Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Amikor én várandós voltam, akkor a terheskönyvbe beírta a dokim, hogy Tisztelt O.M.SZ, kérem a MÁV kórházba szállítani...stb. Ez talán segíthet abban, hogy ne másik, ismeretlen kórházba szállítsanak szülni. Bár nem értem, miért nem oda szállítanak maguktól,ahova kéred na mindegy...
Sziasztok!
Csi
Névtelen
 


Mikor nekem anno elkezdõdött a szülésem, felhívtam a Mentõket és mondtam nekik, hogy elvinnének-e a MÁV-ba, mire õk azt mondták, hogy 10 percen belül jönnek értem és kérésem szerint visznek a MÁV-ba. ÚGy is lett - és TB alapon. Kép)

Én most járok elõször Tidrenczel dokihoz, nagyon bízom benne és egyelõre nagyon szimpi és kedves, meg minden. Remélem nekem jó tapasztalataim lesznek vele kapcsolatban. Kép


Saci
charlottee
 
 


Nyuszikáim! Irjatok már valamit a gyerekorvosokról is. Õk legalább olyan fontos személyek mint a szülészek, de nem anyagiasak, talán egy kicsit. De mégis otzt a MÁV-ban milyenek? Válaszoljatok! Egy aggódó terhes
Névtelen
 

 
 

Nyuszikáim! Irjatok már valamit a MÁV kórházi gyerekorvosokról is!
Névtelen
 


Kedves aggódó terhes!

Mi rendszeresen visszajárunk a MÁV-ba kontrollra, mert Réka sárga volt és állítólag azokat visszahívják. Na mindegy. Mi a Szentpéter Judit doktornõhöz járunk és nagyon elégedett vagyok vele. Nemcsak ezekre a kontrollokra lehet menni, hanem bármilyen panasszal! Mi sajnos egy ideõben kétnaponta voltunk ott. SZóval nekem nagyon jó tapasztalataim vannak vele. A többieket csak látásból ismerem, de szimpatikusak!
Nem árt noszogatni õket, meg a csecsemõsöket is, hogy ellenõrizzék a sárgaságot rendesen, mert sajnos láttam olyat, hogy nagyon késõn vittek fel babát, már totál sárga volt szegény. Rékánál szerencsére hamar felfedezték és rögtön fel is vitték, így hamar elmúlt neki és nem kellett tovább bennmaradnunk.
na, kicsit elkalandoztam!

Zafi
zafi
 
 


Saci!
Szerintem is ez a normális eset! Nekem azért is volt jó, biztos-ami-biztos alapon beiratni, mert nem Bp-n lakom. De szerencsére nem volt rá szükség!

Gyerekorvosok:
Van egy doki, asszem õ az Eszlári doki /névtáblahiány!/, akinek a hozzáállása bizony sokunknak segített a kórteremben átvészelni a problémákat. Igazán jó humora van, és minden apróságra kiterjed a figyelme, minnt pl. a popsi otthoni ápolása, a szoptatási nehézségek, meg hasonlók. Õ mondta azt, amikor egy anyuka épp a kétségbeesés határán állt a tej miatt, hogy " Anyuka! Ebben a bababarát kórházban még nekem is van tejem!" És õ megnyugtat, ha sárga a babád, és tuti, hogy nem rohanja végig a vizitet!
Van mégegy hölgy, aki rövid hajú, igen határozott megjelenésû, õt is név szerint dicsérném, ha tudnám a nevét...
Volt viszont olyan eset, amikor a babákat bevitték, és nem elõttünk "vizitelték le" õket. Persze, így gyorsabb, de nem hiszem, hogy jó, ha a csecsemõsök, vagy a napló alapján értesülünk a dolgokról.
Szentpéteri dokinõt én nem kedvelem. A stílusától égnek áll a hajam, és az sem jó, hogy amit leír, azt nemcsak a gyerekem kezelõorvosa nem tudta elolvasni, de még õ sem, ezért nem is tudta, hogy miért is rendelt vissza minket kontrollra. És lekezelõ volt. Õ az, akihez még náthával sem vinném a gyerekemet. Persze ez az én tapasztalatom.

Viszont azt nem mindig mondják el, hogy van a kórházban egy csecsemõ-ultrahang, érdemes visszavinni megnézetni a babákat.

Az én gyerekem is sárga volt, de szóba sem jött a visszahívása.
Igaza van Zafinak, amikor a sárgaságról ír. Egyszerûen be kell vinni a csecsemõsökhöz, az ottani lámpánál a pelenkázóasztalnál a legkisebb sárgaságot is észreveszik, persze, csak ha figyelnek. A fiamnál azt sem vették észre, hogy már nincs bõr a fenekén, és egyszerûen azért nem kenték be, mert a krém elfogyott. Na, akkor kezdtem ordítani. Aztán lement a párom, és vett a gyógyszertárban. Máig nem értem, erre miért kellett a teljes felsebzésig várni. Azt már meg sem merem kérdezni, hogy hogy fogyhat el egy kenõcs...

Sziasztok
Csi
Névtelen
 


Eszlári = dr. Eszter Elemér

Sárgaságra tényleg vigyázzatok, mert nekem nagyon sárga volt a fiam, már születése után rögtön, (nem élettani), és másnap reggel én vettem észre! Pedig a gyerek egész éjjel a csecsemõsöknél volt! Vérátömlesztés lett a vége. Nem mondom, hogy ha egy nappal elõbb észreveszik, akkor nem ez lett volna, ki tudja. De így ez lett. Meg 10 nap, amit az ellenségemnek sem kívánnék...

Én úgy vettem észre, hogy a gyerekorvosok szakmailag jók, de emberileg sokszor nem jut eszükbe észrevenni az aggódó anyákat!
Belbi
 


Zafi!

Te mikor szültél? Milyen gyakran jártok kontrollra a MÁV-ba?
Én 6 hónapja szültem, a fiam is besárgult. Voltunk már többször is kontrolon. December elején is kellett volna menni, de mióta vidéken lakunk egysezrüen nem tudok feljutni Pestre.

Djeszter
djeszter
 
 


Zafi!
Bocs. Megnéztem a profilod, és látom, hogy 2001 decemberi a lányod. Nem tudod, hogy meddig kell kontrollra járni?

Djeszter
djeszter
 
 


Belbi!
Honnan vettem az Eszlári nevet???!!!
Djeszter!
A lányom most lesz 29-én egy éves, és egyszer sem mentem kontrollra /nem szóltak/ a sárgaságával... Mondjuk, ha nem lenne remek a saját dokink, akkor most jó ideges lennék, hogy valamit elmulasztottam.....
Csi
Névtelen
 


Csi,

van ez így, végülis valami hasonló a neve :-)))

Djeszter,
a fiam 2001. októberi, én visszavittem azt hiszem kétszer vagy háromszor, de közben megismertem egy neonatológus gyerekorvost, aki nagyon nagyon aranyos, és nagy szaktudása van, így hozzá jártunk. Nem kellett sokszor, talán félévesen voltunk utoljára emiatt nála, azt mondta minden rendben, még a vasat is leállította (azt kapott a fiam).Azóta is minden rendben van vele szerencsére :-)

Szerintem többet kérik vissza, mint máshol vagy mint kellene elõvigyázatosságból. Mondjuk inkább többször, mint kevesebbszer, mint kellene, de ha a Ti gyerekorvosotok azt mondja, hogy minden rendben (bár nem tudom mennyire volt sárga, vagy mi volt vele), akkor nem hiszem, hogy ez gond lenne... de ez csak egy laikus véleménye, orvost kérdezz meg errõl.
Belbi
 


Eszter! Úgy tudom 1 éves korig, mi jövõ héten megyünk utoljára.
Ami Szentpéteri doktornõt illeti, nekem is fura volt a stílusa elõször, de volt 2 hónap, amikor tényleg 2naponta jártunk és így már egész más képet kaptam róla!

Egyébként nekünk sem mondták, hogy vissza kell menni, akkor volt az osztálybezárási bonyoldalom, biztos elfelejtettékKép De egy rokonunk rákérdezett, hogy ha nekik járni kell, akkor nekünk miért nem, és így kerültünk oda. Nem bánom, mert alaposan átnézik a gyereket, csak az a vérvétel ne lenne!Kép Ráadásul Rékán nagyon nehéz vénát találni, ezért mindig a fejébõl vesznek!Kép

zafi
zafi
 
 


Sziasztok!
Most találtam rá erre a fórumra és segítségeteket szeretném kérni szülészdoki választásában. "Frissen elengedett lombikos" vagyok, eddig a BMC-be jártam, de most már onnan utamra bocsátottak. Azt már eldöntöttem, hogy a MÁV kórházban szeretnék szülni (ha már meg kell történnie valahol Kép ), de az orvosakat nem ismerem. Kit javasolatok? Segítségeteket elõre is köszönöm!
csokisperec
 


Sziasztok!

Csokisperec!
Én a saját dokimat ajánlom? Dr. Petõ Zsolt. Nagyon meg voltam, vele elégedve. Bármi gondom volt megkereshettem. Nekem a barátnõm ajánlotta. Nagyon rendes, odafigyel, ha kérdésed van válaszol.
Persze mindenki a sajátját javasolja. Azt hiszem nem lesz könnyü választanod, de egy a lényeg, neked szinpatikus legyen és megbizzál benne.

Belbi, Csi, Zafi!
Köszi a válaszokat. Megbeszélem a doktornõnkkel, hogy neki mi a véleménye. Jó lenne, ha nem kellene menni Pestre, ráadásul úgy érzem sokszor feleslegesen.

Djeszter
djeszter
 
 


Djeszter!
Köszi! Örömmel hallom. Az egyik ismerõsöm épp õt ajánlotta, de õ még nem szült nála, "csak" mint nõgyógyászt ismeri.
És magán rendelésen vagy "normál" úton jártál hozzá?
csokisperec
 


Csokisperec!
Magánba jártam hozzá, de úgy tudom csak az van neki.
Te mikorra várod a babát?
Ha érdekel valami kérdezz, szívesen válaszolok.
djeszter
 
 


Djeszter!
Én június közepére várom a babát.
Hol van a magán rendelõje? Örülnék ha megadnád az elérhetõségét, és hogy milyen "tarifával" dolgozik. Vagy esetleg amit érdemes tudni (eléggé új vagyok a témában Kép )
Két hét múlva lesz meg a genetikai vizsgálat eredménye akkora, már szeretném ha lenne orvosom.
csokisperec
 


Mikor a kisfiam megszületett, õt is a Dr. Eszter Elemér gyerekorvos vizsgálta, de a pici eltûnt a doki óriási tenyerei között. Kép Szimpi orvos volt, bizalmat árasztó.

Saci
charlottee
 
 


Csokisperec!
A doki magán rendelõje a VI. ker. Benczúr u. 1. I. em. 14. alatt van (ott még én nem jártam, mert viszonylag új).
Elõjegyzést lehet kérni 8-19 óráig a 20/344-71-25 -ös telefonon. Úgy tudom, hogy hétfõn és csütörtök délután rendel. Állítólag az új tarifa 5000.-.
Nem tudom, hogy mi érdekel, kérdezz. Akár e-mail-ben is. Cimem megtalálod a profilomban.
djeszter
 
 


Csokisperec!

Én hasonló cipõben jártam: a MÁV kórház volt biztos, "csak" orvost kellett választani. Ha van idõd, akkor szerintem olvasd végig az archivot. Hátha igy könnyebb, mert mindenkinek más szempontok fontosak!
Én végigolvastam, jegyzeteltem pro és kontra, és így választottam ki a dokit, akiben eddig egyáltalán nem csalódtam. Sõt!

svm
svm
 


Djeszter!
Köszönöm az infókat, szerintem bejelentkezek nála, aztán majd meglátjuk.

Svm!
Elõször megpróbáltam végig olvasni archívumot, de már rengeteg info van benne, és valamikor dolgoznom is kell. Kép Ezért próbáltam a könnyebb megoldáshoz folyamdoni. Úgyhogy szívesen veszem ha te is elmondod, hogy kit is miért javasolsz.
csokisperec
 


Csokisperec!
Ha a Petõt választod végül, majd jelentkezz. Kiváncsi vagyok, neked mi a véleményed róla.
Ja, és amit még akartam, a szülés után minden nap bejött hozzám (kivéve hétvégén, mert nem dolgozot) megkérdezni, hogy hogy vagyok. Ezt más orvos nem tette meg. Legalábbis azoknak a lányoknak a dokijai, akikkel egy szobában voltam (8 nap alatt 3 v. 4 új szobatársam volt).
Szia
djeszter
 
 


Csokisperec!

Én végül dr. Tidrenczelhez mentem, és a legelsõ alkalommal is annyira figyelmes, türelmes volt és alapos, mintha már sokadszor mentem volna hozzá.
Nekem olyan szempontjaim voltak, hogy olyan dokit szerettem volna, akinek nem csak magánrendelése van, nincsen annyira elárasztva, hogy állandóan rohannia kelljen, és legyen megértõ a hülyeségeimmel szemben, ne bánjon velem lekezelõen. Ilyesmik alapján döntöttem.

De félre ne értsd a javaslatomat (mármint az archivra vonatkozót), nem Djeszter orvosáról akartalak lebeszélni, én a többi orvost nem ismerem a Mávban, és én is csak apróságok alapján döntöttem, szinte nem volt olyan akire azt mondtam volna, hogy ehhez semmiképp sem megyek!

Esetleg, ha már van egy-két jelölted, akkor a keresõbe ha beirod a nevét, akkor kidobja, hogy hol vannak hozzá kapcsolodó hozzászólások, és akkor mindjárt kevesebbet kell elolvasni! Kép

Mindenképp számolj majd be róla, hogy végül kit választottál, jó?

svm
svm
 


Én a Harsányi Lehel doktorhoz járok. Meg vagyok vele elégedve, bár nagyon drága árai vannak. Tavaly juniusig még a Tidrenczel Zsolthoz jártam. Õ végzett nálam egy mûtétet, de rosszul. Mûtét után belázasodtam, véreztem, sajnos ujra kellett mûteni. Az ûgyeletes a Harsányi doktor volt, õ volt aki ujra operált. Tõle és másoktól is hallottam már, hogy a Tidrenczelnek nem mindig sikerûlnek a mûtétei, mert még nagyon fiatal, tapasztalatlan, és nem is szakorvos. Ezért is váltottam orvos, azóta is a Harsányihoz járok. Most 7 hetes terhes vagyok. A doktor mindig kedden és csûtõrtõk délután rendel a MÁV rendelõ 6.emeletén. Megadta a mobilját, ha bármi problémám van, akkor fel tudom hivni. Mindenkinek csak ajánlani tudom (nem ugy mint a Tidrenczelt!!!). Igaz, hogy sokan járnak hozzá, de azért igy is kedves, van humora, stilusa és ami számomra a legfontosabb, hogy alapos és odafigyel rám. Azt hiszem jó választás volt.
Gabi
Névtelen
 


Gabi Kép én is hozzá járok, és csak dícsérni tudom Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Én is csatlakozom a Gabi véleményéhez, nekem is kezdetben a Tidrenczel Zsolt volt az orvosom. De már én is váltottam. A tõrténet: 8 hetesen sajnos megszakadt a terhességem, ki kellett kaparni. Tidrenczel végezte a mûtétet, de 3 nap mulva olyan erõs gõrcseim és vérzésem volt, hogy bementûnk az ûgyeletre. Szabó Gyõrgy doktor ur ultrahanggal megállapitotta, hogy maradt vissza lepényrészlet, nem jól sikerûlt a mûtétem, ezért ujra elaltattak és kikapartak még aznap este. Borzasztó élmény volt. A 6 hetes kontrollra természetesen már a Szabó Gyõrgy doktorhoz mentem vissza a Rendelõintézetbe, aki nagyon készséges, kedves, aranyos volt. A barátnõm is, aki tulajdonképpen ajánlotta nekem a Tidrenczelt, az esetem után átjõtt a Szabó doktorhoz, és õ is teljesen meg van elégedve vele. Igaz, hogy sokat kell néha várni rá, de igy is megéri. Ugy tudom, hogy most lett szakorvos, és sok betege van, tapasztalt. Abban egyetértek a Gabival, hogy a Tidrenczel akármennyire kedves is, nem lehet jó orvos akkor, ha ennyit hibázik. Hogy bizhatom igy rá magam?? Lehet, hogy ezért van ilyen kevés betege?
GoGi
Névtelen
 


Nem hiszem, hogy ezért van kevés betege. Egyszerûen csak azért, mert még kevés ideje praktizál. Minden orvos (ezesetben nõgyógyász) téved, és elkövet hibákat. Majdnem minden nõgyógyász ellen folynak perek (személyenként több is), soha nem tudhatjátok, hogy a saját választott orvosotok ellen folyik-e, ha igen, hány, és van-e alapja, vagy csak koholmány. Tudnék személy szerint említeni orvost a MÁV-ban, akinek a hibája miatt egy barátom unokája, egy teljesen egészséges magzat elalt az anyaméhben a 40. hét körül. De nem nevezem meg érthetõ okokból. Szóval ne ítéljünk elhamarkodottan. Persze azt is értem, hogy ha valakivel véletlenül ugyan, de kicseszett egy orvos, ahhoz nem mentek vissza, én is ezt tenném, én sem kelteném jó hírét.

Mindezt csak az egyensúly kedvéért.

Minden pocakosnak kívánom, hogy teljesen egészséges babája szülessen mindenféle komplikáció nélkül, és így esélyetek se legyen arra, hogy csalódjatok az orvosotokban. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Szerintem egyáltalán nem érthetõ, ha nem nevezel meg egy olyan orvost, aki ekkora hibát csinált. Ha már elhinted a témát, akkor illik is befejezni, hogy akiket érinthet, tudják, hogy kire és mire figyeljenek oda. En nem egy szakmai fórum, ahol a mundér becsületét kell védeni, hanem kimondottan a kismamák jobb tájékoztatását szolgáló fórum.
Vagy ne ecseteld a témát ilyen részletesen vagy legyen kerek a történet. Máshogy nem korrekt!
Névtelen
 


Sziasztok!
Virág úgy látszik bal lábbal kelt fel. Sikerült egy másik topicban is több embert megbántania
Névtelen
 


Névtelen!
Névvel véleményt mondani, az korrekt.
Csi
Névtelen
 


Természetesen leírnám, hogy ki, HA: ha az összes MÁV-os szülészrõl is le tudnám írni ugyanezt. És az összes mo-i szülészrõl. Hogy teljes legyen a kép. A legtermészetesebb dolog, hogy az orvosok ellen folynak perek. Drága Névtelen, itt kezdõdik a korrektség, meg ott, hogy aláírjuk a közlendõnket. Ez a bort iszik, vizet prédikál effektus? Ja, és mégvalami: lehet (hangsúlyozom, LEHET, NINCS RÓLA INFORMÁCIÓM), hogy ha tudnád, hogy a MÁV-ban kinek milyen pere van, maradna a Tidrenczel. Kép Na jó, lehet, hogy van még 2-3 esetleg 4 orvos, akinek nincs pere, de nem tenném rá a nyakam... Mindettõl függetlenül meg kell bízni valakiben. Vagy marad az otthonszülés, ami még sokkal nagyobb kockázatokkal járHAT. (Nem fogok otthonszülõkkel vitába bocsátkozni, ez az én saját, személyes, laikus véleményem.)

Névtelenke 2: köszönöm, jól érzem magam. Neked is egy mondás mára: akinek nem inge, ne vegye magára. Jobb lábbal keltem. De úgy látszik, te nem... De mostanra bepöccentem, így hát ma nem leszek kedves veletek.

Virág
Virág (fiore)
 


Semmi köze nincs a hozzászólás névtelenségének ahhoz, hogy elhintesz valami félinfót, hogy aztán idegeskedhessenek a kismamák, vajon nem épp az õ dokijuk a sintér-e.
Nem kell kioktatni senkit, a neten lehet név nélkül és alkalmi nick-kel is írni, tök mindegy. A lényeg, hogy ne süllyedj a bulvár-sajtó szintjére, ahol csak a szaftosság a lényeg, hogy tudsz egy ilyen-olyan sztorit, de ami fontos, az rejtve marad.
Amúgy senki nem kérte, hogy kedves legyél, csak korrekt.
Névtelen
 


Köszönöm a javaslatokat, hozzászólásokat. Hááát... ez is azt igazolja számomra, hogy nem könnyû dokit választani. (Ezt már akkor éreztem mikor elengedtek a BMC-bõl ("lombik gyárból), mert szinte sajnáltam, hogy ott kell hagynom õket, pedig ez éppen azt jelentette, hogy a "normális" terhesség útjára léptem.)
Majd beszámolok, kit sikerült választanom és hogy, milyenek a tapasztalataim.
Még egy kérdés: nem fognak hülyén nézni rám, hogy már betöltöttem 4. hónapot, és még csak most választok dokit?
csokisperec
 


Csi!

EDA:
Kérdeztem a szülöágyon a szülésznöt meg az anesztest, hogy sétáló EDÁt kaptam-e, és úgy emlékszem, azt mondták, hogy felkelhetnék, de egyrészt eszem ágában sem volt, mert fáradt voltam, másrészt szerintem a mindenféle csövek és a pumpa, amivel adagolták elég nehézkessé tették volna. Szóval nem vagyok benne biztos, de akkora dózist kaptam, hogy nem éreztem semmit, viszont az ágyon fekve is tudtam mindenemet mozgatni, és ez jó érzés volt. A varrásra már teljesen leszerelték rólam, de még tartott a hatás, így nem fájt. Igazán éjjel 2 körül éreztem, hogy vannak fájdalmaim, arra kaptam Algopyrin injekciót, de hát amúgy is olyan boldog voltam, hogy nem érdekelt igazán. Szóval szerintem ha nagyobb adagot kaptam volna, vagy esetleg mélyebben szúrnak, akkor szünhetett volna meg az izomtónus.

Köszönjük a jókívánságokat, az én kislányom egy tündér, most itt alszik mellettem az autósülésében. Minden szopás után mosolyog rám, én meg elolvadok Töle!
Hasonló szép élményeket kívánok Mindenkinek, és én ajánlom Koós-Hutás Piroskát orvosnak, és Józsáné Anit szülésznönek, mert látom, sokan még nem tudtak választani.

Üdv:

Dorisz
dorisz
 
 


Sziasztok Kismamák!

Én egy nagyon nagyon friss kismama vagyok, 2 hete lett csak pozitív a tesztem, és bár ahéten megyek egy orvoshoz, nem igazán vagyok biztos benne, hogy nála is szeretnék szülni.

Úgy hallottam érdemes elõbb a kórházat kiválasztani és ott azt az orvost, aki a legszimpatikusabb.

Kiválasztottam 2-3 kórházat, köztük az egyik a MÁV kórház.
Tudnátok nekem segíteni, melyik orvost érdemes választani a MÁV-ban?

Magamról annyit, hogy nem vagyok egy nagy nyomulós fajta, tehát valami érzékenyebb lelkû kéne Kép , lehetõleg olyan aki emberileg sem egy morcona valaki, meg lehet vele beszélni a dolgokat, egyszóval egy EMBER Kép

Tudtok ilyet?

Válaszolhattok magánban is, a profilban lévõ címre

Elõ re is köszi Kép
Jó pocakosodást, jó babázást Kép

bera
bera3
 
 


SziasztokKép

Elég gyakran olvasom ezt a topicot, de írni még eddig nem írtam. Most is azért teszem, mert látom, vannak itt néhányan, akik tanácstalanok orvosválsztás ügyében. Én 2002. dec. 31-én szültem fiamat a MÁV-ban dr. Harsányi Lehelnél. Már a terhesgondozás alatt meg voltam vele elégedve, amit csak fokozott a szülés alatti tapasztalatom. Egyrészt terhességem nem volt teljesen komplikációmentes, mivel terhességi cukorbetegségem lett, amit csak inzulinnal tudtak kordában tartani. A dokim végig nagyon odafigyelt, elég sûrûn ellenõrzött, és telefonon is rendszeresen konzultáltunk. Amikor befektettek inzulin beállításra, akkor is átjött meglátogatni. A szülés pedig egy álom volt, és nemcsak azért, mert ahhoz képest, hogy elsõ baba, elég gyorsan ment (2.5 óra alatt), ebben nagy rész volt a dokinak is, aki szinte végig mellettem volt, mindent elmagyarázott, rengeteget segített. Szóval mind emberileg, mind szakmailag nagyon korrekt volt, és mindenkinek csak ajánlani tudom.

Ja, az árairól csak annyit, hogy szerintem "pesti viszonylatban" most már átlagosnak mondható.

Bocsi, ha kicsit hosszú lettem, de szülés után elhatároztam, hogy ezt megírom.

Tüni
tüni
 
 


Tüni és arra odafigyelt, hogy a babád a cukor miatt a neonatológus megvizsgálja? (vizsgálatokról lsd. CSMGy doktor írását a vonatkozó topikban tegnapi dátummal -terhesség és cukorbetegség) Ugyanis én is cukros voltam, ugyan nem inzulinos és nála szültem, de erre sajnos nem emlékszem, illtve nekem senki nem mondta, hogy emiatt vizsgálnák a babám külön...Szóval ebben nem vagyok bizots, hogy erre is figyelt-e, illetve koordinálta-e?
Tea
Tea
 


TeaKép

Konkrétan nem tudom, hogy milyen vizsgálatokat végeztek rajta, de születése után rögtön elvitték pont a cukor miatt. De ha jól tudom, ezt a gyerkorvos koordinálta. És utána még 3 napig rendszeresen ellenõrizték a cukrát. De a szülészeten már eleve mindenkit felkészített rá, hogy én cukros vagyok (szülésznõket, gyerekorvost). Szóval szerintem ezen a téren is alapos voltKép

Tüni
tüni
 
 


Sziasztok!

Márti öltetelésére próbáltam én is kitalálni néhány újítást a MÁV-os szobákba, hátha valaki meghallja kívánságainkat és még jobbá tehetõ lesz az osztály!

Csak erõsíteni tudom a kérést, hogy legyen a szobákban:
- felmosószett
- lehajtható pelenkázóasztal
- a névtábla tényleg nagyon kéne
- esetleg - mivel a szekrények használhatatlanok - ágy alatti tárolók, olyan IKEA-s félék
- fellépõ, mert elég magasan vannak az ágyak, nem is olyan könnyû felmászni rá

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de mások is javasoljanak, sosem tudhatjuk, hogy kik látogatnak ebbe a topicba!

Zafi
zafi
 
 


Zafi! Kép

Annyit gondolkodtam, hogy hová lehetne a lehajtható pelenkázót tenni ... szóval, ha esetleg mégsem férne el (bár szerintem talán igen), akkor lehetne olyasmit, mint ami káddal kombinálva kapható, nem? Fémállványos, mintha kereke is lenne és elég "aprónak" tûnt, jóval kisebbnek, mint egy komód. Nincs vkinek ilyen, hogy lemérje? (csak úgy nekem, ajándékba, mert kíváncsi vagyok rá nagyon! Kép)

A szekrények sajnos tényleg használhatatlanok, én az ágy végébe akasztható kosárral is beérném! És törülközõtartókkal, méghozzá a szobákban, mert a fürdõben olyan nagy pára volt folyton, hogy csak az ágy végén tudtunk szárogatni.

Látod, Zafi! A "nyomodon" én is tovább tudtam lépni! Kép
További ötleteket kérünk! Kép

Márti
márti
 
 


Hello Tüni, köszi a választ. Az én babám cukrát azt tuti nem méregették a szülés utáni napokban, azt azért, ha,másról nem a tûszúrás nyomáról megtudtam volna...Szóval nálam valószínû nem volt koordinálás...Lehet persze, hogy a "diétásokat" másképp kezelik?
Üdv. Tea
Tea
 


Sziasztok Mindenki!

Én egy régi-új babanetes vagyok, 2001-ben aggódtam a többi kismamával a babámért a pocimban. 2001 dec.8-án születtet, mára hatalmas, cserfes, belevaló, vagány kiscsaj lett. A tesót most várjuk, szept. 1-re vagyok kiírva. Berának szeretnék segíteni orvost ajánlani, illetve azoknak közületek, akik még nem döntöttek.

Terhesgondozásra a Herczegh Szabolcshoz jártam, és nagyon nem bántam meg. Eszembe se jutott, hogy most mást válasszak, 10 000 %-ig megbízom benne. Hihetetlenül nyugodt, kiegyensúlyozott , fiatal orvos, mindenre válaszol, a kismamákat megnyugtatja, elmagyaráz bármit. Mobilon mindíg lehet zavarni, ha gond van. A magánrendelõje nagyon elit, tiszta, és gyors. Idõre kell bejelentkezni, de mi 5-8 percnél többet eddig sosem vártunk nála. Sajnos meglepve tapasztaltuk, hogy a tarifája emelkedett (nem kicsit), ami szerintem nem korrekt lépés, hiszen úgy tudom, jelenleg nála van a legtöbb mama a Máv Kórházban. De a felkészültsége mindenkit meggyõz, és a hangja is nagyon megnyugtató. Bizalmat keltõ orvos.

Szombaton voltunk nála az elsõ uh.-n a második babámmal. Olyan édes volt, 2,57 cm, és nagyon ver a kis szive. Van már keze-lába, tündéri volt. Persze videóra vettük, mert hogy itt szó nélkül felveszik a babákat videóra, ha viszünk kazit.

Remélem tudtam segíteni, mindenkinek jó babavárást kívánok.

Puszi!

Niki
Niki
 


Niki,
Gratulálok az új pocilakóhoz, jó gömbölyödést!
Maci_2
Maci_2
 


Tidrenczeles Lányok!

Nem tudjátok megmondani, hogy a doki kit szokott ajánlani szülésznõnek? És ha azt nem választ valaki, akkor is "illik" fizetni? És pórul járhat-e az, aki nem választ?

Ezeket a kérdéseket kérdezi az egyik állapotos barátnõm.
Köszi elõre is a válaszokat!

Csi.
ui.: mindkét gyerekemet autómatikusan szûrték cukor miatt, mert az dönti el, hogy kapnak-e cukros vizet /kizárólag a cukorszint miatt/! Nekem anno valami ilyesmit mondtak.
Lehet, hogy nem mindenkit vizsgálnak?
Névtelen
 


Bera
Én is nagyon ajánlom neked Dr. Herczegh-et, nála szültem elsõ gyermekemet, de a már fent említett magas tarifa miatt orvost váltottam, lehetõleg olyat akartam, aki olyasmi mint õ. Dr. Tidrenczelhez járok most, aki tényleg olyan és egyelõre nem csalódtam benne. Kép Mindkettõ kedves, aranyos, és nem alsóbbrendû betegként, hanem partnerként kezeli a várandós anyukát. Tidrenczelrõl mondjuk még olyan sokat nem tudok mondani, hiszen még csak 15 hetes vagyok, de remélem a legjobbakat.

De tényleg igaz, hogy mindenki a sajátját ajánlja. Ez szerintem így van rendjén.

Szia

Saci
charlottee
 
 


Csi,

Mi úgy hallottuk, hogy a MÁV-ban minden szülésznõ nagyon jó, ezért nem fogunk megfogadni senkit. Majd az ügyeletes. Aztán majd meglátjuk, (attól függõen hogy alakul a szülés) mennyit adunk neki.

Maci_2
Maci_2
 


Igazad van Csi!
Mikor szülni mentem délelõttõl éjjel 3-ig voltam benn a szülõszobán, váltották egymást a szülésznõk, de mind nagyon aranyos, kedves és szakmailag felkészült volt.

Saci
charlottee
 
 


Lányok,

A MÁV-ban van elektromos mellszivó, ha esetleg szükség lenne rá? és ha van, nagy rá a sorban állás, vagy érdemes egybõl bevinni valamilyen sajátot elõrelátásból?

Curly
Névtelen
 


Curly:

Vigyél sajátot
Névtelen
 


Curly!
Van, de sorbanállás nincs. Nekem anno azt mondták, hogy nem jó, mert könnyen begyulladhat tõle a mell. Viszon ott helyben megtanítottak fejni.
Csi
Csi
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?