Új privát üzeneted érkezett!

nyafi te már cipőt adsz a babura? én azt hittem, hogy azt csak akkor szokás,ha már jár...amúgy akkor nincs gáz, ha csak a foga, van akinek korán jön: rebekának még nincs :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


nem ilyen anyagcipő...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

A tapasztalt anyuk segítségét kérném!
Marci tegnap óta nagyon keményen bealszik a cicin, emiatt nem alszik annyit, mint korábban. Pedig már kezdett ráállni a 4-5 óránkénti evésre, most meg jó, ha 3 óráig kibírja.
Tudom, hogy ennek is örülni kell, de egy kicsit jobb volt az eddigi napirend!
makkmarci
 
 

 
 

Szia!!

Enyém is csak a cicin alszik ahogy leszem rögtön megébred sőt ma össz vissz 2,5 órát aludt egész nap. Remélem az éjszakánk azért jó lesz :? .

Kép
trimi2003
 
 


leteszem bocsi :oops:

Kép
trimi2003
 
 


nem vallanám magam tapasztal anyukának, de azért elmondom, hogy én ott rontottam el, hogy hagytam a manót a cicin elaludni. szóval ezt nem nagyon szabad, valahogy próbáljátok ébresztgetni,mert akkor enni kell, és aludni meg utánna kell.kölünben mindig ciocin lesz és eláztatja a cicit,ami kisebesedik. nekem még a kórházban is mondták, hogy nem szabad pl órákig, vagy esetleg 45 percig szopizni a babunak, hanem ha evett akkor le kell venni a ciciről,neki még meg kell tanulnia ,hogy az alvást, és az evést ne kösse össze. nektek se lesz jó,ha majd mást se m tudtok csinálni csak szoptatni. a manócskának aludni kell megtanulni cici nélkül. :D

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kép Sziasztok én vagyok Enikő

Kép
trimi2003
 
 


Trimi!

Még mindig nagyon édes Enikő!!!
Hogy kicsinyítettétek le a képet??
Ma gondoltam rátok, mert mi már sétálunk! Ti voltatok már lent?
Ha igen, akkor mehetnénk együtt!!:)

Kép
makkmarci
 
 


Brinza!

Nem hagyom aludni a cicin, ezt nekem is elmondták párszor, csak az a baj, hogy ha elalszik, tényleg nem tudom felébreszteni, és akkor egy fél óra múlva felébred és oltári üvöltésbe kezd, mert iszonyat éhes, és előlről kezdeni az egész procedúrát elég macerás és fárasztó. És általában persze ezt este csinálja, amikor már én is pihennék!

Ötlet??

Kép
makkmarci
 
 


gyönyörű Enikőbaba, nagyon édesen alszik :lol:

makkmarci: hát nekem is volt ilyen,azt mondta a védőnő, hogy "csipkodjam" kicsit az arcát,de ne hagyjam elaludni csak ha már eleget evett. sajnos az elején ilyenek a babuk, hogy mindent sírással fejeznek ki: az is lehet, hogy csak a közelségedre vágyik,arra ,hogy érezze,ott vagy vele.tudom, hogy ez nagyon fárasztó,de elmúlik ez a nehéz időszak is. azért próbáld osztonozni,hogy egyen eleget,mert az én babám is sokat lefogyott,amikor ilyen pici volt,emiatt,mert alig evett...és elaludt a cicin.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


még valami: biztos,hoyg van elég tejed? megnézted már fejéssel ,mennyi jön egy ciciből.mert az is lehet, hogy azt kiszívja ,ami benne van, aztán elfárad a próbálokzásba és elalszik. ha meég nem csináltad egyszer mérd le, hogy mennyi jön ki egy mellből, vajon elég e neki.asszem kb 60-70ml a normális ilyenkor,amit megesznek,ha jól emlékszem.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Mi még nem sétáltunk, megvárjuk a hétvégét hogy apival együtt legyen az első séta, mert most ugye dolgozik.
Lettöltöttem a szoftverbázisról egy photoscape nevű programot és azzal kicsinyitettem le a képet.

Kép
trimi2003
 
 


Trimi! Tüneményes Enikő! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Brinza!

Abban biztos vagyok, hogy van elég tejem, mert kezdetek óta fejem, és a fél fagyasztó tele van már vele. Egy ciciből kb. 70-80 szokott lejönni, és amelyikből eszik, abból is tudok még mindig fejni evés után, legalább 10-20 ml-t, úgyhogy tuti nem ez a baja.
Este kipróbáltuk, hogy csak cumisüvegből adtunk neki 100ml-t enni, azt szépen meg is ette, azt hittem nagyot alszik, de ugyanúgy 3,5 óra telt el az előző etetéshez képest az ébredéséig... Én is úgy gondolom, hogy amúgy 60-70 körül kellene ennie. De ma jön a doki bácsija, majd rákérdezek.
Amúgy is elég nyügi ma is! :(
Azért köszi a tanácsokat! Sajna nekem elég szar a védőnénim, hozzá nem tudok fordulni... és a csipkedés nem segít!:(

Kép
makkmarci
 
 


makkmarci: ha üvegből eszik,akkor viszont csak lusta szopni: az én babám is az volt, súlyosan lusta,és nem is szopott 2 hónapnál tovább.mondjuk mi kórházban voltunk magas lázzal(nem derült ki mivolt a baja) és akkor végképp leszokott a szopiról, és csak a cumiból evett. azért kérd ki a doki tanácsát, nehogy ez legyen a vége.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


amúgy a 3,5 óra az tök jó, amúgy 3 óránként éheznek meg ezek a kis tökmagok,amíg ilyen picik. de azért nem kell felkelteni szerintem,ha alszik.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok Anyukák!

Gyönyörű minden babóca !! :lol:

Nem akarok zavarogni, de mint régi babanetes veszem a bátorságot és figyelmetekbe ajánlom eladó használt ruháimat mint privátszemély. Nem kereskedő vagyok, hanem olyan anyuka mint ti, a saját és ismerősök kinőtt ruháit tettem fel a vaterára. A befolyt pénzből főleg pelust és nagyobb rucikat veszek Beni fiamnak. Csak az igazán jó állapotúakat adom el! (Sok Németországból való van, mert a rokonaim ott élnek- folyamatosan töltögetek)

Érdemes benézni és licitálni, olcsóbb mint a turi.

http://www.vatera.hu/baba_mama_c879.html?us=kozakbori


Bocs a "zaklatásért" :oops: :oops: , további szép napot és csevegést, a piciknek sok egészséget és vidámságot!!

Viki
pl. egy kislány set
Kép
egy kisfiú set
Kép

Kép
viky30
 
 


Sziasztok!

Makkmarci! Nálunk akkor aludt be, ha eleget evett, úgyhogy nem tudok sajna segíteni, mi lehet, de Brinzának igaza van, nem lehet, hogy amikor sír, akkor az inkább más miatt van? Pocifájás ilyesmi?
Persze dokibácsi sokkal többet fog tudni mondani! Majd írj, hogy mi volt. És a 3 és félóra ebben a korban szerintem teljesen jó! Kitartás! :)

Trimi! Amikor leteszed, akkor hasra vagy hátra? Mert ezzel én is küzdöttem egy darabig, aztán rájöttem, hogy ha hanyatt rakom, akkor ugye kapálózik a kezével, megijed, és arra ébred. Ezért onnantól kezdve napközben hason altattam, és nagyon bevált. Éjjel érdekes, hogy nem riadt fel, amikor letettem...

Nálunk ma volt védőnéni, és nagyon megdícsérte, hogy milyen kis ügyi kezd lenni. Majdnem félórát ült egyedül.

Anikó! nem mintha, nem hittem volna neked, de igazad volt, felültünk négykézlábból! :) Ti hogy vagytok így a finisben? :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Mi többnyire oldalt alszunk vagy háton a hason fekvést csöppet sem dijazza, csak ha az a mellkasunkon van.

Kép
trimi2003
 
 


csajszik allergiás vagyok valami bxzi virágra. Nem tudjátok van olyan gyógyszer amit szoptatás mellett szedhetek?

Kép
nyafi
 
 


nyafi kérdezz utánna a homeopátiás bogyóknak,mert beválnak.vagy az interneten, vagy vannak olyan gyógyszertárak,ahol tartanak ilyesmit.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


lányok a kislány nagy erővel szorítja a kiságy rácsát, mindíg eltornássza magát odáig. Tietek csinált ilyet? Rájöttetek miért?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Tegnap itt volt a doki! Azt mondta, hogy a legtöbb baba átesik ezen a bealvós időszakon, csak türelemmel kell lenni. Azt meg, hogy ha felébred és cumisüvegből etetem, azt meg jól csinálom. Azt mondta semmiképpen se tegyem vissza cicire, mert újra csak bealudna.

Dolli!
A pocija biztos nem fáj, mert iszonyatosan éhezik ilyenkor, megeszi az öklét és cuppog ezerrel... Asszem ez egyértelmű jel. :)

Ma éjszaka 2,5 óránként felkelt, mert éhezett. Ahelyett, hogy egyre többet aludna, egyre kevesebbet alszik... :( Emiatt én is! :(

Kép
makkmarci
 
 


Anikónak hála, vannak képeink! :)

Ezúton is köszönjük a segítséget! Kép Marci baba Kép Marci baba Kép Marci baba

Kép
makkmarci
 
 


Kép

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Nyafi!

Coryzalia segíteni fog nagy valószínűséggel,tavaly nyáron azt szedtem pocakosan és jó volt :)

Makkmarci!
Lányom uezt csinálta cicin állandóan bealudt :) próbáld úgy kiszedni a szájából a cicdet h. a kisujjadat beteszed a szája és a mellbimbód közé,nálunk ez vált be :)

(én is Uzsoki tavaly szept vége és Halász doki 8) )

vera

KépKép
viranka
 
 


Hát csajok gyönyörűek ezek a babák!!!

Makkmarci nem akarlak elkeseríteni ,de ez így lesz egy darabig (a nemalvás) igyál sok kávét és kitartás, kb 3 hónaposan már csökkenek a gondok :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Viranka!

Nem az a probléma, hogy nem tudom kivenni a cicit a szájából, sőt... kijön az magától! A probléma az, hogy nem eszik eleget, emiatt nem alszik annyit, amennyit szokott.

Köszönjük a bókokat csajok, bár én elfogult vagyok, de tudom, hogy szép baba Marci!:)

Még egy kérdés!
Szerintetek ilyen korban mennyit van fent egy kisbaba? Ti mit csináltatok vele ilyenkor amikor fent volt? Marci valamikor egy órát is elnézelődik a kiságyában a lógó játékokat, zenélőket. Időnként beteszem a pihenőszékébe, de ha nem a kiságyban van, akkor előbb-utóbb elkezdi, hogy éhes, holott sztem csak nem tud magával mit csinálni és összekapcsolja a fentlétet az evéssel. Pedig egyre többet van fent és nem szívesen dugom ilyenkor vissza a kiságyba, viszont ha nem kap kaját, akkor meg ordít.

Kép
makkmarci
 
 


szép reggelt :)

Makkmarci!
Bálint is elég sokat volt fent,nem aludt a nagykönyv szerint.Szerintem amíg elnézelődik addig hagyjad,mikor elkezd sírni akkor meg vedd fel :) hisz 9 hónapig azért csak benned fejlődött,ilyenkor még "öszönlények",nem lehet őket elkényeztetni :) ha 2 óra eltelt az előző szopi után szerintem nyugodtan megetetheted.Bálint nagyon sokáig 2-2,5 óránként evett(majd 2 hós koráig) aztán áttért a 4-6 óránkénti evésre.Ha hamarabb meg akarom szoptatni elkezd sírni és tolja el magától a cicit :roll: Természetesen előfordulnak napok mikor max 3 órát bír ki kaja nélkül.
Éjszakai kelés: suttogóban van leírva a "láncetetés"(nem tudom a megnevezését).Ez azt jelenti h. pl. este 7,9 majd 11kor álmában szopiztatod a babót és remélhetőleg átalussza az egyik etetést,vagy az éjszakát.Fiam mostanság romlott el,felkel 1-2 között aztán hajnal 4kor már nem hajlandó tovább aludni :shock:
Ő a kis pasim :)
Kép
itt meg a nagytesóval :)
Kép

szép napot :)

KépKép
viranka
 
 


makkmarci
: szerintem akkor tényleg csak unatkozik. mutogass neki dolgokat: állítólag ilyenkorban nagyon szereik a vonalas, csíkos mintákat. vagy vidd le sétálni.énelelj neki, valahogy próbáld lekötni :lol: ő is játszani akar :lol: csak még nem tudja kifejezni.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Köszi Viranka bevállt a gyógyszer, nagyon helyes a kissrác, a kislányról is kérünk arcképet ha van...
Makkmarci, nekünk az éneklés és a mondóka jött be, a zenélőforgóra ilyenkor még tojt...

Kép
nyafi
 
 


Az éneklés, mondóka nálunk is bejön egy ideig...:)

Lányok!
Tegnap este megszületett Alexandra, kissani (Anikó) kislánya, 3800 gramm és 55 centi. Baba és mama is jól vannak! :)

Kép
makkmarci
 
 


Kissaninak nagy gratula :) szép nagyra nőtt Alexandra :)

Nyafi!
örülök :)
Míra januárban :)
Kép

KépKép
viranka
 
 


hú de szép ez a kislány viranka!! gratulálok :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Viranka még a férjem szerint is nagyon szép, pedig ő igen kritikus... :lol:

Kép
nyafi
 
 


Anikó! Nagy gratula a kicsilányhoz! Jó egészséget, sok örömet kívánok Nektek! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Anikó! nagy gratula! Sok boldogságot, egészséget, tejecskét!!!

Kép
nyafi
 
 


Anikó!! Gratula a babához!!

Kép
trimi2003
 
 


Makkmarci!!

Nos akkor sétálunk?

Kép
trimi2003
 
 


Trimi!

Igen, írtam mailt!!

Kép
makkmarci
 
 


sziasztok

akinek már eszik főzeléket a manója: volt már olyan valakinek,hogy kapásból visszajött a főzelék eredeti állapotában? szóval megette, nem tűnt úgy mintha nem ízlene neki, és aztán a vége felé eg yjó adag visszajött, de nem nevezném bukásnak,mert inkább öklendezés volt. hát érdekes volt, nem értettem. ez normális? utánna se volt semmi a manóval és előtte sem.lehet,hogy a vége már nem esett jól neki?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a gratulációkat!
A szülés simán ment, két óra hossza volt az egész.
Tegnap jöttünk haza, ilyen undorító kórházi osztályt még nem láttam (nem személyi problámák), pedig '94 óta dolgozom kórházban.

Majd nézelődök még erre, remélem a férjem nekem is tesz képet. :roll:
Kicsit ki vagyok nyúlva.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


kisanni! gratula a gyors szüléshez: mindig irigykedtem kicsit az ilyen mázlistákra :lol: mondjuk az enyém se volt nagyon hosszú: csak 7 óra kb.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Anikó! Pihenj, amennyit csak tudsz, bár gondolom azért ilyen nagy családban nem egyszerű megoldani. A képeket nagyon várjuk! :)

Brinza! Nálunk még nem jött visszakajci, de igazából még csak most kezdtünk nagyobb adagokat enni és szopit kiváltani. Én meg azt nem tudom, hogy mennyi a normális adag ebédre. aztán majd uzsira, mert nem akarom azért megtömni sem, de éhen se maradjon szegény "csöppség". :) Ti mennyit esztek?

Viranka! Nagyon édesek a gyerkőceid! Különösen a közös fotó tetszik! :) Jó sok kuncsaftja van a Halásznak. :wink:

Makkmarci! Nagyon szép a kisfiad! És én nem vagyok elfogult! :) Hogy alakulnak az evés-alvásaitok?

Nyafi! Az eltornázás: Én úgy hallottam, hogy keresik a biztonságot, és ha van mihez bújni (jelen esetben a rácshoz), akkor jobban érzik magukat. Mi megfeleztük az ágyát kb 3 hós koráig, mert mindig elmászott. Utána muszáj volt eredeti méretre visszaállítani, mert nagyon nőttünk. :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Dolli!

Köszönjük a bókot!! :) Rég hallottunk rólatok!

Egész jól alakulunk. Éjszaka már csak olyan 1-2 között kel fel és utána olyan 6 körül, de valamelyik éjszaka fél 3kor kelt és utána már csak negyed 8kor. :) Élveztem az alvást!!! :)

ez az eltornázás nálunk is működik, és rájöttem, hogy általában ezért is ébred fel, mert nem tud továbbmenni... már én is gondolkoztam mi lehetne a megoldás...

Kép
makkmarci
 
 


dolli: rebeka megeszik általában egy olyan bébiüveg adag főzeléket, vagy a háromnegyedét: az olyan 160 ml főzelék (az üvegen az van) uzsira meg vagy 1 banánt,vagy gyümölcsdesszertből egy háromnegyed üveget. viszont este benyom 220 tejpépet, reggel is 220 tápszert.jól eszik. és még megiszik naponta 2-2 és féldeci gyümölcslét vagy teát.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


dolli képzeld rebeka mostanában azért alszik el nehezen délután a kiságyban ,mert átfordúl hasra és aztán hisztizik,hogy vissza akar fordúlni,de az meg még nem megy. és van ,hogy teljesen máshol találom a kiságyban,mint ahova letettem. nálatok ez nem okoz gondot?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Brinza!

Boldog 8.hónapot Nektek!! :)

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!
Kellemes húsvétot :)

Kissani!
de jó gyors szülésed volt :) mondjuk enyém kicsit hosszabb,mint Brinzájé volt :)

Brinza!
Bálint még csak tegnap kapta élete első más kajáját :) almalé volt és ízlett neki :) Míra viszont semmit nem volt hajlandó megenni,hiába kutyultam,a boltit sem mindig ette meg,inkább szopizott :roll: első kajája amit hajlandó volt megenni a tortellini 9-10 hósan ,nem is szenvedtem tovább a különfőzéssel :)
viszont Míra a mai napig öklendezik,ha már sokat evett és nem esik jól neki a kaja.

Makkmarci!
de jól alszik kicsi fiad :) újabb képek? :)

Dícséreteket köszönjük :oops:

további szép napot :)

KépKép
viranka
 
 


viranka köszi az infót,akkor talán neki is az volt a baja, hogy már nem esett jól neki. azóta nem volt ilyen.

bkriszti
Kép
brinza
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: