Új privát üzeneted érkezett!

Dugjátok le a kamerát? :lol: :lol: Primer körben vagy akkor? Még lehet, a férjemurammal is találkoztál, bár szkafanderben a saját anyukája nem ismer rá... Meg igaz, ő éjjel 2-kor itthon alszik. (Legalábbis úgy tudom :mrgreen:)
Na, mindenesetre jó fáradt lehetsz.

been
 
 


Jaja, ezt én is szerettem volna kérni. Meséljeteeek!
Yuyu, Enahmáról nem tudsz semmit onnan a másik fórumról? Mindig eltűnik... :cry:

been
 
 


Ja a primer körben. És a te férjurad melyik szekcióban dolgozik? (majd a a körmére nézek :D:D)
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Csak gyors helyzet jelentés, mi is vagyunk és élünk, csak nincs időm jönni. Most éppen Ármin itt van a kezemben és egy kézzel próbálok írni, Bence meg kint pancsizik.

Ma voltunk méreckedni és már 5,59 kg és 60 cm Ármin.
Bence meg halad a szobatisztaság felé, már csak alvásnál van rajta pelus és most már midig szól ha pisil-kakilni kell. :D

Jók legyetek!
Puszi mindenkinek!
dius02
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy válaszoltatok... és megnyugtattok... mert mindenhol azt olvastam, hogy hiába van fogadott dokid, ha nincs fogadott szülésznőd... de valahogy én is úgy képzeltem, hogy kedvesek és rendesek (lesznek... remélem.... :oops: :oops: :oops: )

Dokim a Varga... én megvagyok vele elégedve (eddig...) sőt... az előző dokimnál mérföldekkel jobb! :)

Rólam... hm... nem könnyű... férjemmel 3 éve vagyunk együtt... tavaly augusztusban házasodtunk össze... és most várjuk első babánkat... aki ha minden igaz kislány lesz... :)
Én Viki vagyok a férjem pedig Viktor.... :)

Táppénzen vagyok.... június 2 óta... mert irodában dolgoztam és az ülő munkától nagyon dagad a bokám... így is ha sokat ülök a sz.gép előtt.... :oops: :oops: :oops: :oops:

Röviden ennyi rólam....
vikiviktor
 
 


Hú én nyáron szültem,és nekem is nagyon vizesedtek a lábaim.
Vendég
 


Szekció? Hú, Devcsa, ilyeneket ne kérdezz... :lol: Majd megkérdezem tőle! :wink: Most a leállás során javítgatnak, ennyit tudok. :oops: Ő lakatos egyébként. Mámint a szakmája. :P
Vikiviktor, jóóóó választás a doki! :D Nekem is Varga az orvosom, csak szuperlatívuszokban tudnék róla beszélni, 2 gyereket szültem nála, a topon volt mindig és nagyon sokat segített. Emberileg is és orvosilag is csúcs. Szerintem. Még Dadomi szült nála ebből a fórumból, ő is szokta dicsérni, igaz, fájóslábú törpebagolyka? :P :D
Ez nem jelenti azt, hogy a többiek orvosa kevésbé jó, sőőőt, persze, hisz mindenkinek a sajátjáról vannak jó tapasztalatai, vagy kevésbé jók, kinél mi.
Előző dokid ki volt? :wink:
Polcold fel a lábad és úgy írjál nekünk sokatsokat! :D Viktor és Viktória, jó párosítás :mrgreen:, nekem is vannak ismerőseim, a lány Krisztina, a férje meg Krisztián, de nem szúrtak ki ők sem a kisfiukkal és nem Kristófnak nevezték el. :lol: Dóra, nagyon szép név!

been
 
 


Még a Flóra név is nagyon tetszik... azon is gondolkodunk... :) a vezetéknevünk a Forray.... :wink: :wink: :wink:

Az előző orvos... bonyhádi Brunszvik... (nemtom jól írom e.... :? :? :? ) inkább nem írok róla semmit... mert jót nem tudnék.... :? :? :? :?

Emma köszönöm, hogy megerősítettél.... mi is úgy gondoljuk, hogy jól választottunk... :)

A pap mikor felkerestük... megkérdezte, hogy direkt így választottunk??? Húúú csak néztünk... miért az emberek név szerinte választanak???? :wink: :wink: Szerintünk nem... nálunk ez véletlen.... :D :D :D :D

Ma különösképp bedagadtam... és már "meg is kaptam", hogy sokat ülök itt.... :? :? :shock: :shock: majd még jelentkezem.... :wink: :wink:
vikiviktor
 
 


sziasztok

Pocakosok hogy bírjátok ezt a meleget??
Üdv neked is vikiviktor :wink:
Látod,látod,még csak ma csatlakoztál közénk,máris függő lettél :lol: :lol: :P
Itt zajlik az élet,gyerekek a topon,én kevésbé. Hisztis,fáradt p..a vagyok,csak nem tudom,mitől...
Egész nap pörgés van,csak tudnám,honnan van ennyi energiájuk. Na,mitisakartammmég???
Nem tudom...
Vendég
 


Mi csak ellenőrizgetünk :D
Hát igen, mindeni a saját dokijára esküszik.
De jó kislányt vártok...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.14 19:23-kor.
Vendég
 


ja,pár kép:szülinapi tortafújás(gyertyafújás :roll: ): Kép
pocsolyát csinálnak,majd rajzolnak bele:
Kép
zsivány nagyszeműm:
Kép
kacagó:
Kép
Vendég
 


szia Ani!
Nálunk is a gyerek van a toppon, de ő mindig:D Kopp-kopp
Téged is kiszív ez a meleg, én is inkább a vízparton süttetném a hasam :(
Vendég
 


Jók a képek. Nagy a móka kacagás
Vendég
 


Hú, Ani, de jó képek! Annyira szépek még mindig a kölkek! Az a lefelé mutogatós is zseniális! :lol: Zolidnak utólag is boldogoooot!
Meleg van, dehogy vagy hisztis p...a. Még nálunk a lakásban elviselhető, de holnap már nem lesz az... :?
Forray Dóra, de jóóó, nagyon szépen hangzik! Ne legyen Flóra. :wink: Bár az is szép név! Vagy iwiwen? Mer, ha igen, nem menekülsz! :twisted: :mrgreen: :P :D
Namost Bruncvik volt nekem is az előző orvosom, inkább nem mondok róla semmit, de azt, hogy ott legalul a vonalzóm olyan, amilyen, neki "köszönhetem"... :cry:

been
 
 


Sziasztok!

Hogy felélénkült a fórum :lol: mindenkinek melege van kint és behúzódik a jó hűvös szobába? 8)

Tuntun, köszi a hiányolást!

Nagyon aranyos képeket láttam, napszemcsis diszkópartyt, pocsolyában rajzolást, kalapos Enikőt - bocsi, ha kihagytam vkit!

Üdv az újaknak! Kitti, gyönyörű nagy szemei vannak a gyerkőcöknek! A kislány már most szívtipró!

Vikiviktor! Szülésznőt nem lehet fogadni Szekszárdon, és a fogadott dokid is csak akkor lehet bent, ha előtte nem ügyelt.

Mi megkezdtük az nst-t, Kismarci nagyon virgonc volt, pedig előtte izgultam, mert aznap délelőtt még nem nagyon mozgott. Na, bent a kórházban majdnem lerúgta a hasamról a kütyüt, meg egyfolytában elmászott a szívhanghallgató alól :lol:

Ma fogorvosnál voltam, minden ok. Holnap készülünk menni párommal a gyerekorvoshoz. Tényleg Berni, mi csak tanácsadás-időben mehetünk, vagy bármikor rendelés időben?

Strepto-eredményért holnap kell telefonálnom, ha minden ok, már csak a kórházban talizunk a dokimmal :lol: (már ha ott talizunk...)
Vendég
 


Hú, hajrá Babriella! :lol: :lol: Nagyon drukkolunk!

been
 
 


A másik amit kérdezni akartam.... a strepto-szűrés... mikor van az? És a doki szól, vagy én kell kérjem?

Vagyok iwiwen... Forrayné Csutora Viktória.... :wink:

Sajna valamiért mostanában oda nem tudok tölteni fel képet... nem engedi.... :? :? :?
vikiviktor
 
 


Streptoszűrésben Babriella profi... :lol: Mintha azt írta volna, automatice csinálják, de lehet, tévedek, majd csajok kijavítanak. Nekem (utoljára 2,5 éve, mielőtt szültem) nem csinált még a Varga.
na, akkor lépek az iwiwre... :wink:

been
 
 


Megvaagy! Szépek vagytok! :D

been
 
 


vikiviktor írta:A másik amit kérdezni akartam.... a strepto-szűrés... mikor van az? És a doki szól, vagy én kell kérjem?


Automatikusan csinálják, kórházi protokoll, elvileg a 36. héten. Ha csak magánba jársz, dokid megcsinálja majd biztos, mert tudja, hogy kell. Ha mégsem, nyugodtan kérdezz rá! :wink:
Vendég
 


A sreptot nekem nem csinálták meg, igaz, nem volt fogadott dokim, csak sztk-ba jártam Pakson. Rá is kérdeztem, de azt mondták, a Wallner nem csinálja, csak ha valami tünet van. Pedig a kórházban tényleg kérik, néztek is, hogy nekem mért nincs ilyen leletem :roll: Ja és ez állítólag nem feltétlenül jár tünetekkel, szóval én se értem...

Viki, üdv, és kevesebb lábdagadást kívánok!! ;-)

Kitti, szépek a gyerkőcök :-)

Ani, a Te képeid is nagyon jók!!

Dadomi, jobbulást mind a 3mótoknak :!: :roll: :wink:

yuyu79
 
 


Emma... visszaigazoltalak.... nagyon szép gyerekeid vannak!!!! :)

Ez a kép kb 3 hete készült ... ez a legfrissebb rólam.... :wink: :wink:



Kép
vikiviktor
 
 


Csini vagy :D Hol jártál, esküvőn?

yuyu79
 
 


Reggelt!
Nagyon csinos vagy, Viki! Jóóó nagy pocakod van! :D

been
 
 


Köszönöm.... :oops: :oops: :oops:

Závodon voltunk esküvőn....

Ezen a képen 29+3 napos voltam...
vikiviktor
 
 


Sziasztok!

Ne menjetek ki, dögmeleg van! Mondom ezt én, aki amúgy jól bírom a meleget!

Megjártuk a gyerekdokit - tovább tartott megtalálni a rendelőt, mint amíg bent voltunk. Szerencsére nem volt senki, rögtön bemehettünk. Elvállalt bennünket, és mondta, hogy amint megszületik a pici, apuka menjen felíratni a cuccokat. Ez kicsit fura, mert hallottam, hogy máshol előre odaadják a recepteket csak a fejlécet nem töltik ki. No, mindegy, ez van.

Délután még lesz 1 utam a védőnőhöz... ráadásul 1-től 2-ig van fogadóórája.... :shock: :shock: :shock:

Kórházi pakkba kéne még pár cucc. Tapasztalt anyukák, segítsetek, pls! Mit kell külön csomagolni a szülőszobára és mit a kórházba? Pl. papucs kell a szülőszobára is, nem?

Jó pihegést mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok,

egy kicsit nem nézek erre és hogy pörög a topik Kép

Devcsa, de jó hogy hallottunk felőled. Nem lehet semmi hajnal 2-kor kezdeni :shock: :shock:

Üdv az újaknak!!!!
Vikiviktor, csini kismama vagy :wink: :wink: Egyetértek Emmával a Dóra jó választás a nevetekhez. Megnéztelek Benneteket az iwiw-en helyesek vagytok!

Babriella, kitartás, már nem sok van hátra. Csomagolás ügyileg én nem tudok segíteni, mert nem tudom ott mi a szokás.


Ani, nagyon jók a képek!

Ricsikém jól érezte magát a táborban, igaz hozta a formáját, mert az értékelésnél a 15-ből 12. lett :oops: :oops: Ez van, innen tudom, hogy semmi baja a fiamnak. :roll: :roll:
Itt van apósomnál a sógorom legnagyobb fia, így most a Papánál legóznak, mi meg Erikkel fent vagyunk. Hazahozott egy rakás mosnivalót, azt próbálom eltüntetni. Holnap meg kezdek csomagolni, mert lemegyünk 1 hétre anyósomhoz. A párom vidéken dolgozik, így mi is lent maradunk Erikkel.
DE: internetkártyát kaptam, így nem menekültök!!!!!! Na jó nem feltétlenül a függőségem miatt, hanem össze akarom rakni a szakdolit. A mamáék foglalkoznak a fiúkkal én meg tanulok....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.15 09:56-kor.
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Üdv az újaknak!

Babriella,az én dokim is akor adja oda a receptete amikor megvan a baba.
2 éve még úgy volt,hogy kellett az én tajszámom neki,amíg ababaáé meg nem érkezik a postán.

Kell papucs a szülőszobára.
Mondjuk Pécsen már nincs beöntés :shock: se borotválás,csak ha nagyon kell,de akor is csak a gát seb környékén.
Lehet sétálni ,inni ,na tök modernek lettek.

Szekszárdon nem tudom mi változott,de ha adnak beöntést utána zuhanyozni kell.
Tehát akkor oda kell neked:
wc papír vagy nedves törlőkendő(a klotyóra ,ha kapsz beöntést)
tusfürdő
törölköző
papucs
dezodor,ha használsz
Hosszú hajnál valami ami összefogja.
Azért jó ,ha kötöst is oda teszed,kapsz egy hálóinget kötelező azt viselni a szülőszobán ,de én azért betettem egyet sosem lehet tudni.
Én ezt mind egy szatyorba raktam,így könnyű volt elöszedni.

Kapsz majd egy szekrényt abba berakhatod a többi holmid.
Ja zárható a szekrény.

Esteleg a vajúdó holmiaid közé tehetsz egy sport kupakos szénsavmentes ásvány vizet és szöllőcukrot.



Szülés után:
saját fejőgép +sterilizáló folyadék+egy tál amibe a streilizálsz.
Hálóing,de ha nem akarod a sajátod kapsz kórházit.
Én inkább a sajátra szavazok.
Bugyik min 3 dbot tegél be,betétek-kapsz azt is ,de......na inkább a sajátom.
szoptatós melltartó min 2db tegyél be meg ha nagyon megindul a tej oda is a betétet,+ bimbó védőt szerez be,inkább feleslegesen,minthogy rohangálni kelljen utána.
evőszköz,pohár,szalvéta
wc papír vagy nedves törlőkendő
szappan-nálunk nem volt a szobában a mosdónál :shock: ezen kiakadtam + kis kéztörlő törülköző
Neked nagy törülköző zuhnyzáshoz-de a vajudós csomagban is van ugye én inkább 2-őt vittem magammal.

Zuhanyzós papucs és amiben mászkálsz.
Mobil telefon töltő
papirzsepi.
Etetési napló(sima határidőnapló is megteszi)én sokáig vezettem mind 2 gyereknél.
toll ,kisnotesz amiből tudsz papírt kitépni.

Én vittem be magamnak kispárnát
Nem árt ha van nálad kisolló és körömreszelő(hátha beszakad a körmöd)

Ezek szerintem fontosak a többi már kinek mi az igénye.

Aztán legyen nálad a csomagban 2l valami szénsav mentes inni való.
Tisztasági csomagod amiket szoktál használni.

Papírjaid a legfontosabbak!!!!!!!!!!!!!!
Személyi igazolvány
Lakcímkártya
TB kártya
Kiskönyved
és a gyerek anyakönyvezéséhez apa személyi száma illetve ha nem szekszárdon esküdtetek akkor anyakönyvi kivonat hiteles fénymásolata(helyi hivatalban fénymásolják és lepecsételik)eddig így volt azóta nem tudom mi változott érdemes utána járni.
aki nem házas annak apapsági nyilatkozat.


Én még vittem be vékony kissapkát a gyereknek ,mert ha melegvan akkor ablakok nyítva és huzat van :evil: a folyóson

babának
nekünk kellett bevinni nedvstörlőkendőt ,mert nem tudtak annyit adni,meg pelust is cska napi 5bd-t tudtak biztosítani.Lehetett saját ruhát is használniDE vigyázni kell ,hogy nehogy összekeveredjen a kórházival.Én inkább a kórházit használtam,ha bent fürdetik vagy öltöztetik akkor tuti elkutyulódik a sajátrucija.

Hát így hírtelen ennyi.
Az első napra szerintem elég,ami hiányzik azt a család majd betudja hozni neked.Én késő délután szültem 18 kor kerültem a szobába,szóval jó volt,hogy volt nálam inni való,vacsorát kaptam

Jaj még valami fontos,nem árt ha a 2dl-es üditőről leveszel egy szívószálat és azt is becsomagolod.
Én így ittam miután megszültem.
berni611
 
 


Tuntun:csak ügyesen


Ani:jók a képek,a torta is jól nézki :wink:

Been:Végre jelentkeztél és annak még jobban örülük,hogy képet is raktál fel :wink:

Na most ennyi csajok mert ebédet kell csinálni.
berni611
 
 


Képzeljétek el, hogy még kiskádat is vinnem kell, mert Erik üvölt a mamáék kádjában.

Dius02, örülök, hogy jól vagytok! Nagyon ügyes Bencus, gratulálok a nappali szobatisztasághoz. Aranyos ez a nagyfiú, kíméli anyáék pénztárcáját. :wink: :wink:

Mi is bilizünk ezerrel: a pisilés rendben is van (szól, hogy kaki :lol: :lol: ), de a kakilás még a pelusba megy. Dehát ráérünk, nem hajt a tatár. Vettem neki nadrágpelust, azért azzal könnyebb itt bent bánni, mint a rendessel.

Reggel már 28 fok volt, így a gyerekeket ki sem engedtem. Mondjuk nem volt nehéz, mert Ricsikémet 1/4 10-kor keltettem fel. Muszáj volt felébresztenem, mert Erik nem volt hajlandó nélküle reggelizni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.15 14:25-kor.
Vendég
 


Szia Évi,

köszi, igyekszem most már pontot tenni az "ügy" végére!!!!

Én hideg gyümilevest csináltam (joghurt + befőtt), apósom meg csinál hozzá stíriai metéltet. Én már a héten nem is főzök, hanem megesszük a maradékokat. Van még rántott tököm, husim, meg maradt pizza is. Ilyen melegben a gyerekek sem esznek annyit.
Vendég
 


Lányok ezt még elmesélem.
Múlhéten szült az egyik ismerősöm(Kun dokinál)Júl.9-én
tervezett császár volt ,mert szív problémái vannak + faros volt a baba.
reggel 8 kor kapott szülés indítást,hogy bestresszeljék a babát mentek a műtőbe,meg is születet a kislány szép meg minden
Elvitték a csajszit az örzőbe ,délután 4 császáros szülés volt,aztán éjjel még 4-en szültek császárral :shock: :shock: :shock: és hajnalban még 1-et hoztak.
Nagy üzemben ment a császár :shock:
Szegny ismerősőm lekerült 1 nap után a gyerekágyra ,holott neki 3 napig kellett volna a szive miatt ott dekkolni.
Nagyon rossz volt neki mosdóba menni ,nem volt segítsége mert valmai gépet is kapott+ a kivezetőcső a hasából meg ami hozzá tartozik ugye.Anyukája meg a tesója segített neki kimenni.....azért ez gáz.Az anesztes nem győzőtt rohangálni hozzá a gyerekágyra ,hogy ellenőrize jól van -e :evil:

Lányok azért alig 24 óra leforgása alatt 11 császár,nem semmi.
berni611
 
 


Sziasztok!
Viki! Üdv neked is itt! :D Nekem is a Varga doki a dokibácsim, már 7 éve hozzá járok. Ő a mi "kedvencdokibácsink" Emma törpebagolytársammal ( :P :P ). Bár nekem a második szülésnél nem tudott bejönni, de ettől függetlenül nagyon szupi doki, tényleg emberileg is meg szakmailag is! Szülésznők között van elég furi is, de ha egy Eta nevű szülésznőnél sikerül szülnöd, akkor a lehető legjobb kezekben leszel! Nekem mindkét fiúnál ő volt ott (bár császár lett mindkettő sajna), de nagyon kedves, segítőkész!

Domi gyógyulgat (mamával van most), Dani szorgalmasan tornáztatja a lábát - az öccse szintén :lol: :lol: :lol: annyira édesek :lol: Az én térdem meg fájogat néha... :?
Majd otthonról folytatom :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Berni, köszi szépen, tök jól összeszedted!

Szekszárdon van beöntés meg borotválás, de ha mereven elzárkózol a beöntéstől, akkor nem csinálják. Borotválást ha jól értettem, mindenképp csinálnak a gátseb miatt (kivétel ha előtte megcsinálod magadnak)

Nekünk azt mondták, vajúdás közben nem lehet enni-inni :shock:

Vacillálok, hogy vigyek-e saját rucit babónak, félek, hogy elkeveredik...Pelust, törlőkendőt tettem be neki.

Szoptatós melltartót most rendeltem meg, 22-én hozzák, addig nem mehetek szülni :wink:

Jó nagy cucc lesz akkor a szülőszobai is! :lol:
Vendég
 


Tuntun, küldesz nekem hideg gyümilevest? Nagyon jól hangzik!

Dadomi: jobbulást mindannyiótoknak!
Vendég
 


sziasztok

Hihetetlen hőség van kinnt,pocakosok maradjatok a szobában!!!!
Mi délelött vásárolni voltunk,de valami nem ok Elizával. Először fájlalta a lábát,szinte rá sem akart állni,de semmit nem látok rajta...meglátom délután,és holnap doki,ha így marad...aztán,kicsit taknyi,ez 100%,hogy megint egy fog lesz.
Jó fél óra üvöltés után aludt el,nem mondott semmit,bármit kérdeztem,csak üvöltött. Dunsztom nincs,mi lehet vele :shock:
Évi listájából én a bimbóvédőt-vagy kiemelőt,vagy mit is írt,kihagynám. Első pár szopinál majdnem sírtam,főleg Eliza evett hihetetlen erővel,tiszta seb volt a cicim,de a garmastan megtette áldásos hatását :D
Sztem a bimbóvédővel nem tudja annyira bekapni a cicit,mint egyébként,a bimbókiemelőhöz meg hozzászoknak...de ez csak saját vélemény!!!!!!!!!!!
Sztem tegyél még be garmastan kenőcsöt akkor a cicire,meg hemoridot vegyél,ha kijönne az aranyered,meg én vittem magammal úszógumit,ha netán nem tudnék ülni a gátseb miatt,de szerencsére egyik esetben sem kellett használnom.
nna,lépek,Eliza forgolódik...
Vendég
 


jaaaj,még valami,én vittem be popsikrémet is,mert a csukamájolajos,amit ott adnak,nálam nem jött be..vagyis nem vittem,hanem Zolival hozattam,Eliza a csukamájolajostól tiszta vörös lett,mármint a feneke...én a mai napig sudocreamot használok,nagyon szeretem. Még egyikőjüknek sem volt piros a popsija,fogzáskor sem...
Vendég
 


Csak egy gyors, mert dolgom van: bimbóvédőt én is kihagynám a csomagból, csak megzavarja a babát a szoptatásban, ráadásul a mellet sem éri elég inger, és ez miatt még a tej is nehezebben indulhat meg. Nekem is sebes volt, főleg Daninál, nem volt még tapasztalatom, és valószínű nem jól helyeztem mellre, ezért lett sebes. De a garmastan kenőcs nagyon jó, csak szopi előtt le kell mosni. Bimbókiemelőt csak akkor, ha befeléforduló a mellbimbó!
Na lépek, Dani már a billentyűzetet nyomkodja :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Hahó!
Nah, Babriella, szemezgethetsz! :lol: Én nem is szólok hozzá, csak a garmastan mellé teszek le még egy voksot, és még: az én időmben (utoljára ugyi Árminnál) lehetett saját hálóingben szülni. Betétet jót adtak, 2 csomaggal, én azt használtam, illetve, az első 1-2 nap az nekem nem volt elég (széles), így sajátot, Tenát. Az nagyon jó! Inkontinenciabetét végülis, de erre a célra, szülés utánra, kiválóan megfelel.
Sokan esküsznek az úszógumira, mert gátmetszés után azon könnyebb ülni, hát nemtom, én nem vittem be és jól elvoltam.
Nem tudom, Berni írta-e, de szerintem igen: evőeszközt ne felejts otthon.
Ani, remélem, nem lesz baj Elizával, és tányleg "csak" a foga!
Tuntun, ismételt gratu a fiaidhoz! :D Hajrá szakdogaaa!
Dadomi, javulgassatok!

been
 
 


Ja, megmég: én meg azon lepődtem meg, h a gyerkő megszületése előtt kiadják a receptet valahol... :lol: Mi dokinéniknél is a születés után mehetett be apjuk a receptekért, de már előtte csináltak kartont Árminnak, csak a vezetéknevével.

been
 
 


A bimbóvédőt nem szopizásra gondoltam :roll:
Hanem amikor kisebesedik ne érjen hozzá a ruha.Én kitudtam volna ugrani a börőmből annyira fájt.Itthon felül semmiben voltam amíg be nem gyógyult.Zsombi nagyon erősen szívott :( az egyik mellemből nem is etethettem 2-3 napig védőnéni nem javasolta.

Nekem a garmastantól pörkös lett a seb a babanyála és a pár csep kifejt tejcsi jobban gyógyította a sebet.
De mindenkinek más használ.
A kórházban is adnak krémet a kisebesedett mellre és az aranyérre.
Amikor én szültem minden este megkérdezte a nővérke kell e valakinek .Meg amikor adták a méhösszehúzó szurikat.

Úszógumit vittem én is,de nem kellett -se a Berninél se a Zsombinál.
Sőt van aki nek nincs is gát sebe-Aki a Sári szülésznőnél szült és pici babája volt annak tutira nem volt gátmetszése.


Azért furcsa nem ,hogy 1 helyen szültünk és még is vannak eltérések :?


Jaj lányok még valami a szopival kapcsolatban.

Oké fontos a jó mellre helyezés.Kérjetek már az első alkalommal segítséget.
DE a barátnőm úgy járt ,hogy oránkét hozták neki ,hogy tegye mellre ,hogy hamar beinduljon a teje :shock:
Na ezzel azt érték el,hogy baromi sebes lett a melle ,sőt ahogy fejte a ciciét úgy jött belőle a vér is.Szegénynek nagyon fájt.

Amikor én szültem a gyerekeket 3 óránként kellett mellre tenni a babákat első alkalommal 5-5 percre aztán a második napon 10 -10 percre majd így nővelve az időtMert így nem ázik fel a bőr és van ideje megszokni.És persze cicizés előtt masszírozni,cicizés után is masszírozni és lehet fejni,ha nagyon feszül esetleg ha bírja valaki cicire rakni a babát ,hogy leszívja.


Fontos még,hogy a babaszájából,hogy veszed ki a cicid.
Ebben is kérd a segítségüket.Egyébként a kisujjad kell bedugni a baba szájába cicizés közben.De jobb ha megmutatják.

Ha nem segítenek szólj sms-ben vannak itt tapasztalt szopiztatós anyukák megtanítanak helyesen ,jól szoptatni :wink:

A lényeg kitartás a fájdalom nem sokáig tart,sőt van akinek nem is fáj ,mert szépen tud szopizni a babája.Zsombi egy kis vadmalac volt :roll:

Ja még valami segítenk akkor is ,h bedurran a cicid,meg a neked és a babának megfelelő szoptatási pózt is megtalálni.

Hát remélem hogy most is olyan rendesek lesznek mint 2 éve
Nekem egy szavam nem lehet rájuk.
berni611
 
 


Been:képzeld el ,hogy nekünk meg csak 8 db betétet adtak,ennyi :shock:

Monjuk én éjszaki szárnyas betétet vettem az első napokra alwayst(vagy hogy kell írni) utána meg normált pamutot és illatosítottat.Én nem szoktam betétet használni :roll: szal nagyon zavart.De ez a pamutos nagyon jó volt és kényelmes.
Aki használ az tudja neki melyik a jó és kényelmes :wink:
berni611
 
 


Én nem tudtam volna melltartó nélkül lenni,ömlött belőlem a tejci. Nekem a babylove-s,dm-es eldobható melltartóbetét nagyon bevállt,jó puha volt a felülete. Volt mosható is,de az a sok mosástól kibolyhosodott,durva lett,nem szerettem :?
Vendég
 


Utána már jó volt az éjszakai betét nekem is, csak az első napokban volt brutál a helyzet. :)
Igen, aranyos a Sári szülésznő, minket ő vett fel Hannával, de nem nála szültem Hannát, hanem nemtom a nevüket, de mindketten nagyon aranyosak voltak. Ármint Timinél és az Andinál szültem, ők is jó fejek.
Furcsa lehet majd, Babriella, én magamban sérelmeztem is, de aztán utólag persze beláttam, hogy hülyeség volt tőlem, hogy ott hagytak vajúdni. Olyan magára hagyottnak érzi az ember magát - az is -, ők addig kint csinálták a dolgukat. Lehet az is közrejátszott, hogy ott volt velem a férjem, és gondolták (mondták is), hogy úgyis szól, ha izé van. Ha egyedül lettem volna, biztos többször bejöttek volna. Mondták, hogy szóljak, ha elfolyik a magzatvíz, vagy, ha tolófájások jönnek - szóltunk is. Lüke férjem, mikor mondtam neki, h elfolyt a víz, visszakérdezett, hogy biztos az? :twisted: Aszittem, fejberúgom, de már rohant is a szülésznőkért. Ők meg a Vargáért. :D
Ja: gázt mindenképpen kérj! :lol:
Gátmetszés: hát, volt olyan csaj, aki a 3. fiát, aki 4600 gr-os volt, gátmetszés nélkül szülte... :shock: Vele ellentétben én a harmadik gyerekemet, aki 3570 gr-os volt csak, gátmetszéssel. Doki nem akart már a harmadiknál vágni (sokszor a második gyereknél se kell), de lükepék kisfiam az öklével a halántéka mellett óhajtott világra jönni, és el is akadt útközben, szóval SOS helyzet volt. Lett is egy feje szegénykémnek... :mrgreen:

been
 
 


Igen, nekem is a melltartóbetét jött be, a babylove-os. :D

been
 
 


Ani, így alvás után mi van Elizával? Nyügi most is?
Vendég
 


Babriella, adhatunk egy páran telefonszámot, hogy értesüljünk, ha Marci már megunta az "albérletet" ? :lol: :lol:
Vendég
 


tuntun sírva ébredt,sztem a hasa is fájt,mert dobálta magát. Evett 2 danoninot,meg adtam neki 3 ml nurofent,most minden ok,kint homokozik. Néha 1-1 lépésnél még húzza a lábát,sztem beüthette...mindenesetre meglátjuk,hogy milyen lesz délután,meg este-éjjel,aztán ha kell,akkor holnap orvos :?
Megyek is,mert a mamival vannak kinnt-anyu szabin van,szerencsére :wink:
Vendég
 


Mi is mentünk nagyszülőzni. :D

been
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok tanácsot! Bimbóvédőt szülésfelkészítőn sem ajánlották, Garmastan volt a Felicitas-csomagban, egyelőre azt viszem. Aranyerem még sose volt, ezért nem készülök rá, ha mégis kell vmi, anyukám megveszi majd utólag. Melltartóbetétből Fixies-t vettem. Nem akarok saját hálóingben szülni. Asszem ennyi. :D

Tuntun, persze, lőjetek priviben mobilszámokat, de amint tudok, jövök a fórumra is. :lol:

És akkor a mai napról: védőnőm szerencsére szabin volt, és egy sokkal szimpibb helyettesítette - vagyis a másik is szimpi, nem az vele a baj, de mindent olyan véresen komolyan vesz, meg mindenen aggódik és ezt a kismamára is ráakasztja. A mai fiatal volt, de ettől még alapos.

Aztán bementem melóhelyre, beszkenneltem az irataimat, majd nyomtatok belőle a mindenféle igényléshez. Még a városban voltam, mikor próbáltam hívni a dokit, hogy mi lett a strepto-szűrés eredménye, de nem vette fel.
Hazaértem, megint próbáltam, akkor felvette az asszisztense, és mondta, hogy vmi pozitív lett, menjek még ma. Hurrá! :x Visszavonszoltam magam, szerencsére nem strepto-ra lett pozitív, vmi másra, írt rá gyógyszert.

Viszont: szabin lesz a kiírt időpontomban. A "párja" is. :? Milyen már ez, miért nem tudják összehangolni?
Nekem elég régen az a megérzésem, hogy nem lesz bent szülésnél vmi miatt, de hogy nem ad át vkinek???

No mindegy, legalább megmarad a lóvé picúrnak! :lol:

(Bocsi, kicsit hosszú lett... :oops: )
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: