Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szisszó! Brinza jól beszél! :) Ne siettesd a dolgot, ennek is megvan a maga szépsége, és hamar elrepül. Mondjuk azt megértem, hogy nem jó a bezártság, de mihelyt kiszabadulsz, sokkal jobb lesz minden! :)
Egyébként nálunk az vált be, hogy ha éjjel felébred, max egy kis fényt csinálunk, úgy szoptatom meg, nem beszéltem hozzá, max pár szót, és szopi után rögtön vissza az ágyba. Pelenkázás csak akkor, ha muszáj.

Brinza! Nekünk kettő van alul, és már szép nagyok! :) Hogy viseli Rebeka a fogzást? Mi most éjjel is többször felvisítottunk. :?

Jkata! Hivatalosan nincs szülésznő választás az Uzsokiban. De minden szülésznő nagyon aranyos! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Szisszó! Brinza jól beszél! :) Ne siettesd a dolgot, ennek is megvan a maga szépsége, és hamar elrepül. Mondjuk azt megértem, hogy nem jó a bezártság, de mihelyt kiszabadulsz, sokkal jobb lesz minden! :)
Egyébként nálunk az vált be, hogy ha éjjel felébred, max egy kis fényt csinálunk, úgy szoptatom meg, nem beszéltem hozzá, max pár szót, és szopi után rögtön vissza az ágyba. Pelenkázás csak akkor, ha muszáj.

Brinza! Nekünk kettő van alul, és már szép nagyok! :) Hogy viseli Rebeka a fogzást? Mi most éjjel is többször felvisítottunk. :?

Jkata! Hivatalosan nincs szülésznő választás az Uzsokiban. De minden szülésznő nagyon aranyos! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Bocs, kicsit lelkes voltam! :) :oops:

Kép
Kép
tekiroll
 
 

 
 

dolli: rebekát még nem viseli meg nagyon a dolog, de még nem is bújt ki a fog, csak be van már dagadva a kis ínye.szerintem majd csak ezután jön a móka :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így eltűntem, de péntek óta bent feküdtem az Uzsokiban, és csak tegnap jöttem haza, sajna még egyben!

Péntek reggel ismét rossz volt a ctg-m, és hiába csinált bármit az asszisztens, nem tudott semmi mozgást, élénkséget kicsikarni Marciból, ezért utána felhívta a Halászt, hogy mi legyen. Ő épp bent volt az Uzsokiban és odarendelt. Ott már jobb volt a ctg-m és az áramlásos UH is, de azt mondta a Halász, hogy nem tudna nyugodt szívvel hazaengedni, maradjak bent megfigyelésen, mert mindannyian csak akkor vagyunk nyugodtak. Így napi 2 ctg-t csináltak reggel és du/este, meg háromszor mérték a vérnyomásomat. Közben reménykedtem, hogy megszülök, de aztán nem, pedig elég rendesen beindultak a jósló fájásaim.

Aztán megbeszéltük a Halásszal, hogy ha lehet, nem várnám ki bent a szülést, mert elég szar volt azért odabent.

Hát, nem tudom, hogy ugyanazok a szülésznők vannak-e bent szülésnél, akik az osztályon is dolgoznak, de nem mindegyikkel szeretnék szülni...
A dokik közül is van olyan, akivel nem szívesen akadnék össze.
Egy-két dolog eléggé elszomorított az egész szervezetlenséggel kapcsolatban. Nincs infó áramlás az ügyeletek váltásakor, nekem kellett szólnom, hogy mehessek ctg-re, stb...

De a lényeg, hogy itthon vagyok és itthon várhatom, hogy beinduljanak a dolgok!
Most sűrűbben kell majd mennem ctg-re, de nem érdekel!!

Puszi mindenkinek!

Kép
makkmarci
 
 


ne hülyülj Makkmarci! Örülj hogy még egyben...A babádnak még nőni kell. Tény viszont, hogy mindenért szólnod kell. Ezen akkor se akadj ki, ha a csecsemősökkel beszélsz. Nincsenek sokan, csak a betegek...

Kép
nyafi
 
 


.Makkmarci!
Jó hogy itthon vagy , és hogy minden rendben van. Én is még mindig egyben vagyok bár jósló fájásaim azok nekem is vannak, söt a ctgm is már jelzi hogy érzékeny a méhem, de hát Enikő még mindig jól érzi magát odabenn pedig már 2 szintű a placenta. Végül csak fogunk találkoznni odabenn :)

Kép
trimi2003
 
 


Nyafi!

Már inkább csak érjen a babám, mert múlt hét pénteken már 3200 gramm körül volt, ha még nő...

Trimi!
A végén még tényleg találkozunk!!! :) De ha már hazajöttem, még egy kicsit maradnék itthon, viszont Neked nem kellene túlhordani a kicsilányt! :)
makkmarci
 
 


Hát remélem hogy nem akar túl sokáig még benn maradni mert már nagyon várjuk, mi is nagy baba vagyunk keddi UHn 3700 grammot mondot a doki, most is azzal fogadott hogy "csak hizlalom a babát , nem szülünk? " :D :D

Kép
trimi2003
 
 


Sziasztok!
Nekem 5 nappal elöbb jött császár miatt és akik azon a napon szülnek mind elöbb járnak 5 nappal. Pl már fognak a kezükkel. De így volt a mosollyal a felemelkedéssel stb...
Ezért mondom, ha két héttel elöbb születik, akármekkora súllyal, pont két héttel lesz lemaradva a többi babától.
Lányok akik még egyben. Suttogó könyvet beszerezni, elolvasni. :wink:

Kép
nyafi
 
 


Hát, Trimi babája szerintem már nem lesz lemaradva a többitől!! Amúgy sztem nagyon ritka, hogy valaki azon a napon születik, amikorra ki van írva.

Nekem pl. nem is biztos a dátumom, mert menstruáció alapján márc. 2. lenne, de az első két UH alapján mondta a doki, hogy márc. 10., szóval, még bármi lehet...

5 nap ide, 5 nap oda Nyafi, Abigél úgy tökéletes, ahogy van!!! :) :wink:

Kép
makkmarci
 
 


Trimi!
Neked ki is a dokid?

Kép
makkmarci
 
 


Nekem is Halász mint neked. :D

Kép
trimi2003
 
 


Akkor jól emlékeztem! :)
És mikor voltál nála? Mit mondott, mikor születik meg Enikő?

Kép
makkmarci
 
 


Tegnap voltam nála, de amint meglátott rögtön kérdezte hogy na valami fájás vagy változás , mondtam hogy sajnos semmi, erre mondta azt hogy én csak hizlalom a babát és nem szülünk, pedig már egy újjnyira ki is vagyok tágulva, de Enikő még várat magára

Kép
trimi2003
 
 


Kriszti! Bízz benne, hogy nem lesz nagy móka, nekünk tegnap is pocsék éjszakánk volt :? , fél 4-kor már azt hittem, elájulok a fáradtságtól, de persze nem, hanem ringat, simi, és utána én már nem is tudtam aludni. Most kicsit jobb volt, csak két ébredés. :)

Makkmarci! Örülök, hogy azért rendben vagy! Halász dokiban ezt szerettem, hogy biztonságban szereti tudni a kismamáit. Persze olyankr nem örül neki az ember, én is többször bőgtem a kórházban, hogy még mindig nem mehetek haza, de utólag tudom, hogy így voltunk biztonságban.
A kórház meg valóban pocsék dolog, mert az ember kiszolgáltatott. Nekem 90%-ban bejöttek a szülésznők, a dokikkal meg ne foglalkozz, nekik semmi közük hozzád! :) Nekem volt, hogy a Tiba főorvos mondta, hogy esetleg meg kéne piszkálni, hogy kibújjon a baba (38 hetesen) ... Aztán a Csapó doki "védett" meg, mondta, hogy okos az a baba, tudja, hogy mikor kell elindulni kifelé. :)
Vérnyomásod jó? Vigyázz magatokra! :)

Trimi! Nekem már 38. héten 3500 körül mérték, később már nem is foglalkoztunk a súlyával, aztán 3450-nel született kiírás után 2 nappal. :) Hajrá Enikő! :)

Nyafi! A kiírás nem mindig pontos, meg sokminden mástól is függ, hogy mit mikor csinál a baba. Az 5 nap meg tényleg nem számottevő! :)
Hogy fejlődik Abigél? Súly? Hossz?

Puszi
Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Jelentem 5700gr és most jók rá a 62-es ruhák, nagyon kis dundus!!! :D Már emelgeti a kis fejét, bár inkább még radíroz a nózival, mosolyog, nyelvet ölt, ujjacskát szopizik...

Kép
nyafi
 
 


Ó és mondja azt, hogy águuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Kép
nyafi
 
 


Nyafi! Nagyon édes lehet! :D :D :D

Kép
Kép
tekiroll
 
 


dolli: géza melyik fogával szenved így? neki már a hátsók jönnek? szegénykék, hát nem irigyellek, próbálj meg aludni kicsit napközben.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Brinza! Még csak a felső kettő jönne. Igyekszem túlélni a nappalokat, és aludni, amikor ő is.

Kép
Kép
tekiroll
 
 


hú dolli, ez ilyen kemény lesz? Rebekának is a felső kettő készülget ,de még nem durvult be a helyzet. akkor sok sikert, meg pihit :oops:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


ja és képzeld végre átfordúlt a kiscsaj, és annyira tetszett neki, hogy mostmár folyamatosan hasra penderül,ha leteszem.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Brinza! Remélem, nem lesz ennyire gáz folyamatosan! Képzeld, a ma éjjelt átaludta. 5-kor kért tejcit, utána még durmolt fél 8-ig. :) Viszont apa miatt virrasztottam, ő meg benyelt valami hányós vírust, csak reménykedni tudok, hogy mi nem kaptuk el. :(

Átforduláshoz gratula! :) Beindul a kicsilány! :)

Mi ma voltunk mérickélni: 8290 gramm és 72 centi. És elkezdett négykézlábazni, olyan aranyosan ringatózik! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Pocakosok hogy vagytok? Vagy már anyucikat mondjak inkább? :)

Szisszó! Hogy alakul a babázás? :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Makkmarci hamarosan jön a híreivel, de elfelejtettem megkérdezni SMS-ben, hogy felhatalmaz-e a hír továbbítására vagy sem, így nem akarom megelőzni, mégiscsak ő szenvedett meg vele.
De, mivel mindannyian tudjátok, hogy a babát nem a gólya hozza, így gondolom kitaláltátok, hogy megszült.

Nálunk semmi izgi, labor, ctg Uh a következő heti program..

Dolli, jobbulást a férjednek, remélem hamar átmegy rajta. Az oviban kb. három hete volt több hányós kisgyerek, és egy másik topikban szintén többen a napokban. Elég durvának tűntek a betegségek.
Tényleg vigyázzatok a picikre. Nekem a Roli egy évesen esett át rajta és elképesztő volt. A Dorka meg még emlékszik is rá, Ő már nagyobbacska volt akkor.

Brinza, gratulálok a forduláshoz.
Brinza, Dolli, négykézlábas fenékrázás (előre-hátra) volt már? Mert abból már hamar felülnek.
Mondjuk a lányom is kihagyta.

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Anikó! Erre gondolsz? :) És innen már nincs messze a felülés, Hoppá! :)

Kép

Férjem alakul, és még mi sem kaptuk el, kezdek reménykedni! :)
Piciknél a kiszáradás a gáz, én sem tudom, mit kezdenék vele, mert inni minimálisat iszik pohárból, cumisüveg nem jön be.

Köszi a híreket Makkmarciról! Reméljük, mihamarabb jelentkezik! Mindenesetre: Makkmarci GRATULÁLUNK! :D

Kép
Kép
tekiroll
 
 


dolli, ez tök jó, nagyon ügyes a géza-baba
hát csajok rebeka még nagyon messze van ettől szerintem: most már fordúl,de csak hátról hasra vissza még nem megy neki. viszont képzeljétek, hogy ő már stabilan ül...tudom ez gáz,mert még nem tud magától felülni segítség nélkül...de onnan tudom, hogy már erős a háta, hogy ha előredül,akkor visszatudja magát egyenesbe húzni, és amikor elfárad hátradül.szóval hagyom neki,mert nem nagyon akar sokáig fekvő helyzetben lenni. azért remélemmi is eljuunk addig amíg géza-baba...és nem kell sokáig várni :cry:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


dolli szegénykém végre aludhattál volna, erre meg beteg a párod, gyógyúlást mihamarabb :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Nagy gratula Makkmarci! Jó egészséget, sok tejecskét...
Mesélj majd mi volt, hogy élted meg, milyen volt a kórház? Most már te is beletartozol a kialvatlan anyukák körébe...
Trimi?!?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Dolli, igen erre gondoltam. Imádtam a fiamat így nézni, de mint mondtam a Dorka sem csinálta ezt. Pedig egyszer rájön, hogy behúzza az egyik lábát és kész. Már ül is.

Brinza, ne idegeskedj az én lányom is ilyen ráérős volt. És mivel nem tanult meg ülni, és hamarabb felállt a rácsba kapaszkodva, így ismeretlen volt számára a lefeút és egyenesen hátradota magát, amikor elfáradt. Na, attól lehetett ijedezni. Szerencsére csak kb. két hétig tartott és rájött, hogy a fenekére kéne inkább érkezni.


Makkmarciék ma jönnek haza a kórházból.
Annyit még megtudtam, hogy egy kórteremben vannak Trimivel, de erről Ő talán többet tud, ha lesz ideje jönni.

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


kisanni köszi a bíztatást, akkor türelemmel várunk :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok Lányok!

Egy kis nyugi van, így gyorsan jövök!
Szóval, vasárnap 10 óra 15 perckor megszületett Marcell, a csöppség! :) 3800 gramm és 58 centi. :) Jól vagyunk mindketten, és nagyon jó, hogy ma már hazajöhettünk. Tejcsi is akad bőven, reméljük ez tartósan így is marad. :)
A szülés viszonylag simán ment, mindössze kb. 5 órát tartott. A részleteket máskor inkább.

Trimi felhatalmazott, hogy írhatok róla is.
Ő végül hosszú vajúdás után császárral szültek meg Enikőt 26-án délelőtt, úgyhogy az utolsó két napban az egymás melletti ágyat nyomtuk és időben egymásra is ismertünk. :)
Nem emlékszem pontosan, de asszem Enikő baba 55 centi és 3500 gramm.

Jelentkezem, amikor tudok és teszek majd fel képeket az én kis hajas babámról. :)
Köszönöm a gratulációkat és puszi mindenkinek!
makkmarci
 
 


makkmarci gratula a kismanóhoz,aki nem is olyan kicsi :lol: csoda hogy ilyen hamar megszületett.várjuk a képeket!!

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Jól éreztem én ezt!!! :D Trimi neked is sok szépet, örömet, tejecskét!!!!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Makkmarci! Mégegyszer gratulálok a picúrhoz! Szép hosszú baba! :) Sok boldogságot, és egészséget kívánok az egész családnak! És várjuk a fotókat! :)

Trimi! Gratuálunk! Neked és Enikőnek is minden szépet, jót, és sok boldogságot kívánunk! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Brinza! Ne aggódj, egyszercsak beindul Rebeka, aztán győzd utolérni! :wink:

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok, végre mi is itthon :D :D :D . Ahogy makkmarci már említette 17 órás vajúdás után végül császárral megszületett Enikő 55 centivel és 3500 grammal. Jól vagyunk, tejcsi is akad már bőven.

Köszönöm a gratulációkat! :D Most hívnak majd még jövök. :D

Kép
trimi2003
 
 


szia trimi: gratulálok Enikőhöz :lol: szegénykém kemény lehetett annyit vajúdni!

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat! :)
Nem akarom elkiabálni, de eddig tündérien viselkedik a kisfiam. Eszik, alszik nagyokat, keveset és csak okkal sirdogál. Egy igazi tündérke! :)

Képet még nem tudok feltenni, mert lekicsinyítettem, de a pixel mérettel is baja van, de igyekszem.
makkmarci
 
 


Nem tudjátok, hogy photoshoppal hogyan lehet a pixelen változtatni??
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Trimi! Mégegyszer Gratula, és jó babázást, gyors felépülést kívánok! :)

Makkmarci! Sajna nem értek photoshophoz. :( Használd ki, míg sokat alszik a kisfiad, pihizz sokat! :) Éjjeletek hogy alakul?

Brinza! Ti hogy álltok a hozzátápival? Ilyen rizspehely, zabpehely megy? Vagy azt még nem adtál neki?

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Dolli!

Az éjjelek eddig jól alakultak - ezt gyorsan le is kopogom -, mert Marci gyakorlatilag csak kajálni kel fel úgy kb. 3 óránként. Viszont ma éjjel csak egyszer volt fenn, tegnap óta már 4 órákat alszik, de tegnap nagyon nehezen aludt el, de este 10től aludt fél 3ig. Utána meg csak fél 7kor kelt fel. Ilyet szeretnék még egy párat!! :)
Most is több, mint 4 órája alszik, félek meglesz ennek még a böjtje...

Puszi
makkmarci
 
 


Sziasztok! Tapasztaltabb anyuk! A babóm éles visító hangot ad ki és szopja az öklét, de nem nyáladzik...Ugye ez nem fog? :? Mi a nyavalya? Másképp visít, mint mikor a hasa fáj...

Kép
nyafi
 
 


Nyafi! Éles visító hangot nálunk csak éjjel produkál fogzási időszakban. Ha nem nyálzik akkor az még nem valószínű, hogy az... Nem tudom, mi lehet. :(

Kép
Kép
tekiroll
 
 


nyálzik, de csak mint a biopon (fékezetten)

Kép
nyafi
 
 


nyafi szerintem kérdezd meg a dokit, mert valószínű,hogy valami fájhat neki, ha éles visító hangot ad...egy telefont megér

dolli: rebeka már nagyon sok mindent eszik: gyümölcs, főzelék, ilyesmi, meg tejpépet is. de a sajttal ,túróval várni kell,mert ekcémás, szóval érzékeny a böre.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Helló Lányok!

Megváltoztattam a vonalzómat! :)

A képet még mindig nem tudom hogy lehet lekicsinyíteni a pixeljét, de dolgozom rajta, hogy lássátok Marcit Ti is!

Puszi

Kép
makkmarci
 
 


sziasztok: másnak nincsenek overálgondjai? Rebeka mostanában cirkuszol a babakocsiban, és rájöttem, hogy az a baja, hogy az overálban nem tud nagyon mozogni, a kezei sincsenek kint.mikortól lehet már nadrágot és kabátot rádni? valakinek ötlete?

bkriszti
Kép
brinza
 
 


én csak kocsikabátot adok rá, meg nacit, cipőt kb egy hete.
megkérdeztem, a doki mondta, hogy látott ő már karón varjút, szte a foga...

Kép
nyafi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: