Új privát üzeneted érkezett!

Bigike, ment az email, ha véletlen nem ér oda, szólj légyszi!

Kép
hablaty
 
 


Szia Hablaty!

Köszi, ideért, elolvastam, okultam, megadom neki a számot és majd azon intézi magának a dolgokat... :) Megmondom őszintén, azért abban a hitben éltem, hogy több pénzt kap érte, mint kb 50ezer ft, bár császárnál ez is biztosan több... Így még valószínűleg arra is számolnunk kell, hogy külön honoráljuk, hogy elvállalja.

Mégegyszer köszönöm!
Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Doki aki a szülést lebonyolítja 50 ezer pénzt kap? :shock:
Vagy félreértettem amiről beszéltek?
Én jóval többre gondoltam :shock: :oops: .
Hűű, de megállt megint a topic :roll:

Kép
mona76
 
 

 
 

Bigike nagyon szívesen!
Igen, én is meglepődtem a kis összegen, nekünk ráadásul ugye vidékről megy föl, így utiköltség is... :?
Mona, sajna jól érted, az emailben az van, ha vállalkozóként a bruttót kapja a doki, akkor 74.250.-, ha nettót kap, a levonások után 49.500.- szóval... hát nem túl sok.

Kép
hablaty
 
 


Ez tényleg kevéske, bár meglepne ha túl jól fizetnének elvégre az az érdekük valahol, hogy saját garnitúrával dolgoztass. Kisebb macera és talán a sajátban jobban is bíznak. Vagy nem tudom.
zeldácska
 
 


Lehet, hogy tényleg erről van szó, de most úgy döntöttem, emiatt meg a szervezés miatt fájjon az ő fejük meg a dokié... :) :oops: Azt hiszem éppen eleget fizetünk ahhoz, hogy ezen ne nekünk kelljen törni a fejünket, nem? Majd ők lerendezik egymást közt. Valamiért viszont biztos megéri ott szülést levezetni külsősként... gondolom presztizs vagy ilyesmi kérdése is lehet...

B

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

Na, hát nem dobódtam fel a dokitól. Már megint én fogok itt nyavalyogni... :cry:

Először is az a valami még mindig ott van a kicsi hasában, bár nagyobb nem lett, holnap megnézeti a dokim a főorvossal is.

Másodszor a laboreredményem nem jó, a terheléses cukrom 8, 9 lett, és 7,8-ig jó. Emiatt most 3 napra be kell feküdnöm a kórházba, hogy kivizsgálják. Amúhy teljesen nem értem, mert a 24 hetesen irtó alacsony volt, meg a laborban mikor a cukros löttyöt itatták, az éhgyomrim nem annyi volt, mint most a papíron :o Arról nem beszélek, hogy a 3 nap szénhidrát-diéta persze, de csak a második napon vesznek vért, reggel 6-24-ig, 4 óránként, harmadnap az eredménnyel engednek majd el, és mikor megérdeklődtem, hogy ugyan az első napot nem tölthetném-e itthon, merthogy hülye nem vagy, ha odaadják, mit egyek, hát azt eszem, az volt a válasz, hogy a TB CSAK AKKOR FIZETI A KÓRHÁZ KÖLTSÉGEIT, HA MIN 3 NAPOT KÓRHÁZBAN VAGYOK, ezért kell bennfeküdni, hogy meglegyen a 3 nap!!!

Én meg sz*rom le a hülye TB-t, ezért kell odabenn tipródni ???!!

Na ezek a szuper híreim vannak. A doki jövő hétre akarja, de én mihamarabb le akarom tudni, úgyhogy szerintem kihisztizem, hogy holnap az uh után tartsanak is benn, hogy pénteken jöhessek haza. Nem tudom, sikerül-e, de nem fogok itt idegelni még jövő hétig, meg ki tudja, mit enni? Rákeresni sem merek, de kenyér, krumpli meg ilyesmi nélkül el sem tudom a kajálásaimat képzelni, húst meg alapból alig eszem... :( :cry:

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Ezen az 50 ezres összegen én is meglepődtem. Ez tényleg elég kevés ahhoz képest, amit mi fizetünk.
Az én dokimnak állandó szerződése van Telkivel, de ezek után nem árt tisztáznom vele pénteken a részleteket, amikor megyek hozzá. Nem nagyon szeretnék még pluszban az ő zsebébe külön is fizetni, bár ha jól emlékszem ezt nem is nagyon engedik itt Telkiben.

Hablaty! Neked meg kitartást! Remélem jobb leleteid lesznek a kivizsgálás után. A magyar TB meg sajnos így működik. 6 évvel ezelőtt a nagyobbik lányom elkapott egy mononucleosis nevezetű vírust persze húsvétkor. Húsvéthétfőn már olyan rosszul volt, hogy bevittük a kórházba, ahol közölték velünk, hogy szerencsére nincs olyan rosszan állapotban a gyerek, hogy muszáj legyen benntartani, de laborvizsgálatokat csak akkor tudják azonnal megcsinálni, ha befektetik, mert különben nem fizeti a TB. Hát mi nem akartuk otthagyni, ezért inkább másnap visszamentünk és járóbeteg rendelésen levették labort. Nem értem, hogy ez miért jó, sokkal több pénzbe kerül az államnak.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Az átlag közkórházban ráadásul inkább a szülészeteken jellemző az ún. alapítványi vagy fizetős szoba.... Egy percig sem irigyellek. Vagy a szülészetre kell ilyenkor befeküdj?
zeldácska
 
 


Sziasztok!
Petramama! Ez azért nem semmi, hogy a gyerekekkel kapcsolatos hozzáállás is ilyen, de igazatok van, mi sem hagytuk volna ott semmi esetre sem a kicsit.

Hablaty!
Nagyon nem irigyellek a kórházban fekvés miatt, mert ha valaki tudja, mi az a kórházundor, hát az én vagyok... Totál kiborít, képes lennék 3 napot végigbőgni, ha nekem kéne befeküdnöm. Mondjuk az én döntésemben a Telki mellett ez is nagy szerepet játszott, hogy egyáltalán nem emlékeztet kórházra:D :oops: Mindenesetre ne aggóűdj, biztos minden rendben lesz veled is és Lucával is! Tuti!!! Csak ne idegeskedj!!!

Pusza
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


petramama, üdv itt köztünk :wink: . Kinél fogsz szülni?

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!
Még benéztem, úgyse tudok aludni. Fogalmam sincs, pontosan hova fekszem be, múltkor mikor benn voltam, csupa terhes kismama (vizesedős, toxémiás, ikres) volt ott, talán terhespatológia, de majd ma megnézem :)
A dokim, mikor látta, hogy kétségbeesem, mondta, hogy lehet kérni a fizetős szobát, ami napi 15 ezer... na de ilyen hülyeségre? Nem állunk olyan jól anyagilag (tudom, hogy a Telkis szülés mellet ez hülyén hangzik, de úgy gondolom, az más), hogy most 45 ezret kidobjak az ablakon ilyen marhaság miatt. 2 éjszaka, hát nem fogok aludni, múltkor hatan voltunk a szobában, ráadásul volt vagy 25 fok (mi itthon 17-ben alszunk), majd felforrt az agyvizem, de valahogy csak kibírom.
Én is tudnék bőgni, ne röhögjetek ki, de főleg a kutyám miatt, mert ő ugye nem érti, hova tűnök, és a legutóbbi kórházasdi miatt pánikban van, ahányszor itthon hagyom, annyira félt :cry: de talán a délutáni sétánál elhozzák nekem a kapuhoz, hogy megölelgethessem.

Kép
hablaty
 
 


Hablaty: Nyugi, nekem macskáim vannak és hasonló a viszonyunk. Oda-vissza. :D
zeldácska
 
 


Mona!

Gasztonyi dr. az orvosom, aki most az Istenhegyi Géndiagnosztikán dolgozik és emellett az Istvánban és Telikben vezet szüléseket.

Hablaty!
Nem semmi 15 ezer a fizetős szobáért. Lehet,hogy én sem fizetném ki. Bár nagyon utálom a közkórházi állapotokat. A szülés az tényleg más. Szorítok neked és várunk vissza jó hírekkel.

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


petramama, én is nála szültem :lol: :lol: :lol: . Nem rossz választás :wink: :lol:

Kép
mona76
 
 


Nem tudom én három év meddőség után olyan szinten hányok az állapotoktól, hogy nem hiszem, hogy még plusszban tudnék másokat tolerálni magam körül. De tény, hogy a szülés sajnos mindig megtépázza a pénztárcát... :evil:
zeldácska
 
 


Na megjöttem. Sajnos minden erőfeszítésem ellenére sem tudtam elérni, hogy mától menjen a 3 nap :(
Megnézte uh-n az a dokinő Lucát, aki a 32 hetesen is mondta a cisztát. Ma már a dokim is kisebbnek látta azt a vastagbéltágulatot vagy mit, és a dokinő maradt a ciszta mellett.
Megnézte a főorvos is uh-n. Ő kimondottan a bélre koncentrált, a cisztt nem is nézte. Azt mondta, van rajt egy kis tágulat, de annyira pici, semmi jelentősége, és semmi komoly nincs vele.
Ezek után próbálkoztam a bennmaradással, de nem jött össze. Kérdezte a doki, hogy akkor jó-e jövő héten hétfőtől csütörtökig. Mondom jó, de 2 éjszakáról volt szó!!! Azt mondja, akkor szerda délutánig. Megalkudtunk... :lol: Én szerdán lelépek, az tuti!
Addig meg diétáznom kell, ami szuper, nincs is kaja, amit megennék. Ilyeneket lehet korlátlanul, mint hús, húskészítmény, belsőség, savanyúság... brrr... Mondjuk még a sovány sajt az jó, de a napi max az 3 zsemle, plusz 4 evőkanál párolt rizs/6 evőkanálnyi tört burgonya/1 tányér főzelék/3 dl tej. Ilyesmi.

Hogy mitől fogok jóllakni, nem tudom?? A reggeli-esti kakaómról nem is beszélek :cry: :cry: 3 dl összesen???

Kép
hablaty
 
 


jújj hablaty, de sajnállak :? . Kitartás, már nem sok van vissza :wink: . Manóka majd kárpótolni fog mindenért, és ezeket a dolgokat gyors el is felejted :wink: .

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!
végre visszaolvasómódban vagyok :) sajna megnyíltam és a mai vizsgálaton az derült ki, hogy a helyzet rosszabbodott, és így még több pihenés van előírva. Most ez már azért könnyebben fog menni,mert készen van a kis szobája is, megérkeztek a bútorok, és össze is vannak szerelve, hál istennek nem voltak "büdik" egyszer kellett csak kipucolni őket, és hamar kiszellőztek. Már kimostam a kisruhákat is, remélem elég lesz a kezdő készlet :) vettünk pelust, popsitörlőt stb. kórházi cuccok is gyűlnek szépen, szóval nyugi van már, csak ez a méhnyak rövidülés zavar nagyon :( kicsit elkenődtem. ja, képzeljétek a telihold baba termést hozott a H-ba, 5 babóca született most :)
visszaolvasing :D

Jud: remélem már kilábaltatok a betegségből! engem is kerülget sajna, homeózom is szépen. juj, milyen kis cuki fitos nózija van a kispasidnak! zabálnivaló! nem eresztem a szaloncukrot kép :D

Sheila: ja, így már értem, hogy nem voltatok bent 2.an! érthető, hogy magányosnak érezted magad, de szuper hír, hogy ez volt életed legszebb szülése, és a kiscsajnak rengeteg haja van! :D hú, alvás, hát az most megy nekem, mint a veszedelem, igaz Máté szokott ébreszteni, hogy rajcsúrozik bent, de mint a beton úgy alszom, és sokáig. /most helyetted is egy kicsit :D /

vdorka: köszi a homeos segítséget! már szép kis listám van mindenféle stádiumokra lebontva, és beleklappol a listád! :D már csak be kell szerezni őket :)

mona: adnak kis kesztyűt, ha van körme a babának? Dani hátról hasra fordult? :D hű, már nagylegény, néztem a vonalzódon, hogy már 5 hónapos :D fogacskák? még nincsen jelük? ó, fent maradt az egyik here? és ezt te is gyanítottad, vagy a dokinő mondta csak?

tényleg már egy párszor meg akartam kérdezni, csak nem jutottam le a dolgozóba /ilyen mostanában gyakran van, és feledékeny is vagyok :O /, hogy vittetek be tena betétet magatokkal? vagy mindent adnak? tudom már volt róla többször is szó, de totálisan szita az agyam /nagyon vacak érzés/

hablaty: a birkás minta a nagy álló, az egy bögréről, az ugrálósok pedig a szopipárna huzatáról :) Szuper ajándékot kaptatok az ősöktől! :) mi ma adtuk oda a szerződést az őssejtcsomagos szülésre. :) hű, így lehet érezni ebben a korban ha megfordul? és visszaforgott már? ó, örömmel olvasom, hogy visszatette magát denevérbe :) de ez a ciszta nem ciszta ügy egyre jobb...uhh, jó magas lett a cukrod! mikor kell bevonulnod a kórházba? készülj fel lelkileg a "jó" kosztra" remélem egy kis diétás felvilágosítás után mehetsz is haza. egyébként lehet enni sok mindent, csak számolgatni kell. szóval kitartás!

ó, mindenki taknyos? :( és köhög.

zeldácska: ó, hát meg van a magad baja neked is rendesen. "mókás" ha egy doki x hetesnek azt mondja nem is az, sajna ez anniyra "általános" egyik barátnőmtől kb. 25x megkérdezték, hogy biztosan megtartja? no comment. sikerült már találni hozzáértő dokit? ó, micsoda szép méretek! :D jé, nem is tudtam, hogy a Nyírőből is magános kórház lett!

Peni: mi újság oltás ügyben?

macmam: sikeres vizsgaidőszak volt? hű, két fogacsak is kint van már? jaj, ilyenkor olyan tündéri vigyoruk van :D bújt még ki?

bigike: én is márciusi ifjat hordozok :D bár egyelőre úgy néz ki hamarabb szándékozik kibújni, de elvileg márc. 15-16 a terminusom vége :D jaj, bordarúgás az megy nálunk is, most is éppen, mert nem nagyon csípi a kislegény ha gép előtt ülök /törökülésben/ ja, kukac téma: mi ma voltunk a 32. heti uhn és megnéztük, hogy kukac e még vagy sem /minden alkalommal meglessük :D / de azt bezzeg mutogatja, mind a két 4dn a kukit meglobogtatta, de az arcát nem :) most is ott volt a keze :) tyű, akkor kell a kékfény ha a szülők különbözőek? mármint + és -. nálunk is ez ahelyzet, én minusz a férjem plusz.

edied: örülök, hogy minden rendben volt az afpvel :)

petramama: üdv közöttünk! :) /István H-ról ennyire rosszak az emlékeid?, pedig azt nagyon "sztárolták" itt-ott amott a neten/

tb téma: apósomat "darabolták" most nyáron és neki is bent kellett maradni, mert el kellett számolni a kórháznak valamit a tb felé, hogy kajanak lét. az más kérdés, hogy a férjem úgy ment érte, hogy vitt kaját, mert kopogott a szeme apósnak, és egy kemóssal volt egy szobában, aki folyton halni akart, hát jót tett a lelkének /őt is rosszindulatú sejtburjánzás miatt szeletelték/ kocsikat számolt az ablakból inkább. no off vége.


kérdés: szülés után hasleszorító izét vett valaki? ezen nem tudok még zöld ágra vergődni, hogy kell nem kell, használ nem használ stb.

remélem nem maradt ki senki :)

Kép
panda_maci
 
 


Szia Panda!

Most nézem csak, hogy 1 nap van a gyermekeink közt! A dokim szerint mi is korábban szülünk, remélem, találkozunk bent...
Ha a babó RH pozitív lesz, amire 90% esély van, ha apukája is az, te pedig RH- vagy, akkor sajna tényleg nagy esély van rá, hogy besárgul a picur. Nálunk most is erre kell készülni valószínűleg, bár azért én reménykedem, hogy a 10%-ban lesz benne a kiscsaj, de ha mégsem, hát a Telkiben legalább biztos, hogy megkapja a szükséges "kékfény-adagot", ráadásul még velem is lehet mindemellett. Elsőre nagyon rémisztő volt megélni. :(
Nekem hasleszorítóm nem volt és nem lett csúnya a hasam. :) Fő az önbizalom! :D

Puszi mindenkinek!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

Írtam egy csomót, persze elszállt.... most megpróbálom újra.

Szóval, megjöttünk a dokitól. Pocaklakó 1812 gr, paraméterei alapján 32+2 hetesnek felel meg. Telki szülést megbeszéltem és elfogadta. Szerencsére tényleg van már szerződése, így azt nem kell külön intézni. Bébivel, lepénnyel, magzatvízzel is minden ok.

Viszont beszélgettünk az őssejt levételről és ő azt mondta, hogy gondoljuk át, hogy biztosan akarjuk-e. Állítólag van már mindenki számára hozzáférhető sejtbank is. Nekem ezzel csak annyi a gondom, hogyha már családon belül is minél távolabbi a rokonság, egyre kevésbé hasznosítható az őssejt, akkor egy vadidegen őssejtjének mennyi az esélye, hogy jó legyen?
Úgyhogy most elbizonytalanodtam a levételt illetően. Eddig úgy voltam(unk) vele, hogy levetetjük, mert mi van, ha szükség lesz egyszer valamikor és nincs. Végül is van két nagyobb gyerekünk is. Most újra nekiállok infokat gyűjteni a netről. De várom a ti véleményeiteket is. Mona, Sheila ti levetettétek?

Panda! Nekem az első két gyereknél nem volt haskötöm (leszorítom), viszont most én is gondoltam rá, hogy be kellene egyet szerezni. Végülis ez már a harmadik terhességem és én sem vagyok már fiatal. Állítólag dokival feliratva jóval olcsóbb.
Az István kórháznak a gyerekágyas része volt katasztrófa. Két nap után hazakönyörögtem magunkat. Azóta sajnos már a szülészet is gáz, a kórházösszevonások miatt nagyon sokan szülnek ott. És kevés a szülőszoba, a vajúdó meg nem szeparált.

Hablaty! Jó hallani, hogy más is olyan kakaófüggő, mint én. Nekem már a gyerekeim is kakóznak. :D

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


petramama, mi nem vetettük le, a doki lebeszélt róla :lol:
haskötőt én megbántam hogy nem használtam, úgyanis nagyon lotyadt lett a hasam :cry:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Petramama! Mi most őssejtes szerződést kötöttünk, javarészt, mert a kisfiam számára is hasznos lehet, és inkább gondoljam úgy 20 év múlva, hogy kidobtam 120ezer ft-ot, minthogy szídjam magam pár év múlva, hogy miért nem vetettük le és próbáljak előkaparni milliókat meg vállalni a nem egyezés kockázatát... Mi így döntöttünk... :)

Ma leadtuk a szerződéseket, és 2 hét műlva megyek már oda vérvételre meg NSTre.

Pusz
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Döntöttünk és levetetjük az őssejtet.
Meghánytuk-vetettük a dolgot és arra jutottunk, hogy mivel nekünk több gyerekünk már biztosan nem lesz, nem hagyjuk ki ezt a lehetőséget. Végülis az exkluzív csomagban "csak" 115 ezer Ft az ára.

Úgyhogy jövő héten be is viszem a papírokat Telkibe.

Bigike, Panda! Elég egy időben fogunk szülni, akár még egyszerre is bent lehetünk. Én valszeg az Istenhegyi útra fogok járni CTG-re is, mert ha egyszer a dokihoz úgyis mennem kell, akkkor minek menjek külön Telkibe. Ott pedig megcsinálnak mindent.

Bigike! Milyen vérvételre mész? Az őssejtesre? Azt is megcsinálják Telkiben? Én mennyiért?

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Sziasztok!
na friss géppel jelentkezem :) sajna megzakkant a régi, persze mikor? amikor megbeszéltük a férjemmel, hogy majd akkor frissitünk ha megyek vissza dolgozni, mert addig nem nagyon gyilkolnám, erre tessék, murphy bácsi :D
szerdán voltunk ugye H-ban, és csütörtökön már telefonáltak is a sejtbanktól, hogy jövő héten hozzák a dobbozkát :) meglepődtem rendesen, hogy ilyen gyorsan megkapták a szerződéseket.

hümm, akkor lehet veszek hasleszorító/kötőt aztán max nem használom.

petramama: őssejtlevételnél van olyan lehetőség is, hogy a virológiai vizsgálatokat a köldökvérből megcsinálják, és így nem kell külön rohangászni minden után /pl. HIV / tyű, 1800 gr? szépen nővekszik! :)

kakaó: szinte minden reggel az a menü nálam is :D hőlégkeveréses mikróól forró zsömlével :D

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!

Petramama! Mi a köldökzsinórvérből végeztetjük el a vizsgálatokat, most a 35 hetes protokoll szerinti vizsgálatokra megyek. Azért utazgatok inkább ki a Telkibe, mert az én dokim az ÁEK-ban rendel + magánban, de ez vérvétel, CTG, stb. szempontból sajna nem mérvadó, és mivel az ÁEK-ban uralkodó körülmények hát hogy is mondjam... :evil: :twisted: :? :shock: :( ezért inkább fizetek 18ezret, de időre megyek és időben jövök, és nem lesz előttem talán közel 40 nő a nőgyógyászaton meg 200 a laborban :D habár a terheseket soron kívül behívják vérvételre, csak épp a többi várakozó majd meglincsel emiatt... :roll:

Üdv
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!
Gondoltam még bejelentkezem a kórházasdi előtt :?
PandaMaci igen, réeztem, mikor megfordult, sőt azóta még egyszer is, és múlt héten újra nekiindult, de akkor sürge-gyorsan lebeszéltem róla :lol:
Mi vettünk hasszorítót, hogy mennyi haszna lesz nem tudom, de gondoltam belefér a kórházi csomagba.
Bigike, ezt én sem tudtam, pedig nálunk is így vannak az RH-k :( Illetve eddig így volt, régebben, mikor vért adtam, most RH - helyett valami RH VAR (variáns) jött ki, ami állítólag ritka, és nem tudom, most jót vagy rosszat jelent-e.
Petramama hát igen, kakaó nélkül élni sem tudok :lol: Most napi 3 dl az engedélyezett, kínlódok is rendesen :( Amúgy mi is az őssejtes csomagot választottuk, csütörtökön meg is kaptuk a dobozt, ha véletlenül előbb szülnék, ez a része azért rendben legyen.
Képzeljétek, beszéltünk Varsányi dr-nővel, hogy most vagyok 35 hetes, és elvileg a saját dokimnál szülnék, de ő még mindig nem kötött szerződést, mert februárban szakvizsgája lesz, ráadásul ha előbb jön a Manó, akkor pont lehet, hogy nem tud jönni, így szeretnénk vele találkozni, meg hozzá vizsgálatra menni, hogy ne legyünk tök ismeretlenek, mikor megyünk szülni. És tök rendes volt, végighallgatta minden nyűgünket, így az utolsó havi terhesgondozásra már oda megyek, aznap már lesz ctg is, február 4-én. Rá egy hétre mikor megyünk, már fenn is maradok Pesten, és akár jöhet is Luca. Úgyhogy most már teljesen megnyugodtam, mindenképp lesz dokim :)
Na vigyázzatok magatokra és szorítsatok, hogy normális eredményeim legyen és szerdán jöhessek majd haza.

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty! Szorítok én is, hogy minden eredményed rendben legyen. Hát én sem irigyellek a kórházi napok miatt, na de szerdáig reméljük gyorsan elrepül az idő. Örülök, hogy Varsányi doktornővel minden ok. volt.

Petramama! Mi is levetettük a köldökzsinórvért. Inkább legyen feleslegesen eltárolva, minthogy ne adj Isten valamikor mégis szükség lenne rá és akkor tépjem a hajam. Én is hallottam többféle véleményt, hogy pl. ez most jó üzleti fogás stb. stb., de én úgy gondolom, hogy már most sokféle bajra felhasználható + még amire évek múlva kikísérletezik.
Nekem nem volt hasleszorítóm, de valami mázli folytán én 7 kg híztam terhesség alatt és 11 kg fogytam szülés után, szóval most olyan ruhák is rámjönnek, amiket évek óta nem tudtam felvenni. :lol:
Gasztonyi dr.-nál én is voltam az Istenhegyin.

Képzeljétek Dani pár napja rettentő "beszédes" hangulatban van. Most is még itt "dumál" mellettem, tegnap meg anyósoméknál mondta a magáét fél órán keresztül a falon lógó tányéroknak. Meg tudnám zabálni.

Jud

Kép
jud71
 
 


Sziasztok!

Hablaty: nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!!!!

Panda: hát az oltással az van, hogy MA lett meg a tipizálás eredménye (ma nem is tudom hányadika van január 27, 28?) a vizsgálat december 12.-én volt, no comment.
Ma hívogattam a doki aszisztensét hogy bekönyörögjem magam a szerdai magánrendelésre.........végülis csak százszor próbáltam hívni és egyszer sem vette fel. Holnap próbálkozom újra most fogja beadni az oltást amikor megyek..........ha felveszik végre azt a nyüves telefont és eljutok odáig. Ti hogy vagytok?

Üdv Mindenkinek!
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok! Már itthon vagyok :D

Tegnap 8-szor vettek vért, először reggel 6-kor, utoljára éjjel 32-kor. A lényeg, hogy majdnem kórosan alacsony értékeket produkáltam :lol: A lelet nincs nálam, így pontosan nem tudom, mennyi, de azt láttam, hogy az éhgyomri, meg az éjjeli 3,3 lett talán. A nővérke azt mondta, ennél még az övé is magasabb :lol:

Reggel megkaptam 3 zsemlét, valami felvágottat meg egy kockasajtot (ja és egy gerezd paradicsomot, csak azt nem szeretem). A zsemléből egy egész 7-kor, egy fél 10-kor, ebédre nincs, egy fél 16-kor, és egy egész 18-kor. A 18-ashoz kaptam májkrémet meg egy paprikát. Jó az elosztás ugye, az ebéddel 3/4 12-kor végeztünk, így 4-ig szabályosan éheztem, aztán miután megettem a fél zsemlét, lettem csak igazán éhes! Rádaásul tudjátok, mi volt az ebédem? Tök ugyanaz, mit mindenki másnak, csak rajta volt egy cetli, hogy "szénhidrátszegény pépes étrend". Konkrétan valami leves, amiben volt répakocka meg tészta (!!! a tészta az egyik legszénhidrátdúsabb, tökértéktelen kalória), másodiknak ehetetlen hús szósszal és kifőtt tészta! Úgy berágtam, hogy mérgemben utána átmentem a boltba, és vettem egy diabetikus csokit és megettem. Pont tészta, fél órára rá már éhes voltam... :evil:

Na ez után a szuper-"szénhidrátszegény" ebéd után volt a 8 mérésből a legmagasabb a cukrom, kemény 5,3 :!:

A dietetikus rendes volt, elmondta, hogy diétázzak, csak szülésig kell, és ha a Manó 1 éves lesz, akkor menjek vissza hozzá, csinálnak egy terhelést, hogy minden oké-e. Ja, és a legfontosabb, komoly, nehéz feladat: ha megszületik a kicsi, vigyek róla fotót :) Hozzáteszem, egy szekrény méretű hölgy adott táplálkozási tanácsokat... kicsit mókás :lol:

Egy hónapot kibírok és azért odafigyelek, bár sejtettem, hogy ez lesz, azt nyilván nem mondják, hogy ismételjük meg a terheléses cukrot, hátha ott szúrtak el valamit...

Most már csak a hétfőt várom, kíváncsi leszek a Telkire, meg a 11-ét, mert akkor már Pesten is maradok Hugomnál. Kicsit izgulok, mert mostanában többet keményedik a hasam, és az elmúlt pár napban néha fájdogál is, derékba meg lábba kisugározva... :roll:

Holnap még az itteni dokim, aki amúgy helyesli, hogy 11-én már fenn maradok, csinál egy nst-t, remélem, minden rendben lesz.

Látom, nem sokat vagytok, mindenki ilyen elfoglalt?

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Hablaty, örülök hogy jól vagy, sokat gondoltam rád. :wink:
Hű már nem sok van vissza. Mikor én 35 hetes voltam, rendkívül sokat keményedtem, és alúl úgy éreztem, mintha feszítene szét valami. Aztán elmentünk egyszer este az ügyeletre, de azt mondták semmi probléma, pihenjek sokat. Szóval te is ezt tedd. Azért is mert ha meg lesz Manóka non-stop-ba kell nyomni. :wink:
Én már egész megszoktam, hogy ilyenkor elalszik Dani, leülök a gép elé 1 órára, aztán utána vasalok, vagy pakolászok, de 12 előtt már nem is tudom mikor kerültem ágyba :roll: . Csak reggel rossz az ébredés, de gyorsan megemberelem magam, és egész jól elvagyok napközben, nem vagyok nyomi.
Jud, tudnál segíteni, hogy Blasko Ervin hol mikor rendel?
Az elöbb írtam, hogy 1* voltunk az ügyeleten, na akkor ő rendelt, és rendkívül szimpatikus volt.
Bár még a dokim vár vissza rákszűrésre, de ki tudja, lehet egyszer jól jön.
Nagyon irigy vagyok ám rád, hogy ennyit fogytál :oops: . Én tuti egy különleges eset vagyok, mert mindenhol azt olvasni, hogy a szoptatás alatt a kismamik sokat fogynak, hát én sokat hiztam. :roll: :oops:
Daninak is volt olyan korszaka, hogy este mikor mi már aludtunk volna, ő még magyarázott. :wink: . Ez még néha most is igy van, bár hogy már elég mozgékony, estére lemerül az elem :lol:
Imádnivalóak, mintha mindennap új szoftvert kapnának :lol:

Kép
mona76
 
 


Hablaty!
Örülök, hogy ilyen szuper eredményeket produkáltál. Nem semmi, hogy mennyi és milyen kajákon kellett élned ott a H-ban.

Mona!
Hát igen, én is most ültem ide a gép elé... :lol:
Blaskó , hát valahogy úgy rémlik, hogy a Távírda utcában rendel. Holnap járok arra, megnézem Neked és jövök a hírrel! Én Schwarcziger dokihoz járok, nagyon bírom.

Többiek merre vagytok?

Kép
jud71
 
 


Sziasztok Lányok!

Holnap lesz az utolsó vizsgám!!! :D
Most fogom majd tudni értékelni a szabadidőmet!
(szabadidő= végre játszhatok Annával, moshatok, vasalhatok, takaríthatok, és rendet rakhatok, tanulás helyett! :lol: )
Utána már ide istöbbet tudok majd jönni megint!


Képzeljétek!
Találkoztam Sheila-val a győri Brendonban! :D
Nem volt vele Maya, apukája vigyázott rá otthon, de vele volt Melissa, és nagyon szép, mosolygos, barátságos kislány!
Sheiláék még eléggé elfoglaltak, azt mondta, Maya éjjel sokszor fent van két etetés között, de amint alakul a napirendjük, újból jön ő is!

Hablaty! Örülök, hogy minden rendben volt a cukroddal!
nekem semmi ilyen keményedés és fájdalom nem volt egész végig, és a szülés a kiírt időpont előtt egy nappal indult fájások nélkül...
kíváncsi vagyok, milyen lesz majd a második nekem?! :D

Jud!
Anna is 3 hónaposan kezdte a monológokat! olyan aranyos volt, és úgy élvezte, hogy ő egyedül tud ilyet! Biztos Dani is így van! :D
és én is irigyellek a fogyásért!
én sokat híztam a várandósság alatt, és mióta megszületett Anna, szerencsére hízni nem híztam, de fogyni sem fogytam egy kilót sem! és amíg szoptatok, szerintem így is lesz.
Bár az alakom azért változott.

PandaMaci!

Köszi eddig sikeres volt a vizsgaidőszak!
egyenlőre még csak 2 fogacskája van Annának, de most többször ébred éjjel, és mindent rág, meg vakargatja a fülecskéjét, úgyhogy valószínűleg nemsokára itt a következő! :D

hasleszorító:
én vettem , aztán nem használtam, mert azt mondták császár után nem szabad, és a hasam akkora, mint 4-5 hónaposan :(
remélem tornával sikerül leadnom majd!

na megyek tanulni... :roll:

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Gyorsan jelentkezem, mert etetés közeleg, Maya ébredezik :wink:

Hablaty írt reggel egy sms-t:

"Szülök!Ugrott a Telki, kivagyok :( reggel elfolyt a magzatvizem"

Szorítsatok Ti is Neki és Lucácskának!!!

Drága Hablaty!

Veled vagyunk!!!!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Macmam! :)

Annyira jó, hogy találkoztunk :)
nagyon szimpatikus vagy Te is és a Párod is :)
Anna: hát Ő egy gyönyörű, imádnivaló kis Tündér!!!! :) :) :)
(Melissa azóta is emlegeti :) )

áruld el: miből jöttél rá, hogy én vagyok a Sheila?
:lol: :lol:

jövök ám bővebben, csak mostanában a tejszaporítással vagyok elfoglalva, és Mayácska sem engedélyez túl sok szabadidőt :roll:

fut is a lakás rendesen, nincs már vasalt ruhánk, segítségem sincs :(
szinte fizikai fájdalmat okoz a káosz...

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Hablaty szül??????? Jaj........nem így tervezte.......
Remélem minden rendben lesz velük! SZegény éppen átesett a cukros tortúrán.......nagyon DRUKKOLOK. Ha valaki tud róluk írjon!

Egyébként ha olvastátok amit hablaty írt a szénhidrátszegény tésztáról...........nekem is van hasonló gáz korház sztorim. Szeptemberben a MÁV korházban kivették a torok manduláimat (hosszú sztori, évek óta kűzdök és már mindenféle betegségem lett tőle, szóval ki KELLETT venni).
ÚGy indult hogy a műtét napján kiderült hogy nincs altató orvos, aki ki van írva a műtéthez ő beteg, más nincs, tehát helyi érzéstelenítésben csinálják. Már ettől kibuktam de barát volt a gégész bíztam benne, oké belementem.
A műtét után nap reggelire mentem én is a folyosón lévő étkezőbe. Előző nap kaptam egy "PÉPES" feliratú kis papírt amit vinnem kellett magammal minden kajálásra. A Pépes reggeli friss mandulaműtéttel, 2 zsemle volt néhány szelet párizsival (pont az mint mindenki másnak). Ebédre a pépes kaja rakott krumpli volt,b pont úgy mint mindenki másnak. A vacsora pedig kristálycukorral meghintett briós. Ha a férjem nem hoz be joghurtot meg banánt felkopik az állam........Másnap hazajöttem..............hát ennyi..........utólag vicces ott akkor nem volt az. Ja és közben a doki mondta hogy enni kell és inni kell hogy a vérkeringés normális maradjon. Csak azt nem tudtam nagy hirtelen hogy a zsemlét vagy a rakott krumplit egyem-e, itt jegyzem meg a nyálam alig tudtam lenyelni. Magyar korház helyzet! SZomorú.

Üdv Nektek!
HÁnyadik hétben vagy Hablaty??
35 vagy 36???? Nagyon drukkolok!!!
Peni

KépKép
peni
 
 


Pff... Szerencsétlen Hablaty! Remélem legalább a szülése olyan lesz amilyet tervezett, mégha közkórház is lett a vége.
zeldácska
 
 


Sziasztok!

15:20-kor kaptam az sms-t, hogy

Lucácska megszületett 3100grammal és 51 cm-vel :) :) :)

Anyukájával együtt jól vannak :) :) :)

Drága Ági!

Itt is gratulálok Nektek, sok szeretettel!!! :) :) :)

Lucácska! :)

Isten hozott köztünk, pici lány!!! :) :) :) Kép
Nőj nagyra, és légy boldog egész életedben! :) :) :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Hablaty! Nagyon sok boldogságot kívánok pici lányodhoz, aki egyáltalán nem is olyan pici. Remélem nem viselnek meg a közkórházi állapotok. Várjuk a részletes beszámolót, mégha nem is Telkiben történt a szülésed.

Macman! Nem irigyellek a vizsgák miatt. Nekem már két éves volt a nagylányom, amikor egyetemre jártam, de a vizsgaidőszakokat mindig nagyon megsinylettük. A férjem a végére már jobban várta, hogy befejezzem, mint én.

Sheila! Te is gyere minél gyakrabban (már ha tudsz!). Érdekel, hogy Melissa hogyan éli meg a kistesós mindennapokat. Tartok tőle, hogy Petra a kisebbik lányom hogyan reagál majd a kistesóra. Egyelőre nagyon várja, de igazán nem érti, hogy milyen lesz. És ő nagyon-nagyon anyás.

További szép estét mindenkinek:

Judit

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Hablaty, nagyon gratúlálok, sok tejcsit, és sok boldogságot kívánok. :wink:
Éppen tegnap csodálkoztam rá, hogy már nem sok van vissza, mintha éreztem volna hogy Luca ma kikivánkozik. :lol:

Jud, köszönöm hogy megnézed a dokit. :wink:
macman, sheila, engem is érdekel, hogy miről ismertétek fel egymást :lol:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Hablatynak millió gratula a kiscsajhoz!!!

Vagy elszámolták, de nem kicsit, vagy hatalmas babó lett volna, ha időre jön... :D Azért sajnálom, hogy nem jött össze neki a Telki, de legalább a doki a saját választott dokija volt.

Kicsit össze is tojtam magam, mert ha nekem másfél hét múlva szülnöm kéne, húúúú, nincs kész még semmi szinte :oops: Ennek örömére ma ha törik, ha szakad, kivasalok. :D

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Kedves Hablaty!
Sok szeretettel gratulálok a kis Luca érkezéséhez!
Bár nem tudtál Telkiben szülni, azért remélem szép élményekkel gazdagodtál a kislányod születése által, hiszen ez a lényeg: hogy mindeketten egészségesek vagytok!
Luca nagyon szép méretekkel született, mint egy érett újszülött, s a méretek alapján az is!
[/size]


Egy barátnőm decemberben szült, elméletileg a 38ik héten, de ahogy a babát meglátták, mondták neki, hogy kb két héttel túlhordta, tehát 42 hétig!
Tehát valószínűleg már megfogant a baba, de még a rendes időben menstruált egyet. Ez normális dolog, előfordulhat bárkivel.

Szóval várunk vissza, és sok sok boldogságot kívánok Lucával, és persze rengeteg tejcit!

Kép

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Drága Hablaty: SZÍVBŐL GRATULÁLOK! Remélem nagyon jól vagytok és a "kis" Lucával kezdtek egymásra találni:-). Szép méretekkel született Luca, remélem neked is kellemes élményeid vannak csak. Sokat gondoltam rád este is, örülök, hogy minden klasszul ment és jól vagytok!!!
Siess vissza és mesélj el mindent, na meg néhány fotót küldhetnél a nagylányodról:-)

SOk puszi nektek és minden jót kívánok!!

KépKép
peni
 
 


Hablaty: [b]Nagy Gratula Lucácskához!!! [/b] :D :D :D :D
zeldácska
 
 


De jó ilyen csodás hírre jönni!
Hablaty!
Én is gratulálok Lucához! Sok boldogságot és nagyon sok egészséget kívánok nektek!

Kép

Edina
edied78
 
 


Ó, micsoda hírek vannak!
Hablaty: Hatalmas gratula a kislányodhoz! hűha de szép méretei vannak! Várunk a hírekkel és Luca fotóval :D remélem az első szopi is sikerült már :)

Kép
panda_maci
 
 


Kedves HAblaty!

Gratulálok a babátokhoz.Luca szép nagy baba lett :o
Kívánok mindenek előtt jó egészséget, sok tejcit és még több örörmteli pillnatot a kibővült családnak :lol:
Nekem is van kiskutyám, először Ő is nagyon furácsán fogadta Berkét, de mára nagyon jóban vannak, sokat játszanak és ez plusssz egy szuper dolog :lol:
Sajnálom, h nem jött össze a Telkis szülés, remélem így is maradéktalan az örömöd :lol:
sok puszit küldök Nektek!!!

KépKépKépKép
vdorka3
 
 


Drága Hablaty! :D
Szívből gratulálok pici lányod megszületéséhez! :lol: :lol: :lol: Sajnálom, hogy nem sikerült Telkiben szülnöd, de remélem a közkórházban is jó élményeid maradnak. Jó egészséget és sok tejecskét kívánok! Amint tudsz gyere majd mesélni!

Mona! Ne haragudj, teljes időzavarban voltam, nem tudtam bemenni még a városba, de azért igyekszem!

Jud

Kép
jud71
 
 


Jud, dehogy haragszom, nem mostanában akarok hozzá menni :lol:
Látom te sem tudsz korán lefeküdni :lol:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Jó hírem van: Hablaty írt, hogy ma valószínüleg hazamehetnek :)
jönni fog majd képekkel a pici Lucáról :) :)
remélem én is csatlakozhatok újra a csapathoz, ha Hercegnőm engedi :wink:

addig is néhány új kép:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: