Új privát üzeneted érkezett!

GRATULÁLOK!

szép hosszú lányka, majd várunk képeket, meg beszámolót, ha lesz egy pici időd... de addig is jó babázást! 8)

Kép

Kép
redwings
 
 


red, xadri: köszönöm nekek a bíztatást. igyexem nem aggódni emiatt, nehogy ez is visszatartsa a gyarapodást. de a bíztatásotok nagyon is jól esik!

kérdésem lenne: nem akarok butusnak látszani, de a streptococcus vizsgálatot minden kismamánál elvégzik? vagy csak gyanú esetén? mi ez egyáltalán pontosan? remélhetőleg sosem volt még vele dolgom :)

jó éjt minden kedves kisbabának, kismamának és kispapának :)

KépKép
hugic
 
 


hugic:
én úgy tudom, hogy nem kötelező, de erősen ajánlott a szűrés mindenkinél.
(én az SZTK rendelésre jártam és nem magándokihoz. külön szóltam a dokinak, mert addig nem csinálta meg, meg sem említette... :? )

itt olvashatsz a fertőzésről, elég jól össze van szedve az info:
http://www.kismama.hu/babavaras/strepto ... ozes/1794/

Kép

Kép
redwings
 
 

 
 

Sziasztok,

Niki vagyok és egy barátnőm érdeklődik a kistarcsai kórházról, mert szeretne orvost és kórházat is váltani, és ez is a lehetőség között van.(Nyáron fog szülni) Tudnátok pár gonodlatot írni nekem arról, hogy jók e a dokik, a szülésznők, gondolom a többit a honlapról is be tudjuk szerezni, de ott nem írnak a dolgozókról olyat, amit csak a terhes illetve szülő anyuka tud átérezni:)

csernusn
 
 


Hugic: Surányi nem csinál alapból szűrést, mert nem látja értelmét :? , kérdezz rá, és el fogja pontosan magyarázni, miért, én nem akarok hülyeségeket mondani. Beszélt valami szülés megindulásakori gyorstesztről is, ami alapján akkor is el tudják kezdeni adni az antibigyót ha kell, de ezt sem értettem tisztán, és mivel nekem ugye elkezdett szivárogni a víz ,ezért én így is úgy is kaptam az antibiotikumot, így nem is tudom, hogy működik ez. De ha ragaszkodsz hozzá, akkor persze megcsinálja. Nekem nem volt szűrés :oops:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok lányok.
Én pont ma voltam Surányinál, és rákérdeztem a strepto szűrésre. Azt mondta, hogy nem szükséges, de ha ragaszkodom hozzá, akkor meg lehet csinálni.
Mondtam neki, hogy szeretném megcsináltatni, így adott egy időpontot, amikor megcsinálja. Nem csinált belőle problémát. Szóval szerintem is úgy van, ahog Gabi írod, hogy nála nem része a kötelező protokollnak ,de ha kell, megcsinálja.

Egyébként, aki átesett rajta, elmondaná, hoyg csinálják? Olyan mint a rákszűrés, hogy a méhnyakat kapargatják meg, vagy kevésbé kellemetlenebb?

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


emlékem szerint sima kenetvétel volt, nem rémlik nagyobb kellemetlenség

Kép

Kép
redwings
 
 


Kedves Mindenki!

Január 13-án 10:00-kor megszületett a kisfiunk, Ábel.
Természetes úton, 3470gr-mal, 57cm-rel és 9/10-es apgarral jött a világra.

Már úgy vártuk Őt!! Nem győzzük puszilgatni, simogatni.
ugye nem kell mondanom, hogy pillanatok alatt beleszerettem :D :D

Igyekszem mielőbb egy születéstörténettel kedveskedni Nektek!
Addig is itt egy kép a mi kis Kincsünkről:

Kép

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


timcsi:

Gratulálok!
Nagyon szépségesen-szép legény, tényleg nem csoda a nagy szerelem részetekről :D
Jó babázást!!

Kép

Kép
redwings
 
 


Timcsi, gratulálok! Csodaszép a kisfiad!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


csernusn írta:Sziasztok,

Niki vagyok és egy barátnőm érdeklődik a kistarcsai kórházról, mert szeretne orvost és kórházat is váltani, és ez is a lehetőség között van.(Nyáron fog szülni) Tudnátok pár gonodlatot írni nekem arról, hogy jók e a dokik, a szülésznők, gondolom a többit a honlapról is be tudjuk szerezni, de ott nem írnak a dolgozókról olyat, amit csak a terhes illetve szülő anyuka tud átérezni:)


2008. december 20-án szültem ott Szabó Andrea doktornőnél és Igáthné Éva szülésznőnél. Családi alapítványi szobában voltunk 3an (én, Noli és apa). Mindennel meg voltam abszolúte elégedve. Szerintem ha még1szer szülnék a közeljövőben ugyanitt ugyanezen embereknél szeretnék.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


andi0716 írta:Sziasztok!
Január 7-én 16:13-kor 3800g 59cm császárral megszületett Kis Andrea Éva.Mindketten jól vagyunk.


Hatalmas gratula a nagylányhoz!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Gratula a mostanába született csemetékhez

Kép
viccmano
 
 


Timcsi, gratulálok a gyönyörű kisfiúhoz! Egy napon van a szülinapunk :lol:

Aida, én is az Évikét kértem fel szülésznőnek, olyan kedves nő.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Andi: Hatalmas gratula a "hosszúcombú" csajszihoz :lol:

Timcsi: Neked is Ábel babához, tényleg nagyon szép kispasi.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gratulálok az újszülöttekhez, és mindenkinek jó egészséget kívánok! Na meg persze sok tejcsit. :)

Köszönöm a strepto infokat mindenkinek, hétfőn megbeszélem a Surányival hogy mi legyen. jujj vévételre el ne felejtsek menni :roll:

Gabilány! Atyaég!!!! Kristóf mindjárt 2 hónapos! Így repülő az idő???
Mintha tegnap jósoltam volna meg neked h a karifa alatt már 1el többen lesztek :)

Red, Xadr, Aida. Minden rendben nálatok? Gondolom nem tudtok a baba mellett sok időt gép előtt tölteni (meg nem is éri meg annyira :))

Remélem, mindannyian jól vagytok és szépen gyarapodnak a babák.

Végül úgy döntöttem, h nem fogadok szülésznőt, elég lesz a doki. Komplikáció esetén ő a fontosabb. Ugye nem teszem rosszul lányok...?

Szép nyugalmas jó éjt kívánok mindenkinek :)

KépKép
hugic
 
 


Hugic: ugye? Nekem pont ez volt a reakcióm, amikor Red Tündérpankája lehetett kb. annyi idős, mint Kristóf most, és Kristóf még pocaklakó volt. Hihetetlen... Mennyi minden változott azóta, és milyen rövid idő alatt :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Hugic, jól vagyunk. Noel sokat bukik de egyelőre átlagosan heti 120 grammot hízik így még nem küldtek el minket kivizsgálásra. Ahhoz képest egész sokat tudok mellette gép előtt ülni meg ezt azt csinálni mert nappal szépen alszik.. persze aztán éjjel sírás van.:D Ami néha nem túl vicces. :(

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Na igen, babázva nagyon-nagyon gyorsan szalad az idő!
Megélni néha hosszú (főleg a kínlódós éjszakákat, ugye lányok?), de ha visszagondolok az elmúlt 4 hónapunkra: csak egy pillanat.
Pont tegnap merengtem ezen, mert egy ismerősünknek kislánya született és kölcsönadjuk Panna eddigi kinőtt ruhatárát 8)
Hihetetlen! Mekkora falat kis ruhákat hordott...

Láttátok, milyen kis hegyes manóarca volt, most meg:
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: nagyon helyes kis Tündér.
Hát igen, a ruhák nálunk is gyorsan kicsik lesznek, pont tegnap este néztem, hány olyan body van, amit még rá se adtam, de már nem jó :lol:
Ezek itt meg mi vagyunk egy hete:

Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen a gratuláciokat!
Szüléstörténetem:Január 5-én elkezdtek lenni órás fájásaim,de megszüntek másnap délutánra olyan jó félórásak lettek és az éjszaka átváltottak 10 percesre.Hetedikén reggel kijött belőlem előzőnapi élelmiszerfogyasztásom és a fájások elkezdtek 6 percesek lenni.Negyed kilenc fele elfolyt a magzatvíz, fél 9-re megérkezett a mentő és olyan 9 óra elött már a kórházban voltunk.Beérkezéskor már 3 ujnyira kivoltam tágulva.A vérnyomásom meg elkezdett egyre jobban felmenni már a mentőben is 159 volt.Minden fájásnál egyre magasabb lett a vérnyomásom.Nyomták belém a vérnyomás csökkentőt és valami puff nevezetű sprét a nyelvem alá,de egyik sem akart használni.Elkezdet fájni a szivem és egyre gyengébb lettem.Délután fél három fele kaptam a gyorsitót,de ahogy szaporodtak a fájások egyre rosszabbul lettem.A párom a végén már nem birta és szólt egy orvosnak,hogy csináljanak valamit már,mert 210-re felment a vérnyomásom.Akkor szóltak egy professzornak aki elkezdet veszekedni az emberekkel,hogy már rég megkellett volna császározni,nem gyorsitót kelett volna adni,hanem mikor elkezdet felmenni a vérnyomás rögtön császározni kellett volna.Kiüritette a műtőt és fél négy fele betoltak és 16:13-kor megszületett a kislányunk.Sajna nem emlékezek a professzor nevére,mert már nem voltam teljesen magamnál a páromat meg kikülték,mikor vita lett.Túlvagyunk rajta,hála a kislányal nem lett semmi gond és ez a lényeg.

Kép
andi0716
 
 


Andi, gratulálok a kislányodhoz, sok boldogságot kívánok Nektek!!

Nem egyszerű születéstörténet... és akkor még finoman fogalmaztam, nem ártana ilyenkor felelősségre vonni valakit. Ha az ember nem megy el egy szar AFP-re akkor leszedik a fejét és folyton ijesztgetnek, ha valami kis eltérést találnak valahol, a végén meg simán játszadoznak 2 élettel. Bocs, de kicsit kiakadok az ilyeneken.
A lényeg, hogy tényleg jól vagytok mind a ketten.

Hugic, köszönöm az érdeklődést, jól vagyunk, a kisfiam már 3 hónapos - és mint minden anyuka a sajátjáról - csak áradozni tudnék róla. Ez az a szerelem ami tényleg nem múlik el soha...
xadri
 
 


Gabilány :) olyan szép Kristóf! Vajon kié ez a szép nagy barna szempár? :) Gratulálok! Remélem, továbbra is jól vagytok :)

Andi! Gratula neked is a kis hercegnőhöz. Nem mondom jól bírtad! Én biza már rég előrángattam volna vkit h történjen már vmi! Ennyire nem vok türelmes (ami persze nem feltétlenül jó). Ekkora vérnyomással????? A lényeg persze h minden jól végződött! Remélem, tejetek is van és jól vagytok!

Xadri! Nem sámli.... 3 hónapos.... annyira repülő az idő!

Lányok 4 hetem van hátra és remélem majd én is ilyen szép dolgokat írhatok nektek :) Nagyon várom már a nagy találkozást és az új szerelmet!

Jók legyetek és pihenjetek amennyit csak tudtok!

Jó Éjt Mindenkinek.

KépKép
hugic
 
 


he-he! most látom, h azt írja a vonalzóm h nagy a pocakom... pedig nem is. a kisfiam sajnos elég picike, de majd megnő kint és remélem legalább ez a szülést is megkönnyíti mindkettőnknek :)

KépKép
hugic
 
 


Hali, gyors bekukk!

Hú Andy, nem a legszebb ez a sztori, de minden jó ha vége jó, igaz? :)

Rólunk: Ma voltunk gyerekorvosnál és hát meg fogjuk látogatni 1-2 napra az 1.számú gyermekklinikát. :( GOR gyanújával fektetik be Nolit kivizsgálásra. Jaj, szegény cseppem!!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!
Sajna nem nagyon van tejem,mert állitolag sokot kaphattam és elapadt.Szedek homeos bogyot és teát is iszok,remélem meghozza az eredményt.

Kép
andi0716
 
 


Andi!
A bogyók meg a tea jó, nagyon drukkolok hogy sikerüljön! Kitartás!!!
Kisandimanód amúgy próbál szopizni? Vagy a technikája még nem elég ügyi?

Kép

Kép
redwings
 
 


Aida:
Ez a reflux-betegség, ugye? vagy el vagyok tájolva? :oops:
Biztos nehéz lesz nektek, de gondolj arra, hogy ez csak átmeneti kényelmetlenség neki, és a szakszerű kivizsgálás nagyon fontos. Sz*r érzés, mikor a gyerekedet macerálják, szurkálják meg minden, ő meg ordít torkaszakadtából és könyörgően néz rád, hogy "anya te ezt hagyod?" - légy erős, Aida!!!

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!
Probál szopizni,de sajna mindig sirás a vége,mert nem igen van benne,ha 20-30 ml sikerül az már nagyon jó,de neki már kevés.A tápbol 90-et eszik.

Kép
andi0716
 
 


Aida, sajnálom kitartás. Mi az a GOR? :oops:

Andi, kitartás! Nekem 2-3 hétig alig volt pár csepp tejem. Mindig mindkát mellemből szopizott a kislányom, és utána még tápot kellett neki adni, annyira kevés volt.
De rengeteget ittam, a laktoherb tea mellé rengeteg rostos őszibaracklevet, meg édes dolgokat, és fejtem... és annyira beindult a tejem, hogy több, mint egy évig szopizott a kiscsaj!
Szóval ne add fel, és ami a lényeg, ne idegeskedj miatta! Csak nyugodtan, abban a tudoatban, hogy te mindent megteszel, de ne stresszelj, hogy mégsincs annyi. Bízz benne, hogy lesz!!!!

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Andi, igen a GOR a reflux.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


gtimcsi volt fogadott dokid?

Kép
viccmano
 
 


Szavazzatok ránk kérlek! (Szanyi-Tóth Noel) Előre is köszi. ;)

http://palyazat.picibaba.hu/februari-pi ... nd=nevezes

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Csak pár pillanatra jöttem. Meghoztam nektek a születés történetemet.
De már szaladok is, mert csukódnak a szemeim és pont van is lehetőségem egy kis pihire.
Remélem mindenki jól van.
születés történetem

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


timcsi

Örülök hogy feltetted!
Bárcsak a mi szülés-utáni napjaink is ilyen kellemesen teltek volna! :?

Kép

Kép
redwings
 
 


Timcsi, szép szülésed volt, irigyellek érte.
Bárcsak én is ilyen jól élném majd meg a dolgokat, sajna az első után tele vagyok félelemmel.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Timcsi!
Nagyon szép történet, látszik, hogy mennyire rá voltál hangolódva a szülésre :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


aida: remélem gyorsan túl lesztek ezen a tortúrán Nolival! Gondolj arra, hogy a dokik csak jót akarnak neked és Nolinak!

andus70: nekem a meditációk sokat segítettek. Elterveztem gondolatban minden apró momentumát a szülésemnek. Esténként végig bele éltem magam, és mindig csiszoltam rajta, ha valami még nem volt igazán szívemhez közel álló. A babámnak is sokat meséltem a szülésről még a pocakban. Elmondtam, hogy ez egy igazi csapatjáték lesz. Csuda jó móka, ahol jól fogunk szórakozni.

Nekem ez tényleg sokat segített és 98 % minden úgy történt, ahogyan azt én magamnak elképzeltem.

gabilany79: igen, valóban rá voltam hangolódva a szülésre :D :D

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


sehol senki... :cry:

Kép

Kép
redwings
 
 


Red! Nem akarsz néhány friss képet feltenni Pannáról? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyit változott? Olyan helyes a pofija ezen a kisképen! :) de ez már nem mostani, ugye? Kis keze, hogy van?

Aidáékkal vajon mi lehet? Jobban van már Noel?

Azt hallottátok h állítólag a kh-ban tegnaptól nem csinálnak nst-t? Mert hogy állítólag nincs rá elég keret, csak a legszükségesebb esetben végzik el. Ilyet lehet? (mondjuk ez már Titeket nem annyira érint, új kismamánk meg nemigen van aki aktívan fórumozna itt).

Viszont Lányok! Sztem Ti tudtok nekem segíteni a fürdetőkád kérdésben! Már aki tud!

Sztetek hasznos dolog ez a fürdetőállvány, aminek a tetején van pelenkázó, alul polc pakolászni, meg vízleeresztős? Most megkapnánk ajándékba, de félek, hogy kicsi a kád mérete, kb. olyan 45*70es lehet mert a pelenkázó 45*80. Szal félek, h vmi butaságot "kérek" ajéndékba, amit 2-3 hónapnál tovább nem fogok tudni használni, mert esetleg pancsolós kisbabám lesz, akit utána úgyis be kell tenni a nagy kádba.
Viszont vehetek nagy piskóta kádat meg külön állványt hozzá, és akkor abban elvileg jó sokáig elfér a bébi. Tudtok valami tapasztalatot megosztani velem? Egyáltalán meddig lehet műa. kádban fürdetni a piciket és mikortól jó a normál fürdőkádban?

KépKép
hugic
 
 


hugic:
Köszi a kérdést, elég jól van a keze. Legalábbis úgy vettem észre, már nem érzékeny neki - pedig jó néhányszor odavágja játék közben.
A bal kezén mondjuk elkezdett nőni egy pici dudor, ami úgy néz ki mint egy piciri kis vízhólyag. A doki szerint vagy az egyik belső felszívódós varratot kezdte el kidolgozni a szervezete - és majd visszahúzódik ha a varrat eltűnik - , vagy elkezdte regenerálni magát a szervezete, és tulképp a kocsány kezdett el visszanőni, amin az ujjacska lógott anno.
mondjuk ezen sem lepődnék meg, mert nekem is trollvérem van, nagyon gyorsan gyógyulok, lehet hogy örökölte ezt a képességet.
pl: miután hároméves koromban kivették az orrmandulámat, 3,5 hónap múlva már vissza is nőtt. Vagy pl legutóbb (még pocakosan, tehát már10000000 éve :wink: ) mikor kirándulni voltunk Misivel - és természetesen sikerült a legelhagyatottabb ösvényt kiválasztatnunk - , jól összekaristoltak minket a bokrok. Neki még 2-3 hét múlva is látszódtak a karcolások, nekem már egy hét múlva sem.

képeket majd nyomok fel, ahogy lesz egy kis plusz időm napközben, mert csak rázúdítottam a vinyóra előzőleg, és még ki kell válogatnom, hogy melyik használható :oops:

Nem tom, hogy hasznos-e a komplett fürdetőbútor. Talán ha átalakítható és később a kádat levéve komód lesz, akkor mindenképp.
Nekünk piskótakádunk van, és én szeretem.
Van hozzá állvány is, de olyan pici a fürdőszobánk, hogy a kádunkon+mosógépen+mosdókagylón kívül semmi nem fér be.
A mi kádunkon van egy bútorlap, azon van az ő kádja, és a mosógép tetején törölközünk.
Alig várom, hogy elkezdhessem beleszoktatni a rendes kádban fürdésbe.
Szerintem ha majd már biztonsággal ül, megpróbáljuk, mert mostanában még a plafonról is folyik a víz, annyira élvezi a fürdést...

na, fel is ébredt, megyek is és megtutujgatom

Kép

Kép
redwings
 
 


itt épp almapürét nyomat befelé:
Kép Kép Kép Kép


itt meg a kedvenc nyálkendőjével szórakázik (egy sárkány, stílusosan):
Kép
the dragonslayer:
Kép

és hát ilyen hájas mostanság:

Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


RED, édes kicsi gyönyörű Tündérlány! nem beszélve arról, hogy sárkányölőként még sokra viheti :)

Hugic, szerintem és mások szerint is használhatatlan a leeresztős része a kádnak, sokkal könnyebb megfogni és kiönteni belőle a vizet, és azok a kádak tényleg elég kicsik.
Mi is kaptunk kádat, de én a legnagyobb méretűt kértem. Most 3,5 hónapos a kicsi fiam és épp végig ér benne... Anno a lányomat állványon addig tudtam csak fürdetni, amíg el nem kezdett stabilan ülni, mert onnantól kis kád a nagy kádba, különben borul az egész szerkezet (bármilyen stabil is).
Ami viszont hasznos és stabilan tarja a babát az a szivacs. Bármelyik jó, csak beleteszed a kádba, rá a bébi és már mehet is a pancsi, nem csúszik és egyedül is simán meg lehet fürdetni még a köldökcsonkos babát is.
xadri
 
 


köszi :oops:
na igen, a sárkényölő kisparos... :D
már kapott egy nagy 20 oldalú szivacs dobókockát is, hogy gyakoroljon az AD&d meg egyéb szerepjátékokhoz, hogy miként kell jóóóó nagyot dobni sebzéshez :) :P :roll: :wink: :o

Kép

Kép
redwings
 
 


Red! Nagyon - nagyon édes és formás és vidám a kicsi lány!!! Gratulálok! Nem csodálom, h apuka újra szerelmes :)

Xadri! Köszi az infot, hasznos volt! Végül a normál kád - illetve a szűkítőbetétes mellett döntöttem + állvány, arra viszont szükségem van, a hajolgatás miatt. Előre félek, hogy fogom megoldani a kiskád a nagykádban dolgot, mert nagyon be van építve a fürdőkádunk, nem tudom hogy férek majd a babához. Vagyis én tudom, csak a derekam nem :) Kicsit megbántam ezt a beépítést, de már nem bonthatom szét az ytongot meg a csempét :?

Ez a szivacs ez micsoda pontosan? Van valami spéci fürdetőszivacs? Sosem hallottam róla. Kérhetek bővebb infot?
Előre is köszi!

KépKép
hugic
 
 


nem tom, adriéknak milyen van, de mi egy sima szivacslapot használtunk, kb 3 cm vastag, méteráru boltban vettem. ollóval levágtam megfelelő méretűre, és kész :D

Kép

Kép
redwings
 
 


értem. szal csak egy sima szivacs. aszitttem vmi spéci csilivili cucc. akkor ezt mi is kipróbáljuk majd idővel.

ma volt a khban leadni a vizeletmintát.... hát épp kiragasztották a látogatási tilalom táblát a járvány miatt, így elkezdtem rábeszélni Kismazsolámat, h ha eddig kibírta akkor most már tessék még azt a 2 hetet odabent tölteni! nehezen viselném, ha a Kispapám 4 napig nem jöhetne be hozzánk. szal drukkoljatok lányok! előre is köszi.

KépKép
hugic
 
 


megy a drukk-energia...

Kép

Kép
redwings
 
 


Red, Tündérpanka nagyon szépséges :D

Kiskád: nekünk olyan van,amit a nagykád peremére lehet tenni, pont azért, mert az állványt mi sem tudtuk volna hová tenni, viszont a derekam belehalt volna, ha a kád aljáig kell hajolnom. Így kicsit könnyebb.
Ilyen a kád:
http://babaholmiolcson.hu/termek.php?ID=21
Az az egyetlen baj vele, hogy Kristóf már most végigéri, szal kb 60 centi.

Szivacs: mi ilyet vettünk, de kb. 1x használtuk, mert nekünk nem jött be. Egyrészt ha beleteszem ebbe a kádba, pont belefér, és a víz ami felette van, állat gyorsan kihűl. Másrészt nem száradt meg másnapra. A nagy kádba meg nem tervezem beletenni, abban csak akkor fürdik majd, ha már tud ülni :)
Szóval, Hugic, ha kell, én nagyon szívesen neked adom :D

Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Jaj, és Hugic: drukkolok ezerrel neked :D. És nem kell félni, szerintem a legjobb kezekben leszel :wink:

Kép

Kép
gabilany79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: