Új privát üzeneted érkezett!

Szia Peni!
Hát igen, ha lemondasz valami pénzes dolgot, nyilván nem úgy beszélnek Veled, mintha ott szeretnéd hagyni azt a pénzt... De akkor is bunkóság, mert nem én terveztem így.

De jó, hogy ezt írtad, akkor megnyugodtam, hogy nem én vgyok defektes :lol: Biztos csak meg kell szokni a gondolatod, és bízom benne, hogy nem lesz gond. Csak még kicsit pánikba esem a gondolattól, hogy mi lesz, ha sír, meg ilyenek, de ha majd ott leszek, biztos megoldom, csak most még ijesztő a gondolat.

A B tervvel kapcsolatban megértelek, hisz én is kerestem gyereksebészt, mikor kiderült Lucánál a ciszta, de azzal le is tudtam, mert megnyugodtam. Szóval a dokiddal beszéld meg, mi van ilyen esetben, tudd, hogy akkor is van megoldás, de aztán nyugodj meg, és ne foglalkozz vele többet :)

Kép
hablaty
 
 


Húha, most visszaolvastam, mit írtam :o Bocsánat az elírásokért meg szóismétlésért, kicsit szétszórt vagyok :lol:

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Peni,
igen, Varsányi doktornőhöz járok már lassan egy évtizede. Szóval nem új keletű a dolog. Engem valahogy a nők megnyugtatnak. Jártam régen férfi dokihoz is, de nekem Varsányi doktornő jött be. Szeretem, hogy mindig érti azt, amit mondok (nem csak tankönyvből tanulta...).

Hablaty,
az elején egy kicsit nehezebb kitalálni a dolgokat, de aztán pikk-pakk belejön az ember lánya :D .

A recepció beszólása pedig elképesztő, már csak azért is, mert a "munkatárs" empátiájának teljes hiányáról szól.... :twisted: . Ilyen esetben fokozott együttérzést várna az ember, hiszen valami kellemetlen dogon ment keresztül (már persze nem Lucára gondolok... :roll:, hanem, hogy hamarabb született), Ti sem így terveztétek a dologot.

Klári

jankica
 
 

 
 

Csak hoztam Nektek egy sztriptízes képet :lol: Kép

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty: Nagyon cuki Luca baba a sztirptízes képen. Szép nagy baba!!! Biztosan remekül boldogultok majd kettecskén :) . ELőbb utóbb mindenki belejön, nektek is menni fog, szuperül.
Pont ezt fogom tenni a B tervvel. MEgkérdezem a dokit, hogy mi van ha koraszülünk vagy ne adja isten valami gáz van, tudni fogom hogy van megoldás és nem törődöm vele többé. :)

Jankica: én egyszer jártam még csak a Telki nőgyógyászaton, a FEnyőházi dokinál jártam. ELmentem "ismerkedni" meg egy komplex szűrést is csináltattam. Addig szűrtek még találtak is kezelni valót.........amit megmondom őszintén a Fenyőházi állati lazán kezelt.......és lehet, hogy igaza van mert tényleg nincs nagy gond, de én megijedtem és úgy éreztem hogy nem veszi komolyan a problémámat...... :( de lehet ,hogy csak túl érzékeny vagyok. SZóval arra gondoltam, hogy mielőtt teherbe esek elmegyek és összeismerkedek a Varsányi doktornővel is. Hátha ő jobban bejön, sok jót hallottam róla, igaz az összes orvosról általában jókat hallottam. De talán érdemes lenne megismerkednem Varsányi dok
inővel. Azt hiszem ezt fogom tenni:-)

KépKép
peni
 
 


hablaty írta:Sziasztok!
Olyan nyomott napom van, rossz a gyomrom, a hasam is fájdogált, és jó kis hasmenés lett belőle most estére :( Ráadásul holnap lesz Anyukám válópri tárgyalása, innen többszáz km-re, ahova reggel 5-kor indulnak, Párommal együtt. Én meg még kicsit félek Lucával egyedül maradni, Ti nem voltatok így az elején? Meg azért is aggódom, ha összeszedtem valamit, nehogy ő is beteg legyen :(

Egyenlőre mi is össze-vissza fürdetünk, de mi alvás után, fürdés és aztán van kaja, így nem baj, ha füréskor felébred, utána a kajálásban úgyis elfárad :)

Sheila, nálunk is nyekereg Luca, de bevallom, én attól simán alszom :oops: :oops: Tudom, ciki... de napközben is nyekereg meg beszélget, és tudom, hogy nincs semmi baja. Amikor ébredek, akkor sem arra, hogy sír, csak "mondja" a magáét... akkor ránézek az órára, látom, hogy ja, 3,5-4 órája evett, na akkor keljünk. Meg néha tömködi az öklét a szájába, de ennyi.

Na, remélem nem szóltam el,pont most kezdett rá, már fél órája fekszik, most nagyon vörösödik a feje, nem tudom, mi lehet a baj :?

Ja, ne idegeljetek már ezen a B terven! :lol: Biztosan rendben lesz minden! És ha valami váratlan történik, akkor sincs baj, erre én vagyok az élő példa!

Ja, akartam mesélni még, hogy akkorát csalódtam a Telkisekben, persze tudom, hogy a titkárság nem minősíti, de ne tudjátok meg, hogy beszéltek velünk... A szülés másnapján hívtuk őket, hogy hát ez van, és közölték, hogy akkor ők azonnal ki is törölnek a nyilvántartásból, megszakadt velük minden kapcsolat, és intézzük az őssejtet, amire természetesen nem érvényes a kedvezmény, így kb 350 ezer ft lesz :shock: De olyan stílusban, mintha én direkt 35 hetesen akartam volna szülni, csak hogy velük kiszúrjak... Párom csak nézett (ő beszélt velük) , és nem is értette, mit követtünk el... Szóval olyan fura volt nekem, pedig aztán én akartam a legkevésbé itt szülni...


Elég logikátlan gondolatmenet, hogy az ember csak azért "indíttatná" meg 35 hetesen a szülést, mert esetleg meggondolta a Telkit. :?

Én azért írnék egy levelet a kórház orvosigazgatójának, hogy talán ez már túlmegy egy kicsit a határon, vagy beszélnék vele személyesen/telefonon. Bár nem találtam hozzá konkrét elérhetőséget. Szerintem ma a magánkórházaknak nem megy annyira jól (az ugyan szar minőségű) ingyenes TB-s ellátás mellett, hogy ezt a hangnemet megengedjék maguknak. Meg úgy egyáltalán, mindennek van egy határa... :shock:
zeldácska
 
 


Sziasztok!

Sheila: hát, igen, én Snoopys zoknit vettem szülni :) gyermeteg a lelkem no :) és sajnállak egy picit jó? :D

fürdetés: köszi szépen Mindenkinek az infókat! asszem maradunk a két/három naponta pancsinál.

irigység: na igen, ne is mondjátok...

Peni: na, jó gyerekorvos lehet az is, ahelyett, hogy örülne, van plusz információja, még beszól a szülöknek...á.

B terv: nekem őszintén szólva nincsen :) megtárgyaltuk Mátéval, hogy hol és mikor ad nekünk randit, kicsit kínoz mostanában, de jó fiú :)

hablaty: milyen volt "egyedül" Lucával? hú, de fura volt olvasni, hogy ilyen érdekesen reagálták le, hogy nem ott sikerült szülnöd :? elég furi, úgy, hogy most "jócskán felfutóban lesz" a magánkórház téma. sztiptizes kép: áá, hogy állnak a lábujjai :D

kérdés újra: ahol apás szülés volt, ott az apuka miben volt a szüléskor? ő is kap valami gúnyát, vagy nem? csak, hogy mit csomagoljak a szülős táskába. ma ez a szenvedésem tárgya :)

rólunk is egy kis infó: energia vámpírt játszik a gyerkőc, és nagyon fáj a hasam alja, és úgy megyek, mint a tojós galamb, néha meg olyan érzésem van, hogy a nunimban van a gyerkőc. és egész nap ennék, bár ez lehet pszihés is :) szépen sorban találkozgatunk a belső baráti körrel, aztán finish :D

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!

Hű de régen voltam, visszaolvastam de szita az agyam ahhoz, hogy mindenkinek reagáljak. Bocsi :oops:
Babák gyönyörűek, az összes. :lol:
Pár gondolat... Az elején mikor nem volt itthon apa velünk, én is mindenért pánikoltam, és féltem nehogy valami gond legyen :oops: . Ez már az első nap megtörtént, hogy délelőtt dolga volt, emlékszem nagyon gyomoridegem volt :roll: .
Rajtam is volt zokni szülés alatt, de én nagyon beégtem mert a melltartót is magamon hagytam,és mikor oda akarták tenni a gyereket, akkor a doki megjegyezte, hogy hűű mennyire be vagy öltözve :oops: . Hát nem kicsit égtem :oops:
panda_maci apának csak egy tiszta papucs kell semmiféle gúnya :lol:
Nálunk szépen megy a hozzátápi, de sajnos Danusnak azóta napközben nem kell a cici, csak reggel és este igényli. Gyümiket, tejpépet imádja, de főzelékeket sem veti meg. 9kg, és 70cm, de majd itthon is megmérjük mert a csaj nagyon sietet,és úgy mérte hogy ki sem volt nyújtva a lába :roll:
Főzelékektől nagyon székrekedéses lett a drágám, doktornőnk ajánlott napi 1 narancs levét, rostját, és ez nagyon bejött, sőt még szereti is. Hétvégétől húsizunk :lol:
Igérem megpróbálok gyakrabban jönni :oops: :D
Kép

Kép
mona76
 
 


ja igen és a PKU,nekünk megmondták az eredményt, vagyis hogy rendben van :D

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon tudtam jönni mostanában, állandóan ezerfelé rohangálunk, soha nincs időm semmire.

Hablaty! Nagyon fura ez a Telkis reagálás. Nem vagyok az a balhézós típus, de hát ezt biztos nem hagynám annyiban, ki tud akasztani az ilyen hozzáállás.

panda_maci: Szülésnél a férjem abszolut utcai ruhában volt, doki is csak a finishben öltözött be. Sőt, mivel elég hosszúra sikerült a vajúdás és volt épp elég idő, a férjem még a napi fekvőtámasz adagját is lenyomta a szülőszobán. Hát, ha valaki látott volna minket akkor ... :roll:

Holnap reggel szorítsatok nekünk, Danit viszem rutin vérvételre, már most sajnálom szegénykét. Kép az öklét imádja mostanában

Kép
jud71
 
 


Judit, nagyon szép Dani, nálunk is ez van a kacsójával :lol:
Miért mentek vérvételre?
Hűű ez a fekvőtámaszos dolog nagyon tetszett :lol: :lol:
Nálam sem öltözött be a doki,ő is utcai ruhában volt :D

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Jud71, mona: GYÖNYÖRŰEK a srácaitok! Annyira helyesek! Jud miért mentek vérvételre?
Jud te kinél is szültél? Nem emlékszem.......bocsi.
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek, örülök, hogy Ti is úgy gondoljátok, hogy bunkó volt a Telki (pontosabban: az az egy ügyintéző a titkárságon, vagy hol). Párom írni fog nekik, meg az IKEÁnak is, tegnap elhatározta. (IKEÁs sztori röviden: augusztusban vettünk bútorokat, többek közt pelenkázó feltétet egy komódra. 3 embert kérdeztünk meg, az a komód kell-e hozzá, igent mondtak. A pelenkázót nem szereltük össze, csak karácsonykor, és kiderült, hogy nem az a komód való alá. Telefonok, stb, oké, az összeszerelt komódot visszaveszik, levásárolhatjuk, vigyük a számla másolatát. Párom felrohan vasárnap, míg mi a kórházban voltunk, sorbanállt egy órát, erre közlik, hogy eredeti számla kell! :evil: Jó, megvette a pelenkázót, hazajött. Tegnapelőtt újra Pest, eredeti számla. Elkezdtek problémázni, hogy de ez augusztusi :evil: Mindegy, további egy óra hadakozás után sikerült végre kicserélni - illetve ugye dohányzóasztalt venni belőle, mert a pelenkázót már megvette. Nem a 25 ezer ft-ról van szó, de egyszerűen nem tudtuk hova tenni a plusz komódot!) Szóval jól megmondjuk a magunkét :lol:
Tündériek a kispasik, már nézegetem Luca jövendőbelijét :wink: :lol:
Vérvétel miért, csak nincs valmai baj?

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Jaj képzeljétek nagyon gáz volt a vérvétel ... Dani egész jól viselte, én lettem rosszul :oops: :oops: :oops: Igaz soha nem bírtam, akkor sem, ha engem csapoltak. Na még az a jó, hogy anyu is jött velünk. Húú, nagyon szégyellem.
Amúgy csak egy rutin vizsgálat volt, a gyerekorvosunk minden babát elküld laborba - vérszegénység stb. miatt-.

Peni: Schwarczinger dokinál szültem.

Mona: Nagyon kis helyes Te Danid is, látszik milyen jókedvű, kiegyensúlyozott baba. :lol:
Hablaty: Nagyon édes Luca is és hogy magyaráz, még a lábaival is. :lol:

Jud

Kép
jud71
 
 


judit az szerintem nem rossz, hogy minden babót elküld a doki laborba.
Ne szégyeld magad mert rosszúl lettél. :wink:
Nekem Telkin volt ilyen sztorim, már készültünk haza, mikor mondták hogy még Danitól vért kell venni. Vittem. Össze böködték legalább 10 helyen mert nem taálták a kis vénáját, és rettenetesen sírt, és én is :oops: Ott álltam mellettük, és nagyon zokogtam, annyira sajnáltam, talán nekem jobban fájt mind neki. Legszívesebben ordítottam volna, hogy hagyják abba. Na én ekkor nagyon szégyelltem magam :oops: .

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Rég voltam, de igyekeztem visszaolvasni... :oops: Kisasszony gyakorta gyötör, elég sokat görcsölök, itt fáj ott fáj, kedvem hullámzik, szóval ez már a finis... Hétfőn voltunk NST-n, meg laborban Telkiben és képzeljétek, kiderült, hogy a szülésznő, aki az NST-t, meg a méréseket csinálta, szegről-végről ismerős :D Nagyon kedves volt végig, bár a kapocs csak búcsúzáskor derült ki. Találkoztam Fenyőházi dokival is, hát nem semmi fazon... :lol: Nagyon jófej volt, de azt mondta, jövő héten is menjek be NST-re. Viszont Btervre már nincs szükségem állítása szerint. Mivel voltak más kérdéseim is, írtam egy emailt a kórházba és próbáltam megérdeklődni, mennyit kóstál egy natúr NST, mivel ez így konkrétan sehol sem szerepel, de nem kaptam értelmes választ :( Csak annyit mondtak (vagyis írtak), hogy a protokoll szerint a 38-39.heti vizsgálaton szerepel. Nade én még csak a 37-en leszek, ráadásul a doki mostmár minden hétre javasolta a fájástevékenység miatt, amit mutatott a kütyü :? Akkor most mennyit kell majd fizetni vajon? Nincs infótok?

A babák csodásak, Luca szép nagy kislány, nem mondanám meg róla, hogy csak 2 hetes!!! :shock: :D

Puszi mindenkinek!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


bigike, már nem sok van vissza, pihenjél sokat. Én a 37. és a 38. héten voltam NST-n, és ha jól emlékszem 8000ft volt.
Hűű, és most nézem milyen gyönyörű neve lesz a kiscsajnak. :)

Kép
mona76
 
 


Mona!

Köszi az infót! :) A névválasztás már a kisfiamnál is ez lett volna, de ő végül ugyebár fiúcska lett... :D Most végre ellőhetjük a Lilient :D

Jó éjt!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, hogy csak ritkán jövök, de a vizsgaidőszak végével ismét eljött a költözködés-rendezkedés ideje... :?
de nem bánom, egyszer csak vége lesz, ha kitartóan csináljuk :) már csak néhány dobozból kell kipakolnunk, és végre megérkezett a fürdőszobabútorunk is :D
egy kép Annáról is :D

Kép

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de én sem jövök túl gyakran, de hát annyi rohangálni valóm van még. Olvasni azért szoktalak titeket, de sokszor már nincs energiám írni. MOst viszont még ébredezőben a család....

Először is: gyönyörűek a babák!!!!!

Mi jól vagyunk, bár egyre nyűgösebb vagyok. Estére rendszeresen keményedek, úgyhogy felemeltük a MagneB6 adagomat 3*2-re, eddig csak 2*1-et szedtem. Így most jobb. Pocaklakóval minden rendben van, csütörtökön 2600 gr volt az UH szerint, 1 héttel nagyobbnak (35+6) mérték megint a számítottnál (34+4). Így remélem nálunk sem kell B terv, mert az egyáltalán nincs. És nem sok kedvem lenne idegen helyen, idegen dokival szülni, bár én a nagylányomat a SOTE I-en szültem, de az már 12 éve volt. 25-étől már én is hetente járok CTG-re, bár nem Telkibe, hanem a dokimhoz, az Istenhegyi útra.

Hablaty! Én írnék Telkibe, hogy hogyan viselkedtek veled. Ez nem megengedhető egy magánkórháznál!!!!
IKEA-val kapcsolatban: mi is egyre többször kerülünk ilyen helyzetbe. Mostanában szinte mindent, amit vettünk valamiért meg kellett reklamálni. A legutolsó eset a hétvégén volt: vettünk a hálóba 2 db falilámpát a KIKÁ-ban és az egyikből hiányzott a burát rögzítő csavar. Pedig én direkt nem a első dobozokat szoktam levenni a polcról. MOst mi is mehetünk vissza szerzeni egyet.

Bigike! Nekem 5 ezret mondtak Telkiben az NST-re, amikor kérdeztem. Bár nem a recepción, hanem az egyik nővér fent a szülészeten.

Megnézetem a nagyok kórházi zárójelentéseit a PKU-val kapcsolatban: mindegyiknél csak annyi van rajta, hogy a PKU szűrés megtörtént. Eredményt nem írtak.

Mindenkinek jó hétvégét. Bár nálunk nagyon hideg van és fúj a szél.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Én is csak azt tudom írni mint Petramama, hogy nem tudok sokszor jönni, de olvaslak benneteket. Gyönyörködök a babákban!
Kiváncsi vagyok ki lesz a következő ! Reméljük a B terv senkinek sem kell, elég rossz lenne! De sana ez is benne van a pakliban én is megfogom majd kérdezni a Fenyőházit, ha már közeledünk a vége felé, hogy mi is van olyankor?
Hétfőn megyünk reggel 8-ra a Telkibe, lesz terheléses vércukor kiváncsi vagyok milyen? Lesz még uh is és a protokol szerint hüvelyi kémhatást is néznek no meg persze teljes vérkép.Szorítsatok csajok, hogy minden jó legyen! Remélem mostmár biztosan megtudják mondani, hogy fiú v. lány! Már nagyon szeretnénk tudni!
Mindenkinek jó hétvégét! Majd jövök a beszámolóval!

Kép

Edina
edied78
 
 


Lányok!
Telkiben hogy zajlik ez a terheléses cukor vizsgálat? NEkem erről olyan iszonyú JÁnos korházas emlékem van :cry: . Ebben a korházban ezt hogy csinálják??
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Edina! Én hétfőn 10-re megyek NST-re, majd lenézek a laborhoz, hátha összefutunk :)

Ma megvettük a babakocsit is, mostmár minden megvan, de tényleg, legalábbis igyekszem ezzel nyugtatni magam... Bár amint jobban belegondolok, rájövök, hogy még elég sok apróságot kéne intéznem. Viszont a házasságit pl már meg is küldték postán, pedig csak kedden kértük ki Ráckevéről és péntekre már itt is volt... Ez is ritka manapság... :shock:

Jó éjt!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Bea!

OKé! Remélem összefutunk! Lehet, hogy az 1 emeleten találkozunk mert közben megyek a Fenyőházihoz is, de kb 10-re lent kellene lenni
a labornál a második vér miatt. Remélem nem lesz csúszás!

Peni!
Nem tudom még, hogy fog lenni a terheléses cukor, de mintha már láttam volna egy csajnál multkor csináltak míg várakoztam a labor előtt és neki szerintem cukros lötyit hoztak, mert a laboros csaj kevergette a pohárba mielőtt oda adta neki.
Én viszek egy citromot remélem bele lehet csavarni, talán egy kicsit elviselhetőbb lesz. :lol:

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!

Edied: A JÁnosban is ilyen rém cukros löttyöt kellett inni, illetve -ami tök fura- otthon kellett meginni. A nőgyógyász felírt recepte cukrot :shock: :shock: a patikában adták kis tasakban. Azt meg kellett innom fél liter vízben (tehettem bele citromot) és be kellett érni 1 órán belül a korházba, úgy vettek vért.
Én ezt már akkor sem értettem, mert azt hittem hogy vesznek vért először utána kell inni ezt a cukros biszbaszt és utána újra vesznek vért. De nekem akkor nem így csinálták............
A barátnőm a SZent Imrében szült pár éve, tőle vettek vért aztán adtak neki zsemlét és tejet és megint vettek vért......ezért érdeklődöm, hogy itt, hogy megy ez a vizsgálat?
Majd ha túl vagy rajta elmeséled milyen volt??
Peni

KépKép
peni
 
 


Szia Peni!

Nekem az István Kh-ban csinálták a terheléses vizsgálatot. 1 zsemle és 2 dl tej elfogyasztása után 1 órával vették a vért és csak egyszer. Ez így teljesen elviselhető volt.

Bigike!
Milyen babakocsit vettetek? Nekünk a kocsi volt majdnem az első, amit beszereztünk, merthát Petra után én majdnem mindent eladtam/odaadtam valakinek, úgyhogy kezdhettük a beszerzéseket előről.

Bigike, Pandamaci! Mit visztek a kórházba? Össze vagytok már pakolva? Én még sehol sem tartok...

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


JUdit: ez a zsemlés tejes megoldás nagyon mama barát szerintem:-) Ez a cukros wasser megoldás kevésbé, persze egyszer ki lehet bírni, bár én bevallom megittam otthon a cukros vizet és elindultama korházba, mire odaértem én olyan rosszul voltam, hogy a vérvétel után ki is dobtam a taccsot :( , biztosan azért emlékszem rá ilyen negatívan.
Te kinél fogsz szülni? Lehet, hogy már kérdeztem és ha igen ne haragudj, de szita agyam van........
A lányaidat az IStvánban szülted, mindkettőt? De jó, hogy már korházi motyót pakoltok :)
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Peni! A nagyobbikat 12 éve a SOTE I-en szültem, amiről nekem jó emlékeim vannak, eltekintve a terhesgondozás több órás várakozásaitól, de akkor még az is belefért az életembe. A szüléssel kapcsolatban minden rendben volt, pedig ügyeletes dokinál szültem, a saját dokim éppen konferencián volt külföldön. De a felkért szülésznő a szülés elejétől a végéig velem volt.
A kicsit 5 és fél éve az Istvánban szültem. A szüléssel kapcsolatban nem is volt semmi problémám, egyedül voltam az egész szülészeten, tehát válogathattam a szobák között. Annál nehezebben viseltem a gyerekágyas részt. Három ágyas szobában voltunk, fürdő a folyosón - állapotát nem is említem. Állandó látogatói jövés-menés a szobában, mert ott bármikor bárki látogatható. Az ágynemű tisztasága katasztrófális volt. A második éjszaka egy frissen császározott anyukát tettek a szobánkba, akihez természetesen az éjszaka kellős közepén bejött a kisérője és egyfolytában beszélgettek, semmi tekintettel nem voltak a másik két anyukára és a babákra. A babája edig egyfolytában ordított. Így aztán én nagyon hamar hazajöttem, mert teljesen kivoltam a fáradtságtól. Még most is dühöngök, amikor erre gondolok. Ezek után most nem véletlenül választottuk Telkit...

Egyébként Dr. Gasztonyi Zoltánnál fogok szülni. Ő nem Telkis orvos. Már Petrát is nála szültem. És teljesn ok-s.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Juj, milyen izgalmas ahogy itt várakoztok, meg vizsgálatok, meg minden... Nagyon szépek a babácskák, mindenkié!! Én olyan hosszúnak éreztem a terhességet, és most látom csak, mégis milyen gyorsan elszaladt... Luca már 2,5 hetes... és tegnap este mértük, 3480 g volt, pont 2 hete 3000 g-mal jöttünk meg a kórházból :o
Képzeljétek, tegnap este 7-kor evett, után éjfélkor, de én ébredtem fel, ő még csak ébredezett :o Ezután pedig 4-kor evett, na utána jött a hajnalni hiszti, vagy egy órán keresztül. Párom ma már ment dolgozni, így végül odavettem a kiságyából magam mellé (ami csak 30 centi, mert kiságya a nagyágy mellett, de ugye mmégiscsak mááááááááááááás). Szerinte amúgy a szelek bántották, csak azt nem értem, hogy a nagyágyban hogyhogy nem? :lol: :lol: Azóta csönd van, 8-kor evett, és megint alszik. Néha gondolkodom, hogy normális-e ez a sok alvás? Nem kéne néha fönn lennie?
És majdnem minden pelenkázásnál le kell szívni az orrát, mert olyan sokat szürcsög. Ez nem baj? És kajálásnál is sokszor jön ki a tej az orrán emiatt aztán evés után is szürcsög... Viszont kaja után már nem szeretem leszívni, mert a porszívó elég hangos... És büfiztetni muszáj éjjel is, vagy elég, ha oldalra teszem le? (amúgy ritkán büfizik, kb negyedórát szoktuk tartani evés után) Szerintetek?

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Judit: én a Jánosban szültem. A dokival minden oké volt, bár mostanában, hogy újra szó van babázásról, szülésről, olyan hülye "összeesküvés elméletet gyártottam". A doki behívott vasárnapra a korházba ctg-re. Aznap ő volt az ügyeletes. Bementem megvizsgált és mondta, hogy hűha, ez egy beindult szülés!!!!! Én meg néztem nagy szemekkel, hogy tényleg?? Nem is éreztem semmit. Aztán mondta, hogy burkot kéne repeszteni mert nem haladok............de nekem fájásom sem volt meg nem is éreztem semmit. Aztán a burokrepesztés után persze beindultak a fájások meg minden. De így utólagg nem vagyok benne biztos hogy tényleg megindult szüléssel mentem, lehet, hogy neki jobb volt, hogy az ügyeleti napján szülök??? Vagy paranoiás vagyok? :cry:

Én a JÁnosban egyágyas szobában voltam, amiért fizettünk természetesen. Az ott töltött 5 napban egyszer jöbb be nővér megkérdezni, hogy minden rendben van-e. Az anyukám jött hozzám minden nap meg a férjem, ők hozták vitték a babát, mert nekem ki sem hozták, pedig elvileg rooming-in rendszer volt. Ja és én császárral szültem tehát az első napokban nemigen tudtam a piciért nyargalászni már csak azért sem mert az 1 ágyas szobák egy emelettel a csecsemő osztály fölött voltak, a lift meg takarékossági okból nem ment. Az ágyneműt első nap összevéreztem, anyukám szólt, hogy húzzák át, nem húzták. Másnap újra szólt, akkor kapott ő egy lepedőt (mást nem) hogy húzza át mert a nővér nem ér rá ágyat húzni............
Mondjuk igazából nem volt rossz mert egyedül voltam és vagy az anyukám vagy a párom ott volt állandóan napközben, szóval volt segítség de én sem nővért sem csecsemőst nem láttam a korházban.
Ezért szeretném a következőt Telkiben szülni és azért szeretnék terhes gondozásra is oda járni mert nem akarok órákig várni mindenre. Mostmár más a helyzet hiszen van egy kisfiam, nem tudok órákig várni mindenre és már nem is akarok megmondom őszintén.
Most más ügy miatt jártam a Sotén egy szuper dokinál és megfordult a fejemben , hogy ott szülnék. De le is beszéltem magam róla......nem az orvos miatt, a körülmények miatt! Úgy szeretném ha a terhességem és a szülés is életem legszebb élménye lenne (az első sajnos nem volt az).
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Judit! A kórházi pakkal kapcsolatban elég satnyán állok, ugyanis nincs sporttáskám, amibe pakolhatnék, legalább is erre fogom a lustaságomat :oops: :D A cuccok megvannak, bár a babának azt mondták semmit sem kell vinni, én azért viszek cumit, textilpelust, cumisüveget, kiskesztyűt, magamnak meg mindent, biztos ami biztos... :) Én vettem eldobható bugyit is, melltartóbetétet is, rendes betétet is, törlőkendőt is viszek, a többi meg az általános kórházi motyó :x Az a gáz, hogy az itthoni dolgokkal kéne haladgatnom (megint vasalás, hűtőfeltöltés, ilyesmik) de ahhoz sincs lelkierőm, főleg, hogy éjjel kijött rajtam valami torokkaparós, orrfolyós nyavalya is :twisted: :( :x
A babakocsira nálunk aztért volt most szükség, mert a kisfiam amúgy tökéletes állapotban lévő nagy babakocsiját anyósomék elvitték, hogy kipucoltatják, majd rájöttek, hogy inkább nem adják vissza, mert szeretnék, ha lenne egy kocsi náluk is vidéken, ne kelljen a 2 gyerek meg a saját cókmók mellé még azt a batárt is behajtogatni a csomagtartóba (az én kocsimba megjegyzem be sem fér még összecsukott állapotban sem)... Így kapva kaptunk az alkalmon és az imádott babakocsivásárlásba vetettük magunkat (a többesszám csak megszokás, mert a férjem amennyire csak lehetett vonta ki magát a történet alól, mivel épp a nyomorult számítógépének a modernizálásán dolgozott :twisted: :D mentségére szól, hogy munkaeszköz neki). Szóval, HAUCK babakocsi, a szokásos dolgokat tudja, textilmózeses és ráadásul narancssárga!!! :D :D :D

A CTG-n minden oké volt, leszámítva, hogy ottfelejtettek kicsit, így a 20 percből 35 lett, és a gép 71%-os összehúzódást is mutatott :shock: mondta is a Fenyőházi, hogy jövő hétfőn az ultrahang meg a DTG után kitűzi a műtét időpontját is :lol:

Puszi mindenkinek!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Bigike te programozott császárral szülsz? vagy milyen műtétet tűz ki Fenyőházi? Titit is Telkiben szülted?
Peni

KépKép
peni
 
 


Mivel három szemészeti műtétem volt, 2 gyerekkoromban, egy pedig 2006 nyarán, elég nagy a retinaleválás veszélye. Titit is ezért kellett császármetszéssel világra hozni, mert a vakságot nem mertük kockáztatni, de őt a BM kórházban szültem annak idején. Gyakorlatilag kitűzik a műtét időpontját, így ha nem indul el előbb a szülés, akkor meg lesz határozva, hogy melyik nap, hánykor lesz a műtét. Titinél is így volt, de aznap meg is született volna valószínűleg, mert már 1 ujjnyira ki voltam tágulva, mielőtt felvittek volna a műtőbe, igaz, én ebből semmit sem éreztem... :oops:

Kép

Kép
bigike
 
 


Bigike: Ja értem. Én a fiammal vajúdtam 10 órát de csak fél ujjnyit tágultam. Pedig mindent csináltak velem.......annyi oxitocint belém nyomtak ami amúgy 3 hónap alatt fogy el a szülészeten :(
Ez a császár nem túl jó.....de mindegy, csak egészségesen túllegyünk rajta.
Peni

KépKép
peni
 
 


Peni!

Neked rossz élményed van a császárral kapcsolatban? :shock: :( Nekem nagyon jó volt úgy ahogy volt, már aznap délután sétálgattam, igaz kísértek, és másnap reggelmár én mentem be a kicsiért a csecsemőosztályra és kint is volt velem egész nap onnantól kezdve. A műtéti heg is nagyon szép lett, mondta is a doki, hogy ugyanott fogja nyitni most is... Az egyetlen kellemetlenség az egésszel kapcsolatban a gerincérzéstelenítés volt, mert tovább hatott és nem kaptam tőle levegőt, oxigénhiányos lettem. :? Ez elég rossz volt, de amúgy minden más tökéletesen zajlott. Hála az égnek!!! Remélem most is minden rendben lesz...

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

Bea: de jó, hogy neked ilyen jó tapasztalataid vannak és ilyen jól voltál a császár után. Én nem voltam ilyen jól sajnos. A császár után 3-4 napig úgy vonszoltam magam mint valami halálán lévő oroszlán. Alig tudtam mozogni, ömlött rólam a víz, borzasztó fájdalmaim voltak. Alig tudtam felkelni az ágyból.....pedig nem vagyok egy nyápic csaj. AZ 5. napon mentünk haza, akkor már azért nagyon jól voltam. De megmondom őszintén azért 3 hétig meggondoltam minden mozdulatot........szóval nem a csaszi volt életem nagy élménye.-dehát a második babám is ha lesz így fog születni valószínüleg. NEm bánom:-) Kibírom. Lényeg, hogy mindketten egészségesen jöjjünk majd haza! EZt kívánom nektek is!!! :)

KépKép
peni
 
 


bigike írta:
Judit! A kórházi pakkal kapcsolatban elég satnyán állok, ugyanis nincs sporttáskám, amibe pakolhatnék, legalább is erre fogom a lustaságomat :oops: :D A cuccok megvannak, bár a babának azt mondták semmit sem kell vinni, én azért viszek cumit, textilpelust, cumisüveget, kiskesztyűt, magamnak meg mindent, biztos ami biztos... :) Én vettem eldobható bugyit is



bigike, ezt mind kapod a H-ban :D

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Tegnap már nem volt kedvem írni, elég későn értünk haza, mert még utána elmentünk a Brendonba stb.
Velünk minden rendben, kislányunk lesz :lol: , a Fenyőházi szerint ez már biztos.Igaz láttuk mi is a bizonyítékát.

Peni!
A cukros lötyit adtak, nem volt nehéz meginni, igaz két huzóra meg is ittam, kortyólgatni azért nem tudtam volna.Citromot kérdeztem, hogy rakhatok-e bele de azt mondták nem javasólják, de ha nagyon nem megy akkor tegyek bele. De nem tettem!
Sajnos az eredményem nem lett jó! Éhgyomri:4,3
2 óra múlva:7,1! Ez sok mert 6,1 a max, legalábbis a Telkiben!
Vissza kellett menni a dokihoz azt mondta nem olyan vészes, de diétázni kell! 250 g-os szénhidrát diétát kell csinálnom!
Na ez nekem nehéz lesz, mert nagyon szeretem a csokit, de a babáért mindent.Láttuk a kis arcát is , hát mondanom sem kell kicsorsdúlt a könnyem, fülig ért a szája a férjemnek is, egyszóval gyönyörű! :lol:

Csajok, ha valaki tud segíteni abban, hogy mit egyek és mit ne akkor légyszi írjatok!

Bigike!
Szerintem láttalak megint, csak nem volt merszem oda szólni, hátha
nem te vagy és akkor beégek: rózsaszínű a kabátod! A kisfiad is veled volt.Pont a recepciónál voltál fizetni.

Kép

Edina
edied78
 
 


Edina!

gratula a kislányhoz :)

nekem még rosszabb volt a terhelésem: 8,5 :shock:
Fenyőházi erre is azt mondta, hogy nem annyira gáz, mert a diabétesz 11 felett kezdődik...

azért beszéltem dietetikussal, aki javasolt egy enyhe diétát, jöttek Norbi Update és Alexandra menüje a Total Food-tól, és a diabetikus csokik-kekszek :D

szóval, nem esett nehezemre...Mayának is ízlett :)

Melissánál 7,1 lett a terh, erre a győri dokim azt mondta, hogy nem kell diétázni, nem is diétáztam :lol:
semmi baj nem lett...


annyira írnék még Mindenkinek, de tök kivagyok, Maya hajnali 3-kor aludt el :shock: :shock: , és 7-kor már kelni kellett Melissát készíteni az ovira...nagyon el vagyok keseredve, a többi három gyerekem már ilyenkor rég átaludta az éjszakát, nem hittem volna, hogy ilyen is létezik :roll:

nem az a baj, hogy még mindig 2x eszik éjjel, hanem, hogy utána nem alszik vissza másfél-két órán keresztül, így egybeérnek az etetések :(

szép napot Nektek!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


sheila, áttérzem a helyzetedet mi is igy voltunk Danival legalább 2 hónapig. Aztán egyszer annyira kipúrcantam, hogy este már remegtem és sírógörcsöm volt, és úgy bealudtam hogy mikor Dani éjjel sírt, apa kelt fel hozzá, és adott neki fagyis tejet. Én meg reggel semmire nem emlékeztem :oops: . De majd jobb lesz ez meglátod. Én azt gondoltam soha nem jön el az az idő, hogy egyhúzamba tudok 3 órát aludni.
Most Dani 9-kor már alszik, és óramű pontossággal ébred 4-kor, kis szopi, és 7 kor már kukorékol.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Edina, az tényleg én voltam, de ott a recepciónál ültél a férjeddel és hosszú szőke hajad van, ami copfban volt? Mert akkor láttalak én is, de hasonló beégési okkból nem mertem szólni... :D :oops: Jók vagyunk, legközelebb valami különös ismertetőjegyet kell már megbeszélni, pl. kulcs a kézben vagy ilyesmi :D :D :D

Pusz
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Bea!

Akkor az én voltam, igaz nem teljesen szőke inkább barna, de copfban volt és ott ültünk vártuk az eredményt, mert szarakodott a számítógépes rendszerük és nem tudták megnézni. :lol:
Hát ez aranyos történet mindketten figyelgettük egymást és mégsem
szóltunk! :lol:
Na de majd máskor! Habár szerintem mire én megyek legközelebb addigra te már a babádat a kezedben tartod. :lol:

Sheila!
Köszi az infót! Elhiszem, hogy fáradt vagy, reméljük hamar megoldódik
az éjszakázásotok!

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!

Nem értem ezt a terheléses cukor dolgot! Merthogy szerintem - vagyis itt nálunk - a terhelt érték 7,8 -ig jó. Nekem 8,9 lett (ha ugyan nem cserélték el az eredményt-ezt korábban leírtam Edied!), és emiatt csináltam 160 g-os szénhidrát-diétát. Amit jól meg is szívtam, mert jártányi erőm is alig volt szülésnél :( A 160 g-osról tudok írni: semmi cukor, méz, és amiben ezek vannak, napi max 3 dl tej, 3 szelet kenyér (15 dkg), 10-15 dkg gyümölcs. Számolatlanul ehető hús, húskészítmények, belsőségek, tojás, margarin, zöldségek. A neten vannak táblázatok, miben mennyi szénhidrát van. De mondom, egyrészt ez a 160 g-os diéta, másrészt szerintem a Tied nem rossz érték, vagy másképp nézik helytől függően??? :o :roll:

Kép
hablaty
 
 


Hablaty!

Én sem értem igazán a határértéket, mert már nézegettem a neten és
ott sem ilyen alacsony az étkezés utáni.
Szerintem helytől függő! Ez az első nap amikor is kevesebbet eszek
próbálok odafigyelni és hát én is érzem, hogy az erőm kevesebb.
Most veszek vércokormérőt és figyelni fogom magam és így majd kitapasztalom, hogy mit is ehetek. Mert azért szerintem mást mutat
éhgyomorra meginni egy cukros energia bombát,mint reggelizni egy szendvicset, hát persze, hogy megemeli.De most majd vizsgálódok!
Köszi a véleményt!
Remélem jól vagytok a kis Lucával. :lol:

Kép

Edina
edied78
 
 


160 gr az tényleg baromi kevés (fogyasztó diéta), amit terhesen elvileg nem is lehetne.

180-200 gr már elfogadható lenne. Ezt ők írták elő?
zeldácska
 
 


SZiasztok!

Edied: köszi, hogy leírtad,hogy ment a viszsgálat. Nem egészen értem.......hogy írtad, itt telkiben ez magasnak számít. Nem mindenhol ugyanazokkal a standard értékekkel dolgoznak??

Naponta 3 szelet kenyér és max 3 deci tej? Ez elég rosszul hangzik. MOndjuk lehet, hogy annyi haszna van, hogy az ember jobban figyel a kajájára, én a fiammal mindent befaltam ami a szemem elé került, híztam is annyit, hogy a végén már olyan voltam mint a fehér bálna. Na ezt a másodiknál már nem fogom tenni! Ilyen terheléses cukorivzsgálat csak egyszer van ugye a terhesség alatt? LEgalábbis én egyre emlékszem......
Peni

KépKép
peni
 
 


Nem hiszem, hogy egy ilyen határérték változhatna... :shock: Nálunk a 26. héten volt amúgy, akkor a terhelt értékem 5,7 volt, aztán itt volt a 32. héten is, az lett állítólag magas. És igen, a 160 g-os diétát itt írták elő. Szerdától diétáztam, rá egy hétre kedd-szerdán voltam a kórházban cukorprofilon, 8-szor vettek vért, irdatlan alacsony értékeim is lettek (éhgyomri, éjjeli 3,2-3,3, a legmagasabb tán 5 egész valamennyi volt), szerda este hazajöttem, és megbezéltük Párommal, hogy figyelek, de enni fogok, mert már jártányi erőm inc, és hogy fogok így szülni... és másnap meg reggel elfolyt a magzatvíz ugye ... :roll: :lol: Gondolhatjátok, egész terhességem alatt nem voltam olyan iszonyú éhes, és bármit megettem volna, szörnyű volt!!! De aztán Lucus elintézte, hogy sokáig ne kelljen diétáznom... :lol:
Edied köszönjük, jól vagyunk! Tegnapi éjjelünk, hát... egy álom. Este 8 körül etettünk, fürdettünk, utána éjjel 1-kor, majd 5-kor evett, közben alvás... most mondjátok, lehet ennél jobb egy baba? Aztán reggel fél 9 körül etettem, utána fenn volt másfél órát, nézegetett az ágyéban, meg zenét hallgatott, majd elaludt. Imádom!

Kép
hablaty
 
 


Döbbenet nekem ez a cukor vizsgálat. Én nem is tudom anno nekem mi lett az eredményem.........de gondolom csak szóltak volna ha nem jó. Én annyit ettem (nem akarom írni, hogy zabáltam pedig így lenne igaz) és nem volt semmi bajom, attól eltekintve, hogy dundi voltam nagyon. Ezt próbálom majd a következőnél visszafogni.........de azt sem tudom mi lett a cukor eredményem. Bár ahogy itt most látom szinte mindenkinek magas a cukra nem?-mármint ez a terhességi cukor.........akinek magas a terhesség alatt annak kell a terhesség után is valami kontrollra járnia?
Peni

KépKép
peni
 
 


Valamennyi emelkedés a terhesség alatt normális. Az tuti, hogy nálunk az éhgyomri 7,0-ig elfogadott, nem terheseknlé 6,5 -ig.
Nekem annyit mondtak a diabétesz-gondozóban, hogyha Luca 1 éves lesz, akkor menjek vissza és csinálunk egy kontrollt, hogy minden oké-e.

Kép
hablaty
 
 


AHa értem! DE már nem kell diétáznod igaz Hablaty?

KépKép
peni
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: