Új privát üzeneted érkezett!

Szia Dzs!

Jó volt újra sírni, és röhögni egyszerre!
Rita
boksay_rita
 
 


Zsófi!

Ez nagyon megható volt, és nagyon jó ilyen jókat hallani arról a kórházról ahol hamarosan én is szülhetek.
Egyébként nagyon ismerős vagy!! Nem lehet, hogy néhány hete láttalak az aprósággal a XIX.kerületi védőnőknél??
wica
 
 


Wica,
én nála szültem, kétszer isKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 

 
 

Toy!
Nem kell visszaolvasnod! Nyoma sincs az írásomnak , azért írtam újat!
Dzs!
Gratula!
Jó volt olvasni!

Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Dzsulee, te mázlista, bármelyik császáromat odaadnám egy ilyen szülésért!!!!
Kr.
krtek
 
 


Szia Wica!

ha minden igaz, nem jártunk a XIX. kerületben mostanában, ráadásul a béb csak két hetes, így vele aztán biztosan nem. Lehet, hogy máshonnan...minden esetre jó helyen vagy, remélhetőleg szintén jó kezekben.

Szia Mindenki!
Köszi a kommenteket és még egyszer hajrá Nektek is!
dzs.

u.i.: oszt nehogy asziggyétek, hogy a szüléssel vége a megpróbáltatásoknak!!!Kép
dzsulee
 
 


Szia Zulu!

Láttam az "eredményeket"! Nagyon szépek a gyerekeid, gratula! Ezek szerint bevált?? :-)) Irtam neked mailt!!

Wica
19+4
wica
 
 


Dzsulee!

Hát ténlyleg nem lehettél te! Bocsi! De valamiért mégis ismerősnek tünsz. Megnéztem a képeket, írtó aranyosak vagytok!!

Wica
19+4
wica
 
 


Dzsulee!

Én is gratulálok, itt az utolsó sorban. Kép Leszámitva a fogadtatásodat a kórházban, a többi biztatóan hangzik, és hiper a szüléstörténeted. (Miféle akrobatikával sikerült lehajolnod a lábujjadig szülés előtt???? Kép)
toy
toy
 
 


Ahoj Krtek!

Ahogy a kórteremben hallottam, azért a császárnak is megvannak az előnyei, pl. Neked már biztosan nem reped a gátad...Kép

Wica,
köszönnyük, gondolhatod, apait-anyait beleadtunk, hihi.
Szólj, ha rájöttél, honnan vagyubk ismerősek!

Toy,

hát igen, az ember egyre leleményesebb lesz a terhesség előrehaladtával...;)
dzs.
dzsulee
 
 


Dzsulee,

Nagy gratula a kislányodhoz! KépKép
Fantasztikus egy szülésed volt!KépKép

Szilvi
manoca
 
 


Helló Szilvi/Manoca!

Köszi, a Tieid sem "kiskutyák" ha jól emlékszem!
Remélem megvagytok! Így a második hét vége felé tudom csak igazán értékelni amit Te bűvészkedhetsz a duplákkal...Kép Komolyan, elsimerésem.
dzs.
dzsulee
 
 


Dzsulee,
csatlakoznék az előttem szólokhoz, nagyon aranyosak és szépek vagytok!
Én "még csak" a 31. héten vagyok, de olyan jó volt olvasni egy ilyen jókedvű beszámolót, és bár már eddig is nagyon vártam, hogy már végre a kezembe foghassam a kismanómat, de a leveled után már nagyon türelmetlenül várom az előttem álló heteket.
Sok boldogságot és egészséget!
Emira
emira
 
 


Sziasztok Lányok!

Tudtok-e abban segíteni, mikor szokás szülésnél a hálapénzt átadni (közvetlenül szülés után, a kórházban töltött napok alatt, kontroll...)?

Köszi
dolhi
 
 


Sziasztok Lányok!

Tudtok-e abban segíteni, mikor szokás szülésnél a hálapénzt átadni (közvetlenül szülés után, a kórházban töltött napok alatt, kontroll...)?

Köszi
dolhi
 
 


Helló Emira,

Köszi, nagyon remélem, hogy Ti is hasonlóképpen élitek meg majd a hacacárét.
Személyes véleményem, hogy nem kár a szülésre felkészítő mindenféle rituáléért (málnalevél tea, kenceficék, bogyócskák, stb), sztem megtették a hatásukat...

Dolhi,
a körházból való távozáskor sztem (csak meg kell érdeklődni, hogy ki mikor van bent).
dzs.
dzsulee
 
 


Dzs!
Én akkor adtam amikor hazaengedés előtt megvizsgált.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Szia Zsuzzsi!

Telkis és Istvános dokit keresel? Nekem a Linato javasolta Kodaj dokit, és nagyon megszerettem. Nagyon boldogan tekintek vissza a terhességemre és szülésemre - amiben volt néhány ijedelem - de a doki odafigyelt rám, ilyenkor fel is hívott, nem is egyszer, és nyugalommal és türelemmel viseltetett a túlzott aggodalmaim iránt. alig várom hogy ismét szüljek ilyen szépen és szerencsésen Kodaj dokival meg a szülésnőmmel. Épp felújították a szülőszobát, sajnos nem próbálhattam ki a kádat, de akkor nem is hiányzott, és júniusban voltam olyan szerencsés - vagy a szülésznőm olyan ügyes - hogy egyágyas szobában voltam. a csecsemősnővérek is nagyan kedvesek voltak, mindig mentem hozzájuk mint aggodalmaskodó anyuka, volt hogy éjjel 1-kor ébresztettem fel az egyiket.

A telkiről a választható 5 fogásos menün és a légkondicionált szobákon kívül (ott csinálták a korionbiopsziámat, a doki profi) csupa rosszat és szervezetlenséget hallottam.

Dr. V.H.ról olyan rosszakat hallottam mind a terehesgondozásról, mind a szülésről, hogy nemhogy pénzt nem adtam volna neki (miután 800e-et otthagyott a terhesség feléig a telkiben és végül az istvánban szültek), de még az asztalt is ráborítottam volna a felelőtlenségéért és nemtörődömségéért. ha érdekelnek a részletek megírom emailben.

habár ismerek olyat akinek az istvánnal voltak negatív élményei hiába az új szülőszoba.


Marcsi
marcsiria
 
 


Sziasztok!
Dr. Bábinszki Ágota most az Istvánban orvos?
vagy a Kutvolgyiben? mindket valtozatot hallottam mar

Kép
babarozsa
 
 


Ágota az Istvánban dolgozik, hozzá járok én is.
Ha jól tudom keddenként ügyeletes a kórházban és szerdánként van a magánrendelése.
emira
 
 


Emira,
lehet, hogy akkor a korhazban kene "elkapni"
koszi!
es i-vel irja a nevet?
mert mar lattam y-onos verziot is

Kép
babarozsa
 
 


Szia Marcsiria!

Köszi a tippet! Érdekelne V.H.-ról, és Telikről az a történet, bár ez előbbiről már teljesen letettem, az utóbbiban még gondolkodunk.
(Címem a profilomban...)

Nagyon köszi előre is!

Zsuzsi
zsuzzzsi
 
 


Dzsulee!

Nagyon klassz a beszámolód, a kisded pedig roppant jól sikerült gyermek...
:o)

Gratula!
zsuzzzsi
 
 


Kedves Marcsiria!

Megtennéd, hogy a VH-s e-mailt az én címemre is elküldöd? Nekem is ő az orvosom, és nagyon érdekelne a sztori.

Hálás köszi:


tlzm
tlzm
 
 


(most látom, hogy a profilomban nem jelent meg az e-mail-cím, bocsánat! tehát: tlzm@citromail.hu.
köszi még egyszer!)
tlzm
 
 


Kedves Marcsiria!

Én is kíváncsi lennék a VH-s történetre, bár nekem eddig nagyon jó tapasztalataim vannak vele. Volt egy nőgyógyászati problémám, amivel őelőtte minden doki "elhajtott" (zavarja, hát, ezzel együtt lehet élni, nem?), és ő volt az egyetlen, aki addig nem nyugodott, amíg ki nem kezelt belőle. Szülni most fogok nála először, úgyhogy ilyen témában nem tudok nyilatkozni. Viszont a terhesgondozásával eddig teljesen meg voltam elégedve.
Szóval légyszi, nekem is írd meg a sztorit a kosk@ceu.hu-ra. Köszi.
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Hello Zsuzzsi,

Köszönnyük, igyekeztünk...;)
dzs.
dzsulee
 
 


Dzulee!
Már régen (okt) jártam utoljára ebben a topicban. Én is az Istvánban fogok szülni Siklós-Csürös párosnál, de nekem még van hátra egy kis idöm. Visszaolvastam a topic-ot nyártól és jó volt végigkövetni a babavárásodat.
Szívböl gratulálok a szépséges baby-hez! Kívánom, hogy életetek minden napja harmóniában és boldogságban teljen majd.

Üdv. Mindenkinek!

Maya
35+0
maya29
 
 


Hello Maya!

Nagyon köszi, valóban jó volt és bár nem mondhatnám magam a legrutinosabb újdonsült anyukának (épp most adagoltam túl -de úgy rendesen- a gyermeknek a K vitamint), már egyre jobban jövök bele a gyakorlati részébe is, sőt, ugyan féltem tőle, de egyre élvezetesebb ez az anyukásdi...
Kívánok Nektek is hasonlókat, jó kezekben vagy, úgyhogy remélem szuper szülés lesz!
Hajrá!
dzs.
dzsulee
 
 


Dzsulee, azt hogy lehet? Mármint túladagolni a K vitamint. És minek kell azt adni egy gyereknek? Az én két nagyobbikamnak (10 és 7 éves lányok) még nem kellett; miről maradtunk le?!
Egyébiránt asszem elveszett az utolsó esély is arra, hogy olyan gyönyörű szülésem legyen, mint neked: a tegnapi UH szerint 3060 g a gyermek, és még csak a 33. hetet töltöttem, úgyhogy nyilván most fog belehúzni, szerintem megcéloztuk az öt kilót. Én már most nem érem el a lábujjam, hogy kilakkozzam, nemhogy szülés előtt!...(Örülök, ha nem szorulok bele a kádba.) És miután a két másik gyerekem is császáros volt, most is erre a legnagyobb az esély.
De van egy fontos különbség: EZ A BABA FIÚÚÚÚ LESZ! Láttam azt is, ahol fiú, meglobogtatta nekünk. Így aztán most már tényleg egyre türelmetlenebb vagyok.
Jó babázást neked!
Kr.
krtek
 
 


Krtek !
Kezdő első gyerekes anyuka vagyok. K vitamint akkor kell adni ha csak és kizárólag szopik a baba, tápszeres táplálásnál vagy kiegészítésnél nem kell. Napi 1 csepp....Dzsulee ! mennyit adtál ? Egyébként nem tudom mióta van ez a K vitamin adás, a mi generációnk még biztos, hogy enélkül nőtt fel...és egész jól. Na de azért persze adom, néha felejtem csak el.
Sode
sode
 
 


Sziasztok!
Én is az Istvánban szültem, a következőt is ott szeretném, szülésznővel vagyok igazából gondban mert akivel szültem nem voltam megelégedve bár rengetegen dicsérik.... Tudtok jót ajánlani?
Krtek nem bitos hogy óriás lesz, csak lehet hogy hamarabb kezdett nőni. Az én fiamat a 34. héten 3 kg-ra becsülték,utána lelassult a növekedése, 38 hétre született 3580-al.
lola954
 
 


Hello,
Bocsánat, bocsánat !! Amir írtam az a D vit !! A k-ra is ugyanaz vonatkozik, csak az adagolás más, heti 1 ampulla !! Mégegszer bocs, hogy hülyeségeket írtam !!
Sode
sode
 
 


Sziasztok!
Na most betűjelektől függetlenül, a szoptatásban nem az a poén, hogy az égvilágán semmi se kell az anyatejen kívül a babának? A D vitaminra emlékszem, arra azt mondta a tüneményes gyerekorvosunk, hogy egyéves korig kell adni, de pl. tavasztól őszig, ha eleget van szűrt napsütésben a gyerek napközben, akkor az se tragédia, ha néha elmarad. Na de K vitamin? Az mihez kell? És pont a csak szoptatott babáknak, akiknek az anyatejben minden cucc benne van állítólag? És nem lehet úgy csinálni, hogy majd én eszem sok K vitaminban gazag dolgot (azaz miket is? ez egy zsírban oldódó vitamin, ugye?), aztán az jól belemászik a tejbe, a gyermek meg majd kinyeri magának belőle? (Az egyik barátnőm babájával így kellett antibiotikumot etetni!) Szóval hilfe, hilfe, egy szegény lemaradt háromgyerekes kér segítséget!

Lola, kösz a bíztatást. Már alig van holmi, amibe beleférek... Akkora a hasam, mint egy ciszterna. (Csak ahhoz nem elég nagy, hogy a buszon bárki is átadja a helyét...)

Kr.
krtek
 
 


Sziasztok!
Jaahhjjj, ez tényleg vicces, én is tapasztalom, hogy a kismamáknak nem adják át a helyet. Talán mert a "lesz még rosszabb is a szülésnél" vagy a "ha bevállaltad, mostmár viseljed a terhet" gondolat forog az agyakban.
Egyébként meg, attól függ, kinek nagyobb a pocakja. A 6 hónapos kismama átadja a helyet a 8 hónaposnak, mondván, hogy ő kevésbé terhes. Kép

Lola954,
Én is szülésznő választás előtt állok, és biztosan mások a szempontjaink, de érdekelne, hogy mivel nem voltál megelégedve egy adott szülésznőnél.
Illetve, hogy ki volt a szülésznőd az Istvánban? (címem a profilomban van, ha ezt nem akarod a fórumon leírni.)
Toy
toy
 
 


Toy, szivesen leirom, de azt is elmondom, hogy pont erről a fórumról választottam őt a rengeteg pozitiv hozzászólás miatt 1,5 éveKép)))
Szóval Böszörményi Beánál szültem. Zavart, hogy nem éreztem úgy hogy meg akar ismerni, hogy akarja tudni az igényeimet, én könyörögtem ki hogy találkozzunk már a szülés előtt és kicsit beszélgessünk, egyébként nagyon kedves volt, de nem ismertük egymást abszolút.... Aztán pedig a szülés körüli teendők. SZóval én gátvédelemmel szerettem volna szülni, na hát ő nem ért hozzá, mint utóbb néztem, nála nem nagyon szokták megúszni vágás nélkül...Nos ők a szerencsésebbek, mert engem nem vágtak, ellenben szanaszét repedtem, 3-ad fokú gátrepedésem lett, ami azt jelenti, hogy végbél-gát közti rész teljesen szétszakadt....Úgy, hogy ő végig ott gugolt a lában között. Emellett amikor nem voltak tolófájásaim már a nyomást sürgette, emiatt lényegében tolófájás nélkül izomból szültem meg a fiamat (szanaszét pattantak az erek az arcomon,szemeben az erőlködéstől) ráadásul szülősámlin nem is szabadna nyomni a gravitáció miatt mert repedés a vége(mint utóbb Csürös Erzsi elmondta a Szülöszoba müsorában) szóval én úgy gondolom hogy nagyban hozzájárult ahhoz a rossz tanácsaival hogy én ilyen csúnyán repedjek.....
lola954
 
 


Sziasztok,
Lola...a történeted szomorú, sajnálom. ( én mondjuk elégedett voltam a Beával!!, bár engem is vágtak),de azért azt gondolom, hogy a kitolásnál az orvos is ott van és végülis ő dönti el, hogy vág az utolsó pillanatban vagy sem...szóval ha nem vágott hanem hagyta, hogy repedj, arról talán nemcsak a Bea tehet.Hm?? Volt ott egyáltalán orvos?? A leírásodból úgy tűnik mintha a Bea "vezette" volna le a szülésedet. Azért azt pedig nem hiszem.
Sode
sode
 
 


Sziasztok!
Belekontárkodom én is kicsinkét!Kép
Az első időben napi egy csepp a D vitaminból legalább két évig de az adag változik évszaktól és kortól függően.
Orvosra válogatja , hogy hetente vagy két hetente 1 ampulla K vitamin ami valami kegyetlenül keserű.
Nekem mindkét csemete csak egyszer kapott K-t.És ahogy beszélgettem mamákkal , többen nem adtak.

Nálunk így van a kerületben és Hidegkúton is ez volt '99-ben.

Lola!
Nekem nagyon bejött a Bea és már az elsőnél megismertük eléggé. Ez a másodiknál csak jobb lett , ráadásul ekkor már a ctg-et is ő csinálta.
Tényleg a dokinak kell dönteni , hogy van e vágás.
Jókat lehet hallani a Böröndi Zsuzsáról és a Diószeghy Éváról. Persze a többi is jó.

Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!
Ezért mondtam, hogy én is innen választottam őt, tehát tudom hogy a többség elégedett vele, kedves is volt de nem vot benne semmi személyes... Nst-ket nem ő csinálta hanem a dokináél a magánrendelésen csinálták, tehát ezért lett volna jó ha tudunk beszélgetni mert a szülésen kivül egyszer találkoztunk az én kérésemre. (Egyébként a dokim is őt ajánlotta)
Ott volt a doki is persze de nem vele beszéltem meg a gátvédelmet és nem ő adta a kifejezetten káros tanácsokat.Ezért irtam, hogy nagyban hozzájárult. Utólag persze minden másként látszik. De legközelebb nem vele akarok szülni, mert amit ő nyújtott bármelyik ügyeletes szülésznő megtette volna (csak ingyen). Amellett ami rosszulesett, hogy az orvosomon láttam hogy mennyire kikészült attól hogy szétrepedtem, a Beát meg létszólag nem érdekelte.
(Egyébként ettől függetlenül szép élmény maradt a szülés mert a repedést nem éreztem, utólag derült kiKép
Csőúrös Erzsin gondolkodom még?!
lola954
 
 


Lola,
tényleg nem írsz biztatókat a szülésznőről. Ilyen élményekkel én is váltanék a helyedben. Függetlenül attól, hogy miért zajlott így a szülésed (lehet, hogy nem feltétlenül a szülésznő miatt), de az élmény olyan, amilyen.
Annak viszont nagyon "örülök", hogy leírtad mindezt! Szerintem minden szubjektív, és nagyon helye van annak is, hogyha valaki rosszul él meg valamit, arról is lehessen hallani. Nekem legalábbis tanulságos volt.
Hajrá fórum!

Egyébként ez tényleg hogy van? Előre megmondja az ember, hogy lehetőleg ne kelljen vágni, az ok. De amikor látják - mert biztosan látják - hogy itt bizony vágni kellene, akkor nem javasolják, vagy kérdezik meg? Mégiscsak jobb vágni, mint repedni, gátvédelem ide vagy oda.
toy
 
 


Halihó!

Valaki tudja milyen homeopátiás szereket érdemes szedni a szülés könnyítésére?
Siklós dokinál fogok szülni áprilisban. Lenne egy pár kérdésem: 1. Így automatikusan Erzsike lesz a szülésznőm, vagy hogy kell felkérni?
2. Mennyi hálapénzt szoktak adni a dokinak, és a szülésznőnek?
3. Nem lehet valahogy elintézni a tuti alapítványi szobát?
Köszi: Steszi
steszi
 
 


Sziasztok!

Lemaradtam egy-két brosurával, ha jól látom...
Válaszok mindenkinek:
Krtek! Ez alapján még sztem sem biztos, hogy óriás lesz, de ha igen legalább nem kell izgulni a kezdeti súlyvesztések miatt...;)...ráadásul a császárnak is megvannak az előnyei, akármennyire találja mindenki kiábrándítónak.
hát igen, a K vitamint pont úgy sikerült túladagolni, ahogy SODE is elírta: napi egy ampulla...szóval szegény gyermek elvérezni azt nem fog, sőt, ha megvágnánk az ujját, valószínúűleg kiszóródna a vére;) (mostmár merek viccelődni,mert állítólag nem fog kinőni a második feje, meg egyáltalán úgy tűnik nem lesz baja, de azért volt egy húzós délutánom, amikor kiderült és vártam a doki visszajelzését) Egyébként ha jól tudom azért kell, mert az anyatejben valóban minden van, kivéve a K vitamint.
Ami a zsülésznőket illeti:
Nem, nem jár automatikusan Siklós dokival Csűrös Erzsi, őt is fekl kell kérni. (sztem ő nagyon jó, bár pont ezért elég sok kismamája lehet. Gátvédelemből viszont nambervan!)
Ami a szülés előtti mindenféle felkészülést illeti, ami nekem bejött:
36. héttől
napi 1-2 csésze málnalevél teja (egy teáskanálnyi egy bögrébe). Gátvédelemhez búzacsíra olajat bekeverve muskotályzsálya olajjal minden este kenegetni....bizony ott!
Homeopátiás bogyók (3 napos kúra, a 4. napon újól az elős napit kell):
1. nap: Caulophyllum thalictroides 15ch 5golyó
2. nap: Cimicifuga 15ch 5 golyó
3. nap: Pulsatilla 15ch 5 golyó
a szüléskor Caulophyllum 30ch 5 perces fájásoktól 30 percenként 5 golyó
Szülés után Arnica montana 9ch 3x5golyó 10 napig (jócskán lecsökkenti a gyermekágyi vérzést)
A tejelválasztás serkentéséhez pedig Urtca urens c5 napi 2x5 golyó plusz Laktoherb tea 1 filter/1 liter (bár nem ezt írják a dobozra, de állítólag töményebben görcsöket okozhat a babánál)
Asszem mindenkinek válaszoltam.
Sziasztok,
dzs.
dzsulee
 
 


Sziasztok mamak!

Dzs, látom nem töltöd tétlen az időt, és segédkezel, hogy mindenkinek olyan szülése legyen mint neked miiii? :o)

Krtek, éppen ma tettem sikeres vizsgát egy 40 órás szoptatási ismeretek továbbképzésen. Megoszlanak a vélemények a K vitaminról vannak országok ahol nem is adják, van ahol csak az első kórházi adagot. Én meg egy csomószor elfelejtettem...

Toy, Julcsival 8 hónaposan a pocakomba utaztam a 139es buszon a 3 és az 5 éves lányommal, mit gondoltok ki akarta átadni a helyét egyesegyedül egy két pici gyerekes mama akinek mindkét térdén ott ültek a lurkók....... hát erről ennyit.

Megyek mert elfáradtam az utóbbi napokban dúláskodtam is egyet, kedden éjjel született egy édes kisfiú, vízben, Magdi szülésznővel aki nagyon nagyon kedves és figyelmes volt a doktornőről nem is beszélve.

Jó éjt .

Rita dula
boksay_rita
 
 


Sziasztok!

Két szülést már végigcsináltam - talán tudok én is újat mondani. Kép
Csűrös Erzsike tényleg szuper, de engem ő is vágott az első szülésnél. Mert muszáj volt. Tehát ez nemcsak rajtad éa a szülésznőn múlik.
A másodiknál Magdika volt a szülésznőm - ő is vágott. De elképesztő kedvesen, szinte lelkiismeretfurdalással a hangjában mondta az utolsó pillanat előtt, hogy kellene egy picuri vágás, mert már csak a gát tartja a baba fejecskéjét.
Ha lenne harmadik babuci, akkor Magdit választanám inkább újra.

Persze - a doki dönt, de a szülésznő "javasol". Én így érzékeltem.

És az is lehet, hogy 1,5 év alatt sokat változik egy szülésznő hozzáállása is. Lehet, hogy a sámli még kevésbé ismert dolog - ezért volt a rossz döntés.

Utazás pocakkal? Én távolsági busszal jártam dolgozni - még 6 hónaposan sem kaptam helyet. Sőt volt, hogy majdnem "felnyomtak" a busz lépcsőjén, ha hagytam magam előtt egy kis helyet. Kép

Azért kitartás mindenkinek. A születés pillanata sok mindenért kárpótol. Kép
julie
 
 


Sziasztok!

Ismeri valaki a Hajdú Barbi szülésznőt? Próbáltam visszaolvasni, de nem nagyon találtam semmit róla. Ugy ránézésre teljesen szimpi, de jo volna kicsit többet is hallani róla.
Köszi:
Zsuzsi
zsisske
 
 


Sziasztok!

Régen jártam már erre, de bemásolom nektek is a szülésem történetét.
Dr. Ruttner Zoltánnál szültem, örök hála neki Kép Csak ajánlani tudom mindenkinek, nagyon lelkiismeretes, kedves orvos.
A gyermekágyas résszel a kórházban eléggé negatív tapasztalatom van, de túléltük azt is.

Sziasztok!

Megpróbálom gyorsan leírni Gergő születését, mielőtt még felébredne Kép

Szóval vasárnap hajnalban ébredtem arra, hogy mintha fájdogálna a pocim. El is mentem wc-re, ami még ismétlődött reggelig vagy négyszer. Itt már gondoltam,hogy lesz valami. Egyszer apuka felébredt, miközben az ágy szélén ültem, megkérdezte, hogy mi a baj. Mondtam, hogy talán fájásaim vannak. Na erre fordult egyet és bevágta a szunyát. Nyugtázta. Kép (Nálunk nem jött volna be a "hirtelenrohanósszülés" Kép )
Aztán reggel apucit még elküldtem dolgozni, aki már nem akart menni, de jobb volt így. Az egész vasárnapot végigkészülődtem. Voltak fájásaim, de olyan mesiszerűek, tehát egész tűrhetőek voltak. Szóval még takarítgattam, virágot locsoltam, megborotválkoztam (emlékezetből Kép ) És sokat beszélgettem a picurhoz.
Délután öt körül lettek rendszeres fájásaim, de sehol még magzatvíz vagy nyákdugó, már nem is hittem, hogy aznap szülök. A párom persze tízpercenkenként telefonált, hogy hívtam-e már a szülőszobát.
Nyolckor felhívtam őket, pont a dokim ügyelt. Ja és azt még tudni kell, hogy a dokim a kiírt időpontban pont elutazott volna. Mióta tudtam, azóta szugeráltam a kicsit, hogy hamarabb jöjjön Kép Úgy látszik bevált.
Kilenc után értünk be a kórházba, a dokim megvizsgált, burkot repesztett. Egy kicsit már zöldes volt a víz, tehát örök hála érte. Aztán átöltöztem, végignéztem a szülőszobákat, és beköltöztünk az egyikbe. Szegény párom sík ideg volt, én pedig valahogy halálosan nyugodt. Az orvosom szerint még legalább 5-6 óra vajúdásra számíthattam még (kilenctől). Erre csak legyintettem, hogy mi az nekem, még viccelődtünk is.
Na aztán indult csak a java. Nem volt könnyű. Olyan fájásaim lettek, hogy magam sem hittem volna. Lefagyott a mosoly az arcomról. Ha nincs ott a párom, biztos nem ment volna. Szegénynek épphogy ki nem téptem mindkét karját. Iszonyú volt. Hatalmas fájásokat produkáltam, de a következő méhszájvizsgálat szerint még nem tágultam rendesen. Abszolut úgy éreztem, hogy kicsúszik a lábam alól a talaj, tehetetlen vagyok, nem tudom kontrollálni magam, és bizony nem tudtam szépen csendbe vajúdni, volt ám hangom, bár az ordításig azért nem jutottam el. Egy idő után már annyira elkeseredtem, hogy miután a szülésznő felajánlotta az EDA lehetőségét, elfogadtam. Jött is bekötni egy fiatalabb doki. Kétszer próbálkozott, egyik sem sikerült. Közben meg mozdulatlanul kellett ülni.
Kétségbe estem, hogy még ez sem sikerül nekem.
Aztán a dokim jött, hogy azért mégis megnézi a méhszájat, amit annyira fájdalmasnak éreztem. És ezután már szinte minden jól alakult. Már csak nyomnom kellett. Olyan hamar és hirtelen tágult ki. (Szerintem a tea miatt, bár lehet, hogy tévedek). Szóval maga a kitolás nagyon gyors és könnyű volt. Egyik oldalon a férjem, a másikon a dokim fogta a lábamat, én meg csak nyomtam, nyomtam, és egyszer csak kibukkant Gergő feje. A párom simizte meg. Aztán tényleg csak egy két nyomás, és kicsusszant. És gyönyörű volt. Nem volt nyomott feje, nem volt kék-zöld. Odaadták, és rögtön elhallgatott a mellemen, jól megnézett magának, majd a papáját is. Nem vágtak, de belül azért repedtem egy kicsit. Azt még megcsinálták, és mi együtt voltunk jó sokáig.

Hát nagyjából ennyi, bár még a mai napig nem tudtam összeszedni a gondolataimat, annyira új élmény. Kép

Pussz
Cicmerák
cicmerák
 
 


Cicmerák!
Gratuálok!
Nekem is ő az orvosomKép

Ines
ini
 
 


Cicmerák!
Szívből gratulálok nőljetek nagyra!KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Cicmerák, Isten éltessen titeket sokáig! Az ominózus vasárnap egy hete volt? Azóta beindult az életetek rendesen?
(És mi volt a negatív a gyerekágyas résszel?!)
Üdv:
Kr.
krtek
 
 


Ini Kép tudom Kép jó doki nem? Köszi a gratulát!

Krtek. Igen, 01.30-án született 23:52-kor.
A negatív részt beírtam a tavaszi kisbabás topikba az imént, ott olvashatod. Bár remélem csak egyedi eset volt.

Üdv. cic
cicmerák
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?