Új privát üzeneted érkezett!

Wish,
á, nem aludt Barnus (nem Aliz :) ), már akkor felébredt, amikor betettem az ülésbe. Most viszont már szunyáznak, rögtön lecsukódott a szeme, ahogy ágyba került.
Az eredményedhez nem nagyon tudok hozzászólni, nem is emlékszem, nekem hogy volt, szerintem is menj el egy uh-ra az Istenhegyire...

Nálunk sztem úgy lesz a bölcsi, hogy apjuk hozza őket, csak az a gázos, h én vezetek, szóval vagy gyalogosan kell menniük vagy addig hajlandó lesz formába hozni magát (jogsija van). Bár a nagypapát is lehet, be lehet vonni, ő úgyis hozza-viszi a 13 éves húgomat az iskolába/ból. Meglátjuk, messze van még szerencsére. Legjobban úgy érezném magam, ha én is itthon tudnék dolgozni (közben gyerekek bölcsiben, oviban), és akkora a háztartási teendőket is be lehetne csempészni az időbe. De ez csak egy álom. Kicsit reménykedtem, h majd nem megyek vissza ugyanoda dolgozni, hanem akad valami szuper itthonról végezhető meló, de sajna nem történt semmi. Ugyanott folytatom, ahol abbahagytam
:( :)

KépKép
lili73
 
 


Wish
nekem sem lettek vmi fantasztikus eredményem sosem, de kb 1ezrelékes esélyek jöttek ki, úgy döntöttem ezen nem kell felhúzni magam....... Természetesen alig várom, hogy épen, egészségesen a kezembe tarthassam, akkor lesz minden biztos, de én így is próbálok arra gondolni, hogy biztosan minden rendben van.
Semmi hasszurkát nem engednék meg....

Most olvastam rendesen vissza - hol van az a Mária bababolt?

Lili
párod miért nem vezet?

Hasfotóm nincs, elégedjetek meg annyival, hogy terülök rendesen. Hasra, fenékre és combra rakódnak szépen a kilók. Nem így terveztem, de néhány nap zöldségvacsi után rájöttem, hogy terhesen ez nem megy nekem....

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma,

Mária babbolt: XIII. Visegrádi u.

Párom azért nem vezet, mert nincs gyakorlata (nem mer).

KépKép
lili73
 
 

 
 

:lol: :lol:

Na, csak kicsit nyafognom kellett és máris összeszedte magát a társaság!!! :D

Orsi!
nagy dícséret a rajzért! Ugye, hogy van miről beszélned, mindjárt mindenkinek érdekes lett. D
Egyébként akartam írni, hogy a bhrg-t is tőletek tudtam és bár mi soha nem voltunk, a barátnőmnek aki amerikában él, tudtatok segíteni, mert említettem neki, hogy itthon ilyesmi van, tőletek hallottam, és decemberben mikor itthon voltak akkor elvitte a kisfiát és kapott egy csomó feladatsort, amit kint is fog tudni csinálni és ha félév múlva nem tud hazajönni, akkor interneten segítenek neki tovább. Egyébként a kissrácnak a finommotorikával és az egyensúllyal vannak problémái.

Rajz.
Nálunk megy az irka-firka, először csak vonalakat huzogattak, mostmár megy a csigavonal. Egyébként együtt szoktunk rajzolni, én rajzolgatok nekik állatokat, napocskát, virágot, aztán később végig mutogatják a rajzfüzetet, nekem meg mondanom kell mi micsoda. Az utóbbi időben, kb 1 hónapja viszont nem sikerül semmit sem rajzolnom, mert rögtön összefirkálják. Ezt egyenlőre még nem tudom minek tudjam be, ilyenkor mindig megkérdezem, hogy kiszinezted? és akkor nagyon lelkesen bólogatnak...
A hóba is rajzoltunk bottal. Én próbáltam rajzolni, ők meg mindig eltörölték, úgyhogy a vége jó kis rohangálás lett. :)

Egyébként apa mondta, hogy ő sem volt egy rajz világbajnok, amíg a többi gyerek mappája tele volt rajzzal addig neki egész évre összesen 2 rajza volt. Pedig ovónő anyósom. :)

beszéd
nálunk még mindig ufó nyelv, nagyon ráfogni se tudom, hogy na most ez ezt a szót jelenti. De imádom ahogy forgatják a nylvüket a szájukban, néha úgy érzem kiesik a szájukból ahogy magyaráznak. :D
Meg azt vettem észre, hogy a szavak dallamát utánozzák. Bár ma a Maja a bogyó szóval próbálkozott, ez kb így hagzott bdzso. Próbáljátok kimondani... :P

Wish!

Pont akartam javasolni, hogy Hajdu drnőhöz menj el!

Pompi!

Visszérről, majd küldök privit, nem akarom a társaságot traktálni vele. Csak annyi hozzá, hogy leszedtem a kötést és úgy néz ki, mint akinek péppé verték a lábát, meg lett egy elég mély sebem. Majd csütörtökön meg is kérdezem a dokit, hogy hogy is van ez, műtét metszés nélkül, de égési sebbel??? Bár tájékoztatott, hogy előfordul... :?

Aanda!

Gratulálok a gyakorlatodhoz! Az állás interjúhoz meg drukkolok. Szerintem, ha nem kérdezik, akkor azért ne vágd rögtön az arcukba, hogy van 2 gyermeked, de ne tagadd le, mert szerintem ha a tudásod miatt vesznek fel, akkor nem érdekli őket,( azért egyre több helyen hallom, hogy nő barát munkahelyként hirdetik magukat), ha meg a gyerek miatt nem vennének fel, akkor az első betegség után úgy penderítenek ki, hogy a lábad sem éri a földet.
És neked se lesz annyira stresszes, ha rögtön az elején tisztázni tudjátok mire számíts.

Lili!

Sajnálom, hogy így jött ki a bhrg kezelés. A tanulságot levontad belőle.
Te amúgy közalkalmazottként dolgozol? Rugalmas munkaidőt nem tudsz beiktatni?
Egyébként már én is végig gondoltam, hogy hogy lehetne megoldani majd a bölcsit ovit.
Ha pestre kell bejárnom, akkor apa viszi-hozza a csajokat, ha gödöllőn el tudok helyezkedni akkor nekem is van esélyem, hogy időben hazaérjek.

Zsebi!

Boldog születésnapot! :D


Kanada:
Köszönjük szépen a gratulációkat.
Ez egy féléves ösztöndíj. Guelphi (Torontótól kb 1 óra) egyetemen postdoc. állás. Valószínű a hosszabbítás is. Egyenlőre úgy vagyunk, hogy a félévre készülünk, aztán ha jó és lehet maradunk, ha nagyon gáz akkor spuri vissza.
Meg reméljük a vízummal is minden oké lesz és nem amiatt kell maradnunk.
Apának valószínűleg kevesebb szabadideje lesz, mint itthon, úgyhogy nekem kell majd összeszednem magam. Jelenleg bevagyok parázva amiatt, hogy nem bírok megszólalni angolul, a nyelvvizsgám óta nem angoloztam.
Itthonról próbáljuk meg majd intézni a dolgokat, úgyhogyha valakinek van ismerőse, ötlete... minden segítség jól jön.
pl repüléssel kapcsolatosan is jól jönnek majd a jó tanácsok.
Aztán úgy próbáljuk rendezni az információ halmazt, de még nem körvonalazódott semmi. Még várjuk a fogadó prof visszajelzését is, és akkor már többet tudunk.
Ja meg ránkjött, hogy úristen meleg cuccot kell venni. Elrohantunk a decathlonba meg a hervisbe, aztán végülis én vettem magamnak egy hótaposót, de ezenkívül meg rájöttünk, hogy úgy is ott derül ki, hogy milyen cucc kell, meg a csajok méretét is nehéz kisakkozni, így majd ott veszünk. :wink:

na, de elég belőlem ennyi.

és még annyi, hogy nem csak a probléma megoldás miatt jarok erre, hanem a csapat miatt!
puszi mindenkinek!

katyerina
 
 


Emma :)
Mária bababolt: http://www.bebibolt.hu/bababolt/index.php

Nnna, közben beszéltem a dokimmal, meg a szuperjófejszinténnőgyász nagybátyámmal (akinél Balit szültem). Szóval szerintük ne aggódjak, de azért a korom miatt afp után genetikai tanácsadás és erősen javallott amniocentézis. :?
Szóval most nem aggódom, és barátkozom az amniocentézis gondolatával. :roll: A CVS-ről sajna már időben lecsúsztam.
Ja, nagybátyám szerint annyit ér ez a vizsgálat, hogy lehet hogy ha egy nappal késöbb csinálják, akkor totál más az eredmény.
Mondjuk annyiból jó az amnio, hogy akkor biztosat tudunk és ha valami fatális véletlenből kifolyólag tényleg Edwards szindrómás(*) lenne, akkor megszakítható a terhesség, ha meg bármi más élettel összegyeztethető fogyatékossága lenne, az úgysem érdekel, attól megszülöm és felnevelem, de leaglább fel tudok rá készülni.
De az ösztöneim azt súgják, hogy nincsen semmi baja ennek a gyereknek, csak szeret ijesztgetni. Holnap meg kérek időpontot Hajdú doktornőhöz. És felhívom a sejtbankosokat is és elmegyek az eredeti angliai leletért, hátha elírás az eredmény, mert nekem nagyon fura, hogy ez az érték negatív leletnek számít. És akkor legalább Ikeázok is egyet :)



(*) mint utána olvastam, az Edwards szindrómás magzatok 95%-a méhen belül meghal, a maradék 5% meg általában nem éri meg az 1 hónapos kort :( Egyébként kb. minden 3000. terhességnél fordul elő

wish
 
 


Wish, nem akarok okoskodni, de most mi bajod az eredménnyel? Tudom, én a másik véglet vagyok, és nem szúratnám magam hasba, csak akkor, ha valós veszélyét látom annak, hogy beteg a baba. Persze, a barátnőm is így indult neki, hogy milyen szupi lesz és megnyugtató, ha az amnión azt mondják, hogy minden okés. És neki SEMMI oka nem volt a korán kívül (36 éves volt), amiért elment, mert a négyes teszt eredményét akkor még nem tudta. És utána, mikor meghalt a magzata, jól meg is tudta 3 hét múlva, hogy teljesen egészséges volt. Nem ijesztgetés, de amíg a vetélés kockázata 1-2 %, a Te esetedben a beteg magzat kockázata ennek a tizede. Én 1:400ra sem szúrattam magam, és igen negatív az eredmény, mert kicsi a kockázata egy beteg magzatnak. A másik, miért nem csináltatsz még egy tesztet? Teljesen más eredményt fog adni, hátha megnyugszol (amit írtam, nem mindegy melyik nap, nekem egy hetes csúszásom volt, neked is lehet simán, hisz spontán baba). Tudom, könnyű mondani, hogy nyugodj meg, és nehéz megtenni, de még annyira időben vagy minden vizsgálathoz, ami kockázat nélküli. Egyébként meg ha az a vélemény, hogy a négyes teszt haszontalan, minek csinálják??? :shock: No jó, abbahagyom, mielőtt valaki lenyom, mint a bélyeget, hogy túlokoskodom. Csak biztatni szeretnélek, a jó oldalát nézdd az eredménynek!

dkata
 
 


Sziasztok

Zsebi
Nagyon Boldog 2. Szülinapot Eszternek és Balázsnak!!!!!!!!!!!!!!!

DKata
mennyi idősen mit kell tudnia a gyereknek - igaz hogy ez nem BHRG-s
de azért szerintem jó könyve
Jane Kemp és Clare Walters: agytorna játékos intelligenciafejlesztés gyerekeknek (több mint 200 szórakoztató, fejlesztő játék)
igaz én sem erőltetek semmit, pl. Ákos még csak irka firkákat rajzol, de nála már az is nagyon nagy eredmény, hogy pl. a múlt héten egy délelőtt fél óra alatt festett 13-15 festményt, volt ami színes volt, volt ami csak 1 színű, de végre rajzolt-festett, és persze ezek is csak vagy egyenes vonalakból vagy úgymond kígyókból állnak!
Ákos inkább apjával a garázsban szeret DOLGOZNI!

Wish
szerintem az Istenhegyire gyorsan kapsz időpontot!
én Áronkával akartam Hajdú Krisztinához eljutni, de a magánjában csak kb. 4 hét múlvára adtak volna időpontot, hiába mondtam, hogy az nekem már késő, így mentem a Mágus tanácsára az Istenhegyire, mi itt Dr. Gaszonyinál voltunk, Mágus azt mondta, hogy ő is nagyon jóóóóóóóóóóóó!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Wish, először is, nyugi, nekem totál szar eredményeim lettek és leszartm, Hajdu drnő szt minden rendben, akkor minden rendben van.
Ja nekem az afp is szar lett, ezzel sem foglalkoztam.

és Mágus is ezt mondta nekem, hogy ha a Hajdu drnő (Gasztonyit is említette, ahogy Erikának) ezt mondja, akkor rendben van :lol:

Zsebi, boldogságos boldog 2. szülinapot a gyerekeknek!
Vendég
 


Katyerina
köztisztviselő vagyok, rugalmas munkaidő kizárt, max. annyi, h túlórázni sose kell. Viszont van jó kis szombati ügyelet egyszer egy hónapban.

Wish
Én megértem, h szúratni akarsz, mert én naggggyon beszari vagyok, és mindig csak a biztosra szeretek menni. De a többiek elég jókat írtak.

KépKép
lili73
 
 


lili73 írta:köztisztviselő vagyok, rugalmas munkaidő kizárt, max. annyi, h túlórázni sose kell.


tv szerint és elméletben :evil:
én még elképzelni sem tudom, hogyan oldom meg a bölcsit szeptembertől...két nagymama 100 km-re innen, itt egy rokon sincs :cry:
Vendég
 


Wish,
nekem azt mondták, hogy 2 héttel előbb telefonáljak, ha Hajdú doktornőhöz akarok menni. Egyébként a 18-as triszómia az olyan betegség, aminek a jeleit észre lehet venni UH-on vagy épp a 15. héten? Én nem tudom, de esetleg ezt is érdemes lenne megkérdezned, mert lehet, hogy a 18. héten érdemesebb ezt nézetni - tényleg nem tudom, csak okoskodom...
Most olvasom, hogy még írtál... Figyi, az amniot mindenkinek javasolják biztos, ami biztos alapon. Én nem mennék, Olivérnél se mentem, alá is kellett írnom egy papírt, hogy nem egyezem bele, és olyan bunkók lettek velem, mintha ezzel nem is tudom milyen szemét állat lennék! Ráadásul ez tényleg nem rossz eredmény, szerintem gondold át!

Orsi,
nagycsoportban (suli előtt ) ált. altatják még a gyerekeket napközben? A tesóm lányáéknál úgy tudom akkor már nincs altatás, iskolai felkészítő foglalkozások vannak.

Lili,
én nagyon irigy vagyok, hogy a párod otthon dolgozik, hú, mit nem adnék én is, ha apa is így lenne - de erre sajnos egyelőre semmi esély! Mi a munkája- ha nem titok?

Emma,
basszus, én is eszem, mint állat, és már 3 kilót híztam! :( Azt remélem, hogy olyan gyorsan lemegy majd a szopival, mint Olivérnél! :D

Katyerina,
engem is érdekel a visszeres dokid, lehet, hogy nekem is szükség lesz majd rá!

Kata,
lenyom, mint a bélyeget.... hihi :lol: :lol: :lol:
20140901102739
 
 


Hunci,
kivételesen ez tényleg így volt nálam, nem emlékszem, h kellett volna túlóráznom.

Hajni,
párom műfordító (franciából).

KépKép
lili73
 
 


hajni777 írta:Orsi,
nagycsoportban (suli előtt ) ált. altatják még a gyerekeket napközben? A tesóm lányáéknál úgy tudom akkor már nincs altatás, iskolai felkészítő foglalkozások vannak.

itt igen, meg szerintem minden vegyes csoportban, sima csoportban nem tudom, mi van

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katyerina :D
ennek örülök, hogy volt, akinek segítség volt. Nekem is van egy ismerősöm, aki Franciaországból jár hozzájuk, hasonló rendszerben.

Nekünk a BHRGnél hatalmas előrelépés, hgy Máté is bekerült a súlyosan akadályoztatott kategóriból a normálba, ráadásul nem is aljába.
A teszt 88 pontos, tavaly 30 pontot csinált, idén 67et. (54 a normál kategória alja), ráadásul úgy, hogy a bilaterális koordinációs gyakorlatokon még mindig elhasal, ott még mindig az akadályozatott kat. ban van, bár tavalyhoz képest (akkor 8 pont) sokat fejlődött (most 21 pontja lett, 22től van a veszélyeztetett kat, 27től normál)
így nem kell itthoni torna - ami nagy könnyebbség. Levi éves kontrollja is megvolt, 88ból 78 pont, nem sok kivetnivalót találtak a mozgásában :) Lilivel hétfőn lesz a kontroll.
Idén még járnak tornára, aztán jövőre nem tudom mi lesz (mármint köv. tanév, szeptembertől), mert imádnak járni, szeretik, büntetésként élnék meg, ha nem mehetnének. Lehet, hogy a heti 1 órát meghagyjuk, mivel apát úgyis meg kell látogatni :) :) (meg akkor ősztöl maradhatna a síelés is mellette, mint pesti program)

és ami a pontokon túl a lényeg, hogy tényleg sok változás van. Persze sok ebből az érés, ami amúgy is megtörtént volna, de kialakultak azok a hiányzó alapmozgások is, amik torna nélkül maguktól nem tudnak kialakulni.
(egy példa a fejlődésére. Tavaly mikor elkezdtük a 45 perces torna ca. 7-8. percében hasalt el, hagyta el magát, hogy ő aztán nem bírja, nem csinálja, hagyjuk békén, most a 45 percet szülői jelenlét nélkül csinálja végig, ráadásul sokmindenben elsőként. Levihez is sok tekintetben felzárkózott)

na, és akkor Levi rajza. (vicces, mert ő sem nagyon rajzolt, kb. októberben kezdte emberfejjel, és most itt tart)

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hogy miért fejjel lefele tette be nem tudom :evil: :evil: :evil: nálam nem így volt :roll:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Nagyon cuki cicák! Nagyon ügyes Levi! És persze Máté is, amiért így behozta a lemaradást! Már én is várom a "szeánszot", valaki meg tudná írni, miket kérdeznek, hogy összeírhassam, mit mikor csinált? MErt nekem ennek utána kell néznem, mert nem nagyon írtam, csak emlékeim vannak, azt meg frissíteni kéne előtte...

dkata
 
 


Kata :D
mi Lilivel hétfőn megyünk, akkor tudok bármit is írni. A fiúk más korosztály, teljesen más a vizsgálat is.
kérdések:
- forgás, mászás, állás, járás
- szopott-e
nem tudom :oops: 1 éve volt, más nagyon nem rémlik.

de szerintem nem kell nagyon készülni rá előre.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Érdekes dolgokat írtok a fejlesztésekről!
Enyémek még csak firkálgatnak,igaz,ők nem ülős fajták.

Wish,
én sem szuratnék!

ovi:mindenhol vegyes csoportok vannak már,aki nem akar aludni,nem kell neki,csak csendben kell lennie.Az iskolába menőkkel külön foglalkozik az óvónő délelőtt.
Jól körül kell nézni,mert sok ovi-bölcsi 5-ig nyitva van,és a mi bölcsint már reggel 5-kor nyit!

Meló sikerült!!!!
Holnaptól el kell járnom 2 hetes tanfolyamra,ami ingyen van(!),utána vizsga és alkalmaznak is!Hát nem tudom,hogy mennyit fogok keresni,mert OTP-ben leszek biztosítási ügynök,élet-és lakásbiztosításokat kéne kötni.DE!Nem kell vállalkozó igazolvány hozzá,rendes bejelentett munkahely,nem kell hétvégén dolgozni,kapok táppénzt,szabit!És a gyerekeimet sem kellett letagadnom,mert ismeri a nő a szüleimet,és tök rendes volt velem!Egyenlőre nem kellett semmit sem aláírnom,mert a tanfolyam után még simán visszaléphetek.Még nem mondok fel a multinál,megpróbálom magamat kiíratni táppénzre,mert jövő szerdán már mennék kéne dolgozni 3 napon keresztül napi 12 órában! :evil:

Andi
Kép
aanda
 
 


Aanda

ez nagyon szuper, gratulálok. Helyileg ott végeznéd a munkát az OTP-nél? Neked kell vevőket toboroznod? Az nagyon jó, hogy alkalmazott leszel, s nem váltatják ki veled a vállalkozóit.
A fiaid szednek vitamimnt? Én Most Olikának multivitamin szirupot adok, 1200 ft, gyógyszertárban vettem, mert ő is sokszor taknyos.

Zsebi

nagyon boldog szülinapot kívánok a gyerekeknek, képeket rakjál, amint tudsz.

Lili

a receptet a receptesbe felteszem.
A férjed tud fordítani a gyerekektől? Biztosan nehéz lehet, hisz nagyon kell koncentrálni.
Én is azt hiszem mindig, hogy épp most a legaranyosabb Olivér, s mindig egyre aranyosabbnak látom.
Ez, a másfél éves időszak még sokkal jobb, mint 1 éves korában. Olyan aranyosan dumál, hogy megzabálom. Odajön hozzám, közel hajol, és az arcomba mondja a halandzsa nyelvén vagy 5 percig, és mutogat közben, danna, dabda, bannya, hoppá húha stb. és ezt folyamatosan, nekem ez tetszik mostanában a legjobban.

Wish

én sem mennék el amniora, főleg nem ezzel az eredménnyel. nekem a dokim anno azt mondta, hogy 1:50 -nél kell esetleg elgondolkodni, ennél jobb eredménynél nem kell vele foglalkozni.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsebi
Gratulálok a szülinaposoknak!

Csak panaszkodni jövök. :cry:
Enyém gyerek elromlott! :evil: Idáig napközben aludt 1.5-2 órát, pár napja egyszerűen nem bírom elaltatni. Forog az ágyban, gyűri maga alá a kispárnát, én már szunyálok, ő nem. :twisted: :twisted: Ez a napközbeni kis időm is elúszott. Most is itt játszik, csak aludni ne kelljen. Pedig álmos. Ötletek?!
Help!!
(Részben én vagyok a hibás, az ünnepek alatt borult a napirend, és nem tudom visszaszoktatni.)

Kép
petyaanya
 
 


Anda
Gratulálok az álláshoz!

Orsi
Én is ilyen cicát tudok rajzolni. :lol:

Kép
petyaanya
 
 


Zsuzsi, segíts már nekem légy szíves... írtam emilt, hogy mit szeretnék kérni. Köszi!!!! :lol:

dkata
 
 


petyaanya írta:
Én is ilyen cicát tudok rajzolni. :lol:


én is :lol:
Vendég
 


Aanda! Gratulálok az álláshoz!

Petyaanya! Altatod a gyereket, vagy lefekteted aludni? MErt nem mindegy, szerintem az altatás egy idő után nem jön be... Magától kell elaludnia... enyém gyerek is tiltakozik mostanában, de nem foglalkozok vele, aludni kell és kész. Én beteszem a kiságyba, mindig is így aludt, és lefekszik beteszi az ujját a szájába és alszik. Ja, és adok neki egy kisautót, mert azzal alszik, nem állattal. :shock: :lol: Mostanában Ő is randalírozik, torkaszakadtából ordít, hogy anya, ilyenkor visszamegyek, megvígasztalom, sokszor csak az a baja, hogy nem kéri a kisautót, és nem akarja kidobni az ágyból, hanem én tegyem le a polcra.
Szóval szerintem első lépésben magától aludni kellene megtanítani, a saját helyén... És olyankor nincs játék, ha tudsz, sötétíts be. Jobb ötletem nincs. Soha nem próbáltam az altatást, nálam kezdettől letesz és alszik volt, ehhez az egyhez meg a szopihoz ragaszkodtam következetesen.

dkata
 
 


Én meg ilyen cicát se tudok rajzolni, csak cicafejet, az állattestek mindig nagyon otrombák lesznek nálam. :lol:

dkata
 
 



Anda :)
Gratulálok az álláshoz :)

Petyaanya :)
Én lenyomtam Balázst. 1-2 gázos hét volt, aztán kb két hét amikor sírva ugyan de jött aludni, ha mondtam és pár napja szó nélkül megy be a kiságyba ha modnom, hogy alvásidő van. (Azaz ma inkább a földön akart aludni a szivacson, de kb egy perc múlva rájött, hogy az ágy kényelmesebb és szépen bemmászott :) )
A lenyomást úgy értsd, hogy betettem az ágyba és nem hagytam felkelni akkor sem, ha sírt. Mindig visszafektettem. Volt, hogy egy órát tartott így míg elaludt, de szép lassan visszaállt a rend.

Kata :)
Balázs se állatozik, semmi nem kell neki még egy fakocka sem és még az ujját sem szopja :shock: Néha megrágja egy kicsit fejvédő kötőjét, de kb ennyi.
Mondjuk én benn vagyok nála, amíg el nem alszik és amikor már tényleg az álom kerülgeti, akkor mindig kéri, hogy simizzem egy kicsit a hátát.

Minenkinek köszönöm a véleményét, sokat segít a gondolkodásban :) Pár újabb telefon után némileg nyugodtabb vagyok, bár teljesen nyugodt majd akkor leszek, ha megszületett és egészséges.

Szóval felhívtam azt a géndiagnosztikai központot ahol ezt a tesztet csinálták és az Istenhegyi Géndiagnosztikai központot is. Először az istenhegyivel sikerült beszélnem, de nagyon rendesek voltak a másik helyen is, mert felírták az adataimat és visszahívott a nő amikor ráért.
Az istenhegyin egy biológussal beszéltem, aki iszonyatosan RENDES volt (megérdemli a csupa nagybetűt, annyira). Végigkérdezte az összes adatomat meg a mért értékeket és beírta az ő rendszerükbe, ami lényegében ugyanazokat az arányszámokat adta. Kérdezte, hogy van-e értelme megsimételni, de azt mondta, hogy nincs. Ő azt mondta, hogy bár ez nem egy jó arányszám, azért emellett is kicsi a valószínűsége, hogy Edwardsos lenne. Azt mondta, hogy ha nagyon gyorsan biztosra akarok menni, akkor ők hétfőn megcsinálnak egy korionboholy biopsziát (kösz, ezt IS szeretném elkerülni...), annak egy hét múlva megvan az eredménye. Egyébként meg azt javasolja, hogy a 16. héten csináljam meg a négyes tesztet, meg menjek el Hajdú drnőhöz genetikai UH-ra és ha azok alapján nincs baj, akkor szerinte kár aggódni a továbbiakban. Be is jelentkeztem jól mind a kettőre :)
Emelett előkereste Balázs adatait és összehasonlította a mostaniakkal (mondom, hogy nagyon rendes :) ), és azt mondta, hogy neki feltűnő, hogy a már múltkor is nagyon alacsony volt a Papp-A értéke és most is az, előfordulhat, hogy egyszerűen ez nálam alkati dolog. Balinál a szabad bétaHCG volt magas, ami viszont lehet a lombik miatt, és lehet hogy most a spontán miatt alacsonyabb. Illetve azt is mondta, hogy mivel véreztem a terhesség elején, az is okozhatja rosszabb eredményeket. Egyébként ők is csinálnak amniót is és Hajdú drnő csinálja, és egy hét múlva van annak is eredménye. Na, arra még nem jelentkeztem be ;)
A másik helyről a nő is a 16. heti plusz teszteket javasolata (csak persze őnáluk, nem az istenhegyin ;) ) és ő is azt mondta, hogy ha a genetikai uh-on minden rendben, akkor nincs miért aggódnom az Edwards miatt.
Mind a ketten azt mondták, hogy az Edwards annyira durva fejlődési rendelleneségekkel jár, hogy az tuti látszik az UH-on.
Szóval igaziból most nincs más, mint várni a további eredményekre és ha minden ok lesz, akkor azt hiszem hanyagolni fogom az amniot, bár az a dokimnál tuti egy óriási feketepont lesz. Szóval majd meglátjuk...
Egy dolog miatt végeztetném el, akkor ha nem derülne ki egyértelműen, hogy egészséges a baba, akkor inkább szeretnék biztosat tudni és ha beteg, akkor megszakítani a terhességet (itt most az edwardsról beszélek, azt hiszem én egy downos babát képtelen lennék elvetetni, ők teljesen életképes életvidám emberek). Igaziból nem is magam miatt, hanem Balázst nem szeretném annak kitenni, hogy esetleg megszületik betegen a testvére és 1-2 hónap múlva meghal.

És most vágom a centit a vérvételig meg az eredményéig :D

wish
 
 


Kata :)
A BHRG-n Balázsnak különböző inkább manipulatív feladatokat adott a hölgy. Mozgatni csak a labdázást szeretett volna mást nem, de lehet hogy azért, mert miközben beszélgettünk Balázs bőszen kúszott-mászott a teremben a különböző tornaeszközökön.
A feladatok meg testrész és képmutogatástól kezdve a tárgyak elduásásán-megkeresésén keresztül formabeillesztésig minden félék voltak.
Pontszámot nekem nem mondott, csak a végén mutatott egy táblázatot, ami szerint a beszédben el van maradva Bali :roll:, de minden másban kb a 2 éves szintet teljesítette (19 hónaposan voltunk). Gondolom Bálinttal is hasonló eredményt kaptok majd.
A végén mutatott egy pár gyakorlatot az esés közbeni tartásának a fejlesztésére (azért mentünk, mert akkoriban soaktt esett hanyatt és mindig beverte a fejét is), meg mondta, hogy nem kell, de ha van kedvünk elmehetünk tornára vagy vizitornára, de mind a kettő nekünk tök alkalmatlan időpontban volt.

wish
 
 


Wish, én komolyan nem értem... :shock: Akkor engem a sokkal rosszabb eredménnyel miért nem küldött senki amnióra? Mert amikor Bálint született, még csak 34 és 11/12 éves voltam? Két hétre rá töltöttem be a 35öt. Ha pár nappal idősebb vagyok, elküldenek? Ez hülyeség.
Remélem, Hajdú doktornő teljességgel megnyugtat, meg a négyes teszt is. Hány nap is van addig? Csak hogy veled kalákában én is vágjam a centit... :lol: Nagyon szorítok, nagyon izgulok értetek, nem lehet semmi baj! Szupertesója lesz Balinak, csak győzze majd lenyomni (mint a bélyeget). :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Wish, köszi szépen! Én azért viszem, hogy ne megállapítsák, hogy beszédben le van maradva (amit tudok), hanem segítsenek rajta. :lol: Másik, nekem a mozgásában is van ami "nem tetszik" (futásnál kibillen, nem ugrik, nem hajlít térdet, csak ha mondom). Remélem itt már megmutatja a testrészeit, mert a Gekkóban nem mutogatta. :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Orsi,
micsoda profi cica! :D Én egy egyenes vonalat se tudok húzni, úgyhogy ilyen cicust mégúgyse! :lol:
A tesóm lányáéknál is vegyescsoport van, de akik suli előtt vannak, azokkal külön foglalkoznak és nincs alvás. De hülye vagyok, mert a Te fiaid még biztos nincsenek közvetlenül suli előtt... :oops:

Lili,
enyém apának nincs ilyen irányú tehetsége, úgyhogy ez a meló nálunk nem jöhet számításba! 8) :lol:

Wish,
nahát, tényleg nagyon rendi volt a csaj! Én is így döntöttem volna! :D A 18. hetire már én is bejelentkeztem, csak azt sajnálom, hogy előbb nem tudom meg a nemét - nem mintha számítana, csak tök kíváncsi vagyok! Megyek ugyan a dokimhoz, de azon a gépen majd csak a 30. héten látunk vmit... :? Mikorra kaptál időpontot?

Anda,
nagyon ügyes vagy, hogy van meló! Szurok, hogy jól menjen!

Kata,
az én fiam is mindig odahurcol vmit lefekvéshez, van, hogy a puzzle-ket és szorongatja a kis kezében. A másikban meg a kutyája - ő állandó alvótárs, meg néhány pici takaró. Úgyhogy meg vagyunk pakolva! :lol: Ha megyünk vhová, visszük az összes pekvancot neki! :lol: Egyszerűbb volt, amíg cumizott, akkor csak az volt...

Petyaanya,
nekem nincs ötletem. Én az ágy-átszoktatásra próbálok felkészülni...
20140901102739
 
 


Köszi az ötleteket.

Kata
Amíg "kicsi" volt, magától elaludt, aztán mikor kivettük a két középső ágyrácsot, na, azóta kiszalad utánam a szobából. Kénytelen vagyok mellette feküdni míg elalszik, ha azt akarom, hogy napközben aludjon.
Viszont most már 20h-tól alszik. :D

Kép
petyaanya
 
 


Hajni :)
Az egyik ikres ismerősöm gyerekei is 4-5 állattal, takaróval alaszanak fejenként. Ha mennek valahova egy külön zsákban viszik az alvótársakat :)
Február 16-án megyek UH-ra, az még nagyon messze van, addig lesz egy a dokimnál is (9-én), de ott sem valami szuper a gép.

Kata :)
Február 2-4 között (h-sze) kell menni a vérvételre és péntekre lesz meg az eredmény. Az UH 16-án lesz.
Egyébként maga a kombinált teszt eredménye nem indokolja az amniót, a dokim a korom miatt propagálja annyira. Nos persze az ő két szép szeméért nem fogok elmenni rá, de remélem nem rág be nagyon rám, ha úgy döntök nem megyek el.
Balázs sem ugrál, ha mondom neki, hogy ugorjon, akkor picit kinyomja magát lábujjhegyre, ha meg mondom, hogy gugolásból csinálja, akkor csak simán feláll. A Pöttöm Pankában a trambulinon már ugrálgat néha, de magától nem.
Az mit jelent, hogy futás közben kibillen?
Én csak azt látom, hogy sután fut. De nem szereti ezeket a nagymozgásos dolgokat. A motorral is csak sétál, a többi gyerek háromszor végigmotorozza a sétányt, mire mi eljutunk a feléig. A múltkor meg a labdafürdőben kétségbesetten terpesztett és próbálta úgy tenni kezét-lábát, hogy ne kelljen betennie a labdák közé. Ha nem sajnáltam volna, biztos nagyon röhögök, mert annyira édesen bénázott. Így is kinevettem egy kicsit :oops:

wish
 
 


Petyaanya
tegyétek gyorsan vissza a rácsot :D

Z-nek is vannak tiltakozósabb időszakai, de mivel az ágyból nem tud kijönni, néhányszor feláll, aztán abbahagyja. De most szuper időszak van, ahigy lenyeli az utsó falat ebédet, mutat a szobája felé, mindja hogy "csicsi", és vidáman megy aludni :D

Wish
én megmondom őszintén, nem is tudom, mi az Edwards, de úgy döntöttem, nem is olvasok utána. Nálunk csak a Down nem jó, de én is úgy vagyok vele, mint te, hogy nem vetetném el, ha kiderülne. Szerintem tök jó döntéseket hoztál, és próbálj minden rossz gondolatot elhessegetni!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kata

írtam az emilre

Kép
zsuzsi73
 
 


Kata

írtam az emilre

Kép
zsuzsi73
 
 


Petyaanya :)
És nagyon sokáig kell benn lenned nála, amíg elalszik? Mert Balázsnál általában ez 10 perc, annyit még kibírok. Próbáltam, hogy olvasok közben, de azt nem hagyja sajnos.
De szerintem ne aggódj, ha következetesen viszed aludni, elöbb utóbb belenyugszik szerintem. Azért kell még nekik a napközbeni alvás. 3-4 éves gyerekeket már ismerek, akik nem alusznak napközben, de azért ez sem gyakori.
Meg ahogy jön a jó idő és többet lehet kint lenni, az is jobban lefárasztja majd őket szerintem és könnyebb lesz az altatás (nálunk az esti elalvás csúszott el kb egy órát a télen).

Emma :)
Nekünk Balázsnál volt rossz a Down (1:1800), de a genetikai UH után ott is megnyugodtam. Nálatok sem lesz semmi baj :) Tudod, csodababák :)
Ne aggódj én sem néztem nagyon utánna az edwardsnak, elég annyit tudnom, hogy nem életképes vele a gyerek, nem akarom feleslegesen stresszelni magam mással is.


A megnyugodásról meg annyit, hogy tegnap két részletben sikerült 3 órát aludnom, de most is felkeltem, mert egy órája csak forgolódom, hiába vagyok tök fáradt. Úgy látszik az agyam még nem állt le teljesen a támáról. :twisted:

Na, ma én írtam tele az oldalt :oops:

wish
 
 


Wish! A kibillen és sután fut abszolút szinoním! :-) Olyan kis szögletes. Bálint a trambulinon se ugrál, annyit sikerült elérni, hogy taposni meg trappolni már tud, és hajlít, ha mondom hogy most ugrunk. :lol: Akkor szorítok, először koncentrálunk a február elejére!

Petyaanya! Szerintem is rácsot vissza! Nekünk csak akkor van kiszedve a rács, ha játszunk. Egyébiránt a kiságy az rácsoságyként funkcionál, és bár ki tud mászni, hálózsákban még nem (Ádám abban is kimászott :lol: ).

dkata
 
 


Wish

te mikor fekteted le este Balázst?
Nálunk 2 órát csúszott a télen az esti elalvás ideje :cry:

Viszont én is olyan szerencsés vagyok, mint Kata, még soha nem altattam Olivért.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :)
Fél 9 és 9 között kerül ágyba, mint eddig is, csak amíg nyáron kb 10 perc alatt el is aludt, most általában még egy órát viháncol alvás helyett. Szerencsére este a férjem altatja ;)
Erre mondom, hogy szerintem majd a több levegőn levés és szaladgálás jobban lefárasztja megint ha jobb idő lesz. Ma délelött egy órát voltunk kinn, délután meg egy felet. De megmondom őszintén, hogy ha délután nincs kedve lemenni én nem erőltetem és maradunk otthon. Így persze kevésbé fáradt és nehezebben alszik el, mint amikor nyáron délután is lenn voltunk még legalább két órát.
Igaziból persze szerencsére már nem kell altatni, csak igényli, hogy benn legyünk, míg el nem alszik. Általában egy mese, vagy 1-2 dal van altatónak és utánna már csak a "tessék vissszafeküdni és aludni". Legalábbis én így csinálom, és a férjemnek is ezt modnom, de szerintem (amennyire kihallatszik) ő nem ennyire szigorú.
Viszont terv szerint a tesót egyből az önálló elalvásra szoktatjuk, mert ezt Balázsnál jól eltoltuk sajnos.

wish
 
 


Sziasztok Lányok!
Végül mind beleestünk a hányós virusba :shock: :cry: Én még mindig nem vagyok 100.
Alig győztelek visszaolvasni Titeket!
Hajni!
Nekem Dezsővel nagy szerencsém, hogy favorit minden gyereknél, igy problémamentesen megusztuk a szülés körüli távollétet. És most is az van, hogy nagyobb probléma, ha Apa megy fürdeni egy este, mint mikor én megyek énekkarra.
Katyerina!
Még mult héten kérdezted... Az én Lukum is kimászik már egy ideje a rácsok tetején, de nem vettem ki a középső rácsokat. Az elalvás muszáj "keretek" között történjen, most az van, hogy megvárom a lélektani pillanatot, mikor már nagyon álmos, és akkor 2 perc, addig Mellette maradok, ujabban fogjuk egymás kezét
:shock: És délután nem hagyom aludni 1,5 óránál többet, ha este le akarom fektetni időben, ez Emese miatt muszáj, aki másnap oviba megy, annak 8-kor alukálni kell. Érdekes, hogy a 2 nagyobb soha nem akart kimászni alvás helyett, elég volt rájuk szólnom, hogy most alvás van. A kicsi meg már pattanna is fel ha hagynám.
Wish!
Szerintem is bizhatsz Hajdu dr-nőben, a Mágusunk nekem is azt mondta, pedig nagyon el akartak küldeni amnióra, olyan öreg voltam. Én nem hiszem hogy elmennék hacsak nem lenne valami nagyon rossz eredmény. Kata barátnőjének története hátborzongató, és én is ismerek olyan babát, aki az amnió áldozata lett. Vagyis anyát.
Zsebi!
Boldog szülinapot kivánok a kis 2 éveseknek! Én emlékszem, mikor Harcika azt irta, valaki most nagyon boldog aki már régóta várja ezt a percet. :D
Orsi!
Én meglepődtem ezeken a rajzokon! Ilyet tud egy négyéves??? Nekem nem sikerült ennyire vinni 40 év alatt!

Lányok, miért gondoljátok, hogy a nagyobbacskákkal nem történik "semmi"? Dunát tudnék rekeszteni a mulatságos jeleneteinkből, amit a másik topicban rendszeresen meg is teszek. Én egyszerüen élvezem, amik történnek velünk, nem is tudok betelni Velük, mi minden este Dezsővel részletesen végigvesszük a nap aranyköpéseit, és naplóba másolom amiket irok Róluk. Nem azért mert épp az enyémek, de vég nélkül tudok beszélgetni anyukákkal csak a gyerekekről, és itt csak azért nem teszem, mert látom, hogy itt egy kicsit elmegy a topic más irányba. De meg kell valljam Nektek, hogy százszor jobban érdekelne, hogy kinek mit rosszalkodik a csemetéje, mint hogy milyen ruhába öltöztetitek! Bocs hogy most ez kitört belőlem, de én ezért "hallgatok" mikor jönnek a nextes rendelések :oops: :lol: Közben meg lemaradunk az élet fontos dolgainak gyermekeink általi megvilágitásáról pl. Mert attól, hogy Emese óvodás lett, én egész délután hallgatom ám, hogy mi is történt az oviban, már a találkozás pillanatában rákezdi és mondja-mondja, nem hagy ki semmit, szóval a távollétünk ellenére mindenről értesülök. Nincs itt beszürkülés kérem szépen!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Lili,
Hát igen, kicsit átalakultak az alvási szokásaim. Mostanában délben alszom a gyerekekkel 1-2 órát, aztán mikor este lefektetem őket, szintén 1-2 órát, aztán fent vagyok 11-től kb. 2-ig, mosogatok, fürdök, netezek, (TV-zni még nem volt időm).
Takarítás: ne is mondd! Rendrakásban bajnok vagyok, egész nap folyamatosan pakolok. Takarítani csak részletekben tudok. Tegnap fürdés előtt/közben került sor a fürdőszobára, ez éjfél körül volt. Ekkor jött el az idő, mikor már nem bírtam nézni a kádra lerakódott piszkot. Napirenden volt decemberben, hogy felvegyünk-e egy takarítónőt, de nem tudtam rászánni magam. Mondom, az olyan furi, hogy valaki itt matat a lakásomban. Én valahogy szégyellném magam, hogy más tesz rendet utánam. Úgyhogy marad az éjféli portörlés és kádsikálás!
Mikorra tervezed, hogy visszamész dolgozni?
Van egy 13 éves húgod? Az igen! Mennyi van köztetek?
Bíztasd a párodat vezetésre! Én 10 év kihagyás után (csak annyi órát vettem, amennyivel a vizsgát összehoztam) 10 órával formába hoztam magam simán.

Ha már a filmekről beszélünk…
Nézi valaki a „Vásott kölyköket” ??? alias „Donna játszóháza” – a’sszem a Zone Clubon vagy valami hasonlón megy. Három család beköltözik a zűrös gyerekeivel egy házba, ahol egy pszichológus csaj megfigyeli őket, és 6 napja van rá, hogy helyrehozzon olyan gyerekeket, akik pl. nem hajlandóak semmi mást enni, mint csokit, vagy leK-zzák az anyjukat. Még csak részleteket láttam, de most fel van véve egy rész, alig várom, hogy hozzájussak…

Hajni,
„várjál” – aZzztamindenit!

Aanda,
Reggel 5-kor nyitó bölcsi? Úúúh, szegény gondozó nénik! Neked vajon hányra kell majd járni, ha te is ott dolgozol majd?
Gratula az állás miatt! Ilyet lehet, hogy egyik helyen még be vagy jelentve és már a másiknál dógozol?

Wish,
De irigyellek az olvasásért! Én még csak egy 6 lapos könyvet tudtam nekik végigolvasni, a többi mesével mindig magamra maradtam (gyerekek már rég máshol matatnak, mikor anyuka még kíváncsian lapozgat, hogy mi lesz a mese vége :oops: :roll: )
Az is jópofa, hogy már vannak kedvencek! Én nagyon kíváncsian várom, hogy mik lesznek azok!
A TV-ben is, a Jim Jam-en pl. az egyik nagy kedvenc az Igloo-Gloo, tudjátok a fókák. Nahát engem attól először a hideg rázott! Mindig csak úgy emlegetem, hogy a "buta fókák"!
Fú, nagyon profi volt az állásinterjús szöveg! Le is mentettem. Majd felolvasom nekik, ha megyek. 8)
Az ugrálásra enyimgyerekek úgy éreztek rá, hogy fogtam a kezüket és együtt ugráltunk. Meg persze a kanapé rugói is sokat segítenek. Bár ott már ordíbálok, hogy azonnalgyereleee!
Csak mond Hajdú dr.nő valami megnyugtatót! Na, el is mesélem, nekem mi volt vele. Engem a dokim az életkorom miatt elküldött a Klinikára a genetikai tanácsadásra, ahol az UH-ból azt tudták kihozni, hogy a fiam fejében (ááá, nemtom leírni rendesen) valami hajszálerek nemjól vannak, vagy mi – persze valami orvosi műszót használtak rá, hogy ne is értsem. Na, én erre totál rosszul lettem. Elmentem a Hajdú dr.nőhöz, aki azt mondta, hogy ezt nem is érti, hogy minek írták le, mert amúgy is úgy vannak a hajszálerek minden magzat fejében. Úgyhogy kérlek, látogasd csak meg a dr.nőt!

Most ahogy mesélitek, hogy másfél-két órát rajzolnak, meg mesét hallgatnak, tényleg kezdek gyanakodni magamra… A férjem aszonnya, ne vegyek annyi játékot a gyerekeknek, mert azért nem tudnak egyvalamire figyelni. Szerintetek ez lehet? Én meg pont emiatt érzem úgy, hogy mivel nem köti le őket hosszan semmi, pont azért kellenek a játékok. Ördögi kör. Na hol bontsam meg? Persze ne képzeljétek, hogy elhalmozom őket, de amit hasznosnak és érdekesnek tartok, azt megveszem.

Orsi,
Akartam még kérdezni, te mit csinálsz a fiúk fejen levő anyajegyével? Ellenőrizteted időnként?

Kata,
Óó, simán felteszik az ilyen kérdéseket sztem a zállásinterjún! Persze gondolom nem ilyen direktbe, de rákérdeznek.
Te is egy helyen dolgozol jó rég óta ugye? Én is. Azé’ vagyok rosszul pont, mert majd nekem is házalnom kell magammal…Már most rosszul vagyok ettől a „nézzétek, milyen szuper vagyok”- dumától. Én magamat is utálom dícsérni, sztem olyan természetellenes, nem?

Rajz:
Húha, kezdem szégyellni magam… Nálunk úgy megy, hogy leülünk a ceruzákhoz, anya maga elé húzza a színezőt, gyerekek meg kicsit firkálgatnak, aztán megunják. Nem gondoltam, hogy mutogatni kéne nekik a formákat… Kéne?

Katyerina,
Nevettem, mikor leírtad, hogy hogy beszélnek a lányok! Érdekes lehet!
Mennyire parázol attól, hogy itthon maradnak a barátaid-rokonaid? Könnyen ismerkedsz?

Petyaanya,
Nálunk Bencsi a forgolódós meg dumálós. Egy idő után nem reagálok rá, és akkor veszi a lapot és bevágja a szunyát.

Emma,
„csicsi”! Aaaz igen! :D

Down:
Szívmelengető, ahogy írtok róla, de a már meglévőkre is gondoljatok tényleg. Szerintem rettenetes teher az egy egészséges gyereknek, ha beteg vagy „más” gyerek van a családban!

Melcsi,
Lécci add tovább Emese ovis hétköznapjait! Most megkérdezném, melyik topicba írsz még, de rájöttem, hogy ezzel is most végeztem, hajnal 3-kor.
A nextes rendelésekbe én is jól belealszom! Brrr! (bocs)

Zsebiéknek
Boldogságos szülinapot! :D

KépKép
pompomlány
 
 


S.O.S
Bőrőmön apró, piros, viszkető pöttyök vannak! Kézfejemen kezdődött, aztán alkarom, most már a lábamon is van!
Bárányhimlős voltam, rubeola ellen beoltva.
Lehet olyan, ami árthat a babónak? aggódom!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma,
szerintem nézesd meg dokival, az a biztos! De mintha úgy rémlene, hogy nekem nem viszketett a rózsahimlő... Milyen lett a down-arányotok, hogy írtad nem jó?

Pompi,
na de éjjel fél 4-kor fönt lenni? :shock: :lol: Nekem is volt egy időszakom, amikor 5-fél 6 előtt egyszerűen nem tudtam elaludni- jó uncsi volt addig fönt lenni! Szerencsére elmúlt, bár így se lettem az a nyolckorelalvós... :roll: :D
Én láttam néhány részt a Vásott kölykökből, hát azok tényleg vásottak! :lol: Az enyém szerencsére nem ilyen! :D

Wish,
alvásnál nálunk ugyanez! :lol: Meg kell várnom, amíg elalszik. Azzal a különbséggel, hogy az esti alvásnál is csak én vagyok jó. Tegnap apa próbálkozott, de a lelkét kiüvöltötte szegény, aztán odafeküdtem melléjük én is, nem tudom, volt-e 2 perc, amíg elaludt... :roll: :D De sajna lassan kénytelen lesz megbarátkozni apával is... Terv kistesónál nálunk is, hogy letesszük, aztán magától alszik! :D

Lili,
észrevettem ám, csak elfelejtettem megdícsérni a képet a neved mellett! :D Kár, hogy nem nagyobb! :D

Melcsi,
enyém Cilu is odavan az apjáért, de alváshoz csak én kellek neki sajna. Ezt szokta meg. Én vagyok itthon vele, apja sokszor nem ér haza az alvására se, így jártam. Pedig tudom, hogy muszáj lesz most már apát is izzítani... Ide is írhatnál sztorikat a gyerekekről!
20140901102739
 
 


Rácsot nem teszem vissza, mert kb. fél méterre van a mi ágyunk és ha átmászik az ágy tetején, pont ráesik az ágydeszkára.
Van amikor kb. 10 perc alatt elalszik, van hogy 20-25perc. Ne csináljak semmit, ne is simogassam, csak legyek ott mellette. Nem ezt az időt sajnálom, hanem amikor már egy órája csak hempereg...

Melcsi, Pompi :D
Nagyon szeretem olvasni amiket írtok!! Tényleg, most hogy belegondolok, Eszter is "márkanév nélküli" ruhákban nőtt föl. :lol:
Kaptunk egy halom nagyon jó állapotban lévő használt ruhát, meg vettem pár újat is, és senki nem mondja meg, hogy nem mi koptattuk el.
Tudnék én is mesélni... Aranyköpések :) Eszter nagyon sokat beszél, énekel. Meg tudja valaki mondani, mit jelent: "fonyabokk"? :wink:

A fókás mesét eleinte én is idiótának találtam, de végülis nem is olyan szörnyű. Nálunk most a Némó a sláger, meg a Rexi kutya.

Kép
petyaanya
 
 


Meseolvasás:
nálunk napi 2-2,5 óra biztosan megvan összességében. Bartos Erika könyvek az abszolút nyerők + minden, amiben állatok vannak (paci az első számú kedvenc, kutya a második, de az összes többit is imádja

Melcsi
én még nem tudok akkora sztorikat írni, főleg nem dumcsizósokat, de a tieidet ide is átmásolhatnád, mindenki örülne neki!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Andi,
gratula az álláshoz!

Zsuzsi,
férjem egyáltalán nem tud dolgozni, mióta a gyerekek vannak. Éjjel próbál, meg fél órácskákat, mikor épp nyugi van.

Pompi,
akkor olyan vagy, mint a férjem, ő is elalszik mondjuk 11-kor, majd felébred 1-kor (közben díszkivilágítás), és nyomja a gép előtt 3-ig.
22 év van köztünk. Meg van egy nővérem is (3 év diffi).

Takinénin én is mindig gondolkodom, de ahhoz egyszer nagyon nagy rendet kéne tennünk, sok kis cucc itt-ott, a földön, a szekrény tetején. Egyszerűen nem férünk el, pedig még garázst is bérelünk, és oda tesszük le a babás cuccokat, amiket már nem használunk.
Hú, de nagy segítség lenne, nem merek vendéget hívni, mert szégyellem a lakás állapotát.
Vásott kölykökből láttam kis részeket még terhesen, de akkor még nem érdekelt annyira, most meg nincs időm rá.

Mindig bíztatom, de még ne szánta rá magát, úgy érzi túlságosan lehagytam.

Szept.-től mennek bölcsibe, ezt mondtam a mh.-emen. aztán majd meglátjuk, lesz-e helyük (vagy nem te kérdezted?)

Orsi,
ezek tényleg szuper rajzok!

Hajni,
aranyos vagy, köszi. Nem tudom, engem dícsérsz-e vagy Barnust, nekem el kéne mennem fodrászhoz, mert lassan olyan vagyok, mint egy banya.

Mesét mikortól érdemes olvasni? Biztos azt fogjátok mondani, hogy már most is érdemes. De egyelőre szépen elalszanak maguktól este, azért nem próbáltam még, csak egyszer-kétszer.

Esernyőkocsit tudnátok-e ajánlani olcsót, de jót, és olyat, ami Yarisban elfér hátul? Láttam olyat, hogy két szimpla kocsit összekötöttek valami kis összekötő alkatrésszel, és úgy lehetett egyszerre tolni az ikreket, de szétszedni is lehet, és akkor egyesével is lehet tolni. Ismeri valaki ezt?

KépKép
lili73
 
 


Lili, nekem is yaris van, egy a baj, túl kicsi a csomagtartó, a mi esernyőkocsink a suzukiba befért, aazt hittem, ide is be fog, de nem :cry: sajna amik meg kicsi e.kocsik, nekem nagyon nyominak tűnnek.Így a babakocsi elől van anyósülésen:cry:
Vendég
 


Melcsi :)
Én is bíztatlak, hogy írjál a gyerekeről :) A múltkor amikor volt idő beleolvastam a topikotokba, mivel én is már a 37 taposom, és nagyon jól szórakoztam a történeteken. Látszik, hogy ott is jó kis csapat van. Végül persze nem írtam, mert néha még ezt is nehéz követni.

Lili :)
Szerintem nagyon jó egy takarítónő, nekem sokáig volt, aztán pár évig nem és most szerencsére megint van. Sajnos a mostani nem vasal, de azért így is nagyon nagy segítség.
Az meg, hogy mi van szanaszét ne zavarjon, ezek hölgyek, akik takaírtani járnak edzettek a "rendrakásban". Igaziból persze nem rendet raknak, hanem rendezett kupacokat csinálnak, hogy ki tudjanak takarítani, de már attól is jobban néz ki a lakás :) A mostani, meg fel szokta pakolni Balázs szétszórt játékait a kanapéra, így ha le akarok ülni miután elment muszáj elpakolnom őket :) Mondjuk van amikor csak viszatesezm a szőnyegre :oops:
A kocsikapcsot azt hiszem ikerkapocsnak hívják. Talán Pompi használt ilyet... valaki használt arra emlékszem.
Nálunk van egy nő, aki az ikreit két külön kocsiban tolta mindig, egyik kézzel az egyiket, másikkal a másikat. Elég profin csinálta.

Pompi :)
Szerintem tényleg nem jó a sok játék. Ha nagyon sok van, akkor rakd el a felét és időnként cserélgesd őket. Így mindig lesz olyan, ami az újdonság erejével hat és elvannak vele egy darabig. Amivel meg már nem játszanak azt el kell ajándékozni.

Emma :)
Nálunk meg kutya mánia van, a második a cica. Minden va-va kell(ene) legyen. A tányér, a kanál, a pelenka. Már nagyon kreatívan tudom kitalálni, hogy kinek-minek mi köze van a kutyákhoz.

Hajni :)
Hehe, nálunk esti alatatáshoz csak Apa jó :D Sőt éjjel is ha felébred "apa-apa" van, úgyhogy én jó ideje nem kelek éjjel :lol: Eleinte zavart, hogy nem én kellek neki, de most már örülök, így többet tudok pihenni.

Iglo-Goo: Nálunk és a szomszédban is nagy sláger. Azt nézi Balázs, amíg lezuhanyzom reggel. Mondjuk neki kb ennyi a napi tv nézése, néha délután még megnéz egy kisvakondot vagy valmi más mesét DVD-ről, de nem szoktam neki bekapcsolni a Tv-t napközben.

Mese: Sokáig Balázst sem érdekelte, valamikor karácsony után kezte el végighallgatni a meséket. De hosszú mesét nem ül végig, csak ilyen Boribon, Anna és Peti stb hosszúságukat és az is fontos, hogy egy oldalon ne legyen sok szöveg, mert akkor nem várja ki, hogy végigolvassam, hanem lapozni akar.
Szóval szerintem próbálgatni kell és egyszer csak megfogja őket a dolog.
Altatásnál fejből mesélek neki (kutyásat :roll: ), vagy elmondok valami verses mesét, amit fejből is tudok. Na jó, ez nem nagy választék, Sün Balázs, Ki vitte el a málnát és a Három nyulak, de szereti őket. Olyankor nem lehet olvasni neki, mert akkor ő is nézni akarja a könyvet és akkor persze nem alszik el.

Azért is jó ez a meseolvasás, mert ma az orvosnál több mint egy órát vártunk :evil: (oltásra mentünk) és az idő jó részében olvastam neki, így jól eltelt az idő. 10 percel kezdés után értünk oda és már kb 15-en voltak elöttünk, és amikor eljöttünk még várt kinn 12 ember, pedig akkor már csak fél óra volt hátra a rendelésből. Elég türelmetlen is volt a doktornő... Jól beszívtuk, nem szokott ekkora tömeg lenni, nem tudom az eső miatt mindenki inkább orvohoz ment, vagy mi?

wish
 
 


Petyaanya!
fonyabok=áfonyabokor?
Pompi!
Tényleg nem kell annyi játék. Én észrevettem, ha Velük játszom, szinte szét sem pakolnak, csak azzal foglalkoznak, amit elővettünk. Ha felállok a földről, akkor hullanak a játékok. Viszont ha sok van, tényleg lehet cserélgetni őket, nem unják meg. Ami szerintem fontos, hogy életkoruknak megfelelő játékuk legyen, és ezen nem feltétlen a "képességfejlesztő" játékokat értem. Pl. a háromévest a dominó, a puzzle is kezdi rédekelni, ezzel a kétévest szerintem kár traktálni, annak még a felezős vagy a formaberakós való. A mesekönyvek közül is a leporellós jó a kisebbnek, a nagyobbnak már a komoly lapozható jár. És a gyurmából is: kicsinek a hagyományos, a nagy már porgyurmával is tud játszani. És hát: baba a lánynak meg a köritése, a fiunak meg az autó. Karácsonyra Wader épitőt vettem, csak sok darab egy nagy dobozban, és mindketten imádják. Máténak is Legóból régen a sok darabos bármire jót vettem, volt repülő vagy robotépitője is, de a gyerek olyan, hogy bármiből lehet mindent épiteni. Nálunk pl. a leporellós könyvekből ketrec épül Jancsika köré, aki kidugja a csirkecsontot a csuf banyának :lol: Mjad meglátjátok, mire jó egy nagyobb testvér! Méregdrága konyhaeszköz pedig teljesen felesleges, nálunk a sláger az én konyhaszekrényem ugyis! Onnan hordják a kislábost a kiskonyhába főzni.
És gondolkoztok-e már a vetitésen? Mindennél ezerszer jobb szórakozás! Napi 2 film megy nálunk, egyelőre Emese választ, de Luku pl. nagyon tud drukkolni mikor a farkas készül bekapni a Piroskát, hogy "hammmm!"
Nekem is van takaritónőm, heti 1x jön, és nálunk is kupacot halmoz, de legalább végignyalja a lakást, nekem közben csak porszivózni kell mert mindennap csupa morzsa a szőnyeg.
Wish!
Remélem ismered a Kutyatárt! :wink: :D Az igazán nagyszerü kis altatós mese, kis népköltéssel a második versszak cicatárrá is tud alakulni :D
Andi!
Most akkor nem dajkanéni leszel?

Na majd másolok ide mikor irok a gyerekekről odaát. 36 éven felüliek a topic egyébként.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: