Új privát üzeneted érkezett!

Mire jók ezek a számok?

Azt úgysem fogjuk soha megtudni, hogy ezek az esetek ugyanúgy végződtek volna-e, ha nem ottthon hanem a kórházban (vagy fordítva) történtek volna.
Vendég
 


Köszi, lszg, én ezt rosszul tudtam - ennyit a topikokon terjedő infok megbízhatóságáról, livnek volt igaza.

És köszi a forrást is.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Liv

Ne haragudjál, de én eddig csak olyan esetekről hallottam Magyarországon ahol hüvelyi szülés következtében alakult ki baj (oxigénhiány stb...)Biztos most sokan fognak cáfolni, hogy de van császár metszés miatt is baj, de tuti biztos hogy a perek nagy része hüvelyi szülés miatt van és nem időben elvégzett császármetszés miatt (remélem érthető vagyok :shock: )Ez Magyarország. Más országokról nem tudok és továbbra is azt gondolom hogy inkább egy időben elvégzett császármetszés mint egy elrontott bioszülés.

Lini

Kép
lini
 
 

 
 

Hm, nagy nehezen bejött a ksh-s, egyébiránt én is azt bogarászom egy ideje, ezek alapján a 2006-os 40 nem tudom honnan van...

Viszont nagyon szép csökkenő tendencia van 1996-2003 között a 0-6 napos halálozásban:
1996-tól:
550
514
443
409
417
381
363
336

Mondjuk az okok bogarászása ugyanitt meglehetősen nehézkes, már úgy értem azt nehéz (vagy lehetetlen) ebből kihámozni, hogy melyek ezek közül azok, amik elkerülhetőek lehettek volna.

Ildi
pildi
 
 


Hm, 2004-2005-re meg 322 és 262. A 0-6 nap. A nagy számokban van egy olyan is, hogy késő magzati halálozás. Áhh, nehéz ez, hogy melyik lenne az a szám, ami nekünk kell...

Ildi
pildi
 
 


Mindenesetre a 40-nek sehol semmi híre hamva, hogy azt honnan szedték a sajtóban....

Ildi
pildi
 
 


Ildi, szerintem ez egy kórház éves adata lehet (vagy nagy jóindulattal Budapesté...) :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Lini, nem haragszom. :wink: hát, bizony, igazad van. Ugyanis a csm elvégzéséért még nem büntettek meg senkit, de az elmaradásáért már sok dokit...hát ezért műtenek agyba-főbe majd' mindenkit.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


pildi írta:

Mondjuk az okok bogarászása ugyanitt meglehetősen nehézkes, már úgy értem azt nehéz (vagy lehetetlen) ebből kihámozni, hogy melyek ezek közül azok, amik elkerülhetőek lehettek volna.


Talán az egyik ok, hogy csökken a születésszám? GOndolom ezt az adatot is meg lehet ott találni.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


az egészségügyi tárca adatai szerint tavaly 40 baba halt meg kórházban szülés közben, ebből 23 volt súlyos koraszülés. A többi...


az idézet egy újságírótól való, akinek az eü. tárca adta a tájékoztatást. az újságíró nem egy szennylapnál van alkalmazásban...
indianyo
 
 


A császármetszések országos aránya 2006-ban 28,9% volt. A legmagasabb értéket a Csornai Margit Kórházban, (46.8%), a legalacsonyabbat Tapolcán (15,7%) mérték. A különbség szembeötlő. A 2003-ban a császármetszések aránya „még csak" 24,8% volt, ez egy százalékpontnyi emelkedést jelent évente� Ha a tendencia nem áll meg, akkor öt év múlva 34%-os aránnyal, tíz év múlva pedig közel 40%-kal számolhatunk.


a teljes cikk megtalálható a www.szuleteshete.hu portálon

A WHO ajánlása szerint, a szülések 15%-ánál van szükség császárra. Azért elgondolkodtató, hogy akkor ez a szám nálunk miért 28,9%?
(csak nagyon bátortalanul jegyzem meg, a kórházak pont dupla pénzt kapnak a császáros, mint a "sima" szülésért az oep-től. no meg az anyukától...)

Nem szabad azt hinni, hogy császárral sok komplikáció elkerülhető! Épp ellenkezőleg! A császármetszés egy nagyon komoly hasi műtét, és számtalan komplikációs lehetőséget hordoz magában. A császármetszés nem a szülés joly jokere!!!!!

