Új privát üzeneted érkezett!

Fendike :P
Az sem jó, ha nagyon korán alszik a gyerek, mert akkor meg korán kel... Hiába próbálom Milcsi lefekvését húzni, f8-tól már nagyon hisztike. 8-tól alszik, legkésőbb f9-től, de nincs különbség. Akkor sem alszik tovább. Köszönjük a dícséretet. Márkóra már sok 68-as ruci kicsi :shock:

Lili :P Orsi :P
Mhelyem intézte, akkor nyilván ők intézik majd ezt is. Azért rákérdezek... Köszönöm!

Orsi :P
Én a kicsi Mátéra emlékszem és hát nekem döbbenet a hasonlóság.
Gyere, vagy gyertek bármikor, szívesen látunk, csak 2-3 nappal korábban szólj, ha úgy néz ki, jöttök.
6-kor a fiúk fürdenek és utána Lili, vagy fordítva? S utána még vacsi és alcsi, vagy hogy?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
együtt fürdik a 3 :)
6 körül vacsorázunk, a fürdés n7-f7 között kezdődik. Lilit kiveszem elsőnek, amíg felöltöztetem, megszoptatom a fiúk még pancsolnak. Lili megy az ágyába olyan 3/4 7 körül, fiúkat ki, utána még mesét néznek és f8 körül mennek aludni.

mindenképp szólok majd, de ca. 3 hete felváltva takonykóros valaki. - most épp Lili -

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike,
Tanulószék, amit Donikának is írtam. Dóri feláll mellé, rá, a kanapéhoz tolja, és úgy felmászik a kanapéra :lol: Amúgy üldögél is rajta, lapozza a könyvecskét, kapcsolgatja a lámpáját. Nővéreméknek is van, és ők is sokat használják, eddig még mindenki dicsérte.

Fanni,
Ez nálunk is így van, hiába tolom ki az alvást, akkor is korán ébred Dóri. Szerintem kakasnak születtek :lol:
Vendég
 

 
 

Orsi,
igen, a harisnyát látom, h szuper jó, azért is hüledeztem, h milyen olcsó, a színe meg kit érdekel. Aliznak piros gatyája és rózsaszín tescos kabátja van, nem mondom, h hű de korszerű, de nálam ez most már másodlagos az árhoz képest.

És a Deichman saját márkás cipője az jó amúgy? Nem feltétlen kell Siesta cipőt venni (most csak mondtam valamit, kvázi csak ezt ismerem névről) ahhoz, h egészségesen járjanak?? Komolyan érdekel, mert az viszont elsődleges szempont nálam.

KépKép
lili73
 
 


Orsi :P
Mi valami csodával határos módon még megúsztuk eddig a takonykórt (koppx3). Igaz, hogy még nem csúsznak-másznak, meg a nyáluk sem folyik annyira.

Virikém :?
Ha olvasol, testközelivé vált a problémád. Milcsi aludt 21-23, kért enni, majd onnantól lényegében nem aludt. Pontosabban 5-30 percenként ébredt. Nem értem, mi van :( De szerintem biztos, hogy az oltás! Soha többet nem adatok be 2 oltást egyszerre :( S aki teheti, kerülje el!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lili :)
nekünk elég sok bären cipőnk volt, és ami dri-texes volt az tényleg nem ázott át.
elég sok elmélet van cipő szerint.
A siestát sokan nem dicsérik, merthogy nem kell a harántemelő automatikusan, a supinált cipők - kifele döntött sarok -, ami most előrétbe került.
Én úgy vagyok vele, hogy nekünk mindenféle cipőnk van. A szandijuk supis, a téli cipő sima deichmannos.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


fanni73 írta:Orsi :P
Mi valami csodával határos módon még megúsztuk eddig a takonykórt (koppx3). Igaz, hogy még nem csúsznak-másznak, meg a nyáluk sem folyik annyira.

ennyi idősen még mi sem találkoztunk vele :wink:
nálam azt nézem, hogy 1.5 év körül van egy betegesebb időszak - legalábbis a fiúkkal is ekkora volt, előtte sosem voltak betegek -, és utána ca. 2 rosszabb hónap után már alig voltak betegek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, ha már képek.-
Fanni :) Lilinek tényleg érdekes színű a szeme, bár Mátéé is hasonló, csak Lilié kékesen színváltós, Máté szeme meg zöldes-sárgásan, mint apáé.

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


na, nem ezt akartam :oops:
hanem ezt:
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a gyümölcsöcs válaszokat!

Donika!
Igen,nagyrészt még szopik Gréti!

Icsilya!
Gyönyörű Lili! :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Orsi :P
Mindkét képen más színűnek látom :lol: De gyönyörséges mindkettőn :D

Viri :P
Ha olvasol... Védőnő volt ma nálam. Vibrocil kúp. Lehet, már írta valaki...? Anyukám vesz és ha még 1-2 napig ilyen gondunk lesz az alvással, Mili kap éjszakára.

Kisfóka :P
Főzelékre azt mondta a védőnő, hogy mindenbe krumpli, de mehet frépával, srépával, akár cukkinivel és brokkolival is és paradicsommal ja és sütőtökkel persze. Húslevesből kivett krumpli, sárga és fehérrépa is mehet. Krumpli helyett lehet kukoricadara, köles és rizs. Mindenbe tehető tört kömény. 1 csepp extra szűz oliva. Fél éves kortól pedig adható pipihusi is. Ja és sinlaccal is lehet dúsítani. S ő a fagyasztott meggyet is javasolta.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Ja és az állaga kimaradt. Mézsűrűségűnek kell lennie a főziknek.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
igen, ez nálunk is így van, mindegy hogy 8kor vagy f.10kor alszik el, ugyanakkor kel, én ált. 8kor fürdetek és utána rögtön alvás
így most hetek óta hn.8 kor kel pontban.. :D
érdekes, nálunk is volt dupla oltás 5 hósan és semmi, észre sem vettük, csak a legelső után volt hőemelkedés.. :roll:
kúpot adtál??
lehet sztem a front, havazás is...

Orsi,
tényleg gyönyörű Lili szeme!!!!
tényleg meddig változhat a szemük színe??

Pandus,
köszi, beszerezzük!! :D

Kép
fendike
 
 


Fendike :)
elvileg 1 év után már nem, de nálunk a 2 színváltósnak nagyon függ a fénytől, hogy milyen színű.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P Fendike :P
Nekem 6 éves koromig kék szemem volt. Nagymamám úgy is hívott, hogy a "nefelejcs szemű kisunokám". Aztán színváltós lett -szürke-zöld-kék- és végül zöld lett.
Tesómnak barna a szeme, neki 8 hós korára lett "végleges".
Nálunk ez azért lesz érdekes, mert nekem zöld, Apának kék, úgyhogy kíváncsian várjuk, milyen lesz a gyerekeké :D De a családban van barna, zöldes-barna, sötétkék és nagyon világos kék szem is... Szerintem Márkónak zöld lesz, Milcsié kék marad...
Jó korán alszik Lili :shock:

Fendike :P
Ha később rakod le, akkor ugyanakkor kel. Viszont olyankor többet alszik napközben?
Nem adtam kúpot, egyrészt, mert csak ma hozta Anyukám, másrészt pedig csodával határos módon Mili elaludt f10-kor, hiszti nélkül. Ráadásul annyira elaludt, hogy nem ébredt fel Márkó 11 órás hisztijére, amihez fogható még nem volt nálunk :shock: Túletettük :oops: Én f10-kor megetettem, Apa meg f11-kor :shock: A gyerek "nem szólt", Apa meg azt hitte, 7-kor evett utojára. Felsírt, jött a cumisüveg. Aztán éjfélig altattuk, nyugtattuk, pocit simiztünk. Szerencse, hogy nem lett nagyobb baj... :(

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:Jó korán alszik Lili :shock:

:lol: :lol:
a fiúk ennyi idős korához képest nem is alszik korán, mert ő ált. 3/4 7 körül megy aludni, a fiúk ilyenkor még 6kor aludtak.
alszik ált.f7-7ig reggel, így 8-f9 körül érünk be az oviba/bölcsibe.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hú, de irigy vagyok :lol: :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Orsi,
Lili meseszép :wink: Ez a sapka oltári, jól áll neki :lol:

Fanni,
Ez nálunk is így van, apa kék, én zöld. Kék voltam, de utána bezöldültem :lol: Dóri most kék, de én drukkolok, hogy bezöldüljön :D
Vendég
 


Orsi
de édes Lili!Sosem láttam még ilyen színt. :shock: :D

Többieknek jobbulást, jobb alvást, jóétvágyat stb. olvasgatok reagálni nincs időm, meg nem is vagyok jártas a témáitokban... :roll: egyenlőre. :D puszi

Kép
katica_75
 
 


ja, nálunk sztem apa domináns barnája elnyomja az én szürkéskékemet szemügyileg.A bőre is tök szép kreol-nem tőlem. :lol:

Kép
katica_75
 
 


Veda,

Remelem Csabikad mar jobban van, utolagosan boldog szülinapot kivanok Lillanak! :P

Kisfoka,

Szivesen nincs mit! :P Izlik Gretinek a körte? Davide imadja...

Fanni,

Egyik fiad szebb mint a masik! Nagyon tünderek! :P

Pandacska,

De jo olvasni rolatok! :P Köszi szepen! Igen, jo nagy haja van neki. Nagyon ügyes Dorika, hogy ennyi mindent csinal, es gyönyörü a kepeken! Az a szek nekem is tetszik nagyon! Davide is szopizik meg rendesen.

Donika,

Jaja, mindig tudja... :lol: :lol: Mi jövöre szeretnenk belefogni ujra de minden attol függ meddig szoptatom Davidet. Amint lehet kezdjük mert elegge sürget az idö..

Fendike,

Davide 8 es fel hos volt amikor kuszni kezdett. Elötte hatrafele tolatott es negykezlab hintaztatta magat. Es csak most tartja meg magat ülesben valamint tegnap reggel felterdelt az agyaban... :D Lehet, hogy a baratnöd babaja is mostanaban kezdi majd ezeket. A gyerekorvos azt mondta teljesen normalis a fejlödese mert nem egyforman fejlödnek a babak.

Orsi,

Nagyon szep kislany Lili, nekem az elsö kep is tetszik. :P

Kép
Kép
jucmuc
 
 


fanni73 írta:Hú, de irigy vagyok :lol: :lol:

no, azért ennyi idősen, amennyik ti vagytok én még vígan éjszakáztam :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

ilyesmi sapink nekünk is van, úgy szeretem, olyan jó meleg.



Kép

Fanni

nőnek a fiúk, alig ismertem meg őket. Szépek nagyon, Márkó nagyon helyes. Ő nem hasonlít egy kicsit rád?

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi,
Nagyon szép kisfiad van, és neki is jól áll ez a sapi :D

Jucmuc,
Mi is jövőre, a költözés után akartuk elkezdeni a kistesózást, de mostanában úgy gondolom, majd inkább pár év múlva. Persze, ha meglátok egy pocakost, vagy egy picuri babát, rögtön kezdeni szeretnék :lol: Gondolom akkor lombikkal mentek tovább, és nem próbáljátok meg spontán...
Vendég
 


Zsuzsi :P
Tündéri Olivér! Szóval fiúkra is lehet ilyen édes sapit adni :D Ez jó, mert mindenhol azt látom, hogy tele van az üzlet lányrucikkal, fiúba alig van valami. Mili még 62-es, ebben a méretben még inkább csak rugi van. Nehéz őt kispasisan öltöztetni.
Jó kérdés. Anyukám szerint -elejétől ezt mondja- Márkó hasonlít rám. Viszont G. szülei szerint pedig Márkó kiköpött Apja. (Születésekor tényleg így is volt.) Szóval nem tudom. Van, aki szerint meg Milcsi tiszta én. Ő mondjuk most nagyon sokat változott az utóbbi 1-2 hétben.

Pandus :P
Akkor legyen zöld :D

Judit :P
Köszönjük!

Orsi :P
Tudom-tudom :roll:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Jucmuc!
Mi is jövőre szeretnénk másodikat, aztán majd kiderül, 1 már van, és ez nagyon jó! :D Én is még szoptatom, de vlszínű abba kell hagynom, mert a pajzsmirigyemre olyan bogyót kell szednem, ami mellett nem lehet szoptatni. És mivel nem tudom, hogy azt a gyógyszert meddig kell szedjem, inkább elkezdem, hogy ez ne legyen akadálya a kistesónak. Úgy tervezzük, hogy a legideálisabb az lenne, ha 2 éves korára lenne a tesó, ne de ki tudja. Most azt mondom még korai, kitölti a napom 1 is :lol: , de az idő ketyeg!!!

Zsuzsi!
Nagyon aranyos Olivér a sapiban. :D

Viri!
hogy vagytok, éjszakák? Jobbak már?

Pandus!
Á, szóval az nem sima székecske. :D Már annyi zenélős marhaságunk van :lol: , hogy hihetelen. sima székre gondoltam asztallal. sztem az IKEA-ban fogjuk megnézni.

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :)
mihez szeretnéd a széket? asztalhoz ülni? vagy csak ücsörögni?
csak ücsörgésre esetleg jó lehetnek a babzsákfotelek, nálunk óriási sláger.
ha viszont asztalhoz akarod - és van kis asztal is -, akkor jobbak a puffok, mert arra könnyebben felmásznak, és kevésbé gyakran esnek le.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

jaj de gyönyörűségesek a gyerekek! mind ahányan vannak!

PAndus visszatértél? de jóóóóóóóóóóóó! :lol:
de lettem volna gyerek abban a szobában :lol: ilyen gömböket hol lehet venni? és a járássegítő is írtó jó találmány... oroszlánunk már a szekrényben várja ZSigmondot...hoyg végre előkerüljön

Fanni múltkor félretájékoztattalak..szóval nem MI hasonlít rád, hanem MÁ! de tényleg!
:lol:

Orsi ezek a szemek...

Én is akajok ilyen sapkát! :lol: :lol:

én jelenleg tollzsákot varratok Apával fiának a babakocsiba a mintát a Quelléből néztem ki! :oops: :lol: mondtam neki, ha nem csinálják meg, szégyenszemre megrendelem.. na ezt már nem hagyja :lol:

ZSigmondom nődögél kész Úriember, meg aztán megszületett HAnna a menyasszonyjelölt is..így most nagy a bódogság!

ime egy kép az ifjú párról



Kép Kép
Vendég
 


és elkészült az Adventi koszorúm

Kép Kép
Vendég
 


Bonikám :P
Szépséges az ifjú pár :P
A koszorúd egy költemény, már megint nagyon szépet alkottál!
Én már nemtom ki hasonlít rám, de mindegy is. Mindkét gyerekemet imádom :lol:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,

Nektek, hogy telnek az éjszakák? Megdöbbenve olvastam, hogy nálatok is hasonló a helyzet…:shock:Mi van a levegőben? Valóban a két oltás egyszerre okozta? Nekünk már nem lesz többször kettő egyszerre.

Köszi az üziket! Nem a Viburcol kúpra gondoltál? hatásos volt?
Annyira helyes pasik a fiúk! Mennyire látszik, hogy Milcsid „kisebb” gyerek!
Gerinced? Azért voltál hétfőn?
Olyan jó volt olvasni, hogy milyen ügyes fiaid vannak. Hagyták, hogy a rokonság gyurmázza őket. Máris jól menedzselik magukat. 8)
Én Márkóban látlak téged.
A gyedet a munkahelyemen igénylem. A munkáltatótól fizetés nélküli szabadságot kell kérni erre a két évre és ezzel a kérelemmel együtt adom be a nyomtatványt. Amúgy az OEPnél kell intézni.

Jucmuc,

A germicid kúp láz és fájdalomcsillapító, ami enyhe bágyadtságot, aluszékonyságot okozhat. Nálunk Nellinél nem okozott semmit…:wink: Nevetett, mikor apukája beadta neki, én nem tudom megtenni, és persze nem aludt egy szemernyivel se jobban.
Húú, ti már kistesóban gondolkodtok! Itthon jártatok a Kaáliba?

Orsi,

Persze, hogy felmerült bennünk az alváslabor. Főleg, hogy Dorkával már oly sokszor megjártuk. Szinte otthon érzem ott magam. Még várunk vele picit. Most úgy érzem nekünk lenne szükségünk segítségre :lol: Szerintem túl sokat, minden szösszenetre ugráltam hozzájuk, és ez idáig vezetett. Szóval sokat kell még tanulnom a gyereknevelésről.
Láttam, hogy volt Lilinek nyuszis overálja. Mi is kaptunk. Szerinted ilyen időben az elég vastag?
Lili nagyon szép kislány! És a szemei….Szenzációs színe van! A sapi nekem is tetszik nagyon! Hol is lehet ilyet szerezni? Szerintem az én lányaim feje is nagy. A 41-es téli sapi igencsak szűkös. Kb háromszor volt rajtuk.

Véda,

Torokgyuszi? Remélem már jobban vagytok!

Panda,

Dórika még mindig gyönyörű! Te jó ég, mennyi játéka van!:shock: Hogy fértek el? Nem csodálom, hogy tervezitek a költözést…

Katica,

Hogy vagytok? Írj pár sort, ha van időd!

Zsuzsi,

Nagyon szép kisfiad van!

Donika,

Mi a baj a pajzsmirigyeddel?

Boni,

Neked még most is van időd kreatívkodni?Hogy vagytok?

Lányok,

Majdnem eltelt egy hét…. G–vel felváltva alszunk a lányokkal, külön szobában. Dorka már átalussza az éjszakát, egyszeri szopival. Párom anyukája is hozzánk költözött pár napra segíteni. De jelentem, alakulnak az éjszakák. Nelli már csak egyszer kel fel hisztizni, ma éjszaka egyszer sem. Először 5-kor szopizott! Újra fejnem kellett. Hagytuk őket sírni, picit, ha felébredtek. Ha nagyon belelovallták magukat a sírásba, simogatással nyugtattuk őket.
Ma reggelre mindketten hőemelkedéssel ébredtek. Remélem, semmi komoly.

Kép
viri8
 
 


Fanni, gyönyörűek.

Minden Kaális baba csodaszép!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Viri :P
De-de. Viburcolra gondoltam. Mást írtam? :oops:
Nem adtuk be végül, közben megjavult Milcsi :D Pont 1 hétig tartott a zavar... S a következő oltás nekünk is már csak 1 Prevenar.
Ma Mili 6.20-ig aludt. Éjszaka 1x evett, de érthető volt, mert 17 óra után 21 órakor csak 100-at evett... így gondoltam, hogy nem bírja reggelig. De amúgy 2-kor is csak 100-at evett... Mi is alakulunk :D Karáncsonyi ünnepek alatt 2x is megyünk vendégségbe, remélem, ott is jó gyerekek lesznek :D

Örülök, hogy nálatok is rendeződni látszik a helyzet! Ügyesek vagytok!
A hőemelkedés remélem, tényleg nem lesz komoly.
S fogtok utazni a lányokkal az ünnepek alatt?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,

Persze, utazunk. Ha minden jól megy G. nem dolgozik két ünnep közt, így a nagyiékhoz hazautazhatunk bő egy hétre. Ott aztán minden nap látogatások lesznek. Remélem, bírják majd a gyűrődést a csajok.

A srácok már 4 óránként esznek? Nálunk még mindig tartják a 3 óránkénti szopit a csajok. Milyen fimonságokat adsz jelenleg a tápihoz?

Kép
viri8
 
 


Viri :P
Biztosan bírják majd. Csak az alvásuk miatt aggódom, azért kérdeztem...
Van, hogy 3, de inkább 3,5 sőt, olykor 4 - 4,5 óránként. Nagyon változó, ebben nincs rendszer. Mili 200-akat eszik, Márkó 220-akat. 240-et is adtam neki, de az soknak bizonyult.
Egyelőre csak a HIPP-es almát eszik meg -abban nincs más, csak alma- és az általam készített sütőtök+krumplit. Tegnap abból Milcsi már 1 dl-t megevett. Eddig bőven ez a csúcs! Szóval tápit még nem váltottunk ki. Ma Anyukám húslevest főz, benne répa és krumpli. Ma ezt turmixolom, ezt fogják kapni! Védőnő ajánlotta!
Egyszer kaptak olyat is, hogy őszibarack+alma+szentjánoskenyér liszt. Azt is megették. Milcsi mindenevő. Márkó mindenből csak keveset eszik. A csúcsa 50 mg a sütőtök-krumpliból.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni

ha párolt almához adsz répát vagy krumplit,az is finom, Olivér nagyon szerette. céklát is kezdtem 5 hós kora körül adni, azt is almával vagy krumplival, még ma is nagy kedvenc.

Kép
zsuzsi73
 
 


Viri nekem szerencsém van pici fiammal...jól el van...

viszont mi van amikor 2,5 óra múlva iszunk.. de csak anyatejes.. gondolom szomjas.. nincs meg mindig a 3 óra.. :roll:

Fanni még jó hogy mindkettőt imádod te lány! :lol: de tartom magam Má hoz....

na indulunk fogászatra remélem fiam bírja majd apávla kinnt amíg anya bennt szenved...
Vendég
 


Lányok :P
Répa+krumpli a levesből átment :lol: Milcsi egyből 70-et evett, de csak mert többet így elsőre nem mertem adni. Márkó inkább csak kóstolt és a nyelvével kilökdöste a kaját. De nem azért, mert nem ízlett, hanem mert mostanában kezdte felfedezni a nyelvét :lol:
Ha már megeszik a gyerek mondjuk 150-170-et, akkor ti adtok még mellé tápit, vagy csak valami innivalót? Mit? Mennyit?

S panaszkodom is. Visszaestem derékügyileg :( Most épp egyedül vagyok, kb. 4-ig. Alszanak, de addig nem fognak. Remélem, valahogy megúszom emelés nélkül...

Boni :P
Nekem a fiaim Apánál éppúgy elvannak, mint nálam, vagy mint a nagyiknál. Most nem is tudom, ez jó-e nekem :oops: 8) de szerintem igen. Szóval egyik sem megrögzött anya-függő... Milcsi talán kicsi anyásabb... de nem úgy, hogy hisztizik ha én nem vagyok itt. Inkább csak annyi, hogy ha választhatna, hozzám jönne karba. De ha más veszi fel, úgy is jó.
Bár Apa -amikor a napokban egyszer nem tudta megnyugtatni... csupán türelem híján...- azt mondta rá "Anya ölebe"...

Zsuzsi :P
Köszi az ötletet. Tényleg, a cékla is fincsi! Meg az alma-répa sem rossz ötlet!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
Én 150-170 után már semmit nem adok. Persze inni igen, vizet, babateát. 2 napja Dóri megevett 320 főzeléket :shock: Azt hittem kipukkad ott a székben, de teljesen lazán közlekedett tovább :lol:

Boniko,
Gyönyörű az ifjú pár :lol: Nekem is kell mennem fogászatra :?

Viri,
Nehezen férünk el, de nem a játékok miatt költözünk :lol: A nappali egy játszóház lett, de szeretem, vidám hangulata van, Dóri se panaszkodik :wink: Nagyon ügyesek a lányok alvás terén! Remélem nem lesztek betegek!
Vendég
 


Zsuzsi,

Tünderi Oliver, nagyon jo ez a sapi! :P

Pandacska,

Megertelek! :D En is varnek szivem szerint egy-ket evet meg de sajnos mi nem tehetjük meg a korom miatt. Jol teszitek, hogy vartok annyi idötök van meg es igy többet lehetsz Dorikaval.
Igen marad a Kaali hacsak valami csoda nem törtenik. Nem spontanozunk mert azzal csak megy az idö es az esely sajnos nagyon keves...

Donika,

En is ugy vagyok vele, hogy egy mar van ez olyan megnyugtato, igy talan nem lesz annyira stresszes a következö lombik. Vagy ki tudja...sajnalom, hogy gyogyit kell szedned :( a szopi miatt ne aggodj hiszen majdnem 10 honapos Zsombika nagyon sokan meg eddig sem tudnak szoptatni. Jaja, az en idömet is kitölti rendesen... :lol: ra'ada'sul nulla segitsegem van de mar megedzödtem.

Boni,

Nagyon edes az ifju par! :lol: es a koszoru is nagyon szep! :D

Viri,

Akkor Nelliked nagy kope lehet! :lol: Igen, otthon jartunk a györi Kaaliba. Jövöre tervezzük elkezdeni aztan majd meglatjuk mikent alakulnak a dolgok.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Fanni

én akkor már semmit nem adtam utána, ha olyan sokat megevett a főzelékből. anno mi 2-3 hét alatt értük el azt a mennyiséget, hogy elég volt csak a főzelék.

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok :!:

Viri!
Jaj,de örülök,hogy alakulnak az éjszakák! :D Ügyesek a lányok nagyon! Remélem Ti is többet tudtok így pihenni!

Fanni!
Sajnálom a derekad nagyon ! Megúsztad emelés nélkül?
Az ivást én is kérdezni akartam már.Bár Gréta még csak gyümiből eszik 200-220 g ot,de utánna még szopik! Próbáltam ma teát helyette,de az nem kellett neki! :roll:
Köszönöm,hogy leírtad,milyen főziket mondott a védőnő! Gréta még csak répát kapott,holnapra tervezem a krumpli kóstolást,remélem tetszeni fog neki! Ha a krumplit turmixolom a saját levét rakjam hozzá vagy anyatejet?
Sajna egyre kevesebb a tejcsim,reggel van bőven,éjszaka termelődik,de délutánra nem sok. Hiába fejtem! :cry:
Na,de boldog vagyok,hogy eddig tudtam neki sok tejcsit adni és a célom,hogy a reggeli és esti meghitt szopi ,meglegyen!
Délután kapott egy fél adag tejpépet,ízlett neki nagyon!

Donika!
L-tyroxint kell szedned?

Boniko!
Nagyon édes az ifjúpár! :lol:
Nagyon szép lett a koszorúd! Nagyon ügyes vagy!
Fogorvosnál voltál? Fáj a fogad vagy csak ellenőrzés?
Zsigi elvolt apával?

Jucmuc!
Nektek David fagyibaba ugye?Jól emlékszem? Vannak még fagyik vagy újra lombik?
Mi is jövőre szeretnénk a fagyikért menni,de ez még csak terv,remélem úgy is fog minden alakulni! :wink:

Pandácska!
320 Főzi? :shock: :shock: Te jó ég! El tudom képzelni Dórit,ahogy ül a székbe és piheg! :D Tündéri egy kiscsaj! :D

Zsuzsi!
Nagyon aranyos Olivér!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka :P
Krumplihoz mindenképp kell valami "íz", úgy tudom, csak magában nem eszik meg... Úgyhogy vagy anyatej, vagy ha a répa ízlett, akkor a répával és a főzővízzel.
Ügyi vagy nagyon, hogy eddig is szoptattál, igen.

Pandus :P
A kis hakapeszi :lol:
Köszi az infot!

Zsuzsi :P
Köszi!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!

Köszi! Akkor répával fogom neki adni! Remélem ízleni fog neki,annyira aranyos,amikor valami új ízt kap! Úgy tud csodálkozni! :D

Képzeljétek sehol nem kapok körtét! Van egyáltalán ilyen bébiétel? Mert sajna nem raktam el,pedig volt a kertben,de nem gondolkoztam előre! :evil:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka

persze, van körtés üveges, pl. a Hipp-nek.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuszi
nagyon szép kisfiad van! Cuki sapkák és melegnek is látszik.
Fanni
sajnálom a derekad. Hogy alakult végül a délután?
Panda
Dóri milyen nagy már!! Kész hölgyike.Láttam h. nektek is van/volt pihenőszéke, szerette?
Boni
szép pár! :D 2,5óránként mennyit eszik egy Zsigi nagyságú babó?
Viri
örülök hogy alakulank az éjszakáitok! Amikor Léna csak bömböl és bömböl mindíg Ti juttok eszembe :oops: mármint a mit tennék ha kettő lenne belőle...Nos, kérlek ha az álom-manó elvégezte a dolgát nálatok, sürgősen küldd át hozzánk. Köszi :)

Nálunk ma volt a Dévényes,azt mondja ugyan nincs nagy baj,de a nyaka kissé hipotón a végtatgjai meg kissé kötöttek.Jönni fog hetente.Ez a nyaki lazaság a bukássokkal is kapcsolatban lehet, remélem segíteni fog. Az alvással meg az van hogy csak ölben hajlandó napközben.Éjjel az hogy közöttünk alszik már természetes neki, további "követelmény" :oops: :) a komfortcici is. Tegnap az esti szopizás után, még másfél órába telt mire így sikerült elaludnia.Szegény épphogy elalszik, 5-10perc elteltével kipattan a szeme és folytatja a komfortszopit. Nincs ezzel baj, biztos a különtöltött 6hetet akarjuk így behozni (én is) de a másfél órát kicsit megsínylette a cicim...próbáltam a cumit,de már öklendezik tőle,simogatás ölelés sem elég, csak a szopi.Éhes tuti nem volt, mert még a végén is sprccelt a tej belőle. Á mindegy is, csak van esetleg ötletetek hogyan altathatnám el könnyebben? - sírni hagyás kizárt.
A sokáig szopizó babáitok elfogadták a cumit??Próbálgassam?
Különben már 3600 felett van, és ORSI ha van új jelölted a manócsomagra továbbküldöm, már "nagy" 56-osak lettünk! :lol:

Kép
katica_75
 
 


Zsuzsi!

Köszi a választ,akkor holnap addig haza nem jövök a Dm-ből,ameddig nem találok körtét! :D

Katica!
Gréta is az első pár hétbe ezt csinálta. Cicin is aludt el.Na,nekem annyira kikészültek a mellbimbóim,hogy hetekig csak bimbóvédővel tudtam szoptatni és én ekkor cumit adtam neki! Az első pár alkalommal ő is kiköpte,amikor elkezdett nyafizni visszaadtam neki, aztán megszokta. Elalváshoz használjuk a cumit, aztán repül néha még az ágyból is! :lol:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Katica,
Dóri nem fogadta el a cumit, néha játékból bekapta fél percre, de utána eldobja. Ha megérzi, hogy műanyag van a szájában, rögtön kinyílik a csípája is, így marad a cicin altatás. Próbálkozni lehet, van olyan baba, aki elfogadja :wink: Volt pihenőszékünk, nagyon szerette Dóri, sokszor használtuk! Csak ajánlani tudom.
Vendég
 


Jó reggelt!

KAtica nem mérem.. de az biztos, hogy 7kor, 10kor 13kor 16kor 19kor eszik rendesen.. ha közte kér akkor csak szomjas...

megjártam fogorvost, fiuk addig sétáltak egy nagyot-.. félbetört a gyökérkezelt fogam.. meg fogkőeltávolítás volt...

ja egyébként elvan apával is, én arra gondoltam, hogy közben megéhezik, megszomjazik.. és a cici ugye nálam van...

:lol: :lol:
Vendég
 


katica_75 írta:Különben már 3600 felett van, és ORSI ha van új jelölted a manócsomagra továbbküldöm, már "nagy" 56-osak lettünk! :lol:

nekem Lili pár hétig elfogadta a cumit, de aztán nem kellett neki, Levi sosem fogadta el, Máténak 1-2 hónapig volt.

Manócsomag hozzám kérném vissza, a 4es ikres babákhoz fog menni, de még nem tudom, mikor.
Köszönöm előre is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: