Új privát üzeneted érkezett!

Bocika katolikus keresztelő volt. Anno mikor összeházasodtunk páromnak alá kellett írnia egy papírt, hogy csak katolikusként lehet a leendő gyerekeinket megkeresztelni. Csak így adott össze minket akkor a pap. Mivel férjem katolikus én meg református vagyok. De őszintén nem vagyunk vallásosak inkább szerintem a szokás miatt csináltuk. Képek lesznek csak még át kell tenni a gépre.
Többiek merre? Hahó?????????????
Vendég
 


Sziasztok Csajszik!

Köszönöm a hiányolást és az aggódást, nagyon aranyosak vagytok. Bár bőbeszédűségem még nem az igazi, hoztam Nektek pár képet a gyerkőcökről.
Olvaslak Benneteket, így mindenkiről tudok mindent és ígérem nemsokára tényleg jövök dumálni.

Vigyázzatok magatokra és majd jelentkezem!!!!
Így készül a pizza:
Kép Kép Kép
Elefánt-kiállítás Pesten:
Kép
Állatkertben:
Kép Kép
A legjobb "játék" az Állatkertben, a csatorna rácsán ugrálni és utána egy nagyot huppani:
Kép
Mindenféle közlekedési eszköz kihasználva:
Kép
Ezt most kapták a gyerekek meglepinek:
Kép
Vendég
 


Hahóóó!
Tuntun, de jó, hogy megvagy! KLasszak a képek, kis ktévesed nagyon ügyes! Várunk nagyon vissza...
Rékababa, nagyon szép lehetett a keresztelő, lesznek majd képek?
Boci, ne tűnj eeel... Én is bent vagyok egy anyatanyás csapatban, nagyon jó az anyatanya, majd látni fogjátok. :wink: A képeket azért kérdeztem, hogy te fényképeztél-e, mert egyiken se vagy rajta... :wink: :D Iwiwen láttam kis - nem is olyan kis - Mártonotokat, annyira ééédes! Hogy ül, öcsééém, mint a cövek! :D
Babriella, de jó rólad is hallani! Marci nagyon aranyos! Szép kisbaba. Jesszus, mik történtek veled, cardiomyopathia??? :shock: Hogy lettél rosszul? De ugye nincs baj mégsem?Örülök, hogy normális dokiknál sikerült szülnöd!
Yuyu, sokat gondolok rátok! :D (és persze irigyellek :wink: )
Ani, jó, hogy kiderült Kristóf vérszegénysége.
MIndjárt megkezdődik az ovi... (Hanna nem járt a nyáron.) Namost, sok előnye volt, az egyik az, hogy egyik kölök sem volt beteg, már majdnem 3 hónapja, pedig előtte menetrendszerűen mindketten havonta beleestek valami nyavajába... :roll:
Évi, Berni várja már a sulit?
Viki, te meg nagyon vigyázz magadra! Ez a streptoszűrés nekem nagyon új, a mi időnkben még nem volt ilyen... Persze, jó,hogy mostmár van.
Mi pénteken szülinapot ünnepeltünk (apjáét), ma meg utoljára lemegyünk Kiskunmajsára. :D
Ígérem, hogy igyekszem többször jönni! Vagy inkább nem ígérek semmit, és azt majd jóóól betartom. :wink:

been
 
 

 
 

Sziasztok!! Nem kell valakinek teli tescós pontgyűjtő füzet? Én nem akarom beváltani, és van 2! Gyorsan szóljatok, mert 27-ig lehet csak beváltani!

Tuntun, köszi a képeket, remélem mostmár jössz hamar újra ;-)

Strepto-szűrést nekem tavaly nem csinálták meg, rá is kérdeztem pedig, de a Wallner nem csinálja :roll:

Emma, én meg drukkolok Nektek, hogy hamar jöjjön a legkisebb kistesó ;-)

yuyu79
 
 


hali mindenkinek.
huh,babriella,a hideg futkosott rajtam,miközben olvastalak. Csajszi,hallod,mik vannak...sajnálom,hogy ez történt veletek,de remélem mostmár minden ok,és gyönyörű kisfiatok kárpótol majd mindenért. cicizéssel hogy álltok??
tuntun,drága,örülök,hogy jöttél!!!
dius,neked is!!!
Pocakosaink,hogy vagytok ebben a nagy melegben?
rékababa tényleg tegyél képet majd,ha lesz pici időd!!!
dadomi,merre??Emma,jó majsázást nektek!!
Mi sem igazán vagyunk itthon,szinte minden nap mentünk valahova,de Zoli tegnap meg ma dolgozik,így ma itthoni program van. Próbálom utolérni magam.Nekünk a kocsinkkal volt-van egy kis zűr,még mindig a szervizben van,de majd akkor mesélem el részletesen ,ha már kész lesz,visszakaptuk. Szerencsére 1 hét után,és némi idegbajos ordítozásommal kaptunk egy kölcsönautót.
Nagyon sokfelé jártunk az elmúlt pár napban Siófoktól A Máré váráig mindenhol szinte...
Teszek majd képeket,csak megkavarom a leveskét...
Vendég
 


cipőhúzás,hogy eltúrázzunk a forráshoz: Kép
erdei túra az Éva-forráshoz Máré váránál:
Kép
Óbányán a patakban:
Kép
Vendég
 


Emma Kristóf sem volt június 15 vagy 16 óta oviban-érdekes lesz visszaszoktatni,Elizát meg beszoktatni a bölcsibe...
Ők majd bőgnek a termekben,én meg az ovi elött :?
Bár szerintem Kristóffal nem lesz baj,és Eliza is egész jól elvan,ha nem látja az annyát...
Ja,Kristófnak februárban 3.2 volt a vasa,akkor nem kapott semmit,most 8.akárhány,és 9-től jó,mostmeg kapott...na,mindegy,adom neki,baja nem lesz tőle,nemigaz??
Elizáé viszont 13,ami szuper,ahhoz képest,hogy neki 2 hónaposan szinte a nullával volt egyenlő.
Vendég
 


Sziasztok!

Tuntun, Ani: nagyon aranyosak a képek! A pizzakészítőstől odáig vagyok :lol: :lol: :lol:

Been, Ani: még a kórházban voltunk, mikor elkezdett újra dagadni a lábam, de ott még nem tűnt fel, hogy milyen súlyos, mert keveset voltam fent. Amikor hazajöttünk, már alig tudtam menni, bokánál alig hajlott, annyira dagadt volt, feszült és fájt. Emiatt elmentem a háziorvoshoz, ahol magas lett a vérnyomásom, ő rögtön jól megijedt, hogy esetleg mélyvénás trombózis vagy toxémia - és már küldött is vissza a kórháza. Ott szintén jól beijedtek, ezért küldtek mindenféle konzíliumra, többek között kardiológiára - de pl a vérnyomim nem tudták igazán levinni. Érdekes, mióta itthon vagyok, tökéletes :lol: :lol: :lol:

Szerencsére a kardiológián a főorvos vizsgált, elég alaposan, szerinte nem lesz semmi maradandó vagy krónikus bajom, de azért megfigyelés alatt tart, szerdán megyek hozzá.

Cicizés: nem akarom elkiabálni, de Kismarci egyre hosszabb időt tölt cicin, ami reményeim szerint azt jelenti, jön belőle vmi... :D fejésnél nem nagyon látszik, de azért picivel több van, mint korábban. A tejbelövellést egyelőre még nem éreztem...

Keresztelő: már párom is szervezi (neki fontos), anyós már 1 hónapos (!!!) korában akarta... :evil:
Vendég
 


Babriella, de jó, hogy nem lett komolyabb bajod :roll: Hajrá, tejci!!!

Ani, jók a képek :D

Sajnos nálunk olyanok vannak, hogy tegnap itthagyott minket a 83 éves nagymamám, a hét második felében lesz a temetés Zalában... Utána üdülünk egyett a Balcsin (nagyon gáz?), így lehet, hogy nem nagyon jövök. 2008 augusztusi topictali lesz, már rég óta tervezzük, meg hát szerintem attól nem fogom jobban érezni magam, ha itthon ülünk...Remélem lesz egy kis jóidőnk is...

Na aztán ne legyen má itt ekkora pangás, lányok ;-)

yuyu79
 
 


Sziasztok csajok!


babriella:én befásliztam a lábam.sajnos mind a 2 gyereknél szülés utáni 3-4dik nap :( dagattak fel a lábaim.Berninél csöpögött a viz a lábamból :shock: Zsombinál 2 napig felpolcolt lábakkal feküdtem otthon,meg a kórházban is az ágyvégére(a vasra) raktam a lábaim.
Sajnos itthon abban a dög melegben fásliznom kellett ,mert ahogy leraktam alábaim már 3szorosára dagadt.
Én kaptam mondjuk gyógyszert is,meg krémet is -mivel a nagymamám mélyvénás trombózisban halt meg ,anyukámnak szintés viszeresek a lábai.
Szal én így megúsztam a kórházat.
Nagyon sajnálom,hogy te nem :cry: :cry: :cry:
Ha lesz kistesója a gyönyörűségednek,99% hogy ugyan ez lesz :(


Been:a sulit várja :D a tanulást nem :?

Tuntun:remélem csuklottál.Őszintén még hívni sem mertelek.
Holnap délután hív a dokibácsink.Úgynézki szpt. vége Okt. elején lesz kitűzve a műtét :cry:

Ani:szintén zenész :evil: :evil: :evil: csak úgy megáll az autónk :evil: :evil: :evil: De még egyenlőre nincs csere autó.

Frankón betegek vagyunk :evil: :evil: :evil: Summamed Fotre mind a 2 gyerkőcnek :evil: :evil: :evil: Kehidán lettek betegek.Sajnos az 5 napos nyaralásunkra rányomta a bélyeget :( Taknyos gyereket nem viszek fürdeni így kirándultunk.

Zsombival voltam védőnőnél.
93cm,14,5 kg
Kötelező lesz ezentúl vinni minden évben erre a stárusz vizsgálatra. tehát 3,4,5,6 évesen

Minden okés a csemetével,aláírtam a papírt a védőnő is aláírta és lepecsételte.

Apával most úy nézki minden okés.
Volt orvosnál(egy kardiológusnál) más gyógszereket kapott,azóta jobb a közérzete nincsenek rosszul létei.
Talán akkor még sem pszihés eredetű a probléma vagy inkább úgy fogalmaznék ,hogy csak befolyásolta a pszihés gondok a dolgokat.

Csinált szív UH-t meg van vastagodva a(szív izom) fala(hú asszem ezt mondta,de rékababa jobban tudja ezeket a dolgokat :oops: ).A cél 120 ra vinni a vérnyomását,szeptemberben terheléses vizsgálata lesz.
Az uh nem mutatott semmit(a vastagodáson kívűl),a doki rosszabra számított ilyen vérnyomás mellett.

Lányok remélem mindenki jól van,kismamik bírják a meleget,kánikula lesz a héten.

Pusz megyek mosni
berni611
 
 


Yuyu:fogad részvétem :cry: :cry: :cry:

Figyú ,szerintem nem gáz.Nagyon szépkort megélt a mama.

Mi jövőhéten szombaton megyünk Zalába.
Most is átakartunk menni a rokonokhoz,de betegséget nem akatrunk vinni nekik.
berni611
 
 


Babriella:nekünk is fontos a keresztelés.
Bernit sajnos 3 hónapos korában tudtuk megkeresztelni Zsombit 8 hetesen.Nálunk a gyerek 12 hetesnél tovább nem szabad ,hogy pogány legyen.

A fiatalabb sógórom lánya szerintem pogány marad,mert az anyja is az :evil:

Az idősebb sógóroméknak nem volt templomi esküvőjük,mert sógórom katolikus a felesége refomátus.De az ő gyerekeik a Református hit szerint meg lettek keresztelve.

Én a Katolikus egyház hívője vagyok apa is az.Szal nekünk a házasságkötésünk is előbb a templomban volt( az oltár előtt várt rám apa és a násznép addig senki nem látott :roll: ) és utána mentünk polgáriesküt tenni.A gyerekek a Jordán folyó vizével lettek megkeresztelve.Apósom hozta még,hiányzik ő is nekünk........

Na ,de a lényeg ,hogy szerencsére az ember lánya maga döntheti el ,mikor és milyen valláshoz szeretne csatlakozni.
berni611
 
 


Sziasztok!

Yuyu: fogadd részvétem! Szép kort megélt a mama, ezt kell nézni. Sztem sem gáz a nyaralás.

Évi
: polcoltam én a lábam már a kórházban is, sajnos hiába. Mélyvénás trombózis ellen még a héten is szurit kell adnom magamnak. Holnap megyek vissza a kardiológushoz. Én is voltam szívultrahangon is, de nem mondtak semmit, csak hogy normál értékek a határon. Elvileg 3 hónap múlva vissza kell mennem kontrollra. Én most Coverex-et szedek, jó a vérnyomim, de sztem már anélkül is rendben lenne.

Valószínűleg így nem lesz kistesó....

Gyerekeknek jobbulást!

Keresztelő: én is szeretném, csak páromnak fontosabb, ő gyakorolja a vallását, én nem. De sajnos a papjuk totál nem szimpi nekem, de ők ragaszkodnak hozzá... :(
Vendég
 


Hát, a tickerem egyelőre nem működik... :roll:
Vendég
 


Babriella,
próbáld meg a http helyett az url sort bemásolni. Nekem is csak azzal működnek.
Jobbulást Neked, minden rendben lesz holnap, mi nagyon drukkolunk Neked!!!!
Most ez elég keményen fog hangzani - előre is bocsi -, de ugye nem a kistesó a lényeg, hanem az, hogy egészséges anyukája legyen Marcinak?! Ne ezen gyötörd magad most!
Nekem 24 évesen volt egy P4-es citológiám és azt mondták, hogy valószínű, hogy ki kell venni a méhemet, de ez a szövettan alapján fog kiderülni, ami kb. 3 hét. Mindezt szenvtelenül közölte az akkori orvosom. Gondolom el tudod képzelni, hogy akkor mit éltem/éltünk át? Éppen akkor készültünk az esküvőre és tervezgettük a családunkat. Teljesen össze voltam omolva, a férjem és az anyósom tartotta bennem a lelket.
Évi, bár nem csuklottam, de nyugodtan hívhatsz max. nem veszem fel :wink: :wink: Gondoltam ám Rátok Zsombi műtétje miatt is, meg Apa kérdezte, hogy hogy van a férjed. Jobbulást a gyerekeknek.

Julcsi, fogadjátok részvétemet. A másik hírnek meg őszintén örülök, de én babonából nem gratulálok. :oops: :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Tuntun:majd délután értekezünk.
Szakdolid?


Babriella:apa Coverex Komb. AS helyett most Exforge-t kap

Mi nem a Belvárosi(Béla téri) templomba tartottuk a szertartásokat.

Az Újvárosi (Szent Mihály) templomban a diakónus János adott össze minket és keresztelte a gyerekeket.
Semmi felesleges cécó.Esküvő előtt 3 alkalommal kellett csak egy lelki felkészítőre menni.De ez inkább csak beszélgetés volt és rajtunk kívül volt még 1 pár.Így tök jól elvoltunk.Tök normális dolgokról beszélgettünk.Család,összetartás ,gyerek vállalás a mai világ gondjai és ,hogy ezért nem érünk rá a lelkiéletünkkel foglakozni,de egymással legyünk mindíg türelemmel,mert nehéz dolog a házasság intézménye stb.stb...meg ilyenek.
Engem nem zavart ,hogy nem pap ,hanem diakóus.
Ja annyi a külömbség ,hogy a diakónus nem gyóntathat és lehet családja.De misét tarhat ,keresztelhet ,esküvőt és temetést is csinálhat.Ő is fel van szentelve.
Egyébként van 4 vagy 5 gyereke ,sajnos az esküvőnk előtt halt meg neki egy picijük.Szóval tudja milyen az élet és ha az embernek gondja van érti miről beszélsz.
Azért egy pap nem tudja milyen az a családi gond.

Zalai nagymamának nem is tetszett ,hogy nem pap ad össze minket.Ők állandóan templomba járnak+ ő szedi az egyházadót.
NA én inkább a hitem szerint élek és nem csúszom mászom a templomot .Szal a Zalaiak nem úgy viselkednek,na értitek mit akarok ezzel mondani. :? Na teplomba jár ,de nem úgy viselkedik :evil:
berni611
 
 


sziasztok

yuyu,őszinte részvétem a mamád miatt. Nekem is az a véleményem,hogy nagyon szép kort élt meg...
Figyusz,most nagyon őszinte leszek,lehet sokaknak ez nem fog tetszeni,előre is bocsi tőlük:
nekem 2003 júliusában halt meg a mamám,és még azév novemberében apukám. Mindkettőjükkel nagyon-nagyon jó volt a kapcsolatom,de ezek ellenére következő év júliusában megtartottuk az esküvőnket. Igaz,kisebb létszámmal,mint terveztük,meg nem volt vőfély,nem volt zenekar,csak Apu egyik munkatársa(nekem is jó barátom) jött el,és zenélt harmónikán...tudod,nagyon sokan megkiabáltak,amiért megtartottuk az esküvőt,DE:Apu tuti nem szerette volna,ha az első unokája úgy születik meg,hogy nem házasodtunk össze,hamár meg volt az időpont is...tudod,sok embernek jár a szája,de azt nem tudják,hogy te mit is érzel odabent...Na,ezzel a kislitániával csak azt akartam mondani,hogy nekünk,ittmaradottaknak az élet megy tovább,még ha fájdalmasabban is,és nem betegedhetünk bele a szerettünk elvesztésébe(vagy csak kicsit),és azzal se Neki,se magadnak nem teszel jót,ha bezárkózol,ha nem mész sehova,nem csinálsz semmit...Az Élet megy tovább,neked ott van egyenlőre egy gyönyörű lányod :D
Tudod,bennem a mai napig az van,ha valamit teszek,csinálok,stb...,hogy Apu biztos örülne neki,Apu biztos helyeselné. Sokszor gyújtok gyertyát itthon értük,ami számomra nagyon jóleső érzés.

Voltunk szombaton Komló-Zobákpusztán egy hadi,katonai járművek kiállításán,vagy hogy is mondjam...ahogy leértünk,rögtön összeszorult a gyomrom,hogy ez mennyire tetszene Apunak-de már nem sírtam el magam,inkább csak egy könnycsepp jelent meg,meg egy halvány mosoly felfelé.
Na,most elég sok mindent kiírtam magamból,bocsányt mindenkitől.

Évi,jajj,már megint a műtét. Szegény szépséges kékszeműd :(
Drukkolok nagyon!!!!
Remélem mostmár nálatok is lassan rendeződik minden.

tuntun nekem el ne tűnj mégegyszer,lécci-lécci!!!!!!!
Kristóf tök jól felkiabált,mikor néztük a képeket:ott van a Jicsi :lol:

Na,megyek,Elizám enyhén csíkot húz maga után... :?
Vendég
 


Ani:az szégyelje magát aki ezért megkiabál.
Volt esküvő,de csendes szal akinek valami gondja van azzal mi leszámolunk :evil: Apukád amit szerett volna azt kell teljesíteni!!
Igaz csajok?

Remélem rendeződik minden.
Képzeld tegnap késő délután elmentem a Dm -be(tesohoz) ahogy jöttem haza az utcánk elején megint leállta az autónk :evil: :evil: :evil: előtte 2 órával volt apa vele a szervizbe ,rákötötték a számítógépet hogy kiolvassák a kompjuterét az autónak és semmi hibát nem írt ki.
Erre megint minden lámpa kigyulladt a műszerfalon és egyszerűen leállt a motor.Ami érdekes hogy ha újra indítom z autót pöcre indul semmi baja :shock: :shock: :shock: :evil: :evil: :evil: Na erre varrjál gombot :x :x :x
Azt mondták,hogy a biztosíték dobozt(vag mi a szart) kicserélik hátha ott van valami érintkezési hiba

Apa teherautóját megjavították ,reméljük a biztosító fizet na meg a bérautó költségét is :!:

Szóval megint egy rohadt dolog ami miatt lehet idegeskedni :evil: :evil: :evil: :evil:


Apósóm autóját megvették ,legalább arról le van a gond.
Egy Bátaszéki hölgyike vitte el.Hozzá teszem nagyon jól járt vele.
Apósom csak a városban használta vadi új autó,Párszor ment vele városon kívűl 1 szer zalába ,1szer Nagykaniszára,1 Budapestre.
Meg apa vitte Pécsre vele a mamát talán 2szer(amikor apóst műtötték)És még párszor vitte apa anyóst Balatonfüredre amikor após rehabilitáción volt.Nekem kellett a mi autónk a Bernit suliba vinni-hozni,gyalog messze van a suli sajnos.
De most így ,hogy a mi autónknak valami gebasza van,annyira nem örülök,hogy megveték :(

Az ebédhez mindenkinek jó étvágyat kívánok!
berni611
 
 


Sziasztok,

bár meg vagyok keresztelve nem járok templomba és nem gyakorlom a vallást. A férjem családja kényszerűségből van megkeresztelve (az életük függőtt tőle - gondolom értitek), de anyósom a gyerekeket dacból nem akarta, a férjem most ugyanezt "játsza" el. Nem tudom, mi lenne a jobb, de most még nem is akarok vele foglalkozni, majd meglátjuk választások után. 8) 8)
Nekem meghalt az apukám és a testvérem is, bár én egyiket sem ismertem, de anyu mindig kicipelt a temetőbe hozzájuk. Nekem gyerekként nagyon rossz érzés volt, hogy ott állok olyan sír mellett, akikről azt sem tudom kicsodák, így én felnőttként képtelen vagyok temetőbe járni. Én itthon meggyújtom a gyertyákat a szeretteimért, de temetőbe nem járok. Azt vallom, hogy a szívében gyászol az ember és nem a külvilág számára.
Szóval lehet, hogy most "megköveztek" ezekért, amit írtam. :oops: :oops:
Úgyhogy Julcsi, az én véleményem is az, hogy a nagymamád sem kívánná azt, hogy otthon ülj és szomorkodj, mert az élet nem áll meg.
Évi, nekem is csinálta ezt az autóm, belső sávban lámpánál, csak nekem el sem indult utána. Nehogy azt hidd, hogy bárki is segített volna, csak a dudát nyomták. :evil: :evil: Kijött a szervízkocsi, befújta WD40-el az érintkezőt a panelen és azóta sem állt meg. Még utána mi is felrakattuk padra, hogy nézzék meg a komputerét, de nem tárolt el hibát. Nesze Neked "intelligens" autó. A ladám persze nem csinálta volna ezt :wink: :wink:

Lányok, Dius Bencéjének nem vasárnap volt a névnapja :?: :?:
Vendég
 


Tuntun:
De valószinű,hogy varárnap volt Bence.
Most így eszembe jutott,hogy Ármin tesója Bence és nem Barnus :oops:

Bencus Boldog névnapot

Kép


Autó:remélem nálunk is ha kicserélik azt a vacakot megszünnek a gondok :evil:

Várom a dokibácsi hívását...........


hit:megkerszetelkedni ,bármelyik hitvallás is legyen,sosem késő :wink: így a gyerkőceidnek szabad a választás. :)
Gyászban igazad van,egyébként após miséje óta nem járok tudatossan feketében én sem.
Na de elég sok fekete ruhát hordtam előtte is.
Pirosat,sárgát azért nem veszek fel még,de színeket már elővettem,kéket ,zöldet,sötétebb lilát.
Én is úgy gondolom,hogy a tiszetelett megadtam a külvilág felé 3 hónapig sötét szinekben jártam.A belső világ meg rám tartozik.
Egyébként megkérdeztem a párom,hogy engedie,ne hogy megbántsam vele.De a szokás úgytajta nekem 3 hónap ,a szülő ill. pár elvesztése 1 év -ez volt régen-ma meg törödjön mindenki a maga dolgával és szégyleje az magát aki megszólja a másikat.
Anyósom is azt mondja egyébként,hogy belül gyászol az ember.
A Zalai nagyi meg..... na hagyjuk.Nem is sírt az eslőszülött fia temetésén :shock:
Szóval tuntun senki nem kövez meg,.Én pl.halotak napján nem mászkálok a gyerekekkel temetőben .Annyit nem ér meg hogy megbetegedjenek.Itthon gyújtok gyertyát ahogy te is.


Erről jut eszembe,Olivérke most a napokban 2 éves :(
Írtatok a családnak..............
berni611
 
 


Akkor Dius gyönyörű szép Bencusának:

NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!!
Kép
Vendég
 


Évi, temetőbe járást ne is mondd. Egyszer én vittem le a húgomat a nevelőapukám sírjához halottak napján. Természetesen akkor mi is vittünk koszorút és bementünk a gyerekkel onnantól kezdve Ricsikém állandóan a halálról beszélt, meg hogy Ő meg fog halni, meg ilyenek. Tudom, hogy az élet és a halál témája elég korán felmerül a gyerekekben, de ez nálunk akkor mindennapi téma volt. Nagyon-nagyon rosszul éreztem akkor magam. Na ez volt az i-n a pont a temetővel kapcsolatban. Innentől kezdve bármikor lementünk a mamához, csak ők mentek ki a temetőbe én még a közelében sem álltam meg.

Na ennyit a gyászos dolgokról, evezzük máshová :) :)

Igen szerintem is az lesz, hogy a gyerekeim eldöntik, hogy mit szeretnének. Bibliát vettem nekik, mondjuk csak képes gyerekbibliát, de abból meg tudják tanulni amit kell, meg Ricsike néha belenéz a virágvasárnapba, így vannak már kérdései ezzel kapcsolatban. Az iskolában is foglalkoznak bibliai témával, mint pl. a betlehemezés, a húsvét eredete. Az biztos, hogy ha azon múlik, hogy ne bántsák őket mindenképp megteszem a lépéseket, de remélem nem jönnek megint ilyen idők :? :?

Na még annyit, hogy a közvetlen szomszédunk kislánya jövőre megy suliba. Kérdezem, hogy melyikbe fog járni, mert nálunk 3 suli van. Erre azt mondja, hogy mindenképpen valamilyen egyházi iskolába fog járni Pestre. Ezzel nem is lenne gond, ha pl. hívők lennének, és nem minden tizedik szava az anyukának káromkodás lenne. Ráadásul a kislány már 4 éves korában annyira tisztelte az anyukáját, hogy simán lehülyézte mindenki előtt. Jelenleg 3 gyereke van, kész logisztika lesz megoldani, hogy mindenhová időben odaérjen, mert ugye Pesten utazni nem könnyű eset, még a külvárosi részeken sem. Én tudom, hogy milyen 6.00-kor leadni a gyereket, hogy beérjek 1/2 8-ra a melóhelyre, utána rohanni érte és ha dugó van épp 5-re odaértem. Mert ha már később indultunk el 5 perccel, akkor úgy beállt az út, hogy még 8-ra sem értem be.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.08.25 13:59-kor.
Vendég
 


Olivér témában Emma és Dadomi az illetékes - igaz?
Vendég
 


én az egyházi témához nem szólok hozz,ne haragudjatok...
Zoli ma hozza haza a kocsinkat-legalábbis remélem :roll:
Elvileg már ott van érte,de még nem jelentkezett :?
Olivér drága 29-én született.
Valamit még akartam,de lyukas az agyam,bocsi :oops:
Vendég
 


Hívott a dokibácsi.

Szept. 30-án megyünk Pestre Okt.1-én műtét.
berni611
 
 


Évi :cry: :cry: Tessék burokba tenni Zsombit, hogy ne legyen addig beteg :lol: :lol:
Vendég
 


Vendég
 


Ani:köszi.
A doki azért akarja a vérnyomását levinni ,mert hosszú távon nem tesz jót a szívnek.Majd kiderül,ma sterszoldó masszása lesz megint :wink:


Autótok ,hogy szuperál?


Tuntun:a Summamed forte szedés után még 1 hétig kering a szervezetében (ez egy ilyen fajta gyógyszer) talán nem szedünk össze semmit.Jó lenne az infulneza és a felsőlégúti betegségek járványa előtt túlleni az egészen.
Ha csak csöpögne neki nem műtettén ,de sajnos sugárban jön a régi lyukon ,viszont a rosszban van valami jó is az új lyuk is müxik szerencsére.

Ami gáz,hogy pont apa 40-dik szülinpaján bútorozunkbe a kórházba :? Hát...........nem a legszebb emlékei közé fog tartozni.
Na ............ez van.


Íg yszüreti fesztivál is felejtős nekünk,pedig gondoltam,hogy sokan eljöttök rá. Az újság szerint Szept 17-től lesz(ha jól emlékszem ezt olvastam :oops: )

Na lépek 1000 dolog itthon :evil:
berni611
 
 


Sziasztok!

Évi: én azt hiszem, lemaradtam :oops: - milyen műtéte lesz Zsombinak?

Bencének utólag is nagyon boldog névnapot!

Tuntun: nem semmi a szenvtelen doki! :evil: Kistesó-projekt nálam eleve nem játszott, de olyan jól viseltem a terhességet, hogy a szüléstől tettem függővé, hogy átgondolom. Hát, képzelhetitek, most mi a véleményem róla...

Voltam kardiológia kontrollon, minden ok, októberben kell visszamennem, akkor rámtesznek egy 24 órás vérnyomásmérőt, meg szív-ultrahang kontroll.

Segítsetek: milyen nem kötelező oltások vannak, amiket érdemes beadatni és lassan aktuális lehet nekünk?
Vendég
 


babriella,leírom a véleményem,amiért lehet ismét kövezést kapok:
szóval: nálunk 1 éves kor alatt mindketten csak a kötelezőket kapták meg. Véleményem szerint a gyerekeknek nem elég erős 1 éves kor alatt az immunrendszerük ahhoz,hogy mindenféle oltást elviseljenek,1 éves korig még nem igazán járnak effektíve közösségbe,gondolom te sem akarod KisMarcit még bölcsibe adni,így szerintem nincs szükség 1 éves korig a kötelezőkön kívül másra. Annak nem látom értelmét,hogy 8-10 vagy akárhány hetesen beadjanak a kisfiadnak valamit,amit még nem tud rendesen feldolgozni az immunrendszere,ezáltal nem hat 100%-osan,hogy úgy mondjam-te meg vagy nyugodva,hogy a gyereked megkapta az oltást xy betegség ellen,aztán meglepődsz,ha mégis elkapta,hogy hogy a fenébe,hisz megkapta az oltást...
A rota ellenit nagyívben ellenzem,orvosi vélemények alapján nagyrészt,és teljes mértékben megértem,hogy sok orvos miért nem akarja...
Aztán 1 éves kor után jöhet a barihimlő elleni,ha gondolod...
de tudod,mit,leírom,hogy enyémet mikor,mennyi idősen,mit kaptak,ok???
A bárányhimlő ellenit azért támogatom nagyon,mert az elmúlt 20 éven(vagy 30) egy hatalmas változáson ment keresztül ez a betegség,sokkal de sokkal rosszabb lett,mint a mi időnkben volt...
Vendég
 


tehát,a Kristóf:
2006.05,másfél évesen az 1.kullancs ellenit
2006.06,rá 1 hónapra a 2.kullancs ellenit
2006.11 ,majdnem 2 évesen az 1.barihimlő ellenit
2007.03 a 3 kullancs ellenit
2008.01 menjugate(meningococcus c,az agyhártyagyull. egyik fajtája)
2008.10 influenza elleni
2008.12 Pneumovax23(2-5 évesnél idősebb gyerekeknek,mindenféle felső légúti dolgok ellen-középfültőgyull,stb...)
és most szeptemberben kapja majd a 2. barihimlő ellenit.

Eliza
2008.10 (egy évesen) prevenar(pneumococcus elleni)
2008.12 prevenar 2.ja
2009 03 Encepur junior (kullancs elleni)
2009 04 2.kull elleni
2009.05 Varilrix (első barihimlő elleni)
és most szeptemberben kapja ő is a 2.barihimlő ellenit

Remélem segíthettem,és ez tényleg csak a magánvéleményem.
Vendég
 


Babriella igaza van cserianinak. Bár a bárányhimlő ellenit én már 9 hó-san beadattam Rékának (Evelin előzményei miatt), és most kapta meg nemrég a második részét. Még amit adattam neki azaz agyhártyagyulladáselleni, de ennél én is megvártam, hogy betöltse az 1 évet, és hogy behoszták ezt a pneumo .... elleni védőoltást ami nem kötelező, de igyenes. Szóval ezt is megkapta, de csak 2 évesen, így az egyik szurit megspóroltuk és Evelin is megkaphatta. Rotára szerintem teljesen felesleges.
Jó, hogy végre rendbe jöttél. KisMarci szopizása alakul? Tejci mennyiség növekszik? Milyen baba? Bocs, ha túl sok a kérdés. És sok-sok-sok képet kérünk!!!!!!!!

Tuntun végre újra itt. Nagggggggggggggyon hiányosztál már ám. Mesélj mi újság a fiúkkal. Suli kezdést várja már Richi?
Látom hit, vallás kérdés megoszlik. Én nem vagyok hívő, sőt, ha létezik is akkor nem vagyunk puszi pajtások. Röviden ennyi erről.

Bencusnak utólag is nagyon boldog névnapot!

Berni szorítok, hogy minden rendben legyen a műtéten.

Emma, Dadomi többiek?
Vendég
 


Babriella, örülök, hogy minden ok. Októberben is rendben lesz hidd el.
Ugyanazokat az oltásokat tudnám én is mondani, mint Ani és Rékababa, mondjuk nálunk Erik nem kapott még kullancs ellenit, ill. nem kaptak influenza ellenit. A többit mind megkapták. Rotavírus ellenit nálunk a doktornő élből ellenzi. Hát mint mondjak nem egy pénztárca kímélő dolog :? Nekünk a prevenarból pl. csak az utolsó lett ingyenes :?

Rékababa, köszi :) :) Ricsi csak a barátaival való találkozást várja a sulit magát nem, mondván, hogy szigorúak a tanárnénik :wink:
Ma megvettük azokat amiket kértek a suliba, pénteken megyünk a könyvekért (12 eFt :evil: :evil: ), befizetjük az ebédet, vennünk kell még tornacipőt és nesze Neked 40 eFt. És van olyan amit nem kell megvennünk, mert megvan a tavalyi. Mondtam Ricsikének, hogy idén nem kap új táskát, tolltartót, semmi baja a tavalyiaknak. Én nem hátitáskát vettem neki, hanem hátizsákot választott, így az sincs, hogy "Anya ez már olyan dedós" :D

Apa szombat-vasárnap itthon lesz, így elmegyünk a Vajdahunyad várhoz, mert híres íznapok lesznek, megnézzük és remélem eszünk is valami fincsit. Nagyon jó illatok szoktak ott terjengeni ilyenkor. Már előre éhes vagyok :wink: :wink:
Hétvégén leengedjük a medencét is, mert ha elkezdődik a suli, úgysem lesz már rá idő.

Évi, Ricsikének a 2. műtéte február 1-jén volt a szülinapja utáni nap. Szegénykém a tortájából sem tudott igazán enni. :( Nagyon drukkolok Nektek, hogy most sikerüljön!!!!!! Aztán ha úgy jön ki a lépés, nem szabadulsz tőlem egy kis dumálásra. 8) 8)
Vendég
 


Na ha egyszer elkezdem :oops: :oops:

Képzeljétek megvettük a gyerekeknek a dzsipet (amiben Ricsike van a képen) 3x használták és tönkrement. Ugye mondanom sem kell, hogy az ára vetekszik egy használt autóéval :evil: :evil: Még szerencse, hogy apósom villanyszerelő, így ma szétszedte: a váltórugó szétesett és a kapcsolójában valami alkatrész is szétesett. :x :x Erre mondja a fiam egy bizonyos hangsúllyal, hogy NAGYSZERŰ :x :x
Ja a másik, hogy megnéztük ma jobban a papírját és: nem lehet tolni, lejtőn és egyenetlen terepen menni vele :?: :?: :?: Akkor szinte egész Mo-n nem lehetne használni nemhogy nálunk :roll: :roll: Ha valahol leáll v. elakad akkor kézben lehet vinni :? :?
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsi, de tényleg nem sok időm van. Jövő héten megyünk Olaszországba, és az miatt rohangálok ezerrel (EU-s TB kártya, biztosítás, lista írás...............)

Keresztelő: úgy tűnik nálunk nem lesz. Pedig volt templomi esküvőnk, de a férjem nagyon kiakadt a pap viselkedésén, aztán rátett még egy lapáttal mikor tavaly keresztszűlők lettünk.

Babriella: mi sem adatunk be semmit, egyedül a Prevenart, de az már ingyenes. Majd a bárányhimlő ellenit akarjuk, de nekünk mind a doki, mind a védőnő egy éves kor után javasolta! Rota felesleges és mivel szájon át kell beadni, nagy az esély hogy kibukja, na és az nem olcsó mulatság!!!! Cicizés hogy megy??? Akkor ez a "betegség" miatt nem is javasolják a kistesót? Vagy nem is akartok???

Yuyu: részvétem!! Szerintem jól döntöttél!

Tuntum: nekem valahonnét nagyon ismerős vagy, de nem tudlak hová tenni!!!! :lol:

Ja és nálunk elindult az ereszd el a hajamat................ezerrel mászik, pakol............tiszta életveszély!!! :lol:
Vendég
 


Szia Bocika jó nyaralást Nektek!!!!
Nem hiszem, hogy találkoztunk volna már, de ki tudja?
Vagy iwiw-en, meg akkor ott meg tudnálak lesni :lol: Ha igen, megadod priviben a neved?
Marci :D :D :D nagyon ügyi, lesz gondod az biztos :roll: :roll:
Vendég
 


Bocika, üdv a klubban ;-) Enikőt még mindig járókába rakom, ha olyan dolgom van, különben mindent szétszed... Jó nyaralást!!

Mi meg pénteken megyünk a tmetésre, utána tovább Balatongyörökre... Remélem szombaton még jó idő lesz, vasárnapra már 10 fokos lehűlést mondanak :(

Tuntun, nem semmi, hogy megvesz az ember egy ilyen drága dolgot, és használni meg csak óvatosan lehet :evil:

Oltások: Enikő még csak a prevenart kapta meg a kötelezőkön kívül, szeptemberben kapja a menjugatet (vagy meningitec?), ezt nálunk a dokinéni mindenkinek ajánlja...

A rotát meg miért reklámozzák mostanában annyira? Mondjuk, úgyis késő lenne nekünk, ha 6 hós korig kell beadni az utolsót... :wink:

yuyu79
 
 


yuyu azért reklámozzák,mert pénzre van szükségük :evil:
Vendég
 


Tuntum: Pupp Zsuzsanna!

Yuyu: Mártonnak is van járókája, ő is abban van ha valami olyasmit csinálok, csak most ez az ezerrel mászás-pakolás olyan hirtelen jött!!! :lol:
Vendég
 


Tuntun:

Nekünk is van 2 személys terepjáronk ,de semmi gond vele.
Apa tolta is amikor lemerült,sőt ezt Berni 2007-ben kapta.

Annyi votl van vele,hogy a faralgatásokkal elkoptatta a hátsó kerekeket.
Azt rendeltünk most hozzá.
Mondjuk nem ez a fajat járgányunk van hanem a peg-perego,2 sebességes+tolatás.Sőt azt sem értem,hogy miért nem lehet a tiettekkel emelkedőn menni :shock: Az udvarban van emelkedő Berni erőszeretettel megy ott.
Aszem a Berni iwiwjén van is kép róla.

Tracsparti,okés :wink:
Reméljük sikerül a műtét!!!!!!!

Bocika:jó nyaralást

Csajok :köszi előre is a drukkot.
berni611
 
 


Sziasztok,

sehol senki :cry: :cry: :cry: :cry:
Én ma almát raktam el befőttnek. Immáron van vagy 50 üveg különféle gyümölcsbefőttem és pontosan 59 üveg paradicsomlém :lol: :lol: :lol: Még a fagyasztóba is pakolok az almából és még van egy alexander körtefánk abból rakok el pár üveget aztán befejeztem. Az idén nagyon szorgalmas voltam :lol: :lol:

A dzsip sztori folytatódik, mert még mindig nem igazán úgy működik ahogy kellene. :evil: :evil: Apósom szétszedte és kiderült, hogy éppen csak érintkeznek a fogaskerekek. Egy kicsit megbütykölte, már tudja a gyerek használni, de valószínű, hogy visszavisszük, mert nehogymár...... :x :x :x

Holnap de. megyünk a könyvekért. Hurrá legalább másfél órás sorbanállás :? :? :?, így Eriket itthon is hagyom a Papával.

Mindenkinek szép estét, remélem holnap aktívabbak lesztek :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy nem reagálok,most semmire, hanem önző módon magamról írok....
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Tegnap este voltunk uh-n... :) olyan jó volt látni a babánkat... :) :) :)

BPD: 96
AC: 247
HC: 336
FL: 72
MAGZATVÍZ: norm.
BECSÜLT SÚLY: 3400 gr

Doki bácsi nagyon aranyos volt.... megvizsgált... előtte mondta, hogy nyugodtan megrúghatom... de egy kicsit lehet, hogy már fájni fog... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: hááááááááááááááááát erősen kellett koncentráljak, hogy tényleg ne rúgjam meg.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: és tatatatam bejelentette, hogy bő 2 ujjnyira nyitva a jól felpuhult méhszájam.... (jaaaaa két hete még semmi sem volt...) a pláne az egészben, hogy én ebből semmit nem éreztem.... se keményedés, se jósló.... ezt meg is mondtam neki... Hááááát ilyen fejet vágott... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Én meg bejelentettem neki, hogy iszom a málnalevél teát.... Erre ő megkérdezte: hogy az mire jó?! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: (aszittem majd jól kiröhög...) én meg mondtam neki, hogy mire... azt mondta semmi akadálya igyam továbbra is.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Azt mondta, hogy szerinte könnyen fogok szülni... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A próféta szóljon belőle!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Noooo aztán kezdte sorolni... ha elfolyik a magzatvíz... vagy fájások jönnek... vagy egyszerűen úgy érzem, hogy beakarok menni... és talizni akarok vele akkor azonnal induljunk és dobjunk neki egy sms-t, hogy elindultunk.... ő várni fog.... :lol:

Azt mondta szerinte megindul babó a hétvégén... :lol: :lol: :lol: :shock: :shock: :shock: DE ha mégsem... akkor hétfőn vagy kedden fél 2-re menjek be, mert az sztk-ban megszeretne vizsgálni.... és szól előre, hogy ha szeretném akkor kicsit fájdalmasabb lesz a vizsgálat... és segít babónak elindulni... :lol:

Tudom, most sokan el fogtok ítélni... :? :? :? :? :? mert a baba döntse el mikor akar indulni... DE babóm egészséges... szép súlya van... nem bánnám ha ide kint hízna nagyobbra... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Úgyhogy... most várok, hogy Dórababa beinduljon.... :wink: :wink: :wink: Apika meg a tegnap hallottaktól becart... nem mondja... de éjjel nem bírtam tőle aludni... nem hagyott... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ahányszor megfordultam... pisilni mentem.... annyiszor kérdezte meg, hogy "indulni kell?????????????" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma meg délelőtt ultra magas volt a vérnyomim... 3-szor jött haza a melóhelyről.... :wink: :wink: szegénykém nagyon parázik... és félt!!!!! Nagyon szeretem! :)
Vérnyomim már jó....
vikiviktor
 
 


Hűha Viki, akkor mennek a drukkok!!! Vigsázz Magatokra, pihizz sokat! a magas vérnyomásról tud a dokid? Remélem nem lesz semmi gond...

Most nem leszek pár napig, de várom a híreket rólatok ;-)

yuyu79
 
 


Igen tud róla... azt mondta pihenés ezerrel.... :wink:
vikiviktor
 
 


Viki, drukkolok nagyon :lol: :lol: Hétvégén állítólag lehűlés lesz, lehet, hogy Dóra felmondja az albérletét a front hatására :lol: :lol:

Babriella, juhéjjjjj jó a tickered :lol: :lol: Nem mondod, hogy pár nap és 1 hónapos Marci :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Még akartam Nektek mesélni, hogy múlt héten voltunk 2 éves státuszvizsgálaton. Az első sokk akkor ért, amikor kérdezte a védőnőnk, hogy van időpontunk? :shock: De végül is nem küldött el, hanem amíg az időpontra érkező ikrek vetkőztek megnézték Eriket.
A Drágám 93 cm és 14,97 kg (majdnem mint Zsombi) és 52 cm-es mellkasa van. Na itt ért a 2. sokk (jó értelemben), hogy közölték, hogy 3 éves méretei vannak a fiamnak :lol: :lol:
Szóval minket is elért a fene nagy fejlődés és most már mi is csak időpontra mehetünk.
Na és mégegy: 24-es szandit kellett vennem a héten Eriknek :lol: :lol: Ricsikém ilyen méretet az oviban középsőben hordott. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.08.28 04:38-kor.
Vendég
 


Emma, ne csak Renejkézz, hanem gyere ide is!!!!!!!! :lol: 8) 8) Egyébként olyan rossz az a blog, hogy már tényleg jó. :lol: :lol:

Na eldugulok, megyek főzök Eriknek egy kis főzeléket, mert tegnap a tojásos nokedlit nem nagyon akarta megenni. :roll: :roll:
Vendég
 


Ja egyébként a szakdolgozat miatt keltem és ez lett belőle :oops: :oops:

Ani, Mesi, Dadomi, Josi merre jártok???????
Vendég
 


Szóval reggeli közben hosszatartó eszmecserét folytattunk a nyolcésfélévesemmel, hogy mi szeretne lenni :lol: :lol: Végülis nincsenek nagy ambíciói: köztársasági elnök v. miniszterelnök szeretne lenni. Eltörölné az adókat, majd miután megbeszéltük, hogy azért az nem lenne annyira jó, akkor eldöntötte, hogy a villanyszámlát csökkentené le drasztikusan. Majd követelné, hogy azonnal vezessék be az eurót :lol: :lol:
Majd miután mondtam neki, hogy ahhoz sokat kell tanulnia, akkor közölte, hogy a politikusok azok bolondok :lol: :lol: :lol:

Vigyázzatok mert a reggeli gabonapehely mellett elintézzük Mo. sorsát. :lol: :lol:
Vendég
 


jó reggelt mindenkinek!!!!

tuntun vigyétek is vissza azt a valamit,de nehogy megmondd,hogy belepiszkáltatok!!!!
vikiviktor hajra a finisben!!!!Én egyáltalán nem ítélek el!!!!
Hallod,mikor én már bennt feküdtem Elizával elfolyt magzatvízzel,pár perces fájásokkal,és már a falat tudtam volna kaparni,akkor nem voltam még 2 ujjnyira nyitva. Kívánom én is,hogy nagyon könnyű szülésed legyen!!!!
dadomi te tényleg jól eltüntél!!!!!
tuntun a sok eltevés-jól bírod. Nekem néha már a könyökömön jött ki. Főleg a cukkini és tök meg borsó és zöldbabszezon :?

na csajszik,nem dicsekvés képpen,de leírom Elizám méreteit:aug.11-én voltunk méreckedni:
92 cm,13.31 kg,49 cm a mellkasa(lassan nőnek a cicijei :lol: ),és jelenleg 9/10 foga van.
de Kristóf ennél is jobb: 2 évesen 13.5 kg volt,és 97 cm,és neki már megvolt az összes foga...

múltnap találkoztam egy csajjal,majdnem akkor született a kislánya,mikor Eliza,pár nap van köztük,és a kiscsaj már most 99 cm :shock: Csak lestem nagyívben. Egyébként arányos,de teljesen ledöbbentem,hogy mekkora...

na,megyek én is,összepakolok,elmegyünk ma Dávodra,állitólag nagyon jó lett a fürdő.
Még a jövő héten is nagyon jó idő lesz állítólag...
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: