Új privát üzeneted érkezett!

andus70 írta:Sziasztok!
Aida, szerdán nem téged láttalak a kórházban a pároddal, az ötödiken ahol az nst van?


Mi mindig csütörtökönként jártunk NST-re, szóval valószínű nem mi voltunk. Csak az utolsó lett volna karácsony előtt kedden. De oda már nem jutottunk el. :)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Gaby, köszönöm hogy hoztad rólunk itt is a híreket! :)

Minden rendben velünk, Noel sokat bukik sajnos :( meg picit sárga (de csak élettani) ezeken kívül oké és egészséges és gyönyörű! :D

1-2 kép itt:

http://indafoto.hu/aidafoto/noel_megszuletett

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida! Gratulálok a pici Noelhez nagyon édi hajas baba :D Remélem rendeződtek a dolgok odahaza,Nagyon sok tejcsit és jó egészséget kívánok nektek! Lili is nagyon hányós,van hogy büfizik aztán egy óra múlva még mindig jön vissza belőle.Ja és aztán meg elklezd csuklani.Először megijedtem hogy ebből a gyerekből minden visszajön hogy fog így hízni aztán tök sokat szedett fel még így is.Azt mondták túl eszi magát.

Kép
Kép
ilda82
 
 

 
 

Ez a gátvarrás is érdekes,gabilány írta neki kiszedték a varratot,nekem felszívodóssal csinálták,azt hittem már mindenkinek így csinálják itt.Meg vajon tényleg 3-4 cm mély ez a vágás?Azt mondták hogy a felső 4-5 mm nyílt szét.Félek nem merték megmondani mi van.Mi arra gondolunk lehet hogy megemeltem a fiam és attól nyílt szét.Kedden 9.20ra megyek a 6 hetes konrollra kiváncsi vagyok mit mondanak majd.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Csinálják így is úgy is, nekem mindkét doki azt mondta, hogy szebb és jobb ha nem felszívódóval csinálják (főleg a külsőket), a belsőket azzal szokták.
Ilda, Szerintem ott más (is) lehetett a probléma, én is emelgettem Tündit (egykorú mindkét csemeténk), de a varrás meg sem moccant. Mondjuk az elején csak óvatosan.... már amennyire lehet.

Ezek a mostani gyerekek már csak ilyenek, esznek, buknak. A fiam is sokat bukik, ma már a harmadik felső van rajta.
xadri
 
 


Sziasztok,

Eredetileg Budapesti lakos vagyok, de nemrég költöztem Gödöllő környékére. Kiderült, hogy 6 hetes terhes vagyok. Csupa jó dolgokat hallottam és olvastam a kistarcsai Flór Ferenc kórházról. Sajnos, nem problémamentes a terhességem. Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy kit érdemes választani a Flór Ferenc kórházban? Szombaton voltam dr. Molnár Csabánál, aki visszarendelt hétfőre. Hétfőn Dr. Várkonyi Péternél voltam. Mind a ketten szimpatikusak voltak, habár valaki a környezetemben azt mondta, hogy Dr. Várkonyit nem ajánlja.
Kérem, aki tud segítsen.
Előre is köszönöm!
Brigi
brigónia
 
 


Szia Brigi! Nekem egy ismerősöm a Molnárnál szült csak jókat mondott róla.

Kép
Kép
ilda82
 
 


A belsőket nekem is felszívódóval csinálták (mondjuk azt logikusnak is tartom, nem biztos, hogy örülnék egy belső varratszedésnek :shock: ), 1-2 napja kezdett potyogni. A külsőnél én nem is tudtam, hogy van alternatíva, csak akkor, amikor a szobatársam mondta, hogy az övé felszívódó, és nekem akkor esett le, hogy az enyém nem az, mikor jött a doki varratszedésre...

Ilda: most, hogy említed, jövő héten nekem is 6 hetes kontroll :shock: hogy megy az idő...

Brigi!
Várkonyiról még én sem hallottam jót (bár állítólag az utóbbi időben megváltozott) :?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem, hogy Várkonyi akkor ugrott. Esetleg tudnátok valakit ajánlani? Mivel, alig vagyok itthon, mert Pesten dolgozom, ezért alig ismerek itt valakit. Egyedül a sógórnőm, de most neki sincs dokija, mert már nem praktizál. Ez az első terhességem, és még nem igazán tudom, hogy ilyenkor mi a teendő.
Nagyon köszönöm!!!!
brigónia
 
 


Békés, boldog új évet mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Egészségben Gazdag, Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

KépKép
hugic
 
 


ajjjajjj de eltűnt mindenki

azért remélem mindenhol minden rendben van!
brigónia privit küldtem

jó éjt mindenkinek

KépKép
hugic
 
 


Én még itt vagyok! :)

Nem minden van nálunk teljesen rendben. :( Noel sokat bukik és emellé nem hízott csak heti 40 grammot. :( Orvos látta már. Ha mára nem érte el a születési súlyát minimum, akkor beutal minket kivizsgálásra az I.számú gyermekklinikára. Remélem eléri...

Az első pancsolásunk:

Kép

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


sziasztok,

eddig csak olvasgattalak Titeket, én is Kistarcsán szültem és nagyon meg voltam mindennel elégedve, túlzás nélkül. Még a kaja is ehető volt :lol:

Brigónia, az én dokimnak Gödöllőn van magánrendelése és nagyon tudom ajánlani, ha gondolod pü-ben szívesen elküldöm az elérhetőségét!

Aida, sajnálom, remélem már beindult a hízás! Noli nagyon édi baba azzal a rengeteg hajával!

üdv
V.

Kép
vickybabe
 
 


vickybabe írta:eddig csak olvasgattalak Titeket, én is Kistarcsán szültem és nagyon meg voltam mindennel elégedve, túlzás nélkül. Még a kaja is ehető volt :lol:


Igazából ezzel én is így voltam. Talán az első nap a szülés után túl sokat kellett sírni az algopyrin injekcióért, de végülis azt is megkaptam. Miután már harmadjára szólt párom a nővérnek. :D Amúgy tényleg rendben volt minden, kaja is jó volt. Minden nap volt gyümölcs is, ez tetszett.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Ja és köszi a Noli dícséretet! :D Azt vettem észre, hogy kezd barnulni a haja, eddig teljesen fekete volt.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Eddig én is csak olvastam a topicot, de nem írtam... vagy talán régebben.
5 napunk van a kiírt időpont előtt. Kistarcsán szülünk mi is. Már szeretnék szülni, kicsit kezdek türelmetlenné válni.
Jósló fájásaim vannak ugyan, de semmi konkrét :D :D
Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de nekem olyan jó érzés bemenni a kórházba. jól érzem magam bent, teljes biztonságérzettel tudok ott lenni.

Aida: gratulálok Nolihoz! Szép baba! Vártam a születés történetedet és nagyon örültem amikor felraktad a oldaladra!

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


aida:
Drukkolok, hogy Noli nekiálljon hízni, remélem úgy leszel vele, hogy csak győzd etetni :D
Majd írd meg légyszi, hogy mi volt a kivizsgáláson!

gtimcsi:
Megértem hogy türelmetlen vagy 8)
Sztem sokat segít majd neked a szülésnél, hogy teljes biztonságban érzed magad, kívánom, hogy olyan szülésed legyen, mint amilyet elképzeltél magatoknak. ÉS majd várjuk a beszámolót... :roll:

Nekem most nagy bánatom van: erősen apad a tejem. Pedig mindent megpróbáltunk a dokinéni és a védőnéni segítségével, de nagyon úgy tűnik, hiába, visszafordíthatatlan a folyamat. :(
Hetek óta küzdünk, de Panna mostmár minden szopi után tápszert kap.
Rémesen érzem magam!
(és erre még rátesznek egy lapáttal az ismerősök, akik úgy néznek rám, mint egy gyerekgyilkosra).

Kép

Kép
redwings
 
 


Aida, remélem minden rendben lesz és drukkolok nektek.

Red, a tej miatt szinte mindenki aggódik, ki ezért ki azért. Nekem túl sok van, állandóan folyik és csomósodok, néha meg még feszít is kegyetlenül...bár ha ránézek a 6,3 kg-os kicsi fiamra akkor megenyhülök.
Szóval az ismerősöknek elég annyi, hogy minden rendben van és kész. Aki nem tudja azt megérteni, hogy nincs tej annak nem érdemes mondani semmit, attól még nem lesz rossz anya senki, hogy nem szoptatja évekig a gyerekét. Kicsit túl van misztifikálva ez az egész, ugyanolyan boldog, okos babák azok is akik csak tápszert kaptak végig.
xadri
 
 


Sziasztok lányok!
Eddig olvasgatam hátha találok valamit Szabolcsi Erzsikéről kistarcsai kórházba szülésznő.
Ha tudja valaki hogy mennyit kér ha meg fogadjuk légyszi írjatok .
Előre is köszi Viccmano

Kép
viccmano
 
 


viccamno:
az egyik szobatársam a kórteremben elmesélte, hogy 30 ezret adtak neki. de ők eléggé el voltak eresztve anyagilag, egy másik csajszi azt mondta h ő 20-at adott Erzsikének.
Sztem meg sem nézi a borítékot, csak megköszöni szépen...

xadri:
köszönöm a bíztatást, jól esik hogy nem ítélsz el :oops:
az elején nekem is annyi volt, hogy nem győzetem fejni, hogy ne robbanjanak le a cicik a helyükről. két hónap alatt kb 20 litert fagyasztottam le. aztán mégis így jártam :(
mostmár mindegy, kezdek megbékélni a helyzettel. igyekszem ugyanolyan bensőségessé tenni az étkezéseket Pannának, mint korábban, és elkezdtük a hozzátáplálást gyümivel, egyenlőre úgy tűnik, bejönnek neki az új ízek.
Majdcsak lesz valahogy. amíg vidám, kiegyensúlyozott, addig igyekszem nem aggódni emiatt...

Kép

Kép
redwings
 
 


Köszi hogy ilyen gyorsan válaszoltál .
Valoszinű hogy meg keresem hogy nála szeretnék szülni vagy is ha ott lenne mikor szülök.

Kép
viccmano
 
 


Sziasztok!

redwings: köszönöm a jókívánságokat! Nagyon várom a szülést, de magát az élményt várom, nem pedig azt, hogy vége legyen ennek az állapotnak.


Képzeljétek, ma voltunk a kórházban, mert úgy nézett ki, hogy szivárog a magzatvíz. Bementünk, megvizsgáltak és mondták, hogy ez valószínűleg csak a nyákdugó lehetett. Bár nagyon víztiszta, teljesen vízszerű valami volt. A szívhangok teljesen jók, a baby rendben van. Ahogy megvizsgáltak látták, hogy egy ujjnyira ki vagyok tágulva, de mivel nem voltak fájásaim, hazaengedtek.
Mi meg már azt hittük szülni megyünk...
Ja és persze a vizsgálat alatt úgy felnyúltak, hogy a kis buksiját is megnézte a doki a kisfiamnak. ...... phúúú De gondolom a kis drágám meg is szeppent, hogy eddig tök nyugis volt bent minden, erre most valaki kopogtat a fején. Utána ugyanis olyan csendben volt, pedig előtt mocorgott :lol: :lol:

4 nappal vagyunk a kiírt terminus előtt, simán lehetett volna belőle szülés is.
Arról meg is beszélve, hogy olyan nyugi volt a szülészeten, hogy senki, de senki nem szült. Üres volt az egész szülészet.

Egyébként most, hogy bent voltunk ismét megerősített benne, hogy jó kórházat választottunk!

Hm.. hát most itthon vagyunk újra és várjuk a kis lurkót.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


red!
ne törődj a rosszindulatú emberekkel! a Te babád is fel fog nőni és egészséges lesz és okos és szép, mint most is! utálom az ilyen embereket! hát mindenki más, miért nem lehet ezt felfogni? nem direkt csinálod, rád ezt szabta az anyatermészet. ne törődj velük, a legfontosabb, hogy Panna nyugalmat érezzen felőled és ne stresszes mamit lásson maga előtt! ok? fel a fejjel! nem történt tragédia (sztem)

aida!
drukkolok h minden rendben legyen noellel. jelentkezz majd kérlek!

jó h újra bejelentkeztetek néhányan. már egészen kihalt a topik az utóbbi napokban.

gabilány? veletek is minden rendben, ugye?

az újonnan csatlakozottaknak üdvözlet :)

jó éjt mindenkinek - így éjfél után :roll:

KépKép
hugic
 
 


Hát igen, igyekszem, hogy ne stresszeljek és Pannát ez ne frusztrálja.
Asszem nagyjából sikeres a dolog, mert alig várja az étkezéseket, és ahogy meglátja a cumisüveget vagy a kanalat, már tátog mint egy kis fióka (pont mint ahogy szopi előtt csinálta).
(kipróbáltunk többféle üveget/cumit, nekünk az Avent és a Chicco jött be, kár hogy előbb az olcsóbbakkal próbálkoztam, most tele van a polc használhatatlan cuclikkal :shock: )

aida:
Sokat gondolok rátok, remélem minden rendben van

Meg hogy a többiekkel is, és a topic pangása azt jelenti, hogy mindenki békésen elvan, senkivel nincs semmi baj, és a sok kellemes teendő közepette nem jut idő netezni :D

gtimcsi:
Gondolom picit csalódott voltál, hogy egyenlőre 2:1 ben jöttetek haza a kórházból. Én legalábbis alig vártam hogy végre megölelhessem az akkor még Breki névre hallgató pocaklakót.
Pedig nagyon-nagyon élveztem a pocakos-létet is, de a babázást most még jobban.

Kép

Kép
redwings
 
 


Hugic: köszi az érdeklődést, minden oké, ez volt az első "magányos" hetünk, de megoldottuk :D

Gtimcsi: én is úgy mentem be 1 hónappal a kiírt időpont előtt, hogy éjjel elkezdett szivárogni a víz, de engem bent is tartottak, és másnapra meglett a baba. Az olyan érzés volt, mintha egy pohár meleg vizet öntöttek volna alám. Viszont én teljesen zárt voltam :?

Red: ne keseredj el. Én teljesen megértelek, nekem már most sem elég a tejcsim, pedig az égvilágon mindenféle tudományos és "néphagyományos" módszert kipróbáltam, iszok-eszek, mint a gép, minden szopi után fejek (kórházi elektromos "fejőgépet" béreltünk), iszom a spéci teakeverékeket (legalább kétfélét), hajigálom be a homeós bogyókat, és annyit pihenek, amennyit csak tudok. Szopi mindkét ciciből plusz lefejt tejcsi és néha tápi. Ez kb. 1,5 órát jelent szopinként. Az elején nagyon ki voltam borulva emiatt, pont azért, amit te is mondtál, hogy mindenki tűzzel-vassal irtja a tápinak még a gondolatát is, de mostanra megbékéltem, mert tudom, hogy én mindent megteszek, de csodára nem vagyok képes. Volt egy hét, amikor megpróbáltam, hogy csak tejcsi, de sokat sírt és keveset hízott, úgyhogy rájöttem, hogy nem ér ennyit az egész. Karácsonyra Haberman etetőt kértünk, ami mocsok drága, de olyan, hogy csak akkor jön belőle a cucc, ha szívja a baba, szóval ott is melózni kell a kajáért (be is gurul rajta néha elég rendesen :D), és így a cicit se hanyagolja el szívni.
De Kiskobold jól van, napról-napra látom, hogy fejlődik, és az biztos, hogy attól nem leszek rossz anya, mert tápit adok neki.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a biztatást!
Reggelre távozott az igazi nyákdugó. Bő, nyálkás, víztiszta, pirosas cucc. Egész nap pihiztem, csak a lakásban tevékenykedtem, azt is szerényen.

Persze fájás nincs :cry: :cry:

:D :D Nagyon várjuk ezt a kicsi, kicsi, kisfiút! Alig mozog már a drága! Biztos gyűjti az erőt :D :D

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Jujj, gtimcsi, ez izgi!!! szorítunk értetek, és majd várjuk az infót!
(én még közel 3 hétig hordtam Pannát, miután a nyákdugó a távozás mezejére lépett, de a csajszi így is előbb született. Ti viszont nagyon időben vagytok, úgyhogy Ábel már nagyon készülődhet!!!)

gabilany:
Jó tudni, hogy nem csak az én testem van így kódolva.
Ne érts félre, kérlek, nem azért írom mert örülök hogy neked sincs, csak jó, hogy nem kizárólag "én hároméves koráig szoptattam"-, meg hogy "tápos volt és biztos emiatt van most XY betegsége" -történetre akad példa a közelemben.
Mostanra Panna már csak reggel+este szopik, és azután is pótolni kell. Nekünk Beba Ha Start1-et írt a dokinéni. Kicsikristóf mit eszik?

Kép

Kép
redwings
 
 


Mi Hipp HA1 hipoallergént adunk neki. Apa hirtelen felindulásból még ezt hozta anno, amikor először kellett, és bevált.
Egyébként engem az is megnyugtatott, hogy kiderült, hogy 1 hós koromtól én is tápos voltam (eddig nem is tudtam), mégis milyen szép és okos vagyok :lol: Na, de komolyan, alig voltam/vagyok beteg, nem vagyok allergiás semmire és dagadt sem vagyok. Pedig akkoriban még nem voltak ilyen hiper-szuperek a tápok...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


mi is a Hipp ha1-el kezdtük, és nem is volt rossz ez sem, csak Panna ettől a Bebátától kevesebbet bukik. Valahogy kevésbé levegős miután bekeverem, és habja sincs mint a hipp-nek.
Páromat is egy hónapig szoptatta anyósom, azután ő is tápot kapott, mégis ember lett. :wink:
Én meg hiába voltam 5 hós koromig csak anyatejes, mégis allergiás vagyok - örököltem sajna, és ezen az anyatej semmit nem változtathatott. :(

Kép

Kép
redwings
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Noel végül hízásnak indult és most meg már 3500 g. A születési súlya 3340 g volt. :) Nagyon örülök. Így nem utalt be minket a gyermekklinikára az orvos és figyeljük tovább a hetenkénti súlygyarapodását. Remélem ilyen marad. :D Amúgy mintha picikét kevesebbet bukna, csak ha túleszi magát meg amúgy is, de csak keveseket.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Ha megengeditek megint jövök képekkel :D Mai pancsizásunk is jól telt. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


édi kis pancsimanó :roll:
örülök hogy végülis hízásnak indult :D :D :D

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok! Üdv az újaknak! Olvasgatlak ám titeket csak hát az írásig már nemigen jutok.Aida milyen ebben a dézsában fürdetni Noelt?mármint könnyű?engem a párom lebeszélt róla úgyhogy nem vehettem :( ahogy elnézem a picurnak tetszik.és nyugi szépen befog indulni Noel hmm hizása. Amúgy vaélahol azt olvastam milyenek ezek a nők a magukra szednek pár dekát kiakadnak de ha a gyerek nem hizik akkor is idegesek-már nemtom hogy volt pontosan deigaz 250et szedett fel én meg egyből a fiamhoz hasonlítottam aki 3 hét alatt 400g-ot és én meg ezen idegeskedtem.Ja meg a második héten tök laposak lettek a cicieim teljesen beparáztam hogy nincs tejem,aztán meg valahol olvastam hogy a 2.hét ilyen aztán visszaállt a tejtermelés.És ittam laktoherbet amit abbahagytam mert mintha attól lett volna hasfájós,aztán fenetudja.A karácsonyi kacsasülthöz pároltkáposztát csináéltam a páromnak de azért én is ettem :oops: attól meg semmi baja nem volt. [/b]redne aggódj a tápszer miatt és főleg ne figyelj a hülye megjegyzésekre.Nálunk anyósom ilyen tápszerellenes(de tehéntejet,cumisüvegbe tejbepapit simán nyomná a gyerekbe) általában a tudatlanság beszél belőlük.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Na látszik mennyire értek a szerkesztéshez :) redés már adhatsz neki gyümölcsöket?én a fiamnak csk 6 hónaposan kezdtem meg a hozzátáplálást gyümikkel,addig csak szopizott,vagy hogy pótolod az anyatejet azért lehet már etetni ilyesmikkel?bocs ha hülyeséget kérdeztem

Kép
Kép
ilda82
 
 


Bocs, hogy belefirkálgatok, szerintem valahogy a józan ész diktálta utat kellene követni, mármint a gyümölcsökkel kapcsolatban. A mi korosztályunk már 6 hetes korától kapta a répát, almát és társait, most meg a kiváló szakemberek szerint -inkább sírjon és szomjazzon- a gyerek és csak tejet igyon? Szóval ha elég neki a tej, akkor döntsön mindenki saját belátása szerint a gyümikkel kapcsolatban. Én a lányomnak már 4 hónaposan elkezdtem adni és nagyon ízlett neki mind (azóta is mindenevő).
xadri
 
 


ilda:
Nem kérdeztél hülyeséget! Igen, azért kezdtük a gyümiket, hogy hátha úgy elég lesz a tej, hogy gyümit (aztán meg zöldséget) eszik mellé, és így nem kellett volna a táp. De gyorsabban apadt mint gondoltuk, és így végül mégiscsak kap tápit is.
Végülis már majdnem 4 hónapos, alma/barack/meggy/sütők-el kezdtünk, és mindet imádja, hál istennek.

Amúgy a laktoherbtől Pannának is voltak pocakkínjai, de kitapasztaltam ,hogy nem az előírt módon, hanem duplaannyi vízben áztattam ki és úgy már nem bántotta őt... ugyanez volt a fitolak-kal is.

Mi megörököltünk egy ilyen dézsát, de nem mertem kipróbálni, mert vhogy nem tudtam elképzelni, hogy miképpen fognám benne a babát. De a képeket elnézve Noli nagyon jól elvan benne. Mondjuk Panna meg mostanra imád pancsolni, néha a mennyezetről is folyik a víz, úgyhogy mostmár asszem megmaradunk a kiskádnál.

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: a kis képeden az Panna? Annyira gyönyörű pofija van :)

Xadri: ezen én is filózgatok néha, és hol nevetséges, hol meg dühítő, hogy az épp aktuális trendnek megfelelően neveljem a gyerekem :twisted: 20 évente változik, hogy mi a "jó" a babának, mégis mindegyik generáció felnőtt.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


szisztok lányok
olyan jó olvasni Titeket én meg még mindig csak a 35. héten kullogok. de nemsokára velem is itt lesz a kisfiam és akkor tudok intenzívebben csatlakozni hozzátok.
Aida, örülök, h Noel gyarapodik. Csak így tovább.

Beszólós anyósokra és akárkikre pedig nem odafigyelni :) minden anya ösztönösen is tudja mi a jó a gyerekének. ha nincs tej akkor nem kell erőltetni. főleg ha szereti a baba a gyümit, nem?

ma voltam orvosnál. hát nem lesz nagy babám, de nem keskenyedek el, mert remélhetőleg így nem lesz nehéz a szülés. Kb 2000 gramm a becsült súly. hát én 2150grammal születtem 38. hétre és itt vagyok. szal igyexem nem szomorkodni hanem őt símogatni és szeretgetni és bíztatni h gyarapodjon még kicsit mielőtt ki akarna bújni (aminek egyébként semmi de semmi jele nincs :))

jó éjt mindenkinek
hugic

KépKép
hugic
 
 


gabilány:
jaja, ez biza Tündérpanka, őfelsége címzetes-nevezetes főméltóság. még nincs 4 hós, de már egy egész vinyó tele van a képeivel :D
de persze mire összebuheráltam az avatart - leizzadtam... nah elég annyi hogy még sosem csináltam ilyet és nem vok vmi villámkezű gépberhelő :roll:
és köszi a dícséretet, hízik a májam:oops:

hugic:
szerintem nem baj, ha nem óriásbébi.
majd idekinnt megnő... nem minden a születési súly, lásd Pannát:2470 grammal született és 49 cm-vel, most meg 6 kg és 64 cm.
a vékonyabb babák általában agilisebbek is, meg aztán függ a szülők alkatától is, szóval eszedbe se jusson szomorkodni!!!
:roll:

Kép

Kép
redwings
 
 


Ne aggódj Hugic, az hogy mekkora egy baba a 35. héten még nem jelent semmit, sokan a végén lendülnek bele a hízásba, de az is lehet, hogy nem túl nagy a feje (ami szülésnél kifejezetten előny), nem pocakos fajta és ezért kisebb súlyúnak becsülik.
xadri
 
 


Sziasztok!

Engem az érdekelne, honnan veszed észre, hogy el fog apadni a tej? Mert ugye azt mondják, minnél többet szoptatunk annál több termelődik....
Csak azért kérdem, mert az én lányom is épp csak annyit hízott, hogy ne legyen gond, és kérdezte a doki néni, hogy elég e a tej. Én meg (eddig) úgy gondoltam, hogy hát, majd többször szoptatom, és akkor lesz elég.
Miből veszem észre, hogy nincs elég, és ezért nem gyarapodik rendesen?

Andi
andreat
 
 


Andreat: én abból vettem észre, hogy evés után sokat sírt és nyugtalanabb is volt, és hát azon a héten, amikor csak tej volt, akkor nem nagyon hízott, amikor meg jött hozzá egy kevés tápi is, akkor nyugisabb volt (nem feltétlenül aludt be, de ébren is sokkal vidámabb volt), és hát hízott is jól. Nálam sajna nem vált be a "sok szopi-sok tejcsi" dolog. Amennyit szopiztatok/tam meg fejek/tem, már tejcsárdát nyithatnék. De én nem vagyok mérvadó. Valszleg nálam genetikai adottság is....

Kép

Kép
gabilany79
 
 


nálam hasonlóképpen:
evés után ímmel-ámmal tűnt csak elégedettnek ( a korábbiakhoz képest), hamarabb kérte a következő evést, nem hízott, gyakran felsírt, ingerlékeny lett és nyugtalan alvó stb.. és ez egyre csak romlott.
jelezte is ő, hogy még enne, de eleinte azt hittem, hogy csak ez is növekedési szakasz, majd néhány nap alatt beáll a magasabb hozam, ugyanúgy mint a korábbi ilyen időszakban.
meg magamon is észrevettem, mert először csak az állandó csepegés szűnt meg, aztán egyre kevesebbet tudtam kifejni, végül semmitse (eleinte akár egy decit is kifejtem szopi után, ezzel szemben, utóbb, már ha 3 csepp kijött, már örültem).

Persze ez csak a mi esetünk, egyáltalán nem törvényszerű, hogy pl veled is így lenne.
mondta a dokinénink is, hogy ahány baba, annyiféleképpen alakul végül a szopi kérdése. akár egyazon anyának a különböző gyermekeinél is lehet, hogy egyiknél sokáig, másiknál meg alig tud szoptatni...

Kép

Kép
redwings
 
 


aha, értem már...
Nálunk is hasonló van, kicsit nyűgösebb, meg talán nyugtalanabb. De én is arra fogtam, hogy most épp jobban nő...
Ne ijesztgess Red, az első lányom 17 hónapig szopott, a második óriásbébi lett, épp a 3. lesz tápszeres...? :cry:
Na, azért még próbálkozunk...
andreat
 
 


ne haragudj, nem akartalak ijesztgetni! távol álljon tőlem...
pont hogy nyugtatónak szántam, hogy ne a mi példánkból induljon ki senki - de ezek szerint a Szándék valahol félúton a szavaim között nyitott egy térkaput magának és lelépett.
igenis próbálkozzatok, és eszedbe se jusson, hogy esetleg kevés - mert ha elkezdesz stresszelni rajta, az biztos hogy nem tesz jót se neked, se a babának, se a tejtermelésnek.
millió anyuka van, akik a sokadik gyerkőcöt is éppúgy tudják szoptatni mint az elsőt. :wink:

az meg, hogy kicsit nyűgös, még nem biztos hogy emiatt van. pl front/telihold/pukimanó... stb.

Kép

Kép
redwings
 
 


okés, nem is ijedtem meg:)
pontosan tudom, hogy nem szabad stresszelni emiatt...de azért mégis bánt :?
na mindegy, ott kell kezdjem, hogy több folyadékot iszom, mert a napi másfél liter is csak nehezen csúszik le...

Redwings: lelépett a szándék a térkapun?? micsoda duma :lol:
andreat
 
 


bocsi , kicsit kómás voltam és ilyenkor könnyebben előbukkan a szerepjátékos belőlem:oops: :roll:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!
Január 7-én 16:13-kor 3800g 59cm császárral megszületett Kis Andrea Éva.Mindketten jól vagyunk.

Kép
andi0716
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: