Új privát üzeneted érkezett!

Hajni :D
ennyi idősen semmit, az idő múlásást sem értik, meg azt sem mi a karácsony.
A fiúknak ez az első olyan karácsonya, amikor értik, tudják, felfogják.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
akko' jóvan, főleg nem kreatívkodom! :lol: Megvan a mentség! :oops: :roll:
20140901102739
 
 


Apa téma: Nekünk szerencsénk van, mert Apa legkésőbb 6ra itthon van, kivéve ha squasholni megy, de azt sokszor elbliccelik. A fürdetés még most is apás program. Ha pl. haveros, sörözős este van, akkor is általában 8 utánra beszélik meg, mikor már Balu alszik. Ilyenkor élvezem is, hogy kicsit magam vagyok. Persze nem fenékig tejfel nálunk sem az élet, a második fizu azért eléggé hiányzik, hitel meg van dögivel, de azért csak kibírjuk.

Rumli: hááát én már Balu előtt sem voltam rendmániás... és azóta se.

Andi,
Izgi lesz a bölcsi, majd gyere és mesélj, hogy bírtátok!
BOLDOG SZÜLINAPOT A KÉTÉVES NAGYFIÚKNAK!!!

Melcsi,
Emesének is sok boldogságot!!!

Katyerina,
Nekünk van pár rész a baby einstein sorozatból, Balázs szereti.

Orsi,
Nagyon jó lett az adventi ajándékfa! Na, majd jövőre én is rászánom magam.

Hajni,
Engem is nagyon érdekelnek a DVD-k!!!

Pompi,
Sok ilyen szép Apás napot kívánok Nektek!
Mész ma dokihoz?

Kép
bandika
 
 

 
 

Hajni

a cserebogár engem is érdekelne :D
Lehet, hogy most kellene a cumikat akkor örökre eltenni, ha úgy sem hiányolja.
Mit csinálsz a párokkal, akik kimerítették az összes lombikot?
Szerintem nekem is elrontották a rákszűrést.
Olivért még a teletubbies sem érdekli, csak a reklámok, meg a híradó, meg a BK szignálja. A BK alatt etetem, s közben nézzük együtt :D :D :D

Andi

engem is érdekel nagyon a bölcsi, gyere majd mesélni, meg a szülinapi képek is :D

Kata

miért kell azon agyalnod, hogy visszamész dolgozni?

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Kata

miért kell azon agyalnod, hogy visszamész dolgozni?


Először is azért, mert várnak vissza, ugyanis nem nagyon találnak matektanárt, főleg nem olyat, akit elviselnek, vagy éppen szeretnek is a gyerekek. Másrészt a gazdasági válság miatt, mert nálunk is az lesz lassan. :roll:
Harmadrészt meg nem akarok visszamenni, más gyerekét nevelni, az enyémet meg másra bízni. És végül azért sem akarok visszamenni, mert elvettek minden juttatást, a munka és a felelősség pedig egyre több. (Pl. ha hiányzok, mert beteg a gyerek, akkor utána be kell pótolnom az órákat valahogy, valamikor szakszerűen, anélkül, hogy kifizetnék. Mert szakszerű helyettesítésre nincs pénz, inkább beküldenek matekra egy énektanárt, és a szakszerűtlen helyettesítést nem is mindig fizetik ki...) És végül azért, mert tudom, hgy pszichésen és agyilag annyira elfáradok, hogy itthon már csak csendet akarok, és nem leszek túl jó anya. Úgyhogy próbálom minnél későbbre tolni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dkata 2008.12.02 08:56-kor.

dkata
 
 


Andi, Melcsi

Boldog szülinapot a szülinaposoknak!!!

Andi,
ja bocsi, azt hittem elad akarod adni :roll:
Érdekes, nálunk csak szept.-től lehet bölcsit kezdeni...

Hajni,
á, dehogy, GYED-en vagyok, de visszavárnak.

Orsi,
csodaszép a naptár, néha belekukk én is a blogodba, és csak ámulok, h hogy van energiád!

KépKép
lili73
 
 


Hajni!
Nyilván a szó szoros értelmében hogy Advent nem fogják fel de mivel nálunk ez eddig is szokás volt hogy adventre készülünk most sem tettem másképp, csak most nekik is került ki adventi naptár amiben minden anp van egy kis apróság. Igazából az összes kirakott dísznek nagyon örülnek főleg amelyik világít is.

Engem is érdekelne mi van akinek elfogyott az öt lombikja de még szeretne kisbabát? Vagy ne legyek kíváncsi mert hamar megöregszem ?

Kata!
Nálunk is lassan gazdasági csőd lesz :( de muszály kitartani. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Köszönjük a további köszöntéseket is!

Hajni,
szerintem is most tedd el a cumit,ha nem kéri!

Lili,
szerencsére nálunk mindenki akkor kezdi a bölcsit,amikor akarja,általában 2 évesen,ugye amikor lejár a gyed.
Így folyamatos a beszoktatás,nem toporog ott egyszerre több szülő!Tavaszra töltik fel a csoportot.

1.napunk:9-10-ig voltunk,Apa is jött velünk.A többi gyereket folyamatosan öltöztették,készülődtek ki az udvarra.Én előző nap megbeszéltem a gondozónőnkkel,hogy nem akarok az udvarra menni,inkább had játszanak bent a fiúk és beszélgessünk,mivel az udvart úgy is ismerik.Így csak az én gyerekeim voltak a csoportszobában,és minden játékot felfedeztek.Legtöbbet a konyhában voltak,Arnika talált egy babát,azzal is játszott.Alig akartak hazajönni,de látszott rajtuk,hogy elfáradtak,hamar elaludtak!
Holnap 9-11-ig leszünk,és már kimegyünk az udvarra is.Itt adnak minden gyereknek kinti-benti ruhát is,így nem fogom sajnálni,hogyha sárosak lesznek 1 perc alatt.Láttam,hogy a sáros ruhákat dobták a szennyeskosárba,nem adják másnap vissza rájuk!

Szomorúan tapasztaltam,hogy felvitték 2700 ft-ra a teszkós pelust,és már megint nem lesz akcióban!Adjatok lécci tippeket,hogy milyet vegyek,ami olcsó,de jó is!Rossmanos,Dm-es milyen?

Andi
Kép
aanda
 
 


Aanda
nagyon sok boldogságot a két éveseidnek!!!

Mi Ringatón voltunk, Zalánom ezzel a pofozkodásával, hát nem semmi! Nem csap nagyot, de így ismerkedik, és főleg azzal csinálja, aki tetszik neki. Volt egy kislány gyönyörű kisruhában, ahhoz mindig odastartolt (az összes gyerek ült, ő meg legtávolabbi ponton volt), és már lendítette a kezét, de vagy én, vagy ha nem értem időben a másik anyuka elkapta. Azon kívül, hogy napi 5x elmondom, hogy ez fáj a másiknak, meg nem szabad, közben fogom a kezét, meg mutatom a simogatást, mi a túrót tudok csinálni? Tök kellemetlenül éreztem magam.... Aztán a játszin odajött zhez egy kétvéves kiscsaj, na az olyan szintem művelte ezt zalánommal, hogy az már tényleg brutál volt, de a fiam meg se rezzent.... Neki ez normális???

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma,
ezt a Ringatót másik topicban is látom. Ezek szerint népszerű. Mikortól érdemes ilyen helyre menni velük? Nem tudok hozzászólni a pofozkodáshoz, a többieknek nyilván több a tapasztalata.

Andi,
az tök jó, mármint, h nem egy szer egy évben lehet kezdeni, ez olyan marhaságnak tűnik nekem, hiszen maga a bölcsi csak két év...

Orsi,
akartam írni, csak mindig elfelejtettem, h a múltkor egy kis időre beírták ide a fórumra a Hurrá, ikrek! megjelenését, csak aztán eltűnt. Miért tűntették el amúgy? Nem szabad itt reklámozni? Szóval, mondtam a férjemnek, mikro ment könyvesboltba, nézzen bele. Kérdezte, h a VKOrsi az az Orsi? Mert hogy sokat idéznek tőle :D

KépKép
lili73
 
 


Andi

müller van nálatok? a ő saját márkásuk nagyon jó árban van.
a második bölcsis napot is léci olyan részletesen írd le, mint az elsőt.

Emma

mi is Ringatóban voltunk ma, ezek szerint ti is keddenként jártok.
nem tudom, mit lehetne Zalánnal csinálni, azon kívül, hogy rászólsz. Nálunk is van egy kisfiú, aki ütögeti Olivért, meg a többieket, az ő anyukája is próbálja őt fegyelmezni, több-kevesebb sikerrel.
Vannak már esélyes fiú nevek?

Pompi
:?: :?: :?:

Kata

és ha mégis mennél dolgozni, akkor mikortól?

Kép
zsuzsi73
 
 


Lili

nektek már bőven érdemes menni a Ringatóba, mi Olivér fél éves kora óta járunk. Én is itt, a fórumon olvastam róla, Olivér nagyon szereti, és én is rengeteg mondókát, éneket tanultam már ott.
Pénteken pl. jön oda majd a télapó, alig várjuk :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi,
köszi, és egyedül két gyerekkel elbírok vajon? most már csak ez a kérdés, de nagyon vágyom már menni velük ide-oda.

Most már talira is mennék, ha valaki megszervezné :wink: Mondjuk januárban, a pangás idején???

Andi,
én elégedett vagyok a dm-es pelussal! Liberoról váltottam, és tökéletes. Bár...éjszakára még liberot adok, mert Barninak kevés a maxi dm-es, annyit pisil (annyit szopik éjjel).

KépKép
lili73
 
 


Emma,
köszi Neked is!

Zsuzsi,
müller van,de még nem volt időm bemenni.Úgyis készülök a szomszéd városba,mert kell még bodykat vennem,akkor bemegyek.Köszi az infót.
Holnap is írok a bölcsiről minden képpen!

Andi
Kép
aanda
 
 


Lili,
éjszakára én is liberót adok! :lol:
Most nézem,hogy 2 hét múlva szülinap!!!
Készülsz már?
Én úgy sajnálom,hogy szinte együtt van a szülinapjuk a Karácsonnyal,mindenki egyszerre adja oda az ajándékokat!Amikor neveket válsztottunk,azt is néztük,hogy milyen hónapban van,mert én pl.Dávidot akartam,de ugye az dec.30-án van,nagy kicseszés lett volna a gyerekkel!

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi, Orsi!
Boldog születésnapot kivánok én is a fiuknak!
Milyen gyorsan eltelik egy év! Az én lánykám rengeteget fejlődött ezidő alatt, annyira más mint a kétéves szülinapján volt. De mindenki igy van ezzel persze.
Lili!
A Ringatót már bőven érdemes elkezdeni. Én is egyedül viszem a gyerekeket, kicsit macerásabb, de semmi gáz, az ajtó be van csukva ugyhogy elszaladni nem tud egyik mig a másikat fogom. Meg nem is akar. Még nekem is tudnak ujat mutatni, pedig nyakig benne vagyok a népdaléneklésben, mondókázásban.
Andi!
Én a dm-es pelusra szavazok, rugalmas a dereka, nem folyik ki a cucc, nekünk mindkettőnél bevált, éjszaka is. És ott még állandó pontakció is van, én a pontok beváltásakor szoktam ipari mennyiségü pelust meg bébiételt vásárolni, főleg mig Emese is pelenkás volt.
Advent- Karácsony- szerintem gyereke válogatja, van aki roppant jó emlékező, Emesém pl. ilyen, még emlékszik a tavalyi dolgokra is, pl hogy elmentünk Nagykarácsonyba, na jó ehhez az is kell, hogy rendszeresen nézegetjük a fényképeket, és emlékezünk egy-egy kép kapcsán a dolgokra. De már alig várja, hogy ujra menjünk (a héten ejtjük szerét). De én sajnos csak magasra tudok disziteni egyelőre, mert mindig mindenhez hozzá kell itt nyulni, mert egy bolond százat csinál nálunk... :wink: :lol: Az asztalon nem tudom kinthagyni az adventi koszorut mert az központi téma most...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Andi,
lélekben készülök, olyan meghatottságot érzek, h egy évesek lesznek. Amúgy nem vagyok egy nagy szakács. Nagy ünneplést csapunk anyuéknál. Nem bánom, amúgy, h 15-eiek, mert én meg dec.13. vagyok, szóval együtt ünnepelünk, anya és gyermekei. Nálunk amúgy sincs nagy hagyománya a Karácsonynak :wink:

KépKép
lili73
 
 


Zsuzsi, visszamenni nálam szeptembert jelent mindig. :lol: Ha 2009 szept.-ben visszamegyek, akkor már februártól szabin lennék és mellette a gyes elég jó lenne, Bálint meg 2,5 évesen mehetne bölcsibe. Ha meg maradok (elvileg így vettem ki a fizetetlent), akkor most gyes, utána a szabim és 2010 szept-ben kezdek, Bálint meg ovit kezd. Nekem ez utóbbi tetszik jobban és csak az anyagiak miatt kérdés.

Zsebi! Igazad van, muszáj kitartani! Jó, hogy tartod a lelket Te is bennem! Nekem annyira jók ezek a napok Bálinttal, hogy nem vágyom dolgozni. Majd' minden délelőtt megyünk valahová, délután takarítok, főzök, este meg "kreatívkodunk" Bálinttal, akkor van a festés, gyurma, rajzolás... Olyan nagyon jó, és ez soha, soha nem jön vissza, ha elmulasztom.

dkata
 
 


Zsuzsi, Zsebi,
apáék gyűjtenek jótékony célra - nem pont ilyesmire, de hátha ez is belefér... :roll:

Cumi: igazából tök jó szolgálatot tett sokszor, kicsit félek, hogy mi lesz most nélküle. :roll: De tök durva, a szopival is így csinálta, egyszer csak abbahagyta és soha többé nem kellett neki!:shock:

Emma,
Olivér is csapkodott, de egy idő óta nem csinálja. Én mindig rászóltam, és mondtam, hogy simisimi, azóta is mikor rászólok, hogy szépen, nem bántod anyát, akkor mindig megsimogat, olyan édi!:D Ja, mert engem meg mindig hasba- meg mellen rúg, nem direkt, de elég fájdalmasan. :?
Én pedig a harapás ellen kérnék tanácsot, nem Olivér harap, Ő csak a szenvedő alanya. :( Kristóf unokatesóval nem tud mit csinálni az anyja.

Anda,
örülök, hogy ennyire jól sikerült az első nap!
20140901102739
 
 


Kata

ha úg alakul, hogy 2,5 évesen kellene beadnod, az azért annyira már nem vészes szerintem.
én ha 2 éves korában úgy döntök, hogy privát bölcsi, csakis délig. sőt, kiscsoportban is délig gondoltam, ha úgy lehet egyáltalán.

Kép
zsuzsi73
 
 


ZSuzsi,
mindent lehet! Tudomásom szerint csak a nagycsoport a kötelező! Ismerek egy csajt, aki csak nagycsoportba vitte mindkét lányát, napközben ott lézengtek a benzinkúton, ahol a csaj dolgozott. Hát, ez a másik véglet, szerintem ez nem feltétlenül a legjobb választás a gyerekek szempontjából. :roll:
20140901102739
 
 


Zsuzsi, persze, nem is Bálintnak lenne vészes 2,5 évesen a bölcsi, hanem nekem. :lol: :lol: :lol: Én nem is tudom, van-e itt magánbölcs vagy ovi (sztem nincs). Kéne egyet csinálni! :lol:

Harapás elleni tanács engem is érdekelne, már kérdeztem is, de nem igazán válaszoltatok. Enyém Bálint harap is és csapkod is. :cry: :shock: Persze Ádám mindig puszilgatja meg nyúzza, Őt már rutinből csapja. De mindenki mást is... Tényleg Orsi, szójjá má' hozzá ehhez a témához. :lol: :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Kata, Hajni

megjöttek a cuccok :D :D :D
A kék majmos csizma nagyon szuper. Hol kapnék én itthon ilyen bélelt, vízálló csizmát 4 ezerért? és egy mozdulattal a lábán volt.
Olyan piros plüss rugit is rendeltem Kata, abban fog aludni. Ez így elég vajon magában, ha adok alá pizsit? ui. a zsákban nem hajlandó aludni, rátekeredik, és felébred rá, a takarót meg azonnal lerúgja. 22-23 fok van éjszaka.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi, szerintem elég, ha adsz alá pizsit... mondjuk nekem du alszik abban meg vékony zsákban, este meg vékony pizsi + vastag zsák. De én ilyen beöltöztetős vagyok. Nekem még nem jött a cuccom, remélem, holnap ideér.... Majmos csizma nekem is bejön, de mi még a bélelt cipőt hordjuk, ha nincs nagy víz. A piros plüss egyébként olyan széééép. :lol: Ami nekem még jön, az már nem Next, majd beszámolok, milyen, én is kíváncsi vagyok rá. :shock:

dkata
 
 


lili73 írta:csak aztán eltűnt. Miért tűntették el amúgy? Nem szabad itt reklámozni?

Nem tudom, miért tűnt el, szerintem hírdetésnek számított. A könyv tőlem teljesen függetlenül készült, az ikresek.hu anyagára épül alapvetőn.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
azért ez tök durva,meg sem kérdeztek,hogy idézhetik-e a szavaidat,tanácsaidat,véleményeidet?

Melcsi,
köszi a köszöntést és a pelusinfót!

Lili,
tavaly én elég nagy bulit csináltam,rengeteget főztem,kinyaltam a lakást,stb.Anyósék nem ettek semmit sem,így a tesómékkal 3 napig folyamatosan csak ettünk!Idén nem főztem semmit sem,csak torta volt és innivaló,a férjem keresztanyjáék meg bunkó módon el sem jöttek!

harapásra:harapj vissza,hogy megértse,az fáj a másiknak! :wink: Persze ne olyan erősen,de érezze!

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi, a doktornőnk is ezt mondta, de szerintem nem ez a megoldás... Ha meg csak "kicsit" harapnék vissza, annak nincs értelme, mert nem fáj. Nagyot meg nem harapnék.

dkata
 
 


Andi átküldte a képeket így feltöltöm a két éveseit :) Tündériek és a tortákat én is megkóstolnám :)

Kép
Kép
Kép
Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Andi! Milyen nagyok a fiúk! Nagyon aranyosak! És mekkora torták! :shock: Hány személy falatozta be ezeket?! Óriásiak! Biztos tetszett a fiúknak! :lol:

dkata
 
 


Orsi,
tudom, nem is azért írtam, csak hogy a VKOrsi már-már fogalom.

Andi,
miért nem ettek anyósék? Mit szóltak a fiúk a tortákhoz?

Zsuzsi,
hogy tudsz rugi alá pizsit adni? az nem kényelmetlen? Én most rendeltem egy termo rugit használtan Barninak, mert viszonylag vékony a hálózsákja, és rátértem a 20 fokban alvásra. Megváltozhatott a hőérzékelésem, mert a 21 fokot már elviselhetetlenül melegnek érzem éjszaka. Régebben 22-23 fokot csináltam nappalra, most 20-at. Nem is értem, hogy nem sültem meg. Úgy tűnik, a gyerekeknek is teljesen megfelel a 20 fok.

KépKép
lili73
 
 


Zsuzsi,
én ugyanígy örültem a majmocskás csizmának! :lol: Tényleg, milyen pizsi fér el egy rugi alatt? :shock: Olivéren csak a pelus van a rugi alatt, és rajta sincs sose takaró! :twisted: Mondjuk nálunk az alvóhelyünkön kb. 24,5-25 fok van. 8)

Andi,
nagyon állat torták! :shock: :D A markolós meg egyszerűen zseniális, Olivér nagyon oda lenne érte! Hogyhogy ilyen hosszú a fiúk haja? :D
20140901102739
 
 


bandika, zsuzsi,
köszi az érdeklődést!
Igen, ma voltam a dokinál. Na, hát megint teljesen odavoltam tőle! Annyira imádom a stílusát! Mindig pont azt kapom tőle, amire szükségem van!
Már rágtam magam, hogy fogom előadni a dolgokat, hogy ne tűnjek túl hülyének, hogy azt sem tudom, mit akarok. Bementem, mondtam, hogy eredetileg rákszűrésre jöttem, csak közben terhes is lettem, visszakérdezett: - És ennek most örülünk? És erre persze egyből megnyílik az ember és mindent meg tud vele beszélni.
A lényeg, hogy jövő csütörtökig kell végleges döntést hoznom.

Írtam amúgy egy litániát itt arról, hogy mikről beszéltünk, stb., de kitöröltem, mert hát tisztában vagyok vele, hogy a Kaális párok fórumára írok és nem mindenki örül most az én "terheimnek".

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi

de kár, hogy kitörölted a litániát. engem személy szerint érdekelt volna, meg szerintem másokat is. nagyon kíváncsi vagyok, hogy fogsz dönteni, van még idő.

Andi

de nagyok a fiúk! ők már tényleg kisgyerekek. a torták is jól néznek ki nagyon, finom volt?

Lili, Hajni

a pizsi nálam a tescos rugi, az a vékony pamut. ez feszül rajta. erre adtam rá a termo rugit, ami nagy rá egy kicsit, így kényelmesen elfért. és olyan jó alszik még most is, tud benne mozogni. a zsákot nagyon utálta.

Kép
zsuzsi73
 
 


Pompi!
Szerintem is leírhatod nyugodtan a litániádat. Vannak élethelyzetek amikor sajnos egy baba nem a legjobbkor kopogtat és én még mindig kevésbé tartom elítélendőnek ha valaki előre végiggondolja hogy mit tud biztosítani annak a kis életnek mint aki felelötlenül vállalja és utána eldobja vagy tudom is én miket csinál vele. Persze nyilván ha vállaljátok ti nem teszitek ezt csak akartam hogy tudd hogy azért bárki kerülhet abba a helyzetbe hogy nem tud vállalni egy újabb babát.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Pompi,
engem is tök érdekel, és már vártam, hogy jelentkezz! :D Tényleg, a doki mit mondott, hány hetes vagy?
20140901102739
 
 


Zsebi,
köszi,hogy felraktad a képeket!

Pompi,
nyugodtan leírhattad volna,"magunk között"vagyunk,ez is ide vágó téma!

Lili,
azért nem ettek tavaly,mert állítólag nem voltak éhesek,pedig megbeszéltük,hogy ebédre jönnek!Egyszerűen csak bunkók! :evil:
Nálunk is csak 20 fok van,fiúk bodyban+pólóban vannak,éjszaka hosszú ujjú boby+pizsi alsó-felső van rajtuk.

Fiúk nagyon örültek a tortáknak,először hozzá sem mertek nyúlni,utána már belenyaltak!Mindenkinek csomagoltam is,így nem hagytam magunknak sokat itthon,ma fogyott el.

Hajni,
nyáron biztos megint jó rövid lesz a hajuk!Nemsokára megint rövidebbre vágom nekik,mert mostanában azt játszák a fürdőkádban,hogy hajat mosnak,egyedül mosakodnak,és hát nehezen tudom szárazra törölni a fejüket.
Hogy vagy?

2.napunk:9-11-ig voltunk.Apa már nem jött velünk,így a gondozónőnk segített átöltöztetni őket,és a fiúk hagyták!Mivel sár volt kint,nem mentünk ki az udvarra.A többi gyerek a tornaszobában volt,így csak az enyémek és egy másik beszokós kisfiú volt ott az anyukájával.A 3 gyerek gyönyörűen eljátszott együtt,csúzdásztak,tologatták a babakocsikat,főztek a konyhában,mosták az egyik baba haját és meg is szárították! :lol:
Délután megyünk vissza,mert jön egy fényképész,aki karácsonyi képeket csinál!Reméllem,sikerül a 2 gyereket egyszerre lekapnia!

Andi
Kép
aanda
 
 


aanda írta:Orsi,
azért ez tök durva,meg sem kérdeztek,hogy idézhetik-e a szavaidat,tanácsaidat,véleményeidet?

de persze, hogy megkérdeztek, sőt nyilatkozni is kellett, de a könyvhöz magához semmi közöm.
személyesen is ismerem a szerzőket, de nem vettem az írásában részt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lili!

Szóval biológus vagy és nyilas! :) én dec 11. :)
mit kutat apa? Hát mindent amit baromfin és marhán molekulárisan lehet. Dns, RNs, SNP kromoszóma, sperma rendellenesség, populációvizsgálat stb... meg néha egyéb érdekes állatok is kerülnek hozzá.
szerintem ringatózni nyugodtan elmehetsz 2 gyerkőccel is. Mi cili zenebölcsibe járunk, de nincs gond a kettővel. Segít is a többi anyuka, meg olyan helyen is vagyunk, hogy kárt nem tesznek magukba, a zenebölcsis csajszi meg mondta nem baj, ha mást csinálnak közben, így is ragad rájuk. :) Szeptember óta most hétfőn voltak először aktív részesei a foglalkozásnak. :)

Hajni!

Fufrut vágtam nekik, kicsit rövidre sikerült, Gajának meg fodrász igazította. :)

Pompi!

Szerintem is nyugodtan gyere a "problémáiddal". Bár a "magunk közt vagyunk", ez sajnos nem igaz. Szerintem van pár ember aki "csak olvas minket, mint a folytatátos regényt, aztán ha olyan téma van tök ismeretlenül egyszercsak megmondja nekünk a frankót. Attól, hogy regisztrálva írunk, még bárki olvashatja. Sajnos páran tudjátok, hogy miről is van szó.

Aanda!
boldog szülinapot a fiúknak!!!!!
Édesek! Meg a torták is nagyon jól néznek ki.

Örülök, hogy jól sikerül az ismerkedés a bölcsiben. Fotó, hogy sikerült?


Viszont én most jól kidühöngöm magam. Vagyis hülyeségem története.
Írtam, hogy télapó, karácsonyra fakopáncsos játékokat rendeltem.
Csakhogy én kis naív a teszveszről rendeltem, és csak utánna tájékozódtam, hogy a fakopáncsnak is van webes boltja, minden termék ugyanaz és még olcsóbb is, mint akitől rendeltem. :twisted: Az oké, hogy buktam kb 1000 ft-ot ( az én hülyeségem), de csak nem érkezik a cucc. A csaj hétfőre igérte, hogy feladja (1 hét után) Aztán ma kiderült, hogy tegnap óta keres (kedd), mert az egyik cucc nem az lett amit kértem, most mi legyen.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
valahogy úgy kedvem lett volna elküldeni a csajt valahova, de végül nagyon udvariasan mondtam, hogy maradjon, csak küldje már végre a csomagot.
na ennyi.

katyerina
 
 


Katyerina,
Köszi a köszöntést!
Képek sikerültek,fiúk tök aranyosan ültek egymás mellett a padon,de nem mosolyogtak,pedig hülyéskedtem nekik!Pedig itthon már "csízelnek",amikor fényképezem őket!
Milyen a fakopáncsos játék?Tegyél fel róla linket légyszi!
Igazad van,nem szó szerint vagyunk magunk között,ezt átvitt értelemben gondoltam,hogy "nem mondom el senkinek sem,inkább elmondom mindenkinek!

Zsuzsi,
a müller honlapját hogyan tudom megnézni?

Andi
Kép
aanda
 
 


Katyerina, én tavaly jártam így, elég sokára jöttek meg a játékok. Most megrendeltem azt hiszem múlt hét kedden, és ma jött, tök szuper minden. Én innen rendeltem, itt pl. ugyanannyi a hármas montesszori, amit Bálintnak vettem, mint a Fakopáncs saját oldalán. :shock: Egy csomó játékuk pedig ezresekkel kevesebb, mint a boltokban. Én nem bántam meg ezt a rendelést, minden okés volt velük. :lol:

dkata
 
 


Sziasztok

Andi
nagyon nagyon jók a torták!!!!!!!!!!!!
Müller:
http://www.telefonkonyv.hu/kereses.jspv ... g%C3%A9ria

SOS
szerintetek lehet baja Ákosnak attól ha Rhinatiolból 5ml helyett 7,5ml-t vett be?
ugyanis míg Áronkába töltöttem a másik gyogyit addig ő bevette az Áronka Rhinatiol adagját is :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ákos sír a gyógyszerekért, jóformám veszekedni kell vele, hogy nem szabad többet, nem érti meg hogy miért nem lehet többet is, Áronkám viszont szájzárat kap gyógyszer bevétel esetén :cry:

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 



Erika :D
tuti nem

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Orsi
köszi szépen a gyors választ!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Pompi!
Szerintem is leirhatod, érdekelne engem is. Urad továbbra is magában tartja a véleményét?
Andi!
Te csináltad a tortákat? Szuperek!

Mi ma Nagykarácsonyban voltunk megnézni, hol is lakik a Mikulás. Igaz, Emese emlékezett rá, de most uj szemszögből lett érdekes. Hogy van távcsöve, tényleg. Meg nagy könyve is, a gyerekek nevével :D Ott volt az asztalon. Meghallgattuk az intelmeket is, hogy ugyebár fogadjatok szót, meg segitsetek anyukának összerakni a játékokat. Nos itthon már egész másképp emlékezett: hogy fogadjatok szót, azt a Lukunak mondta, és a segités pedig "neked mondta, a nagyok segitsenek a kicsiknek összepakolni a játékokat!" :lol: Nagyon tetszett az egész, mindkettőnek, mondjuk Luku főképpen a szarvasokat csodálta meg a szánt, gyönyörüek. 6 szarvas van, ebből 3 süldő, a szán meg csillog-villog, fel lehet ülni, szóval nagyon jó. A Mikulásnak igazi szakálla van, legalább 20 centi hosszu, bár nem fehér, hanem szürke, de nem vatta. Virgácsot pedig "a nehéz gazdasági helyzetre való tekintettel az idén nem akar vinni, ezért mindenki legyen jó, hogy csak csokit kelljen kézbesiteni" :lol: :lol: :lol: Tényleg ezt mondta. Ajándékot is kaptunk, a felnőttek is.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Aanda!

www.fakopancs.hu
egyszerű cím... :) csak azt gondoltam, hogy nincs internetes áruháza.

Kata!

Engem az egészben az bosszant, hogy nem korrekt. Meghirdeti a teszveszen, és utánna derül ki, hogy ő is rendeli (na vajon honnan) és nincs nála a cucc. Rögtön utaltam neki a pénzt. Aztán kb 1 hét múlva jön azzal, hogy most ilyen családi okok miatt nem tudta küldeni, majd hétfőn feladja, aztán meg rosszat küldtek neki... kicsit összevissza hadovált a csaj. korrekt lett volna, ha úgy adja meg , hogy x idő átfutás... mind1. tipikus balek vagyok és én kérek majd elnézést. Azért kíváncsi vagyok, hogy ha holnap feladja péntekre itt lesz-e a cucc.

Melcsi!

Nagyon aranyosak lehettek a gyerekek. Pöri már igazi nagy cserfes csajszi. :)

katyerina
 
 


hali,
köszi mindenkinek a bíztatást. Nem is azért nem írtam bővebben, mert hűha, mit fogtok szólni, hanem mert tapasztalatom, hogy a neten "elmondottak" sokszor nagyon félreérthetőek, és nekem nincs kedvem magyarázkodni. (És igen, olyan is mindig van, aki egyszercsak megmondja a "frankót".)
Pl. azt, hogy az urammal mennyire volt közös a megbeszélés, erről már többször írtam, és én egyáltalán nem azt érzem, mint ti, hogy nem volt közös. Ő pont ugyanolyan, mint a nőgyógyászom, aki szintén realista és nem beszél mellé. Visszatérve a férjemre, beszélgethettünk volna még erről hetekig (amúgy többször beszéltünk róla, de mindig ezt mondta), amit mond, végül is az a lényeg: hogy én vagyok velük, nekem kell tudnom, mennyit bírok. És ebben nincs semmi lerázás, ez így van, így volt és így is lesz.

A doki meg azért volt nekem nagyon jó - előrevetítem, még nem döntöttem -, mert egy mázsás követ vett le a szívemről azzal, hogy embernek nézett, akivel egy szülés ugyanúgy megeshet, mint egy abortusz. Persze mindketten leszögeztük, hogy ő nem dönthet helyettem, azért kihúztam belőle az "orvos" véleményét, ami így hangzott: egy gyereket nem szabad lelkiismereti okból megszülni. És ez nagyon-nagyon igaz! Hiába az a pozitív, hogy csodavárás, szülés és megérkezik egy kisember, aztán jönnek a hétköznapok, mikor lemenni nem tudok velük és tök kiszolgáltatott vagyok minden segítségnek. És az az anyuka, aki nem boldog, mit tud nyújtani a gyerekeinek? Csak szerencsétlenné teszi őket is!
Szóval az örömből persze mindenki kiveszi a részét, (már amikor akarja), de a felelősség csak az enyém. Senki nem azt fogja nézni, ha idiótán viselkedik a gyerek, hogy milyen nagymamája van! És itt zárul vissza a kör a férjem véleményéhez, akinek teljesen igaza van, még ha nyersen hangzik is!

Azt azért még hozzátenném, hogy nem csak a döntés súlyát vette le rólam a doki, hanem most valahogy úgy érzem, hogyha a baba mellett döntenék, akkor tiszta szívből tenném már, és nem lelkiism.furdalásból.
Egyébként azt is mondta, hogy ezen nem szabad hetekig agyalni, az egy nap utáni döntés pont olyan jó, mint ha hetekig ülsz rajta.
A kérésemre megmutatta a babát és a szívhangot. "Orvosilag" 7 hetes, igazából meg 5, és kb. 1 cm. Öröm volt nézni, de igazából nem ez fog szerintem dönteni.
Most ebben az egy hétben még élvezem, hogy hárman vannak, és közben folyton azon tűnődöm, hogyan férne bele időben is a napjainkba? Gondolom egy 2. széria már senkinek nem okoz akkora gondot, mint az első, sokkal automatikusabb minden. Csak a két első meg tényleg minden percben rajtam lóg. Ha nincsenek épp velem, már hallom is a másik szobából, hogy "anya! anya!" és még a WC-hez is utánam jönnek, hiába csukom be az ajtót, Bencsikém kipattintja. Hát nagyon remélem, hogy fél év, és sokkal önállóbbak lesznek.

Mikor a dokinál voltam, anyukámmal voltak és persze semmi gond nem volt. Én is jól éreztem magam, nem is gondoltam rájuk abban az egy órában, teljesen kikapcsoltam. (Már arra gondoltam, hogy ezért fogok szülni, hogy ide járhassak a dokihoz.) De azért az is meggondolandó, hogy később, mikor már három van, na azt ki az, aki elvállalja, akár egy órára is?

Hát, ilyen dilemmáim vannak.

Írtam még anno a munkáról, a hivatásról, hogy szerintem milyen nehéz manapság megtalálni. Ez is fontos lenne szerintem, még a gyerekek mellett is. Nekem az a teljes ember, aki elhivatott tud lenni a munkájában is. Sajnos nekem ez még nincs meg, és nem szeretném, ha így maradna.

Azt hiszem az zavar, hogy semmi más szerep nem jut nekem, csak az anyáé. (A "csakon" biztos itt néhányan felháborodtok, de az előző bekezdéssel együtt talán értitek, mit akarok mondani. Persze igazából nem ismerlek titeket és nem tudom, hogy bennetek vannak-e ilyen érzések.) Hiába mondja pl. a férjem, hogy így imád, olyan szép vagyok, egyszerűen én nem érzem magam jó nőnek, mert nincsenek most magamról ilyen típusú élményeim. Nem jutok el a kozmetikushoz, a fodrászhoz, egy aerobik-terembe, stb. stb. Ha egy pasi rámnéz az utcán, tuti nem a nőt nézi bennem.

Ha lehet, kérlek Titeket, próbáljátok megállni, hogy ne véleményeket, inkább csak példákat írjatok magatokról! Nekem nagyon kerek volt ez az utolsó élményem a dokival, és nem szeretném elrontani.

Köszönöm!
Puszil mindenkit: Pompi

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi! Milyen példákat szeretnél? Ilyet? Én csak azt tudom mondani, hogy Bálint is utánam jön a wc-re is, és én be se csukom. Előkapom a bilit neki és ha van kedve, persze gatyástól, ráül. De MINDIG utánam jön. :lol: :lol: :lol:
Vagy: hármasikres volt osztálytársam (gyermekei most olyan mászós korszakban vannak, még nem járnak, 3 fiú :lol: ) nem tud lemenni egyedül a gyerekekkel, mert kettőt levisz, de egyet hagyjon fönt, aztán lent a kettőt, míg a 3.-ért felmegy? Szóval nem tudja megoldani. Tudom, hülye kérdés, de nem tudtok egy kertes házba költözni? Mert akkor ez megoldva, csak kitereled őket.
A másik meg de ez meg már vélemény, nem példa... ez csak annyi lenne, hogy a két nagyobb sokat ügyesedik még addig, ha a kicsi pl. kenguruban rajtad, a két nagyobb már sétálhat veled! És akkor le tudsz menni velük.
És komolyan, olyan frankó csaj vagy, már abból is látszik ahogy leírtad, ahogy végiggondoltad.
Nekem mondjuk az a rész, hogy hivatás, meg NŐség, egészen kimarad. Néha beborul az agyam nekem is, hogy nem jutok el a fodrászhoz, de eddig is évente 2x jártam, hát most 1x próbálkozom. Hivatás pedig: én legnagyobb kihivásnak most az anyaságot érzem, és nagyon élvezem, lehet ez azért is, mert ugye mikor tanár vagyok, akkor is az "anyukájuk" vagyok az iskolában a gyerekeknek. Szóval hasonló... És most nekem az is jó, hogy Ádám életében így jobban rész tudok venni lelkileg (fizikailag nem mert elkísérni nem tudom), de van időm figyelni rá. :lol:
Amit még írni akartam, az az, hogy én akkor is, és nagyon-nagyon irigy vagyok, és ezért, meg ennek ellenére is szorítok.
És ez is vélemény, de én szétnéznék bölcsi vagy bébiszitter ügyben. Mi van, ha 1 héten 2x elviszi a nagyokat, vagy segít levinni őket? Ezek anyagilag nem olyan nagy dolgok, de sokat segítenek és a lelkeden is lendítene. Remélem, segítettem valamit. :wink:

Katyerina! A legtöbb internetes áruház is így működik, ahogy a Te "beszerződ" csinálta. Tényleg nem volt korrekt, mert az internetes boltokban ott a határidő, mikorra szerzik be.

dkata
 
 


Melcsi,
nagyon szuper lehetett Nagykarácsony! Hol van ez egyébként?

Katyerina,
a teszveszen nincs jellemzés a csaj korábbi akcióiról? Írjál neki vmi nagyon szépet! :twisted:

Pompi,
én nem tudok példákat mondani, talán csak annyit, hogy Olivérrel mi is sziámik vagyunk: nem is tudom, hogy volt-e már 1-2 órát kivéve nélkülem.... Ja igen, a punkció meg az államvizsga! :lol: Jófej dokid van!

Nálunk nagy dolog történt, Cilu kimondta az első kettő értelmes kétszótagú szavát: kaka- ez az én kakaóscsigámra vonatkozik, meg a tatá, ami a fürdős macijának a tartályát jelenti! Úgyhogy úgy tűnik megtört a jég, és talán egyszer ő is tényleg beszélni fog! :D
Most lemegyünk anyuékhoz, akikhez holnap megy a Mikulás!

Babás lányok, Ti nem vagytok erőtlenek? Engem az a kevéske is elhagyott, órákig tart bepakolni pár ruhát! :roll:
20140901102739
 
 


Pompi
példa: barátaink, akik révén a Kaáliba eljutottunk: lombikból lány ikerpárjuk sikerült, éppen 2 évesek voltak mikor megszületett a spontán kisfiú. Ott inkább apuka ijedt meg, mikor megtudták, a tehertől, hogy már ennyi gyermeket kell eltartania, a lány egyértelműen akarta. 2 hete voltunk náluk, nem győzött áradozni, mennyivel könnyebb 1 gyermekkel (szoptatás főleg, de az összes tevékenység), és milyen jó. Igaz, hogy apa ott esténként van... De tényleg nagyon boldogok, és anyuka kisujjból kirázza a dolgot.
(tényleg nem befolyásol az, hogy láttad is a picit? bocs', tudom, hogy nem kértél véleményt, de erre vissza kell kérdeznem)

Kép
Kép
emma1976
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: