Ez is valóság.
Na de ezt talán hagyjuk. Jobb az az irány, ami feléelmentetek.
Ildikó
ilkamama
 
 


A kezdetlegesebb kórház gazdaságtalanabb?
Én ehhez nem értek.

A születésházban van mindaz, amit felsoroltál, rosszul tudom? Hogy ne kelljen a császár miatt akár a szomszéd épületig is rohanni.

Gyerekorvos meg az otthonszüéseknél is volt, egy időben, amíg ki nem szállt a szekatúra miiatt.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Jad,
hát nem is gazdaságos... nem véletlenül zárják be azokat a kórházakat, amik korszerűtlenek (jó másokat is bezárnak, de erről most ne nyissunk vitát).

Nekem a német példa tetszik: ott van a KÓRHÁZ TERÜLETÉN ilyen szülőotthon, és ha a bábák nem boldogulnak, egyszerűen áttolják a kórházba a mamát és jónapot.

Nopersze ez sem otthonszülés, otthonszülés az amikor az ember a saját otthonában szül. Igen, sok nő képes erre - éppen most jovok egy érdi szülinapi zsúrról, ahol a két testvér anyukája azért nem volt ott, mert 3 hete a harmadik gyerekét szülte otthon 5 kilóval!!! - jelzem azt mondták, hogy ez csak afféle maradék, mert az első kettő jó 5 és fél kilóval érkezett - és még csak nem is repedt állitólag. Ilyen is van. Bár nem jellemző. (És csak halkan teszem hozzá, hogy ismerve a két előző baba születési súlyát, én felelőtlenségnek tartom, hogy otthoni szülésre elvállalták, mert akár rosszul is sülhetett volna el.)

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Eszterlánc,

amit te mondasz, az a bábaszülőszoba, /Hebammenkreissaal/, mely intézmény már sok helyen van Európában, Németországban 2004 óta. Ezen kívül sok ilyen van az Egyesült Királyságban is. Ez valóban a kórház területén van, szigorú kautélák szerint működik, de teljesen önállóan a bábák kíséretében jönnek világra a babák. Ok fewltételnek kell megfelelnie a mamáknak, pl. ikerszülésnél, előzetes császármetszésnél, túlhordásnál, emelkedett vérnyomásértékeknél és egyéb előzményeknél és a terhességgel kapcsolatos szövődményeknél ezt a lehetőséget nem választhatja a mama.
Van a hagyományos kórházi szülőszoba azzal a különbséggel, hogy egy kismamára ewgfy szülésznő "jut", van az otthonszülés, aminek feltételei megegyeznek a bábaszülőszobáéval és lehet születésházban /Hebammenhaus, Geburtshaus/ szülni. Ennyi a lehetőség. Tehát a bábaszülőszoba pl. Németországban is újdonság, szerintem kevés kell hozzá, hogy itthon bevezessék.
Bocs, hosszú lett. Nemrég jártam Németországban, onnan tudom az ottani viszonyokat.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Én nem haragszom, hogy hosszú lett, mert nem is lett hosszú, és én képes vagyok elolvasni hosszút is, sőt melléredelt bővített mondatokat is, - bár szó ami szó nemcsak a Nők Lapját olvasgatom meg a Kismamát, ahol sok kép van meg kevés szöveg.

(KÖzbevetőleg - ez ott abszoluthe off - én inkább attól kapok idegbajt, hogy az összes női ujság ezen az elven múködik, és ettől sokkal jobban megalázva érzem a női mivoltomat, mint a kórházban szüléstől, de ugye nem vagyunk egyformák)

Én azt mondtam, hoyg nekem ez a megoldás tetszene, ennyi.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Akkor, jól értem, itthon bábaszülőszoba várható? (kórház udvarán, műtőbe. ha kell, áttolják)

És akkor a születésházban mi van (Németo-ban)? Nem sokkal más, mint az Alma utca? És ennek a feltételei is azok, mint az általad említettek?

Bocs mindenkitől, ha off.

(OFF Eszterlánc, nem kell női újságot olvasni. Bár, a bulvárlapok a "nép"nek szólnak, az meg a "nép" porig alázása. Ja, és az ún. férfimagazinok - hát az se valami hízelgő a férfinemre, akkor már a inkább a Nők Lapja :) )

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 



Zsizsa, Biobaba, Jad, de a többiek is,
nézzétek, mit találtam: cikk a Bryophyllum-ról, egy szülész-nőgyógyásztól. :D
http://vilaghy.extra.hu/cikk.html
(Az egész honlapot érdemes megnézni és elraktározni, szükség esetére...)
h_szilvi
 
 


A következő szakmai újságunkban megjelenik a cikk a Világhytól. Elkértük, beszéltem is vele, lesz egy otthonszülős konferencia a valami szállodában, ahol sok előadó elmondhatja a véleményét erről, előadások lesznek, a belépő kb 10 ezer forint. Igen érdekesnek ígérkezik
nováky_rita
 
 


Rita, ez elektronikus ujsag (is)? Belinkeled majd ide légyszi, ha lehet?
saara
 
 


Az előző számok olvashatók a bábaszövetség honlapján. www.babaszovetseg.hu-n
szerintem nagyon jó cikkek olvashatók benne
a mostani szám, ami most megy nyomdába is nagyon érdekes lesz.
nováky_rita
 
 


Rita,
köszönjük.
h_szilvi
 
 


Szilvi, köszi! Nagyon izgalmas.

és hogy van a barátnőd, akinek a szer kellett?

Rita, neked is köszi.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Szép, nagy, erős kisfia született majdnem 39 hétre. :D
h_szilvi
 
 


Rita, a konferencia, amit emlitettél nagyon szakmai lesz vagy laikusoknak (is) szol?
saara
 
 


Már akartam mondani, hogy a Bryophyllum-ot az orvosi egyetemen is tanítják... :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


liv731 írta:Már akartam mondani, hogy a Bryophyllum-ot az orvosi egyetemen is tanítják... :wink:


És akkor miért nem tudunk róla, miért nem lehet beszerezni, miért kell ugyanannak az üvegnek (antropozófiás készítmény formájában) kézről kézre járnia?
h_szilvi
 
 


No, hát, ezt nem tudom!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:

Rita? Te mit tudsz erről? Már arról, hogy miért nincs?
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Lenne egy sürgősválaszos kérdésem...
Barátaink szültek a XXII. kerületben, a mama hivatalosan a XI.-be van bejelentve. Ma bementek a XXII. ker.-i anyakönyvezőhöz valami zöld papírral (én ezzel nem találkoztam), és elküldték őket, hogy kérnek egy nőgyógyász orvos pecsétet annak igazolásához, hogy a baba a mamája hasából jött ki :evil:
Szerdán kell visszamenniük. VAN VALAKI ILLETÉKES, AKI A XXII. KERÜLETBEN VÉGIGJÁRTA MÁR EZT AZ UTAT?
(Én mondjuk úgy tudtam eddig, hogy ott anyakönyvezhetnek csak, ahol a mama van bejelentve. Ti mit tudtok?)

köszönöm előre is, és bocs, hogy beleszóltam, csak fontos lenne, hogy szerdáig haladjanak valamerre.

klári /puma
pumama
 
 


11. keruletben is kerik ezt az igazolast. Ugyh ebbol a szempontbol mindegy, hol van bejelentve anyuka. Es mindket keruletnek ugyanaz a tisztiorvosa is:(

Biobaba
biobaba
 
 


A szimpóziumról, amit a Kárpát utcában valami hotel spa héliá-ban tartanak, nem sok mindent tudok, csak egynéhány résztvevőt, mint pl. a Világhy, Bálint Sándor /talán/ Rákóczi prof, igazán nem tudom, mert bár mondták a kollégák, de nem jegyeztem meg. Elmegyek és kész.
Szerintem mindenkinek szól, nemcsak szakembereknek, ettől függetlenül lehet, hogy szakmai vita is lesz...
A bryophillumról nem tudok, hogy lenne valami készítményben. Az orvosin hol tanítják?
Szeretettel
nováky_rita
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: