Új privát üzeneted érkezett!

hajni777 írta:Emma,
nem lehet, hogy a hidegpárásító a baj? Mintha úgy emlékeznék, hogy a melegpárásító a jobb, a hideg- inkább csak a krupposoknak. :roll:
nem, 99%ban hidegpára kell, melegpára nagyon ritkán jó.

Emma :D
nálunk a párásító egész éjjel megy, alacsony fokozaton, Máté így nem köhög.

Kata :D
ne izélgassatok már :)
ha gyesbe szülsz bele, akkor a szerződés szerinti bér az alap. pl. nekem Lilivel.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


emma1976 írta:igen, az szivacs. GYED alatt szülni jó, de gyes-be szülni már nem számít az alapfizud, hanem minimálbér után járnak vhogy a dolgok... Nem vagyok szakértő, csak az én esetemet nézettem át (2 éven belül szülni), de tudom, hogy 2 évnél nagyobb különbség, ha nincs közötte 180 munka, akkor nagyon kevés pénz

nem, ez nem így van. Ha 3év belül akár gyes akár gyed alatt szül az ember, akkor szerződés szerinti bér az alap. Ez azért van kihangsúlyozva, mert amikor még korábban dolgozott az ember, akkor a prémium és egyéb juttatások is az ellátási alapját képezték, de ilyenkor nem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anda :D
jobbulást a fiúknak.

látom itt tgyás/gyes témában többen is mást írtak, megkérdezem a bnőm.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

na a válasz :D
0 bérezett nappal a következő tgyás és gyed alapja az aktuális szerződés szerinti bér, de legfeljebb a minimálbér kétszerese. A maximális gyed alapja pont a minimálbér kétszerese, úgyhogy az 0 bérezett nappal is maximális tud lenni, a tgyás viszont nem tud megint korlátlan lenni, annak is csak a minimálbér kétszerese lesz az alapja.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Értem. Köszi Orsi. Tehát ez annak éri meg, akinek a bére jóval több, mint a min. bér kétszerese. No most elárulom nektek, hogy az én tanári fizetésem épphogy meghaladja a min. bér kétszeresét. :cry: :twisted: :twisted: :twisted:
Má' csak 1 kérdés: és mi van akkor, ha valaki visszamegy gyes után, de nincs meg a 180 nap (pl. 3 hónap után terhes lesz és táppénzre kell mennie). Bocs Orsi, csak hátha.... :oops: Mert ha nekem még lesz, akkor az jövőre lesz. :wink:

dkata
 
 


dkata írta:Bocs Orsi, csak hátha.... :oops: Mert ha nekem még lesz, akkor az jövőre lesz. :wink:

változások ezen a téren? :lol: :lol:

sajnos erre a kérdésre viszont abszolút nem tudom a választ, meg kell kérdeznem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi! Változások nincsennek e téren, de ha lenne, akkor jövőre. :lol:

dkata
 
 


Hunci :)
Az eszembe sem jutott, hogy Apa közben elmehet gyesre :D Én csak azt számoltam ki, hogy a TGYAS meg a GYES jobb lesz. Az meg hogy elmegyek közben 2,5 hónap szabira, amire teljes fizu jár csak hab a tortán.

Emma :)
Azért egyeztettem a munkahelyemmel, mert nem akarom őket sem szivatni, ha emiatt 3 év múlva kirugnának, akkor inkább nem csinálnám, de rendesek és megértőek voltak. Végül is lehúztam ott 10 évet és azt hiszem jó munkaerőnek számítottam. A lombikokig mindenképp ;)

Kicsit most belegondolva abba, hogy még 3 évet itthon leszek, most nagyon hosszúnak tűnik. Igaz, hogy nem sok szabadidőm van, de azért jó lenne néha legozás helyett egy kicsit komolyabb munkát végezni. Ha most nem jött volna a második, akkor tavasztól már vállaltam volna bedolgozást a munkahelyemre.
A múltkor valaki segítséget kért egy excel tábla gatyába rázásában és olyan jól esett megcsinálni :)

wish
 
 


nem úgy van, hogy ha gyes után munka, majd tp, akkor tp beleszámít majd a tgyásba, mert a tgyás a szülés előtt 2 évvel 180 nap biztosítotti jogviszont jelent, de ha ilyen nincs, akkor nem a 2 év, hanem a szülést megelőzően 180 nap, amibe meg a tp beleszámít.
régen tanultam ezt, de ez rémlik

Wish, igen apa felveheti a gyest te meg elmehetsz tp-re.
Vendég
 


Na, szóval abban megegyeztünk, hogy magasabb fizunál a tgyás-nál abszolút nem mindegy, hogy gyes-be vagy gyed-be szülsz... De érdekes módon 2 barátnőmnek a gyed is másodszor kevesebb lett a maximumnál kb. 20 ezer ft-tal.... Na mindegy, ez nem idén volt, lehetséges, hogy ez régebbi jogszabály? Jövőre meg mindent meg akarnak reformálni, én egyben bízom, hogy az idei tgyásomat, és idén megkezdett gyed-emet már nem fogja érinteni...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :)
Nem csak a TGYAS nem mindegy, hanem a kivett szabadság utáni fizetés és táppénz is több azért ilyenkor, mint a GYED vagy a GYES.
Mondjuk nem ez motivál a gyerekvállalásban, de azért minden pénz jól jön.

wish
 
 


:twisted: Engem sem akart beengedni a babanet.

Emma!

Sajnalom a kohogest, remelem semmi komoly nem lesz.
Mi ugy nez ki, hogy tul jutottunk ezen a nathan, Maja meg kicsit kohog, taknyos.
Orsi praktikaja keson erkezett. :) a karamellan a siman karamellizalt cukrot erted?

Aanda!

jobbulast nektek! Kuldok sok ++++++, hogy rendbe jojjetek minden teren.

Lili!

Nalam is elofordul ilyesmi (kiabalas), szerintem egy ev korul teljesen normalis. Nekem nagyon jol jott a hosszuhetvege apaval kettesben. :) Na meg a heti egy torna is nagyon jo feszultseg levezeto.

A tesztekrol meg azt gondolom, hogy lehetoseg, de sokszor indokolatlanul sok tesztet csinaltattok es a vegen meg is beparaztatjatok magatokat az eredmenyen. Raadasul tnyleg olyanon, mint az afp, amit lassan ki is vonnak a forgalombol, mert nem megbizhato. Kulfoldon ugy tudom nincs is.

fu, nekem ez a gyes, gyed ize mindig nagyon bonyolult.

katyerina
 
 


Katyerina :D
igen :D simán karamellizálok, majd sütőpapírra csöpögtetem egy kiskanállal és pasztillákat kapok, azt elszopogatják.
de ehhez még kicsik a csajok, azért írtam inkább a hagymateát, vagy a karamellt vízben feloldani és kanállal adni.

http://vkorsi.blogspot.com/2008/01/kara ... jeset.html

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :D

koszi! :D esetleg a hagymatea elkesziteset is megosztanad velem?
Legkozelebb kiprobalom. de remelem nem lesz legkozelebb... Ebben a ket het tomeny takony es kohogesben annyira idegesitett, hogy nem volt ra semmi amit adhattam... mar a turos tesztat is fokhagymaval ettuk... :D

katyerina
 
 


icsilya írta: idegen gyerektől ált. sokkal többet elvisel az ember, mert ott az életre való nevelés súlya mást terhel.


Nálam ez pont fordítva van. Más gyerekét nem annyira viselem el, mint a zenyimet. De ha mondanál példát erre, lehet, h érteném ezt is...

Ma anyukám aszonta, h a GYES-t is 2 évre akarják szűkíteni, mármint az otthon maradást. Hallott erről valaki? Elég gáz lenne...

A GYES-t mennyivel előbb kell igényelni a GYED után? Tudja valaki? (nem vagyok beszélőviszonyban a mh-mel)

KépKép
pompomlány
 
 


hagymatea:
3ek cukorból karamellt készítesz, felöntöd fél liter vízzel, beleszelsz egy fej v.hagymát. én fedve ca. 10 percig főzöm, utána leszűröm, és ezt isszák.

Pompi :D
alig aludtam, délután megpróbálom kifejteni bővebben.
Gyest nem a munkahelyről kell igényelni, hanem a kincstártól. Én már elég vegyeseket hallottam, volt akinek 3 hónap után folyósították, nekem ca. 1 hónapon belül megjött az első összeg. Szerintem ha 1 hónappal korábban elkezded intézni, akkor elvileg OK lehet.
vagy hívd fel a MÁKot, hogy mit javasolnak.

gyes, gyed és tsai témakörben szerintem már nem volt olyan verzió, amit nem hozott volna valamelyik újság. majd ha kijön a tv., én akkor vagyok hajlandó foglalkozni a kérdéssel.
(de ezt a 2 évet még tavaly év végén mondták, hogy 2 év, de átütemezett fizetéssel v. magasabb összeggel arra a 2 évre, mert az 1 évnyi gyest is odaadnák akkor)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hogy Ti mennyire otthon vagytok a gyegyedistentudjamégmiknyelvben! :shock: :lol: Elképesztő, nekem ez kínai, semmit sem értek! :oops:
Sikerült megtudnom a kórházban levett afp-m, ami 0,34 MoM! :shock: Most tényleg nyugodjak meg és sz*rjam le?! Na, mindegy, csak költői kérdés volt... Lehet, rosszul számolták ki a kombináltat, az nem lehet? :(
20140901102739
 
 


Szerintem nem számolták rosszul a kombináltat! Az azért durva hiba lenne... Kész van már amit szerdán vettek le?

dkata
 
 


Kata :D
utánanéztem. tv szerint, ha nincs meg a 180 nap (és megelőző 2 évben sincs meg a 180 nap), akkor a 1-179 napra nézett napi jövedelem, de max. a minimálbér kétszerese az alap.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni :D
azért az durva lenne, ha valamilyen szinten ebben azok, akik szakmailag érintettek nem lennének otthon :) :) legalább annyira, hogy tudjuk melyik jogszabályt kell hozzá megnézni.
Fejből ezt én sem tudom, mert sosem dolgoztam TBvel.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, és a 179 napba mi tartozik bele? Aktív munka, fizetett szabadság, táppénz?

dkata
 
 


Hajni,
Sajnálom, hogy megint kaptál nem túl jó híreket.... Nem telefonálsz be az Istenhegyire kombinált-ügyben? Megkérdezheted, hogy jöhet ki ennyire szuper arány.... De hát nem hiszem, hogy elrontották volna....

Kép
Kép
emma1976
 
 


Wish
persze, hogy sokkal jobb! én is nov.1től táppénzen vagyok, szóval látom micsoda különbség a gyed-hez képest :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Betelefonáltam az Istenhegyire, elromlott a gép, így csak hétfőn lesz eredmény! :? Azt mondták ne izguljak, a kombináltat elvileg többen is ellenőrzik.
Na mindegy, ha rossz lesz a négyes is, akkor átszámoltatom velük újra!
Ráadásul vasárnap hajnalban elutazunk síelni, még csak itthon se leszünk, ha kell újra vmi... :?

Hunci, Anda,
fiúk hogy vannak?

Most már én is utánanézetek ebben a táppénzes kérdésben vkivel. :roll: :D
20140901102739
 
 


Síelni fogsz? Nem félted a pocid?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hajni :D
ha valami magasabb fizud volt, akkor már most jobban járnál a táppénzzel, mint ami gyedet most kapsz. Olivér 2 éves korától meg óriási különbség, hogy a gyest kapod (2x eFt), vagy a táppénzt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma,
ááá, dehogy, amúgy se vagyok egy síbajnok, örülök, ha a zöld, max. kék pályán végig tudok menni esés nélkül! 8) :lol: Én csak hóembert fogok építeni Olivérrel meg sétálni, max. szánkózni. Kicsit kikapcsolódunk! :D

Orsi,
köszi, nekem ez se mond sokat, de továbbítom anyunak, ő intézi apával nekem az ilyesmit... :oops: :roll:
20140901102739
 
 


Hajni, sajnálom az eredményt, és nem értem, mert oké, nekem is más volt a kh-i eredmény, de nem ennyivel, csak 0,1mom-mal.

a tp beleszámít, ezért éri meg az valakinek, hogy ha gyed vagy gyes alatt szül, visszamegy dolgozni, kiveszi a szabikat, apa gyesre megy, majd tp-re megy anya.

ha már dolgozik, akkor meg pláne megéri a tp.
Vendég
 


Hunci, pont azért kérdeztem, hogy a táppénz beleszámít-e a 180 napba, mert nekem elég sok szabim van, kb. 100 vagy kicsit több nap. Ez munkanap, azaz ez kb. 5 hónap. De nem mindegy, hogy kiveszem mindet, vagy csak párat, és táppénzre megyek, majd a 2. gyerek után veszem ki a még több szabit (mert a tp időszakra is jár szabi). Persze mindez fikció, mert nincs sajnos a tervben következő gyerek, de jó tudni ezeket a dolgokat. :lol:

dkata
 
 


azért jobb a szabit kivenni, mert több a fizu, értelemszerűen, meg akkor ugye járnak jutalmak ilyesmi, ami később tgyásba beleszámítódik, de tp-mél jutalom pl nincs, de ha ez a rész nem lényeg, akkor elvben visszamész dolgozni és másnap szabi, simán lehet.
Vendég
 


Hunci! Milyen jutalmat lehet kapni úgy, hogy nem dolgozol előtte, visszamész szabira és adják? :wink: Ilyen munkahely engem is érdekelne! :lol: Persze a szabira több a pénz, mint a tp-re, de a tp alatt gyűjtesz még szabis napokat és a meglévő szabik megmaradnak a 2 gyerek utánra (egy koll.nőm volt így, a 2 gyerek utánra összegyűlt 1 évnyi szabija, és amikor a kislány elsős volt, a fiú meg ovit kezdett, Ő otthon tudott lenni, teljes fizetéssel!!!). Vagy csak az én matematikus agyam számol ennyire előre? (Én már a nyári szünetben is tp-re mentem mikor terhes lettem, mindenki hülyének nézett, hogy akkor most kevesebb pénzt kapok - ja, de 1 hónap teljes szabit nyertem vele Bálint 3 éves kora utánra! Egyéként meg lehet, hogy fizetetlent kellett volna kivennem, mert nem tartott volna ki a szabim augusztusig, mire visszamehetek.)

dkata
 
 


Hajni :)
Nekem 0,9 lett az istenhegyis AFP (a kórházit nem tudom), a downra meg most 1:13000 mondtak, ez a duplája az előző eredménynek. Az Edwardsot nem tudom, nem kérdeztem, mert közben Balázs után rohantam a játszótéren. Hétfőn majd bemegyek a leletemért.

Kata :)
Ha jól tudom a szabi csak 2 évig halmozódik, utána a korábbi éveké elveszik.

wish
 
 


Szerintem nem "veszhet el", ha nem tudja kiadni, akkor ki kell fizetni, nem? Akkor ha vki itthon van gyesen (3 év esetleg előtte tp), elveszik a szabija? Ehhez tényleg szakértő kellene már. Nekem a munkahelyemen azt mondták, nem kell most kivennem semmilyen szabit, hanem majd ha letelik a gyes, kiveszem mindet. Akkor hülyeséget mondtak?!

dkata
 
 


Katyerina :)
Na de olyan sok tesztet nem is lehet csináltatni :) Kettő van összesen a kombinált és a négyes, és ha mind a kettő megvan, abból számolnak egy integrált eredményt (ez lehet hívni haramadik is tesztnek is, de valójában szerintem nem az). A négyes tesztnek meg a része az AFP is, csak nem kizárólagosan az alapján dolgozik, hanem néz mellé más paramétereket is.
Szóval szerintem indokolatlanul sok tesztet nem lehet csinálni ;). Max ha elmész az összes helyre ahol csinálnak és megcsináltatod és aztán hasonlítgatod a minimális eltéréseket.

Hajni :)
Azt elfelejtettem kérdezni, hogy a bárányhimlőre meg a rubeolára mi jött ki?

wish
 
 


Wish, elolvastam, nem veszik el a szabadság, mert akadályoztatva vagyok annak kivételében, hiszen gyeden/gyesen vagyok, azaz akkor adják ki, mikor visszamegyek. Ezt a 2 évet honnan vetted?

dkata
 
 


Wish, akkor ez tök jó eredmény, nem? Ennek ellenére mész amniora?

dkata
 
 


Hajni :D
van zöld pálya? :wink: (sárga :lol:)

szabi: nem veszik el, de volt 1-2 éve egy olyan változás, hogy más csak a gyed első évében jár, utána nem, tehát azokra az évekre nem kap az ember kivehető napokat.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi Orsi a nyugtatást (hogy nem veszik el :lol: ), nekem egy évre 46 nap jár + a gyerekekre a pótszabi. Ezért gondolom a kb. 100 napot.

Bálint új szava: Bájjjááá! (Várjál!) - imádom, ahogy mondja... Mire eljutunk a BHRG-be, elkezd beszélni a gyerek. :lol:

dkata
 
 


46 nap? :shock: te hol dolgozol?én örülök a 30+2-nek is már.
Vendég
 


Közalkalmazott vagyok. A szabadságon meg a gyerekeken kívül más jó nincs is benne (pl. fizetés). :lol: :lol: :lol: Én is örülnék a rendes szabadságnak, ha mellette normális bérem lenne. Mert azért lássuk be, nálam abszolút a munkáltató szabályozza, mikor mehetek szabira (iskolai szünetek), nálam nem fordulhat elő, hogy nyaralni megyek elő- vagy utószezonban, vagy benevezek egy last minute-re (vagy akár elintézek valamit 2 nap alatt, amit kell, vagy csak úgy szabira megyek, mert elfáradtam).... No, nem sóhajtozni akarok.

dkata
 
 


Pompi,
én 1 hónappal a gyed lejárta előtt igényeltem a gyest!Kinyomtattam a Mák honlapjáról a papírokat,mindent kitöltöttem,de semmit sem fénymásoltam le.Vittem az iratokat,a nő ellenőrizte és 2 perc alatt végeztem.

Kata,
sajnos nem tudok itthon maradni,mert kevés a pénz,vagyis sok a kiadásunk.Nyárra már kicsit könnyebb lesz,mert remélhetőleg nem kell már pelenkára költeni,és a sulira sem kell fizetni.

Hunci,
pöttyök kijöttek?

Köszönjük a gyógypuszikat! :lol:
Fiúk szerencsére sokkal jobban vannak,Márk fosott ma 1x,de csak keveset és egyre jobb az étvágyuk is!
Viszont a szőnyeg hányásszagú maradt! :evil: Pedig vanish-el takarítottam ki,de az én hülye extrém érzékeny orrom érzi!
A vérképük elég szar lett,Arnika vérszegény is,de a dokinő majd csak akkor ad valami erősítőt,ha meggyógyútak teljesen!

Andi
Kép
aanda
 
 


Aanda! Csak azért kérdeztem, mert egyszer azt írtad, ha nem jön össze semmi meló, akkor maradsz otthon velük és kész. Nem akarok tanácsokat osztogatni, de ha nekem azt mondaná a doktornőm, hogy 1 hónap, mire meggyógyul a gyerekem (főleg hogy neked kettő), én nem kockáztatnék. Azon gondolkodtál már, hogyha folyton táppénzen leszel, mert betegek, akkor mennyivel lesz több pénzetek? (Ezt most nagyon zárójelben írom, de nem mennél inkább vissza papíron a multihoz és mennél el táppénzre? Apa meg igényelné a gyest... ) A fiúknak meg adnál pár hónapot az aklimatizálódásra. Tényleg nem okoskodni szeretnék, csak segíteni, hátha valami jót is ki tudnánk sütni ebből a helyzetből...

Bandika! Hol kódorogsz?!

Anikó?! Tessék írni!

dkata
 
 


Hunci,
neked ugyanazon a napon vették le a két afp-eredményt?

Orsi,
nemá', van sárga pálya is?! :shock: :oops: Az milyen?

Wish,
hát akkor most mi lesz, hogy ilyen frankó lett az új eredmény? Ez most a 4-es teszt amúgy?
A bárány- és rózsahimlő eredménye 2 hét! :?
20140901102739
 
 


Aanda, Orsi,
Köszi az infókat.

Ez a szabadság-kivevés vajon akkor is jár, ha az ember más mh-re megy GYES után dolgozni? (mer én lépek ki) :roll:

hajni,
nyugi,én is borRrrrzasztóan zöldfülűnek érzem magam ilyen hivatalos kérdésekben! Már azon gondolkozom, hogy inkább bemegyek az adópapírjaimmal a mh-emre (ez még csak az igénylés, hogy ők csinálják meg, de már ezt sem értem!) Szerintem nem ember fogalmazza ezeket a sorokat! :shock: :?

KépKép
pompomlány
 
 


Hajni, nem, a kh-it asszem egy pár nappal később tán, nem emlékszem.

Aanda, pötty nincs, de a megint hőemelkedése van és már köhög is.Asszem ez nem 3 napos láz, hanem influ lesz.Az apa is beteg, nekem a fejem fáj és a torkom.
Vendég
 


Hajni :D
szerintem zöld nincs.
nehézség szerint: sárga-kék-piros-fekete
bocs :oops: :oops: :oops: most néztem meg és tényleg a sárga zöld lett, de hogy mikor :shock: :shock: :shock: :shock:
merthgy ahol mi síelünk, ott sárga a legkezdőbb, meg donovalyban is az volt.

Pompi :)
a szabadság mindenképp jár, az ki kell, hogy adják.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata :)
Nekem ezt a 2 évet a munkahelyemen mondták, de lehet, hogy félreértettem valamit.

Hunci :)
Azért a 30+2 nap szabi se semmi.
Mondjuk én is 30-at kapok, de nálunk az a megegyezés, hogy nem fizetnek túlórát, viszont 30 nap szabit kapuk helyette, akkor is ha kevesebb jár. Ha persze több jár, akkor többet.

wish
 
 


Wish, szerintem ez normál esetben lehet így (ha az ember nem kismama). Egyik évről sem lehet átvinni a szabit a másikra, és mégis van olyan, hogy nem tudják kivenni/kiadni.
Nem válaszoltál a kérdésemre... :roll:

dkata
 
 


Wish, a szabit kiadják amint visszamész dolgozni, azt nem tussolják el, nem is tehetik meg.
a többi esetén, vagyis nem szülés miatti szabik esetén a törvény szt úgy van, hogy ha dolgozik valaki akkor a köv évben 5 napot lehet max átvinni.
kivételesen fontos érdekből legkésőbb márc 31ig ki kell venn, koll szerződés esetén jún 30ig lehet, azonban a mló betegésge vagy más elháríthatatlan akadály esetén az akadályoztotás megszűnésétől számított 30 napon belül adja ki a szabit a mtó.
pénzben megváltani csak a munkaviszony megszüntetése esetén lehet vagy sorkatonai szolgálatra történő behíváskor.egyéb esetben nem.
Vendég
 


Kata :)
Pedig akartam válaszolni rá és írni még másoknak is, mást is, csak közben idejött Balázs és gyorsan elküldtem a hozzászólást, mielött belemászik a gépbe.
Szóval hétfőn délelött elmegyek a leletért,mert látni szeretném az összes eredményt, nem csak Downt. Aztán délután meg megyek a dokimhoz és megbeszélem vele az eredmények tükrében, hogy mit csináljunk. Egyébként egyelőre úgy gondolom, hogy igen elmegyek.

Hunci :)
Neked is akartam írni még :) Bár csak annyit, hogy jobbulást, meg próbáljátok meg az oscillococcinumot, az nálunk be szokott válni.

Aanda :)
Azért ennyi betegség utáén nem csoda, ha nem jó a vérképük. Valami immunerősítőt is írassál, hátha akkor jobban bírják majd a gyűrődést.
A szőnyegre: lehet kapni szagsemelegítő sprayt. Befújod vele, és ha megszáradt eltűnik a szag belőle. Régebben volt nekünk itthon, de sajnos nem emlékszem a márkájára, csak arra, hogy a DM-ben vettem.

Hajni :)
Nekem mindig azt mondta anyu, hogy csak rubeolás voltam, aztán vérvételből nekem is kiderült, hogy voltam bárányhimlős is. Azóta ezt megserősítette tavaly egy övsömör is :evil:.
Azt mondta rá anyu, hogy egyszer volt tényleg 3 pötty a hátamon, amikor az öcsémék bölcsijében bárányhimlő járvány volt, de mivel több nem jött ki, azt gondolták, hogy akkor biztos csak megcsípett valami. Szóval annak idején tök jól megúsztam :)

wish
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: