Új privát üzeneted érkezett!

Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


A második képen látható az a bizonyos Sejtbankos víziló, amiről szó volt korábban :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila!
Büszke lehetsz Mayára, csodaszép lányod van. :lol: :!:
Hablaty!
De jó ti is már jöhettek haza, várunk a képekkel és a beszámolóval.
De jó nektek én mikor babázhatok már? Olyan sokára jön még el a Június! Igaz nem szeretném ha előbb jönne, de már nagyon várom.

Kép

Edina
edied78
 
 

 
 

Sheila!

Gyönyörű a pici lányod! (Természetesen a nagy is csodaszép!!!)
Remélem most már minden rendben működik nálatok, eltekintve a gyakori szoptatástól.
Látom, hogy a fürdetővödröt használjátok. MIlyen használni? Nekem nagyon furcsának tűnik. Jobb, mint a kiskád?

Hablaty! De jó! Várunk vissza!

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!

Sheila! A csajok nagyon csinik!!! :)

Hablaty! Remélem lesz egy csepp időd beszámolni, nomeg persze képeket küldeni!!! :D Örülök, hogy már ma hazaengedtek Titeket! Kíváncsi vagyok mit szól a kutyusod, de mint kisgyerekes kutyás, csak annyit tanácsolhatok, hogy első pillanattól engedjétek a kutyunak, hogy megnézze, megszimatolja a pindurt!!! Lehet, hogy nem kutyásoknak furin hangzik, de mi úgy kezdtük, hogy letettük a mózeskosárban a picit a földre neki, hogy megnézegethesse és megszaglássza, aztán meg minden nyösszenésre, mint egy kis nővér ugrott a kicsihez meg őrizte és azóta is szereti, pedig alapban utálja a gyerekeket. Kicsit zakkantabb volt az első pár hónapban, akárcsak mi, neki is meg kellett szoknia a dolgokat, de mi most is így csináljuk majd...

Pénteken megyünk 4D-s ultrahangra. :)

Puszi Nektek!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Ja, el is felejtettem mesélni, hogy tegnap voltunk az Állatkertben anyósomékkal és én valami isteni sugallattól vezérelve megkapaszkodtam a Pálmaházból az Akváriumba levezető lépcsőnél a korlátba, holott ez egyáltalán nem jellemző rám... Jól tettem, mert úgy leszánkáztam, ahogy csak lehetett, szerencsére a kapaszkodásnak köszönhetően "csak" a lábam meg a kezem bánta, de Apa, aki előttem haladt Titivel a kezében, illetve a pocakom épségben megúszta a kalandot. :lol: A kezem már nem fáj, a bal lábam viszont iszonyúan megrántottam, éjjel is csak nyújtva tudtam tartani, ami az amúgy is csodáan kényelmes éjszakáimon cajmi keveset segített :( :D
Ja, és ami a legjobb a férjem, mint minden esésemnél úgy rámripakodott ijedtében, hogy ha az eséstől nem hűlt volna meg eléggé az ereimben a vér, ő belémfagyasztotta :D Ezek a férfiak...:D

na pusz tényleg!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!
Bigike:ez az esés nem semmi. Gondolom megijedtetek mindnyájan. MÉg jó, hogy ilyen szerencsésen huppantál...........

Sheila: ez a kicsi lány GYÖNYÖRŰ!!!!! Cuki pofa, Melissa is édes ahogy vigyorog a fotón. De jó nektek!!! Mayácskátok alszik éjjel? HOgy telnek a napok? Remélem minden rendben, bár te gyakorlott mami vagy, biztosan rutinosan mennek a hétköznapok:-)
Minden jót nektek! Írj, hogy mi van veletek ha van egy szusszanásnyi időd!

Üdv mindenkinek!
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!
Hát lányok, könnyekig meghatódtam, hogy így visszaolvastam, miket írtatok nekem :oops: :oops: Köszönöm!!!
Sheila Neked is, hogy sms-ben bíztattál és ide is hoztad a híreket!!!
Szóval ma megjöttünk, rendben vagyunk, és a szülésemre azt hiszem, nem lehet panaszom. MINDENBEN szerencsénk volt, de akkora, hogy olyan nincs is :D Majd leírok mindent, de most megyek pihenni, mert hullák vagyunk Párommal. Nem Luca miatt, mert egy angyali kiscsaj beépített órával :lol: 3-4 óránként kel, ami több, mint ideális, kívánni sem lehetne jobbat... remélem, sokáig tart még :) hanem mert azért hiányzik az az egy hónap... ahogy hazaértünk, mosogatni, szobaátrendezni kellett, leülnöm sem volt hova szoptatni :lol: Arról nem beszélek, hogy nem volt gyerekorvosunk, és ehhez hasonlók... :lol: de szép lassan megoldódik minden.
Képeket le kell kicsinyítenem, holnap hozom.
Még egyszer köszi, hogy lélekben velem voltatok, Shelia megírta sms-ben és nagyon sokat jelentett!!!

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty:Üdv "itthon". De jó, hogy írsz. Jó, hogy minden rendben van és már otthon vagytok!!! Szuper, hogy a kis Lucátok ilyen jó kislány, tartston ez az idilli állapot jó sokáig!!
Ne idegeskedj semmin, majd meglesz minden, lesz orvos is, hely is szoptatni.........csak pihenj és babázz. Nem mondom, hogy nem irigyellek, persze a szó legnemesebb értelmében! :wink:

Nyugodt éjszakákat, sok tejcsit és sok-sok boldogságot kívánok Nektek!
Peni

KépKép
peni
 
 


kedves Hablaty!

Köszönjük, hogy még alig értetek haza, és egy hónappal el vagytok maradva :) , de máris jöttél hozzánk!!!
Annyira jó, hogy ahogy írod, mindenben szerencsétek volt, és hogy jó élmény volt végül a szülésed, minden váratlanságával együtt!
Kívánom én is, hogy Luca maradjon továbbra is ilyen kis mintababa,
és legyen sok tejecskéd sokáig! :D

Sheila!
neked is örülök, jó hogy néha be tudsz kukkantani,Maya gyönyörű a képeken!!! :D
képzeljétek, én tanultam a fürdetővödörről, és eredeti funkciója szerint arra való, hogy koraszülött osztályokon ebben fürdetik a koraszülött babákat, mert ez így hasonlóbb az anyaméhhez! :)
Szóval igen komoly dologra találták ki! :)
Tényleg Sheila, milyen ebben fürdetni Mayát?

Peni!
Sikerült elmenni az orvoshoz? megvan az eredmény és az oltás?
remélem minden ok, és nemsokára már a te új vonalzódat is nézegethetjük! :wink:

Bigike!
Vigyázz magatokra!!!!
Most már biztos mindíg kapaszkodni fogsz, igaz? :wink:
Teszel fel képeket a 4dről? :D

Edina!
meglátod, olyan gyorsan el fog menni az idő! élvezd a pocakos napokat!!! Mindjárt itt a szép tavasz, én is egy évvel ezelőtt pocakosan vártam és éltem a tavaszt, és olyan jó volt!!!!! :D

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Macmam: köszi a kérdést!!! És tök jó dolog történt velem :) . A múlt héten mondták, hogy megvan az eredmény persze telefonon nem mondják meg mi az. Péntekre kértem a dokihoz időpontot a rendelésre, ott megkaptam a leletet is, és NEGATÍV. Azt mondta a doki, hogy vagy elmúlt, tehát a szervezetem legyőzte a vírust, vagy az is lehet, hogy egy erős gyulladást, esetleg nagy mértékű hormoningadozás okozta sejt deformációt gondolt az onkológus HPV-nek. 1 hpv genotípust sem találtak, tehát teljesen negatív vagyok :D annyira megkönnyebültem. MOndjuk annyira megijedtem ettől az egésztől, hogy beoltattam most magam. A doki tanácsolta, hogy mivel nincs HPV-m oltassam be magam, hgoy ne is legyen ha már így megijedtem. Ez egy 3 oltásból álló sorozat. Már megkaptam az elsőt, augusztusban kapom a harmadikat, az a vége. Addig nem tanácsolják, hogy teherbe essek........... :? . Most, hogy tudom, hogy minden rendben van és nem vagyok beteg, boldogan és türelmesen várok. Lelkileg teljesen ráhangolódtam a baba témára, úgyhogy azt hiszem nagyon felkészültem vágunk majd bele a babaprojektbe.
Ti, hogy vagytok? Influenza elkerült benneteket? Anna, hogy van?

Üdv
Peni

KépKép
peni
 
 


Szia Peni!
Ez szuper! Ennél jobb alapokkal nem is indulhat majd a baba!!!! :D
Köszönjük, jól vagyunk, ilfluenza egyenlőre és szerencsére elkerült bennünket, Anna is jól van, és úgy tűnik, hogy kihagytuk a mászást, mert Anna egyből a felállással kezdte, persze kapaszkodóval, és most már lépeget is oldalra, meg vissza tud szépen csüccsenni :D
Somának volt már farsang? Minek öltözött?

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Macmam: képzeld Soma meg nem ült, hanem egyből felállt. Mászott, térdelt, aztán elindult. De nem ült. Miután elindult utána ült először, amikor popsira huppant. Jó korán elkezdett lépegetni Anna. Soma 12 hónaposan indult el. Bár azt mondják, hogy a fiúk később csinálják ezeket a dolgokat.
Somának nem volt még farsang. Február 22.-én lesz csak a buli. A jelmez már megvan. Mókus lesz :D . Tegnap felpróbálta a jelmezt, állati helyes benne, majd lefotózom a bulin.
Én is nagyon örülök az eredménynek..........el sem hiszem :) Megnyugodtam. :)
Ügyes Anna nagyon. Mondjuk napközben Somával sem volt gond, csak ő éjjel nem aludt..........elmúlt 2 éves mire végigaludt egy éjszakát. Azóta nagy álomszuszék szerencsére:-) Annád jól alszik éjjel? Szopizik még?
Peni

KépKép
peni
 
 


Peni!
Igen? Anna szopizik még, de természetesen nagy rajongója már a főzelékeknek. Mivel 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, azóta éjjel nem szoptatok, de a napi öt megvan, reggel 7kor kezdjük, és este pancsi után, negyed nyolckor van az utolsó.
A reggeli szopi önmagában is megállja a helyét, de napközben hanyagolja a huncut, helyet akar hagyni a fincsi étkeknek! :D
Soma biztos nagyon aranyos a mókusjelmezben! :D Ő találta ki?
Tegyél mejd fel képet!
Mostanában, mióta jön a foga, éjjel felszínesebb alvásnál néha megébred, de csak a cumiját kéri félálomban, és már alszik is tovább. :)
Mi is meglepődtünk, hogy Anna ilyen hamar nekiveselkedett az állásnak, és olyan bátor, hogy néha mindkét kezével elengedi a fogódzkodót, és most már ügyesen lecsüccsen. De azért az önálló járás szerintem még odébb van. :)
Soma meddig szopizott?

Macmam

Kép
macmam
 
 


Luca baba Kép Kép Kép Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!
Jaj de jó, hogy tettél képet Hablaty!!! Gyönyörű kisbaba LUCA!!! Írtó édes, milyen pici kis lábikója van de édes, szent ég az enyém mikor volt ilyen picúrka........
Gratula mégegyszer!

Macmam: én császárral szültem Somát és a tejem nagyon nehezen indult be, ráadásul folyton kínlódtam, nagyon vizes volt és kevés is........4 hónapig csak szopizott utána már sajnos tápszerrel kellett pótolni mert szegényem folyton éhes volt, üvöltött állandóan.

Ő találta ki,hogy mókus lesz. Látott valami mókusos mesét a mamáéknál és onnan jött a nagy ötlet!
Nagyon édi benne, teszek fel fotót ha megvolt a farsang.
De jó nektek, hgoy Anna ilyen jól alszik. Én napközben mindig lefeküdtem Somával aludni mert amúgy szerintem nem éltem volna túl az első fél évet. 2 évesen aludta végig az éjszakát először. Előtte éjjelente fent volt 5-6 alkalommal, pedig gondolhatod mindent kipróbáltunk. Utált aludni. Hol éhes volt, hol szomjas, hol a pocakja fájt, hol nyakig pisis volt és írtó hangosan visított folyton :)
Ma már csak szép emlékek ezek a dolgok de akkor nagyon nehéz volt.........alig várom, hogy újra ilyen nehéz legyen! :)
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!
Lányok akartam kérdezni, hogy aki szült már Telkiben írja meg egy pár sorban, hogy milyenek a nővérek? Segítenek szülés után? Kedvesek, lehet rájuk számítani? Mivel ilyen jól kihúztak a csávából most a Sotén megfordult a fejemben hogy az ott dolgozó számomra rendkívül megnyugtató, hihetetlenül szimpatikus dokinál szülnék, de amiket a Sotés mamák írnak a forumban :cry: az élettől is elmegy az ember kedve. Az orvosokat dícsérik de állítólag a gyerekágy balkáni, a nővérek meg ahogy egy anyuka írta egyszerűen bunkók és nem is segítenek semmiben. Én császárral szültem a fiamat, alig tudtam mozogni az első 2 napban, ha nem segít nekem senki.......el sem tudom képzelni!!!!!!!!!
Írjatok tapasztalatokat légyszi!!!!!!!!!
Peni

KépKép
peni
 
 


Peni: Gondolj meg hatszor egy közkórházat. Amíg csak a dokim volt, mégha azóta "szakítottunk is", addig minden OK. volt. Róla tudtam, hogy kedves, aranyos, ért a dolgához stb. Bekerültem kórházba egy műtét erejéig, az osztályon dolgozó szülésznők, ápolónők tök jó fejek voltak, tényleg hihetetlen jó volt a jelenlétük. A kollégáitól viszont a falnak mentem. A csecsemősöket is nagyon sok kórházban szidják. Ne feledd, hogy sajnos nemcsak az orvosoddal kerülsz kapcsolatba, hanem ápolókkal és egyéb orvosokkal is. Ezért nem szülnék ott ahol eredetileg terveztem, pedig alapítványi szobában teljesen jó lett volna.

A Telkiben fizetsz eleget, hogy ne legyenek ilyen gondok és szerintem eléggé vigyáznak a presztízsükre, hogy ne távozz rossz szájízzel. Ha mégsem akarsz kifizetni egy Telkit akkor is inkább próbálnék meg egy Nyírőt, vagy Söfit, mert ezek magánok lettek. Én a Nyírőben jártam, kb. háromcsillagos, tehát nem annyira pöpec, valszeg mint a Telki, de sokkal jobb egy átlagos közkórháznál.
zeldácska
 
 


Sziasztok!
Zeldácska: teljesen igazad van. Eszembe sem jutott soha -főleg a nem túl fényes János korházas tapaszstalatok után-,hogy közkorházban szüljek. AMióta a sotén voltam azóta gondoltam rá, de nem a korház vagy az anyagiak miatt, hanem kizárólag a doki miatt. Mert tényleg szuper volt. Dehát amiket most olvasok, órákig várnak ultrahangra, napokig telefonálgatnak mire be tudnak jelentkezni egy uh vizsgálatra, és a szülés után ami jön az állítólag elég dráma. A csecsemősök is azt mondják nagyon gázosak, a körülmények is, a higiénia mint olyan pedig ismeretlen fogalom.
Szóval, azt hiszem, rossz ötlet volt ez tőlem még akkor is ha az orvos szimpatikus lett volna. Valószínű mi megállunk két babánál, tehát a második lesz az utolsó terhességem, szülésem, gyermekágyas időszakom. Szeretném ha életem legszebb időszaka lenne, ha élvezni tudnám nem görcsölni és bunkó nővérekkel kűzdeni egy tiszta pelenkáért......................
Szóval igazad van Zeldácska, marad Telki.
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok, Már régebb óta olvasgatom a topicot, ti mindannyian levettetétek az őssejtet? Nagy dilemmában vagyok, adjatok légyszíves tanácsot. Üdv mindenkinek! Gratulálok a csodaszép babákhoz!
mirr-murr
 
 


Egy kicsit még én is vacilálok, majd utánaolvasok a témának csak jussak már be valamikor valamelyik nyilvános orvosi könyvtárba a kettő közül... :roll:
zeldácska
 
 


Sziasztok!

Hablaty! Gyönyörű a kislányod!!!!! Mégegyszer gratulálok hozzá és nagyon sok tejcit kívánok!
Várjuk a szülési beszámolódat. Bár ha jól vettem ki, minden rendben zajlott, szerencsére. A lakás meg a többi majd kialakul.... Pihenj sokat, már ha hagynak.

Peni! Nagyon jó hírt kaptál. Örülök, hogy nem találtak vírust. Én éppen most gondolkodom rajta, hogy a 12 éves lányomat be kellene oltatni. Bár elég drága az oltás. Tényleg 35 ezer körül van egy adag?

Bigike! Tényleg szerencsésen estél. Egyébként az én párom is kb. így reagált volna.... Ha még fáj, próbáld ki a rozmaringkrémet, nálunk eddig még mindig bevált.

Macman! Irigyellek, hogy Anna végigalusza az éjszakákat. Az én lányaim,a meddig szopiztak, minden éjszaka keltek, többször is. Néha azt sem tudtam, hogy hányszor szoptattam.

Egyébként tegnap voltam Telkiben, leadtam a szerződést, úgyhogy már csak a 36. hetet kell kivárnunk, aztán akár mehetünk is oda szülni. Nagyon meg voltam elégedve a látottakkal. Enikő, szülésznővel beszélgettem, aki minden kérdésemre kimerítő választ adott. És tényleg alig kell valamit bevinni, mert mindent adnak. Remélem ez így is lesz. Szülésen túllévők????? Igaz ez?

Mirr-Murr! Mi sejtbankos szerződést kötöttünk. NÉhány oldallal előbbre olvashatod, hogy miért.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a dícséreteket :oops: :)
Mirr-murr: mi is levetettük az őssejtet. Szerencsére a szerződés visszaküldésekor beleírtuk, hogy kérjük a dobozt, bármi történjék, itt legyen... egy héttel a szülés előtt hozták meg! :o :)
Mi jól vagyunk, Luca gyakorlatilag folyton alszik. Kelteni kell enni is, napközben 3 óránként, éjjel azt mondták, hagyhatom, ne ébresszük, így este 9-10 körül, 1-2 körül, aztán úgy 6 körül eszik. Szerintetek ez jó így? Nem baj, hogy ennyit alszik és nem kel magától? És mennyit kéne szopiznia? A védőnő azt mondta, hogy legyen 20-30 perc, de ő 10 perc után mindig bealszik :( Utána próbálom ébresztgetni, de a hátralévő 10 perc már csak kínlódás (mármint idegileg, hogy "jajj, csak sikerüljön felébreszteni", meg egyen még egy kicsit). A kórházban azt mondták, azért úgy 40-50 g-ot egyen. Ma lemértük, és a kikínlódott 20 perc alatt 90 g-ot evett! Lehet, hogy azért hagyja 10 perc után abba, mert elég neki?
És még egy fejés-ügyben: vettünk mellszívót, de alig pár cseppet tudok fejni etetés után. Ez lesz több? Vagyis nem kevés? Kedves gyakorlottabb anyukák nyugtassatok meg légysziiiiiiiiiiiiiiiii!
Születéstörténettel jönni fogok, csak van egy dolog, amit nem tudok feldolgozni, pedig amúgy tökéletes lenne, és ezért nem tudom leírni sem :cry: :cry:
Na megyek pihenni, nem vagyok álmos, de ha csak elmosogatok két táyért, már hulla vagyok, ez normális?
Bocsánat a sok kérdésért, de ha valakinek van egy kis ideje...
hablaty
 
 


Vonalzó próba...

Kép
hablaty
 
 


Szia Hablaty!

Luca nagyon édes!!! :D
jó, hogy ilyen hamar hazamehettetek, mondták hogy elszámolták az időt?
És nyugodtan kérdezz csak, szívesen segítek, és gondolom a többiek is!
Na nézzük csak: :D
Szopi:
Luca teljesen rendben van, :D Anna is ilyen sokat aludt, és ezek szerint bőven van tejcid, és Luca ügyesen szopizik, ha máris 90et eszik. Azért ezzel vigyázzatok, mert a babának attól is fájhat a hasa, ha túleteted, de annak alapján amit elmondtál,
rendben van! :) Jól gondolod, valószínűleg elég neki a 10 perc egyenlőre.
És jó, hogy ilyen jó alvó. Ez is utal arra, hogy jó a tejed, és jól lakik tőle, így jól is alszik. Éjszakai evések is rendben vannak, Anna is valahogy így evett.
Ne kínlódjatok, és ne idegeskedjetek, a szopi legyen nyugis, és ahogy Luca növekszik, egyre éberebb lesz, és hosszabb ideig is fog szopizni. ha gond lenne, azt úgy is látnátok a havi súlymérésnél, hogy nem gyarapszik! :wink:
Mellszívó:
Először nekem sem jött több pár cseppnél.
A fejésről tudni kell, hogy annyi tejed termelődik, amennyit a baba igényel. A fejéssel plusz tejet tudsz csinálni, tehát ahhoz, hogy szopi után tudjál fejni, folyamatos fejésre van szükség, és folyamatosan növekszik a lefejt mennyiség. fejni lehetőleg szopi után 10 percen belül kéne, mert akkor még él a tejleadó reflex, és könnyebb lefejni a maradékot.
Érdemes kitartóan fejni, mert vannak olyan időszakok, amikor a babák hirtelen fejlődési ugrásban vannak, és nem elég nekik az addigi tejmennyiség. Amíg megnő a tejci, addig jól jön a közben lefejt tejecske!
És teljesen normális, hogy fáradt vagy! Pihenj annyit, amennyit tudsz, használd ki, hogy Luca ilyen jó alvó baba! :D Később úgyis többet lesz fenn, és a pihenés kell a tejtermeléshez is!!! :wink:
Remélem tudtam segíteni, és ha van még valami, csak kérdezz! :)

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

A SZoptatás témához sokat nem tudok hozzátenni sajnos: császár után alig indult meg a tejem, kevés volt és rossz minőségű (vizes). A fiam folyton éhes volt........4 hónap kínlódás már muszáj volt tápszert is adni mert állandóan üvöltött szegénykém, tök kajás volt mindig. :( Szóval ez nem nagyon ment nekem.

Petramama: tényleg nagyon drága. De nem ennyire.......egy adag 28.500 ft. LEgalábbis én annyiért vettem az elsőt. A másodikat még nem váltottam ki. Nem is tartják sok gyógyszertárban csak rendelésre pont az ára miatt. Jó húzós. Főleg mivel háromszor kell beadatni :( . Ha meg tudjátok engedni anyagilag szerintem oltasd be mindenképpen a nagylányodat!!! Csak jót teszel vele. Beszélgettem erről már a kisfiam háziorvosával, és a gyerekgyógyász doktornéni is mondta, hogy sok kislányt oltanak 12-13-14 éveseket. Csak hát tényleg elég húzós ára van. Bár a három oltást fél év alatt adják be 3 különböző hónapban tehát végülis, nem egyszerre kell kiadni ezt a sok pénzt:-)
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Előre is elnézést kérek: csak nagyon felületesen olvastam vissza, jó sokat írtatok, aminek örülök, mert volt már itt hosszabb pangó időszak...

Hablaty!

Luca csodálatosan gyönyörű kislány, micsoda hajkoronája van Neki is!!! :) :) :)
mázlista vagy az alvással, nekünk most rendeződött valamelyest, már kicsit többet tudunk pihenni, kevésbé vagyunk zombik :wink:

csak a lakás ne szaladna!!! ezt nehezen viselem, lassan újra kell segítséget keresnem, tavaly áprilisig volt egy néni, aki járt takarítani-vasalni heti 1x, de mikor terhes lettem, megváltam tőle, mert kényelmetlen volt egy idegent kerülgetni, ahhoz kicsi a házunk :roll:

de már lassan nincs vasalt ruhánk, úgyhogy be kell adnom a derekam a párom unszolására, bármennyire nem akarom...

és Maya sok időmet lefoglal, ha nyűgös napja van, szinte csak Vele foglalkozom, gyakran még délben is pizsamában :roll:
a fejés is időre történik, napi 4x, így tudok neki napi 300ml tejet biztosítani, ez nagy szó, mert a többieknél még ennyi sem volt ,
kevés a tejmirigyem :( , de most van egy szuper elektromos mellszívóm (Medela)

fürdetővödör: Mayácska imádja!!! :) :) :)
ezért általában abban fürdik, szeret lebegni benne, szerintem a méhen belüli életére emlékezteti :)
kicsit nehezebb mosdatni benne, de megéri :)

Telkiben tényleg szinte mindent adnak: hálóingek, betétek, eldobható bugyik, pelenkák, popsitörlő, babaápolási cuccok, és a bébit nagyon szép ruhácskákba öltöztetik :)

múlt héten mentünk vissza babaszűrésre, Maya teljesen rendben van, szépen fejlődik :) :) :)
Ricz doktornő melegen ajánlotta a rotavírus elleni vakcinát, amit a mi dr-nőnk feleslegesnek tartott, de mindenképp be fogjuk adatni a pneumococcussal együtt...

Ti milyen oltásokat adattatok be a kötelezőkön kívül??

én azért látom szükségesnek, mert Melissa minden nyavalyát hazahord az oviból, most is épp beteg :( :(
két hét ovi után :roll:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!
Mindjárt írok normálisan, de előbb ki kell adnom a mérgem, mert felrobbanok!! :evil: :evil: :evil:
Képzeljétek, ki kellett ma mennünk pár ruhát venni a kicsinek, mert elég kevés van. Felhívtuk a nagyszülőket, hogy etetés után, bevállalják-e Lucát. Volt bőszen sértődés korábban, mert 2 hétig nem akarunk látogatókat, megmondtuk, hogy ne haragudjanak, de nekünk kell összeszokni, berendezkedni arra, hogy hárman vagyunk, stb plusz ugye influenzajárvány van - végül a kórházból hazafelé bevittük a kicsit, megnézték. Most gondoltam ez jó alkalom, tudunk vásárolni, ők meg kicsit babázhatnak, Luca úgyis alszik. Megkérdeztük, mi a program, van-e vendég... na, otthagytuk, mire visszaértünk már ott voltak rokonok :evil: :evil: És amikor mondtuk, hogy hát azért... akkor az volt a válasz, hogy "de nem betegek!" Mondtuk, hogy most nem, persze, és holnap?? Most mondjátok meg, én vagyok a hülye?
Macmam, Peni és Sheila, köszi a válaszokat, jó hogy itt vagytok :) Nekem is elektromos Medelám van amúgy, akkor kitartó leszek, bár eddig 4 fejésből lett vagy 10 ml... :lol:
Én az oltásokról egyenlőre nem tudok semmit, hol lehet enek utánanézni?
Na megyek, mert éhes a kiscsaj, itt egy mai alvós kép róla:
Kép

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty!
Micsoda alvó kis angyal!!! :D Csodaszép!!! :lol: Anyüsékra no comment... az enyémek ma vigyáztak először Titire, ami nem akármilyen teljesítmény így 2 és negyed év után...
Nekem a kisfiammal kézi mellszívóm volt, AVENT, hát most elektromosra beruházunk az tuti, mert az ínhüvelygyulladás közeli állapot gyakorta előfordult annak idején. Én fejni általában azért fejtem, mert nálunk az éjjeli etetést a férjem vállalta be lefejt tejcivel, így többet tudtam aludni, illetve ha vendégek jöttek, szemérmes nőci révén, a fagyasztóból kikapott tejecske került a cumisüvegbe,.. Az én kisfiamnál semmiféle problémát nem okozott a cumisüveg/cici váltohatása, fél éves koráig szoptattam, de 4 hónapos korától már kellett neki tápszeres kiegészítés. A fejést az utolsó pillanatig csináltam, most talán azért kicsit lazábban veszem majd a dolgot, meglátjuk... :)
Az oltásokkal kapcsolatban minket is lebeszélt a gyerekorvos mindenről, mondjuk nálunk nincs nagyobb testvér, aki hazahozná fokozottabban a vírusokat, de idővel, mikor Titi már oviba megy majd (elvileg még 2 évigg maradhat itthon, ha van kedve) biztosan szükség lesz rájuk...

Voltunk ma 4D-s ultrahangon, már 2 és fél kiló fölött van a kiscsaj, ráadásul a feje és egyéb méretei alapján a számítógép 37-39 hetesnek saccolta. :shock: Szép nagy babó és mint ma kiderült, a kellemetlenségelk többségét az okozza, hogy őnagysága feje a szeméremcsontom mögött van beékelődve, a húgyhólyagomat sapkának használja, míg a feneke a bordáim mögé van beszorítva... :? így aztán magyarázatot kaptam az állandó pisilhetnékre és az egymáson gördülő, feszengő csontok kérdésére is... :evil: :D Szép pufi kiscsaj, a doki szerint hamarabb érkezik majd, mint várjuk, meglátjuk.
Ez komoly, hogy ennyi mindent adnak a kórházban? SZUPER!!! Bár bevásároltam már betétből, hálóinget meg sajátot terveztem vinni, sőt ha bírni fogok, inkább melegítőben leszek, mert azzal is csökkentem a kórházban lévő beteg vagyok érzést... :D Ez már kicsit pszicho, ugye? :D :oops:

Jó éjt indenkinek!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

Lányok! SZükségem lenne egy kis infóra. Olyanokat kérdeznék akik már szültek Telkiben. Szereném tudni,hogy mi az eljárás akkor ha netán koraszülés van valakinél. Azt tudom, hogy Telkiben nem lehet szülni a 36. hét előtt, ugye? De mi van akkor ha valakinél előbb beindul a szülés?? AKkor mi a protokol?
A másik amit kérdeznék, ha netán a picivel van gond, hová viszik? A Sotéra? Mert azt tudom, hogy valamelyik PIC-es korházzal szerződése van a Telki korháznak de melyikkel?

Írjátok meg ezeket legyetek kedvesek ha tudjátok a választ!:-)
KÖszi előre is!
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Hablaty!

El vagyok ájulva a kislányodtól, milyen gyönyörű!!! :) :) :)
Rokonok: na erre én is pipa lettem volna, teljesen igazad van!!!
ugye mennyi ruhácska kell?? :lol: :lol:

én bevásároltam már terhesen is, de utólag is kellett még egy csomó body, rugdalózó, hálózsák...

Bigike!

Akkor már nincs sok hátra :wink:
nagyon izgalmas!!
szerintem mindenképp vegyél elektomos Medelát, bár vettem volna már Melissánál is :(
szerintem melegítő nem nagyon lesz Rajtad, ha Te is sokat tartózkodsz az ágyban :wink:
a saját hálóing viszont jó ötlet, napközben én is abban voltam

Peni!

Igen, a SOTE-ra viszik!
36. hét után szülhetsz Telkiben, hogy előtte mi a protokoll, azt nem tudom :roll:
de miért ne húznád ki addig??

a SOTE-val egyébként tele a hócipőm, milliószor hívtam már a PKU labort, hogy megtudjam végre Maya PKU-szűrés eredményét, de nem veszik fel a telefont :evil: :evil:
a zárójelentésen az van, hogy a Budai gyermekkórházban kell érdeklődni a gyermek 3 hetes kora körül, na, ott sem volt egyszerű megtudni, hogy átköltöztek a SOTE-ra :roll:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!
Sheila: köszi a választ. És egy kérdés, mi az a PKU szűrés?? Tudom, hogy a Sotén nem veszik fel a telefont. Én ezzel a hpv gyanúval ott voltam, kétszer kellett menni. 4-5 napon át telefonálgatok mire valaki felveszi a telefont és ad időpontot.........amikor ott voltam az ultrahang előtt a kismamák tömött sorokban, ráadásul az uh a pincében van, az embernek az élettől is elmegy a kedve...........de azt mondták CSAK 2 órát kell várni egy ultrahangra... :( Elég kiábrándító.
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

A PKU szűrést pár naposan végzik, még mielőtt hazaengednek a H-ból (mikor már eszik a baba) , és az anyagcsere rendellenességeket hivatott kiszűrni.
Csak tudnám, hogy fogom így megtudni, hogy rendben van-e Mayácska? :roll:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Látom volt termés az elmúlt pár napban. :D

Hablaty! Szerintem örülj neki, hogy ilyen jól alszik Lucácska éjszaka. Nehogy felkeltsd enni. Inkább pihenj te is. Ő úgyis ébredni fog, ha megéhezik.
Én a nagylányomnál 2 hétig mértem, hogy mennyit eszik, aztán teljesen depressziós lettem a mérlegtől (jó, akkoriban még csak hagyományos mérleg volt...), volt, hogy evés után kevesebbet mért, mint evés előtt. Páromnak két hét után elege lett a mérlegelésből, és örökre száműztük a mérleget a gyerekszobából. Petránál egyáltalán nem mértem az evéseket, bár mindketten hosszan szopiztak 20-30 percet is. Hetente vittem védőnőhöz és ott megmérték, hogy egy hét alatt mennyit hízott, ez bőven elég visszajelzés volt arról, hogy eszik-e eleget. Az első három hétben pedig azt figyeld van-e elég pisis, kakis pelus.
Mellszívás: én egyáltalán nem tudtam fejni az evések után, bár nekem csak Avent kézi mellszívóm volt. (Lehet, hogy én is beruházok egy elektromosra.) Nem voltam soha egy nagy tejcsárda, de egyik lányom 8, a másik 10 hónapos koráig szopizott. Kiegészítést pedig 4 hónapos koruktól kaptak mindketten. Most már úgy gondolom, hogy nekem sincs elegendő tejmirigyem. De ha ezt a mennyiséget most is hozni tudom majd, akkor elégedett leszek.
A rokonoktól én is kiakadtam volna ilyen nyvalyás időszakban, amikor mindenki beteg és nem tudhatod, ah ma tünetmentes, akkor is éppen mit hordoz.

Peni! Köszi az oltásos választ. Szerintem még tavasszal beoltatom.

Sheila! Takarítónőn ne gondolkozz sokáig. Én is húztam halasztottam, de soha nem értem magam utol. Tartottam tőle, hogyan tudok elviselni egy idegent a lakásomban. Most hetente egyszer jön egy lány, aki kitakarít, meg kivasal. Sokkal jobban érzem így magam. Így is fel kell közben takarítani. Főleg fűtési szezonban sok a porcica. Gondolm ez másnál is így van.

Oltás ügyben nem tudok tanácsot adni, még nem igazán néztem utána, hogy egyáltalán mik vannak. Az biztos, hogy ahol nagyobb testvér is van, sokkal fontosabb beadatni a nem kötelezőket is, mert ők aztán mindent hazahoznak az oviból, suliból.

Bigike! Szép nagy babád van! Lehet, hogy idő előtt szülni fogsz? Mi pénteken megyünk UH-ra. Kiváncsi vagyok, hogy Pocaklakónk mekkora.

Ez a PKU szűrés elég röhejes így. Nem igaz, hogy Telki nem tudja elérni, hogy közöljék velük hivatalosan az eredményt és akkor nem kellene az anyukáknak órákat a telefon mellett tölteni. :(

Egyébként arra nem is emlékszem, hogy a közkórházi PKU eredményt én valaha is láttam volna. Ti megkaptátok a nagyobb gyerekeknél?

További jó hétvégét mindenkinek!

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok Lányok!

PKU: nem értem, hogy miért kell telefonon utánaérdeklődni?! :roll:
Mikor Annának nézték, azt mondták Telkiben, hogy ha van valami probléma, küldenek értesítést, amennyiben nincs, úgy nem küldenek semmit.
Sheila, nektek nem így van? :shock:
Telkiben mondták, hogy érdeklődj?

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

HÁt én nem is hallottam erről a PKU szűrésről. Elég gondos anyukának tartom magam de megmondom őszintén a JÁnost korházban amikor a fiam született szó sem volt ilyesmiről, vagy csak engem nem informáltak arról, hogy mi történik a gyerekkel...........már meg sem lep. :( . Ugyan minek avatnának be abba, hogy milyen vizsgálatot csinálnak végülis csak annyi közöm van hozzá, hogy az én gyerekem......
A takarítónővel kapcsolatban SHEILA a legjobb ha minél hamarabb intézel egyet! Több időd lesz a gyerkőceidre és legalább idegbajt sem kapsz, hogy fut a lakás. Én is most keresek új takarítónőt (a régi eltűnt mint szamár a ködben). Bár nekem nincsen kisbabám de sokat dolgozom egész héten, hétvégén meg inkább a fiammal és a férjemmel töltm az időt ahelyett, hogy a lakást csiszálnám folyton. Bár nagyon nehezen találok .......szeretnék olyat aki valakinek a valakije, tehát van referencia, hogy megbízható és alapos. Nem tudnátok esetleg ti ajánlani valakit? Én Érdi vagyok.
SHEILA: szerintem hívd fel TElkit,hogy hiába hívogatod a SOtét nem veszik fel a telefont, kérd, hogy segítsenek kinyomozni a vizsgálati eredményt. SZerintem ők hamarabb ki tudnák deríteni, nem beszélve arról, hogy most neked ezer más tennivalód van mint telefonálgatni.

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!
Köszönjük szépen a dícséreteket :oops:
Nem tudtam, hogy PKU-nak hívják, de ezt vasárnap este megcsinálták Lucánál is, most néztem a záróját, de nincs rajta semmi eredmény. 6 hetesen vissza kell mennünk a csípője, meg a ciszta miatt egy kontrollra, majd akkor rákérdezek.
Még mindig tündér-kisboszink van, képzejétek. Nappal továbbra is kelteni kell (bevallom, kicsit kényelmesek vagyunk, és néha megcsúszunk, a 3 órából lesz 3,5-4 :oops: -de ha éhes lenne, felébredne, nem? ) , éjjel nem ébresztem, de tegnap az este 10 után 2-kor, majd 6-kor kelt, és sosem sírva, nyekereg meg "beszélget", erre ébredek többnyire.
Az evésen már nem aggódom, egyrészt változó, és van hogy 25 percet eszik, ráadásul akkorákat kortyol :lol: a pelusa meg tán eddig egyszer volt száraz, és 10-ből 9-szer kakis is - hát akkor csak eszik eleget? És képzeljétek, a 24 órás összegyűjtésből most már 50 ml-t tudtam lefagyasztani, úgy örülök, meg kellett osztanom Veletek!!
Oltásokról hol lehet infót találni? Meg az is érdekel, hogy van olyan, amelyiknél előfordulhat durva mellékhatás, és ahelyett lehet kérni fizetőset... vagy fölösleges?
Peni: szerintem akkor nem mehetsz a Telkibe, hiszen én is ezért szültem végül itt. Más tészta, hogy elfolyt magzatvízzel mondjuk nem is mertem volna nekiindulni a 160 km-nek... Gondolom, mivel 36. hét előtt koraszülésnek számít, feltételezik, hogy különleges ellátás kell a kicsinek, és arra ott nincsenek felkészülve.

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty: Nagyon ügyes vagy, hogy ennyi tejcit tudsz produkálni Luca babának! SZerintem ne keltsd fel enni :) éjszaka pihenjen ő is meg ti is. Hidd el, sírna ha éhes lenne :) . Úgyhogy csak nyugi, biztosan szuperül csináltok mindent, a picúrkád meg jelezne ha éhes lenne, ne aggódj. Főleg mivel a pelusban is van "termés" azt gondolom, hogy semmi ok aggodalomra, eszik eleget!
Az én fiam folyton sírt mert állandóan éhes volt........szóval hidd el jelezne Luca baba ha nem lenne elég neki a tejcsi.

Én is ezt gondolom, hogy a 36. hét előtt nem lehet Telkiben szülni de hol lehet? Szóval hogy mi erre az esetre a B terv? Gondolom azért nem úgy van, hogy opsz elfolyt a magzatvíz a 35. héten akkor bemegy az ember valahová és megszül az ügyeletesnél..........vagy igen???
Peni

KépKép
peni
 
 


Hááááááááááááááát... szerintem de :cry: Szóval Neked kell, hogy legyen egy B terved. Én először a 27. héten, mikor elkezdtem vérezni, adtam hálát az égnek, hogy van itt dokim, aztán meg ugye most is... De mivel mindenképp jársz dokihoz, többnyire ők dolgoznak állami kórházban is, nem? És akkor ugyanúgy, mint én, őt hívod és hozzá mész, csak nem a Telkibe, hanem abba a kürházba, ahol a Telkin kívül dolgozik.

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty: igen, én is erre gondoltam, hogy akkor abba a közkorházba megy az ember ahol a doki dolgozik. Persze, nem tudom miért jár ezen az eszem, amikor a fiam teljesen egészségesen született a terhességem 40. hetében. Csak jár az agyam.........még van pár hónapunk amég várni kell a bébiprojekttel és annyit agyalok rajta, hogy mindenféle eszembe jut. Többek között ez is, hogy mi van ha......
Elhiszem, hogy hálát adtál az égnek,hogy van otthon is dokid, nem is tudom mi lett volna ha nincsen főleg így, hogy Luca ilyen gyorsan beindult.

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

na csak eljutok ide is, hogy visszaolvassak. Mostanában vagy puding vagyok, vagy Máté akasztja be a lábát olyan pózba, hogy kényelmetlen ülni.
Kíváncsi vagyok kivel mi van, már jó régen nem olvastam!

Kép
panda_maci
 
 


Na, ha tudnám, hogy hol tartottam. az a baj, hogy már olvasni olvastam egyszer, csak reagálni nem sikerült anno.

bigike: mikor mész vérvételre? mi 20.-án, és lesz már nst is :) már úgy várom! milyen volt a 4d? mindent láttatok? :D huh, még jó a rosszban, hogy popeszra huppantál!

ja, igen őssejt: a dobozt kihozták mint a villám, a szerződést is, de a csekket még mindig várjuk a virológiai vizsgálatokra, ha ma sem jön, akkor megint telefonálunk, ja és az a vicces, hogy egy köpésre van tőlünk a Bolgárkerék utca, jobban járnék ha bemennénk érte :) :)

petramama: igen, én is néztem, hogy köztünk sincsen sok nap különbség :)

jud: hű, ilyen sok kg lement amióta Dani megszületett? irtó édes lehet ahogy dumál!

peni: hát látom nem kapkodják el szokás szerint, hogy készen legyenek az eredmények /anno a sürgős vérvételem eredményére 5 hetet kellett várni, és kétnaponta telefonálni.../ megkaptad az első szurit? ó szuper hírek! már "csak" augusztusig kell kibírni ;) aztán szép vonalzód lesz!

mona: hozzátápi jól halad?

hablaty: most már otthon a kis család! nagyon örülök, hogy "mákos" voltál szülésnél :) ó, mennyi haja van! :) nagyon ügyesekt vagytok! a szopival és a fejéssel is! :D

macmam: van újabb fogacskátok? :) gratula a sikeres vizsgaidőszakhoz, és hajrá új félév :) nálunk ma indul, olyan fura, hogy nem tanítok, totálisan el vagyok varázsolva :) Anna már próbálkozik a kapaszkodós járással?! wow! aztán majd győzd utolérni /éni s 9 hónaposan skeráztam, anyuék meg utánnam :) /

sheila: fürdetővödör?! áá, nagyon jók a képek! megmutattam a vizilovat a férjemnek is :) még nem kaptátok meg a PKU szűrés eredményét! :O nem kapkodnak, és ha netalántán baj lenne...ááá.

én is kérdezek: szüléskor, ill. vajúdáskor mi van a lábamon? szoval bemegyünk, cucc lerak /gondolom a szobába/ és a szülőstáskába rakjam a papucsokat? /ilyen nagy problémáim vannak mostanában :) /
kérdés2: ez már altatás, tényleg jobb ha a baba lába a kiságyrácsához ér? /láb a lábhoz altatás néven emlegetik/
elolvastam a szoptatás c. könyvet is, most már csak a születés utánra kellene könyv :) pl. mikortól lesz napirend stb.

kérdés3: ti milyen gyakran fürdettek? nálunk iszonyat szar a víz, a mi bőrünk is nehezen bírja, klóros és vízköves szutyok. köldökcsonk leesés után gondolok egyelőre heti 1x fürdetésre, aztán majd felkúszni a minden másnapra. ez kevés vagy sok?

rota és pneumoc. mi beadatjuk majd ezeket, még a bárányhimlőn vacilálok, hogy jobb-e ha átesik rajta /de akkor meg kicsiként kell, főleg, hogy Máté fiú, kell az unoka :D :D /

hú, ne ijesztgessetek a 36. hét előtti szüléssel! már csak pár napot kell Máténak bent kihúznia! /jól be lettünk fosatva ugye a multkor/ bár jelét nem adja annak, hogy őkegyelme ki szándékozna jönni, marhára jól érzi bent magát :) meg még csak kupacokban állnak a cuccok, amit bevinnénk. valamit még akartam, de szita az agyam, ez is új feature nálam, ja és csomókban hullik a hajam, a körmeim meg iszonyatosan erősek, szóval megint van valami változás. melltartót pl. nem viselek el magamon, kis kannáim vannak :) de remélem még a 37. hétig kihúzzuk, egészen belejöttem a kanapén való időtöltésbe :)

Pusszantás Mindenkinek!

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!


Judit!

Neked is milyen gyorsan telik az időd!! :shock:
Boróka: gyönyörű neve lesz a kislányodnak :) :) :)

PKU: Anno Melissánál is levették a győri H-ban a hazamenetel előtt, de egy szóval sem mondták, hogy érdeklődjek,
és az eredményt sem kaptam kézhez, természetesen...

józan paraszti ésszel azt gondolom, ha baj lett volna, csak értesítettek volna :roll:

Macmam!

Maya zárójelentésén olvastam, és Ricz dr-nő is mondta, hogy a Budai Gyermekkórházban érdeklődjek, a telefonszám is rajta van a papíron...természetesen hiába hívtam a megadott számot, napokon keresztül :evil: ...aztán a központos mondta, hogy jan. elején elköltöztek a SOTE-ra...ott kértem a kp. számon a PKU-labort, kapcsoltak egy (mint kiderült másik) labort, ahol csak annyit mondtam, hogy szeretném megtudni a kislányom vizsg. eredményét, máris letorkollt a nővér, hogy " szülőknek telefonon nem adunk felvilágosítást! :shock: " megkérdezte, hol csinálták a vizsgálatot, mondom: Telkiben, "akkor főleg nem! :shock: :evil: "
aztán kederült, hogy ők nem is a PKU labor, végül kegyeskedett megadni a melléket, ahol azóta sem veszik fel a telefont :evil: :evil:

a végén még személyesen kell odamenni Győrből, és rájuk borítani az asztalt... :twisted:

takarítónő:: hát az enyém valakinek a valakije volt ( egyik barátnőm anyósának a testvére) de nagyon nem vált be :roll:
szerette a piát, a bolond Párom meg mindig öntött neki egy pohárka vörösbort a vasaláshoz :roll: , aztán takarításkor tört-zúzott, több kárt csinált, mint amennyit fizettünk neki :roll:

egyszer pl. leverte a felmosó nyelével a szauna aromapárologtató tartályát és nem is szólt :evil: , úgy vettük észre, hogy folyt a víz belőle, mikor bekapcsoltuk :roll:

sokáig vaccilláltam, hogy küldjem el, nagyon kínos volt...én nehezen tudom kiadni v.kinek az útját :( ...ezért is tartok most tőle, megint keressek valakit, bár égetően szükséges volna...

B-terv:: nekem az lett volna, hogy bemegyek a győri H-ba (amit nagyon szerettem volna megúszni) és szülök valakinél :shock: ,
itt orvosom sem volt...bizony, volt egy-két éjszaka a huszon-hetek vége felé, mikor majdnem elindultam :roll:
gondolom baromi kedvesen fogadtak volna a telkis leleteimmel...
Fenyőházinál még a közkórházban sem szülhettem volna, mert Bp-ig kellett volna eljutnom...hála a JóIstennek végül sikerült Telki :)

Nektek is sikerül majd, ne is gondoljatok arra, hogy előbb megindul a szülés!!!
nem szabad az ördögöt a falra festeni :!:

Hablaty!

Te állati szerencsés vagy Lucácskával :)
szívesen cserélnék Veled egy-két éjszakára, míg kialszom magam :(
nem szoktam irigykedni senkire, de most Rád nagyon :lol:
elkiabáltam fentebb, hogy már többet alszunk :?

nem az a gond, hogy Mayácska még kétszer eszik éjszaka (az nem annyira gáz, mert többnyire eltelik 4 óra)
de az annál inkább, hogy etetés után másfél-két órán keresztül nyekeg (fészkalódik, mindenféle fura hangokat ad ki) így nem tudunk aludni mi sem :(
Párom szerint ideje lenne hozzászoktatni a kiságyához (most köztünk alszik :oops: ) a kiságy is karnyújtásnyira mellettem...


egyébként irtó édes, rengeteget mosolyog, gagyog, kommunikál velünk :) :) :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Panda!

Neked sincs már sok vissza :) :) :)
tényleg óriási gondjaid vannak :lol: :lol:

nekem egy Hello Kittys vastag zokni volt a lábamon a szüléskor (nagyon fázós vagyok alapból, stressz helyzetben meg pláne)
és a papucsom, amit akkor vettem fel, mikor a vizsgálóban átöltöztem a kórházi hálóingbe...a többi cuccomat addig kipakolta a Párom, mikor megkaptuk a szobát

fürdetés:: először mi is úgy gondoltuk, hogy pár naponta fürdetünk, mert még várandósan láttunk egy riportot a Fókuszban, ahol azt állították, hogy jobb úgy ( még negyedik gyerteknél is milyen tanácstalan bír lenni az ember :lol: )
aztán a gyerekorvosunk azt mondta, hogy jobb naponta, mert nekünk is jól esik, ha megfürdünk és tisztának érezzük magunkat, és a picik már várják is a szertertást, készülnek rá...így mi naponta fürdetünk...bár Mayácskát nem nyomja el a fürdés, inkább felpörög tőle :roll:

a többi gyerekem bealudt fürdés után...

na, lépek fejni, majd vasalni, bár addigra tuti felkel :?

ja, és Melissa is itthon van a héten, még náthás, ezért nem viszem a tökéletes gyógyulásig...hát, húzós hetem lesz :roll:

légyszi, sajnáljatok :wink:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila: Az anyja picsját az ilyen bunkó és kiégett nővérnek. Bár én is kaptam anno hideget-meleget, amikor a tanfolyamon benyögtem, hogy mi a Telkit néztük ki, hogy ott szülnék. (Több kismama is volt.) Miért kell ennyire irigynek lenni?
zeldácska
 
 


Sziasztok!

Fürdetés: én naponta fürdettem SOmát. Ma már azt gondolom nem fürdetném naponta csak két naponta. Amikor megszületett bennem fel sem merült, hogy nem kéne naponta fürdetni, nekem alap volt, hogy mivel mi is fürdünk, őt is fürdetjük. MOndjuk ebben az időben az egyik babás fórumon sokat dumáltam egy lánnyal aki svájcban élt, és ő azt mondta, hogy ott az a szokás, hogy a kisbaba fél éves koráig 3 naponta fürdetnek utána 2 naponta. Azt mondta, hogy a gyerek bőre nem bírja ezt a mindennapos áztatást, és a fürdetőszerek sem tesznek jót, szárítják és irritációra hajlamossá teszik a baba bőrét. Én akkor ezt nem nagyon hittem........és vadul fürdettem minden este. De pont úgy mint Mayácska az én fiam is megélénkült a fürdéstől és nem tudtuk utána órákig elaltatni. :( A bőrével akkor nem volt semmi gond. Most van......iszonyú száraz és borzasztó érzékeny. Most jött meg Telkiből az allergiateszt (a Ricz doktornő mondta hogy csináljuk mert nagyon fura a bőre) az szerencsére negatív de csak egy speciális omega 3-6 zsírsavas fürdetővel fürdethetjük és minden este ugyanilyen termékkel testápolózzuk. HOgy ez vajon összefügg-e azzal, hogy picinek nyakra főre fürdettem, nem tudom. Ha lesz még egy gyerekem csak 2 naponta fogom fürdetni, azt gondolom............a "kényes" részeket persze naponta. :)

Sheila: elhiszem, hgoy marha fáradt lehetsz. Emlékszem amikor SOma volt ilyen pici mi a párommal olyanok voltunk mint a zombik, 2 évig napi 2-3 órákat aludtam, volt olyan hogy mellettem ordított a fiam én meg bambultam magam elé nem is hallottam, hogy sír........szóval tudom, hogy ez nem egyszerű, de olyan gyorsan telik az idő, ma már csak szép emlék a sok átvirrasztott éjszaka. :)
Te Sheila, ami ezt a PKU eredményt illeti, nincsen pesti barátotok vagy ismerősötök aki el tudna érte menni?? Én időnként a hpv-s ügyből kifolyólolag írkálok a Sote II. topikban, olyan tök helyes anyukák vannak ott is, akik oda járnak terhes gondozásra, szerintem még ők is elhoznák a leletet és elfaxolnák vagy feladnák postán ha megkérnéd valamelyiket. Szerintem mi is megtennénk ilyen esetben. Max köszönetképpen küldsz valamit a kicsijének.........még mindig egyszerűbb mint neked érte jönni!

B terv: megmondom őszintén ez a b terv nem valami jól hangzik. Mármint hogy bemenni a legközelebbi korházba és szülni az ügyeletesnél.............
Bennem emiatt és a PIC miatt felmerült a SOTÉS szülés mostanában, hogy ilyen jók a tapasztalataim. De olvasok ilyeneket, hogy ultrahangra 2-3 órákat várnak a mamák egy ilyen szürke pincében, ahová alig lehet időpontot szerezni, meg én nem vagyok pesti (nekem Telki sokkal közelebb van) és most járkáljak oda minden sz@rért.......a vérvételre is órákig kell várni éhgyomorra. Nem sok kedvem van hozzá............A doki tényleg állati szimpi volt, de ahogy az korház kinéz az élettől is elmegy az ember kedve. :cry:

Zeldácska: igazad van, én is utálom az ilyen reakciókat. De, sajnos az emberek már csak ilyenek. Bár nekem a SOtén nem tettek megjegyzést a telkis eredményre, de a kicsim háziorvosa tett már megjegyzést Soma telkis vizsgálataira, ami szerinte indokolatlan........nem mindegy neki, hogy az-e vagy sem, úgyis én fiztek érte! Nem is értem miért van ilyen kényszere, hogy véleményezze.

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Sheila!
Ez a csaj gyönyörű! És mekkora lett!!! Húzzátok otthon????? Remélem, mihamarbb "kinyekergi" magát és aludni is hagy majd benneteket....
Írtad, hogy Melissa gyakran összeszed ezt-azt az oviban. Nálunk is ez volt a helyzet Jankával a múlt télen, leszámítva, hogy ő még csak oviba sem járt... :oops: . Aztán ajánlottak egy szert, az a neve, hogy Ribomunyl és az csodákat tett. Ez egy immunerősítő szer (nem ellenkezett a homeos doki néni sem) és elég macerás a szedése, de nálunk (és aki ajánlotta, nála is) nagyon bejött. Szeptemberben jutott eszembe, hogy adni kellene, mikor elkezdett oviba járni és azóta egyszer kellett négy napra otthon maradnia. Szóval, ha gondolod, érdeklődj utána.
A PKU-nál nálunk sem kellett érdeklődni, azt mondták, hogy ha van valami, akkor értesítenek. K..... egészségügy :twisted: .

Peni!
A "B terv"-ről. Engem ez nagyon izgatott, mert zavart, hogy mi lenne, ha...... Aztán megkérdeztem a doki nénit és azt mondta, hogy ha van valami menjek ki Telkibe, aztán onnan ők irányítanak (ha meg úgy érzem, hogy nagy a baj, hívjam fel őt). Mielőtt Emília született, pont bementem ctg-re a kórházba és egy csomót kellett várnom, mert egy kismama balesetet szenvedett útban Telki felé, eltört a kulcscsontja és be kellett vinni a SOTÉ-ra. Na, ezt intézte mindenki. Én úgy vettem ki, hogy vannak "kapcsolatok", amik ilyenkor mozgásba lendülnek és "ajánlással" azért csak más beérkezni valahová, mint csak úgy beesni. Gondolom, hasonló a helyzet, ha valaki "koraszül".

Hablaty!
Luca nagyon édes, gratulálok hozzá. Örülök, hogy sikeresen átvészeltétek a dolgot. A látogatókkal kapcsolatban igazad van: én anyatigris voltam, le is haraptam volna mindenkinek a fejét ilyen esetben. De ne aggódj: az anyatej véd!!!!

Oltások: én nagy oltáspárti vagyok :oops: . Én mindennel beoltatom a csajokat. Szerencsére semmitől nem lett semmi bajuk. A bárányhimlőről láttam egy filmet és egy infektológus dokinő beszélt róla. Na, akkor elrohantam az oltást felíratni. Lehet, hogy 1000000 esetből csak egynél vannak olyan szövődményei, mint a filmen, de az az egy ne az én kölyköm legyen.
Elnézést mindenkitől, aki nem védőoltás párti, ez nem meggyőzés akart lenni, csak vélemény!!! :!:

Klári

jankica
 
 


Klári!
Varsányi doktornőnél szültél? MEg voltál elégedve vele? AMúgy is hozzá jársz nőgyógyászhoz vagy "csak" szülni mentél hozzá?
Engem is borzasztóan izgat a "B terv", hogy mi történik ha.........és persze szó sincs róla, hogy az ördögöt akarnám falra festeni csak nem akarom, hogy olyan történjen amire nem gondoltam. Inkább biztosítsam be magam ezerszer, minthogy egyszer történjen valami váratlan....
Én is oltáspárti vagyok.....bár az én fiam elkapta a bárányhimlőt mielőtt beoltattam volna, volt amire kapott oltást, magam is beoltatom ha arról van szó. Amit a háziorvos ajnálott annak utána néztem és volt amit megvettem......

Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!
Olyan nyomott napom van, rossz a gyomrom, a hasam is fájdogált, és jó kis hasmenés lett belőle most estére :( Ráadásul holnap lesz Anyukám válópri tárgyalása, innen többszáz km-re, ahova reggel 5-kor indulnak, Párommal együtt. Én meg még kicsit félek Lucával egyedül maradni, Ti nem voltatok így az elején? Meg azért is aggódom, ha összeszedtem valamit, nehogy ő is beteg legyen :(

Egyenlőre mi is össze-vissza fürdetünk, de mi alvás után, fürdés és aztán van kaja, így nem baj, ha füréskor felébred, utána a kajálásban úgyis elfárad :)

Sheila, nálunk is nyekereg Luca, de bevallom, én attól simán alszom :oops: :oops: Tudom, ciki... de napközben is nyekereg meg beszélget, és tudom, hogy nincs semmi baja. Amikor ébredek, akkor sem arra, hogy sír, csak "mondja" a magáét... akkor ránézek az órára, látom, hogy ja, 3,5-4 órája evett, na akkor keljünk. Meg néha tömködi az öklét a szájába, de ennyi.

Na, remélem nem szóltam el,pont most kezdett rá, már fél órája fekszik, most nagyon vörösödik a feje, nem tudom, mi lehet a baj :?

Ja, ne idegeljetek már ezen a B terven! :lol: Biztosan rendben lesz minden! És ha valami váratlan történik, akkor sincs baj, erre én vagyok az élő példa!

Ja, akartam mesélni még, hogy akkorát csalódtam a Telkisekben, persze tudom, hogy a titkárság nem minősíti, de ne tudjátok meg, hogy beszéltek velünk... A szülés másnapján hívtuk őket, hogy hát ez van, és közölték, hogy akkor ők azonnal ki is törölnek a nyilvántartásból, megszakadt velük minden kapcsolat, és intézzük az őssejtet, amire természetesen nem érvényes a kedvezmény, így kb 350 ezer ft lesz :shock: De olyan stílusban, mintha én direkt 35 hetesen akartam volna szülni, csak hogy velük kiszúrjak... Párom csak nézett (ő beszélt velük) , és nem is értette, mit követtünk el... Szóval olyan fura volt nekem, pedig aztán én akartam a legkevésbé itt szülni...

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty: de fura, hogy így viselkedtek a Telkiben...........velem nagyon kedvesek voltak mindig. Most is beszéltem velük telefonon kértem, hogy küldjék el a kisfiam allergiatesztjét, azonnal jött is emailen és nagyon készségesek voltak. Igaz én nem olyan ügyben hívtam mint te.........dehát akkor is, mit tehetsz te arról, hogy így alakult?? Fura!

Amikor hazavittük a fiamat egy hétig otthon volt velem a férjem, amikor első nap együtt maradtam a picúrral, szinte pánikban voltam, hogy úristen nehogy történjen valami!!!!!! De természetesen nem történt semmi :) minden nagyon rendben volt, és 2-3 nap után már teljesen rutinos csapatot alkottunk ketten is! Úgyhogy NO PARA!!! Minden oké lesz! Az mondjuk aggasztó, hogy hasmenésed van, bízzunk benne, hogy valami kajától van és nem vírustól.
Tudom, hogy nem kéne ezt a "B terv" dilit nyomni, főleg úgy hogy még terhes sem vagyok, de........olyan hülye vagyok, nem szeretem a bizonytalan dolgokat. Szeretem tudni, hogy mikor mi jön, mi várható....persze tudom, hogy semmire nincsen garancia az életben.....na mindegy, igyekszem abbahagyni a B terv őrületet :)

KépKép
peni
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: