Új privát üzeneted érkezett!

Lányok,
ti mikortól adtatok a gyerekeknek tejet direktben, innivalóként?

KépKép
lili73
 
 


Hunci,
rosszul írtam a címet,harbalance,nem herbalife!De ezek szerint Te is ismered!

Zsuzsi,
köszi a kérdést!Végül szombat éjjel bevittem az Arnit a kórházba,mert hányt még és nagyon beparáztam!Szerencsére nem volt kiszáradva,így hazajöhettünk.Azóta nem hányt,de lázas!Márk viszont ma éjjel többször hányt,és én is kipurcantam!Ment a hasam és hánytam is,ma már jobban vagyok és a gyerekek is!Szerencsére Anyu itt van velünk,nélküle nem bírnám!
A válasz:ha érne téged valami,ki fizetné a számláidat?Ha pl.beteg lennél vagy kórházba kerülnél és nem tudnál dolgozni!Vagy miből szeretnéd továbbtaníttatni a gyerekedet?Vagy gondoltál már a nyugdíjas éveidre?És sorolhatnám még..... :lol:
Különben nem jött össze a meló,mert nem tudtam elmenni ma tanfolyamra és holnap sem tudok elmenni vizsgázni,úgyhogy így jártam!Így nem vesznek fel,megyek a postára dolgozni!

Hajni,
mivel decemberiek,évvesztesek,így csak jövő szept.-ben kezdik az ovit,akkor 3 hónap híjján 4 évesek lesznek!
Arra gondoltam,hogy miért nem kérdezed meg a hozzátok legközelebb lévő ovit,hogy nem lehet-e ebédet rendelni,mert a mi ovinkból sokat hordják az ebédet!És azt aznap főzik!!!

Lili,
én 1 éves koruktól adok tejet inni!Fokozatosan hígítottam tejjel a tápszert,majd elhagytuk a reggeli tápit,és 20 hósan az estit is!Enyémek imádják a kakaót is!

Andi
Kép
aanda
 
 


Aanda, örülök,hogy alakultok.Nagyon kemény,ha egyszerre vagytok betegek :cry: Igen, ismerem, csak nem gondoltam volna hogy lehet adni.Én nagy propolisz és aloe vera (de csak az eredeti növény) fun vagyok :lol:

Lili, egy éves kora óta felesbe majd elhagyva a tejet és kakaóként issza nagynéha, mert én anynira undorodom a tejtől, hogy elfelejtek venni, de ha van issza.
Vendég
 

 
 

Anda,
jobbulást még mindig!

Lili,
én még mindig nem adtam neki tejet. Talán, ha 2 éves lesz... De nekem ez így kényelmes meg neki is, úgyhogy egyelőre nem kívánok változtatni a reggeli meg az esti tápon.

Végre túlvagyok a 12. heti vérvételen. :lol: Ha már elmentem, levették az afp-t is. Vettek vagy 800 kémcsővel! :shock: Péntekre ígértek eredményt, haha, jót röhögtem! Mindegy is, szerdán megyek az istenhegyire!
20140901102739
 
 


Köszi, lányok,
nem is a tápszer elhagyására gondoltam, mikor kérdeztem, hanem csak úgy, néha uzsihoz, tízóraihoz, hogy ne mindig vizet igyanak. Meleg teával is próbálkoztam, méz+citrommal, mondván egészséges, de nem annyira isszák, mint a vizet. Kis változatosságot szeretnék belevinni az étkezésekbe ivás terén. Viszont bolti gyümilevet nem akarok, narancsfacsarásra meg max. egy ujjnyira van türelmem.

KépKép
lili73
 
 


Lili :D
szerintem semmi gond a vízzel, ha megszokták, igyák azt,
A 100%os gyömölcslevekkel meg szerintem semmi gond nincs, mehet az is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
Lili miket iszik?

KépKép
lili73
 
 


Orsi,
a bolti 100%-os mitől áll el olyan jól? Egyszer megnéztünk a laborban egy ezer éve a hűtőben álló narancslevet bakt.-ra de semmi nem tenyészett ki.

KépKép
lili73
 
 


Lili :D
a vákumtól és a hőkezeléstől.
Ki lehet próbálni otthon is, csak gyümölcs + egy befőttes üveg kell hoozzá, hőkezelés után tökéletesen eláll.
(mert mit gondoltál?)
ha kibontod akkor az enyémek max. 4-5 napon belül megpenészesednek, de ennyi idő alatt meg bőven elfogy, mindig csak 1 van nyitva, ez szabály nálunk.

nálunk almalé van itthon meg narancs, néha multivitamin, ezt issza mind a 3 gyerek. de reggli + vacsikor tej/kakó van a barnáknak, Levi meg actimelt iszik.

pl. én eszerint már csináltam natúrbefőttet abszolút működik, és tényleg nem romlik meg:
http://dulmina.blogspot.com/2007/10/natrbeftt.html

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
kibontás utánra gondoltam természetesen, nem bontatlanra. Azt gondoltam, csalnak, és tesznek bele kis tartósítószert. Vagy ez most nagyon durván hangzik? Nem tudom, valahogy én a HohesC narancsot sem érzem olyan finomnak, mint egy friss narancslevet, de biztos a hőkezelés miatt lesz más. Én kifejezetten undorodom tőle egy pár nap állás után :cry: .

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok

Hajni
szeretet: én már gondolkodtam ezen milliószor: és arra jutottam, hogy egyformán imádom őket, csak Áronkát még lehet szeretgetni, gyöntölni kicsit, de Ákost már lassan 1 éve nem, vagyis ez azt jelenti, hogy rámszól hogy ne puszilgassam, hagyjam békén elég volt, nem is bújik hozzám, csak akkor ha az apja nincs itthon, vagy ha az apja leszídja, vagy a tesóval van gondja. És ez engem zavar, de nem tudok vele mit csinálni. Az apjába viszont búúúúúúúúúújik bele ezerrel, a pizsifelsőjével alszik (ha az apja éjjszakás) és nekem nem szabad lassan már puszit sem adnom az apjának, mert pl. valamelyik este a szám elé tette a kezét és közölte hogy apasz az övé!
Ovi:nálunk Ákos már járhatna, csak az a baj hogy még nem teljesen szobatiszta, sokszor bepisil

Aanda
jobbulást mind3-atoknak!!!!!!!!!!!!!

Lili
http://biojuice.hu/bolt/
ezek akár 1 hónapig is elállnak, csak nálunk ha van akkor nagyon be kell osztani, mert Ákos éjjel nappal ezt inná :lol: , és ilyenkor nem ismeri a vizet és a tejet sem, pedig szereti ezeket is!

Sziasztok

Erika

És még azt szerettem volna kérdezni Orsi - Melcsi - Többiek
hogy ti hogy tanítjátok köszönni a gyerekeket, mert én hiába mondon Ákosnak jó néhány helyen, hogy mondja hogy Csokolom, akkor mindig közlik hogy csak nyugodtan mondja hogy Szia, én ettől sokszor ideges vagyok, mert most OK, hogy kicsi és jól áll a Szia, de pár év múlva már lehet, hogy az illető a Csokolomnak jobban örülne, és én ezt hiába mondom nekik, hogy a gyerek ezt szokja meg, és nem fogja szegény érteni, hogy eddig miért Szia, és mostantól miért Csokolom :cry:

Kép

Kép
erika13
 
 


Lili :D
én azok közé tartozom, akik nem sejtenek összeesküvéselméletet minden mögött, és ha valamire az van írva, hogy nincs benne tartósítószer, akkor azt elhiszi.
de az enyémek megpenészesednek, így még az elállással sincs gond :)

Az dobozos narancs szerintem sem olyan mint a friss, én nem is szeretem, mert van egy kesernyés utóíze. Amit az okoz, hogy iparilag préselik a narancslevet, és a héjából is préselődik ki illóolaj, ami keserű. (Ezért van az, hogy van olyan frissenpréselt narancslé ami ugyanilyen keresnyés, ott egy hülye gép csinálja, és nem a pultoslány maga).
(és én mindap kiszámoltam, hogy ha akciósan vesz az ember narancsot, akkor semmivel sem drágább, mint pl. a hohes C, mert 1 narancs ca. 1 dl levet ad, 1 l-hez kell kb. 10, ami ca. 2 kg, és akciósan ez akár 200 Ftból is kijön, de max. 300 Ft, a hohes C is ennyi, és 1 napig a frissen facsart is eláll)

Erika :D
a fiúk változóan köszönnek, szia, csókolom és jóreggelt/napot/estét is van. Én a sziázással nem foglalkozom, mert azt gondolom, hogy először köszönjön akármit, és utána lehet ezt majd még finomíteni, terelgetni. És nem egyik napról a másikra fog szia után csókolomot köszönni, hanem idővel majd elkedzi az idősebb felnőtteknél ezt, és majd fokozatosan megtanulja, hogy felnőtteknek így köszön.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lili

én sem adok tejet Olivérnek, 2 éves kora előtt.
Ő hipp-es teát, meg vizet iszik - ezt kevesebbet -.
De ma már bánom, hogy nem csak vizet adtam neki, akkor nem ismerné a teát, s elfogadná mindig a vizet.
pl. az édességekkel így vagyunk a mai napig. nem ismeri. az egyetlen, néha a túró rudi.
azt se szeretném, hogy gyorséttermi, mc donaldsos, mélyfagyasztott kajákat megismerjen. csak majd minél később.

Hajni

én is azt utáltam a házhoz szállíttott kajáknál, hogy előző nap főzik. most a kórházból hozom a kaját, aznap főzik, és nagyon szeretem. (és 600 ft egy menü - leves+második)

Kép
zsuzsi73
 
 


Erika! Mi is ilyen almalevet iszunk, nagyon fincsi! A férjem szokta venni a Metróban.

Orsi! Nem írtad meg, mi volt Lili felmérésén! :lol:

Wish! Nagyon szorítok. Nem bánnám, ha aznap este küldenél nekem egy sms-t, hogy minden oké, pihensz, csak hogy ne rágjam le az összes körmöm, mire ide megírod... Jó önző dög vagyok, mi? Egyébként csatlakozom előttem szóló Farkasokhoz: szerintem is minden rendben a babáddal! Mikor lesz a négyes teszt? És mikor lesz eredménye?

Csajok, körkérdés: Enyém gyerek ugye szopik, de végül is már csak reggel. Tápszert soha nem kapott. Szerintetek adjak neki tejet (mert az 1 szopi már azért kevés szerintem)? Tejes dolgokat evett már, nem volt semmi baja tőle, de direktben tejet még nem ivott.

dkata
 
 


Aanda! Betegséget sajnálom, szerintem ez gyerek és bölcsi/ovi függő. A szomszéd gyerekek is második hete itthon vannak, és kb. 2 hetente betegek. Szerintem nem nagyon tudsz mit csinálni, max. szerencsésebb nem "vírusszezonban" kezdeni a bölcsit - ez meg a nyár, amikor ugye nem nagyon van rá lehetőség. :?
Én most azon agyalok, hogyha Bálint 3 éves lesz én nem is akarok vele ovit kezdeni, mert akkor én még fél évig itthon leszek. És minek vagyok itthon, ha Ő meg oviban? Ha viszon nem kezdünk, akkor augusztusban kb. 1 hét alatt be kell szoknia. (Annak nem látom értelmét, hogy nyár előtt beszoktatom, nyári szünet és megint ovi.)

dkata
 
 


Én sohsem adok mást csak vizet kivéve hófordulókor, akkor nestlés gyümilevet kap délre, hogy érezze, ez olyan más , ünnepi ital, itthon nincs is más amúgy ásványvizen kívül.Nem akarom más italra rászoktatni, sajna tejet alig adok neki, ahogy írtam, undorodom tőle és hát amitől undorodok, nehezen is adom neki.Így iszik tápot inkább, de kajcsi után vizet adok.
Vendég
 


Hunci!
én is nagy propolisz fan vagyok, de a gyerekeknek nem mertem még propoliszos mézet adni.

Lili!

Mi kb fél éve isszuk már a tejet. Először felesben, aztán most már normálisan. Mindig felforralom nekik. Napi egyszer lefekvés előtt kapják.

Folyadéknak ősz óta rooibush teát isznak mézzel. Gyümölcs levet meg almát szoktam itthonról vinni. 5l-es kiszerelésben.
http://www.napsalmale.hu/index.php?opti ... 2&Itemid=2
Orsi, neked is ajánlom, ha erre jársz.
Az auchanban is lehet ilyesmit kapni.

Aanda!

Sajnálom a betegséget, meg, hogy elúszott a biztosításos meló. Ez egyébként már biztos? nem lehet pótolni máskor?

Hajni!

Tegyél képet olivérről!

katyerina
 
 


dkata írta:Orsi! Nem írtad meg, mi volt Lili felmérésén! :lol:

bocs :oops: :oops: :oops:

Alapvetően minden OK volt, kommunikáció, beszédértés területén 24 hós szintet már most hozta, a többi területen a 18 hósat abszolút teljesíti. 1 dolog volt, ami nem ment, ez a kétszeresen összetett kérés, tehát pl. vidd oda és tedd oda, vagy vidd oda és tedd bele... stb. Ezt még nem igazán érte.

Tónusmegfigyelés volt - ehhez le kellett vetkőztetni
toronyépítés
formaválogatás
ceruzahasználat
szómennyiség
huhh... kb. ennyi kb. 1 óra volt.

ami nála még mindig van azok a hurkák a kezén, aminek már illett volna elmúlnia. Mivel mozgásbeli zavart nem okoz ott a fokozott tónus, ezért most azzal tennivaló nincs, de folyamatosan figyelni kell majd, mert később akár gerincferdülést is tud okozni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katyerina :D
köszi, már én is néztem ezt az 5l-est itt a helyi boltban, szerintem majd rápróbálunk.

jah, Kata :D
Lili is reggel szopik, ő kap tejet, először 1-2 konttyal kezdtük, és utána fokozatosan kapott egyre többet. Most már elég sokat isznak Mátéval.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katyerina :D
extra köszi, a fél családom Csorna melletti :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
milyen hurkák a kezén?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :D
olyan hurkák, amilyenek a csecsemőkön szoktak lenni, és 1 éve körül ált. elmúlnak... neki még mindkét karján van 5.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni :)
Két ok miatt mentem el a négyes tesztre (ma voltam). Az egyik, hogy ha jó az eredméyne, akkor anniyval is nyugidtabban megyek az amnióra. A másik meg, hogy ha ennél is az átlagnál rosszabb markerek jönnek ki nekem ugyanúgy, mint Balázsnál, meg az integrált tesztnél, akkor a harmadik gyereknél már nyugodtan fogom tudomásul venni a szar eredményt tudván, hogy egyszerűen nálam nem működnek ezek a tesztek.
Most már egyre határozottabban a babát érzem mocorogni :)

Kata :)
Ok, igyekszem nem elfelejteni az SMS-t. Kikerestem a számodat a régi telefonból és elmentettem :)
Nem Hajdú doktornőhöz megyünk amnióra, hanem a SOTE I-re, ott van protekciónk.

Balázsnak nem ízlik a tej, se hidegen, se melegen, csak akakónak, vagy varázsszívószállal. De azt nem kap, mert nagyon cukros, így marad a kakaó, de abból is kb egy decit iszik meg reggelente. Este én tápszert adok neki.
Napközben általában vizet iszik, étkezéseknél szokott kapni 100%-os gyümilevet. Most teljesen rá van kattanva a paradicsomlére, meg én is csavarok neki frissen narancsot, mint Orsi. Ilynekor télen valóban nem drágább, mint a HohesC és neki elég egyet kicsavarni egy alkalommal.

wish
 
 


Wish :D
Levi sem issza meg a tejet (én sem ittam meg sosem), van ilyen, ezért nem is erőltetem nála.
de ő még kakaónak sem issza meg, ezért iszik ivójoghurtot helyette.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Köszi! Akkor Lili ügyes volt! Enyém gyerek kb. a 12 hós szintet fogja verdesni alulról beszéd terén... :? Bánom, hogy nem vittem el előbb, de most már nem tudok változtatni rajta. Csak olyan béna, hogy mindenki azt mondja, legyek türelmes, semmi baj a gyerekkel, majd beszél ha akar... :?

Wish! Nem is ajánlom, hogy elfelejtsd az sms-t, különben megőrülök a várakozásban... Eredménye mikor lesz a mainak? És ha ez jó, akkor is elmégy az amnióra? Bocs, hogy ennyit kérdezek...

Akkor holnap reggel mi is kakaót iszunk! :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Sziasztok

Dkata
beszéd: nálunk Ákos 2 évesen is alig beszélt pár szót, mostmeg már lassan úgy beszél mint egy felnőtt, dokinéni a 3 éves vizsgálaton mondta is hogy milyen szépen beszél!

megtudná nekem mondani valaki hogy mit jelentenek
súly: 13.84kg 25
magasság: 99cm 75
a 25 és a 75????????????????

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Kata :D
tőlem nem fogsz mást hallani :wink:
nekem egyik fiam sem beszélt egy kukkot sem 2 éves korukig, és Levivel ennek ellenére sem volt semmi gond. Önmagában a megkésett beszédfejlődés nem feltétlenül jelent problémát. Együtt kell vizsgálni az egész gyereket. Ha a mozgásfejlődés rendben volt (Máténál ez is megkésett volt), ha a finommozgások helyén vannak (Máténál ez sem volt, sőt nincs még mindig teljesen), akkor jó eséllyel csak a beszéddel van valami gond, de simán leht, hogy 2 hónap múlva beindul.
Máté 24 hósan kezdett beszélni - előtte szó szerint semmi -, és 1.5 hónap múlva szinte folyékonyan beszélt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Erika :D
szerintem a percentilisgörbén a helye.
vagyis magasságban a 75%ban van, míg a súlya a 25%ban vagyis kisebb a súlya, mint az átlag.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Orsi
köszi szépen
vagyis akkor a kortársai magasabbak és súlyosabbak?
remélem, azért nem fog a tornasor végén lenni mint én voltam!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika :D
ha a 75%ban van magasságban akkor magasabb, mint az átlag (az átlag van 50%nál). (a 75% azt jelenti, hogy a korosztályából 75% max. ekkora magas)
a 25% azt jelenti, hogy az átlagsúly ennél több.

nincs már tornasor :wink:
(de én végig a legkisebb voltam, nem olyan rossz hely az :D)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hunci,
aranyos ez a hóforduló-ünneplés. Nagyon helyes! Én is rá akarok szokni, hogy többet ünnepeljünk a kicsikkel, mivel nekem nem volt benne olyan sok részem. Pl. névnapokat is szigorúan nagy banzáj keretén belül ünnepelni fogjuk, ezt eldöntöttem.

Köszi, lányok, az italos tippeket, még kitalálom mi legyen. Mindenesetre én nem ódzkodom tejet adni nekik. Bár az egy éves kontrollon a doktornénink nem ajánlotta (igaz, akkor a tápszerkiváltás miatt kérdeztem, az meg csak nagyobb mennyiséget jelentene).

KépKép
lili73
 
 


Lili, ez nem olyan ünneplés igazán, hanem ekkor olyan kajcsikat kap, amiket amúgy nem, pl gyümiital vagy valami édesség kiskorában ezt nem csináltam, csak puszipusziimádlak volt, de most érzékeltetni akarom valahogy hogy vannak dolgok, kaják, amiket ünnepnapon kaphat.Lehet, hülyeség...

TEgnap este 38,7 volt neki, hűtőfürdő lement, 37,3-ra, majd germiciddel a popóban aludt 7ig, aztán reggel sírva kelt, az ágyamba raktam, mint egy darab fa volt mozdulatlan, 39,3 :cry: :cry: :cry: most hűtőfürdőzik, aztán priznic, nurophen és várom a dokit :cry: :cry:
Vendég
 


Balázsok, boldog névnapot nektek!
Kép

Lili,
100%-os gyümilevet néha én is adnék neki, de kiköpi, mint minden mást a vízen kívül. (Neki mindegy, hogy facsart-e vagy sem. ) Annyira azért nem bánom... :roll: Szerintem is örülj neki, hogy vizet isznak alapból! :D

Zsuzsi,
itt van szinte mellettünk egy kajás, ott friss kaja van, szerintem majd azt is kipróbáljuk! Tényleg finom a kórházi kaja? Nem sokan mondták még! :lol: Melyik kórházhoz laktok közel?

Wish,
igen, mikor lesz eredménye a négyesnek? Én is izgulok értetek! Mikor mentek amniora és mikorra lesz ott eredmény?

Kata,
megvolt a kakaóivás? :D Ízlett neki?

Hunci,
jobbulást Hunornak! Majd írd meg, mit mondott az orvos!

Hozzánk holnap után jön a doki, Olivér megkapja az első bárányhimlő-vakcinát! Merthogy már 2 oltás kell, amiért sokaknál kijött a bárányhimlő mégha enyhébb változatban is.
20140901102739
 
 


Volt a doki, szerinte 3 napos láz, vagy max rubeola, ami csak azért "jó", mert anyu szt nem voltam rubeolás, de sztem inkább vagy remélem, csak 3 napos láz.Azt mondta, nem ad antibogyót, csak fenistil csepp és hűtőfürdő és nurophen és várjunk holnapig,hát várunk.Nagyjából mást nem tehetek.Most játszik, énekel, jól van...csak olyan kis elesett szegénykém...

Hajni, és ez a bárányhimlő oltás élete végéig hatni fog?én minden nem kötelezőt beadatok neki, de valahogy a bárányhimlős oltással szkeptikus vagyok, de nem tudom miért...
Vendég
 


Hunci,
pöttyös is? Csak mert a lányok azt írták, hogy a 3 napos láznál a pöttyök a 3. vagy a 4. napra jönnek ki, ha jól emlékszem, addig csak láz van. Fú, én most nagyon beparáznék egy rubeolától (mármint rám nézve )!
A bárányhimlő-oltás sajnos csak "hosszú távon" véd, így mondta a doki! Vagyis nem életre szóló egyelőre. Azért is mondta anno Orsi, hogy Lilinél gondolkodik, hogy beadassa-e, mert nehogy véletlen terhesen kapja el, amikor is kárt tehet a babában. (Én is ezért parázok most nagyon, hogy Lorcsi ovijából egy csomóan himlősek! )
20140901102739
 
 


pöttyök még nincsenek, a doki szt a 3. vagy 4. nap jönnek ki, most alszik, 37,7 a hőemelkedése.
hát igen, én is így hallottam,hogy nem életre szól...én tényleg minden hülyeséget beadatok neki, hogy ne ezen múljon, de ezt valahogy nem akarom beadatni, ha nem véd végig...
Vendég
 


Hajni :D
igen :D Lili még nem is kapta meg, pedig itt a hűtőben.... sakkozom vele még mindig. Ezt a kettőt nem is tudtam.
de én tuti nem adnék akkor 2-t, mert inkább kapja el és menjen rajta végig enyhébb formában, és akkor tuti védett :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Orsi
köszi szépen
tornasor: szerintem egy lány máshogy éli meg mint egy fiú, ha esetleg utolsó lenne

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Hunci,
a kullancs meg a hepatitis se életrer szól, mégis sokan beadatják. Bár tény, hogy azokat X évente ismételni kell, és úgy folyamatos a védettség. Vmi hasonlóra számítok én is majd a jövőben ennél... :roll:

Orsi,
tökjó ötlet akkor csak az egyiket beadatni! :D Eszembe se jutott! Amúgy ez a 2 nem régóta van, de már így adják. 2 hónap múlva kapják az emlékeztetőt.
20140901102739
 
 


Orsi

:) Azert irtam neked, mert tudom, hogy errefele van rokonsag.
A csajoknak eddig minden iz bejott a repas a favorit. Nekem a fekete ribizlis a kedvencem.

Azert neha megremulok, mikor irod, hogy a hurkak, (kotott izmok), gerincferdulest okozhatnak. konolyan elgondolkozom, hogy akkor nekem mik jatszhattak gyerekkoromban, ha gerincferdulesem, fokozott hati kifozis, es scheurmannom van. :) De legalabb a terhesseg alatt egyenes volt a hatam, most ujra osszeesett.
:(
Meg a multkor mondta a baratnom, akinek kifejezetten izgomozgo kis (mostmar) nagy lanya van, hogy szet vannak a terdizuletei, meg gerincferdulese is van. pedig kosarazott, lovagolt, atletizalt es nem versenyszeruen. maradt neki az uszas... :shock:

Erika,

nem biztos, hogy rosszul eli meg. szerintem ezen ne aggodj. T. mindig is utolso volt a tornasorban es nem egy komplexusos pasi. pedig en is magasabb vagyok nala kicsivel es nem banja, ha magassarkut veszek.

Hunci,
jobbulast.
Ha harom napos laz, akkor tenyleg nem veszes. 3 nap alatt lemegy a laz es utanna jonnek ki a pottyok, amik konkretan piros foltok is lehetnek, de ez is par nap alatt lehuzodott.

bocs, az ekezetek miatt, a pocsek helyesirasomhoz, most par hetig ezt is meg kell szoknotok. :D t. elutazott igy most anyukameknal vagyunk.

katyerina
 
 


Sziasztok

Hunci
jobbulást
3 napos láz: nálunk mindkét srácnak 4 napig tartott :cry: és csak utána jöttek ki a pöttyők

Katyerina
én azért szeretném ha 170cm felettiek lennének!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Hunci
jobbulást
3 napos láz: nálunk mindkét srácnak 4 napig tartott :cry: és csak utána jöttek ki a pöttyők

Katyerina
én azért szeretném ha 170cm felettiek lennének!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Orsi! Köszi a "nyugtatást". Egyébként most már kicsit többet beszél és amit mond azt szépen, érthetően, sőt ragozva. A kedvencem az "ajaje", ami az anyajegy. Ezt látom, nem nagyon érti, de tetszik neki, mindig megmutatja rajtam. :lol: :lol: :lol:

Wish, nektek arra hogy Balázs kevesebbet beszél mit mondtak a BHRG-nél? Kapott valami feladatot erre, vagy mivel amúgy rendben van, nem kellett semmi?

Balázsok köszöntéséhez csatlakozom: Sok boldog névnapot fiúk!!! :lol:

Erika! Tornasor: :lol: :lol: :lol: Ha ez ennyire aggaszt, majd meggondolod, mikor íratod suliba. Ha kicsinek találod, mehet egy évvel később is, csak akkor az oviban érdemesebb vagy eleve később kezdeni, vagy a kiscsoportot ismételni. Én gyerekem 7 és fél évesen ment suliba és se Ő, se én nem bántuk meg. 8 éves korig a szülő döntése (ha ez nem változott azóta). Ádám is mehetett volna "rendes" időben, de áprilisi, Ő a kisebbek között lett volna, nem méretre, hanem korra. Ezért nem akartam, hogy menjen és pl. a múlt héten mondtam neki, hogy Bálint megy 6 évesen, mert februári, és azt mondta, ne már, mert neki az nagyon jó volt és a mai napig jó, hogy így csináltuk. :lol: :lol: :lol:

Csajok, kérem a virtuális dícséreteket!!! Voltam rákszűrésen!!!!! Csináltattam Hpv tesztet is, hát ezen a fronton jól el is kenődtem, mert a doki örömmel közölte, hogy van ugyan Hpv-m, de alacsony kockázatú... Hát én ezt nem élem meg különösebb örömhírként. Majd beszámolok, ha többet tudok, mert az eredmény még nincs nálam. :twisted:

dkata
 
 


Kata

nagyon ügyes vagy :D :D hogy sikerült megoldani eljutni a dokihoz? Bálint veled volt?
Én 2 évesen nem is gondolkodnék a tejen, ha elfogadja Bálint, és nem lesz semmi baja, adnám neki.
Olivér sajnos csak azokat a tejtermékeket fogadja el, amit kanalazni kell. tehát ivójoghurtok se jönnek nálunk szóba.

Orsi

Levi milyen joghurtot iszik?

Amiket feltettetek 5 literes üdítőket, hol lehet kapni metron kívül (oda nem jutok el)?

Hajni

Itt, a mi városunkban, a helyi kórházból hordom a kaját. nekem nagyon ízlik. főleg a főzelékek, azokat nagyon jól csinálják, abból szoktam Olikának is adni, a spenót a kedvence.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi, 2 hete voltam szombaton, Bálint az apjával, és hát szó szerint ultimátumot adtam az embernek. :oops: És mákom volt, mert odamentem 10.45 körül, és kiderült, hogy be kellett volna jelentkezni (ugye aki nem ismeri az új rendszert :oops: ), de épp lemondta egy nő, aki 11-re ment volna... :lol: :lol: :lol: És ha már ott voltam, mondtam hogy hpv-t is csináljon, ne csak rákszűrést.
Próbáld meg a szívószállal ivást, akkor bemenne az ivójoghurt is (nekem az Ádám kezdetben cumisüvegből itta), Bálint simán bedönti a Actimelt a palackból. :oops: A vizet is sokszor így issza mostanában. :oops:

Ja, beszédhez nem írtam, hogy azért nem árasztott el szavakkal Bálint, de legalább mondja, hogy "isz" - iszik, bibi -ahol fáj meg "gyí" meg hasonlók. Amik nekem már nagy örömet okoznak. :lol:

HAjni, végül nem ittunk kakaót, mert a reggeli rohanásban önző módon örülök, ha a kávémat megfőzöm, kakaót nem főztem. Nesquick-et meg nem akarok adni még, csak rendes főzött kakaót. Majd holnap, mert remélem ráérünk. :lol:

dkata
 
 


Kata!
nagyon ugyi vagy. Nekem meg megint hatalmas lelkiismeretfurdalas, hogy meg mindig nem mentem el, nodokihoz.

Zsuzsi!

Az auchanban is lehet kapni. 2 felet is, az egyik azt hiszem jona a masikra nem emlekszem.

katyerina
 
 


Erika
én mindig szerettem, hogy nem vagyok óriásira nőtt nő (164 cm), de az igaz, hogy a pasikba meg a magasak jönnek be, 185 felett volt mindegyik :D Én is szeretném, ha Z 180 felett lenne, de ha nem úgy lesz az sem baj, a boldogsága nem ezen fog múlni
Általában a környezetemben a második tesók magasabbak, nálatok ez hogy van? (már amennyire most látni lehet)

Kata
ügyi vagy! erre mindenkit csak bíztatni tudok! eredményről majd azért bővebben...

Zalán egy hete kb. mindennek ismételi az első szótagját, de van hogy csak az első betűjét :D Így van egy csomó "pá" (párna, páriszi stb) meg "s" (sajt, sárkány stb) a szótárunkban. Én nagyon élvezem ezt a fázist....
Anyósapós itt voltak 4 napig, nagyon lefoglalták Z-t, könnyebb volt. Most a 7. hónap elején kezdem érezni, hogy egyedül végigcsinálni a napot+sokat emelgetni már nem a legjobb a hasammal...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Katyerina,
nekem is van gerincferdülésem. Én ezt betudom a csecsemőkori ültetésnek, ami akkor igen divatos volt... :?

Kata,
na végre! :D De a dokid ott helyben megcsinálta a tipizálást is? Olivér nem iszik szívószállal se.

Lányok, mensis hasfájásom van és leszakad a derekam! Szerintetek ez normális? :shock: Nem emlékszem, hogy Olivérrel ilyesmim lett volna. Most kicsit beparáztam!
20140901102739
 
 


Hajni
MG+pihi, de ha nagyon úgy érzed, hogy nem stimmel, hívd a dokidat!
Keményedik a hasad? ha tudod számold, mennyiszer mondjuk 10 perc alatt, barinőmnek voltak gondjai, mindig kérdezte a doki ezt...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma,
pihizek, már csak a derekam fáj. Szerencsére nem keményedek, csak nagyon ritkán... Te már szoktál keményedni? Én is egyre inkább lefáradok, ha cipelnem kell a gyereket... Te meg már annyira elöl vagy, hogy lassan azt vesszük észre, hogy szülsz! :lol:
20140901102739
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: