Új privát üzeneted érkezett!

Pompi!
Az én példám: szintén utánam jönnek a WC-re, mindketten. Luku ruhástul a bilin, Emese pacsál addig, hátha generál átöltözés sikerül :shock: Vagy ketten pacsálnak :evil: Számitógépezni nagyjából ugy lehet, hogy mindketten a nyakamban a forgószékben, Luku próbál bőszen a támla tetejére mászni, ezért az egyik kezem a lábát markolássza. Esetleg valamelyik gyorsan kikapcsolja lent az egészet, ezért hosszukat irni képtelenség.
De: ma reggel Luku hozzányult a forró sütőajtóhoz, az egyik ujja nagyon fáj. Emese azonnal óvón rohant hozzá, magyarázta, hogy "nem szabad, meleg, egyszer én is megégettem", ölelte, puszilta, vigasztalta, és sajnálta : "szeeeeegééény Luku, fáj az ujja"
Na majd folytatom nyugisabb órában mert a fejemen ülnek

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Folyt.köv.
Körültekintő szervezéssel (pl alvásidő figyelembevétele) az idén már 2x eljutottam fodrászhoz, és több esetben egyedül mentem vásárolni! Vagy Emesével, aki már "nagy". Ha akarnám, már járhatna oviba, és majd fog is, januártól, de csak délig. Annak reményében, hogy megfogan az utolsó babám, és akkor azért mégiscsak könnyebb csak a kisebbel itthon...
Bár ez már nyilvánvaló Számotokra, de azért leirom, hogy nekem az anyaság az önmegvalósitó tevékenységem. Ugyanis itt "én vagyok a főnök" (ez már nem kizárólagos mostanában :shock: :shock: ), teret engedhetek kreativitásomnak, ötleteimmel kisérletezhetek, megcsillogtathatom szervezőkészségemet, diplomáciai érzékemet. Megfelelő mozgásszabadságom is biztositva van, nem kell egy helyben ülnöm, egypár óra odakint kiadós és változatos edzésnek is kiváló.Pedagógiai érzékemet is kibontakoztathatom, és mindennek tetejébe egész nap jártathatom a számat szabadon! Kell ennél több? :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Pompi

nekem a munka kapcsán jutott az eszembe, hogy régebben írtad, hogy Te szeretnél otthon maradni, amíg a GYES jár, és ez nálatok kb. 6 év. Ha ezt még most is így gondolod, és az igen mellett döntesz, akkor már a legkisebb is 4 éves lesz, s ugyan akkor kezdhetnéd a munkát. Tehát a munkába állás időpontját nem befolyásolná annyira, esetleg nehezebben találnál melót, de én azt se hiszem, hogy hárommal nehezebb, mint kettővel ez a téma.

Kép
zsuzsi73
 
 

 
 

Pompi!

Én példának leginkább azt tudnám felhozni neked, hogy egyszer tartottunk egy talit, ahol egyedül voltál a két gyerekkel. Az egyiket babakocsiban toltad, a másikat meg kézben hoztad. És mikor elváltunk én csak néztem apával együtt, hogy te ezt egyedül csinálod, ez igen.
Azt nem tudom milyen lehet hárommal, de azt sem, hogy milyen lehet eggyel. De nekem is vannak olyan időszakaim, amikor bőgve várom apát és mondom neki, hogy inkább bölcsöde és elmegyek dolgozni. Aztán másnap meg a kacagástól csorog a könnyem. Viszont már eljutottam, arra a szintre, hogy nem érzem úgy, ha nem én csinálok mindent akkor már rossz anya vagyok. Sőt van úgy hogy kisminkelem magam és rendesen felöltözöm, és vagyok olyan önző, hogy igenis elmegyek tornázni, ha ordítanak is.

katyerina
 
 


A mikulás pontosan mikor jön? 6.-án reggel már a kiscipőkben van a cucc?

és mit csináltok velük locspocs időben kint? Vagy nem mentek ki? Mi a múltkor kinn voltunk eső után és leginkább a pocsolyában ugráltak, valamint a víz elvezetőben pancsoltak. Nagyon élvezték és nagyokat sikongattak, én meg próbáltam komoly maradni és megmagyarázni, hogy a teletubbik és az angol gyerekek csak melegben ugrálnak a vízben... mi inkább nem megyün ki.

katyerina
 
 


Ha mi nem megyünk ki, megbolondulnak, különösen Emese. De ma egész nap esett, igy bent maradtunk :? Motorozni szoktunk, vagy sétálni, sajnos a játszótér, vagy az udvar ilyenkor használhatatlan. Ez a hét elég pocsék eddig ebből a szempontból, de a levegőn mozgás szerintem kell ahhoz hogy az alvás flottul menjen.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Erika,Kata,Katyerina,
köszi a linkeket!

Melcsi,
engem is érdekelne,hogy hol van Nagykarácsony!
A tortákat cukrászdából rendeltem,sajnos nem tudok ilyeneket sütni és időm sem lenne.
Megint annyira szépeket írtál!

Hajni,
Olivér "beszél"!De jó,örülök!Ne aggógj már annyira,enyémek 21 hósan kezdték,és most már olyan sokat beszélnek,hogy a bölcsiben is csak lesnek!

Pompi,
hát én sem jutok el fodrászhoz,csak évente 2x,amikor vágatok a végéből,de én festem be magamnak.Kozmetikushoz 3 havonta mennem kell,mert ragyás vagyok,de 1 hónappal előtte bejelentkezek,hogy tutira ne jöjjön közbe semmi sem!Sajnos én sem érzem magamat nőnek,és Apával is ritkán vagyunk együtt,mert a hullák vagyunk!A fogamzásgátlót is csak a hormonjaim miatt szedem,amúgy fölösleges lenne!Ha farmer van rajtam,akkor már "ki vagyok öltözve",90 %-ban szabadidőruhában vagyok!
Tudom,hogy nehéz ikrekkel az élet,de most annyira benne vagy az anyaságban!És mire a kicsi megszületne,az ikrek nagyok lennének,nem kéne babakocsi sem,ők tolnák a kistesót!

3.napunk:fél 8-ra mentünk,6-kor keltettem a bandát!Hát ez a korán kelés az egészben a legszarabb!
Fiúk szépen megitták pohárból a tejes kávét és kenyeret is ettek az asztalnál ülve!Nagy volt a csoportban a nyüzsi,de nem zavarta őket,és az sem,hogy 1-2 gyerek sírt.Játszottak,és nem veszekedtek senkivel sem.A cumi csak azért jutott az eszükbe,mert az egyik kisgyereknek volt,de nem adtam oda,és nem követelték!Kimentünk az udvarra,ahol sár volt,de ez senkit sem zavart,mert a gyerekek bölcsis játszós ruhában voltak,így tudtak motorozni,füvet nyírni,faleveleket söpörni!Engem beküldött a g.nő,de az ablakból néztem őket,és szuperül elvoltak.Erre megjelentek a kerítésnél az ökör anyósomék!!! :evil:
A g.nő hamar elküldte őket,és közölte,hogy legközelebb kerülővel menjenek!Szerencsére a fiúk nem vették ezt zokon,mert nem ragaszkodnak annyira hozzájuk! :lol: Már csak arra vagyok kíváncsi,hogy anyós bevallja-e ezt a baklövését nekünk,mert ők nem látták,hogy lesem a fiúkat az ablakból!
Az ebédet hazahoztuk,amit be is vágtak,fincsi volt nagyon!7-től alszanak,amúgy 8-tól szoktak!
Holnap megpróbálunk ott ebédelni!
2 hétre bezár a bölcsi,úgyhogy fosok,hogy előlről kezdhetjük majd az egészet!

Andi
Kép
aanda
 
 


Pompi!
Elárulom nálunk is a wc-be van mind a kettő ha én megyek. Olyannyira ha apa itthon van azért megpróbálom őket kicsukni de ahogy becsukom az ajtót mind a ketten üvöltenek (nem tudom mit gondolnak hova tűnök onnan). Sőt mindenhova jönnek utánam ahogy mondod ha csak két métert elmegyek már anya ... sokszor poénkodom is hogy nem vágták el a köldökzsinort. Ha másra hagyom őket mert dolgom van akkor elvannak időnként hiányolnak.
Nőiesség.... hát én sem érzem magam annak kevesett vagyunk úgy mi is együtt de ettől függetlenül ha megyünk valahova a gyerekekkel napközben gyorsan felkapok valamit nem varriálok. Fordász kozmetik a... azért eljutok.

Lehet én sem leszek népszerű és majd mint annak idején mikor a három baba a pocakomban volt kaptam egy csak olvasó üzemmodban lévő embertől fejmosást most is megkapom de akkor is leírom

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nekem van egy barátnőm akinek volt két gyereke egy hét éves egy öt és akart még egyet hát a harmadik duplán jött így most van négy gyereke. Ok szép a nagy család meg minden de rajta látom azt hogy ő már szinte tényleg csak a gyerekeinek él kávzi alig van ideje magára akkor meg inkább alszik. Neki sem sok segítsége van szóval ilyenkor én is mindig azt mondom lehet elég nekem a két gyerek így azért egy idő után jut magamra is idő.....

Ugyanakkor azt én is állíthatom neked mire ez a kismanó megszületne addigra azért sokat nőnek az ikrek. mi pl. már babakocsit nem is használunk eljönnek a lábukon szépen ehhez szoktak.

Nehéz döntés de bárhogy döntesz a legjobb lesz nektek. :)

Andi!
Fúú anyósodék nem semmik. Ügyesen veszik az akadályokat nagyon . :)
Reméljük a két hét szünet nem zavarja meg őket.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok a zavarásért, én a Kistarcsa – Flór Ferenc Kórház topikba írogatok, van egy 20 hónapos kisfiam, Márk, és szeretném a segítségeteket kérni!
A szakdolgozatomat egyedülálló anyák nevelési stílusának vizsgálatából írom, és ehhez szeretném a segítségeteket kérni. 3 kérdőív kitöltéséről lenne szó, ami tudom, nem kevés, de nagyon hálás lennék érte. Aki kitölti a kérdőívet, és érdekli a téma, szívesen elküldöm a kutatásom eredményeit, amint elkészülök a szakdolgozattal.

A kérdéscsomag innen letölthető:
http://www.sendspace.com/file/cejrie

A válaszokat a szantre@index.hu email címre várom.


Segítségeteket hálásan köszönöm!
Üdv: Szántai Réka

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Andi,
Nagyon szépen haladtok a beszoktatással. Hány gyerkőc van a csoportban? Vannak pici babák is?

Pompi,
Tök jó, hogy ilyen a viszonyod a dokiddal. Te hol szültél? Nekem Katyerina példája tetszett. :wink:

Katyerina,
Igen, 6án reggelre osztja szét a Mikulás a csomagjait. :)

Mi már ma is találkoztunk vele, most voltunk a céges Mikinél. Balu nagyon édes volt, figyelte a műsort és énekelt, kiabált a nagyobb gyerekekkel, csak egy kis fáziskéséssel. Akkor volt csak gond, amikor fél méternél közelebb kellett volna menni a Télapóhoz, olyan nagyon azért nem tetszett neki. :D

Kép
bandika
 
 


Bocs, az kimaradt, hogy a kontrollcsoporthoz házasságban ill. párkapcsolatban élő anyukák válaszait is szeretettel várom.

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Szia Szantre!
Szerintem közülünk senki nem egyedülálló szerencsére. Másképp szivesen segitenék :D
Andi!
Anyósék :? Tényleg kiváncsi vagyok, bevállalják-e.
Nagykarácsony- szerintem tartalmas program. Dunaföldvár- Előszállás (Cece felé vezető uton)-Nagykarácsony, egész jó a közlekedés. Be lehet menni a Mikulás házába, szép piros kicsi házikó. Miku ott ül a dolgozószobájában, elmeséli mennyire készül, mit kell csinálni a gyerekeknek (szófogadás, csizmatisztitás), látható a távcső, a nagy könyv, egy szekrény tele levéllel, egy sarokban pedig néhány virgács mutatóba. Az udvaron egy szép nagy területen élnek a szarvasok, jelenleg 6 db. Van szánja is, meg lehet csodálni, fel lehet ülni rá. A faluban van egy játszóház, minden korosztály számára megfelelő játékokkal, ez a Mikulás ház belépőjével látogatható. Hétvégente szabadtéri Betlehemet is lehet látni. Hétévégn sajnos hosszu a sor (tavaly kb 1 órát álltunk), hétközben csoportok miatt lehet várakozás, de mi pl. azonnal bejutottunk, a csoport szerencsére utánunk érkezett. Van honlapjuk is, mikulasfalva.com ha jól emlékszem. Érdemes elmenni, főleg igy 2 év körül, azért Luku pl. még nem tudja hova tenni, de tavaly Emese 2 éves volt, és már nagyon megragadta. Ezeket a naiv éveket érdemes kihasználni, mesét szőni köré, igaz mikor kiderül az igazság, akkor koppan ugyan, de anno Máté pl. megértette, hogy a kisgyereknek milyen fontos a mese, és azért mondják a felnőttek. Addig viszont jónéhány év van még.
Zsebi!
Az a baj, hogy "az alig van ideje magára" piszok gyorsan elmulik, mondhatni hogy kb 14 év, és akkor mondjuk valaki még csak 35-40 éves, aztán ülnek otthon ketten az urával a gyerek meg megy jobbra-balra. Ezért én nagyon örülök, hogy nekem igy hozta az élet ezeket a babákat, ki is számoltam hogy Dezső már nyugdijas lesz mire mi szusszanhatunk kicsit, de roppant élvezzük! Ha Ők nem lennének, mi már nyugodtan járhatnánk a Kanári szigetekre, vagy wellnesselni havonta kettesben, bezzeg most leshetem hogy melyik szállodában van bababarát szolgáltatás :lol: És mindenki megnéz minket ezzel a két kis csöppséggel! :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Ja, még azt akartam, hogy nekem nem is a fodrász, kozmetikus hiányzik, inkább a színház és egyéb esti programok. :? A múlt heti színházasdi is elmaradt, pedig már úgy vártam. Meg az lenne jó, ha apával együtt tudnánk menni. Ha lenne a közelben nagyi, akkor talán már bevállaltuk volna, de nincs. :roll:

Kép
bandika
 
 


Melcsi!
Ebben tökéletesen igazad van én is szeretnék egy harmadikat. :) :) :) De néha már unatkozni is jó lenne :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szantre a fárszt hozta rám hogy máris ránk ír valaki hogy ez meg az .... :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Csajok,
Annyira kedvesek vagytok, hogy ilyen óvatosan fogalmaztok. Látom mindenkin az igazi jószándékot! Jaj, nagyon rendik vagytok, köszönöm!

Kata,
Én is az évi 1x-i fodrászhoz ragaszkodom ám annyira!
Az mondjuk egy kicsit zavar, hogy a karom lassan szőrösebb, mint a férjemé! :oops: :oops: :oops:
Ma kaptam egy szimpi csajtól tel.számot, ha babysitterre lenne szükség.
Most már csak a porszívózásra kéne rávenni magam, vagy valakit!
Bölcsi-ügyben tényleg szét kéne néznem. Szerintetek csak közvetlenül a bölcsikben érdemes érdeklődni? Telefonon lehet?

Hajni,
Gratula az áttöréshez! Nálunk is kaka a kakas, a kukásautó, a kakaó!
Erőtlenség: nekem múlt héten volt. Most már a róka is csak este jelentkezik, de tegnap pl. nem vettem be a Gravidát és nem volt semmi bajom! Te mit szedsz? (mert én pont azért nem Elevitet vettem, mert úgy emlékeztem, hogy attól voltam rosszul... na mindegy!)

Emma,
Tényleg nem befolyásol a kép, úgy érzem! Kicsit nosztalgiával gondolok az előző terhességemre, hogy milyen szép volt, de tudom, hogy ez már egy másik, egész más helyzetben. És hát az elérzékenyülésre nem lehet alapozni! Ha bevállalom, akkor jól kell tudnom csinálni, nincs utólagos fellebbezés, ugyebár. Észnél kell lenni!
Köszi a szép példát!

Melcsi,
Anyaság, mint önmegvalósítás – ez gyönyörűen hangzik! Irigyellek érte! Én nem érzem annyira a visszacsatolást. Kiborulok attól, mikor abszolút nem figyelnek rám, és mindent százszor kell elmondani, és attól is, mikor lógnak rajtam és csak nyűglődnek. Az, hogy egyébként milyen édesek a gyerekeim, azt a Jóisten (vagy inkább a maguk) érdemének gondolom és nem az enyémnek. Na jó, talán még Krizsa doki keze is benne lehet a dologban!
Jól hangzik Mikulásfalva!

Zsuzsi,
Sajna az otthonmaradás 6 évig kényszer, mivel szemét volt a mh-em, és egyelőre ezt a menedéket találtam. De sajnos ez ugye nem végleges megoldás. Így is, úgyis munkát kell majd keresnem!

Katyerina,
Elmenés: de jó! Én így még csak kb. a fürdőszobáig jutottam, de nagyon irigyellek, és nagyon szeretnék én is visszatérni a fitnessbe!
Utólagos elismerés a taliról: nagyon köszönöm! Járunk most tornázni, és ott mondjuk tényleg érzem, hogy tök jó, hogy meg tudom oldani kettővel is, amit mások csak eggyel! Mondjuk kicsit félek, hogy a 3 már lehet, hogy kicsit átbillenne a szerencsétlenkedés kategóriájába és nem segítőkészséget váltana ki az emberekből, hanem sajnálatot.

Aanda,
A babakocsi-használat mellőzése nálunk egy kicsit necces, mert mindig egyik pillanatról a másikra fáradnak el úgy, hogy csak állnak és vonyítanak. Vagy fél év múlva már ez sem lesz?
Örülök, hogy ilyen szépen alakul a bölcsi! Anyós: hm… :evil:

Bandika:
színház: ne is mondd! Nagyon nehezen szántam rá magam anno a Társulat István, a királyára a BS-ben, de engem is meglepett, hogy az mennyire feltöltött! Most a hét kult. eseménye számomra a Megasztár a TV-ben. Persze minden szombat este egyszercsak felcsattanok, hogy „nem igaz, h egy műsort akarok nézni egy héten és még azt se lehet!” Meg éjjel 2-ig a neten hallgatok zenéket, mikor már végre mindenki alszik. Ez most nekem a kikapcs.!

Zsebi-frász:
Külön aranyos, hogy így aggódtál Szantre miatt! Nekem is megdobbant a szívem! Egyébként mikor nagyon magam alatt voltam, akkor nekiálltam az „Egyedül maradtam terhesen” topicot olvasgatni. Na, hát az a nem semmi!
Sajnos három gyerekes család ismerősöm nekem is csak olyan van, aki negatív példa. Az egyik egy oszt.társam, aki folyton idegbajos, a másik egy nő a játszótérről, aki meg ilyen halál fásult! A gyereke meg igazi idióta (a kicsi, a nagyobbak most oviban vagy suliban vannak).

Na kéne valami pozitív végszó…

Mindenesetre meghatóan aranyosak voltatok, és ezt köszönöm!

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi :)
Eddig csak olvasgattam szemét módon, de most egy pozitív példa:
Egy ismerősöm, szintén lombik, ikrek, (fiú-lány) aztán kopogtatott a spontán kistesó. Ő is gondolkodott, mert az ő férje is sokat dolgozik, nagyobbrészt neki kell a gyerekeket ellátni. Aztán kisfiú született. A "nagyok" istápolják a kicsit, besegítenek. Igaz, neki van segítsége, heti egy napot dolgozik, ekkor az anyukája vigyáz a gyerekre/gyerekekre.

Néha úgy szeretnék én is egyedül lenni. Csak egy kicsit :roll: Pedig nekem csak egy van... :wink:

Kép
petyaanya
 
 


Na eszembe jutott még valami példa! Van a zenebölcsiben egy csaj, akinél fordított a felállás, egy baba után jöttek az ikrek. Egyedül jön mindig, bár a kisfiú nagyobb, szerintem 2,5- 3 év van köztük. Mondta a csaj, hogy a kisfiúnak kicsit rosszabb, mert a picik lekötik minden idejét, ő meg már elég nagy, hogy kvázi " el van egyedül", de óvodába azért nem volt hajlandó menni, így 3 gyerekkel van otthon.

Nőiesség? miért álltok így hozzá? Én nagyon nőiesnek érzem most magam! Szerintem tök jó lett az alakom, főleg, hogy tornázom és nagyon büszke vagyok magamra, hogy 2 gyerekes mindjárt 30 éves anyuka vagyok. És elhiszem a férjemnek, hogy jól nézek ki.
Átválogattam a ruhatáramat, kényelmes farmer, felsők, hogy ne mindig kinyúlt melegítőbe legyek itthon. Apával felváltva járunk bevásárolni, így nekem az is kikapcsolódás. Az anyaság sok lemondással jár, főleg, hogy én egy bulizós csaj voltem, de szerintem mártírnak nem kell lenni. Egy kicsit hozzáállás kérdése... Én terhesnek is tök szépnek éreztem magam, pedig most nézve a képeket felpuffadt, vizes testtel, elég viccesen néztem ki. J és a csúnya a mellem válságon is túl vagyok! :)

katyerina
 
 


Bébiszitter szerintem 3 gyerek mellé baromira kell, ha nagymama nem fogható be heti 2-3x legalább. Én úgy is kerestem, hogy nekem kettő lesz. Mondjuk az a vicc, hogy még mindig nem jött 1x sem, mert azt meg olyan furinak tartom, hogy itt legyünk 1 gyerekre ketten... De hát muszáj elkezdeni mostanában, hogy tavaszra ne legyen gond.

Fodrásznál tegnap voltam! Nyáron utoljára... Pont mondtam a férjemnek, hogy így igazán látványos a dolog :D Ha havonta mennék, kutyának nem tűnne fel.... Színezni magamnak színezem...
Kozmetikushoz 2-3 havonta jutok el, jeti vagyok én is addigra, mert borotválni nem akarom a szőrt, de képzelhetitek milyen dzsumbuj vagyok addigra...
Viszont minden nap felöltözöm, na nem elegánsba, de vmi kordbársonynaci, vagy farmer + normál pulcsi, mert sétálni nem megyek maciban...

Egy a mák: férjem így is kíván, és ettől baromira nőnek érzem magam :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Pompi, Emma,
én mindig utáltam a kozmetikust, nekem csak csúnyább volt utána a bőröm. A gyantászást meg magamnak intézem, amikor kell! 10ezer körül van a gyantagép, a patron nemtom mennyi, de nem egy nagy tétel, gyantacsík, olaj se, úgyhogy tök egyszerűen akkor gyantázok, amikor kell! Leginkább esete, ha Olivér elaludt. :D De tényleg, ezért miért kell kozmetikushoz menni?
A fodrásszal szerencsénk van: egy nagyon ügyes költözött a szemközti lakásba, úgyhogy csak átkopog, hogy menhetünk. Persze apának addig otthon kell lenni, de mivel lemondtam még terhesen a festésről, agy csak 3/4 óra kb. Festeni vagy színezni hogy tudtok egyedül? Most még nem gáz, de már van néhány ősz hajszálam...

Nőiesség: apának tetszem, ki is tudja mutatni. Viszont hiányolja, hogy én már nem annyira, mint Olivér előtt. Sajnos ebben tök igaza van, de nem sikerül tenni ellene. :( Szex nálunk igencsak mutatóban, no persze nem apa miatt. Most meg indok is van rá, ugye a 12. hétig minimum, nehogy baj legyen... :roll: Szegény apa!

Kata,
nem küldöd a képeket!

Anda,
tök ügyesek a fiúk, úgy tűnik tényleg nem egy nagy kínzás nekik a bölcsi! :lol:

Melcsi,
köszi az útbaigazítást!
20140901102739
 
 


Pompi!
Miért gondolod, hogy a kicsikéid nem Tőled ilyen aranyosak??? Igenis, a Te szereped a legfontosabb az életükben, MINDENT Tőled lesnek el egyelőre, ha Rájuk nézel, tükörbe nézel. Legyél büszke Magadra, hogy kedvesek, értelmesek, hiszen ha nem törődnél Velük megfelelően, az meglátszana Rajtuk, a viselkedésükön, a tevékenységükön. Fóleg majd ha beszélnek már, visszhangként fogod hallani a Te hanghordozásodat, kifejezéseidet. Vagy nézd meg majd, ahogy Nóri pl. babázik, ringat, a tükörképeid Ők!
Nőiesség- én is kordnaciban vagyok, mackóban sosem járok, szép is lenne, igy is akkorának látszom! De: engem is kiván szerencsére az uram elég rendesen, persze már nekem se megy olyan könnyen mint a kicsik előtt, de már javulok. :wink: Én amugy nem érzem magam "kevésbé nőiesnek", mikor mi utcára megyünk, minket mindenki megcsodál, főleg mióta megvettem a piros kordét és ül benne a két kis törpe. Mi ez, ha nem a nőiség dicsérete? Még valami, lányos anyukák, a kislányok tőlünk lesik el a nőiség fortélyait, a példáink meghatározók lesznek számukra, ugyhogy adnunk kell magunkra! Szivacsként viselkednek, most talán fel sem tünik, de mindent raktároznak, és a megfleleő időben előveszik majd!!!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok :)

Pompi :)
Látod pl a wc effektus mindenkinél játszik :D Nálunk is persze. Addig dörömböl az ajtón, amíg benn vagyok, pár centi és feléri a kilincset, onnantól annyi a viszonyagos elvonulásnak is.
Elmondom, hogy Balázs a földhözvereve hisztizik minden egyes alkalommal, amikor nem a megszokott ruhadarabjait adom rá. Pl kinövi a cipőjét, akkor egy hétig hiszti, hogy az új cipő nem az övé. De ez van amikor kabátot cserélünk, vagy nadrágot, pedig ez utóbbi legalább hetente megtörténik. Hisztizik, mindenért, ami nem tetszik neki, vagy eltér a megszokottól, pl nem megyünk be a boltba kenyeret venni. Otthon, utcán egyre megy. Szóval ez életkori sajátosság. És persze semmi veszélyérzete nincs, néha szívbajt kapok, hogy miket csinál.
Senki nem fogja azt mondani, hogy ugyan már királylány, meglátod hárommal mennyivel könnyebb lesz, mert ez nyilvánvalóan nem így van. Én azért örülök a második babának, mert amellett, hogy tudom, hogy ki leszek purcanva egy jó fél évig, tudom azt is, hogy mennyire imádnivaló Balázs és minden időnkénti bosszúságom ellenére alapvetően csupa jó és pozitív dologgal töltötte meg az életemet. Bevallom őszintén, hogy ha visszamentünk volna lombikozni és drukkoltam volna magamnak az ikrekért, mivel szeretnék több gyereket, de a korom miatt nem biztos, hogy egy harmadik is be fog férni. Aztán persze ki tudja :)
Szóval minden szívás és nehézség ellenére én arra koncentrálok, hogy mennyi örömöt adott már Balázs is és fog adni a második gyerek is.
De példának tudom mondani a nagymamámat, akinek kilenc gyereke volt és a nagyapám nem éppen a segítőkésségéről volt híres. Megoldotta és csodálatos anya és nagymama volt szerintem.
Szóval ha a baba mellett döntesz, akkor menni fog minden, csak fáradt leszel, mint eddig is ;)
A hivatás megtalálása meg szerintem nem azon múlik, hogy hány gyerek mellől mész dolgozni, hanem elösször neked kellene tudni, hogy mit szeretnál csinálni.
A nöiesség... nos igen. Én soha nem voltam olyan aki túl sokat foglalkizik ezen a téren magával, úgyhogy kb annyiszor jutok el most is fodrászhoz, mint elötte ;) De én jól érzem magam így, nekem inkább az a magánidő hiányzik, amikor 3-4 órán keresztül azzal foglalkozom, amivel csak akarok. Erre mostanában kevesebb alkalom van, mondhatni nem is tudom volt-e ilyen. 1-2 órára el tudok szakadni, de pl a moziban is, ha nem túl jó a film, közben arra gondolok, hogy remélem Balázs jól alszik :D

És a tegnapi este nagy híre: Dobog a szive :D
Ezt nagyon kalandosan tudtam, meg és nem szeretném ha megint így kellene dokihoz mennem. Ugyanis Balázs szerda este elesett a folyosón, jól odacsapta a buciját, majd egy óráva később kihányta a vacsorát. Persze kórház, ahol benn is fogták megfigyelésre, de szerencsére a röntgenen nem látszott semmi. Tegnap megnézte szemész és neurologus és ők is mindent rendben találtak, úgyhogy ma haza is engedték. Na de tegnap este mikor elmentem wc-re látom, hogy elég véres a betét. Na egyből leszartam a kórházi szabályzatot és lefeküdtem a Balázs melletti üres ágyra és persze bőgtem. Kérdezi a nővérke, hogy mi a baj, mondom, erre mondta, hogy azonnal orvoshoz kellene mennem. Mondom honnan a túróból kerítsek így este orvost egy gyererekkórházban. Erre felhívta nekem az Istvánban a nőgyógyászatot (Heim Pálban voltunk és az István velük szemben van) , hogy átmehetek-e, és persze igen. Ott meg egy nagyon kedves dokinéni megvizsgált, egy nagyon kedves dokibácsi meg megultrahagozott és megnyugtattak, hogy nem látnak semmi bajt, ami oka lenne a vérzésnek, pihengessek és ne stresszeljek. Azóta is jön néha egy kis cucc, de már kevesebb én meg pihenek ezerrel.
Azért amikor láttam, hogy dobog a szíve, akkor nagyon megnyugodtam egyből. Az UH alapján 6+5 a baba, ami peteérésemhez stimmel is, majd csak azt kell hogy elhiggye a dokim, hogy az nekem nem félidőben volt, hanem egy héttel késöbb. Lehet hogy az egyszerűség kedvéért, egy héttel későbbire fogom mondani ezentúl a mensimet.

wish
 
 


Wish
nagyon örülök a dobogó szivecskének! És ha vérzés van, akkor tényleg próbálj ne emelgetni, és nagyon vigyázz!
Hú, ijesztő lehetett, ami Balázzsal történt!
Abszolút ne foglalkozz ezzel a peteérés- dologgal! Nekem is kb 5 nappal később volt a fogantatás, mint a 14. nap, de erre a doki a 2. uh után rájött magától is
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára emma1976 2008.12.05 19:54-kor.

Kép
Kép
emma1976
 
 


melcsi1967 írta:Még valami, lányos anyukák, a kislányok tőlünk lesik el a nőiség fortélyait, a példáink meghatározók lesznek számukra, ugyhogy adnunk kell magunkra!

erre ennyi hozzászólásom lenne.
(11 hós korában készült a kép, sk. csinálta)

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wish :D
gratulálok a szívdobogáshoz! Nagyon jó fej volt a nővérke!!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :lol: :lol:
Na de volt is kitől ellesnie! :lol: :lol:

Wish!

Gratula a dobogó szivecskéhez! :)

katyerina
 
 


Bandika,
14 gyerek van 3 gondozónőre a csoportban,de még 2-en jönni fognak később.A másik csop.-ban 10 gyerekre van 2 g.nő!20 hós a legkisebb,3 éves a legnagyobb.

Melcsi,
anyós bevallotta a sztorit a férjemnek,és ráadásul még ő is megmondta neki a frankót,úgyhogy égett a feje rendesen! :lol:
Köszi az infót Nagykarácsonyról,de talán jövőre elmegyünk,mert nehezen bírnának ki ilyen hosszú utat!

Hajni,
én 1000 éve epilátort használok,ezért tuti nem mennék el kozmetikushoz!Egyedül úgy festem be a hajamat,hogy tök egyszerűen csak a kesztyűvel és az ujjaimmal felkenem a festéket,és úgy oszlatom el,mintha hajat mosnék.Teljesen egyenletesen befogja,pedig sok hajam van!

Wish,
örülök,hogy Balázsnak nem lett komolyabb baja!Gratulálok a dobogó szívecskéhez!

4.napunk:fél 8-tól délig voltunk,fiúk már ott is ebédeltek!Délelőtt másfél órára kimentem a csoportból,ami nem volt egy egyszerű dolog,de a g.nő gyorsan elterelte a figyelmüket vmi játékkal és énekkel.2x kerestek közben.Mikor visszamentem,Arnika elkezdett sírni,majdnem én is,de hamar megnyugtattam,persze utána már le sem vette a szemét rólam.Márk játszott tovább.Na de itthon!!!
Arni olyan hisztit csapott,hogy csak lestem,még csapkodott is!Márk a fáradságtól volt hisztis,sokat volt kézben!Mostanában azt mondják:"anya,elölés!!!"Fel kell vennem őket,és megölelnek,néha még azt is mondják,hogy "szerelek"!
Tegnap fél éjszaka náluk aludtam,és szerintem ma sem lesz másként,mert sokszor megébrednek,gondolom így dolgozzák fel az eseményeket!3/7-től alszanak!

Orsi,
Fiúkkal simán ment minden?Hányadik napon aludtak ott?
Mert mi hétfőn már megpróbáljuk! :wink:

Andi
Kép
aanda
 
 


Pompi!
Szerintem nagyon sokat jelent fél év még ekkora gyerekeknél. Én tavasszal biztos eladom a kocsinkat mert augusztus óta ha kétszer használtam sokat mondok. :) De nyilván ez szoktatás kérdése is amihez szoktatod őket. Kis távokkal kezdtük és SOHA nincs kézbe vétel ha bepróbálkozik elterelem a figyelmét eddig bejött nem tudok se egy gyereket cipelni a másik kezét fogni kénytelenek jönni.

Wish!
Nem gyenge a sztory, de örülök hogy jó a vége.

Andi!
Sajnálom hogy azért vannak bökkenők a bölcsi terén de talán ez a normális, mármint hogy azért lecseng nekik pár nap után hogy ja ez már megváltoztathatatlna nem csak jó ide jönni játszani vége annak hogy anyával otthon vagyunk... szóval nekik sem könnyű de ügyesek. Mikor próbáltok ott aludni?

Katyerina!
Egyszerűen nyilván az én "lustaságom is" de mikor ide megyünk le a boltba nekem egyszerűbb a szabcsi gatyámba menni sportcipőben mint varriálni. Elég a két törpöt álandóan öltöztetni. De ma pl. voltunk mikuli ünnepségen azért kitettem magamért. Nekem a cicifóbiám még nem múlt el meg nem tudom talán nekem kéne máshogy állni dolgokhoz...

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Írtam egy csomót, oszt becsuktam az ablakot.... :twisted: No, akkor csak annyi, hogy:
Wish, szegény Balázs, jó, hogy nem történt komoly baja, szívhang szuper!
Bandika! Színház nekem is hiányzik, most Ádám jár, épp a múlt héten mostam ki a bérletét. :lol: Most má' tiszta, de nincs rajta betű, így most nem tudja, hol ül és mikor.
Én olvasok, mert mióta nem kell tanulnom, időmilliomos lettem.
Orsi, Lili szuper nőci, mint azannnnya. :lol:
Hajni, képek, tudom, hogy nem ezt kérted, csak hogy bizonyítsam tényleg meg vagyok táltosodva tanulás nélkül:
Mai remekműveim:
Kép Kép

Csigák, kakaósak:
Kép Kép
Kép

És Bálint, a kis Einstein, és tévézés közben:

Kép
Kép
Kép

dkata
 
 


Kata!
Azta, ez jól néz ki!!!
Miért is hittem azt, h Bálintnak végül új szemüvege lett?

Orsi,
először azt hittem, Lili sk fűzte fel a gyöngyöket :o

KépKép
lili73
 
 


Kata!
Szuper a fiad. A sütik meg nyamika :) :) :)

Lili!
Mindjárt itt az első szülinap :) :)

Orsi!
hiába anyja lánya :):):)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Pompi,
a vitaminra elfelejtettem reagálni: én elég kocka vagyok, úgyhogy ha vmi egyszer bevált, akkor azt használom legközelebb is. Szemeztem már a Gravidával, de vmiért mindig az elevitet veszem meg. :?

Zsebi,
Te tömegközlekedsz is a gyerekekkel?:shock: Én nem is tudom mikorra elképzelni, hogy majd babakocsi nélkül villamosozunk meg buszozunk! Hogy teszel fel egyszerre kettőt azokon a magas lépcsőkön? Vagy csak sétáltok?

Kata,
Bálint olyan ügyes, hogy simán hordja a szemüvegét, nagyon vagány benne! :D Ezeket a kajás képeket kár, hogy föltetted, a kakaós csigákat egyszerűen mindig meg kell, hogy nézzem, és annyira beleharapnék, megőrülök tőle! :oops: :lol:

Wish,
szép kis történet! :shock: Milyen felelősségteljesek vagytok, hogy elvittétek Balázst a kórházba, egy csomóan nem vitték volna, így se, hogy hányt! Milyen volt ott aludni? Milyen volt a kórház? Én eddig csak rosszat hallottam róla mindenkitől, hogy részegek a dokik, aggastyánok, leszarnak minden gyerekekt, ha nem kapnak pénzt, ilyesmiket! :twisted: És ezeket mind ott járt anyukáktól... Gratulálok a szívhanghoz! :D Most akkor mégse vagyunk egyidősek? Vagy hogy számolod?

Egy mai fotó a pocakról... És este még nagyobb! :lol:
Kép
20140901102739
 
 


Hajni

de csini, ez már nagyon jól látszik :D

Orsi

Lili igazi csajszi ebben a nyakláncban. Te sminkeled magad? Ezt azért kérdezem, mert a keresztlányom anyja minden reggel kisminkeli magát, a keresztlányom már 5 évesen állt oda, hogy őt is sminkelje ki.

Kata

nagyon cuki Bálint, annyira jó ez a szemüveg, nem tudom mi bajod volt vele :D
a sütik - hát, Te is kedvet csináltál nekem, meggyes lepényt csináltam.
Tényleg erről jut eszembe, milyen olajsütőt érdemes venni? Csak krumplit sütnék benne, semmi mást. A brassói a kedvencem, de nem szeretem a krumplit 3 adagban másfél órán keresztül sütni (ma délben ezt csináltam), olajsütőm pedig nincs még.

Wish

gratulálok a dobogó szivecskéhez.

teszek fel egy játszóházas képet.
Kép

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni!
Gyönyörű a pocakod. És már milyen hamar kezd gömbölyödni.

Igen tömegközlekedek is velük muszáj nagy úr. :) :) De imádják is. Hát a buszra úgy szállunk fel hogy az egyiket felteszem aztán visszalépek a másikért és ennyi. Lefelé úgyan így de nagyon ritka hogy valaki ne segítsen természetesen általában nők de vagy a másodikat már adják is fel vagy aki fent van azt fogják addig szóval mindig megoldom a dolgokat.
Most pénteken mikulás ünnepségen voltunk a Jászaira kellett bemenni BKV-val újpestről úgyhogy most volt busz metro villamos :)
Muszáj volt hamar ráálni a babakocsi nélküliségre mert egyszerűen a kettő már olyan nehéz volt hogy semmire nem tudtam feltenni még úgy sem ha segítettek....

Zsuzsi!
Tünemény a kisfiad. Nekünk is ilyen "játéktelefonunk" van. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kata,Zsuzsi,
fiaitok cukik!

Hajni,
szép pocak!

Holnap nem megyünk bölcsibe,mert betegek a fiúk! :cry:
Márk tegnap egész nap lázas volt,Arni meg ma,de egyéb tünet nincsen szerencsére!Állítólag vmi vírus,de orvoshoz nem kell mennünk és ki sem jön,mert úgysem tudna mit mondani.

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni :D
csini a pocak :D

Zsuzsi :D
szoktam sminkelni magam, bár akkor ált. egyedül vagyok a fürdőben.
olajsütőből a lidliben szokott olyan lenni, amit totál szét lehet szedni, a fűtőszálon kívül minden mosogatógépben elmosható. Én egy olyanra hajtok, anyunak van, és nagyon szimpatikus.
Édes a fiad!

Andi :D
Neked meg nem válaszoltam :oops: A fiúk kb. 1-2 hét után aludtak ott először, de aludhattak volna korábban is, csak nem volt rá szükség. Lili 1.5 hónap után.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

És nem tudod véletlenül, hogy a lidlisben mennyi krumpli fér el? gondolom ez nem állandó termék, majd én is lesem ezután.

Aanda

szegény fiúk. adsz nekik valamit?
Mi pénteken mikulás ünnepségen voltunk a játszóházban és most Olivér is taknyos. sok gyerek volt, lehet, hogy ott kapott el valamit.

Zsebi

ügyes vagy nagyon, hogy így tudsz velük közlekedni. nekem sokszor Olivér is kihívás egyedül, amikor közlekedünk. hetek óta mi is babakocsi nélkül közlekedünk, nem hajlandó beleülni, pedig még csak 16 hónapos. én azt hittem, legalább 2 éves koráig eltologatom.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
nem tudom... talán 1 kg fagyasztott... de ez csak tipp, csak messziről láttam :)
szezonálisan szokott lenni, de már többször volt. 8e Ft körül van.
és tényleg nagyon praktikus, hogy abszolút szétszedhető.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszönöm a pocakdicséreteket! :D Igaziból kicsit úgy nézek ki, mint egy jóllakott teltkarcsú anyuka!:lol: (Ami nincs is messze az igazságtól sajna... :( )

Zsebi,
most komolyan, minden elismerésem! A gyerekeknek meg főleg! Én ehhez túl lusta, túl kényelmes, meg túl esetlen vagyok - tuti leejteném, kiborítanám, elcsúsznék, leesnék...stb. 8) :lol:

Zsuzsi,
vagány kiskrapek! :D Én olyan olajsütőről hallottam, hogy jó, ami forgókosaras. Ferdén van benne a kosár, és így feleannyi olajat szív magába a krumpli. De nem próbáltam...:oops:

Anda,
jobbulást a fiúknak!

Orsi,
Te adsz vmi vitamint a fiúknak vagy Lilinek?
20140901102739
 
 


Sziasztok.Egy-két kép erejéig...

Ilyen volt:

Kép

Buli:
A tortába bekaharapott, mindig harapott egy-egy falatot a krémből, habból, az egyik képen a fognyomok, a piskótát meg kiköpte.Ajándékok 2 képen vannak.

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép

Egy jó kép az ikeából:
Kép

Télapó:

Kép
Vendég
 


:) Boldog szülinapot Neki!
Szuper a torta!!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hunci,
boldog szülinapot Hunornak! Nagyon nagyfiú lett! :D Nekem is a tortásak tetszenek a legjobban! Hány napig ettétek? :lol:
20140901102739
 
 


Hajni :D
a fiúk már kapnak, Máté a bérest szereti, Levi meg a DMes gumimacikat. Lili nem kap egyelőre semmit.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni, a szülinap tegnap volt, a buli ma, most meg a szomszédoknak viszi a férjem a tortát és még mindig van :lol:
Vendég
 


Hajni :)
Azért fejbeverés+hányás együtt nekemis agyrázkódás gyanú volt, gondoltam jobb félni,mint megijedni, inkábbb nézze meg orvos is, mint hogy baj legyen. A kórházban a nővéreknagyon kedvesekvoltak,és jvarészt az orvosok is, kivéve a röntgenes nőt, meg a szemészt. A gáz az az, hogy max a földön tudsz aludni,ha viszel be magadnak szivacsot, vagy valamit. Mondjuk ebben is rendesek voltak velem, mert amikor mondtam, hogy terhes vagyok, akkor megengedték, hogy a Balázs melleti üres ágyra feküdjek, de másnap, mikor a férjem aludt benn, neki a földön kellett aludnia.
Én egyelőre nem számolom sehogy a terhességet ;) Az utolsó mensim október 10 volt, annak alapján 8+2-nek számítok, de szerintem valójában csak 7 hetes vagyok.
agy
Zsebi :)
Te nagyon ügyes vagy a gyerekekke, én most kezdem leszoktatni Balázst a babakocsiról, hogy ne kelljen majd testvérkocsi. Mondjuk nagyon sokat tud már gyalogolni, de egyelőre a biztonság kedvéért viszem a babakocsit is, hogy ha elfárad ne nekem kelljen hazacipelni. Most pl. anyuékhoz nem is hoztunk babakocsit, mert itt sincs messze a játszótér, mehet oda is gyalog.

Hunci :)
Nagyon aranyos Hunor. Látszik, hogy ő sem töltötte semmit tevéssel ezt az évet, szép nagyot nőtt :)

Én tegnap este már megint megjártam a kórházat. Lassan már többet uh-ták ezt a gyereket, mint Balázst. Sajna nem igazán maradt abba a vérzés, és este elég ijesztő mennyiség jött, de nem találtak semmi különöset. Nagyobb haematóma nincs, csak egy mini, alig látható valami, úgyhogy pihenjek, az az ukáz. Hát most pihenek, eljöttünk anyuékhoz. A bébi egyébként jól van, szépstabila szívhangja, szép szikhólyagja van, szóval elvileg minden ok.

wish
 
 


Zsuzsi!
16 hósak voltak ők is mikor nagyobb távokat kezdtünk megtenni a boltig meg vissza a gyógyszertárig meg vissza. Néha örökkévalóságnak tűnt hogy megtegyék de szépen belejöttek. :) Én nem bántam bánom. Ők is jobban elfáradnak.
Én amúgy imádtam tolagatni őket és mindig is gondotlam rá amíg lehet én bizony babakocsizni fogok mert nekem ez a mániám. Sokat gondolkodtam is rajta hogy milyen rossz lesz ha már nem ülnek meg benne megülnek mert imádják de egyszerűen már nem bírom őket tolni benne járadszigetre fel le nehezek együtt ketten nekem így a szívem sem fáj már a babakocsizásért. :)

Hajni!
Dehogy nem menne neked is. Mikor valami muszáj. Vagy mentem megyek velük így vagy nem megyek sehova hát akkor inkább így. Imádnak közlekedni ügyesek és szófogadóak soha nem volt még hiszti az utcán.

Hunci!
Boldog születésnapot a kisfiadnak :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hunci,
de édes Hunor! Boldog szülinapot neki!
Nekünk nem lesz ilyen különleges tortánk, az bizti.

KépKép
lili73
 
 


Hunci

boldog szülinapot Hunor babának, nagyon jók a képek. És őt még érdekelte is a torta :D Olivér rá se hederített anno.
Ezek a szép torták finomak is? Andától is kérdeztem.

Wish

gondolom a szívbaj jött rád a vérzéstől. Emlékszem, engem 6-szor UH-tak a vérzés miatt a 12-ik hétig. Meddig tudsz anyukádnál pihenni? Legjobb lenne pár hétig feküdni.

Zsebi

én szívesen babakocsiznék, mert gyalogosan nem arra jön Olivér, amerre én akarom, de már nem is hajlandó beleülni. Most az van, hogy kisebb távolságra gyalog járunk, nagyobbra meg autóval. A babakocsit már fel is hoztam a lakásba, kimosom aztán elteszem.

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi,
a béres az folyadék? A gumimacisat mikortól lehet adni? Vettem cebion multit, ahogy a lányok ajánlották, de a fiam egyszerűen rámköpi! Pedig fecskendővel adom! Olyan kis hülye! :roll:
Lili olyan szép ezen a sapkás képen!:D

Wish,
akkor most már csinálhatnál vonalzót! :D Nekem október 12 volt az utolsó mensi! :D Testvérkocsit én se szándékozom venni arra a néhány hétre, abban bízom, hogy majd vmi testvérfellépő elég lesz. :roll:

Zsebi,
az a baj, én akkor inkább nem megyek sehova - olyan lusta vagyok. :?

Zsuzsi,
milyen hamar leszokott a kocsiról a fiad! :shock: Fú, az enyém is arra megy, amerre érdekes dolgot lát, ha megy egyáltalán! :roll: Sokszor lecövekel, aztán nyújtja a kis kezeit, hogy vegyem fel, el nem mozdul addig! :?

Kata?
20140901102739
 
 


Hajni :D
a folyékonyakat simán bele tudod tenni ivólébe, én anno úgy adtam.
A béres amúgy rágótabletta. Gumimacis szerintem 3 éves kortól, de nálatok a súlyotok miatt nem tudom, hogy mi számít.
(ugye enyémek összesen 13-14kgk most és eszik ugye)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
nahát ez az, ivólevet nem iszik, csak vizet, abból se sokat. Kajába tudnám még belecsempészni, de ha nem eszi meg az egészet, akkor az se ér semmit. :roll:
20140901102739
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: