Új privát üzeneted érkezett!

Manó!
Nem baj, hogy én is így rövidítek?
Szóval érdekes, nem túl hétköznapi történet a miénk. 1996-ban kezdődött a szerelmünk. Igen, igen, 16 éves voltam, és ő volt az első, a nagy, a beteljesült szerelem... Ő 27 volt. 1 év múlva szóba került, hogy neki 3 éves koráig a hasüregében volt a heréje (a herezacskó a helyén, a tartalom a hasüregben), és senki sem vette észre. Egyébként a magzati élet utolsó heteiben száll le onnan a helyére. De ő koraszülött volt, és így könnyebben előfordul ez. Szóval akkor megműtötték, és kész. Nekem, és Anyunak, aki eü-s, eszünkbe jutott, hogy ez károsíthatta a spermiumokat. Mármint, hogy 3 évig a meleg hasüregben volt a here. Megkértem Gábort, menjen el urológushoz, hogy tudjuk, mi a baj és ne szedjek feleslegesen fogamzásgátlót se.
Eredmény: 0 spermaszám!!!
Vagyis a lehető legrosszabb, amit ilyenkor mondhatnak. Hát, én 17 évesen meglehetősen derüsen, nyugodtan fogadtam ezt. Azt mondtam lombik és akkor majd az segít. Nem ejtettem egyetlen könnycseppet sem. A férjem annál inkább szomorkodott, de aztán nála is elmúlt.
1998-ban 18 éves koromban tartottuk az esküvőt, és közvetlenül utána 1 hónappal már mentünk is a Kaáliba, hogy mi szeretnénk egy kisbabát, de tudjuk, természetes úton nem lehet, így nem is próbálkoztunk eddig, és segítsenek, ha lehet. Innentől szépen haladtak a dolgok.
1999.aug: 1.IVF-ET(ICSI), 5 petesejt, 4 embrió, 2 egészséges beültetése, negatív teszt.
2000. febr.: 2.IVF-ET(ICSI), 5 petesejt, 2 embrió, mindkettő beültetése, a teszt előtti napon menstruáció jel.
2000. máj.: 3. IVF-ET(ICSI), 6 petesejt, 2 embrió, 0 osztódó, 0 beültetett.
2000. szept.: 4. IVF-ET(ICSI), 6 petesejt, 5 megtermékenyült, ebből egyet donor spermium termékenyített meg, 3 egészséges beültetése, negatív teszt.
... és 2001. febr.: 5. IVF-ET(ICSI), 7 petesejt, 5 embrió, 3 beültetése, negatív teszt. Majd pár óra múlva halványan pozitív teszt. Azonnali UH+vérvétel, és az eredmény: talán, talán van baba, de nem biztos. 2 hét várakozás. Majd 2001. március 30.: KISMAMA VAGYOK!!! SZÍVDOBOGÁS LÁTHATÓ!!!
Ez a mi "kis" történetünk.
Orsi!
Győztél! 1 hónap híján te vagy a fiatalabb!!! (1980. április 11.) Na, de hagyjuk! A végén a többiek kiutálnak minket innen, mert rajta a tojáshéj a fenekünkön...
Hogy kell ilyen kis nevető fejecskéket rajzolni? Én úgy beilleszteném ide-oda! Van erről valami képjegyzék valahol? Tudjátok, én ilyen kis amatőr vagyok.
A súlygy. tök jó! Ügyes vagy. Sokat számít, ha tartasz valamiféle mértéket. Utána is könnyebb lesz. Nekem +16 kg lett a végén, és ebből 10-et ott hagytam a szülészeten. Ja, 3,25-tel kevesebbet, mert a kislányomat azért hazahoztam...
Puszi!!!
Dóri
kardalus
 
 


Kriszta71!
Örülök, hogy sikerült a műtét, és a lehető legjobban zárult. Ezek szerint nem volt nagy mértékű az összenövés, vagy tényleg begörcsöltél a HSG-nél, és ezért nem ment be a kontrasztanyag. De most már átjárhatóak!!! Ez nagy szó, mert a férjed eredményei nem olyan rosszak. Ha jól emlékszem, 50 millió/ml és 20% mozog. Igaz, a 20% tényleg kevés, de az 50 millió meg jónak számít, így valószínűleg elég lesz az inszemináció, és nem kell - egyelőre - lombik.
A spermiumokat egyébként inszem előőt - is - előkészítik. Centruifugálják őket, így a kórosak leülepednek a kémcső aljára, az egészségesek felúsznak. És őket, ezt a spermiumkoncentrátumot fogják használni! A barátnőmnek a 4. sikerült, és most 1,5 éves a kisfia. Úgy tudom, a laparo utáni ciklusban már lehet is próbálkozni. Szóval most pihenjetek, aztán hajrá!!!
A Kaáliba pedig menjetek mielőbb, Kovács dr.-nő véleménye dönt majd mindenben. Én biztosra veszem az inszemet.
Puszi: Dóri
kardalus
 
 


Dóri Kép
Nem semmi történet. Kép
FEJECSKÉK (space nélkül egymás után a következőket) : ) akkor ez lesz Kép : O akkor meg ez Kép és ha szomorú vagy : ( akkor meg ez Kép

Kriszta Kép
Örülök, hogy túl vagy rajta, és, hogy jó eredménnyel zárult.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Szaisztok!

Van valami híretek Saciról?

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Dóri,
A történeted nagyon megható. Nekem 18-25 éves korom között meg sem fordult a fejemben, hogy gyereket szeretnék. Lehet hogy az akkori önzésem miatt kell most kicsit többet harcolnom, de vállalom. Az inszemektől most kicsit tartok, mivel itt többen is mondtak, hogy ritkan jar sikerrel, persze azert ha azt javasolják, akkor biztos nagyon koncentralom majd a pozitiv energiakat, hogy sikerüljön. Mindenképpen keréünk majd egy uj spermaképet, hatha a Macatol kicsit javult az eredmény. Raadasul azt sem tudtuk, hogy az 50millio/ml mellet összesen hany ml volt az eredmeny. Mert ha esetleg 2ml, akkor az összes 25 %a (most ujra megneztem a papirt, 25%) mar nem olyan keves a spontan dolgokra. Hátha....Kép
Jovo het vegen felhivom a doktornőt, amikor kivették a varratokat.
Karmen,
Biztos valaki masnal olvastam, bocs, en mindenesetre nem biztos hogy akcióképes leszek a hétvégéig.
A korra visszatérve, nekem azért sok ismerősöm van, akik 30 felett estek teherbe, 'sajnos' az egyik legjobb baratnom, akivel egyszerre terveztük a babázást, már szeptemberben fog szülni. Marmint sajnos az én oldalamrol, de azért örülök,hogy neki siman összejött. Nekem is sikerülni fog, biztos !!
Te pedig vigyazz magatokra. Nem tervezel kistesót ?
Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Sziasztok!
Karmen - már csak Te vagy itt a régiek közül, na meg azért én is itt vagyok. Én most várakozó állásponton vagyok, költözés előtt. Addig nem megyek újra a Kaáliba, amíg be nem költöztünk. Tehát kb. okt-re tervezem a következőt. Amúgy most egy kicsit úgy vagyok az egésszel, hogy nem ragaszkodok 10 körömmel ahhoz, hogy nekem gyerekem legyen (persze jó lenne, de ha elengedem, lehet, hogy összejön magától is - remélem). Azelőtt mindjárt azt kérdeztem a dokimtól, hogy mikor lehet a következő, és már mentem is, amint lehetett. A legutolsó dec-ben volt. Jan-ban mondtam a dokimnak, hogy őszig ne is számítson rám. Ő mondjuk azt mondta, azért nem kell olyan sokat várni, de annyi minden összejött eddig ebben az évben, hogy csak akkor szeretném a kövit vállalni, ha lelkileg is úgy érzem.
Bocs, most mennem kell, mindjárt folytatom
audrey
 
 


Na, itt vagyok.
Azért persze próbálkozunk mi is mindenfélével. Sac is üzent: aug 4-én fél 3-kor megszületett Csenge. Mindannyian jól vannak. Azt írta, ha internetközelben lesz, mindenről tájékoztat bennünket.
Amúgy mindenkinek nagyon trukkolok.
Puszi
Adrienn
audrey
 
 


Adrienn! De jó, gratulálok Nekik, mennyi mindenen kellett keresztül menniük, de azt hiszem ezért tényleg megérte!!
Én is mindig rohantam a köv. lehetöségre, szerintem itt mindenki alig várja az új esélyt!
Talán jo is most a költözés tényleg máshol járnak a gondolataid. Azért néha mesélj Magatokról!!

Kriszta! én többet vártam Kép
Igen, majd nagyon szeretnénk még gyereket, ha spontán nem megy akkor majd lombikkal folytatjuk. Egyelöre Orsi még túl kicsi ahhoz hogy ha esetleg végig feküdnöm kellene megint, akkor ezt nem tudnám megtenni, még szoptatok javában. Meg lelkileg még mindig félek mi van ha megint erös vérzés lesz és most nem alakul olyan szerencsésen. Mert iszonyú nagy szerencsénk volt.
Talán januárig várnánk.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Orsi!
Köszi a fejecskéket!De mi az a space? (Sajnálom, hogy ennyire nem értek hozzá, de ha megírod, megjegyzem!!!)
Audrey!
Nem csak Karmen várt itt, hanem én is!!! Megjegyeztelek, hogy te vagy az a lány, aki egyszer csak ennyit írt nekem: "Dóri! Remélem 5.-re nekünk is sikerül!"
Nagyon sokat gondoltam rád, és vártam, hogy írj, mikor kezdődik a program! Drukkolok, szorítok, és kitartás!!!
Hová jársz? Ki az orvosod? Az előző 4 stimuláció és IVF-ET hogyan alakult? Mesélj! Még nem ismerem a történetedet, és nagyon érdekel!
Puszi: Dóri
kardalus
 
 


Dóri Kép
Ne tegyél szünetet a két karakter közé. Közvetlenül egymás után írd őket!

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi)Kép
Egyelőre nem látok fejecskét a neved mellett,de lehet, hogy ha küldöm a hozzászólást, megjelenik? Na, mindegy? Nem szeretnék senkit nyaggatni a számítástechnikai analfabétizmusommal.
Azért nagyon köszi!
Dóri
kardalus
 
 


Orsi)Kép)Kép)Kép
Ekkora sikerélménytKép
KöszönömKép
Dóri
kardalus
 
 


Sziasztok!

Én is kipróbálom ezeket a fejecskéket! Még én is tanuló vagyok itt! Kép

Karmen Kép

A Dr. Úrhoz írtak be, örülök, hogy ezek szerint jó helyre!
Megnyugtató, hogy nem lesz HSG vizsgálat. Nagy kő esett le a szívemről. A vérvétellel mit fognak nézni, hormonokat?

Orsi Kép

Köszönöm, hogy megosztottad velem a történetet és szívből örülök, hogy számotokra ez jól végződött. Kép Bika jegyű májusi vagy? Csak mert én is bika vagyok!
Vigyázz magatokra!

Brigi Kép

Tényleg sok helyre jársz ás jártál. A Dr Úrról lehet, hogy hallottál Te is, láttam, hogy itt a Babanet Rendelőben Ő is válaszol a kérdésekre. Tényleg többen is ajánlották már nekem és talonba is tettem, de egyelőre még nagy bizalommal várom a lombikot!
Elérhetősége:

Dr. Ács Nándor szülész-nőgyógyász, egyetemi tanársegéd
Semmelweis Egyetem, II. Női Klinika

Szakterület: terhesgondozás-szülészet, hormonzavarok,
meddőségkezelés, változókori problémák, endometriosis, onkologia

Rendelés: csütörtök délután: Bp. II. Margit krt. 50-52. II.5
Bejelentkezés: 06-30-9520-861

Kriszta Kép

Nekem is van miómám, kettő is, az UH szerint nem növekednek, és nekem is azt mondta az orvos, hogy ne törődjek velük és nem törődtem, persze azt mondják ezen segíthet az ülőfürdő (cickafark + kamilla tea forrázat hozzáöntve a fürdővízhez, majd 20 percig benne csücsülés) egészen addig amíg negatív lelet nem születik ezügyben. Majd egyszer elkezdem én is ezt, de olyan macerás minden este, hogy mindig halogatom. Viszont hátha beválik és nyomtalanul eltűnik. Kép
Te még mindig 2 évvel előttem jársz! Igazából még reménykedem, hogy 40 alatt sikerül gyermeket szülnöm! Tudod, engem az zavar a koromban, hogy minél később jön össze a kis potyka, annál kevesebbet lehetek majd VELE, pedig jó lenne tudni, hogy biztonsággal felnő és elindul az életben, ameddig ebben a világban tartózkodom!!! Arról már nem is ábrándozom, hogy az unokáimat is láthatom!
A Dr Czeizel E. szerintem nagyon okos ember és ezek szerint még nem vagyunk elkésve! Kép

Dóri Kép

Egyáltalán nem gond ha lerövidíted a nevem, csak nyugodtan!!!
Hát, igen! Bizony minden lány hasonló történetről álmodik! Én örülök, hogy Veletek ez meg is történt! Szerencsések vagytok! És okosan tettétek, hogy belevágtatok a programba, így máris boldogok lehettek! Ezek után én már csak annyit kívánok, hogy ez maradjon is így nagyon sokáig!!!
Én nem voltam ilyen szerencsés már a szerelemben sem! Legalábbis sokáig, nem! 1999. ápr-ban pillantottam meg a férjemet akkor még mindenféle megérzés nélkül. Ő volt ugyanis akinél munkafelvételre jelentkeztem a volt munkahelyemen. Aztán 2001 közepén kivirágzott a szerelmünk és nem is vacakoltunk sokat, pár hónap múlva összeköltöztünk, végtére is nem volt vesztegetni való időnk. Rá egy évre házasodtunk össze, de már a kezdetektől vártuk volna a babát!
Ezek most pontos adatok mert utánanéztem, egyébként nem vagyok valami nagy ász ezekben a dátumok megjegyzésében.
Mellesleg, nem fogunk ám azért kiutálni, mi is voltunk ilyen fiatalok, csak már elmúlt! De voltunk!!! Kép

Adrienn Kép

Én is szívesen olvasnám a történeted. Olyan jó dolog ezeket olvasni!

Üdv Mindenkinek

Potykamanó

Kép
potykamanó
 
 


Potykamanó,

Köszönöm a biztatást és a tanácsot a miómával kapcsolatban, remélem nálam sem lesz gond. Sajnos anyukámnak is már vagy 6-7 éve van, és neki eléggé megnőtt, csak nem meri megműteni magát. Ugy latszik ez örökletes dolog.
Nektek is nekem is biztos sikerülni fog hamarosan, sőt én reménykedem még egy tesoban is 40 alatt. Igazad van, csak az a rossz, hogy elég idős szülők leszünk, de majd fiatalosan tartjuk magunkat Kép
Karmen
Ezt a részét a történetednek nem is olvastam, melyik hónapban volt ? Szorítok neked, hogy a második is spontán összejöjjön jövőre és minden rendben legyen Kép
Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Manó! 3. napos vérvétel lesz majd, hormonszintet néznek majd. Reggel 8ra kell menni, eredmény délben lesz.

Kriszta! a 8. héten lett erös vérzés, hirtelen akkor befektettek. 5 hétig voltam kórházban, közben 3 haematóma lett, ezek még hetekig véreztek, addig nem engedtek ki amig a méhlepény nem tapadt vissza ez a 13. hét, akkor átveszi a petefészektöl a progeszteron termelését, ha jól tudom. (Orsi majd kijavit ha nemKép)
Még itthon is volt barnázás de az már nem volt "baj" mert a haematóma ürült igy. Végig feküdni kellett, de azért is mert a méhem fejletlen és várható volt nem fog ugy tágulni és a 30. héttöl beindulhat a szülés. Szoval kissé bonyolult eset voltam, ezért félek hogy a köv. ne végzödjön rosszul. De biztos hogy megéri végigcsinálni csak kell még egy kis idö mire lelkileg is erösebb leszek meg Orsi mellett nem tudnék pihenni.
(én se tartozok a fiatalok közé 1970-elKép)

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kriszta

Ja,és azt elfelejtettem, hogy nem csak csücsülni kell benne, hanem egyben inni is. Mármint a gyógyteát.

Karmen

Köszi. Most néztem végig a fotósorozatot Orsiról. Nagyon szép kisbaba!!!

Potykamanó

Kép
potykamanó
 
 


Manó! Köszi. Képzeld találkoztam a dokival a Virágnál, odamentünk örült hogy látta Orsit. SZoval tényleg annyira emberséges, meg türelmes bármikor felhivhatod napközben is telefonon mindig segiteni fog!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Akkor elmesélem az én történetemet.
7 éve vagyunk házasok, igazából gyereket 6 éve szeretnénk. Persze ha előbb jött volna, azt sem bántuk volna. Soha semmilyen fogigátlót nem szedtem, azt mondtam, ha én egyszer elhatározom, hogy terhes leszek, akkor az úgy lesz. Hát ez mégsem lett így.
Sok elvesztegetett év és orvos után 2002. jan-ban mentem először a Kaáliba. Akkor a Kulin doktorhoz kerültem. Majd amikor az első ultrahangra mentem vissza, akkor mondták, hogy elment, válasszak másik dokit. Akkor (vasárnap) csak a Krizsa doktor és a Kovács doktornő volt bent, így lett a Krizsa doki az orvosom. Az első próbálkozásból 3 petesejtet tudtak levenni, 1 termékenyült meg, amit vissza is kaptam. Másodszor egy petesejtem volt, az nem termékenyült meg. Harmadszor 5-ből 3-at visszakaptam. Ezek sem maradtak meg. Ezután elküldött a dokim műtétre (laparoszlópia, hiszteroszkópia). Az eredmény endometriózis. Erre kaptam a szokásos 3 hónapos kúrát, újabb reményekkel ismét 3 babát visszakaptam. Megint negatív. Ötödikre 7-ből 4-et kaptam vissza, még ráadásul valami "ragasztóba" is be lettek áztatva, és ők is elmentek. Ez az utolsó viselt meg lelkileg a legjobban, mert ennél már úgy éreztem, minden rendben lesz. Tulajdonképpen értetlenül állunk a dolog előtt. A Krizsa doki szerint már rég terhesnek kellene lennem. Szerintem valami lelki oka lehet, lelkileg kell jobban felkészülnöm, vagy inkább el kell engednem "a mindenáron gyereket akarok" gondolatot, amit úgy érzek sikerült is az utóbbi időben. Konkrétan még nem tudom, mikor kezdek neki a kövinek. Az biztos, hogy költözés előtt nem.
Hát röviden most itt tartunk.
Puszi
Adrienn
audrey
 
 


Adri!
Sejtem, milyen lehet most neked, főleg, hogy nálam is mindig az volt, hogy "Neked nem sikerült? Hogyhogy? Ennek már sikerülnie kellett volna..." Szóval nehéz volt, de megérte. Az utolsó is rázós volt néha. (Negatív teszt, kevés HCG...), de aztán csak jól sültek el a dolgok és megszületett Lilla Enikő, a mi szemünk fénye.
Nagyon szorítok nektek!!!
A ragasztónak nevezett anyagról azt gondolom, hogy egy enzim lehetett, amivel megsértették az embriók egy külső részét(az üveghártyát), hogy azon a "heges" ponton könnyebben tapadjon meg a méhnyálkahártyán. Ez az asszisztált hatching.
Jaj, sír Lilu. Rohannom kell, majd visszajövök!
Dóri
kardalus
 
 


Dóri Kép
A ragasztó az embio glue Kép Az nem az asszisztált hatching. Az embrio glue valamiféle anyag, ami segíti a megtapadást.
Az AHA nem a megtapadást segíti elő, hanem az embionális osztódást... legjobb tudomásom szerint, ha jól emlékszem.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!
Visszajöttem)KépLilu már megnyugodott. Az utolsó fogai jönnek...
Orsi)Kép
Az biztos, hogy az asszisztált hatching a beágyazódást segíti elő. És pontosan az általad említett okok miatt. Az embrió kitörése az üveghártyából könnyebben megy végbe, mert a megsebzett ponton gond nélkül "kifolyik" az embrió. Bele a jó meleg, méhnyálkahártyába. Az elnevezés jelentése egyébként "segített kibújás".
Az embrió glue valami ennél is újabb lehet. Az én itthoni 1-2 éves meddőséggel foglalkozó könyvem sem említi. Gondolom, ez is sokaknál hoz majd kisbabát. Például Adriéknál is)Kép
Ma voltál UH-on, ugye? Mekkora most Levi és Máté?
Dóri
kardalus
 
 


Sziasztok!

Visszajöttem ebbe a topicba, mert három hónap kényszer pihi után végre megint mehetünk a Kaáliba! Csütörtökön megyek UH-ra és ha minden jól megy akkor köv. héten visszakerülnek a fagyibabáim!Kép
Annyira izgulok!
Mindenkinek kitartást!
Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Sziasztok!

Visszajöttem ebbe a topicba, mert három hónap kényszer pihi után végre megint mehetünk a Kaáliba! Csütörtökön megyek UH-ra és ha minden jól megy akkor köv. héten visszakerülnek a fagyibabáim!Kép
Annyira izgulok!
Mindenkinek kitartást!
Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsu! Drukkolok!! Hányat kapsz vissza?

Erröl a embrió glue-ról nem hallottam, de az AH biztos a megtapadást segiti elö, mert nekem is volt és a doki mindig ezt mondta.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kardalus Kép
A pesti Kaáliban alkalmazzák az embio gluet, a mi fiainkat is megfürdették benne. Ezek szerint én voltam félreinformálva az AHval kapcsolatban Kép

Köszi kérdésed. Kép Voltunk UHn. A fiúk nagyon szépen fejlődnek. Máté BDPje 69 mm, Levié 67 mm volt. Ez majdnem 1 hét előnyt jelent a korukhoz képest, ami ikreknél külön dícséretes Kép Rengeteget mozognak. Most épp mindkettő fejvégű volt, de Levi kb. naponta vált pozíciót, így nem tudható, hogy a szülésre mi lesz.

Zsu Kép
Várjuk a híreket az UHról Kép

Orsi + 2 Kismaczkó
24+6

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Kardalus!
Olvastam a leveleidet, és nagyon bátornak és kitartónak gondollak. Én 31 évesen kerültem a Kaáliba és most, két évvel késöbb kerül sor ha minden igaz és jól megy beültetésre. Hétfőn indulna a program, de tegnap vércisztát találtak, így azt mondta a doki,hogy ha nem szivódik fel az első napig, akkor még egy hónapot kell várni. Nálunk is a férjemmel van gond, bár nem igazán értem hogyan lehet amikor van egy 9 éves kisfiam, volt egy vetélésem, és egy méhen kívüli terhességem is az elmúlt 4 évben.

Azt szertném megtudni, hogy te dolgoztál-e a program alatt, vagy táppénzre vettek a teljes nyugalom érdekében, vagy az a jobb, hogyha dolgozik az ember. Én óvónő vagyok,ami nem túl megeröltető munka, de nem szívesen kockáztatnék, és nem tudom mit tegyek. Úgy érzem ez az egyetlen esélyem arra, hogy mégegy gyermekem legyen ,már a korom miatt is/a férjem odavan egy kislányért/. Nem szertnék semmit sem kockáztatni. Ha van valami jótanácsod és tapasztalatod amit megosztanál velem örömmel venném.

Köszi
moncs
 
 


Moncs Kép
Attól, hogy a párodnak van fia, és neked is sikerült teherbe esni nem jelent semmit. Ettől neki még lehet problémája. Pontosan mi nála a probléma?

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!

A gyerek kettőnké, csak szeretnénk mégegyet. Azért nem értem, hogy mi lehet a gond, mert négy éve amikor először elvetéltem, az tanácsolta a dokim, hogy menjen a párom el sperma vizsgálatra, hogy ott minden rendben van-e. Ott kiderítették, hogy nyákos? az ondója. Kapott kezelést + bakteriológiai vizsgálat, -tenyésztés. Az eredmény továbbra sem jó, de én ismét terhes lettem. Méhenkívül lett, tehát gyerek ismét nincs. Elmentünk a kaáliba, hogy az ondót tisztítás után juttassák vissza. Ott újabb spermium vizsgálat /ez egy hónapon belül már a második/, ahol azt az eredményt hozták ki, hogy nincs nyákosság, de kevés az élő, mozgó spermium. Nem értem hogyan lehet ez. A férjem urológusa szerint a spermiumok száméval és életképességével nincs gond, csak a nyákosság miatt nem tudnak felúszni a petesejthez. Nálam mindent rendben találtak, petevezeték,hormon, stb, kivéve most azt a cisztát.
moncs
 
 


Moncs Kép
A nyákosság (hosszú elfolyósodási idő) tényleg okozhat gondot, és ezzel az a gond, hogy hosszú távon nem igazán kezelhető.
Az andrológiai problémákra sajnos általánosságban elmondható, hogy csak ideiglenesen lehet javítani a dolgon, de a lényeg nem változtatható meg.
Mi a spermaanalízist mindig a krio rtnél végeztettük, szakmailag ma ők az egyik legjobbak Mo-n. Nálunk a számmal voltak gondok, és 1,5 évnyi andrológiai kezelés sem hozott sikert.

A másik, amit tudni érdemes, hogy a spermakép kb. úgy változhat, mint áprilisban az időjárás. Egy átmulatott éjszaka, egy meleg fürdő hosszabb távon is rossz hatással lehet a ficánkákra, mivel az érési idejük 72 nap. Tehát ha most rossz a kép (és ez egyszeri rossz eredmény), akkor annak az okát a 72 nappal ezelőtti eseményekben kell keresni, ha korábban sosem vol probléma a spermaképpel.

Most már csak azt nem értem, hogy Ti milyen indokkal kerültetek a lombik programba? Ez a nyákosság volt az ok?

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!

Az indok a Kaáli által végzett andrológiai vizsgálat eredménye, miszerint nincs elég élő és mozgó spermium.
moncs
 
 


Kedves Moncs)Kép
Köszönöm az elsimerést! Hasonló foglalkozásom volt, mint neked most. Én gyermekgondozónő voltam egy módszertani bölcsődében. Az 5 program során egyszer sem mentem dolgozni beültetés után. Volt, amikor 1 hétig maradtam otthon, volt amikor 2 hétig, de az 1 hét minimum mindig megvolt! A beágyazódás miatt. Ez ugye néhány nappal - de legkésőbb 1 héttel - a beültetés után történik meg. Addig nem szabad megerőltető munkát végezni. Márpedig egy 10-20 fős gyerekhad tud nagyon megeröltető is lenni. Persze miután az embrió megtapadt, akkor sem szabad túlzottan virgonckodni. Ezt persze te érzed majd akkor. Én pont az 5. lombik előtt léptem ki a munkahelyemről, és akkor sikerült. Ez persze véletlen is lehet! Ott ne hagyd az ovit)Kép
Orsinak)Kép igazat adok a spermiummal kapcsolatban. Valóban napról napra más eredmény születhet. Rengeteg tényező befolyásolja, és valóban 72 nap az érési folyamatuk, tehát 2,5 hónappal a lombik előtt érdemes "jófiúnak" lenni! Semmi cigi, alkohol, forró fürdő, szauna, szoros nadrág, sok üldögélés! Ezekre figyeljetek oda! Persze alacsony spermaszámból tényleg nem lehet nagyságrendileg magasabbra ugrani. De sokszor kis minőségi javulás is eredményt hozhat.
Nagyon szorítok, ezentúl nektek is a kislányotok vagy még egy kisfiú születéséhez. A Kaáli Intézetben jó kezekben vagytok! Majd írd meg az éppen aktuális fejleményeket! Kíváncsian várom, és ahol tudok, segítek.
Kardalus Dóri
kardalus
 
 


Sziasztok!

Karmen

Jó, hogy ilyen pozitívumokta írsz nekem a Dr Bácsiról, mert a holnap mindjárt itt van és kezdek nagyon izgatott lenni, pedig ez még csak egy beszélgetés lesz.

Adrienn

Látom Ti si már jó régen várjátok a babócát,én most nagyon bizakodóan indulok neki a lombik programnak, de néha megfordul a fejemben néhány sunyi gondolat, hogy mi van ha még van valami amire nem jöttek rá és későn derül ki?! Ezek romboló gondolatok és próbálom gyorsan mindig elhessegetni, mert a gondolatoknak sokszor ereje van. De nem olyan könnyű a tudatalattit irányítani. Én is gondoltam már arra is, hogy hátha pszichés a meddőségem, de mit tehetek én az ellen?
Nem könnyű a sikertelenségeket feldolgozni (én még csak az inszemeken tapasztaltam ezt), de hátha egyszer a sikert is feldolgozhatjuk majd. Remélem. Neked is ezt kívánom!!!


Zsu

Drukkolok Neked!

Üdv mindenkinek!

Potykamanó

Kép
potykamanó
 
 


Lányok hiszteroszkópiát és laparoszkópiát csinálnak lombik előtt? Vagy ezt megint intézete válogatja? Nekem nem volt még ilyen vizsgálatom.
És rosszul is hangzanak és félek is az ilyen rondaságoktól. Gyáva nyuszi vagyok. De lehet csak azért van mert már megkínoztak egy párszor!!

Potykamanó

Kép
potykamanó
 
 


Sziasztok!

Bejelentkeztem a Kaáliba Krizsa dokihoz szeptember 8-ra már alig várom az első találkozót kíváncsi vagyok hogy mi lesz, bár elszöszőr gondolom csak elbeszélgetünk és megkapjuk a beutalókat (vérvétel, andrológia, stb.)

Köszi hogy segítettetek dönteni ez az intézet mellett!

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Potykamanó Kép
Hiszterót vagy lapart már szerintem nem csináltatnak, a HSG-t velem megcsináltatták, de a másik kettő műtéttel jár, így azt gondolom, nem csináltatnak, mivel annak van gyógyulási ideje.

Zseboroszlán Kép
Az első beszélgetés lesz csak. Megnézi az eddigi leleteiteket, mindent vigyél. Utána elmondja, hogy mi vár rátok és mikor kezdhetitek a lombikot. Jó választás Kép

puszi és drukk mindenkinek
Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Manó! nekem volt mindkettö de nem a lombik miatt kellett, bár én örültem hogy ugy kezdem tudom mi a helyzet ott bent. Ált. a 3. sikertelen után szokták ök is javasolni. Kiváncsi vagyok mit gpndolsz majd a dokirol. Meséltem hogy most futottam össze vele én örült hogy odamentem és még emlékezett is ránk.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Megjöttem az UH-ról. Háát nem valami fényes. A cisztám még mindig megvan de az nem is baj hanem nagyon vékony a nyálkahártyám(5mm)és a tüszőim is még csak éregetnek, pedig most vagyok a 10. napon. Szóval még várunk hétfőig és ha akkor is ilyen vékonyka lesz akkor kitolódik a köv. ciklusra az egész. Ámbár az is lehet hogy későbbre minden rendbe jön hiszen nekem rendszeresen kitolódik a ciklusom. (az 5mm akkor is vékony ugye?Kép)Pedig rengeteg folyadékot iszom, és fehérjét is (mondjuk azt annyira nem viszem túlzásba mert nagyon nem kívánom). Ilyet még nem kértem soha de: NYÁLKAHÁRTYA VASTAGÍTÓ SUGIKAT KÉREK!KépKépKépKépKépKépKép

Manó!

Milyen volt a találka! Remélem minden rendben ment és nem csalódtál!Kép

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsuzska! A gyerekaszpirin vastagitja 1 szem naponta.

Manó! tulvagytok rajta? Milyen volt, ugye tök jó fej? mondott biztatót? én egyébként mindig leirtam amit kérdezni akarok töle és mindig végigbeszéltük azokat is.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Hú Karmen Köszi!
Rohanok a gyógyszertárba!Kép

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsu Kép
Vastagító sugik elindultak feléd. Az étkezési dolgokat látom, tudod. A baby asprin is nagyon jó, ahogy Karmen is írta Kép
Messze van még jövő kedd, a nyh. naponta regeteget tud hízni, így ne aggódj.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok lányok,

Ha nem is mindig irok-megint kivarason vagyunk a lapar utan, nem történik semmi - azert mindig olvaslak titeket.
Manó először biztos HSG-t csinalnak, es ha az jó, akkor nem kell lapar es tsai. Nekem pl rossz lett, ezért küldtek laparra. Egy hete csinaltak, ki lehet birni, neked raadasul ugy nez ki segitett is(petevezetek elzarodason) de csak ugy rutinbol nem csinaltatjak meg, ne felj.
Dóri, Orsi,
A ficánkákról szóló infok nekem ilyen szinten ujak voltak, lehet hogy nekunk is segitene ez a virgoncabbba tetelen. A parom pont tegnap este aztatta el magat a plazson eleg rendesen, hat lehet hogy kar volt hagynom. Most fuccsra tette a Maca hatasat, ugye ? Ket es fel honapra ?? Jaj nekunk Kép((
Pedig remelem szeptemberben neki tudunk futni egy inszemnek.
Zsuzska,
Vastagito sugik mennek +++++++++++++++.
Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Zsu!
Nagyon drukkolok Neked, és kíváncsian várom a fejleményeket. Nekem is vannak fagyibabáim, de ez a dolog nekem még új. Leírnád, hogy zajlik így ez az egész? Eddig mindig "friss" babákat kaptam vissza. A gyerekaszpirin tényleg használ?
Orsi
Te olyan tájékozott vagy! Mit tudsz a fagyis eljárás menetéről?

Kép
petyaanya
 
 


Sziasztok!
Sajnos nem sikerült a genetikai vizsgálat,nem találtak már élő szövetet!Ez jutott nekünk!Jövöhét csütörtökön megyünk vérvételre,valamiféle sejtosztodásos vizsgálatot tudnak még csinálni.Most ebbe kell biznom!A szerencse nem nagyon akar mellénk állni!
Zsu!Megy a drukk ezerrel!
Orsi!Gratula a babocákhoz!Pihenj sokat.
Majd jelentkezem még! Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Petyanya!

Egészen pontosan én sem tudom a menetét, pl hogy milyen szurikat fogok kapni de a lényegét letudom írni. 10. napon menetem UH-ra és ott megnézik hogy halad a tüszőérés stb. Ha minden ok és megértek a tüszők és elég vastag a méhnyálkahátya (a szervezeted felkészült a baba fogadásásra)akkor megrepesztik a tüszőidet. A beültetés napján elkezdik felengedni a babókákat és de folyamán telefonálgatni kell hogy megmaradtak-e és ha igen hányan. Ha maradtak akkor irány Pest és becsusszantják őket. Hát röviden ennyi!
Ja! a végét majdnem elfelejtettem! Szóval a picúrok 9 hónapig kapaszkodnak majd kibújnak anyuci pocijából!Kép

Brigi!

Eszméletelenül izgulok értetek hogy kiderüljön már végre valami!

Zsu!

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Brigi! sajnálom hogy ez a vizsgálat sem tudott eredményt hozni, de itt mind nagyon szoritunk hogy a köv. már sikeres legyen. Amugy én hiszem hogy akinek a sors rögös utat szán, utána hatalmas boldogságot is kap.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kriszta Kép
Na, ennyire azért nem eszik forrón a kását :D Ne aggódj, az én párom sem tartotta be a lombik előtt a 72 napos karantént (volt is belőle vitánk elég), és ennek ellenére itt a két maczi a pocimban. Az azért még mindig fontos, hogy érezze jól magát.
Egyszeri alkalom nem olyan nagyon befolyásoló, és a Maca hatását nem tette tönkre, mert az alapvetően javítja a dolgokat.
Röpke példa. Ha eddig volt pl. 10Mió/ml, a maca hatására lett 25 Mió/ml, és ennek a felét kinyíta volna, akkor is marad 12,5Mió/ml jó ficánka... persze ez csak elmélet, és nem mondom, hogy nem lenne jobb, ha figyelne magára, de ha ez egyszeri alkalomnak tekinthető, akkor ne foglalkozz vele.
A szeptemberi inszemet ez meg semmilyen módon nem befolyásolja, ne aggódj!

Petyaanya Kép
Na, ilyenünk még nekünk sem volt, így annyira ezt nem tudom. Amit tudok. Normál vagy enyhén stimulált ciklusban (pl. clostíval) a tüszőrpedés utána napon (ha jól emlékszem)- ezt UHval ellenőrzik - van a transzfer, ha a fagyasztott manókat életképesnek ítéli meg a biológus. A pontos időpont a nyh megfelelő állapota miatt meghatározó.

Zsu Kép
Eszkimókaakció során is repesztenek? Ezt eddig nem tudtam. Kép

Brigi Kép
Köszönjük a gratulációt. Kép

Drukkolunk mindenkinek!

Orsi + 2 Kismaczkó

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!
Én teljesen új vagyok itt köztetek. Aug.26-ára kaptunk időpontot Kovács doktorhoz, tudtok róla valamit? Mi eddig a Családtervező Központba jártunk, kb két évig. Ezalatt az idő alatt jónéhány hőmérsékletgörbém született, de ezek még egymásra sem hasonlítanak. Júniusban voltam HSG vizsgálaton, ez teljesen OK lett. A páromnál 20 millió/ml, ez is OK. 4 hónapja szedek Clostit, de ez eddig nem segített. Mire számítsunk az első alkalmakkor (testileg, lelkileg, anyagilag)?
Köszi minden választ előre is!
Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


KrisztaKép

Egyetértek Orsival! Igaz, hogy a spermiumok hiper-szuper érzékenyek mindenre, azért egy starndolás nem a világvége! Ráadásul, ha most "rosszalkodott" a párod, az 72 nap múlva eredményez majd egy esetleges rossz eredményt. De a szeptember csak 1 hónap! Vagyis a kb. másfél hónappal ezelőtti események döntik majd el az inszem.napján leadott anyag minőségét.
A barátnőméknél úgy jött össze a baba inszeminációval (4.), hogy a fiúnak 30-40 milliós volt a spermaszáma 40-50% jól mozgóval, a lánynak meg petefészekcisztája volt (endometriózis). Igaz, hogy nem rögtön sikerült, de sikerült! És a várandósság 9 hónapja alatt elmúlt a ciszta, az endometriózis...
Nagyon szorítok neked, és várom, hogy beinduljanak a dolgok: Ha köv. mensid megjön, már jelentkezel is a dr.nőnél?

BrigiKép
Szerintem, itt közülünk te vagy a legnagyobb hős. Remélem, senki nem haragszik meg ezért, de így gondolom, függetlenül attól, hogy elismerem, senki baja nem hasonlítható a másikéhoz, és tudom, itt mindannyian a babánkért küzdünk, és persze néha...szenvedünk. De te annyira erős vagy, és kitartó, hogy sokszor csak olvasom, amit írsz, és képtelen vagyok felfogni, hogy te még ezt is elbírod viselni, meg azt is, na meg még amazt a csapást is? Szóval, ha egy fához kellene hasonlítani téged, te vagy az a rendíthetetlen, bölcs és erős tölgy, ami - aki - minden viszontagságnak ellenáll.
Ezért a fejlett és talpraesett személyiségedért leszel te előbb utóbb anya. Nem tudom, milyen módon, de az kell legyél. Egyszerűen az kell legyél.

Nálunk most ott tartanak a dolgok, hogy ma van a mensim 1. napja. Beszéltem Kulin doktorral, és kedden 10-re megyek hozzá, hogy megnézze még egyszer ezt a bizonyos méhpolipot. Ha most is úgy tűnik, nem kell műtét(hiszteroszkópia), akkor lefújva, ha meg továbbra is olyan állapotban van, hogy beavatkozást igényel, valószínűleg szeptemberben megcsinálja a Kaáliban. A férjem andrológiai eredményét is kedden tudjuk meg. Hát, nagyon kíváncsi vagyok!
kardalus
 
 


Lara Kép
Az első elbeszélgetés 8.000 Ft. Vigyetek minden eddigi leleteteket, személyit és TB kártyát. A doktorúr megnézi a leleteket és javasolni fog nektek valamit, valószínűleg inszeminációt.
Nálad valószínűleg csináltatni fognak egy friss hormonvizsgálatot és a párodnál egy friss andrológiait. Röviden ennyi.

Kovács doki ugyanolyan jó, mint bárki más az intézetben.

Hogyhogy 2 évig jártatok a Családtervezőbe? Ott nem csak 1 évig fogadják a párokat?

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

Köszi a választ! A Családtervezőben 1 évig mértük a lázamat és rajzoltuk a görbét. Volt a méhnyakon egy apró fertőződés, azt eltávolították. Több mint 1 év elteltével kaptam a Clostit és júniusban volt a HSG. A Clostis ciklusokban csak uh volt a peteérés vizsgálatára, vérvételes hormonvizsgálat nem. Múlt hónapban volt egy 3.napi hormonvizsgálat, de még mindig nincs meg az eredménye. Ezt már elég lassúnak tartottuk, ezért szeretnénk továbblépni.
Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?