Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok! Üdvözlöm az újakat is :D valaki mindíg gondoskodik róla,hogy ne maradjunk kismamik nélkül. Tényleg Julcsi,Emma hogy megy a tesó projekt :wink: :lol:
Képzeljétek Noémi tegnap belázasodott és nagyon fájlalta a hasát meg a fejét. Elvittem dokihoz,de azt mondta,hoyg semmit nem talál valószínűleg 2 nap és túl vagyunk rajta. Éjjel már semmi baja nem volt ma reggel meg már azzal kezdte,hoyg éhes :) Remélem minden rendbe lesz mert holnap elutazunk messzire,mert lagzi lesz a hétvégén. Apánk is reggel megjött,valószínű hétfőn megy vissza.
Dadomi örülök,hoyg jobban vagytok.
Tuntun jó tanulást.
Ani hogy van Eliza?
Bocs,ha valaki kiimaradt :oops:

Kép
Kép
josi
 
 


Huuu nekem (is) olyan jól jön amiket írtok... tanácsot.... mentem a gépre a "listákat".... :wink: :wink:

Nekem tegnap kb 5-szörösére dagadt a bokám... úgyhogy minimálisra vagyok tiltva... amit gép előtt tölthetek üléssel... :? :? :? :? a férjem nagyon meg van ijedve, hogy kórházba fogok kerülni ez miatt.... :? :? :shock: :shock: :shock: :shock:
Én sem szeretnék.... :roll: :roll: :roll: :roll:

"Szugerálom", hogy Eta, vagy Sára szülésznő legyen bent nálam.... 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Babriella... sajnálom, hogy nem biztos, hogy bent lesz a dokid.... és a "párja".... :? :? :?


Mindenki gyerköce nagyon aranyos!!!!!!! :) :) :)

Ne haragudjatok, hogy mindenre nem tudok reagálni... nem régóta olvaslak titeket... és még "bele kell rázódjak ebbe a társaságba"....

:wink:
vikiviktor
 
 


Ja kérdés:szerintetek lemenjünk délután a Balcsira? Noémi miatt kérdezem.

Kép
Kép
josi
 
 

 
 

Sziasztok!

Josi:Olyan npszúrás szerű tünete féle volt Noéminek.Vagy valami vírust benyelt ,de nem tudott eluralkodni rajta,mert erős tram kiscsaj.Ha délutánig nem hány nem lázas nincs hasmenés biztos lemehettek.Vigyél magaddal törülközöt meg zacsót,na meg gyógyszereket,hátha.......

Ani:Eliza hogy van?

Dm-es vetem én is csak sajnos ezek a betétek beleragadtak a sebes cicimbe :cry: szal úgy használtam,hogy az aventes bimbóvédőt rátettem acicimre és úgy tettem be a betétet.
Jó ez nem tartott sokáig csak 1 h-2 hétig.
Sajnos Zsombinál nem volt annyi tejem :cry:

Berninél rendes tejgyűjtővel mentem le boltba ,mire hazaértem már abból is folyt kifelé :roll:


Babriella:nekem sem volt aranyerem,Berni születésénél jött ki :cry: :cry:

Been:nálam sajnos vágni kellett,pedig Zsombi csak 4470g volt.
Gát védelemmel kezdtük aztán Sári mondta húha vágni kell jó széles vállú gyerek.Vágtak és a Kun doki bácsi a következő tolásnál segített,gondolom féltek nehogy elakadjon.Még a húgycsővemnél is volt 2 öltésem :cry:
És minden varratom felszívódó volt.Külső belső egyaránt.
Zinngerék beköltöztek a szülőszobára :lol:
Ráadásul hematómás lett a gátsebem :evil: itthon kentem visszeres próblémára való krémmel meg jegeltem.
Marhára irigyeletm azokat akiknek nem volt gátsebük :twisted:
Érdekes hogy Berni4100g-mal született és csak 2 öltésem volt és ugan olyan széles vállú gyerek mint a fiam.
Na nálatok a kövi babánál biztos nem lesz gát seb :wink:

Vikiviktor:lábakat fel,és tényleg vigyázz.Dokidnak azért mondjad,hogy nagyon feldagadt a lábad.

Dadomi:gyógyuljatok meg gyorsan.

Tuntun:hogy állsz a szakdolival?
berni611
 
 


Josi, örülök, hogy jelentkeztél! Már Évi leírta én is így gondolom, hogy Noncsi benyelt valami vírust, így gyógyszereket a táskába és ha eddig nem produkált semmi tünetet irány a Balcsi :lol: :lol:

Ani, Eliza hogy van?

Vikiviktor, ha "csak" a lábad dagad, akkor polcold fel és tényleg pihenj amennyit csak lehet. Ha viszont a kezeden, arcodon is látszanak az ödéma jelei irány az orvos! Laptoppal kitűnően el lehet lenni az ágyban is :lol: :lol: :lol:

Évi, még itthon vagyunk, majd szombattól megyünk a mamához ott rakom össze. Nagyjából meg vannak az anyagaim, csak össze kell ollóznom. Bár nagyon szépen eljátszanak a fiúk, de azért hol ez kell nekik, hol az, úgy nem lehet dolgozni. Ma még du. elmegyünk Apával bevásárolni, amit lent fogok főzni.
Vendég
 


A fiúk miatt nem megy sem a légkondi, sem a ventillátor hát mindenemről folyik a víz! Alig várom, hogy Eriket lefektessem, hogy bekapcsoljam a légkondit :roll: :roll: :roll:
Nem is adok nekik enni, csak hideg gyümilevest.....
Vendég
 


hahó!
Viki, ne aggódj, én aszondom, de saját tapasztalat megen: én mindegyiknél vizesedtem, még a hasam is ödémás volt, az arcomról ne is beszéljünk, a szám pl olyan volt, mint a bantu négereké (bocs a bantu négerektől 8)), a lábam meg, mint az elefántoké, a karomon ugyan nem látszott, de a belső szöveteimben is annyira felszaporodott a víz, hogy a jobb kezemen az idegeket nyomta, a pokol volt, amit a fájdalom miatt átéltem (na, jó, annyira azért nem volt gáz, de volt, hogy bőgtem a fájdalomtól), nem tudtam megfogni egy tollat, zsibbadt, jaj; érdekes, hogy ez a fiúknál jelentkezett csak. Pedig diaphillynt is szedtem, és abban vízhajtó is van, illetve, vízhajtó hatása is van. Szóval, lényegalényeg: szerintem a brutál vizesedéssel is el lehet az ember, ha nem megy fel a vérnyomása és nem jelenik meg fehérje a vizeletében ezzel egyidejűleg, mert akkor van gáz. De ezt a védődénid ellenőrzi, szóval, légy nyugodt. Lábakat magasra, és pihenj!
:D
Babriella, lehet nem jársz rosszul, ha egy ikszedik dokinál szülsz, és ahogy mondod, még a pénz is megmarad! :wink: Látod, Yuyunak is jó tapasztalatai voltak az ügyeletesnél. Remélem, a pozitívodat kikezelik hamar. :lol:
Évi, remélem, hogy nem lesz negyedik gátmetszésem ,mert akkor világgá is megyek asszem... :lol: Különben is lányt rendeltem apánktól, Hannát szültem meg a legkönnyebben és vele volt a legproblémamentesebb a terhességem is (leszámítva a betegségemet, de az nem a terhesség miatt volt). Meg egyébként is lánypárti vagyok, már név is van (most épp ez látszik biztosnak :D), fiúnevet meg nem tudunk kitalálni. De, ha fiú lesz is örülni fogunk, csak legyen! Josi, kérdésedre: mi rajta vagyunk az ügyön, ne féljetek, időben szólok! :lol: (Úgyértem, nem a szülés előtt közvetlenül :mrgreen:)
Josi, én is mennék a Balcsira, biztos nem lesz gáz. Jó lagzizást! Rokonhoz mentek? Lánykák nem lesznek koszorúslányok? :wink:
Tuntun, nálunk nincs légkondi, de a ventillátor megy, mert izzadnak a kölkek mint a csuda. nem zavarja őket, mármint a ventillátor. 26 fok van bent a lakásban nálunk.

been
 
 


sziasztok

Eliza iszonyat taknyi lett,éjjel kis sírás volt,majd szépen visszaaludt. Délelött szépen elvolt,délben ismét jó fél óra üvöltés után aludt el. Az új fogacskája szépen áttörte az inyt,nagyon szépen látszik. Viszont iszonyatosan tele van mindkettőjük szúnyogcsípéssel,és fáj is nekik,kenem őket rendületlenül-zirtec csepp,antivakarin,fenistil,meg persze napi 2 calcimusc...
josi,egyetértek a többiekkel,jó pancsolást nektek.
Bocsi,hogy máshoz most nem szólok,megyek,mert hidegtálakat gyártok,holnp lesz hugom szülinapja,bulit tart. Szombatra remélmem Eliza is jobban lesz,mert elmegyünk Kislődre,kalandparkba-mint Pécs mellett a Mecsextrém...
Jövök majd még,megígérem,de vár egy csomó tojás(kaszinó),meg sonkatekercs,stb...
Vendég
 


óóó,nálunk a szobában 30-31 fok van,a hálóban,úgyhogy muszáj klímázni...
Az alsó szinten elviselhető a dolog...
Vendég
 


Sziasztok.Nagyon ritkán tudok gép elé ülni,de azért probálom mindig visza olvasni a történéseket.Igy hogy nyári szünet van az oviba.
A két gyerek mellet nem unatkozok,olyan elevenek (vagy inkább roszak), :) nem tudna segiteni valaki hogy mivel foglalhatnám le öket.Mert már kezdek kileni tölük.

KépKép
kitti1
 
 


Ani, szegénykém, jól bevállaltad... Na, de, ha csak a kaják finomsági szintjét nézzük, tuti jó buli lesz! :D Persze, tetőtérben mindig melegebb van, nem tudom, ha egyszer az életben nálunk is készen lesz, szerintem én is kiharcolom oda a klímát... :wink:
Elizának jobbulást! Ármin is éjjel alig aludt a szúnyogcsípéseitől, nálunk egyelőre elég a Fenistil gél. Antivakarin? :lol: :lol: :lol: Micsoda név...
Kitti, a problémánk azonos. :D Bár lenne tippem... :mrgreen:. Én úgy védekezek a teljes fizikai és szellemi lestrapálásom ellen, hogy engedem, hogy elmenjenek a nagyszülőkhöz, akik meg örömmel viszik őket. (Most is ott vannak, azért, mert testületi ülésre kell mennem hamarosan.) Szóval, van 1-1 gyerekmentes napom, amikor tudom csinálni a dolgaimat meg regenerálódok. Egyébként nagyon lefáradok én is tőlük. :lol:
De sajnos ehhez szerencse kell, hogy legyen normális és hadra fogható nagyszülő a közelben... :? :D

been
 
 


Emma, egyetértek, jó az öreg a háznál :lol: :lol: Nekem is olyan jó, hogy lezavarom őket a földszintre a Papához.

Nálunk is 30 fok van az emeleten, mert lapostetős a házunk. :? :? Ventillátoros a csillárunk, de én nem merem mellettük felkapcsolni.

Kitti, sajnos nem tudok tanácsot adni, mert nálunk nagy a korkülönbség, így én már Ricsikére simán rábízhatom Eriket, hogy foglalkozzon vele. Meg nekem Erik a mai napig elmarad a kiságyban, ha én olyat akarok csinálni és ráadásul sokat alszik du. :wink: :wink:
Most pl. Ricsike játszik, Erik meg nézi a szobában a Minimaxot.
Ti családi házban laktok, vagy emeletesben?

Lányok én a szúnyogcsípésekre a cinkes gyógyszertári kutyulékot használom (nekünk az nagyon bevált), persze csak ha nem megyünk sehová. Ha meg megyünk akkor az Afterbite stiftet, hogy ne vakarózzanak. Nálunk is rengeteg szúnyog van a Duna áradása miatt, de tegnap este "füstöltek".

Ani, kaszinótojást én is szeressem :lol: :lol: Szegény Eliza, ennyire megviseli a foga?

Bevásároltunk, nagyjából össze is állítottam a heti menüt, hogy a mamának ne nagyon kelljen főznie. Én gyorsan reggelenként megcsinálom a kaját, aztán ők meg vigyázzanak a gyerekekre. Vettem gombócot, meg lesz spenót, rántott hús, gyümi leves, pörkölt ilyenek.... Ezek gyorsan megvannak és mindenki szereti.
Vendég
 


Szép jó estét! Nálunk elég elviselhető már az idő, a nagyfiúk még mindig a medencében bohóckodnak. :lol:

Elárasztalak Benneteket képekkel :oops: :oops:

Az új séró:
Kép
Vagány:
Kép
"Művelődés":
Kép
Így tanulunk mi:
Kép
Vendég
 


Du-i fürdőzés után:

Kép Kép Kép
Pihi:
Kép
Nagyfiúk elfoglaltsága:
Kép
Vendég
 


Sziasztok. Benn irigelek hogy van segitséged,én senkire nem számithatok a mamák mindig elfoglaltak soha nem érnek rá,és ha mondom nekik hogy vigyék el egy kicsit akor meg azt mondják nekünk már nincs türelmünk hozá.Ez az en mázlim :) .A férjem kint dolgozik németbe 3 hetente jár haza 4 napra.Na mindegy,nem panaszkodok csak jo hogy valakinek el tudom mondani.Köszönöm a segitséget.Jó éjjszakát

KépKép
kitti1
 
 


Bocsi a sok képért. :oops: :oops:
Vendég
 


Nagyon aranyosak a Gyerekeid tuntun.

KépKép
kitti1
 
 


Kitti, elég furcsák a nagymamik. Más örül ha a "kezei közé" kaparinthatja az unokáit :wink: :wink: (Nem megbántásképpen írom)
Nálunk kimondottan ragaszkodik anyósom ahhoz, hogy nyaranta megkapja a gyereket min. 2 hétre. Tavaly próbáltuk letudni egybe a 2 hetet, de Ricsikém hazavágyott, így 2x 1 hétre megy nyaralni. Eriket én még nem engedem majd szerintem 2 év múlva.
Vendég
 


Köszi a dicséretet.

Képzeljétek idejött Ricsiékhez a forgatásra egy színésznő, aki rögtön kórházban kötött ki, mert nem érezte jól magát :? :? Állítólag sima influenzás, hát nem tudom szerintem most nincs hagyományos influenza, de ez az én véleményem. Most 3 napig nem engedik ki a kórházból, így borul az egész forgatási terv :twisted: :twisted: Szegény uramat legalább éjszaka láttam pár órát, most már akkor sem :(

A fiúk megunták a medencézést, úgyhogy megyek elpakolni utánuk.

Mindenkinek jó éjt!!!!!
Vendég
 


Jelentem megjöttünk a Balcsiról,nagyon jó volt,bár nekem még kicsit hideg a víz,de a lányok nagyon élvezték. NOncsival se volt semmi,szerencsére. Holnap már utazunk,a sógoroménak(férjem öccse)lesz az esküvő,Noémi koszorúslány lesz,már el is hoztuk a ruháját,csinálok majd képeket! Nekem most megint szarakodik a fogam,holnap megyek gyógyszerért,mert így nem merem bevállalni a hétvégét,ráadásul nem is itthon leszünk. Megint ugyanaz,a koronám alatti :evil: 2 hétig voltam náthás,nem is mentem dokihoz(most már bánom)mert ráment az arcüregemre,és mondta is a fogorvosom,hogy ha megint ilyen náthás leszek vigyázzak,mert ez most már előfordulhat többször is :?
Kitti kezetfoghatunk az én férjem is külföldön melózik,de szerencsére én számíthatok anyuékra.Nem is tudom,hogy bírnáőm munka meg még 2 gyerek.......így is elég néha.
Jó éjt mindenkinek,majd jövök.

Kép
Kép
josi
 
 


Sziasztok!

Tuntun: aranyosak a kölkecek, pláne a tanulós képen! :D Szakdolgozat miatt részvétem, nekem is mindig az volt a legnagyobb kínszenvedés....

Ani: hű de finomakat készítesz! Hogy bírod ilyen melegben? Bevállalós vagy a kaszinótojással! (amit amúgy én is imádok :P )

Josi: Örülök, hogy jól sikerült a Balcsis kirándulás! Fog miatt részvétem :(

Viki: vizesedés ellen sószegény és fehérjedús táplálkozás - bár gondolom, ezt mondta a védőnő, nálunk egyfolytában ezt szajkózzák :lol:

Kitti: kitartást!

Mesi merre van?
Vendég
 


Halihó mindenkiek!

Tuntun:jók a képek,és nem sok :wink: sőt!

Been:küldöm a zebra csordát ,hogy nem sokára 2 csíkosat tesztelj :wink:

Ani:húú bakker akkor nem unatkoztál.
Szegény Eliza :cry: ma éjjel tudot aludni.Lehet akor a fogától fáj a pocikája is :(

Josi:jaj de jó ,hogy Noémivel nincs semmi.
Biztos nagyon szép lesz a.Csilla nem lesz koszorús lány?
Fogad :cry:

Viki:biza sóra vigyázni ,mert megköti a vizet,én annyira elszoktam a sótól terhesen,hogy még mindgí sótlanul főzők :oops:
Tezsek bele de keveset,na hát ez is olan kinek a pap,kinek a papné.
Még mindíg jobb mint ha elsóznám :lol:

Babriella:örülök,hogy nem idegesített fel a védőnő,reméljük a tied még egy darabig szabin lesz :wink:
Ja akartam még mondani:az én védőnénim meglátogatott a kórházban is és egy csomó mindent elmondott.
Pl szülés után depi.Ellen szere ha sírni kell akkor nem vissza fogni jól ki kell sírni magad.Meg homeós cuccokat néztünk hogy legyen tajcsi ,meg tea meg ,hogy és menyit eszik a baba .
Arról is beszéltünk,ha haza megyünk csak pihenjek ,tudja hogy nem fogok ,mert vár otthon egy ,de reggel csináljak magamnak szendvicset kis falatkákra vágjam össze ha arra járok kapja be 1-1-et.Pihejnek amikor alszik a baba ÉS Ő MIATTA NE CSINÁLJAK RENDET,majd meg lesz minden csinálva meg fog várni a munka ,ha nincs segítségem.

Megyek porszívozni a fiam összemorzsázott mindent :(
berni611
 
 


Sziasztok,

kivételesen Erikem is elég rosszul aludt, baromi meleg volt éjszaka is.
Már reggel amint lementünk reggelizni felkapcsoltam a légkondit.

Lassan elkezdek pakolni, mert a fél házat el kell vinnem. Apa egy teherautót rendelt nekem :lol: :lol: :lol: Na nem azért, hanem mert viszünk egy ágyat is, mert a lenti fotelágyat Ricsikém már kinőtte és állandóan a földön köt ki éjjel.

Évi, nekem is azt mondta anno a védőnő, hogy Ő akkor "aggódik" igazából, ha a gyerek mellett csili-vili rendet talál, mert akkor ott nem a gyerekre fordítják az időt. Néha amikor jön hozzánk olyan kupi van, hogy csak na, de mindig mondja, hogy nem pakolni jött :D :D

Viszont én most megyek pakolni!!!!

Szép napot Mindenkinek! Bár már most meg lehet pusztulni, olyan meleg van kint. :?
Vendég
 


Sziasztok!

Kicsit ideültem... gyors írok... és húzok feküdni... :wink: :wink: sajna nekünk nem laptopunk van.... :? :?

Babriella... hova jártál szülésfelkészítőre?

Josi... Jó, hogy végül Noncsi is jól volt és letudtatok menni a balcsira... :)

Berni611... 4 kg feletti babák... minden elismerésem.... :) :) :)


Tuntun... miből írsz szakdolit? Nagyon szép gyerekeid vannak! Milyen kis vagány Erik az úszósapiban.... :) :) :)


Cseriani
... visszajelöltelek iwiwen.... :wink: :wink: egy hős vagy... biztos sikerült sok fincsi falatot készítened.... :) :) :)

Nooo... oszt én húzok felpocolni a patáim.... rengeteget iszok... vérnyomásom rendben van... vizeletben fehérjéről fogalmam sincs... (überokosvédőnénim majd csak jövőhéten óhajt velem talizni.... utoljára 06.11-én találkoztunk.... :? :? :? :? :? előtte se sűrűn... nem igazán van a toppon.... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: )

Szép napot mindenkinek! (habár napban nincs hiány.... :? :? :? )
vikiviktor
 
 


Viki, köszi. Erikem kendő ill. sapkamániássá lett nevelve így egy sima fejkendő van rajta megspékelve egy úszószemüveggel :lol: :lol: De ez a lakásban is fontos kellék. :wink: :wink:
Én az egyik nagy biztosítónál dolgozom már majdnem 2 évtizede, így benti témából (a fogyasztói szokások változásainak hatása...... - egy hosszú fellengzős címet adtam neki :oops: :oops: )
A védőnő nálunk is ilyen "sűrű program" volt, de a doktornő látni akart ilyen idősen már 2 hetente. Sajnos én toxémiás lettem Ricsikémmel, így a vizesedést én máshogy látom.
DE: veled nem ez a helyzet, csak baromi meleg van..... Majd én is bejelöllek az iwiw-en, jó?
Mi itt leszünk neked tanácsot adni, ahányan annyifélét (na nem mindig), aztán eldöntöd, hogy megfogadod-e v. nem :lol: :lol:

Babriella, Te is vigyázz magadra!
Vendég
 


Mesi, Rékababa, Julcsi és a többiek :?: :?: :?: :?: :?:
Vendég
 


Kedves Mindenki!

A Babanet nevében szeretettel várunk Titeket a 2009. július 25-i Találkozón, a Millenáris parkban.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan, kajaügyileg is egyezkedhetünk ebben a topikban.

Gyertek, gyertek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Viki:Nekem Kun dokibácsi azt mondta :roll: ,hogy igyak ,de ne túl sokat és a leves gyümölcs is folyadéknak számít.Szal napi 2-3 l-t ne lépjem túl és kerüljem a sót,mondjuk én viszeres vagyok(mély vénás családi örökségem :( ),szal most is bedagad a lábam a melegben.
Terhesen is kellett kennem a lában krémmel és Doxiumot szednem napi 2×1-et.
Gyereköcökre mag azt mondták lányka 3800g kb Zsombi még szülés előtt 2 nappal 3770g-ra volt becsülve ..na ahhoz képest :?
De nem mi vagyunk a rekorderek a családban sógóromnak 5100g-mal született a fia ,ja és sima szülés volt,bár anyukának a simáról kicsit más a véleménye. Az első gyerek 3800g volt .Szegény nagyon megszenvedett a fiával.


Tuntun:emlékezetetsz valakire :roll: én is pakolom a félházat mindíg Kép
Én is belőttem a klímát az emeleten Kép
berni611
 
 


Évi, szépen telik a földszint a csomagokkal. De inkább fölöslegesen, minthogy ott kelljen rohangálnom valamiért. Ráadásul tanyavilág, ahol du. 3-kor megáll az élet. Kecskemét van a legközelebb kb. 30 km, de anyósom vezetési stílusával ez kb. 2 óra (csak oda) :oops: :oops: És a hűtőtt cuccokat ugye majd holnap indulás előtt.
Vendég
 


Viki!

Szülésfelkészítőre jártam egyrészt a védőnőkhöz ide Szekszárdra, de bárki járhat ide - ez egy hosszabb, 8-10 előadásból álló, viszont legközelebb csak ősszel indítják.

A másik a kórházban van, várandósok délutánja, 4 alkalmas és ez van minden hónapban. Ezen a számon tudsz érdeklődni: 74/501-543.
Szerdánként van 3 órától, a következő témák vannak:
- szülés
- gyermekágy
- szoptatás
- a gyermekorvos és a védőnő szerepe az újszülött ellátásában.

Szerintem hasznos volt, apuka is mehet veled.

Évi: jövő héten sajna már lesz a saját védőnőm :cry:
Vendég
 


Sziasztok Csajszik akkor eltűntem, már összepakolom a gépemet is.

Puszi Mindenkinek és majd jövök!!!!!
Vendég
 


Tuntun, jó utat!! Majd jelentkezz, ha megérkeztetek :)

Megvagyok ám én is, köszi a hiányolást!! ;-) Tesóprojekt tekintetében mi is rajta vagyunk az ügyön :oops: Majd szólok, ha van valami hír ;-)

Ani, Eliza jobban van? Tudtok menni holnap a kalandparkba?

yuyu79
 
 


csak egy gyors bekukk...nem ma megyünk,vihart,stb...mondanak,át lett téve jövő szombatra. Eliza sokkal jobban van,Kristóf meg még alszik-tegnap volt a hugom szülinapja,voltak kiskópék is,Kristóf elég sokáig fennt volt,nagyon fáradt volt.
tuntun jó utat nektek!!!
Pocakosok front van,akinek már ideje,indulhat ám,hogy ismét legyen pici babánk...
yuyu,hajrá,hajra!!!! :wink: :lol:
na,megyek,romeltakarítás van :?
Vendég
 


Tuntun jó utat. Köszi a hiányolást.

Ani örülök, hogy jobban van szépséges lánykád. A fürdés meg jó lesz jövőhétvégén is.

Dadomi gyógyultok? Munka?

Viki vigyássz ám a vizesedéssel. Folyadékból pedig csak max 2-3 l, többet ne, ha nem muszáj. Nekem Evelinnél dagadt a lábam a 37. hét elején (nagytakarítás, kisruha vasalás, stb.), és pár napra rá megszültem, de neked még van időd, úgyhogy sok-sok-sok pihenést.

Kitti nekem sincs sok segítségem. Munka mellett pedig a két gyerek + háztartás nem mindig könnyű, sőt. Most Evelinnek van szünet az oviban 5 hét, ebből lement 3 hét, még 2 hetet meg kell oldanom, szegénykémet hol ide, hol oda pakolgatom. Mivel augusztusban áll le a bölcsi és akkor Rékával muszály itthon maradnom, mivel nem hajlandó mással ellenni csak velem és apájával. Mi igazán dédikre számíthatunk, néha anyósmora, de párom nem szívesen hívja. És a két dédiből az egyik Őcsényben lakik. Oda akkor tudjuk vinni, ha arra dolgozik a párom.

Emma, Yuyu hajrá kistesó projekt!!!!!!!!
Emma bátor ember vagy, csak gratulálni tudok, és hogy mihamarabb összejöjjön. Én bizti nem merném még bevállalni a következőt, talán 2-3 év múlva, de csak akkor, ha nagyon szeretnénk még egy utolsó gyerkőcöt.

Josi mi újság? Bölcsi? Párod még itthon? Hogy bírod a munkát?

Berni mególdódott az evés probléma? Bár ebben a melegben talán nincs is étvágyuk.

Mostanság azért nem voltam túl sűrűn mert egyedül vagyok az osztályon adminisztrátor. A kolléganőm szabin volt 2 hetet. Hétfőn már jön dolgozni. Az oszt. vez. főorvos mellett kellett lennem és ő elég nehéz eset (finoman fogalmazva). Szerencsére most nem kötött bele semmibe, és meg volt elégedve velem. Előre is dolgoztam neki, hogy minden rendben legyen.
Lányok jól vannak. Rékának még 2 hét bölcsi aztán szünet. Kedden meg megkapja a barihimlő második részét. Legalább ez is le lesz tudva. Evelin egész jól viseli az ide-oda hurcibálást, hol őcsényi dédi, hol pedig apuéknál van. Ilyen kor érzem igazán, hogy mennyivel könnyebb dolgom volna, ha anyu még élne. :cry:
No most ennyi. Bocs ha valaki kimaradt.
Vendég
 


Kép Kép Kép Kép A Két ördög Gyerekem

KépKép
kitti1
 
 


Reggelt!
Tuntun, remélem, épségben megérkezel! Jó lesz a szakdogád, tök érdekes lesz. Szuperek a fiús-fotók. Édesek, ahogy játszanak együtt, meg egyébként is! :D
Rékababa, nagy ölelés neked, én nem is tudom, mi lenne,ha nem lennének a szüleim... :cry: :cry: (Persze, nem a segítség miatt.) Ügyes vagy, hogy helytálltál az osztvezető mellett!
Yuyu, nektek is hajrá! Ha optimista lennék, azt mondanám, még lehet, egyszerre fogunk itt babásodni, de sajnos nálam ez nem lesz olyan egyszerű :lol: , neked viszont drukkolok, h mihamarabb összejöjjön Enibébinek a kistesó! Rékababa, igen, bátrak vagyunk, a mai gazdasági helyzet, meg minden, ugyi, ráadásul egyelőre azt se igen tudjuk, hova tesszük majd manót, mert a felső szint ugye... :roll: :roll: A baba mellett szól, hogy minél hamarabb legyen, a korom (az enyém), és a férjem is 41 éves lesz 1 hónap múlva, és hát fel is szeretnénk nevelni még. Ezért nem várunk nagyon tovább... Abból, hogy legyen, nem engedek, világéletemben 3 (élő...) gyereket szerettem volna, és a férjem is szeretné. :D
Ani, örülök, hogy Eliza már jól van! Bulifotók nincsenek? :wink: Ma megcsinálom a hulalás sütidet! :wink: Gondolom, nálatok minden finomság elfogyott!
Kitti, ééédesek a gyerekeid nagyon! :D
Pocakosok, kitartást, most egy picit enyhül a meleg - 1 napig :? -, talán enyhül Viki a lábdagadásod is.
Babriella, te nem vagyol iwiwen? :wink:
Dadomi, hogy vagytok?
Nah, megyek, boltba meg főzőcskézni.

been
 
 


Sziasztok,nem tűntem el, csak folyton van valami tenni való...
Voltunk Cipruson nyaralni, majd teszek fel pár képet, ha lesz rá egy kis időm...Puszilok mindenkit.

Kép
fridus
 
 


Sziasztok,

megérkeztünk rendben, csak itt nincs valami nagy térerő. :? Olvasni tudlak Benneteket, de írni nem biztos, hogy sikerül. Erikem is elég jól viseli az "idegen helyet" bár éjszaka felsírt, de egy kis összebújás után elaludt és aludt 8-ig.
Ma már pulóverben vagyunk annyira lehűlt a levegő, de sajnos itt rengeteg légy van, így ajtót, ablakot nyitni képtelenség.

Mindenkinek puszi és majd szerintem csak otthonról írok.

Mesi légyszi kerülj elő!
Vendég
 


Fridus, biztos jó volt Cipruson!
Tuntun, örülök, h épségben odaértetek! LÉgyhelyzet nálunk is hasonló... :? A kertünk végében van egy istálló 16 bikaborjúval állítólag, onnan jönnek. Még jó, hogy szag nincs... De a fehér ruhákat nem tudom kiteregetni a teraszra, kiülni se tudunk, és hetente ablakot pucolok... :x Naggyon unom.

been
 
 


Sziasztok!

Tuntun:örülök ,hogy épségben megérkeztetek!
Legyeket én is utálom,no meg a moly lepkéket :evil:
Aratás van és rengeteg röpköd fúújjj :evil:

Tegnap volt szúnyog írtás. Talán most azoktól egy darabig nyugtunk lesz.

Szegény Erik,ma talán jobbat alszik.

Rékababa:Evés téma nem nagyon akar helyre állni :? Annyit eszik szilárd táplálékot ,hogy éhen ne haljon.Levest azért eszik :wink: Ma hajnalban (4 kor )kakaót kért,azt se tudtam hol vagyok hírtelen.

Melóhely, még van 1 évem aztán kezdődik az örület nálunk is.
Csak ugye a suli szünet hosszabb mint az ovis :(
Van ugyan ügyelet ,de a tanítónénik lebeszélnek minket róla,mert minden féle gyerek jön másik iskolákból is,meg nekünk is menni kell másik iskolába.Szal sok a konfliktus a gyerekek között.

Na nem csak azért jó az ügyelet ,mert valahol van a gyerek "felügyelet alatt",hanem mert társaságban van.Berni néha kockásra unja a fejét :( Na ez sem jó.

Abban a melegben még jó ,hogy tudtál koncentrálni.Jó ,hogy a nagy főnőknek nem volt mibe belekötni.
Sógórom lányát (12 éves)is a múlthéten vitték kivizsgálásra,egy kis szívzöreje valóban van,2 év múlva kontroll.


Ani:Elizta jobban van már?
Nekünk még nem jön a fogacskánk ,már mint a hátsó rágófogak.

Been:hú nem irigyellek,iparosok meg minden jaj..............


Zsombinak most van egy új hobbia.Totál kiakaszt vele :evil:

A játszótéren az egyik kisfiúnak van fabiciklije,aminek nincs pedálja.
Az én fiam rápattan és sutty le a leejtőn felemelt lábakkal.
Én meg loholok nehogy elessen :evil:
De már nem csak a lelejtön tud vele menni ,hanem egyenesen is. Meglökmagát a lábával, aztán felemeli és gurul 2 keréken.
Én meg 5-ször leizzadok közben :evil:
Hiányzott ez nekem ,mint egy falat kenyér :evil: :evil: :evil:
Motorral is jön lefelé a lelejtön ,mint a vadmalac meg néha nem akar szótfogadni és megindul nem óhajt visszafordulni :evil: futok utána.De a motor legalább 3 kerekű ,ugye nincs akkor a esélye a tanyázásnak.Most meg aggódhatok,asszem bevezetjük a bukósisakot.

Kismamik,hogy vagytok így vihar után?

Dius Barnus sem volt mostanában :?

Mesi is eltünt :(

Na lépek ruhát pakolni
berni611
 
 


Sziasztok,

találtam egy jó helyet, ahonnan elég jól lehet netezni, ez a mama konyhapultja :lol: :lol:

Erik tegnap már végigaludta az éjszakát nem volt gond vele. Most elmentek a mamával és Ricsikével a faluba kocsival.
Tegnap már azt csináltam, hogy bent maradtam a házban és hagytam, hogy a mama vigyázzon rá, de Erik állandóan lelécelt tőle és jött be hozzám. :lol: :lol:
A légyhelyzet az szörnyű (legalábbis nekem), és olyan mintha páncél lenne rajtuk, mert 3x rájuk csapsz és még mindig élnek :shock: :shock: Most hogy elmentek jól befújtam és mindenhonnan hallom a "haláltusát".

Évi, át tudom érezni Zsombi viselkedését, mert nekem Ricsike volt ilyen. Én a kismotorral ki sem tudtam vinni az utcára, mert egyszerűen nem hallgatott rám. 2x volt hogy kocsi elé kiszaladt. Van egy nagyon kedves házaspár barátunk, ahol a férj egy fantasztikus türelmes pasi, de már Ő is azt mondta Ricsire, hogy "nem normális". Képzelheted akkor hogy viselkedett.
:oops: :oops: Úgyhogy nekem kész csoda, hogy Erik úgy sétál mellettem, hogy nem kell fognom a kezét és ha szólok neki megáll v. visszajön.

Ani, jól sikerült a buli?

Na és in lépek tanulni, mert aztán kapok, ha nem csinálok semmit.
Vendég
 


Sziasztok!

Megint nagy a pangás....

Tuntun: szakdolival hogy haladsz?

Évi: fabiciklit nagyon dicsérte nekem a főnököm, azt mondta, nagyon jól fejleszti az egyensúlyérzéket, utána simán átültek a gyerekei a kétkerekű bringára.

Been: vagyok iwiw-en, miért? :lol:

Rékababa: nekem is most kezdett el jobban vizesedni a lábam, lehet, hogy ez előjel?!

Vihar nekem meg se kottyant, jól esett, hogy kicsit lehűlt a levegő.

Kistesó-projektekhez drukkolok!
Vendég
 


Hahó!
Babriella: csak úgy... :lol:
Tuntun, örülök, hogy találtál tuti netezőhelyet! :D Évi, jó lehet ez a fabicikli, bár a lelkiállapotodat nem irigylem. Ügyes Zsombi! Mieink motoroznak, néha megfuttatnak, de egyébként normálisan mennek; Ármin is már akkor félreáll, ha az utca másik végén meglátja, hogy jön az autó. :mrgreen:

been
 
 


Been, írtam privit!

Most lépek nst-re...
Vendég
 


sziasztok

Képzeljétek,jó kis talihelyet találtam,dadomiékkal már másodszor futottunk össze a tescoban :lol:
Szórakozik a biztosító,rekonstruálnunk kelltt az esetet ma,hogy mehettek össze az autók,nem akarták elhinni,hogy úgy volt,ahogy állítottuk :?
Mennyenek a ...-ba :evil:
Holnap megyünk Paksra fürdeni,jön esetleg valaki??? :D
Vendég
 


Sziasztok,

Babriella, köszi haladok vele. :wink:

Ma elmentek a nagyszülők a gyerekekkel csavarogni Kiskőrösre, így szabad vagyok. Csak ez a k..... sok légy ne lenne, ez szörnyű. Emma részvétem, én megbolondulnék otthon ennyi légy mellett.

Képzeljétek pár tanyával arrébb árulnak háznál barackot, hát ha még ettetek finomat! 150 Ft/kg és jó nagy, sárgahúsú. Egyszerűen ha elkezdem nem tudom abbahagyni az evését, most éppen az 5.-nél tartok :oops: :oops: Tegnap hozott anyósom 5 kg-t, de az ma el fog fogyni.

Emma, hál istennek ez a korszak is elmúlt, amint megtanult kétkerekűn biciklizni, mintha az esze is megjött volna :lol: Egyébként az ovijába volt "tanpálya"(az épület előtti aszfaltrészt felfestették nekik), így ott is gyakoroltatták a közl. szabályait.
Vendég
 


tuntun hanyagold a konyhapultot,mert még a végén kapunk,hogy nem hagyunk tanulni :P
babriella,ok az NST-d?
Írhatsz nekem is privit :wink:
Évi,hajra futás!!!Látod,Zsombi vigyáz a vonalaidra :wink:
Na,lépek,megpróbálom lefektetni kisebbik taknyosomat. A nagyobbik már lefeküdt,és discoveryt néz :shock:
Vendég
 


Ani, muszáj itt ülnöm, mert vigyázok a házra :lol: :lol: Innen belátom az egész területet. :lol: :lol: Egyébként most ebédelek.
Eliza hogy van? Nekem Erik ma elég nyűgös, már reggel szipogva ébredt és eléggé érzékeny. Biztos a melegfront miatt :? :?
Vendég
 


Ani, mindannyiunk nyugalmára szükséged lesz a biztosítós ügyintézéshez. Sajnos az ilyen parkoló autós történet mindig gyanús nekik :evil: :evil: Csak azt nem veszik figyelembe, hogy milyen korú kocsiról van szó, mert egy 6-7 évesnél még megérteném (de ott sem értem meg), de egy 1 éves autót miért akarna valaki töretni? Úgy látszik kifogtatok egy "na majd én bebizonyítom, hogy....." kárszakértőt. :? :?
Egyébként felülvizsgáló szakértő ment ki, vagy ugyanaz mégegyszer?
Vendég
 


Paksra most nem mennék :lol: :lol: , de valamelyikőtök igyon meg helyettem mindennap egy-egy jó kávét. :? :? Itt kotyogós van, ami nem baj, de valami olcsó, rossz minőségű kávét isznak, hát..... Reggel még megiszom a zaccos vacakot, de napközben nest iszok, amit egyébként nem szeretek.
Na elég a nyavalygás úri p...... Minek jön valaki falura ha nem bírja igaz? :lol: :lol:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: