Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ok akkor holnap megyünk. :lol: Bár a déli idő se túl jó mert akkor aludna Domi de már örüljek,hogy mehetünk ne kössek bele az időpontba is..... :lol: :oops:

Mancs!
Igérem nem engedem Petike közelébe Domit :wink: bár lehet,hogy a metrón előbb fog a vírussal találkozni. :roll:

Vuka!
Sajna a kulacs Vaníliánál van. :twisted: Kormi bocsika. :wink:

Gabi!
Nem kell semmit venned Dominak nem azért adom a rucikat :!: Hááát nem gondoltam,hogy elviszem a mocit mert tényleg nem tudna a fűben mocizni vele.De akkor Te se hozzad mert balhé lesz belőle.... :lol:

Jumam!
Szerintem se volt hülyeség az iskolaköpeny anno meg sok más sem. :wink: Tudom,tudom,a cipő fogja bánni no meg az én pénztárcám de hát annyira imádja a mociját.Még a lakásban is azzal közlekedik. :lol: Az előbb szóltam Neki,hogy jöjjön ide had töröljem meg az orrát és még ide is mocival jött. :lol:

Ilba!
A csókkirályra gondolsz? :lol: :lol: Mennyi időd van más topikokat is olvasgatni! :twisted:

Coolasa!
Köszi. :twisted: :twisted:

Julcsi!
Boldog 4.Hófordulót kivánunk! :wink:
Kép

Mindenkinek cupp megyek vasalni. :twisted:

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Natasa,
nálunk nincs keresztes. Akad 1-1, de ennyi mindenhol előfordul, ez teljesen elviselhető mennyiség. Jön majd a jó kis ősz meg tél, és akkor elfújja a szél a hálójukat :twisted: . Meg beköltöznek a lakásba, melegebb éghajlatra :twisted:

Holnap apóssal megyünk, bkv kilőve. Nem a macera miatt, hanem a hazaút miatt. Holnap majd részletesen kifejtem, elég bonyolult a dolog. Remélem, após itthon lesz, és el tud minket vinni! :roll:

Kaja: majd szépen kikérdezem a védőnőt, hogy mit szabad meg mit nem.

Eszti,
köszi a táblázatot, a sheet1 elkerülte a figyelmemet :oops:

A dél nekünk is alvásidő (elvileg) de ha az utóbbi napok alvását nézem, akkor mindegy... Éjjel asszem 3x volt fent. Ez már jó. Most nyűglődik a járókában. Mindjárt kiveszem, és megyünk le kicsit az udvarra. 11-kor meg drukkolhattok, mert akkor lesz szopi, és utána alvás, mostmár igazán aludhatna egy kicsit... :shock:

Kép
mancs
 
 


Ilbához hasonlóan én is ráálltam a Pampers kódok gyűjtögetésére (Coolasa, köhömmm...) A Liberóhoz 1 nyúl kell még, és azt küldhetem befelé (Bubek, köhömmm...) :lol: :lol: :lol:

Kép
mancs
 
 

 
 

Jó reggelt!

Bubek,
Hogy mik derülnek ki! :lol: Anyukámék 10 éve költöztek le Egerből Sarudra. Merre van anyudék háza? Ti nem szoktatok nyáron lemenni hozzájuk?

Mancs,
Nekem is szimpi volt a Soma, de én elvarázsoltabb és komolytalanabb fazonnak hittem eddig. Most olvasom a könyvét, Ébresztő a címe, az nlcafés levelekből, tényleg nagyon gondolatébresztő.

Béka: (bocsi mindenkitől, csak azért tettem fel, mert új a gépünk és nagyon tetszik, hogy közelre milyen szépen lehet vele fényképezni, még egy ilyen ronda békát is :lol: )

Akkor Te is jókislány voltál. :lol: Én könyékig jártam a csiga házában, mert nem akart kijönni.
Viki 2 éves lehetett, amikor újságolta, hogy képzeld anyu, ráléptem egy békára és kinyújtotta a nyelvét. Mondtuk neki, az nem a nyelve volt… :lol:
Szóval ilyen és hasonló állatokra lehet önfeledten ráhágni a házunk körül egy andalgós, csillagnézegetős esti séta alkalmával. Engem a hideg ráz tőlük, de a lányoknak tetszik ez a Jurassic Park feeling. Egy hétvégi alaposabb porszívózás nálunk Imi szerint a Nagy Pók Holocaust néven vonul majd be a rovartörténelembe. (Natasa, szóval előbb-utóbb nem csak a kertben… :twisted: )

Jumam,
Remélem a bébi „színei” már nem mutatnak egyéb változatokat, tökéletesen elégedett leszek, ha erős hasonlóság áll fenn majd közte és a Bogi között. :D A nagylányok apukája ázsiai, (az ex párom) ezért az eddigi kavalkád.
A békáról én nagyon szeretném azt hinni, hogy csak vendég… :?
A keresztelőt mi is egyszerre terveztük, (a 3 csaj), de most már csak bevárjuk a negyediket. :)
Itt lenne már az ideje, főleg mert a nagyok egyházi suliba járnak. (Nem direkt, de ez volt a szimpibb a kettő közül.)

Zsanett,
Én a 23. héten vagyok. Januárban mikorra vagy kiírva? A dokikat nem ismerem, de asszem Hetényi a Sajtine dokija, esetleg érdeklődj nála. (Ja, látom, már írta is.) :D

Kép Kép
Viki 15,5 éves, Zsófi 12,5 éves
jucus733
 
 


Jucus,
kétmarékra szedtem a kisbékákat, ebihalakat... Azzal riogattam Anyukámat, Mamimat, szomszéd nénit :lol: :lol: :lol:

Kép
mancs
 
 


Jucus
21. héten vagyok, eredetileg Lázár doktornőhöz járok, de sajna ő már szülést nem vállal. Január 25 és 28 közötti időpont. :)
Most itthon vagyok, mert volt egy kis gond a méhlepénnyel és a dokinénim nem engedett dolgozni. De ha javul a helyzet még egy kicsit visszamennék amíg tudok... jó itthon és tudom a munkám egy részét itthonról is csinálni, de hát sajna a pénz miatt nem mindegy.
jkzsanett
 
 


Peszti, ki az a Géza?

Natasa, én nem látok extrasok pókot a kertben, bár nem is szoktunk pokrócon piknikezni a fűben a kiskutyáink mérnöki pontossággal elhelyezett aknái miatt, ha értitek mire gondolok, ezért sem hívtam meg még a társaságot otthonunkba, mint Bubek tette. Tavaszra tervezzük a kert kipofozását, addigra házőrzöink (haha, ha ezt most olvasnák, nem ismernének magukra) is megszokják az időnkénti kennelbe zárást, mi pedig vettünk egy nagy levegőt, és azt tervezzük, hogy a kertben laknak majd, mert nagy mozgásigényűek, de minden nap felszedegetjük majd a csapdáikat, mert valszeg Noémi is nagy mozgásigényű lesz, és pont a kertben…. Hát, jövőre visszatérhetünk rá, mit sikerült mindebből megvalósítani. Többiek, akik ismernek kertes-gyerekes-kutyás háztartásokat, ott hogyan oldják meg mindezt? Lehet, hogy ha eddig kutyátlanok lettünk volna, akkor nem pont egy kisbaba mellé szereztünk volna be kettőt is, de hát ők előbb érkeztek 5-6 évvel, és roppant módon szívünkhöz is nőttek…

Kedves Köhömmmm, akkor most mégis vigyem az iszapot a talira? Javaslom lemeccselni Pesztivel és Sajtinéval. Megjegyzem méltó ellenfélnek tűnnek, én nem packáznék velük (persze felmerülhet jogosan a kérdés, hogy akkor mért teszem mégis mindig :wink:... jaaaj, hát figyelmességből, hogy érezze csak mindnki a törődést..)

Kép Kép
coolasa
 
 


Itt volnék, jó napot.

A gyerekemnek egyszerre 4 foghelye durrant be, úgyhogy a nappalunk és az éjszakáink is katasztrofálisak. Bubek már megtapasztalta, milyen is az amikor Gergő hisztizik, most jöttök ti csütörtökön :twisted: :twisted:

És én is olyan rosszul vagyok egész reggel óta, hogy hajde jaaj :oops: szédülök, émelygek, bedugult a fülem. Azt hittem megint a vérnyomásom, de nem, az tökéletes: 125/90 Szóval nem tudom mi a franc bajom van, még gondoltam hogy nagyon alacsony a cukrom, de azt nem tudom ellenőrizni :evil: :evil:

Béka:
én 3 éves koromban bottal trancsíroztam a békákat, anyámnak a mai napig fixa ideája hogy amiatt lettem egy életre ekcémás :o :o

Egy nagy lakásfelújítós kérdésem lenne:
azt találtam ki, hogy a konyhapultot is burkoltatni szeretném. Nem tudjátok ezt ugyanolyan csempével szokták, mint a falat? És a szélére az a keskeny, az honnan való? Aki tudja, homályosítson már fel léci, kösz.
Vendég
 


Zsanett,
Én jan. 10-re vagyok kiírva. A dokim 5-ig szabin van, drukkolok, hogy kihúzzuk. Az első babót várod?

Dia,
A Dorka most háttérbe szorult, de ráérünk még kitalálni, meg amúgy is ötször megváltoztatnánk addig.
Jó ez a kis moci. Domi-rider, a Szelíd Motoros. :lol:

Coolasa,
Köszönjük a lányok nevében a hajzuhatag-dicséretet. Bogival még dolgozunk rajta. :lol:

Lányok, mikortól lehet a borsót héjjastól adni? (A Bogi megint nem eszi a pépeset, muszáj vagyok olyat főzni, hogy ő is ehessen a miénkből.)

Kép Kép
Viki 15,5 éves, Zsófi 12,5 éves
jucus733
 
 


Tücsi, mármint a dekor vágólapra gondolsz, mikor konyhapultot említesz? Szerintem az nem csempe, mert akkor olyan filingje volna, mint a filmekben a bonctermeknek...izéééé...jóétvágyat mindenkinek... :wink:

Kép Kép
coolasa
 
 


Coolasa,
mi kutyáink előre vannak zárva a kerben. A kapu felé eső részen vannak, tehát ha jön vki azt jól meg tudják harapni, de a füves kertbe nem jöhetnek. Mostmeg pláne nem, mert hullik a dió a fáról, és ők meg előszeretettel zabálják. De nem azt, amit keresni kell, hanem azt, ami már össze van szedve pl. egy vödörbe :twisted:

Tücsi,
ugyanolyan csempével szokták, nekem is nagyon tetszik ez a megoldás! Széléről nem tudok nyilatkozni. Holnap hozol apró bigyót? :lol:

Kép
mancs
 
 


lesz bogyó persze, vagy bigyó :D

Coolasa:
nem boncterem :lol: :lol: , de pont nem olyan vágólapot akarok. Ilyen mediterrán fílinget kéne valahogy összehozni, azért gondoltam, hogy a pultot is csempézzük

valahogy így (ezt egy újságból fotóztam le)
Kép
elől nem akarom, csak a pultot, szerintetek milyen?
Vendég
 


Tücsi, jaaaaaaaaaa, érteeeeeeeeeeeeeem, (nagy szó!), ez így újságba kívánkozik! (ja, persze, onnan való, ehe...)

Mancs, nekünk is van előkertünk (és ott is, meg a nagykertben is dió szintén, evési szokásaik szinténzenész..), de az túl pici, főleg az agár mozgásigényéhez képest.. És mi azért is tartjuk őket a nagykertben hátul, nehogy valamely jóindulatú és hiperintelligens környékbeli viccből megmérgezze őket, mert egyet vakkantottak napközben...

Kép Kép
coolasa
 
 


Tücsökmami,
ez az! Pont ilyenre gondoltam én is! Baromi jó néz ki! A szegély az sima dekorcsíkból van sztem csinálva. Lehet kapni ilyet is, keskeny, és domború. Erre nem is gondoltam, hogy ez a csík ilyenre is jó, eddig mindenhol csak dekorcsíkként láttam. Még 1 éve sincs, hogy generáloztuk a fürdőszobánkat, azért vagyok ennyire otthon csempeügyileg :wink: :lol: Annyi, hogy én vmi inoxos mosogatógépet néznék bele, mert az lehet, hogy jobban mutatna, mint a fehér. Vagy beépíthetőt. Nem tudom, mennyi lenne az árkülönbség... A csempézett pult sokkal strapabíróbb, mint az a "sima" munkalapos. Az a lényeg, hogy összepasszoljon a falicsempe meg a munkalap csempéje, ill. olyan csempét vegyetek munkalapnak, hogy mutasson ilyen kis felületen is. Meg ha sokat kell belőle vágni, nem legyen akkor se csúnya. A mozaikkockás, meg a képen lévő kisebb kockás erre pont megfelelő!

Kép
mancs
 
 


Jucus
igen első baba, három éve próbálkozunk már
hormongondjaim voltak és a gyógyszerrel a 2. hónapban össze is jött :)
szorítok, hogy megvárjátok a dokit....

Tücsökmami
nézd meg ezt az oldalt, itt is vannak olyan konyhapultok, mint ami neked tetszik http://www.pontiplast.hu/ponti_kicsi.html
szerintem ha felhívod őket bizti meg tudják mondani, hogy mi kell a széléhez...
jkzsanett
 
 


Jajjj de jó dolgok vannak ezen az oldalon! A mozaikért meg vagyok őrülve, és itt olyan szépek vannak! A mi fürdőszobánk is mozaikos, de nem ennyire trendi... :D

Kép
mancs
 
 


Ilba,
itt van a Soma-lázadás:
http://www.nlc.hu/cikk.php?id=193&cid=23390
:wink:

Kép
mancs
 
 



Kép
mancs
 
 


Egy óra küzdelem után ELALUDT!!!!!! Jupppííííí, megyek hajat mosni :P

Kép
mancs
 
 


Natasa!

Kertben nálunk is millió pók van. Meg van bent a házban is pár darab. Van amelyiket meghagytam. 1 van a nagyszobában, meg egy a konyhában. Általában jól jön... hiába nem szeretem az ízelt lábúakat a házban, de jobb a falon az a bogár amelyik csak egy helyben várja a kaját, míg a többi rárepül a mi kajánkra és ránk is... pl a légy. Annál szemetebb, gusztustalanabb állatot nem ismerek, meg a szúnyogok... rendesen írtja a két pók őket :wink: De belakni a házat nem engedem, meg átlag hetente letisztítom őket, hogy ne lógjanak a tetemek, de úgyis jön az új háló, a tiszta háló...
Kertben viszotn felfedeztem egy féltenyérnyi keresztes pókot!!! Ekkorát még nem láttam. Nincs vele gond. Ücsörög a hálója közepén egy olyan helyen ahová a gyerekek úgyse mennek (kisház ablaka, ami jelenleg raktár) és inkább ott legyen, mint új helyet keressen ami esetleg a mi házunk egyik ablaka...

Gyorsan elküldöm aztán még jövök

Kép
sasha
 
 


Hajat mostam, viszont nem alszik. Tényleg nem tudom, mit csináljak. Teljesen ki vagyok borulva. Eddig a napnak ezen szakában vhogy sikerült aludnia 1-2 órát, de most semmi. :evil: :cry: :shock:

Kép
mancs
 
 


Gabuska!

Van egy feltevésem, hogy miért 1 éves kor a határ bizonyos ételek :wink: bevezetésére! Én úgy gondolom, hogy azér, mert a legtöbb gyereknél nem okozna gondot már 10-11 hónaposan sem, és a legtöbb gyerek szervezete már ekkorra elfogadja. De vannak akiknél akár 1 évesen is allergiát okozhat, ez már genetika. Az egyébként is allergiás hajlammal rendelkezőknek javasolják, hogy másfél éves kor körül kezdjék csak, vagy esetleg kettő... Szóval a tejet, ha a savanyított tejtermékek nem váltottak ki belőle allergiás reakciót akkor már meg lehet kóstoltatni (pl habarás fomájában) akár 11 hónaposan is, vagy pár héttel előbb... Meg gondolom olyan kerek szám az az egy év...

Na hogy mit is akartam ebből kihozni... így visszaolvasva semmi értelmes nincs benne, de nézd el léci, hogy mégis elküldtem, ha már ennyi írtam

Kép
sasha
 
 


Sasha: "Ücsörög a hálója közepén egy olyan helyen ahová a gyerekek úgyse mennek"..... Sasha!!! Ilyen hely - főleg fiúgyerekeknél - nincs!!! Pont neked bizonygassam? :wink:

Kormi, örülünk hogy itt vagy, és búsulunk, hogy csütörtökön mégsem. Kérlek, máskor úgy intézd a sorssal, hogy eljöhessetek. Na!

Kép Kép
coolasa
 
 


Mancs, elolvastam, és végtelenül szerencsésnek érzem magam, amiért Noki még egyetlen falatot sem akart rágószervei segítségével az arcomba juttatni, és hogy eddig sikerült venni a jelzéseit is, hogy mikor szeretne evés közben is egy kicsit anyukájáhiz bújni, hogy aztán 2 perc múlva vidáman folytassa a főzelékét...

Kép Kép
coolasa
 
 


Sziasztok!
Apa itthon van ezért már-már megközelíthetettlen a gép. És Szonja is dorbézol noha aludnia kellene :roll: ÉS ma is evett spenótot noha, nem volt benne banán :wink: Lehet csak az átmenethez kellett?!

Köszi csajok a pókos felvilágosítást! Most mondjam, hogy megnyugodtam?! Hát, nem nagyon. A féltenyérnyi keresztes láttán tuti beájulnék! Még a miniket is nehezen viselem :? Már mondtam a páromnak, hogy 2.5m felett engedélyezem a hálószövést kinn a kertben. Benn meg aztán tuti irtani fogom őket. Persze csak nagy önkontrollal, mert Szonja nem kell, hogy pókfóbiát tanuljon az anyjától.

Mancsusz, voltam ma a DM-ben és lepakoltam pár üvegest :wink: Pont akkor töltötték fel a polcokat. Apropó, ott van (Árkád DM) bioköles is. Láttam! Mert pont az általam konzumált zabpehely mellett csücsül :)

Gabus, szerintem is mint Sasha szerint. Az egy évet könnyű megjegyzeni :D És sok minden genetika, öröklött hajlam. No, meg mindenre lehet allergiád ha túlzásba viszed. Én pl a paradicsomra voltam allergiás :( De, már nem vagyok :) Csak valahogy jelezni kellett a szervezetemnek, hogy kissé kevesebbet egyek belőle :oops: Ha van ételallergiás a családban, akkor nem árt jobban figyelni. Ha nincs akkor sem árt, de azért nem kell mindentől betojni. Van, aki 3 éves korig nem ad tejet a gyerekének. Van aki 6 hóstol már ad gluténes dolgokat. Szerintem mind a kettő oksi.

Tücsimami, naggyon szupi ez a konyha! Szerintem sima csempe mint a fal és szeintem az egész úgy van megépítve. Láttam már hasonlót téglából. Az is nagyon tutkó. Angol style ha nem tévedek :wink: Szupi, hogy konyhát is csináltok. A miénk már adott csak a gépek kellenek bele. Én pont most beszéltem le magam az inoxról, lévén, hogy elég érzékeny. Most az antracitba vagyok szerelmes, de lehet üveg lesz (ha apát is engedjük szóhoz jutni).

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa,
hát igen, az inox ellen az szól, hogy egyszer hozzányúlsz, és máris ott virít rajta az ujjlenyomatod. :shock: Kölesből mit csinálsz Szonjának?

Kép
mancs
 
 


Békatéma: Engem nem lep meg a szadizmusotok... legalábbis a kiskori. Én a békát felfújtam. Valahonnan szereztem inekcióstűt és azzal... azt hiszem utána ki is beleztem. Utána meg úgy sajnáltam, a békát, hogy alig bírtak megvígasztalni... :lol: Azóta nem szadiztam állatot. Ekkor kb 4 éves lehettem.

Na közben fejtem egyet, mert holnap már 9-re kell menni a bölcsibe és hát ugye hogy odaérjünk, meg hazaérjünk, meg mittomén, szóval 4 órát nem bír ki a Gerike tejcsi nélkül, úgyhogy muszáj tejcsit adni neki. Viszont amire számítottam, csak 20 ml jött ki a két ciciből evés után. Majd a következő alkalommal több lesz megint kicsivel, remélem azért holnapra össze tudok kaparni legalább 150 ml... Korábban kellett volna észbe kapnom.
Ja igen, voltunk bölcsiben. Ismét majd meg döglök a fáradtságtól.
A forgatókönyv:
Reggel később keltettem a gyerkeeket. 8-kor. Míg a többiek kakaóztak addig a Gergő is szoptt egyet, még szerencse, hogy kb egyidőben végeznek a 2,5 dl-vel.. Nagy kapkodás fél 9-kor indultunk. Geri hátul, Dani elől ült a babakocsiban, a Gabi meg a Gerinél a kupolatetőn. Erőltetett menetben indultunk meg az óvoda felé, hiszen 9-re be kell érni! Persze a kutyát is vittem, hogy legyen elég gondom, de hát amikor úgy szeret jönni... na mindegy. Útközben kaptam az elismeréseket, meghogy elég lehet tolni őket... és akkor számoltam utána. Babakocsi 15 kg minimum, Danci 20,5, Gabi biztos van annyi, tehát még 20 kg és a Gergő aki múlt hónapban volt 8 kb, számoljuk 9-nek. Tehát 20+20+15+9= 64 kg!!!! Ennyit toltam magam előtt erőltetett menetben 15 percig... legalább. Mire az ovihoz értünk a fejem rákvörös volt és szakadt rólam a víz. Gabit beadtuk elmentünk kenyérért, igaz 20 kg-al kevesebbet kellett tolnom, de azért úgy is 46 kg volt. Aztán hazatoltam a csapatot, közben kutyát tereltem szóban, merthát arra a kérdésre csemetéim felé, hogy hol a póráz? nem jött válasz. Bizonyára azért, mert a 3-ból csak 1 tud beszélni, de többnyire hazudik. (bármit kérdezek, ha rossz, akkor mindent a Danira ken bár sokszor látom, hogy igenis a Gabi volt) Szóval pórázunk nincsen, de hát nem egy véreb, inkáb veréb.
Hazérünk megejtek egy pisit, majd egy kávézás, gyors orrszívás és indulunk vissza a 45 kilónyi gyerekkel a bölcsi felé, bár kutya nélkül. Ismét szakad rólam a víz. Danci simán megy befelé, játszik, labdázik, homokozik, meg mászkál a kisházikókban, meg van pici csúzda fából. Akkora magas az a kis csúzda... két lépcsőfoknyi :lol: Pont nekik való. Kb 3/4-1 óra múlva aztán kimentünk, én és a másik anyuka is akivel együtt kezdtük a beszoktatást. Danikám nem sírt, egyszer keresett, de leterelték labdával. Szépen ette a levest, de az almás pitét nem kérte. Jó kisfiú volt, kakált is egyet a gondozónőknek és ma nem tett tönkre semmit. A két kis bőgőmasina ma is hozta a formáját, bár az egyik a szintén Dani ma már huncutkodott is, szórta a homokot kifelé a kerítésen. Így zajlik nála a dolog: 20 perc bömbi, hogy anya-anya. Aztán valami történik és elfelejti, így 10 perc nyugi. Aztán megint eszébe jut és az előző felállás követi... Egyébként cuki nagyon. A kis másik bömbike ma kevesebbet bömbikézett, de azért folyton csüngött valakin. Meghát mondom, ma már nem voltam bent vele végig, de eddig jól vette az akadályt, remélem nem akkor fog hisztizni amikor rájön, hogy ő mostmár mindig ottmarad, hanem tényleg szüksége van arra, hogy ő bölcsis legyen. Remélem csak ismerem már a gyerekemet, hogy tudjam... bár még mindig ott lebeg előttem, hogy mi van, ha nem jól vettem az adást és a Dancinak nincs erre annyira szüksége....de eddig engem igazol...

Most már mindenki alszik, megittam a kávékámat, fejtem ugye a kemény 20 ml tejcsit... mostmár dolgoznom is kéne... pl szakácskodni meg bejárónősködni is kéne... miért nem fizet éret senki???????????????

Kép
sasha
 
 


Coolasa!

Eddig eszük ágában sem volt oda felmászni, meg tuják vannak előtte... szóval, ha nem hívom ki a sorsot magam ellen (ha nem modnom el nekik, hogy ott van valami érdekes) akkor nem is kívánkoznak majd oda... ne félj, ha tudnák... :twisted:

Mancs!

Igen, mint Natasa is mondta! Az Inoxos baromi érzékeny. Nekünk is szép inoxos sütőnk van beépítve. És szép is marad kb 1 percig amikor lepucolom ciffel, merthogy azzal lehet szépen. De elég macerás. Mert felviszem a cifet, lemosom a cifet és utána papírral szárazra törölöm. Gyönyörű! Egészen addig, míg a Dancinak fel nem tűnik és olyankor megnézi...az ujjával. Meg egyébként is a kedvenc játéka a sütő. Mindig nyitogatja, szoktam is benne találni nem odavaló dolgokat, pl játékok, egyéb műanyag eszközök...

Natasa!

Van a glutén érzékenység és a cölikália ami elvileg nem orvosolható. Ezért lehet már hat hóstól adni a glutén tartalmú dolgokat. Mert hiába adod később a glutént ha érzékeny rá akkor azt nem nőheti ki, nem úgy a tejallergiát... valami ilyesmit olvastam... nem néztem utána...

Búúúg a Dani...

Aludnia kéne.

Kép
sasha
 
 


Az Inox-társadalom jogi képviseljőjeként tiltakozom! A mi hűtőnk is az, és ujjlenyomatnak nyoma se... (biztos azért, mert az totál más anyag, mint a sütő eleje.)

Kép Kép
coolasa
 
 


Sasha, bocsi de nem értettem a gluténesz hsz-od :(
Én úgy tudom, hogy van a gabona amiben van a glutén nevő fehérje, amire allergia alakulhat ki. Ez a cölikália, ami nem orvosolható. Viszont 6 hós kortól adható glutén tartalmú kaja. Ha nagyon óvatos vagy akkor viszont ezekkel vársz egy éves korig. Így kisebb az allergia kialakulásának veszélye. Én nem tudom pontosan mennyire elterjedt a gluténérzékenység, de nagyon felkapott a téma az fix. Azt viszont igen, hogy az ismerősünk kisfia 15 hósan kapta az első kifli csücsköt mégis a Heim Pálban kötöttek ki gluténérzékenység gyanúval :( Szerintem ez is nagyrészt genetika! Sőt, sztem totál az! Csak nem látunk bele a génekbe, mert akkor tudnánk előre, hogy melyik gyereknél kell vigyázni és melyiknél nem.
A tejjel nem vagyok ennyire felvilágosult, de azt hiszem ott sem mindegy, hogy a tejfehérjére vagy a tejcukorra vagy érzékeny. Az viszont tuti, hogy sokan felnőttkorban sem tudják hasmenés nélkül meginni a sima tejet.

Coolasa, nem lehetséges, hogy nem használjátok a hűtőt. Esetleg olyan profin esik vagy éppen nem esik rá a fány, hogy láthatattlan marad az ujjlenyomat? Csak hogy közötködjek :lol:

Béka: anno az egyetemen elég sok ilyen VÉDETT állatot beleztem ki :( Kislányként viszont annyira állatbarát voltam, hogy sajnáltam a lovakat amiért rájük ülnek és a nyulat soha nem emeltem meg a főlénél fogva :roll: A mamám rózsája meg amikor a kezembe maradt akkor vissza akartam ragasztani és sírva vettem tudomásul, hogy nem lehet.

Mancs: Szonja alszik :D Tudom, g.ci vagyok :lol:

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Sziasztok!

Voltunk Tücsökzenén! Nagyon tetszett Beninek. Nekem is. Egy zenetanár tartja, 6 baba van. Vettünk bérletet, fogunk járni. :)

Kormi,
Jobbulást Benedeknek, atya ég, mekkora Levi!

Csajok! Nekem aztán ölég nagy a babakocsim, bár csak 9 kiló szerencsére, de én simán BKV-zom. Én pofátlan vagyok, megkérek bárkit, nőt, férfit gyereket, hogy segítsenek. Ti ettől féltek, hogy nem segítenek? :roll:

Natasa,
őszinte részvétem, én nagggyon utálom a pókokat! Brrrr!

Dia,
Aha. Teljesen véletlenül találtam rá, kerestem valamit/kit.

Jucus,
Jó a képed!!!
És akkor most mi van az előtérben?

Zsanett,
Mesélsz magatokról még bővebben is?
Rossz helyen van megtapadva? Nekem is ez volt, de én dolgoztam vele, igaz dokinénim mindig fel kellett mosni, hiába kérlelte hagyjam abba. Aztán félidőre elmászott jó helyre, úgyhogy még tornázni is elkezdtem.

Tücsimami,
Ez a konyha baromi jó!!!!
Én is akarok újat!
A mi sütőnk is inox, hát igen, nem tiszta … :oops:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Mancs, én nem csinálok semmit sem kölesből. De ha jól tudom akkor Eszti használja kajasürítéshez. Vagy vmit félreolvastam???
Én zabkorpát szoktam enni gyümölcsjoghutba keverve. (Ha vkinek székrekedése van,...ajánlom szeretettel :wink: )

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Eszti szerintem a Holle kölespéppel sűrít nem? Azt nem lehet DM-ben kapni.
Ez a bioköles, nem kis golyócskák? Azt rágcsálni lehet adni a gyerkőknek.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba
A méhlepény a belső méhszájat fedte, de 18. heti uh-n már hál égnek nem, csak mélyen tapadt... de a dokinéni biztonság kedvéért nem enged dolgozni. Pedig itthon sem pihenek :) ha tudná...
kertes házunk van, két éve volt hozzáépítés, tetőcsere + beépítés (4 éve vettük) most az alsó szint van soron.
Szeretnénk rendbe tenni mire jön a babóca. Parkettázás, lambériázás, festés. Eddig a falbontás volt soron. Gondolhatjátok mi volt itt...
Új konyhabútort én is szeretnék de lottó ötös híján ez most sajna nem fog menni :?
Párommal 32 évesek vagyunk. Ő már teljesen fel van pörögve a baba miatt :lol:
Clostit és bromot szedtem és így sikerült.
jkzsanett
 
 


A legfontosabbat elfelejtettem, hogy két kutyánk is van.... :P
imádom őket, kíváncsi vagyok, hogy a babához mit fognak szólni...
jkzsanett
 
 


Zsanett, nekem dettó ugyanez volt, a 12. hetin állapították meg (Lázár doki :D ), aztán a 18. hetin megint ő volt, ő sem értette, hogy most meg tök máshol volt. Aztán a 22. héten elmentünk 4D-re és ott nyugtattak meg minket teljesen.
Tudod már, hogy kisfiú, vagy kislány? Neveken gondolkodtok?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


A nemét még nem tudjuk, de remélem a következő uh-n kiderül.
Nevek... hát ez nehéz. Nekem van ötletem: Bence és Dorina. Persze a párom nagyon kreatívan a mi nevünket adná, de mondtam hogy na azt nem :lol:
Még egy kis időnk van egyeztetni :D
4D-re én is szeretnék majd menni...
azért is jó lenne visszamenni dolgozni, mert suliba is járok
most még nem gond,hogy nem tudok bemenni, de novemberben és decemberben nagyon kéne :roll:
Ilba
te végig dolgoztál?
jkzsanett
 
 


Ilba, tényleg Holle, amit Eszti használ :oops: Viszont amit én láttam azok nem golyócskák hanem lemezkék, amik oldódnak valószínűleg. De nem próbáltam még soha. A gyöngyöket azokat ismerem, nyami :P

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa!

Az a baj, hogy nem néztem még mindig utána ennek, de úgy látom te profibb vagy benne mint én. Mármint a lisztérzékenység változatai témában..

Szia ZSanett!
Üdv itt az Istvános topikban, eddig kimaradt bocsi :oops:
Boldog babavárást:)

Kép
sasha
 
 


Zsanett!!!
Végre, végre, egy sorstárs! Én 1 évig éltem a bromocriptinen és a clostylbegiten. Te nem készültél ki tőle? Az első hónapokban. Neked is prolaktin gondod volt?

Natasa,
én tejcukor érzékenyen születtem, de ezt akkor még nem tudták. Kihánytam mindent, anyatejet, tehéntejet, főzelékeket, mert azt is mind tejjel csinálták, nem tudván, hogy nem szabad. 4 hónaposan nem voltam 4,5 kiló (3,2 kg-val születtem...), csak a fejem nőtt. Orvosok tömkelege vakargatta a fejét, aztán egy fiatal gyakorló dokibácsi jött rá, hogy gluktozémia vagy galaktozémia vagy mi a túró a bajom. HA-s tápszer nem lévén még, svájcból hozattak tápszert, azt ettem, vagyis főzeléket, azzal sűrítve. 3 éves korom körül eccccer csak husssssss, de fiatal felnőtt koromig undorodtam a tejtől, tejszínhabtól.
Na, mostmár ezt is tugggyátok! :lol:

Ilyen voltam 5 hónaposan, kábé 2 hónaposnak megfelelő méretekkel... (kivéve a fejemet meg a bozontot rajta :lol: )
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja, Zsanett, boldog babavárást és egészséges babót kívánok! :wink:

Én a negyedik hónapig szedtem a bromót, neked is kellett? 7. hónap közepéig dolgoztam, de csak azért, mert irodai ülő munka, és csak metróznom kellett, végállomástól végállomásig és mindig le tudtam ülni. (Ha mégsem, akkor tettem róla, hogy le tudjak... :twisted:)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jó estét,

Coolasa, holnap elmesélem, ki az a Géza. :)

Igen, én Holle kölespelyhet használok, de nem is inkább sűrítésre, hanem, mert ez az egyetlen (a rizsen kívül) gabona, ami gluténmentes, és eheti, és bizony sok-sok értékes fehérje van benne.

Glutén téma: van egy olyan legújabb nézet, hogy abszolút genetikus, hogy valaki érzékeny lesz-e erre, ezért tök mindegy, hogy mikortól adjuk :roll: És van a régebbi nézet, hogy minél később, annál jobban kiküszöbölhetjük, hogy érzékeny legyen.

Szóval legyen okos, aki tud... :wink:

Ma vendégségben voltunk egy barátnőmnél, akinek négy lánya van (a legutolsó kettő ikerpár), szuper jó volt, de már várom a holnapi napot is! :)

Pussz addig is.
Vendég
 


Köszi a jókívánságokat arik vagytok :)
Gabuska
Nekem is prolaktin és progi gondom volt, de én csak két hónapig szedtem a bogyókat, illetve a bromót a 4. hónapig. Annyira nem volt vészes.
jkzsanett
 
 


Zsanett,
akkor jó! :) Húúúú, én tiszta dilinyós voltam, annyira felborult a hormonháztartásom. Szerencsére a doki figyelmeztetett előre, így a családot meg a közvetlen kollégámat én is figyelmeztettem, és jól is tettem, mert egy hárpia vált belőlem. Meg hőhullámok, sőt 1-2 napig halálfélelmem volt. Durvaaaaaaaa. :oops: Éjjel arra ébredtem, hogy kiugrik a szívem, folyt rólam a víz és azt hittem, itt a vég. Mikor abba lehetett hagyni, azt hittem, ugyanez lesz, mert a már hozzászokott szervezettől megvonják. De szerencsére nem volt gond.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


sziasztok,

Köszönjük a jókívánságokat, hát ezen is túl vagyunk (mármint a 4. hón :D )

mintha nagytali készülődne holnapra??!!! Lehet, hogy ez lesz az utolsó szabadtéri.

Esztipeszti, holnap viszem a képeket, ha el nem felejtem. Legalább Coolasanak nem csak mesélni tudsz, hanem mutatni is. :lol:

Hová tűnt Mamacka? :?:

Gabus, mennyi hajad volt már ilyen kicsinek is!!

Mancs, mintha ebben a homeopátiás könyvben láttam volna alvászavarra is valamit, viszem ezt is , meg tudod nézni.
jumam
 
 


persze, nem hinném, hogy alvászavara lenne Petikének, cak most ilyenje van, de hátha segít.
Néha nekünk is van ilyen, máskor pedig mikor rendesen alszik el nem tudom képzelni, hogy bírta, mondjuk napi össz. 1 óra alvással.

Ezeket a képeket ma kaptam Julcsiról, a borítótervezőnk készítette, mondván, hogy bármikor kellhet kép borítóhoz csecsemőről és a részeiről.

Démon
Kép

szimmetria Kép

Van még meztelenkedős, kitárulkozós, de azt nem engedi feltenni.
jumam
 
 


micsoda csend van itt ma, mi történt? jó film van a tv-ben? vagy csak nekem nem jönnek be a hsz-ek? Jó helyen járok egyáltalán?

Jó napot, ez az István kórházi élmények topik? Tudják, akik naponta min. 2 oldalnyi hsz-t termelnek?
megyek is aludni.
De nincs kinek jó éjszakát kívánjak.
jumam
 
 


Halihó!

Nagyon kivagyok ma. Petra mióta beteg nem találja önmagát. A játékok nem kötik le, egyfolytában csak hisztisen sirdogál, hiába vagyok mellette és próbálunk együtt játszani. Egy lépést se tudok megtenni nélküle, most estére már nagyon kikészített.
Sajnos holnap sem tudunk menni, mert ma du. elkezdett egy kicsit köhögni, gondolom ez a nátha levezetése, amolyan végszó, nálam is így szokott lenni. Szóval nem tenném ki a többieket semmilyen kis bacinak sem, pedig biztos nagyon örülne a gyerektársaságnak, az mindig felvidítja. Úgyhogy holnapi talit nagyon fogom sajnálni, itthon a négy fal között majd sóhajtozom, hogy milyen jó is lenne. Ki se tudunk nagyon menni, mert nekem meg nagyon előjött az allergiám, ma is 1 órát sétáltunk, már úgy vártam, hogy hazaérjünk, mert egyfolytában hapciztam és fújtam az orrom. Itthon egyből szűnnek a tűneteim, bár a szememet néha majd kikaparnám. :twisted:
Szóval tiszta depis vagyok, pocsék a kedvem, jöttem egy kicsit panaszkodni, mostanában csak erre telik tőlem, de a Ti vidám levelezéseitek mindig jobb kedvre derítenek.
Na megyek lepihenek.
Mindenkinek jó éjt!

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Sziasztok!
Csak beköszöntem megyek aludni. :lol: :lol: Pussz

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Hétvége a nagyszülőkkel
Kép

Anya az idegösszeroppanás határán, de legalább negyed órát elvolt csöndben ezekkel a madzagokkal
Kép Kép

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?