Lini,

én meg pont azt gondolom, hogy a legtöbb "szülés körül kialakult baj" a császármetszéseknél és nem a hüvelyi szülésnél van. De persze, nincs semmilyen adatom, lehet hogy tévedek.
Az otthon induló, de kórházban befejeződő szülések arányáról azt azért nem árt tudni, hogy az esetek zömében, annyira nincs sürgősségi probléma, hogy az anyuka kvázi a saját lábán megy be a kórházba, értsd: nem kell mentőt hívni, a saját kocsijával megy be, mint egy átlagos kórházban szülő nő.
Amikor szültem, és magamon kívül ordítottam, hogy "nem bírom ki", akkor Ágiék ajánlották fel, hogy ha akarom, menjünk be a kórházba, (ami egyébként nappali forgalomban 8 percre volt tőlünk) és kapok fájdalomcsillapítót. nem akartam. De ha akartam volna, valószínűleg tovább "rontom" a statisztikájukat, pedig nem volt semmilyen komoly probléma.
Sőt, nem volt probléma, csak nem számítottm rá, hogy ENNIYRE fájni fog :lol: 8)
sz_kata
 
 


Annyira fáj?! :shock: jesszus :shock: :?
krumplis pogácsa
 
 


Sztem meg aki szeretné, azt inkább császározzák meg, ha ő úgy érzi magát és a gyerekét nagyobb biztonságban. Persze előtte kapjon korrekt tájékoztatást a kockázatokról.

Aki meg az otthonszülés mellett dönt, az szülhessen otthon, miután korrektül tájékozódott a kockázatokról.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Jad,

igazad van.

itt egy könyv, amiben sok információ van a császármetszésről:
http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=129&cid=48715
sz_kata
 
 


krumplis pogácsa írta:Annyira fáj?! :shock: jesszus :shock: :?
ű
Annyira, bizony! :lol: De megéri. :)

Jadnak: Nem tudom, de nekem meg azt mondta az orvos, amikor húzódoztam az alól, amit csinálni akart, hogy ez a történet nem rólam szól, és hogy neki kötelessége a babát támogatni, valamint nekem is törvényi kötelességem a baba érdekében alávetni magamat annak, amit ő mond.
Vagy valami ilyesmit. Nem szívesen emlékszem vissza arra a pillanatra. :wink: 8)
kíváncsi
 
 


Sz_kata,

Persze, h a császárnál több a probléma, hisz ált. így fejeződnek be a problémás kórházi szülések. (de lehet, h normálnak indult) Ezuért feleslegesek ezek a számok!

Császár: lehet, h a kórház dupláját kapná a császármetszésért, de legyen szó akár erről, akár normál szülésről, akár bármilyen kórházi beavatkozásról, a ténylegesen elvégzett beavatkozások egy bizonyos százalékát téríti a TB, sosem a 100%-ot! Úgyhogy a kórháznak ebből a szempontból nem érdeke egy császár, mert lehet, h nem fogja megkapni érte a pénzt. Más esetekben (egyéb, nem sürgős műtétek), ezért tologatják ide oda a műtétet, mert lehet, h arra a hónapra/évre már kimerült a keret.

Úgyhogy ez jó érvnek tűnne, de nem az.

Jad,

Jaj nehogy elmenjünk abba az irányba, h otthonszülés vagy császár! Bár nekem mindkettő császár volt, de ne azért ez semmiképpen sem lehet az anya alanyi joga!
Vendég
 


Panni: Nem otthonszülés vagy császár, hanem hogy mindenki mást tart biztonságosnak a GYEREKE számára.

Kíváncsi: ez az alapvita, hogy ki állapítja meg, mi a biztonságos, ki mi alapján dönt, dönthet-e egyáltalán ebben az esetben, ha a gyerekéről van szó.

Ebbe nem akarnék belemenni, nyilvánvaló, hogy szerintetek a dokik mondják meg. De vannak olyan dokik, az utóbbi héten is nyilatkoztak szép számmal, akik szerint megfelelően szűrt esetekben az otthonszülés ugyanolyan biztonságos alternatíva, mint a kórházi. Aztán vannak dokik, akik szerint sose lesz az. Mi alapján döntöd el, melyik véleményt fogadod el? Ez valahol mindig egyéni döntés marad.
És nem szeretném, ha most akkor megint erre menne a vita iránya, hogy egymást győzködjük.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Panni,

én azért gondolom úgy, hogy ezek a számok igen is figyelemfelkeltőek, mert szerintem AZ a probléma, hogy pl egy előre négy kilósnak saccolt baba már nagyon sok helyen eleve császáros szülést jelent. Vagy nagyon sok az olyan császsár is, amikor az anyuka "nem elég gyors", de egyébként nincsennek gyengülő szívhangok, nincs méregzöld színű magzatszurkos magzatvíz, tehát a szülés halad a maga medrében.
(egy barátnőm ismerőse került bele ebbe a gépezetbe, ma sem érti, miért. A kislánya arcát megvágták a császármetszéskor, és csak a műtét után tudta meg, úgy mellesleg, hogy a méhét is kivették a gyerekkel együtt. még ma sem kapott választ arra, hogy miért...)
Tudom, ez most egy kiragadott egyéni tragédia, de talán pont az ilyen kiragadott egyéni tragédiák miatt kell felülvizsgálni azokat a számokat. Hogy tényleg indokolt esetben legyen műtét, viszont indokolt esetben LEGYEN műtét.
sz_kata
 
 


Jad!

Jó, nem otthonszülés vagy császár, de azért a császárt mégsem venném ide!

Az otthon vagy kórházban vitában is abban nagyjából egyetértünk, h az eleve problémamentesnek ígérkező, minimális rizikójú terhességeknél merülhet csak fel az otthon szülés vagy kórházban választási lehetősége. Az ilyen terhességeknél meg nem indokolná semmi a császárt, tényleg csak a kényelem.
Vendég
 


SZ_kata

Ebben teljesen egyetértünk.

De ezt tényleg nem tudja egy laikus eldönteni, ezért írtam, hogy ez nem lehet az anya döntése.
Vendég
 


Ej ne haragudjatok, de kezdtek egy kicsit elszállni...

Mi az, hogy aki úgy érzi, hogy a babája császárral születik csak biztonságban, az császároztasson? Ez nem a la carte étlap kérem. A császármetszést indokolt esetekben végzi - az más kérdés, hogy valóban indoklt e 28,8 %? Biztosan van ebben olyan is, hogy jobb a biztonság, ki tudja meg tudja e eszülni a nagy babát az anyuka, meg olyan is, hogy - uram bocsá - sima szülést császárnak jelentettek. (Azért az az elv, hogy aki akar szabadon otthon szüljön, nehogymár odáig fajuljon, hogy aki akar császárral szüljön!!!!)

Ugyancsak nem igaz az sem, hogy a császármetszés amiatt van mert hogy a kórház okozta volna a komplikációt. Manapság az anyák inkább 30 felé kezdenek szülni, ilyen idős korban már több a komplikáció, nehezebben is esnek teherbe, sokkal több a lombikprogrammal született gyerek - ezeket óvatosságból sokkal inkább császárral veszik el... több a toxémiás, soroljam?

És hagyjuk már abba a kórházak és az orvosok szapulását. Nem véletlen, hogy Geréb Ágnes már valósággal pária a kóházak körében, hiszen a sok felvilágosításával gyakorlatilag egy kénköves poklot festett a magyar szülészetekről. Ami így ebben a formában nem igaz!

A statisztikáról: ne húzzunk egyenlőségjelet a kórházi és az otthon szült anyák közt. Egészen más a statisztikája egy olyan halmaznak, ahová eleve problémamentes emberek kerülnek egy olyannal, ahová ezek jó része eleve kóros eset.

Másrészt megbízható, hivatalos statisztika sem az otthonszülésről, sem GÁ. otthonszüléseiről nincsen! MIvel nem vezet adatlapokat, ezért annyit mond amennyit ő akar. Hivatalosan ugyanis nincsen ilyen statisztika, csak a 3 kiderült halálesetről, de arról, hogy otthonszülés közben mennyi baj történhetett, illetve valójában hányan menetk a végén kórházba, hogy ott fejeződjön be a szülés semmi, hála a kényszerített- kényszerült össznépi összejátszással művelt hazugságoknak.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


lánc lánc eszterlánc írta:az más kérdés, hogy valóban indoklt e 28,8 %? Biztosan van ebben olyan is, hogy jobb a biztonság, ki tudja meg tudja e eszülni a nagy babát az anyuka, meg olyan is, hogy - uram bocsá - sima szülést császárnak jelentettek. (Azért az az elv, hogy aki akar szabadon otthon szüljön, nehogymár odáig fajuljon, hogy aki akar császárral szüljön!!!!)


Sajnos olyan is van benne, aki direkt kéri. Nem is egy. Egy másik babafórumban konkrétan beszéltem egy anyukával, aki minden teketória nélkül jelentette ki, hogy ő csakis azért beszélte rá a dokiját a császárra, mert attól félt, hogy az esetleges gátmetszés miatt majd fájni fog neki a kekszelés később, meg hogy a hüvelye kitágul, és nem lesz nagy az élvezet. És még csak nem is kellett nagyon túráztatnia magát a rábeszéléssel. Na ettől mondjuk az agyam eldobom, de ez is egyre növekvő tendenciát mutat. Nem olyan nagy mértékű még ugyan, de azért a programozott szüléseket sem lehet kihagyni a számításból
krumplis pogácsa
 
 


Továbbra is azt gondolom, hogy a császármetszés rengeteg kockázatot és lehetséges komplikációt hordoz magában. És hogy mindezekről tájékoztatni kell a kismamákat de nem a szülés napján egy odavetett formanyomtatvány formájában.
De el tudom képzelni, hogy egy kismama valamiért retteg a szüléstől, mondjuk valamilyen őt ért trauma, pl nemi erőszak, saját negatív születésélmény a tudatalattiban....stb.
Nem azt mondom, hogy akkor az orvosa vegye tudomásul, hogy márpedig császáros szülés lesz, de szerintem, nagyon sokat segíthet, ha az orvos tisztában van az anyuka lelkiállapotával, a szüléshez való hozzáállásával. Mert talán, ha egy nő tényleg retteg vagy irtózik a szüléstől, és azt gondolja, hogy csak császárral képes zsülni, akkor lehet hogy a vége úgyis császár lesz. és legalább az orvos is tudja, hányadán állnak, vagy hogy miért nem tágul a szülő nő. nem?
sz_kata
 
 


Én meg másik fórumon beszéltem egy anyukával, aki azért nem akart szoptatni, mert tönkremegy a melle. Van ilyen is, de nem ez a jellemző. Egyszerűen nem hiszem el, hogy konkrét emelkedő %-okban kimutatható legyen az ilyen esetek száma, hajlamosabb vagyok azt hinni, hogy több hüvelyi szülést császárnak számoltak el a tb kassza felé.

DE mint említettem, az emelkedő császároknak is vannak konkrét, megmagyarázható okai is.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Eszterlánc, amit leírtál az elszállásos megrovás után :D, abban tök igazad van.

A császárnál arra gondoltam, hogy ha egy anyukának nem baj, hogy egy kórházban könnyebben nyúlnak szikéhez (nem tagadjátok, ugye, hogy van ilyen?), ha a babájának így könnyebb, és megbízik a dokiban, kár győzködni hogy de igenis, a császár ilyen meg olyan kockázatos.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


sz_kata,
igen ilyen is van, bár ez sem jellemző, de van. De általában ez a félelem a szüléstől már jóval a szülés előtt jelentkezik, és ezt meg lehet beszélni azzal az orvossal akinél szülni, fog esetleg egy pszichológussal, aki erről értesíti az orvosát, és eképpen állnak hozzá.

Manapság egyébként valahogy másmilyen műtéti technikát alkalmaznak, (igaz nem minden kórházban), nem tudom pontosan leírni,de a vágás nem függőleges hanem vízszintes, és sokkal hamarabb regenerálódik az anya, láttam egy olyan képsorozatot erről az egyik nőgyógyászos topicban, ahol a műtét délutánján már a bokáit meg tudta fogni az anya.

Normál esetben persze hasműtét, a hasműtétek minden következményével, szóval nagyobb odafigyelést kiván. Nem egy kéjmámor az sem.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Jad ilyen értelemben persze igazad van. :)

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Nagyon meglepődtem a mai Népszabadságos cikkeken. Teljesen rendben vannak. Nem hittem volna, hogy olvasok ilyet az eddigiek után:
http://www.nol.hu/cikk/464840/

És ez is jó:
http://www.nol.hu/cikk/464526/

Szép napot Nektek!

Orsi
osoa75
 
 


Pogi

Nekem nem fájt annyira és nagyon de nagyon megérte :wink:

Lányok
Én mégis azt gondolom, hogy egy jó időben elvégzett császár az nem baj sőt...
És biztos van abban is valami hogy a dokik azért nyúlnak előbb a szikéhez, hogy ne legyen per. Attól ők is tartanak ugyanis akár a diplomájukba is kerülhet és nem mindenki olyan szerencsés mint Ágnes hogy diploma nélkül is praktizál. :shock:

És én abban is liberálisabb lennék, hogyha egy anyuka retteg a szüléstől akkor császározzák meg.Ha lehet választani az otthon szülést mert páran azt érzik biztonságosnak akkor miért ne lehetne a császárt választani ha valaki azt érzi biztonságosnak?!

Lini

Kép
lini
 
 


jad írta:Kíváncsi: ez az alapvita, hogy ki állapítja meg, mi a biztonságos, ki mi alapján dönt, dönthet-e egyáltalán ebben az esetben, ha a gyerekéről van szó.

Bocsi, hogy egyáltalán beleszóltam, csak valahogy megihletett, amit írtál. Nem kívánnék állást foglalni az ügyben egyébként, mert nem vagyok elkötelezettje sem ennek, sem annak az oldalnak. (szóval tévedsz, ha azt hiszed, az álláspontom nyivánvaló)
Egyszerűen csak érdekes, amit írtok - mindkét részről.
És vagyok annyira fegyelmezetlen, hogy időnként belelocsogjak. De majd igyekszem lefoglalni magam. 8)
kíváncsi
 
 


Orsi,

azért az elsőben van csúnya csúsztatás:

A kisbaba vállai elakadtak, és sem a jelen lévő orvos, sem a kétpercnyire lévő kórház szakemberei nem tudták megmenteni.


Ha a mentőben meghalt, ugyan hogy tudták volna megmenteni a kórházi szakemberek? Itt az "enyhén" elfogult újságíró kissé összemossa a felelősséget.
Vendég
 


Azért az sem semmi ahogy ez az újágiró állást foglal.
Biztos szakmai gyakorlata alapján teszi :shock: :shock: :D

Lini

Kép
lini
 
 


Lini,

Azért ez nem ilyen egyszerű. Vannak ritka kivételek (pl. amiket Kata írt), ahol pszichésen ténylleg indokolt lehet, de ennyire azért ne legyünk liberálisak.

Egyrészt, mert egy normál szülésnél biztos, hogy nem biztonságosabb egy császár. Ez egy műtét, és nem a szülés egyik természetes módja.

Ez kb. olyan mintha ki akarnám vetetni az egyébként meglévő és egészséges vakbelem, mert én úgy vélem ez nekem így biztonságos. Ezt talán mégsem mi döntjük el.
Vendég
 


khmm, khmmm. néhány oldallal ezelőtt még az volt az álláspont, hogy márpedig a média csak igazat ír.
Ugye hogy lehet egy esetet "így" is meg "úgy" is tálalni? a kérdés már csak az, hogy a kedves olvasó, hallgató mire lesz vevő..........
sz_kata
 
 


Panni

Igazad van

Kép
lini
 
 


Kíváncsi, jajj, nem akarnálak egyáltalán kitúrni meg megvonni a jogot, hogy írjál, vagy az álláspontod prejudikálni...
csak féltem, hogy ezen megint kiújul a felelőtlenség/biztonság téma.

Lécci locsogj bele továbbra is. Én pl azért írok most ennyit, hogy időről időre kicsit átkapcsoljam az agyam, mert a "picivel és kicsivel kettesben egész nap otthon" nevű extrém sporttal ismerkedem és még elég ügyetlen vagyok benne. És még senki nem mondta, hogy fogjam vissza magam, én miért javallnék ilyet bárkinek is.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


sz_kata,
az ominózus esetben nem ujságírói tálalásról, hanem egy tényről volt szó, nevezetesen, hogy feljelenti e GÁ.t a halott kisbaba anyja. Vannak hírek, meg vannak vélemények. A kettő nem ugyanaz, még az írott médiákban sem.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Panni,
az anya számára nem biztonságosabb a császár - a gyerek szempontjából, bizony biztonságosabb.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Jad,
ezt az extrém sportot űzöm én is évek óta, talán azért ülök itt már jó ideje, ahelyett, hogy pl. felporszívóznék végre. :lol:
Szóval semmi gond, tényleg el kéne, ill. le kéne foglalni magamat valami hasznosabbal mostmár. :wink:
kíváncsi
 
 


Eszterlánc,

igen, de azért a kettő együttjár! :D
Vendég
 


Eszterlánc,

Blikk cikkben szerepel, hogy GÁ hamis statisztikákkal vette rá az anyát az otthon szülésre. (ugyan már, Ági nem fogja lasszóval a szülő nőket! és a tanfolyamon tényleg minden kérdésre választ ad, mégpedig nem mindenáron otthon szülésre biztatót. sőt, én sokszor úgy éreztem az alatt az egy hét alatt, mintha le akarna beszélni bennünket)
Továbbá az is szerepel ebben a cikkben, hogy az anyuka azt hitte, hogy Ágiék születésháza kórházi szinten felszerelt, biztonságos. (A tanfolyamok az ominózus születésházban zajlanak. És Ági már az infóesten külön felhívja a figyelmet, hogy a születésház felszereltsége semmivel nem nyújt többet annál, mint amilyen felszereltséggel ő házhoz megy ki)
Akkor hol van itt a tényszerűség? Én még abban sem vagyok biztos, hogy az anyuka valóban ezt nyilatkozta volna.........

vegyétek észre, hogy a tömegkommunikáció ma egyáltalán nema tényszerűséget tartja alapkövetelménynek! (eladhatóság, kérem, eladhatóság.......más kérdés, hogy mindez mennyire etikus, de ez már egy másik topik témája lehetne.)
sz_kata
 
 


Kata,

akkor nemcsak én éreztem úgy, mintha picit le akarnának mindenkit beszélni - már kezdtem magam hülyének érezni. Csomó helyen olvastam, hogy hogyan dumálnak rá minden gyanútlant az otthonszülésre, azt hittem, csak én nem kellettem nekik :)

Hogy az anyuka mit hitt, nem tudom. Pl. azt is mondta az ügyvédjük, hogy aláirattak velük egy "papírt" - hétfőn fél napig beszéltünk erről a papírról, mindenki azt kérdezett, amit akart... Nem tudom, mi alapján döntöttek úgy, hogy nekik itt kéne szülni.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


sz_kata,
az lehet, de itt csak maga a tény volt megemlítve nem a tálalás... bulvárlapnak persze legfeljebb minden tizedik mondata igaz, én soha nem is olvasok ilyet, max ha valaki egy linket bead megnézem.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


A népszabós cikk itt már nem csak csúsztat: "Valamiért az amerikai szülészszervezet véleményére hivatkoznak [A Szülész N Szakkollégium állásfoglalása], nem pedig az ettől eltérő, az otthont a szülés lehetséges helyének tekintő brit, holland vagy lengyel példákra."

Idézet a Kollégium állásfoglalásából: "Amennyiben az egészségügyi kormányzat úgy dönt, hogy a „tervezett otthon szülést” hitelesíti annak ellenére, hogy a legtöbb fejlett országban a szülések közel 100%-a kórházakban történik, sőt, az Egyesült Királyságban és Hollandiában, ahol hagyományai vannak az otthon szülésnek, ezek száma az utóbbi években egyre csökken, úgy a döntést a szakmai kollégium – bár nem ért vele egyet – tudomásul veszi, és továbbra is mindent megtesz annak érdekében, hogy az eddigi gyakorlatnak megfelelően a klinikák/kórházak fogadni tudják a tervezett otthon szülés kapcsán bajba jutottakat."
A népszabi ezen cikke jól beleillik a most a reformerek által előszeretettel alkalmazott orvosgyalázásba.



Más.

Bárhogy akar szülni az ember, az az alapvető, hogy
-gondolja végig felelősen, mit akar
-találjon hozzá megfelelő segítőt (pl szülésznő, orvos, bába), beszélje meg vele, hogy neki is oké-e az a forma. Ne már a szülés alatt meg után derüljön ki, hogy nem tudnak együttműködni! Hány olyan sztori van, hogy valaki csalódott a választott orvosban!

Szerintem baromira meg kell nézni, kihez megy az ember, mert tényleg pórul lehet járni. Én bízom az én orvosomban, de nem azért, mert adok neki pénzt, hanem azért, mert emberileg normális és tisztességes, szakmailag meg, ahogy szól a fáma, semmi nincs a rovásán. Két szülés jó tapasztalatai is mellette szólnak. De nagyon megrágtam a döntést, hogy kihez járjak. A pénz meg nem paraszolvencia, hanem tiszteletdíj. Nem pult alatt kapok érte valamit, hanem elvállalja a munkát és a felelősséget, és ezért nyilván pénz jár. Én sem örülnék, ha férjemet pénzéhesnek neveznék a munkahelyén, mikor fölveszi a fizetését.

Otthonszülés: ha már úgyis elmegy az anyuka a születésházba, tehát adott esetben nem marad ténylegesen a saját otthonában, miért ne lehetne a születésház egy nem szem előtt lévő szobájában császáros műtő? Igaz, akkor már magánkórháznak számítana, de azt könnyebb lenne engedélyeztetni, mint az otthonszülést, az eredmény meg ugyanaz lehetne. Ha nem kell beavatkozás, ugyanazt csinálhatnák, amit eddig, csak legálisan, és nagyobb biztonságban.

Üdv mindenkinek: palcika
palcika
 
 


Palcika,

Erről írtam én is korábban. Meglesznek a születésházak előbb-utóbb, csak éppen magán alapon.
Vendég
 


Palcika

Teljesen egyetértek veled.Én sem értem mi a különbség a születésház és egy barátságosan berendezett kórházi szoba között.
És a tiszteletdíj kérdésében is egyetértek veled.

Lini

Kép
lini
 
 


Lini,
a dokinak jár a tiszteletdíj, de az gáz, hogy a GerébÁgi a (számlás) 50+ÁFÁkból magániskolába járatja a gyerekeit? (ugye jól, emlékszem, te írtad?) Persze csak miután kifizette belőle az Alma utcai rezsit, a benzinpénzt, a segítőit, a gyógyszereket, felszerelést, meg az ügyvédet...
Beismerem, ez kötözködés, kéretik nem vérkomolyan venni.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Sziasztok,
az adatok a kórházban bekövetkező újszülött halálozásra az Egészségügyi Minisztérium sajtóközleményében jelent meg.
Ildikó
ilkamama
 
 


Nem értem, azt mondjátok, az első nol-os cikk korrekt. Holott ez van benne:

"A több évtizedes klinikai és otthon szülési gyakorlattal rendelkező Geréb és munkatársai több ezer otthoni szülést kísértek már, és ez a második csecsemő, akit elveszítettek."

Abban pedig eddig itt mindenki megegyezett, hogy ez a baba a harmadik volt.



Látom az a 17 (40) dolog továbbra sem tiszta... amúgy én reálisnak tartom, hogy a 7-800-as adat, amit a ksh-ban megtaláltunk, az a komplex, amiben benne van minden olyan eset uyge, amikor veleszületett rendellenesség, koraszülés stb, míg ez a 17 lehetne azon esetek száma, amikor teljesen okésnak indult baba hal meg születés közben. Bár ezesetben a 23 súlyosan koraszülött kitétellel nem tudok mit kezdeni, mert ksh adatban meglelhető a betöltött 37. hét előtti születésekből meghalt babák száma, ami ennél természetesen jóval magasabb.



Még egy kérdés, tanfolyamot végzettekhez:

Írta valaki, hogy "a tanfolyamon tényleg minden kérdésre választ ad".
Ezesetben ha én vállalom azt az 50-60 ezer forintot, akkor feltehetem neki a kérdést, hogy hány baba sérült meg idehaza, otthonszülésként indult szülésben?
Avagy persze kapok választ, de nem valódit?
(utóbbi esetben mi alapján döntöm el az összes többi kérdésről, hogy valódi, megbízható választ kaptam-e?)
Most ez kekecnek tűnik, de ha én fontolgatnám a veleszülést, biztos, hogy ez az adat is érdekelne, enélkül szerintem nem lehet felelős döntést hozni!

Ildi
pildi
 
 


Lenne 1 kérdésem.

Évi hány szülése van Geréb Ágnesnek?

Lini

Kép
lini
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: