Új privát üzeneted érkezett!

aha, az enyémek a narancslére rá voltak annyi idősen kattanva, ők abba kapták - és mivel a szirup is narancsos volt, fel sem tűnt.
gondolkozom :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
köszi! :lol: Eszembe jutott, hogy amikor a dokit megkérdeztem, hogy milyen multivitamint lehet neki adni, akkor a cebion multit mondta meg a vitacolan szirupot, de ebben kevesebb nyomelem van, a cebion korszerűbb. Gumimacisról nem beszélt. Viszont gyógyszerben meg Olivérnél mindig a 13 kiloját és nem a 1,5 évét veszi figyelembe, ez tuti! :roll:

Pompi,
hogy vagy?

Wish,
akkor most szerdán nem mész el UH-ra? Vagy halmozod az élvezeteket?

Kata, többiek? Mi ez a pangás?! Nálunk most apamentes napok vannak. :( Képzeljétek, kezd kifordulni a köldököm! :shock: Jó hamar! :D

Ki hogy áll a kari-ajándékokkal? Mit kapnak a gyerekek? Én Olivérnek már mindent beszereztem, a családnak is nagyjából! :D
20140901102739
 
 


a fiúk anno még a vitacolant kapták, akkor még nem volt más

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Hajni
Nagyon formás pocak! és majdnem akkora, mint az enyém :D

Hunort Isten éltesse!

Zalán unokatesóinál találkozott a Mikulással! Tök jól sikerült!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Megvagyok, csak dr Csernus kinevel a végén könyvét olvastam két napig egy huzamba. :) Tetszett.

Hajni!

helyes pocak! Esetleg a jóllakott anyuka kinézetet orvosolná egy póló, hogy terhes vagyok nem kövér! :) De szerintem ez már terhes pocak a javából! :) Kari ajándékokkal már meg vagyok. mostmár csak a fölösleges dolgok gyűlnek hozzá. :)

Wish!

Sajnálom a vérzést! pihenj sokat, ha tudsz.

Hunci!

Boldog szülinapot Hunornak! Tényleg mindig ledöbbenek, hogy megy az idő...

Mikulás nagyon jól sikerült, apósom nagyon jól hozta a mikulás formát. Sógornőmmel nagyon élveztük a műsort.
:lol:

Kép Kép

katyerina
 
 


Zsuzsi,
fiúk meggyógyultak,1-1 napig voltak csak betegek! :lol:
Panadol baby-n kívül nem adtam mást,szerdán mehetünk bölcsibe!
Nem tudom,hogy válaszoltam-e,a torták isteni finomak voltak,gesztenyés és dobos ízben csináltattam.

Hunci,
nagyon boldog szülinapot kívánok Hunornak!

Wish,
vérzést sajnálom,nagyon vedd komolyan a pihenést!
Nálam a 12.héten volt részleges méhlepényleválás,hirtelen nagy mennyiségű vér jött,aztán el is múlt,mire beértünk a kórházba.Ott nem láttak semmit sem,csak 3 nap múlva a Sotén,ahol 2 hétig szigorúan feküdnöm kellett!

Hajni,
sajnos mi is babakocsizunk még,szerintem 3 éves korukig biztosan! :wink:
Sajnos nem vagyok olyan ügyes,mint Zsebi,enyémek 2-en 5 felé szaladnának!CSak akkor megyünk le sétálni kocsi nélkül,ha Apa itthon van,ezért is jártam velük egész nyáron a zárt bölcsiudvarra játszani.
Ajándékokat nagyjából megvettem,fiúk autópályát és munkagépeket kapnak.

Katyerina,
csajok továbbra is aranyosak!

Orsi,
fiúk akkor ügyesek voltak a beszokással,gondolom,ikrekkel azért ez könnyebb.

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsuzsi!
Én is babakocsiznék csak már nem bírok :) fizikálisan. :)

Hajni!
Na én meg nem bírok mindig itthon ülni. :) Nem mondom hogy mindig megyünk de azért minden nap kimegyünk. :) :)

Katyerina!
Szuper a télapus kép. :) A csajok mit szóltak hozzá?

Andi!
Jobbulást nektek.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


hajni,
köszi a kérdést... :)
Csütörtökön 3-ig kell döntenem. Sajna több, amikor azt gondolom, hogy nem megy.
Sokan írtátok, hogy fél év nagy idő, addigra szófogadóbbak lesznek, de nem nagyon bírom elképzelni.
Úgyhogy konkrétan: Aanda, a fiúk mennyire szófogadóak?
Zsebitől most nem kérdezem, mert írtad, hogy még sosem volt hiszti az utcán. Na hát akkor az nem mi vagyunk! Ma akkorákat sikítottak a Tescoban, hogy égnek állt a hajam, mindenki minket nézett, és csak a sokadik rászólásra hagyták abba.

Furcsa lesz, ha nemet mondok, és itt olvasgatom majd, hogy nő a pocitok! :roll:

Hajni,
na ne viccelj, te meg a teltkarcsúság! Ilyen derékkal... A pocakod tényleg nagyobb (nekem pl. még szinte semmi nincs / nekem okt. 15 volt az utsó mensi, tehát pár nap csak a különbség), de gondolom ez a Kaáli miatt van.
Kozmetikus azért kell, mert amit én egy órán át leszenvedek, azt ő 2 perc alatt megcsinálja.

Katyerina,
a Nőt is olvastad Csernustól? Mert én ott nagyon kiábrándultam belőle!

kata,
összeszorult a szívem a kis szemcsis láttán! Annyira ééédes!

ja, kari-ajándokok: hú, de nincs most gusztusom sehova bemenni vásárolni. Nem tom, csak úgy rámtört...

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi :D
azt gondolom, hogy senki gyerekét ne vedd alapul, mert nem lehet.
Enyémek is hisztiztek, bevásárlás közepén is, de tényleg fél év alatt nagyon sokat változtak, értelmesednek.
és igen nehezebb is lesz, mert 2.5-3 év körül beköszönt a dackorszak, amihez képest a hiszti, az sétagalopp.
de én nem gondolom, hogy 1 pici baba ezen a helyzeten bármit rontana.
Nálunk picit nagyobbak voltak a fiúk, mikor Lili született, de ugye volt nekem egy sikertelen lombikom, mikor 1 év 2 hósak voltak, akkor kb. 2 éves korukkor született volna a tesó.

bölcsit gondold meg szerintem, mert pár nap akár csak délelőtt is nagy segítség tud lenni, vagy akár utána minden nap. Hidd el, ha helyén tudod ezt kezelni, nem sérül a gyerek. Ha érzi, hogy bizonytalan vagy, akkor nyiffog ő is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi!
De itthon nyomatják ők is a hisztit. :) :) Igazából az utcán akkor minden rendben van ha egyedül megyek velük ha apa is jön akkor sokszor hülyülnek hogy nem jönnek rendesen összerogynak de én ezért párszor már egészen az elején rájukszoltam és valahogy megértették hogy egyedül vagyok .... de itthon sokszor nekem is hullik a hajam tőlük. :):)

Most pont azt számolom hogy a tieid ekkorák leszek mikor a kis manó megszületik. Amit hirtelen tudok hogy könnyebbség és én sem tudtam elképzelni fél évvel ezelőtt hogy ez így lesz... szinte minden étkezést egyedül esznek végig odaülök én is eszek velük ha kell segítek de ált nem kell és nem is igen hagyják. Kiviszik a tányérjukat maguk után és be is hozzák mikor szólok kész a hami. A játékokat egész jól kezdik megszokni hogy össze kell pakolni ha már nem játszanak vele és utána lehet elővenni a köv játékot. Ez még felügyelet mellett megy mert ha egyedül vannak akkor bizony szétpakolnak mindent. Sok kis utasítást végrehajtanak hozd ide a másik cipőjét ezt azt kapcsold ki a tv-t ilyenek ez most kis dolognak számít de napközben sokszor gondolok rá mennyiszer megsporolják hogy felálljak mert megcsinálják amire kérem őket. És ettől ők is boldogok hogy segíthetnek....

Nem irigyellek a döntésért de biztos vagyok benne hogy a számotokra legjobb döntést hozod meg.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Nagyon jók a képek!

Orsi
szóval a hiszti sétagalopp? hú, most vagyok túl 1 háromnegyed óráson, hááát, bele se gondolok a dackorszakba :D

Tegnap este volt először a bébiszitter! Tök meg vagyok elégedve! Értelmes játékokat talál ki, egyfolytában beszél Zalánhoz, és nagyon kedves vele! Z 10 perc alatt megbarátkozott vele, hurcibálta mindenhova, mindent megmutatott neki, háát óriási könnyebbség volt! Uram ma sem lesz, ma is hívtam, holnap meg délután kértem, ha jó idő lesz, vigye el sétálni. Kicsit befordulós voltam, de azt hiszem, ez a heti 4-5 óra plusz segítség most átlendít a holtponton :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :D
olyat Levi is tudott :wink:
a dackorszakkal - nekem - az a fő bajom, hogy a hisztihez képest egy tudatos, akaratlagos ellenállás, és pont ezért nehéz úgy kezelni, mint a hisztit.
A hiszti - szerintem - alapvetően nem az ellentmondásra irányul, hanem arra, hogy valami megváltozik körülötte, amit nem tud megfelelően lereagálni (ez lehet akármi 1000 olyan dolog, ami fel sem tűnik nekünk), alapvetően frusztrált lesz, és elfárad, és azért a hiszti. Ha ezt elfogadja az ember, akkor szerintem könnyebb kezelni.
A dackorszak ezzel szemben már az ellenállásról szól, arról, hogy ÉN- nagy és okos 3 éves -, mert úgy gondolom, hogy jobban tudom, nem teszem meg ezt meg azt, és vállat rángatok, és levegőnek nézlek, és beszólok... nekem ezt sokkal nehezebb kezelni, pont azért, mert szándékos ellenállás.

A hisztit ha rájön az ember hogy mi a kulcs a gyerekhez, akkor kb. 10 percen belül le lehet zárni.
Ignorálás nagyon sok gyereknél nem jön be, van akit ölelni, szeretgetni kell, van akinél működik a figyelemelterelés, másnál meg esélytelen.

örülök, hogy ilyen jó tapasztalatid voltak a szitterrel, szerintem is nagy segítség lesz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pocak csak azért ilyen nagy, mert maradt ott még Olivérről is egy adag! 8) :lol: De pont úgy vagyok vele, mint az elsőnél, annyira örülök neki, hogy legszívesebben mindenkinek mutogatnám! :oops: :roll:

Emma,
tegyél fel télapósZalános képet!Bébiszitterre irigy, hol találtad?

Katyerina,
látom, a csajok se ijedtek meg a Mikulástól! :lol: Nem ismerték fel a papit?

Zsebi,
szerintem Pompi ikrei idősebbek lesznek, mint a Tieid, mert én július 19-re vagyok kiírva, Olivér meg május végén lesz kétéves, úgyhogy 2 éves 2 hónapos lesz, mire a kistesó megszületik. Pompiéknál is hasonló lesz a felállás, ha Ő is úgy akarja!

Úgyhogy Pompi, még ügyesebbek lesznek az ikrek, meglátod! Gondold el, akkor már biztos, hogy tök jól fognak beszélni, sőt, lehet, hogy pelus se mindig kell! Gyanta nekem is kb. egy óra, de így is kevesebb, mint bejelentkezni vmikorra, amikor mindenkinek jó, elmenni, megcsináltatni, visszajönni... Nem-nem! :lol:

Anda,
bölcsiben voltatok? Mi pont mára beszéltünk meg egy randit egy barátnőmmel meg a bölcsis fiával, pont most hívott, hogy megbetegedett a fia, előbb el is kell hoznia a bölcsiből. :( Belegondoltam, hogy hogy dolgoznak az anyukák bölcsis gyerek mellett, hát ott mindig elkapnak vmit a lurkók!

Orsi,
szép kilátások! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20140901102739 2008.12.09 13:30-kor.
20140901102739
 
 


Pompi,
Orsinak igaza van,ne hasonlítgass!
Enyémek sokat változtak az elmúlt hetekben,egyre értelmesebbek!Mindent megértenek,ők is egyedül esznek,de nem igazán szófogadóak.Sajnos sokszor csak akkor értenek meg vmit,ha már kiabálok velük.Azt vettem észre,hogy ha pl.anyósomékkal vannak 2-3 órát,utána sokkal nyugodtabbak,mert előtte kirosszalkodják magukat.Most is arra jöttem haza,hogy felálltak a sütő melletti székre,holott én azt soha sem engedtem meg,de anyósék nem mernek határozottan rájuk szólni!Szóval szükségük van rám,és arra,hogy betartassam a szabályokat!
A bölcsi nagyon jó megoldás lenne sztem,jó,ez az én véleményem.Tapasztalataim szerint sokat foglalkoznak velük,rengeteget fognak tanulni,mert több szabály van,mint itthon.A gondozónők lelkiismeretesen bánnak velük,a kaja nagyon jó,és repetát is kérhetnek.Minden feltétel adott ahhoz,hogy jól érezzék magukat,nekem egyáltalán nincsen lelkiismeretfurdalásom,hogy a bölcsi mellett döntöttem,mert látom,hogy jó kezekben vannak!

Emma,
örülök,hogy szimpi volt a bébiszitter!Mennyi az órabére?Van saját gyereke?Végzettsége?Minden időpontban ráér?
Nálunk nagyon bevált az,hogy ha hisztiznek a fiúk,viszem őket a fürdőbe és megmosom hideg vízzel az arcukat!Most már ők is mondják,hogy "anya,csapalá!"

Andi
Kép
aanda
 
 


Orsi
nekem a terhesség segített abban, hogy ne idegesítsem fel magam a hisztiken. Tök nyugodt bírok maradni, mondván, hogy a kicsit nem akarom büntetni. És így tényleg sokkal jobb. Zalánt muszáj szeretgetve kirángatni a ordításból, különben még 2 óra múlva is telitorokból üvölt........ Ignorálás esélytelen (már kipróbáltam)

Aanda
anya, csapalá - ez nagyon jó :)

Bébiszitter: 20 éves lány, a hatalmas előnye, hogy van 3 öccse és 2 huga, akikre rengeteget vigyázott. Anyukáját ismerem, mert a legkisebb baba Zvel egyidős, és egyszer csak kipattant az isteni szikra, hogy ő kellene nekünk. Kiderült, hogy vállal is gyerekvigyázást, de szerencsére jelenleg csak 2 olyan helye van, ahol havonta egy esti programnál vigyáz a lurkókra. Egyébként tanul, egyik héten délelőtt, másikon délután fogható. Decemberre már egyeztettünk minden héten 1-2 alkalmat, úgy tűnik, apával moziba is eljutunk :D (ja és már írtam, hogy üljetek le, mindez 300 ft/óra!)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára emma1976 2008.12.09 13:39-kor.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Orsi,
nagyon érdekes, amit írsz a hisztiről, milyen kézenfekvő. Én ösztönösen elfogadtam mindig, ha Barnus hisztizett, és így kevésbé lettem ingerült, ideges. A végletekig behergeli magát, csak a babusgatás használ.

BHRG-nél megdícsérték tegnap, h milyen ügyesen csinálja a gyakszikat, tényleg iszonyat sokat fejlődött, a beszéd terén is. Megtanulta, hogy "kutya" és azóta egyfolytában azt mondogatja, nagyon szépen, tisztán. Aliz viszont mintha megtorpant volna, Zita is megállapította, h most ő volt a passzívabb, míg egy hónapja pont fordítva volt. Most rajta volt a sor, még több feladatot kapott, mint Barni.

Én most már egyáltalán nem ódzkodom a bölcsitől, már kíváncsian várom is a jövő szeptembert.

KépKép
lili73
 
 


Hajni,
holnap megyünk,mert 2 lázmentes nap kell itthon!
Hát,nehéz lesz,mert enyémek eddig nem voltak betegesek,és ha azok lesznek,azt nem tudom,hogy melyik munkahely fogja tolerálni!
Amúgy még mindig nem találtam állást,kezdek megilyedni!Ha nem jön össze semmi sem,mire letelik a szabim,megpróbálom kiiratni magamat táppénzre!

Orsi,
Te biztos tudod,ha beteg lennék,járna táppénz gyes mellett,vagy csak akkor jár mindkettő,ha a gyerekek betegek?

Andi
Kép
aanda
 
 


mindez 300 ft6óra!

ez teljesen irreális, szinte abszurd :o

KépKép
lili73
 
 


Emma,
akkor ez a csaj egy főnyeremény! :lol:

Lili,
ezért miért ódzkodtál a bölcsitől és mi változtatta meg a véleményedet?

Andi
Kép
aanda
 
 


Aanda :)
az első 180 napban a minimálbér után jár a táppénz, utána már a béred szerint.
ezért kell meggondolni, hogy ki igényli a gyest, Mert ha a férjed, és te mész táppénzre, akkor neked már a Te béred szerint jár.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
sajnos nem tiszta! :oops:
Ezek szerint akkor is jár a táppénz gyes mellett,ha én vagyok beteg?Akkor át kéne iratni a gyesigénylést Apa nevére,hogy "jól járjunk"?

Andi
Kép
aanda
 
 


ez az általános táppénzszabály, gondolod arra is vonatkozik, ha te vagy beteg, de majd utánanézek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni!
Nagyon kis aranyos pocid van máris!
Emma!
Ez a csaj főnyeremény! Nem akar nálam is szitterkedni néha? Bár én még sose biztam senkire Őket, csak hézagosan a szüleimre. De el tudnék képzelni rendszeresen pár gyerekmentes órát, én biztos fürdeni mennék Agárdra.
Andi!
Milyen gyorsan meggyógyultatok!
Mi is betegecskék vagyunk, azt gondolom, pénteken az ovis mikulásbuliban biztos elkaptak valamit. Emesém hőemelkedett és torokfájós, Luku csak náthás. Orrszivás= szivás még mindig. Ordit. Még nem fordultam orvoshoz, bizom a házi szereinkben egyelőre.
Pompi!
Hát tényleg nem lehet más gyerekekből kiindulni, de kicsi támpontot azért adhat, mert ugyan hiszti meg dac, de az önállósodás terén azért minden gyerek virit.
Én pl. egyre rosszabb gyerekeket szülök. Mátém SOHA életében nem volt hisztis, dacos, nekem nem kellett félni boltban, utcán, hogy mit müvel. Emesémnél is kimaradt a hiszti, vagy csak nyomokban volt, a dac az megvan, és rémes, mert nem is lehet meggyőzni. Még jó hogy itthonra tartogatja, ezért olyankor otthagyom a rögeszméjével aztán történik valami. De Luku! Nemrég konstatáltam, hogy amit müvel, az valóban a hiszti! Még nem találkoztam a saját háztartásomban olyan gyerekkel, aki képes földrevetni magát, és ujból és ujból ugyanazon a hülyeségen fennakadni és orditani. Hogy pl. ne vigye ki a fürdőből a felmosót. Vagy ha már kiviszi, ne a falat mossa vele :shock: Ilyenekért ordit. Rémes, de én ugy zárom le, hogy pl. bezárom a fürdőajtót, aztán abbahagyja a kilincsnyomogatást. Magyarázni egyszerüen nem tudok többet, a nem szabad, nem jó, ne csináld, ezek hatástalanok. Ha kiabálok, az is, mert Ő még hangosabban üvölt és próbál észrevétlenül nyomulni a tiltott dolog felé. A multkor meghuzgáltam kicsit a fülét, mikor a kislámpát kapcsolgatta. Ez aztán Emese miatt nem jó példa, mert Ők is sokszor ütköznek, és nem szükséges a Kisasszony palettáját növelnem, ugyis vannak bőségesen fegyelmező eszközei. Bár most hogy ezt leirom, veszem észre, hogy Emesének nem is szokott hisztizni, pedig nem enged Neki Ő sem, elveszi a játékot meg egyebek, a kölök ezt türi a nővérétől. Bezzeg ha én csinálok valami égbekiáltót! Na szóval nem egyszerü, és én abban reménykedem hogy hamarosan abbahagyja. Ja, az aranyszabály egyébként, hogy "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond" (az enyém már nagykoru szerencsére, a "nevelés" befejeződött :cry: :shock: :wink: ). Mindig van valami. Bármennyi gyerek van otthon.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Orsi! Ez a táppénzes dolog engem is érdekel. Miért jár 180 napig a min. bér után, és mikor? Hiszen biztosított voltam eddig is... Azért, mert gyeden voltam? Vagy mert gyest kapok? Ha ezt tudod, írdd már le, engem is érdekel.
Egyébként a gyest mikor kell igényelni? Mielőtt lejár a gyed?

dkata
 
 


az rémlik, hogy a visszatérés miatt, tehát gyedről visszamenve is ez a helyzet, de ez nem 100%, tényleg ezer éve nem foglalkoztam ezzel.
amúgy meg azért, mert ez van a tv-ben.

gyest akármikor igényelheted, visszamenőleg 60 napra lehet azt hiszem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


http://www.monthuman.hu/cikktrb0612.doc
itt van egy összefoglaló
bár azt sem néztem, hogy hatályos-e még, de szerintem igen

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, akkor ha pl. visszamegyek dolgozni Bálint után és beteg leszek, tök mindegy, hogy van 1000 év munkaviszonyom, min. bér után kapom a táppénzt? Ez jó nagy kitolás! Mert ugye én is ember vagyok és lehetek beteg. És ha a gyerek beteg? Akkor a min. bér után 60%? Akkor ez szívás és szívatás felsőfokon! Bár ilyeneken már meg se kellene lepődnöm. :shock:

dkata
 
 


Hajni! Zsebi!

köszi a dícséreteket. :) A télapótól nem féltek, mikor megkérdeztük, hogy hol a télapó akkor mutogattak rá, de azt elfelejtettük megkérdezni, hogy hol a papa? :) egyébként egyszer apósom elszólta magát, mert megkérdezte, hogy na mithozott a papa? ja a télapó?? Mi meg úgy röhögtünk, hogy szólni nem bírtunk. :) Pedig még szemüveget is cserélt! :)

Pompi!

A nőset nem olvastam Csernustól, de sok rosszat hallottam tőle és emiatt ehhez a könyvhez is úgy álltam hozzá, hogy na majd most jól megkapom a magamét. De nekem tetszett. Jól olvasható, sztem jó a stílusa. Vannak részek amiken vitatkoznék, de az alapvető hibákra jól rávilágít.

A hisztit én nagyon nehezen kezelem. Én úgy érzem, hogy általában akkor a leghisztisebbek, amikor én is. Na ez katasztrófa szokott lenni. Végül 3-an ordítunk. Tegnap pl Gaja behisztizett, nem kellett neki az alma. Azt gondoltam mandarin kell neki, de mivel aznap már megettek egy csomót, nem adtam neki, mégha a fene fenét eszik akkor sem kap. iszonyat ordítás. A végén hívtam apát, ha ez így megy tovább akkor a gyerekből testi lelki sérült lesz. Sajnos ilyenkor a lelki szemeim előtt megjelenik, ahogy elkalapálom a gyereket. hozzájárul a menstruációm legerősebb napja volt tegnap. Végül is apa megmentett minket. Aztán kiderült, hogy nem mandarin kellett neki, hanem kubu. de azt se adtam volna többet neki. :oops: :oops:

vagy amikor képesek 2 órát üvölteni a teletubbiért. Én meg keményen nem rakom be, aztán 2 óra múlva mégis...
Boltos hiszti nem nagyon van, nem megyek velük boltba. :)

Aanda!

drukkolok, munkához!
kíváncsi vagyok, hogy alakul a bölcsi a pár nap kihagyás után.

Emma!
irigyellek a bébiszitterért!

katyerina
 
 


Kata :D
180 napig igen, úgy tudom ez van

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katyerina :D
lelki szemei előtt szerintem mindenki kalapálta már el a gyerekét.... nincs is ezzel semmi gond.
néha én is :wink:

a hisztis anya + hisztis gyerek tényleg a legrosszabb, olyankor én is lesem az órát, hogy 6 legyen, vacsora, fürdés, alvás...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok :)

Emma :)
Én is pont bébiszitter keresésén gondolkodom, mert ha tovább kell feküdjek, akkor kell valaki, aki leviszi Balázst levegőzni napközben. Egy ilyen főnyeremény szitter kellene nekem is :)

Pompi :)
Nem irigyellek a döntéshelyzet miatt. Na meg a vérezgetésemmel elfogult is vagyok ;) Egyébként szerintem abban ugyan igaza van a dokidnak, hogy nemérdemes húzni halogatni, mert ha most el tudod dönteni, akkor az a döntés két hét múlva is az lesz. Viszont szerintem nem legyél nagyon szigorú magaddal és ne vedd szentírásnak a csütörtök 3 órát, ha akkor úgy érzed, hogy nem tudsz tiszta szívvel sem pro sem kontra dönteni, akkor inkább várj a döntéssel. Mert szerintem az egészben a legfontosabb az, hogy szívvel-lélekkel ki tudj állni a döntésed mellett és ne legyen benned bizonytalanság.

Zsuzsi :)
Nálad kiderült, mi volt a vérzés oka? Próbáltam visszakeresni, de még nem jártam sikerrel.


Én meg fekszem, de egyelőre nem sok minden változott. Dokihoz csak jövő héten megyek, ha addig nem fordul rosszabbra a helyzet. Az meg kizárt dolog, minden rendben lesz. Balázs kicsit nehezen viseli, őt sajnálom a legjobban.

wish
 
 


Katyerina! Én is szoktam mondani Bálintnak egy "nehéz nap" után, hogy óóóóóó, de jó, mész aludni, anyád "felszabadul". :lol: :lol: :lol: Ilyenkor Ádám mindig megjegyzi, milyen gonosz vagyok, a férjem meg azt mondaná: "Mi van, nem szereted a kisfiút, már nem szeretsz vele lenni?" - de nem mondja, mert nincs itthon. :lol: Pedig ahogy írod, titeket is apa mentett meg, olykor engem is jó lenne, ha valaki megmentene. :lol: :lol: :lol: Nekem Ádám messze nem volt ilyen hisztis, mint Bálint, nem vagyok hozzászokva.

Melcsi, jót röhögtem a hozzászólásodon. Az egészen. Cuki lehet Luku is, meg Emese is, mikor ezeket művelik, meg az is tetszett, hogy egyre rosszabb gyerekeket szülsz. :lol: :lol: :lol: :lol: Pedig nem is, csak mások, és más helyzetbe érkeznek a családba. :lol: :lol: :lol: De nagyon tetszett.

Pompi, szorítok. Azért nem írok mást, mert befolyásolásnak minősülne. De egyvalamit mégis leírok: az, hogy mennyire tartod kordában a gyerekeket, az leginkább tőled függ. Ahogy Anda is írja, amit nem szabad, azt nem szabad. Se ma, se holnap. Pl. nem értem, miért nem tudod megnézni a Megasztárt? Ez szoktatás kérdése. Mi aznap picit hamarabb fürdünk, fürdés után picit még játszunk és fektetem. De kb. mindennap ugyanakkor, úgy, ahogy NEKEM jó. Ez önzésnek tűnik, de nekem is kell IDŐ, ami az enyém. Simán meg tudod Te is csinálni, csak bizonyos ideig konzekvensen ragaszkodj ahhoz, amit szeretnél. Gyerkőcök előbb utóbb rájönnek, anyával jobb barátságban lenni, mint fasírtban. :lol: :lol:

Petyaanya, erről jut eszembe, mi van a fasírttal? És Eszterrel?

dkata
 
 


Wish! Nagyon sajnálom a vérzést és a fekvést... Balázs miatt is. Én ezért is félnék egy újabb terhességtől. Én pont ezért feküdtem Bálinttal szinte végig, és ezt nem tudnám mellette még egy babával végigcsinálni. Nálam a vérzések progihiány miatt voltak, a barátnőmnél pedig vérömleny volt a lepénynél. De nem látták, nem tudták mitől vérzik, csak utólag. :cry: Egy szuper felbontású ultrahangon megnézetném egy hozzáértővel. Progit nem kéne emelni? Viszont semmiképp ne hagyd abba a progit a 14-15. hét előtt (én a 16.ig szedtem, bár a 9. héten azt mondták a Kaáliban, abbahagyhatom, de nem tettem, volt is egy kis vérzés akkor is). A 14. hétre átveszi a lepény a progitermelést, ha az okozza, akörül meg fog szűnni. Nem lehet ilyenkor vérvételből megnézni, nem alacsony-e a progi? Ezek csak ötletek, feküdj sokat!!! Szorítok! :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Wish!
Nagyon szoritok, próbálj feküdni! Biztos meg fog szünni, nekem is volt Lukuval aztán a 10. hét körül abbamaradt. Mondjuk nekem kiderült hogy vérömleny okozta.
Kata!
Teljesen igazad van, mi is ugy fektetünk, hogy a Barátokra teljes csönd legyen! :wink: Ezeket a dolgokat érdemes szépen begyakorolni és ragaszkodni hozzájuk, márcsak ezért is jó szerintem a napirend, amiről régebben mennyit agyaltunk, emlékeztek?
Katyerina!
Hát én tanusithatom, hogy :oops: :oops: :oops: nemcsak gondolatban poroltam már feneket! :oops: :oops: :oops: De érdekes módon ahogy nőnek, egyre kevesebbet, Máté már sose kap :lol: és Emese is már csak alig. Ez most a Luku porolásának időszaka, van 1 bizonyos helyzet, amikor egyszerüen nem hat más, nevezetesen a pelenkázás (na nem mindig), de ehhez hozzájárul, hogy a nővére olyankor -lévén nem tudom akadályozni- előszeretettel ugrál egyet az ágyon, és ez olyan követendő, hogy lehetetlen vizszintben maradni. Igaz, kezdi már érteni, hogyha nyugton marad, akkor Neki is megengedem. Ha épp nem érti, akkor porolunk :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Közben kiabálok az Emesével, hogy tünés le az ágyról. Na itt se minden fenékig tejfel!
Ám azt hozzá kell tegyem, hogy mikor énekelni vagyok, heti 1x Apa fektet, és Ő állitólag mindig képes hatni Rá, és még kiabálni sem kell, és Emesével sem! :shock: Tudnám hogy csinálja?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Wish

A lepény a méhszájban tapadt meg, s nálam ott is maradt a terhesség végéig. Te anúgy szedsz utrot vagy duphastont? nekem a vérzés ideje alatt szájon át kellett bevenni az utrot.
Nálam a 11 héten volt a legerősebb a vérzés és akkor már kórházba is mentem, 1 hétig voltam bent. Utána többet nem volt vérzés, de én nagyon kímélő életmódot éltem, 1 kg-nál nehezebb súlyt fel sem emeltem. remélem sikerül minél többet pihenned, ennek ez az egyetlen gyógymódja.

Melcsi

mi is ugyanebben a cipőben járunk, mint Ti, Olivér valószínűleg a pénteki Mikulás-ünnepségen szedett össze valamit. Nálunk csak orrfolyás van. Te az orrszíváson kívül milyen házi szereket használsz? Én sem szívesen mennék orvoshoz, azonnal felírná az antibiotikumot, mint ahogy azt teszi minden esetben.
Pénteken ráadásul elutazunk, remélem addig minden rendben lesz, mert visszalépni nem tudunk, be van fizetve.

Kép
zsuzsi73
 
 


Emma!
Háromnegyed órás hiszti nem lehetett semmi....:( Örülök hogy a szitterel minden okés és sok segítség lesz.

Orsi!
Szuper és a dackorszak mettől meddig tart ált?

Hajni!
Ennyire nem számoltam utána :) :)

Andi!
Bár nem nekem írtad de örülökhogy ilyen jól a véleményed a bölcsiről. Sajnos itt pesten sok helyen nem ilyen barátságos az egész :(
Remélem találsz munkát.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Wish
tényleg, hogy próbálod átállítani Balázst az új üzemmódra? Remélem minél előbb megszűnnek a problémák... Anyukádék segítenek most?

Melcsi
egyre rosszabb gyerekek :) Érdekes, tesómnál meg barátnőmnél 3 van, ott egyre jobbak. Náluk az elsők a kemény diók. Én ebben a verzióban reménykedem :D

Katyerina
tubbies szitu ismerős :D nem teszem be, nem teszem be, figyelemelterelő hadművelet 1-2-3, aztán beteszem. Nem vagyok büszke rá, de 10 perc múlva úgyis megunja

Ma is volt a bébicsősz. Továbbra is minden ok vele :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsuzsi!
A következők vannak bevetve: hársfa-kamillatea, Nurofen, Cataflam cseppek, Cebion, Baby-luuf, Nasivin orrcsepp, és készenlétben áll az ACC 100 vagy a Robitussin, attól függően, milyen köhögés jön elő. Szoktak még Calciumot is adni, de nekem most épp nincs itthon, ezért mellőzzük. Orvost én sem hivok egyelőre.
Sajnos azonban a náthát általában köhögés kiséri kis fáziskéséssel, nálunk délutánra be is kopogtatott Lukunak.
Emma!
Te szép csendben félidős leszel! :D
Nekem tényleg egyre rosszabbak :wink: Lehet hogy Mátéval még nagyon fiatal voltam és lendületesen és aggódás nélkül kezeltem a problémákat. Most ijedten szemlélem a magatartási tüneteket de már lassan nagymamakoru vagyok, igy biztos sokkal gyengébb, engedékenyebb mint lenni kellene. Illetve, a békesség kedvéért képes vagyok sok kompromisszumra.
De megfigyeltem azt amit az óvónéni barátnőm is mondott, szerinte pályája közel 30 éve alatt a gyerekek óriásit változtak és nem az előnyükre. A felfokozott élettempó és az állandó szülői időhiány megteszi a hatását. Igen, Máté egész más kicsi gyerek volt, mint a 2 kicsi, és Ők még a szárnyaim alatt vannak! Pl. soha eszébe nem jutott asztalra, szekrényre felmászni, gázt piszkálni :shock: , gyógszerbevételnél szájat nem tátani, stb. Most ezekkel naponta találkozom! A székeinket fektetve kell tárolnom, hogy legalább nehezitsem a folytonos mászáskényszert! Luku a mosdókagylón lóg, és ha jól belejön, mászik a tartólábán felfelé, komolyan mint a kismajom. És nem tudok minden pillanatban mindkettőnél ott lenni! Mert már vonulnak félre a kis dolgaikkal, olyankor aztán gyanakszom rögtön. :roll:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Emma,
mázlista! :lol:

Lili,
Barnusnak nagy dícséret a kutyáért! :D Télleg kimondja? :shock:

Anda,
mikor én kerestem melót még 20 évesen, akkor azt tanácsolták, hogy üljek oda reggel elsőként, és addig üljek ott minden nap, amíg egyszer észre nem vesznek és nem alkalmaznak. Hát, én majdnem így kezdtem... Bár tudom, hogy ennyi idősen gyerek(ek)kel már más a szitu, lehet, hogy már én se tenném... :roll:

Melcsi,
lefogadtam volna, hogy Ti fürdeni mennétek a szabad időtökben! :lol: Anyuék is ilyenek, amint tehetik, megrohamoznak egy gyógyfürdőt, aztán még képesek is elaludni a vízben! :lol: Voltatok már a most épült Aquaworld-ben? Nagyon promózzák, jónak is tűnik! Főleg az a hatalmas jakuzzi! :D

Katyerina,
jaj, Olivér is mindig rámszól, ha elkapcsolok a reklámról! :lol:

Wish,
annyira szemétség ez a vérzés, egyik doki se mondja meg a tutit, hogy mitől van? Több utro nem segít? De biztos, hogy minden rendben lesz, spontán babó erős babó!:D
Bevált az új takarítónő? Mert most van egy hasonló, mint a múltkori, bár nem kérdeztem ráér-e...

Zsuzsi,
hová mentek a hétvégén?

Kata,
nem a 12. hét körül alakul ki a lepény? Csak mert én fosok a 14. hétig vagy még tovább 'szedni' az utrot, pedig nekem is progihiányom van... :roll: Nem tudom kiverni a fejemből azt a hülye Spektrumos filmet! :twisted:
20140901102739
 
 


mindenkinek köszönöm a hsz-sokat!

wish,
nagyon arin írtál!
Sajnálom a vérezgetést, a fekvés is szörnyű lehet.
Katához hasonlóan én is így mérlegelem a terhességet, hogy az a "nagyobbaknak" mennyi teherrel jár. Mert mi van, ha be kell feküdni, vagy "csak" nem emelgethetek, nem vagyok jól, türelmetlenebb leszek...stb.
A Döntés: hááát, sajnos nem olyan, hogy bármelyiket is tiszta szívvel meg tudnám tenni! Én úgy értelmeztem a doki szavait, hogy úgysem tudod előre kiszámítani a lelki következményeket, ezért dönteni kell és vállalni és megélni, ami azzal jár.

melcsi,
olyan jó, hogy újra írsz! Nagyon szeretem olvasni a kis életetek részleteit! Székre mászás most nálunk is az első! Olyan igazi jó kis összecsuklós székeink vannak a konyhában, engem a frász kerülget!

aanda,
csapalá nagyon ééédi! :lol:

Azért örülök, hogy más is írja, hogy kiabál (tudom, ez most így rosszul hangzik, csak ugye A Könyvek mindig azt írják, hogy jajjjnehogy, popsira ütés meg egyáltalán ne). De a tapasztalat meg azt mutatja, hogy mást meg nem értenek meg.
Ma pont azon vitatkoztunk anyukámmal, hogy én nem szeretem, hogy csak mondja-mondja a gyerekeknek, ők meg oda se neki, én 3 rászólás után azért már leveszem, hogy eszük ágában sincs megcsinálni, amit kérek, és lépek én (mondjuk odacibálom őket a cipőhúzáshoz). Hát igen, a nagymamák azért nem mernek olyan határozottak lenni és persze ezt a gyerekek ki is használják!
melcsi,
ne csodálkozz, ha a férjed szava erősebb! ez nálunk is így van, én rimánkodhatok, a férjemnek elég egyszer szigorúan szólnia és tényleg még kiabálnia sem kell, és megcsinálják a gyerekek, amit kér!

Hisztinél én vegyesen alkalmazok. Néha nem veszem figyelembe és el is felejtik, néha meg tényleg csak a szeretgetés hat. Ehhez viszont a férjemnek nincs érzéke, hogy mikor melyik. Szerintem a pasik nagyon nem bírják a hisztit.

KépKép
pompomlány
 
 


Hajni, lepény már van, csak a progitermelést a 12-14 héten veszi át teljesen, addig akinek progi hiánya van, kell hogy kapja kívülről. Kisebb bajt okoz, ha szeded, mintha nem szeded és kell. Én megmondtam a nőgyógyászomnak, hogy addig szedem, írja fel és kész. Nem vitatkozott. Sima lombiknál leállítják a 9. hét körül, sokaknak lesz is pecsételés, ami azért utalhat elégtelen progitermelésre, és hogy még a lepény nem vette át. De én nem vagyok orvos, nekem a 11. héten volt az egyik vetélésem, ha a fene fenét evett volna, akkor is szedtem volna a 12. hétig legalább. És én nagyon lassan csökkentettem, kb. 2 hét alatt hagytam el, azért lett 16. hét. De itt is van Bálint! :lol: Ja, mi volt a hülye spektrumos filmben?

Anda! Csap alá nekem is tetszik! :lol:

dkata
 
 


Pompi,
nem teszel fel új képet a gyerekekről, olyan rég láttuk őket!

Kata,
az volt benne, hogy a 12. hét utáni progeszeteron-pótlás a fiú magzatoknál okozhat húgycső-rendellenességet. Méghozzá úgy, hogy a húgycsőnyílás nem a hímvessző végére kerül, mint rendesen, hanem a húgycső alsó-középső részén lesz a kivezető szakasza! :shock: A százalék-arányokra már nem emlékszem, de ezt meg nem tudom kiverni a fejemből...
20140901102739
 
 


Hajni

én is használtam a 15. hétig az utrot, a vérzés miatt. a 13. héten kezdtem elhagyni, én nem úgy, ahogy a Kaáliban mondják, hanem napi eggyel kevesebbet. Na, ilyet nem is hallottam még, amit írtál a húgycsőnyílásról. van ilyen?
Gödre megyünk a Golf hotelbe, nagyon várom, csak az a baj, hogy csak megyünk meg jövünk. 2 éjszaka.

Pompi

a mamánál papánál nálunk is minden más van, mint velem, pl. a papa azonnal felkapja Olivért, ha megnyekken, mert mondjuk elesett (persze nem üti meg semmilyét) Engem ez már egyáltalán nem zavar, hálás vagyok minden percért, amit Olivérrel tud tölteni, s addig is tudok a dolgommal haladni.

Kép
zsuzsi73
 
 


zseboroszlán írta:Orsi!
Szuper és a dackorszak mettől meddig tart ált?

tankönyv szerint 3-5 éves korban van a dackorszak.

Hajni :D
a lepény azonnal a beágyazódás után kialakul, különben mi venné körbe a babát?
a 12. hét környékén veszi át a lepény a petefészkektől a progitermelési funkciót.

no, most megint darázsfészek lesz, amit írok, de mind1 :wink:
én nem értem, hogy miért, és hogyan lehet, hogy 1.5 évesre rácsapni. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ez az egy eszköz marad a szülő kezében. Mert egy 1.5 éves még nem fogja megérteni, hogy miért kapta, ezért azt sem fogja tudni, hogy hogy kerülje el.
Engem a 28 évem alatt egyszer sem ütöttek meg, lehet enélkül is gyereket nevelni.
Igen, én is elmondom, párszor (2-3szor max.), utána elhozom, odaviszem, megteszem, ami ahhoz kell, hogy előrefelé haladjunk, de nem gondolom, hogy attól, hogy megütöm bármit is nőne a szemükben a tekintélyem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

én se csaptam még Olivérre és soha nem is fogok. viszont az ismerőseim között, akiknek ilyen pici gyereke van, szinte mind rácsap a gyerek kezére, ha valami rosszat csinál, és a gyerek tudja is ettől, hogy azt nem szabad. Ennek ellenére nálam ez sosem lesz módszer.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
de ha elmondod, vagy elhúzod, akkor ugyanúgy megtanulja.
és nem azért nem csinálja a gyerek, mert megérti - 1 évesen :shock: - hogy azt nem szabad, hanem azért, mert arra rájön, hogy ha nem csinálja, akkor elkerüli a fájdalmat.
a kettő szerintem fényévekre van egymástól.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni, emléxem, írtad is... Megnyugtatlak, enyém Bálintnak rendes helyen van a húgycsőnyílás... gondolom Zsuzsiéknál is. :lol: Meg lehet, hogy kislányod lesz, és arról nem szólt a statisztika. (Egyébként valahogy rajta van a gyógyszer papírján, hogy az indokolatlan szedése miket okoz. Csak ugye honnan tudod, meddig indokolt? :shock: ) Én úgy tudom, a 12-14. héten veszi át a lepény a progitermelést teljesen, gondolom, ez se úgy megy, hogy "helló petefészek, ma 12 hetes a baba, átveszem a termelést", hanem fokozatosan. Ezért szedtem a 14. hétig rendesen. No meg nekem nem utro volt hanem duphaston, és ugye szájon át nem ugyanaz a hatékonyság.
Megyek sajtos rudat sütni... :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


progipótlás: azt szokták még mondani, hogy aki tovább szedi, váltson duphastonra, mert azt végig lehet :wink:
tudok olyan orvost, aki a 36. hétig adja, és elég nagy koponya nőgyógyászatban.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Melcsi,
jobbulást a gyerekeknek!

Wish,
nem lesz baj!Együttérzek veled a fekvés miatt,csak kórházba ne kelljen menned!

Zsuzsi,
2 éjszaka is szuper lesz,én irigy vagyok ezért is!

Hajni,
egyenlőre bízom a polgármesterben,hogy talál nekem vmi melót,nagyon nem keresgetek még,majd januárban,ha addig nem lesz semmi sem!
Én is a 14-15 hétig szedtem az utrót,ugyanis van szájon át szedhető fajtája is!(kukik renben vannak! :lol: )

Kata,Pompi,
ez a "csapalá " dolog tényleg nagyon bejött,tényleg megnyugtatja őket a hideg víz,megér egy próbát!

Bölcsiben ma minden renben volt,egész délelőtt nem voltam bent a csoportban!A g.nő mondta,hogy menjek haza,de én még azért 1 órán keresztül lestem őket,és amikor már tényleg biztos voltam abban,hogy nem hiányzom nekik,hazajöttem!
Annyira furcsa volt hazajönni az üres lakásba,majd magszakadt a szívem,de hamar feltaláltam magamat!Porszívóztam,a szekrényüket pakoltam,elraktam olyan játékokat,amikkel már nem játszanak,eltettem a homokozójátékokat, :oops:
Szóval volt egy kis időm olyan dolgokra,amik el voltak maradva,persze holnap folytatom! :wink:
Szépen megették az ebédet,de nem akartak ott aludni,holnap újra megpróbáljuk.

Andi
Kép
aanda
 
 


Aanda

én 2-szer voltam egyedül a lakásban, amióta Olivér megszületett. Nekem is furcsa volt, de én néha ezt el tudnám képzelni. Pár nap elteltével, ha már nem kell majd utolérni magadat a házimunkával, pakolással, biztosan arra is lesz időd, hogy leülj és pihenj.
Az én ikres barátnőm gyerekei is most lesznek 2 évesek, ha betöltik, mennek a bölcsibe, a barátnőm már visszaszámol, mert már nagyon ki van idegileg, nagyon rosszak a gyerekek.

Kép
zsuzsi73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: