Új privát üzeneted érkezett!

Dolli!
Én is remélem, hogy érezni fogom, hogy ez már az...
makkmarci
 
 


Csináltam vonalzót, de nem tudom, hogy lehet beszúrni...
Mit csináljak, hogy minden hozzászólásnál megjelenjen??[/url]
makkmarci
 
 


Makkmarci! Amit emilben kaptál kódot, azt kéne bemásolni a profilban az aláíráshoz...

Kép
Kép
tekiroll
 
 

 
 

Köszi Dolli!
Beraktam oda, remélem, hogy látszódni is fog!

Tegnap végre elkészült a gyerekszoba!! Már megnyugodtam, jöhet Marci!:)

Lányok, ha dagad a bokám, az nagyon gáz??
makkmarci
 
 


hát, mégsem látszódik...
pedig eddig nem gondoltam magam analfabétának számítógép ügyben, de ez most úgy látszik kifogott rajtam...

Kép
makkmarci
 
 


Na, még egy próba...
makkmarci
 
 


nem sikerül, nem értem...

Kép
makkmarci
 
 


Makkmarci
Ez valami más, amit te bemásoltál, olyat másolj, ami így kezdődik:
[url=

Kép
Kép
tusimi
 
 


Makkmarci! Igen, elméletileg két kódot kapsz. A másikat próbáld, amit Tusimi is írt...

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Megpróbálom azzal!
Köszi a segítséget!

Kép
makkmarci
 
 


SIKERÜLT!!!!
Köszi!

Kép
makkmarci
 
 


Lányok!

Arra nem válaszoltatok, hogy gáz-e az, hogy dagad a bokám??!!!

Köszi a választ!

Kép
makkmarci
 
 


a vizesedés, hogy dagad a bokád teljesen normális: nekem az utolsó két hétben dagadt be a bokám, és ahogy megszültem elmúlt...de még abban az órában, vicces volt, hogy egyik percben még elefánt bokám volt, aztán meg hirtelen minden a régiben :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


van valakinek, ötlete, tapasztalata, mi van ,ha nem eszik a gyerek? Rebeka mindig szeretett enni, de már napok óta nem lehet beledigtálni pl délben egy félüveg főzeléket. nem hiszem ,hogy egy 9 kg-os gyereknek ennyit kellene enni?? reggel sem eszik 80 ml-nél többet, pedig éjszaka nem eszik már.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Makkmarci! Én is vizesedtem már jóval szülés előtt. Ha nem társul magas vérnyomással, és a vizeletben fehérje nincs, akkor nincs gáz. Polcold sokat, pihizz! Mindjárt elérkezik a nagy nap :wink: , és utána lemegy a víz. Nekem két hét kellett, míg minden víz távozott a szervezetemből.

Brinza! Nálunk nincs ilyen gond, de azt mondják, hogy ez lehet attól, hogy jön a foga, de attól is, hogy sokkal fontosabb dolga van, nevezetesen a játék! :)
Mióta van ez a nemevős időszak?

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


szia dolli

hát már vagy egy hete de lehet, hogy régebben. a fogát még nem látom.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Eltüntem egy kicsit, de oka volt!!!! :)

Február 07-én 16.00-kor 3050 g, 53cm-rel megszületett a kislányunk! :)

Majd kéthéttel előbb jött a picur, így végülis a Járányi doktornőnél szültem. Ahogy írtátok tényleg nagyon jó orvos, határozott ugyanakkor nagyon emberi is! A szülést követően is mindennap többször is megnézett, hogy minden rendben-e velem és a babával!
szisszó
 
 


Szisszó! :D
Hatalmas Gratulációnk a kislányhoz! Nagyon sok egészséget, boldogságot kis családodnak! :)
Örülök, hogy nem csalódtál a doktornőben! :)

Puszi
Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Brinza! Én a helyedben felhívnám a védőnőt, hogy megnyugtasson. És egy mérésre is gondolom, hogy jó lenne elmenni!
De amíg jókedvű baba, addig szerintem nem kell nagyon aggódni! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


szia szisszó: gratulálok a kismanóhoz!!! sok örömet, és néha pihenést kívánok :lol:

dolli: képzeld Rebeka fogyott, majdnem félkilót.ma lenézünk a védőnénihez.MOstanában néha kicsit nyűgősebbb, de lehet, hogy tényleg a fog miatt, egyenlőre nem látszik még.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Szisszó, gratulálok Neked és a Kislányodnak. Sok tejcsit ,egészséget kívánok!

Brinza, az én lányom a mai napig nem tudom, hogy mitől kap nap, mint nap erőre, bár mindig is nagyon keveset evett, nem pedig egyszercsak megváltozott. Szinte mindig két napig evett egy üveg bébiételt.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Sziasztok!

Szisszó, gratulálok a kislányodhoz!!! De jó neked, hogy túl vagy már rajta!! És milyen a kiscsaj?? Ha van időd mesélj!! És milyen volt a szülés?

Hát csajok, nem úgy néz ki, hogy nem természetes a lábdagadásom... Ma reggel kellett vizeletet vinnem fehérjére, magas a vérnyomásom is, nem volt jó tegnap a ctg-m, holnap újra kell mennem... Szóval még az is lehet, hogy kórház lesz a vége, de majd holnap kiderül minden. Szorítsatok!

Kép
makkmarci
 
 


Makkmarci!
Ne aggodj biztos minden rendben lesz, majd szurkolunk!!

Szisszó! Gratulálok a babához!!

Kép
trimi2003
 
 


kisanni

köszi ez azért megnyugtatott kicsit

voltunk a védőnőnél és mondta, hogy a lányomnak jönni fog a foga, mert legfelül be van dagadva az ínye nagyon, lehet, hogy emiattt is van a nemevés.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


szissszó! gratula, jó egészséget, sok tejecskét! Majd mesélj!!!!!

Kép
nyafi
 
 


Makkmarci! Mennyi a vérnyomásod? Szurkolok, hogy minden rendben legyen!

Brinza! A félkiló nem semmi. Bár ha nem nagyon eszik mostanában, és gondolom ő is izeg-mozog rendesen, akkor nem csoda. Ha kijön a fogacska, tuti rendeződik, hisz olyan kis jóevő volt. :)

Trimi! Te is nagyon finisben vagy! :)

Anikó! Rég láttalak erre! Hogy vagytok? Gyerekek várják már a kistesót? :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Köszi a szorítást lányok!
Egyenlőre úgy tűnik minden rendben van. A vizelet fehérjém negatív lett, bár a lábaim vetekednek egy elefánt lábaival...
A ma reggeli ctg-m sem volt túl meggyőző a dokinak, csinált is egy UH-t, amin semmi mást nem nézett csak az áramlásokat, de szerencsére mindent rendben talált. Viszont annyira nem győzte meg Marci, hogy holnap reggel is mennem kell ctg-re, meg majd hétfőn is.

Úgyhogy teljesen nem nyugodtam meg...

Dolli!
A vérnyomásom általában 140/80 körül mozog, de ez már elég rég óta így van, holott nekem alapból inkább alacsonyabb szokott lenni a vérnyomásom.

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok! Köszönöm a sok gratulációt! :)

Most van egy kis időm írni, mert mióta a babó megszületett nem volt időm unatkozni! :)
Tejcsim sajnos még nincs elég, így tegnaptól tápszerrel kell pótolnunk. Estére már elfogy és szegény kislányom éhen maradt, így az előző éjszakákat szinte ébren töltöttük!
Viszont, hogy tegnap adtunk este az anyatej mellett egy kis tápot csak 2.20-kor keltett fel Lili és 3-kor már újra az ágyikómban voltam! :) Majd reggel 7.40-kor én keltettem szopizni :))

Egyébként nagyon élvezem az új szerepem, végre, végre édesanya lettem! :))))))))))))

Ami a szülést illeti: Februrár 07-én hajnal 6-kor arra ébredtem, hogy "bepisiltem". Félóra alatt összedobáltam, ami még kellett és párommal idultunk a kórházba! Természetesen dugó volt, így csak 1/2 8 -ra értünk be. Szegény párom nagyon ideges volt, folyton kérdezgette, hogy mennyire fáj?
Én nyugodt voltam és egyáltalán nem volt még fájdalmam, csak azt éreztem, hogy még mindig csak folyik, folyik belőlem a víz.
Mikor kiszálltunk a kórház előtt az autóból már csurom víz voltam!
A kórházban azonnal a szülőszobába vittek és nemsokára jött a Járányi doktornő, aki megvizsgált és zselét helyezett fel, hogy a szülés megindítására. Mondta is, hogy ha nem folyt volna el a magzatvíz, még messze nem lennék itt (38.hét 2.nap)!!
Aztán elment vizitelni és mikor 10körül visszajött már bizony voltak fájásaim. Olyan 3-4 perces 80-as fájdalomértékű (100-as mércén)
Mivel nem rendszeres időközönként jöttek a fájások még kaptam plussz egy oxiticin injekciót.
Na utána, 1/2 12 körül már 2perces fájások követték egymást 1 perces időtartamban! Akkor mondta a doktornő, hogy kb kora estére lesz baba!
Ettől kétségbe estem, hogy az még milyen messze van! Így kértem az előre megbeszélt EDA-t. Az viszont bizonytalan volt, mert az aneszteziológus csak 02.13-tól tervezte úgy az idejét, hogy el tudjon szabadulni, ha kell.
Szerencsém volt és nemsokára érezhettem az EDA általi könnyebséget! Lányok, nekem akkora megváltás volt!!!!!
Az leírhatatlan. Beadása után már tudtam kommunkiálni a környezetemmel, és nagyon happy volt minden.
2óra elteltével, mikor ment ki az érzéstelenítő hatása akkor újra teljes intenzitásában éreztem mindent. Akkor viszont már nem kaphattam újabb adagot, mert már 4 újjnyira nyitva voltam és vártuk a tolófájásokat. Amik 1/2-4 táján jöttek is és pontban 16.00-kor megszületett kislányunk Lili :))))
Utána még kaptam egy nagyobb dózis EDA-t, amitől pár órára nem éreztem a lábaim, de a méhlepény távozást, tisztítást, varrást sem! :) Vajudás alatt viszont még sétálhattam is az EDA-tól, a bekötött infúziót pedig a párom tologatta utánam. :)
Így utólag nagyon megszépült minden, sőőőt szeretnénk egy második babát is pár éven belül :))
A szobát tekintve a 6-os egyszemélyest választottam. Bárhová mehettem, mert kevés kismama feküdt bent akkor. Még szülőszobát is választhattam :)
Ja, és én szültem 7-én egyedül! Így senki nem volt a vajudóban sem. Mondjuk jó volt így mert nem hallottam mások sikolyát, ami beparáztatott volna!
Állítólag nagy szerencsém volt ebben, mert olyan dömping is szokott lenni, hogy van akinek nem jut szülőágy és a vajudóban kell szülnie!!
A személyzet abszolut segítőkész volt mindenben. A szülésnél két szülésznőm is volt (én nem választottam előre), akik ottartókodásom alatt többször is meglátogattak. Járányi doktornő pedig bekopogott minden nap. Volt, hogy többször is!!
Huh, egy kicsit "elszaladt velem a ló" jó sokat írtam! Remélem nem untatok vele senkit :oops:

Töltök fel Liliről képet is! :)
szisszó
 
 


Kép Fogacskák

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Makkmarci! Negatív fehérje! Hurrá! :) Kitartás, már nincs sok hátra! :)
CTG-k hogy állnak?

Szisszó! Mégegyszer gratula a kicsilányhoz, és az anyasághoz! :)
Én is a 6-osban voltam! :)
Várjuk a képeket! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szisszó, mégegyszer gratula, de jó neked hogy már túl vagy rajta és kezedben tarthatod Lilit, már nagyon várom én is a nagy találkozást Enikővel, bár ott lennénk már legalább a szülőszobán....

Lehet hogy hülye kérdés de miért is jó hogy nincs a vizeletben fehérje? A doki is amikor nézte a labor eredményem ő is pont ezt emlegette hogy az milyen jó, csak sajnos nem tudtam megkérdezni miért is mert pont jósló fájások közt voltam meg pont a rendelése végén ctg után küldtek be hozzá, tőle meg már a következődoki követelte a szobát.
trimi2003
 
 


Sziasztok!

Dolli, köszi az érdeklődést, jól vagyunk. A voalzóm szerint még nagy hasam sincs, amit kikérek magamnak, na meg persze már mennék szülni.
Már mind a kezem ujjai teljesen zsibbadtak. Ez nagyon bosszantó tud lenni.
A kilóimmal már csak a Halász doktor foglalkozik, én nem. Hihetetlen nassolás van rajtam egyfolytában.
Kistesót nem is tudom mennyire várja a nagyobb, de a pónit,amit kért tőle, azt mindenesetre már nagyon szeretné.

Milyen szép kis fogacskái vannak a fiadnak! :D
na, de Géza is gyönyörű.
Nálunk mind a kettőnek elég későn jött ki, viszont az ágy szélét szétrágták teljesen.


Szisszó, gratulálok mégegyszer.
Ezek szerint fogadott anesztesed volt?
Egész átéltem a nehéz pillanataidat.
Nem is tudom mi lesz velem, ha egyedül kell végigcsinálnom. :(

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Teki! Gézának mi segített a fognövésben? Meddig fájt neki? Mivel enyhítetted? Éjjel, vagy inkább nappal? Nagyon édi!!!

Kép
nyafi
 
 


Kép Gyönyörűségem 3 napos :)))))
szisszó
 
 


Kép Kórházból hazafelé :) [/img]
szisszó
 
 


Sziasztok!

Kissani: Köszi :) Örülök, hogy a kórházas részen már túl vagyunk. Azt hittem, hogy már sosem jön el a szülés napja! Így is előbb született a kiírthoz képest 12 nappal!
Igen fogadott anesztezesem volt, de úgy, hogy nem tudta 100%-ra megigérni, hogy ott lesz a nagy napon. Én meg úgy voltam vele, hogy a sorsra bíztam (jó, azért nem teljesen :) ). Párom nagyon ellene volt az epidurálnak (sőőt még most sincsenek kibékülve) és nagyon nem akarta még a kórházban sem, hogy kérjek.
Mondta is, hogy tudta, hogy ha talonban lesz a lehetőség, akkor úgy is élni fogok vele.
Mondjuk kis híjja volt, hogy ne tudjon jönni az aneszteziológus, de szerencsém volt :) Nem bántam meg egyáltalán, sőőt ha a következőt várom akkor is fogok kérni!

Tekiroll: Nagyon édes a kisfiad! És azok a gyönyörű kék szemek!!! Ki tud neki ellen állni????!!!! :D

Trimi2003: Köszi Neked is! :) Igen én is pont úgy voltam vele,hogy már csak jönne a nagy nap! Aztán lehet, hogy én sürgettem meg szegénykémet, hogy már annyira szülni akartam!! Így Lili meg is érkezett a 38.héten! Szerencsére, hogy így is teljesen egészséges, érett kisbaba :)

Makkmarci: Szorítok én is Neked, hogy minden OK legyen! Kitartás, ha jól látom, akkor még bő 3 hét, amit ki kellene húznotok vhogy.
Írj, hogy mi volt a legutóbbi eredmény!

Nyafi: Sajnos a tejecske már estére nem nagyon marad! :) Most írattunk fel tápot és éjjel azzal pótolunk.
Neked mikor indult jobban be a tejcsi? Normális, hogy Nekem még kevés van? Ma vagyunk 9 naposak!
szisszó
 
 


Szisszó!
Zabálom meg!!!!
Tejecske...Tegnap indult meg igazán 11 hét után...Tegnapelött voltam egészségügyi kaparáson, mert még mindíg nem múlt el. Valószínű az is belejátszott. Figyu! Szoptass sokat, amikor csak ébren van kínáld meg. Ha van de. annyi amennyivel jól lakik, akkor vszínű lesz estére is, csak még nem áltatok be. Ha meg nem lesz, akkor tök király!!! hogy 90%ban anyatejes.

Kép
nyafi
 
 


Tegnap volt először, hogy nem tápoztunk. Mondjuk mi nem adtuk fel. Van egy lány itt a babaneten, Rókicának hívják, üsd be a keresőbe, fog neked segíteni.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Trimi! Ha a vizeletben fehérje van, az terhességi „mérgezés”, ami elég komoly következményekkel járhat, veszélyes az anyára és a babára nézve is. Ha jól tudom, nem túl gyakori, és pont azért szokták rendszeresen ellenőrizni, mert akkor ki tudják védeni a bajt, általában megindítják a szülést, illetve azt hiszem, inkább császár a vége, mert magas vérnyomás is társul hozzá, az meg szintén gáz normál szülésnél. De ez csak az én tudásom, ami hiányos, és szakszerűtlen. :oops: Neten rá tudsz keresni, ha bővebben érdekel, de ha nincs gond, akkor inkább ezzel ne foglalkozz! :)

Anikó! Pedig már tényleg célban vagy lassan! :) Halász nekem megjegyezte a 18. héten, hogy sokat szedtem össze, pedig ez csak a hülye rendszer miatt volt. Az asszisztens volt, hogy csak átmásolta a kilóimat egyik hétről a másikra, aztán egyszer megmértek, és azt hitték, hogy a 4 kilót 2 hét alatt szedtem össze. Utána nem foglalkozott vele, csak a vérnyomásommal, meg a vizesedéssel. Ettem a sótlan kajákat, a petrezselymet, meg heti két gyümölcsnap volt. :?

Nyafi! Szerintem mi szerencsések vagyunk, Nem nagyon volt nyűgi sem, csak néha és az sem volt vészes, igazából az éjjeli alvásban volt visszaesés, két-háromszor ébredt. Nekünk dokinéni homeopátiával is foglalkozik, ő javasolta a Chamomillat, azt szedtük 3x 1 bogyót, meg amikor felsikoltott, és tudtam, hogy fáj neki, akkor esetenként Dentinox cseppet dörzsiztem az ínyére. Fogzotok?

Szisszó! Nagyon édi Lili baba! :)
Fiamnak én tuti nem tudokellenállni, de hát én elfogult vagyok! :)
Tejcsit ne add fel, a tápi mellett szoptasd szorgalmasan, azt mondják, hogy ez az, ami segíthet beindulni. Kitartás! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Köszi a választ, hála istennek nekem sem volt a vizeletben fehérje. :D

Kép
trimi2003
 
 


Hahó? Hol van mindenki ? Csak tán nem szültök? :D

Kép
trimi2003
 
 


Trimi! Én nem! :)
Nyúzós éjjelünk volt, most térek magamhoz...

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Én se...nyúzós éjjel oka?

Kép
nyafi
 
 


sziasztok

képzeljétek rebeka megint eszik rendesen: egyszerű oka volt a nemevésnek, a védőnéni mondta, hogy etessem műanyag kanállal, mert a fémtől fájhat az ínye,mivel be van neki dgadva a fogacska miatt,ami lassan kibújik. szóval vettünk műanyagkanalat és azóta rendesen eszik. de lehet ,hogy a finom húslevesből kiszedett zöldségek ízlettek neki jobban ,mint a bébiétel.asszem többet kell neki főznöm :lol:

lili baba gyönyörűű, gratula hozzá

húú dolli, géza is milyen nagy már :lol: és látom ő is ülni akar...rebeka is, de még eldől néha

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Kép

Rebeka baba

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Nyafi! Lehet, hogy elkiabáltam, hogy szerencsénk van a fogacskákkal. Óránként ébredt és szívszaggatóan sírt szegénykém, kb 20 perc ringatás után tudtam letenni, utána volt 40 perc-1 órám, hogy próbáljak aludni. Na hát az nem nagyon ment ilyen körülmények között.
Ma éjszaka viszont csak egy ébredés volt szopival. Szóval vagy fog vagy nem. :)

Brinza! Tünemény Rebeka! :) Mi is borulunk, mint krumpliszsák, néha viszont szépen megtartja magát. Az az édi, mikor hasizomból próbál felülni! :)
Örülök, hogy újra van étvágya a csöppségnek! Én kóstiztam bébiételt, és nem csodálom, hogy nem szeretik egyes babák. A húslevesben főtt zöldség pedig tuti finomabb! :) Mondjuk mi mindenevők vagyunk eddig. Ma próbáljuk a husit, persze főzibe keverve.

Tényleg! Pocakosok? Egyben vagytok még? Makkmarci is nagyon eltűnt! Remélem, mindenki jól van! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Brinza: Köszi, Rebeka is nagyon cuki kislány :) Szeretnék már én is a 6.hónapban járni! Vagy ne siettesem ennyire? Egyenlőre már akkor is nagyon örülnék, ha kimehetnénk sétálni a szabadba. Egyenlőre azonban még csak 1hét múlva levegőzhetünk az ablakban 5percet. :(
Érdeklődnék, hogy minden újszülött éjjel éber és napközben alszik mint a tej?
Olyan mintha fel lenne borulva a napirendje. Most felhúztunk minden redőnyt, h jó világos legyen és jobban tudasítsuk, hogy mikor van nappal.

Kép
szisszó
 
 


szisszó

hát sajnos ez így megy kb 3 hónapig, de fel a fejjel. ez azért is van így, mert állandóan enniük kell, és emiatt bizony éjszaka is felkelnek. hamar elmegy ez a húzós időszak, és utánna jönnek a hangos kacagások, és a blablabla...motyogások :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


dolli, köszi: rebeka is eldől , de mindig kiköveteli, hogy ülhessen.nagyon akaratos kiscsaj.
nálatok hány fogacska jött már ki? mi még csak az elsőt várjuk, és képzeld felül fog neki kijönni....

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok,

tudtok jó (és türelmes) szülésznőt ajánlani az Uzsokiban? Most közölte a dokim a Schöpf-Méreiben hogy sajna nem tudja a szülést levezetni. Így hogy a 37. héten járok úgy érzem nem biztos hogy új dokit kellene keresnem, lehet hogy jobban járnék ha az Uzsokiba bemennék szülni ha már úgyis oda tartozom, csak hát gondoltam azért egy szülésznő nem ártana mert első szülésem lesz....
Előre is kösz, és minden jótanácsot szívesen fogadok!

Kata
jkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: