Új privát üzeneted érkezett!

az volt....és ilyenkor ki fizeti a kárt? Ő,nem? vagy nem állt meg?

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


A cataflam vényköteles.

Én kúpot is szokatmadni, azt lehet mindjárt a szirup után kb 30 percel is.Nálunk az antisphiretikus jött be(nem pontosan írtama nevét)


Gartula a bizihez!
berni611
 
 


babriella:enegem szakorvosi véleménnyel írt ki a házidoki.
Hogy anélkül is lehet -e nem tudom meg sem kérdeztem.
berni611
 
 

 
 

babriella engem is csak símán táppénzre vett a háziorvosom,semmi nem kellett hozz,csak egy igazolás arról,hogy terhes vagyok-ehhez bármi jó,a kiskönyv is akár.
Én kúpot nem használok,fél éves korukig használtam,de addig meg ugye nem sokszor kellett,szerencsére.
Évi,Berni bizije milyen? Akkor már neki is hivatalosan itt a nyári szünet :D
Én szeptemberig lehet megőszülök kettőjükkel. Fél perc nyugalmuk nincs,és főleg a kisebbik hihetetlen eleven...
Vendég
 


Mesi, hát sajnos nem Ő, egyébként nekitolatott egy autónak.

Igen Évi én is akartam kérdezni, hogy milyen lett a bizi? Akkor hivatalosan van 2 másodikos gyerek a csapatban! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a dicséreteket. Tényleg hasonlítanak egymásra, hát elvileg rokonok. :lol: :lol: :lol: :wink:
Amúgy mi jól vagyunk,Bence egész nap kint van pelus nélkül és többségében szól ha kell pisilni v. kakilni. Nagyon szeretném ha az őszre legalább nappalra már szobatiszta lenne.
Ármin pedig eszik-alszik, nagyon jó baba. Annyira jó érzés hogy már két fiam van. Semmi pénzért nem cserélnék most már.

Kisbetegeknek mielőbbi gyógyulást, mennek a gyógysugik! Tessék gyorsan meggyógyulni ilyen jó időben!
De hallottátok hogy holnaptól már csak 22 fok lesz?! Ezért fáj az én fejem és olyan vagyok mint akit agyon vertek.

Tuntun, Ricsinek gratula a bizihez. És (tudom hogy és-sel nem kezdünk mondatot) tök jó a kukásautó. Még nekünk nincs ilyen,de sztem lassan mi is beszerzünk valami hasonlót,mert Bence is szeret "kukázni".
Babriella, gratula a szép méretekhez.
Ani, én szeretnék még egy gyerkőcöt és nagyon örülnék egy kislánynak.
Pont a napokban beszélgettünk Robival hogy mire Bence elmegy suliba,Ármin pedog már ovis lesz,lehet hogy bevállalunk egy 3. gyerkőcöt. De ha valaki 100 %-ra garantálná hogy a 3. kislány lesz akkor minden szó nélkül 2 év múlva szülnék újra.

Egyébként sztem én vagyok köztetek a legfiatalabb, mivel én csak 24 múltam.

Bocsika ha sok voltam, megpróbálok még jönni.
Most mennem kell,mert Ármin felkelt.
dius02
 
 


az szép Tuntun! én vele fizettetném :)

Dius nem a másik Dius a legfiatalabb? asszem Ő '87-es....vagy tévedek?

bár így is fiatalabb vagy mint én...kemény egy évvel :wink: viszont a gyerkővök számával beelőztél :D :lol:

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Dius, örülök, hogy jól vagytok! :wink:

Most frissen felkelve 37,5 a hőmérséklete a szépségemnek. Hát lassan csak rendbejövünk.

Na megyek csinálok meggyszószt a husihoz, meg még el kell szaladnom majd krumpliért.
Du. meg apósom levág 4 nyulat nekem, mert lassan jön a 3. adag aztán még a húsvétiak is megvannak. :) :)
Vendég
 


Vagyogatunk. Réka aludt délelőtt és délután is 1-1 órát. Egész jól van, eszik szépen, de a köhögés nagyon csúnya. Szegénykém az öklendezésig köhög. Persze mellette meg szívom az orrát folyamatosan. Tele van neki, de inkább olyan vizes. És persze még egy kis hőemelkedésünk is van. Tegnap este belázasodott. Ma felhívtam a doktornőt (már rendelési idő után) és holnap be kell vinnem. Megint ránéz.

Tuntun örülök, hogy Erik jobban van. Sok-sok-sok gyógypuszit küldjük ám folyamatosan. Remélem hat.

Dius akkor hajrá harmadik!

Babriella én szóltam a nőgyógyászomnak, mikor el akartam menni táppénzre, ő adta a javaslatot és így mentem a háziorvoshoz. Igaz, hogy csak 15 hetes voltam mikor kértem, de már akkor nagyon helyeselte, hogy otthon maradok.

Ani akkor hajfestékkel készülhetsz a nyárra.
Vendég
 


Rékababa, szörnyű ez a köhögés. Ricsikémmel ez csináltuk 6 éves koráig ősztől tavaszig. Sokszor a hányásig köhögött. Bár Ő meglepően jól viselte, viszont nekünk a szívünk sajgott a köhögését hallgatva. Örülök, hogy azért kicsit javult.

Felhívtam a doktornőt, mondta hogy ne ijedjek meg annyira ettől a láztól, arra figyeljek, hogy 38 fok fölé ne nagyon engedjem, hogy menjen. Lekopogom, hogy minden kaja bent maradt, hasmenése sincs. Még annyit mondott, hogy kb. 3 nap lesz ilyen lázas, mert addigra kezd hatni az antibiotikum is.

Na mára eldugulok, bocsika a szószátyárkodásomért :oops: :oops:
Vendég
 


Hahó!
Egész nap nem volt netünk, ez tarthatatlan... :twisted: :lol:
Jól van, örülök, Tuntun, h Erik javulgat, Rékának viszont nagyon nem örülök, szegény kicsi manó, borzasztó az asztma, remélem, hamarosan jobban lesz ő is!!! Neki is gyógypuszik! Nem akarok ám itten beleszólni :oops: , de sztem ha kell még hűtőfürdő (remélem, nem), ne fogadj szót a dokidnak, nagyon rosszul esne szegény kis Eriknek, ha hirtelen a 27 fokosba tennéd lázasan.... vagy nem? Lehet én gondolom csak így. Inkább hűts fokozatosan, ahogy a lányok is mondták, azt biztosan jobban viseli... Na, bocs a beledumáért ám! :wink: Aktil Duo enyimeknek jó szokott lenni, reméljük, dolgozik már a kis szervezetében, és tényleg baci, nem vírus, és hamar kivégzi azt.
Mesi, bamba volt? :lol: Tuntuin,m ezek után valahogy megértem, miért nem szimpatizálsz vele... :lol: :lol:
Dius, gratula Bencének!!! :lol: :lol: Nagyon ügyes!! És (azéris :P ) Árminod is, hogy csak eszik meg alszik; és gratula az 1 hós szülinapjához! :lol: (Úristenhogymegyazidő...) Ó, nagyon fiatal vagy, szülhetsz még hatot is! :lol: Hátha az egyik kislány lesz. :wink: De az is olyan szép, ha valakinek több egynemű gyereke van! :)
Mesi, ti nem akarok tesót? (Bocs, ha már volt szó róla...)
Ani, több doboz hajfestéket vegyél... :lol: Milyen nyílt napra gondolsz? A látogató központba bármikor be lehet menni egyébként; ott is sok érdekes dolog van, és az üzemi területre is be lehet menni, de azt hiszem, ahhoz még kicsi Kristóf. (Yuyu majd kijavít, ha itten most hülyeségeket mondtam...) :oops: De, ha mentek, ejtsetek útba minket is, lécci! :wink: :lol:

been
 
 


Tuntun, te meg el ne dugulj, mert rád küldjük a duguláselhárítást! :mrgreen:

been
 
 


Örülök, hogy gyógyulgatnak a kis betegek!

Köszi a táppénzes hozzászólásokat! Nekem a védőnő mondta, hogy kell a nőgyógyász javaslata, meg is beszéltem vele, hogy majd megyek hozzá érte. Csak ma voltam a háziorvosnál, és mondtam neki, hogy júl. 1-től táppénzre mennék és majd hozom a javaslatot - erre mondta ő, hogy nem kell, anélkül is táppénzre tud venni. Mert én csak júl. 1-től a szülésig, vagyis - remélhetőleg - durván 1 hónapig leszek táppénzen.

Holnap megyek a védőnőhöz, már előre félek, mivel rukkol elő (azt már mondta, hogy akar jönni hozzánk, de a lakásfelújítás kellős közepén vagyunk még mindig). A laboreredményemben van néhány csillag, de csak egycsillagosok, nem nagy az eltérés - amúgy jó.

Akkor jó vegyes "korilag" a társaság :lol: Nem semmi, van aki 24 évesen már 2 gyerkőccel büszkélkedhet, én meg 30 éves fejjel most várom az elsőt.... későn érő vagyok 8)
Vendég
 


Berni/Évi (Évi vagy ha jól értem, ugye?)

A Csatári - torokba jártok gyerekorvoshoz? Ha igen, priviben kérdezhetek róla?
Vendég
 


Babriella, soha nem késő. :lol: Én huszonévesen nem tudtam volna nekik ennyire örülni, mint később, abszolút nem volt a gondolataim között a gyerek, pedig 21 éves korom óta vagyok férjnél. A férjem szerencsére elfogadta ezt. De nem vagyunk egyformák, most így visszagondolva, jó lett volna fiatal anyukának lenni... :) De ez a hajó már elment. :? Azzal vigasztalom magam, hogy kevesebb türelmem lett volna hozzájuk. 29 voltam amúgy, mikor az elsőt szültem.
Ja, ezt akartam még: tényleg nem kell a szakorvos. Nekem az elsőnél adtak javaslatot, de utána a háziorvos simán Hannával táppénzre vett, szal nem kell. Védőnővel ne is törődj! Majd besegíthet legalább a lakásfelújításba, ha olyan kíváncsi, h nem várja meg, míg végeztek... :lol:

been
 
 


Még Évinek: a te másodikosodhoz is gratula! :lol: Az antipiretikus kúp, amiről írtál, tényleg nagyon jó! De az is vényköteles már. Én azt csináltam, mint Tuntun: 3 óránként Panadol/Nurofen-váltás, illetve, néha beiktattam az egyik helyett egy kúpot (az antipiretikusat), esténként inkább, mert az Árminnak jobban használt. (Viszont szörnyű harcok árán tudtam neki beadni... ) :cry:

been
 
 


Babriella, ne aggódj, mint látod én is 30 voltam amikor Ricsit szültem.

Been, én is így voltam huszonévesen. Imádtam a nővérem gyerekeit (tudjátok miért írom múltidőben :cry: :cry: ). Amikor eljöttek egy hétvégére én alig vártam, hogy elmenjenek vasárnap. :oops: :oops: Egyszerűen egy idő után idegesítettek a gyerekek, hát mi lett volna a sajátommal?
A húgom meg 17 évesen anya lett és jó anya. Ma az utcán azt hiszik, hogy testvérek :lol: A 14 éves nagy lakli kamasz és a fiatal 31 éves (anyuka).
Vendég
 


Igen, én is hasonlóképpen voltam, illetve: nem tudtam mit kezdeni velük egyáltalán; nem voltam az a babusgatós típus sem - persze, mióta nekem is vannak... :roll: :lol:
Hú, húgod nemsemmi! Ez jó lehet. Nálunk a fordítottja volt: az öcsém 13 évvel fiatalabb nálam, és, mikor baba volt, azt hitték, az anyja vagyok... :oops: :oops:

been
 
 


Lányok köszi mi is másodikosok lettünk :lol:
Bár nem kitűnőre végzett,szöveges értékelést kapnak ugye,így nehéz behatárolni,de az évvégi felmérőkre piros karikát kapott,matek versenyért meg piros csillagot a tájékoztatóba.
Szóval a karikák nekem 4-est sugalnak.Én ezzel is megvagyk elégedve a nyáron pótoljuk ami még nem megy,hogy 2-dikban is ilyen legyen a bizi. :wink:

Josinak is másodikos lesz a kislánya ,neki is gratula bár még nem jelentkezett.

Na ezt a Nurofen kombinációt még nem hallottam ,jó lesz megjegyezni.
Sajnos ez az algopirin tartalmú kúp is vény köteles lett.
Kórház óta nehezen adom be Zsombinak ,de egy alig 38 fokos láznál segít.

babriella:én nem oda vittem a gyereket.Már a Bernit sem pedig a Bériben laktunk közvetlen a rendelő mellett.
Nehéz az orvos választás.Kövári állítólag normális ,de nem ír fel antibiotikumot.Volt hogy már rég kellett volna a gyereknek8ismerősről van szó)és ezt nem 1-szer eljátszotta ezért váltott.
A másik meg egy bunkó,volt hozzá szerencsém az ügyleten.
Szal nem a szivemcsücske :evil:
Ha másik körzeti orvost választasz tanácsadásra fel kell vinned a Bőrtön mögé a gyereket.

Nekem a Horváth Gábor a dokim ,na ő a másik véglet sokszor ír fel antibiotikumot,én szoktam vele alkudozni.Viszont ő szurit nem szeret adni és akkor küld kórházba ,ha tényleg múszáj.

Körzeten kívül normális a Gyulás Erika,Győri Gábor hú és még van 1 nő nem jut eszembe a neve,de szokta magát hírdetni a Tolna Extrában is.Ők az ügyeleti ellátásban is nagyon rendesek.Volt hozzájuk szerencsém(sajnos)de az anyukáktól jókat hallok róluk

De tudod az orvos is olyan kinek pap ,kinek a papné szimpatikus.
Kb olyan mint a zsülész választás.
Én pl a Kun dokihoz járok látod Ani is dicséri ,meg a barátnőim nagy része nála és a Vargánál szült.

Szülésznőt úgy tudom nem lehet választani.Én a Sárinál szültem(középkorú ,kicsit duci)nagyon aranyos és rendes.

Ani:nálunk is van felfordulás :lol: hogy 2-en vannak.

A vacsorához mindenkinek jó étvágyat!
berni611
 
 


Mesi, igazad van, másik Diusunk a legfiatalabb. De már Ő is régen írt.
Különben, én mindig úgy szerettem volna hogy fiatalon legyek anya, ez össze is jött,aminek nagyon örülök.
Amúgy 20 évesen mentem férjhez, 22 évesen szültem Bencét, Ármint pedig 24. De Robival már 7 éve vagyunk együtt, de már elötte is nagyon jóban voltunk,meg egy volt a baráti társaságunk. Nah,most nosztalgiáztam egy kicsit.
Erről jut eszembe, nem teszünk fel lagzis képeket :?: Csak egy ötlet.
Been, köszi, de egyenlőre most elég a két fiam. Focicsapatot már nem szeretnénk. :lol: Tényleg, Ti hogy álltok a tesóprojekttel?
Tuntun, örülök hogy Erik jobban van. Ja, és nem eldugulni!
Rékababa, jaj az a fránya köhögés. Remélem hamar túl lesztek rajta. Tudom milyen rossz,mert kiskoromban én is rengeteget fulladtam.
Babriella, örülök hogy jó az eredményed, a védőnővel pedig ne is foglalkozz.

Nah,asszem mára már én is sok voltam!
dius02
 
 


Babriella:én Bernit 21 évesen szültem Zsombit meg 27 évesen.
szerintem mindenki érzi mikor jött el az idő ,hogy csemetét vállaljon.Modjuk 4 év elég lett volna a 2 gyerek között.
De hát ember tervez Isten végez.
Még az is lehet hogy egyszercsak beköszönt a 3-dik :lol:
35 éves koromig vállalom utána már 2 egészséges gyerek mellé nem merném bevállani az 50-50 % esélyt :cry:
Na de ze nem csak az én döntésem így beszéltük meg a párommal.
Persze erről is lehetne vitázni,meg kitudja lehet ,ha ott tartanánk vállalnánk a kockázatot.

Tényleg jut eszembe ,Been voltál már orvosnál :) lassan megszülnek a kismamik kell az után pótlás.Pocak fotó uh kép :roll:
Esteleg még valaki 2-dikat 3-dikat :lol:
berni611
 
 


Dius:de egyszerre jutott eszünk be Been bébi projektje :lol:
berni611
 
 


Évi!

Köszi a véleményt! Nekünk a Kővári Cs. lenne a körzetisünk, de közelben lakó ismerőseink pont a másik dokinőt dicsérték, ők hozzá járnak. Győri Gáborról hallottam még, de azt mondják, nála már várólista van... Szóval tényleg kinek a pap....

Jól tudod, szülésznőt nem lehet választani.

Gyerekvállalás: én 26 éves koromig egyetemre jártam (bár mellette már dolgoztam), fel sem merült bennem egy bébi... Bezzeg a házasság! Párommal 12 együtt töltött év után tavaly kötöttük össze hivatalosan az életünket :lol: én már előbb szerettem volna...
Vendég
 


Hú Tuntun szegény Erik :( de jó hogy már tud enni. Rékababa Te lánykádnak is jobbulást,tudom sajnos hogy milyen ez.
Bizi nekünk is megvan,az van beleírva hogy jól teljesített és matekból meg környezetből dicséretbe részesült,iszont a magyar 69%-os évvégit nem tudtam szó nélkül hagyni :evil:
Mi szerencsére jólo vagyunk Csilla is szereti most már a bölcsit,reggel szó nélkül megy be a csoportba. Noéminek jöcvőhéttöl kezdődik a táborozás.

Kép
Kép
josi
 
 


Mniden bizonyítványhoz gratula :)

Emma!
háát olyan bambácska...mondom neki,mikor hív,hogy ha ideér,hívjon fel és kimegyek elé,h ne csengessen,mert Lara alszik... hívott is...kimegyek...intek neki hogy jöjjön be...elindul...erre megáll néz rám kissé bambán és mondja hogy az autót nem csukta be... :shock: visszament és becsukta :) aztán elmagyaráztam neki,hogy azért hívom be,mert Lara alszik...és nem hagyom egyedül....ekkor is csak nézett...lehet hogy én vagyok "rossz" de nekem ez már bambáskodás :) én nagyon türelmetlen tudok lenni
:?

Tervezünk majd de még nem most :)

Dius!
én mindig is 24 évesen szerettem volna szülni az első babát...egy ideig úgy tűnt ez nem válik valóra,aztán a sors mégis úgy hozta hogy akkorra lett meg :D

Tuntun!
én nem tudom miért írtad múltidőben :( elmondod? jó priviben is,ha itt nem akarod...

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Ani, a látogatóközpontba úgy tudom bármikor lehet menni, itt van a weboldalról a nyitvatartás:

Látogatóközpont

Nyitva tartás:
hétfőtől péntekig 9-15 óráig
szombaton 9-13 óráig

telefon: 75/508-833
telefax: 75/506-66

Szerintem ez elég is egy ekkora gyereknek, mint Kristóf... az üzemlátogatás szerintem még nem lenne annyira érdekes neki... Nyíltnap talán szeptemberben szokott lenni, de nem tuti :wink:

yuyu79
 
 


Enikő lassan javul talán, remélem ma éjjel már többet fogunk aludni...

Én is hamarabb szerettem volna babát, meg férjhez menni is :wink: De azért 30 előtt sikerült az első :) Lassan tervezzük már a kistesót, úgyhogy remélem lesz hamarosan kismamitok :oops: Vagy netán több is? :wink:

yuyu79
 
 


Nőgyógyásztól javaslat nekem is csak az elején kellett, 14 hetesen, utána minden hónapban mehettem a házidokihoz a táppénzes papírért.

yuyu79
 
 


Reggelt!
A Győri Gáborról én is csak jót hallottam, még innen tőlünk is többen beviszik hozzá Szekszárdra a gyerekeket.
Betegek, hogy vannak? Yuyu, örülök, h Enikő javul. Ne engedd levágni a haját! :D
Tééényleg, hát Noémi is másodikos lett!!! MInden kisiskolásnak ismételten gratula!
Yuyu, hajrááá! :lol: Már bele is kezdtetek a projektbe? :wink:
Aranyosak vagytok, hogy így érdeklődtök felőlünk, hát a gondolat (és egyebek) szintjén mindenképpen rákészültünk már a kis négyeskénkre :lol: , de úgy tűnik, nincs peteérésem még, úgyhogy előbb Ármint kell elválasztanom, nehéz meccs lesz... De itt is sok tanácsot kaptam tőletek ehhez, remélem, sikerülni fog előbb-utóbb. Minket is a korom hajt... Évi, nem értettem azt az 50-50 %-ot, amit írtál, mire gondoltál? :)
Nem tudom már, melyőtök írta az esküvői fotókat, én örülnék, ha tennénk fel ide!! :P :lol:

been
 
 


Sziasztok,

Erikem kisebb-nagyobb megszakításokkal 38,2. :? :?

Emma, gondolom arra gondolt Évi, hogy 35 év felett nagyobb a rizikó, de ezzel én vitatkoznék. Én úgy érzem, hogy nem korfüggő, hogy valakinek ne egészséges babája szülessen. Sőt elég közeli ismerősöm, 30 éves kismama teljesen jó leletekkel, eredményekkel Down-kóros babát szült :( :( Képzeljétek el Őt, amint közlik vele ezt a születés után, holott semmilyen eredmény nem utalt erre :cry: :cry:
Jártamban-keltemben több fiatal kismamánál látok beteg babát, mint idősebbnél. Orvosok is állítják, hogy az AFP eredmény már idejétmúlt, nem lehet belőle biztos eredményt megállapítani.
Nálunk mivel már elmúltam 35, a Géndiagnosztikai központba küldött a doktornőm vizsgálatra, mondta, hogyha annak nem jó az eredménye, akkor még mindig lehet magzatvíz-vételt kérni v. esetleg megszakítani a terhességet. Ott vérvételt ill. 4D-s ultrahangot készítettek igaz, hogy 28 eFt volt, de 99,9%-os biztonsággal mondták az eredményt. Persze tudom, hogy ez nem kevés pénz, de ......
Vendég
 


Hú, Tuntun, az nem jó... :cry: De mostmár csak hat az antibigyó és jobban lesz a drága. LÁz végülis nem akkora nagy baj, küzd az immunrendszere, csakhát túl magas ne legyen, meg azért megviseli a szervezetet.
Én is arra gondoltam, h Évi a genetikai kockázatra gondolt, nade az messze nem 50 % :shock: Ezt így nem lehet kimondani. Tény, hogy magasabb, a Down-kórnál például általában 1/800, de 42 éves korban már 1/50 (tehát minden 50. nőnek down-szindrómás gyereke születik). 35 éves korban asszem ez 1/200.
Kérdeztem tavaly a dokimat amúgy erről, azt mondta, ne izguljak már, van, aki 35 évesen szüli az első gyerekét ( a környezetemben is van ilyen), és nem kell azonnal magzatvízvizsgálatra rohanni, van előtte egy vérteszt. Elképzelhető, hogy erre gondolt, amit te is írtál, ezt nem fejtettük ki. Én is el fogok menni egyébként, ha már holnap teherbe esnék :lol: , akkor is elmennék, mindenképpen. Nem tudom egyébként, mit csinálnék, ha kiderülne, hogy down-os a baba, illetve más, de az élettel még összeegyeztethető károsodása lenne... :? Áh, na mindegy, nem is gondolok erre. Anyum is egyébként 38 évesen szülte az öcsémet, akinek kutya baja. (A lisztérzékenységen kívül, de ez nem ettől függött.)

been
 
 


Ja, és 39 éves korban 1/100 a Down kockázata. Ezt az előbb kihagytam. :)

been
 
 


sziasztok

yuyu,Emma,köszönöm az infót.
Betegek,hogy vagytok???
yuyu,hajra kistesó. Bátor vagy ám,hogy ilyen hamar vállalnád a másodikat!!!!
josi de jó,hogy néha jössz,és nem felejtesz el minket!!!Kiránduljatok el egyszer Apátokhoz,nagyon szép hely(bocsi,ha már voltál)!!!
Nekem majdnem 28 évesen született Kristóf,és 30 évesen Eliza,valahogy így is terveztem annakidején :wink:
Na,megyek,gyerekek már a kertben a mamival(anyu szabin van pár napot)...
Vendég
 


Beadtam a Drágámnak a lázcsillapítót még 1/2 8 előtt, aztán el is aludt, még most is alszik :) :) Én meg jobb híján ülök a gép előtt, mert nem akarok zörögni. Pedig mosnom kellene, meg ágyaznom, de nyitott ajtónál alszik, mert így legalább mozog egy kicsit a levegő. Nem baj megvár a házimunka, csak pihenjen, azzal is gyógyul. :P :P
Nagyobbik fiacskám elment Apával terepszemlére Velencére. :lol: :lol:
Holnap meg csomagolnom kell, mert vasárnap indul Ricsike Jánoshalmára 1 hét "szabadságra" :lol: :lol:
Vendég
 


Mi meg nemsokára megyünk ki a teraszra meggyet magozni. :? Gyerkőket terepszínűbe öltöztettem... :P :lol:

been
 
 


Ja én is most gondolkodtam, hogy holnap vennék pár kilót és tennék el befőttet is meg lekvárt is. Na majd meglátjuk lesz-e szép.
Picikém alszik, mint a bunda.
Vendég
 


Mi anyóséktól kaptuk. :D
Minél tovább alszik, annál jobb!

been
 
 


Minden elszállt amit írtam :twisted: :twisted:

Szóval én anyósomtól a 7 év alatt amióta tanyán laknak céklán és 2 doboz tojáson kívül nem kaptam semmit. Ezt nem panaszképpen írom, csak anyósom 50 évesen leköltözött vidékre, mindig is Pesten lakott és baromira nem értenek a gazdálkodáshoz. Próbálkoznak Ők mindenfélével, de nemigen jön be. :roll: :roll:

Josi, gratulálok Noncsinak a bizihez! Ne felejtsük el, hogy ez az év talán életük egyik legnehezebb éve, hiszen most tanultak meg írni, olvasni, számolni. Nagyon-nagyon sok munka fekszik ebbe az évbe mindegyik kis másodikosunknak!!! Kép

Évi, hogy mennyivel másabb a Ti bizonyítványotok! Hogy fognak kiigazodni ezeken a felvételiknél? Azt már úgy ahogy elfogadtam, hogy ugyanabban az iskolában máshogy tanítják a két első osztályt, de hogy a bizonyítványok ne legyenek egységesek? Nekem furcsa.
Na mindegy nem ez az egyetlen dolog amit furcsállok Mo-n!
:? :?
Vendég
 


Még mindig alszunk :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Na majd ,ha lesz egy kis időm leírom ,mi van a Berni bizijébe.
Nekünk ki van részletezve a mellékletben a bizben meg csak annyi szerepel másodikba léphet meg a hiányzott óraszámok.

Lányok igen a genetikára gondoltam és nem csak Down-kór veszélyre ,sok mérget eszünk.Benne van a pakilban minden.
Persze tudom,hogy túlzás a százalék arány ,amit írtam :oops: .
A párom azt mondta elég volt végig izgulni a 2 terhességet,aztán Zsombinak is lettek gondjai :( és tényleg szedtem mindent(folsavat kiemelten),ettem mindent nem foglalkoztam azzal hogy fogok kinézni :roll:
Apa elég stresszes életet él + 40 éves.Jó tudom egy pasinak 100 éves korában is lehet egészséges gyereke.
Sőt párom családjában már szültek 2-en 40 évesen.
De mi nem merjük vállalni,nem vagyunk azok a szerencsés emberek.Bár mindenhez pozitívan állunk hozzá,még ha rossz történik akkor is.
Minden estere mostanában még nem szeretnék csemét amíg Zsombinak problémája meg nem oldódik.
Addig is gyönyörködöm itt a picikben :lol: ha szabad :roll:
De jó tudni,hogy vannak akik támogatnak a döntésben ,ha még is 10 év múlva bekopogtat a gólya :wink:

Been:jó meggy magozást.
berni611
 
 


Tuntun:az a jó ha alszik,a szervezete a betolakodókra használja az energiát.
Legalább próbálkoznak anyósék a gyereke meg élvezhetik a vidéki életet.

Gyógysugik a továbbra is a beteg gyerkőcöknek!
berni611
 
 


Megyek megpakolom a Mariskám,mielőtt jönne a rossz idő.

Josi:én is bőgtem már egy sort.Berni is elszúrta a dolgozatait.
mateknál pl leblokkolt.
Elég érdekes dolgokat írt be a matek tanár a bizijébe.Csak az az érdekes ,hogy pont a szöveges matekpéldákat oldja meg szinte 100%-osan. Meg ilyet írt ,hogy kerüli a kihívást.Na ezt sem értem hisz most volt matekversenyen és 40 gyerekből 19-diknek lenni azért nem annyira rossz.Persze tudom ,hogy nem az elsők között van.De nem is az utolsó.Ő egy átlagos gyerek.

Magyart tanárral meg tele a pupom én nem tanítottam a Bernit se írni se olvasni,analfabétán ment iskolába.Az osztályba 18 gyerek közül 10 már tudta az első ostályos anyagot és az a baja hogy a maradék gyerekek még szótagolva olvasnak.Az ismeretlen szöveben 2 hibája volt ezért piros karikát kapott az évvégén.Kicsit szigorú nem?
Nem tudom a régi tanítási rendszer miért nem volt jó.
Ja és ami a legszebb ,úgye nem egyszerre tanultál a kis és nagybetüket ,ezért frankón keveri őket :evil: Szegényem nem egy zseni,így a nyáron ezzel is kell foglalkoznunk.

Na mindegy a képességeihez képest jó ez a bizi,nem lehet mindenki kitünő.Remélem jövőre is 4-es szinten lesz .Meg egész 5-dikig akkor semmi gondunk nem lesz.
berni611
 
 


Az én Mariskám már dolgozik ezerrel... :lol:
Mi mindenképp támogatunk és szorítunk, ha majd mégis jön a 3., Évi! :wink: Hú, matekversenyen részt venni elsősnek, azért nem kis dolog! Kerüli a kihívásokat??? :shock: :shock: Mégis, mire gondoltak? Ááá... Asszem, nekem is lesz sok álmatlan éjszakám, ha Hanna suliba megy. :?
Még az előzőhöz: azért írtam a Down-kórt, mert azért az a legismertebb, meg a leggyakoribb, azt szokták példaként hozni, de a többi genetikai betegség kockázata is nagyobb, bár talán nem ennyivel, azt nem néztem.
A férfiak kora is számít egyébként, bár közel sem annyira, mint a nőké. Az én férjem is 40 éves... :D Sőt, mindjárt 41...
Az biztos, hogy nagyon sok mérget eszünk... :cry:

been
 
 


Évi, nem mindegyik gyerek zseni, de ez számomra nem azt jelenti, hogy hülye. Erre élő példa az én férjem, aki 2-3-as tanuló volt és sokkal többre vitte az életben, mint az az osztálytársa, aki végig kitűnő volt, gimnáziumba, egyetemre ment és most 8 órában dolgozik min. pénzért. Jó tudom ez nem törvényszerű, de nem minden a jó tanulás. A mi iskolánk állítólag 4-ig nagyon jó, de a felsője állítólag elég gyengus. Egyszerűen nem tudják fogni a gyerekeket.
Szerintem a kitűnőség jól hangzik, de elég nagy teher is, hiszen ezt várják el a gyerektől még sok-sok évig.
Különben az én gyerekem is az év végi matek dolgozatát írta a legrosszabbra 89%, utána írt még egyet 86,6%-ra. Hát ez van.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.06.19 12:08-kor.
Vendég
 


Emma, nálunk nagyon sok versenyre küldik a gyerekeket, mint azt olvastad is (helyesírás, olvasás, gyorsszámoló, versmondó, sport és minden hónapban osztályok közötti feladatlap). Mondjuk én nem bánom, de a helyezés nem igazán érdekel. Inkább az, hogy szokjon a kihívásokhoz :lol: :lol:

Évi, nekünk benne van a biziben, hogy második évfolyamba léphet, aztán a záradékoknál, hogy miből kapott dicséretet és hogy milyen az éves tanulmányi munkája + a pótlap.
A művészeti bizije viszont teljesen máshogy néz ki. :shock:

Nálunk is megy már a mosógép, kicsikém 10 óra után kelt csuromvizesen és láztalanul. :lol: :lol:
Így egyenlőre el is tűnök köreitekből!!!
Vendég
 


Tuntun:a záardékokhoz senkinek nem írtak semmit.
Csak a pótlapon van szöveg,az ugyan olyan ,mint a félévi volt.
Egyébként én is ebben bizom(párod példája) ,de ennyire nem gondolkodom a jövjét illetően.De tényleg rossz annak is aki kitünő ,mert elvárják utána is ezt tőle.Ez is nagy nyomás a a gyereknek.Na mi csak dicsérjük őket :wink: mert attól lesznek talpra esettek !

Örülök,hogy láztalanok vagytok!!!!

Emma:mindig van min rágódni :? de kezdem úgy érezni ,hogy feleslegesen.
berni611
 
 


Sziasztok!

Fiúk alszanak, Apa dolgozik, én meg itt. :lol:

Betegnek továbbra is jobbulást.

Tuntun, örülök hogy Erik jobban van. Megjött a kukásautótok? :D Ricsi Jánoshalmára táborba megy? Bocsi ha már írtad,de szita az agyam. Főleg ma, alig aludtam valamit, na de nem panaszkodok. Csak azért kérdezem mert kb.50 km-re van tőlünk.
Josi, Évi, Tuntun, gratula a másodikosokhoz.
Mesi, látod, neked is csak összejött,ahogy szeretted volna. Nekem is főleg az hogy május 18-án szüljek. :lol: :lol:
Yuyu, hajrá tesóprojekt!
Emma, Évi, majd szorítunk hogy összejöjjön nektek is a kistesó és nem lesz semmi baj!
Emma, jó meggy magozást. Én is napokban tettem el cseresznyét meg meggyet. Befőttnek valót,meg a fagyóba is.
Ja, és én vetettem fel a lagzis képeket. Majd ha senki, akkor majd én teszek fel rólunk.
Ne is mondjátok az iskolát,már előre félek, pedig még messze van. Még 4 évünk van addig. Nálunk az alsótagozat nagyon erős,de felső már nem. De majd kiderül, hogy milyenek lesznek.

Gyors elküldöm mielőtt megint elszáll az egész!
dius02
 
 


Szia Dius,

igen megjött az autó :lol: :lol: Jánoshalmán van a Király-lovastanya, odamegy táborba. Tavaly is volt, nagyon élvezte. Vasárnap megy és pénteken jön haza. Ha nagyobb lesz Ármin és van kedvetek nézzetek el arra, állítólag nagyon jó kis hely.
Nem tértünk még ki rá, de volt valami oka, hogy május 18-án szerettél volna szülni? Azonkívül, hogy nekem szép nap :lol: :lol: Árminod nem hagyott pihenni?
Megmértem a medence vizét 27 fokos :lol: Dög meleg van kint.
Vendég
 


Tuntun bocs, de csak hétfőn tudom feladni a cuccot. Sajnos ma nem volt rá időm. Rékát vissza kellett vinnem a doktornénihez, mert tegnap folyamatosan 37,5-ös láza volt. Megnézte és mondta, hogy nagyon csúnya a bal tüdeje. Be is küldött Szekszárdra egy mellkas rtg-re. A tüdeje rendben, de megállapították, hogy szívnagyobbodása van, és a lelet szerint kerek formályú a szíve. Most kaptunk a gyerek kardiológiára beutalót. Ma nem sikerült időpontot kérnem, de hétfőn az lesz az első. Szóval most a hétvégét végig izgulhatom. Kérdeztem, hogy mit jelenthet az, hogy kerek formájú a szíve, de a mi dokinénink annyit mondott, hogy ilyet még nem is látott.
Bocs, hogy most nem reagálok senkire, csak egy kicsit kivagyok. :cry:
Vendég
 


Húúúú, Rékababa, ez nagyon rosszul hangzik :cry: Remélem vaklárma lesz és semmi komoly :roll: Jobbulást a kicsi lánynak :!:

Hát belekezdtünk a projektbe, de egyelőre csak olyan szinten, hogy ha akar, jöhet :wink: Úgy vagyok vele, hogy nem fog az olyan hamar menni, viszont szeretnénk, ha Eni 2 éves korára megszületne a kistesó...

Tuntun, Erik akkor jobban van, vagy megint felment a láza?

yuyu79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: