Új privát üzeneted érkezett!

Lili, ahány gyerek annyi módszer, egyetértek.Jól csinálod, hisz te érzed, hogyan kell csinálni, a saját gyereked.

()es megj
egy baj van, hogy sok anyuci elítéli a másikat (itt, a babaneten keresztül is), csak mert az nem úgy csinálja, ahogy ő.én is kaptam már a pofámba, nem is keveset, de kit érdekel. az én gyerekem , én tudom, mi a jó neki és mi nem.anyák vagyunk, a mi szívünk dönti el és tudja, hogy a picinek mi a jó.és ez tesz minket anyává.nem pedig az, hogy megfeleljünk olykor vadidegen, ismeretlen ismerős, blogos vagy netes, vagy fórumos, vagy saját rokon anyukák tapasztalatainak.
Vendég
 


Bizony Csajok :P , nem csak a gyerekeink nem egyformák, mi sem vagyunk azok. És a tűrőképességünk is különböző. Szóval egyetértek én is, hogy ahány ház annyi szokás és nálam szerintem senki sem rühelli jobban, amikor valaki "osztja az észt", hogy így kell és slussz. Vagy hogy úgy nem jó, nem korszerű, vagy mit tudom én. Senki sincs a mi helyünkben, nekünk kell a mi saját gyerekeinkkel lerendezni az életünket. Szóval a tanács kérésre a válaszok is csak lehetőségek, ötletek :D
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Donika,

Kedden volt itta doki. Minden rendben velük. Foguk nem jön. Ő azt javasolta, hogy adjunk neki germicid kúpot éjszakára, ha szükségem van egy éjszaka alvásra. Persze nem rendszeresen…
A halvány fény csak szopizás közben van felkapcsolva(miattam), amúgy teljesen sötétben alszanak ők is.

Jucmuc,

Éjszakánként egy szopival teljesen megbarátkoznék. Nálunk ez így is két ébredést jelent. Természetesen mi is boldogok vagyunk, hogy itt vannak velünk, de még mindig úgy gondolom, hogy éjszaka aludnia kell egy kisbabának is. Nekem meg főként, ha a két csajszit még sokáig szeretném szoptatni. napközben pedig nem tudok pihenni, mert nem egyszerre alszanak....

Lili, erika

Köszike a tapasztalatokat!
Tisztában vagyok vele én is, hogy minden eset más, mint ahogyan gyermekeink is. Nem vitaindító volt a hozzászólásom egyszerűen csak szükségem volt tapasztalatcserére.

Kép
viri8
 
 

 
 

Fanni,

Köszike a privit még egyszer! Remélem holnap minimum hétig hagy aludni M :wink:

Kép
viri8
 
 


Viri :D
ha ennyire nem alszanak, alváslabor nem merült fel?
nem lehet ennek neurológiai háttere???

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Viri :P
:wink:
Köszönjük szépen.
Nektek is békés éjszkát, vagyis legfőképp Neked!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fendike :P
Köszönöm!

Donika :P
Bizony, szépen kerekednek. Milcsi is a refluxával együtt. Épp ma néztük Apával, milyen kis husika ő is. Holnap lefotózom és rakok fel képet. Olyan szépek :oops: :roll:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Viri,

Elkepzelni sem tudom mit csinalnek ket babaval biztos nagyon nehez. Söt mar most tudom, hogy a következövel nem lesz olyan egyszerü mert ott lesz mellete egy masik akivel törödni kell.
De nekem csak most esik le, hogy Ti azt szeretnetek ha ataludnak az ejszakat. Hu azt nagyon szeretnem mar en is. Az a legrosszabb, hogy sokszor nem is azert ebred mert ehes hanem csak ugy...
Hanyszor ebrednek ejjel? A germicid kup mire valo? Az a lenyeg, hogy az orvos megvizsgalta öket es jol vannak!
Meg szep, hogy boldogok vagytok a lanyaitokkal!

Fanni,

Ki osztotta az eszt? :shock: Jobban van a derekad? :P

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Viri!

Remélem kicsit jobb éjszakátok volt és megtaláljátok a megoldást,ami mindenkinek jó!
Ebből a kérdésből nem lett vita szerintem, mindenki leírta mit gondol, de ez így jó,hisz ezért van a fórum!!! :D :D

Fanni!
Hátad?Remélem jobb már!

Hunci!
Hogy vagytok? Miket csináltok?

Lányok!
Szerintetek milyen gyümölcsöt adhatok almán és őszin kívül? Kap még sütőtököt is!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Judit :P
Általánosságban értettem 8)

Kisfóka :P
Azt hiszem igen, jobb. Már 2x lehoztam az emeletről Milcsit. Igaz, kényszerből és közben úgy feszítettem a popsim és tartottam a hátam, hogy felért egy aerobics órával :D , de nem lett baj :lol:
Még mi is csak ezeket ettünk, + krumplit. Hétfőn jön a védőnő és mond még recepteket nekem. De amúgy gyümölcsből még mehet a szilva, a sárgabarack és a körte is.

Lányok :P
Ma vendégségbe megyünk. Visszük a Manókat. Sokan leszünk, több, mint 20-an. Nagycsalád. Apáé anyai ágról... nekem összesen nincs ennyi rokonom. Most látják először a fiúkat. Izgulok :roll:

Kérdés:
Este 8-tól meddig "kellene" aludni egy 5 hósnak? (Nem kaja nélkül értem, hanem úgy, hogy amikor eszik, visszaalszik.)

Viri :P
Milyen volt az éjszaka?
Nálam Milcsi a szuri óta szokásos 4-kor kelt, 6-ig simire visszaaludt, de ez 4-6-ig folyamatos simit jelentett. Miután h9-kor elmentünk aludni -igaz, 1-kor evett még-, nem viselt ez így most meg.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Kérdés:
Este 8-tól meddig "kellene" aludni egy 5 hósnak? (Nem kaja nélkül értem, hanem úgy, hogy amikor eszik, visszaalszik.)

8 és 12/13 óra között :D
sokat segítettem? :lol: :lol: :lol:
marhára babafüggő, tudok olyat aki 14 órát is alszik, más meg 8at is csak éppen ennyi idősen.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kisfoka,

Szerintem adhatsz Gretinek körtet is. Van egy tablazat amit innen töltöttem le. A banannal kell vigyazni szerintem, en probaltam adni Davidenek de meg korai volt. Megyek mert felebredt a dragam, de legalabb hagyta anyat kavezni reggel.. :D 1227343016.889.htm

Kép
Kép
jucmuc
 
 


FAnni, babafüggö.Passz.5 hósan nálunk letettem 9kor, felkelt 7-8kor, kaja elvolt és 10től aludt 12ig kb.

Amit írtam fentebb, senki ne vegye magára, ezt csak úgy írtam én is általában.

Fóka, Hunor az egyedül megáll, feláll és megy -kívül mindent.Menni nem nagyon akar sajnos, mert mászni imád.

Kapaszkodva áll, megy, járássegítőzik, labdázik, felismeri a labdát, papucsot, zsiráfot, orrt, szájat, hajat.
Este 8 és reggel 8 között alszik, napközben meg 2x1 órát.
8 foga van, jön a kilencedik.

Imád babaúszni, megáll az élet ha nem úszhat, napi 1 óra nálunk este a fürcsi. :shock:

Gyümi:mehet körte, banán ha nem lesz székrekedéses, szilva, őszi.

Orsi, meddig "kell" várni, hogy egyedül felálljon minden kapaszkodás nélkül és elinduljon???
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.22 09:48-kor.
Vendég
 


Köszi Orsi :P
Az a fura, hogy eddig simán aludt a gyerek 6-7-ig, de kedd óta -akkor kapta az oltást- csak 4-ig. S látom, hogy szeretne visszaaludni, csak valahogy nem tud :(

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


FAnni, sztem az oltás bekavart.Nálunk oltásonként 1 hétig tartott mire visszatért a rendes kerékvágásba, akkor se szilárd kaja, se jó alvás, csak sírás, rosszkedv, majd hirtelen elmúlt.
Vendég
 


hunci írta:Orsi, meddig "kell" várni, hogy egyedül felálljon minden kapaszkodás nélkül és elinduljon???

a felállásra úgy tudom, hogy 12-13 hónap a határ, az elindulásra 1.5 év.
de ugye a mozgásfejlődését összességében érdemes nézni, nem 1-1 fázist kiragadni, mert az úgy csalóka lehet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hunci :D
most látom,hogy az önálló felállást kérdezted :) az majdnem az elindulással együtt is mehet, tehát még nincs lekésve semmiről. :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


értem, akkor jó. igen az önálló felállásra kérdeztem, 9 hóstól már áll, kapaszkodva áll és megy is csak egyedül nem megy se felállni se menni.de akkor simán jó még :lol:
köszi!!!
Vendég
 


Lányok :P
Bocs, hogy csak úgy eltűntem, mint szürke szamár a ködben, de annyi minden volt...
Csabinak jelenleg torokgyuszija van. Az éjjel horror. akkor fáj a legjobban a torka, így alig bír aludni. Tantum verde sprayt kaptunk,de azt naponta 3-5X lehet használni, ő pedig jóval többször sír a fájdalom miatt :( Lehet, ma Nurofent is adok neki, ha nem tud elaludnia fájdalomtól. Gyógyszereket utálok adni piciknek, de sajnos, néha muszáj. Főleg a fájdalom csillapítás.

Nem tudok mindenre reagálni, csak ami megmaradt:

Kisfóka :P
Tündér vagy!Lilunak mutattam, és láttam, hogy nagyon jól esik neki 8)

Fanni :P
Gerincednek jobbulást! Nagyon sajnálom! Fiúk remélem jókat alszanak majd megint, és te is kipihenheted magad!

Viri :P
Anyafej, annyira sajnállak! Nálunk ez van most, ami nálatok, de én tudom, hogy a torka fáj. Így is nehéz. Nemhogy neked! A neurológiai kivizsgálás jó ötlet, hátha ilyen téren kellene v.milyen segítség. Szörnyű lehet nekik is, hogy kialvatlanok... :(

Hajni :P
BHRG-t olvasom örömmel.
Mi is csináljuk. Az eleje iszonyat volt. most már ő kéri, hogy tornázzunk :wink: Biztos, a hatás sem marad el! Igaz, Orsi?

Remélem, gyakrabban tudok majd jönni, mert hiányoztok ám!!!

Véda
Vendég
 


Itt leszakadt egy hófelhő :lol:Minden fehér, imádom!

(tavaly ilyenkor is havazott, akkor a kh ablakából merengetem éppen kifelé)
Vendég
 


Köszönöm szépen a váéaszokat, akkor megpróbálom a körtét is,a banánt próbáltuk,de azzal még várni kell! :?

Fanni!
Örülök,hogy jobb a hátad,de azért tényleg óvatosan!!!
Kíváncsi vagyok milyen recepteket kapsz majd!
Nálunk Gréta alszik este 8-9től reggel fél 7-7ig! Aztán napközben 2szer 1 órát!

Jucmuc!
Köszi a táblázatot! Aranyos vagy!

Hunci!
Nagyon ügyes Hunor! Mennyi mindent csinál! :shock: Gratula!
Szerettem volna Tőled kérdezni, hogy a borostyánláncot érdemesd még megrendelnem? Nem jött még ki fogunk!

Véda!
Nincs mit! Örülök,hogy tetszett Lilunak!
Hu,Csabinak gyógypuszik! Szegénykém!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Lányok :P
Egész jól vagyok (koppx3)

Márkó macim:
Kép

Milcsikém:
Kép

Hunci :P Kisfóka :P
Köszi!

Véda :?
Jobbulást Csabinak!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
Itt is leírom, hogy meseszépek a kisfiaid!!! Alvás: Dóri mindig kakas volt, 5kor már nyitva volt a csípája, és kb. 8-kor aludt el ő is. Utána jobb lett, tovább aludt, most megint kakas.

Kisfóka,
Mehet még a körte, szilva, persze figyelni kell, hogy bírja. Dóri a szilvát nem szereti, amikor kapott, utána semmit nem volt hajlandó napokig megenni.. szilvaellenes :D Nagyon édes Gréta az alvós képen, látom játékból nincs hiány nálatok ;)

Véda,
Csabinak jobbulást!!

Fendike,
Máté nagyon helyes kisfiú, látom a hammából jut mindenhova :)

Boniko,
Gyorsan nő Zsigi, hogy megy az idő nem... Hány kiló?

Petitpois,
Gyönyörű Laura, gondolom ő is mindent meghódít, így kerülhetett be a szekrény alá :)

Jucmuc,
Davide tipikus szőke herceg ;) Mekkora haja van :) Gumizni is lehetne :D
Vendég
 


Fanni :D
gyönyörűek!!! :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika,
Pediped cípőt hordunk, nem kell rászámolni. Amúgy a babaörzén is ott lesznek, és ha mentek, feltudjátok próbálni. Mi lassan váltunk s-ről m-re, de Dóri nagy lábon él :lol:
Vendég
 


Pandácska :D
Lili bőben 2es :D:D
1 évesen kerültünk az xs-ből a s-be :) :)
18as a téli cipője és a szandija is

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
:oops: Mondom én, hogy nagy lába van :lol: Nővérem kislányának még az s-es is nagyon nagy, pedig 5 hónappal idősebb nálunk. Picuri lába van, Dórinak meg óriási tappancsa, de legalább így stabilan áll :lol: :lol:
Vendég
 


Pandus :P
Köszönjük. Kérek szépen nyilvánosan is képet Dóriról, a kis hercegnőről!

Orsi :P
Köszönjük szépen :D

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Rólunk: Dóri már 9700 gramm körül van, centit nem tudok, de 80-as, 86-os ruhákat hordunk. Folyamatosan áll, 10 másodpercekre kapaszkodás nélkül is. Ha megfogjuk az egyik kezét, akkor szépen sétál. Fáj is a derekunk, főleg apának. Minden tol, járássegítőt, játékokat, dobozokat. Egyedül lemászik az ágyról, ha alacsonyabb a bútor, akkor felmászik szintén egyedül. Tapsol, integet, sokat beszél. A motorra, ugráló zebrára egyedül felül, és leszáll, sokszor a motorra feláll, na ezt nézni is rossz. 6 foga van, de már jön a hetedik. Még mindig szopizik napi 5-6 alkalommal, éjszaka is. Amúgy mindent megeszik, kivéve szilva, meg tök. Amit még szeret enni, az a papír, meg a szöszök :) Mutogat, pár dolgot magától megmutat. Az autót, vonatot szépen tolja mászás közben. Most elkezdett babázni, osztogatja nekik a pofonokat is :) Pakol, pakol és pakol. Zenére táncol a popsijával, vagy a kezével, fejével.

Videók:
http://www.youtube.com/watch?v=2hrTO8GxC98
http://www.youtube.com/watch?v=MmPBdJydX1A
http://www.youtube.com/watch?v=s3WkvLy8Xfg
http://www.youtube.com/watch?v=0echkyzTQms

Képek:
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép

Most bőven írtam Dóriról a nagy hallgatás után :wink:
Vendég
 


:lol: :lol: Dóri méreteiben is nagyobb, mint Lili :)
nem csoda, ha a lába is nagyobb.
Lili 74-80as ruhákat hord. (nadrágból 74es, felsőből 80as), 9 kgt most érte el.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pandus :P
Nagyon tündér! A sok kislabdás kép nagyon profi, bármelyik babaújság címlapfotója lehetne!

Én Orsitól :P is kérnék a másik gyönyörűségről, Liliről... de mindig csak a "másik" babásba tesz :(

Katica :P
Hogy vagytok? Mekkora Léna? Bukás elmúlt?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
Köszi :wink: Orsitól már én is kértem, de ide nem tesz. Megnéztem a másik topicot... gyönyörű babákat láttam, ez a Kaáli tud valamit :lol: Orsi Lilijét nem láttam, a 231. oldalon volt kép, de ott inkább a fiúk látszanak.
Vendég
 


Pandus :P
Köszi! Minden baba egyre szebb lesz, ahogy nő :shock: Időnként látom Lilit, sőt, legutóbb a fiúkat is, mert nagyon sokmindent kaptunk Orsiéktól kölcsibe.

Orsi :P
Most már muszáj lesz képet tenned :lol: Ha ide nagyon nem akarsz, akkor a másik babásba és megnézzük ott :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lányok :P
Úgy néz ki, megmaradok :lol: Nem merem azt írni, hogy elmúlt a gerincgyulladásom, de afelé közelít :D Tegnap 2x is emeltem, autóban is ültem és nem lett semmi baj. Holnap kontroll :D

S vendégségben is voltunk. A 2 fiamra nagyon büszke vagyok. Fél 2-től 5-ig semmi baj sem volt. Milcsi aludt Apa karjában a ricsajban több, mint 1 órát, Márkó csak 10 percet, de iszonyú jó kedve volt egészen 5-ig. Akkor viszont úgy behisztizett, hogy haza kellett jönni. De nem is baj, már úgyis akartunk indulni. A kocsiban meg elaludt :D Mindkettő angyal volt, lehetett őket gyúrni, nem ijedtek meg a másik 20 emberől sem :D Jaaa és f8-tól 3.40-ig úgy aludt Milcsi, hogy meg sem mozdult :lol: Utána megint nyügi volt, de talán kevésbé, mint az elmúlt napokban...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


ő annyira nem értékeli a havat :D :D

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nagyon cuki :D
Én is akarok egy kislányt!!!!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Pandus! :D :D
Na végre! Hol voltál? Nagyon szép Dóri, és nagyon ügyes. Hihetetlen mennyi mindent csinál!
Megkérdezhetem, hogy a kis kék székecskét hol vettétek? Mi is venni akarunk kis széket asztallal, és vmi ilyenre gondoltam!
Köszi a cipőre a választ!

Fanni!
Nagyon aranyosak a fiúk, most már kezdenek kevésbé hasonlítani. Márkó szeme nagyon beszédes, meg lehet zabálni, elolvadok tőle! :lol: :lol: :lol: :lol:

Jucmuc!
Mikor szeretnétek kistesót? David mindig tudja, mikor netezik anya! :lol:

Orsi!
Nagyon jó Lili szerelése, a sapija csúcs! :D

Kisfóka! :D
Látom már válaszoltak, azért én is írok. Nem kell annyi féle gyümi, (csak jószándékból írom, nem unják meg :wink: )alma, barack, leginkább még szopik nem? esetleg gesztenye? Én déligyümölcsöt még nem adtam neki egyáltalán.

Kép

Kép
donika
 
 


Orsi,
Lili nagyon édes, teszik az overálja meg a sapija, mindig csinosan öltözteted :wink:

Donika,
Fisher Price tanulószékre gondolsz? Itt kapható: Tesco, Auchan, Interspar, Cora, Brendon, és a neten is:
http://www.ezeregyjatek.hu/?tr=2&rec=740
http://www.bababirodalom.hu/product.php?id=2307
Nagyon jó, Dóri szereti, és sok mindent megtanít nekik idővel. Énekel, számol, állatokat tanít, az abc-t, színeket, a lámpája világít, szuper játék.

Fanni,
Gerincgyulladásod volt? :? Uh... Drukk a holnapi kontrollhoz.
Vendég
 


Köszi csajok :)
ilyen sapija már tavaly is volt egy, és mikor idén megláttam, hogy megint lehet kapni, azonnal vettem egyet.

Jah :) Lilinek a feje nagy :) olyan, mint Mátéé, 47-48as sapikat hord, ez is 86os, ami most rajta van. Kis golyófejű.
Overallja aldis, valamikor 2-3 hete volt akciósan 2900 Ftért overall, akkor vettem. Úgy megörültem ennek a barna-rózsaszínnek, mert ezen kívül fullrózsaszín volt még, de ez pont volt a méretében. (74-80as amúgy)

na, majd keresek róla vidámabb képet is :)

no, ők a golyófejűek :D :D

Kép

(a dolgozómban a falon kint van elég sok kép ált. a4es méretben, van egy Mátéról, mikor 1 éves volt. Erre bejön Máté, és azt mondja: Nézd anya, ott van Lili!! :D :D)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Igen, Orsi :P
A múltkor én azon lepődtem meg nagyon, hogy hasonlíthathat ennyire a 2 gyereked? Ráadásul fiú és lány!?
Márkóm is nagyfejű, hihetetlen nehéz a feje :shock: Milcsi kisfejűenk tűnik, de hátrafelé nagy a feje. Úgy agyas :lol: mint a hasonlóid :D akik tündériek. Lilinek olyan furcsa színű, nagyon különleges a szeme.

Donika :P
Köszönjük. Szerintem zöld szeme lesz, mint nekem. Mert nekem is 7 éves koromig ilyen világoskék volt, mint az övé. Apa kék szemű, de sötétebb kék.

Pandus :P
Igen, sajnos. 20 éve küzdök a gerincemmel :(

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lányok :P
Ha lejár a tgyás :( , a gyed-et kérelmezni kell? Hol?
Köszi!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
nekem asszem küldött a munkahelyem levelet, h kérem a GYED-et, csak alá kellett írnom.

Orsi,
és mennyiért árulták az Aldiban ezt az overallt? Kicsit meghökkentme, h anyuék 190 vagy mennyi ft-ért vettek harisnyát a gyerkekenek. Ugyanolyan szuper minőségűnek tűnik, mint az 1400 ft-os puccos-bolti harisnya. Most nyílt Aldi Budakeszin, azért kérdezem, eddig nem volt ilyen közel hozzánk.
Ja,és van bakancs is, ezer valamennyiért. Szabad ott ilyesmit venni vagy gagyi? Anyu szerint jó kiképzésű, bőr.
Néztem amyúgy a kislány cuccaidat, de én 74-est már nem veszek Aliznak.

KépKép
lili73
 
 


Fanni :D
igen, kis kontyos feje van mindkét barnámnak :)
annyira furcsa, mert nagyon sokszor azt látom, hogy egyáltalán nem hasonlít egymásra a két gyerek, viszont vannak olyan elkapott pillanatok, amikor meg tényleg szinte egypetéjű ikreknek elmehetnének :)
a te fiaid is olyan szépek, annyira készülök felétek élőben is, remélem lassan csak összejön :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lili :D
2900 Ft volt. Vettem a fiúknak is. Belül a felső része és a kapucni polár, a többi műselyem.
Én nagyon sok ruhát veszek mostanában ott. Pl. 2 db hu bodyt 1400 Ftért, és tényleg jó minőségűek, mert már a 68as méret óta hordjuk, és nem nyúlik, ráadásul édes kis fodor v. csipke szokott rajtuk lenni.

Jah, hát mi ilyen minik vagyunk :) 80as kinőtt ruhánk 1 db sincs, a 80as nadrágokba még bele sem nőttünk :)

a harisnya, zokni teljesen jó az aldiben, zokni sokszor van 5ös v. 7es csomagban és 2.000 Ft alatt. Nyár óta van egy olyan szettünk a fiúknál és semmi nyúlás, jól tartják a formájukat.

Harisnyát most vettem Lilinek ott, és az is nagyon jó anyagú - bár nem 100% pamut, de én harisnyában nem is szeretem, mert azok nagyon merevek tudnak lenni. szerintem amiben van kis műszál sokkal kényelmesebb.

Nos, a cipőt sosem néztem, bár amikor a gore-tex szerű anyagos bakancs volt, az volt a kezemben. semmivel sem rosszabb, mint pl. a deichmann sajátmárkása, és még ált. annál is olcsóbb.

Amit tudni kell, hogy nem mindig van méret mindenből, vagy mindenféle szín. De mivel én erre nem vagyok kényes, nem szokott mélyen érinteni :) ha pl. zöld van a kék helyett, vagy csak pirosból van 98as.

na, jó hosszú lettem :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


fanni73 írta:Lányok :P
Ha lejár a tgyás :( , a gyed-et kérelmezni kell? Hol?
Köszi!
Fanni

tgyást a munkahelyed intézte? vagy máktól jön?
ugyanonnan kell a gyedet is

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Pandus,
milyen rég voltál!?!!
Dóri még mindig nagyon helyes, nekem olyan porcelánbabás mindig 1-2 képen.. :D és rengeteg minden csinál, úristen mik várnak még rám.. :D
és rengeteg játéka van, nekem ez mindig dilemmám, hogy megvegyem-e az újabb darabokat, mert olyan kevés türelme van és állandóan csak állni akar, azt szereti legjobban, hogy áll bárhol és felszed vmt a földről amit csapkod... remek :D ehhez egy flakon is elég... ugyanakkor hátha lekötné ha több félét vennék... nem tudom, mindegy jön a kari, majd kapnak ötleteket a nagyszülők
az a zebra is jópofa... te mit ajánlanál, ha ennyire csak álldogálós máté??? :roll:

Orsi
de helyesek a gyermekek, már rég láttam őket!! :D

Te hátha tudsz vmi tanácsot adni, egy barátnőm teljesen tanácstalan és ki van borulva, londonban vannak átmenetileg és a kislánya egyáltalán nem hajlandó enni, ha kanalat lát, visít, cumisüvegből meg alig tud inni és már nem szopizik
a doki lerázta azzal, hogy ez egy eleven gyerek, pedig 8ésfél hós és még nem is kúszik... :oops:
lehet ilyenkor vmi vitamint adni vagy vmi ötlet amitől lenne étvágya szegénynek?????? :roll:

Fanni,
örülök, hogy jobban vagy és a fiúk természetesen édesek.. :D
és jó nagyok, máté is még csak 74est hord...

Viri,
jobban vagytok??
én is arra gondoltam, hogy ha fél óránként kel akkor annak csak van vmi oka!?!?!!!?

Kép
fendike
 
 


fendike írta:Te hátha tudsz vmi tanácsot adni, egy barátnőm teljesen tanácstalan és ki van borulva, londonban vannak átmenetileg és a kislánya egyáltalán nem hajlandó enni, ha kanalat lát, visít, cumisüvegből meg alig tud inni és már nem szopizik
a doki lerázta azzal, hogy ez egy eleven gyerek, pedig 8ésfél hós és még nem is kúszik... :oops:
lehet ilyenkor vmi vitamint adni vagy vmi ötlet amitől lenne étvágya szegénynek?????? :roll:

nem kerek a kép.
a 8.5 hós és nem kúszik, azzal azért lehet, hogy kellene valamit kezdeni, de vitamin azon nem segít :wink:
vashiány nem merült fel?

étvágytalan vagy nem tud cumisüvegből inni? a kettő nem ugyanaz.
Darabossal, kézzel evéssel lehet próbálkozni, de az, hogy 8.5 hónaposan elutasítja a kanalat bőven belefér a normálisba. Ha cumisüvegezik, akkor meg lehet próbálni hígabb főzeléket üvegből adni - bár ez elég megosztó eljárás, de én nem gondolom, hogy hátráltatná a kanalazást -.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sztem is furi, hogy még nem kúszik, én mondtam neki finoman, csak hülye a szitu mert itt voltak nálunk, máté körbesétálta a járókában a lányzót aki csak feküdt és csörgött, szóval nem akartam, kellemetlen a szitu picit.. :oops:

én pont ezt javasoltam, hogy cumiból próbálja, de az állítólag kifröcsköl, csak ülve tudja iszonyú nagy lukú cumiból szinte belefolyatni a szájába a tápot, de max. 300at iszik naponta és kanalast nem eszik, hisztizik.. :shock:
nem is értem, hogy egyáltalán nem éhes, hogy bírja egész nap
mondjuk 6 körül már fürdet...

megmondom neki a vashiányt, hátha...
köszi

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
én mindig 6 körül fürdetek :wink: ez sehogy nem függ össze a kajálással :)

nézzék először a vasat, aztán nem tudom, tényleg nem sok ötletem van a leírtakon kívül.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, lehet, csak gondoltam addigra már éhes és hisztis a kiscsaj ha egész nap alig eszik
de jó, hogy ilyen korán fekszenek a srácaid, máté 9 előtt el nem alszik.. :D

Kép
fendike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: